Toplam 3 Sayfadan Sayfa 2 İlkİlk 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bfme Oyunlarını Ayarlamak

Banned

Mükemmel bir çalışma.Elinize sağlık çok işime yarıycak

Bi de ben o hero ekleme olayını denemiştim.Hepsini denedim ama sadece ringwraith ve Witchking eklenmişti.Onlar da witchking gollum kadardı (nerdeyse ), Ringwraith ise zaten yazıldığı gibiydi kötüydü.Eğer onları düzgün bir hale getirmek için bir yol varsa tekrar denerim.Elrond ve isildur da eklenebiliyorsa çok güzel olur
    fingolfin tarafından (29-11-2009 Saat 10:17) değiştirildi.

Üye muratyss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emeğe saygı
    Güzel olmuş
    Yazmak yada yazmamak forum budur

Alıntı HaYaLeT KraL kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    katılıyorum fikir güzel oyunları eğlenceli hale getirir
    Alıntı muratyss kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Emeğe saygı
    Güzel olmuş
    çok teşekkürler. Yeni ders birazdan gelecektir

Alıntı fingolfin kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Mükemmel bir çalışma.Elinize sağlık çok işime yarıycak

Bi de ben o hero ekleme olayını denemiştim.Hepsini denedim ama sadece ringwraith ve Witchking eklenmişti.Onlar da witchking gollum kadardı (nerdeyse ), Ringwraith ise zaten yazıldığı gibiydi kötüydü.Eğer onları düzgün bir hale getirmek için bir yol varsa tekrar denerim.Elrond ve isildur da eklenebiliyorsa çok güzel olur

Elrond zaten bfme 2 ve rotwk'de var fakat bfme1 herolar bölümüne ElvenElrond yazarsanız sesleri olmadan (aragorn ''for Gondor'' filan diyor ya. İşte isildurda ve elrondda bunlar yok ) Bunları düzeltmek için farklı farklı programlar gerekiyor ve bunlar benim bilginim biraz dışında. Fakat Elrond'un grafikleri v.b. işleri tam. İsildurun da öyle. Elrondda kılıç-ok değişimi ve İsildurda ise power of narsil (spellboklardan aldığımız Andurilin pasif hali var. Yeni güçler eklemeyi de göstereceğim o zaman bunları sesleri dışında daha kaliyeli yapabiliriz...)

Bu arada benim kullandığım resimlerin çoğu bfme 1'in INI:big'inden fakat arada bir iszlere rotwk'den de gösrel içerik sunmaya çalışıyorum...
    ahmet9706 tarafından (29-11-2009 Saat 10:56) değiştirildi.

Banned

Alıntı ahmet9706 kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler. Yeni ders birazdan gelecektir

Elrond zaten bfme 2 ve rotwk'de var fakat bfme1 herolar bölümüne ElvenElrond yazarsanız sesleri olmadan (aragorn ''for Gondor'' filan diyor ya. İşte isildurda ve elrondda bunlar yok ) Bunları düzeltmek için farklı farklı programlar gerekiyor ve bunlar benim bilginim biraz dışında. Fakat Elrond'un grafikleri v.b. işleri tam. İsildurun da öyle. Elrondda kılıç-ok değişimi ve İsildurda ise power of narsil (spellboklardan aldığımız Andurilin pasif hali var. Yeni güçler eklemeyi de göstereceğim o zaman bunları sesleri dışında daha kaliyeli yapabiliriz...)

Bu arada benim kullandığım resimlerin çoğu bfme 1'in INI:big'inden fakat arada bir iszlere rotwk'den de gösrel içerik sunmaya çalışıyorum...
    Tamam şimdi onu eklemeye çalışaayım o zaman.Elven alliance modda ki elrond çok iyi onda sesler falan da var.Hem de elfçe konuşuyor galiba.Acaba modlardaki heroları kopyalayıp normal oyuna eklemenin yolu var mı?

Tamam şimdi onu eklemeye çalışaayım o zaman.Elven alliance modda ki elrond çok iyi onda sesler falan da var.Hem de elfçe konuşuyor galiba.Acaba modlardaki heroları kopyalayıp normal oyuna eklemenin yolu var mı?
    Textures.big adlı dosyada tüm resimler bulunuyor. Orayı kurcalaman gerekebilir. Audio.big'^den de olabilir fakat ben hiç oraları kurcalamadım. zaten sadece INI.big'den yaılan bir ton değişiklik var. Bece obları kurcalamak ve oyunu bozmaktansa sessiz oynayıver ........

Banned

Textures.big adlı dosyada tüm resimler bulunuyor. Orayı kurcalaman gerekebilir. Audio.big'^den de olabilir fakat ben hiç oraları kurcalamadım. zaten sadece INI.big'den yaılan bir ton değişiklik var. Bece obları kurcalamak ve oyunu bozmaktansa sessiz oynayıver ........
    Doğru Şimdi Isildur'u oyuna ekledim ama çok güçsüz.Sadece gollumun güçlerini vermişler bi de üstüne aragorun'un gücünü eklemişler Buna yeni özellikler falan eklemeyi anlatırsan çok makbule geçer

Doğru Şimdi Isildur'u oyuna ekledim ama çok güçsüz.Sadece gollumun güçlerini vermişler bi de üstüne aragorun'un gücünü eklemişler Buna yeni özellikler falan eklemeyi anlatırsan çok makbule geçer
    şimdi 1.ders sonucunda olanlar adlı bir mesaj hazırlıyorum. Birazdan ise dışarı çıkacağım. 4 gibi anlatırım. Ben isilduru çok güçlü yaptım. Atağı arttırdım. İstari light, wop ( gerçek), king favor ve leadership ekledim. Mükemmel savaşıyor, üstüne sauron'u hallediyor

Banned

şimdi 1.ders sonucunda olanlar adlı bir mesaj hazırlıyorum. Birazdan ise dışarı çıkacağım. 4 gibi anlatırım. Ben isilduru çok güçlü yaptım. Atağı arttırdım. İstari light, wop ( gerçek), king favor ve leadership ekledim. Mükemmel savaşıyor, üstüne sauron'u hallediyor
    Ooo iyimiş Tamam dersi beklicem Sauron pespembe oldu

Şöyle bişey

fingolfin tarafından (29-11-2009 Saat 12:33) değiştirildi.

Varsayılan 1.Ders sonucunda çıkan görüntüler

ROTWK'den bir Arnor kampı ve o kampa eklenmiş bir elf işçisi.

İsildur ve Erond ile Rohan Heroları (başka birşey için almıştım bu resmi ama bunda da gözüküyorlar.)

Elinde mavi kılıç olan İsildur ve onun önünde, gimli ile merry'nin ortasındaki ise elrond.

Artık bfme1'de karadan savaşan, üstelik leadership'i olan bir cadı kralımız da var. Şimdilik bu kadar. 4 gibi geri döneceğim. O zaman 9 nazgul [], yüzüktayfı ve start money ile ilgili de resimler ekleyeceğim.

Varsayılan Command Point'i Arttırmak

Command Point'i Arttırmak

Gamedata.İni ye giriyoruz. Ctrl f yardımıyla "COMMAND POINTS FOR SOLO PLAY HUMAN" yazıp aratıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir bölüm geliyor :

;;; COMMAND POINTS FOR SOLO PLAY HUMAN (INCLUDING LIVING WORLD) ;;;

[Bunlar ne çözemedim fakat siz genede arttırın:]

GoodCommandPoints = 100
    EvilCommandPoints = 300

[Bunları da arttırın. Hayat risk almaktır ]

GoodCommandPointsBonus = 20 ; bonuses for every territory captures in living world
    EvilCommandPointsBonus = 50

başında good olanlar iyilerin (gondor rohan v.b.) evil olanlar kötülerin (yani isengard modor v.b.) buradan ayarlayabilirsiniz. Mesela ben rotwk de hepsini 100.000 yaptım

;;; COMMAND POINTS FOR SOLO PLAY AI ;;;

(AI(yapay zekanın)ki galiba ¿¿¿)

GoodCommandPointsAI = 200
    EvilCommandPointsAI = 600

;;; COMMAND POINTS FOR MULTIPLAY ;;;

(bu 1v1 maçlar için) [2 kişilik haritalarda]

GoodCommandPointsMP2 = 200 ; 2 players
    EvilCommandPointsMP2 = 400

(1v2 veya 2v1 maçlar için) [3 kişilik haritalarda]

GoodCommandPointsMP3 = 150 ; 3 players
    EvilCommandPointsMP3 = 300

(2v2 maçlar için) [4 kişilik haritalarda]

GoodCommandPointsMP4 = 150 ; 4 players
    EvilCommandPointsMP4 = 300

(2v3, 3v2 veya 3v3 maçlar için) [5 ve 6 kişilik haritalarda]

GoodCommandPointsMP56 = 100 ; 5-6 players
    EvilCommandPointsMP56 = 200

(4v3 3v4 4v4 gibi maçlar için) [7 veya 8 kişilik haritalar için]

GoodCommandPointsMP78 = 80 ; 7-8 players

EvilCommandPointsMP78 = 160

alıntıda gerekli açıklamaları parantez içinde yaptım. Bu camping için de geçerlidir (ilgili yerleri arttırırsanız.)

Toplam 3 Sayfadan Sayfa 2 İlkİlk 123 SonuncuSonuncu