PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hanedan -/- Güney Batı tabii ki

Sayfa : [1] 2

TIRCI
10-01-2012, 00:58
Hanedan birlikleri olarak -/- deki yerimizi alacağımızı dosta,rakibe,eski ahaliye ve yeni gelecek birliklere duyururuz.

Msn den ,telefondan ulaşamadığımız arkadaşlar, bizden haber bekleyen arkadaşlar forumu okuduklarında bize ulaşabilirler.Bu sene sanırım çok zevkli ve çetin geçecek.Tam bir savaş sürümü olacak diyebiliriz.

Ve birçok oyuncunun da jübile serveri olacağına eminiz.İsimimiz ara sıra, Nefes, arasıra Hanedan olsa da,çekirdek kadromuz ve oyuncu kalitemiz her geçen sene artarak devam etti.Bu sene s5 teki çıraklık ve kalfalık dönemlerimizdeki başarılarımızın üzerine ustalık dönemimizin de başarısı ile taçlandırmayı düşünüyoruz.

Yeni s5 in tüm eski server oyuncularıyla ve özellikle servere yeni katılacak olan yeni birliklerle çok daha zevkli geçeceği ,ve geçen yıllarda yaşanan talihsizliklerin,çirkinliklerin birdaha yaşanmayacağı ümidi ile herkese oyun zevki vermesini temenni ederiz.

Hanedan Birlikleri adına ,
Mehmet

Glady00
10-01-2012, 01:00
Başarılar Dilerim Hayırlısı Olması Dileğiyle..

İyi Rakib'lerle Oynamaktan Onur Ve Gurur Duyarım Tırcı Arkadaşım Pek Yabancı Gelmedin Sende Bana.

Saygılar / YusuF

TIRCI
10-01-2012, 01:03
Başarılar Dilerim Hayırlısı Olması Dileğiyle..

İyi Rakib'lerle Oynamaktan Onur Ve Gurur Duyarım Tırcı Arkadaşım Pek Yabancı Gelmedin Sende Bana.

Saygılar / YusuF

Teşekkürler,sanırım buradan ya da başka serverlerden aşinalık olabilir

Glady00
10-01-2012, 01:07
Teşekkürler,sanırım buradan ya da başka serverlerden aşinalık olabilir

Doğan Abe Samet Abe'leri TAnıyormusun Kardeşim Eski s5'teydi

VEya SonLahmacun Vardi :D

TIRCI
10-01-2012, 08:42
Sonradan türevleri çıktıysa da,tanıdıgım tek son lahmacun Sabri yüzbasıdır.

Kara Fatma
10-01-2012, 08:53
Merhabalar Mehmet Bey, yeni sürümde o kadar deneme yaptık hepsi boşa gitti :)
Birliğiniz, bölgeniz hayırlı olsun, iyi oyunlar dilerim.

khanxl
10-01-2012, 09:30
mehmet hocam metin abimde geliyormu yeni server'a? şimdiden başarılar dilerim kılıçhan

zafer güçlü
10-01-2012, 10:48
eski s5 müdavimleri ve yeni gelecek herkese selam.. yeni sürüm macerasına alışmak zorunda kalmamak ne güzel:D
tüm HANEDAN üyelerini bir arada görmek isteriz. bende varım:D
zor ve çetin bir mücadele olacağı kesin, herkesin zevk alarak oynayabileceği bir server olur inşallah

Glady00
10-01-2012, 10:50
Sonradan türevleri çıktıysa da,tanıdıgım tek son lahmacun Sabri yüzbasıdır.

Sabri Komutanı Diyorum Bende :)

ser.mu
10-01-2012, 11:21
eski s5 müdavimleri ve yeni gelecek herkese selam.. yeni sürüm macerasına alışmak zorunda kalmamak ne güzel:D
zor ve çetin bir mücadele olacağı kesin, herkesin zevk alarak oynayabileceği bir server olur inşallah

Sen varsan gerisi teferruat komutan :D

Tüm Hanedan Birligi ailesini yine tam kadro -,- Güney Batı bölgesinde görmek istiyoruz. Bizlerle beraber aynı bölgede olucak cogu eski serverlardan tanıdık arkadaslarada hos geldiniz diyorum. Birlikte paylasılacak güzel dostluklar olması temennisiyle, simdiden basarılar dilerim.

Ser.mu
Serkan

KİMYAGER01
10-01-2012, 12:50

s12de wow köyü almışmıydınız nıckınız tanıdık gelıyorda ?

zafer güçlü
10-01-2012, 13:18
evet doğrudur s12 de rakiptik, burda da galiba öyle olucak. s7 de bi ara sizinlede beraber oynamıştım 4-5 ay gibi sonra işlerim dolayısı ile silmek zorunda kalmıştım

KİMYAGER01
10-01-2012, 14:43
evet doğrudur s12 de rakiptik, burda da galiba öyle olucak. s7 de bi ara sizinlede beraber oynamıştım 4-5 ay gibi sonra işlerim dolayısı ile silmek zorunda kalmıştım

s12de -+daydım yanı rakıp değildik :) maalesef kuramadık orda wowu burda dediğinize göre rakıbız sanırım şimdiden iyi server geçirmemizi temenni ederim

buyrun benim
10-01-2012, 14:46
Hanedan birlikleri olarak -/- deki yerimizi alacağımızı dosta,rakibe,eski ahaliye ve yeni gelecek birliklere duyururuz.

Msn den ,telefondan ulaşamadığımız arkadaşlar, bizden haber bekleyen arkadaşlar forumu okuduklarında bize ulaşabilirler.Bu sene sanırım çok zevkli ve çetin geçecek.Tam bir savaş sürümü olacak diyebiliriz.

Ve birçok oyuncunun da jübile serveri olacağına eminiz.İsimimiz ara sıra, Nefes, arasıra Hanedan olsa da,çekirdek kadromuz ve oyuncu kalitemiz her geçen sene artarak devam etti.Bu sene s5 teki çıraklık ve kalfalık dönemlerimizdeki başarılarımızın üzerine ustalık dönemimizin de başarısı ile taçlandırmayı düşünüyoruz.

Yeni s5 in tüm eski server oyuncularıyla ve özellikle servere yeni katılacak olan yeni birliklerle çok daha zevkli geçeceği ,ve geçen yıllarda yaşanan talihsizliklerin,çirkinliklerin birdaha yaşanmayacağı ümidi ile herkese oyun zevki vermesini temenni ederiz.

Mehmet

abi hayırlı olsun başarılar dilerim

zafer güçlü
10-01-2012, 14:47
pardon kusura bakma aklımda yanlış kalmış, yaşlanıyoruz galiba:) sizinde iyi ve eğlenceli bir server geçirmenizi dilerim

aristo
10-01-2012, 14:51

Mehmet

Hanedan adına başarılar dilerim fakat ben birşey sormak istiyorum şu anda gönlünüzden gecen haneden birliği kuruldukdan sonra gecen senelere nazaran ekibinizi toplayabilecek misiniz ve gecen yılların hanedanı bu sene de karşımızda olabilecek mi?

KİMYAGER01
10-01-2012, 14:51
pardon kusura bakma aklımda yanlış kalmış, yaşlanıyoruz galiba:) sizinde iyi ve eğlenceli bir server geçirmenizi dilerim

est. başta gene rakiptik 3bölge birleşmeden önce =) ama genede bir işe yaramadı 3 bölge birleşme o serverda zaten bizim bölge kendi içinde savaşmaktan çok güç kaybetmişti:)

zafer güçlü
10-01-2012, 15:06
:) bana öyle geliyoki burda da durum farklı olmıcak. eski sürüm bekleyen o kadar çok oluşum ve oyuncu var ki duyan herkes geliyo. köyleri artık üst üste kurarız:) 3 hatta 4 oluşum birden başlıcak bölgeler var ve hemen hemen her başkan diplomasiyi baştan attı. bölge içi savaşlardan bölgeler arası savaşa sıra gelmeden oyun bitecek:D

KİMYAGER01
10-01-2012, 15:13
:) bana öyle geliyoki burda da durum farklı olmıcak. eski sürüm bekleyen o kadar çok oluşum ve oyuncu var ki duyan herkes geliyo. köyleri artık üst üste kurarız:) 3 hatta 4 oluşum birden başlıcak bölgeler var ve hemen hemen her başkan diplomasiyi baştan attı. bölge içi savaşlardan bölgeler arası savaşa sıra gelmeden oyun bitecek:D
oyun daha zevkli olacak aslında sizin bölge en sakin bölge gibi duruyor bakalım ama uzun aradan sonra ılk kez prof ın fazla olduğu oyuncu sayısının fazla olduğu server yasayacaz . s12 wow döneminde serverda oyuncu kalmamıstı nerdeyse hatırlasanıza nerdeyse 3bolge oyuncu sayısı = + + oyuncu sayısı idi hesap silenlerden dolayı her zaman daha eğlenceli olur kalabalık serverlar =))

denizci07
10-01-2012, 15:15

daha güzel değil mi? devamlı ekşınlar olur. her an birileri saldırıcak düşünceleri ile geçer vaktimiz. ama tabi hesap sileler felan fazlasıyla olacağı için ww dönemine doğru zevki kaçabilir :))

TIRCI
10-01-2012, 15:38
Merhabalar Mehmet Bey, yeni sürümde o kadar deneme yaptık hepsi boşa gitti :)
Birliğiniz, bölgeniz hayırlı olsun, iyi oyunlar dilerim.

Merhabalar,evet biz de hala 2 serverde tecrübe edinme derdindeyiz :)..Size de başarılar dilerim,aynı serveri tekrar paylaşacak olmak bizim için bir ayrıcalık.

TIRCI
10-01-2012, 15:39
mehmet hocam metin abimde geliyormu yeni server'a? şimdiden başarılar dilerim kılıçhan

Büyük ihtimalle evet

Kara Fatma
10-01-2012, 15:39
Merhabalar,evet biz de hala 2 serverde tecrübe edinme derdindeyiz :)..Size de başarılar dilerim,aynı serveri tekrar paylaşacak olmak bizim için bir ayrıcalık.

Bilmukabele...

TIRCI
10-01-2012, 15:40
abi hayırlı olsun başarılar dilerim

Kadir sesime gel

buyrun benim
10-01-2012, 15:41
Kadir sesime gel

geleyim abi :D

TIRCI
10-01-2012, 15:41
Hanedan adına başarılar dilerim fakat ben birşey sormak istiyorum şu anda gönlünüzden gecen haneden birliği kuruldukdan sonra gecen senelere nazaran ekibinizi toplayabilecek misiniz ve gecen yılların hanedanı bu sene de karşımızda olabilecek mi?

kesinlikle evet

TIRCI
10-01-2012, 15:44
geleyim abi :D

Ahanda buradaymış :).Ee ne yapıyoruz, yada müsaitsen telleşelim

buyrun benim
10-01-2012, 15:45
Ahanda buradaymış :).Ee ne yapıyoruz, yada müsaitsen telleşelim

şarz bitti abi telefonun iş güç devam abi s5 başlıyo dediler oynamıcaktım da kemal illa oynıcaz dedi

oynıcaz bizde

bakıyoz öle napsak nasıl etsek diye

zafer güçlü
10-01-2012, 16:31
oyun daha zevkli olacak aslında sizin bölge en sakin bölge gibi duruyor bakalım ama uzun aradan sonra ılk kez prof ın fazla olduğu oyuncu sayısının fazla olduğu server yasayacaz . s12 wow döneminde serverda oyuncu kalmamıstı nerdeyse hatırlasanıza nerdeyse 3bolge oyuncu sayısı = + + oyuncu sayısı idi hesap silenlerden dolayı her zaman daha eğlenceli olur kalabalık serverlar =))

oyun sonuna doğru özellikle merkezi yıkılanlar silip gitti kimsecikler kalmamıştı. açıkçası çok fazla incelemedim forumu ama dediğin gibi bizim bölge şimdilik daha sakin gibi. sonrası ne olur bilmiyorum, daha zaman var duyan illaki gelecek:D

zafer güçlü
10-01-2012, 16:32
daha güzel değil mi? devamlı ekşınlar olur. her an birileri saldırıcak düşünceleri ile geçer vaktimiz. ama tabi hesap sileler felan fazlasıyla olacağı için ww dönemine doğru zevki kaçabilir :))

ben yaşlı adamım sevmem fazla hareketi:D

buyrun benim
10-01-2012, 16:36
tam bir birlik olarak degil ama ben sahibinin sesi / platonik olarak -/- bölgesin de 30 kişilik bir ekiple olacagız

her bölgedeki DOST A düşmana SELAM olsun

KADİR

KİMYAGER01
10-01-2012, 16:36
oyun sonuna doğru özellikle merkezi yıkılanlar silip gitti kimsecikler kalmamıştı. açıkçası çok fazla incelemedim forumu ama dediğin gibi bizim bölge şimdilik daha sakin gibi. sonrası ne olur bilmiyorum, daha zaman var duyan illaki gelecek:D
kısmet :) görecez:)

Ozdo
10-01-2012, 16:59

Mehmet

+1 :)

TIRCI
10-01-2012, 20:27
tam bir birlik olarak degil ama ben sahibinin sesi / platonik olarak -/- bölgesin de 30 kişilik bir ekiple olacagız

her bölgedeki DOST A düşmana SELAM olsun

KADİR

Kadir sen varsan işimiz işşşşşşş :D.....Oohhoo akşamdan sabaha senin nerde ne yapacağını kollamaktan gene oyun oynayamayız desene artık :)

TIRCI
10-01-2012, 20:29
+1 :)

Yavv ooozz geçen s5 te bölgen farklıydı,s3 te bölgen farklıydı,bari bu sezon -/- açsana be kardeşim :)

Blau
10-01-2012, 20:34
hanedan ekibi tam kadro burada olacak sanirim
yine galya olarak yerimiz alsak mi acaba hanedan da :)

nisantasıkmps
10-01-2012, 20:40
Server da +- dışında başarılı olmasını istediğim tek birlik oluşum

Nedeni basit bunu hak eden sağlam düzgün karakterli adamlar fazlası ile mevcut bu birlikte bir +- oyuncusu olarak - - de başlamak isteyen arkadaşlar oyunun tadına fazlası ile tadacaktır

TIRCI
10-01-2012, 20:41
hanedan ekibi tam kadro burada olacak sanirim
yine galya olarak yerimiz alsak mi acaba hanedan da :)

bu seneyi kaçırmamalısın...Çok eğlenceli olacak gibi bir his var içimde :)

mandalin
10-01-2012, 21:50
başarılarızla s5 e yine renk getireceğiniz için hepinize başarılar diliyoruz..

esrar
10-01-2012, 22:13
Hanedan bırlıklerıne basarılar...

TIRCI
10-01-2012, 23:07
Server da +- dışında başarılı olmasını istediğim tek birlik oluşum

Nedeni basit bunu hak eden sağlam düzgün karakterli adamlar fazlası ile mevcut bu birlikte bir +- oyuncusu olarak - - de başlamak isteyen arkadaşlar oyunun tadına fazlası ile tadacaktır

Teşekkürler Tuna,aynı düşünceler içindeyiz.Bölgenizle hiçbir zaman geçinemeyen,ama sonra barışan iki kardeş gibiyiz her server :).Orada çok sıkı dostlarımız var.

TIRCI
10-01-2012, 23:10
başarılarızla s5 e yine renk getireceğiniz için hepinize başarılar diliyoruz..

Serverin renkleri sizin oyunculuğunuzla daha canlı.Biz de size başarılar diliyoruz.

Maksi
11-01-2012, 00:28
Başarılar.

Bizde -/- deyiz büyük ihtimal :)

daren
11-01-2012, 00:56

Mehmet

Diğer konu başlıklarına baktımda, kartal olup uçanlar, atmaca olup konanlar yine meydanı kimseye bırakmamışlar.
Travian bu tabi, iddialı olmadan kabul görülmezsin, bu oyunu güzel yapanda bu zaten..

Hanedan yine siler süpürür diyebilirdin başkan, ama tarzın değil (: ben en azından tüyo vereyim dedim.

Tüm eski yeni birlik ve oyunculara başarılar diliyorum, "etik", kaliteli, saygıdeğer ve keyifli bir server olur umarım.

Saygılar, Arda.

buyrun benim
11-01-2012, 05:17
Kadir sen varsan işimiz işşşşşşş :D.....Oohhoo akşamdan sabaha senin nerde ne yapacağını kollamaktan gene oyun oynayamayız desene artık :)

abi tilkinin dönüp dolaşacagı yer küpçü dükkanıy imiş : ))) çok fena fikirlerim var bu server : )

Tırcı-Murat
11-01-2012, 14:09
Öncelikle selamun aleykum arkadaşlar. s5 bitti biteli s3 te vakit öldürüp yeni sürüme alışmaya çalışıyorduk.Ama travian bize bir süpriz yaparak eski sürümde bir server açtı. s3 teki kardeşlerimde bize katılınca daha bi güzel işler çıkarıcaz . yaklaşık 200 kişilik bir ekip olduk şimdiden . Bu arada sonmohikan - metin zomo- furkanda bizlerle olucaktır.
Zemahşeri arda başkanıda görmek isterim.

bu arada server 3 ten gelicek kardeşlerimede şimdiden hoşgeldiniz diyorum.

tırcı-murat.

forza_bjk
11-01-2012, 14:45
Diğer konu başlıklarına baktımda, kartal olup uçanlar, atmaca olup konanlar yine meydanı kimseye bırakmamışlar.
Travian bu tabi, iddialı olmadan kabul görülmezsin, bu oyunu güzel yapanda bu zaten..

Hanedan yine siler süpürür diyebilirdin başkan, ama tarzın değil (: ben en azından tüyo vereyim dedim.

Tüm eski yeni birlik ve oyunculara başarılar diliyorum, "etik", kaliteli, saygıdeğer ve keyifli bir server olur umarım.

Saygılar, Arda.

Sonunda ARDA ABİMİ GÖRDÜM.abi biliyorum oyamıcaksn ki bend eoynamıyorum bu sezon artık dışardan izleriz beraber.
Ama eger oynarsan bu oyunu senin için oynarım bi tek ve oynarkende mutlaka fatih ve 2-3 arkadaşımı daha getiririm gecen seneden :) yani bizim kadro anlayacağın.
seni cok özledim abi muhabbettlerini inş görüşmek üzere...

-Ser.mu-
11-01-2012, 18:17
[QUOTE=forza_bjk;1362665]Sonunda ARDA ABİMİ GÖRDÜM.abi biliyorum oyamıcaksn ki bend eoynamıyorum bu sezon artık dışardan izleriz beraber.
Ama eger oynarsan bu oyunu senin için oynarım bi tek ve oynarkende mutlaka fatih ve 2-3 arkadaşımı daha getiririm gecen seneden :) yani bizim kadro anlayacağın.

Neler Neler... :)

Yine Yeni Yeniden,
Arda Abi Oyuna Başlamazsa Bende Başlamama kararı aldım -,- Bölgesine Duyrulur..
Hakkı..

Zomo
11-01-2012, 21:43
- - Bölgesinde bizlerde yerimizi alacağız seven sevmeyen dost ila düşmana duyrulur.
Ulaşamadığımız Tüm Ekip Arkadaşlarımızıda Oyuna Bekliyorruz...

Saygılarımla
Furkan

mandalin
11-01-2012, 21:59
- - Bölgesinde bizlerde yerimizi alacağız seven sevmeyen dost ila düşmana duyrulur.

Saygılarımla
Furkan

tekrar traviana dönmene sevindim furkan. başarılarınızın devamını dileriz

Ozdo
11-01-2012, 22:04

Saygılarımla
Furkan

Saygılar hörmetler büyüksün Furkan :) sanırım serwerın bombası budur :D

Bu güzel oldu :D

ventrilo ayarlayalım hemen :D

-Ser.mu-
11-01-2012, 22:05

Saygılarımla
Furkan

Tehlike Serverde ;)

hikmetbaba23
11-01-2012, 22:05
Hanedan birlikleri olarak -/- deki yerimizi alacağımızı dosta,rakibe,eski ahaliye ve yeni gelecek birliklere duyururuz.Msn den ,telefondan ulaşamadığımız arkadaşlar, bizden haber bekleyen arkadaşlar forumu okuduklarında bize ulaşabilirler.Bu sene sanırım çok zevkli ve çetin geçecek.Tam bir savaş sürümü olacak diyebiliriz.Ve birçok oyuncunun da jübile serveri olacağına eminiz.İsimimiz ara sıra, Nefes, arasıra Hanedan olsa da,çekirdek kadromuz ve oyuncu kalitemiz her geçen sene artarak devam etti.Bu sene s5 teki çıraklık ve kalfalık dönemlerimizdeki başarılarımızın üzerine ustalık dönemimizin de başarısı ile taçlandırmayı düşünüyoruz.Yeni s5 in tüm eski server oyuncularıyla ve özellikle servere yeni katılacak olan yeni birliklerle çok daha zevkli geçeceği ,ve geçen yıllarda yaşanan talihsizliklerin,çirkinliklerin birdaha yaşanmayacağı ümidi ile herkese oyun zevki vermesini temenni ederiz.Hanedan Birlikleri adına ,Mehmethanedan birliklerine canı gönulden başarılar dilerim

ser.mu
11-01-2012, 22:06

Saygılarımla
Furkan

Fukanım evine hosgeldin:) Özlettin kendini kardesim, hanedan seni cok özledi

TIRCI
11-01-2012, 22:25

Saygılar, Arda.

Arda ............ :)....Yahu ne yazsam az..

Ama sen ben demeden de içimden geçeni tahmin ediyorsundur.Mutlaka ama mutlaka bu server omuz omuza oynamalıyız.Ne yap et, zamanından ayır servere başla

daren
11-01-2012, 22:26
Agam özel mesaj kutunu boşaltırmısın..

TIRCI
11-01-2012, 22:27
Başarılar.

Bizde -/- deyiz büyük ihtimal :)

Mutlaka diyelim :)

TIRCI
11-01-2012, 22:28
Sonunda ARDA ABİMİ GÖRDÜM.abi biliyorum oyamıcaksn ki bend eoynamıyorum bu sezon artık dışardan izleriz beraber.

Şimdi, bizim hatırımız yok mu yani...

TIRCI
11-01-2012, 22:44

Saygılarımla
Furkan

Furkan, bu sene coşarsın sen :)

TIRCI
11-01-2012, 22:45
Saygılar hörmetler büyüksün Furkan :) sanırım serwerın bombası budur :D

Bu güzel oldu :D

ventrilo ayarlayalım hemen :D

Hehehe, önce -/- ye gelmeyi kafaya koy sen.Bak ilerde ah vah etmee :D

TIRCI
11-01-2012, 22:46
Agam özel mesaj kutunu boşaltırmısın..

Cevapladım başkanım...Okumadın mı....Sen mi duyurursun ben mi :)

Blau
11-01-2012, 23:00

Saygılarımla
Furkan

kaptan yada kaptan_köskü seni varya ... :)
sana cok kizginim ama klasik surumde sanirim son server ilaki hanedan in savunmaya da ihtiyaci vardir
hay su lanet kaderim illaki son duurmlarda cikiyor karsima resti cekemiyorum :)

Zomo
11-01-2012, 23:03
kaptan yada kaptan_köskü seni varya ... :)
sana cok kizginim ama klasik surumde sanirim son server ilaki hanedan in savunmaya da ihtiyaci vardir
hay su lanet kaderim illaki son duurmlarda cikiyor karsima resti cekemiyorum :)

biz seni seviyoruz bu server suloganımız farklı olacak

iletişim zomo-@hotmail.com

daren
11-01-2012, 23:29
Tüm Tc5 ahalisine selamlar.

Anlaşılan bu server geçen senenin devamı olması niteliğini taşımaktan öteye geçecek.
Klasik server olması bir çok köklü birliği serverımıza çekecek gibi görünüyor.
Aralarında benimde tanıdığım güçlü birliklerin geliyor olması zorlu ve keyifli bir kapışma olacağının habercisi.

Özellikle yeni gelecek birliklere, arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum.
HANEDAN birlikleri geçen servera her anlamda damgasını vurmuş, açık ara serverı domine etmiş bir oluşum olarak sizinle rekabet etmekten mutluluk duyacaktır.

Bölgemiz -/- Güney batı..
Bölgede tek güç olacağımızdan şüpheniz olmasın, ilk etapta yaklaşık 1000-1200 arkadaşımızla birlikte HANEDAN birlikleri bölgeye yayılacaktır.

Bir tehdit olarak algılayanlar olabilir, bölgemizde başlarsanız erken duello olur, uzakta başlarsanız sonunda yine o sürece girilir. Farkeden birşey olmayacaktır.
Eski yeni tüm oluşumlara saygımız tam, ne kimseyi hafife alırız nede saygımızı kaybederiz.

Tek isteğimiz ETİK, DÜZGÜN BİR DURUŞ, SAYGILI, KARAKTERLİ bir anlayışa sahip olan rakipler olabilmek.
Gerisi bizce teferruat olacaktır.

Tekrar tekrar yeni serverın tüm camiaya hayırlı olmasını diliyorum.

zeMAHŞERi/Arda Daren

-Ser.mu-
11-01-2012, 23:33
Mesaj Kutun Dolu Olduğudan Dönemedim Abi..

TIRCI
11-01-2012, 23:37
Tüm Tc5 ahalisine selamlar.

Anlaşılan bu server geçen senenin devamı olması niteliğini taşımaktan öteye geçecek.
Klasik server olması bir çok köklü birliği serverımıza çekecek gibi görünüyor.
Aralarında benimde tanıdığım güçlü birliklerin geliyor olması zorlu ve keyifli bir kapışma olacağının habercisi.

Özellikle yeni gelecek birliklere, arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum.
HANEDAN birlikleri geçen servera her anlamda damgasını vurmuş, açık ara serverı domine etmiş bir oluşum olarak sizinle rekabet etmekten mutluluk duyacaktır.

Bölgemiz -/- Güney batı..
Bölgede tek güç olacağımızdan şüpheniz olmasın, ilk etapta yaklaşık 1000-1200 arkadaşımızla birlikte HANEDAN birlikleri bölgeye yayılacaktır.

Bir tehdit olarak algılayanlar olabilir, bölgemizde başlarsanız erken duello olur, uzakta başlarsanız sonunda yine o sürece girilir. Farkeden birşey olmayacaktır.
Eski yeni tüm oluşumlara saygımız tam, ne kimseyi hafife alırız nede saygımızı kaybederiz.

Tek isteğimiz ETİK, DÜZGÜN BİR DURUŞ, SAYGILI, KARAKTERLİ bir anlayışa sahip olan rakipler olabilmek.
Gerisi bizce teferruat olacaktır.

Tekrar tekrar yeni serverın tüm camiaya hayırlı olmasını diliyorum.

zeMAHŞERi/Arda Daren

Arda, uslubunu özlemiştik kardeşim.
Bu sene ,geçen seneki arkadaşlarımıza ilave olarak,geçen sene başka bölgelerde olup da ,güney batıda başlayacak arkadaşlarımız, ve bazı serverlerden,ince ayarcı arkadaşlarımız,kasap derecesinde ( kendilerini öyle tarif ediyorlar :) ) saldırgan arkadaşlarımız,bazı psikopat arkadaşlarımız ,,, yani ne arasan var bu sene :)...İşin yoksa uğraş :)

TIRCI
11-01-2012, 23:39
biz seni seviyoruz bu server suloganımız farklı olacak

iletişim zomo-@hotmail.com

Zomo akarr,alem bakar...

TIRCI
11-01-2012, 23:40
Mesaj Kutun Dolu Olduğudan Dönemedim Abi..

Yavv Hakkı telefon açmışsın.Aradım ama telefon uzağında sanırım..

daren
11-01-2012, 23:41
Arda, uslubunu özlemiştik kardeşim.
Bu sene ,geçen seneki arkadaşlarımıza ilave olarak,geçen sene başka bölgelerde olup da ,güney batıda başlayacak arkadaşlarımız, ve bazı serverlerden,ince ayarcı arkadaşlarımız,kasap derecesinde ( kendilerini öyle tarif ediyorlar :) ) saldırgan arkadaşlarımız,bazı psikopat arkadaşlarımız ,,, yani ne arasan var bu sene :)...İşin yoksa uğraş :)

:)
Evet kozmopolit bir HANEDAN bizi bekliyor

daren
11-01-2012, 23:48
Evet arkadaşlar toparlanalım..

büyük yöneticimiz ve son serverın ciddi emekçisi ser.mu,, tırcı-murat, zomo, forza_bjk, scandall, fenerlist, elmino, çeko, baskın, yeşilkent5, scd-ysn, kori, bybafi, maksi, metalgearsolid, deathangel, scandall, kamikaze, ferdici, şahi, hazeyn, muratefe, bora-der, kevboy, poyrazoğlu, ferace, izlee, tapan, nowhereissafe, göztepe, çekomastik, bronco, kamikaze, traviankralı, tırcı zahid, caveman, asisago, darkfly, mehmetsar, ibokasa, the sun, 90'lı, çölaslan, farukaan, rael42, winston, kelkit, beklenen, sabotage, karabatak, fthfrk, seastar, cmkaan, nonstop, sarılazivert, dast, tyler, honor, sbugra, eskidostlar, walhelsing, titican, bilmemki, laroxl, jeka, teşkilat, alcapone, fatmaözgür, esenrüzgar, beykozlu, yokya, kartal yuvası, ahmetgamze, micehancos, bestman, yokya, inn-g, mexmet, iskenderun, nofear, qarizma, sbugra..... ve 1066 HANEDAN lı daha..

Zomo
12-01-2012, 00:06
Arkadaşlar Herkezin Benimle İletişim Kurmasını Rica Ediyorum Bu Süreçde Elimden Geldiği Kadar MSN de Olacağım Başarıya Gidicek Bu Yolda Herkezle Tek Tek Görüşmek Şart Rica Ediyorum Ulaşamadıklarım MSN den İletişim kuralım.
Bizimle Beraber Oynamak İsteyen Herkezle Görüşmek Bilgilerimizi Paylaşmak İzleyeceğimiz yol hakkında herkezin bilgili olması sağlamak ve göstermek ESAS. ilgi ve alakadan ötürü teşekkür ederiz..

zomo-@hotmail.com

cartago
12-01-2012, 00:46
Evet arkadaşlar toparlanalım..

büyük yöneticimiz ve son serverın ciddi emekçisi ser.mu,, tırcı-murat, zomo, forza_bjk, scandall, fenerlist, elmino, çeko, baskın, yeşilkent5, scd-ysn, kori, bybafi, maksi, metalgearsolid, deathangel, scandall, kamikaze, ferdici, şahi, hazeyn, muratefe, bora-der, kevboy, poyrazoğlu, ferace, izlee, tapan, nowhereissafe, göztepe, çekomastik, bronco, kamikaze, traviankralı, tırcı zahid, caveman, asisago, darkfly, mehmetsar, ibokasa, the sun, 90'lı, çölaslan, farukaan, rael42, winston, kelkit, beklenen, sabotage, karabatak, fthfrk, seastar, cmkaan, nonstop, sarılazivert, dast, tyler, honor, sbugra, eskidostlar, walhelsing, titican, bilmemki, laroxl, jeka, teşkilat, alcapone, fatmaözgür, esenrüzgar, beykozlu, yokya, kartal yuvası, ahmetgamze, micehancos, bestman, yokya, inn-g, mexmet, iskenderun, nofear, qarizma, sbugra..... ve 1066 HANEDAN lı daha..

buyrun benim :D
desenize yıkılacak ortalık. iple çekiyorz

Maksi
12-01-2012, 01:03
Hayirlisi olsun herkes icin

Corsan
12-01-2012, 07:56
Hanedan ailesinede Başarılar Dileriz......

Kurmay

Tırcı-Murat
12-01-2012, 08:43
arda başkan buraya eller havaya :)

arda abim server3 ten bir ekip geliyor ne sen sor ne ben söyliyim. :)
ama bu sene çok farklı olucak bunun garantisini verebilirim .
sadece bizi izleyin.

daren
12-01-2012, 08:47
Hanedan ailesinede Başarılar Dileriz......

Kurmay

Teşekkürler Fatihcim, bu sene bizdemisin öyle duyum aldım (:
5 senedir birlikteyiz, hep aynı hazin son. Artık gerçek bir birlikte oynamanın zamanı gelmedimi.!

Sevgiler (:

daren
12-01-2012, 08:50

sadece bizi izleyin.

Muro (:
Özlemişim.
Öyle diyorsan öyledir, bekliyoruz sefa gelsinler.

MR. HONDA
12-01-2012, 18:42

Mehmet

sadece bizi izleyin.

HANEDAN, dışarıda millet epey bi galeyana gelmiş asarız keseriz doğrarız yıkarız filan filan korkarım bu yıl gerçek rakipleri kesicez

TIRCI
12-01-2012, 21:05
HANEDAN, dışarıda millet epey bi galeyana gelmiş asarız keseriz doğrarız yıkarız filan filan korkarım bu yıl gerçek rakipleri kesicez

Forumda eseriz keseriz tarzı yazılar yazmak prensibim değil.Lakin;-/- de bir başka birlik olarak hesap açmak, bataklıkta kamp kurmaya benzer.Akşam bir köy kurar yatarsın, sabah uyanıp bir de bakmışsın ki, hemen dibine bitişmiş 5 hanedan köyü daha kurulmuş:)

Kara Fatma
12-01-2012, 21:22
Forumda eseriz keseriz tarzı yazılar yazmak prensibim değil.Lakin;-/- de bir başka birlik olarak hesap açmak, bataklıkta kamp kurmaya benzer.Akşam bir köy kurar yatarsın, sabah uyanıp bir de bakmışsın ki, hemen dibine bitişmiş 5 hanedan köyü daha kurulmuş:)

:))))) güzeldi, tehtit etmem göz dağı veririrm

daren
12-01-2012, 21:43

Nitekim resmi örnekleri çoğaltmak mümkün..
Şekil a, b, c....

Tırcı-Murat
13-01-2012, 22:03
muro (:
özlemişim.
öyle diyorsan öyledir, bekliyoruz sefa gelsinler.
aynen abim bende özledim

TIRCI
13-01-2012, 23:07
EVLÂD-I OSMANLI
‎"Ger dizgini artık, şahlansın atın!
Ger ki, va’dedilen günler pek yakın!
Ufukta bahar var, unutma sakın! "

daren
13-01-2012, 23:24
EVLÂD-I OSMANLI

Zulmet silindi, her taraf nûr oldu...

Mehmet başkan ne güzel yazdın..

kazıklı_voyvoda
14-01-2012, 00:21
Şımdıden butun HANEDAN AILESINE guneybatı bolgesınde basarılar dılerım . server a tat katmanız dılegıyle ...

daren
14-01-2012, 00:36
Şımdıden butun HANEDAN AILESINE guneybatı bolgesınde basarılar dılerım . server a tat katmanız dılegıyle ...

Birliğimiz adına teşekkür ediyorum, sizlerede başarılar.

TIRCI
14-01-2012, 17:05
Osmanlı Torunları'nın ülkesinde otaglar hazırlandı,kurbanlar kesildi,hümayun toplandı,mehteran sesleri duyulmaya başlandı.Yeni bir sefer hazırlıgı var...

esrar
14-01-2012, 17:20
EVLÂD-I OSMANLI

Eline kalemine kurban...Ne guzel yazılmış...

elizada
14-01-2012, 22:45
Ceza birlikleri adına başarılar dileriz...

hanedan birlikleri olarak -/- deki yerimizi alacağımızı dosta,rakibe,eski ahaliye ve yeni gelecek birliklere duyururuz.

Msn den ,telefondan ulaşamadığımız arkadaşlar, bizden haber bekleyen arkadaşlar forumu okuduklarında bize ulaşabilirler.bu sene sanırım çok zevkli ve çetin geçecek.tam bir savaş sürümü olacak diyebiliriz.

Ve birçok oyuncunun da jübile serveri olacağına eminiz.isimimiz ara sıra, nefes, arasıra hanedan olsa da,çekirdek kadromuz ve oyuncu kalitemiz her geçen sene artarak devam etti.bu sene s5 teki çıraklık ve kalfalık dönemlerimizdeki başarılarımızın üzerine ustalık dönemimizin de başarısı ile taçlandırmayı düşünüyoruz.

Hanedan birlikleri adına ,
mehmet

TIRCI
15-01-2012, 00:35
Eline kalemine kurban...Ne guzel yazılmış...

teşekkürler...

TIRCI
15-01-2012, 00:36
Ceza birlikleri adına başarılar dileriz...

Bizler de ceza birliklerine, öncelikle servere renk katacağınız dileği ile başarılar ve oyun keyfi diliyoruz

TIRCI
15-01-2012, 00:37

Teşekkürler,sizlere de başarılar.

TIRCI
15-01-2012, 00:41
Osmanlı Torunu !...
Sen ki çağları titretmis bir Alperen,
Sen sen Ertuğrul torunusun,
Sen ki Tuna boylarında bir Yiğit ...
Şehitler serdarı,
Sen ki Kahramanlara ALP Tuğsun...

denizci07
15-01-2012, 00:44
Osmanlı Torunu !...
Şehitler serdarı,

üstat gğzel yazmışsın :) kendin mi yazıyorsun.
eline sağlık.

daren
15-01-2012, 00:48
eline sağlık.
Başkan bizim akıncıları hazırlıyor :)
Değişik motive tekniklerinden birini uyguluyor, ayrıca bir OSMANLI aşığıdır.
Hepimizin olması gerektiği gibi..

denizci07
15-01-2012, 00:51

benide hazırlıyor :) her an mehter marşı ile tokmakları server temellerine salabilirim :)

TIRCI
15-01-2012, 00:57
eline sağlık.

Hayır üstad,bana ait değil.Geçen sene profilimde hep bu şiir vardı.

Zaman zaman her platformda Osmanlı'yı ve Türk tarihini hatırlatmak gerekli.Ara ara paylaşırım hoşunuza gittiyse..

TIRCI
15-01-2012, 00:58

Başkanım nasıl gidiyor :)

denizci07
15-01-2012, 00:59
Hayır üstad,bana ait değil.Geçen sene profilimde hep bu şiir vardı.

Zaman zaman her platformda Osmanlı'yı ve Türk tarihini hatırlatmak gerekli.Ara ara paylaşırım hoşunuza gittiyse..

neden gitmesin. eline sağlık. elbette çok güzel. her bekleriz yada isteriz :)

TIRCI
15-01-2012, 01:01
O zaman bu da gelsin ...Eski Ordu Marşımız

ESKİ ORDU MARŞI
Ey şanlı ordu,
ey şanlı asker
Haydi gazanfer, umman-ı safter
Bir elde kalkan, bir elde hançer
Serhadde doğru ey şanlı asker.

Deryada olsa herşey muzaffer
Dillerde tekbir, Allahü ekber
Allahü ekber, Allahü ekber
Ordumuz olsun daim muzaffer.

ceZa_
15-01-2012, 01:02
Osmanlı Torunu !...
Şehitler serdarı,
Üstad Osmanlıyı hatırlatman tekrardan bizlere çok güzel teşekkürler her zaman isteriz böyle şiirler yazılar.
Serverda başarılar...

daren
15-01-2012, 01:05
Başkanım nasıl gidiyor :)
Agam,
ADALET NEREDE HESAP SORARSA, MERHAMET ORADA HAKLARINI KAYBEDER.. Bu söz üzerine alt yapımızı inşa ediyoruz ! :)

TIRCI
15-01-2012, 01:07

Beni sorma zevke dalmış batıdan,
Beni sor, Viyana’dan, Tuna’dan
İsmimi al Ulubatlı Hasandan.
İstanbul’dan bak dikildi sancaklar,
Sultan Fatih sedasıyla, akıncılar geliyor!

Necip Fazıl Kısakürek

TIRCI
15-01-2012, 01:09
Üstad Osmanlıyı hatırlatman tekrardan bizlere çok güzel teşekkürler her zaman isteriz böyle şiirler yazılar.
Serverda başarılar...

Teşekkürler,zevkle,fırsat buldukça...

TIRCI
15-01-2012, 01:09
Agam,
ADALET NEREDE HESAP SORARSA, MERHAMET ORADA HAKLARINI KAYBEDER.. Bu söz üzerine alt yapımızı inşa ediyoruz ! :)

Güçlü olan haklı olandır :)

daren
15-01-2012, 01:14
Güçlü olan haklı olandır :)

Büyük zaferler kuvvet ile kazanılır lakin, güç ile kazanılan zaferler kalıcı değildir :)

TIRCI
15-01-2012, 01:23
Mehter Harp Duasının bitiş bölümü ;

''Eli kan, kılıcı kan, sinesi üryân, ciğeri püryân, meydân-ı şehâdette Allah
yoluna revân. Gazâ-yı şühedâya Cemâl-i Hak görünür ıyân. Kahrımız, gazabımız
düşmana ziyân! Yâ Rahmân!

TIRCI
15-01-2012, 01:25
Büyük zaferler kuvvet ile kazanılır lakin, güç ile kazanılan zaferler kalıcı değildir :)

Şöyle diyelim o zaman Arda Başkanım :)

Oyun oynanırken kural değişmez..Ve her zaman kuralı koyan oyunu kazanır..

daren
15-01-2012, 01:26
Allahın seçtiği kurtulmuş millet!
Güneşten başını göklere yükselt!
Avlanır, kim sana atarsa kement,
Ezel kuşatılmaz, çevrilmez ebet.

Yürü altın nesli, o tunç Oğuz’un!
Adet küçük, zaman çabuk, yol uzun.
Nur yolu izinden git, KILAVUZ’un!
Fethine çık, doğru, güzel, sonsuzun!

Aynası ufkumun, ateşten bayrak!
Babamın külleri, sen, kara toprak!
Şahit ol, ey kılıç, kalem ve orak!
Doğsun BÜYÜK DOĞU, benden doğarak!

(1983)
.

Necip Fazıl Kısakürek

TIRCI
15-01-2012, 01:29
Avlanır, kim sana atarsa kement,
Ezel kuşatılmaz, çevrilmez ebet.

Nur yolu izinden git, KILAVUZ’un!
Fethine çık, doğru, güzel, sonsuzun!

Şahit ol, ey kılıç, kalem ve orak!
Doğsun BÜYÜK DOĞU, benden doğarak!

(1983)
.

Necip Fazıl Kısakürek

Eyvallah...).Üstadın dediği altın nesil biz değilsek bile,en uzak tarihle, çocuklarımız ya da torunlarımız olacaktır...

daren
15-01-2012, 01:30
Şöyle diyelim o zaman Arda Başkanım :)

Oyun oynanırken kural değişmez..Ve her zaman kuralı koyan oyunu kazanır..

Nerede hani demişler Osmanlıya, MERHAMET ?
Demişki Osmanoğlu, Merhamet HAK'tır ama aslolan ADALET !
Adaletini kaybederse bir milletin BAŞI,
Ozaman milletde ne huzur kalır nede huzura sahip olacak millet...

"Güçlü Olan Haklı Olandır" dedik koca bir server,, ama hala çözemediler ne demek istedik..
Varsın çözemesinler, anlayanlar keyfini sürsün anlamayanlar hasedini..

daren
15-01-2012, 01:35
HERŞEY SENDE GİZLİYerin seni çektiği kadar ağırsın
Kanatların çırpındığı kadar hafif..
Kalbinin attığı kadar canlısın
Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç...
Sevdiklerin kadar iyisin
Nefret ettiklerin kadar kötü..
Ne renk olursa olsun kaşın gözün
Karşındakinin gördüğüdür rengin..
Yaşadıklarını kar sayma:
Yaşadığın kadar yakınsın sonuna;

Ne kadar yaşarsan yaşa,
Sevdiğin kadardır ömrün..
Gülebildiğin kadar mutlusun
Üzülme bil ki ağladığın kadar güleceksin
Sakın bitti sanma her şeyi,

Sevdiğin kadar sevileceksin.
Güneşin doğuşundadır doğanın sana verdiği değer
Ve karşındakine değer verdiğin kadar insansın
Bir gün yalan söyleyeceksen eğer
Bırak karşındaki sana güvendiği kadar inansın.
Ay ışığındadır sevgiliye duyulan hasret
Ve sevgiline hasret kaldığın kadar ona yakınsın
Unutma yagmurun yağdığı kadar ıslaksın
Güneşin seni ısıttığı kadar sıcak.
Kendini yalnız hissetiğin kadar yalnızsın
Ve güçlü hissettiğin kadar güçlü.
Kendini güzel hissettiğin kadar güzelsin..

İşte budur hayat!
İşte budur yaşamak bunu hatırladığın kadar yaşarsın
Bunu unuttuğunda aldığın her nefes kadar üşürsün
Ve karşındakini unuttuğun kadar çabuk unutulursun
Çiçek sulandığı kadar güzeldir
Kuşlar ötebildiği kadar sevimli
Bebek ağladığı kadar bebektir
Ve herşeyi öğrendiğin kadar bilirsin bunu da öğren,
Sevdiğin kadar sevilirsin...

İmza : Can Yücel zannederler fakat imzanın aslı büyük : MEVLANA

TIRCI
15-01-2012, 01:40
Arda forumdan banlayacaklar bizi sonunda :).

----------------------------------

Şu kopan fırtına Türk ordusudur Ya Rabbi,
Senin uğrunda ölen o ordu budur Ya Rabbi,
Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed-namın,
Galib et çünkü bu son ordusudur İslamın...

daren
15-01-2012, 01:41
Arda forumdan banlayacaklar bizi sonunda :).

----------------------------------

Şu kopan fırtına Türk ordusudur Ya Rabbi,
Senin uğrunda ölen o ordu budur Ya Rabbi,
Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed-namın,
Galib et çünkü bu son ordusudur İslamın...

Yok o kadar nazımız geçer :)

Ey yiğit! Yazgıya bahane bulma,
Yükleme kendi suçunu başkasına.
Suçunu gör, dönüp de etrafında kendinin.
Kendindendir, gölgeden değil çektiklerin.
Ne yaptın da sana dönüşünü görmedin?
Ne ektinde ektiğini biçmedin?
Eylemlerin ruhundan ve bedeninden doğar.
Çocuğun gibi sonra gelip eteğinden tutar.

MEVLANA

denizci07
15-01-2012, 10:57
Beni sorma zevke dalmış batıdan,
Beni sor, Viyana’dan, Tuna’dan
İsmimi al Ulubatlı Hasandan.
İstanbul’dan bak dikildi sancaklar,
Sultan Fatih sedasıyla, akıncılar geliyor!

Necip Fazıl Kısakürek

gerçekten süpersin üstat :) fatih sultan mehmet deyince 1453 fetih filmini heyecanla bekliyorum. bir an önce vizyona girsede izlesek. gerçekten süper bir film olmuş.

denizci07
15-01-2012, 10:59

o söz şöyleydi sanırım;

zaferler güçle (savaşla) kazanılır ama adaletle devam ettirilir.

TIRCI
15-01-2012, 11:30
gerçekten süpersin üstat :) fatih sultan mehmet deyince 1453 fetih filmini heyecanla bekliyorum. bir an önce vizyona girsede izlesek. gerçekten süper bir film olmuş.

Evet sabırsızlıkla bekliyoruz.Fragmanlarından gördüğüm kadarıyla bayağı emek vermişler.

denizci07
15-01-2012, 11:38
Evet sabırsızlıkla bekliyoruz.Fragmanlarından gördüğüm kadarıyla bayağı emek vermişler.
evet her yönü ile baya uğraş verdiler. öncü bir film olması dileğiyle devamını bekliyoruz. elin filmlerini izleyne kadar kendi filmimzi izlememiz çok süper olacak.

TIRCI
15-01-2012, 11:50
evet her yönü ile baya uğraş verdiler. öncü bir film olması dileğiyle devamını bekliyoruz. elin filmlerini izleyne kadar kendi filmimzi izlememiz çok süper olacak.

Çok para harcanmış.Umarım fetihin hakkını vermişlerdir.

ceZa_
15-01-2012, 12:03
Çok para harcanmış.Umarım fetihin hakkını vermişlerdir.
Herkesin beklediği tam Osmanlıyı yansıtan bir film olarak sahnelenmesi.İnşaallah öyle bir film yapmışlardır.

TIRCI
15-01-2012, 12:06
Herkesin beklediği tam Osmanlıyı yansıtan bir film olarak sahnelenmesi.İnşaallah öyle bir film yapmışlardır.

Ama şu bir gerçek ki; gişe rekorunu kıracağı kesin :)

denizci07
15-01-2012, 12:08
Ama şu bir gerçek ki; gişe rekorunu kıracağı kesin :)

kırdırmamız da gerekiyor ki bir daha yapsınlar. adamları bizler yani müşteriler teşvik etmemiz gerekiyor. eğer daha fazlasını istiyorsak. o nedenle herkese öneriyorum :)

TIRCI
15-01-2012, 12:11
FETİH
MARŞI

Yelkenler biçilecek, yelkenler dikilecek;
Dağlardan çektiriler, kalyonlar çekilecek;
Kerpetenlerle surun dişleri sökülecek

Yürü, hala ne diye oyunda oynaştasın ?
Fatihin İstanbulu fethettiği yaştasın.!

Sen ne geçebilirsin yardan, anadan, serden....
Senin de destanını okuyalım ezberden...
Haberin yok gibidir taşıdığın değerden...

Elde sensin, dilde sen, gönüldesin baştasın...

Yüzüne çarpmak gerek zamanenin fendini...
Göster : Kabaran sular nasıl yıkar bendini ?
Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini

Şu kırık abideyi yükseltecek taştasın;

Bu kitaplar Fatihtir, Selimdir, Süleymandır.
Şu mihrap Sinanüddin, şu minare Sinandır.
Haydi artık uyuyan destanını uyandır.!

Bilmem, neden gündelik işlerle telaştasın
Kızım, sen de Fatihler doğuracak yaştasın.!

Delikanlım, işaret aldığın gün atandan
Yürüyeceksin...
Millet yürüyecek arkandan !
Sana selam getirdim Ulubatlı Hasandan
....

Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın;

Bırak, bozuk saatler yalan yanlış işlesin !
Çelebiler çekilip haremlerde kışlasın!
Yürü aslanım, fetih hazırlığı başlasın...

Yürü, hala ne diye kendinle savaştasın ?

Arif Nihat Asya

Kara Fatma
15-01-2012, 13:07
Mehmet Bey hayırdır nereyi fetihe gidiyoruz?

daren
15-01-2012, 14:12
Hayır tabi bize şer uğramaz, bu arada 1 ve 2. hikayenizi okudum güzel olmuş devam ediyorum :)

Shaunccb
15-01-2012, 17:53
Merhaba,
Bende Şanlı Osmanlıya ilgili bir kaç hikaye paylaşmak istedim 2 tane. Biraz uzun ama okursanız eminim beğenirsiniz. Özellikle ikincisi bugünle ilgili birçok şey çağrıştırabilir sizlere..

1.
Kanuni Sultan Süleyman Han, haçlı saldırılarına son vermek için ordusuyla sefere çıkmıştı. Ordu, ağır ağır ilerliyordu. Yol dar olduğundan, ordu mecburen bağların içinden geçiyordu. Hava çok sıcak olduğundan asker susuzluktan kıvranıyordu.
Çok güzel üzümleri bulunan, bir bağdan geçerken, askerin biri dayanamayıp, bağdan bir salkım üzüm kopararak biraz olsun susuzluğunu giderdi. Sonra da, asma ağacına, yediği üzümün çok üzerinde bir para bağlayarak, yoluna devam etti.

Çok geçmeden mola verildi. Asker, kan ter içinde bir köylünün koşarak geldiğini gördü. Hıristiyan köylü ısrarla Padişah ile görüşmek istiyordu. Köylüyü Kanuni’nin huzuruna götürdüler. Kanuni sordu:
- Nedir bu hâlin, kan ter içinde kalmışsın, yoksa askerler sana zarar mı verdi?
- Ben şikayet için değil memnuniyetimi bildirmek için geldim. Böyle bir askeri, böyle bir komutanı tebrik etmemek insafsızlık olur.

- Askerlerim sizi memnun edecek ne yapmışlar?
- Askerleriniz bağdan geçtikten sonra, asmanın dalında bağlı bir kese gördüm. İçini açtığımda para vardı. Dikkatli baktığımda, bir salkım üzümün koparıldığını gördüm. Anladım ki koparılan üzümün parası olarak bırakılmış. Sizde böyle güzel ahlaklı asker olduğu müddetçe sırtınız yere gelmez.

Kanuni, derhal o askerin bulunmasını emretti. Hıristiyan köylü, bu askere ne gibi mükafat verecek diye merakla beklemeye başladı. Nihayet asker bulunup, Padişahın huzuruna getirildi. Kanuni, (Niçin izinsiz iş yaparsın? Parası verilmiş olsa bile, sahibinden habersiz mal almanın caiz olmadığını bilmiyor musun?) diye askeri azarladı. Sonra da, (Bu asker derhal ordudan uzaklaştırılsın) diye emir verdi.

Hıristiyan köylü heyecanla Kanuni’ye sordu:
- Ben bu askerin mükafatlandırılması için gelmiştim, siz onu niye cezalandırdınız?
- Kursağında, haram lokma bulunan bir askerle zafer kazanılmaz. Bunun için ordudan attım. Eğer aldığı üzümün parasını bırakmamış olsaydı, zalimlerden olurdu. İşte o zaman kellesini bile zor kurtarırdı...

2.
Aynı ordu, Belgrat yakınlarında, yine mola vermişti. Askerler, susuzluklarını gidermek, abdest almak için çeşme arıyorlardı. Bir manastırın yakınında çeşme bulup, ihtiyaçlarını giderirken, rahip, birkaç rahibeyi iyice süsleyip, çeşmenin başına gönderdi. Kadınların geldiğini gören askerler, hemen çeşmenin başından çekilip, sırtlarını döndüler, süslü kadınlara yan gözle bile bakmadılar.

Bu durumu uzaktan ibretle seyreden rahip, hemen Haçlı kumandanına şunları yazdı: “Siz bu ordu ile nasıl başa çıkabilirsiniz? Bunlar kadına-kıza, mala-mülke önem vermiyorlar. Bütün mal ve mülklerini feda ederek, Allah yolunda savaşıyorlar. Herkese karşı iyi davranıp, kimseye zulmetmiyorlar. Siz onlardaki bu özellikleri ortadan kaldırmadan, onlarla savaşırsanız, canlarınızdan ve mallarınızdan mahrum kalacağınız açıktır. Kendinizi ölüme atmayınız!”

Alıntıdır

TIRCI
15-01-2012, 21:53

Hayatın içinde fethedilecek o kadar çok şey var ki

TIRCI
15-01-2012, 21:57
Merhaba,
Bende Şanlı Osmanlıya ilgili bir kaç hikaye paylaşmak istedim 2 tane. Biraz uzun ama okursanız eminim beğenirsiniz. Özellikle ikincisi bugünle ilgili birçok şey çağrıştırabilir sizlere..

1.
Kanuni Sultan Süleyman Han, haçlı saldırılarına son vermek için ordusuyla sefere çıkmıştı. Ordu, ağır ağır ilerliyordu. Yol dar olduğundan, ordu mecburen bağların içinden geçiyordu. Hava çok sıcak olduğundan asker susuzluktan kıvranıyordu.
Çok güzel üzümleri bulunan, bir bağdan geçerken, askerin biri dayanamayıp, bağdan bir salkım üzüm kopararak biraz olsun susuzluğunu giderdi. Sonra da, asma ağacına, yediği üzümün çok üzerinde bir para bağlayarak, yoluna devam etti.

Çok geçmeden mola verildi. Asker, kan ter içinde bir köylünün koşarak geldiğini gördü. Hıristiyan köylü ısrarla Padişah ile görüşmek istiyordu. Köylüyü Kanuni’nin huzuruna götürdüler. Kanuni sordu:
- Nedir bu hâlin, kan ter içinde kalmışsın, yoksa askerler sana zarar mı verdi?
- Ben şikayet için değil memnuniyetimi bildirmek için geldim. Böyle bir askeri, böyle bir komutanı tebrik etmemek insafsızlık olur.

- Askerlerim sizi memnun edecek ne yapmışlar?
- Askerleriniz bağdan geçtikten sonra, asmanın dalında bağlı bir kese gördüm. İçini açtığımda para vardı. Dikkatli baktığımda, bir salkım üzümün koparıldığını gördüm. Anladım ki koparılan üzümün parası olarak bırakılmış. Sizde böyle güzel ahlaklı asker olduğu müddetçe sırtınız yere gelmez.

Kanuni, derhal o askerin bulunmasını emretti. Hıristiyan köylü, bu askere ne gibi mükafat verecek diye merakla beklemeye başladı. Nihayet asker bulunup, Padişahın huzuruna getirildi. Kanuni, (Niçin izinsiz iş yaparsın? Parası verilmiş olsa bile, sahibinden habersiz mal almanın caiz olmadığını bilmiyor musun?) diye askeri azarladı. Sonra da, (Bu asker derhal ordudan uzaklaştırılsın) diye emir verdi.

Hıristiyan köylü heyecanla Kanuni’ye sordu:
- Ben bu askerin mükafatlandırılması için gelmiştim, siz onu niye cezalandırdınız?
- Kursağında, haram lokma bulunan bir askerle zafer kazanılmaz. Bunun için ordudan attım. Eğer aldığı üzümün parasını bırakmamış olsaydı, zalimlerden olurdu. İşte o zaman kellesini bile zor kurtarırdı...

2.
Aynı ordu, Belgrat yakınlarında, yine mola vermişti. Askerler, susuzluklarını gidermek, abdest almak için çeşme arıyorlardı. Bir manastırın yakınında çeşme bulup, ihtiyaçlarını giderirken, rahip, birkaç rahibeyi iyice süsleyip, çeşmenin başına gönderdi. Kadınların geldiğini gören askerler, hemen çeşmenin başından çekilip, sırtlarını döndüler, süslü kadınlara yan gözle bile bakmadılar.

Bu durumu uzaktan ibretle seyreden rahip, hemen Haçlı kumandanına şunları yazdı: “Siz bu ordu ile nasıl başa çıkabilirsiniz? Bunlar kadına-kıza, mala-mülke önem vermiyorlar. Bütün mal ve mülklerini feda ederek, Allah yolunda savaşıyorlar. Herkese karşı iyi davranıp, kimseye zulmetmiyorlar. Siz onlardaki bu özellikleri ortadan kaldırmadan, onlarla savaşırsanız, canlarınızdan ve mallarınızdan mahrum kalacağınız açıktır. Kendinizi ölüme atmayınız!”

Alıntıdır

Eline sağlık çok güzel

000000
15-01-2012, 22:13
Bu birlik Milliyetçi duygularımı kabartıyo :D
İNŞALLAH başarılı olursunuz.

TIRCI
15-01-2012, 22:15
Bu birlik Milliyetçi duygularımı kabartıyo :D
İNŞALLAH başarılı olursunuz.

İlk sene bizdeydin .Bu sene de gel :)..Beni koruman altına alırsın gelişiriz işte güzel güzel :)

Tırcı-Murat
15-01-2012, 22:22
Ya allah bismillah..

mc54
16-01-2012, 09:45
Hanedan birliklerine selamlar,başarılar...

000000
16-01-2012, 17:58
İlk sene bizdeydin .Bu sene de gel :)..Beni koruman altına alırsın gelişiriz işte güzel güzel :)

Korumama alamam yav gececi ortağım yok millet gelip gece yıkıyo beni:D kış uykusuna yattıklarımı biliylar hemen saldırıyolar :D

TIRCI
16-01-2012, 20:57
Hanedan birliklerine selamlar,başarılar...tesekkürler...,

TIRCI
16-01-2012, 21:00
Korumama alamam yav gececi ortağım yok millet gelip gece yıkıyo beni:D kış uykusuna yattıklarımı biliylar hemen saldırıyolar :DYahu,sen iste yeter ki,serverin yarısı sana ortak olmaya hazır.,

-Ser.mu-
16-01-2012, 23:44
Kimseden Ses Soluk Çıkmıyor, Fırtına Öncesi Sessizlik Mi?

gyeltekin
17-01-2012, 00:07
aslında ser.mu olmasa bu birlikte güzele benziyor ama ben pek sevmiyorum onu gelmem o yüzden size :)
sizede başarılar arkadaşlar;)

-Ser.mu-
17-01-2012, 00:13
aslında ser.mu olmasa bu birlikte güzele benziyor ama ben pek sevmiyorum onu gelmem o yüzden size :)
sizede başarılar arkadaşlar;)

Günhan Öncelikle Bana Hitaben Yazmış Olduğun Yazıdan Ötürü Sana Teşekkür Ediyorum.. ;) WW-TİME Sayfasında Yazdığın Yazıda Oldukça Açıklayacı Olmuş..
Eğri Oturup Doğru Konuşmak Gerekirse, Benimde Sana Kanım Fazla Isınmadı ;)
Başarılar Günhan..

gyeltekin
17-01-2012, 00:15
Günhan Öncelikle Bana Hitaben Yazmış Olduğun Yazıdan Ötürü Sana Teşekkür Ediyorum.. ;) WW-TİME Sayfasında Yazdığın Yazıda Oldukça Açıklayacı Olmuş..
Eğri Oturup Doğru Konuşmak Gerekirse, Benimde Sana Kanım Fazla Isınmadı ;)
Başarılar Günhan..
ohoooo ooo biraz yazmadık diye profil resmim çalınmış :) forum fanlarımı salarım üstüne bak :)

-Ser.mu-
17-01-2012, 00:26
ohoooo ooo biraz yazmadık diye profil resmim çalınmış :) forum fanlarımı salarım üstüne bak :)

Mahmud Ahmedinejad Fena Fena ;) Akıllı Olun.. Bugun Gördüm Nette Kopyaladım Hemen.. Sen Girmeye Girmeye Değil Sendeki Resmi Daha Farklı.. Senin Profil Resmide Fena.. ;)

TIRCI
17-01-2012, 07:47
Günhan başkan buraya yumruk havaya :)

daren
17-01-2012, 09:57
Heyet-i temsiliye
Heyet-i vekile
Millet-i hanedan
Gece msn de olalım (msn kısmı pek uymadı ama olsaydı Osmanlıda kullanırdı:) )

jasesuva
17-01-2012, 12:47

Selam üstad bol şanslar dilerim.

asi_baba
17-01-2012, 13:30
tekrardan oyun oynamayı ozledım.s5 hep saklıyorum kendimi.baska serverlarda oynamıyorum ki s5 e yukleneyım.ama bu sefer rekor ordu ben çıkaracam.yada gecen ki ğibi hep savaşıcam ve sevdiklerimle birlikte

s5(çekomastik)

muratefe
17-01-2012, 13:59
Herkese slm arkadaşlar
hanedan olarak tekrar ve daha güçlü olarak toplanıyoruz.numaralarım ve meilim çoğu arkadaşta var irtibatta olalım.tüm srva başarılar dilerim.

000000
17-01-2012, 17:22
Günhan başkan buraya yumruk havaya :)
Devrik başkan gyeltekin gelsin bende gelirim:D

000000
17-01-2012, 17:23

Hayranın olarak tek ben gelsem yeter :cool:Benimde hayranları toplasak tamam:D:D ama hasmım daha çok:p

Kara Fatma
17-01-2012, 17:37
Hayır tabi bize şer uğramaz, bu arada 1 ve 2. hikayenizi okudum güzel olmuş devam ediyorum :)

Teşekkürler :)

Hayranın olarak tek ben gelsem yeter :cool:Benimde hayranları toplasak tamam:D:D ama hasmım daha çok:p

çok doğru söylemişsin

TIRCI
17-01-2012, 18:46
tekrardan oyun oynamayı ozledım.s5 hep saklıyorum kendimi.baska serverlarda oynamıyorum ki s5 e yukleneyım.ama bu sefer rekor ordu ben çıkaracam.yada gecen ki ğibi hep savaşıcam ve sevdiklerimle birlikte

s5(çekomastik)Vayy asi baba.Hoş geldın

TIRCI
17-01-2012, 18:51
Herkese slm arkadaşlar
hanedan olarak tekrar ve daha güçlü olarak toplanıyoruz.numaralarım ve meilim çoğu arkadaşta var irtibatta olalım.tüm srva başarılar dilerim.Ha şöyle,ara sıra foruma yazmak iyi gelır,:)

daren
17-01-2012, 19:52

s5(çekomastik)

Herkese slm arkadaşlar
hanedan olarak tekrar ve daha güçlü olarak toplanıyoruz.numaralarım ve meilim çoğu arkadaşta var irtibatta olalım.tüm srva başarılar dilerim.

Ha şöyle,ara sıra foruma yazmak iyi gelır,:)

Eyvah HANEDAN geliyor :P

muratefe
17-01-2012, 22:09
arda başkanım senide özlemişim msn ini ekledim

daren
17-01-2012, 22:19
arda başkanım senide özlemişim msn ini ekledim
bilmukabele, aynen bende.. az sonra geliyorum.

-Ser.mu-
17-01-2012, 22:50
bilmukabele, aynen bende.. az sonra geliyorum.

Ne Gelen Var Ne Giden ? Msn'de Bekliyorum..

daren
19-01-2012, 00:14
Server başlarken, tüm s5 ailesine başarılar.

Travian'da Üslup ve Usûl; 26-05-2010
İnsana saygı saygınlık kazandırır,

Birlik yöneteceksiniz, başkan olacaksınız veya önemli bir görev alacaksınız..
Aşağıda yazacaklarım nacizane oyun birikimlerim ve gerçek hayattaki mesleğimden dolayı yapmış olduğum insan analizleridir, okuyacaklarınız bazen tek başına oyun için bazende hem oyun hemde gerçek yaşamda gerçekçiliğini koruyan bilgilerdir..

İnsanlara ismi ile hitabedin, reeldede çok önemli olan bu kavram oyunda size saygınlık kazandıracaktır, oyun ajandasına tanıştığınız her oyuncunun adını kaydedin..

Abicim, kardeşim, dostum, kanka gibi tabirler kullanmayın, insanlar bu hitap şeklinden hoşlanmazlar..

Birlik başkanı veya yöneticisi iseniz birliğinizde son sıradaki oyuncuya ilk sıradakilerden daha az saygı göstermeniz size eksi puan kazandırır, çok kez karşılaşıyoruz bu durumla ilk sıradaki oyuncuya başbakan, en alttakine "arkadaşım kısa sürede toparlan yoksa kovarım" muamelesi yapılıyor, belki üstteki bir öğrenci en alttaki elli yaşında bir avukat emeklisi saygın birisi olabilir diye düşünülemiyor..

Bazen birliğin başkanı reelde bir boyacı, birliğin alt sıralarındaki oyuncu bir prof.dr. olabiliyor, boyacınında emeği, doktorunda başarısı kendinedir asla bir meslek karşılaştırması yaptığım düşünülmesin, fakat bazen reelde oyuncuların asla yapamayacağı hakaretleri burada birbirlerine yapma isteği ve ihtiyacı duyuluyor, bir nevi aşağılık kompleksi ile intikam alma dürtüleri ön plana çıkıyor, bu tür oyuncular ne arkadaşları nede diğer birlik oyuncuları tarafından asla sevilmezler ve en kısa zamanda kulis oluşturulup birlikten kopmalar başlar, sonra bu tip arkadaşlar ben nerede yanlış yaptım der..

Birliğe oyuncu alırken oyuncunun nüfusu veya askeri fazla ise bu oranlara nazan daha az değerler taşıyan eldeki oyunculardan biri sorulmaksızın ve haber verilmeksizin birlikten atılıyor, birlikten atılan bu konuyu unutuyormu ? hayır, yazıyor bir kenara ve server sonuna kadar ister istemez kin ve nefretle elinden ne kadar gelirse zarar vermeye çalışıyor, birlikten çıkarılan her oyuncu ile aynen birliğe alındığı günkü gibi kibar bir üslupla konuşulmalı ikna edilmeli ve gönlü kırılmadan yollar ayrılmalıdır, bu alışkanlık reelede yansır ve insanların çevresine davranışlarını etkilemeye başlar..

Birlik başkanı veya yöneticisi iseniz asker yolladığınız, saldırıya geçtiğiniz oyuncuya bile selam verin, size karşı hakaret içeren bir üslup kullansa bile iyi niyetle cevap verin, hem kimin hangi oyuncunun ne zaman birliğinizde olacağı belli olmaz, hemde saldırdığınız oyuncu bile size saygı duyar..

Travian'ın uzun soluklu bir sahne olduğunu unutmayın, neredeyse 1,5 yıl süren serverlar var. Daha serverın başında kurulan birlikler profillerine bir sürü tehdit mesajları, biz yıkılmayız şöyle güçlüyüz byle ismimizi koruruz satırları yazarlar fakat yüzde doksanı hem ismini değişir hemde birlik oyuncuları yer değişir, bu dönemde sabırla tüm oyuncularla iletişimde olmak gerekir, iyi geçinmek tanışmak sohbet etmek gerekir, birliğimize gel demeye bile gerek yok zamanla iyi oyuncular iyi dostların yanına gelecektir zaten..

Briliğe alacağınız veya görevlendireceğiniz diğer oyuncularında sizinle ve yukarıda yazılanlarla uyuşan bir fikir yapısı olması gerektiğini asla unutmayın, reelde ortaklık ne ise bu oyundada 1,5 yıl ortak olunacak oyuncunun sizin fikirlerinizin altını doldurması şarttır..

En zıt bölgenin en düşük performanslı oyuncusu ile bile dalga geçmeyin, düşman kazamayın. Travianda ayakta kalmanın en önemli yollarından birisi tüm server tarafından parmakla gösterilen karakter olmaktan geçtiğini unutmayın..

İki kişi birbirini farkettiği anda iletişim başlar, yani sizin rumuzunuzu okuyan herkez sizin farkınızdadır, iletişim başlamıştır. Yaptığınız her şey, attığınız her adım, konuştuğunuz her kelime mesajdan mesaja yüzlerce kişiye ulaşır, bu direk sizin oyun performansınızı etkiler..

Oyunda finale giden her yol mübahtır diye düşünenler çoktur, başarılı biriyseniz arkanızdan konuşan, birlik arkadaşlarınıza sizi kötüleyen veya görevli arkadaşlarınızla ilgili sizin aklınıza fitne sokan çok olur, bu oyunda tartışmasız edindiğim en önemli şey kimden kiminle ilgili ne duyarsanız duyun bunu mutlaka hakkında konuşulan kişi ile paylaşın, gerçekmi yalanmı diye sorun. Unutmayın gerçek hayatta kim ne ise bu oyundada odur, bu yüzden herkeze güvenmeyin..

Siz siz olun oyunda veya forumda asla başkasından duyduğunuz bir konuyu emin olmadan anlatmayın, konu üzerinize kalır yalancısı siz olursunuz..

Dürüst, saygılı, sosyal, vefalı, iletişim çıtasını yukarıda tutan biri olursanız oyunda ve reelde çok başarılı olursunuz,, wow'a giden her yol mübahtır diye düşünürseniz server sonunu göremeden emekli edilirsiniz unutmayın...

zeMAHŞERİ/Arda T. DAREN
Kişisel Gelişim- Yüksek Motivasyon uzmanı

İyi Oyunlar..

Shaunccb
19-01-2012, 00:17

Aşağıda yazacaklarım nacizane oyun birikimlerim ve gerçek hayattaki mesleğimden dolayı yapmış olduğum insan analizleridir, okuyacaklarınız bazen tek başına oyun için bazende hem oyun hemde gerçek yaşamda gerçekçiliğini koruyan bilgilerdir..

İnsanlara ismi ile hitabedin, reeldede çok önemli olan bu kavram oyunda size saygınlık kazandıracaktır, oyun ajandasına tanıştığınız her oyuncunun adını kaydedin..

Abicim, kardeşim, dostum, kanka gibi tabirler kullanmayın, insanlar bu hitap şeklinden hoşlanmazlar..

Birlik başkanı veya yöneticisi iseniz birliğinizde son sıradaki oyuncuya ilk sıradakilerden daha az saygı göstermeniz size eksi puan kazandırır, çok kez karşılaşıyoruz bu durumla ilk sıradaki oyuncuya başbakan, en alttakine "arkadaşım kısa sürede toparlan yoksa kovarım" muamelesi yapılıyor, belki üstteki bir öğrenci en alttaki elli yaşında bir avukat emeklisi saygın birisi olabilir diye düşünülemiyor..

Bazen birliğin başkanı reelde bir boyacı, birliğin alt sıralarındaki oyuncu bir prof.dr. olabiliyor, boyacınında emeği, doktorunda başarısı kendinedir asla bir meslek karşılaştırması yaptığım düşünülmesin, fakat bazen reelde oyuncuların asla yapamayacağı hakaretleri burada birbirlerine yapma isteği ve ihtiyacı duyuluyor, bir nevi aşağılık kompleksi ile intikam alma dürtüleri ön plana çıkıyor, bu tür oyuncular ne arkadaşları nede diğer birlik oyuncuları tarafından asla sevilmezler ve en kısa zamanda kulis oluşturulup birlikten kopmalar başlar, sonra bu tip arkadaşlar ben nerede yanlış yaptım der..

Birliğe oyuncu alırken oyuncunun nüfusu veya askeri fazla ise bu oranlara nazan daha az değerler taşıyan eldeki oyunculardan biri sorulmaksızın ve haber verilmeksizin birlikten atılıyor, birlikten atılan bu konuyu unutuyormu ? hayır, yazıyor bir kenara ve server sonuna kadar ister istemez kin ve nefretle elinden ne kadar gelirse zarar vermeye çalışıyor, birlikten çıkarılan her oyuncu ile aynen birliğe alındığı günkü gibi kibar bir üslupla konuşulmalı ikna edilmeli ve gönlü kırılmadan yollar ayrılmalıdır, bu alışkanlık reelede yansır ve insanların çevresine davranışlarını etkilemeye başlar..

Birlik başkanı veya yöneticisi iseniz asker yolladığınız, saldırıya geçtiğiniz oyuncuya bile selam verin, size karşı hakaret içeren bir üslup kullansa bile iyi niyetle cevap verin, hem kimin hangi oyuncunun ne zaman birliğinizde olacağı belli olmaz, hemde saldırdığınız oyuncu bile size saygı duyar..

Travian'ın uzun soluklu bir sahne olduğunu unutmayın, neredeyse 1,5 yıl süren serverlar var. Daha serverın başında kurulan birlikler profillerine bir sürü tehdit mesajları, biz yıkılmayız şöyle güçlüyüz byle ismimizi koruruz satırları yazarlar fakat yüzde doksanı hem ismini değişir hemde birlik oyuncuları yer değişir, bu dönemde sabırla tüm oyuncularla iletişimde olmak gerekir, iyi geçinmek tanışmak sohbet etmek gerekir, birliğimize gel demeye bile gerek yok zamanla iyi oyuncular iyi dostların yanına gelecektir zaten..

Briliğe alacağınız veya görevlendireceğiniz diğer oyuncularında sizinle ve yukarıda yazılanlarla uyuşan bir fikir yapısı olması gerektiğini asla unutmayın, reelde ortaklık ne ise bu oyundada 1,5 yıl ortak olunacak oyuncunun sizin fikirlerinizin altını doldurması şarttır..

En zıt bölgenin en düşük performanslı oyuncusu ile bile dalga geçmeyin, düşman kazamayın. Travianda ayakta kalmanın en önemli yollarından birisi tüm server tarafından parmakla gösterilen karakter olmaktan geçtiğini unutmayın..

İki kişi birbirini farkettiği anda iletişim başlar, yani sizin rumuzunuzu okuyan herkez sizin farkınızdadır, iletişim başlamıştır. Yaptığınız her şey, attığınız her adım, konuştuğunuz her kelime mesajdan mesaja yüzlerce kişiye ulaşır, bu direk sizin oyun performansınızı etkiler..

Oyunda finale giden her yol mübahtır diye düşünenler çoktur, başarılı biriyseniz arkanızdan konuşan, birlik arkadaşlarınıza sizi kötüleyen veya görevli arkadaşlarınızla ilgili sizin aklınıza fitne sokan çok olur, bu oyunda tartışmasız edindiğim en önemli şey kimden kiminle ilgili ne duyarsanız duyun bunu mutlaka hakkında konuşulan kişi ile paylaşın, gerçekmi yalanmı diye sorun. Unutmayın gerçek hayatta kim ne ise bu oyundada odur, bu yüzden herkeze güvenmeyin..

Siz siz olun oyunda veya forumda asla başkasından duyduğunuz bir konuyu emin olmadan anlatmayın, konu üzerinize kalır yalancısı siz olursunuz..

Dürüst, saygılı, sosyal, vefalı, iletişim çıtasını yukarıda tutan biri olursanız oyunda ve reelde çok başarılı olursunuz,, wow'a giden her yol mübahtır diye düşünürseniz server sonunu göremeden emekli edilirsiniz unutmayın...

zeMAHŞERİ/Arda T. DAREN

İyi Oyunlar..

Teşekkürler Arda Başkanım Ellerine sağlık. Bu yazını daha önce okumuştum..

daren
19-01-2012, 00:21
Teşekkürler Arda Başkanım Ellerine sağlık. Bu yazını daha önce okumuştum..

Eyvallah İsmail, 3 yıldır her server başında yazarım. Hem tarzımızı bildirelim, hem bizimle yürüyeceklere bir fikir verelim hemde rakiplerimize kendimizi tanıtalım isterim.

Herşey oyun değil çünkü, gelip geçici şeyler bunlar. Önemli olan özümüzü yitirmemek, benliğimizi kaybetmemek.

Shaunccb
19-01-2012, 00:30
Gerçekten Hanedan, üyelerine bu üslubu ve düşünceyi aşılıyor. Geçen sene bunu gördüm yaşadım.

TIRCI
19-01-2012, 10:13

zeMAHŞERİ/Arda T. DAREN

İyi Oyunlar..

Teşekkürler Arda,birliğimizin esasları bu temeller üzerine kurulur,bu temellere riayet edilmeye çalışılır.Eline sağlık

-Ser.mu-
19-01-2012, 10:28
Teşekkürler Arda,birliğimizin esasları bu temeller üzerine kurulur,bu temellere riayet edilmeye çalışılır.Eline sağlık,

++++++++++++++++++++++++++ 1

cartago
19-01-2012, 15:47
Hanedan h emir ve görüşlerinize 30 piyade bikaç yönetici ile hazırdır efenim :)

TIRCI
19-01-2012, 17:07
Hanedan h emir ve görüşlerinize 30 piyade bikaç yönetici ile hazırdır efenim :)Oh oh ohh.Suyundan da koy efendım :)

forza_bjk
19-01-2012, 17:55
Nasılsınz osmanlı cengaverleri başlamadnız mı hala :) kesmednz mı vahada asker :):) Şanlı ordunun, Şanlı askerleri kalbim sizlerle...bu sene birbirinize kenetlenin ve son kez kendiniz için değil YANINIZDAKİ KARDEŞLERİNİZ İÇİN SAVAŞIN...

guro
19-01-2012, 18:04
Nasılsınz osmanlı cengaverleri başlamadnız mı hala :) kesmednz mı vahada asker :):) Şanlı ordunun, Şanlı askerleri kalbim sizlerle...bu sene birbirinize kenetlenin ve son kez kendiniz için değil YANINIZDAKİ KARDEŞLERİNİZ İÇİN SAVAŞIN...
volkan geliyorsun değilmi?

forza_bjk
19-01-2012, 18:19
volkan geliyorsun değilmi?

volkan kimdi acaba :)karıştırdınız sanırım bide daha önce ki oyundaki nick iniz neydi hatrlamadım?

cartago
19-01-2012, 21:09
Oh oh ohh.Suyundan da koy efendım :)
Olur mehmet abi :)

Shaunccb
20-01-2012, 06:12
s5 Tüm Hanedan Birliklerine hayırlı uğurlu olsun :)

Tırcı-Murat
20-01-2012, 07:37
hesabımız açılmıştır hayırlı olsun..

Shaunccb
20-01-2012, 07:42
hesabımız açılmıştır hayırlı olsun..

Ben daha aktivasyonu yapmadım :) Öğleden sonraki bir saatte aktif edeceğim.

TIRCI
20-01-2012, 10:19
HÜNKAR is online :)

Shaunccb
20-01-2012, 12:39
Navi is online :)

1lq3r
20-01-2012, 15:40
uye alimi varmi? varsa sartlariniz neler?

SİYANÜR
20-01-2012, 20:05
bende hanedan a üye olmak istiyom :)

s5-çeko
21-01-2012, 20:42
..........edit

-Ser.mu-
22-01-2012, 00:57
- - bölgesi geçen seneden konuşmak gerekirse yıldızlar topluluğuydu .bu serverdada şüphesiz savaşçı bir - - göreceğiz (:
- + 'dan selamlar.
geçen seneden birlik arkadaşlarıma başarılar diliyorum

not ; ( arda abinin değerini bilin bu server )

görüşmek dileğiyle

çekooo

Büyük Başkan Alican Hoşgeldin.. ;)

MR. HONDA
22-01-2012, 02:40
- - bölgesi geçen seneden konuşmak gerekirse yıldızlar topluluğuydu .bu serverdada şüphesiz savaşçı bir - - göreceğiz (:
- + 'dan selamlar.

görüşmek dileğiyle

çekooo

çeko hoşgeldinde neden - + dasınki

s5-çeko
22-01-2012, 08:20
......edit...

s5-çeko
22-01-2012, 08:21
edit......

TIRCI
22-01-2012, 10:23
hoş bulduk başkan . bizim forza ' nın geleceğini duydum koştum foruma , en son baya inattı oynamamaya , arda abi hakkından geldi heralde :D fatih(scandall)'i ne yapın edin getirin onsuz oyundan bi gram zevk alamıyorum :D

oyunda nickim ; Çekooo (http://tc5.travian.com.tr/spieler.php?uid=7880) tanıyan arkadaşlarım , büyüklerim mesaj atsın .Alican, yol yakınken -/- ye aç.Senin yerın burası

daren
22-01-2012, 11:14
- + 'dan selamlar.

görüşmek dileğiyle

çekooo

Zevk alamazsın ki dostların yanında olmadan..
Kişi sevildiği ve sevdiği yerde mutludur, gerçi seninle gönlümüz her zaman beraber ama olsun.
Gönül dostunu yanıbaşında ister.

Ayrıca Hanedan adına senin gibi nitelikli bir oyuncunun başka yerde olması beni ve tüm Hanedan camiasını üzer.

Dost olmalı...
Sevinci çarpmalı,
Üzüntüyü bölmeli,,
Geçmişi çıkarmalı,
Yarını toplamalı,,,
Kalbinin derinliklerindeki ihtiyacı hesaplamalı,,
Ve her zaman bütün, parçalardan daha büyük olmalı..

muratefe
22-01-2012, 11:32
alican valla ayar ettin bizi sil o hesabı bu tarafta aç oyunun yemini meminide olmaz

Tırcı-Murat
22-01-2012, 11:35
Kişi sevildiği ve sevdiği yerde mutludur, gerçi seninle gönlümüz her zaman beraber ama olsun.

Ayrıca Hanedan adına senin gibi nitelikli bir oyuncunun başka yerde olması beni ve tüm Hanedan camiasını üzer.

Dost olmalı...
Sevinci çarpmalı,
Üzüntüyü bölmeli,,
Geçmişi çıkarmalı,
Yarını toplamalı,,,

Dostluklar baki kalır. ve insan sevdikleriyle mutludur...

s5-çeko
22-01-2012, 13:22

Dost olmalı...
Sevinci çarpmalı,
Üzüntüyü bölmeli,,
Geçmişi çıkarmalı,
Yarını toplamalı,,,

edit.......

TIRCI
22-01-2012, 16:29
Çekooo,,,,,,,,
Alican başlatma şimdi hesabından kitabından.-/- ye geliyorsun....

Bu arada tüm agresif,saldırgan,hırslı,inatçı,savaşçı oyuncular -/- de Hanedan birliklerine davetlidir...

Maksi
22-01-2012, 16:29
çekooooo :cool:

TIRCI
22-01-2012, 16:30
çekooooo :cool:

Maksiiii :cool:
açtın mı hesabı

Maksi
22-01-2012, 16:36
Maksiiii :cool:
açtın mı hesabı

Yok bende -/+ dayım :D

TIRCI
22-01-2012, 16:37
Yok bende -/+ dayım :D

Hadi ordannnn :)

PHASELIS (http://forum.travian.com.tr/karte.php?d=381652&c=df) (Merkez)
46

-25/-76

Kara Fatma
22-01-2012, 16:50
Çekooo,,,,,,,,
Alican başlatma şimdi hesabından kitabından.-/- ye geliyorsun....

Bu arada tüm agresif,saldırgan,hırslı,inatçı,savaşçı oyuncular -/- de Hanedan birliklerine davetlidir...

Mancınıkla gelsek kabül mü ?

Maksi
22-01-2012, 16:52
Hadi ordannnn :)

PHASELIS (http://forum.travian.com.tr/karte.php?d=381652&c=df) (Merkez)
46
-25/-76

Çakmam o :o

TIRCI
22-01-2012, 17:09
Mancınıkla gelsek kabül mü ?

Sizden gelen her dert devadır bizim için :)

TIRCI
22-01-2012, 17:10
Çakmam o :o

Ciddi misin

TIRCI
22-01-2012, 17:22
İlk yağmam;
gidiş geliş 5 saat... Ganimet ; 1 ad tuğla..Server bereketli başladı :D

osmanlıx
22-01-2012, 17:57
Hanedan ile Elit birleşmesi hayırlı olsun :)

Ama hiç etik değil :)

daren
22-01-2012, 19:08
Hanedan ile Elit birleşmesi hayırlı olsun :)

Ama hiç etik değil :)

Hanedan birliklerinin serverın bu aşamasında herhangi bir birlik ile birleşmesi söz konusu değil.
Adını Hanedan yapan oluşumları ailemize dahil edebiliriz ancak.

osmanlıx
22-01-2012, 19:46
Hanedan birliklerinin serverın bu aşamasında herhangi bir birlik ile birleşmesi söz konusu değil.
Adını Hanedan yapan oluşumları ailemize dahil edebiliriz ancak.

peki sizin adınızı taşıyan birliklerin açıklamasında geçen 3 isim ; HANEDAN HEAVEN ELİT

???

Kara Fatma
22-01-2012, 19:55
Sizden gelen her dert devadır bizim için :)

yaa olmadı ki ... böyle demeyecektiniz, paladinler mızraklar hazır bekliyoruz vs demen lazımdı, oyun bozanlık yaptın :)

İlk yağmam;
gidiş geliş 5 saat... Ganimet ; 1 ad tuğla..Server bereketli başladı :D

görüyorum ve arttırıyorum,
Ben gibi 7,5 saate yollayıp 2 tuğlayla da dönebilirdin

daren
22-01-2012, 20:10
peki sizin adınızı taşıyan birliklerin açıklamasında geçen 3 isim ; HANEDAN HEAVEN ELİT

???

Olabilir gayet normal.

osmanlıx
22-01-2012, 20:12
Olabilir gayet normal.

Öyleyse Başarılar

daren
22-01-2012, 22:13

Öyleyse Başarılar
Teşekkürler sizlerede başarılar, saygılar.

muratefe
22-01-2012, 22:17

???

arkadaşım heralde bu srv da ilk kere oynuyosun.geçen sene zaten bizim elit hanedan birliğimiz gene vardı

ELİT_MYSELF
22-01-2012, 23:16
arkadaşım heralde bu srv da ilk kere oynuyosun.geçen sene zaten bizim elit hanedan birliğimiz gene vardı
elit birlik oyuncuları içinde hesabını erken aktif edenler benim tarafımdan verilen izinle. hanedan birliklerinin ricası üzerine elçilik ihtiyacı için hanedan ismini almıştır
bunun altında hiçbirşey aramayalım lütfen. yönetim kadrosu ve diğer tüm oyunularımız. bu gece 12:05 itibarı ile servere katılmıştır. tüm oyuncularımız ELİT™ çatısı altında şu andan itibaren toplanacaktır. hiçbir birlik - oluşum- ve şahısla anlaşma ve birleşmemiz yoktur

saygılarımla

forza_bjk
22-01-2012, 23:48
hoş bulduk başkan . bizim forza ' nın geleceğini duydum koştum foruma , en son baya inattı oynamamaya , arda abi hakkından geldi heralde :D fatih(scandall)'i ne yapın edin getirin onsuz oyundan bi gram zevk alamıyorum :D

oyunda nickim ; Çekooo (http://tc5.travian.com.tr/spieler.php?uid=7880) tanıyan arkadaşlarım , büyüklerim mesaj atsın .

Kardeşim alican nasılsın inş iyisindir.oynamıyordum lakin arada arda abilere takılacağım uzun vadeli değil.
Scandall fatih e gelince onlar yeminli hiç bi şekilde başlamıyor hemde cok yogunlar o yüzden :)

Son Şarkı
23-01-2012, 00:05
Biraz geç oldu ama kusura bakmayın :)

ezeli rakip ve ebedi dostlara selam olsun

TuR27 - Örsan...

nisantasıkmps
23-01-2012, 00:26

TuR27 - Örsan...

İşin gücün SHOW lan , ne zaman beni taklit etmeyi bırakacaksın çok merak ediyorum :D

aristo
23-01-2012, 10:46
elit birlik oyuncuları içinde hesabını erken aktif edenler benim tarafımdan verilen izinle. hanedan birliklerinin ricası üzerine elçilik ihtiyacı için hanedan ismini almıştır
bunun altında hiçbirşey aramayalım lütfen. yönetim kadrosu ve diğer tüm oyunularımız. bu gece 12:05 itibarı ile servere katılmıştır. tüm oyuncularımız ELİT™ çatısı altında şu andan itibaren toplanacaktır. hiçbir birlik - oluşum- ve şahısla anlaşma ve birleşmemiz yoktur

saygılarımla

...............
------00:05------

forza_bjk
23-01-2012, 10:57

TuR27 - Örsan...

Eyvallah örsanım sanada slmlar hoşgeldin

s5-çeko
23-01-2012, 13:39
çok şükür abi iyiyim ,
fatih'in gelmesi scandall olurdu zaten şaşırırdım :) köye mesaj bırak abi yağma yapmam lazım kaçaman benden :D:D

s5-çeko
23-01-2012, 13:49
öncelikle s5'e hoşgeldiniz . s4'ten Gazi'deydim sonra ELİT-GAZİ olarak elit oluşumuna katılmıştım . eğer tam kadoysanız az çok tanıdığım kadarıyla s5'in çekindiği bir birlik olacağınız kesin.

saygılarımla.

forza_bjk
23-01-2012, 14:17
çok şükür abi iyiyim ,
fatih'in gelmesi scandall olurdu zaten şaşırırdım :) köye mesaj bırak abi yağma yapmam lazım kaçaman benden :D:D
gidecek maddem sanaysa ne mutlu bana :) ama önce arda abiden izin alman gerek :)

daren
23-01-2012, 15:47

saygılarımla

Merhaba,
Bir yanlışlık var sanırım. Bizim herhangi bir rica talebimiz olmadı. Elçilik ihtiyacımızı kendimiz görebilecek durumdayız, tam olarak yazınızdan bir anlam çıkaramadım.

ELİT_MYSELF
23-01-2012, 16:16
Merhaba,
Bir yanlışlık var sanırım. Bizim herhangi bir rica talebimiz olmadı. Elçilik ihtiyacımızı kendimiz görebilecek durumdayız, tam olarak yazınızdan bir anlam çıkaramadım.

diğer yönetici arkadaşlarınızla bi konuşun üstadım size sorulmaya bilir. lakin herşeyden önce forumda bilir bilmez konuşan arkadaşlara sahip çıkalım uyaralım lütfen. horozu çok olan köyün sabahı erken olur.
sorularınız için Maxsimus&Dombra (http://tc5.travian.com.tr/spieler.php?uid=1733) arkadaşıma yazın size gerekeni söyler
iyi oyunlar

daren
23-01-2012, 16:43
diğer yönetici arkadaşlarınızla bi konuşun üstadım size sorulmaya bilir. lakin herşeyden önce forumda bilir bilmez konuşan arkadaşlara sahip çıkalım uyaralım lütfen. horozu çok olan köyün sabahı erken olur.
sorularınız için Maxsimus&Dombra (http://tc5.travian.com.tr/spieler.php?uid=1733) arkadaşıma yazın size gerekeni söyler
iyi oyunlar

Şimdi sevgili arkadaşım, daha ilk günden konuyu tırmandırmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Biz kimsenin yazılarına ne ambargo koyarız nede şunu yazma bunu yazma deriz, biz buradaki oyuncuların sahibi değilizki sahip çıkalım. Ayrıca ne yazacaklarını, nasıl üslup kullanacaklarınız gayet iyi bilir HANEDAN üyeleri.

Foruma yazan arkadaş zaten HANEDAN lı değil, bilmiyorum farkedebildinmi. Merak ettiğinden sormuş. Cevabınıda benden aldı.

Maxsimus&Dombra (http://tc5.travian.com.tr/spieler.php?uid=1733) Erdoğan kardeşimize gelince, bizzat benim ile görüştü. HANEDAN A ismini almak istediklerini yazdı.
Bende memnuniyetle dedim. Konu bundan ibaret. Hatta az önce oyundan tekrar mesajlaştık, sanırım sende bir bilgi eksikliği var.

Ha eğer merdiven olarak kullanıyorsanız, daha sonra ELİT ismini alacak bir birliği HANEDAN adı altında büyütmek istiyorsanız buda sizin tarzınızı gösterir.

Senin elçilik sebebi ile biz rica etmişiz gibi yazmış olman garip tarafı, bunu sorguladım sadece.

ELİT_MYSELF
23-01-2012, 17:20
Şimdi sevgili arkadaşım, daha ilk günden konuyu tırmandırmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Biz kimsenin yazılarına ne ambargo koyarız nede şunu yazma bunu yazma deriz, biz buradaki oyuncuların sahibi değilizki sahip çıkalım. Ayrıca ne yazacaklarını, nasıl üslup kullanacaklarınız gayet iyi bilir HANEDAN üyeleri.

Foruma yazan arkadaş zaten HANEDAN lı değil, bilmiyorum farkedebildinmi. Merak ettiğinden sormuş. Cevabınıda benden aldı.

Maxsimus&Dombra (http://tc5.travian.com.tr/spieler.php?uid=1733) Erdoğan kardeşimize gelince, bizzat benim ile görüştü. HANEDAN A ismini almak istediklerini yazdı.
Bende memnuniyetle dedim. Konu bundan ibaret. Hatta az önce oyundan tekrar mesajlaştık, sanırım sende bir bilgi eksikliği var.

Ha eğer merdiven olarak kullanıyorsanız, daha sonra ELİT ismini alacak bir birliği HANEDAN adı altında büyütmek istiyorsanız buda sizin tarzınızı gösterir.

Senin elçilik sebebi ile biz rica etmişiz gibi yazmış olman garip tarafı, bunu sorguladım sadece.

bu arkadaşın sizlerle ilgisi yoksa problem yoktur hocam. lakin sizinle ilgili ise işte o an çarşı karışır.
2. sorunuza gelince bizim kimsenin kolunun bacağının arasında işimiz olmaz. bizim olan bizimdir.siz önce büyüyün sonra başkasını büyütmeye çalışın lütfen

daren
23-01-2012, 17:28
bu arkadaşın sizlerle ilgisi yoksa problem yoktur hocam. lakin sizinle ilgili ise işte o an çarşı karışır.
2. sorunuza gelince bizim kimsenin kolunun bacağının arasında işimiz olmaz. bizim olan bizimdir.siz önce büyüyün sonra başkasını büyütmeye çalışın lütfen

Muratefe birliklerimizin temel taşlarından birisidir, hatta başları çeker. Çarşıyı karıştırmaya başlayabilirsin.
Bu arada üslubunu beğenmedim, sorularına gayet düzgün cevaplar vermeye çalıştım fakat senden aynı nitelikte cevaplar alamadım.
Müsaadenle biz biraz büyüyelim, sizin seviyenize gelelim sonra konuşuruz.

ELİT_MYSELF
23-01-2012, 17:32
Muratefe birliklerimizin temel taşlarından birisidir, hatta başları çeker. Çarşıyı karıştırmaya başlayabilirsin.
Bu arada üslubunu beğenmedim, sorularına gayet düzgün cevaplar vermeye çalıştım fakat senden aynı nitelikte cevaplar alamadım.
Müsaadenle biz biraz büyüyelim, sizin seviyenize gelelim sonra konuşuruz.

peki sizin temel taşınız ne hakla bizleri alt birliği ilan ediyor bunu söyleyebilirmisiniz.? :)
sizin yaklaşımızın aynısını uygulayınca kötümü görünüyoruz?. ne demek hanedan ı merdiven olarak kullanıyorsunuz kelimesi ?
bu tavırlamı davranıp, sonrada kibarlık bekliyorsunuz.
karşınızdaki oyunu bilmeyen bir lise talebesi olsa cevaplarınız uygun görülebilir. lakin verdiğiniz her cevabın arasına bir kaç kelime sıkıştırmanız. bizlerin onları farketmeyeceği anlamına gelmez.
üslubumuz sizlerin aynadaki aksinden başka bişi değildir kendinizi ve yazılanları bi daha gözden geçirin lütfen

MR. HONDA
23-01-2012, 17:36
başkanım bu arkadaş kim :) ne anlatmaya çalışıyo oku oku anlayamadım. en son bi çarşı karışcak bide biraz büyüyün kısmını anlayabildim o kadar :D
büyümücez biz kardeş böyle iyiz.

ELİT_MYSELF
23-01-2012, 17:37
başkanım bu arkadaş kim :) ne anlatmaya çalışıyo oku oku anlayamadım. en son bi çarşı karışcak bide biraz büyüyün kısmını anlayabildim o kadar :D
büyümücez biz kardeş böyle iyiz.

bencede iyisin :D:D

MR. HONDA
23-01-2012, 17:39
bencede iyisin :D:D
tamam yeterince ağırladık seni dışarı alalım artık.......dar buralar çünkü anca sığıyoruz biz

daren
23-01-2012, 17:44
peki sizin temel taşınız ne hakla bizleri alt birliği ilan ediyor bunu söyleyebilirmisiniz.? :)
sizin yaklaşımızın aynısını uygulayınca kötümü görünüyoruz?. ne demek hanedan ı merdiven olarak kullanıyorsunuz kelimesi ?
bu tavırlamı davranıp, sonrada kibarlık bekliyorsunuz.

Sen ne hakla "hanedan birliklerinin ricası üzerine elçilik ihtiyacı için hanedan ismini almıştır" gibi izana sığmaz bir açıklama yapabiliyorsan bende o hakla yazdım.
Birşeylerin cevabını vermeden önce kendi yazdıklarını süzgeçten geçirmen gerekmez mi ?

ELİT_MYSELF
23-01-2012, 18:01
Sen ne hakla "hanedan birliklerinin ricası üzerine elçilik ihtiyacı için hanedan ismini almıştır" gibi izana sığmaz bir açıklama yapabiliyorsan bende o hakla yazdım.
Birşeylerin cevabını vermeden önce kendi yazdıklarını süzgeçten geçirmen gerekmez mi ?
güzel kardeşim benmi anlatamıyorum. veya sizmi anlamak istemiyorsunuz. ben burda yazılanları okudum ve o soru soran arkadaşı kaale bile almadım. ancak sizin temel taşımız diye nitelendirdiğiniz arkadaşınız, yakışıksız bir cümle kuruncada müdahil oldum.
bana hesabımı aktif etmeden önce erdoğan msn den yazdı abi görevler falan için böyle bir istek var dedi. erdoğan kafanıza göre takılın bişi olmaz dedim. şimdi burda ya siz yanlış yönlendiriyorsunuz. ya erdoğan ( lakin bu erdoğanın haddine değildir)
öncede belirttim bizlerin hesapsız işlerle bağlantısı olmaz. tüm hareketlerimiz belirli bir taktik gereğidir. bunun içinde server başı birliğimiz olsun . sıralamada üstlerde oyuncumuz olsun diye birşey olmaz. zaten kısa süre sonra farkımız anlaşılır.
sizden beklenen fazla bişey yoktu. yanlızca arkadaşımızın cümlesi kötü niyetli olmasa bile yanlış anlaşılmıştır. demeniz yeterli olacakken kafadan bize sığınıp öyle büyüyeceksiniz tavrı hoş olmadı.
bizim oluşumumuzda tek söz sahibi benim ve burdayım. yani söylediğiniz sözler kendi arkadaşlarınıza propagandadan öteye gitmez. neyin ne olduğunu ben bildikten sonrada bizim açımızdan problem olmaz

aristo
23-01-2012, 18:04
güzel kardeşim benmi anlatamıyorum. veya sizmi anlamak istemiyorsunuz. ben burda yazılanları okudum ve o soru soran arkadaşı kaale bile almadım. ancak sizin temel taşımız diye nitelendirdiğiniz arkadaşınız, yakışıksız bir cümle kuruncada müdahil oldum.
bana hesabımı aktif etmeden önce erdoğan msn den yazdı abi görevler falan için böyle bir istek var dedi. erdoğan kafanıza göre takılın bişi olmaz dedim. şimdi burda ya siz yanlış yönlendiriyorsunuz. ya erdoğan ( lakin bu erdoğanın haddine değildir)
öncede belirttim bizlerin hesapsız işlerle bağlantısı olmaz. tüm hareketlerimiz belirli bir taktik gereğidir. bunun içinde server başı birliğimiz olsun . sıralamada üstlerde oyuncumuz olsun diye birşey olmaz. zaten kısa süre sonra farkımız anlaşılır.
sizden beklenen fazla bişey yoktu. yanlızca arkadaşımızın cümlesi kötü niyetli olmasa bile yanlış anlaşılmıştır. demeniz yeterli olacakken kafadan bize sığınıp öyle büyüyeceksiniz tavrı hoş olmadı.
bizim oluşumumuzda tek söz sahibi benim ve burdayım. yani söylediğiniz sözler kendi arkadaşlarınıza propagandadan öteye gitmez. neyin ne olduğunu ben bildikten sonrada bizim açımızdan problem olmaz

Atilla adamları neden rahatsız ediyosun zaten 100lük tahıl vahalarıyla oynayacaklar bu kadar üstlerine gitme canım :D

daren
23-01-2012, 18:06
Uzatmaya gerek yok arkadaşım, böyle forumdan atışmak tartışmak tarzımda değil.
Muratefenin yazdığını tekrar okuduğunda yanlış düşündüğünü anlarsın, bizim geçen yıl elit hanedan adında bir birliğimiz vardı demiş. bunda ne var anlamadım ? yalan değilki böyle bir birliğimiz vardı.

Sadece sen uygun olmayan bir cümle kullanmışsın ben bunun düzeltmesini yaptım, maalesef halada yapmaya devam ediyorum.
Ben haklıyım diyorsan varsın öyle olsun, iyi oyunlar dilerim sizlere.

daren
23-01-2012, 18:07
Atilla adamları neden rahatsız ediyosun zaten 100lük tahıl vahalarıyla oynayacaklar bu kadar üstlerine gitme canım :D
Eyvallah seninde tarzını görmüş olduk. Gülmeye devam, rakipde olsa birlik başkanlarına saygı çerçevesini bozmamak lazım derim.

aristo
23-01-2012, 18:10
Eyvallah seninde tarzını görmüş olduk. Gülmeye devam, rakipde olsa birlik başkanlarına saygı çerçevesini bozmamak lazım derim.

dostum o birlikde bir sıkıntı var şu anda gecen seni yanımda olan 5 tane adamım o birliğin içinde belki bu adamlar sizide tanıyor bizide ama bi yerde bir sıkıntı var söleyeyim üyelerin çoğu bizimle gecen sene s4 de oynayan adamlar diğerlerinin isimleri pek tanıdık gelmedi ama orada bir sıkıntı var cözülemeyen

daren
23-01-2012, 18:14
dostum o birlikde bir sıkıntı var şu anda gecen seni yanımda olan 5 tane adamım o birliğin içinde belki bu adamlar sizide tanıyor bizide ama bi yerde bir sıkıntı var söleyeyim üyelerin çoğu bizimle gecen sene s4 de oynayan adamlar diğerlerinin isimleri pek tanıdık gelmedi ama orada bir sıkıntı var cözülemeyen

Bunlar farklı şeyler, o kısım tartışılır.
Ama önce kimiz, neyiz, yaş kaçtır.. servredan veya buradan yazışılır bir tanışılır değilmi ?
Sohbet edilir, rakipde olsak kaba üslup kullanılmaz diye düşünüyorum.
Ne geldiyse rakip değil düşman olmaktan geldi bu oyunda insanların başına zaten.

Dalga geçmek veya küçümsemek tarzım değil, bunları yapanlarıda uyarma ihtiyacı hissediyorum.
Benim bu son 2-3 saat içinde yazdıklarımı özetleyen budur.

aristo
23-01-2012, 18:17
Bunlar farklı şeyler, o kısım tartışılır.
Ama önce kimiz, neyiz, yaş kaçtır.. servredan veya buradan yazışılır bir tanışılır değilmi ?
Sohbet edilir, rakipde olsak kaba üslup kullanılmaz diye düşünüyorum.
Ne geldiyse rakip değil düşman olmaktan geldi bu oyunda insanların başına zaten.

Dalga geçmek veya küçümsemek tarzım değil, bunları yapanlarıda uyarma ihtiyacı hissediyorum.
Benim bu son 2-3 saat içinde yazdıklarımı özetleyen budur.

evt bizde tam bunu diyoruz zaten sizi seviyoruz seviyeli insanlarsınız fakat o birlikde tuhaf gden birşeyler var daha şu anda biz bir birlik kurup gelmedik 20 kişi 15 nufus civarlarında şu anda ama o birlik atillanın elinde diye düşünüyorum çünki o birliğin başkanı profiline atilla yazmış 2tarafta komik duruma düşüyor

daren
23-01-2012, 18:25
evt bizde tam bunu diyoruz zaten sizi seviyoruz seviyeli insanlarsınız fakat o birlikde tuhaf gden birşeyler var daha şu anda biz bir birlik kurup gelmedik 20 kişi 15 nufus civarlarında şu anda ama o birlik atillanın elinde diye düşünüyorum çünki o birliğin başkanı profiline atilla yazmış 2tarafta komik duruma düşüyor

İşte dedim ya arkadaşlar bana mesaj atıp isimlerini hanedan a yapmak istediler, ama geçici bir süre için bizi kullanıyorlarsa ki bu oyunda bunlar normal şeylerdir, tarzlarını öğrenmiş oluruz sadece. Başka bir iddiamız yok, buyursun isterlerse elit olsunlar. Yanlış olan maalesef "hanedan birliklerinin ricası üzerine elçilik ihtiyacı için hanedan ismini almıştır" bu açıklamayı yapmak. Eğer bu sizn için uygun bir söz ise bir sorun yok, ben pek uygun bulmadım.

Neticede geçen yıl serverı domine etmiş, travian tarihinde önemli sayılacak rekorlar ile ilerlemiş bir birlikten bahsediyoruz.
Ben hem hanedanın hemde hanedana gönül verenlerin, emek verenlerin haklarını savunmak durumundayım.

aristo
23-01-2012, 18:31
İşte dedim ya arkadaşlar bana mesaj atıp isimlerini hanedan a yapmak istediler, ama geçici bir süre için bizi kullanıyorlarsa ki bu oyunda bunlar normal şeylerdir, tarzlarını öğrenmiş oluruz sadece. Başka bir iddiamız yok, buyursun isterlerse elit olsunlar. Yanlış olan maalesef "hanedan birliklerinin ricası üzerine elçilik ihtiyacı için hanedan ismini almıştır" bu açıklamayı yapmak. Eğer bu sizn için uygun bir söz ise bir sorun yok, ben pek uygun bulmadım.

Neticede geçen yıl serverı domine etmiş, travian tarihinde önemli sayılacak rekorlar ile ilerlemiş bir birlikten bahsediyoruz.
Ben hem hanedanın hemde hanedana gönül verenlerin, emek verenlerin haklarını savunmak durumundayım.

sende haklısın şimdi travianda güç takip edilir.Biz buraya gelmeden ortak arkadaşlarımızdan bilgi aldık ve bunun üstüne tırcıya gerçek hanedan takımını bulabilecekmiyiz? dedim ve cevap alamadım.Şimdi ben desem ortada kedi yok fare çifte telli oynuyor kimse inanmaz.Zamanla herkez birbirini anlar konuşulur edilir ve en önemlisi travianda güç takip edilir bi 4-5 gün geçsin herkez karşılıklı birbirini daha iyi anlayacak yoksa burda kuru kuru konuşmak karın doyurmaz.Atilla ile çok iyi anlaşırsınız siz merak etmeyin sıkıntı olacağını düşünmüyorum bir süre sonra bu tür durumları ve aksine sizden memnunum...

muratefe
23-01-2012, 18:37

senin bişey bilmediğin veya konuya fransız olduğun çok belli.birincisi ben orda son srv 5 de bizim elt hanedan adında bir birliğimiz olduğunu söyledim.ikincisi şu andaki hanedan a birliğinden kimseyle ne konuştum nede onları tanıyorum.üçüncüsü burası kimseye hava yapılacak yer değildir.bi havan varsa oyunda görelim

osmanlıx
23-01-2012, 19:09
Konuyu başlatan kişi olmak üzere bende yazayım istedim :)

Buraya yazma sebebim sadece merakımdandı . fakat görüyorum ki fazla merak iyi değilmiş :)

Ayrıca geçen s5 de bir süre oynadım hatta büyük girişimlerde bulundum özelliklede - - de :)

Neyse bu konu kapansın :) mademki birleşme yok hadi savaşalım :)

alyali&kumarji
23-01-2012, 21:01
bi aristalos gördüm sanki :)

TIRCI
23-01-2012, 21:49
Arkadaşlar bir hatayı, ya da yanlış anladığımız konuyu izah edelim.Hanedan birlikleri kimseden elçilik nedeni ile adınızı Hanedan yapın diye ricada bulunmazz.Bu kadar saçma birşey olur mu hiç:)..

İkinci konu Muratefenin yazdığı; evet geçene sene Elit Hanedan isminde devam birliğimiz vardı.

Diğer konu,kimsenin taktiği stratejisi bizi ilgilendirmez.Bizim kendimize has stratejimiz vardır ve onu uygularız.

Geçen seneki Hanedan konusu; aynen devammmm

150 lik vahalar konusuna gelince :)...İlk sahipleri kim olur bilimez ama, son sahiplerinin üzerine Hanedan yazacaktır :)..

Seviyeli olduktan sonra bizim de sizi seveceğimizden eminim

ßaSkıN
23-01-2012, 21:51
ßirileri Baskın mı dedi Yoksa unutulduk mu ? :D

yeni serverda hanedan ekibine başarılar dilerim.

tabi ki 3-5 gün içerisinde bizimde çıkışım olucaktır...

Ne yazık ki bu sene baskın ismiyle değilim. :)

muratefe
23-01-2012, 21:53
Arkadaşlar bir hatayı, ya da yanlış anladığımız konuyu izah edelim.Hanedan birlikleri kimseden elçilik nedeni ile adınızı Hanedan yapın diye ricada bulunmazz.Bu kadar saçma birşey olur mu hiç:)..

İkinci konu Muratefenin yazdığı; evet geçene sene Elit Hanedan isminde devam birliğimiz vardı.

Diğer konu,kimsenin taktiği stratejisi bizi ilgilendirmez.Bizim kendimize has stratejimiz vardır ve onu uygularız.

Geçen seneki Hanedan konusu; aynen devammmm

150 lik vahalar konusuna gelince :)...İlk sahipleri kim olur bilimez ama, son sahiplerinin üzerine Hanedan yazacaktır :)..

Seviyeli olduktan sonra bizim de sizi seveceğimizden eminim

+++++++++++1 başkanım en doğrusu bu oldu

TIRCI
23-01-2012, 22:09

Biliyorum hesap ismini :)

s5-çeko
23-01-2012, 22:16

kaçak güreşme mustiiii :D

lycan
23-01-2012, 22:36
ne hanedanmış ya
en kolay iş hanedanın sanki

TIRCI
23-01-2012, 22:38
ne hanedanmış ya
en kolay iş hanedanın sanki
neden ki.....

lycan
23-01-2012, 22:44
-,- de rakip bi birlik gözükmüyo ondan
tek diğer güçlü birlik ilede birleşme var
zamanla asimile olur
darklarda sanırım sizin bünyede?

TIRCI
23-01-2012, 22:51
-,- de rakip bi birlik gözükmüyo ondan
tek diğer güçlü birlik ilede birleşme var
zamanla asimile olur
darklarda sanırım sizin bünyede?

Yok yok.Gözükmüyor gibi gelebilir ama sıkı oluşumlar var.Rakip ya da müttefik olmak belli olmaz ama, umarız hepsi ile dost oluruz

lycan
23-01-2012, 22:55
bakalım hayırlısı tablolar çok hızlı değişiyo zaten
bu gece uzun olacak

ßaSkıN
23-01-2012, 23:03
kaçak güreşme mustiiii :D

aaa kacak guresırmıyız yaa =)))) cıkıcaz bı yerden gene =)

ßaSkıN
23-01-2012, 23:04
Biliyorum hesap ismini :)

sendne kacmaz zaten abı =)

TIRCI
23-01-2012, 23:06
sendne kacmaz zaten abı =)

Elçiliği kasınca haber edin de teklif atayım ..Tabii elinizi çabuk tutup okeylerseniz :D

cagri608
23-01-2012, 23:25
Şu elçilik basmak kadar zahmetli iş yok ya :(

TIRCI
23-01-2012, 23:27
[QUOTE=cagri608;1371052]Şu elçilik basmak kadar zahmetli iş yok ya :([/QUOTE

Kafadan alım yapılabilmeli aslında.

cagri608
23-01-2012, 23:30
[QUOTE=cagri608;1371052]Şu elçilik basmak kadar zahmetli iş yok ya :([/QUOTE

Kafadan alım yapılabilmeli aslında.

Evet ama zor olunca oyunun tadı biraz daha çıkıyor :)

TIRCI
23-01-2012, 23:32
[QUOTE=TIRCI;1371053]

Evet ama zor olunca oyunun tadı biraz daha çıkıyor :)

Gereksiz zaman kaybı o..Kafadan birlikler 60 hatta daha fazla kişi ile kurulabilmeli.

çekomastik
24-01-2012, 08:50
dostlarım.eski surumle mi başladı server.?tatile ğirdiğimden dolayı hesap açamadım.ama illa hanedana katkım olacak iler ki zamanlarda.15 tatilimi ğüzel ce geçirmek istiyorum.tatil dönüşü bana bi hesap ayarlarsanız yanınızdayım.