Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: en sağlam taktikler :)

Varsayılan en sağlam taktikler :)

travianı yıllardır oynuyorum ve birçok taktik gördüm.

-en çok kullanılan taktik merkezden saldırı askeri yan köylerden savunma basma taktiği. bu taktiğin mantığı şöyleki yan köylerden basılan defans askerleri merkeze gönderilir ve asker kaçırma aktif hale getirilir. bu sayede olası bir saldırıda köyde sadece savunma askerleri kalır (saldırı askerleri ve casuslar firar eder). ayrıca zırh dökümhanesinden zırhları 20 ye tamamlama işi sadece bir köyden uzun süreceği için genelde her yan köyden sadece bir çeşit defans askeri basılır ve o askerin zırhı 20 yapılır. bu sayede hızlı bir şekilde zırhları 20 askerler basılmaya başlanır.

-az da olsa kullanılan başka bir taktik varki ; bence bu taktik on numara. özelliklede altın kullanmayanlar için olmazsa olmaz. askerler sadece merkez köyden basılır kurulan yan köylerde sadece üretim 10 yapılır ve ticaret rotası belirlenerek bütün hamlar merkeze gönderilir. böylece her köyde zırh dökümhanesini 20 yapmak zorunda kalmazsınız ve tabiki hammadde deposunu ve tahıl ambarını gereksiz yere yükseltmekle uğraşmazsınız. bu şekilde yapınca merkezin nüfusu 1000+ oluyor zaten yan köylerse 400 ün üzerine çıkmıyor. zaten bir yerden sonra kışla ve ahır 20 olduğu halde 7/24 asker basmanıza rağmen depolarınız taşıyor. 15 veya 9 tarlalı köyler kurmak zorunda kalıyorsunuz. bu taktikle 300-350 inci sırada olduğu halde oyunun ilk 20sindeki adamları rahatlıkla aşağı alanları gördüm.

-bu taktiği ise altın kullanan profesyonel oyuncular kullanır. taktik şöyle 15 tarlalı %150 (veya %125) tahıl vahalı köy merkez köy yapılır fakat orada asker basılmaz. npc ile tahıl diğer hammadde türlerine dönüştürülür, yan köye atılır. askerler büyük kışla ve büyük ahırın da kurulu olduğu yan köyde basılır. ama genelde bu köyde sadece saldırı askeri basılır ve bu taktiği kullananlar genellikle cermen olurlar. çünkü büyük kışla ve büyük ahırda asker yetiştirme maliyeti 3 katıdır ve diğer ırkların askerleri tokmağa oranla pahalıdır. ayrıca 400-500k asker basılacağı göz önüne alınınca o köyden sadece saldırı askeri basılması gayet normaldir. çünkü o kadar askeri basmak kahramanın giyindiği iteme rağmen aylar sürecektir.

**hangi taktik kullanılırsa kullanılsın kurabildiğiniz kadar çok köy kurun. ve oyunda yeterince deneyiminiz yoksa kesinlikle merkez köyünüzü tahıl vahası en azından %75 olan 6 tarlalı bir köy yapın. hammadde sıkıntısı yaşamazsınız. yağma yapmadan rahatlıkla asker basabilirsiniz. gerçi oyunun ik başında yağma olmazsa olmazdır ama neyse

**son olarak size fazlasıyla yararı olacak birkaç site vereyim

'http://www.gettertools.com' buradan rahatlıkla yağma köyleri bulabilirsiniz önemli raporlarınızı buraya kaydedebilirsiniz. ayrıca saldıracağınız oyuncunun veya size saldıran oyuncunun server açıldığından beri neler yaptığı (kimin köyünü reisledi, köyleri nerelerdedir, daha önce hangi birliklerdeydi gibi önemli ayrıntılar) bu sitede kayıtlıdır

'http://travian-reports.net/tr/' buradan ise herhangi bir raporunuzda (saldırı veya savunma) ne kadar hammadde zararınız olduğunu ve kahramanınızın ne kadar deneyim kazandığını öğrenebilirsiniz

okuduğunuz için teşekkürler.
    zibidi tarafından (01-10-2013 Saat 18:44) değiştirildi. Sebep: ekleme

Üye serkan alemdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gerçekten de yağma yapmayanlar için yan köy çok önemli.

fırtına & ihtilal & efsane

T R A B Z O N S P O R

Uye Rutbesi
    blueghost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bunlar genelde staretijidir tam taktik denemez
    taktik daha basamaklı daha adım adım anlatılan her saniyenin hesaplandığı yollardır.
    ama yine de eline sağlık stratejiler çok doğru ve güzel