Toplam 21 Sayfadan Sayfa 1 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 207 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir 300 hikayesi...

Varsayılan Bir 300 hikayesi...

BİR 300 HİKAYESİ
    Merhabalar,
    Ben ENTER yani elif… şu an travianın hiçbir serverında hiçbir hesabım bulunmamaktadır.. en son s18de ki ENTER nickli hesabımı bazı üzücü şartlardan dolayı silmiş bulunmaktayım.. yaşadıklarımı ve şahit olduklarımı sadece ben bileyim ve bende kalsın istedim.. ancak ben giderken ve gittikten sonra hakkımda ısrarla yapılan yorumlar ve ithamlar hiç istemesem de beni bazı açıklamalar yapmaya zorlamıştır.. amacım hiç kimseyi karalamak, zorda bırakmak yada bazı kişilerle laf dalaşına girmek deil, hakkımda yapılan ithamları düzeltmek ve açıklık getirmektir.. yapılan yorumlar olmasaydı şu an burada bunları yazıyor olmazdım.. bunun için tüm yüreğimle üzgün olduumu belirtmek isterim öncelikle..
    Şimdi sizlere ben kimimle başlayarak, server başından bu yana ben ve 300lerde yaşanan ve burada bir çok tartışmaya sebep olan bir çok konuda dahil yakından şahit olduğum ve benide zorda bırakan hatta wow köylü bir hesabın silinmesine kadar giden süreci paylaşmak istiyorum.. bunları isteyen okur, isteyen inanır, isteyen doğrular, isteyen yalanlar.. serverda beni yakından tanıyanlar, asla hiçbir konuda yalan söylemediğimi ve söylemeyeceğimi iyi bilirler.. kaldıki hiçbir çıkarım yada beklentim olmayan bir oyun ve konudan bahsediyorsak amacımın sadece adıma yapılan ithamları düzeltmek olduğunu herkes basit bi şekilde anlayacaktır..
    BÖLÜM-1: ENTER kimdir?
    adım elif.. 24 yaşındayım.. serverda hemen herkes ENTERı 35 yaşında bilir.. çok yakın olan birkaç kişi 24 yaşında olduğumu bilir.. bunlardan biride çöl aslanıdır.. şimdi burada yapacağım açıklamalardan sonra sadece bu konuyu yazabilir çöl aslanı.. çünkü bu oyundaki gerçek olmayan tek şeyim budur.. bunuda kimse açıklamadan ben açıklamış olayım buradan.. bunu yapmamın amacı yani 24 yaşındayken 35 ve evliyim dememin amacı daha önce bu oyunu bir kez oynadığımda çok fazla asılan olmuştu ve bu serverda başladığımda ilk birlik kuranlardan biri olduğum için ve kimsenin asılmasını istemediğim ve birlikte sözümün dinlenmesi için bu şekilde söylemiş bulundum. Bir daha da herkese aynı şeyi söylemek zorunda kaldım.. serverda kendimi korumak amaçlı söylediğim bu tek yalan için herkesten özür diliyorum öncelikle.. bu oyunda bekar ve bayan olmanın zorluğu beni buna itmiştir ama her ne sebeple olursa olsun bunu yinede yapmak istemezdim..

BÖLÜM-2: SERVERIN BAŞINDA YAŞANAN VE UCU BU GÜNE DAYANAN BAZI BİLGİLER:
    Server ilk açıldığında oyunda olanlar iyi hatırlarlar ki ENTER hesabı uzun bir süre sıralamada birinciydi.. ve dolayısıyla çok çevre edinilerek birlik kurma ve yürütme sorumluluğuna ister istemez girmek durumunda kalıyordum.. tanıştığım ve görüştüğüm kişilerle fikirlerimizi paylaştıkça beni ısrarla başkan olarak görmek istiyor ve kuracağım birliklerde yer almaktan onur duyacaklarını söylüyorlardı.. el ele verip kurduk..kurduğumuz birlik o zamanın -/+ bölgesinin en güçlü birliğiydi.. şu anki Gökay olarak bahsettiğimiz kişi yanılmıyorsam V.MURAT hesabıyla oynuyordu..canın elf urakaya hesabındada canın kız arkadaşı olan elif oynuyordu.. Gökay o zaman yam yam denen oyuncuyla sorun yaşadığı için benim birliğime katılmak istediğini ancak yamyamla olan sorunlarını yazdı bana.. gel buyur kapımız açık dedim.. birliğe aldıktan sonra yamyam ve birliği devreye girdi.. ben gökayda iyi bilirki gökayın tarafında oldum.. çünkü ona inanmıştım ve inandığım değerler uğruna hiç kimseyi satmam ve gerekirse tüm serverı tek başıma karşıma alabilirim.. yam yam görüşmeler yaptı benimle ve birliğini tamamen bana yönlendi.. yönlendirirken sadece bu arkadaşları kabul et oyunlarını oynasınlar dedi.. kabul ettim ancak arkadaşları bize geçtikten sonra gökayı üstü kapalı istediğini belirten konuşmalara girdi.. reddettim ve oyuncularını bu sebeple yolladıysa geri çekebileceğini yazdım.. yamyam gökayı bırakıp tamamiyle bana yöneldi ve ağza alınmayacak bir çok hakaret ve küfürlerde bulundu.. sustum, savaştım.. o zamanlar herkes köyleriyle ilgilenir ve yönetime koyacak adam bulamazdınız.. kime söyleseniz aman beni bulaştırma der.. her şey tek başıma benim omuzlarımdadır.. yoldaşlarım, can dostlarım, ben nereye gitsem benimle gelen ve bana gözü kapalı inanan eser, ofli, mina, haast, aybenn, Amsterdam, ghia ve daha birkaç arkadaş.. ne olsa onlarla konuşur paylaşırız.. bu sırada STS birlikleri kuruluyor.. serverda dostlarım çok fazla ve sen ve senin birliklerin bölgede en güçlü birlikler, mutlaka sizde bu oluşumda yer almalısınız deniliyor.. görüşmelerden sonra STS lere katılıyoruz.. ancak zamanla STS birliklerinin lafta birleşim içinde olduğunu görüyor, ve o zamanın STS birlikleri başkanı dietta her önüne geleni STS yaptığı için bunları onaylamıyor ve düşüncelerimi dile getirince ters düşüyoruz.. sonunda STS lerle anlaşamadığımız için yollarımız ayrılıyor.. bu hararetlerin yaşandığı günlerde, şu an bahsi geçen anıbisküvi ve &SALİH& hesabındaki Salih ve Mustafa benim yan birliğin başkanlarıdır ve tam bu günlerde bölgede o zamanın uzman birlikleriyle çatışıyor.. ve benim oldum ana birliğe ard arda savaşa girdik neden ana birlik savaşmıyor neden yanımızda değilsiniz diye ısrarlı mesajlar atıyor.. içinde bulunduumuz karmaşık durumu her ne kadar anlatmaya çalışsamda ısrarla anlamıyorlar.. sonunda uzmanlara savaş ilanı yapıyoruz anıbisküvi ve Salihin isteği üzerine.. savaş ilanı verir vermez o zamanki uzmanların başkanı Thorun merkezini yıkıyorum tek başıma bir gecede.. ve thor dolayısıyla tüm uzmanları üzerime salıyor.. ertesi sabah uyandığımda gördüğüm manzaraya inanamıyorum.. uğruna hiç olmadık zamanda savaşa girdiğim anıbisküvi ve Salih savaş istedikleri uzmanlarla savaş bitirip, birleşim yapmış.. mesaj attığımda Salih hesabından gelen cevap anıbisküvi yaptı oluyor.. anıbisküvi hesabından gelen cevapta Salih yaptı oluyor.. uzmanların başkanı thor ile görüşüyoruz ve her şeyi Salih ve anıbisküvinin başlattığını sonrada ben savaş ilanı verdikten sonra onlarla görüşmeye girdiklerini ve gerekirse uzmanları her konuda destekleyeceklerini, onların yanında yer alacaklarını belirterek birleşime gitmişlerdi.. bu serverdaki ilk inancımı kaybettiğim zamandır..ilk darbeyi yediğim zamandır..sonra alışıyor tabi insan bu oyunda darbe yemeye… ve o zamanki bu bahsi geçen birlikler anıbisküvi ve salihin yaptıkları sonucu benim başkanlığını bırakmam dolayısıyla bu birlikler dağılıyor. Can yani elf urkaya ve Gökay işte bu birlik dağılınca benim birliklerden ayrılarak 300 birliğini kuruyor.. bende BBD birliklerine yakın bir dostumun yanına yönetime karıştırılmamak şartıyla, uzak durmak istediğimi belirterek geçiyorum.. anıbisküvi ve salihi bu dönemden çok iyi tanırım yani..

BÖLÜM-3: CAN VE GÖKAYIN GİDİŞİ:
    Can ve Gökay çok değer verdiğim kişiler olduğu için ve BBD de yönetime karışmama kararıma rağmen ısrarla başkan olmamı istedikleri için ve beraber yürüdüğüm haast, mina gibi arkadaşlarında can ve gökaya katılmalarından dolayı, onların yanında yer almak amacıyla can ve gökayın yanına geçiyorum.. ben 300lere geçtiğimde BBD dağılmanın eşiğine geliyor çünkü beni başkan yapmaya uğraşan arkadaşım 300lere geçtiğim için 300lere kendisinin geçemeyeceğini, sürtüşme yaşadığını, canla anlaşamadığını belittiği için sen yoksan, benim olduğum birlikte değilsen siliyorum hesabı diyerek, o zaman aktif hesaplarından biri olan BAM-BAM hesabını silip gidiyor.. 300lerde renk var o zaman.. ışık var.. hareket var.. birliktelik var..
    Sonradan zaman içinde bu ışık can ciddi şekilde yorulduğu için yavaş yavaş sönüyor.. ve işler içinden çıkılmaz hal almaya başlayıp, katılım oranı düşmeye başlıyor..
    Birgün can ve Gökay hesabı silmeye alarak artık 300leri ve oyunu bırakacaklarını söylüyorlar.. sebep olarak canın özel sorunları olduğunu ve gökayında onu yalnız bırakmamak adına silmeye aldıklarını söylüyorlar..
    msn de can ve birkaç kişi daha diyorki: burada hayat bitti.. başka serverda başlıycaz biz..300ler için can diyorki bunlar adam olmaz.. wow falanda kuramaz, ne halleri varsa görsünler.. biz birkaç kişi ekip olarak biraz dinlenip başka serverda başlıyoruz diyor..
    beni pek sevmez can.. çünkü hoşuna gitmesede doğruyu konuşurum.. çünkü ağzından küfür eksik olmaz ve bu yüzden anlaşamayız pek.. ama saygı duyar dediklerini yapar katılım gösteririm her konuda.. ve hesapları silinip gidiyorlar..
    geriye de yetkili olarak 300lerin başına ERMİŞ21 i bırakıyorlar.. ermiş21 yani fatih bir süre birkaç gün birliği ite kalka götürüyor.. olmuyor ve bunu oda anlıyor.. üniye gidecek zaten.. bir bakıyorum beni başkan yardımcısı yapıyor.. ama ortalık çok karışık.. bulaşsam bi ton iş..ufak ufak yardımcı oluyorum.. OBİWANı başkan yapıyor.. obiwan istemiyor.. ben komutan olarak kalabilirim başkan olamam diyor.. bir sabah bi uyanıyorum fatih yani ermiş21 beni başkan yapmış… ama herkeste yetki var ve her kafadan bir ses çıkıyor.. biri sağa diye ally atarken bir dakika sonra diğeri sola diye ally atıyor..birlikten kopmalar, başka birliklere geçişler ve hesap silmeler var ciddi şekilde.. can ve gökayın gidişiyle herkes efe olmuş, herkes bu birlikte ben daha eskiyim benim sözüm geçer muhabbetinde.. birliği hızla toparlamak gerek ama bunu kimseyi kırmadan incitmeden sağlamak gerek.. eğer ben başkan olarak buna girişirsem birkaç kişiyi üzmem gerekecek o yüzden bundan uzak duruyor ve fatihe başkanlık istemediğimi, ama bu işi yapabilecek kapasitede biri olduğunu, onun başkan olması halinde sakin kişiliğiyle birliğe yeni bir soluk getireceğini ve benimde ona destek olarak kopmaları önleyebileceimi belirtiyorum.. önerdiğim kişi: çöl aslanı.. (eğer çöl aslanı başkanlığa gelmezse benimde yapmamam halinde anıbisküvi yan birlikten ana birliğe gelmiş ve başkanlığa adaydı. Büyük ihtimalle anıbisküvi başkan olacaktı ki geçmişte tanıdığım kadarıyla buda 300lerin dağılması demek olacaktı. Ancak bu düşüncelerimi fatihle paylaşmadım)
    fatihin kafasına çöl aslanı.. yatmıştı.. onunla konuşmuş, çöl aslanıda seçim yapılsın, eğer seçilirsem başkanlığı kabul ederim ancak demişti.. başka kimin aday olmak istediği soruldu ve anıbisküvide aday oldu.. bu seçim sadece ana birlikte yapıldı.. seçimden önce kimse neden sadece ana birlikte yapılıyor demedi. Anıbisküvide dahil bunu diyen olmadı.. seçim yapılıp açık ara farkla çöl aslanı başkan oldu.. çöl aslanı başkan olunca hem ana birlikte hem yan birliklerde itiraz sesleri yükselmeye başladı.. ana birlikte zaten her kafadan bir ses çıkıyor ve yetkisi olan herkes olur olmaz saçma sapan allyler çekiyordu... bunları başkan susturursa bak başkan oldu kendini bişey sanıyor diyeceklerdi.. çatışmayı göze alarak bunu başka birinin yapması ve ortalığa çeki düzen vermesi gerekiyordu.. çöl aslanı yönetime yazılır yazılmaz bu allyleri ve sesleri kesmek için artık herkesin susmasını, bir başkan seçildiğini ve bu başkana saygı gösterip yönetimini oluşturmasını beklememizi ve her konuda ona yardımcı olup desteklememizi belirten ally attım.. sesler kesildi.. ancak çöl aslanının başkanlığa seçilmesinden rahatsız olan birkaç kişi vardı.. hesap silen kemal44 ve cos gibi.. bunlar ve yan birlikler çöl aslanının BBD lerden gelme olduğunu.. yıklırken bize sığındığını ve şimdide bize başkanlık yapması için onu seçemeyeceğimizi savunuyor onun başkanlında 300lerde yer almak istemediklerini söylüyorlardı.. ana birlikteki itirazlarla işe başladım.. çöl aslanı yanımda ol diyordu.. çöl aslanına kefil oldum.. onu desteklememiz gerektiğini, yanlış yapmayacağını söyledim ve aralarını bulmaya çalıştım.. sadece ve sadece çöl aslanını savunduğum için kemal44 ve cos hem toplu msnde hemde profillerinde bana etmedikleri küfrü ve hakareti bırakmadılar..bunların ikisi birlikten ihraç edildi ve kısmen yıkıldı, kısmen hesap sildiler.. benim hiçbir sorunum yoktu sadece çöl aslanını kabul ettirmeye çalışıyordum..
    ama dediğim gibi, inandığım ve doğru bulduğum şeyler uğruna oyunda olsa her şeyi karşıma alabilirim.. onurlu olmakta bunu gerektirir..
    çöl aslanı işe başlamış ve yönetimini oluşturuyordu.. bendende yardım istedi. Bire bir konuştuk ve sonuna kadar birbirimizin yanında olmamız gerektiğini, can ve Gökay gibi olmamız gerektiğini, birbirimizin ardından hiçbir konuda iş çevirmememiz gerektiğini, özelde dahil yalan ve gizli saklımız olmaması gerektiğini söyledi. Hiç kimseyi tanımıyorum ve herkesi sen tanıyorsun dedi.. senin sözün geçiyor bu yüzden eğer yardımcı olacaksan, yanımda olacaksan ve bunlar için söz vereceksen başkanlık yapacağım aksi halde hiç başlamayım dedi. Birbirimize söz verdik bunlar için.. serverın sonuna kadarda sözümüzde duracak ve bu kuralı hiçbir şekilde bozmayacaktık.. karşılıklı sözler verildi.. ve 300leri toparlamak için ne yapılması gerektiğini uzun uzun konuştuk.. o konuşmada çöl aslanı can hakkındaki fikirlerinide dile getirdi ve bunlar pek iç açıcı değildi. Canın 300leri yarı yolda bırakıp sattığını, 300lerdeki kişiler için hiç hoş konuşmayarak gittiğini, gitmeden önce 300leri zorda bırakmak ve o gittikten sonra 300lerin ayakta duramayacağını tüm servera ıspatlamak içinde kasırgaya tüm askeriyle saldırdıını ve güneş hesabındanda olmadık küfürler ettiğini, amacının o gittikten sonra kasırgalarla savaşa girilmesi ve 300lerin dağılması olduğunu ama bizim servera bunun tersi olacağını ıspatlamammız gerektiğini ve can olmadanda 300lerin ayakta kalabileceğini ama 300leri kuran kişininde o olduğu için bunların asla konuşulmaması gerektiğini ve herkesin cana saygısını kaybetmemesi için bunların örtülü kalması gerektiğini söyledi.. aynı fikirdeydim..
    ilk iş olarak tüm yan birlikleri çöl aslanına inandırmak ve onu kabul etmelerini sağlamamı istedi..bunun içinde beni yan birlikler sorumlusu yaptı.. tüm yan birlikleri tek tek ziyaret edip, çöl aslanına destek olmamız gerektiğini, onun 300leri toparlamaya çalıştığını, kemal44 ve cos gibilerin ortalığı bulandırmasına izin vermememiz gerektiğini, çöl aslanının çalışmalarına kefil olduğumu belirttim. Yüzlerce kişiyle onlarca mesajlaşmadan sonra sağlanıyordu bunlar.. ana birliktekilerde dahil bir çok kişi çöl aslanı yerine benim başkan olmam halinde tam destek vereceklerini, her konuda katılım göstereceklerini belirtiyorlardı.. başkanlık yapamayacağımı hepsine tek tek sebepleriyle açıklıyor sürekli çöl aslanını kabul ettirmeye çalışıyordum.. ve başardımda..
    yan birliklerin ne sorunu varsa tek tek ele alınıp çözülmeye başlandı.. ana birlikte gereken hareketliliği tekrar sağlamak için canlı ve katılımcı olmaları gerektiğine dair, birlik ve birliktelik üzerine allyler atıyor canlılığı sağlıyordum. İş o hale geldiki, çöl aslanı pek kimseyi tanımadığı için dişi ağrıyan, en ufak şey yaşayan bana mesaj atarak çözüm istemeye başladı. Çöl aslanıda çalışıyordu ve uğraşamayacağı karmaşık olayları bana havale ediyor, yada tanımadığı olayın dışında olduğu için olayları benim çözmemi istiyordu.. yan birlikler sorumlusu yazıyordu benim için yönetimde ama her şeyi yapıyor, herşeyide çözümlüyordum.. birleşmeler, diplomasi, yanbirlikler, yönetim, kişisel sorunlar, her şey… kısa zamanda her şeyi rayına oturtmuş, düzeni sağlamış ve çöl aslanını tamamiyle kabul ettirmiştim..
    DEVAMI AŞAĞIDA..

kaoslardada çok fazla arkadaşım dostum vardı.. her konuda yanımda, yanımızda olacaklarını ifade ediyor bir birleşim yapmamız gerektiğini düşünüyorlardı ve bende aynı fikirdeydim. Birleşim görüşmeler sonucunda yapıldı.. her şey yoluna girmiş ama tüm bunlardan ben aşırı şekilde yorulmuş ve yıpranmıştım.. artık düzen sağlandığı için bir kenara çekilmek istediğimi belirttim birkaç defa.. ama olmadı.. çöl aslanı bırakmıyordu.. çünkü yönetimde benim verimimle çalışan elini attığı her işi çözüp hazır halde çöl aslanının önüne koyan, herkese ve heryerde sözü geçen, güvenilen ve sonuna kadar her şeyiyle onun yanında olabilen başka biri yoktu.. ben çekildiğimde yalnız kalıyor, iki günde patlama noktasına geliyor, oyunu bırakmaya kadar isyan ediyordu.. zamanla cidden yorulduğumu anlayarak üzerimden mümkün olduğunca yük almaya başladı ve olaylarada hakim olmaya başladı böylece..
    çok zeki biridir çöl aslanı.. bu bakımdan her zaman hayran olmuşumdur ona.. çok iyi bir kriz yöneticisidir ve kişileri kullanmayı onlardaki potansiyeli açığa çıkarmayı iyi bilir ve iyi yönetir.. ikna için neler konuşması gerektiğini çok iyi bilir.. anında nabza göre şerbet olayı yani.. yorulduğumu anladığı için ve 300lerde artık her şey düzene girdiği için şimdi ilerideki hedefine yönelik çalışmamı sağlamak amacıyla, tmm sen cidden yorulmuşsun o zaman seni wow sorumlusu yapıyorum.. sen sadece o konuyla ilgilen ve herkesi bu yönde ayarla.. wowu 300ler kurmalı diyordu..
    yalan yok diyorumya: can bir konuşmamızda demiştiki, çöl aslanına saldırmamın asıl amacı onun bize gelmesini sağlamak.. ya bize gelecek yada yıkılacak çünkü en güçlü Romalı hesaplarından biri onda.. ve eğer wow kurmak istiyorsak çöl aslanı bize lazım.. wowu ona kurdurmayı düşünüyorum demişti.. mantıklı geliyordu bu..
    bu ve benzeri konuşmalar geçiyordu aramızda.. ona söz vermiştim.. wowu canda böyle istemişti ve en uygun kişide sensin bu yüzden sana söz veriyorum sen kuracaksın diyordum.. ancak ben wow görmemiştim hiç.. bu yüzden tek wowmu alınır yoksa birkaç wowmu? Ne yapılması gerekir bunları bilmiyordum.. sadece canın açıklamasından dolayı ve yakın arkadaşlığımız ve dostluğumuzdan dolayı çöl aslanın kurmasından yanaydım.. çöl aslanıda bunu biliyordu ve wow sorumluluğu işini yapmamı istiyordu.. wow işinden anlamadığımı ve bu konuda hiç tecrübem olmadığını, eğer bana bu konuda bir soru gelirse cevaplayamama halinde utanacağımı ve zorda kalacağımı belirttim. Beni teşvik etti. Kimse anlamaz dedi bende hilmide yani eser_ sana bilgi verir yönlendiririz dedi.. ama ısrarla sen yapmalısın ve desteklerin bölünmemesi için tek wow alınmalı diyordu.. tmm diyordum bende..
    sonrada bu işi yapacağım için wowla ilgili ayrıntılı bir araştırmaya girdim.. ne oluyor, nasıl oluyor..herşeyi en ince ayrıntısına kadar öğrendim öncelikle.. sonrada bu yönde çalışmalara başladım.. ama herkes hala bir çok sorunu bana yazıyor yada çöl aslanı hangi konuda hata yapsa bana mesaj atarak hesap soruyorlardı.. hata yapsa bile örtüyor, sahip çıkıyor, açıkları kapatıyor ve sık sık sorun çıkmasını önlüyordum..

BÖLÜM-4:300TR-A BİRLİĞİ VE DELİLERLE SAVAŞ…
    300TR-A birliğinin başkanı olan onur, STS ler zamanından arkadaşım ve saygı duyduğum bir oyuncudur.. ara sıra msnde muhabbetimiz vardır.. kaoslar bunlarla savaş halinde.. iki taraftanda dostlarım var ama savaşın gidişatına asla karışmıyor, oyunla dostluğumuz ayrı tutuyoruz.. bizde bu sırada TÜRKLER birliğiyle savaştayız.. kaoslarla onurların savaşının ilerleyen zamanlarında onur bu savaşın olmaması gerektiğini, bitirilmesini, bu savaş olsaydı bizlere katılmayı düşündüklerini dile getriyor.. saygı gösteriyorum ve isterse kaoslarla görüşme ayarlayabilirim diyorum.. .. iki tarafta bu görüşme sonucunda savaşı bitiriyor.. savaşın bitirilmesinin şartı onurların ya kaos yada 300 olarak isimlerini değişip bizden olmaları.. onur birliğinin kaoslarla savaşı bitirir bitirmez kaos olmaya karşı çıkacaklarını, ENTERın yani benim dostlumuza bağlı olarakta 300 olmalarının daha mantıklı olacağıu söylüyor ve birliğine bunu açıkladıktan sonra isimlerini 300TR-a yapacaklarını belirtiyor.. ancak isimlerini daha değişemeden delilerin onlara saldırıları ve savaşı başlıyor.. bunun olmaması için görüşmeler yapılıyor ama sonuç olumsuz..
    Ve 300tr-A yı ziyarete gidiyorum.. profillerini ve başka bir iki konuyu çözeceğiz.. ancak deliler ben ordayım diye banada saldırı çıkarıyorlar.. böyle savaş hem bana çıkarılan saldırıdan hemde 300tr-A yı yalnız bırakmamak adına tüm 300lere sıçrıyor.. bu arada 300lerin Türklerle olan savaşı çöl aslanıyla olan diyaloglar sonucunda birleşimle ve Türklerin admızı taşımasıyla son buluyor..
    300tr-a hem kaosların hemde 300lerin yan birliği, ancak kaoslar bir iki tılsım olayı ve aldıkları birkaç saldırının karşılığını vermek dışında bu savaşta aktif rol almıyor, birleşirken alınan karara göre her savaş ortak olacak kuralına tam olarak uymuyorlardı.. ancak hoş görüyle bunları görmezden geliyorduk.. server başından bu yana dostlumuz vardı ve bu birleşim kolay olmamıştı.. delilerden valverineyide nerdeyse oyun başından bu yana tanırım ve dostluğumuz vardır.. 300tr-a birliğinin sorunları sırasında yine delilerden peace21 ilede tanışmış ve serverda eşine zor rastlanır bir dostluğu yakalamıştık.. peace21 bu oyunda gerçekten nadiren rastladıımız düzgün karakterlerden, adam gibi adamlardan biridir.. hiçbir zaman dostluğumuzla birlikleri karıştırmamıştır ve her zaman inandığı doğrular için tüm serverı karşısına alabilecek kişilerden biridir.. bu dostluk henüz yeni oluşurken deliler ve 300ler arasındaki bu savaşın neden çıktığını, 300lerin bir çok konuyu bilmeden bu savaşa dahil olduğunu konuştuk bir kaç defa.. peace21 asla bana bu savaş bitsin diyerek yalvarmamıştır.. iki taraflı bu savaşın bitirilmesi gerektiği konuşulup birlik başkanlarımızı bir araya getirerek konuşulması gerektiği ifade edilmiştir karşılıklı.. ve başkanlar bir araya getirilip karar ve konuşmalar onlara bırakılmıştırki bu konuşmaların sonucunda ortak kararla savaş bitirilmiştir..

BÖLÜM-5:TÜRKLER BİRLİĞİ VE ANIBİSKÜVİ-SALİHLERİN BİRLİĞİ.
    İşlerden olabildiğince elimi çekince çöl aslanının hataları artmaya başladı.. yapıyor sonrada durumu düzeltmemi istiyordu.. Türkler birliğiylede tam anlayamadığım bir sebepten resti çekmiş ve arayı bozarak savaş ilanı vermişti.. Türkler birliğinden snipper nickli oyuncu benimle iletişime geçti.. çöl aslanının hatalarını bir bir yazdı.. her zamanki gibi gözüm kapalı haklı yada haksız savundum, laf söyletmedim.. ve Türklerle savaşa girildi.. Türklerin tüm merkezleri yerle bir edildi.. bu sırada wow çalışmaları devam ediyor.. ve Salih ile anıbisküvinin olduğu birlik içten içe birliklerinde salihin wow kuracaına yönelik çalışmalar başlatıyor hatta zamanı gelince ana birlikten mimar tılsımınında alınacağını, salihin köylerinin yanına herkesin köy kurmak zorunda olduğunu bunun wow için hazırlık olduüğunu belirten mesajlar çekiyorlar..bununla kalmayıp içlerinden birini yan birliklere yollayarak yan birliklerin onlara bağlanmasını hatta iyi oyuncuların bölgesel konum bahane edilerek onlara geçmesini sağlamaya çalışıyorlar.. ama bu sırada yan birlik başkanları durumu haber veriyor bana ve ne yapmaları gerektiğini soruyorlar.. gerekli yönlendirmeyi yapıyorum ve toplantı düzenlenip amaçları soruluyor.. ancak anıbisküvi ve salihin eskiden beri tanıdığım için iyi bilirim her zamanki gibi yapılanları kabul etmiyor kötü amaçla yollamadıklarını söylüyorlar.. kime sordunuzda yolladınız denildiğinde, kimseye sormaya gerek yoktu.. sizin ana birlik olduğunuzu kim söyledi? Siz nerden ana birliksiniz kim ilan etti gibi dik konuşmalara giriyorlardı.. onlardan salihe bir wow almak istiyorsanız tmm alacaksınız ama kendi başınıza iş yapmaktan vazgeçin dedim ancak ondan sonraki günlerde Türklerden snipperdan gelen mesaj Salih ve anıbisküvilerin Türklerle iş birliği yaptığı ve çöl aslanını Türklerin yıkması halinde birlikte geri kalanları Salihlerin halledeceği yazılmıştı..
    Bu sırada çöl aslanı Türklerle ilgili bilgi almak için ordaki kızlarla duygusal bağa giriyor ama yanlış bilgi verilince kızları siliyor.. ben bunu daha sonra çok acı bir şekilde öğreniyorum.. bu konudaki açıklarınıda kapatıyorum.. Türklerle Salihlerin iş birliği yapmasına ramak kala Truvalının tavrıyla bundan vazgeçiliyor ve benden aldı söz dayanarak Türklerde verdiğim hedefe saldırılıyor.. ancak Salih ve anıbisküvinin rahat durmayacağıda kesin..
    Meğer çöl aslanının serverda bir kız arkadaşı varmış, ayrıca birde Türklerdeki kızla bilgi alışverişi için ilgileniyor.. ayrıca ben ona her konuda siper olup hatalarını kapattığım, her konuda kayıtsız şartsız kendimden fazla onu düşündüğüm için bendende hoşlandığını söylüyor.. tüm bunlar olurken tabiî ki ona inanmıyorum ama yalnızda bırakamıyorum.. adı lazım değil olan kız arkadaşı aracılığıyla anıbisküvinin şifresini öğreniyor.. yaklaşık bir hafta takip ediyor.. ve gerçektende anıbisküvi ve Salih hainlik üzerine hainlik yapıyorlar.. amaçları kendileri anabirlik olup wow kurmak ve hiç anlaşamadıkları çöl aslanı ve ana birliği yok etmek..
    Şifreyi nasıl öğrendin dediğimde bana bir arkadaşı aracılığıyla tesadüfen öğrendiğini söylüyor.. bir süre olanlar olup bittikten sonra iyice sıkıştırınca bir erkek arkadaşının kızmış gibi anıbisküviyle yazıştığını ve bu yolla aldığını söylüyor.. ama aslında kız arkadaşına yaptırıyor bunu..
    Hani başta verilen sözler vardıya, asla yalan söylenmeyecek iki taraflı, asla iş çevirilmeyecek…
    İş o hale geliyorki elimi nereye atsam altından yalanlar, gizli işler çıkıyor.. hep yutuyorum.. sabrediyorum.. ve bu yolla aldı şifre ile gerekli saldırıları yapıp anıbisküvinin temsilcisi olduğu Salih hesabındanda temsilcilik yoluyla gerekeni yapıyor.. kendini savunabilmek içinde kendine desteklerle saldırı çıkarıyor bu köylerden..
    Tüm bunlardan sonra artık yönetimden tamamen uzaklaşmak ve bu çirkin oyunların içinde yer almak istemiyorum.. bunuda açıkça belirtiyorum.. çöl kaplanı bendeki açıklarının farkında ve daha fazlasını kaldıramayacağımında farkında.. ısrarla adımı yönetimden sil diyorum kimseye bişey söylemeden.. eğer bırakırsan bunlar beni harcarlar, yem ederler, silerler diyor.. ama bu defa kararlıyım.. daha fazla kirli işlerine alet olmayacaım.. arkasında onu toparlamak için başka biri gerekecek ve bu ben olmayacağım.. çok zeki diyorum ya.. benim bittiğim bu noktada öyle biri gerekiyorduki birliğe, benim kadar sözü geçecek ve bu dönemin geçişini kolay sağlayacak biri… bu ancak Gökay yada can olabilirdi.. ve gökayla konuşarak oyuna geri dönmesini sağlıyor.. ama gökayla konuşmadan önceki son konuşmamızda artık hatalarını kapatamayacak boyuta geldiini, kredisini tükettiğini, çok fazla hata yapmaya başladıını açıkça onada söylüyorum..
    NOT: yazı çok uzuyor dolayısıyla bunlar gibi her olayı ne hatırlayabilirm nede buraya yazabilirim.. yazarsam bu yazının sonu gelmeyecek sanırım

BÖLÜM-6: KAOSLARLA BİRLEŞİMİN BİTİŞİ:
    Bunlar olduğu sırada benim olmadığım bir gece çöl kaplanı ve kaoslardan hilminin konuşması sonucu birleşim bir çırpıda bitiriliyor.. ertesi gün geldiğimde olan olmuş ama faturası bana kesiliyor.. burada şu önemli gerçeğide yazmam gerek.. biz Türklerin tüm merkezlerini yıktığımızda artakalan çok fazla bişey yoktu ve kaoslar savaşta değildi.. Salihlerin bizlere ihaneti sonucu Türkleri bırakıp onlara saldırı kararı alındı ve bu sırada Türklerin tekrar güçlenmemesi için savaşa kaosların devam etmesi gerekiyordu.. çünkü tüm uyarılara ve çağrılara rağmen ofli dışında kaoslar Türklerle savaşmamış gelişimlerine devam etmişlerdi. Ama birleşmemizin gereği olarak onlarında beraber savaşması gerekiyordu.. savaşmadılar.. biz yan birliğe yönelince onlara dedikki Türklerden sağlam kimse kalmadı ve gerisini sizin halletmeniz gerekiyor.. ama yapılmadı.. hatta Türkler çöl kaplanına yıkıma geldiklerinde sağdan soldan destek ayarlarken kaoslardan Amsterdam benim ona yollayacak savunmam yok dedi ve sadece seyirci kaldı.. sonrada sıra onların kasırgalarla olan savaşına gelince siz neden savaşa dahil olmadınız deyip birleşimi bir çırpıda bitiriyorlar.. kaoslardan eser_ yani hilmiyle tüm görüşmelerime rağmen kaoslar bu birleşimi istemiyorlar artık diyor.. ve ardından delilerde onlara saldırınca işin içinden çıkamayıp benimde hesap silmemi isteyip profilinde olabildiğince bana saldırıyor Amsterdam.. ayrıca köylerimede saldırı çıkarıyor ama çakılıyor..kaoslar konuşulanları nerden bilsin, yada gayretlerimi, yada birleşimin ben yokken bitirildiğini? Bilemezler ve amsterdamın hesap silerken benim hakkımda yazdıklarını gören ve hesap silen kaos bana saldırı çıkarıp öyle siliyor hesabı..bunların bedeli olarak daha sonra amsterdamın hesap silmeden önce arkadaşına aktardığı tahıl tılsımını alıyorum..ve bunu yardımsız kendim yapıyorum.. öyle üç kişi bir araya gelerek falan değil.. böylece çöl kaplanı ve eser_ in benim bilgim dışında bitirdiği birleşimin faturasınıda birkaç tarlamın yıkılmasıyla ben ödemiş oluyorum..
    BÖLÜM-7: AYGÖKÜN GELİŞİ
    sonrasında AYGÖK geliyor..bundan sonra wow işine ve başkanlığa gökayın bakacağını söylüyor.. tmm diyorum benden daha tecrübeli biri ve gerekeni yapacaktır.. görevimi layıkıyla gökaya devrediyorum.. gökayı birlik pek benimsemiyor ve attığı mesajlara yeterli katılım olmuyor.. bunun üzerinede birliğe ally çekip gökaya yardımcı olmamız gerektiğini, katılım göstermemiz gerektiğini, onun benden çok daha yetenekli ve bilgili olduğunu belirten mesajlar atıyorum.. bunun üzerine yavaş yavaş gökayı kabul ediyor birlik.. ve gökayda bu günlerde bana ne kadar büyük olduğumu ne kadar ince düşündüğümü ve onu onore ettiğimi belirtiyor.. ben yapmam gerekeni yaptım diyorum..
    ardından natarların çıkmasıyla wow süreci başlıyor.. geldik asıl konuya yani..

BÖLÜM-8: WOW SÜRECİ VE ENTERIN HESAP SİLMESİ:
    Natarlar çıktığında bir tanesi gökayın hemen yakınında çıkıyor.. ben birliğin geneline biraz daha uzağım ve benim ordada bana yakın hemen hemen eşit mesafede iki wow daha var.. almayı düşünmüyorum bile.. kimler alacaksa önden gidip natar kesmeyi planlıyorum.. aygökle msnde konuşmamız üzerine ne yapıyoruz benden bi isteğin varmı diye sorduğumda wowun birini ya kendisinin yada çöl kaplanının alacağını, benim ordaki wowuda organizemi yapıp benim almam gerektiğini söylüyor.. açıkça diyorumki benim almam sizler için dezavantaj olacaktır.. o zaman herkes çöl aslanına gelecektir.. hayır sen al diyor.. başkası alsın diye öneriyorum ama biz konuştuk sen alacaksın diyor.. ama şunuda bil diyor.. çöl aslanının yada benim alacağımız wow 300lerin tam ortasında ve desteklememiz çok daha kolay olacaktır seninki fake wow olacak bunu baştan bil diyor.. ama fake wow diyede senin alacağın wowu ihmal edecek değiliz senin wowda ilerleyecek ve gereken destek sağlanacak diyor..tmm elimden geleni yaparım diyorum.. o gece natarlarla ilgili toplantı olacak ve benimde bulunmamı istiyor.. toplantıda oyunda bile olmayan birisi enter almasın bence o Cermen diyor.. iyi olur sevinirim diyorum.. hatta planları yaptığımız benim ekibimde olan yine wowa yakın Romalı bir arkadaşı öneriyorum.. orada olur deniyor.. sonrasında bu arladaşım kaoslardan gelme olduğu için istenmiyor.. ve bu durumu aygök ve çöl kaplanıda biliyor.. çöl kaplanı tek wow alınmasından yanaydı.. ama baktıki ikinci bir wow kesin alınacak bu kişi bari bana köstek olmayacak biri olsun deyip ısrarla benim almamı sağlamaya çalışıyor.. çünkü biliyorki ben wow alsamda onun wowunun ilerlemesi için elimden geleni yapıcam ve her zaman olduğu gibi yanında olarak ona çok istediği, oyunun başından bu yana ağzından düşürmediği wowu bir şekilde kurdurucam.. sonucunda varılan karara göre benim almam isteniyor..

Tüm birlik, tüm yönetim hararetli bir şekilde çöl kaplanının alacağı wowa odaklanıyor.. günlerce natarlar aktif olana kadar planlar yapılıyor tüm birlikler bu wow köyünün etrafına köyler kurduruluyor.. bu sırada aygöke diyorumki.. benim alacağım wowun yanına göstermelikte olsa kimse köy kurmayacakmı? Kuracak sen bekle diyor.. orayada yönlendireceğiz.. birlik hep beraber dier wow için planlar yaparken perişan oluyor yorgunluktan.. banada diyorlarki dier taraf senin sen yap organizeni git al.. ve natarlar aktif olduğunda tüm birliğin odaklandı çöl kaplanının alması gereken wow alınıyor.. benim almam gereken wowu da yakın olduğum ve bir çoğu yan birliklerimizde olan, nazımın geçtiği 3-4 arkadaşımla beraber sessiz sedasız wow almaya gidiyoruz.. planlarda ufak bir hata yüzünden o gece alamıyoruz.. aygök ateş püskürecek ama tutuyor kendini.. ben zaman kaybetmeden tekrar yola çıkıyorum.. ve Allah bu ya, 10 dk farkla birinden önce o wowu alıyorum ertesi gece.. tüm wowlar alınmış o wow beni bekliyor.. dier wowa saldırı sonrası girecek destekler, tahıl her şey büyük bir telaş ve ay uy larla sağlanıyor.. benim aldığım wowu ilk 3-4 saat kaç kişinin reisini ve askerini keserek sadece benim desteklerimle koruyorum..bu arada tüm aygökün herkes bu wowun yanına köy kuracak demesine rağmen( benim dibimdeki benim aldığım wowun dibinde ve onların aldığı wowa saatlerce uzak olan arkadaşa bile çöl kaplanının aldığı wowun yanına köy kurduruluyor.. buralarda hiç ses çıkarmadan sadece arada bir aygök bak ilerde sorun yaşayacağız herkese oraya köy kurdurmayın diye hatırlatma yapıyorum.. ama kaile alan yok..) amazonların olduğu birlik her şeye rağmen mantıklı davranıp yakın oldukları benim aldığım wowun yanına köy kuruyor.. ben hiç bir şey demeden kendileri bunu organize ediyorlar.. burada o birlikteki arkadaşım ancaya çok şey borçluyum.. ve wowlar alınıyor.. çöl kaplanı diyorki falan falan birlikler beni, falan falan birliklerde seni destekleyecek.. kendisine ayrılan birlikler bize en bağlı, en gelişmiş, ve en çok katılım gösteren birlikler ama olur diyorum çünkü benim wow fake ya… önemli olan onun wowunun desteklenmesi.. fakat bana verilen birliklerin hangisine gerekli mesajı atsam bana verdikleri cevap aynı: madem bizim seni desteklememiz gerekiyordu o zaman neden aygök ve netcafe bize çöl kaplanının yanına köy kurdurdu? Bu köyler boşamı gidecek? Böyle saçmalıkmı olur? Bu nasıl yönetim bu nasıl organizasyon. Diyorlardı.. haklılardıda.. bunu defalarca anlatmaya çalıştım ama ısrarla anlamak istemediklerini düşünüyordum.. bunun adınada sonradan kapris dediler..

Bana destek ve tahıl yollayan sadece amazonların birliğiydi. Onlar cidden elinden geleni yapıyorlardı ama yetmiyorlardı.. tüm köylerimden, tüm hammaddeyi tahıla çevirip ticari merkezleri olabildiğince yükseltip bu tahılları wowa atıyordum ama çok fazla asker ölüyordu..aygöka bunu her söylediğimde bırak ölsün işleri ne tekrar bassınlar, wow köyünde asker ölür diyordu.. laf anlatamıyordum.. istiyorlardıki aldığım wow köyünü tek başıma ayakta tutayım.. temsilcilik bile vermeye kalktıımda kimseye güvenme sakın kimseye tem verme biz bakarız biz yaparız diyorlardı ama hiç bişey yapmıyorlardı.. hatta bir gün çöl kaplanına not bıraktım ben oyunda olamayacağım tüm gece tahıl ayarlamaya çalıştım eğer wowdaki inşaatlar biterse devam ettir dedim. Geldiğimde mesajım okunmuş ama wow köyündeki tüm inşaatlar bitmiş olmasına rağmen yeni inşaat başlatılmamıştı.. bunun nedenini sorduğumda işte olduğunu zamanı olmadığını söylemişti.. ama ben onu 9 aydır tanıyorum ve işteyken ara ara oyuna girdiğini çok iyi biliyorum.. en azından öğle arasında kesinlikle girdiğini biliyorum.. yine susuyor yine hoş görüyordum. Onlar iki üç kişi çöl aslanının wowuna bakıyor ama benim inşaatları bile devam ettirecek biri olmuyordu.. bu sırada çöl kaplanı yavaş yavaş delilere diş bilemeye başladı.. bu sırada baktım laf anlatamıyorum ve çalışmayada başlayacaım, bu kadar süredir devam eden dostlun bozulmaması için çöl kaplanına benim hesaba bakabilecek birine ihtiyacım olduğunu, çok bıktığımı söyledim.. buna hiç itiraz etmedi. Ama gittiğini hiç kimse bilmemeli dedi.. mesajlar ne olacak dostlarım arkadaşlarım var ve onlardan mesajlar gelecektir dediğimde mesajlarını senmişsin gibi biz cevaplarız dedi.. Tmm ben bakabilecek birini bulurum dedi.. sen işine bak burayı merak etme dedi.. ve murat diye bir abisini çağırdı benim hesaba bakması için.. böylece rahatlamışlardı.. murata kafalarındaki her şeyi istedikleri ve planladıkları şekilde yaptırabiliyorlardı. Allah var doğruları konuşmalıyız ya.. hesabıma bakması için bulduğu kişi cidden harika bir insandı ve elinden geleni yapıyordu.. ama sadece onların dediğini yapıyordu.. tahıl akışını sağlayamıyordu.. tahıl yollayan en sağlam birliğim olan amazonlardan bile gelmez olmuş pazarıma baktığımda sadece benim pazarcılarımı görür olmuştum.. ana birlikten optimist ve korolada azar azar ama hep yoladılar haklarını yemeyim.. ve wow köyündeki yaklaşık 350 k tahıl tüketecek ordu yani yarı yarıya tahılla -180 k tahılla tek benim hesabın hamıyla başa çıkmaya çalışıyordu murat.. aygök ve çöl kaplanının rahatı yerinde tamamiyle dier wowa odaklanmış durumdalar.. benim wowda nerdeyse kendi kendine gidiyro nasılsa.. ama bu sırada durmadan olabildiğince destekler ölüyor sürekli.. mesajlarım benmişim gibi cevaplanıyor ve ben buna seyirci kalıyorum.. murat benimle konuşarak hesaba geri dönmem gerektiğini, oyunu bırakmamam gerektiğini söylüyor ve beni ikna ediyor.. o da bana yardımcı olacak ve beraber ayarlayacağız her şeyi.. kolları sıvıyorum ve bana verilen birliklere tek tek ulaşarak msn ye çağırıp hepsiyle konuşup yanımda olup olmayacaklarını belirliyorum..katılımıda oldukça sağlıyorumki her şeye ve dönen tüm dolaplara rağmen.. aygöka ne zaman tahıl lazım napıcaz bi şekilde ayarlamaız lazım ana birliğe bi ally atsan çok sıkıştım desem, aygök mesajı çöl kaplanına tahıl atıyoruz acil tahıl yollamalıyız enterada tabi onuda onutmuyoruz diye iliştiriyor.. çöl kaplanına tahıl gerektiğinde çöl kaplanına tahıl yollayalım diyor sadece.

yan birliklere tahıl lazım dedğimde yan birlik başkanları ama Gökay bize çöl kaplanına tahıl atmamız gerektiğini söyledi ve bizde birliğe böyle ally attık diyorlardı.. en son çöl kaplanı beni desteklemesi gereken Truvalıların birliğindeki oyunculara bile kişiye özel mesaj atıp sen neden wowu desteklemiyorsun diye soruyor ve bu yolla destek ayarlıyordu.. bana bağlı olduunu söylediğiniz birliğin oyuncularına neden sen soruyorsun neden desteklemiyorsun diye???? O birlik bana bağlıysa destekleyip desteklemediği beni bağlar.. bunu sorduğumda gökayın verdiği cevapla çöl aslanın verdiği cevap çelişiyor.. zaten ikisi hep farklı cevaplar veriyorlardı.. hiç birbirini tutmadı.. gökaya göre çöl kaplanı zamanında iyilik yapmışta merak etmiş neden katılmadını. Çöl kaplanına görede ben kendime istemedimki.. bak bakalım orda neden beni destelemiyorsun diyemi sormuşum? Genel yazmışım.. demekki kendimi kastetmemişim.. yani işin özeti hergün bu gibi boğuşmalar ve ikisinin iş birliği.. ve bana aptal muamelesi yapmaları.. hesabı onlara bırakıp gidiyorumolmuyor diyorlarki kimse gittiğini bilmeyecek.. gitmiyorum bu defa beni kukla gibi kullanmak istiyorlar ve arkamdan bi ton iş çeviriyorlar.. hata yapıyorlar sonrada al düzelt diyrolar.. tabi derim ben her gün tahılmı dilenicem böyle diye.. sen tüm adamlara asıl wow dediğin gerçek wow dediğin yere köy kurdurursan ve bunlara sonradan başkan olarak siz enterı destekleyeceksiniz diye açıklama yapmazsan hatta ardımdan tam tersi siz çöl kaplanını destekleyeceksiniz deyip benim yüzüme karşıda al bu birlik senin dersen bende derim tabi ben her sabah tahılmı dilenicem diye.. burada kapris değil organizasyondaki bozuklu dile getirmeye uğraşıyorum ama anlamak içinde kapasite lazım.. o alıyor lafı cımbızla hangi şartta ne amaçla söylenmiş bakmadan kışkırtma amaçlı koyuyor oraya.. keşke benim delikanlı olduğumun onda biri kadar olabilseydiniz.. keşke benim 300lere verdiğimin emeğin 10 da birini verseydiniz.. geçmişinize iyi bakın bu gün varsanız benim sayemde varsınız.. şimdi adam olup beni harcayamazsınız.. harcatmam..

Toplam 21 Sayfadan Sayfa 1 12311 ... SonuncuSonuncu