Toplam 6 Sayfadan Sayfa 1 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 58 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turnuva Stratejisi

Varsayılan Turnuva Stratejisi

Eleme dünyasının saygıdeğer oyuncuları,

"Küçük insanlar kişileri, normal insanlar olayları, büyük insanlar fikirleri tartışır" derler.
    Ben de bu desturdan yola çıkarak turnuva stratejimizi tartışıp, sağduyulu kararlar almamız için bu alt forumu açmayı uygun gördüm.

Bir önceki turnuvada yaptığımız hataları tekrarlamamamız için sizlerin değerli fikirlerini alıp, sağ duyulu kararlar alacağımızı umuyorum.
    Tartışırken saygı hudutları dahilinde kalıp, limitleri aşmamanızı da rica ediyorum.
    Hepimizin aynı uçakta olduğunu, düşersek hep beraber zarar göreceğimizi unutmamamızı salık veriyorum.

Selam, saygı ve hürmetlerimi sunarım.
    1. Tur Elemeler: Gece Kartalı, Turnuva: T_T, 2. Tur Elemeler: HTU, Turnuva: Tornado
    Turnuvada en yüksek vuruş gücü:
    http://travian-reports.net/us/report/14519538022
    Elemelerde rekor koçbaşı ordusu:http://travian-reports.net/tr/report/5483640399c

Oyun öncesi yapılacaklar

1. Görevliler belirlenmeli (forum sorumluları, oyun uzmanları, fikir babaları, başkanlar, koordinatörler, istihbaratçılar, çevirmenler, ağabeylik yapacaklar (birlikler arası sorunları halledecek, herkesin sözünü dinlediği ombudsman tarzı ağır ağabeyler) vs.) .
    2. 2000 kişinin msn’leri bulunmalı ve oyuncularla haberleşme kanalları açık olmalı. (Halen 2X’te oynuyorken çok geç olmadan msn hesapları toplanmalı.)
    3. Grupsim’ler alınmalı ve başkanlar düzenli olarak toplanmalı ve stratejiler belirlenmeli.
    4. Avrupa’ya katılacak oyuncuların online süreleri, altın kullanıp, kullanılmayacakları ve niyetleri öğrenilmeli ve buna göre dağılım yapılmalı.
    5. Savunmacılar ve saldırıcılar şimdiden belirlenmeli.
    6. Birliklerin oyuna kayıt olma zamanı belirlenmeli, her birlik oyuncusunun birbirine yakın olması için aşağı yukarı aynı saniyede kayıt yapılmalı.
    7. Kaç bölgede hesap açılacağı belirlenmeli (gönlüm tek bölgeye yayılıp, o bölgeye hakim olmaktan yana, kusura bakmayın kayıtsız kalamıyorum J )
    8. Eğer oyuncuların travian hakkında eksikleri varsa, eğitim verilmeli ve başlangıç stratejileri belirlenmeli
    9. Eğer becerebiliyorsak, yabancı forumlar takip edilmeli ve hangi ülkenin hangi bölgede oynayacağı tespit edilmeli ve buna göre konuçlanma yapılmalı ve buna göre de casuslar belirlenip, diğer bölgelerde hesap açtırılmalı.
    10. Hesap grupları belirlenmeli. 1 hesaba yalnızca 1 kişinin bakması engellenmeli. Her oyuncunun mutlaka gece ve gündüz temsilcisi olmalı. Dolayısıyla hesap ortakları oyun başlamadan tanışıp, kaynaşmalı.

1. Tur Elemeler: Gece Kartalı, Turnuva: T_T, 2. Tur Elemeler: HTU, Turnuva: Tornado
    Elemelerde rekor koçbaşı ordusu:http://travian-reports.net/tr/report/5483640399c

Oyun başlar başlamaz yapılacaklar

1. Bölgesel dağılıma göre oyuncularımız paylaşılmalı ve birlikler oluşturulmalı. Birlik bölgesine uzak hesap açan arkadaşlar kendilerinden taviz vererek diğer birliklere dahil olmalı.
    2. Rakiplerimizin değerlendirilmesi yapılmalı, kime karşı oynayacağımız, kiminle pakt kuracağımız belirlenmeli. Bölgemizdeki en düşük sayıda olan ülke oyuncularını yağmalamayı tercih etmeli, kuvvetlilerle barış imzalamalı.
    3. Birliklerde oyunun başladığı hafta içinde en az 3 köy kurabilecek ve bu şekilde devam edebilecek oyuncular belirlenmeli ve bu oyunculara tüm oyuncular tarafından gerekli ham madde ve asker yardımı yapılmalı.
    4. Operasyonların ve harekatların gece yapıldığı göz önünde tutulduğunda, maalesef Avrupa’ya karşı 1 ya da 2 saat dezavantajımız var. Orta Avrupa’ya 1 saat gerideyiz, Fransa ve sonrasına 2 saat ! Yani Türkiye’de saat gece yarısı 2 olduğunda, biz mecburen yatarken Fransa’da saat 24.00 olacak ve bize harekat yapmak için 2 saat daha bekleyebilecekler. Oyunun başında mutlaka gece bekleyen nöbetçiler olmalı ve zaman dezavantajı giderilmeli.
    5. Groupsimlerle birlikteki her oyuncular akşamları toplantı yapmalı ve acilen kaynaşmalı.
    6.
    Savunma ve saldırı oyuncuları ve rekorcular mümkünse birliklere eşit dağıtılmalı.

Oyunun ilerleyen süresinde yapılacaklar,

1. Rekorcuların oyundan ilişiği kesilmeli ve hiçbir aktiviteye katmadan desteklenip, korunmalı.
    2. Hedefler ortak belirlenip, toplu olarak hedeflere gidilmeli. Yıkımlar ve savunmalar münferit yapılmamalı.
    3. Tılsımlar için mutlaka ordular ayrılmalı. Wow için elzem olan 5X mimar tılsımı, eşsiz sığınak tılsımı, eşsiz tahıl tüketim tılsımı gibi tılsımlar mutlaka alınmalı ve korunmalı.

Oyundaki amacımızı belirlemeliyiz.

1. Eğer amacımız wow kurmaksa buna göre hazırlık yapmalıyız. Attığımız her adımı günü kurtarmak için değil de wow'u kurmak için atmalıyız. Kimlerle savaşacağımız ve kiminle dost olacağımız bu açıdan önemlidir.

2. Eğer amacımız yıkmak, yıkılmak, yani keyfle oynamak ama wow'u riske atmaksa ona göre fazla organize olmadan günü birlik operasyonlarla vaktimizi geçirir, daha dikkatsiz olabiliriz.

3. Turnuvada oyunun başında mutlaka ve mutlaka makyevelist olmalıyız.
    Elbette ki bunu yaparken eğilmemeli, bükülmemeli ve dik bir duruş sergilemeliyiz. Bizi başarıya götürecek yolları düşünüp, bu yolları takip etmeliyiz. Mutlaka ve mutlaka milli çıkarlarımız ön planda olmalıdır.

4. Oyunun her safhasında hesap silmeleri engellemeliyiz. Hesabın reislenmesi ve yağma olması durumları hariç hesap silinmesine izin vermemeliyiz.

5. Bazı hesapları feda ederek diğer bölgelerde hesap açmalıyız, o oyuncuları yabancı birliklere entegre etmeli ve casus olarak kullanmalıyız. Bu hesap sahipleri mutlaka yabancı dil bilmelidirler. Hatta bir kaç yabancı dil bilen kişilerle temsilci olmalıdırlar.

Her fikir muteberdir.
    Unutmayalım ki tabana yayılmış, katılımcı ve çoğulcu fikirler aidiyeti arttırır.
    Şimdilik benden bu kadar.
    Saygılarımı sunar, çekilirim
    talha tarafından (05-03-2012 Saat 19:02) değiştirildi.

Ruslar hile yapıyorlar, öyle sıradan yazılımlar kullanmıyorlar bunu yaparken. Bu yüzden saldırıdan çok savunma önem taşıyor. 2000 kişi gidilecek deniyor. kişi başı 100k defans basılsa ki bu rakam çok düşük bir rakamdır. 200 milyon defans yapar. Açlıktan ölsün 50 milyonu ölsün yine kalır 150 milyon.Durum böyleyken ben soruyorum wowda ortalama kaç defans oluyor ? 2000 kişiden 20 kişiye destek verin bassınlar wowa, kalan 1980 kişi defans bassın olsun bitsin Garip olan, saldırgan oynayan adamlar zaten bu 100k dan fazlasını basıp yolluyorlar wowa. Yoksa turnuvada istediğin gibi oyna Wow önemlidir tüm stratejiler Wow kurmaya yöneliktir, savaşlar sadece oyalanmak içindir. Herkes birbirine girer ve Wowda bulunan defans ile elindeki wow ordusu sayısı fazla olan kazanır.Ama bir wowda inanılmaz sayıda defansınız var ise elinizde çok wow ordusu olması pek fayda etmez 10 ordu gider 3 seviye alır dönersiniz.Farzedin ki bir ekip geldi ve bu sistem ile oynadı. Nasıl yıkmayı planlıyorsunuz ? Hadi wow çıkmadan savaştınız diyelim yine kaybedersiniz adamların elinde bir dünya defans var herkesi çakarlar.

Defans her zaman kazanır.
    Melek kılığında şeytan olmaktansa, şeytan kılığında melek olmayı tercih ederim.

Haklısın üstad,

Ruslarda o kadar çok defans vardı ki kaç ordu gittik hatırlamıyorum ama wowdan ancak 3 seviye alabildik.

Alıntı alcapone kullanıcısından alıntı Mesajı göster

Ama bir wowda inanılmaz sayıda defansınız var ise elinizde çok wow ordusu olması pek fayda etmez 10 ordu gider 3 seviye alır dönersiniz. Farzedin ki bir ekip geldi ve bu sistem ile oynadı. Nasıl yıkmayı planlıyorsunuz ? Hadi wow çıkmadan savaştınız diyelim yine kaybedersiniz adamların elinde bir dünya defans var herkesi çakarlar.

Üye

Alıntı alcapone kullanıcısından alıntı Mesajı göster

Ruslar hile yapıyorlar, öyle sıradan yazılımlar kullanmıyorlar bunu yaparken. Bu yüzden saldırıdan çok savunma önem taşıyor. 2000 kişi gidilecek deniyor. kişi başı 100k defans basılsa ki bu rakam çok düşük bir rakamdır. 200 milyon defans yapar. Açlıktan ölsün 50 milyonu ölsün yine kalır 150 milyon.Durum böyleyken ben soruyorum wowda ortalama kaç defans oluyor ? 2000 kişiden 20 kişiye destek verin bassınlar wowa, kalan 1980 kişi defans bassın olsun bitsin Garip olan, saldırgan oynayan adamlar zaten bu 100k dan fazlasını basıp yolluyorlar wowa. Yoksa turnuvada istediğin gibi oyna Wow önemlidir tüm stratejiler Wow kurmaya yöneliktir, savaşlar sadece oyalanmak içindir. Herkes birbirine girer ve Wowda bulunan defans ile elindeki wow ordusu sayısı fazla olan kazanır.Ama bir wowda inanılmaz sayıda defansınız var ise elinizde çok wow ordusu olması pek fayda etmez 10 ordu gider 3 seviye alır dönersiniz.Farzedin ki bir ekip geldi ve bu sistem ile oynadı. Nasıl yıkmayı planlıyorsunuz ? Hadi wow çıkmadan savaştınız diyelim yine kaybedersiniz adamların elinde bir dünya defans var herkesi çakarlar.

ruslarla savaşırken arkadaşlar bana kızmıştı fake atmadan gidersen böyle çakılırsın diye.iddia ediyorum yan köylerini bile rapor göstermicek şekilde savundular 2-3 saat mesafelerde.ama buna rağmen yinede 5 tane 15 lik indirip arkadaşlarıma merkez yaptırdım 15 liklerini.ama bende bir noktaya kadar dayanabildim.

lord_of_cermens

Varsayılan bendece ortak hareket edeilmeli

künkü bunun örneklerini cok yaşadık gecen 2x de ne oyuncular gitti biz ahmet kagan hesabıyla 28k tokmak 70k touton 15 k mancolan sadece 1 seviye aldık adamlar dediniz gibi cok yakın birbirlerine oynuyorlar ve o adamalar girmek neredeyse imkansız hale geliyor cok iyi organize olmamız lazım derim daha burda cok oyuncular var şavaş peşinde ++ da anlam veremiyorum

ben kısaca şunu yazayım ruslara karşı tek türk wowuna bakanlardan biri olarak her yerde ve her zaman olduğu gibi türkler yani biz birbirimizi çekemiyoruz wow aldık kendi bölgemiz harici diğer dostlar doğru dürüst destek vermediler inşa planı lazım oldu vermediler ruslar işi biliyor organize oyuncular .burada ne konuşulursa konuşulsun wow sevdalısı bazı kişiler egolarını yenmediği sürece hiç bir şey yapamayız.

Toplam 6 Sayfadan Sayfa 1 123 ... SonuncuSonuncu