Anket sonuçlarını görüntüle: Ne yapmalı

Katılımcı sayısı
55. Bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • asker

24 43.64%
  • üretim

28 50.91%
  • diğer

3 5.45%
Toplam 2 Sayfadan Sayfa 1 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: roma taktik

Varsayılan roma taktik

yAV baktım foruma hiçbir şekilde romalı düzgün bir taktik yok multi köyler de kapandı multiyle taktik yapan çok kişi vardı roma ne yapar üretim mi kasmalı asker mi basmlaı ne yapmalı ilk başta?

Banned

Taktikler İndeksi
    Bakabilirsiniz buradan.. Forumda olan bu kadar.
    Çok da güzel taktikler var bence...

Üye R3İS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Asker yapmamalı.Zaten cermenler kısa sürede keserler.
    Önce üretim yapıp sığınakla hammaddeleri korumalı.Hammaddeler baya birikince toplu asker basmalı
    5'er 5'er gibi
    FL STUDIO 9

Alıntı R3İS kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Asker yapmamalı.Zaten cermenler kısa sürede keserler.
    Önce üretim yapıp sığınakla hammaddeleri korumalı.Hammaddeler baya birikince toplu asker basmalı
    5'er 5'er gibi
    5 er 5 er mi toplu))ilk 15 gün üretime yüklendim ben saldırı da almadım şuan s11de manyak bi köyüm oldu saldırı almadım daha düşünün geçen bi saldırı aldım o da fake

Alıntı .ronaldinho. kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    yav baktım foruma hiçbir şekilde romalı düzgün bir taktik yok multi köyler de kapandı multiyle taktik yapan çok kişi vardı roma ne yapar üretim mi kasmalı asker mi basmlaı ne yapmalı ilk başta?
    romalılar profesyoneller çok iyi kullanır ama yeni başlayan oyuncular içinde iyi bir seçimdir romalıda etrafındaki cermenlerle iyi geçinmen lazım etrafındaki cermenlerle iyi geçinirsen hammaddede demir ve oduna ağır vererek asker üretip en kısa sürede emperyan basmaya çalışılmalı bu arada romalılarda bence altın kulllanmak şart yoksa askerleri nasıl doyurıcaz

Alıntı orhanlı_1 kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    romalılar profesyoneller çok iyi kullanır ama yeni başlayan oyuncular içinde iyi bir seçimdir romalıda etrafındaki cermenlerle iyi geçinmen lazım etrafındaki cermenlerle iyi geçinirsen hammaddede demir ve oduna ağır vererek asker üretip en kısa sürede emperyan basmaya çalışılmalı bu arada romalılarda bence altın kulllanmak şart yoksa askerleri nasıl doyurıcaz

Hadii yaaa kimse bilmiyodu bunu

romalılarda atlı asker basmaya nezaman başlayabiliyorsan kardeş oyun ozman başlıyor ben basamaya başladım 179 nüfus ama atlı askerin avvrsa bambaşka asla nüfusla uğraşma tarla üretim ve sadece asker

Alıntı basketci kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Hadii yaaa kimse bilmiyodu bunu
    bilen var bilmeyen var sen belki bildiğini zannediyosun

Smile

korumadan max lej ile çıkmakta bir seçenek bununla ilgili,geç aktivasyona dayalı bir taktik vardı,burakk arkadaşımız yazmıştı,15 lej ile çıkılıyordu,fakat hesabı geç aktive etmek,bölgede daha önceden hesap açan cermenlere gelişme fırsatı verir ve askerlerini ekonomik olarak kesemezsiniz...Server açılır açılmaz,ödevleri yapıp askeriye seçeneğini seçip,7-8 lej ile korumadan çıkılabilir veya biraz daha fazla ile...ve şansımızı deneyip cermen mantığı ile yağmadan gelen ham ile üretim kasmadan direk lej basılabilir hatta tahılı eksilere düşürerek devam edilebilir,(lejyonerler ağır kayıp verdiğinde direk hesap silinebilir)sadece tarla ve lej basılarak ve sırf yağma ile devam edilip,imparotis için kasılabilir ya da boşver imparotisi,direk köşk basıyım denebilir,aynı mantıkla giden başka bir cermenin 250 askeri olduğunda sizin hammaddeye göre yaklaşık 156 lej olması gerekirken,tokmak üretim süresi ve lej üretim süresi farklı olduğu için (Kışla seviye1 lej üretim süğresi:26dk 40 saniye,S11 baz alınmıştır)yaklaşık 112 lejyoneriniz olması gerekir..Tabi altın kullanıyorsunuz ve gelen hammaddelerle npc yaparak lej basıyorsunuz kabul ediyorum,çünkü cermen öle yapıyor..Günü geldiğinde bu 250 tokmaklı cermenin bütün tokmaklarını evinde yakalayıp kesmeye çalıştığınızda sadece 211'ini kesersiniz ve bütün lejleriniz ölür bu da sizin gümlemeniz demektir...Dolayısıyle lejyonerden sonra emperyan ya da imparotis geliştirmeye çalışmak köyünüzün emniyeti için gerekli...10-12 sektör ötenizdeki bir cermen bile, siz 7*7 nize hakim olsanız dahi oyun başında size problem olabilir...Çünkü lejyoner,Tokmak sallayan gibi ucuz ve üretim süresi düşük bir birim değil ve tokmakla baş edemez...Roma taktiğinizi bu çerçevede yaparsanız uygun olur..
    Gepetto usta mıyım ki her ODUNDAN Pinokyo yapayım ??!!!!

yapacağın iş basit ilk başlarda üretim yap ve sığınak geliştir dikkat et hammadde kaybetme nüfusun 150 olunca üretimleri ve sığınakları geliştirmiş olursun depo dolmasını bekle ben depoyu 6300 yapmıştım 30 emperyan bastım sen daha iyisini yapabilirsin...

Toplam 2 Sayfadan Sayfa 1 12 SonuncuSonuncu