Netenor: Neden Meksika kartalı? Kendinle neyi özdeşleştirdin? Yahut gayet de rastgele bir seçim miydi? Bir meksika kartalı fotoğrafı seçebilir misin? Bir de hayat çok fifi mi tabi tabi mi?
Lakap olarak kaldı benimde hoşuma gitti devam ediyor o şekilde. Birde çok güzel bir felsefesi var hoşuma gidiyor. Hayat tost'a bastırılmış ekmek gibi biraz sıcak, bi' o kadar ezik benim için.

Shy: unique değil de neden uniq?
Latince’yi uzatmayalım dedim böylesi daha güzel. Kısa ve hoş

Ivan: Neden kapattığın forumu açmadın hala
Kapattığım konuda cevabı yazılı

kjdhsfdaasdkjhdf: Neden ankette birinci iken haftanın konuğu MiRoChİ olmadı bu milli iradeye darbe girişimi midir yoksa Meksikalı – uniq. koalisyonu mu kuruldu seveceğin insanda (hormonları katmadan arkadaş olarak) aradığın 3 temel özellik olsaydı bu üç özellik öncelik sırasına göre hangileri olurdu? Teşekkürler.
Görmek istediklerim değil de, görmek istemediklerim olsun bu o da şöyle; bencilik, çıkarcı, sinsi vb. olmasın. Gerisi olacağı varsa oluyor Bu üç özellikten biri olursa maalesef ısınamıyorum.

Darkwolf: Piki bini siviyir misin yıniq?
Severim evet, 29-06-2012 tarihinde not oluşturmuşum kâtip olur gibisinden

themask: Çocukluğunu bilirim uniq elimizde büyüdüm kerata ......:-)
Son vuruşu yapmak için soruları ve vereceğin cevapları bekliyorum sıra elbet bize de gelecek
Hiç göremedik ağabeyliği insan askere giderken 3-5 kuruş koyardı cebe.

Sessiz Fırtına: Cevaplandıramayacağın bir soru var mıdır? Varsa nedir?
Malesef yok. Yoksa var mı?

MiRoChİ: Mecmua ve yeni modlar hakkında ne düşünürsün ey Süper Mod?
Hepsini tanımıyorum zamanla tanışacağız. Mecmua ise çok güzel bir oluşum, diğer ülke forumlarında böyle etkinlikler pek gözükmüyor.

Human Resources: oyunda hangi birliklerde oynadınız ve hiç unutamadığınız bir anınız var mı?
Biz ilk speed serverının müdavimlerindeniz. F*war oluşumunda yer almış, tarihi savaşta ve server da yer aldım. Tabi ilk speed serverının ayrı bir önemi var o da; 6 ay sürmesi ve Travian tarihinin en büyük kanlı savaşına tanık olması. Zaten o serverdan sonrası hiç bir yer tat vermedi. Anı ve hatıralara gelirsek, o zaman 17-18 yaşında olmanın vermiş olduğu heyecan ve usta abilerimizle oynamanın vermiş olduğu güzellik birleşince her günümüz bir anı/hatıra oldu.
COMPANERO: Forumda 3-5 renkli nickli kişi dışında kimsenin sizi merak etmemesi nasıl bir duygu?
Forumun reyting seviyesi bellidir. Buna göre hiç bir zaman davranışlarımız, hayatlarımız ve en önemlisi egolarımız/karakterimiz değişmedi. Bu forumun aktif olan üye sayısında 3000’lerde iken ben gene görevliydim. Bu tür oluşumlarda sayfalarca mesaj yığılıyordu. Bunu bir hayat parçası edinip yürüyüş, davranış şeklim ve karakterim değişmedi. Sanaldan ibaret olduğunu her zaman farz ettik. Bugüne ne kadar ne sizin gibi uygunsuz kelimeler kullandık nede reyting oranına göre davranışımız değişti.

COMPANERO: siz hep ben tek tartışma ve sorular sorma adil olur mu acaba?
Her şeyden önce saygı çerçevesinde yaklaşımda bulununuz. Sonrasında verebilecek tüm sorulara cevabımız vardır.

Eolo: Forumun özel hayatınıza ne tür etkileri oluyor?
Çok artı yönleri de var tabi ki eksi yönleri de.
+ olarak, Mükemmel arkadaşlıklar edindim. Zaten uzunca bir dönem geçirmemden ötürü iyi ki tanımışım dediğim arkadaşlıklar kurdum. Sonuç olarak sosyal bir ortam her ne kadar bir oyun alt yapısı olsa da.
- olarak, geceleri üyelerin farkında olmadan çalışma yapıyoruz. Mesaj kontrolleri, Moderasyon işlemleri, forum düzenlemesi gibi vs. Bunlar uykusuzluğa neden oluyor. Tabi ki bizimde devam ettirmemiz gereken bir hayatımız ve işlerimiz var.

Laurelinead: Neden Travian?
Bunun açıklamasını yapmak güç. Sebebi ise sıkı olarak Call of Duty 4 ve Battlefield oyuncusu olmam. İnternetten dünya ile tıpkı Travian gibi global şekilde oynanılıyor. Bu oyun ile tanışmam çok garip bir şekilde oldu. Lise yıllarında bir kafeteryada yarı zamanlı çalışırken, patronum iş yerine hep öfkeli bir şekilde gelirdi. “köyüm yıkıldı, yıkacağım onları, öldüreceğim onları, hele 10 tane lejyonerim bir kışladan çıksın o zaman görür o xxxxx” diyerek hep bu tarz söylenirdi. En sonunda geldi beni de ortak etti ve öyle tanıştım. Yıl 2006 – 2007

MiRoChİ: Oyunun kendisi mi yoksa forum mu?
Oyunu aktif olarak oynamıyorum. Oyun olarak en zirvesine kadar çıktığımı düşünüyorum (wow kurma vs.). Ama geri dönmeye niyetim var. Şu an forum gibi

castiel07: uslu forum üyeleri olursak bizlerde bir gün meksikalı abimizden rep alabilir miyiz?
Sana yok kazana düştün sen

Caylaklar: İlk speed kaç yılında olmustu merak ettim şimdi en kanlı savaş falan baktım da bulamadım
2007 yılı olmalıydı sanırım. Tam 6 ay sürdü belkide daha fazla. Sonrasında bir savaş çıktı server iki birliğe bölündü. F*war ve D.E.m birlikleri olarak. Artık olanları hayal edin.

ASDE-kralberke: 1-Acep gerçek mi bu yoksa öylesine mi söylendi. 2-Şu ara rep eventi yapar mısın?
Evet var, tekrar başlamayı düşünüyorum.