Toplam 3 Sayfadan Sayfa 1 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Reputation Level (Rep Seviyesi) Önerileri

Emekli Üye Uye Rutbesi
    Tozama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Varsayılan Reputation Level (Rep Seviyesi) Önerileri

Merhaba Travian ahalisi, hepinize bir duyurum var

Adminler ve süper modumuzla yaptığım görüşmeler sonucu, forumumuzdaki rep sistemini güncellemekte karar kıldık. Üyelerin sahip olduğu rep ve rep kutucuklarına göre aldığı rütbe yazılarını güncellemek için sizin önerileri dinleyip, sizin önerileriniz doğrultusunda bu güncellemeyi yapacağız. Şu anda kullanmakta olduğumuz rep sistemi rütbe yazılarının tümü, aşağıdaki gibidir (az repten çok repe doğru).

User is infamous around these parts: Kullanıcı, bu çevrede kötü şöhretli biri
    User can only hope to improve: Kullanıcı, sadece kendini geliştirmeyi umut edebilir
    User has a little shameless behaviour in the past: Kullanıcı, geçmişte biraz küçük düşürücü hareket yapmış
    User is an unknown quantity at this point: Kullanıcı, henüz tanınmış biri değil
    User is on a distinguished road: Kullanıcı, iyi bir yolda ilerlemekte
    User will become famous soon enough: Kullanıcı, bir gün tanınmış biri olacak
    User has a spectacular aura about: Kullancının harika bir aurası var
    User is a jewel in rough: Kullanıcının içinde bir cevher yatıyor
    User is just really nice: Kullanıcı gerçekten şahane biri
    User is glarious beacon of light: Kullanıcı, çevresine ışık saçıyor
    User is a known to all: Kullanıcı, herkes tarafından bilinir
    User is a splendid one to behold: Kullanıcı, el üzerinde tutulan biri
    User has much to be proud of: Kullanıcının gurur duyacağı çok şeyi var
    User has a brilliant future: Kullanıcının muhteşem bir geleceği var
    User has a reputation beyond repute: Kullanıcının tarif edilemez bir şöhreti var

Eğer "Bu yazıları da nereden öğrenebiliriz?" diyorsanız, bunu nickinizin altındaki rep kutucuklarının üzerine gelerek öğrenebilirsiniz. Aynı bu şekilde:

Güncelleme: yapılan önerilerden kullandıklarımızı ankete koyup, en çok beğenilen 3 öneriye süpriz ödül vereceğiz

Herkese iyi günler
    Tozama tarafından (13-10-2016 Saat 22:53) değiştirildi.
    Alıntı MiRoChİ kullanıcısından alıntı
    Asitten korksaydık kola içmezdik

Ah yavrum ah, forum ne hale gelmiş..

Forum Admin
    ArTeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu seviyeler arttirilabilir, yeni seviyeler de eklenebilir.

Mesela diyelim, 100 seviye olsun.

100. seviyede de, "Seni çılgın hadi oradan!" yazsin. ;D

Az yaratıcı olun canım, aaa!
    Güllerin içinden canım
    Koşarak koşarak gel bana gel
    O güzel gözlerini canım
    Süzerek süzerek gel bana gel
    Bu küskün yüzün gayrı gülsün canım
    Gülerek gülerek gel bana gel
    Dayanamadım gayrı döndüm canım
    Diyerek diyerek gel bana gel
    ArTeS
    Forum Administrator
    Travian Team

Uye Rutbesi

Mesaj artılama butonu gelsin :d

Uye Rutbesi

Forumun cidden bittiğinin göstergesi diye düşünüyorum.

Forum rütbe için yoktur forum yardımlaşmak için vardır. Nedir bu rep rütbe vb. sınıf anlayışınız?

Bir de forumu canlı tutmak adına yarışmalar düzenlenmiyor mu göstermelik yok Titus 'un tuzağı şu kadarmışmış. Ne eski oyun var ne eski forum.

Sayın ArTeS Server5 köy kurulma sorunu çözüldü ama bizim mağduriyetimiz giderilmedi. Bu tarz işlere destek çıkacağınıza azıcık oyuncuların mağduriyetlerine destek çıksanız daha güzel olur. Aa pardon siz Forum Adminiydiniz biz supporta yazacağız değil mi ?

Rastgele arkadaşlar rastgele...
    2014-2015 S5 Mercedez // 2015-2016 S5 Ç&T Mercedez
    2016-2017 S5 Ç&T Tekir

Alıntı Muyustan kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Mesaj artılama butonu gelsin :d
    Ben bunu beğenmedim, mesaj beğenmeme butonu da olacak mı ?
    Veya bu buton neden olsun, forum zaten az mesajlardan yakınmıyor mu?
    Beğendiğimi yazarak söylemem sanırım mesaja artı verme butonundan forum için daha faydalı olacaktır.
    Veyahut gel gelelim neden artı, nasılsa rep sistemi var bir ayrıcalığı olsun. Yeni fikir olduğu zaman zaten kişi kendi nezdinde değerlendirip eklenmesi, çıkartılması gereken şeyleri söylüyor ve anket varsa buna göre oyluyor.

Konuya dönecek olursak;
    Bir kullanıcı ilk 10'da yer alıyorsa ve mümkünse yanında aynı oyunda olduğu gibi madalyalar çıksın.
    10-25 arası Zirveye yakınsın, durma ve devam et minvalinde bir şey.
    25-50 İnanırsan başarırsın, fena sayılmazsın.

Vs vs
    Kral burada..

Uye Rutbesi

Alıntı HANUKA kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Ben bunu beğenmedim, mesaj beğenmeme butonu da olacak mı ?
    Veya bu buton neden olsun, forum zaten az mesajlardan yakınmıyor mu?
    Beğendiğimi yazarak söylemem sanırım mesaja artı verme butonundan forum için daha faydalı olacaktır.
    Veyahut gel gelelim neden artı, nasılsa rep sistemi var bir ayrıcalığı olsun. Yeni fikir olduğu zaman zaten kişi kendi nezdinde değerlendirip eklenmesi, çıkartılması gereken şeyleri söylüyor ve anket varsa buna göre oyluyor.

Konuya dönecek olursak;
    Bir kullanıcı ilk 10'da yer alıyorsa ve mümkünse yanında aynı oyunda olduğu gibi madalyalar çıksın.
    10-25 arası Zirveye yakınsın, durma ve devam et minvalinde bir şey.
    25-50 İnanırsan başarırsın, fena sayılmazsın.

Vs vs
    Öncelikle hoşgeldin ben biliyorum seni sen bilmiyo olabilirsin muhtemelen.

İlk paragrafına gelirsek kimsenin olmadığı kısmına katılıyorum ama beğenme butonunun rep sisteminden farkı herkes tarafından verilebilecek olması ve sadece o postu ilgilendiriyor olması rep daha genel bir şey. Beğenmeme de olabilir tabi neden olmasın. Tabi bunları vBulletin altyapısının el verip vermediğini bilmeden yazıyorum ve en azından bunun cevabını alabilirsem sevinirim.

Konu hakkındaki önerim ise tüm rep sisteminin sıfırlanması ve o eski zamanlardaki gibi kutucuk doldurmak için çabalandığı - ki artık kim çabalayacak merak ediyorum - bir sistem gelsin. Ütopik rep güçleri yerine gerçekten iş yapılırsa o kutucuğun dolabileceği güçler verilsin. Ha şu da var ki eskiye dönüp baktığımda SORULAR isimli bölümden ne repler almıştım soru soran vardı cevaplayan vardı en büyük uğraşım kimse cevaplamadan cevaplayarak rep alabilmekti. Hey gidi hey şimdi ne soran var ne de soranı cevaplamak için yarışacak kadar üye. Velhasılı kelam insanı yaşat ki devlet yaşasın, üyeyi yaşat ki forum yaşasın. Bu üye sayısıyla ancak aramızda paslaşırız böyle. Eğer forum adına gerçekten iyi bir şey yapılacaksa aklıma gelen en mantıklı şey REKLAM.

Saygılar sevgiler

Alıntı Muyustan kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    REKLAM.
    Soruya gelirsek, sanırım bu sistem uygulanabiliyor.
    4 yıl önce 9400 repim varken 2.olan arkadaşın 6000 civarı bir şey olması gerekiyordu. Sıkıldım repleri sıfırlayın dedim, hesabımı sıfırlamışlardı yani bu olanaksız, haydi olanaksız olmasına rağmen oldu diyelim, uzun zaman sonra girip 0 puanı gören birisi ne düşünür ?

Sorular kısmında aktif ve rakipsiz olduğunuzu iddia ediyorsanız öncelikle
    ŞU SIRALAMADA biraz yükseklerde yer edinin.
    Kral burada..

Banned Yasaklı Kullanıcı

Merhaba ;

Forumda Üye Statüsü fikrim var. Üyelerin aldığı rep puanına göre statüleri yükseltilebilir veya düşürülebilir.

Örnek olarak :

-5.000+repe kadar üye
    5.000-7.500+rep arası Bronz Üye
    7.500-10.000+rep arası Gümüş Üye
    10.000+rep Gold üye gibi.

Böylece forum ortamında oyundan bağımsız bir rekabet yaratmış oluruz. Rekabetin olduğu ortamda kalkınma kaçınılmazdır Üyeler birbirlerini geçmek için içeriğe katkıda bulunacaktır.

Bir diğer konu ise yeni kaydolan üyeler ;

Foruma yeni kaydolan üyelerin mesajlarının görünür olması yönetimin insiyatifine bırakılması taraftarıyım. İlk 1-2 hafta gibi bir süreç Üye, '' Üye Adayı'' olsun, Yönetim tarafından bir sakınca görülmezse 2 hafta sonra kendiliğinden üye olsun. Bu süreçtede yazdığı mesajlar Yönetici onayı olmaksızın yayınlanmasın. Böylece yönetim tarafından forumdan uzaklaştırılmış bir kimse, hemen kendisine bir hesap açıp varolan tartışmayı aynı hararetle sürdürmesinin önüne geçilebilir.
    TatarKralı tarafından (13-10-2016 Saat 19:42) değiştirildi.

Alıntı TheNorthRemembers kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    xx
    Üye adaylığı 6 yıl önce söylendi, olmadı.
    Rep gücünün Admin'de bile 70 olduğu zamanlarda 9400 civarı bir puanım vardı. O zaman olan repe göre ben hangi statü'de yer alıyorum ?
    Kral burada..

Toplam 3 Sayfadan Sayfa 1 123 SonuncuSonuncu