Toplam 33 Sayfadan Sayfa 1 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 326 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Travians Efsanesi

Üye baran_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Varsayılan Bir Travians Efsanesi

Merhabalar sayın forum üyeleri,

Yeni bir hikayeyle karşınızdayım. Yaz başladığından beri hikaye vermiyordum. Kısmet bugüneymiş

Başlıktan anladığınız üzere hikaye Travians oyunuyla ilgili.

Hikayemizin konusu:

Kayıp bir bölge olan Travians' da yaşayan bir gencin karanlık büyücü Druid' e karşı savaşı ve üstüne yüklenen büyük sorumluluklar. Bakalım başarabilecek mi?

FHY' nin ve
    Lanet Olası Pictures
    ®' in katkılarıyla...

1. Sezon:

2. Sezon Bölümleri:

Bölüm 1: İlk Saldırı
    Bölüm 2: Büyük Savaş
    Bölüm 3: Druid' in Dönüşü
    Bölüm 4: Bu Sadece Bir Başlangıç
    Bölüm 5: Sonsuza Dek...
    Bölüm 6: İlk Saatler...
    Bölüm 7: Çatışmadan Savaşa
    Bölüm 8: Kerkalle Krallığı
    Bölüm 9: Düşmanın Yardımı
    Bölüm 10: Kâbuslar Cehennemi
    Bölüm 11: Korkunç Gece

Saygılar...

baran_k tarafından (17-06-2011 Saat 18:29) değiştirildi.
    I am the Doctor. I'm coming to find you, and I will never, ever stop...

Üye Ghostly79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İlgi Alanım. Bekliyorum.

Edit: Başları mükkemmeldi ancak ortalarda bozuldu gibi, sonu ise iyiydi.
    Ghostly79 tarafından (08-07-2010 Saat 14:16) değiştirildi.

Üye Hawkfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İlk bölümü bekliyorum. Bakalım nasıl olacak

Bölüm 1: Korkunç Bir Kâbus

“Druid’ in Laneti!”

“Druid’ in Laneti!”

Suyu büyük hışırtılar yaratarak akan bir şelalenin önündeydi Romia. Her taraf karanlıktı. Elinde bir kolye vardı. Bu onun kolyesiydi ama boş olan içi bu sefer üçgen biçimindeki parçalarla doluydu. Romia’ nın hemen karşısında kırmızı cüppe giymiş bir büyücü duruyordu. Arkasında birkaç kişi vardı ve ona doğru bağırıyorlardı.

“Romia! Hadi bu son şansın! Yok et onu!

Odanın içindeki ölüm sessizliğini bozan bir hareketle yerinden doğruldu. Solukları ve kalp atışları çok hızlıydı. İlk defa bu kadar korktuğunu hatırlıyordu. Gördüğü korkunç rüyanın hala etkisindeydi. Bu etkiden de çıkamayacak gibi duruyordu.

Yatağından kalktıktan sonra tahta gıcırtıları eşliğinde mutfağa indi. Hemen kendine bir bardak soğuk su doldurdu. Suyu kana kana içti. Bardağı yerine bıraktıktan sonra tahta koltuklardan birine kendini attı. Bu gördüğü rüyayı bir türlü unutamıyordu. Her an o an aklına geliyordu. Druid adını duymuştu rüyasında. Acaba bu Druid kimdi?

Romia, sarı saçları ve mavi gözleri olan biriydi. 29 yaşındaydı ve çok iyi kılıç kullanıyordu. Genellikle üzerine sarı bir roma elbisesi giyerdi. Altındaki kırmızı deri çizmelerde bu görüntüye uyum sağlardı. Saçları omuzlarına kadar uzanıyordu. Ancak o, özel yerlerde saçlarını arkadan bağlıyordu. Yanında genellikle kılıç taşırdı. Diğer silahları pekiyi kullanamıyordu. Çok kullanmasa da yanında kalkan taşırdı. Bazen bu kalkanın sırtında gereksiz bir ağırlık olduğunu düşünürdü ama çoğu kez hayatını kurtarırdı. İki katlı minik bir evde yaşardı. Evini güzel döşettirmişti ama genellikle yatmadan yatmaya evine uğruyordu. Gün içinde sürekli dışarıdaydı. Bazen arkadaşlarıyla dostçul dövüşler yapardı. Bazen de yine arkadaşlarıyla tavernada oyun oynardı. Gününü eğlenceli geçirirdi.

Arkadaşlarının olmadığı günlerde de biraz para kazanmak için evden ucu hafiften körelmiş olan baltasını alır ve evlerinin önündeki bazı ağaçları keserdi. Daha sonra bu odunları pazara götürüp satardı. Tabii her zaman ağaç kesmezdi. Bazen evine yakın tarlalarda çiftçilik yapar, kendisi için yiyecek üretirdi. Bu yiyeceklerin bir kısmını yer, kalan kısmını da yine pazarda satardı. Bunların dışında Travians Bölgesi çevresinde bazı maden yatakları da vardı. Bazen bu yataklara gider eline kazmayı alır ve maden çıkartmaya çalışırdı. Bu madenler Travians Yönetimine katkıda bulunduğu için maden çıkartmak serbestti. Tabii bir kısmını satman gerekiyordu. Maden yataklarının hemen yanında içinden tuğla sıvısı çıkarılan bazı çukurlar vardı. Bu çukurları kazınca içinden tuğla sıvısı çıkması mümkündü. Bunu yapmakta serbestti. Ancak bunlarında bir kısmını satman gerekiyordu.

Romia, güneşin yavaş yavaş doğmakta olduğunu şimdi fark etmişti. Zihnini kurcalayan bu soru sanki gözünü kör etmişti de bunu görememişti. Daha sonra çok aptal olduğunu düşündü. Niye bu rüyanın etkisinden bir türlü çıkamamıştı ki? Sadece rüyaydı bu, gerçek değildi. Bu düşüncelerin ardından kendine geldikten sonra yeniden mutfağa gidip yiyecek bir şeyler hazırladı. Uykusunu pek alamamıştı. Az da olsa uykuluydu. Daha sonra aklına bir şey geldi. Az önceki uykulu tavrından kurtularak merdivendeki basamakları hızlıca tırmanmaya başladı. Odasının kapısını hızlıca açıp hemen çekmeceleri karıştırmaya başladı. Arıyordu fakat bulamıyordu. En sonunda aradığı şeyi buldu. Bu bir kolyeydi. Ama sıradan bir kolye değildi. Rüyalarında gördüğü kolyeydi.

İçi tamamen boştu. Rüyasındaki gibi üçgen parçalar yoktu. Hafiften gülümseyerek kolyeyi yerine koydu. Daha sonra rahat bir edayla aşağıya indi.

-- I. Sezon I. Bölüm Sonu --
    -- Devamı Gelecek --
    -- Emeğe Saygı --

baran_k tarafından (26-01-2011 Saat 17:55) değiştirildi.

Üye Hawkfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Oldukça iyi Aslında Travian/Travians konulu hikayelerin pek iyi olmadığını düşünürüm ama anlatımın bu hikayeyi diğerlerinden ayırmış. Oldukça iyi bir anlatım ve betimlemeler de yerinde. Hikaye okurken insanı içine çekiyor. Güzel olacağa benziyor. Bakalım devamında neler olacak

Dip: Baran ilk hikayelerini hatırlıyorum da sendeki gelişmeyi görmek beni mutlu ediyor

Dip2: "satman gerekiyor" yerine "satmak gerekiyor" yaparsan çok daha iyi olur.

Banned
    Kelepçemin bir yanında senin elin olaydı...

Devamını merakla bekliyorum. (Konuya girdiğim an abone oldum. )

Mail Adresini Henüz Onaylamamış

bende severim hikaye türlerini devamınıda getir

Alıntı Hawkfire kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Oldukça iyi Aslında Travian/Travians konulu hikayelerin pek iyi olmadığını düşünürüm ama anlatımın bu hikayeyi diğerlerinden ayırmış. Oldukça iyi bir anlatım ve betimlemeler de yerinde. Hikaye okurken insanı içine çekiyor. Güzel olacağa benziyor. Bakalım devamında neler olacak

Dip: Baran ilk hikayelerini hatırlıyorum da sendeki gelişmeyi görmek beni mutlu ediyor

Dip2: "satman gerekiyor" yerine "satmak gerekiyor" yaparsan çok daha iyi olur.
    Teşekkürler, zaten bu konular benimde pek fazla hoşuma gitmiyor fakat anlatım ve betimlemeler yerinde olunca güzel duruyor.

Dip: Sanırım öyle. Bayağı geliştim

Dip2: Evet senin dediğin daha uygun. Bir ara gözümden kaçırmışım işte

Alıntı Bursalı Genç kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Devamını merakla bekliyorum. (Konuya girdiğim an abone oldum. )
    Teşekkürler. Abone olduğuna sevindim.

Ee.. Başka abone yokmu

Alıntı kursat46 kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    bende severim hikaye türlerini devamınıda getir
    Teşekkürler. Altına devamı gelecek yazmışım zaten

Dip: Smileleri çıkardım

Üye Cermenyus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu konuya abone olacağım yeni bölümlerini kaçıracağımı zannetmem Her hikayende dahada gelişiyorsun Baran.
    Kira adalettir...

Alıntı Cermenyus kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Bu konuya abone olacağım yeni bölümlerini kaçıracağımı zannetmem Her hikayende dahada gelişiyorsun Baran.
    Teşekkürler...

Hadi başka abone olan yokmu

Toplam 33 Sayfadan Sayfa 1 12311 ... SonuncuSonuncu