Toplam 3 Sayfadan Sayfa 3 İlkİlk 123
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bfme Oyunlarını Ayarlamak

Varsayılan Heroların Güçlerini Birbirine Aktarmak

Heroların Güçlerini Birberine Aktarmak

Öncelikle hayal gücünüzü zorlayın ve yapmadan önce neler oyunun dengesini bozmaz diye düşünün. [aragorn'a istari light, wop, ölü ordusu, leadership ve blade master eklerseniz başka askere gerek kalmaz] Şimdi bunu yapmak için 3 aşama var:

1.Aşama:

İsildur'a wop mu eklesek ??? Wop(word of power) gandalfta bulunan bir güç olduğu için ilk önce gandalfın inisini bulalım:

sağdaki bölümlerden data/ini/object/goodfaction... diye onlarca dosya var. Onlardan teker teker bakarak ganalf.ini yazan yeri bulalım [faramir ve denethor inilerinin biraz altı]:

sonra '';;; WORD OF POWER ANIMS ON FOOT ;;;'' diye aratın (not: on foot ile biten kısım ayakta iken (ata binmezken) kullandığı woptur. faramir v.b. herolara ekliyorsanız mounted ile biteni de kopyalamalısınız. aksi halde heronuz at üstünde wop atamaz. Biz isildura ekliyoruz ve isildur ata binemiyor. Bu yüzden on foot yeterlidir.) Çıkan yerden başlıktan ''end'' ile biten kısma kadar kopyalayın:

o kadar işten üşenecekler için kodu buraya yapıştırıyorum:

Kod:
                ;;; WORD OF POWER ANIMS ON FOOT ;;;
            AnimationState        =  SPECIAL_WEAPON_ONE
                StateName = Attacking
                Animation
                    AnimationName           = GUGandalfG_SKL.GUGandalfG_SPCK
                    AnimationMode       = ONCE
                End
                FXEvent            = Frame:5 Name:FX_GandalfPreAttackBlast
            End

2.Aşama:

Gene sol taraftan isildur.ini'yi bulun ve ''; --- Special Anims --- ;'' diye aratın. Çıkan yere birkaç satır boşluk bırakın ve wop bilgilerini yapıştırın:

3.Aşama: soldaki bölümlerden commandset.ini'ye giriyoruz ve ctrl+f yapıp gandalfı aratıyoruz.

Onun sırasında ise ''6 = Command_SpecialAbilityWordOfPower'' diye birşey var ya işte onu kopyalayın ve sayfanın başına geri dönün ve ctrl+f ile isilduru aratın. 6.satıra o kodu yapıştırın. şöyle birşey olmalı:

ardından ise experiencelevels.ini'ye girin ve gandalfı aratın. Çıkan yerden
    Kod:
    Upgrades                        =    Upgrade_GandalfWordOfPower
    kodunu isildurun istediğiniz seviyesine yapıştırın. [Rank'ın altına]

Sonuç bu:

Bu da diğer tüm anlatımlar gibi tamamen benimdir. Bu yöntemle kılıç-ok değişimi hariç dier herşeyi yapabilirsiniz. Başarılar dilerim.

süpersin dostum

Alıntı berkke kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    süpersin dostum

çok teşekkürler. Birkaç haftadır foruma dahi giremediğim için yeni ders ekleyemedim ama yakında dersler tekrar başlayacak .

Edit:Bir aya yakındır mesaj yazılmıyor ve ders eklemiyorum fakat işlerim var bu nedenle ...... Fakat bu konuyu hortlatınca 4-5 dersi birlikte yayınlayacağım. artık basit çaptaki herşeyi anlattım. Biraz karıştırmayı ve bfme1'e yeni birimler eklemeyi de gösterceğim
    ahmet9706 tarafından (15-01-2010 Saat 21:40) değiştirildi.

Dostum BFME2 de Balrog hero olarak cıkarma ve Legolasın elinde hanceri istediğimiz gibi değiştirmeyi anlatırmısın rica etsem?

Toplam 3 Sayfadan Sayfa 3 İlkİlk 123