PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4. gün asker gelişimi

Serator
20-10-2013, 19:05
150 lejyoner 45 proteryan 51 tane imparitoris var iyi mi?
oy atarken nedenini de yazar mısınız ?

Tempus
20-10-2013, 19:05
x3 mü ? normal server mı ?

rüzgar46
20-10-2013, 19:06
150 lejyoner 45 proteryan 51 tane imparitoris vay iyi mi?super devam et boyle

Serator
20-10-2013, 19:06
x3 mü ? normal server mı ?
x3 kötü mü sizce?

Tempus
20-10-2013, 19:07
x3 kötü mü sizce?

bence iyi :)

fthism
20-10-2013, 21:17
ben iyiye oy verdim ama daha iyi olabilir diye düşünüyorum :) romada maximum ilerleme için cermen gibi oynamak gerekiyor kanımca. çünkü yağmasız gelişmek son derece zor oluyor ve yağma için de romada lejyoner rahatlıkla kullanılabilr.tabii ki tokmağın yarattığı etkiyi veremez ama galyaya göre harika bile diyebiliriz. biraz pahalı olsada (yaklaşık 2 tokmağa 1 lejyoner ) gayet rahat bir şekilde yağma yapılıp pretoryan savunması oturuncaya kadar kahramanla birlikte köyde bırakılabilir. bence imperatorise biraz erken geçmişsin yağman iyiyse bilemem tabi ama 50 imperatoris basmak yerine kat kat fazla lejyoner basıp aynı anda daha fazla köy yağmalayıp daha fazla ham kazanıp ve 1'e 3 oranında lejyoner besleyebilirdin . tabi bunlar kişiye göre değişen taktik meseleleri zaten ben de sana kesin yanlış yapmışsın demiyorum kendi fikrimi söylüyorum ama şahsen ben olsam ilk 4 gün lejyonerden başka asker basmazdım ve daha sonraki birkaç gün boyunca da

Serator
20-10-2013, 22:31
ben iyiye oy verdim ama daha iyi olabilir diye düşünüyorum :) romada maximum ilerleme için cermen gibi oynamak gerekiyor kanımca. çünkü yağmasız gelişmek son derece zor oluyor ve yağma için de romada lejyoner rahatlıkla kullanılabilr.tabii ki tokmağın yarattığı etkiyi veremez ama galyaya göre harika bile diyebiliriz. biraz pahalı olsada (yaklaşık 2 tokmağa 1 lejyoner ) gayet rahat bir şekilde yağma yapılıp pretoryan savunması oturuncaya kadar kahramanla birlikte köyde bırakılabilir. bence imperatorise biraz erken geçmişsin yağman iyiyse bilemem tabi ama 50 imperatoris basmak yerine kat kat fazla lejyoner basıp aynı anda daha fazla köy yağmalayıp daha fazla ham kazanıp ve 1'e 3 oranında lejyoner besleyebilirdin . tabi bunlar kişiye göre değişen taktik meseleleri zaten ben de sana kesin yanlış yapmışsın demiyorum kendi fikrimi söylüyorum ama şahsen ben olsam ilk 4 gün lejyonerden başka asker basmazdım ve daha sonraki birkaç gün boyunca da

Evet sizin görüşünüze de hak verebilirim ama ben servere çok geç başladım 10 gün sonra tılsım açılıyor ve ben daha 2. köyümü kurmadım imparatorisler yapma için birebir çok boş köy var ve çok yağma geliyor acele oynamassam ve tılsım açılırsa bence birlikler beni o halde almazdı şimdide alacakları meçhul.

Serator
20-10-2013, 22:43
3 lejyoner = 1 imparatoris
120 saldırı gücü =120 saldırı gücü
360 odum + 300 tuğla + 450 demir + 90 tahıl + 3 tahıl tüketimi < 550 odun + 440 tuğla + 320 demir + 100 tahıl + 3 tahıl tüketimi
eğitim süresi 8 dakika 53 saniye x 3 > 14 dakika 40 saniye
35 piyadeye savunma değeri < 65 piyadeye savunma değeri
50 at savunma değeri = 50 at savunma değeri
12 sektör hız < 28 sektör hız

Bence imparatoris daha üstün ama 3 lejyoner 1 imparatorisi 2 kayıp ile yenebiliyor

ecf52
13-10-2014, 17:22
x3 kötü mü sizce?

Ben kuzenmle birlikte oynamaya başladım o galyaydı ben roma ben daha hızlı geliştim biz korumanın son gününe kadar asker basmadık son gün basacaktık ki o günde giremedik yağmalar bir geldi bir çok kötü çöktük bırakacaky-tık ki sığınak kastık ve geliştik ben şu an 3 köyüm var 1000 nüfus ve askerlerim baya yüksek oyunun en iyi ikinci birliğindeyim (server 4) ben derimki arkadaş x3 olsun normal olsun korumanın son gününe kadar hamaddeleri geliştirmeye çalış cermen ve galya isen roma isen binaları da geliştir zaten o zamana kadar proyu da araştırmış olursun ve son günde (veya son dan 2.gün) basarsın full def yağmaları durdurursun sonrada kesilir...
İyi oyunlar ve iyi yağmalar...

yıkıcı350
13-10-2014, 17:30
150 lejyoner 45 proteryan 51 tane imparitoris var iyi mi?
oy atarken nedenini de yazar mısınız ?
iyi ama bence lej yerine emp basman daha mantıklı def. basıyorsan o konu ayrı :D
iyi asker basmışsın :D