PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Travian Mecmuası Sayı 1

Ege
19-04-2015, 20:22
http://i.hizliresim.com/ogna4R.jpg

Merhabalar arkadaşlar ,
Nihayet Mecmua'nın 1.sayısı ile karşınızdayız.Emeği geçen tüm rütbeli arkadaşlara teşekkür ederim , bunun bir başlangıç olduğunu unutmayalım.Bizi izlemeye devam edin :F

( Ufak hataları görmeyiniz yada görün :( )
Travian Mecmuası Sayı 1
19.04.2015
(TIKLAYINIZ) (http://issuu.com/esthertravianforum/docs/travian_mecmuas___say___1)

Epsilonn
19-04-2015, 20:23
Hayırlı olsun :)

Laurelinead
19-04-2015, 20:25
Hayırlı olsun ahali ! :D

Shy
Emeği geçen herkese teşekkürler

Tozama
Emeği geçen herkese teşekkürler :)

TatarKralı
19-04-2015, 20:26
Allahım çok şükür :'(

LayN
19-04-2015, 20:27
Hayırlı olsun emeği geçen herkese teşekkürler

umarım beğenmişsinizdir :)

Kenpachi
Hayırlı olsun ben mobilden bakıyom göremedim gs nin yenilmesini bekliyom burda. :D)

kostok218
Geç oldu ama ilk seferde olur böyle. :K Emeğinize sağlık.

Muyustan
19-04-2015, 20:34
O beklenen, yılan hikayesine dönen mecmua denen şey de çıkmış oldu bu vesile ile, mecmuanın hazırlanmasında ilk günden son güne emeği geçen tüm mecmuacı arkadaşlarım,

karacazade Ahmet abi başta olmak üzere,
Kenpachi Zafer'e,
castiel07 erhan'a,

bize son gaz destek veren arkadaşlarımız, çevirmenlereden,

Mirochi Ömer'e,
Laurelinead Ertuğrul'a,

bu işi başlatan, yöneten, her daim yanımızda olan, büyük emeği ve katkısı olan,

Shy'a

Teşekkürü borç bilirim.

Ve an itibari ile, mecmuacı görevimi bırakmış/bıraktırılmış olduğumu sizlerle paylaşmak istedim.

Bundan sonraki çalışmalarında herkese başarılar dilerim.

Allah, herkese gönlünce versin, herkes hakettiğini yaşasın, yaşayacaktır...

İyi forumlar, Allah'a ısmarladık.

Shy
19-04-2015, 20:35
O beklenen, yılan hikayesine dönen mecmua denen şey de çıkmış oldu bu vesile ile, mecmuanın hazırlanmasında ilk günden son güne emeği geçen tüm mecmuacı arkadaşlarım,

karacazade Ahmet abi başta olmak üzere,
Kenpachi Zafer'e,
castiel07 erhan'a,

bize son gaz destek veren arkadaşlarımız, çevirmenlereden,

Mirochi Ömer'e,
Laurelinead Ertuğrul'a,

bu işi başlatan, yöneten, her daim yanımızda olan, büyük emeği ve katkısı olan,

Shy'a

Teşekkürü borç bilirim.

Ve an itibari ile, mecmuacı görevimi bırakmış/bıraktırılmış olduğumu sizlerle paylaşmak istedim.

Bundan sonraki çalışmalarında herkese başarılar dilerim.

Allah, herkese gönlünce versin, herkes hakettiğini yaşasın, yaşayacaktır...

İyi forumlar.

Tesekkurler Muyustan

osmanlıx
19-04-2015, 20:43
Hazırlayan arkadaşları ve emeği geçen herkesi tebrik ederim .

Barney Stinson
19-04-2015, 20:53
Sonunda be, tebrikler arkadaşlar. Sonraki sayı için işbaşı ne zaman?

TatarKralı
19-04-2015, 20:55
Gerçekten çok güzel olmuş. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Bi kaçtane ''Keşke şuda olsaydı'' dedirten kısım var ama yinede güzel. İnşallah bir sonraki sayıda onlarda halledilir :)

LayN
19-04-2015, 20:58
Sonunda be, tebrikler arkadaşlar. Sonraki sayı için işbaşı ne zaman?

Hemen yarın ise koyuluyoruz :p
ise geç kalma :)

castiel07
19-04-2015, 21:13
yayında ve yapımda emeği geçenlere teşekkürler.

aldım teşekkürümü geri. içeriklerin yarısını diğer sayı için saklanmış sanırım :P

ÖNERİ: mecmua rütbesi kalksın yerine tas-mec gelsin tasarımcılar en iyisini biliyor. hem mecmua hem tasarım görevini yürütebilirler bence.

sarbi ç.
19-04-2015, 21:14
ZORBA birliklerine yer verdiğiniz için teşekkürler.

Tozama
19-04-2015, 21:14
aldım teşekkürümü geri. içeriklerin yarısını diğer sayı için saklanmış sanırım :P

ÖNERİ: mecmua rütbesi kalksın yerine tas-mec gelsin tasarımcılar en iyisini biliyor. hem mecmua hem tasarım görevini yürütebilirler bence.

Zor olur öyle abi. Çevirmen+mecmuacı olmak bile zorlar

qmarsiha
19-04-2015, 21:20
Doğum günlerinden oldu gecikmeler.Biliyoruz..

Ridwone
19-04-2015, 21:22
Hayırlısı olsun, emegı gecen arkadaslar güzel iş cıkarmışlar şimdi kocaman bi alkışlayın kendinizi :)

Aspava
19-04-2015, 21:42
Ühh artık.Hemen mi?10 dakika geçti be üzerinden.

Zaman kavramı yaratmayalım lütfen ;D bir iki dakikanın hesabını yapmayalım :D

Barney Stinson
19-04-2015, 21:47
Timey wimey stuff :p

qmarsiha
19-04-2015, 21:50
Abi sen bizi alıntılıyorsun,sonra biri siliyor..Allah Allah?

Aspava
19-04-2015, 21:51
Ben siliyorumdur belki bilemeyiz ki ;D

qmarsiha
19-04-2015, 21:52
Ben siliyorumdur belki bilemeyiz ki ;D
Güvenin gözü kördür,şüphenin xin gibi...

Kenpachi
19-04-2015, 22:33
Emeği geçen herkesi tebrik ederim.
Ahmet,
Yusuf,
Erhan
Emeklerinize sağlık. 2 kişi banlanmış.
Bence emeğe saygısızlık edilmiş bende olsam sanırım aynı tepkiyi verirdim.
Belkide daha bi ağır olur tepkim.
Olan gene shy ye olmuş bence. Hep derim sen bu foruma fazlasın abi.

castiel07
19-04-2015, 22:35
Emeği geçen herkesi tebrik ederim.

msj ını düzenle kardeşim. yanlış kişileri tebrik ediyorsun.

Kenpachi
19-04-2015, 22:57
msj ını düzenle kardeşim. yanlış kişileri tebrik ediyorsun.

Erhan ego tatmin etme gibi bir hedefleri olmayanlara ettim.
Şimdi nolcak acaba.
Gerçi bu gemi her türlü yürür 1 gider başkası gelir.
Kişiler hep gider kurum ise hep yerinde kalir.
Az zaman sonra bir kaç kişi kalırlar artıkın. ;)

Jeux
19-04-2015, 23:02
Hayırlı olsun efenim :)

trabzonsporlu
19-04-2015, 23:07
Hayırlı olsun tekrar foruma emeğinize sağlık güzeldi sıkılmadım incelerken.. iyi oyunlar :)

Kenpachi
19-04-2015, 23:21
Beyler gorevi birakan ark ları örgütledim foruma darbe yapcaz.
Adamlar eski yönetici taze istofa ettiler içeriyi iyi biliyorlar. :D
Katılmak isteyen yazsın bakim. :D)))

trabzonsporlu
19-04-2015, 23:22
Buradaki mesajlar neden editlenemiyor :/

kjdhsfdaasdkjhdf
19-04-2015, 23:22
Bilgisayarı elime alır almaz ilk işim okumak olacak. Tebrik ederim şimdiden.

kjdhsfdaasdkjhdf
19-04-2015, 23:25
Buradaki mesajlar neden editlenemiyor :/

Çünkü mecmuada hataya yer yok. İskenderunlu'dan bu yana hataylı da yok dikkat edersen.

:d

trabzonsporlu
19-04-2015, 23:27
Çünkü mecmuada hataya yer yok. İskenderunlu'dan bu yana hataylı da yok dikkat edersen.

:d

Forumda renkler taraflar insanlar değişmiş ama sen aynı :DDd

kostok218
19-04-2015, 23:30
Beyler gorevi birakan ark ları örgütledim foruma darbe yapcaz.
Adamlar eski yönetici taze istofa ettiler içeriyi iyi biliyorlar. :D
Katılmak isteyen yazsın bakim. :D)))

Ben de eski rütbeliyim beni de dahil et.

atafemrea
19-04-2015, 23:44
sahte admin hesabı kullanmaktan sabıkam var benide alın

CAESARİS
19-04-2015, 23:57
Sesi soluğu kesen adam

Editlemenizi sebebi ne ? Nedir bu korku adam mı yiyorlar pırpırları mı söküyorlar ?
Shy yazmakta mı yasak ne oluyor anlamadım?

castiel07
19-04-2015, 23:58
Editlemenizi sebebi ne ? Nedir bu korku adam mı yiyorlar pırpırları mı söküyorlar ?
Shy yazmakta mı yasak ne oluyor anlamadım?

ben editledim yahu :D hatta sildim de :P

shy nin msj ını sildim onu silince seninkinide silmem gerekti özel bi sebebi yok yani :)

CAESARİS
19-04-2015, 23:59
ben editledim yahu :D hatta sildim de :P

Size yazdım zaten bende.

Shy
20-04-2015, 00:04
Bazen oluyor oyle seyler, bugun de oldu, ilerde de olacaktir. Onyargili olmamak lazim. Olunca iste cok uzulen oluyor.

Hayirli sabahlar o/

CAESARİS
20-04-2015, 00:09
evet sana garezim var :D bumu duymak istediğin cevap :P

Soda için :)
Supernatural izlemeye devam bu arada :)

Sahrud
20-04-2015, 00:19
yahu ne korkması, sabahtan beri msjlarımı sildi, karşılık olaraktan sildim shynin msjlarını :P shy nin msj ını silince senin msj ında silinmesi gerekti :)

evet onun mesajını sildiğini görünce garipsedim :D

castiel07
20-04-2015, 00:22
Supernatural izlemeye devam bu arada :)

son sezonda takıldım kaldım ben ya en son hatırladığım şeytan olmuştu dean(spoiler içerir)

başlıyorum başlıyorum sonunu getiremiyorum, izlediğim ne kadar yabancı dizi varsa hep son sezonunda takılıp kaldım :D

Kenpachi
20-04-2015, 00:22
Beyler mecmulardan tam destek aliyoz yonetimi indircez. :D)))
Az kaldi. :D))))
Bide eski iyi yöneticilerde var tabi. :D)))

Sahrud
20-04-2015, 00:24
Beyler mecmulardan tam destek aliyoz yonetimi indircez. :D)))
Az kaldi. :D))))
Bide eski iyi yöneticilerde var tabi. :D)))

kolaydı o tabi

CAESARİS
20-04-2015, 00:25
son sezonda takıldım kaldım ben ya en son hatırladığım şeytan olmuştu dean(spoiler içerir)

başlıyorum başlıyorum sonunu getiremiyorum, izlediğim ne kadar yabancı dizi varsa hep son sezonunda takılıp kaldım :D

Uzun aralarda sonra kaldığım yeri unutunca sondan başa doğru gidiyorum.Kaldığım yere gelince burayı izlemiştim diyip ara sezonda bitiriyorum ben genelde dizileri =))

castiel07
20-04-2015, 00:27
Uzun aralarda sonra kaldığım yeri unutunca sondan başa doğru gidiyorum.Kaldığım yere gelince burayı izlemiştim diyip ara sezonda bitiriyorum ben genelde dizileri =))

ben not edicem artık izlediğim sezon ve bölümleri, en güzel çözüm o :)

themask
20-04-2015, 14:49
İstiklal Marşı ilk sayfada olmalıymış , ayrıca Tarla bulucu benim ömerle olan tüm ilişkilerimi bitiren bir çalışmaydı tarla bulucunun altına Topragı bol olsun Adanalı ile benim hakkımda emeği geçenlere teşekkür babında küççük bir teşekkür edilebilirdi ..........

themask
20-04-2015, 14:53
İstiklal Marşı ilk sayfada olmalıymış , ayrıca Tarla bulucu benim ömerle olan tüm ilişkilerimi bitiren bir çalışmaydı tarla bulucunun altına Topragı bol olsun Adanalı ile benim hakkımda emeği geçenlere teşekkür babında küççük bir teşekkür edilebilirdi ..........

Tarla bulucunun yapım aşamasında emeği gecen çifte vatandaş Rahmetli LUCA yıda unutmusunuz.....Daha ne bilğiler var bir bilseniz....:)

Ahkâm
21-04-2015, 01:20
o etik kurallar ne öyle ya :D yan köye saldırılmaz falan :D oyuna yeni başlayanların da beynini yıkıyorsunuz. oyun kuralları içinde strateji ne gerektiriyorsa o yapılır.

çalışmalarınızın devamını görmek dileğiyle.

castiel07
22-04-2015, 23:16
vaktiyle bi mecmua varmış, VAR OLSUN !! :eek:

linkinpark
17-05-2015, 16:07
Gayet başarılı olmuş, karikatürler de fena değildi hani :) elinize sağlık.

LayN
19-05-2015, 17:44
Ne 10 - 15 dk sonra 2. sayı mı geliyor aman allahım :P

Kenpachi
19-05-2015, 17:46
vaktiyle bi mecmua varmış, VAR OLSUN !! :eek:

Kanka noldu sizin bu 2. sayı yahu? :D)))

Ege
19-05-2015, 17:48
Kanka noldu sizin bu 2. sayı yahu? :D)))

Mecmua sorumlumuzu bekliyoruz mecmua şuan hazır, konuyu açıcak :)

Kenpachi
19-05-2015, 18:04
Mecmua sorumlumuzu bekliyoruz mecmua şuan hazır, konuyu açıcak :)

Ohooo siz ömeri beklerseniz daha çok beklersiniz. :D))))

Shy
19-05-2015, 18:26
Onun yerine Super Yonetici de acabilir eger Mecmua sorumlumuz mevcut degilse su an (=

Shy
19-05-2015, 18:30
konu birazdan aciliyorrrrrrrrrrrrrrr !

Tozama
19-05-2015, 18:35
Buyrun, 2. sayı burada (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=98702&p=1961774#post1961774)

Jelanie
19-05-2015, 19:49
Emeği geçen herkese teşekkürler

Yıllar evvel bu projeyi ilk hayata gecirenlerin basında yer alan biri olarak,
yaptıklarımızın arsive alıp,
simdi yapılanın sıfırdan bir sayfa ile ilkmiş gibi gosterilmesi..

Uzucu...

keske gencler simdiki basarılı calısmalarını,
devamı gibi kalındıgı yerden devam ettirebilselerdi..
Keske...

neyse.. Emeginize saglık

Tozama
19-05-2015, 19:54

Uzucu...

Keske...

neyse.. Emeginize saglık

Elimizden gelen en iyisi bu desek de mi kurtaramıyoruz kendimizi? :(

edw
20-05-2015, 00:22

Uzucu...

Keske...

neyse.. Emeginize saglık

Üzülmeyin. Kişiler bıraktıkları eserleri ile anılır.

Sizi; Sevgi&Saygı&Özlemle anıyoruz...

KeSo
20-05-2015, 00:27
Üzülmeyin. Kişiler bıraktıkları eserleri ile anılır.

Sizi; Sevgi&Saygı&Özlemle anıyoruz...

Biz de seni ...

themask
20-05-2015, 00:28

Uzucu...

Keske...

neyse.. Emeginize saglık

Buyur bu japonyada olsaydı ne yaparlardı harakari ama o kadarda değil acil su renkli niclerinize el sallamaniz beklentisiyle

Shy
21-05-2015, 01:07

Uzucu...

Keske...

neyse.. Emeginize saglık

Forumda mecmuayı "tekrar" cikartacak bir ekip ve hiyerarsi duzeni altinda yerini aldi.Mecmua ile ilgili kararlari da mecmua sorumlulari ile birlikte mecmuacilar kendileri aralarinda ya da diger rutbeli ekibine danisarak aliyorlar. (super yonetici ve diger rutbeliler, modlar degil.) Alacaklari kararlara ya da calismalara dogrudan mudehale ediyor degilim.

Belirttiginiz hususta haklisiniz. Sifirdan cikan yeni bir fikir degil ve eskinin devami. Mecmuaci arkadaslar epey ara verilen bir mecumayi yeniden baslatmak adina yeni gibi gostermis olabilirler. Bir artniyet oldugunu sanmiyorum. Ancak bu konu ile ilgili teklif gotureyim. Dilerlerse sayet eski mecmuanin devami gibi de gosterilebilir, sahsen benim adima mecmua sayisi 1 ile 8 demek arasinda pek fark yok.

Hatirlatmalariniz ve emekleriniz icin tesekkurler.

restart
21-05-2015, 02:11
:rolleyes: Başka şirketlerin projelerinde bir çok adminle çalıştım. Bu şekilde cevap verebilen admin az bulunur. Egolarından sıyrılmış bir admin bulunca değerini bilmek lazım. Ne kadar da önemsiz olsa da fikrimi belirtmek istedim. Takdir ettim doğrusu

themask
21-05-2015, 14:42
Kopyala yapıştır her yerde
İddialara göre, Prof. Demir'in 1990'larda yaptığı akademik bir çalışma 'çalıntı' çıktı ve Demir çalıntı çalışmayla ilgili özür diledi.

ÖSYM Başkanı Ali Demir, Alman Peter Latzke'nin yazdığı makaleleri 1990 yılında Teknik ve Tekstil adlı dergide dokuz bölüm süren bir yazı dizisinde kendi yazmış gibi gösterdiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. İntihalin fark edilmesi üzerine Demir 'özür' yazısı yayımladı.

Daha bitmedi ,

Loughborough Üniversitesi'nde doktorasını tamamlayan araştırma görevlisi olarak orada kalan Ali Demir 1990 yılında Türkiye'de çıkan Teknik ve Tekstil adlı dergide dokuz bölüm süren bir yazı dizisi yayınlamıştı. Ne var ki, Peter Latzke adlı gerçek Alman yazardan ilk yazıdaki kısa bir anma dışında söz edilmiyor ve makaleler Doç Dr. Ali Demir'in kendi eseriymiş gibi gösteriliyordu. Oysa, söz konusu olan hemen baştan aşağıya ana kaynaktan kelimesi kelimesine tercüme idi ve bir kaynağın bu şekilde kullanımı "intihal" sayılıyordu. Bu yazıları ilk sayıdaki anmayı görmeden Teknik ve Tekstil'de okuyanların bunların, her makalenin başında ilan edildiği üzere, tümüyle Doç. Ali Demir'e ait olduğunu düşünmeleri kaçınılmazdı.

ÖZÜR DİLEDİ
Bu durum önce Leeds Üniversitesi'nden Prof. Mike Denton'un dikkatini çekti Onun Loughborough Üniversitesi yönetimine başvurması üzerine konu Tekstil Bölümü Başkanı Prof. Dr. Gordon Wray'a iletildi. Aslında büyük kısmı aynen tercüme olan yazı dizisinin bu şekilde yayınlanmasını akademik ahlak açısından kabul edilmez bulan Dr. Wray derhal bir soruşturma başlattı. Uzun tartışma ve görüşmelerden sonra, Dr. Demir'in kariyerini tümden bitirecek bir adım atmak yerine, akademisyen dostlarının da ricalarını kıramayarak, onun Teknik ve Tekstil dergisinde bir özür yazısı yayınlatmasına razı oldu. Nitekim öyle oldu. Aslında bir çeşit itiraf olan ve dizinin 9. bölümün başında yayınlanan bu açıklamada şöyle deniyordu: "Doç Dr. Demir bu çalışma için Melland Textiberichte'den yazılı izni şimdi elde etmiş bulunmaktadır. Yazılı izni serinin yayınlanmasından önce elde etmediği için Doç. Dr. Demir hem sayın P. M. Latzke'den hem de Melland Textilberichte'den özür diler ve verdikleri izin için de teşekkür eder." Prof. Dr. Ali Demir'in bu "yayın"ı, basından gizlediği yayın listesine koyup koymadığı ise bilinmiyor.

Eski yok başkanı bile yapmış canimmmmmm

Jelanie
21-05-2015, 21:21

bir mecmua sorumlusu olarak bu cevabı kendinize yakıstırmanız ilginç oldu benim acımdan :)
basarılar dilerim.

tekrar emeklerinize saglık..

Forumda mecmuayı "tekrar" cikartacak bir ekip ve hiyerarsi duzeni altinda yerini aldi.Mecmua ile ilgili kararlari da mecmua sorumlulari ile birlikte mecmuacilar kendileri aralarinda ya da diger rutbeli ekibine danisarak aliyorlar. (super yonetici ve diger rutbeliler, modlar degil.) Alacaklari kararlara ya da calismalara dogrudan mudehale ediyor degilim.

Belirttiginiz hususta haklisiniz. Sifirdan cikan yeni bir fikir degil ve eskinin devami. Mecmuaci arkadaslar epey ara verilen bir mecumayi yeniden baslatmak adina yeni gibi gostermis olabilirler. Bir artniyet oldugunu sanmiyorum. Ancak bu konu ile ilgili teklif gotureyim. Dilerlerse sayet eski mecmuanin devami gibi de gosterilebilir, sahsen benim adima mecmua sayisi 1 ile 8 demek arasinda pek fark yok.

Hatirlatmalariniz ve emekleriniz icin tesekkurler.

shy;
rutbeler.. hiyerarşiler... vs bu detaylar a neden girdiniz bilemiyorum ancak nickimde yazan emekli moderatore takılmayınız. ben o mecmua icin calıstıgım donemde ne moderatordum ne bir baska sorumluluğu olan biri.

yalnız mecmuanın sayısının kac oldugunun nezrinizde bir oneminin olmayısını duymak... UZUCU!...

____

'' ortaya ''

belirtmek isterim ki;
gecmişte yapılan bir kac sayı mecmuaanın simdikinden daha iyi yada bu zaten var olan bir fikirdi calıntıdır ana fikri uzerine kurulu bir tutum degildir.

simdilerde gorev ve unvanım cok daha baska olsada... esasın da...

meslegi tasarımcı olan ve grafikten, dekorasyona, editorlukten sanat yonetmenligine kadar bir cok gorevde yer almıs biri olarak
bizler bu meslegi yaparken duygularımız olmadan hareket edemeyiz.

bizleri meslegimizi icra ettiren ve basarı kaydettiren esas olan duygu ve gozlemlerimizdir. iyi ve kotu gibi guzel ve cirkinin goreceli kavramlar oldugunun farkına varır ve yaptıgımız irili ufaklı eylemlerde takdir edilmeyi beklemez ancak icraatlerimiz yok sayıldıgı zaman kırılırız. eleştirileri duyabilmeyi ogrendigimiz ve baskalarının baska baska calısmalarını kabullenebildigimiz surecede basarı kacınılmazdır.

yas ortalamasının farkındayım ancak en azından soylemleri gerceklestirirken bu detayı goz onunde bulundurabilirsek sanıyorum ki bir 'tık' hayat namına yol almıs olabilirsiniz.

hani derler ya 'emege saygı' herhalde bu ve buna benzer konularda en cok altı doldurulması gereken tabir...

herkeze basarılar diler bu yapılan calısmalarınızın ilerki yıllarda yuzunuzu tebessum ettirecek anılarla hatırlamanızı umit ederim.
iyi aksamlar...

themask
22-05-2015, 12:19
bir mecmua sorumlusu olarak bu cevabı kendinize yakıstırmanız ilginç oldu benim acımdan :)
basarılar dilerim.

shy;
rutbeler.. hiyerarşiler... vs bu detaylar a neden girdiniz bilemiyorum ancak nickimde yazan emekli moderatore takılmayınız. ben o mecmua icin calıstıgım donemde ne moderatordum ne bir baska sorumluluğu olan biri.

yalnız mecmuanın sayısının kac oldugunun nezrinizde bir oneminin olmayısını duymak... UZUCU!...

____

'' ortaya ''

belirtmek isterim ki;
gecmişte yapılan bir kac sayı mecmuaanın simdikinden daha iyi yada bu zaten var olan bir fikirdi calıntıdır ana fikri uzerine kurulu bir tutum degildir.

meslegi tasarımcı olan ve grafikten, dekorasyona, editorlukten sanat yonetmenligine kadar bir cok gorevde yer almıs biri olarak

bizleri meslegimizi icra ettiren ve basarı kaydettiren esas olan duygu ve gozlemlerimizdir. iyi ve kotu gibi guzel ve cirkinin goreceli kavramlar oldugunun farkına varır ve yaptıgımız irili ufaklı eylemlerde takdir edilmeyi beklemez ancak icraatlerimiz yok sayıldıgı zaman kırılırız. eleştirileri duyabilmeyi ogrendigimiz ve baskalarının baska baska calısmalarını kabullenebildigimiz surecede basarı kacınılmazdır.

yas ortalamasının farkındayım ancak en azından soylemleri gerceklestirirken bu detayı goz onunde bulundurabilirsek sanıyorum ki bir 'tık' hayat namına yol almıs olabilirsiniz.

hani derler ya 'emege saygı' herhalde bu ve buna benzer konularda en cok altı doldurulması gereken tabir...

herkeze basarılar diler bu yapılan calısmalarınızın ilerki yıllarda yuzunuzu tebessum ettirecek anılarla hatırlamanızı umit ederim.
iyi aksamlar...

Harikasın kesin 1-2 kelime yazacağım akşama bu yazdıklarına ek olarak başdan sağma alel acele yazılacak şeyler değil. Galiba eski ile yeni burada fark ediyor , sadece mecbuada değil , hep söyledim yüzden geri saymacayla eğlenen , forumun ana kollarından biri olan sözlüğün perişan edilişi ve mecbuanın kopyala yapıştırılışı olmuyor adminler iyi ama seçimler iyi değil

Kenpachi
22-05-2015, 12:41
Harikasın kesin 1-2 kelime yazacağım akşama bu yazdıklarına ek olarak başdan sağma alel acele yazılacak şeyler değil. Galiba eski ile yeni burada fark ediyor , sadece mecbuada değil , hep söyledim yüzden geri saymacayla eğlenen , forumun ana kollarından biri olan sözlüğün perişan edilişi ve mecbuanın kopyala yapıştırılışı olmuyor adminler iyi ama seçimler iyi değil

Reyiz sözlük dedinde aklıma geldi. :D)))
Geçen komik şeyler yazdım diye roneten reyiz uyarı vermiş.
Sözlük korallarına aykırıymış mış. :D)))
Bence o sözlük kuralların aykırı deil onu kenpachi yazdı diye aykırı. :D)))

themask
22-05-2015, 12:55
Reyiz sözlük dedinde aklıma geldi. :D)))
Geçen komik şeyler yazdım diye roneten reyiz uyarı vermiş.
Sözlük korallarına aykırıymış mış. :D)))
Bence o sözlük kuralların aykırı deil onu kenpachi yazdı diye aykırı. :D)))

Kişiselleşmişiniz artık iki sevgili arasına asla girmem bu gün kavga edersiniz yarın barışırsınız kötü ben olurum...:)

Kenpachi
22-05-2015, 12:58
Kişiselleşmişiniz artık iki sevgili arasına asla girmem bu gün kavga edersiniz yarın barışırsınız kötü ben olurum...:)

Roneten reyiz yakıştırmışlar gel öpüşekte barışak.
Iyyy vazgeçtim yok yok kalsın. :D))))

mnsr
22-05-2015, 12:59
Mecmuanın ilk çıkarıldığı yıllarda forumla pek içli dışlı olan birisi değildim. Eski sayıları da çok kısa süre önce farkedip inceleme fırsatı bulup çok beğendim. Emeği geçenleri takdir ediyorum.

Mecmuanın yeniden çıkarılması forum adına güzel bir çalışma olacağını düşünüyordum. Bu sebeple yeni sayıda yayınlanacak bazı çalışmalara doğrudan veya dolaylı olarak katkıda bulunmaktan zevk duydum.

İlgili arkadaşlardan "Mecmua içeriği hazırlandı" lafını duyduktan sonra yayınlanması için uzun bir süre bekledik. Kimi arkadaşlar bu konuda rahatsızlığını dile getirince kaçamak ve topu başkalarına atarcasına cevaplar verildi.
Tam da "bu iş de yalan oldu" diye düşünmeye başladığım anda mecmua yayınlanınca heyecanla açıp incelemeye başladım. Fakat ilk andan itibaren estetikten uzak göründü gözüme. Ortaya özgün bir eser çıkarmak için değil de, sırf bir an önce yayınlayıp baskıdan kurtulalım mantığı ile yapılmış gibi geldi. Çok emek sarfedilen ve bir bütün olarak hazırlanan birçok içerik, gelişigüzel kırpıldığından özgünlüğünü kaybetmiş olarak sunuldu bizlere. İmla ve yazım hatalarına hiç girmeyeyim :D
Velhasılıkelam heyecanla açtığım mecmunın sonunu getirmeden kapamak zorunda hissettim. Çok büyük heyecanla ve emekle hazırlanan bu yapıt, yayın aşamasında sekteye uğrayarak bize servis edildi.

Şahsım adına yeni sayıda bu durumun yaşanmasını istemiyorum. Bu sorumluluğu üstlenen veya rütbesi gereği ilgilenmesi gereken arkadaşlardan, olaya bir hobi ve sanatsal bir çalışma olarak bakmalarını rica ediyorum. Bize de zevkle okumak kalsın :)

Shy
22-05-2015, 13:08
Mecmuanın ilk çıkarıldığı yıllarda forumla pek içli dışlı olan birisi değildim. Eski sayıları da çok kısa süre önce farkedip inceleme fırsatı bulup çok beğendim. Emeği geçenleri takdir ediyorum.

Mecmuanın yeniden çıkarılması forum adına güzel bir çalışma olacağını düşünüyordum. Bu sebeple yeni sayıda yayınlanacak bazı çalışmalara doğrudan veya dolaylı olarak katkıda bulunmaktan zevk duydum.

İlgili arkadaşlardan "Mecmua içeriği hazırlandı" lafını duyduktan sonra yayınlanması için uzun bir süre bekledik. Kimi arkadaşlar bu konuda rahatsızlığını dile getirince kaçamak ve topu başkalarına atarcasına cevaplar verildi.
Tam da "bu iş de yalan oldu" diye düşünmeye başladığım anda mecmua yayınlanınca heyecanla açıp incelemeye başladım. Fakat ilk andan itibaren estetikten uzak göründü gözüme. Ortaya özgün bir eser çıkarmak için değil de, sırf bir an önce yayınlayıp baskıdan kurtulalım mantığı ile yapılmış gibi geldi. Çok emek sarfedilen ve bir bütün olarak hazırlanan birçok içerik, gelişigüzel kırpıldığından özgünlüğünü kaybetmiş olarak sunuldu bizlere. İmla ve yazım hatalarına hiç girmeyeyim :D
Velhasılıkelam heyecanla açtığım mecmunın sonunu getirmeden kapamak zorunda hissettim. Çok büyük heyecanla ve emekle hazırlanan bu yapıt, yayın aşamasında sekteye uğrayarak bize servis edildi.

Şahsım adına yeni sayıda bu durumun yaşanmasını istemiyorum. Bu sorumluluğu üstlenen veya rütbesi gereği ilgilenmesi gereken arkadaşlardan, olaya bir hobi ve sanatsal bir çalışma olarak bakmalarını rica ediyorum. Bize de zevkle okumak kalsın :)

Güzel bir eleştiri, teşekkürler.

Kenpachi
22-05-2015, 13:08

Komutanım neden istifa edildi sanıyorsun. :D))))

themask
22-05-2015, 22:18
Ok
basarılar dilerim.

shy;

____

'' ortaya ''

belirtmek isterim ki;

iyi aksamlar...

Güzel bir eleştiri, teşekkürler.

Yazmak lazim diye düşündüm ister sevin ister sevmeyin ister begenin ister begenmeyin jelani çok güzel yazmış bende tekrar ekleme yapmak istedim...
Ömer yagliya tuzluya ellemiyor tüm yükü shy yükledi
Shy sıfırlanır nerdeyse bir mezarlığa dönüşen forumu eski günlerine döndürme çabasında , bir çok hatalar eksiklikler göremediği yanlışlar la foruma zaman ve emek veriyor , uzun zamandır yapilan en iyi eleştiri jelani yapdi cümlesi içinde duygulardan bahsetti , eskilere yeniler arasında ki farkı vermeye çalıştı nede güzel açıkladı ....
İnsanlar burada mod renkli nic alma mücadelesi içinde shy da içlerinde en iyilerine renk vererek forumu canlı tutma forumda yenilik yapma derdinde ugrasinda ama seçilenler birer ro*** konu kilitleme ban taşımayla bu is olmuyor beyler , modlar birer ikişer üyeyle kanka diğerleri üvey evlat adam insan kazanma derdinde değil caka satma derdinde , bir restorana gidersin şef gelir senle ilgilenir garson pervane olur tabaklar masa örtüsü tertemiz dır yemek kotu olsa bile sen yemeği görmesin neden ortam sıcak dır ortamın ruhu vardır shy senin renk verdiklerinin ruhu yok sıcaklığı yok yanlış secimler yapıyorsun sende haklisin kimi sececeksin omerle konusacaksin yoksa sen ne yaparsan yap istersen her üyeye bir mod dağılımı yapsanda bu is bir yere varmaz siz insanları kusturuyorsunuz istesenizde istemesenizde bu forumun mihank taşları var bi bakin eğlenceye bakin kodlara yakalanmadan saymacadan başka yaptığınız eğlence bi sohbet edecek gurubunun varmı önünüze engel olacak anlamak da zorlandığımız her kesin tepesine cokuyorsunuz sizler iyisiniz ama ehli değilsiniz bu foruma ehli kişler duygusu olan dünya görüşü olan ne oldum delisi olmayan bu isi ona buna Çaka satmak için değil de keyif alanlarin yöneteceği yöneticilerin tekrardan geri gelerek semeri altında değilde gerçek sahiplerine yani ne bileyim dedenin ve diğer eski abilerin ablalarin buraya can katacağını düşünüyorum bir takim önerilerde bulundukları sözlük ile ilgili yönetici seçimleri ile ilgili tekrardan gözden geçirilip acaba bu herif bu arkadaşlar doğru olabilirmi diye düşünülerek omerle konuşulup yeni bir düzenleme yapılması gerektiği kanaatindeyim.

Ha forumu birakdi bırakmadı diye düşünüyorsunuz zaten birakdik bi bakin kimi birakdiniz kime hangi konulara yöneticilik yapıyorsunuz anca bir iki konuya yazıp çıkıyoruz neyse acele yazıyorum .....

restart
23-05-2015, 02:34
şimdi forumda en azından okunacak,vakit geçirilecek birşeyler az da olsa oluyor.
Bu sürecin öncesinde yaprak kımıldamadığı günleri de unutmamak lazım. Foruma iki gün girmeyip sonra girildiğinde hiç bir mesaj yazılamamış olduğu günleri hatırlayınca bu günkü hali çok çok iyi sayılır. Bunları da görmek lazım.
Burası çok aşırı hareketlenir mi o eski şaşalı günlerindeki kadar. Bence zor. Bu sorunu bir çok forum yaşıyor. Oynanacak oyun seçeneği çok arttı. Oynayan sayısı azalıyor sürekli. Ayrıca insanların eğlence platformu olarak gördükleri alanlarda değişti. Shy istekli olan herkesi forumu hareketlendirsin diye gazlıyor.Ee o ne yapsın elinde olan seçenekler belli, Bir dünya seçenek yok ki aralarından daha iyileri seçeyim diye düşünsün. Eleştirilerde bazı noktalarda haklılık payı var mı var ama makine değil ki karşıdaki o da insan sonuçta. Konuşmak kolay ama iş icraata gelince o noktada sıkıntı başlıyor malesef.