PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden Travian Anılarım?

TravianTR
27-11-2014, 13:01
Merhabalar,

bir çok oyuncumuzdan güldüren, düşündüren veya zaman zaman ağlatan bir çok Travian anılarını duymaktayız. Neden bu güzel anılar bir alt forumda toplanmasın?

Travian aracılığıyla kurulan bir çok dostluklar, kardeşlikler olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Travian aracılığı ile tanışıp evlenen, hatırladıkça güldüren bir çok anının bütün oyuncularımızla paylaşılarak ön planda tutmak amacıyla böyle bir konunun oyuncularımızı sevindireceğini ümit ediyoruz.

Elbette yaşanan bütün anılar eğlenceli değil. Mesela Travian aracılığı ile tanıştığınız bir arkadaşınızın vefat ettiğinde, hiç tanımadığınız ama sizin için çok değerli olan bir arkadaşınızı son yolculuğuna uğurlamak için başka bir şehre cenaze törenine katılmak için gittiğini de biliyoruz. Böylesine büyük acılar içeren anıları duyduğumuzda gözyaşlarına hakim olmak gerçekten zor.

Yaşanan güzel veya acı anıların kaybolmaması ve herkesle paylaşılması için özel bir forumun bulunması mutlaka bir çok arkadaşımızı memnun edecektir.

Buyrun söz sizde

Saygılarımızla,
Travian Türkiye Ekibiniz

yarbay452
27-11-2014, 17:29
Hiç Unutmam İlk zamanlarımdı 2007-2008 Belki de.. Speedde oynuyoruz Rakip Bir arkadaşımıza Sıralı 20 saldırı attık Sıfırlama babında. Tabi İşler her zaman Yolunda gitmiyor.. Saldırıyı Attıktan Sonra askeri üstten incelememizi yaptığımızda Tüm Manco Saldırıları önde, Ana ordunun ise 20. sıradaki saldırı oldugunu farkettiğimiz zaman iş işten çoktan geçmişti.. Gözüm dönmüştü tabi haliyle sinirden :) En son hatırladığım bizim mançoları biçen Ahmet abimle(Rakip Oyuncu) konuşuyor olduğumuzdu.. O gündür Bu gündür her server Beraber oynarız..

Böyle Dostlar Kazanacaksak Razıyım Manço Biçtirmeye :)

orhanri
27-11-2014, 22:22
bir oyundayız..kıbrıs üniversitesi ekibimizle..
dedim bulduğunuzu oyuna getirin okulda rektör dekan da olur :)
sen misin diyen..
berkank kardeşimiz oyuna başlayalı 1 ay kadar olmuş..
birlik saldırılarına bir baktım natar merkez köy casuslanmış :)
hayırdır berkant ?
abi bu natarların her yerde köyü var ama birlikleri yok..
eee
ilerki dönemde sıkıntı olurlar bize diye düşündüm bir bakayım kafa adamlarının köy durumu nasıl :)
saldırak mı berkant ?
abi bende 70 asker var sal de ölümüne salayım :)
sonrası porfil yaptı kardeşimiz akıllı ol natar efendi gözlerimin hapsindesin :)

aradan 1 hafta geçti 2. köyünü attı bu kardeşimiz..
bir baktın kendi yan köyünü casusluyor ...
hayırdır..
abi böyle daha zevkli :)

orhanri
27-11-2014, 23:07
tüpçü akif başkan ...
kendisi tüp su bayi işi yapıyor aksaray vilatetimizde..
ALLAH razı olsun kesintisiz dükkanı açınca pc yi açar
sağolsun ama her gün 07 veya 07-10 civarı mesajı gelir :)
başkan hayırlı işler dükkanı açtık :)
bir gün saldırı var akif başkanın köyü bana 3 saat mesafe
yazdım başkan acil def atarmısın..
bizim akif başkan oyunda değil aradım cepten
akif acil def atarmısın oyuna gir
( akif başkan bankaya gitmiş o gün erkenden )
telefondan duyuyorum ....

bankacıya sesleniyor hadi benim işimi hemen hallet başkanın köye saldırı var :)

https://www.youtube.com/watch?v=ECvadCkPpgY

rüzgar46
27-11-2014, 23:31
bıgun okula gıttık surat asık kafam bozuk hoca dedı noldu evladım karadenızde gemılerın batmıs gıbı babanmı dovdu yok hocam annenmı kızdı yok hocam kız arkadasındamı ayrıldın yok hocam ya noldu lan dedı sınırlenerek koyum yandı hocam yıktılar dedım hayrola olen kalan varmı dedı telaslanarak yok hocam noldu yıldırım falanmı dustu yangınmı cıkdı dedı mancınıkla yıktılar hocam dedım olum manıcınık eskı caglarda kaldı sımdı mancınık dıye bısey yok dedı hocam oyun oynuyorumda orda koyumu yıktılar dedım sonrasında suratımda 5 parmagının ızı cıkdı oturdum yerıme hahahahah anlıcanız travıan yuzune hocadan dayak yedık :D

RONALDINHO
27-11-2014, 23:51
yaw abi bi gün arkadaşlarla toplandık bi yere gitmiştik konser fln vardı galiba sora adam helikopter le geldi millet adamı bıraktı helikopterin başına toplandı sora bi dayı geldi tam böle bi köylü tipi wardı adam pilotu çekti olum elleme çocuklara baksınlar köylü bebesi ne bilsin uçağı diyo tabi biz gülmeye başladık çocuklar birbirini paralıyodu altından geçmek için kısın biri sordu ne war aşağıda diye dedim heralde cinsiyetine bakıolar kız tuttu erkek demezmi

Boyle iste anlicaniz

whocarex
28-11-2014, 00:35
---- Rezervuar----

ultrAslan
28-11-2014, 00:51
#Rez zzzz

Tywin Lannister
28-11-2014, 01:13
5 yada 6 yıl önce lisede ki geometri hocamı mancınıklarla korkutup sınıfı geçmiştim :) Daha doğrusu 40 beklediğim yazılıdan 75 almıştım. Hiç unutmam bu olayı...

yktgzl
28-11-2014, 01:34
Anı değilde lisede hocamla teneffüslerde, odasına gidip köyü kontrol ederdik, teneffüsleri daha çok seviyordum :D

Kenpachi
28-11-2014, 11:42
Bu mesaj burda dursun aklıma gelince yazarım bişiler artık. :D :D

ÇERMİKLİ
29-11-2014, 14:27
ÇERMİKLİ & Ferhan ÇİÇEK

Bang Bang
30-11-2014, 01:13
asıl anı efsane eski 3x jfw safak ekıbı olarak sürekli buluşuruz herkez yer içer en son hesap zamanı chm yusufa en az 300 tl hesabı tam kıtlerken bi bakarsın o baskasına kitlemiş ama bir gün kitlicem ona hesabı :D

ÇAKIROĞLU
30-11-2014, 18:41
bundan yıllar önce acemiyiz tabi neyin ne olduğunu bilmiyoruz arkadaş var onun hesap benim hesap ayrı birgün açtım hesabı girdim kışlaya galyalıyız depolar dolmuş 33 tane phalanx bastım ertesi gün gittim dedim bende 30 asker var.oda cermen inatlaştık kim daha çok bascak diye bakıyorum o daha çok basıyor tokmak sallayan ucuz basılıyor sonra gittim bunun hesaba girdim benim hesaba küfür içerikli mesaj attım.sonra benim hesaba girdim mesajı arşivledim sonra araştırdım multihunter diye bir şey varmış bunu şikayet ettim arkadaşın haberiyok tabi ertesi gün mesaj geldimultihunterden. baktım sol kö şede multi hesap yazıyor benim nüfus onunkinden düşüktü olan bana oldu ona ceza geldi benim hesapta gümbürtüye gitti.anlicanız ilk serverda arkadaşla savaşırken elmizdekinden olduk buda tatlı bir anı oldu buraya yazmak nasipmiş.

linkinpark
30-11-2014, 19:49
bi gün oyuna ilk başladığım server klasik s12de ev arkadasımla oynuyoruz, daha dogrusu o oynuyor, ben ona yancılık yapıyorum herneyse, IceQueen hesabımızın adı, çok aktif bi hesap 6-7 tane yeşil 4-5 tane kırmızı madalyamız var. kahraman da sanırım ilk 10da, bizim köye saldırı geliyor, ev arkadasım evde yok hesaba ben bakıyorum. ama ne yapıcam ne edicem bilmiyorum. neyse aradım bizimkini sagda solda ne kadar def var çek, şu şu hesaplardan iste falan dedi. ona mesaj buna mesaj, derken oyuna yeni başlamanın heyecanıyla yan köyü birinden vaha almaya calışırken kahramanı merkeze cekmeyi unuttum. dolayısıyla bizim tarlalar sıfırlandı, tabi benim elim ayagım titredi yusuf agzıma edecek diye, eve geldi kanka dedim böyle böyle kahramanı yan köyde unuttum; senin şeyin sağolsun yani canın dedi işte. belki o hatayı yapmasaydık tarlaları kurtarıcaktık herneyse :D

hitmen
04-12-2014, 13:20
oyunu ilk oynayışım.s10 da oynuyorum.acemiyim daha.bir köyü casusladım asker var.saldırı askerlerimi yolladım ama sonuç olumsuz.bunu bir kaç defa denedem ama her seferinde rakip oyuncunun askerlerini kesemedim.sonra bir arkadaşa anlattım durumu, oda "asker kaçırma" aktiftir, bu yüzden askerlerini kesemiyorsun dedi.küçük bir araştırmadan sonra (tam hatırlamıyorum),asker kaçtıktan 10 sn sonra geri dönünce o ana denk getirirsen askerlerini kesersin dediler.bende bunu önce kendimde denemek istedim.yan köyümden merkez köyüme 10 sn ara ile 2 saldırı yolladım.(benim merkez köyde asker kaçırma aktif)..saldırıya bir kaç saat vardı.pc yi kapatıp çıktım...oyuna girdiğimde merkezime 2 saldırı olduğunu gördüm.heyeceanlandım kırmızıları görünce.vay amk kim bu saldıran deyip baktım...saldıran BEN mişim ... ahahaha...küçük bir anı..

crypter
05-12-2014, 16:26
gri bölgeye köy kurmuştum natarlar patlattı

fedakar44
06-12-2014, 08:51
2007 başladım oyuna hergun yeni birşey oğreniyordum
Sabah 5 te kalkıp oyuna bakıp ole iş için yola çıkıyordum
Yağma yapılacak kordinatlarıda elle kağıda not ediyordum evde ablam ve erkek kardeşime şu saatte saldırı yollayın diye yazıyordum
Sabah 5 te 2 k pladini yağmaya yolladım her zaman yolladığım koye
(bizimm arkadaşta saldırı atayım derken destek gondermiş)
Olan oldu bizümm pladinler mefta akşam oldu eve geldim
Bi kıyamet koparmışım apartman ayağa kalktı evde çıt yok
Raporları inceledim saldırı sabah 7 de girmiş
Okadar yıl geçti halen evdekilere itiraf etmedim buraya yazıyorum yukum hafifledi sanki :D

TVM
07-12-2014, 01:33
++++++++++++++++++++

rüzgar46
07-12-2014, 02:02
++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++

Çevik.
07-12-2014, 04:02
6 ay sonra düğünüm vardi
travian mi ben mi dedi
hala travian oynuyorum

Cube
09-12-2014, 15:43
7 yıl önce Lise 1'e giderken çok bağımlısıydım bu oyunun. Ders falan çalışmıyordum. geceleri saat kurup kalkıp saldırı atıyordum falan. bi gece tam sıralı saldırı atacağım saat 3 gibi bilgisayar başındayım babam arkamda belirdi. ders çalışmak için kalkmazsın oyun için bu saatte kalkarsın gibi laflar söyledi :D karnemde 6 tane 1 gelmişti. o günden sonra babam modemi sakladı. oyuna ara vermek zorunda kalmıştım :D şu anda üniversite öğrencisiyim. hala gece alarm kurar kalkarım ve her zaman arkamda babam çıkacak gibi arkamı kontrol ederim :D

Küçük Kasap
01-09-2015, 04:32
bir oyundayız..kıbrıs üniversitesi ekibimizle..
dedim bulduğunuzu oyuna getirin okulda rektör dekan da olur :)
sen misin diyen..
berkank kardeşimiz oyuna başlayalı 1 ay kadar olmuş..
birlik saldırılarına bir baktım natar merkez köy casuslanmış :)
hayırdır berkant ?
abi bu natarların her yerde köyü var ama birlikleri yok..
eee
ilerki dönemde sıkıntı olurlar bize diye düşündüm bir bakayım kafa adamlarının köy durumu nasıl :)
saldırak mı berkant ?
abi bende 70 asker var sal de ölümüne salayım :)
sonrası porfil yaptı kardeşimiz akıllı ol natar efendi gözlerimin hapsindesin :)

aradan 1 hafta geçti 2. köyünü attı bu kardeşimiz..
bir baktın kendi yan köyünü casusluyor ...
hayırdır..
abi böyle daha zevkli :)
hahahahahahah buna çok güldüm gerçekten

Küçük Kasap
01-09-2015, 04:39
gri bölgeye köy kurmuştum natarlar patlattı
ağlattın :'(

Küçük Kasap
01-09-2015, 04:48
Bende küçük bir anı anlatıyım :D sanırım 3-4 sene önce oyuna ilk başladığım sene hocamdan gördüm bu oyunu. Dedim hocam bu nedir nasıldır falan anlattı,dedim ki bende oynayım hocam bi köyde ben kuruyum yardımcı olur musunuz :) olur dedi başladık oynamaya o tabi 6-7 köylü biz daha 50 nüfustayız saldırılar gelmeye başladı diyorum hocam bu bana saldırıyo bi mesaj tık kesiliyo saldırı başka biri saldırıyor diyorum hocam bu bana saldırıyor bi karşı saldırı tık kesiliyor . beni bir de birliğe aldırdı yanlış hatırlamıyorsam S13 tü CLAN birlikleriydi (o günden sonra ne bu birliği duydum ne de bu birlikten birini görmedim oynayan varsa mesaj atın ) neyse böyle böyle hocamın oldu 10-11 köyü benim de 3-4 köyüm var. Savaş kızıştı Wow zamanı geldi saldırılar geliyor hocama. Kendi defleri de hep dışarda yetişmiyor(ortağıyla bi anlaşmazlık olmuştu) bende bu arada tabi 3-5 3-5 derken 1k pretoryan basmışım :D dedim bunu atıyım savunur o kadar yardım etti sonuçta :) Saldırı bi geldi 50k lık bir ordu tabi benim preler uçtu :D ilk bastığım ordu böyle patlamıştı içime oturmuş demek ki :) hocamla şimdi yıllar sonra yine aynı serverda oynuyoruz ama bu sefer def sayım milyon(lar) şükür.

K.R.A.L
02-09-2015, 21:08
asdferttyuıı

suvari1071
02-09-2015, 21:15
fazla zaman çalıyor bendede zaman cok

OffLee
04-09-2015, 07:13
hepsini yazsam muhtemelen ufak çaplı bir kaç cilt çıkar ama en acısı 2 sene ortak oynadığım Aslı abla'mın meğersem ibrahim olmasıdır.

restart
04-09-2015, 16:01
hepsini yazsam muhtemelen ufak çaplı bir kaç cilt çıkar ama en acısı 2 sene ortak oynadığım Aslı abla'mın meğersem ibrahim olmasıdır.

Bu süperdi .
Beni güldürdün Allahta seni güldürsün . :rolleyes::D:D

DeLi MaVi
20-09-2015, 22:14
Buyrun söz sizde

Çünkü Travian Aşktır (http://i.hizliresim.com/1kQbX1.jpg)

crysis82
26-09-2015, 20:16
Bende küçük bir anı anlatıyım :D sanırım 3-4 sene önce oyuna ilk başladığım sene hocamdan gördüm bu oyunu. Dedim hocam bu nedir nasıldır falan anlattı,dedim ki bende oynayım hocam bi köyde ben kuruyum yardımcı olur musunuz :) olur dedi başladık oynamaya o tabi 6-7 köylü biz daha 50 nüfustayız saldırılar gelmeye başladı diyorum hocam bu bana saldırıyo bi mesaj tık kesiliyo saldırı başka biri saldırıyor diyorum hocam bu bana saldırıyor bi karşı saldırı tık kesiliyor . beni bir de birliğe aldırdı yanlış hatırlamıyorsam S13 tü CLAN birlikleriydi (o günden sonra ne bu birliği duydum ne de bu birlikten birini görmedim oynayan varsa mesaj atın ) neyse böyle böyle hocamın oldu 10-11 köyü benim de 3-4 köyüm var. Savaş kızıştı Wow zamanı geldi saldırılar geliyor hocama. Kendi defleri de hep dışarda yetişmiyor(ortağıyla bi anlaşmazlık olmuştu) bende bu arada tabi 3-5 3-5 derken 1k pretoryan basmışım :D dedim bunu atıyım savunur o kadar yardım etti sonuçta :) Saldırı bi geldi 50k lık bir ordu tabi benim preler uçtu :D ilk bastığım ordu böyle patlamıştı içime oturmuş demek ki :) hocamla şimdi yıllar sonra yine aynı serverda oynuyoruz ama bu sefer def sayım milyon(lar) şükür.

zaten o serverden sonra dağıldılar görmemen normal. o server oyunu zincirshow bitirdi...

osmancan71
26-09-2015, 20:24
bende az önce arkadaşa anlattım travian değil ama bi gün knight online oynuyoruz kuzenin uykusu geldi nöbeti ben aldm char kasıyoruz :D oyunun seside hafif açık oyunu oynarken bu arada saatte baya ilerlemiş sabah olmuş kuş sesleri gelio bende sesi duydukca bakıyorum oyuna bu mapde kuş sesimi vardı yaw diyorum :)

travian içinde il kütüphanesine kayıt olmuştum orda günlük 1 2 saat pc bakabiliyoduk :D ozamanlar yaş küçük babam pc kapatrdı bana çok oynadığım için :) yazlarıda camı açık bırakırdım balkonda yatardım camdan içeri girip arada bakardım geceleri hatta 1 2 kez rüyamda köyü görüp oyuna bakdığım olmuştu :D bi arada travian 3 hafta çarşıya çıkamama neden olmuştu. çok çektim bu oyundan bırakdım 3 yıl unuttum oyunu sonra yine bi tesadüfle başladık :(

justsv1
07-10-2016, 13:28
2012 den önce olması lazım, o zaman KUSURSUZ birliğindeydim, çok ama çok eski yalnız, 5-6 sene olmuştur rahat. Her neyse wow zamanı geldi, wow zamanının başında oynadım ama araya bir şeyler girdi ve kimin wowu kazandığını görememiştim. İçime dert oldu bugün forumda aradım onu da bulamadım. Çok eski köklü arkadaşlar varsa ve oynadığım zaman oynamışsa bana yazabilir kazandı kazanmadı diye. Büyük ihtimalle wowu kuramamışızdır rakibimiz daha güçlüydü :) Veya KUSURSUZ birlikleri hiç wow kurdu mu onu da yazabilirsiniz.