Toplam 2 Sayfadan Sayfa 2 İlkİlk 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sayısal TM

pehh korkma bu kadar tm den abarttıkları kadar yok
    ben şu kadarını söyleyeyim lisede 4 sene sayısaldım 12. sınıfta dersanede de sayısaldım
    edebiyat ve coğrafyaya kendim evde baktım bir iki kitaptan ve deneme çözdüm sadece, eşit ağırlıkta 20-15k sıralamam vardı.
    yani bir sayısalcı ( tabi her sayısalcı da değil, az buçuk ders çalışma sistemini bilen, sınav sistemini çözmüş bir sayısalcı ) yata yata (yata yata olmasa da en azından bir tmciden daha az çaba harcayarak) bir eşit ağırlıkçının hayalindeki hukuk psikoloji gibi bölümleri hiç de fena olmayan üniversitelerde kazanabilir.
    ha ama şunu da ekleyeyim ben zaten eşit ağırlık istiyordum o yüzden sayısal çalışmadım ygs de de 70-80 k falandı fen sınavına da girmedim

(yani 11. sınıfın ortasında baslarsan ilk bin bile hayal değil ben cok kasmadım son sene baktım iste zaten yuksek hedfim de yoktu)
    fthism tarafından (19-01-2016 Saat 13:50) değiştirildi.
    ha ha.

Uye Rutbesi
    kostok218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben sayısalcıydım. Pek ders çalışmam. Tarih-coğrafya-edebiyat bu dersleri görsem de zaten yaparım diye hiç bakmadım. Diğerlerine de bakmadım, felsefe bölümündeki. Lys'de edebiyatın bir kısmını sallamama rağmen Tm sıralamam 16 - Ts sıralamam 6 bin idi. O tür bölümlerde kendini sıkma. Düzgün bir çalışmayla ilk on bine girmek zor değil.
    Sayonara
    Yıldırım Efendisi(Belki de dönmeye çalışıyorumdur ha?)

Uye Rutbesi

Sayısalcılar TM cilerin 1 adım önündedir diye düşünüyorum.

Ben Sayısalcıyım ve İnşaat Mühendisliği okuyorum.TM sıralamam MF sıralamamdan 30bin daha öndeydi ki ekstra bir çalışma yapmadım

Sayısal okumak dert Mühendislik okumak ise çiledir .Umarım gönlünce bir yer gelir.
    2014-2015 S5 Mercedez // 2015-2016 S5 Ç&T Mercedez
    2016-2017 S5 Ç&T Tekir

Banned Yasaklı Kullanıcı

Alıntı atafemrea kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Selamlar 11. sınıf anadolu lisesi sayısal öğrencisiyim 2. dönem TM ye geçmeyi düşünüyorum. Aslında Fizik kimyam çok iyi 80 altında notum yok sevdiğim dersler bir tek biyolojide sıkıntım var ama TM ye geçmek isteme sebebim işletme-iktisat veya uluslar arası ilişkiler istemem. TM'ye geçince 1. dönemdeki coğrafya ve tarih açığımı kapatabilir miyim daha önceden sayısaldan TM'ye geçen arkadaşlar yanıtlayabilir mi veya TM' ci olanlar. Ayrıca ODTÜ ve Boğaziçi işletme arasında eğitim farkı var mıdır ? Hangi üniversitede kendimi daha iyi yetiştirebilirim ?
    3 yıl Sayısal bölüm okuyupta son sene Eşit Ağırlığa geçmek ileride pişmanlıktan başka bir getirisi olmayacaktır kanımca üstelik sayısal ağırlıklı ders notlarında 80'in altında değilmiş.
    YGS'de bildiğin üzere her bölüm öğrencisi 160 sorunun 160'ından da sorumlu. Sen yapabildiğinin hepsini -sayısal sözel- ayırmadan yap. Sıralamanı 30.000'in üstünde tut eğer ki YGS 'de istediğin sayısal puanını elde edemezsen LYS'de 4 aylık dönemde edebiyata ağırlık ver matematiğin yanında.. Ve terciğinide bu aralıkta değerlendir. Ha dediğim gibi ben isterim Sayısaldan tercih yap.. 3 yılını boşa heba etme. Hem sayısal bölümde iş olanakları daha fazla.
    Ben Atafemrea'yı 2010 yılından beri tanıyorum. İlerde pişman olmanı istemem açıkçası..

Alıntı MiRoChİ kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Tarihte açık kapatılabilir de felsefe, psikoloji gibi derslerde kapatılabilinir mi bilmiyorum. Tarihi şu açıdan diyorum: sayısallar için tarihte son konu 1. Dünya Savaşı, Kurtuluş Savaşı ve Atatürk İnkılapları (en azından ben lisedeyken böyleydi). TM'deyse bunlardan sonra 2. Dünya Savaşı ve Soğuk Savaş diye var biliyorum. Bunlar da yapılabilecek konular.

Üniversitede prestiji için Boğaziçi'ne gitmeni tavsiye ederim. Ama ders içerikleri konusunda ne farkları var bilmiyorum
    Tarihte açığı 1 sene içinde kapatmak mümkün fakat 3 sene sayısal öğreNim görmüş birisi Koca Osmanlı Tarihi ve İnkilap Tarihini 1 yıla sığdırmakta zorluk çekecektir. Felsefe'nin yaklaşık 7 ana başlığı var. ( Varlık felsefesi, Ahlak felsefesi vs.) O konuda sıkıntı çekmeyecektir. Belli başlı terimler öğrenildikten sonra gerisi mantığa dayalı. Ayrıca topu topu 8 soru gelmekte.
    Bu arada sayısallar için tarih, Eşit ağırlıklar için tarih diye bir terim yok ÖSYM'nin sınav sisteminde. Müfredatta ne varsa tüm alan öğrencileri YGS'de o müfredattaki konulardan sorumludur. YGS tarihinde İlk çağ uygarlıkları, Selçuklu vb. İlk Türk devletleri Osmanlı tarihi ve inkilap tarihi vardır. Bahsettiğiniz 2. dünya savaşı, soğuk savaş dönemleri vs. ise LYS Tarihinde var yani sözel bölümleri için girilen LYS sınavlarında. Lütfen araştırarak yardımcı olursak sevinirim.
    Messerschmitt tarafından (23-01-2016 Saat 23:02) değiştirildi.

Alıntı Messerschmitt kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    3 yıl Sayısal bölüm okuyupta son sene Eşit Ağırlığa geçmek ileride pişmanlıktan başka bir getirisi olmayacaktır kanımca
    hocam o 3 yılın inan hiçbir önemi yok tam tersi eğer sayısalda yapamayacağını anladıysa asıl sayısal tercihi yapıp hayatını karartır bence.
    14-15 yaşında bir çocuk sayısal tm sözel tercihi yapacak yaşta değildir ( ha 18 yaşında biri de mesleğini seçecek donanımda değildir o ayrı konu ) hele bir de türkiye gibi bir ülkede dersleri iyiden halliceyse sayısala ortaysa tmye yöneldnrilir çocuklar. bence asıl bu sistem saçma ama en azından şimdi herkes istediği alandan girebiliyor yani en azından köprüden önceki son çıkış diyebiliriz buna son şans yani. ben bu şansı değerlendirdiğimi düşünüyorum kendi adıma umarım herkes hakkında iyisi olur.
    fthism tarafından (23-01-2016 Saat 23:18) değiştirildi.
    ha ha.

Üye atafemrea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 yıl Sayısal bölüm okuyupta son sene Eşit Ağırlığa geçmek ileride pişmanlıktan başka bir getirisi olmayacaktır kanımca üstelik sayısal ağırlıklı ders notlarında 80'in altında değilmiş.
    YGS'de bildiğin üzere her bölüm öğrencisi 160 sorunun 160'ından da sorumlu. Sen yapabildiğinin hepsini -sayısal sözel- ayırmadan yap. Sıralamanı 30.000'in üstünde tut eğer ki YGS 'de istediğin sayısal puanını elde edemezsen LYS'de 4 aylık dönemde edebiyata ağırlık ver matematiğin yanında.. Ve terciğinide bu aralıkta değerlendir. Ha dediğim gibi ben isterim Sayısaldan tercih yap.. 3 yılını boşa heba etme. Hem sayısal bölümde iş olanakları daha fazla.
    Ben Atafemrea'yı 2010 yılından beri tanıyorum. İlerde pişman olmanı istemem açıkçası..

Tarihte açığı 1 sene içinde kapatmak mümkün fakat 3 sene sayısal öğreNim görmüş birisi Koca Osmanlı Tarihi ve İnkilap Tarihini 1 yıla sığdırmakta zorluk çekecektir. Felsefe'nin yaklaşık 7 ana başlığı var. ( Varlık felsefesi, Ahlak felsefesi vs.) O konuda sıkıntı çekmeyecektir. Belli başlı terimler öğrenildikten sonra gerisi mantığa dayalı. Ayrıca topu topu 8 soru gelmekte.
    Bu arada sayısallar için tarih, Eşit ağırlıklar için tarih diye bir terim yok ÖSYM'nin sınav sisteminde. Müfredatta ne varsa tüm alan öğrencileri YGS'de o müfredattaki konulardan sorumludur. YGS tarihinde İlk çağ uygarlıkları, Selçuklu vb. İlk Türk devletleri Osmanlı tarihi ve inkilap tarihi vardır. Bahsettiğiniz 2. dünya savaşı, soğuk savaş dönemleri vs. ise LYS Tarihinde var yani sözel bölümleri için girilen LYS sınavlarında. Lütfen araştırarak yardımcı olursak sevinirim.
    Cevaplar için teşekkür ederim herkese 2. dönemde sayısalda devam edip 12 de sınava tm den girmeye karar verdim. Yada mf den girerim hangisi hayırlısıysa.
    atafemrea tarafından (08-02-2016 Saat 21:14) değiştirildi.
    ~~ Yanar Dönerli İmza ~~
    Whocares ve diğerleri
    ~~ Yanar Dönerli İmza ~~

Üye Mercenary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 yıl Sayısal bölüm okuyupta son sene Eşit Ağırlığa geçmek ileride pişmanlıktan başka bir getirisi olmayacaktır kanımca
    hayatımda verdiğim en iyi karardı sınava 2 ay kala sayısaldan tm'ye geçmek.
    Ne istediğini fark etmekle alakalı. 3 sene mühendis olacağım diye okuyup sınav yaklaşınca "lan aslında işletme benim için daha uygun" farkındalığına varan insan asıl bölüm değiştirmezse pişman olur bence
    Deli eder insanı bu dünya, bu gece, bu yıldızlar, bu koku,
    bu tepeden tırnağa çiçek açmış ağaç

Toplam 2 Sayfadan Sayfa 2 İlkİlk 12