PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Behzat Ç. : Bir Ankara Polisiyesi

sarbi ç.
09-06-2012, 01:04
Emrah Serbes'in senaristliğini, Tarkan Karlıdağ'ın yapımcılığını yaptığı Türk dizisidir.Dizi Ankara'da çekilmektedir ve dizide ara ara Ankara şivesi kullanılmaktadır.Şu sıralar yayından kaldırılma ihtimali vardır.

Bkz: Biiiiiip şurada biiiiiiiiiip la biiiiiiiiiiiiip he biiiiiiiiip.

MR.CROWLEY
09-06-2012, 01:16
Behzat Ç. nin soyadını merak etmeme sebep olan dizidir.

The_Punisher
09-06-2012, 04:58
Sarbi Ç.'nin Kardeşidir.

Apholas Ceasly
09-06-2012, 10:56
Behzat Ç. dizisinden daha iyi olduğu görüşünde olduğum Köprü dizisinden tanıdığımız başarılı oyuncu.

Bkz. Vali

dorian gray
09-06-2012, 11:39
Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi polisiye dizisi. Emrah Serbes'in Son Hafriyat kitabından esinlenerek uyarlanmış olarak dizi; Harun Sinanoğlu(Fatih Artman) ile yardırıp, güldürürken bir anda sizi ağlatacak kadar hüzünlü bir duyguyla başbaşa bırakıyor. Hatta dizi bittiğinde napcam lan ben şimdi durumuna geliyorsunuz. Oyuncuları irdelemek gerekirse, ilk başta cevcev(cevdet)'le başlamak istiyorum. Cevcev cinayet büronun en ezik, en bebe elemanıdır. Çalışkan tutumuyla kendisini sevdirmiştir. Akbaba ise olay yeri inceleme gibi, adli tıp gibi bir cinayetin nasıl işlendiğini çözebilen genelde somurtkan takılan kişilik. Koskocaman bir kalbi vardır. Hayalet, Ankara'da çevresinin çok gelişmiş olmasından dolayı bulunacak bir kişiyi arayan ve kısa sürede bulan kişidir. Ayrıca kimi sevdiyse olmamıştır. Pilli Bebek'in 'uzun geceler' adlı şarkısıyla okuduğu mektup hafızalardan da silinmez. Ve baş kahraman Behzat Ç. 'Ben iyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım.' sözüyle gönülleri fetheden, cinayet büronun amiri, kızının katilini arayan bir baba.
* (boyle bir diziye bu kadar yazi az bile ama simdilik bu kadar.)

troller
09-06-2012, 11:44
Vali filminin valisi, köprü dizisinin de valisi.
Ayrıca, Behzat Ç. dizisindeki olaylar senaryo olabilir ama olay genel olarak gerçek. Komiser Behzat Ç. bilmemkaç yılında Ankara'da öldürülmüş başarılı bir polistir. Dizi tamamiyle onun yaşamını konu almıştır.

dorian gray
09-06-2012, 11:49
Harun Sinanoğlu'nun; bir bölümünde ergenlere gönderme yaparak ameke, zaaa xd ne lan? diye yardırdığı replikleri mevcut. Ayrıca siz kimsiniz resitali de mevcut.

http://www.youtube.com/watch?v=jnkWuc4hh6A

iRock
09-06-2012, 11:56
Türkiye' yi aşan dizidir. Saçma sapan dram dizilerine karşılık her ne kadar RTÜK' ün engellerine karşılık dimdik ayakta duran dizidir.

Burakk
14-06-2012, 00:54
Türk dizilerinin içinde en iyisidir.

darkwolf
14-06-2012, 01:01
Ankaralı vatandaşları sırf isminde "Ankara Polisiyesi" yazıdğı için ekranlara kitleyen dizi.

Mercenary
14-06-2012, 01:02
Anladığım kadarıyla Ankara'da geçiyor.

kostok218
14-06-2012, 10:50
yarısı biiiip le geçen Türk dizisi

darkwolf
31-03-2015, 02:07
Türk televizyonunun çıkarabilmesine şaşılacak dizilerdendir.

Bkz. İşler Güçler
Bkz. Kardeş Payı