Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alan

Üye Barney Stinson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Galaksinin batı sarmal kolunun ücra bir köşesinde...

Question Alan

Dostlar sayısal seçtim. Aklıma edeyim. Şimdi ben bundan çıkmak istiyorum da neye geçeceğim kararsız kaldım.
    Manyak İngilizce var bende, şimdi sınava girsem hiç çalışmadan 80'de 70 çözerim. Ama... okulumda dil ve TS bölümleri yok. MF-TM var sadece
    TM seçip dile mi abanayım, yoksa TM seçip normal şekilde TM çalışıp iyisinden bir yere girmeye mi çabalayayım?
    Dil üzerinden gidersem Mütercim-Tercümanlık, TM'den gidersem Siyaset düşünüyorum
    Taktiklerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
    Uyuyan milletler ya ölür, ya da köle olarak uyanırlar...

Emekli Üye Uye Rutbesi
    Tozama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TM seçip dile abanmak daha mantıklı. Birinden kötü LYS puanı elde edersen öbüründen tercih yaparsın. Ama dilin soru tiplerini ciddi ciddi öğren. Mesela ben 2 üniversiteye giriş sınavımda da dile girmiş bi insanım ama 2'sinde de dilde batırmıştım. Bu yüzden de 2'sinde de sayısal tercihi yapmak zorunda kalmıştım. Dilde soruları soruları çok güzel anlayıp çözüyordum, hatta "fullledim kesin ya" demiştim her 2 sınav çıkışında ama 2'sinde de berbat bi sonuç geldi. Bu yüzden ben de bu durumu, sorularda bi puf nokta olduğunu ve ben de bu puf noktayı göremediğimden yanlış çözdüğüme kafa yordum. 2'sinde de dile hiç çalışmamıştım, hep kendi İngilizce bilgime güvenmiştim.

Dile çalışma için, kendi İngilizce seviyen iyiyse dershaneye gitmene gerek yok bence (tabii dönüştürülmemiş dershaneler hala varsa). Kitap alıp, soru tiplerine alışmak açısından kendi kendine çalışmak daha mantıklı gibi duruyor. Bi yandan TM, bi yandan dil çok rahat yaparsın bu şekilde
    Alıntı MiRoChİ kullanıcısından alıntı
    Asitten korksaydık kola içmezdik

okulunda bölüm olup olmamasını boşver. sen nereyi istiyorsan ona göre çalış. ama sayısal harici bir şey istiyorsan sayısalda durma çünkü sayısal zaten kendi başına ağır bir bölüm ve sayısalda kalıp başka bi alandan girersen okul notların gereksiz yere düşer. tm nispeten daha kolay ve rahat. yani okulunda sayısal ve tm varsa sen de dil veya tm istiyorsan elbet sayısaldan çık. kafan rahat olsun. yoksa sayısaldan girmeyeceksen çekilecek çile değil fizik kimya biyoloji.

onun haricinde tm mi dil mi tamamen sana kalmış.
    ha ha.

Üye Barney Stinson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Galaksinin batı sarmal kolunun ücra bir köşesinde...

Teşekkür ettim, sağolun varolun.
    Uyuyan milletler ya ölür, ya da köle olarak uyanırlar...