Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3x Saldiri yemis bir Romali nasil bir yol izleyip oyuna devam etmeli

Uye Rutbesi

Varsayılan 3x Saldiri yemis bir Romali nasil bir yol izleyip oyuna devam etmeli

Merhaba arkadaslar 3x serverinda Romali olarak oynuyorum. Ve saldiri yedikten sonra butun askerlerimi kaybettim sizce koylerimi toplamak icin nasil bir yol izlemeliyim. Bu arada 2. koyum 15 tarlali ve %50lik tahil uretimi arttiran vadiye yakin yorumlarinizi bekliyorum.

Uye Rutbesi
    TILT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şimdi senin kafanda 2 soru işareti var. Saldırı mı basmalıyım yoksa savunmaya mı yönelmeliyim?

Öncelikle askerlerin kesildiyse tamamen bir süre rakip oyuncu seni yağmalamaya gelecektir. Oyunu yıllardır oynayan biri olarak böyle bir durumda yağma vermemek senin düşüneceğin başlıca mevzudur. Savunma basmayı ihmal etmeyeceksin ama mancınık saldırısı almıyorsan da defans yapmayacaksın saldırana.Çit,sur vs bunların seviyesini arttırıp gelip gidip eli boş dönen rakip bir süre sonra her saldırısında çit,sur defansına takılıp asker kaybetmeye başlayınca zaten gözünde büyümeye başlayacak bu minik kayıplar saldırıya da ara verecektir. Bir kere ara verdi mi zaten toparlandığını düşünüp yine saldırırken 2 kere düşünecektir.

Savunma basmayı ihmal etme
    Yağma yapacağın ucuz askerlerinden geliştir ve yağmadan gelen maddeleri yine askere yatır bir süre.
    İlk köyündeki tüm üretimleri 10. seviyeye geliştir.Saatlik üretim senin için yağmadan daha önemli rol oynuyor.

Altın kullanıyorsan npc ile tarlalı köyündeki tahılları ilk köyündeki ihtiyaçlar için kullan.
    Tarlalı köyündeki normal üretiminle yine hammadde kaynaklarını özellikle tahıl alanlarını yükselt.
    Toparlandıktan sonra da saldırı askerlerini tarlalı köyünden geliştirerek oyununa devam et.

Senin yerinden oynatamadığın taşlar var yeğen,
    ama benim yok!

Uye Rutbesi

Yagmayi atan kisiye mesaj attim cevap vermedi fakat yagmayi durdurdu. Durdursada intikam alma istegi var icimde o yuzden alicam dediklerinizi goz onune aldim ve hammadde uzerinde baya bir yogunlastim soyle bir dusuncem var ilk koyumden 2-3gun sonra savunmam icin pretoryan basicam ve 15 tarlali koyumden de yagma icin Imperatoris basmayi dusunuyorum ama emperyan ilede kararsiz kaldim ve adama saldirdigimda buyuk ihtimal askerlerini kaciracaktir diye dusunuyorum konudan konuya atladigim icin kusra bakmayin ve yarin bir vadi ele gecirmeyi planliyorum ilk koyumden sizce %25 tahil ve tuglami yoksa %25 odun ve tuglami daha iyi olur ve 3.koyu kurmak icin acele etmelimiyim simdiden yorumlariniz icin tesekkurler.

Dip not: Klavyemde Turkce karakterler yok kusra bakmayin bunun icin.

Alıntı Jeorra kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar 3x serverinda Romali olarak oynuyorum. Ve saldiri yedikten sonra butun askerlerimi kaybettim sizce koylerimi toplamak icin nasil bir yol izlemeliyim. Bu arada 2. koyum 15 tarlali ve %50lik tahil uretimi arttiran vadiye yakin yorumlarinizi bekliyorum.

Saldıran kim komşu bakalım bi çaresine