PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : galya taktik T4 normal

Chaos.
27-10-2012, 22:32
ilk taktiğim hatalarım olursa affola. ELEŞTİRİLERE açığım aşağılamalara değil. Taktik benimdir

1.gün
Görev listesi gelinceye kadar görevleri yapıyoruz kışla açıyoruz. Hepsini 2le görevine başlıyoruz.
2.gün
Hepsini ikileyi bitiriyoruz. Sığınağı seviye 10 yapıyoruz. (Bu kadar gelişme için boş vahaları yağmalayın)
3.gün
Tuzakçı seviye 7 basıp max. tuzak sayısını basıyoruz. Çıkartabildiğimiz kadar phalanx çıkartıyoruz.
4.gün (hazır olun 3 gün uyumayacağız )
Bu gün taktiğin bel kemiği. Bu gün başarısız olursak hesabı silin. Amaç 27 phalanx. Dün ortalama 9 phalanx çıkarmışsınızdır. Boş vahaları ve güçsüz köyleri yağmalayın. 27 phalanxa ulaşınca merkez binasını seviye 8 yapın ve ödülümüz 2 saat uyku. Bu gün bunları yaparsanız taktik başarılı olacak demektir. Merkez binasını arttırmak için tarla basmanız gerekecektir.
5.gün
Phalanx gibi saldırısı çok düşük bir askerde kaldık. Bize saldırı gücü olan birşey lazım yani “kılıçlı’. Hemen kışlamıza 2 lvl daha basıp lvl 3 yapıyoruz ve akademi kuruyoruz, Lvl 3 e getiriyoruz . Zırh dökümhanesi açıp kılıçlının registerini yapıyoruz. Ödülümüz 4saat uyku :D
6.gün
Bugün de önemli amaç 51 kılıçlı, kulağa zor geliyor ama yapacağız. Yağmayla beraber 15dk da bir kılıçlı çıkarıyor olmamız lazım. 51 kılıçlı çıktıktan sonra phalanx ve kılıçlının zırhını zırh dökümhanesinden 1kez geliştirip oyundan çıkıyoruz. Ve istediğimiz kadar uyuyoruz .

7.gün
Şimdi ciddi bir tahıl açığı olmalı. Bu yüzden tüm üretim alanlarını 5lemeye önce tarlalardan başlıyoruz. Yukarıdan aşağıya doğru hepsini 5le ye kadar tüm görevleri yapıyoruz. Bu aşağı yukarı 2.5 gün alır.
9.gün
Elçiliğimizi açıp güçlü bir birliğe giriyoruz. Toytat koşullarını yerine getirip registerini yapıyoruz.
10.gün
Pazar seviye 5, Merkez Binası seviye 10 basıyoruz ve Toytat çıkarmaya başlıyoruz. 15 toytat yapıp uyuyoruz.
11.gün
Amacımız 33 toytat. Yetiştirdikten sonra çit kurup lvl 6ya getiriyoruz ve uyuyoruz :)
12.gün
Bu gün uzun oyunda çok kalmalıyız çünkü savunma kurmamız lazım. Biz sonuçta galyalıyız ve savunmacıyız. Saldırı isteseydik cermen olurduk ama şu ana kadar full saldırgan oynadık. Galyanın temeli üretimdir ve biz asker basarak tahıl üretimini – lere düşürerek seçtiğimiz ırka çok ters davrandık.
3 tarlayı seviye 6ya yükseltip, değirmen açıyoruz ve değirmeni lvl2 yapıyoruz. Bu bizim tahılı – lerden kurtaracaktır. Ahırımızı lvl5 e getirip, akademiden druyidin registerini yapıyoruz. 25 tane druyid çıkartıp günü tamamlıyoruz.
13-14-15. gün

Tüm tarlaları seviye 6, bir tanesini seviye 7 yapmak
20 phalanx, 51kılıçlı, 15 toytat ve 10 druyid yetiştirmek
Zırh seviyeleri P=3 K=2 T=1 D=1 olmalı

Bunları yaptıktan sonra bir süre asker yetiştirmeye ara veriyoruz.

15…..21. gün
2. köy hazırlıklarına başlıyoruz ve bitiriyoruz

Tüm üretim yerleri lvl 7 olmalı
Köşk lvl 10
3 göçmen

22.gün
2. köyü kuruyoruz (6 tarla-5 tuğla ocağı-3 demir madeni-4 orman)
Şimdi bu köyü nasıl geliştireceğiz diyorsanız, ilk köyümüzün hammaddesinin yarısını buraya göndereceğiz. Diğer yarıyla da 2.köy gelişimi bitene kadar 2 kılıç 1 toytat oranında asker basacağız.
2.köy gelişimi
1.gün
Hammadde deposu 1, tahıl ambarı 1, askeri üs 1, merkez binası 3, pazar 1 ve tüm üretim alanları 2
2.-3. Gün
Tüm hammadde alanları 5
Köşk 1
3.-6.gün
Tüm hammadde alanları 7
BU ARADA: Birinci köyde tüm üretim yerlerini 8, değirmeni 5 yapıyoruz. Tabii bu 3 günden fazla sürüyor :D
Pazar 5

Birkaç gün sonra bir tuğla ocağı lvl 10 ve tuğla fırını lvl 5 kurarak 2. köyümüzde işimizi bitiriyoruz.

1.köye devam
1.gün
Evet artık köyümüzde 100 toytat 200 kılıçlı olmuş olması lazım. Vaha vakti geldi hatta geçiyor. Hemen bir kahraman kışlası kurup onu 3 günde lvl 10 yapıyoruz. 3 günde olur diyorum çünkü ben çok daha az askerle 6 günde yaptım. Bu kadar askerle 3 günde yapılabilir.
4.gün
Hemen %25 tuğla %25tahıl vahası alıyoruz ve elimizdeki tüm phalanxları vahamıza destek gönderiyoruz. Heduanın ön koşullarını yerine getirmeye başlıyoruz. 5günde yerine getirilir.
9.gün
Heduan registeri yaptık, bu günkü amaç 15 heduan.
10.gün
Artık 15 tarlalı köy hazırlıklarına başlamalıyız. 2.köyümüzdeki köşkü yavaş yavaş seviye 10’a yükseltiyoruz. Bir yanda 1.köyde 1/2/1 oranında sırasıyla kılıçlı toytat ve heduan basıyoruz.
14.gün
Artık 3. köyü kurmanın vakti geldi. Uzaklığı farketmez deyip geçmeyin çünkü her üretim yerinden 1tane olacağı için hammadde desteği yapmak gerekecektir. Bulduğumuz en yakın %150 vahası olan 15 tarlalıya köyümüzü açıyoruz.

15 tarlalı köy gelişimi
İlk gün
Pazar, hammadde deposu, tahıl ambarı, kışla, askeri üs kuruyoruz ve tüm hammadde alanlarını 2’ye basıyoruz.
2.gün
Bu köyde tüm askeri binaların olması lazım biliyorsunuz, o yüzden bu köyde fazla altyapı binası olmaması gerekir. Neyse biz 2.gün ne yapacağımıza gelelim:
akademi lvl 1
zırh dökümhanesi lvl 1
tüm üretim yerleri 3
3.gün
Artık bu köyden asker basmaya başlamalıyız.
Akademi lvl 3
Tüm üretim yerleri 4
Kılıçlı registeri
ve 15 kılıçlı artık buradan da yağmaya başlıyoruz.
4.gün
Amaç 40 kılıçlı
Artık hızlı yağmaya ihtiyacımız var ve bunun için askerlerimizin hızlı olması lazım. Bunun için de turnuva yeri gerektiğinden yavaş yavaş askeri üs basıyoruz.
5.gün
Askeri üs yükseltmeye devam

6.gün
Askeri üssümüzü seviye 15 yapıyoruz ve turnuva yeri açıyoruz.
7.gün
Yavaş yavaş toytat hazırlamalıyız. Akademi lvl 5 zırh dökümhanesine 3 basıp ahır kuruyoruz ve lvl 3’e getiriyoruz
7.gün
Toytatı araştırıp 15 tane çıkartıyoruz.
Tüm hammadde yerleri seviye 5 yapıyoruz ve turnuva yeri 3 yapıyoruz.
1.köy
Artık birinci köyde 160 toytat, 230 kılıçlı ve 45 heduan olmuş olması ve yine tahıl kıtlığına girmiş olmamız lazım :D 130 kılıçlıyı 3.köye destek atıyoruz ve sıkıntıdan kurtuluyoruz.
Bir tane tarlayı seviye 10 a basıp ekmek fırını kuruyoruz.

1.köy geliştirmeye devam
Bu dönemde yazdıklarım haricinde
3.köyden sadece toytat basacağız
3.köyün tarlalarını yükselteceğiz
1.köyün üretim alanlarını yükselteceğiz
Vee hepsinden önemlisi 1.köyde mancınık koşullarını yerine getirmeye çalışacağız
1.gün
Tamirhane kurup lvl 8 e getiriyoruz

2.gün
Tamirhaneyi lvl 10 yapıp mancınık ve koçbaşı registeri yapıyoruz
Artık kaç gün süreceği önemli olmayan bir şekilde;
Amaç 80 heduan, 30 mancınık (yaklaşık 9 gün sürer)
Bunları bastıktan sonra 4.köy hazırlıklarına başlayabiliriz
3.köyümüze saray kurup seviye 10 a getiriyoruz (3gün alır)
3.köyün hemen yanına 4.köyünüzü açın, bu yan köy olacak.
Yan köy nedir (acemiler için): genelde hammadde deposu, tahıl ambarı, pazar, köşk, kışla ve tüm üretim alanlarının lvl 5 yapılıp bırakıldığı köylerdir. Kısacası köy açılsın diye açılan köylerdir :D
4.köyümüze yaklaşık 4 günde hammadde deposu, tahıl ambarı, pazar, kışla yapıyoruz ve tüm üretim alanlarının lvl5 yapıyoruz. Köşk koyup geliştirmeyi bitiriyoruz.
Şimdi bakalım aktivasyondan itibaren kaç gün geçmiş: yaklaşık 70
Serverde artık tanınan bir galyalı olmamız lazım :D )
5. köy için kültür puanı dolana kadar merkezde kılıçlının, mancınığın, phalanxın ve druyidin zırh geliştirmelerini yapacağız.
15 tarlalı köyde ise önce heduan araştıralım (15 tarlalıda o anda yaklaşık 170 toytat vardır), tahminimce 4 günde araştırıp çıkarmaya başlarız. Çıkarmaya başladıktan sonra kültür puanı dolana kadar 2/1 oranında toytat ve heduan çıkartacağız.
Eveet yaklaşık 10 gün geçti ve kültür puanı doldu. 4.köydeki köşkü lvl 10 yapıp 3 göçmen basıp yine 15 tarlalı köyümüzün dibine 5. köyü açıyoruz. 4.köye yaptıklarımızın aynısını yapıp bırakıyoruz.

Şöyle bir görüntü olmalı

5.
köy
15 tarlalı
köy
4.
köy

Artık düzgün bir ordu basmanın vakti geldi
15 tarlalı köyümüzde kahraman kışlasını lvl 10 basıp bir tane %50 tahıl vahasını ele geçiriyoruz. 6.köy için kp dolana kadar 800 toytat yapmalıyız. Elimizdeki tüm hammaddeleri toytat çıkarmaya veriyoruz.
Bundan sonra merkezden ve diğer köylerden sadece 3/1 oranında phalanx ve druyid basıyoruz.
6.köyü hemen merkezin dibine açıp 4.köy için yaptıklarımızın aynısını yapıp bırakıyoruz.
Merkezden ve diğer köylerden druyid, phalanx ve 15 tarlalıdan 7.köy için kp dolana kadar sırf heduan basıyoruz.
6.köydeki köşkü lvl 10 a basıp 7.köyü açıyoruz (hemen merkezin dibine) 4.köy için yapılanları yapıp bırakıyoruz.
Artık reis çıkarmanın vakti geldi…
Merkezde akademi lvl 20, askeri üs lvl 10 basıyoruz (çoktan basmış olmanız lazım ama basmadıysanız diye) ve reisi araştırıyoruz. Merkezdeki köşkü lvl 20 ye çıkartıp kabile reisimizi basıyoruz. Artık köy reisleyebiliriz.
Şunu da unutmayalım tılsım zamanı yaklaşıyor merkezde hazine kurup yükseltmeye başlıyalım.
15 tarlalı köyde de tamirhane lvl 10 yapıp ve mancınık araştırıp full mancınık çıkaralım. Zaten bunları yaptığımızda 15 tarlalıda, 800toytat, 100 heduan olacaktır.
Ondan sonra da reise uğraşalım.
Taktiğimiz burada bitti….

Chaos.
27-10-2012, 22:33
S.s.s
S: Hiç hammadde deposu ve tahıl ambarı lvl basmayı söylememişsin
C: Tabii ki kuracağız, yoksa yapı yapamayız ki :D

S: 1.köyde tüm hammaddeleri seviye 8 yap demişsin. Ama sonra üretimimiz az kalır
C: Zaten bir süre sonra merkeze yüklenme biteceği için hammadde artacaktır. Onunla geliştireceksiniz. 3.köyden sonra merkeze neredeyse hiç yüklenmiyoruz.
Arta kalan hammaddeler ile taktiğimizin sonuna kadar hepsi lvl 14 e gelmiş olur. Daha önce kurulan ekmek fırınını da lvl 5 e getirmiş olmalıyız.

S: Merkezi ne zaman taşıyacağız
C: Değişik gelebilir ama taşımayacağız çünkü taşırsak büyük kışla ve büyük ahır basamayız. Tahılı nerden bulacağız diye sorarsanız eğer; boşuna mı %150 vahalı aldırdık. Sıkıntıya düşersek K.kışlası geliştirip alacağız. Tüm askeri binaları kurduktan sonra geriye kalan tüm yerlere tahıl ambarı koyacağız

S: Madem merkezi taşımayacağız neden saray kurdurdun
C: Saray savunma bonusu verir ve daha zor yıkılır. Üstüne bir de çit yapıp lvl 20 bastık mı 15tarlalı köyü güvenceye almış oluruz.

S: Tılsımlar çıkınca hangi tılsımı almalıyım
C: Hesap için geçerli olan büyük depo ve tahıl ambarı tılsımını alın. Hem 15 tarlalı köyünüz rahat eder hem de daha kolay yapı basarsınız. Tılsım alınca tılsımın sizden daha zor alınması için taşçı kurun.

S: Ben kp için o kadar beklemek istemiyorum ne yapmalıyım
C: Belediye kurup festival yapın. Birkaç köye birden kurarsanız eş zamanlı festival yaparak daha az beklersiniz.

S: Tahıllar yavaş giderse ve 15 tarlalıya tahıl yetmez ise
C: Merkeze ticari merkez açarak lvl atlattırın

S: Elçiliksiz nasıl 15 tarlalıya saray kuracağız
C: Elçiliği kuracağız ve saray kurduktan sonra yıkacağız.

Kahraman gelişimi nasıl olmalı.
Kahraman geliştirdiğinde sırtın yere gelmez
3.köyü açana kadar full hammadde vereceğiz, sonrasında sıfırlayıp full savaş gücü ve saldırı bonusuna.

PiskoBarış
27-10-2012, 22:38
3-4 Günelrde yağmayı yapmak çok zor bence çünkü plahanxın taşıması düşük server zaten normal az ham birikir bide sadırıdığın vahaya başkaları saldırır. şimdilik bukadar okudukça yazacağım.

Chaos.
28-10-2012, 14:48
haklısın şans lazım ben yapmıştım ama ortalıkta bir sürü boş vaha vardı

Chaos.
02-11-2012, 22:53
Yorum yokmu

Chaos.
10-11-2012, 11:31
tuzakçı 8için şans lazım 7 ye düşürdüm