Toplam 3 Sayfadan Sayfa 3 İlkİlk 123
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Atatürk Sözleri

Banned

● Biz büyük bir inkılap yaptık. Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük.

Üye iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.
    Yok da ne demek?.. O bir ''var'' olmak gerek... Tam yokta, yok da yoktur. Öyleyse ''yok'' bir ''var''ın var ettiği var... Bir ''var''ki, yalnız o var, gerisi yok, yok da yok... Yok da o ''var''ın icadı...

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

Söz konusu olan vatansa, gerisi teferruat.

Üye NumeanoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini eğer kitaplara vermeseydim bugün yapabildiğim işlerin hiçbirini yapamazdım.

Uye Rutbesi

mustafa29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin,hiç kimseyi aldatmayacaksın;memleket için gerçek idealin ne ise onu görecek,hedefe yürüyeceksin.
    Herkes senin aleyhinde bulunacaktır;herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır;önüne sonsuz engeller yığacaklar fakat sen bunlara dayanıklı olacaksın.Kendini büyük değil,küçük,zayıf,vasıtasız,hiç kabul ederek,kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak,bu engelleri aşacaksın.
    Bundan sonra da sana büyüksün derlerse söyleyenlere güleceksin.

Mustafa Kemal ATATÜRK
    TÜRKÇEYE SAHİP ÇIK!

"Hayatta Müzik Lazım Değildir.Çünkü Hayat Müziktir."

Uye Rutbesi

Ne mutlu Türküm Diyene C*

Uye Rutbesi
    Skid Row - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.

"Hatt-ı müdafaa yoktur, sath-ı müdafaa vardır. o satıh, bütün vatandır. vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz. onun için küçük, büyük her cüzütamı, bulunduğu mevziden atılabilir. fakat küçük, büyük her cüzütam ilk durabildiği noktada, tekrar düşmana karşı cephe teşkil edip muharebeye devam eder. yanındaki cüzütamın çekilmeye mecbur olduğunu gören cüzütamlar, ona tabi olamaz. bulunduğu mevzide nihayete kadar sebat ve mukavemete mecburdur."

Toplam 3 Sayfadan Sayfa 3 İlkİlk 123