Toplam 3 Sayfadan Sayfa 2 İlkİlk 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Meslek

Üye

Alıntı MiRoChİ kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Makine ve elektrik-elektronik de geniş. Diğerleri hakkında fazla bi bilgim yok
    Bende muhendislik istiyorumda o yuzden sordum hangisi konusunda kararsizim ama calisicam hangisine yeterse gitmeyi planliyorum

Emekli Üye Uye Rutbesi
    Tozama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Mert Karagöz kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Bende muhendislik istiyorumda o yuzden sordum hangisi konusunda kararsizim ama calisicam hangisine yeterse gitmeyi planliyorum
    Kafan hangisinie yatıyorsa/gönlün hangisini istiyorsa onu oku. "Puanım şuna yetti" diye o bölüme gitme. Bak ben sırf aile baskısı yüzünden puanımın yettiği en yüksek yere gittim, o kadar da mutlu değilim (gerçi ben okumak istemiyorum, orası ayrı ama neyse )

Üye

Alıntı MiRoChİ kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Kafan hangisinie yatıyorsa/gönlün hangisini istiyorsa onu oku. "Puanım şuna yetti" diye o bölüme gitme. Bak ben sırf aile baskısı yüzünden puanımın yettiği en yüksek yere gittim, o kadar da mutlu değilim (gerçi ben okumak istemiyorum, orası ayrı ama neyse )

Ahahhaha cok sagol fikirlerin icin

Emekli Üye Uye Rutbesi
    Tozama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ahahhaha cok sagol fikirlerin icin
    Rica ettim

Uye Rutbesi
    Kara Fatma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı EspioN kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Türkiye de anca kimya öğretmeni olursun almanya'ya felan git.
    çevremde kimya mühendisi olup okul biter bitmez işe başlayan kişiler var. Türkiyede alanı geniş yeter ki kendini geliştir başarılı bir ortalamayla bitir.

Diger muhendislikler nasil insaat,makine gibi calisma alanlari
    hepsinin kamuda yeri var
    özel sektöre gelince inşaatı seçersen;
    öncelikle şantiye mi ofis mi ona karar vermen gerek, eğer şantiyeyi seçersen yüksek rakamlar kazanırsın ama harcayacak vaktin olur mu bilemem
    ofiste de genelde statik grubu yani proje hazırlayanlar, hakedişçiler ve ihale grupları olur. Tabi bu dediklerim kurumsal firmalarda, ufak şirketlerde işe başlarsan abi ne iş olsa yaparım modunda olursun. Onun da iyi tarafı her konuda az çok bilgin olur.
    Aklımdayken şantiyeci olsan da hakediş hazırlamayı bilmen gerekir, çoğu zaman şantiyede hazırlanır hakediş.

DİP NOT: mühendislik dalları içinde en geniş alan inşaat mühendisliğinindir.
    Kara Fatma tarafından (16-09-2015 Saat 22:31) değiştirildi.

Üye

Alıntı Kara Fatma kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    hepsinin kamuda yeri var
    özel sektöre gelince inşaatı seçersen;
    öncelikle şantiye mi ofis mi ona karar vermen gerek, eğer şantiyeyi seçersen yüksek rakamlar kazanırsın ama harcayacak vaktin olur mu bilemem
    ofiste de genelde statik grubu yani proje hazırlayanlar, hakedişçiler ve ihale grupları olur. Tabi bu dediklerim kurumsal firmalarda, ufak şirketlerde işe başlarsan abi ne iş olsa yaparım modunda olursun. Onun da iyi tarafı her konuda az çok bilgin olur.
    Aklımdayken şantiyeci olsan da hakediş hazırlamayı bilmen gerekir, çoğu zaman şantiyede hazırlanır hakediş.
    Anladım.Peki her muhendis kolay kolay iş bulabiliyo mu benim istedigğim bi ofiste calismak onlarin maaslari nasil
    ve makine muhendisi ilede bilgin varsa paylasir misin ?

Ben elektrik elektronik mühendisliği istiyorum.Ancak şu sıralar herkes bilgisayar,elektrik-elektronik gibi alanlara yöneldi.Benim mezun olmama 6 sene var.6 yıl boyunca üniversiteler mezun verecek.Piyasa da mühendise doyacak.Bu yüzden elektronik yazmak pek mantıklı gelmiyor.Mezun olduğumda çok fazla çalışmam ve ortaya yeni bir şeyler koyup üretken olmam gerekiyor.

Bir yandan da doktorluk var.Mezun olduğumda direkt iş imkanı.Ama meslek bana hiç hitap etmiyor.Şurda bilmem kaç milyar dertsiz tasasız maaş alacağım diye hergün sevmediğim işi yapmak da mantıklı gelmiyor.

Moleküler biyoloji alanı da yeni yeni parlayan bir alan ancak Türkiye'de iş imkanı az.Çünkü bu alanda açılmış fabrika vs yok Türkiye'de.Şimdi gitsem bir yerde moleküler biyoloji okusam işsiz kalma ihtimalim yüksek.Amerika'ya gidip okumak da çok zor bi durum.Burs kazanmadığım sürece Amerika'da okuyamam.

Bu durumda en mantıklısı doktorluk geliyor.Alırım 3 5 maaşımı her ay 1600 altın oh kebap.

Dip:Biyoloji de çok ilgilendiğim bir alan.Mezun olduğumda bir laboratuvar ve maddi kaynak verilse "hücre zarındaki bilmem ne reseptörünü ne tetikliyor incele" gibi bir iş de benim açımdan çok güzel olurdu.
    Timeismoneyy tarafından (16-09-2015 Saat 22:39) değiştirildi.

Banned Yasaklı Kullanıcı

Bosch Genel Merkezinde Product Design Engineer ve türkiye ofisinde Head Of Sale olarak görev alıyorum. Sorun olursa yardımcı olabilirim

Uye Rutbesi
    Kara Fatma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Anladım.Peki her muhendis kolay kolay iş bulabiliyo mu benim istedigğim bi ofiste calismak onlarin maaslari nasil
    ve makine muhendisi ilede bilgin varsa paylasir misin ?
    ofisleri bilemiyorum, bir kuzenim var inşaat teknikeri, ofiste çalışıyor 1700 civarında alıyor sanırım. İzmir'de ofiste çalışan bir arkadaşım (bölüm birincimizdi) var ama malum erkeğe maaş sorulmaz demişler.

Alıntı Timeismoneyy kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Ben elektrik elektronik mühendisliği istiyorum.Ancak şu sıralar herkes bilgisayar,elektrik-elektronik gibi alanlara yöneldi.Benim mezun olmama 6 sene var.6 yıl boyunca üniversiteler mezun verecek.Piyasa da mühendise doyacak.Bu yüzden elektronik yazmak pek mantıklı gelmiyor.Mezun olduğumda çok fazla çalışmam ve ortaya yeni bir şeyler koyup üretken olmam gerekiyor.

Bir yandan da doktorluk var.Mezun olduğumda direkt iş imkanı.Ama meslek bana hiç hitap etmiyor.Şurda bilmem kaç milyar dertsiz tasasız maaş alacağım diye hergün sevmediğim işi yapmak da mantıklı gelmiyor.

Moleküler biyoloji alanı da yeni yeni parlayan bir alan ancak Türkiye'de iş imkanı az.Çünkü bu alanda açılmış fabrika vs yok Türkiye'de.Şimdi gitsem bir yerde moleküler biyoloji okusam işsiz kalma ihtimalim yüksek.Amerika'ya gidip okumak da çok zor bi durum.Burs kazanmadığım sürece Amerika'da okuyamam.

Bu durumda en mantıklısı doktorluk geliyor.Alırım 3 5 maaşımı her ay 1600 altın oh kebap.

Dip:Biyoloji de çok ilgilendiğim bir alan.Mezun olduğumda bir laboratuvar ve maddi kaynak verilse "hücre zarındaki bilmem ne reseptörünü ne tetikliyor incele" gibi bir iş de benim açımdan çok güzel olurdu.
    daha 2 sene yok mu mezun olmana ? dersini çalış şimdi son sene karar verirsin bunlara. ayrıca doktorluk da düşündüğün kadar parlak değil durumlar artık. okuması ayrı bir dert çalışması ayrı bir dert. garanti iş imkanı haklısın ama atarlar seni cizreye, yüksekovaya poku yedin. artık tus kovalarsın dershanelere senelik 7-8 milyar verip. uzmanlığı bitirene kadar doğru düzgün parada kazanamayacaksın zaten. bir söz var duymuşsundur belki doktor kazanır karısı ve çocukları yer diye. Yanlış anlama tıp fakültesini seçme demiyorum seç ama doğru nedenlerle seç. rahat etmek için tıp seçersin daha ilk komitede okulun yedi ceddine söversin, örnekleri var

Toplam 3 Sayfadan Sayfa 2 İlkİlk 123 SonuncuSonuncu