Toplam 16 Sayfadan Sayfa 2 İlkİlk 123412 ... SonuncuSonuncu
Toplam 155 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bire Karşı Dört

Üye Hawkfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı armo kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Eric sağlıklı ise akrabalarıda sağlıklıdır büyük ihtimal.Ericin yakında ölen akrabası varsa onun organları alınır.Eric de kurtulur diğerleri de
    Burada önemli olan sorunu çözmek değil aslında. Yaptığının ne kadar yanlış veya doğru olabildiğini bulabilmek. Şahsen ben çok kararsızım. Masum birini öldürmek canilik ama bir taraftan 4 hayat daha kazanınca hiç canice olmadığını düşünüyor insan.

Üye LaST-KiNG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Hawkfire kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Kendini hayatını feda etmesi mantıklı olmaz. Niçin mi? Bu bir doktor, organ nakli yapan biri ayrıca ve sürekli hayat kurtarma kapasitesi var. Yani yeni birilerini kazandırıyor topluma. Ama Eric'in böyle bir potansiyeli yok. Sadece üreme ile yeni bireyler kazandırabilir. Ama bunu iyileştiridiğimiz 4 insan da rahatlıkla yapabilir.
    Şimdi diyelim ki sen Eric'in yerindesin. Böyle bir şeyi hiç kabul eder misin ? Doktora diyecek misin ki benim potansiyelim yok, beni öldürüp şunları kurtar, diyemezsin. Hiç kimse kendi hayatını feda etmek istemez. Burda yapılabilecek en mantıklı şey, ölümü garantileşmiş birisinden organ nakli yapmaktır. Böylelikle ne Eric ölür ne de diğerlerinin hastalıkları devam eder.
    Ayrıca şu doktorun ameliyat kapasitesi konusuna da gelince, doktor Eric'i öldürdükten sonra zaten doktor olmaktan çıkar. Bir katil olur ..

Üye Ahkâm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cinayettir .

Üye maNga_2010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ne erikmiş be

Konuyu Toplam 12 Kullanıcı okuyor. (9 Kayıtlı kullanıcı ve 3 Misafir)
    maNga_2010, LaST-KiNG, armo, mustafa29, Hawkfire, koyUmavİ, FuRkaNn^^, EcHeLoND, Blur
    Sanma şâhım herkesi sen sâdıkâne yâr olur.../ Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyâr olur /Sâdıkâne belki ol bu âlemde dildâr olur / Yâr olur ağyâr olur dildâr olur serdâr olur... "Yavuz Sultan Selim Han"

Üye Hawkfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı LaST-KiNG kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Şimdi diyelim ki sen Eric'in yerindesin. Böyle bir şeyi hiç kabul eder misin ? Doktora diyecek misin ki benim potansiyelim yok, beni öldürüp şunları kurtar, diyemezsin. Hiç kimse kendi hayatını feda etmek istemez. Burda yapılabilecek en mantıklı şey, ölümü garantileşmiş birisinden organ nakli yapmaktır. Böylelikle ne Eric ölür ne de diğerlerinin hastalıkları devam eder.
    Ayrıca şu doktorun ameliyat kapasitesi konusuna da gelince, doktor Eric'i öldürdükten sonra zaten doktor olmaktan çıkar. Bir katil olur ..
    Tabii ki istemem ama toplumsal açıdan baktığımızda bir kazanç olduğu ortada. Aynı şeyi bir hayvan sürüsü için düşünelim örneğin. Bir hayvan sürüsüne bunu rahatlıkla yapabiliriz. Verimli nesil devam eder ve artar böylece. İnsan için de aynı şey niye olmasın.

Çözüm kısmına takılmak yanlış arkadaşlar. Çözüm elbette ki çok. Ama başka hiçbir çözümün olmadığı bir durum bu. Olaya bu açıdan bakın. Yaptığının ne kadar yanlış veya doğru olduğunu tartışalım.

Şahsen ben çok kararsızım.

Buldum,aklıma geldi.Şimdi biz bir ekibin başı değil miyiz?Dördününden gerekli organları alırız [ her bir kişiden bir organ ] ve diğerlerine geçiririz.Güzellikle olmazsa zorluklada alabiliriz
    Bazen kendi doğruların yetmez.

Burada önemli olan sorunu çözmek değil aslında. Yaptığının ne kadar yanlış veya doğru olabildiğini bulabilmek. Şahsen ben çok kararsızım. Masum birini öldürmek canilik ama bir taraftan 4 hayat daha kazanınca hiç canice olmadığını düşünüyor insan.

erik de diğerleri de birbirinden bağımsız insanlar hepsinin ayrı ayrı hayatları var fakat donald hasta diye eriğin organını ona kaçak olarak vermek tabiki cinayettir, bir cana karşı 4 can demek mantıksız.

her şeyi bırakın, kanun çerçevesinde olmak gerekir
    ayrıyetten doktorsanız, hastayı iyi hale getirmek görevinizdir sağlıklı bir insanı öldürürseniz görevin dışına çıkmış olursunuz

o an düşünmeniz gerekn tek şey doktorluğunuzdur hastayı iyileştimek başka bir şeyi düşünmeye gerek yok.
    ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ !

Üye FatalNight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tabii ki istemem ama toplumsal açıdan baktığımızda bir kazanç olduğu ortada. Aynı şeyi bir hayvan sürüsü için düşünelim örneğin. Bir hayvan sürüsüne bunu rahatlıkla yapabiliriz. Verimli nesil devam eder ve artar böylece. İnsan için de aynı şey niye olmasın.

Çözüm kısmına takılmak yanlış arkadaşlar. Çözüm elbette ki çok. Ama başka hiçbir çözümün olmadığı bir durum bu. Olaya bu açıdan bakın. Yaptığının ne kadar yanlış veya doğru olduğunu tartışalım.

O zaman yaptığı yanlış.
    var dediler geldik. *

For B.A

Uye Rutbesi

mustafa29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eric'i öldürdü diyelim niyeti 4 hayat kurtarmak ama o 4 insanı ne kadar tanıyor?

Belki onlar azılı bir suçlu fakat bilmiyor.Yaşatım dünyaya dört hayat değil; dört azılı katil,hırsız salacak.

Sonuç olarak da masum bir insanı katledip dört kötü insan yaşatacak.

Bu da ne kadar ahlaklı doğru olur bilmem.

O yüzden doktor önce hastaları araştırsın.

Nicelik değil nitelik.

Sonuç ne olursa olsun Eric azılı bir katil de olsa diğerleri iyi insanda olsa yapacağı davranış yanlış olacaktır.Erdem ile ahlak ile ölçüştürülemez!
    TÜRKÇEYE SAHİP ÇIK!

Üye Ahkâm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Peki yigenim aynı şeyin sana yapıldığını düşün? Yani doktor senin organlarını alarak öldürse? Bir nevi organ mafyası durumuna düşersin. Mafya olmak için illaki para çalmaya gerek yok. Hayat çalıyorsun sonuçta.

Toplam 16 Sayfadan Sayfa 2 İlkİlk 123412 ... SonuncuSonuncu