Toplam 8 Sayfadan Sayfa 8 İlkİlk ... 678
Toplam 78 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 78 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Travian Mecmuası Sayı 1

Alıntı themask kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Harikasın kesin 1-2 kelime yazacağım akşama bu yazdıklarına ek olarak başdan sağma alel acele yazılacak şeyler değil. Galiba eski ile yeni burada fark ediyor , sadece mecbuada değil , hep söyledim yüzden geri saymacayla eğlenen , forumun ana kollarından biri olan sözlüğün perişan edilişi ve mecbuanın kopyala yapıştırılışı olmuyor adminler iyi ama seçimler iyi değil
    Reyiz sözlük dedinde aklıma geldi. )))
    Geçen komik şeyler yazdım diye roneten reyiz uyarı vermiş.
    Sözlük korallarına aykırıymış mış. )))
    Bence o sözlük kuralların aykırı deil onu kenpachi yazdı diye aykırı. )))

Uye Rutbesi

Alıntı Kenpachi kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Reyiz sözlük dedinde aklıma geldi. )))
    Geçen komik şeyler yazdım diye roneten reyiz uyarı vermiş.
    Sözlük korallarına aykırıymış mış. )))
    Bence o sözlük kuralların aykırı deil onu kenpachi yazdı diye aykırı. )))
    Kişiselleşmişiniz artık iki sevgili arasına asla girmem bu gün kavga edersiniz yarın barışırsınız kötü ben olurum...
    İmzasız

Alıntı themask kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Kişiselleşmişiniz artık iki sevgili arasına asla girmem bu gün kavga edersiniz yarın barışırsınız kötü ben olurum...
    Roneten reyiz yakıştırmışlar gel öpüşekte barışak.
    Iyyy vazgeçtim yok yok kalsın. ))))

Uye Rutbesi
    mnsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mecmuanın ilk çıkarıldığı yıllarda forumla pek içli dışlı olan birisi değildim. Eski sayıları da çok kısa süre önce farkedip inceleme fırsatı bulup çok beğendim. Emeği geçenleri takdir ediyorum.

Mecmuanın yeniden çıkarılması forum adına güzel bir çalışma olacağını düşünüyordum. Bu sebeple yeni sayıda yayınlanacak bazı çalışmalara doğrudan veya dolaylı olarak katkıda bulunmaktan zevk duydum.

İlgili arkadaşlardan "Mecmua içeriği hazırlandı" lafını duyduktan sonra yayınlanması için uzun bir süre bekledik. Kimi arkadaşlar bu konuda rahatsızlığını dile getirince kaçamak ve topu başkalarına atarcasına cevaplar verildi.
    Tam da "bu iş de yalan oldu" diye düşünmeye başladığım anda mecmua yayınlanınca heyecanla açıp incelemeye başladım. Fakat ilk andan itibaren estetikten uzak göründü gözüme. Ortaya özgün bir eser çıkarmak için değil de, sırf bir an önce yayınlayıp baskıdan kurtulalım mantığı ile yapılmış gibi geldi. Çok emek sarfedilen ve bir bütün olarak hazırlanan birçok içerik, gelişigüzel kırpıldığından özgünlüğünü kaybetmiş olarak sunuldu bizlere. İmla ve yazım hatalarına hiç girmeyeyim
    Velhasılıkelam heyecanla açtığım mecmunın sonunu getirmeden kapamak zorunda hissettim. Çok büyük heyecanla ve emekle hazırlanan bu yapıt, yayın aşamasında sekteye uğrayarak bize servis edildi.

Şahsım adına yeni sayıda bu durumun yaşanmasını istemiyorum. Bu sorumluluğu üstlenen veya rütbesi gereği ilgilenmesi gereken arkadaşlardan, olaya bir hobi ve sanatsal bir çalışma olarak bakmalarını rica ediyorum. Bize de zevkle okumak kalsın
    2 Gün 2 Rekor... Tık, Tık

mnsr, Styx, theZORBA, UTOPIA, ÖZEL_TİM, SEK

ArTeS Supervisor Shy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mnsr kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Mecmuanın ilk çıkarıldığı yıllarda forumla pek içli dışlı olan birisi değildim. Eski sayıları da çok kısa süre önce farkedip inceleme fırsatı bulup çok beğendim. Emeği geçenleri takdir ediyorum.

Mecmuanın yeniden çıkarılması forum adına güzel bir çalışma olacağını düşünüyordum. Bu sebeple yeni sayıda yayınlanacak bazı çalışmalara doğrudan veya dolaylı olarak katkıda bulunmaktan zevk duydum.

İlgili arkadaşlardan "Mecmua içeriği hazırlandı" lafını duyduktan sonra yayınlanması için uzun bir süre bekledik. Kimi arkadaşlar bu konuda rahatsızlığını dile getirince kaçamak ve topu başkalarına atarcasına cevaplar verildi.
    Tam da "bu iş de yalan oldu" diye düşünmeye başladığım anda mecmua yayınlanınca heyecanla açıp incelemeye başladım. Fakat ilk andan itibaren estetikten uzak göründü gözüme. Ortaya özgün bir eser çıkarmak için değil de, sırf bir an önce yayınlayıp baskıdan kurtulalım mantığı ile yapılmış gibi geldi. Çok emek sarfedilen ve bir bütün olarak hazırlanan birçok içerik, gelişigüzel kırpıldığından özgünlüğünü kaybetmiş olarak sunuldu bizlere. İmla ve yazım hatalarına hiç girmeyeyim
    Velhasılıkelam heyecanla açtığım mecmunın sonunu getirmeden kapamak zorunda hissettim. Çok büyük heyecanla ve emekle hazırlanan bu yapıt, yayın aşamasında sekteye uğrayarak bize servis edildi.

Şahsım adına yeni sayıda bu durumun yaşanmasını istemiyorum. Bu sorumluluğu üstlenen veya rütbesi gereği ilgilenmesi gereken arkadaşlardan, olaya bir hobi ve sanatsal bir çalışma olarak bakmalarını rica ediyorum. Bize de zevkle okumak kalsın
    Güzel bir eleştiri, teşekkürler.
    F2SlkYUSa8FkpvObj7k6j7khoTIhnKWcoFOmMJ4tLJkxkYSloJ RAPyA1p2SlVTEcoTkypzygVUyuozSlkYSgVTWyovOukM9ekYSh oTR
    Travian IRC Giriş||Travian IRC Kuralları||Travian Resmi Hesabim||Bir sorun mu var?

Alıntı mnsr kullanıcısından alıntı Mesajı göster

Komutanım neden istifa edildi sanıyorsun. ))))

Uye Rutbesi

Ok
    Alıntı Jelanie kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    bir mecmua sorumlusu olarak bu cevabı kendinize yakıstırmanız ilginç oldu benim acımdan
    basarılar dilerim.

tekrar emeklerinize saglık..

shy;
    rutbeler.. hiyerarşiler... vs bu detaylar a neden girdiniz bilemiyorum ancak nickimde yazan emekli moderatore takılmayınız. ben o mecmua icin calıstıgım donemde ne moderatordum ne bir baska sorumluluğu olan biri.

yalnız mecmuanın sayısının kac oldugunun nezrinizde bir oneminin olmayısını duymak... UZUCU!...

____

'' ortaya ''

belirtmek isterim ki;
    gecmişte yapılan bir kac sayı mecmuaanın simdikinden daha iyi yada bu zaten var olan bir fikirdi calıntıdır ana fikri uzerine kurulu bir tutum degildir.

simdilerde gorev ve unvanım cok daha baska olsada... esasın da...

meslegi tasarımcı olan ve grafikten, dekorasyona, editorlukten sanat yonetmenligine kadar bir cok gorevde yer almıs biri olarak
    bizler bu meslegi yaparken duygularımız olmadan hareket edemeyiz.

bizleri meslegimizi icra ettiren ve basarı kaydettiren esas olan duygu ve gozlemlerimizdir. iyi ve kotu gibi guzel ve cirkinin goreceli kavramlar oldugunun farkına varır ve yaptıgımız irili ufaklı eylemlerde takdir edilmeyi beklemez ancak icraatlerimiz yok sayıldıgı zaman kırılırız. eleştirileri duyabilmeyi ogrendigimiz ve baskalarının baska baska calısmalarını kabullenebildigimiz surecede basarı kacınılmazdır.

yas ortalamasının farkındayım ancak en azından soylemleri gerceklestirirken bu detayı goz onunde bulundurabilirsek sanıyorum ki bir 'tık' hayat namına yol almıs olabilirsiniz.

hani derler ya 'emege saygı' herhalde bu ve buna benzer konularda en cok altı doldurulması gereken tabir...

herkeze basarılar diler bu yapılan calısmalarınızın ilerki yıllarda yuzunuzu tebessum ettirecek anılarla hatırlamanızı umit ederim.
    iyi aksamlar...
    Alıntı Shy kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Güzel bir eleştiri, teşekkürler.
    Yazmak lazim diye düşündüm ister sevin ister sevmeyin ister begenin ister begenmeyin jelani çok güzel yazmış bende tekrar ekleme yapmak istedim...
    Ömer yagliya tuzluya ellemiyor tüm yükü shy yükledi
    Shy sıfırlanır nerdeyse bir mezarlığa dönüşen forumu eski günlerine döndürme çabasında , bir çok hatalar eksiklikler göremediği yanlışlar la foruma zaman ve emek veriyor , uzun zamandır yapilan en iyi eleştiri jelani yapdi cümlesi içinde duygulardan bahsetti , eskilere yeniler arasında ki farkı vermeye çalıştı nede güzel açıkladı ....
    İnsanlar burada mod renkli nic alma mücadelesi içinde shy da içlerinde en iyilerine renk vererek forumu canlı tutma forumda yenilik yapma derdinde ugrasinda ama seçilenler birer ro*** konu kilitleme ban taşımayla bu is olmuyor beyler , modlar birer ikişer üyeyle kanka diğerleri üvey evlat adam insan kazanma derdinde değil caka satma derdinde , bir restorana gidersin şef gelir senle ilgilenir garson pervane olur tabaklar masa örtüsü tertemiz dır yemek kotu olsa bile sen yemeği görmesin neden ortam sıcak dır ortamın ruhu vardır shy senin renk verdiklerinin ruhu yok sıcaklığı yok yanlış secimler yapıyorsun sende haklisin kimi sececeksin omerle konusacaksin yoksa sen ne yaparsan yap istersen her üyeye bir mod dağılımı yapsanda bu is bir yere varmaz siz insanları kusturuyorsunuz istesenizde istemesenizde bu forumun mihank taşları var bi bakin eğlenceye bakin kodlara yakalanmadan saymacadan başka yaptığınız eğlence bi sohbet edecek gurubunun varmı önünüze engel olacak anlamak da zorlandığımız her kesin tepesine cokuyorsunuz sizler iyisiniz ama ehli değilsiniz bu foruma ehli kişler duygusu olan dünya görüşü olan ne oldum delisi olmayan bu isi ona buna Çaka satmak için değil de keyif alanlarin yöneteceği yöneticilerin tekrardan geri gelerek semeri altında değilde gerçek sahiplerine yani ne bileyim dedenin ve diğer eski abilerin ablalarin buraya can katacağını düşünüyorum bir takim önerilerde bulundukları sözlük ile ilgili yönetici seçimleri ile ilgili tekrardan gözden geçirilip acaba bu herif bu arkadaşlar doğru olabilirmi diye düşünülerek omerle konuşulup yeni bir düzenleme yapılması gerektiği kanaatindeyim.

Ha forumu birakdi bırakmadı diye düşünüyorsunuz zaten birakdik bi bakin kimi birakdiniz kime hangi konulara yöneticilik yapıyorsunuz anca bir iki konuya yazıp çıkıyoruz neyse acele yazıyorum .....
    İmzasız

şimdi forumda en azından okunacak,vakit geçirilecek birşeyler az da olsa oluyor.
    Bu sürecin öncesinde yaprak kımıldamadığı günleri de unutmamak lazım. Foruma iki gün girmeyip sonra girildiğinde hiç bir mesaj yazılamamış olduğu günleri hatırlayınca bu günkü hali çok çok iyi sayılır. Bunları da görmek lazım.
    Burası çok aşırı hareketlenir mi o eski şaşalı günlerindeki kadar. Bence zor. Bu sorunu bir çok forum yaşıyor. Oynanacak oyun seçeneği çok arttı. Oynayan sayısı azalıyor sürekli. Ayrıca insanların eğlence platformu olarak gördükleri alanlarda değişti. Shy istekli olan herkesi forumu hareketlendirsin diye gazlıyor.Ee o ne yapsın elinde olan seçenekler belli, Bir dünya seçenek yok ki aralarından daha iyileri seçeyim diye düşünsün. Eleştirilerde bazı noktalarda haklılık payı var mı var ama makine değil ki karşıdaki o da insan sonuçta. Konuşmak kolay ama iş icraata gelince o noktada sıkıntı başlıyor malesef.
    Yok İse '
    Edeb
    ' Neylesin Medrese Mektep ! Okusa Alim Olsa Yine Merkep, Yine Merkep..!!

Toplam 8 Sayfadan Sayfa 8 İlkİlk ... 678