Toplam 4 Sayfadan Sayfa 1 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erasmusla Hangi Ülkeye Gideyim

Varsayılan Erasmusla Hangi Ülkeye Gideyim

Seçenekler ; sizce hangisi

İngilizce seviyen nasıl? Portekizce bilmediğini varsayıp Portekiz'i eliyorum. Erasmus için Romanya'ya da gidilmez. Kalan ülkelerden tavsiyem Polonya. Birkaç leh arkadaşım var, gerçekten keyifli insanlar, ve türklere sempati duyan nadir avrupalılardan. hatta leh arkadaşlarımın dediğine göre, hatunlar türklerin etrafında dört dönüyorlarmış(gerçi son olaylardan sonra onları da kaybetmiş olabiliriz). Ama çok iyi ingilizce konuşmuyorlar, yani eğer senin ingilizcen onların ne demeye çalıştığını anlayacak kadar iyi değilse warsaw dışındaki üniversiteleri tercih etmeni tavsiye etmem..

bira çok ucuz, et pahalı. sanırım polonya'ya gidenlere aylık 300 euro hibe veriliyor, oradaki asgari maaşa yakın. rahatça gidip barlarda takılabilirsin, bira başına en fazla 10 zloty (7-8 lira) verirsin. içki kültürleri çok iyi ve allahsızcasına içiyorlar, ayak uydurmaya çalışma rezil etme kendini
    lehçe öğrenmeye heveslenme.
    bizi ikinci viyana muharebesinde pelteye çeviren ordu polonya kralının ordusuydu, çok övünürler bununla "türkleri avrupadan biz kovduk" diye. doğrudur da, alınma. "biz de sizi varna'da yendik" de.
    bizi sevmelerinin sebeplerinden biri de, polonya 1798'de yıkıldığında osmanlı leh varlığının ortadan kalktığını kabul etmemiş, avrupa ile diplomatik ilişkilerde leh elçiler de talep etmiştir. aynı şekilde 2. dünya savaşında almanlar "polonyayı ortadan kaldırdık, elçilik binasını bize verin" diyerek geldiklerinde İsmet İnönü'nden **** yemişler. bayaa dost görüyorlar bizi.
    en önemlisi de, erasmusa gidip türklerle gezme. hatta türkçe konuşan duyarsan kaç. yabancılarla anlaşmaya çalış. yoksa erasmusun bir anlamı kalmaz.
    Mormegil tarafından (14-03-2017 Saat 15:16) değiştirildi.

Uye Rutbesi
    gecebekçisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.5 sene finlandiya da kaldım erasmusu finlandiya da yapmıştım. Çok memnundum. Eğitim kalitesi harika. Kuzey avrupa ülkeleri çok başarılı eğitimde. Litvanya yı düşünmeni tavsiye ediyorum eğer ingilizceni geliştirmek istiyorsan.
    depdep/POYRAZ
    REİSLER İZ BIRAKIR ÇAKALLAR KISKANIR NE YANGINLAR SÖNER DÖNÜP ARKANA BAKMA REİSLER ÖNDE GİDER

Gaziantep yokmu yasin
    Gel sen antep'e boşver gavur ellerini

Smod & Event Manager
    Forum Super Moderatoru

hayaligenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba ;

Erasmusunu Polonya'da yapmış biri olarak ( yıllar önce ) Warsaw techn. gitmeni tavsiye ederim. Başkentte olan her üniversite emin ol kalitelidir . Teknoloji üni biraz zor olduğunu duymuştum .

Şimdiden başarılar

Edit: 1 dönem dahi uzatırsan asla ama asla üzülme , iş hayatında her zaman 1 tık öndesin emin ol, hatta gidebiliyorsan 2 dönem git
    __нαуαℓιgєηc__
    $єηισя $üρεƦ ʍøδαƦεтöƦ & ευεπт ʍαπαĝεƦ
    тяανιαη тєαм – тя

Alıntı Nicholai Hel kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Federal ajan hayali imdb 9.9 tür polisiye/dram.

Ruhum özlem duyuyor, baharsız geçen yıllarıma...
    by hayaligenc

Alıntı Mormegil kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    İngilizce seviyen nasıl? Portekizce bilmediğini varsayıp Portekiz'i eliyorum. Erasmus için Romanya'ya da gidilmez. Kalan ülkelerden tavsiyem Polonya. Birkaç leh arkadaşım var, gerçekten keyifli insanlar, ve türklere sempati duyan nadir avrupalılardan. hatta leh arkadaşlarımın dediğine göre, hatunlar türklerin etrafında dört dönüyorlarmış(gerçi son olaylardan sonra onları da kaybetmiş olabiliriz). Ama çok iyi ingilizce konuşmuyorlar, yani eğer senin ingilizcen onların ne demeye çalıştığını anlayacak kadar iyi değilse warsaw dışındaki üniversiteleri tercih etmeni tavsiye etmem..

bira çok ucuz, et pahalı. sanırım polonya'ya gidenlere aylık 300 euro hibe veriliyor, oradaki asgari maaşa yakın. rahatça gidip barlarda takılabilirsin, bira başına en fazla 10 zloty (7-8 lira) verirsin. içki kültürleri çok iyi ve allahsızcasına içiyorlar, ayak uydurmaya çalışma rezil etme kendini
    lehçe öğrenmeye heveslenme.
    bizi ikinci viyana muharebesinde pelteye çeviren ordu polonya kralının ordusuydu, çok övünürler bununla "türkleri avrupadan biz kovduk" diye. doğrudur da, alınma. "biz de sizi varna'da yendik" de.
    bizi sevmelerinin sebeplerinden biri de, polonya 1798'de yıkıldığında osmanlı leh varlığının ortadan kalktığını kabul etmemiş, avrupa ile diplomatik ilişkilerde leh elçiler de talep etmiştir. aynı şekilde 2. dünya savaşında almanlar "polonyayı ortadan kaldırdık, elçilik binasını bize verin" diyerek geldiklerinden İsmet İnönü'nden **** yemişler. bayaa dost görüyorlar bizi.
    en önemlisi de, erasmusa gidip türklerle gezme. hatta türkçe konuşan duyarsan kaç. yabancılarla anlaşmaya çalış. yoksa erasmusun bir anlamı kalmaz.
    Ingilizcem B2 seviyesinde
    İçki içmem geçinip gezsem yeter
    hayaligenc tarafından (14-03-2017 Saat 10:23) değiştirildi.

Uye Rutbesi
    gecebekçisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı hayaligenc kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Merhaba ;

Erasmusunu Polonya'da yapmış biri olarak ( yıllar önce ) Warsaw techn. gitmeni tavsiye ederim. Başkentte olan her üniversite emin ol kalitelidir . Teknoloji üni biraz zor olduğunu duymuştum .

Şimdiden başarılar

Edit: 1 dönem dahi uzatırsan asla ama asla üzülme , iş hayatında her zaman 1 tık öndesin emin ol, hatta gidebiliyorsan 2 dönem git
    1.5 sene kaldım yarım dönem uzattım okulumu. Keşke 1 sene uzasaydı da 2 ay daha kalabilseydim
    depdep/POYRAZ
    REİSLER İZ BIRAKIR ÇAKALLAR KISKANIR NE YANGINLAR SÖNER DÖNÜP ARKANA BAKMA REİSLER ÖNDE GİDER

Alıntı Maskeli SÜVARİ kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Seçenekler ; sizce hangisi

Çek Cumhuriyetine git

Portekiz hep hayalimdi ben gidemiyorum sen git

Uye Rutbesi

BIALYSTOK yaz banko gelir

Yasin Romanya ve Çek Cumhuriyeti'ne gitme derim. Portekiz ise dil sorunu olduğu için olmaz gibi . Polonya gidecen yani d
    2014-2015 S5 Mercedez // 2015-2016 S5 Ç&T Mercedez
    2016-2017 S5 Ç&T Tekir

Toplam 4 Sayfadan Sayfa 1 123 ... SonuncuSonuncu