Toplam 2 Sayfadan Sayfa 1 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anime izlemek insana ne kazandırır?

Varsayılan Anime izlemek insana ne kazandırır?

Anime izlemek insana ne kazandırır?

Geçenlerde oturdum , İçimden birşeyler yazasım geldi .’’Ne yazayım? Ne yazayım ben..’’

Düşünceler bu yönlü olunca aklıma anime insanlara neler kazandırır , neler katar küçük bir makale yazayım dedim.Öncellikli amacım yeni anime-sever arkadaşlarımıza eğer bu işe gönül vereceklerse ve bunu kendilerine bir ‘’yaşam tarzı’’ olarak adayacaklarsa bilmeleri gereken şeyleri ufakça listelemek istedim.Evet yavaş , yavaş okuyucunun sinirini bozmadan yazıma başlamak istiyorum..inşallah duygularınıza tercüman olurum ..

Anime aslında içten içe olduğumuz bir kavram .Öncellikle bunu bilmeliyiz çünkü bazı arkadaşlarımız sanki bunu kendisi icat etmiş gibi böbürleniyorlar aslında hoş bir şey fakat fazlası kişiler arası kavgaya sebep olabiliyor.İçten, içe bahsettiğim şey tam olarak küçüklüğümüzden beri bunu tanımamız.Tabi önceleri çocuk olduğumuz için bunu bir nevi çocuk film olarak algılıyorduk veya bir unutkanlık hakimdi diyelim.Bir çok arkadaşımdan benzer konuşmaların kanaatinde bunu yazıyorum. Arkadaşlar.Mesela ‘’Yahu ben bu animeyi hatırlıyorum sanki..Evet..evet . Bunu küçükken izlemiştim hatırlıyorum! ‘’.Burada sebepsiz bir hüzün sizi boğuyor değil mi? En azından bana hissettirdikleri bu yönde.

Arkadaşlık çevresi çok güzel bir duygudur.Mesela özelikle facebook- twitter vb sosyal paylaşım sitelerinde boyumuzdan çok animer var . Çinlisi-türkü-almanı vb . Tabi bu bizi mutlu ediyor. Mesela ben kocaelide oturuyorum ve türkiyenin dört bir yanında oturan bir çok animer tanıyorum.

Peki asıl soru ..

‘’Gerçekten tanıyormuyum?’’

Arkadaşlar ben bir psikolog veya ruh bilmem ne uzmanı değilim açıkçası.Fakat bu konuda bildiğim iki şey mevcut

Birinci olarak ; İstediğiniz bir arkadaşla tanışmanız oldukça kolay. Nerede oturduğu pek önemli değil. Nasıl olsa bir süre sonra zevkleriniz ,ortak noktalarınız,idealleriniz tutuşuyor ve bir bakmışınız arkadaşlıktan öte dostuklarınız oluşuyor.Gerçekten sizi real hayattaki arkadaşlarınızdan iyi anlayabiliyorlar.Bütün dertlerinizi korkmaksızın anlayacaklarını bildiğiniz için anlatabilir dertlerinizi paylaşabilirsiniz.

İkincisi olarak;İnternet ortamı olduğu için kişilerin ne denli dürüst olduğunu bilemeyiz .Kimisi size yalan söyler , kimisi boyundan büyük hikayeler anlatır . Bunu kötü yanı ise bu güzel dostukların böyle basit yalanlarla bir günde bitebilmesi ..

Yani bağlam olarak anime izlemek sizin seçiminize göre iyi veya kötü bir arkadaşlık ortamı sunuyor.
    Ve
    ek olarak;

Gerçek sohbet mevcut , mesela gerçekten bir şeyin üstüne saatlerce tartışabiliriz . Çünkü anime izleyenlerin %89u dinlemeyi ve izlemeyi seven bir kesim. Bu yüzden bu topluluğumuzda keskin ve yaratıcı genç fikirler ortaya çıkıyor.

Bu kısmı internet – real ortamdaki görüşlerimin kısmıydı.

Şimdi gelelim anime izlemenin ruhen ve sosyal olarak bize kazandırdığı etkenlere..

Bunu maddeler halinde yazarsam daha ayırt edici olur sanırım;

1-) Görgü yeteneğiniz genişler . Ör; Düzensiz bir sokakta yürüyorsunuz ve bu sizin hemen canınızı sıkmaya başlar.

2-)Edebi yönden kendinize bir pay çıkarırsınız.Ör; Bir anime izlediniz . Anime size seri boyunca bir çok duygu yaşattı ve siz o bütün duyguları içinize aldınız.Unutmayın her anime yeni bir dünya ve o dünya’da içinde bir çok yeni kavram taşır.

3-)Hızlı gelişme. Ör;Anime izlemek insanın akıl yaşını büyüttür. Mesela bir çok animer kendini okul arkadaşlarından farklı görür ve öyle hisseder hatta bazen dönüp içinden’’Ulan bunlar nasıl böyle davranabiliyorlar .İyiki böyle bir kaderim varmışta böyle bir kişiliğe sahip değilmişim’’dediğiniz mutlaka olmuştur.Bu bizi sevindirebilecek bir etken .Bir yandanda sizi anlamadıkları için üzücü .

4-)Arkadaşlarınızı güzel repliklerle etkileyebilirsiniz . Ör; Demek istediğim okula gidipte sınıfın ortasında ‘’bankai’’demeniz değil . Bu çok saçma ve itici olurdu sanırım .

Animeler edebi eserlerdir .Mutlaka sizin hayatınızı yeniden şekillendirecek sözler bulacaksınızdır. Bir tane ben yazmak istiyorum.

Herkezin hayallerini taşıyan ağaçın diğer yanında, bir gökkuşağı yükselir gökyüzüne..
    Mutluluk,Gökkuşağı köprüsünün diğer tarafında durur.
    Başından beri ,bizi atmak isteyen o kaygan yolu geçmek cesaret ister..

Rainbow /

5-)Anime karakterleri gibi taklitler yapabilirsiniz . Bu cidden arkadaşlarınızın neşelerini yerine getirir . Bir deneyin derim!

Böyle sırala sırala listenin sonu gelmez .Bazı şeyleri yazılarla anlatamayız. Zaten bir animer iseniz bunun ne olduğunu ve size ne kattığını ruhunuzun içinde bir delik gibi hissedebiliyorsunuzdur umarım. Kısaca düzinelerce reklam afişi asılmış bir sokaktaymışsınız gibi hissedebilirsiniz...Bu gerçekten bir hobi değil. Bu gerçekten bir uğraş değil , bu gerçekten var olan bir şey değil. Bu gerçekte olan bir ‘’YAŞAM TARZI ‘’. Önümüzdeki günlerde, ilerleyen senelerde umarım bu anime-gençlik platformumuz bümbüyük bir aile oluverir ..

6-)Hedef Belirme Çoğu animede Ana karakterin bir hedefi vardır ve onun peşini asla bırakmaz One Piece Ve Naruto bunların başlıcalarıdır bu gibi animeler bizi motive eder One piece'de Lufyy Korsan kralı olmak ister Naruto Hokagelik için can atıyordur ve hiç bir zaman bu Hedeflerinden Vazgeçmezler Animede olsa böle karakterleri örnek almak bizi iş hayatında spor hayatında motive eder kendimize amaç edinmiş oluruz..

Son olarak ;

7-)Sizle dalga geçenleri dövebilirsiniz. Tamam bu şaka kısmı .Yok yahu ne şakası efendim . Bu konuda sadece ben sinirli değilim sanırım değil mi? Sınıftan biri geliyor ve sen bu çizgi filmlerimi izliyon lan bebekmisin? diyor.ve siz karnının ortasına bir yumruk patlatmak istiyorsunuz biliyorum. İşte şimdi ban-kai deme zamanı .Aman aman işlerini tek vuruşta bitirin

Arkdaslar günümüz Türkiyesinin %90'ı Animeye bebe çizgi filmi diyor fakat anime bambaşka bi dünya eğer anlatmak isterdim fakat anlatılmıor yapcak bişe yok yaşanır ancak Benim çok beğendiyim ve ilk başta başladığım High School Of The Dead Animesinin Trailerini Göstermek istedim

http://www.youtube.com/watch?v=i7Ij0Jy_k1w =} Mutlaka izle

Devamı: HOTD un devamı ilk bölüm
    http://www.turkanime.tv/anime-izle/H...e-Dead-1-Bolum

Yazarı; Ad Yavuz yılmaz

http://www.facebook.com/dussel.yazar

Not: ALINTIDIR
    PeRsLeR tarafından (22-04-2013 Saat 11:18) değiştirildi.

Banned

Yabancı link yasak.

Üye Mercenary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bütün bu söylediklerin, sigara içen bir insana sigaranın zararlarını anlatmak gibi bir şey. Hiç bir değeri yok.
    Deli eder insanı bu dünya, bu gece, bu yıldızlar, bu koku,
    bu tepeden tırnağa çiçek açmış ağaç

Animecilerin hayal dünyanı geniştir ama bazıları ayarı tutturamaz kaybolur gider o hayal dünyasında.

SigarAYLA ne alakasi var bunun dalga mi geciyorsun hic bi zaman anime izlemediysen zaten anlayamassin ve sigarayla kiyaslaman kapasitenin dusuklugunu gosterir

Alıntı troller kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Yabancı link yasak.
    Imeves hack ve travian report linkleri neden yasak deil? ustelik ne alaka :@

Banned

Alıntı PeRsLeR kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Imeves hack ve travian report linkleri neden yasak deil? ustelik ne alaka :@
    Travian dışı linkler her türlü şeyde yasak. Travian Report linki de zaten Travian ile ilgili.

Banned

O yasak eskidendi şimdi modların umrunda bile değil link içini açıp bakmıyorlar bile...

Üye Mercenary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı PeRsLeR kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    SigarAYLA ne alakasi var bunun dalga mi geciyorsun hic bi zaman anime izlemediysen zaten anlayamassin ve sigarayla kiyaslaman kapasitenin dusuklugunu gosterir
    Güldürdün asdfasdfasdf
    Deli eder insanı bu dünya, bu gece, bu yıldızlar, bu koku,
    bu tepeden tırnağa çiçek açmış ağaç

Kıdemli Üye
    Uye Rutbesi
    ultrAslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

pokemon 10. sezona kadar izledim altyazılı vs D: bekliyorum cevrilsin diye
    digimon,yugıoh, beyblade aklıma gelmeyen daha bir sürü izlemişliğim var zevkli boş zamna öldürmelik :d
    OLD BUT GOOD

ltx Game of Teuton & s9 Serintürk & Inx Game of Teuton

Toplam 2 Sayfadan Sayfa 1 12 SonuncuSonuncu