PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni--kurallar

MaLiK
28-01-2014, 22:32
- Sanat eserinden kazanılabilen KP sayısı değiştirildi:
Maks.2000 KP (14 gün geçmesi gerekiyor)

Bunun ne anlama geldıgını bılen warmı ..

Ben hıc bır sey anlamadım bu olaydan ..

dessas
28-01-2014, 22:46
- Sanat eserinden kazanılabilen KP sayısı değiştirildi:
Maks.2000 KP (14 gün geçmesi gerekiyor)

Bunun ne anlama geldıgını bılen warmı ..

Ben hıc bır sey anlamadım bu olaydan ..

server açıldıktan 14 gün sonra kullancağın sanat eserinden max 2k kültür puanı alabilirsin.
yani 14 günden önce köylerinin ürettiği kp 2k dan fazla bile olsa sanat eseri o kadar kp getirmicek..
benim anladığım. çok net açıklamamışlar

MaLiK
28-01-2014, 22:48
server açıldıktan 14 gün sonra kullancağın sanat eserinden max 2k kültür puanı alabilirsin.
yani 14 günden önce köylerinin ürettiği kp 2k dan fazla bile olsa sanat eseri o kadar kp getirmicek..
benim anladığım. çok net açıklamamışlar

Resmen işlerımızi baltaladılar sanat eserı işi cok ters olmus .. 14 gun bekleyene kadar kendın koy atarsın festıvalden ..

Ivan
28-01-2014, 22:48
emeğe hakkını vermişler bence

MaLiK
28-01-2014, 22:50
emeğe hakkını vermişler bence

hakkını wermışlerde şimdi sanat eserı iyice pahalanacak ..

Ne guzel saglam kadorlar gelıyor dedık servera bıde bu olunca tamamen turnuva serverına döndü..

dessas
28-01-2014, 22:51
Resmen işlerımızi baltaladılar sanat eserı işi cok ters olmus .. 14 gun bekleyene kadar kendın koy atarsın festıvalden ..

bence yerinde bi kural olmuş..
sürekli köy atanlar için pek iyi bi kural değil tabi :)
ama arada uçurum oluyodu her serverda 3-5 hesap oyunun ortasına gelmeden 50 köy yapıyodu bunu engellemek istemişler

dessas
28-01-2014, 22:52
hakkını wermışlerde şimdi sanat eserı iyice pahalanacak ..

Ne guzel saglam kadorlar gelıyor dedık servera bıde bu olunca tamamen turnuva serverına döndü..

sanat eseri eskisi kadar işe yaramıcak o yüzden fiyatları düşer diye tahmin ediyorum.
bekleyip görücez piyasaları :)

MaLiK
28-01-2014, 22:52
bence yerinde bi kural olmuş..
sürekli köy atanlar için pek iyi bi kural değil tabi :)
ama arada uçurum oluyodu her serverda 3-5 hesap oyunun ortasına gelmeden 50 köy yapıyodu bunu engellemek istemişler

buyuk bı ıhtımal öyle usta da benım ıcın kötü oldu ..

MaLiK
28-01-2014, 22:53
sanat eseri eskisi kadar işe yaramıcak o yüzden fiyatları düşer diye tahmin ediyorum.
bekleyip görücez piyasaları :)

İşallah usta ama yıne rakıp cok olacak aslında el bırlıgı ıle acık artırmaları kontrolumuze alsak herkes yararlanır..

Nozzle
28-01-2014, 22:53
T3.6 ile T4.2 yi harmanlamışlar.Şahsen ben çok memnun oldum bu yeni sürümden.T 3.6 nın iyi taraflarını yeni sürüme koymuşlar

dessas
28-01-2014, 22:57
İşallah usta ama yıne rakıp cok olacak aslında el bırlıgı ıle acık artırmaları kontrolumuze alsak herkes yararlanır..

aslında en güzeli ama hırs rekabet ego gibi duygular bu oyunda had safhada olduğu için öle bi durum olması söz konusu değil.
fiyatlar yine uçuşucaktır özellikle ilk haftalar.

dessas
28-01-2014, 22:59
T3.6 ile T4.2 yi harmanlamışlar.Şahsen ben çok memnun oldum bu yeni sürümden.T 3.6 nın iyi taraflarını yeni sürüme koymuşlar

bencede kurallar güzel olmuş.
oyuncular arası uçurum eskisi gibi olmucak.
ilk baştaki gelişim hızıda baya arttırılmış kahraman ham bonusu 2x yapmışlar.
ödevlerden gelen ham miktarı da baya yükseltilmiş.
bu sürüm daha çok asker basılıcak :)

Ivan
28-01-2014, 23:01

yaşasın defans kardeşliği defans basan hesaplar çokdaha üstün hal aldı ..

Nozzle
28-01-2014, 23:08

Altın kullananlar hala bir adım önde ama arada uçurum olmayacak.Herkes oyuna tutunabilecek olması gereken yapılmış.Oyuna çok fazla bütçe ayırmayan oyuncular güzel bir strateji ile aradaki farkı azaltacaklar.

Bazı ilaverler de yapılabilirdi.Mesela eskiden birliklerin birleşimleri sınırsızdı T4.2 de sadece 3 birlikle birlikle birleşim yapılabiliyor.T 4.4 de sınırsız birlik birleşimi olmalı.

C.A
28-01-2014, 23:08
Bu server sanat eseri almayı, kullanmayı düşünmüyordum zaten isabet olmuş :)

Kurallar güzel değişiklik iyi oldu ama değişmeyen tek şey askeri olan her zaman kazanır.

dessas
28-01-2014, 23:13
Altın kullananlar hala bir adım önde ama arada uçurum olmayacak.Herkes oyuna tutunabilecek olması gereken yapılmış.Oyuna çok fazla bütçe ayırmayan oyuncular güzel bir strateji ile aradaki farkı azaltacaklar.

Bazı ilaverler de yapılabilirdi.Mesela eskiden birliklerin birleşimleri sınırsızdı T4.2 de sadece 3 birlikle birlikle birleşim yapılabiliyor.T 4.4 de sınırsız birlik birleşimi olmalı.

evet oda saçma bi kural değişse iyi olurdu.
birde oyunun süresi 13 ay değilde 7-8 ayda biticek şekilde olsa daha iyi olurdu.
son aylarda oyundan kopmalar çok oluyor.

Nozzle
28-01-2014, 23:15
Bu server sanat eseri almayı, kullanmayı düşünmüyordum zaten isabet olmuş :)

Kurallar güzel değişiklik iyi oldu ama değişmeyen tek şey askeri olan her zaman kazanır.

Aynen hocam.Online süresi yüksek olan aynı zamanda oyunu bilenlerin önü açıldı.T 3.6 oynayan oyunculardan bir çoğu T 4 ile oyuna ara vermişti.Bu sürümde eski ve tecrübeli oyuncuların oyuna başlaması söz konusu olabilir.
Bu da oyunun daha çekişmeli geçeceğine işaret ediyor.

Travian ekibine teşekkürler.

Nozzle
28-01-2014, 23:18
evet oda saçma bi kural değişse iyi olurdu.
birde oyunun süresi 13 ay değilde 7-8 ayda biticek şekilde olsa daha iyi olurdu.
son aylarda oyundan kopmalar çok oluyor.

Normal hızlı serverlerin uzun sürmesi normal.Şu an 2x hızında avrupa şampiyonası oynanıyor.Orası resetlenince TR serverlarında tekrar 2X hızında eleme serveri açılacak.O server dediğiniz gibi en fazla 8-12 ay arası sürüyor.

MaLiK
28-01-2014, 23:28

Bu konuda haklısın usta acemı yenı baslayan bı oyuncu bıle en az bı 10 koy kurmak ıster asker basıp saldırmak ıster ezılmeden bu da bı nevı yenı oyuncuların oyunu kavramasına yardım edecek ..

OffLee
29-01-2014, 00:09
konuştuğum bir çok kişinin aksine , kapitalist bir oyun sergilememe rağmen gayet olumlu bulduğum bir sürüm. afedersiniz de , s2 de server 1.sine bir bakın. 90 köyü var adamın. bizim ilk serverımızda , birlikte 90 köy yoktu. ben uçurumların kapanması açısından gayet olumlu buluyorum.oyuna tad ve denge getirecek. tecrübeyi ve aktifliği ödüllendiren , parayı bir adım geri bastıran uygulamalar olmuş.

ama bazı ticari kaygılarla yapılmış lüzumsuz hareketler de yok değil içinde. oyuna yeni başlayan oyuncuyu çok korumuşlar. ödevler köyleri kuruyor zaten , üretim de sağlıyor. acemi oyuncuları oyundan koparmamak adına kollamak düşünülmüş.bir bakıma olumlu bir bakıma lüzumsuz. this is s1! burada oyun öğrenilmez,oynanır. (profillerinize yazabilirsiniz)

bir de sanat eseri konusunu linki verilen blog sayfasında biraz daha ayrıntılı işlemiş. anladığım şudur ki ; oyunun ilk 14 günü sanat eseri olmayacak piyasada (yahut farklı bir sebeple kullanılamayacak) , 14 günden sonra eski usul kullanıma açılacak tek bir farkla ; max. sınırı 5.000 den 2.000 e inmiş. yani oyunun ilerleyen zamanlarındaki bir büyük festivale. normal bir serverda (tırsın ulan'ın olmadığı herhangi bir serverda :P ) bu sanat eserleri sargı beziyle yan yana konur inventory de.

festivaller de şu şekilde, elinizdeki en yüksek kp üreten köyün (yahut hesabın total üretimi , orası karanlık kaldı) ürettiği miktar kadar kp üretecek , tabii max. küçük 500 , büyük 2000 (agaya bele$) olmak koşuluyla. yani ben 5. gün festivali koyayım 500 ü alayım yok , ama oyuna başlarken şirketten gelen bi 500 var. geriye kalan 1500 ü bulduğum gün sanıyorum elçiliğimin seviyesi , kışlamın seviyesinden yüksek olacak.

bana güzel geldi. iyidir iyi. ama üretimleri arttırmak da gayet lüzumsuz olmuş. yine bir fakiri kollama durumu. yağmanın bollaşması yönüyle de düşünülürse , rekor yağmaların serverı olacağını söylemek yanlış olmaz.

vesselam.

MaLiK
29-01-2014, 00:33
festivaller de şu şekilde, elinizdeki en yüksek kp üreten köyün (yahut hesabın total üretimi , orası karanlık kaldı) ürettiği miktar kadar kp üretecek , tabii max. küçük 500 , büyük 2000 (agaya bele$) olmak koşuluyla. yani ben 5. gün festivali koyayım 500 ü alayım yok , ama oyuna başlarken şirketten gelen bi 500 var. geriye kalan 1500 ü bulduğum gün sanıyorum elçiliğimin seviyesi , kışlamın seviyesinden yüksek olacak.

Ben bu kısmı anlamadım usta ..

OffLee
29-01-2014, 01:26

Ben bu kısmı anlamadım usta ..

Mesela 6. Gün belediye hazır , toplam kp üretimin 130 mu, festivalden de 130 alırsın büyük ya da küçük. Küçük festival max500 , büyük de max 2000 . Bi nevi sanat eseri gibi. Yani oyun sana ürettiğinden fazlasını hiç bir türlü vermiyor.Ben bu durumun köy almayı geciktireceğini, dolayısıyla mancınığın piyasaya erken çıkacağını tahmin ediyorum. Vay o güne kadar göçmenleri basamayanın haline.

ibrahim1907
29-01-2014, 09:01
Süper olmuş emege saygı artık :D bakalım neler olacak koruma süresi kac gün onu anlamadım :)

mnsr
29-01-2014, 09:24
Akıllara takılan bazı noktalarda açıklamalarda bulunayım.

Şu an oynanan S7 serverinde bu özelliklerin birçoğu geçerli zaten. S7'deki deneme sürümünden sonra, bazı değişiklikler yapıp, nihai sürüm olan T4.4 şekillendirildi.

Sanat eserleri, serverin 14. gününden sonra maceralarda çıkmaya başlayacak. Ve toplam KP katkısı maximum 2000 olacak.

Festivallerde de eskiden olduğu gibi sabit 500 ve 2000 kuralı geçerli değil.

Küçük festival, kutlama yapılan köyün KP üretimi kadar puan verecek. max. 500 KP ile sınırlandırılmış.
Büyük festival ise, tüm köylerin KP üretimi kadar puan verecek. Büyük festivalle kazanılabilecek KP miktarı da 2000 ile sınırlandırılmış.

Yani toplam KP üretimi 2000'in altında olanların büyük festival düzenlemesi gereksiz olacak. Ayrıca, festivallerden kazanılacak Kültür puanı festival düzenlendiği anda hesaba yatırılacak. Eski sürümlerdeki gibi, tamamlanmasını beklemeye gerek kalmayacak.

S7'de koruma süresinin sona ermesi için 200 nüfusa erişmek veya 2.köyü kurmak gerekiyordu. Nihai sürümde onu da 5 gün olarak değiştirmişler.

ibrahim1907
29-01-2014, 10:02
5 gün koruma süresi olurmu yaw :)

xela
29-01-2014, 10:15
5 gün koruma süresi olurmu yaw :)

Aynen s1 oyuncularının çoğunun tecrübeli olduğunu varsayarsak bu madde ii olmamış. İlk hafta sıkıcı geçecek ama travian yöneticilerine hak vermek gerek tr serverlerindeki toplam oyuncu sayısı 40k lara kadar düştüğü için oyuna yeni başlayan oyuncuları serverda tutmayı amaçlıolar :)

ferha
29-01-2014, 10:28
bence gayet iyi olmuş bu uygulama s1 de omayacağım ama zevki geçeceğe benziyor

ibrahim1907
29-01-2014, 10:31
yaw yok acemiler hine aynı :) bari koruma 3gün olsaydı direkmen belediyeden basardık festi neyse bakalım en erken köyü kim atacak:D

Death_
29-01-2014, 10:44
Bence de yapılan değişiklikler oyunu olumlu yönde etkilemiş, altınsız oynayanlarla plus oynayanlar arasında ki fark biraz azaltılmıştır.
Oyunu bilenler de farkını yine oluşturacaklardır, üst üste festival basmak çok olumlu bir değişiklik olmuş, oyunun ilerleyen aşamalarında köy kurmak daha rahat hale gelmiştir, unutmayalım ki bir köyden 10 m yağma yapmak ve buradan sürekli festival basarak köy sayısını arttırmak ta mümkün hale geldi, yani oyunu iyi oynayanlar yine yüksek köy sayılarına ulaşmalarında herhangi bir engel yoktur.

Saygılarımla,
Murat

mnsr
29-01-2014, 11:03
üst üste festival basmak çok olumlu bir değişiklik olmuş, oyunun ilerleyen aşamalarında köy kurmak daha rahat hale gelmiştir,

Düzeltme yapayım. Festival yapıldığı anda KP hesaba yatırılacak. Ancak, aynı köyden yeni festivalin kutlanabilmesi için, diğerinin bitmesini beklemek gerekiyor.

ibrahim1907
29-01-2014, 11:05
Kalite hine ortaya cıkacak heyacanla bekliyorum geri sayıma gectik :D

ForzAdnan
29-01-2014, 11:45
görsellerde de biraz değişiklik yapılsaydı keşke. 3.6 gibi sade yada t4 den biraz daha sade bi görünüm hem gözümüzü yormaz hemde daha hızlı yüklenmesine sebep olurdu.