PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [YARIŞMA] En İyi Travian Fıkrası !

Ege
24-05-2015, 22:41
http://i.hizliresim.com/mP2Gq1.png

Merhaba , Travian ile ilgili en güzel fıkrayı yaz altınları kazan !

Değerlendirmede geçerli olan kriterler;

1-Düşünceyi ön planda olmalıdır.
2-Yazılanlar okuyucunun ilgisini çekmelidir.
3-Açık, sade ve akıcı bir dil kullanılmalıdır.
4-Travian ile ilgili olması zorunludur.
5-Popüler fıkralara Travian'ı uyarlama geçerli değildir.
6- Yarışma bitiş süresi 24.06.2015'tir.

~ ÖDÜLLER ~

1. 600 ALTIN
2. 300 ALTIN
3. 150 ALTIN

Herkese başarılar.
Travian Rütbeli Ekibiniz

Shy
24-05-2015, 22:53
Tüm üyelerimize bol şans. Bu başlık altına cevap vererek yarışmamıza katılabilirsiniz.

Vasili Zaytsev
25-05-2015, 02:06
Biz başlatalım bakalım bunun sonucu nolucak...
Geçmişten süre gelen bir tartışmadır cermenler ve galyalılar arasındaki esnaflık tartışması.
-Biri der biz daha iyi satarız malımızı öteki der hayır biz daha iyi satarız.
Birgün cermen ve galyalılar kahvehanede otururken iddaya tutuşurlar. Kim birbirine daha iyi mal satacak görelim derler. Galyalı bi esnaf açık artırmaya ayağı sakat soylu atı koyar ve iyi bir gümüşe cermenlere satar.
Günler sonra bizim galyalı kahvehanede oturur sağa sola ahkam keser vay ben topal at sattım vay ben cermenleri kandırdımda falan da :D (Arkasında oturan cermenleri fark etmemiştir:D)
-Cermenli esnaf kalkar ; Vay alçak vay demek sahte gümüşleri vermesem kandıracaktın beni :D

Kask
25-05-2015, 02:07
​Biz başlatalım bakalım bunun sonucu nolucak...
Geçmişten süre gelen bir tartışmadır cermenler ve galyalılar arasındaki esnaflık tartışması.
Birgün cermen ve galyalılar kahvehanede otururken iddaya tutuşurlar. Kim birbirine daha iyi mal satacak görelim derler. Galyalı bi esnaf açık artırmaya ayağı sakat soylu atı koyar ve iyi bir gümüşe cermenlere satar.
Günler sonra bizim galyalı kahvehanede oturmuş sağa sola ahkam keser vay ben topal at sattım vay ben cermenleri kandırdımda falan da :D (Arkasında oturan cermenleri fark etmemiştir:D)
-Cermenli esnaf kalkar ; Vay alçak vay demek sahte gümüşleri vermesem kandıracaktın beni :D

5-Popüler fıkralara Travian'ı uyarlama geçerli değildir.

Vasili Zaytsev
25-05-2015, 02:09
neresi popüler lakafamdan yazdım

Kask
25-05-2015, 02:12
neresi popüler lakafamdan yazdım

Kayserili versiyonu mu vardı Yahudi versiyonu mu vardı emin değilim ama orjinal değil yazdığın. Sen oradan alıntı yaptın demiyorum ama farkında olmadan esinlenmiş olabilirsin.

Vasili Zaytsev
25-05-2015, 02:14
Kayserili versiyonu mu vardı Yahudi versiyonu mu vardı emin değilim ama orjinal değil yazdığın. Sen oradan alıntı yaptın demiyorum ama farkında olmadan esinlenmiş olabilirsin.
kayserililerin esnaflıfından esinlendim ama dediğin şeyi bilmiyorum orjinalı varsa yazarsan kaldırrız mühim değil

Kask
25-05-2015, 02:15
http://www.turkeyforum.com/satforum/archive/index.php/t-378712.html

"Bir Kayserilinin oğlu 5 Ytl istemiş babasından,
Babası demişki;
- Ne yapacaksın oğlum 4 Ytl yi, sana 3 ytl yeter, al bakayım şu 2 ytl yi demiş,
Oğlu ;
- Sağol baba, bana 1 Ytl lazımdı zaten demiş.
Babası ;
- Yav çocuğa bak, sahte para vermesem beni kandıracaktı."

2007'de yazılmış misal

Vasili Zaytsev
25-05-2015, 02:17
http://www.turkeyforum.com/satforum/archive/index.php/t-378712.html

"Bir Kayserilinin oğlu 5 Ytl istemiş babasından,
Babası demişki;
- Ne yapacaksın oğlum 4 Ytl yi, sana 3 ytl yeter, al bakayım şu 2 ytl yi demiş,
Oğlu ;
- Sağol baba, bana 1 Ytl lazımdı zaten demiş.
Babası ;
- Yav çocuğa bak, sahte para vermesem beni kandıracaktı."

2007'de yazılmış misal

alakası yok ama anımsatıyor kaldırıyorum yapabilirsem kirlik yapmayalım sayfaya

basingse
25-05-2015, 02:22
Travian oyununu bilmeyen birçok arkadaşımız biz internette gece gündüz bu oyunu oynarken sorarlar ne yaptığımızı ve travian oynuyorum dediğimizde bi yakıştırmaları olur. Tırmalamak tırmanmak vs genelde de tırmanmakla alakalı bir oyun olduğunu zannederler.

Temel internette dolaşırken travian oyunu ile tanışır ve gece gündüz aralıksız travian oynamaya çabalar...

Onu gören Dursun sorar:

Temel uşağum gece gündüz internette ne yapayisun ?

Traviyan oynayirum ama merdivenleri bulamayirum... :)

basingse
25-05-2015, 02:23
Biz başlatalım bakalım bunun sonucu nolucak...
Günler sonra bizim galyalı kahvehanede oturur sağa sola ahkam keser vay ben topal at sattım vay ben cermenleri kandırdımda falan da :D (Arkasında oturan cermenleri fark etmemiştir:D)

kaldırma kardeşim uyarlama güzel :)

Kask
25-05-2015, 02:23
alakası yok ama anımsatıyor kaldırıyorum yapabilirsem kirlik yapmayalım sayfaya

http://www.hhportal.com/fikralar/483044-gulmekten-aglayacaksiniz.html

oflu kayseriliin atını alıyor arkadasları oflu kayserili seni kandırdı sakat atı sana 50 liraya sattı oflu olurmu atın ayagına civi var cekersem düzelicek tabi kayseriliye gidiyolar oflu seni kandırdı atın ayagında civi var cekerse düzelicek.. kayserili olurmu o civiyi ben caktım oraya oflunun ayagına bakacagını bildigim için tekrar giderler oflunun yanına oflu malesef kayserili seni kandırdı senin atın ayagına bakacagını bildiği için civiyi o çakmış.. tabi oflu hiddetlenerek yerinden fırladı.. vay ağzına ekmek koydugumun kayserilisi sahte para vermesem hakkaten kandıracaktı beni

Bak bu da aynısı. 2008.

DeNiZzZ
25-05-2015, 03:51
Benziyosa benziyo içinden gelmiş yazmış kaldırma kardeşim :) sanki roman yazılıyo he alt tarafı iki satır fıkra

LayN
01-06-2015, 16:46
Ooo daha çok varmış :P
Nerdesin be esther adı altında fıkram yakında burada ! ;D

Ege
01-06-2015, 16:46
Ooo daha çok varmış :P
Nerdesin be esther adı altında fıkram yakında burada ! ;D

ahahahaha Esther was here !

PARDUS
01-06-2015, 18:13
İki arkadaş travian oynamaya karar vermişler.Birinci arkadaş asker basıp tahıl yetmeyeceğini düşünerek arkadaşıyla kendisi için karlı anlaşma yapmayı düşünmüş.

Birinci arkadaş : dostum benim tahıla ihtiyacım olacak bana 5 gün boyunca 5000 tahıl gönder bende sana 5000 demir göndereyim demiş.

İkinci arkadaş : Tamam ama ben askerde yetiştiririm demiş

Birinci arkadaş : Tamam askerde yetiştir ne olacak sanki demiş

Anlaştıkları şekilde dört gün boyunca göndermişler son gün ise ikinci arkadaş tahılı göndermemiş ve birinci arkadaş merak etmiş tahıl gelmeyince.

Birinci arkadaş : dostum, benim tahıllar ne oldu demiş.

İkinci arkadaş : Senin tahılları gönderecektim ama askerler hepsini yediği gibi bide eksilere düşürdü demiş :D

ImAwesome
02-06-2015, 10:34
Romada Düzenlenen Turnuvada Galyadan 1 Phalanx, Cermenlerden 1 Tokmak 1 Toyton, Romadan İse 1 Emperyan Ve 1 Cesares Ölümüne Dövüşmeye Başlarlar Phalanx Mızyağına Dayanıp Sakince Bekler

Cesares Tek Mızrak Hamlesiyle Tokmak Sallayanı Yere Serer
Toyton İse Büyük Baltasıyla Emperyanın Kellesini Güçlü Bir Daybeyle Uçurur
Cesares Phalax'a Bir Bakıs Atar Ve Kelleni Alacağım Diyerek Haykırır
Toyton Cesaerese Dönerek Gerçek Bir Rakiple Dövüşmeye Korkuyormusun Seni Karı Kılıklı Diyerek Haykırır
Ceasres Bu Sözlere Çok Sinirlenir Ve Atını Hızla Toytonun Üstüne Sürerek Güçlü Mızrak Darbesiyle Toytonu Yere Serer
Ancak Toyton Baltasını Savurduğunda Cesares Ağır Bir Darbe Almıştır
Tam Phalanx'a Dönüp Sıra Sende Derken Atından Düşer Ve Kalkamaz. Kazanan Plalanx
Roma Lordu Şaşkınlıkla Phalax'a Böyle Bişey Nasıl Oldu Der
Galyalı Phalanx :
-En Üstün Irk Olduğunuzu Kanıtlamak İçin Birbirinizle Savaşmaktan Tek Hamle Yapmadan Sacede Birbirinizi Yemenizi İzledim
Poponuzu Kaldırmaktan Altına Koyduğum Mızrağı Göremediniz

Metatron
11-06-2015, 20:47
Saldırıya Giderken

KILIÇLI: off be abii yürü allah yürü, ayak bu yaa 2 günden beri yoldayız tahsin abi şurda terk edilmiş bölge var be abi iki soluklanalım yaa
zaten başımıza hep senin yüzünden geldi bunlar tahsin abii, ben dedim sana süvari birliğine yazılalım diye; bak adama nasıl kasıla kasıla gidiyoo! uyduk kıt aklına dermanım kalmadı be yaa

phalanx: yürü be işte olm yürü işte yaa süvari nasıl olucan ki sen, bi bildiğimiz var herhalde onları lise mezunu alıyolar at üstünde durmak kolay mı lan öle konuşuyosun kırık kırık... ben de bittim zaten ama ağlıyo muyum kalsaydın köyde hanımlarla baklava açardın oldu olucak
mancınığa yazılsaydın daha mı iyiydi lan sanki öküz ölüsü gibi şeyi itiyoo adamlar sen salına salına yürüyon lan daa ne istiyon ?

KILIÇLI: lan tahsin abi sen savunmada neden kalmadın be abi ölee çıkmışsın kolunu sallaya sallaya... o köye bişiy bi olsun sorucam ben sana tahsin abii ne işin var senin yaa kalsana köyde

phalanx: lan olm sıkılıyorum lan köyde dur dur arada bi hava alıyooz işte değişiklik oluyoo bizim içinde; ama bu defa fena gazlamış lan patron 3 gün yol mu olur onun tepesine sıçiim ben ! bizim kabilenin reisine bi deyiverin gonuşuversin deyyusla... yakına bi yere göndersin yaa !

KILIÇLI: lan o köye bi girsinler benim hatuna bişiy olsun elin senatörü gelsin hatunun aklını çelsin ölümlerden ölüm beğen tahsin abii o zaman
aha da lan casus geliyo bizim; bakalım kapçık ağızlı ne diycek yine

Casus: selam ağalar gittiğiniz köyde in cin top oynuyoo olm saklambaç oynamaya mı gideyonuz orayaa? yook orda bişiy ben size başka şey diim mi lan? olm bizim reis var ya lan toytatın şimşeğine kızını vermemiş olm var yaa heduan da talipmiş kıza bu arada fena cayırtı kopçaak haa diim ben size

kılıçlı: lan bu herifi hiiç sevmiyoom tahsin abi ! bu bizim için de **** der, ben diim sana abi

KABİLE REİSİ: Sallanmayın orda fısır fısır ne oluyoo düzgün yürüsenize zaten reis olduk bi at bile vermediler... bu defa da alamazsam köyüü valla yanarım itibarım yok olur yaa

HEDUAN: reis al şu köyü de helvanı yiyelim artık yaa, biliyon di mi uğur abi sen köyü alırsan ölüceksiiin muhahahahah alma abi boşver çaktırmadan söv gitsin! gelmez adamlar

Druid: öle demesene hocam yaa!!! yıllardır ben ordan zeynebe yanığım bizimle birleşmezlerse valla çok ağlarım ben daha zaten patron geçenlerde yakalıyodu saldırıya geldiğimizde buraya joleyi basmışım saça bu ne kılık demezmi valla zor kıvırdım savaşta gözüme kaçmasın diye sabitledim dedim; bi defasında da heyecandan silah almadan gitmişim allahtan boşmuş köy.

Toytatın şimşeği: Susun loo susun girmeye 30 saniye kaldı..

İyi Forumlar.

Metatron
11-06-2015, 20:53
Saldırı Dönüşü

KILIÇLI: tahsiin abi aldın mı babayı? hava alıcakmış aha da boş işte köy... bunca yoldan gelirsen sağır sultan duyar be abi olacağı buydu zaten

phalanx: sen onu bunu bırak da valla bi taş parçası bile yoktu ganimet yook reis de köyü kandıramadı... var ya; yan tuttuk diim size...

KABİLE REİSİ: ULAN O SAĞIR ADAM OLMASAYDI VALLA KANDIRMIŞTIM YAA! BU DEFA ADAM DUYMUYOO KARDEŞİM BEN NAPİİM ANLAT ANLAT NEREYE KADAR ? Bİ SU VERİN ORDAN YAA DİLİM DAMAĞIM KURUDU KONUŞMAKTAN

HEDUAN: YAA REİS BıRAK BU AYAKLARI YAA ! ÜÇ BUÇUK ATTIN DESENE SEN; BU AKŞAM NE GÜZEL HELVA YİYECEKTİK YAA BIRAK ABİ BANA ANLATMA PATRONA ANLAT, BAK KAPIDA DURMUŞ BEKLİYOO KODUMUN...

Toytatın şimşeği: lan olm biri ordan raporu getirsin sorucak adam şimdi, dikilmiş köyün önüne yine yaa! bu gece bari bıraksa da uyusak yaa... rapor nerde getirsenize olm

Druid: abi valla ben raporu düşürmüşüm elimdeydii yaa nereye koydum acaba

Toytatın şimşeği: abi hadi yaa bul şunu geldik ******* satiim adama ne diycez köyü alamadık, ganimet yok, rapor da yok mu diycez abi... sen sahi orda kızın birine bişiy veriyodun abi ne ayaksın sen ?

Druid: kız mız deme ağzını topla lan o benim nişanlım bu güne bugün
ona şiir yazdım onu verdim herhalde

Toytatın şimşeği: abi o şiiri nereye yazdın, yani neyin üstüne yazdın sen abi ?

Druid: ha str.....
Mancınık:hadi yemek yiyelim bu akşam ne var yemekte
Tahıl: buakşam yemekte tahıl var.
TÜM ASKERLER : genemi yaaa her gün aynı yemek değiştiremediler gitti.

Tozama
19-06-2015, 20:52
Yarışmanın bitmesine 5 gün kalmış ya la

trabzonsporlu
19-06-2015, 21:22
Bir gün A oyuncusu ile B oyuncusu savaşıyormuş. B oyuncusu sabah hesabına girdiğinde A oyuncusundan saldırı geldiğini görmüş defans askeri olmadığından dolayı saldırıdan önceki bütün kafesleri satın almış.Daha sonra saldırı gelmeden yakınındaki fil olan bir vahadan hayvan kafesleyip köyüne getirmiş.Saldırı gerçekleşmiş A oyuncusu bütün askerlerinin öldüğünü görmüş hesabını silmeye almış ve B oyuncusuna bir mesaj atmış. Mesajda ''Hayvan gibi şiiy yapıyorsunuz yav biriniz tokmaklara giriyor biriniz paladinlere giriyor'' yazıyormuş.

HKC
23-06-2015, 23:19
-------------Üç ırk kendi aralarında kahramanlarını Vahaya göndererek kimin güçlü olduğunu Vahayı kimin alacağını ispatlamaya çalışırlar. Vaha ya giden üç kahramandan Cermenlere ait olan kahraman vahaya gitmesiyle dönmesi bir olur ve reislerinin önüne gelir. Ağzı burnu kan içinde yürümekten aciz şekilde durmaktadır.
-------------Reisler vahada neler olduğunu özel bir çadır içerisinde sorarlar. Halklarda dışarda toplanmışlar merakla beklemektedirler.
-------------Cermen'li Kahraman , '' Vahaya üçümüz birlikte girdik , birden karşımıza ufak tefek bir adam çıktı ve bize ne aradığımızı sordu. Ben de Vahayı ele geçirmek için geldiğimi söyledim. Birden üstüme atıldı , bana seferoğlullarından küçük enişte Davut derler , Sabrımı taşırma , benim sabrımı hiç sınama, diyerek beni bu hale soktu. ''
------------Olayı dinleyen reisler diğer Kahramanlara ne olduğunu sorarlar.
------------Cermenli Kahraman '' onlar Davut ağabey biz ehli imanız , memleketimizde zulum vardı , size sığınıp mülteci olmak isteriz dediler. Vede onlara çadır verildi. Ben dönerken yeyip içip keyif yapıyorlardı.''
-------------Resiler kendi aralarında görüşüp karar alırlar , Bu olayı bizden başka bilen olmayacak , halk duyarsa akın akın bizi terk edip vahaya çadırlara gider.

Ege
24-06-2015, 01:15
Yarışma süresi bitmiştir , sonuçlar gün içinde açıklanacaktır :)
iyi forumlar