Toplam 6 Sayfadan Sayfa 1 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kahraman Maceraları - 3. Gün (tamamlandı)

Community Manager

Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Varsayılan Kahraman Maceraları - 3. Gün (tamamlandı)

İsim:  quest_alliance.jpg
Görüntüleme: 1362
Büyüklük:  49.5 KB (Kilobyte)

3. Gün

Nihayet son araba da sayıldı ve hesap parşömenine eklendi. Lucius Tarquinius Lepidus, listeye biraz erimiş bal mumu akıttı ve sayıları doğrulayarak mühür yüzüğünü üzerine bastırdı.

Mark Atilius'a, "Tamam, şimdi bana destekleyici belgelerini ver" dedi. "Umarım burada herşey nizama uygundur, öyle değil mi?"

"Görüyorsunuz..." Mark Atilius bir parça duraksadı ve sonra cevapladı, "altı araba demirimiz eksik." "Arabaların dingilleri bir anda kırıldı ve yükü orada bırakmak zorunda kaldık."
    "Altı araba?", Tarquinius Lepidus kuşkulu bir şekilde sordu.
    "Evet, altı araba," eski arkadaşını onayladı. "Ve üç araba da kil."
    "Kil de mi gitti?" diye çıkıştı mimar.
    Kervan sürücüsü onayladı, "Evet, kil de gitti," "Ve beş araba da tahıl."
    Ortalığı sessizlik kapladı. İmparatorluk baş mimarı, hüzünlü bir ifade ile ticari kervana baktı.
    "Arabalarla ne yaptın, Mark?" Tarquinius doğrudan sordu.
    Mark Atilius itiraf etti, "Komşu bölgelerin hükümdarları onları aldı," "Topraklarından güvenli geçiş ücreti olarak arabaları talep ettiler."

Konuşmaları tekrar bölündü. Arazinin üzerinde bir borazan sesi duyuluyordu.
    "Öyle görünüyor ki resmi görevli, acil konsey toplantısı için çağırıyor." Tarquinius kaşlarını çattı. "Gitmem gerek."

Kısa bir süre sonra tüm şehir konseyi köşkün ana salonunda toplandı ve başkan hemen konuşmasına başladı.
    "Hepiniz sınıra yakın olduğumuzu biliyorsunuz. On dakika önce casuslarımızdan bir mesaj aldım. Bana getirdikleri haberler çok önemli ve acil eylem gerektiriyor. Baş düşmanlarımızdan biri, Galya şehri, bize doğru bir saldırı yolladı - koçbaşı ve mancınıklarla desteklenmiş dev bir ordu. Birincisi, savunmamızı hazır etmeliyiz.

İkincisi, en iyi savunma bir karşı saldırıdır. Sanırım, orduları buraya ulaşmadan bu köyü yok edebiliriz. Hızlarını hesaba katarsak, on saat içinde düşman burada olacak. Mimar, Tanrılar onu korusun, şimdiden turnuva alanını inşa etti ve turnuva alanı bir çeyreği kadar geliştirildi; yani onların ordusu buraya varmadan önce mancınıklarımızın bu Galya köyüne ulaşacağını umuyorum. Kenturyonların planı hazırlamak için otuz dakikası var ve ordularımızı bir araya getirip bir saldırı gerçekleştirmek için bu sürenin üzerine bizim de iki saate ihtiyacımız var! Artık daha fazla zaman kaybetmeyelim!

Görev:
    Galyalılar onlara saldırmadan önce Roma mancınıkları Galya köyünü yok edebilecek mi? Zaman farkı ne olacak? (Sunucu: RoA, hız: 2x. RoA oyun dünyalarındaki turnuva alanlarının, sıradan sunuculara göre hıza ciddi bir etkisi olduğunu aklınızdan çıkartmayın).

Avatar isminizi ve oyun dünyanızı cevabınıza eklemeyin unutmayın!

Cevap:
    Galya saldırısı:
    Önemli olan 2 durum var:
    1) Vali dediki: On dakika önce casuslarımızdan bir mesaj aldım.
    2) ... on saat içinde düşman burada olacak.
    Dolayısıyla, Galya ordusu toplamda 10 saat 10 dakika yolda olacak.
    Mancınıklar (Turnuva Yeri olmadan) saatte 6 kare hızıyla yolculuk eder. 10 saat + 10 dakika = Galya şehri Roma'dan 61 kare uzaktadır.

Romalılar'ın saldırısı:
    1) RoA'daki turnuva yeri normal oyun dünyalarında olduğuna kıyasla daha etkilidir.
    2) Hız x2,
    3) Turnuva yerini çeyreği kadar geliştirmek = 5 seviye geliştirmek
    => Roma askerleri 6:45:00 + 2 saat + 30 dak. = 9:15:00 saat yolda olacak.
    Yeni evet, Romalılar saldırı gelmeden Galya şehri yok edebilirler.
    Zaman farkı - 55 dak. (Her şeyi hesaba katarsak)
    Veya 10: 00: 00 - 6: 45: 00 = 3: 25: 00 cevabı da yeterince doğru cevap çıkmaması durumunda kabul edilecektir.

30 Altın Kazananlar:
    RoAx2 huricane
    tr2 karagüneş
    tr9 ali1991
    tr7 medicine35
    tr2 selimcatal07

Sorduğumuz 3 sorunun doğru cevabını bilen tüm oyuncularımızın diğer 4 soruyu da bilerek 150 altın kazanma şansı devam ediyor!

Ödüller 3 Mart itibariyle kazananların hesaplarına aktarılmıştır.

mancınık hızı 3 galya ordusu 10 saatte geliyor; 3x10= 30 birim mesafe eder

Ateş mancınıkları turnuva yeri seviye 5 ile 30 birimi 8 saat 20 dk da kat ederler.

8 saat 20 dakika yola 2 saat 30 dakika gecikmeyi eklersek roma ordusu 10 saat 50 dakika içinde galya köyüne varmış olur, yan i 50 dakika ile kaçırırlar

jools tr2

romalılar 50 dakika geç kalacaklar

jools tr2 (önceki postta server ismini unuttum sanki)

musti53 s1
    cevap: ​30 dk plan yapmak
    2 saat askerlerin toplanması : 2.5 saat eder
    Roa 2x de 10 saatte turnuva yeri 5 farkı 3saat 20 dakikadır
    roma mancınıkları yıkar

Alıntı Odin kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    İsim:  quest_alliance.jpg
Görüntüleme: 1362
Büyüklük:  49.5 KB (Kilobyte)

3. Gün

Nihayet son araba da sayıldı ve hesap parşömenine eklendi. Lucius Tarquinius Lepidus, listeye biraz erimiş bal mumu akıttı ve sayıları doğrulayarak mühür yüzüğünü üzerine bastırdı.

Mark Atilius'a, "Tamam, şimdi bana destekleyici belgelerini ver" dedi. "Umarım burada herşey nizama uygundur, öyle değil mi?"

"Görüyorsunuz..." Mark Atilius bir parça duraksadı ve sonra cevapladı, "altı araba demirimiz eksik." "Arabaların dingilleri bir anda kırıldı ve yükü orada bırakmak zorunda kaldık."
    "Altı araba?", Tarquinius Lepidus kuşkulu bir şekilde sordu.
    "Evet, altı araba," eski arkadaşını onayladı. "Ve üç araba da kil."
    "Kil de mi gitti?" diye çıkıştı mimar.
    Kervan sürücüsü onayladı, "Evet, kil de gitti," "Ve beş araba da tahıl."
    Ortalığı sessizlik kapladı. İmparatorluk baş mimarı, hüzünlü bir ifade ile ticari kervana baktı.
    "Arabalarla ne yaptın, Mark?" Tarquinius doğrudan sordu.
    Mark Atilius itiraf etti, "Komşu bölgelerin hükümdarları onları aldı," "Topraklarından güvenli geçiş ücreti olarak arabaları talep ettiler."

Konuşmaları tekrar bölündü. Arazinin üzerinde bir borazan sesi duyuluyordu.
    "Öyle görünüyor ki resmi görevli, acil konsey toplantısı için çağırıyor." Tarquinius kaşlarını çattı. "Gitmem gerek."

Kısa bir süre sonra tüm şehir konseyi köşkün ana salonunda toplandı ve başkan hemen konuşmasına başladı.
    "Hepiniz sınıra yakın olduğumuzu biliyorsunuz. On dakika önce casuslarımızdan bir mesaj aldım. Bana getirdikleri haberler çok önemli ve acil eylem gerektiriyor. Baş düşmanlarımızdan biri, Galya şehri, bize doğru bir saldırı yolladı - koçbaşı ve mancınıklarla desteklenmiş dev bir ordu. Birincisi, savunmamızı hazır etmeliyiz.

İkincisi, en iyi savunma bir karşı saldırıdır. Sanırım, orduları buraya ulaşmadan bu köyü yok edebiliriz. Hızlarını hesaba katarsak, on saat içinde düşman burada olacak. Mimar, Tanrılar onu korusun, şimdiden turnuva alanını inşa etti ve turnuva alanı bir çeyreği kadar geliştirildi; yani onların ordusu buraya varmadan önce mancınıklarımızın bu Galya köyüne ulaşacağını umuyorum. Kenturyonların planı hazırlamak için otuz dakikası var ve ordularımızı bir araya getirip bir saldırı gerçekleştirmek için bu sürenin üzerine bizim de iki saate ihtiyacımız var! Artık daha fazla zaman kaybetmeyelim!

Görev:
    Galyalılar onlara saldırmadan önce Roma mancınıkları Galya köyünü yok edebilecek mi? Zaman farkı ne olacak? (Sunucu: RoA, hız: 2x. RoA oyun dünyalarındaki turnuva alanlarının, sıradan sunuculara göre hıza ciddi bir etkisi olduğunu aklınızdan çıkartmayın).

Avatar isminizi ve oyun dünyanızı cevabınıza eklemeyin unutmayın!
    karagüneş
    server 2

RoA 2x server'ında Turnuva Yeri çeyrek geliştirilmişken (seviye 5 diye kabul ediyorum), mancınıklar 10 saat yerine 6 saat 40 dakika'da hedeflerine ulaşacaklardır. Eğer 2 saat saldırı hazırlığı, 30 dakika da planlama sürüyorsa, Romalılar Galya köyünü yok edeceklerdir. Hazırlıklarla birlikte toplamda 9 saat 10 dakika içinde Galya köyüne varılabilir. Bu durumda 50 dakikalık bir fark olacaktır.

1 saat lik zaman farkı ile köyü yok edecektir.

s2 - nick : seykar
    Roma ordusu 50 dakika daha erken ulaşır.
    RoA sunucusu için Roma mancınıkları Galya köyüne 400 dakika da ulaşır. 150 dakika da hazırlık süreci olduğundan toplam süre 550 dakikadır. Galya ordusu 600 dakika da geleceğinden Roma ordusu Galya köyüne 50 dakika lık bir farkla daha erken varacaktır.

RoAx2 http://ts20.travian.com.tr nick huricane

Casuslardan 10 dk önce haber alındıysa ve saldırıya 10 saat var ise 10 saat 10 dk lık bir mesafeden saldırı yola cıkartılmış olmalı .20 saniyede hesap kolaylığı için ben ekledim .

Normal Şartlarda Mancınıklarla 10:10:20 Saat süren bir hedef olarak ele alırsak

Turnuva yeri ceyreği yanı 5 seviye olan bir karşı saldırı .

Turnuva Yeri 5 iken karşı saldırı 6:45:10 sürmektedir . ( Direk 10 saatlik bi hedef olarak ele alınırsa sonuç farklı cıkar yukarda belirtilen mesafeye göre süre belirledim )

Plan hazırlıgı ve ordu hazırlanma süresi 2:30:00 olarak ele alınırsa

9:15:10 saat sonra hedefe varılcak.

0:55:10 Zaman farkıyla galya köyü yok edilir . Bu hesaplama Normal şartlarda 10:10:20 saat sürücek bir hedefe göre hesaplanmıstır . Soruda bazı çelişkiler olduğu için cevap beklenen olmasada hesaplatılmaya çalışılan hedefe ulaştığımızı umuyoruz .

Turnuva yeri çeyrek inşa edilmiş yani bina seviyesi 5. Buda hıza %150 katkı sağlar. Mancınıklar RoAx2 oyun dünyasında saatte 6 sektör gidiyorlar. turnuva yerinin etkisi ile birlikte 9 sektör gidecekler. Gelen galya ordusu 10 saatte geldiğine göre 60 sektör uzaktalar. Roma mancınıkları 60 sektöre 6 saat 40 dakikada gidecekler. 2 saat 30 dakikada hazırlıklar var. Roma ordusunun hazırlık ve yolda geçen süresi toplamda 9 saat 10 dakika olacaktır. Roma ordusu galya ordusunun gelmesinden 50 dakika önce köyü yok edecektir.

Roma mancınıkları Galya köyünü yok edebilecek mi? = Evet edecektir.
    Zaman farkı ne olacak? = 50 dakikalık zaman farkı olacaktır.

Oyun dünyası : s9
    Server nicki : ali1991

kullanıcı adı :müftü
    server: tr2
    cevap: galyalılar 10 saatte 2x serverda mancınıkla geliyorlarsa mesafe 60 sektördür.2x server da mancınıkların çeyrek gelişmiş (5.seviye) turnuva yeriyle hızı 7:46:40 dır. ancak plan hazırlamak için 30 dakika ve bunun üzerine orduyu toplamk için 2 saat daha eklersek varış zamanı 10:16:40 saat eder. yani cevap hayır galya köyü YOK EDİLEMEZ.

Bir şey anlamadım bilmiyorum. Sallayacam. Varacak 1 saat önce varacak.

Bir şey anlamadım bilmiyorum. Sallayacam. Varacak 1 saat önce varacak.

s1 Cene

Toplam 6 Sayfadan Sayfa 1 123 ... SonuncuSonuncu