PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Islam birliği (+/-)

AAlpereNN
04-02-2014, 17:21
İSLAM BİRLİĞİ:Kesinlikle siyasi veya ideolojik olarak kurulMAmış bir birliktir tek amacımız oyunda olsa İSLAM ın her yerde olduğunu göstermektir çoğu arkadaşımızdan bu isimde birlik kurmayın bu yanlıştır şeklinde mesaj alacağıma eminim ama nasıl milletimiz çocuğunun ismini İSLAM koyuyorsa bizde birliğimizin ismini İSLAM koyacağız ve dediğim gibi kesinlikle ve kesinlikle siyasi ve ideolojik bir birlik değiliz güneydoğu bölgesinde kurulacak olan ve server5 ten kardeşlerimizle birlikte oynayacağımız bir OYUNDUR lütfen bunun bir oyun olduğunu unutmayalım tüm servera başarılar dilerim….

KARAHAN
04-02-2014, 17:23
Başarılar.

wilddragon
04-02-2014, 17:24
İSLAM BİRLİĞİ:Kesinlikle siyasi veya ideolojik olarak kurulMAmış bir birliktir tek amacımız oyunda olsa İSLAM ın her yerde olduğunu göstermektir çoğu arkadaşımızdan bu isimde birlik kurmayın bu yanlıştır şeklinde mesaj alacağıma eminim ama nasıl milletimiz çocuğunun ismini İSLAM koyuyorsa bizde birliğimizin ismini İSLAM koyacağız ve dediğim gibi kesinlikle ve kesinlikle siyasi ve ideolojik bir birlik değiliz güneydoğu bölgesinde kurulacak olan ve server5 ten kardeşlerimizle birlikte oynayacağımız bir OYUNDUR lütfen bunun bir oyun olduğunu unutmayalım tüm servera başarılar dilerim….

Server 1 e hoşgeldiniz kardeşim. herkes için hayırlısı olsun..

safran
04-02-2014, 17:28

hoş geldiniz güzel bir isim başarılar..

kuzay
04-02-2014, 17:30

Vay din kardeşlerim :) Hocam o birliği burda değil avrupada kurman uygun düşer elhamdürilah hepimiz müslümanız .
Mazalah sana saldırı çıkarız çarpılırız filan .
Bence bidaha düşün

triska
04-02-2014, 17:34
Başarılar dilerim.

İsim konusunda eleştirilecek birşey olduğunu sanmıyorum.

AAlpereNN
04-02-2014, 17:35
teşekkür ederim sizlerede hayırlı olsun

AAlpereNN
04-02-2014, 17:37
Vay din kardeşlerim :) Hocam o birliği burda değil avrupada kurman uygun düşer elhamdürilah hepimiz müslümanız .
Mazalah sana saldırı çıkarız çarpılırız filan .
Bence bidaha düşün

estağfurullah üstadım ne çarpılması birliğin isimi sadece saldırıyı alacak olanlar bizleriz inşallah onun ismine yakışmaya çalışacağız ne yapsak yetmez ama burada unutulmasın diye bu ismi kullanıyoruz teşekkürler cevabın için

AAlpereNN
04-02-2014, 17:38
Başarılar dilerim.

İsim konusunda eleştirilecek birşey olduğunu sanmıyorum.

isim hakkındaki düşüncenizden dolayı çok teşekkür ederim böyle düşünenleri bulabilmek zor size başarılar….

AAlpereNN
04-02-2014, 17:40
hoş geldiniz güzel bir isim başarılar..

teşekkürler sizlerede başarılar….

cerenselda
04-02-2014, 18:04

bu isme multinin yada adminin pek olumlu bakacagı fikrinde degilim ama sizede başarılar herkesin kendi görüşü tabi ama dini isimleri bir oyuna karışdırmak da ne kadar dogru sizin bileceginiz iş

nobility
04-02-2014, 18:07
Tamam hacılarda geldi artık servera başlayabiliriz....

batusay
04-02-2014, 18:07
isim hakkındaki düşüncenizden dolayı çok teşekkür ederim böyle düşünenleri bulabilmek zor size başarılar….

hocam böyle düşünenleri bulmak neden zor?

uruguayda mı yaşıyoruz :)

ComiKaze
04-02-2014, 18:23
Her ne kadar siyasi veya ideolojik olarak kurulmasa da İslam'ın bu oyunla alakası yoktur. Bence oyunla İslam'ı hatırlatmak pek de doğru düşmez.

triska
04-02-2014, 18:48

Triska bunu beğendi +1 :)

AAlpereNN
04-02-2014, 20:21
bu isme multinin yada adminin pek olumlu bakacagı fikrinde degilim ama sizede başarılar herkesin kendi görüşü tabi ama dini isimleri bir oyuna karışdırmak da ne kadar dogru sizin bileceginiz işÖzür dilerim ama oyunda olsa dini şeylerin unutulmaması için çaba sarf ediyoruz oyuna bulaştırma emellerimize alet edindirme gibi mevzuar değildir sadece oyunumuzu oynuyacağız ve isim olarakda bunu seçdik

AAlpereNN
04-02-2014, 20:26

hacı hoca değiliz sadece isim beğendik seçtik yani normal insanız arkadaş normal sizin gibi ama espiri güzel….

AAlpereNN
04-02-2014, 20:28
hocam böyle düşünenleri bulmak neden zor?

uruguayda mı yaşıyoruz :)

yukarıdaki ve aşağıdaki arkadaşlarımızın kendilerine göre haklı olarak bizi eleştirilerini okumadınız galiba çoğu kişi bizlere bu tepkileri veriyorlar belki haklılar belki değiller bizim içimiz rahat….

AAlpereNN
04-02-2014, 20:30
Her ne kadar siyasi veya ideolojik olarak kurulmasa da İslam'ın bu oyunla alakası yoktur. Bence oyunla İslam'ı hatırlatmak pek de doğru düşmez.

bu da sizin nacizane düşünceniz….​Belki oyunla değilde oyunda hatırlatmak bizim ki….

kuzay
04-02-2014, 20:32
hacı hoca değiliz sadece isim beğendik seçtik yani normal insanız arkadaş normal sizin gibi ama espiri güzel….
hocam keşke deniz feneri filan koysaydın kurban bayramında bizde pladin toyton yolardık sana:)

Hocam vala çarpılacaz elhamdürilah müslümanız.Sen adelet hak filan koy bari:)

DeathStation
04-02-2014, 20:35
hocam keşke deniz feneri filan koysaydın kurban bayramında bizde pladin toyton yolardık sana :)

bu güzeldi :)

kuzay
04-02-2014, 20:36
Yo£cu (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=93569&page=5) birlikleri adına Duyuru:

İslam birliklerine saygımız sonsuz ve kati suretle birliklerimizden İslam birliklerine tek bir saldırı dahi gitmeyecektir.

Yo£cu (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=93569&page=5) birlikler kurucusu mehmet.

AAlpereNN
04-02-2014, 20:37
hocam keşke deniz feneri filan koysaydın kurban bayramında bizde pladin toyton yolardık sana:)

Hocam vala çarpılacaz elhamdürilah müslümanız.Sen adelet hak filan koy bari:)
:) ne denizi ne feneri ne kurbanı ben bu tür olaylar olmasın diye açıklama yapıyorum yapmayın etmeyin hacıyla hocayla ne işi bu biz hep bu isimle kuruyoruz zaten sonra çabucak sıkılıp siliyoruz en son server5 te oyunuyorum hala da devam ama isim farklı ama önce bu isimdi

kuzay
04-02-2014, 20:40
:) ne denizi ne feneri ne kurbanı ben bu tür olaylar olmasın diye açıklama yapıyorum yapmayın etmeyin hacıyla hocayla ne işi bu biz hep bu isimle kuruyoruz zaten sonra çabucak sıkılıp siliyoruz en son server5 te oyunuyorum hala da devam ama isim farklı ama önce bu isimdi
Yav hocam bırak şimdi kim cüret edip saldırsınki sana maşalah travianın halifesi gibi oldun cihat bile ilan edersin yakında:) .Sıkılır silersin tabi:)

Gazoz Kapağı
04-02-2014, 20:40
Agnostikleri alıyor musunuz birliğe?

kuzay
04-02-2014, 20:41
türkçesi ne demek:)

Gazoz Kapağı
04-02-2014, 20:42
türkçesi ne demek:)

Bilinemezci.

AAlpereNN
04-02-2014, 20:42
Yo£cu (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=93569&page=5) birlikleri adına Duyuru:

İslam birliklerine saygımız sonsuz ve kati suretle birliklerimizden İslam birliklerine tek bir saldırı dahi gitmeyecektir.

Yo£cu (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?t=93569&page=5) birlikler kurucusu mehmet.

mehmet bey zaten sizler +/+ bu bölgede kurulan bir oluşumsunuz ama ismimiz İSLAM diye saldırmamazlık yapmanız kabul edilemez biz o ismin arkasına sığınmak için kurmadık böyle bir amacımızda olmadı olmayacakta ama yok biz sizi sevdik saldırmayız derseniz bizim birliğimiz sizin yanınızdadır….

AAlpereNN
04-02-2014, 20:44

öncelikle server5 ten birkaç kişiyle geliyoruz ve dışarıdan birini almakta başlarda birazcık anlamsız biz başlarda olduğumuz kadar olup gelişmemize ve duruma bakacağız ona göre hareket edeceğiz….

AAlpereNN
04-02-2014, 20:47
Yav hocam bırak şimdi kim cüret edip saldırsınki sana maşalah travianın halifesi gibi oldun cihat bile ilan edersin yakında:) .Sıkılır silersin tabi:)

ilahi mehmet bey siz de :)

kuzay
04-02-2014, 20:47
mehmet bey zaten sizler +/+ bu bölgede kurulan bir oluşumsunuz ama ismimiz İSLAM diye saldırmamazlık yapmanız kabul edilemez biz o ismin arkasına sığınmak için kurmadık böyle bir amacımızda olmadı olmayacakta ama yok biz sizi sevdik saldırmayız derseniz bizim birliğimiz sizin yanınızdadır….
Hocam bizde allah korkusu var o ismin tepesinde dalgalandığı bir birlige nasıl olurda saldırırız:)

coat_ill
04-02-2014, 20:49

zyıf olanları mı? güçlü olanları mı? :)

lorizon
04-02-2014, 20:52
Efendi sen sacmalamissin.burada din dil irk gibi ayrimciligi yapilmaz bazi dini degerleridz oyuna alet etmeyiniz lutfen buradan admine sesleniyorum din dil irk ayrimciligi yada bunlari kullananlara izin vermeyin hic biri kimsenin tek elinde degil s1 de gordugum anda multiye ilk sikayet msj benden gidicek biraz saygi lutfen herkeze keyifli oyunlar...

Ivan
04-02-2014, 20:53
Siyasete karıştırılan din travianada karıştırılıyor ayıp

AAlpereNN
04-02-2014, 20:54
Hocam bizde allah korkusu var o ismin tepesinde dalgalandığı bir birlige nasıl olurda saldırırız:)

:) ne diyim size yalnız çok fazla takip edemedim de galiba sizin bölgede işler karışık Allah kolaylık versin….

AAlpereNN
04-02-2014, 20:55

:) ne diyim size yalnız çok fazla takip edemedim de galiba sizin bölgede işler karışık Allah kolaylık versin….

kuzay
04-02-2014, 20:55
Hocam sen duğalarını esirgeme bizden :) islam ordularınıda kattınmı arkamıza bizim Allah şahidimizdir korkumuz yok:)

Muyustan
04-02-2014, 20:57
Siyasete karıştırılan din travianada karıştırılıyor ayıp

Tüh ne yapsak şimdi bu kadar insanın beynini yıkayacaklar şimdi dini kullanarak ya

kuzay
04-02-2014, 20:59
Tüh ne yapsak şimdi bu kadar insanın beynini yıkayacaklar şimdi dini kullanarak ya

Vala benden hamade isterlerse ben yolarım asker isterlerse saldırı askerimi bile destek atarım:))

Muyustan
04-02-2014, 21:01
Vala benden hamade isterlerse ben yolarım asker isterlerse saldırı askerimi bile destek atarım:))

Ahahaha :D ee ne de olsa işin ucunda öbür taraf var :D bu travian serveri bir imtihan önemli olan ilerisi :D

Bu arada birliğe şimdiden başarılar isim tercihiniz çok güzel isminiz gibi güzel bir server geçirirsiniz inşallah :)

dip : Düşman saldırısa felak,nas ; Siz saldırırken , fatiha,ihlas ; nazar değince, ayetel kürsi ; Wow zamanı hergece bir hatim tavsiyelerimdir :D

AAlpereNN
04-02-2014, 21:01
Efendi sen sacmalamissin.burada din dil irk gibi ayrimciligi yapilmaz bazi dini degerleridz oyuna alet etmeyiniz lutfen buradan admine sesleniyorum din dil irk ayrimciligi yada bunlari kullananlara izin vermeyin hic biri kimsenin tek elinde degil s1 de gordugum anda multiye ilk sikayet msj benden gidicek biraz saygi lutfen herkeze keyifli oyunlar...

bizler travian kurallarına aykırı birşey yapmıyoruz şikayet ediniz sorun değil bizim zaten kullandığımız bir isim illa ki kullandırtmam diyorsanız işte adminler.bizler için sorun teşkil etmiyor biz taşımaya çalışacağımız isimde hiç bir şekilde ayrılıkçı bir şey görmüyoruz tam tersine birleştirici olduğu için kullanma niyetindeyiz ve admin kullandırtmam dersede sonuçta biz emelimize ulaştık ismimizi ne yazarsak yazalım İSLAM olduğunu göreceklerdir ki köylerimizin ismini yaparız profillerimizde yazarız genede unuturmayız her saldırıda her savunmada ya da her pazardaki ticarette bizi bulursunuz ve hatırlarsınız sizlerede keyifli oyunlar iyi geceler….

MaLiK
04-02-2014, 21:02

Başarılar dilerim mümin kardeşim .. BEnım eskı bırlıgımdede bır eleman wardı Erbakan hocayı cok severdı bı yazısmamız wardı serverda etıket olmusduk :)

kuzay
04-02-2014, 21:04
Ahahaha :D ee ne de olsa işin ucunda öbür taraf var :D bu travian serveri bir imtihan önemli olan ilerisi :D

Bu arada birliğe şimdiden başarılar isim tercihiniz çok güzel isminiz gibi güzel bir server geçirirsiniz inşallah :)

dip : Düşman saldırısa felak,nas ; Siz saldırırken , fatiha,ihlas ; nazar değince, ayetel kürsi ; Wow zamanı hergece bir hatim tavsiyelerimdir :D
İlahi mübarek Maşalah ağzınızdan bal damlıyor:) da ben bu birlikten değilim.Lakin Cihat çarısı olursa sizin gibi Tüm neferlerimle halifemizin emrine gireceğim.Tabiki bu bir imtihan .Mühim olan öbür taraf .

Yav Allahım sen beni affet.

Muyustan
04-02-2014, 21:06
İlahi mübarek Maşalah ağzınızdan bal damlıyor:) da ben bu birlikten değilim.Lakin Cihat çarısı olursa sizin gibi Tüm neferlerimle halifemizin emrine gireceğim.Tabiki bu bir imtihan .Mühim olan öbür taraf .

Yav Allahım sen beni affet.

Ben yarın yokum diğer serverlerda halife problemi varmış buralar sana emanet.

kuzay
04-02-2014, 21:07
Ben yarın yokum diğer serverlerda halife problemi varmış buralar sana emanet.

Eyv :) Senin yüzünden çarpılmasam iyidir hocam:D

AAlpereNN
04-02-2014, 21:08

dip not komik ama keşke dalga maksadlı yazmasaydınız bizim amacımız İSLAM ı herkesin diline düşürmek(burda size özel olarak yazmıyorum tüm herkesi kastediyorum) ve fenomen olmak değildir başarı dilekleriniz ve isim hakkında verdiğiniz destek için teşekkürler….

Gazoz Kapağı
04-02-2014, 21:09
zyıf olanları mı? güçlü olanları mı? :)

Zayıf olanları soracak değilim.

Muyustan
04-02-2014, 21:11
dip not komik ama keşke dalga maksadlı yazmasaydınız bizim amacımız İSLAM ı herkesin diline düşürmek(burda size özel olarak yazmıyorum tüm herkesi kastediyorum) ve fenomen olmak değildir başarı dilekleriniz ve isim hakkında verdiğiniz destek için teşekkürler….

Yok dalga maksatlı değil sadece biraz ortamda eğlence olsun diye yaptım diğer sözlerimin hepsinde ciddiyim isim olarak İSLAM' ı seçmeniz takdire şayan yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

AAlpereNN
04-02-2014, 21:13
Yok dalga maksatlı değil sadece biraz ortamda eğlence olsun diye yaptım diğer sözlerimin hepsinde ciddiyim isim olarak İSLAM' ı seçmeniz takdire şayan yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

benim hatam ben özür dilerim….

kuzay
04-02-2014, 21:14
Yok hocam haşa ben özür dilerim.

AAlpereNN
04-02-2014, 21:16
Başarılar dilerim mümin kardeşim .. BEnım eskı bırlıgımdede bır eleman wardı Erbakan hocayı cok severdı bı yazısmamız wardı serverda etıket olmusduk :)

sağolun sizlerede başarılar.hocam lütfen isim vermeyin ben ideolojik veya siyasi olmadığımızı anlatmaya çalışırken sizin isim vermeniz :):) arkadaşlar hangi cemaat diye soracaksınız eminim hiç bir cemaate siyasi oluşama tarikata örgüte çete filan üyesi müridi bağlısı değiliz….:)

Muyustan
04-02-2014, 21:16

Yok hocam haşa ben özür dilerim.

Halife benim ben özür diliyosam başkası dileyemez.

dip : harbi dayaklığım ama amacımızın dalga olmadığını bildiğimiz için sıkıntı yok
dip 2 : bu arada konuyu kitleyip geyik diyecekler ben gideyim ufaktan yarın başarılar.

kuzay
04-02-2014, 21:18
sağolun sizlerede başarılar.hocam lütfen isim vermeyin ben ideolojik veya siyasi olmadığımızı anlatmaya çalışırken sizin isim vermeniz :):) arkadaşlar hangi cemaat diye soracaksınız eminim hiç bir cemaate siyasi oluşama tarikata örgüte çete filan üyesi müridi bağlısı değiliz….:)
aman hoca cemahat memahat deme kitletirme sitemizi.Aman diyeyim:)

AAlpereNN
04-02-2014, 21:20
Halife benim ben özür diliyosam başkası dileyemez.

dip : harbi dayaklığım ama amacımızın dalga olmadığını bildiğimiz için sıkıntı yok
dip 2 : bu arada konuyu kitleyip geyik diyecekler ben gideyim ufaktan yarın başarılar.

sağol sizede başarılar yarın ismim aynı olacak mesaj atarsanız zaten birlik ismini görünce hemen atarsınız:)

lorizon
04-02-2014, 21:20
Efendi sen ne yaptiginin farkinda degilsin sadece.insanlarin dini dusunce duygularini somurme gayesindesin sadece burada oynayan hic bir oyuncu arkadas islamdan bi haber degildir emin ol en az senden belkide daha fazla deger veriyorlardir. Burasi bi oyun arenasi zglence senin boyle bir eglfncede insanlarin dini kutsal degerlerini kullanmana uzerinden prim yapmana ben elimden geldigince izin vermiycem mh se mh adminse admin gerekli yerlere yazilicaktir sen sadece sacmaliyorsun o kadar....sadece sen inancli dindar gerisi fasafiso onu demeye calisiyorsun ki yemezler kimsenin tek elinde yada istedigi sekilde kullanabilecegi bir sey degildir din yada dini degerler ...

bizler travian kurallarına aykırı birşey yapmıyoruz şikayet ediniz sorun değil bizim zaten kullandığımız bir isim illa ki kullandırtmam diyorsanız işte adminler.bizler için sorun teşkil etmiyor biz taşımaya çalışacağımız isimde hiç bir şekilde ayrılıkçı bir şey görmüyoruz tam tersine birleştirici olduğu için kullanma niyetindeyiz ve admin kullandırtmam dersede sonuçta biz emelimize ulaştık ismimizi ne yazarsak yazalım İSLAM olduğunu göreceklerdir ki köylerimizin ismini yaparız profillerimizde yazarız genede unuturmayız her saldırıda her savunmada ya da her pazardaki ticarette bizi bulursunuz ve hatırlarsınız sizlerede keyifli oyunlar iyi geceler….

kuzay
04-02-2014, 21:21
sağol sizede başarılar yarın ismim aynı olacak mesaj atarsanız zaten birlik ismini görünce hemen atarsınız:)

Ben irtibatı kopartmam hocam:)

coat_ill
04-02-2014, 21:26
Zayıf olanları soracak değilim.

Neden zayıf olanlar Agnostik değilllermi, yoksa güçlü Agnostikler zayıf Agnostikleri küçümsüyor mu? / :)

AAlpereNN
04-02-2014, 21:27
Efendi sen ne yaptiginin farkinda degilsin sadece.insanlarin dini dusunce duygularini somurme gayesindesin sadece burada oynayan hic bir oyuncu arkadas islamdan bi haber degildir emin ol en az senden belkide daha fazla deger veriyorlardir. Burasi bi oyun arenasi zglence senin boyle bir eglfncede insanlarin dini kutsal degerlerini kullanmana uzerinden prim yapmana ben elimden geldigince izin vermiycem mh se mh adminse admin gerekli yerlere yazilicaktir sen sadece sacmaliyorsun o kadar....sadece sen inancli dindar gerisi fasafiso onu demeye calisiyorsun ki yemezler kimsenin tek elinde yada istedigi sekilde kullanabilecegi bir sey degildir din yada dini degerler ...

evet din kimsenin tekelinde değildir sonuna kadar haklısınız bizde bu hakkımızı kullanarak bu oyunda bu ismi kullanacağız kimsenin tekelinde olmadığını göstermek için bu arada fark ettiyseniz din önemli heşeyi ben biliyorum sizi kafirler gibi laflar söylemedim söylememde burada dindarım diyede geçinmiyorum herkes benden dini bilgi ve yaşayış olarakta üstündür buda kabul admine ve ya herhangi bir yere şikayetinizi gerçekleştirin lütfen eğer adminler bir sakınca görürlerse ben değiştirmeye razıyım dediğim gibi ben biriğin değilde köyümün isimlerini koyarım profilime yazarım ne yapıp eder derdimi anlatırım anlayana tabii….

AAlpereNN
04-02-2014, 21:28
Neden zayıf olanlar Agnostik değilllermi, yoksa güçlü Agnostikler zayıf Agnostikleri küçümsüyor mu? / :)

kafam karıştı?:D siz ne yapıyorsunuz?:D

Muyustan
04-02-2014, 21:28

Ben hiçbir yerde siz dini kullanamazsınız diye bir yasa görmedim efendim, isteyin siz de dini istediğiniz yerlere yazın

kuzay
04-02-2014, 21:30
kafam karıştı?:D siz ne yapıyorsunuz?:D

Hocam Keşke baştan yasaydın apdestsiz sayfaya girilmez diye tövbe tövbe:) bak adam Agnostik çıktı bereketi kaçacak şimdi sayfanın:)

AAlpereNN
04-02-2014, 21:37
Hocam Keşke baştan yasaydın apdestsiz sayfaya girilmez diye tövbe tövbe:) bak adam Agnostik çıktı bereketi kaçacak şimdi sayfanın:)

mehmet bey bu normal diğer sayfalar gibi :) abdest mabdest gereksiz ve lütfen artık tanıtalım dedik bizde varız dedik :) sayenizde girmeyen kalmadı her gelen eğleniyor rahatlıyor ama abartmayıp tadında bırakalım

Lala Şahin Paşa
04-02-2014, 21:38
Ya Alperen üstad cevap verilecek adam var cevap verilmeyecek adam var he de geç ;)

AAlpereNN
04-02-2014, 21:42
Ya Alperen üstad cevap verilecek adam var cevap verilmeyecek adam var he de geç ;)

oooo uzun zaman oldu foruma da katılmışız güzel eyvallah desteğin için nasılsa birlikte yöneteceğiz usta adamsın adam...

kuzay
04-02-2014, 21:42
oooo uzun zaman oldu foruma da katılmışız güzel eyvallah desteğin için nasılsa birlikte yöneteceğiz usta adamsın adam...
Hocam buyurun ++ da omuz omuza çarpışalım cidiyim teklifimde destek olalım birbirimize:)

AAlpereNN
04-02-2014, 21:45
Hocam buyurun ++ da omuz omuza çarpışalım cidiyim teklifimde destek olalım birbirimize:)

hocam demeyin ben daha kaç yaşındayım kardeşim diyin lütfen sağolun aslında sizin birliği ilk okuduğumda size katılmak birlikte eğlenmek istemiştim ama siz orada direk bazı birliklere savaş ilanında bulundunuz bende tanımadığım birliklerle hemen savaşa girmeyim biraz canım yansın sonra yakayım diye sizinlede takışmamak için ve zordanda kaçıyorsun demesinler diye :) (elim yoruldu) bu bölgeye geçtim

Lala Şahin Paşa
04-02-2014, 21:45
biz oyunumuza bakarız forum falan hikaye de sana tavsiyem İmam Gazali gibi ol öyle önüne gelenle tartışmaya girme tartışılacak insan var tartışılmayacak insan var.

leviathan.
04-02-2014, 21:48
Merhabalar,

Birlik ismi ile ilgili gerek konuya yazılmış, gerekse özel mesaj ile iletilmiş tepkilere istinaden mesaj yazma gereği duydum.
Oyun kurallarında;
# §6 Davranış kuralları
Bütün oyuncular diğer oyunculara saygılı olmak zorunda olup yazışmalarda nezaket kuralları içerisinde kalmak zorundadırlar.

a. Küfür, hakaret, tehdit, siyaset yapmak, fikir ve herhangi bir felsefi akımın taraftarlığını yapmak ve yaymaya çalışmak kesinlikle yasaktır. Hesap, köy ve birlik isimleri de aynı şekilde bu kurallara uygun olmak zorundadır. Profillerde yapılan açıklamalar ve şüphe içerikli şekillerde aynı şekilde yasaktır.

şeklinde belirtilmiştir. Fakat aslolan isimden ziyade bu isme bağlı olarak yapılacak / ortaya konulacak olan tavırdır. Bir taraftarlık yapmak, bir düşünceyi/inancı/akımı yaymaya çalışmak gibi bir amaç gütmediği müddetçe 'çok da sıkıntı değildir' .

Fakat yine de, oyun içerisinde bir birliğin alacağı isme karar vermek ya da ismi onaylamak forum yöneticilerinin değil oyun yöneticilerinin görev alanına girmektedir. Oyun yönetiminden birliğe bir müdahale gelmediği müddetçe bu konunun burada durmasında bir sakınca yoktur.

Benim forum yöneticisi olarak sizlerden ricam, birlik isminden yola çıkarak konu içerisinde kuralların dışına çıkan (duaları espri konusu yapmak, abdest vs. gibi dini olguları geyik muhabbetine meze yapmak gibi) bir muhabbet ortamı oluşmasının önüne geçmeniz yönündedir. Diğer birlik konularından bir farkı yoktur, ve böyle bırakılması gerekmektedir.

İyi forumlar.

AAlpereNN
04-02-2014, 21:50
biz oyunumuza bakarız forum falan hikaye de sana tavsiyem İmam Gazali gibi ol öyle önüne gelenle tartışmaya girme tartışılacak insan var tartışılmayacak insan var.

haklısın lalam haklısın işte bazen bize değilde değer verdiğimize sataşıyorlar bende de akıl kalmıyor

AAlpereNN
04-02-2014, 21:52
Merhabalar,

Birlik ismi ile ilgili gerek konuya yazılmış, gerekse özel mesaj ile iletilmiş tepkilere istinaden mesaj yazma gereği duydum.
Oyun kurallarında;
# §6 Davranış kuralları
Bütün oyuncular diğer oyunculara saygılı olmak zorunda olup yazışmalarda nezaket kuralları içerisinde kalmak zorundadırlar.

a. Küfür, hakaret, tehdit, siyaset yapmak, fikir ve herhangi bir felsefi akımın taraftarlığını yapmak ve yaymaya çalışmak kesinlikle yasaktır. Hesap, köy ve birlik isimleri de aynı şekilde bu kurallara uygun olmak zorundadır. Profillerde yapılan açıklamalar ve şüphe içerikli şekillerde aynı şekilde yasaktır.

şeklinde belirtilmiştir. Fakat aslolan isimden ziyade bu isme bağlı olarak yapılacak / ortaya konulacak olan tavırdır. Bir taraftarlık yapmak, bir düşünceyi/inancı/akımı yaymaya çalışmak gibi bir amaç gütmediği müddetçe 'çok da sıkıntı değildir' .

Fakat yine de, oyun içerisinde bir birliğin alacağı isme karar vermek ya da ismi onaylamak forum yöneticilerinin değil oyun yöneticilerinin görev alanına girmektedir. Oyun yönetiminden birliğe bir müdahale gelmediği müddetçe bu konunun burada durmasında bir sakınca yoktur.

Benim forum yöneticisi olarak sizlerden ricam, birlik isminden yola çıkarak konu içerisinde kuralların dışına çıkan (duaları espri konusu yapmak, abdest vs. gibi dini olguları geyik muhabbetine meze yapmak gibi) bir muhabbet ortamı oluşmasının önüne geçmeniz yönündedir. Diğer birlik konularından bir farkı yoktur, ve böyle bırakılması gerekmektedir.

İyi forumlar.

teşekkürler bilgilendirme için burada ağırlamaktan mutluluk duydum diyeceğim ama forum sizin :)iyi geceler dileğiyle

Muyustan
04-02-2014, 21:53
Merhabalar,

Oyun kurallarında;
# §6 Davranış kuralları

İyi forumlar.

Peki eylül abla teşekkürler biz de tam kalkıyorduk zaten.

cerenselda
04-02-2014, 21:54
Özür dilerim ama oyunda olsa dini şeylerin unutulmaması için çaba sarf ediyoruz oyuna bulaştırma emellerimize alet edindirme gibi mevzuar değildir sadece oyunumuzu oynuyacağız ve isim olarakda bunu seçdik

herkesin kendi görüşü kimseyi bunun için yargılayamayız özre de gerek yok estagfurullah herkes özgür düşüncelerinde fikirlerinde kendinizce yargılayıp düşündükden sonra dicek bir şey yok tabi bana yanlış geldi

kuzay
04-02-2014, 21:55
Peki eylül abla teşekkürler biz de tam kalkıyorduk zaten.

++++++++++++11

AAlpereNN
04-02-2014, 21:59
herkesin kendi görüşü kimseyi bunun için yargılayamayız özre de gerek yok estagfurullah herkes özgür düşüncelerinde fikirlerinde kendinizce yargılayıp düşündükden sonra dicek bir şey yok tabi bana yanlış geldi

bu gerçekten yanlıştır sizin için bu gerçekten çok önemli bir şeydir ama gerçekten bu görüşü yaymak bazı kimseleri hedef almak gibi niyetimiz yok tamamen sevdiğimiz ve bu oyuna başladığımızdan beri kurduğumuz birliğin ismi ki biz neden hiç görmedik diyeceksiniz 1 hafta geçmeden ve ya 1 ayını doldurmadan ya başka bir birlikle birleşirdik yada silerdik de ondan bizde anısı var anlıyacağınız anlayışınız için saygılar teşekkürler

xxx-xxx-xxx
05-02-2014, 09:26
Ref-link paylaşımı yasaktır.

leviathan.

nobility
05-02-2014, 21:20
bu gerçekten yanlıştır sizin için bu gerçekten çok önemli bir şeydir ama gerçekten bu görüşü yaymak bazı kimseleri hedef almak gibi niyetimiz yok tamamen sevdiğimiz ve bu oyuna başladığımızdan beri kurduğumuz birliğin ismi ki biz neden hiç görmedik diyeceksiniz 1 hafta geçmeden ve ya 1 ayını doldurmadan ya başka bir birlikle birleşirdik yada silerdik de ondan bizde anısı var anlıyacağınız anlayışınız için saygılar teşekkürler
çok değerli hocam alperen bey siz 9ktokmak olayını biliyor musunuz...bu 9k tokmak travian tarihine adını altın harflerle yazdırdı...hepsi imanlı birer askerdi herkesi kesip biçtiler...İMAN olmadıktan sonra sayının ne önemi var...sizinde böyle imanlı askerler yetiştireceğinizden hiç şüphem yok başarılar...

safran
06-02-2014, 01:01

Ne alakası var ayrımcılıkla siyah renk dısında ırkcılıkda ıfade eden bır terım travıanda kullanılıyor hilal keza aynı sekılde atatürk kemalizm örnekler cogaltılabılır bu ısımler sıze hıc bırsey ıfade etmıyormu bunlar travıanda kullanılmıyormuydu sıze sadece muslumanlıgı hatırlatan bir isim mi batıyor sankı anayasa mahkemesıne seslenıyor sankı adam travıana serıatı getırecem dedı.

horriblee
06-02-2014, 12:34
ya siz ne kadar geri kafalısınız ne alakası var ayrımcılıkla siyah renk dısında ırkcılıkda ıfade eden bır terım travıanda kullanılıyor hilal keza aynı sekılde atatürk kemalizm örnekler cogaltılabılır bu ısımler sıze hıc bırsey ıfade etmıyormu bunlar travıanda kullanılmıyormuydu sıze sadece muslumanlıgı hatırlatan bir isim mi batıyor grzklı sankı anayasa mahkemesıne seslenıyor sankı adam travıana serıatı getırecem dedı sana batan ne embesıl sanane mılletın bırlıgıne verdıgı ısımden zorla forumda ceza yedırıyonuz bana..

Bak ben başlıyordum sen benden önce davrandın.. ulan varya işiniz düşünce ama siz herkesten önce dini kullanmaya başlarsınız.. benden tavsiye ımge ve sımgelere takılmayın rahat olun laaa.. adam sana burda laf getırıyor mu ? sana ne ahraz herif herkes istediği gibi birlik kurar tabı etik ihlalı yapmayacak şekilde.. haydin selametle..

kuzay
06-02-2014, 16:53
Alper hocam bi konuda size danışmak istiyorum .Bi kesim işi varda cayizmidir değilmidir:)

wsxer
06-02-2014, 19:53
Alper hocam bi konuda size danışmak istiyorum .Bi kesim işi varda cayizmidir değilmidir:)

senden de bu beklenir zaten kuzayyy

kuzay
21-02-2014, 18:11
Allah rızası için [x|y] 143 191[/x|y] hamade topluyoruz .

Hamade yolayıp bu mesajıda 10 kişiye yolarsanız dileğiniz kabul olacak

Burak Özer
21-02-2014, 18:15

​ASD:asd:asD:ASd :D:D:D

kuzay
21-02-2014, 18:23
​ASD:asd:asD:ASd :D:D:D

Muterem kordinat s1 için haberin olsun:D

nobility
21-02-2014, 20:48

Haydin haydin bu islam birlikleri niye cok sessiz, yada iyilikleri kimse gormeden yapiolar, adamlar hayir islemeye gelmis s1e geldi mi bari maddeler

nobility
21-02-2014, 20:53
Tamam şimdi ehli sünnet olmayan sapıklar gelir olmayacak fetvalar verir...

Dip:Kes kes kimden bahsettigini biliyorum onlari kesmek caiz...allah yolunu açık kılıcını keskin eylesin