Toplam 3 Sayfadan Sayfa 2 İlkİlk 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türk Hava Yolları Reklamı

Uye Rutbesi
    kostok218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Breaking Dawn kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Yahu caktirmayin duygusap halkiz, vatan millet sakarya modunda reklamlar patlar gider. Yazana da oynayana da saglik guzel reklam iste. Bayagiliksa, duygu somurmekse duygu somurmek, helali hos olsun. 'En marka' Turk markasi THY elestirmeye, yerin dibine gommeye hic gerek yok. Adamlar calisiyor.
    Duygusal*
    Sayonara
    Yıldırım Efendisi(Belki de dönmeye çalışıyorumdur ha?)

Üye astalavista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu konuda tam olarak şöyle düşünüyorum. Ulaşım yatırım yapılması gereken bir alan. Gerek özel sektör olsun gerek devlet kendisi olsun, havayolu ulaşımının gelişmesi ve yaygınlaşması konusunda çaba sarfetmeli. Otobüsle, trenle 30 saat süren yolculuğu 1,5 saate kadar indirebilmek insan hayatının konforu açısından gayet olumlu bir hareket. Reklamın sonunda tekrarlandığı ve önceden bildiğimiz üzere THY Dünyada en çok ülkeye uçan havayolu şirketi. Ve devamında da deniyor ki; ``Memlekette uçmadığımız yer olduğu sürece neye yarar.`` Asıl olay da bu işte.

Eğer ulaşım, diğer temel hizmetlerin yanında daha geri planda tutulması gereken bir unsur olsaydı, atalarımız anayurdu demir ağlarla örer miydi hiç cumhuriyetin ilk yıllarında.

Gelelim reklamdaki çocuklar ve duygu sömürüsü vb. düşüncelere. O çocukların o reklamda oynaması gelecekleri açısından bir sorun teşkil ediyor mu? Cevap vermeye gerek yok, retorik bir soru. Ayrıca reklamdan elde ettikleri gelir ile eğitim hayatları boyunca benden daha rahat yaşayacaklarından eminim. Gökyüzünü seven ve uçaklara ayrı bir ilgisi olan biri olarak soruyorum size; küçük yaşlarda, uçak sesi duyduğunda kafasını gökyüzüne çevirip merakla taramayanınız var mı?

Belki 70 yaşındaki Vehbi amca için şehrine uçak gelmesi önemli bir olay olmayabilir. Ama gelecek için hayalleri olan, Iğdır`ı seven ve Türkiye`de tanınan, bilinen bir ilimiz olmasını isteyen on yaşındaki Mehmet için önemli. Onu sevindirici bir gelişme. Sevindirdi de.

Üye NighT_HuNTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ülkenin genel durumu veya önceliğin havalimanı mı okul olmasından ziyade şu konu hakkında görüş belirtmek istiyorum, bunu bilip tartışmakta fayda olduğunu düşünüyorum.
    thy kar amacı güden bir şirket dolayısıyla bu reklamın amacı tamamiyle marketing. açıkçası türkiyenin gidişatı mı yoksa şirketin gidişatı mı diye sorulsa thy yönetim kurulu, ülkenin siyasi ve ekonomik istikrarını koruması doğrultusunda tabiiki de thy'nin gidişatı cevabını verir. reklam memleket sorunlarından ziyade, thy hisselerine yönelik

Uye Rutbesi

ediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit
    İmzasız

Üye Breaking Dawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı astalavista kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Bu konuda tam olarak şöyle düşünüyorum. Ulaşım yatırım yapılması gereken bir alan. Gerek özel sektör olsun gerek devlet kendisi olsun, havayolu ulaşımının gelişmesi ve yaygınlaşması konusunda çaba sarfetmeli. Otobüsle, trenle 30 saat süren yolculuğu 1,5 saate kadar indirebilmek insan hayatının konforu açısından gayet olumlu bir hareket. Reklamın sonunda tekrarlandığı ve önceden bildiğimiz üzere THY Dünyada en çok ülkeye uçan havayolu şirketi. Ve devamında da deniyor ki; ``Memlekette uçmadığımız yer olduğu sürece neye yarar.`` Asıl olay da bu işte.

Eğer ulaşım, diğer temel hizmetlerin yanında daha geri planda tutulması gereken bir unsur olsaydı, atalarımız anayurdu demir ağlarla örer miydi hiç cumhuriyetin ilk yıllarında.

Gelelim reklamdaki çocuklar ve duygu sömürüsü vb. düşüncelere. O çocukların o reklamda oynaması gelecekleri açısından bir sorun teşkil ediyor mu? Cevap vermeye gerek yok, retorik bir soru. Ayrıca reklamdan elde ettikleri gelir ile eğitim hayatları boyunca benden daha rahat yaşayacaklarından eminim. Gökyüzünü seven ve uçaklara ayrı bir ilgisi olan biri olarak soruyorum size; küçük yaşlarda, uçak sesi duyduğunda kafasını gökyüzüne çevirip merakla taramayanınız var mı?

Belki 70 yaşındaki Vehbi amca için şehrine uçak gelmesi önemli bir olay olmayabilir. Ama gelecek için hayalleri olan, Iğdır`ı seven ve Türkiye`de tanınan, bilinen bir ilimiz olmasını isteyen on yaşındaki Mehmet için önemli. Onu sevindirici bir gelişme. Sevindirdi de.
    Duygusalliktan ziyade realist olmali stratejik yaklasmaliyiz. Ha evet sende dediklerinde haklisin, THY calismis, yapmis. Okul acmak vs zaten onun gorevi degil. Yorumun cizgiyi gayet net koydu ortaya katiliyorum. Umarim reklami cekenler de bu dusuncelere sahip cekmislerdir.
    uğruna dertlere düştüğüm sevgili / bir başkasına tutulmuş o da dertli
    derdimin dermanı kendi derdinde /
    hekim hasta olunca kime gitmeli?
    ömer hayyam

Uye Rutbesi

Ticaret bir ülkenin temelidir. Yani para olmadan ne asker olur ne siyasi bir otorite ne de gelişmişlik.
    Ticaret için ulaşım en önemli faktörlerdendir bence. Daha doğrusu bizim gibi bir ülke için.

Neden böyle diyorum diye soracak olursanız:
    1)Türkiye hammadde çeşitliliğine rağmen çok kısıtlı bir kaynak rezervi var. Yani ülkemizde ne ararsan var ama yeterli değil.
    2)Asya'nın zengin hammadde kaynakları ve Avrupa'nın zengin pazarının arasında bulunuyoruz.
    3)Avrupa ülkelerinin Rusya ile olan malum sorunları nedeniyle tek ulaşım yolu Türkiye.
    4)Para lazım mübarekler. Para olmadan hiçbir şey olmaz demiştim.

Ulaşım olacak ki ticaret gelişsin para gelsin. Para gelince hepsi kendiliğinden gelir zaten.
    Sayonara

Uye Rutbesi

Alıntı kostok218 kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Ticaret bir ülkenin temelidir. Yani para olmadan ne asker olur ne siyasi bir otorite ne de gelişmişlik.
    Ticaret için ulaşım en önemli faktörlerdendir bence. Daha doğrusu bizim gibi bir ülke için.

1)Türkiye hammadde çeşitliliğine rağmen çok kısıtlı bir kaynak rezervi var. Yani ülkemizde ne ararsan var ama yeterli değil.
    2)Asya'nın zengin hammadde kaynakları ve Avrupa'nın zengin pazarının arasında bulunuyoruz.
    3)Avrupa ülkelerinin Rusya ile olan malum sorunları nedeniyle tek ulaşım yolu Türkiye.

Ulaşım olacak ki ticaret gelişsin para gelsin. Para gelince hepsi kendiliğinden gelir zaten.

Ekleme: THY'nin yapısına bakacak olursak %49'u kamuya ait %51'i ise borsada işlem görüyor.

Yani bir yerde bahsettiğine göre denetimsiz kamu şirketi. Daha ayrıntılı bakacak olursak;

THY diğer kamu şirketlerinden farklı olarak daha rahat davranıyor. Bu da daha çok kar alabilecek riskli işlere girişmesine olanak sağlıyor. Çünkü devletler riskten kaçar.

Yanlışlıkla alıntı yapmışım özür dilerim.
    Sayonara

Üye Breaking Dawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kostok218 kullanıcısından alıntı Mesajı göster

Igdir ne kadar stratejik onem teskil edebilir ki? Tartistigimiz bu.
    uğruna dertlere düştüğüm sevgili / bir başkasına tutulmuş o da dertli
    derdimin dermanı kendi derdinde /
    hekim hasta olunca kime gitmeli?
    ömer hayyam

Üye Mercenary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ulaşım, gelişmişliğin birinci şartıdır.
    Ya da ikinci ya da üçüncü; lakin bir şartıdır.
    Yani önemlidir demek istiyorum.
    Deli eder insanı bu dünya, bu gece, bu yıldızlar, bu koku,
    bu tepeden tırnağa çiçek açmış ağaç

Uye Rutbesi

Alıntı Breaking Dawn kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Igdir ne kadar stratejik onem teskil edebilir ki? Tartistigimiz bu.
    Iğdır en doğu değil mi? (Hakkari de olabilir emin değilim )

Hem Azeri kardeşlerimizle tek sınırımız hem de İranla sınırımız. İran şu an ülkemiz için bulunmaz nimet diyebiliriz. Ne yazık ki İran'la sınırımız olan diğer bölgeler sıkıntılı. Nimet la nimet değerini bilmek lazım
    Sayonara

Toplam 3 Sayfadan Sayfa 2 İlkİlk 123 SonuncuSonuncu