PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Game Of Thrones

LaST FiRe
26-06-2012, 15:39
Türkçeye "Taht Oyunları" olarak çevrilen mükemmel "A Song of Ice and Fire(Buz ve Ateşin Şarkısı)" serisinin ilk kitabıdır. Ayrıca ilk kitaptan uyarlanmış, diğer kitaplarla devam eden, henüz 2. sezon finalini yapmış olan dizidir. Bir çok insan için sırf yayınlanan 20 bölümüyle en iyi diziler arasına girmiştir. Dizi ve kitap içindeki oldukça fazla karakterle anlaması zor olsa da, anlaşıldığı taktir de mükemmel bir haz verir insana. Seriye savaştan çok günümüzde olduğu gibi diplomasi hakimdir. Lannister denen hıyarlar bildiğiniz Amerikadır. Freyler İsraildir. Dothraklar oldukça eski Türklere benzerler. Olaylar Westeros`da geçer. Seride insanların alıştığının aksine, iyi olanlar -tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi- daima kaybederler. Dürüst olanların canı çok yanar.

Bkz. Stannis Baretheon
Bkz. Tywin Lannister
Bkz. Jon Snow
Bkz. Ned Stark

Ayrıca dizideki bölümler hakkında çok fazla ayrıntılı bilgiler verilmemesi gereken sözlük başlığıdır. Sonuçta diziyi izlemeyen birisi için heves kırıcı olabilir.

-Berkay-
09-08-2012, 18:21
Taht oyunları ve çevresinde gelişen aşk, savaş gibi hikayeleri barındıran dizi.Ak gezenler adlı yaratıklarla mücadeleler anlatılır.
Dizide bir adet Çaycı Hüseyin de bulunmaktadır.(Bkz:Küçük Şeytan).

LaST FiRe
06-10-2012, 21:32
Çevirilen son kitabını da okumuş olduğumdur. Diyebileceğim tek şey var henüz dizisini izlemekte olanlara.

Çok kelleler gidecek Daver çok !!

Fatboy
24-04-2013, 21:14
Kitaplarıyla diziyi karşılaştırınca, dizide ya bölüm süresi uzaması gerek ya da bölüm sayısı. Yaşanan olayların bağlantılı olduğu birçok hadise es geçiliyor maalesef dizide.

Ayrıca yeni başlıyorsanız diziye, yeni sekmede "Game of Thrones karakterleri" şeklinde bir sayfa açık dursun. 3-5 bölümü "Bu adam kimdi yeeaaaa" diyerek geçireceksiniz.

troller
25-04-2013, 13:25
İzleme sebebimin asla taht oyunları orta çağ filan olmadığı, ve asla da olamayacağı dizi. HBO'ya teşekkürlerimi sunarım.

LeqenD
25-04-2013, 20:10
Size bir karakteri önce sevdirip, "Bu adam ölmez yaa" düşündürttükten 1 bölüm sonra öldürebilir.*

Ayrıca dizinin bir mükemmel yanıda çekildiği mekanlardır. Çoğunun gerçek ortamlarda çekilmesi hem kalitesini hemde gerçekçiliğini arttırmıştır.

Bir de repliklerinin sağlam olması diziyi tadından yenmez yapmıştır.

Bkz. Winter is coming
Bkz. When you play the game of thrones, you win or you die.

*Bu konuda hakkını vermek lazım iyi yapıyorlar.

leviathan.
03-08-2013, 23:49
Her sezon 9. bölümlerinde adeta sezon finali yaşatırcasına heyecan ve adrenalin pompalayan dizi.

Muhibbi
03-08-2013, 23:52
Önyargılarım yüzünden izleyemediğim dizi. Fakat konuyu okuyunca diziye değilde kitaplarına karşı bir sempatim oluşmadı desem yalan olur.

Axl Rose
03-08-2013, 23:54
Trakya'da çekilen dizi.

http://img.karikaturturk.net/Karikatur/Orjinal/Game-of-Thrones-43051.jpg

Muyustan
03-08-2013, 23:56
Bu konunun burada olduğuna ve benim leviathan. olmasa göremeyeceğime inanamıyorum..
Forumda en sıkı takipçinin ben olduğum(aksini iddia edenler ö.m atın dövüşelim.) HBO'nun G.R.R Martinin Kitap serisinden diziye çevirdiği adını Game Of Thrones koydukları dizi.
Sorsan hayranların yarısından fazlası Game of Thrones'un sadece ilk kitabın adı olduğunu bilmez.
Yazarı 63 yaşında çok da ömrü yok gibi, kitabı bitiremezse benim de pek ömrüm kalmaz.
5 kitabı var şuan 5.si türkçeye çevrildiği gün(1 Temmuz) elimdeydi.
İzlemeyen izlesin izlemezse yaşamasın. İzleyince zaten kendi isteğiyle kitaplarını da okur.
Kitaplar genellikle şehir kütüphanelerinde oluyor.

Dip: leviathan. ' a bu konuyu görmemdeki yardımlarından dolayı ayrıca teşekkür ederim.

MANTI_BÖREĞİ
03-08-2013, 23:59
Sean Bean'in geleneğini bozmayarak öldüğü en son yapıt.

Agenor
04-08-2013, 00:02
Kitabı olduğu için izlemediğim eserlerden sadece biri.*

*Kitapla uyumsuz oluyor, sinirimi bozuyor efenim.

mert17
04-08-2013, 00:03
3 Sezonda diziseverlerin favorileri arasına girmeyi başaran , ilk kez bir kitap serisi okumama neden olan dizi.

kemal
04-08-2013, 00:06
1. Sezon 6. Bölümünü bu akşam izlemiş olduğum enfes dizi.

Bir çok kafa karıştırıcı karakter var, özelliklerini bir yana bırakın da karakterlerin isimleri bile bazen kafa karıştırabiliyor. Ben ilk bölümdeki bazı olayları arkadaşım söylemeden anlamamıştım mesela.

Ayrıca çok spoiler yedirten dizidir. Diziye başladığımdan beri bir çok şey öğrendim çevremdekilerden vs.

Spoiler verme sebebin neydi ?

YUCİN
04-08-2013, 02:15
Yaşlı kadının çifte düğün üzerine unutulmaz repliği akla zarardır.

"Oğulları senin yeğenin olacak Cersei ile evlendikten sonra tabiî ki. Kralın hem üvey babası, hemde kayınbraderi olacaksın.Kral ile evlendiğinde Jofrey in annesi, yine kendisinin yengesi olacak, oğlunuzda Loras’ ın yeğenimi olacak torunumu emin değilim. Ama kardeşin kayınpederin olacak burası su götürmez".

Tireja Roje
04-08-2013, 02:18
Kitaplarını alıp okuduğum ve tekrar tekrar dizi serisini izlediğim ama hala bıkmış olmadığım,khaalesi ye aşık olduğum bir dizidir...

Muyustan
04-08-2013, 02:20
Meğer forumda ne kadar çok kitabını okuyan varmış dedirten dizi.
Dip: 5. kitabı okumakta olan varsa irtibata geçsin ^^

-NykS-
04-08-2013, 02:26
http://t1308.hizliresim.com/1d/4/r3fs8.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Üstteki kısımdaki yazılanları çözmekte nasıl zorlandıysam Game Of Thrones'daki akraba ilişkilerini anlamakta bir o kadar zorlandım. "Ama çok iyi abi!"

ziizii
04-08-2013, 02:28
3. Sezon 9. Bölüm "Kanlı Düğün" bugüne kadar izlediğim en iyi sahne.

ultrAslan
04-08-2013, 02:56
kral dizi ^^

-NykS-
10-08-2013, 14:56
Bölüm başına 6 milyon dolar bütçeye sahip olan dizidir. Bu bütçede Sibel Kekilli ne kadar bir maliyete sahip o da merak konusudur.

MurdeRer
05-09-2013, 13:42
Sırf Khaleesi için bile izlenebilecek bir dizi.

Barney Stinson
05-09-2013, 13:46
Türkiye'de çekilse Tyrion'u Çaycı Hüseyin'in canlandırmasından korktuğum kişi.

bkz: Adamı hasta etme cersei!

Tireja Roje
07-03-2014, 17:34
Dayanın arkadaşlar az kaldı.
Khaleesi en çok seni özledim beee :)

-NykS-
15-04-2014, 20:33
İzlerken mutlu olduğum.

bkz.

qYNeT2nzEgA

İzledikten sonra halaya başladığım.

bkz.

-------------------------spoiler-----------------------------

vS6HMxODU4A

-------------------------spoiler-----------------------------

Purple
15-04-2014, 20:49
Revolution adlı diziden sonra tartışmasız en iyi ikinci dizidir.

kostok218
16-04-2014, 22:04
Bazı kısımlarının Fas'ta çekilip bazı kısımları ( Starkların ve Akgezenlerin olduğu kısımlar) Grönland'da çekildiği gerçeği sebebiyle bile bizim bütün dizilere bedel şaheser.

leviathan.
17-04-2014, 22:47
Season 4 Episode 2 ile Sibel Kekilli'yi gözyaşlarına boğmuş dizidir.*

*O kadar da aksan çalışmıştı hatun yeni sezon için, kovmayaydınız iyiydi be .D

mustafa00
17-04-2014, 22:55
Müziği çoğu insanın aklından hiç silinmez.

Tireja Roje
17-04-2014, 22:58
İtiraz ediyorum. Revolution, Game of Thrones'un eline su dökemez.

Telefonumun arama sesi, opening müziği olan dizidir.

The_Punisher
17-06-2014, 01:17
Bugün itibariyle 4.sezon'a veda etmiş olan dizi.Kitapta ölmeyen karakterleri dizide öldürdükleri için gözümden biraz düşmüştür.

Epsilonn
12-04-2015, 15:12
5.Sezon'un ilk 4 bölümü sızdırılmış olan dizi.

burak_gunes
12-04-2015, 15:38
Tireja Roje (http://forum.travian.com.tr/member.php?u=18525)

Dostum Fırattan Dizi Önermesini İstediğim Şiddet ile Tavsiyesi üzerine başladığım İlk bölümünün Biraz güzel sonraki bölümlerde ilk3-5 bölümde birazcık Eh o kadarda iyi deil galiba bu kadar abartıldığı kadar dediğim fakat Dizinin Devamında Hiç Daha önce Yaşamadığım kadar Merak içinde kalıp günde 4-5 bölüm izleyip şuan Merak İLe yeni Sezonunu Beklediğim Bir dizi ,

Büyük ihtimal Tekrar Başa Dönüp İzleyeceğim ,

Ayrıca Filimdeki En iyi Adam OLarak Görünen birisinin dünyayı Kurtarır bu Derken Bir den ölmesinin hiçde Sıkıntı yaratmadığı bir dizidir ,

Bakınız , memati Ölünce Kurtlar vadisini bırakan Ben , Bu dizideki memati sayılacak birisinin ölmesinden snra Bırakırım bu diziyi ben burada demediğim Eski ama arkada Kalmiş karakterin öne çıkmasını Ve olacakları Merak içinde Beklettiren bir dizi ..

Büyük ihtimal Tekrar Başa Dönüp İzleyeceğim ,

qmarsiha
12-04-2015, 16:14
Askercilik,evcilik,çelik çomak,beş taş,misket-bilye-cicoz-mile oyunları(şap,üçgen,kuyu,karış),ortada sıçan,istop,birdirbir, seksek,köşe kapmaca,saklambaç,yağ satarım bal satarım,körebe,yerden yüksek ve benzerî oyunların taht çevresinde oynanması sonucu bir nevî park diyebileceğimiz,bu kadar oyunun oynanabilmesi için birçok kişiye ihtiyaç duyulan bir komplekstir

qmarsiha
08-06-2015, 15:15
Reklamın gücünü kanıtlayan en güzel örnektir...İçinde her türlü pisliğin bulunduğu,cinayet,cinsellik,hayal alemini çok garip yerlere çrken,tüm bunlara rağmen hala bilinçli ve bilinçsiz olarak birçok kesim tarafından reklamı yapıldığı için devam eden,Allah bilir kimlerin devam etmesi için sponsorluğunu üstlendiği,benim de çok şükür izlemeden uyandırıldığım için kurtulduğum,tam bir rezalet anlayacağınız.Kimse bana bunu savunmaya kalkmasın.

HUAYIN
08-06-2015, 21:25
George R. R. Martin'in Ateşle Buzun Şarkısı isimli kitap serisinin kültleşmiş dizi uyarlaması

Mercenary
09-06-2015, 15:35
İzlediğiniz zamanı boş bir duvara bakarak geçirseniz de pek bir şey kaybetmeyeceğiniz dizi.

hayaligenc
04-12-2015, 13:17
bugun itibari ile yeni fragmanını gördüğüm ve jon snow öldüğünü düşündüğüm filmdir.