Toplam 3 Sayfadan Sayfa 1 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Stop Motion

Arrow Stop Motion

Merhaba arkadaslar uzun suredir forumla ilgilenmiyor konu acmiyordum.Eski forumdada pivot programini foruma tanitan kisiydim.O zamanlar alonetolgi94 ve Mozillayla birlikte ilk pivot paylasim ortamini yaratmistik.Neyse simdide stop motion film konusuyla ilgilenmeyle basladim gercekten eglenceli isler yapilabilecegini sizde bu konuda dusuncelerinizi ve bilgilerinizi paylasirsaniz mutlu olurum.

Banned

Adın Cem..

Şu stop motion işini biraz açıklar mısın?

Ki zaten şu an forumda pivot dalgası hala devam ediyorsa,alonetolgi94,bartman ve Mozilla sayesindedir.

Ben de çok merak salmıştım o zamanlar bu işlere ama girmek nasip olmadı.Zaten onların çalışmalarını gördükçe hevesim kırılıyordu daha başarılı olamam diye..
    OMGWTF tarafından (28-08-2010 Saat 17:24) değiştirildi.

Üye TheWarLord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı OMGWTF kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Adın Cem..

Şu stop motion işini biraz açıklar mısın?

Ki zaten şu an forumda pivot dalgası hala devam ediyorsa,alonetolgi94,bartman ve Mozilla sayesindedir.

Ben de çok merak salmıştım o zamanlar bu işlere ama girmek nasip olmadı.Zaten onların çalışmalarını gördükçe hevesim kırılıyordu daha başarılı olamam diye..
    aynen hevesimizi kırdın cem

Hevesinizi kiracak birsey yaptigimi dusunmuyorum sahsen ama o zamanlar bu isin bu kadar yayilacagini tahmin edemezdik tabiki ve bu islerde en onemli seyin sabirli ve bol zaman ayirilarak yapilmis isler oldugunu dusunuyorum.Stop motion bu yondende cok benzerlik tasiyor bence...

Banned

Alıntı bartman kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Hevesinizi kiracak birsey yaptigimi dusunmuyorum sahsen ama o zamanlar bu isin bu kadar yayilacagini tahmin edemezdik tabiki ve bu islerde en onemli seyin sabirli ve bol zaman ayirilarak yapilmis isler oldugunu dusunuyorum.Stop motion bu yondende cok benzerlik tasiyor bence...
    Kesinlikle .

Banned
    Antalya/Merkez kafasına göre takılsın herkes

Pivot tamam da Stop motion ne ?

Üye D3rsim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mizah Bakanı ve El Ayak Koordinasyon Merkezi İlkyardım Halay Ekibi Lideri.

Bi görüntü koyup ne işe yaradığını gösteren görsel malzeme yok mu ki?
    Bunda Biiinnnnlerce ibret var !

Simdi stop motionun ana mantigi pivota benziyor stop motion film yaparkende frame frame ilerleniyor ancak burada gercek kamera kullaniliyor ve oyuncak,hamur gibi malzemeler kullaniliyor...

Üye D3rsim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mizah Bakanı ve El Ayak Koordinasyon Merkezi İlkyardım Halay Ekibi Lideri.

hıı anladım bazı kliplerde felan var. Örneğin coldplay - strawbery swing klibi..
    Bunda Biiinnnnlerce ibret var !

Banned

Filmlerin frame frame(Kare kare) yapılması olayı sanırım stop motion.Aynı pivottaki gibi.Benim bildiğim oyuncak hamurlarla hatta legolarla falan yapılabiliyor.Ama çok sabır isteyen bir iş.

Yeni edindiğim bilgi,her saniye için 24 veya 25 kare çekiliyormuş bu filmlerde.

Düşünüyorum da her karede aynı ayrıntıyı ve güzelliği yakalamak uzun zaman alacaktır.Yani kısa süreli filmler için bile çok büyük bi zahmet gerekecektir.Ama değer mi bilemem.O yüzden tam anlamıyla stop motion yapmayı profesyonellere bırakmak en iyisidir bence .

Toplam 3 Sayfadan Sayfa 1 123 SonuncuSonuncu