Toplam 61 Sayfadan Sayfa 1 1231151 ... SonuncuSonuncu
Toplam 601 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türklerin çoğunluğu +/+ da :)

Varsayılan Türklerin çoğunluğu +/+ da :)

Biz bu yılın hazırlığını geçen yıldan yapmaya başlamıştık. Anlaşabileceğimiz, bir sorun olursa çözebileceğimiz, güvenebileceğimiz tüm ekip ve liderlerini davet ettik.

Çok güzel oyuncular, ekipler kazandık. Geçen yıl ki elemede KaSis Büfeci (Yücel Abi) nin çok desteğini gördük. Sayesinde bizle olmayan diğer ekiplerle uzlaşma sağlandı. Bu yıl kendisini "mumla" arıyorum. Keşke oyunda olsaydı.

Geçen yıl tüm Türk birlikleri kendi seçtikleri bölgelere gidip kimse kimsenin bölgesine karışmadı. Bir kere yerleşimler bile huzur içinde oldu.

Bu yıl gelecek ekipler kendi yerleşimlerini "Oyuncularına en rahat, en huzurlu, problemin en az yaşanacağı eleme serveri" olması için seçmesi gerekirdi. Ama dk 1 gol 1 Kuzeydoğu (+/+) duyurumuzu ilk biz yapıp, sonrasında hemen bitişiğimize malum COF Savaşını en çok isteyen oyuncuların olduğu ekiplerin de gittiği +/- (Güneydoğu) yerleşimi duyurusu yapıldı...

Oyunun en kalabalık iki bölgesi olacak ve diğer bölge hemen bitişiği seçecek. Kuvvetli ihtimal yaşanacak sıkıntıları hepimiz şöyle bir ölçüp tartalım! Birlik beraberlik isteniyorsa, sıkıntılı oyuncuları bir de üstüne üstlük biz COF Sınırına gidiyoruz diyerek göstere göstere savaşmak için gelmiş ekipleri o sınıra yollamak sizce "Birlik Beraberlik Mesajlarının" ne kadarını karşılıyor?

Benim bu mesajlarım elemede olan tüm ama tüm ekiplere! Bu bir öz eleştiridir aynı zamanda! Sakın birilerine kasıtlı laf sokma gibi görülmesin. Lütfen şu yazılarımı duyarlı bir şekilde okuyunuz.

Bu yerleşim bir kere ciddi manada can sıktı ve ekibimizde huzursuzluk yarattı. Neyse karşı taraftaki temasta olduğumuz herkes "kesinlikle böyle bir savaşı düşünmüyoruz niyetimiz bu değil" açıklaması yapıp bir nebze rahatlatsa da oyun ne yazık ki kağıt üzerinde oynanmıyor.

Diğer yerleşim hatası Tuna ekibinin +/+ yı seçmesi. Çok kalabalık geldiklerini söylüyorlar. Bir kere buna turnuvada Türk başarını isteyen birisi olarak kesinlikle seviniyorum. Forum duyurularını okudum bölgede sonuçta COF un uzun süre önce yaptığı +/+ ya gidiyoruz açıklamasına rağmen tek kelime "COF" ibaresi yok. Gönül isterdi ki +/+ ya gelme duyurusu ile bir COF mesajı geçseydi. Lütfen açıp okuyunuz, COF Birlikleri için bir duyuru, güzel bir mesaj var mı? Buna kırıldığımı özellikle belirtmek isterim.

Ve bu yerleşim stratejik açıdan defalarca söylememe rağmen hatadır. bu kadar oyuncuyu tıkış tıkış +/+ ya sokmak oyuncularımıza yapılacak ciddi bir haksızlıktır. Eğer Tuna ekibinin forumda +/+ ya gidiyoruz mesajı çok önceden açılmış olsa idi ben ekibimi boş olan başka bir bölgeye götürürdüm. Geçen yıl olduğu gibi.

Travian sadece 2 bölge mi açtı dostlar Türklere ? Kuzeydoğu ve Güneydoğu yerleşim zorunluluğu mu var? Şuan +/+ da 2 binin üstünde Türk oyuncu olacak. Çok daha fazlası hatta.

Üstelik -/- ve -/+ bölgelerini zayıf, boş, güçsüz bıraktık, farkında mıyız? Daha elemeye ciddi bir stratejik hata ile başlarken, yola çıktığımız siz sevgili travian turnuva gönüllüsü dostlar, finalden ne bekliyorsunuz?

İnsanlar hala 10 yıl önce normal serverde yaşadığı savaşın, kinini güderek burda normal oyun oynuyormuşuz kafasında!

İnsanlar iyi ve kötü niyetle Türk ekiplerinin başarısızlığı üzerine neredeyse elinden geleni yapıyor. Bu gidişat beni ciddi manada düşündürüyor ve hiç iyi değil bu gidiş. Geçen yıldan daha fazla katılım var ama geçen yıl ki ortamı mumla arıyoruz...

Lütfen yaptıklarınızı bir ölçüp tartın, rica ediyorum eleme sürecini yaptığınız hamleleri bir ölçün. Ne kadar yapıcı olduk, ne kadar yıkıcı, yıpratıcı olduk. Bizim yaptığımız hataları görüyoruz, kulağımıza geliyor ve tekrarlanmaması için elimizden geleni yapıyoruz.

Bu yıl geçen yıl ki COF Katılımından daha fazlasını yapıyoruz. Sayı olarak ortaya birşey söylemedik. 2 gün sonra bunu göreceğiz Geçen yıl ki oyuncu sayımız da ortada zaten Bu sebeple bize gelmek isteyen dostlara özellikle sordum "kalabalık gelecekseniz başka bölgeye gidin lütfen" diye. Düşünün ki o derece doluyuz bölgede. Ama sevmeyenimiz olduğu gibi sevenimiz de çok fazla ve bölgemizde olmanın güvenini hissediyorlar. Sevmeyenler bile içimizde oynuyor, çünkü biliyorlar bu bölgedeki rahatlıklarını.

Biz gelen Tuna ekibi ile birlikte +/+ da olacağız. Hakkı Abi ve birliğindeki çok sayıda oyuncuya bu konuda güveniyorum. Umarım huzurlu, birlik beraberlik içerisinde bir oyun oynarız. Bunun olması için ben şahsıma adına üstüme düşeni yapacağım. Onların demediğini ben diyeyim forumda. Ama bu kalabalıklık ve kargaşa arasında ne yazık ki geçmiş travian tecrübelerim olumlu göstermiyor gidişatı.

Daha oyun başlamadan ciddi manada yorulduk iftiralara, ithamlara ve yanlış hamlelere kafa yormaktan, gidişat üzerine fikir yürütmekten. Çok çok iyimser olup da ileride bedelini ödemekten de bıktık yıllardır.

Bizim ekibimizde dahi yüzlerce oyuncu turnuva bilincinde değil ne yazık ki. Uzun uzun anlattığım ve sukuneti seçmeyen oyuncularımız var. Kendi içimizde bile savaşa yatkın bunca oyuncu varken farklı oluşumları düşünmek ve uzun soluklu birşeyleri iyi niyetle düşünmek çok zor.

Bu yıl turnuvada hiç olmamayı isterdim. Tıkandığı yere kadar yürüyeceğiz. Çünkü mesaja ilk başında başladığım gibi, geçen yıl gönül rahatlığı ile elini tutup güveneceğimiz birileri yok. COF bu yıl yalnız kalacak bu manada. Umarım yanılırım. Umarım hem +/+ hem diğer bölge oyunda bekleneni yapabilir diyeceğim de "balık baştan kokar" Yerleşimin bile ciddi zarar vereceği bir başlangıçtan çok da hayır beklememek lazım.

Forumda acayip acayip konuların, anketlerin açılması, trollenmeler, dalga geçilmesini de hakediyoruz bu yüzden.

Elemeyi öyle böyle bitireceğiz. Finalde mümkünse uzak olalım birbirimize mümkün olduğunca. Burda birbirimizi idare etmek, es geçmek kolay. Ama orda yabancılarla uğraşırken, birlikte yürüyemediği ekipleri çekmek çok zor. Bizim için de sizin içinde.

Burda anlaşamıyoruz çünkü. En basit konularda bile. Herkes kendi doğrusuna inanmış. Benim dediğim dedik diyor. Bu şekilde uzlaşma olmaz. Finalde hiç olmaz.

İyi oyunlar.

geldi gönlümün efendisi özet geç
    Bu acı geçiyo mu ?

Alıntı Özdemir kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    geldi gönlümün efendisi özet geç
    Zaten kitap okuduğunuz yok sürekli pc başında. boş da olsa kötü olsa oku biraz uzun yazı canım benim.

Uye Rutbesi
    rüzgar46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cof Kemal vasiyet yazsam senin kadar yazamam

Alıntı COF Kemal Başer kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Zaten kitap okuduğunuz yok sürekli pc başında. boş da olsa kötü olsa oku biraz uzun yazı canım benim.
    Ahahaha bunlari okursam zipkinimla su altinda siir kitaplari vurabilir miyim veya fok baliklari??
    Bu acı geçiyo mu ?

iyi hoşta -/+ da diyorsun polonyalı dostlarımız var onlara güzel kolay bir 600 700 kişilik bilet almalarını garanti ettik veya edeceğiz gibi bir yazı yazdın size sınırı olan bölge mi kontrol altında olur yoksa polonyalıların olduğu bölge veya onlara sınırı olan mı ?
    Sonra diyeceksiniz bizim anlaşmalarımıza saygı bile gösterilmiyor.
    diğer konularla ilgili yorum yapmıyorum sadece Türkiye Birliklerinin +/- bölgesinde olmasının benim kafama yatmasının sebebi budur arkadaşlarımı bilemem.
    TSK | TheRovels
    TURNUVA 2x
    Türkiye Birlikleri

Alıntı Özdemir kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Ahahaha bunlari okursam zipkinimla su altinda siir kitaplari vurabilir miyim veya fok baliklari??
    Okusan böyle anlamsız cümle kurmazsın. Mevzu önemli, taklanı da attın, alkışını da veriyorum. Hadi git başka yerde oyna.

zekiyim ama aptal değil.
    Birileri demişler hakkımda o öldü, şimdi yazsınlar Liseli geri döndü..
    Zekanı test etmek için BURAYA tıkla.

Alıntı x-ray kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    iyi hoşta -/+ da diyorsun polonyalı dostlarımız var onlara güzel kolay bir 600 700 kişilik bilet almalarını garanti ettik veya edeceğiz gibi bir yazı yazdın size sınırı olan bölge mi kontrol altında olur yoksa polonyalıların olduğu bölge veya onlara sınırı olan mı ?
    Sonra diyeceksiniz bizim anlaşmalarımıza saygı bile gösterilmiyor.
    diğer konularla ilgili yorum yapmıyorum sadece Türkiye Birliklerinin +/- bölgesinde olmasının benim kafama yatmasının sebebi budur arkadaşlarımı bilemem.
    İyi de Polonya bölge konusunda net bir şey demedi. Sadece konuyu biz yüzeysel yazdık. Hala son sözü söylemediler. seçtiğiniz bölgeye göre yerleşiriz sorun yaşamamak için dediler. Muhtemelen bize çapraz gideceklerdir.

Çinlilerde ilk başta 1-2 birlik geliriz dediler sonra tam kadro geleceğiz dediler. Bölgeleri belli değil.

Hayır konuşmaları foruma yazıyoruz herkes bilgilensin diye. Çıkıp onu da eleştiriyorlar. Siz kim oluyorsunuz diyorlar. Ekibimdeki aracı arkadaşlara diplomatlara da söyledim. Bundan sonra yabancılarla ilgili hiç bir konuşma foruma yansımayacak. Çünkü bu emeğimiz bu paylaşımlarımız iyi değil, kötü karşılanıyor.

Safiren köşesi de olmamalı bence. Ordan bile saçmalamalar oluyor. Bu zamana kadar diğer liderlerin ne dediğini bilmedi kimse, bilmediler çünkü ona göre atacak adımları yoktu. Şimdi ve sonrasında da bilmesinler. Ya da çok isteyen takip edip okusun, araştırsın emek versin. Biz kendimiz öğrenir ona göre hareket ederiz.

Hem şeffaf bir şekilde bunu herkesle paylaş. Hem de yabancı yanlısı olarak ithamlara maruz kalıp, haketmediğimiz muameleyi görelim. Bu kabul edilemez.

Alıntı zekiLiseli kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    adı soyadı, kendi hesabıyla , kimliğini gizlemeden oynayan birisine "yalancı" diyen kişi kimliğini gizleyip, forumda trollük yapan, korkak, asparagas haberleri gizli kimliği ile yayınlayıp neye hizmet ettiği belli olmayan kişi...

insanlar sahte bir kimlikle neye hizmet eder söylesene küçük kahin?

bu turnuvada bana ne zararı verebilirsin? Zaten bana düşman olanları eğlendirmekten başka ne işe yararsın?

haklı çıktığın tek bir konu, Türklere verdiğin tek bir hizmet yokken kime ne kadar kendini anlatabilirsin?

Otur COF Birliğinin oynadığı serverleri ve oyuncu sayısını ölç. Bunlar lafla değil, emekle, sonunda haklı çıkılan davalarla, mücadele ve iletişimle oldu.

Artık seni anlıyorum Aras. Hak veriyorum. Çünkü isteyerek yapmıyorsun. Üni yıllarının tadını çıkarmak yerine yurttan girdiği bedava wifi ile İzmir gibi bir memlekette günlerini burda kafa patlatarak geçiriyorsun.

Yazık yıllarına. Evet anlıyorum seni, Şizofren olduğundan veya bipolar bozukluğa sahip olduğundan düşünüyorum. Çünkü karşıma geçip biranı soğukkanlı ve sevecen şekilde yudumlarken gelip burada bunları yazan kişi mantık çerçevesinde, sağlıklı ruh hali ile yapamaz.

bence çok zorlama şansını.

Toplam 61 Sayfadan Sayfa 1 1231151 ... SonuncuSonuncu