PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2013-2014 Server özeti ve yaşanan savaş özetleri..

interkolik
18-01-2014, 18:03
Evet arkadaşlar bu sezon serverda oynamayan arkadaşlar için server özeti geçmek istiyorum hatalarım ve eksiklerim varsa özür dilerim..
Mart ayının son günlerinde başlayan serverda herzaman ki gibi siyahlar en iddalı birlik konumundaydı server 4 de son 6 yılda 5 kez wow kurdukları iddaa edilen bir ekip ti.
Mart-nisan-mayıs aylarında hesap gelişimi-yağma ve birlik oluşumları ile geçerken birlikler yavaş yavaş oluşumlarını tamamlıyordu..
mayıs ayı sonu birlikler
++(kuzeydoğu) bölgesi mahşer-yıkım birlikleri ile güçlü bir oluşumun sinyalini vermişti s8 den gelen güçlü bir ekip ve s6 da da aynı şekilde wow kurma başarısı göstererek gelen ekip ve diğer birçok profosyonel oyuncu ile kuzeydoğu bölgesininin serverın şeklinde başrol oyuncularından olacağı film başlamadan önce belli olmuştu..

+-(Güneydoğu) bölgesi ise kısa sürede yeniçeri birliklerinin tamamen kurulması ile dikkatleri üzerine çekmişti s9 dan gelen ekibin çevresinde şekillenen bölgede oldukça profosyonel bir ekip bulunmakta ve tüm server gözleri üzerine dönmüştü tek sorunları serverdaki en az oyuncu yoğunluğu bu bölgede bulunmaktaydı öyleki kuzeybatı bölgesinin yarısı kadar oyuncu bulunmaktaydı..

-+(kuzeybatı) Bu bölgede serverın en yoğun oyuncu olması ile ve son wow kurucularının bölgesi olması ile dikkat çekiyordu Bölgede sırasıyla Siyah-Sancak-Şahmat-Kings Birlikleri kısa sürede yağma savaşları ile ufak çatışmalar sonucu belirsizlik izlenimi verirken siyah birlikleri oyuncu sayısı bakımından diğer birliklere üstünlük kuruyordu belkide siyah dışındaki bu birlikler siyahları en büyük can sıkıntısı olacaktı ileride..

--(Güneybatı) Bu bölgede Şahi birlikleri tüm bölgenin yüzde 80 ine nüfus edecek pozisyona gelmişti ve günlerdir süren Angell birlikleri ile birleşim politikaları sonuçsuz kalmıştı Angell birlikleri ise Sınırlı sayıdaki oyuncu sayısı büyük profosyonellik örneği gösteriyorlardı

Haziran öncesi durum böyleyken haziran ayı birçok olayı beraberinde getirdi tılsımlar öncesi kuzeydoğu(mahşer) ve güneydoğu(yeniçeri) görüşmeler sonucu tek çatı altında ECEL birliklerinin kurulması kararlaştırıldı ve bu oluşum o gün serverın en önemli birliği konumuna gelmişti siyah birlikleri bu durum karşısında çok zor duruma düşmüştü son wow kurucuları kendi bölgelerindeki soruna aşmadan diğer bölgelerdeki büyük oluşumu izlemek zorunda kalıyordu Ecel birlikleri 2 bölge birleşmesi ile beraber büyük oluşumun getirdiği sorunlarla R.H okyanus E.D Kışlan gibi altarnatif birlikler Ecel birliklerine sanılanın aksine çok ufak zararlar vermişti. bu oluşumlarda ve kısa sürede etkisiz hale getirilmiş ve eylül sonunda ++ ve +- bölgesindeki tüm alternatif oluşumlar dağılmıştı..Ecel oluşumundan 1 hafta sonra ecel birliklerinin oluşumu dikkate alınarak (çekilen allyler doğrultusunda) Şahi birlikleri sancak ve şahmat birlikleri ile birleşerek Algos adı altında büyük bir oluşuma imza atmışlardı.

Temmuz ayı ise aktif operasyonların başlangıç tarihi kabul edilebilir -- algosları ilk iş olarak angell birliklerinin dağılması için büyük çaba sarf ederek angela operasyanlar düzenlemeye başladılar angell birlikleri ise sanılanın aksine büyük bir direniş gösterek büyük başarılara imza atarak tüm serverın takdirini kazanıyordu Angell birlikleri algoslara hatırı sayılır miktarda darbeler indirerek ve başarılı savunmalar kurarak aylarca pozisyonlarını korudular.

Temmuz ayında diğer gelişmeler ise ecel birliklerinin siyah birlikleri ile aktif savaşın içine girmesiydi siyahlar tılsım öncesi böyle bir savaşı beklemiyordu kendi bölgesindeki aktif sorunların üstüne büyük bir oluşumla olacak savaş sonlarını hazırlayabilirdi ama sanılanın aksine Ecel birlikleri ile olan savaşlarda eylül ayına kadar büyük direniş gösterek ve güzel saldırılar düzenleyerek tecrübesine konuşturmuştu ilk aktif savaş döneminde ecel birliklerinde üst düzey oyunculara yıkmışlar ve alkışı hak etmişlerdi ama bölgelerinde ki diğer sorunlar canlarına sıkmaktaydı..

Tılsımlar meyvesini vermeye başladığında pekçok birliğin görüntüsünü değişmişti ecel birlikleri çok daha aktif operasyanların içine girmiş güzel ordular basılmıştı özellikle bugüne kadar fazla görülmemiş s8 den gelme olan Ecel-1 birliği mükkemmel başarılara imza atmış yağma-nüfus konusunda hızla ilerliyor ve her hafta aktif operasyonlar düzenliyordu Siyah birliklerinin direnci bugünden sonra değişmişti her hafta onlarca merkez yıkılması siyah birliklerinde huzursuzluğa yol açmıştı +- merkezli ecel birlikleri de güzel operasyonlara imza atmış ve büyük darbeler indirmişti..

Eylül ayı itibari ile siyahlar yeni çözümler aramaya başlamıştı ama idealleri olan siyah birlikleri siyah olmayan hiç bir birlikle birleşme yapmaz sloganı nedeniyle büyük zorluklar çekiyor günden güne eriyordu ilk olarak angel birlikleri siyah çatısı altına girerek siyah birliklerine güç katmayı düşünülmüştü ama sanılanın aksine angell birlikleri siyah olması angelin sonunun başlangıçı kabul edilebilir..Aylarca süren algos(şahi) savaşları yorgun düşen angell birlikleri +- bölgesi merkezli ecel birliklerinin biranda hedefi olmuştu birkaç operasyon sonrası kaçınılmaz sonu hazırlamış ve angell birlikleri dağılmıştı..

siyah birlikleri 2. hamlesi ve en olumlu hamlesi olarak görülebilecek -+ daki tüm birlikleri siyah çatısı altında toplayarak sağlam oluşum yapmaktaydı yapılan görüşmeler neticesinde kings birlikleri dışında tüm kuzeybatı siyah çatısı altına girmişti..Yanlız kısa sürede aylarca siyah birlikleri ile aktif savaşa girmiş şah-mat ve sancak oyuncuları bu birleşmeden rahatsız olarak ayrılmaları siyahların son umudununda gitmesi anlamına geliyordu

Ecel birlikleri her hafta başarılı operasyanlar düzelerken siyah birlikleri de artık kazanma umudunu yitirmiş wow inşa planları çıkmadan da bu yıl wow hedeflerinin olmadığını beyan etmişlerdi.Server başından bu yana ecel birlikleri ile algos birlikleri arasındaki birleşme sadece saldırmazlık paktı görüntüsü vermekte ve tüm server artık ecel-algos savaşını beklemekteydi wow öncesi her iki birlik de bu savaşın çıkacağına öngeren oyuncu sayısı yüzde 70 civarıdıydı tüm bu gelişmeler yaşanırken saldırmazlık paktı gibi olan birleşme wowda seviye 70 civarına gelesiye kadar devam etti..

Algos wowlarından volki34 ün seviye 69 da ++ bölgesinde bulunan bir ecel oyuncu tarafından yıkılması tüm server tarafından beklenen algos-ecel savaşının mimarıdı tüm bu iddalar karşısında ecel yönetimi masumiyetine ispatlamak için saldırı yapan oyuncunun merkezini ve asker köylerini sıfırlamıştı..

algos tarafı ise wow saldırısının planlı bir şekilde gerçekleştiğine inanmaktaydı ve kısa sürede birleşmeyi kaldırarak savaş sinyallerine vermişti.

Siyah tarafı ise yaşanan gelişmelere karışmamakla birlikte en çok işine yarayan ekip olmuştu..

ecel tarafı ise yapılan wow saldırısında sahiplenemek bir yana saldırı yapan oyuncuyu birçok köyüne yıkmış ve tüm bunlara rağmen algosların ecel birliklerine operasyon düzenlemesi sonucu şahi bölümünün bahane arama olarak değerlendirmiş ve belirli bir süre kendisine yapılan tüm operasyonlara rağmen sessiz kalmıştı..

Ardından algosların Myback wowuna yıkması ve +- bölümünde bulunan birçok ecel merkezini yıkması sonucu ecel birlikleride artık algoslara savaş karar almıştı..

artık mükkemmel bir savaş serverı beklemekteydi ecel birlikleri ilk olarak Ecel Ecel-1 ve Eceltm başta olmak üzere mükkemmel operasyonlar düzenlediler ve haftada 100 e yakın algos merkezi indirilmekteydi operasyonların 2. dalgasında hem siyah hem algos birliklerine karşı operasyon düzenleyen ecel birlikleri büyük bir başarı yakalamıştı..

Ecel birliklerinin algoslara yaptığı 3.hafta operasyonunda yine aynı şekilde birçok algos(şahi) oyuncusu yıkılmış ve algos birliklerinde pekçok çatlak ses çıkmaya başlamıştı yönetimleri değişiyor oyuncular hesap siliyordu algos birlikleri beklenin aksine savaşta tam bir hayal kırıklığı yaşatmıştı tüm servera..Algos birlikleri organize olmakta güçlük çekiyorlar ecel birliklerinin operasyonlarına karşılık vermekte güçlük çekiyorlardı..

Ecel wowlarında tek kalan pekten wow algoslar tarafından 1 kez yıkıldıktan sonra hızlıca seviye basmış büyük bir savunma hattı kurularak seviye 50 lerde yapılan Siyah-Algos ortak operasyonu olduğu iddaa edilen operasyonda seveye 30 lara kadar düşmesine rağmen 2 hafta içinde tekrar seviye 80 lere kadar gelmişti bu geçen süre zarflarında tüm algos wowları yıkılmış -+ algosları bağımsız bir birlik olarak şahmat adında ecel birlikleri ile birleşmişti.Pekten wowa seviye 90 larda 7 milyona yakın askerle gelen saldırılarda wowdan sadece 2 seviye alabilmiş ve wowu ecel birliklerinin kuracağı günler öncesinden açıkça belli olmuştu..

son haftada da gelen ordular belirli bir başarı gösterememiş ve pekten wowu tamamlanmıştı.Server bitiminde oldukça ilginç görüntülere imza atılmış ve tüm siyah ve algos wowları Ecel birlikleri tarafından reislenmiş ecel birliklerinde kalan mükemmel ordularda belirli bir hedef bulamadığı için natar wowlarında eritilerek kullanılmış ve birçok ecel ordusu da server resetlenmesine mahkum olmuştur..

Beklendiği gibi server 4 e 2013-2014 wow kurucuları Ecel birlikleri olmuştu oyunu kazanan taraf olmuştu 10 ay gibi kısa sürede pekten wowun sabah saatlerinde wowu tamamlamasıyla ecel birlikleri ilk yılında siyahların serverında wowu tamamlamıştı..

Öncelikle hiç bir oyuncu isimi yazmamaya dikkat ettim sadece wow köyü olan oyunucuların isimleri geçmiştir. ve server özetini bir ecel oyuncusu olarak değil objektif bir şekilde yazdığıma inanıyorum takdir yazıyı okuyanların okuduğunuz için teşekkür ederim..

En güzel söz;

Pekten volkan: osman ben sana daha önce ne demiştim siyahlar benim oynadığım ilk s4 de wowu kuramamıştı birdaha s4 e geldim kendim kurdum garanti oldu..

Saygılarımla interkolik osman

10urkaya
18-01-2014, 18:22
Düzeltme ;

Osman bunlar oyun bılmıyorlar bılmedıklerınıde bılmıyorlar :)

En guzel söz bu bence :D :D :D

interkolik
18-01-2014, 18:26
Düzeltme ;

Osman bunlar oyun bılmıyorlar bılmedıklerınıde bılmıyorlar :)

En guzel söz bu bence :D :D :D

kanki oyunu biliyorlar ama bildiklerini uygulayamıyorlar özet objektif ama değil mi kanki Server9 derken kastedilen sen ve safran anladımışındır zaten..:D ama isim yazmamaya çalıştım..:)

10urkaya
18-01-2014, 21:37
kanki oyunu biliyorlar ama bildiklerini uygulayamıyorlar özet objektif ama değil mi kanki Server9 derken kastedilen sen ve safran anladımışındır zaten..:D ama isim yazmamaya çalıştım..:)

server9 da 2 ay oynamadık laaa toplasan :)

+/- de oyuncu olmadıgı noktası cok dogru her bolgeden 15-20 bırlık cıkıyordu bızde 6 bırlık zor cıkıyordu bolgede :) Ama oynayanlar saglam adamlardı bayagı kendımızı gosterıyorduk oyunun baslarında oralara guzel degınmıssın :)

Provokatör26
19-01-2014, 16:54
wow a ilk saldiri algoslardan geldi Osman. Marrakech isimli oyuncu volkan abinin wow una saldiri göndermisti. sadece bizden ses cikmadi o saldiri ile ilgili o Kadar.
gerisi güzel olmus ama. ellerine saglik

KAdir06-Cebren12
19-01-2014, 17:15
Normalde 1x serverlardan nefret ederim 10 gün sonra bırakırım ama öyle güzel anlatmışsınız ki insanın 1x bi serverda oynayası geliyo hele ki 3x in yoğunluğundan sonra :) Servera hakim bi dille güzel bi anlatım olmuş ancak ben pek taraflı olmadğını düşnümüyorum sen en son ecel birlikleri oyuncusu değil de tarafsız biri gibi yazdım deyince ecel oyuncusu olduğunu öğrendim ancak yazıyı okurken tahmin edebildim ecel oyuncusu olduğunu :) Yine de tebrikler güzel bi sw olmuş :)

hisanovar01
19-01-2014, 17:17
özet için teşekkürler güzel olmuş

10urkaya
19-01-2014, 17:55
Normalde 1x serverlardan nefret ederim 10 gün sonra bırakırım ama öyle güzel anlatmışsınız ki insanın 1x bi serverda oynayası geliyo hele ki 3x in yoğunluğundan sonra :) Servera hakim bi dille güzel bi anlatım olmuş ancak ben pek taraflı olmadğını düşnümüyorum sen en son ecel birlikleri oyuncusu değil de tarafsız biri gibi yazdım deyince ecel oyuncusu olduğunu öğrendim ancak yazıyı okurken tahmin edebildim ecel oyuncusu olduğunu :) Yine de tebrikler güzel bi sw olmuş :)

Tarafsız gözle yazmıs bence :)

Serverın genel akibeti böyle işte.... Algoslar ECEL bizi sattı der SİYAH'lar ECEL 5 serverı topladı der... +/- de oyuncu azdı +/+ ile birlesme oldu ECEL adı altında serverın 4.ayından sonuna kadar var olduk... Oyuncu adetındekı dengeyı boyle sagladık ne eksık ne fazla oynadık bızdekı tek sıkıntı oyuncu sayısını dengelerken kalıtelı oyuncuları fazla abartmısız :) bızım ekıpte bol bol vardı ondan boyle bır ustunluk ortaya cıktı toplama bırlık olmamıza ragmen ortak hareket edebıldık basarı saglamamızın yegane temelı bu

interkolik
20-01-2014, 14:13
wow a ilk saldiri algoslardan geldi Osman. Marrakech isimli oyuncu volkan abinin wow una saldiri göndermisti. sadece bizden ses cikmadi o saldiri ile ilgili o Kadar.
gerisi güzel olmus ama. ellerine saglik

Evet Sado o konuda haklısın daha bir çok haklılığımız vardı ama onları yazmadım sonra direk ecel tarafı gözüyle özet geçmişsin demesinler diye..:)

Normalde 1x serverlardan nefret ederim 10 gün sonra bırakırım ama öyle güzel anlatmışsınız ki insanın 1x bi serverda oynayası geliyo hele ki 3x in yoğunluğundan sonra Servera hakim bi dille güzel bi anlatım olmuş ancak ben pek taraflı olmadğını düşnümüyorum sen en son ecel birlikleri oyuncusu değil de tarafsız biri gibi yazdım deyince ecel oyuncusu olduğunu öğrendim ancak yazıyı okurken tahmin edebildim ecel oyuncusu olduğunu Yine de tebrikler güzel bi sw olmuş

Teşekkürler kardeşim serverda oynamayan arkadaşlarımız için bilgilendirme geçmek istedim kısaca bence tüm server bitiminde bu tarz özetler birisi tarafından özet geçilmeli..Birde ecel oyuncusu olduğunu anladım yazmışsın ne kadar objektif yazmayı denesekte yine de anlaşılıyor demekki taraf..

Tarafsız gözle yazmıs bence :)

Serverın genel akibeti böyle işte.... Algoslar ECEL bizi sattı der SİYAH'lar ECEL 5 serverı topladı der... +/- de oyuncu azdı +/+ ile birlesme oldu ECEL adı altında serverın 4.ayından sonuna kadar var olduk... Oyuncu adetındekı dengeyı boyle sagladık ne eksık ne fazla oynadık bızdekı tek sıkıntı oyuncu sayısını dengelerken kalıtelı oyuncuları fazla abartmısız :) bızım ekıpte bol bol vardı ondan boyle bır ustunluk ortaya cıktı toplama bırlık olmamıza ragmen ortak hareket edebıldık basarı saglamamızın yegane temelı bu

Ve onurum güzel kankam denese birde objektif yazmayı iki objektif arasında fark olabileceğine inanıyorum servera benden daha hakim bir konumdaydı çünkü.. Mübarek dedektif gibi nerde ne var biliyordu..:)

Birde Suriel hesabındaki Turan abi de servera en hakim kategorideki oyunculardandı serverdaki en ufak taş kıpırdamalarını bile biliyordu..:) Onur veya Turan abinin yazacağı özetlerde biraz daha kapsamlı olabileciğinin biliyorum..

Yanlız siyahlardan birkaç dostumuz da özet teki bazı eksik yönleri belirtmişler haklılar birşey diyemem tüm server 1000 karektere sığdırmaya çalıştım sonuçta..

Güzel bir server olduğuna inanıyorum bu serverda oynayan oyuncuların birdaha biraraya geleceğine de inanmıyorum bundan sonraki serverlarda aynı özetleri görmek isteriz çünkü serverlara dışarıdan takip eden birçok oyuncu mevcut..:)

COMPANERO
21-01-2014, 20:54
Osman bu özetten tez konusu olur.
İnan serveri bölgeleri birlikleri senin 10 da 1 in kadar ben tanımıyordum.

interkolik
22-01-2014, 01:19
Osman bu özetten tez konusu olur.
İnan serveri bölgeleri birlikleri senin 10 da 1 in kadar ben tanımıyordum.

Turan abi senin server takipçiliğin tartışması bile yapılamaz..:) Serkan abi bir söz söylemişti senin için Turan abinin köyde dedektörler var tılsım vs herhangi bir değişiklikte otomotik bilgisi oluyor diye .:) ben tüm servera yaya şekilde gezelim görelim programı yapar gibi gezdim gördüklerimi yazdım beni bilirsin mesaja cevap veren adamın peşine bırakmam..:) Ne demiş atalarımız bin bilsende bir bilene danış..:) Bilgi güzel birşey bilgiye herzaman açım gök görmemiş gibi aç gibi saldırırım..:) Senin de payın baya büyük özette malum suriel hesabının kapısını çalanların başında ben varım..:)

DUKA
22-01-2014, 10:27
Turan abi senin server takipçiliğin tartışması bile yapılamaz..:) Serkan abi bir söz söylemişti senin için Turan abinin köyde dedektörler var tılsım vs herhangi bir değişiklikte otomotik bilgisi oluyor diye .:) ben tüm servera yaya şekilde gezelim görelim programı yapar gibi gezdim gördüklerimi yazdım beni bilirsin mesaja cevap veren adamın peşine bırakmam.. Ne demiş atalarımız bin bilsende bir bilene danış..:) Bilgi güzel birşey bilgiye herzaman açım gök görmemiş gibi aç gibi saldırırım..:) Senin de payın baya büyük özette malum suriel hesabının kapısını çalanların başında ben varım..

Ne o,serverın tadı hala damağınızda değil mi :) unutamadınız o günleri,müdavimler yine burada,Osman seni bile özledim,gerisini sen düşün artık :)
Adım geçmiş,kuşlar söyledi,server özetini okuyayım dedim ama bitirmem için ayraç gerekli,özetin tanımını da değiştirdin ya Osman helal sana.
Turan Abi hürmetler...

-EFSANE23-
22-01-2014, 21:54
http://www.youtube.com/watch?v=Yz9EbsReDxI