Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Windows 8S Sorun

Varsayılan Windows 8S Sorun

Arkadaşlar Windows 8 kullanıyorum.Bilgisayarı ilk aldığım zamanlarda bu sorun olmuyordu ama şu aralar sıkça birden bire şu hatayı veriyor bilgisayar '' Kişisel Bilgisayarınız sorunla karşılaştı yeniden başlatılması gerekiyor '' diye ve başlatılıyor yeniden.Çok sinir bozucu.Araştırdım ama çok net bir şey bulamadım.Bios ile alakalı diyenler var.Çözüm nedir lütfen...

Banned

Aynı şey bende Win8 kurduğum ilk zamanlarda olmuştu. Sistem geri yükleme yapmayı dene, olmazsa format atacaksın.

Format atmana gerek yok. W8 mavi ekran sorunu genellikle antivirüs programlarının uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. Bilgisayarında ki antivirüs programı varsa kaldırmanı ve Windows Defender'i güncel tutmanı öneriyorum W Defender güvenlik için yeterli. Mavi ekran hatasının çoğunluk sebebi antivirüstür. Ardından driverlarında ki çakışma da buna neden olabiliyor. Sorun düzelmediyse driverlarının yazılım kaç bit ise ona uygun olanlarını kur internetten.
    Sınırlarını Kaldır...

Üye dgalistx1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eski bir masaüstü kullanıyorsan (1 yıl yada altı ). Sata / ıde kablılarında sorun olabilir mavi ekran donanımsal sorunlarda ortaya çıkar genelde bilgisayar calısıyorsa ya kablolarda sorun vardır yada bir parça oynuyordur. Eski pc lerde ıde kabloları sık sık bu hataya sebeb olurdu. Yazılımsal cozumler isine yaramıyorsa tamirciye para vermeden once kabloları degistir yada sıkıştır.