Toplam 6 Sayfadan Sayfa 4 İlkİlk ... 23456 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: futbol takımı tutmak saçmalıktır

Üye Mercenary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sarbi ç. kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Futbolu seviyorsan gerisi ne kadar sevdiğine göre değişir. Ben de sıkı bir liverpool taraftarı sayılırım her hafta maçlarını kesin izlerim ama liverpool formam yok.
    Yok yok Futbolu sevmek ile herhangi bir takıma bağlanmak alakasız. Yine yemek üzerinden örnek vereceğim çünkü aklıma o geliyor: futbol seven bir insanın bir futbol takımına daha çok bağlanması hamburger seven bir insanın mcdonalds ya da bk'ya bağlanması gibi. Ben bk seviyorum çünkü hamburgerlerini daha güzel buluyorum tıpkı Chelsea'nin oynadığı futbolu daha güzel bulduğum gibi.
    Ama aşık olmak, gönül vermek falan çok farklı ve abartılı kavramlar.

Neyse
    Deli eder insanı bu dünya, bu gece, bu yıldızlar, bu koku,
    bu tepeden tırnağa çiçek açmış ağaç

Üye Barkınn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ama hentbol takımı tutulur. beşiktaşım üst üste 7. şampiyonluğuna koşuyor <3

Banned

Alıntı Mercenary kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Yok yok Futbolu sevmek ile herhangi bir takıma bağlanmak alakasız. Yine yemek üzerinden örnek vereceğim çünkü aklıma o geliyor: futbol seven bir insanın bir futbol takımına daha çok bağlanması hamburger seven bir insanın mcdonalds ya da bk'ya bağlanması gibi. Ben bk seviyorum çünkü hamburgerlerini daha güzel buluyorum tıpkı Chelsea'nin oynadığı futbolu daha güzel bulduğum gibi.
    Ama aşık olmak, gönül vermek falan çok farklı ve abartılı kavramlar.

Neyse
    Bence mesele chelsea'nin futbolunu güzel bulmanda. Futboldan anlamıyosun

Üye Nozzle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim ailem de bütünüyle koyu Galatasaray taraftarı. Ben de öyle yetiştirildim. Sonra bir sene kadar önce durup düşündüm, ulan her hafta aynı şeyler oluyor. Biri kazanıyor biri kaybediyor şike oluyor mu olmuyor mu ofsayt mıydı değil miydi bu sene Galatasaray şampiyon oldu önceki sene Fenerbahçe olmuştu bu sene Galatasaraylılar dalga geçti ama aynı dalgayı geçen sene Fenerbahçeliler geçmişti tıpkı sonraki sene kim şampiyon olacaksa onun geçeceği gibi falan derken dedim ki yahu biz baya mantıksız bir şeye gönül vermişiz.

Şu an da insanlarla konuşup anlamaya çalışıyorum neden böyle diye
    Walla bir alemsin son zamanlarda hiç bu kadar gülmemiştim

Senin mantığınla yola çıkarsak travian da aynı şey. Bir server A birliği kazanıyor diğer server B birliği kazanıyor. Birbirlerini kızdırıyorlar. Hemde üstüne para veriyorlar.Futbola hacadığımız paranın kat be kat fazlası hemde.

Lütfen bazı şeyleri sorgularken gerçekci olalım. Hayatta insan mutluluğu için yada sırf eğlence olsun diye kendi için bir şeyler yapma ihtiyacı hisseder. Futbol ve Travian da bu sınıflara girmektedir.

destan...

Emekli Üye Uye Rutbesi
    Tozama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yıllar önce futbolu izlemeyi bırakmış biri olarak, ben de futbol takımı tutmayı saçma buluyorum
    Alıntı MiRoChİ kullanıcısından alıntı
    Asitten korksaydık kola içmezdik

Alıntı Nozzle kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Walla bir alemsin son zamanlarda hiç bu kadar gülmemiştim

Senin mantığınla yola çıkarsak travian da aynı şey. Bir server A birliği kazanıyor diğer server B birliği kazanıyor. Birbirlerini kızdırıyorlar. Hemde üstüne para veriyorlar.Futbola hacadığımız paranın kat be kat fazlası hemde.

Lütfen bazı şeyleri sorgularken gerçekci olalım. Hayatta insan mutluluğu için yada sırf eğlence olsun diye kendi için bir şeyler yapma ihtiyacı hisseder. Futbol ve Travian da bu sınıflara girmektedir.

destan...

Travian farklı moruk. Emek ve zaman harcıyorsun, ürettiğin bir şey var. +kimse köyüne aşık olmuyor. Yazdıklarımı okuyup neyi vurguladığımı hala anlamamış olmanı anlamıyorum. Aşktan, tutkudan bahsediyorum. İnsanların neden futbol takımlarına aşık olduğunu soruyorum. Diyorsun ki bir şeyleri sorgularken lütfen gerçekçi olalım. Ben anlaşılması zor şeyler mi yazıyorum?

İnsanların gerçekten sırf eğlence olsun diye mi futbol manyağı olduklarını düşünüyorsun?

Banned

Ailen Galatasaraylı olsaydı, şuan sıkı bir Galatasaray taraftarı olacaktın. İmzanda Galatasaray ulan... falan yazacaktı. Bu seni rahatsız etmiyor mu? Merakımdan soruyorum sadece.
    Herşey senin küçük dünyanda oluşturduğun kadar küçük değil. Ailem sıkı Beşiktaş taraftarı olmasına rağmen ben fanatik bir Galatasaray taraftarıyım. Eğer senin açından bakarsak ilgilenmediğimiz herşey çok saçma olmak zorunda. Misal ben basketbol sevmeyen biriyim futbol oynamayı ve izlemeyi tercih ediyorum o vakit basketbolda çok saçma.

Sana buradaki tek saçmalığı söyleyeyim; İnsanların henüz kirlettikleri bez kurumadan hayat hakkında hipotezler üretmeye çalışması saçmalık.

Alıntı jAkz. kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Herşey senin küçük dünyanda oluşturduğun kadar küçük değil. Ailem sıkı Beşiktaş taraftarı olmasına rağmen ben fanatik bir Galatasaray taraftarıyım. Eğer senin açından bakarsak ilgilenmediğimiz herşey çok saçma olmak zorunda. Misal ben basketbol sevmeyen biriyim futbol oynamayı ve izlemeyi tercih ediyorum o vakit basketbolda çok saçma.

Sana buradaki tek saçmalığı söyleyeyim; İnsanların henüz kirlettikleri bez kurumadan hayat hakkında hipotezler üretmeye çalışması saçmalık.
    Eyvallah, tamam. Zaten o Fenerbahçe'yi seçmesinin ilk nedeninin aile geleneği olduğunu söylediği için öyle bir cümle kurdum, genel bir atıfta bulunmuyorum.
    Ayrıca, ulan, ilgilenmekten bahseden mi oldu? Ki futbola ilgili biriyim, ki anlatmaya çalıştığım şey bu değil en başından beri. Şu konudaki her mesajımda vurguladığım şey futbolla ilgilenmek, bir spor dalını diğerlerine göre daha çok sevmek, doğal olarak bir takımı desteklemek falan değil. İnsanların neden başka şeylere değil de bir futbol takımına 'tutkuyla, aşkla' bağlandıklarını soruyorum. Adam 'gönlümü verdim' diyor. Ben de diyorum ki gönlünü verdiğin şey kar amaçlı bir kuruluş. Vurgulamaya çalıştığım şey bu.

Yazdıklarımı mı okunmuyorsunuz, okuduklarınızı mı anlamıyorsunuz anlamadım. Neyse ya bırakıyorum tartışmayı. Din tartışmaktan farksız bu konu.

Banned

Eyvallah, tamam. Zaten o Fenerbahçe'yi seçmesinin ilk nedeninin aile geleneği olduğunu söylediği için öyle bir cümle kurdum, genel bir atıfta bulunmuyorum.
    Ayrıca, ulan, ilgilenmekten bahseden mi oldu? Ki futbola ilgili biriyim, ki anlatmaya çalıştığım şey bu değil en başından beri. Şu konudaki her mesajımda vurguladığım şey futbolla ilgilenmek, bir spor dalını diğerlerine göre daha çok sevmek, doğal olarak bir takımı desteklemek falan değil. İnsanların neden başka şeylere değil de bir futbol takımına 'tutkuyla, aşkla' bağlandıklarını soruyorum. Adam 'gönlümü verdim' diyor. Ben de diyorum ki gönlünü verdiğin şey kar amaçlı bir kuruluş. Vurgulamaya çalıştığım şey bu.

Yazdıklarımı mı okunmuyorsunuz, okuduklarınızı mı anlamıyorsunuz anlamadım. Neyse ya bırakıyorum tartışmayı. Din tartışmaktan farksız bu konu.

Bir kıza aşık olduğunu söylediğinde kimse seni sorgulamaz '' ulan sırf para israfı, boşa zaman kaybı, zaten ayrılacaksın evlenmezsin sen'' diyerekten. Taraftarlıkta böyle bişeydir kardeşim.

ve evet Galatasaray aşkını yeri gelir sevdadan üstün tutarım.

Kar amaçlı kuruluş ? Starbucks' a aşık tanıdığım var benim.
    Fenerbahçe Ulan..

Toplam 6 Sayfadan Sayfa 4 İlkİlk ... 23456 SonuncuSonuncu