PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eğlence Bulmaca Oyunu!(Tartışma Konusu)

Odin
25-01-2017, 01:42
Bu konu yalnızca tartışma amaçlıdır. Lütfen cevaplarınızı buradaki (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=102430) ana konuya yazın.(Cevaplar 29 Ocak'a kadar görünür olmayacak.)

Bu konuda bulmaca oyunumuz hakkında fikirlerinizi paylaşabilir, ve yeni yarışmalar hakkında öneride bulunabilirsiniz.

JoKeR53
25-01-2017, 01:44
8. soruyu bi türlü bulamadım:)çok saçma geldi:)

JoKeR53
25-01-2017, 01:57
8. soruyu bir turlu bulamaman cok sacma geldi ;D

hahaha buldum zaten yaw:)cermen lideri kim olaki acaba:)

Yilmayan
25-01-2017, 02:43
4 numara ile 11 numara birbirleri ile uymuyor.

Nozzle(-_+)
25-01-2017, 04:02
4 numara ile 11 numara birbirleri ile uymuyor.

uyduramiyorsundur.

hayaligenc
25-01-2017, 04:55
uyduramiyorsundur.

Farkli bir bakis acisi :D

Nozzle(-_+)
25-01-2017, 05:05
Farkli bir bakis acisi :D

Baska bir aci yokki :D uydurdu uydurdu uyduramadi uyduramadi zaten.

Rindfleisch
25-01-2017, 16:17
Sizi gözetleyen tdk daki tüm kelimelere baktım neredeyse nasıl bişi ki bu yaa :confused::confused::confused::confused::confused: :confused:

ozgurcocuk92
26-01-2017, 02:03
18. soruda aaa o değildi buydu yanlış yaptın diyeceklerse olmaz o iş bence hiç zorluğu yoktu

zibidi
26-01-2017, 09:46
8. soruda acaba ırkların tanrılarından mı yazmak gerekiyor. cermenden odin veya romadan mars gibi. ayrıca I harfi yerine İ yazmamız gerekiyor çözüme ulaşabilmek için. yani tam olarak türkçe değil cevaplar e doğal olarak oyun dünyasının eş anlamlısı kısmına server yazılabilir herhalde

Farmadi
26-01-2017, 09:49
abe bana bir meyreleş lazımdı yav :D

zibidi
26-01-2017, 09:50
hatta dikkatimi daha yeni çekti. bu konuyu açan arkadaşın nick ODİN yani savaş ve bilgelik tanrısı. sırf espri olsun diye kendi nickinin cevap olduğu bi soru sorulmuş olabilir

ByAsi
26-01-2017, 11:56
komple cozdum ama 3 yerde ı ve i uyumsuzlugu var benden bu kadar varsa bızım bılemdıgımız baska cermen askeri bizde öğrenelim nerdeyse basalım :D

kartalsah2
26-01-2017, 12:28
bu 1. soruda sizi gözetleyen ney ya heryere baktım yok bi yardımcı olabilirseniz

Bozo6167
26-01-2017, 12:38
BU 1. SORU nedir böyle ??
1. Sizi gözetleyen
bizi gözetleyen eee ??
11 harf bide

Bozo6167
26-01-2017, 12:40
komple cozdum ama 3 yerde ı ve i uyumsuzlugu var benden bu kadar varsa bızım bılemdıgımız baska cermen askeri bizde öğrenelim nerdeyse basalım :D

1.sorunun cevabı nedir?

endometrium35
26-01-2017, 12:49
Her şey güzel hoş 1 zor bir o boş. Bõýlə vâzìýətíñ ićìñə søxum

ByAsi
26-01-2017, 12:50
düşünün bulun biz nasıl bulduysak :) yayınlanınca goruceksınız zaten cevapları

endometrium35
26-01-2017, 12:53
Çoğul konustugunuza göre tek başınıza yapmadınız sanırsam :D

K.U.R.T
26-01-2017, 13:16
1. Soru en kolay soru nasıl takıldınız anlamadım

zibidi
26-01-2017, 13:41
saruları cevaplarken ı ve i harflerine dikkat etmeyince ve türkçe yabancı fark etmeksizin yazınca çıkıyor cevaplar. Biraz acemi işi bir bulmaca olmuş işin aslı çünkü cevapları ingilizce, türkçe ve bazı cevaplarda ingilizce karakterlerle yazılan türkçe kelimeler.

kartalsah2
26-01-2017, 14:19
1. Soru en kolay soru nasıl takıldınız anlamadım

Hocam bi yardımediver:)

ralentra
26-01-2017, 14:23
Hocam bi yardımediver:)

en çok merak ettiğim o =)) neymiş bizi gözetleyen

kartalsah2
26-01-2017, 14:31
biripucu verin bari :D

kartalsah2
26-01-2017, 14:32
Gerek kalmadı buldum :cool:

ralentra
26-01-2017, 14:46
Gerek kalmadı buldum :cool:

bizedesöyle

kartalsah2
26-01-2017, 14:57
bizedesöyle

(0/0)koordinatlarına bi bakın:)

ralentra
26-01-2017, 15:01
(0/0)koordinatlarına bi bakın:)

hiç o açıdan düşünmedim, direk casus üzerine durduk güzel =) eyw

Ege
26-01-2017, 17:26
ı ve i harflerinin çakışmasının problem olacağını sanmıyorum çünkü başka seçenek yok :)

ultrAslan
26-01-2017, 19:43
Merhaba, bu tarz bir yarışmada "İLK GÖNDEREN" in seçilmemesi kanaatindeyim, konuyu az önce gördüm ve dün gece 3 ten beridir en az sizlere 20 doğru cevap gitmiştir.

Yani doğru cevabı veren zaten bu konunun paylaşılmasından 15 DK sonra olmuştur.
O saatte Oyuncuların %90 ı uyuduğu için parsayı %10luk dilimden birisi yemektedir.

Bunun yerine Büyük ödülü "İLKGÖNDEREN" değilde, "doğru gönderen 10. kişi" tarzında yaparsanız bence daha güzel olur.

Şuanda cevapları buldum ama detayını okuduğum ve ödülü "İLK GÖNDEREN" kazanacağı için ZATEN BEN KAZANAMAYACAĞIM edasıyla gönderme zahmetine bile girmeyeceğim.

Umarım anlarsınız.

ralentra
26-01-2017, 20:06
Merhaba, bu tarz bir yarışmada "İLK GÖNDEREN" in seçilmemesi kanaatindeyim, konuyu az önce gördüm ve dün gece 3 ten beridir en az sizlere 20 doğru cevap gitmiştir.

O saatte Oyuncuların %90 ı uyuduğu için parsayı %10luk dilimden birisi yemektedir.

Bunun yerine Büyük ödülü "İLKGÖNDEREN" değilde, "doğru gönderen 10. kişi" tarzında yaparsanız bence daha güzel olur.

Şuanda cevapları buldum ama detayını okuduğum ve ödülü "İLK GÖNDEREN" kazanacağı için ZATEN BEN KAZANAMAYACAĞIM edasıyla gönderme zahmetine bile girmeyeceğim.

Umarım anlarsınız.

katılıyorum kimin kaçıncı sırada gönderdiği bilinmediği için rastgele sıralama belirlenebilir... 6. 10. 23. gibi

hayaligenc
26-01-2017, 21:03

Umarım anlarsınız.
Merhaba;

Öneriniz için teşekkür ederiz , peki kurayla ya da çekilişle seçilecek kişi denilse ne düşünür arkadaşlarımız ? ( En azından ileri ki yarışmalar da bir fikir oluşturur bizim aklımızda )

İyi Forumlar

hayaligenc
26-01-2017, 21:05
Sizi gözetleyen tdk daki tüm kelimelere baktım neredeyse nasıl bişi ki bu yaa :confused::confused::confused::confused::confused: :confused:

bu 1. soruda sizi gözetleyen ney ya heryere baktım yok bi yardımcı olabilirseniz

BU 1. SORU nedir böyle ??
1. Sizi gözetleyen
bizi gözetleyen eee ??
11 harf bide

1.sorunun cevabı nedir?

ne soruymuşş :))) kim bu gözetleyen tez buluna :)))

sara
26-01-2017, 21:11
Kuşatma silahıyla kasıt ne anlamadım :) Bir ipucu pliss :)

Ege
26-01-2017, 21:13
Merhaba;

Öneriniz için teşekkür ederiz , peki kurayla ya da çekilişle seçilecek kişi denilse ne düşünür arkadaşlarımız ? ( En azından ileri ki yarışmalar da bir fikir oluşturur bizim aklımızda )

İyi Forumlar

Merhaba;

Etkinlik konusu 02.28 ' de açılmış ve bulmacayı ilk çözen kişi büyük ödülü alacak denmiş. Gece uyuyan arkadaşlar için biraz sıkıntı olmamış mı? Öncelikli olarak etkinliğin yapılacağı haber verilse ve daha normal bir saatte açılsa iyi olmaz mıydı ?

Ayrıca etkinlik konusunda,

Diğer 2 ödül * 100 altın * , 29 Ocak 2017, 11:00'e kadar yarışmaya katılan başarılı katılımcılar arasından rastgele seçilecek olan katılımcılara verilecek.

Böyle bir madde mevcut.
Sizin de dediğiniz gibi '' peki kurayla ya da çekilişle seçilecek kişi denilse ne düşünür arkadaşlarımız ? ''

İyi Forumlar

hayaligenc
26-01-2017, 21:28
Merhaba;

Etkinlik konusu 02.28 ' de açılmış ve bulmacayı ilk çözen kişi büyük ödülü alacak denmiş. Gece uyuyan arkadaşlar için biraz sıkıntı olmamış mı? Öncelikli olarak etkinliğin yapılacağı haber verilse ve daha normal bir saatte açılsa iyi olmaz mıydı ?

İyi Forumlar

Merhaba ;

Şahsım adıma zaman konusunda herhangi bir problem görmedim fakat bu mesajı görüp 03:40 da ( örnek olarak ) doğru cevap verdiğinin bir garantisi yok .Ayrıca gerek verilen süreye bakılırsa herhangi bir problemin oluşacağını düşünmüyorum ki forum da yapılan etkinlikler her geçen gün artmakla beraber hemen hemen tüm oyuncuların ödül alması için uğraşıyoruz . Fakat önerilerinizi yine de dikkate alacağız :)

İyi Forumlar

Ege
26-01-2017, 21:35
Merhaba ;

Şahsım adıma zaman konusunda herhangi bir problem görmedim fakat bu mesajı görüp 03:40 da ( örnek olarak ) doğru cevap verdiğinin bir garantisi yok .Ayrıca gerek verilen süreye bakılırsa herhangi bir problemin oluşacağını düşünmüyorum ki forum da yapılan etkinlikler her geçen gün artmakla beraber hemen hemen tüm oyuncuların ödül alması için uğraşıyoruz . Fakat önerilerinizi yine de dikkate alacağız :)

İyi Forumlar

Diğer 2 ödül * 100 altın * , 29 Ocak 2017, 11:00'e kadar yarışmaya katılan başarılı katılımcılar arasından rastgele seçilecek olan katılımcılara verilecek.

Böyle bir madde mevcut.
Sizin de dediğiniz gibi '' peki kurayla ya da çekilişle seçilecek kişi denilse ne düşünür arkadaşlarımız ? ''

Buna cevap yok sanırım :)

hayaligenc
26-01-2017, 21:42

Böyle bir madde mevcut.

Buna cevap yok sanırım :)

bu yarışmadan ziyade önümüz de ki yarışmalar için sormuştum , ilerde ilk cevabı yazan değil de cevabı gönderenler arasında seçilirse nasıl olur şeklinde fikir almak için yazdım :)

Ege
26-01-2017, 21:45
bu yarışmadan ziyade önümüz de ki yarışmalar için sormuştum , ilerde ilk cevabı yazan değil de cevabı gönderenler arasında seçilirse nasıl olur şeklinde fikir almak için yazdım :)

Rastgele seçilecek olan katılımcılar için internet te bir sürü çekiliş uygulaması sitesi vs mevcut. Bu yollar ile belirlemenizi öneririm :rolleyes:

hayaligenc
26-01-2017, 21:47
Rastgele seçilecek olan katılımcılar için internet te bir sürü çekiliş uygulaması sitesi vs mevcut. Bu yollar ile belirlemenizi öneririm :rolleyes:
ben genel de kendi yöntemlerimle yapmayı daha çok tercih ediyorum , fakat gelen talep durumunda değerlendirmeler yapılır :) teşekkürler

Yilmayan
26-01-2017, 22:02
Bu bulmaca yanlış doğru cevap çıkmaz :D

Bir kelimenin sonu ı ile biterken diğer kelime de ı yok i var. Bulmaca iptal yani :D haha

Kılıchan@sercan
27-01-2017, 10:45
aynı cevaptan ikitane var ve i yerine ı kullanılmadığı takdirde saçma sapan cevaplar çıkıyor :)

ralentra
27-01-2017, 11:09
Merhaba;

Adil bir seçim yapılmak isteniyorsa daha farklı bir yöntem bulunmalıdır. Kura yöntemi de çok adil bir seçim olmaz, bunun sebebi bir den fazla hesapla katılıp şansını arttırmak isteyen oyuncuların ortaya çıkışıdır.

TRX de oynayan bir oyuncu olarak, oyuncu sayısı 11 bin olarak belirtilmiş fakat aktif onayan bin kişiyi geçmez. Ki bizler uzun süredir oynayan oyuncular olarak herkesi tanıyoruz. Geriye kalan 10 binlik kısım multi hesaplardır.

O yüzden herkesin eşit bir ortamda oylamaya katılması gereken bir sistem düşünmeniz gerekiyor. Bunu bu yarışma için söylemiyorum bundan sonra düzenlenecek olan yarışmalar için...

Turkish Power
28-01-2017, 14:12
Merhaba;

Adil bir seçim yapılmak isteniyorsa daha farklı bir yöntem bulunmalıdır. Kura yöntemi de çok adil bir seçim olmaz, bunun sebebi bir den fazla hesapla katılıp şansını arttırmak isteyen oyuncuların ortaya çıkışıdır.

TRX de oynayan bir oyuncu olarak, oyuncu sayısı 11 bin olarak belirtilmiş fakat aktif onayan bin kişiyi geçmez. Ki bizler uzun süredir oynayan oyuncular olarak herkesi tanıyoruz. Geriye kalan 10 binlik kısım multi hesaplardır.

O yüzden herkesin eşit bir ortamda oylamaya katılması gereken bir sistem düşünmeniz gerekiyor. Bunu bu yarışma için söylemiyorum bundan sonra düzenlenecek olan yarışmalar için...

Adam haklı :)

ralentra
29-01-2017, 11:33
Saati geçti ama hala açıklanmadı =))

kartalsah2
29-01-2017, 22:13
23. soruya vaha demişler. Bu soru hatalı hayvanların yaşadığı yer doğa eğer öyle olmasaydı kafesle kahramanı gönderdikten sonra böyle bir yazı çıkar mıydı? (Doğa bu köyü destekliyor)
Doğa bu köyü destekliyorDoğa bu köyü destekliyorDoğa bu köyü destekliyor

hayaligenc
29-01-2017, 22:18
Merhaba;

Merhaba;

Eleştiriniz için öncelikle teşekkür ederiz , peki önerdiğiniz bir sistem var mı :)

Kura sistemi şuanda en iyi sistem gözüküyor en azından benim düşüncem

İyi Forumlar

Ege
29-01-2017, 22:44
23. soruya vaha demişler. Bu soru hatalı hayvanların yaşadığı yer doğa eğer öyle olmasaydı kafesle kahramanı gönderdikten sonra böyle bir yazı çıkar mıydı? (Doğa bu köyü destekliyor)

Bence de doğa olmalı..
Doğa ise 1.yim olmalı , olsun :P

kartalsah2
30-01-2017, 10:09

Cevap hala gelmedi yönetici arkadaşlardan bir yanıt gelebilirse mutlu oluruz.

Yilmayan
30-01-2017, 20:43
Sanırım ben kazandım ilk cevap benim :D

Edit:natar cevabını vermemişim haahah :D

ralentra
31-01-2017, 11:20
Bence de doğa olmalı..
Doğa ise 1.yim olmalı , olsun :P

Vahşi hayvanların yaşadığı yer diyor soruda, oyundan yola çıkarsak vaha ve doğa iki cevapta kabul edilmeli. Bulmacanın içeriğine etki etmiyor çünkü...

Ayrıca doğayı fethet değil, vahayı fethet diyor. Hayvanlarda bu vaha içinde olduğuna göre vaha cevabı doğru cevaptır. Akabinde doğada yanlış cevap değildir. =))

Ege
31-01-2017, 14:54
Kazanan arkadaşları tebrik ederim , kura sistemini biz de görsek fena olmazdı :D

ralentra
01-02-2017, 12:05
Sayın yönetici arkadaşlar, ilk cevabı veren kişi "Cinnemal" vaha yerine doğa yazdı diyerek elenmiş. Haksızlık olduğunu düşünüyorum çünkü o sorunun 2 cevabı da doğrudur.

Vaha ve Doğa doğru cevaplardır.

hayaligenc
01-02-2017, 17:38
Vahşi hayvanların yaşadığı yer diyor soruda, oyundan yola çıkarsak vaha ve doğa iki cevapta kabul edilmeli. Bulmacanın içeriğine etki etmiyor çünkü...

Ayrıca doğayı fethet değil, vahayı fethet diyor. Hayvanlarda bu vaha içinde olduğuna göre vaha cevabı doğru cevaptır. Akabinde doğada yanlış cevap değildir. =))

Sayın yönetici arkadaşlar, ilk cevabı veren kişi "Cinnemal" vaha yerine doğa yazdı diyerek elenmiş. Haksızlık olduğunu düşünüyorum çünkü o sorunun 2 cevabı da doğrudur.

Vaha ve Doğa doğru cevaplardır.

Merhaba;

Travian answer (http://t4.answers.travian.com.tr/?view=answers&action=answer&aid=109#go2answer) da ki cevaba bir bakınız orada da doğa mı yazıyor ? :)

İyi Forumlar

ralentra
04-02-2017, 22:19
Sayın etkinlik yöneticisi;

O zaman bu tarz etkinlikleri yaparken not olarak eklemeniz gerekiyor. " cevaplar travian answer baz alınarak yapılacaktır" gibi

hayaligenc
04-02-2017, 22:22
Sayın etkinlik yöneticisi;

O zaman bu tarz etkinlikleri yaparken not olarak eklemeniz gerekiyor. " cevaplar travian answer baz alınarak yapılacaktır" gibi

Merhaba;

Yöneticiler tarafından verilen cevaplar zaten travian answer da mevcut olan bilgiler ışığında verilir . Bu bilgiler dışında kimse kendi kendine yeni bilgi türetmez . ( Forumda yöneticilerin açtıkları konu ya da verdikleri bilgide bunun içerisindedir. )

Keyifli Forumlar

Ege
04-02-2017, 22:31
Merhaba;

Yöneticiler tarafından verilen cevaplar zaten travian answer da mevcut olan bilgiler ışığında verilir . Bu bilgiler dışında kimse kendi kendine yeni bilgi türetmez . ( Forumda yöneticilerin açtıkları konu ya da verdikleri bilgide bunun içerisindedir. )

Keyifli Forumlar

Merhaba;

Çekilişi neye göre yaptınız , nasıl yaptınız , biz neden göremedik ?

İyi forumlar

ArTeS
04-02-2017, 22:47
Ben soyliyim, bir tane kara sinek avliyor ilk once. Sonra adaylarin ismini yaziyor her kagida. Sinek kime konarsa o buyuk odulun sahibi oluyor xD