Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4 Sorum var :) 1'de ek

Varsayılan 4 Sorum var :) 1'de ek

1-Çit savunmayı kayda değer olarak ne kadar etkiler ? (asker üzerinden örnek verirseniz sevinirim.)(Galya)
    2-Tuzağın olduğu köyde normal saldırı yaparsak tuzağa yakalanırmı askerlerimiz ?
    3-Galya için en iyi savunma askeri nedir ? (Sizce)
    4-Tuzakçı 1 kez mi kurulabilir. 20 Yaptıktan sonra ikincisini kurabilirmiyiz ?
    5.Bir Savunma yöntemi önerirmisiniz 3x için
    VatansbeyTr....

Uye Rutbesi
    Tywin Lannister - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı VatansbeyTr kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    1-Çit savunmayı kayda değer olarak ne kadar etkiler ? (asker üzerinden örnek verirseniz sevinirim.)(Galya)
    2-Tuzağın olduğu köyde normal saldırı yaparsak tuzağa yakalanırmı askerlerimiz ?
    Öncelikle 9 yıl önce 1 kez galya oynamıştım sadece, yanlışım varsa kusura bakmayın.
    c1. 20. seviye yaptığında %49 artırıyor cermende. galyada farklı mı bilmiyorum, ama farklı olduğunu sanmıyorum. yani 100 askeri 149 asker gibi düşünebilirsin. bu da büyük sayılarda çok önemli bir etkidir. mutlaka 20 yap yani surunu, çitini...
    c2. eğer tuzak sayısından az askerin varsa yakalanır diye biliyorum. fazlaysa kurtarıyordu arkadaşlarını keratalar.
    c3. phalanx matematiksel olarak en faydalı görünen. atlı olarakta druyid.
    c4. bir kez kurulur her köyünde.
    c5. bu soruyu çok açık cevaplıyorum:
    Hesabı -+ bölgesinde açıyorsun. tywin lannister hesabına mesaj atıyorsun. üstat ben forumdan ..... o sana diyor gel şu koordinata 2. köyünü at. o bölgeye yerleşiyorsun kimse sana saldırı yapmıyor. bundan sağlam savunma taktiği yok.
    AT KAFASI - FURY - TYWIN LANNISTER

Üye Ahkâm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ayrıntılı ve net cevaplar veriyorum:
    1. Çit 20 levelde %64 bonus verir. Verdiği bonus çok güzeldir. Cermen toprak siperine ve Romalı suruna oranla orta dayanıklılıktadır. Askeri olarak örnek verecek olursak 100 askeriniz varsa 164 askeriniz varmış gibi defans yaparsınız. Ayrıca saldıran ve savunanın nüfusu ve sizin saray seviyeniz de defans bonusunu etkiler.
    2. Tuzak sayısından az asker gönderirsen askerlerin yakalanır. O yüzden oyun başında galyalıya saldırırken max. tahmini tuzakçı sayısını hesaplayarak asker atın. Fazla askeriniz yoksa hiç bulaşmayın. Ekstra olarak tuzakçı hakkında: http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=395
    3. Galya için en iyi savunma askeri phalanx tır. Hem ucuz hem de üretim süresi düşük olduğu için kısa zamanda güzel defans basabilirsiniz. Druid tavsiye etmiyorum çünkü çok pahalı ve üretim zamanı yüksek. Onun yerine phalanx 20 zırh yapıp phalanx yüklenirseniz çok daha güzel bir defansınız olur.
    4. Bir tuzakçı 20. seviyeye yükseltildikten sonra ek tuzakçı inşaa edilebilir.
    5. Taktik konusuna gelince her oyuncu bireysel yeteneğine göre ve online süresine göre bir taktik belirler. Bu konu çok uzun ve size özel olduğu için aşağıdaki linkten taktikleri inceleyerek size uygun olanı seçebilirsiniz.
    http://forum.travian.com.tr/forumdisplay.php?f=107
    Ahkâm tarafından (08-02-2015 Saat 22:33) değiştirildi. Sebep: düzeltme

Üye

@ahkam
    @tywin lannister

tuzakçı sınırsız sayıda kurulmuyor muydu ?
    Sükût...

Uye Rutbesi
    Tywin Lannister - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dinozor kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    @ahkam
    @tywin lannister

tuzakçı sınırsız sayıda kurulmuyor muydu ?
    hayır. yeni sürümde değişmediyse...
    AT KAFASI - FURY - TYWIN LANNISTER

Kuruluyor 20 yaptıktan sonra denedim oldu
    VatansbeyTr....

Peki 2 tane %50 lik vaha alırsam nolur yanyana 2 vaha var da çok çekiciler %50 %50 3x3 lük alanada giriyor
    VatansbeyTr....

Üye

%100 tahıl bonusuna sahib olmuş olursun...
    Sükût...

Peki 2 tane %50 lik vaha alırsam nolur yanyana 2 vaha var da çok çekiciler %50 %50 3x3 lük alanada giriyor

Kahraman kışlası seviye 10,15,20 seviyelerinde yeni vaha alabilirsini, Zaten büyük ordular için %150 tahıl vahası gören 15 Tarlalı yeni yerler tercih edilir, buna ilaveten değirmen+ekmek fırını kurulunca, bir tarlanızın üretmiş oldugu tahılın iki katı bonus kazanmış oluyorsunuz.