PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Speedx3.Yeni Başlayanlar için Taktik(Saldırıya Yönelik)

PretoryaN...
29-12-2009, 22:53
Arkadaşlar öncelikle hesabımızı açıyoruz.Açtığımızda hemen ödevlere girişiyoruz.Ödev 9 a kadar hepsini yapıyoruz.Ama ödev 9 u simdilik bırakıyoruz.Ödev 9 a kadar geldiğimizde hammadde üretimimiz eşit seviyelere gelmiş olacaktır ve ödevlerden gelecek 20 altın işimize yarayacak.Hemen bu ödevleri bitirdikten sonra eğer cermenseniz odun ve tuğla üretimini eğer romalıysanız demir,odun,ve tuglayı arttırıyoruz.Bu işlemleri tamamladığımızda romalılarda 5,cermenlerde 10 altın kalmış olacak.Bu işlemleri tamamladığımızda hemen merkez binasını mümkün olduğunca büyük bir hızla(sabırsızsanız 2altınınızı gözden çıkarabilirsiniz.) seviye 3'e askeri üssü 1 e getirip kışlanın ön koşularını hazırlamış oluyoruz.Eğer hesabı sabahtan açtıysak akşama doğru kışla için hammadde yeter ama eğer akşam açtıysak yatağa yatıyoruz ve bir güzel uyku çekiyoruz.

Uykudan uyanıyoruz ve hemen kışlamızı kuruyoruz.Tabiki okulumuz felan varsa gitmeyi ihmal etmeyin:).Kışlamız hazır olduğunda olabildiğince Lejyoner/Tokmak sallayan basıyoruz.Yatana kadar aynı işlemi sürdürüyoruz.Hammadde üretimi felan arttırmak kısa vadede işinize yaramaz yani korumadan çıkana kadar o yüzden bunları kenara atıyoruz.Evet Akşama kadar askerlerimizi bastık ve yorulduk artık güzel bir uykuyu hak ediyoruz ve yatağımıza yatıp mışıl mışıl(veya horlaya horlaya) uyuyoruz:).

Evet Bugün Korumadaki Son günümüz.Bugün yapmamız gereken şey haritamızı açıyoruz ve 7x7 mizde çömez olarak nitelendirdiğimiz 2-20 nüfus arası koruması bitmiş oynanmayan köylere bastığımız askerleri gönderiyoruz.Yağmalardan gelen hammaddeyle ve gece biriken hammaddeyle askerlerimizi durmaksızın basıyoruz ve yağmalara ara vermiyoruz.Sürekli yağmalara devam edip asker sayımızı arttırmaya uğraşıyoruz.Eğer yağmalardada sağlam kaynağınız olursa ve dediklerimiz yapmış olursanız koruma bittiğinde şu asker sayıları karşımıza çıkar:

Romalı isek : 30 Civarı Lejyoner
Cermen isek: 40 Civarı Tokmak Sallayan.

Oyunun Bu Bölümünden Sonra kalan kısmı sizin tercihlerinize göre.Benden Bir tavsiye eğer cermenseniz askerlerinize dikkat edin en ufak bir saldırıda dağılabilirler.

Eğer online sürem yüksek askerlerimi kaçırabilirim diyorsanız cermen ırkı tam size göredir.

Yok Efendim ben online az olurum işim gücüm var derseniz Romalılar sizin için uygundur.

Arkadaşlar Burda Belirtmek isterim ''Kesinlikle'' Alıntı Değildir Kendi Tecrübelerim Sonucu Yazılmıştır ve Taktik Litvanya Speed Serverda Denenmiştir!..
Ayrıca Cermen Olup Online Süreniz Geniş Olursa Veya Temsilciyle Oynarsanız(Gececi Sabahçı gibi) yağmada ve saldırıda top10'a girme ihtimaliniz olur...

özeltim
29-12-2009, 23:04
güzel paylaşım mantıklı +1

djdeli
29-12-2009, 23:09
güzel mantıklı ama kardeş speed yeni kayıt yok çoğu artık yüksek nufus ama emeğe saygı...

sanalsuclular
29-12-2009, 23:13
Güzel olmuş tebrik ederim

meip
29-12-2009, 23:59
yalnız ufak bi hata var speedde koruma süresi 1 gun kardes:)
yani bunlar yapılamaz

DaNGeR
30-12-2009, 09:01
yok dostum cok gec kayıtlarda koruma süresi 2 güne cıkıyo ki speed yarıya geldi

PretoryaN...
30-12-2009, 13:24
yalnız ufak bi hata var speedde koruma süresi 1 gun kardes:)
yani bunlar yapılamaz

Server açıldığı an başlarsan öyle kardeşim ben 3gün koruma olan zamandan başlayınca olan taktiği yazdım.

PretoryaN...
30-12-2009, 13:25
güzel mantıklı ama kardeş speed yeni kayıt yok çoğu artık yüksek nufus ama emeğe saygı...

Yabancı speed lere ortadan katılan arkadaşların işine yarar ama mesela ben litvanya speed'de denedim...

PretoryaN...
30-12-2009, 13:26
güzel paylaşım mantıklı +1

Teşekkürler.:)

Güzel olmuş tebrik ederim

Sağol.:)

Yazdığım ilk Taktiğimdi Beğenmenize Sevindim.:)

PretoryaN...
30-12-2009, 19:55
Editlenmiştir Teşekkürler..