PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2x Avrupa Turnuvası 1. Tur Oyun Dünyası Saldırı ve Savunma Raporları

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

patriyot
13-12-2011, 21:33
normal kilit ile altın hesabın kaçırdığı askerleri yakalamayı karıştırmayın.

normal gelenin dönüşüne kilit T4 de de AYNI 3.6 sürümdeki gibi altın hesabı da olsa farketmiyor çünkü 10 saniye kuralı olması nedeniyle kilitler eskisi gibi değişen bir şey yok dönüşüne çakın :)

Gelelim. altın hesabı olup asker kaçırma aktif olan bir hesabın köyde yatan askerini yakalamaya..
T4 de hiç bir şekilde köyde yatan askeri yakalayamıyorsunuz kaçırmaya devam ediyor...

t4 de saldırana varış saatine ekle kilitlersin asker kaçırma olayıda eger 10 saniye içinde dönen varsa kaçmıyor köyde yakalanıyor genede ben çok yakalattım yagmadan dönenleri mesaj atıyor birde 10 saniye içinde döndugunden diye

SSTARKK
13-12-2011, 21:52
1. gelen saldırının arkasına kilit atılabilir denenmiştir
2.gelen saldırıdan 10 saniye önce köye yağmadan saldırıdan vb. nedenlerden dolayı dönen destek varsa askerler kaçmaz (bizzat kendim DENEMEDİM )
3 bu 10 saniye kuralı daha önce kaçırılan askerler için geçerli değildir

Daha öncede sölediğim gibi saniyesi saniyesine yakalamadığı sürece gold hesaba kilit olmuyor

asker kaçırma 180 saniye sürüyor 1dk30 saniye gidiş 1dk 30 saniye geliş, saldırı gelmeden 10 saniye önce askerler kaçmaya başlıyorsa ilk saldırınız köye ulaştığında savunma askerleri 10 saniye kaçmış oluyor ve 1dk 20 saniye daha gidip 1dk 30 saniyede geri dönüyorlar buda 170 saniye eder umarım açıklayıcı olmuştur deneyen arkadaşlar sonucu paylaşırlarsa bizde bilgi sahibi olurz konu hakkında

patriyot
13-12-2011, 22:02
1. gelen saldırının arkasına kilit atılabilir denenmiştir
2.gelen saldırıdan 10 saniye önce köye yağmadan saldırıdan vb. nedenlerden dolayı dönen destek varsa askerler kaçmaz (bizzat kendim DENEMEDİM )
3 bu 10 saniye kuralı daha önce kaçırılan askerler için geçerli değildir

Daha öncede sölediğim gibi saniyesi saniyesine yakalamadığı sürece gold hesaba kilit olmuyor

asker kaçırma 180 saniye sürüyor 1dk30 saniye gidiş 1dk 30 saniye geliş, saldırı gelmeden 10 saniye önce askerler kaçmaya başlıyorsa ilk saldırınız köye ulaştığında savunma askerleri 10 saniye kaçmış oluyor ve 1dk 20 saniye daha gidip 1dk 30 saniyede geri dönüyorlar buda 170 saniye eder umarım açıklayıcı olmuştur deneyen arkadaşlar sonucu paylaşırlarsa bizde bilgi sahibi olurz konu hakkında

aynen öyle haklısın

algx
13-12-2011, 22:18
arkadaşlar buralarda ifşa etmeyim asker kitlemeyi falan yav :D

millet bizi düzmeye çalışıyor :D

talha
13-12-2011, 23:20
Nüfusa bakıp, kaale alınmayan bir arkadaşımızın hesabına ilk 30 sıralamada yer alan bir oyuncudan saldırı geldi. Hesabımızdan biraz ham madde almasına izin verdik ve karşısına savunma çıkartmadık. Bu gece uyumadık ve savunmasını kesip, 5 katı ham maddesini yağmaladık.

Ardından da gözümüzü saldırı askerlerine diktik.
Biraz ham madde verdik.
Askerlerini bölerek gelmeye başladı.

Biz de buna binaen 3 ayrı hesaptan aynı saniye içerisinde savunma çektik :)

İlk önce kahramanını keserek savunmaya başladık.
Ardından 99 tane paladin..
Ardından 3 tane toyton.
Ardından 156 tokmak 10 balta..
Ardından da tekrar canlandırdığı kahramanı tekrar kestik :)

Zafer sarhoşluğuyla askerleri kilitletmeseydik daha da şahane olacaktı :)

SSTARKK
13-12-2011, 23:38
tebrikler süper savunma bu arada paladinlere yazık olmuş :) top10 daki yerinizide almışsınız

talha
14-12-2011, 00:04
Teşekkürler üstad,

Ben de paladinlere üzüldüm. Savunma yaparken kesilse bu kadar üzülmezdim .
Kestiğimiz paladinlere niye üzülüyorsam :)

tebrikler süper savunma bu arada paladinlere yazık olmuş :) top10 daki yerinizide almışsınız

s5-çeko
14-12-2011, 08:21
aynı durum - - 'dede geçerli :) en rahat bölge + - gibi :)

07antalyaspor07
14-12-2011, 08:30

En rahat +- mi :D bunu neye dayanarak dedin cok merak ettim

TIRSINULAN
14-12-2011, 08:42

her bölgenin kendine göre zorlukları var arkadasım :) nerde eski formlar

AVCIYIZ
14-12-2011, 08:49

+ - de 2 güçlü birlik cok göze carpıyor biri sizin birlik biri an birlikleri :) handikap ile an birlikleri ilerde umarım karşı karşıya gelmez cok büyük oyuncuların kaybı söz konusu olabilir bana kalırsa en rahat bölge + + dır.

s5-çeko
14-12-2011, 09:40

o bölgeyi [AN-AS] (http://tx2.travian.com.tr/allianz.php?aid=37) ekibi götürür diye tahmin ediyorum geçen avrupa serverından tanıdığım bir ekip o bölgede bulunan diğer birliklere nazaran daha organize ve birbirini tanıyan bir ekip kanımca (:

s5-çeko
14-12-2011, 09:44
+ - de 2 güçlü birlik cok göze carpıyor biri sizin birlik biri an birlikleri :) handikap ile an birlikleri ilerde umarım karşı karşıya gelmez cok büyük oyuncuların kaybı söz konusu olabilir bana kalırsa en rahat bölge + + dır.

aynen katılıyorum üstad , hiç şüphesiz oyunu hakkıyla oynayanların zevk alacağı bi bölge şimdiden bol şans 2 tarafa (:

DehSet
14-12-2011, 09:57
Burada Kör Dövüşlere devam edilirse yine Başarı gelmez.. bu elemedeki tek amacımız avrupaya sağlam oyuncular sağlam birlikler getirmek olmalı, burayı bir ego yeri değil avrupa turnuvasına hazırlık amaclı bakmalı ona göre kadrolar oluşturulup stratejiler belirlenmeli ama görüyorumki burayı halen kendini kanıtlama peşinde ben buyum keserim asarım düşüncesinde olan birsürü üst düzey oyuncu görüyorum ki o oyuncular avrupa turnuvasında göbeğinin suyunu güzelce almıştı almayanlarda merak etmesinler çok güzel alacaklar turnuvaya gidince bakalım burdaki aciz online süresi az oyun bilmeyen oyuncuyu mumla arayacaklar... Kendi Kümesinde ötmesi Kolay avrupada ötecek Horoz Lazım ßize bilmem anlatabildimmi ... ben baştan uyarılarımı yapayımda sonradan turnuvaya başlayınca sudan çıkmış balığa dönmeyin..

DehSet
14-12-2011, 10:06
Bazıları Biz hazırlıklarımızı yaptık herşey tamam diyor peki soruyorum size Com serverinede extradan kayıt yaptınızmı ? her oyuncuya 2 yada 3 tane multi köy ayarladınızmı ? stratejilerinizin içinde neler var merak ediyorum ... zaten uzun zamandır bir birlik iseniz defans basan saldırı basan asker besleyen oyuncularınız muhakkak vardır yalnız bu aşağı yukarı en kötü birlikte bile olan birşey Fakat bunun yeteceğini sanıyorsanız ve tr serverlerine aldanıp hazırlık yaptıysanız avucunuzu yalarsınız ...

Registered players 25241

Active players 21964

Players online 3213

Bu Com serveri Nüfus sayısı ve bunun hiç yoksa 5 k sı rus multi hesaplarla.. .Bizim kac kişi var ? ben söylim 10 kişiyi gecmez gördüğüm kadarı ile, şimdiden 1-0 yenik başladık daha elemede ..

Suzie
14-12-2011, 11:25
vayyyyyyyyy

bize yeni madalyalar gelmiş cok cix duruyor

Influenza
14-12-2011, 12:26
vayyyyyyyyy

Bende senin yazını görünce baktım. Koymasam daha iyi :D

DehSet
14-12-2011, 12:33

bende burdan görünce baktım banada vermişler :D ben koydum valla iyi veya kötü madalya madalyadır :D

FRİNGE
14-12-2011, 15:09
t4 de saldırana varış saatine ekle kilitlersin asker kaçırma olayıda eger 10 saniye içinde dönen varsa kaçmıyor köyde yakalanıyor genede ben çok yakalattım yagmadan dönenleri mesaj atıyor birde 10 saniye içinde döndugunden diye

işte anlamadığın için yazmıştım alıntı yapmıssın ama benim söylediğim dönüşüne kilit her türlü uygulanır yazdığımı iyi oku:)
köyde yatan askeri kitleyemessin aradaki farkı anladığını umalım yapacak bir şey yok:)

DehSet
14-12-2011, 15:15
Merhaba,

atılabilir 1 saniye arayla 2-3 saldırı yaptığında 2. veya 3 .saldırıda askerleri kaçımayacaktır.

Saygılarımızla,
Travian Ekibiniz

Cevap geldi, altın üyelikte sökmüyormuş bilginize.

SiPaHi
14-12-2011, 15:20

++ rahatmı. 4 yıldır travian oynuyorum böyle bölge görmedim. kimin eli kimin cebinde..

MariaLove
14-12-2011, 15:46
Strona www przedstawia frikowe zdjecia i filmy z serii warszawa anonse (http://www.warszawa-anonse.pl). Galerie erotyczne przeznaczone wylacznie dla widzow doroslych. Codzienna aktualizacja tresci. Zobacz koniecznie!

AVCIYIZ
14-12-2011, 16:08
++ rahatmı. 4 yıldır travian oynuyorum böyle bölge görmedim. kimin eli kimin cebinde..

daha öncede ++ da oynadın mı :) oynadıysan bunun rahat olduğunu bilirsin ++ da oynayan herkez bilir cok sakin geçiyor ama ilerde ne olur bilinmez

ToxocaraCanis
14-12-2011, 16:14
http://img703.imageshack.us/img703/3554/onur.png (http://imageshack.us/photo/my-images/703/onur.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Oyuna başlayalı 4 gün olan biri için idare eder sanırım:)

Kahramanın canı 13 dü o yüzden dayanamadı

murat91
14-12-2011, 16:20
++ nın en rahat hali - - nin en hareketli halidir şuan - - de yayıla yayıla gelişiyorum sormayın :) başlarda maceradan 24 tuzak gelmişti onlarla 2 savunma yaptım hepsi öldü ama gelen giden yok ++ da olsam çok gelen giden belli olmazdı iyi biliyorum :)

asker bile basmıyorum yaw 3-5 askerle waha yagmalıyorum yetiyo :D üretimler 6 oldu yakında 7 basıcam köşk hazır kp dolsun göçmen basıcam. düşünün rahatımı :D

ELANOO
14-12-2011, 16:32
++ nın en rahat hali - - nin en hareketli halidir şuan - - de yayıla yayıla gelişiyorum sormayın :) başlarda maceradan 24 tuzak gelmişti onlarla 2 savunma yaptım hepsi öldü ama gelen giden yok ++ da olsam çok gelen giden belli olmazdı iyi biliyorum :)

asker bile basmıyorum yaw 3-5 askerle waha yagmalıyorum yetiyo :D üretimler 6 oldu yakında 7 basıcam köşk hazır kp dolsun göçmen basıcam. düşünün rahatımı :D

Nikinizi Verin,Arzunuzu Zevkle Yerine Getirelim!

Suzie
14-12-2011, 17:02

off madalyasına bak bide :D

murat91
14-12-2011, 17:04
Nikinizi Verin,Arzunuzu Zevkle Yerine Getirelim!

murat41 nickim ama sakin bir serwer istiyorum geçen avrupada yoruldum bari bu serwer dinlenim düşüncesiyle - - deyim yoksa ++ da açardım hocam :D

ama beni biraz tanıyanlar sadece defans oynarım. bu avrupada da böyleydi ben defans köyü lazım olur düşüncesiyle avrupaya gitmek istiyorum hocam yoksa hesap bile açmak istemiyodum hem t4ü test ediyorum hem de bakalım ne yapabiliyorum diye kendimi ölçüyorum :D

zaten profilim de "Dikkat Acemi Var" yazıyo :)

Suzie
14-12-2011, 17:05
murat41 nickim ama sakin bir serwer istiyorum geçen avrupada yoruldum bari bu serwer dinlenim düşüncesiyle - - deyim yoksa ++ da açardım hocam

:D

ama beni biraz tanıyanlar sadece defans oynarım. bu avrupada da böyleydi ben defans köyü lazım olur düşüncesiyle avrupaya gitmek istiyorum hocam yoksa hesap bile açmak istemiyodum hem t4ü test ediyorum hem de bakalım ne yapabiliyorum diye kendimi ölçüyorum :D

zaten profilim de "Dikkat Acemi Var" yazıyo :)

Hic bir bölge rahat gecmicek her bölgede kapışma olucak şuan 2nci köy derdinde herkez

tılsımlar cıktıkdan sonra yer yerinden oynar burası :D

murat91
14-12-2011, 17:20
Hic bir bölge rahat gecmicek her bölgede kapışma olucak şuan 2nci köy derdinde herkez

tılsımlar cıktıkdan sonra yer yerinden oynar burası :D

bundan emin olamazsın hiç bir zaman geçen elemelerde 1453lerle savaştık swnin son 2-3 ayında. ayı birlikleri olarak (2 birlikte uzun zaman savaşmadılar) şahsen bana 3 tane wow yıkabilcek 13k nın üzerinde mançınıklı ordu girdi

sıralı saldırı sorunu olduğundan aralara girerek mançınıkların tamamına yakınını kestim. bu swde yıkılırım elbet ama etliye sütlüye pek karışmamaya çalışıyorum. dediğim gibi sadece turu geçmek için bakanlar fazla karışmaz. yoksa gene hezimete uğrarız zaten sw gidişatı kötü olursa avrupaya kayıt düşünmüyorum.

eğer geçersem ve gitmeyi düşünmesem bile kayıt olur devir ederim.

şimdiden her emri uygulucak ve gidicek kişileri belirlemek lazım. savaşla sadece bir hezimet daha yaşarız o olur. :)

talha
14-12-2011, 17:23
Vaaayyy baktım da hakikaten bizimkilere göre çok güzel yaa :)
Bir kere daha tebrik ederiz :)
Bu madalya az bile..

Peki bir sorum var.
Elemelerde ve turnuvada iki farklı email ile oynadık.
Şu an elemelerde oynadığım email adresi ile oyunu açtığımdan elemelerde aldığım madalya görünüyor.
Turnuvadaki aldığımız madalyayı da profile koymamızın bir yöntemi var mı ?

vayyyyyyyyy

R00t
14-12-2011, 17:43
yaw ben ilk defa 2x oynuyorum t4 ü test amaçlı. + + dayım. basit geçiyor Server hakikaten. diğer bölgeler nasıl orasını bilemem tabiiki.

Suzie
14-12-2011, 17:44
Vaaayyy baktım da hakikaten bizimkilere göre çok güzel yaa :)
Bir kere daha tebrik ederiz :)
Bu madalya az bile..

Peki bir sorum var.
Elemelerde ve turnuvada iki farklı email ile oynadık.
Şu an elemelerde oynadığım email adresi ile oyunu açtığımdan elemelerde aldığım madalya görünüyor.
Turnuvadaki aldığımız madalyayı da profile koymamızın bir yöntemi var mı ?

yok sanırım

hangi e mail den oynadıysanız ona geliyor olması lazım madalyaların

07antalyaspor07
14-12-2011, 18:03
+- güneydoğuda tek yürek :) inşallah :d

Q_oksijen
14-12-2011, 18:12
++ bölgesı rahat dıyenlerın ya H Z Z veya RA birliklerınde olmaları lazım aksı taktırde kımsenın ++ rahat oldugunu iddaa edebilecegını sanmıyorum...

Zeus
14-12-2011, 18:14
++ bölgesı rahat dıyenlerın ya H Z Z veya RA birliklerınde olmaları lazım aksı taktırde kımsenın ++ rahat oldugunu iddaa edebilecegını sanmıyorum...

Rahatız merak etme ;)

talha
14-12-2011, 18:15
Dehşet üstad,

Mh'nin yazdığını anlayabildin mi ?
Eğer cevabın evetse, lütfen bana da açıkla :)

Merhaba,

atılabilir 1 saniye arayla 2-3 saldırı yaptığında 2. veya 3 .saldırıda askerleri kaçımayacaktır.

Saygılarımızla,
Travian Ekibiniz

Cevap geldi, altın üyelikte sökmüyormuş bilginize.

s5-çeko
14-12-2011, 18:46
+- güneydoğuda tek yürek :) inşallah :d

umarım dediğin gibi olur üstad , sıkı oyuncuların bolca olduğu bi bölgede en mantıklı karar olur (:

R00t
14-12-2011, 19:21

2x de HZZ veya RA birlikleri varda bizmi girmeye çalışmadık :)

DehSet
14-12-2011, 19:38
Dehşet üstad,

Mh'nin yazdığını anlayabildin mi ?
Eğer cevabın evetse, lütfen bana da açıkla :)

Sorduğum soruyu eklemediğim için hocam biraz anlamsız gibi duruyor aslında dur onuda ekleyeyim o zaman anlarız :D

Alıcı:
Multihunter (http://tx2.travian.com.tr/spieler.php?uid=-3)

Konu:
altın üyelik asker kacırma..

Gönderildi:
dün 20:52

İyi akŞamlar sayın multihunter ben birşey soracaktım, Biz arakadaşlarla bunun tartışmasını yapıyoruz aklıma geldiniz ki sizden iyi bilende olmaz sanırım bunu.. Mesela ben altın üyeyim ve asker kacırmada aktif durumda, bu versiyonda her ne şekilde olursa olsun benim askerime kilit atılabilirmi ? ( saldırı cıktığım yerden peşime yada ilk saldırı fake olup askerlerimin kacış-dönüş saatini ayarlayıp aynı saniyeye asker sokma ) .. Bu Konuda Bilgilendirirseniz memnun olurum hayırlı akşamlar Kolay gelsin

Gönderen:

Konu:
[20111214/13/3988174] Re: altın üyelik asker kacırma..

Gönderildi:
bugün 15:52

Merhaba,

Saygılarımızla,
Travian Ekibiniz

CİTİZEN
14-12-2011, 19:52
Sorduğum soruyu eklemediğim için hocam biraz anlamsız gibi duruyor aslında dur onuda ekleyeyim o zaman anlarız :D

Alıcı:

Konu:

Gönderildi:

İyi akŞamlar sayın multihunter ben birşey soracaktım, Biz arakadaşlarla bunun tartışmasını yapıyoruz aklıma geldiniz ki sizden iyi bilende olmaz sanırım bunu.. Mesela ben altın üyeyim ve asker kacırmada aktif durumda, bu versiyonda her ne şekilde olursa olsun benim askerime kilit atılabilirmi ? ( saldırı cıktığım yerden peşime yada ilk saldırı fake olup askerlerimin kacış-dönüş saatini ayarlayıp aynı saniyeye asker sokma ) .. Bu Konuda Bilgilendirirseniz memnun olurum hayırlı akşamlar Kolay gelsin

Gönderen:

Konu:

Gönderildi:

Merhaba,

Saygılarımızla,
Travian Ekibiniz

Multihunter'ın dediğine göre herşekilde kilit atılabilir yani adam bize ister saldırsın biz dönüşüne atalım, ister saldırmasın köyündeki asker olsun kilitlenebilir diyor... Bize saldırıp biz dönüşüne kilitlediğimiz olayına bişey diyemem haklı olabilir çünkü o tarz bişey dek gelmedi genelde bu tarzda kilit attığımız kişilerin asker köyleri merkez harincinde köyler oluyordu... Yalnız askerleri köyünde iken yani ortada herhangi bir saldırı falan yokken ve tabi merkez köyünden bahsediyorum altın üyelik ile asker kaçırması aktif olan bir kişinin askerini hiçbir şekilde yakalayamıyoruz her türlü denedim ama olmadı sistem sürekli kaçırdı askerleri ya da ben beceremedim orasını bilemiyorum artık...
yalnız multihunterın dediği 1 saniye arayla 2-3 saldırı atarak yakalanmasının imkanı olacağını sanmıyorum hiçbir şekilde çünkü kaçırılan askerler 90 saniye gidiş 90 saniye dönüş olmak üzere 180 saniye süreyle köyden uzaklaşıyorlar...

talha
14-12-2011, 20:19
Mh'ın söylediği maalesef kısmi olarak doğru.

Eğer son 10 saniye içerisinde köye dönen asker varsa, köydeki askerlerle beraber kilitlenebilir, tecrübeyle sabittir.
Eğer köye dönüş yoksa, köyde keyf yaparak yatan askerler kilitlenemez, tecrübeyle sabittir.

Acaba yanlış mı biliyorum diyerek oyun kurallarını yeniden okudum, yorumsuz olarak sizlere sunuyorum:

Gold club üyesi iseniz, kaçırma ücretsiz olarak serbesttir ama sadece sermaye kaçırmaya ayarlamalısınız. Kaçırma ayarlanırsa mümkün olacak kaçırma sayısı sonsuzdur.

Multihunter'ın dediğine göre herşekilde kilit atılabilir yani adam bize ister saldırsın biz dönüşüne atalım, ister saldırmasın köyündeki asker olsun kilitlenebilir diyor... Bize saldırıp biz dönüşüne kilitlediğimiz olayına bişey diyemem haklı olabilir çünkü o tarz bişey dek gelmedi genelde bu tarzda kilit attığımız kişilerin asker köyleri merkez harincinde köyler oluyordu... Yalnız askerleri köyünde iken yani ortada herhangi bir saldırı falan yokken ve tabi merkez köyünden bahsediyorum altın üyelik ile asker kaçırması aktif olan bir kişinin askerini hiçbir şekilde yakalayamıyoruz her türlü denedim ama olmadı sistem sürekli kaçırdı askerleri ya da ben beceremedim orasını bilemiyorum artık...
yalnız multihunterın dediği 1 saniye arayla 2-3 saldırı atarak yakalanmasının imkanı olacağını sanmıyorum hiçbir şekilde çünkü kaçırılan askerler 90 saniye gidiş 90 saniye dönüş olmak üzere 180 saniye süreyle köyden uzaklaşıyorlar...

si&ma
14-12-2011, 20:23

Alıcı:

Konu:

Gönderildi:

Gönderen:

Konu:

Gönderildi:

Merhaba,

Saygılarımızla,
Travian Ekibiniz

mh lar herşeyi biliyo diye bişey yok çoğu mh oyundan çok fazla çakmıyo verdiği cevaplarada ben şahsen pek güvenmem oyundan anlıyan arkadaşlarıma danışırım mh lar yerine sana cevap yazan mh emin ol belkide hiç denememiştir bile senin sorduğun saldırıyı

erenbaba
14-12-2011, 20:53
Asker kitlenebiliyor şahsen sanırım almanya speed deydi kitlendi askerim :)
HUUUH ne maçtı bea :) 1 GÜN DEĞİL HERGÜN BEŞİKTAŞK

Road Runner
14-12-2011, 20:58
Şuandaki MOSTAR birliğinde dönem dönem oynamış H Z Z Holy War mostar ra oyuncuları mevcuttur ve toplanmaktadır.Yanılmıyorsam H Z Z nin kemik kadrosu yoktur...

Speed serveren ++ sı en rahat bölgedir.(Bizim açımızdan)Birkaç hafta savaş yapıp 7-8. haftadan sonra wowa ordu basardık.:)

07antalyaspor07
14-12-2011, 22:29
Mh'ın söylediği maalesef kısmi olarak doğru.

Eğer son 10 saniye içerisinde köye dönen asker varsa, köydeki askerlerle beraber kilitlenebilir, tecrübeyle sabittir.
Eğer köye dönüş yoksa, köyde keyf yaparak yatan askerler kilitlenemez, tecrübeyle sabittir.

Acaba yanlış mı biliyorum diyerek oyun kurallarını yeniden okudum, yorumsuz olarak sizlere sunuyorum:

Gold club üyesi iseniz, kaçırma ücretsiz olarak serbesttir ama sadece sermaye kaçırmaya ayarlamalısınız. Kaçırma ayarlanırsa mümkün olacak kaçırma sayısı sonsuzdur.

evet yazdıgınız %100 dogru yagmadan dönerken son 10 saniyede dönen asker varsa köydekiyle birlikte hepsi ölüyor bunun dısında saldırı atıp kilit atmak mümkün olmuyor askeri üstü bile yıktık gene kesemedik o derece durum vahim eski sürümde en azından altınını bitirip keserdik :)

07antalyaspor07
14-12-2011, 22:30
Şuandaki MOSTAR birliğinde dönem dönem oynamış H Z Z Holy War mostar ra oyuncuları mevcuttur ve toplanmaktadır.Yanılmıyorsam H Z Z nin kemik kadrosu yoktur...

Speed serveren ++ sı en rahat bölgedir.(Bizim açımızdan)Birkaç hafta savaş yapıp 7-8. haftadan sonra wowa ordu basardık.:)

Speed server eğerki t4 olursa bozkan isomax fatih +-de oynayacak ve bir kac hzzli oyuncuda suanda birligimizde mevcut.

secospat
14-12-2011, 22:37
Tam kahramanı vahaya hayvan yakalasın diye gönderdim saldırdı adam :D

http://travian-reports.net/tr/report/5001675800f (http://travian-reports.net/tr/report/5001662e5b7)
http://travian-reports.net/tr/report/5001662e5b7

SİVEREKLİ
14-12-2011, 23:15
MERHABA ARKADASLAR HESABIMA GERCEKDEN İŞİ BİLEN VAKTİ OLAN ORTAK ARIYORUM. İŞLERİMDEN DOLAYI ÇOK YOGUNUM AVRUPADA TÜRK GİBİ GÜÇLÜ HESABI İLE OYNADIM . ELEME SERVERİNDA İSE 2 SEZONDUR SİVEREKLİ İLE AYNI NİCKLE OYNUYORUM 150 VAHA 15 TARLALIYI UYUMADAN ALDIK AMA SONRASI YAGMA VS GELİŞİM STRATEJİLERİNİ YAPICAK BİLGİ PAYLAŞIMI YAPABİLECEGİM DÜZGÜN BİR OYUNCU VARSA LÜTFEN BANA ULAŞSIN.

HERKESE BAŞARILAR

YAVUZ HOCA

not: önce buradan mesajlaşalım sonra e mail vs verip kontaga geçeriz

Çi Çi Han
15-12-2011, 09:46
S.A; Arkadaşlar,

2x Avrupa Elemelerin'de herkese; Başarılar dilerim...

İNŞALLAH, Finaller'de adımıza yakışan bir mücadele vericez..

Sadece TÜRK Kardeşlerimden ricam.. Bu elemelerde, bir birimiz ile takışmayalım, Burda savaşıcaz bir birimize karşı, ama Finaller'de yüz yüze bakıcaz, bu yüzden kırıcı olmamalıyız..
Bikaç abimiz server başında profillerine yazı yazmış, bence olmaması lazım, çünkü; Finaller'de, beraber olucaz.. ve yüz yüze bakıcaz... bir birimize Selam vericeksekde yüzümüz olmalı...

Herkes'e; Başarılar şimdiden.. Güzel bir server olması dileğiyle.

Road Runner
15-12-2011, 12:23
Speed server eğerki t4 olursa bozkan isomax fatih +-de oynayacak ve bir kac hzzli oyuncuda suanda birligimizde mevcut.

ekiciler(ölüzaman) dışında başka H Z Z li kimler var?

meres
15-12-2011, 12:32
Bu T4ün haritası ne iğrenctir arkadaş sanki T3.6'nın haritasında ne anormallik varsa.Arkadaş Grafikleri falan oynarken yoruluyorum daha sade yapsalardı ya.Akşam oldu mu gozler ağrıyor.
Goz bozukluğu sebebi yapmışlar oyunu:S..Oyunun Keyfi kalmamış ya resmen eziyete dönmüş:S

FRİNGE
15-12-2011, 13:33
bence t4 harita daha iyi ve kullanışlı her yenilikte olduğu gibi allışkanlıkları bırakmak zordur ancak daha kullanışlı olduğu kesindir...

meres
15-12-2011, 14:43
Haritayı iyi diyen biri buldum.Şaşırtıcı:S
O yavaşlıkta bir harita nasıl iyi oluyor anlamış değilim 9x7 oldugu için mi:S.

FRİNGE
15-12-2011, 14:45
[sıze=3]haritayı iyi diyen biri buldum.şaşırtıcı:s[/sıze]
[sıze=3]o yavaşlıkta bir harita nasıl iyi oluyor anlamış değilim 9x7 oldugu için mi:s.[/sıze]

bende hiç yavaş durmuyor..
Gayetde kullanışlı allah aşkına t3,6 da bir köyü beş dakikada açtığım günlerde oldu benim az çok bilirim neyin ne olduğunu ..

07antalyaspor07
15-12-2011, 16:05
Haritayı iyi diyen biri buldum.Şaşırtıcı:S
O yavaşlıkta bir harita nasıl iyi oluyor anlamış değilim 9x7 oldugu için mi:S.

Bence bilgisayarını yenileme vaktin gelmiş benimki direk acılıyor hic kasma yapmıyor :) eskisinede 5 ceker yeni sürümdeki harita saldırıyı tekrarlama bayraklarla işaretlemeler köylere özel simgeler ekleyebiliyorsun akılda kalıcı olsun diye

07antalyaspor07
15-12-2011, 16:06
bende hiç yavaş durmuyor..
Gayetde kullanışlı allah aşkına t3,6 da bir köyü beş dakikada açtığım günlerde oldu benim az çok bilirim neyin ne olduğunu ..

T4 en son laf söylenecek yeri haritası ona bile laf söylemişler helal olsun :D deseler para tuzagı bilmem ne anlıcamda haritası mükemmel :) tıklıyorsun java scriptli yapmıslar mis gibi acılıyor hayvanları direk görüyorsun yeni sekme acılmadan daha ne olsun ya :D eskiden 10 tane köyü 1 dakkada bakıyorsan burda 15 saniyede :D

meres
15-12-2011, 16:20
Bence bilgisayarını yenileme vaktin gelmiş benimki direk acılıyor hic kasma yapmıyor :) eskisinede 5 ceker yeni sürümdeki harita saldırıyı tekrarlama bayraklarla işaretlemeler köylere özel simgeler ekleyebiliyorsun akılda kalıcı olsun diye

Onun bilgisayarla alakası yok bi javayı mı kaldıramayacak bilgisayar:S..
İnternet hızıyla alakalıdır.Turkiyenin heryerine 8mbit servis sağlayamıyor TTnet ne yazık ki bizde onun mağdurlarındanız belli ki.
1mbit aldığıma şukrediyorum da bence travianın haritası bu kadar kasmamalı daha basit olmalı en kotu internet hızında bile.

Allah bilir grafikleride beğeniyorsunuzdur siz şimdi?

talha
15-12-2011, 17:05
http://travian-reports.net/tr/report/500295ee930

8 (http://travian-reports.net/tr/report/500295ee930) dakika mesafeden geldi.
Ancak bu kadar savunma toplayabildim :)

kaansinde
15-12-2011, 20:29
bu rapor iyi mi ?? gerçek fikirlerinizi söyleyin lütfen eleştirilere açığım kendimi geliştirmek istiyorum eksik taraflarımıda söyleyin şimdi vereceğim raporda kahramanın gücü 1060 söyliyim dedim şimdi 1380 :D 5 level oldu her neyse işte rapor: http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=6073362|6cb72614&t=

talha
15-12-2011, 20:54
Üstad,

Rapora çevirdiğin zaman saldırını daha iyi okursun.

http://travian-reports.net/tr/report/50037532c7f

(http://travian-reports.net/tr/report/50037532c7f)Ham madde açısından başa baş bir saldırı olmuş.
Saldırı askerlerini kesmişsin, saldırı askerlerin kesilmiş.

bu rapor iyi mi ?? gerçek fikirlerinizi söyleyin lütfen eleştirilere açığım kendimi geliştirmek istiyorum eksik taraflarımıda söyleyin şimdi vereceğim raporda kahramanın gücü 1060 söyliyim dedim şimdi 1380 :D 5 level oldu her neyse işte rapor: http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=6073362|6cb72614&t=

_GLOAT_
15-12-2011, 21:19
Onun bilgisayarla alakası yok bi javayı mı kaldıramayacak bilgisayar:S..
İnternet hızıyla alakalıdır.Turkiyenin heryerine 8mbit servis sağlayamıyor TTnet ne yazık ki bizde onun mağdurlarındanız belli ki.
1mbit aldığıma şukrediyorum da bence travianın haritası bu kadar kasmamalı daha basit olmalı en kotu internet hızında bile.

Allah bilir grafikleride beğeniyorsunuzdur siz şimdi?

ben bu t4 denen oyunun ne grafiklerini ne mantığını ne de haritasını beğenmediğimden oynamıyorum bizim gibi bir çok oyuncuda oynamıyor zaten şu andaki servera bakıyorum birde geçen elemedeki serverı hatırlıyorum oyuncu kaliteside çok düşük

07antalyaspor07
15-12-2011, 21:45
http://travian-reports.net/tr/report/500295ee930

8 (http://travian-reports.net/tr/report/500295ee930) dakika mesafeden geldi.
Ancak bu kadar savunma toplayabildim :)

Bana yazsaydın attırırdık destek dibimdesin :)

07antalyaspor07
15-12-2011, 21:48
ben bu t4 denen oyunun ne grafiklerini ne mantığını ne de haritasını beğenmediğimden oynamıyorum bizim gibi bir çok oyuncuda oynamıyor zaten şu andaki servera bakıyorum birde geçen elemedeki serverı hatırlıyorum oyuncu kaliteside çok düşük

8 günde oyuncuların kaliteisini tespit ettiyseniz helal olsun

_GLOAT_
15-12-2011, 21:54
8 günde oyuncuların kaliteisini tespit ettiyseniz helal olsun

8 gün çok bile

talha
15-12-2011, 22:19
Hehhee, teşekkürler, düşünmen yeter.

Saldırı 8 dakikadan gelince ben de sadece seyrettim.
Tek yaptığım kahramanın savunma gücünü fulleyip, köyde tutmak oldu :)

Bana yazsaydın attırırdık destek dibimdesin :)

07antalyaspor07
15-12-2011, 23:11
Hehhee, teşekkürler, düşünmen yeter.

Saldırı 8 dakikadan gelince ben de sadece seyrettim.
Tek yaptığım kahramanın savunma gücünü fulleyip, köyde tutmak oldu :)

bölgede bir savunma birligi kuruyorum buraya gelen def basacak arkadasların varsa bana ulassınlar rica ediverde yarın başlarım olusuma elcilik 20 yapıp

FRİNGE
15-12-2011, 23:17

O kadar kaliteli bir serverdeki geçen eleme servere RUS ların A. sıc. bıraktık...Finallerde de Show yaptık ..
acaba kendi söylediğine kendin inandın mı ki:)

nasuhalgul
15-12-2011, 23:20
herkese iyi geceler. uzun zamandan beri yine forumlara düştük.
iki sıkıntım var.
1-bu gettertools denen meret t4te çalışmıyor mu? köyleri listeleyecem yakından uzağa olmuyor.
2-yağma listesinden saldırı yaparken bazan saldırı çıkmıyor, sıfır yağma gönderildi diyor. kontrol ediyorum köyde asker mi yok yoksa tıklamadımmı diye ama herşey olması gerektiği gibi ama saldırı çıkmıyor. biraz öncede onbeş -yirmi köy tıkladım sadece üç saldırı gönderdi... bu serverda yağma kısıtlaması mı var başka bir sıkıntı mı anlayamadım...

talha
15-12-2011, 23:26
Def basanlar var.
2 - 3 kişi biliyorum.
Yavaş gidiyorlar ama hiç yoktan iyidir.
Onlara sorarım.

Geçenlerde sadece kahramanlarla savunma yaptık.
Raporunu bulursam koyayım.
3 kahraman 500 phlanx'ın yaptığından daha iyi savunma yapıyor :)

bölgede bir savunma birligi kuruyorum buraya gelen def basacak arkadasların varsa bana ulassınlar rica ediverde yarın başlarım olusuma elcilik 20 yapıp

07antalyaspor07
15-12-2011, 23:32
Def basanlar var.
2 - 3 kişi biliyorum.
Yavaş gidiyorlar ama hiç yoktan iyidir.
Onlara sorarım.

Geçenlerde sadece kahramanlarla savunma yaptık.
Raporunu bulursam koyayım.
3 kahraman 500 phlanx'ın yaptığından daha iyi savunma yapıyor :)

tamam iletişim halinde olalım bizim bölge cok sakat hem -+ hemde +- bölgelerini kapsıyor kordinat olarak

talha
16-12-2011, 00:09
50 sektör çapımızda -/- 'de 14 tane kurulmuş 15 tarlalı merkez var.
-/-'deki merkezler 0 vektörüne daha yakın.
Bu 14 merkezin 3 tanesi %100, 3 tanesi de %75 vaha görüyor.
En yüksek nüfus 137.

tamam iletişim halinde olalım bizim bölge cok sakat hem -+ hemde +- bölgelerini kapsıyor kordinat olarak

Eddy
16-12-2011, 12:00
http://travian-reports.net/tr/report/500609ec99b

ultrAslan
16-12-2011, 17:10
T4 forumu zevksiz geciyor ya gecen server gibi dolmaz burası :D

biraz entrika lazım :d

http://travian-reports.net/tr/report/49836114bf6

arkadaşı cidden tebrik ediyorum maddi durumu cok iyi olan birisi malasef bizim maddi durum o kadar iyi değil 328 kafes alıp savunma yapamıyoruz :) bu arkadaş oyunun sonuna kadar kafeslerle savunma yapar :)

valla ınan bu gibiler yuzuden bırakasım geliyor..

Türkiye, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri serverleri haricinde cermen ırkının ağırlıklı olduğu başka ülke yok geçen turnuva da olduğu gibi ilginç bir durum...

http://tournament2012.travian.com/server-list

biz alıştık cermenle cermen vuruşmaktan ama geçen tunuvada görüldüğü gibi karşıya fazlaca galyalı gelince geri adım atıyoruz:D

Aferin iyi gidiyorsunuz..
herkes bir türkü tutturmuş söylüyor.. hiç ders almamısız biten turnuvadan..
gene burada ww sevdasına düşer yeriz birbirmizi..

hiç iletişim yok planlama yok aynen devam edelim bravo bize .yiyelim birbirimizi ..

elin oğlu final turnuvasına planlı projeli kimin ne yapacağı belli bir şekilde gelirken bizde burada birbirimize girdiğimizden çil yavrusu gibi kaçışırız orada.

Hiç ders almamısız biten turnuvadan..

daha şimdiden anlaşılmalı örnek olarak
başkan kim olacak birlikler hangi bölgede kurulacak yada diğer ıvır zıvırlar kim olacak

bana göre kim olacak derseniz en büyük söz hakkı oyunu kazanan birliğindir.
x birliği wowu kazanırsa x birliğinin dediği olmalı avrupada bunu tüm arkadaşlar şimdiden oturup görşmeliler

T4ü fazla incelemedim.Bu 30-40 bin altını nerde kullanıyor bu adamlar:)

kahraman için 30 scroll(300puan) 20k gümüş civarında 1. adam 50k kahraman gücü yaptığını düşünürsen 166 kere 30scrool alması lazım
166*20k gümüş =3milyondan fazla 3milyon gümüş de 15k altın yapar
bide kafes desek oyun başında kafesler 3k-5k arası satılıyodu 4kdan hesaplasak 2ksı 600k gümüş yapar buda 3k altın demek bak kafadan 18k sı gitti :D
kahraman için yaşam puanı var ıvır zıvır falan olmuş ,işte

lost sezon 6
16-12-2011, 17:11
eskiden raporlarda savunan istek dışında isim belirtmek yasaktı. şimdi raporlarda saldıran da savunan da görünüyor. artık yasak değil mi?

Eddy
16-12-2011, 17:39
Bir zamandan sonra altın alıp kafes kasmakda işte yaramıyor..

Örnek :D

B (http://travian-reports.net/tr/report/500609ec99b)uda yanında

http://travian-reports.net/tr/report/500698d7ad1

: (http://travian-reports.net/tr/report/500698d7ad1)D

ultrAslan
16-12-2011, 17:44
ne lanet bi kahramanım varmışş :D
http://www.incicaps.com/asd211asda.jpg

endi
16-12-2011, 18:29
Hayvanlarla savunma yapana kafese para harcayana birşey diyememde hani bizim serverda yan köye saldırı görevler dışında sığınak basmak gibi şeyler hor görülüyorya inşallah turnuvada bu hayvanatlarla kafeslerle uğraşan arkadaşlarımız iki hamlarına kıyıp sığınak basarda gavura ham kaptırıp kaptırdıkları hamlar bize yol su elektrik olarak geri dönmez forum açısından bakarsak millet yağmadan pek başka birşeye fırsat bulamıyor gibi oyunla ilgili rapor dahil paylaşılan fazla birşey yok sanki -- ile +- den iki birlik arasında garip bir atışma olmuş ama eminde değilim inşallah yine çocukça muhabbetlere girilmez oyun başlayalı kısa bir süre oldu ama beklediğimden daha iyi birlikler ve ekipler var bir kısım yine 300 ler sevdasına düşsede inşallah ilerleyen zamanda ileriye dönük organizasyonlar yapılmaya başlar şahsen ben bulunduğum bölgede eğer bölgesel birlikler birbirine girerse direk oyunu bırakırım servera kayıt olan oyuncu sayısı belli zımbırtılardan bahsedildi millet 1000 tane köy kuracak zannettim altın bile almadım ilk 100 deyim büyük bir oyuncu topluluğu az çok birbirini tanıyor yine bir o kadar oyuncuda bu tanışanların oyunculuğunu bildiği kişiler burda her ne olursa olsun şimdiden benim olmazsa olmazlarımdan tek bölgede anlaşılıp duruma göre iyi oyuncuların bazıları tek hesapta toplanmalı yani harbiden kafaya güreşecek hesaplar oluşturulmalı hatta bu hesaplar o günleri görürsek kayıt zamanı foruma davet linklerini koysa ahali o linkden kayıt olsak kıyak olmazmı adam başı 50 altın o hesapları bir müddet götürür:)

Eddy
16-12-2011, 18:44
Hayvanlarla savunma yapana kafese para harcayana birşey diyememde hani bizim serverda yan köye saldırı görevler dışında sığınak basmak gibi şeyler hor görülüyorya inşallah turnuvada bu hayvanatlarla kafeslerle uğraşan arkadaşlarımız iki hamlarına kıyıp sığınak basarda gavura ham kaptırıp kaptırdıkları hamlar bize yol su elektrik olarak geri dönmez forum açısından bakarsak millet yağmadan pek başka birşeye fırsat bulamıyor gibi oyunla ilgili rapor dahil paylaşılan fazla birşey yok sanki -- ile +- den iki birlik arasında garip bir atışma olmuş ama eminde değilim inşallah yine çocukça muhabbetlere girilmez oyun başlayalı kısa bir süre oldu ama beklediğimden daha iyi birlikler ve ekipler var bir kısım yine 300 ler sevdasına düşsede inşallah ilerleyen zamanda ileriye dönük organizasyonlar yapılmaya başlar şahsen ben bulunduğum bölgede eğer bölgesel birlikler birbirine girerse direk oyunu bırakırım servera kayıt olan oyuncu sayısı belli zımbırtılardan bahsedildi millet 1000 tane köy kuracak zannettim altın bile almadım ilk 100 deyim büyük bir oyuncu topluluğu az çok birbirini tanıyor yine bir o kadar oyuncuda bu tanışanların oyunculuğunu bildiği kişiler burda her ne olursa olsun şimdiden benim olmazsa olmazlarımdan tek bölgede anlaşılıp duruma göre iyi oyuncuların bazıları tek hesapta toplanmalı yani harbiden kafaya güreşecek hesaplar oluşturulmalı hatta bu hesaplar o günleri görürsek kayıt zamanı foruma davet linklerini koysa ahali o linkden kayıt olsak kıyak olmazmı adam başı 50 altın o hesapları bir müddet götürür:)

Hiç bişi anlamadım yazdıklarının benim raporlarla ne alakası var :D

endi
16-12-2011, 18:51

Kusura bakma yazdıklarımı senin raporlarına yorum yapmak için değilde savunma yapmaya çalışan arkadaşların savunmalarının yetersizliği bir tarafa sığınak dahi yapmaktan aciz olmalarını belirtmek için yazdım turnuvada bunu acısını çok çektik kalanı zaten genel bir yorumdu ama iki rapor koyup uff askere bak vayyy gibi yorumlar görmek için forumda nöbet tutuyorsan oda senin bileceğin iş :)

Eddy
16-12-2011, 18:57
Valla senin için 1000 asker uff dicek askerse bilemem 1000 asker için övgümü beklicem yağma asker onlar :D sende ya senın için büyük bi rakam olabilir benim için degil .d,

bak burada paylaşım aynısını .d

Örnek http://forum.travian.com.tr/images/smilies/biggrin.png

ardesen_1907
16-12-2011, 19:13
Bu sürüm oyunun başında altından yana sıkıntısı olmayanların çok işine yarıyor .. Bu oyunu hem vakit geçirmek hemde eğlenmek için oynuyorsanız ve 20k altınlar alacak bütce yoksa t4 sürümü olduğu sürece savunma oynayın:D
altını-gümüşe çevirmeklede uğraşmazsınız. Ha bide bİrlik başkanları birlik oyuncularına savunma basmayı ÖĞRETMELİ ..

endi
16-12-2011, 19:13
Ne demiş atalarımız Gölge Etme Başka İhsan İstemem çattık yaa..

Eddy
16-12-2011, 19:15
Sarhoş falanmısın. Ben herkez gibi raporumu paylaştım. Sana batan ney ? diyalogu ilk sen başlatmadınmı ? varki bi kuyruk acın sürünüyorsun

algx
16-12-2011, 19:28
Sarhoş falanmısın. Ben herkez gibi raporumu paylaştım. Sana batan ney ? diyalogu ilk sen başlatmadınmı ? varki bi kuyruk acın sürünüyorsun

belki savunandır o :D

endi
16-12-2011, 19:30
Adam gibi iki kelime yazmaktan aciz travian profu :) alıntıyı sildim yazdıklarımda anlaşılmayacak ne varmışta diyaloğa girmişiz merak ettim sen ilkokulu bitir öyle gel.

Suzie
16-12-2011, 20:01

episdo diye biri var dalsana ona o askerle =)) puf olur tokmakcıların

AVCIYIZ
16-12-2011, 20:09

apo sende toyton 1 k olmuştur :) arkadan geliyoruz siz önden gidin :)

Eddy
16-12-2011, 20:20
belki savunandır o :D

kesin sazan gibi atladığına göre ;)

Suzie
16-12-2011, 20:20
apo sende toyton 1 k olmuştur :) arkadan geliyoruz siz önden gidin :)

1 k toyton ne arar la =))

sen bırakıyordun hani

Eddy
16-12-2011, 20:21
.....................

efsane_52
16-12-2011, 21:19
[QUOTE=endi;1349547]Ne demiş atalarımız Gölge Etme Başka İhsan İstemem çattık yaa..

bu söz yunan filozofu diyojenin sözü olmasın dostum :D

btioyo01
16-12-2011, 21:30
hesap isteyen varmı acep devr edilecek bir hesap var.

Eddy
17-12-2011, 00:29
http://forum.travian.com.tr/images/travianvb4/misc/quote_icon.png Eddy kullanıcısından alıntı http://forum.travian.com.tr/images/travianvb4/buttons/viewpost-right.png (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?p=1349488#post1349488)

Raporumu paylaşmam sizi neden bu kadar gerdi? Bak geç ya bu kadar olaya gerek yok.

Suzie
17-12-2011, 00:31
Raporumu paylaşmam sizi neden bu kadar gerdi? Bak geç ya bu kadar olaya gerek yok.

yok ben paylaşmana birşey demedim estafurullah

sadece şu evrede 150 hayvan bi işe yaramaz :p daha büyüklerini kesmek daha hoş olur o anlamda dedim

AVCIYIZ
17-12-2011, 02:35
1 k toyton ne arar la =))

sen bırakıyordun hani
devredecek biri bulsam anında vericem ama yok malasef

R00t
17-12-2011, 09:44
bu nasıl bir oyun olmulş böyle ya. dededen kalma yöntemlerle 3. köyü atmaya çalışıyorum. millet uçmuş 5 köy olmulş yaw. ne kadar para harcanıyor. etmeyin eylemeyin arkadaşlar bu bir oyun bu kadar para harcanırmı bir oyuna.

ZaZ
17-12-2011, 10:51
gözünü hırs bürürse insanların böyle olur eleme serverındayız bide

Eddy
17-12-2011, 13:50
Story isimli hesabı devretmek istiyorum 1.3k tokmak 500 paladin var. isteyen varsa ulaşabılır

spartacus
17-12-2011, 15:27

türkçesi su üstad. o hayvanların yanına biraz kahraman ve birazda destek asker konulursa senin o ordun puff olur:) avrupada öle olmaz yani hevese kapılma. o orduyu savunmada keserler. sonrada cökerler üstüne. o zaman anlarsın. bizzat gördük yani.

bence işinizi saglama alın.

dexaz
17-12-2011, 15:40
bu nasıl bir oyun olmulş böyle ya. dededen kalma yöntemlerle 3. köyü atmaya çalışıyorum. millet uçmuş 5 köy olmulş yaw. ne kadar para harcanıyor. etmeyin eylemeyin arkadaşlar bu bir oyun bu kadar para harcanırmı bir oyuna.

Tamamen haklısın nasıl bır para harcanıpta 5 koy atıldıysa artık bır eleme serverı birde bu sadece:(

dungeon master
17-12-2011, 15:53
zaman harcanıyorsa parada harcanır oyun bu.

Suzie
17-12-2011, 15:53
Tamamen haklısın nasıl bır para harcanıpta 5 koy atıldıysa artık bır eleme serverı birde bu sadece:(

Avrupada ne olucağını bekliyorsun ? adamlar köy atarken biz bakalım mı ? bizim cermenler köyünü kuramaz iken elin romalısı 3ncü gün 2nci köyü atmıştı 7 nci günde 3 ü atmıştı aynı şeymi olsun tebrik etmesini öğrenemicez biz bir türlü

algx
17-12-2011, 16:00
ben normal oyunumu oynasam şimdiye 600 altın alıp sonuna gelmiştim ama bu versiyonda bi mailde kalan 70 altını yükledim hala daha o 70 altınla oynuyorum şuanda 100 altınım var :D

2 defa su kovası 10 defaya yakın bilgelik kitabı 2 tane kültür puanı dalgası ..

kahramanın üstünde zırhı pabucu vs. var ..

yani anlıyıcagınız birileri altın alıyor birileri onların aldıgı altını harcıyor ..

bizzat ben sattıgım fermanların parasını harcıyorum hala birileride o fermana para verdi ..

sonuçta ürünleri sistem satmıyor yine satan oyuncular altın yine oyuncular tarafından harcanıyor ..

R00t
17-12-2011, 16:38
oktaycığım sorun almak satmak değil? şuursuzca para harcamak. bu 5 köyü atanlar şuursuzca para harcıyorlar. hele birisi şey yazmış. avrupaya çok ciddi gidiyoruz. ayda en az 1600 altın harcamayacak kişi mesaj dahi atmasın.

yok artık. bu nedir yaw?

Road Runner
17-12-2011, 16:47
Avrupada ne olucağını bekliyorsun ? adamlar köy atarken biz bakalım mı ? bizim cermenler köyünü kuramaz iken elin romalısı 3ncü gün 2nci köyü atmıştı 7 nci günde 3 ü atmıştı aynı şeymi olsun tebrik etmesini öğrenemicez biz bir türlü

Multi hesabın olursa rahat rahat atarsın.Yada bol yağma yaparsın.Madde gelsin fes. yap köy at.Zor birşey değil yani.Bu elemede bu kadar çok altın harcamanın hiç gereği yok.Anlatılmak istenen o.Hatta sizin hesabın hiç yok.Bilmiyorum siz ne kadar harcıyorsunuz.Ama Sıla ordaysa hiç harcamamanız lazım.Şu anda birkaç hesabı izliyorum altınsız gayet iyi gidiyorlar.Adam akıllı ekipler kurulsun strateji oluşturulsun.Normalde harcadığın altının 3te 1ini harcarsın...

dexaz
17-12-2011, 18:45
Multi hesabın olursa rahat rahat atarsın.Yada bol yağma yaparsın.Madde gelsin fes. yap köy at.Zor birşey değil yani.Bu elemede bu kadar çok altın harcamanın hiç gereği yok.Anlatılmak istenen o.Hatta sizin hesabın hiç yok.Bilmiyorum siz ne kadar harcıyorsunuz.Ama Sıla ordaysa hiç harcamamanız lazım.Şu anda birkaç hesabı izliyorum altınsız gayet iyi gidiyorlar.Adam akıllı ekipler kurulsun strateji oluşturulsun.Normalde harcadığın altının 3te 1ini harcarsın...

tercümanımız olmuşsun:)

ultrAslan
17-12-2011, 21:10
iyi demişsin :D para var huzur var arkadaş :D

_GLOAT_
17-12-2011, 23:38
edit.......

Suzie
17-12-2011, 23:39

Valla festivalleride bozmuşlar be kardeşim

500 verse sanat eserine falan gerek kalmıcak ama ne diye 250 ye düşürmüşler ise =))

_GLOAT_
17-12-2011, 23:39
O kadar kaliteli bir serverdeki geçen eleme servere RUS ların A. sıc. bıraktık...Finallerde de Show yaptık ..
acaba kendi söylediğine kendin inandın mı ki:)

sen showa devam et buralar dar gelir sana forum herosu seni ah birde eleme serverındaki nickini söylesen de showuna öyle devam etsen :)

Road Runner
17-12-2011, 23:54

500 verse sanat eserine falan gerek kalmıcak ama ne diye 250 ye düşürmüşler ise =))

İşte sırf bunlara inat almıcaksın altın.Nasıl olsa sizin hesap ve gibileri plussuz oynasada rahat bir şekilde avrupaya gidecek.Yada az bir miktar alıcaksın idareli kullanacaksın.

Normalde parası olan tabiyiki alır.Ama burdaki maksat, geçen avrupa turnuvasına yaşananlardan sonra travian sahiplerine para kazandırmamak veya az kazandırmak...

ultrAslan
18-12-2011, 00:03

Seninkiler o kadar mı veriyo ben içiriyorum belediyedekileri rüşvet alıyorum nihahah

Küçük festival (http://tx2.travian.com.tr/build.php?id=29#)
333 Kültür puanı

patriyot
18-12-2011, 00:28

varol apo :)

TheAspirin_
18-12-2011, 02:35
sen showa devam et buralar dar gelir sana forum herosu seni ah birde eleme serverındaki nickini söylesen de showuna öyle devam etsen :)

mert oynuyormusun sen *

si&ma
18-12-2011, 04:12
mert oynuyormusun sen *

sen oynuyomusun

ardesen_1907
18-12-2011, 08:08
İşte sırf bunlara inat almıcaksın altın.Nasıl olsa sizin hesap ve gibileri plussuz oynasada rahat bir şekilde avrupaya gidecek.Yada az bir miktar alıcaksın idareli kullanacaksın.

Normalde parası olan tabiyiki alır.Ama burdaki maksat, geçen avrupa turnuvasına yaşananlardan sonra travian sahiplerine para kazandırmamak veya az kazandırmak...

Açacaksın galyalı basacksısın savunma 15 lide değil 9lu alacaksın vahada asker kestırme derı olmayacak gunlercre uykusuz kalma derdın olmayacak altında almazsın gelen zımbırtıların bır kısmını satarsın çok lazım olursa altına çevirirsin. Böylelikle elemeyide geçersin rahat bir şekilde okadar kasmaya gerek yok herkes kımın oyuncu kımın oduncu oldugunu bılıyor s....k yarıştırmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum :)

eL aZiz
18-12-2011, 09:12
Ben böyle oyun görmedim.1 haftadır oynuyorum yeni sürümü ama oynanacak gibi değil.3x i bari t3 açın da zevkimizle oynadığımız oyunun cılkını çıkarmayın.Bu ne böyle hacılar ya.Hangi aklı evvel bu sürümü akıl etmiş acaba.Adamlar altını gümüşe çevirip çevirip kahramana onu bunu alıyorlar.Daha 150 tokmak bastım adam tek kahramanla hepsini öldürdü.3. günden o kadar güçlenir mi hiç kahraman allahısen yaa! Adama nasıl yaptın diyorum altın aldım diyor.Alamayanların sucu ne?Fatmagül müyüz biz?Böyle oyun olmaz T3 istiyoruz yetkili kodamanlar.Çözün bu işi.

DehSet
18-12-2011, 09:34
ßen com eleme serveri Norvec ve burda oynuyorum, ilk etapta norvec haric 2 sinede altın aldım daha almayacam ki oynamasamda ßen avrupaya gidecem fakat sırf elemelerde neler yapılıyor o dedikleri kadrolar oluşturulacakmı ders alınmışmı onlara bakmak için oynuyorum ve hiçte kasmıyorum öylesine devam ediyorum... Şuanda Hiç ama hiç sarmıyor ne asker bastım nede saldırı alıyorum 2. köyümüde attım ufktan ufaktan gidiyorum. burada kendini ispatlamaya çalışanlara madalya sevdasına tutuşanlara ßireysel olarak gaza gelmişcesine oynayıp hesabı altına ßoğanlara şaşıyorum, ne gerek var ßu kadar kasmaya arkadaşlar altı üstü eleme serveri.. siz sanıyormusunuzki ßu serveri oynamasanız size davetiye gelmeyecek ? İnanınki travian ile arası az cok iyi olan haşır neşir olan herkese davetiye gelecek, burası eleme serveri değil Kazların tüyünü yolma festivali eleme dedikleri şey iSe sadece Milleti Gaza getirip daha Çok Para Kazanmak haLbuki Sıralama o kadarda önemli Olmayacak ..

FRİNGE
18-12-2011, 09:49

Bütün herkesi +/+ ya toplayıp sonra finallerde ortalıkta görünmeyen sanal kahraman sen değil miydin ?
unutuldu tabi her şey şimdi Allah tan HZZ den bir kaç kişi geldi de +/+ mücadele etti turnuvada .
birde gelmiş şöyleydi böyleydi diyorsun ...

Q.7
18-12-2011, 10:47
sen oynuyomusun

sen oynuyormusun : ) ?

_GLOAT_
18-12-2011, 10:52
mert oynuyormusun sen *

oynuyorum denebilir şapmiyon

sen oynuyomusun

sen oynuyormusun

Açacaksın galyalı basacksısın savunma 15 lide değil 9lu alacaksın vahada asker kestırme derı olmayacak gunlercre uykusuz kalma derdın olmayacak altında almazsın gelen zımbırtıların bır kısmını satarsın çok lazım olursa altına çevirirsin. Böylelikle elemeyide geçersin rahat bir şekilde okadar kasmaya gerek yok herkes kımın oyuncu kımın oduncu oldugunu bılıyor s....k yarıştırmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum :)

kanka senle def basalımmı ?

Ben böyle oyun görmedim.1 haftadır oynuyorum yeni sürümü ama oynanacak gibi değil.3x i bari t3 açın da zevkimizle oynadığımız oyunun cılkını çıkarmayın.Bu ne böyle hacılar ya.Hangi aklı evvel bu sürümü akıl etmiş acaba.Adamlar altını gümüşe çevirip çevirip kahramana onu bunu alıyorlar.Daha 150 tokmak bastım adam tek kahramanla hepsini öldürdü.3. günden o kadar güçlenir mi hiç kahraman allahısen yaa! Adama nasıl yaptın diyorum altın aldım diyor.Alamayanların sucu ne?Fatmagül müyüz biz?Böyle oyun olmaz T3 istiyoruz yetkili kodamanlar.Çözün bu işi.

eski sürüm açılana kadar devam et dostum zaten bu adı üstünde eleme serverı turnuvaya gidebilmek için gerekli şartları sağla yeter

_GLOAT_
18-12-2011, 10:57
Bütün herkesi +/+ ya toplayıp sonra finallerde ortalıkta görünmeyen sanal kahraman sen değil miydin ?
unutuldu tabi her şey şimdi Allah tan HZZ den bir kaç kişi geldi de +/+ mücadele etti turnuvada .

valla genç arkadaşım uzun yazacak vaktim yok ama yazdıklarınla ilgili genel yorumuma bu linkten ulaşabilirsin :)

http://inciswf.com/1269236582.swf

si&ma
18-12-2011, 11:03
sen oynuyormusun : ) ?

hakanugurun hesabında takılıyorum t4 nasıl bişi onu deniyorum daha dün farkettim feslerin puanını düşürmüşler benim gibi bi popçu ya yapılırmı bu

si&ma
18-12-2011, 11:09

bu oyun çok uzun zamana yayıldığı için oyunn zamanı neler yaşıycağımızı kestirmek çok zor başlıyosun herşey çok ii ama bi bakıyosun hastalıklar giriyo akslıkler çıkıyo bazen bırakmak zorunda kalınabiliyo mertin de oyun başında annesinin rahatsızlanıp ameliyat olmasından dolayı oyunu bırakması gerekti sonuçta bu bi oyun ve daha önemli şeylerde var hayatımızda

meres

Bende Turkiye elemesinde tam bu dediğini yapıyorum.Ne gerek var bu sürüme fazlasıyla uğraş vermeye.Hatta buradan katılamazsam diye com2x serverdada cermen açtım oradan katılırım.Ve sadece cermen olanında hepi topu 15 altın harcadım.İstatistiklerde saldırıda ilk 200de,nufusta ilk 250deyim, 2. köyümde 125 tahıl vahalı 15 tarla.Her turlu girerim şampiyonaya ne sıkacam kendimi elemelerde.Şampiyonaya nasıl olsa defans basacak adam gerek bulurum ben bir hesap:)

Influenza
benim gibi bi popçu ya yapılırmı bu

Ailecek dinliyoruz :D

talha
18-12-2011, 11:11
Yanlışım varsa düzeltin lütfen, Cermenler artık sığınakları aşamıyor.
T4'te Cermenlerin sığınakları yüzde 20 yağmalama bonusu kaldırılmış.
(Hırsızın çuvalı nesnesi olmadan)
Mutabık mıyız?

si&ma
18-12-2011, 11:15
Yanlışım varsa düzeltin lütfen, Cermenler artık sığınakları aşamıyor.
T4'te Cermenlerin sığınakları yüzde 20 yağmalama bonusu kaldırılmış.
(Hırsızın çuvalı nesnesi olmadan)
Mutabık mıyız?

bunudamı yapmışlar bu cermenlerden ne istiyolar yakında tokmakçının hamadesinide yükseltirler cermenin hiç bi avantajı kalmadı

_GLOAT_
18-12-2011, 11:16
bu oyun çok uzun zamana yayıldığı için oyunn zamanı neler yaşıycağımızı kestirmek çok zor başlıyosun herşey çok ii ama bi bakıyosun hastalıklar giriyo akslıkler çıkıyo bazen bırakmak zorunda kalınabiliyo mertin de oyun başında annesinin rahatsızlanıp ameliyat olmasından dolayı oyunu bırakması gerekti sonuçta bu bi oyun ve daha önemli şeylerde var hayatımızda

forumda çok üstüme geldiklerinde bile bir kere bile bahsetmedim oyunu bırakma sebebimi bana yakın olanlar biliyordu zaten dediğin gibi insanın başına bazen çok kötü şeyler gelebiliyor o yüzden herkese sağlık diliyorum

kaansinde
18-12-2011, 11:20
Üstad,

Rapora çevirdiğin zaman saldırını daha iyi okursun.

http://travian-reports.net/tr/report/50037532c7f

(http://travian-reports.net/tr/report/50037532c7f)Ham madde açısından başa baş bir saldırı olmuş.
Saldırı askerlerini kesmişsin, saldırı askerlerin kesilmiş.

yorumun için çok çok sağol ama ben karlıyım değil mi ??? onun gidenlerine bak benimkilere bak gerçi heduan biraz kötü oldu ama neyse :(

!sümer!
18-12-2011, 12:18
güzel bir rapor :) saldıran arkadaşın kahramanı seviye 44 ve mefta :)

http://travian-reports.net/tr/report/501134f68b1

Paulkellerman
18-12-2011, 13:02
güzel bir rapor :) saldıran arkadaşın kahramanı seviye 44 ve mefta :)

http://travian-reports.net/tr/report/501134f68b1

Savunmayı niye gizledin kaybettiğiniz askerler zorunuzamı gitti :) 5 kahraman olduğunuda yaz savunmada xD no panic ama sırası gelicek

kaansinde
18-12-2011, 13:28
40 dk nın sonunda harika kesim ve harika yağmalama işte rapor http://travian-reports.net/tr/report/5011471ed19

Suzie
18-12-2011, 13:34
hakanugurun hesabında takılıyorum t4 nasıl bişi onu deniyorum daha dün farkettim feslerin puanını düşürmüşler benim gibi bi popçu ya yapılırmı bu

popçuluğun zarar görmemiş sıla merak etme :D

talha
18-12-2011, 13:37
Acaba yanlış mı biliyorum diye önce casusladım, saldırdım ve sonrasında yine casusladım.
Artık kesin eminim ki Cermenlerin yağma bonusu yok maalesef.

904990509051

Irkların üstünlüğü bence Galya'ya geçmiş. Cermen askerinin ucuz olması dışında hiç bir üstünlüğü kalmamış.

bunudamı yapmışlar bu cermenlerden ne istiyolar yakında tokmakçının hamadesinide yükseltirler cermenin hiç bi avantajı kalmadı

dexaz
18-12-2011, 14:17
Acaba yanlış mı biliyorum diye önce casusladım, saldırdım ve sonrasında yine casusladım.
Artık kesin eminim ki Cermenlerin yağma bonusu yok maalesef.

904990509051

Irkların üstünlüğü bence Galya'ya geçmiş. Cermen askerinin ucuz olması dışında hiç bir üstünlüğü kalmamış.
cermenlerden o ozelliği aldıkları gıbı bırde galyaya ozellık verdıler tam ustun dıye esırlerımızı kurtarıoruz belli bir oranı ölüor ne kadar saçma ya galya tam üstün ırk olsun dıye:(

microlab02
18-12-2011, 14:23
Arkadaşlar kahramanın itemlerini düşünürseniz gene oyundaki en yüksek saldırı cermende.

Ayrıca cermenin yağma bonusu kahramanla birlikte saldıran askerlere etki ediyor.

talha
18-12-2011, 14:36
Şu an 600 civarı tokmağım yağma yapıyor. Kahraman ise farklı bir görev icra ediyor.
Gerçi biraz önce koyduğum resimler bunu ispatlıyor ama yanlışım varsa düzelt lütfen; hiç bir tokmağımın şu an T3.6 oyununda olduğu gibi %20 yağma bonusu yok.

Arkadaşlar kahramanın itemlerini düşünürseniz gene oyundaki en yüksek saldırı cermende.

Ayrıca cermenin yağma bonusu kahramanla birlikte saldıran askerlere etki ediyor.

meres
18-12-2011, 14:42
Bence yağma bonusunun olmaması oyuna adalet anlayışını getirdi güzel olmuş.
Ucuz ve hızlı çıkardığı askerlere saysın ve oyun başında tokmak gibi bir askerin vahaları yağmalamasına sayın zaten bu sizi 2 adım öne geçiriyor oyun başında.Bırakın garibim galyalıların bu sürümde biraz yukselişi sağlansın.Bugün Toytatın şimşeği 100 vuruş gücünde olsa cermenden önce ilk secilecek Galyadır.

microlab02
18-12-2011, 14:50
Şu an 600 civarı tokmağım yağma yapıyor. Kahraman ise farklı bir görev icra ediyor.
Gerçi biraz önce koyduğum resimler bunu ispatlıyor ama yanlışım varsa düzelt lütfen; hiç bir tokmağımın şu an T3.6 oyununda olduğu gibi yağma bonusu yok.

Dediğin gibi şahsi olarak tokmak giderse yağma bonusundan yararlanamıyorsun,ama cermende asker üretimi daha hızlı olduğu için kahramanın itemi vs. eklenince genede oyunun en iyi saldırısı cermende. Yağma konusu biraz tartışılır. O konuda haklısın. :)

!sümer!
18-12-2011, 14:52
Savunmayı niye gizledin kaybettiğiniz askerler zorunuzamı gitti :) 5 kahraman olduğunuda yaz savunmada xD no panic ama sırası gelicek

güzel kardeşim neden zorumuza gitsin öyle olsa asker kestimez savunma yapmazdık orda seni kırıp üzecek bişi yazmadımki raporda destek verildigi zaten görülüyor relax arkadaşım

kaansinde
18-12-2011, 15:07
:D :D buda yeni bir kesim http://travian-reports.net/tr/report/501161d0b1c

meres
18-12-2011, 20:57
Elemelerin başlangıcı tatsız geçiyor ama yakında fırtınalar kopar tahminim:o
İlk Hangi bölgeye şimşek düşecek bakalım:)

Q.7
18-12-2011, 21:20

feslerin puanını düşürmekle çok büyük terbiyesizlik yapmışlar : )))

şimdi daha fazla çalışman gerekecek

ultrAslan
19-12-2011, 05:41
kahraman çuvalla saldırdıgı zaman cermene yuzde 10 bonus veriyor. cermen yuzde 20 bonusu iptaloldu malesef ve festivaller 50den 250 kp ye çekildi ( x2 de 333 kp verıyo 1 fest )

R00t
19-12-2011, 08:10
bir nevi sanat eserini zorunlu kılmışlar. ula ikinci köyü attığımdan beri festival düzenliyorum. daha dolmadı kp. bu nasıl bir anlayış böyle yaw. bizim festivale kullandığımız hammaddelerle millet bir köyün içini dışını bitiriyor :)

parasızsan oynama arkadaş diyorlar :) t3.6 yıbekleyenler boşuna beklemesin. para akıyor t4 de hiç açarlamı :)

DehSet
19-12-2011, 10:34
Altın aLmaycam öyle oynayacam dedim Zorla altın aldıracaklar :D 2. Köyümü attığım yerde adam yanlış yere köy attın ömrün uzun olmaz daha 3 arkadaş daha gelecek diyor ßende Korktum ne yapsam acaba silmeyemi alsam hesabı sonra ßuraya gelipte ailevi nedenlerden dolayı ßıraktımmı desem :D Daha Hiç asker ßasmadım maceradan gelen 21 mızrak var zorla asker ßastıracaklar yok ßişey deil ßen asker basmaya ßaşlayınca durduramıyorum |kendimi sonra serverin aGa ßaßası askerini Çıkarırım diye korkuyorum o kadar usta Oyuncu ! varken ßenim ßaSmam aßes kaCar ne yapsamki daha |Karar veremedim :D ßeni Kemal ßaŞer'in Kucağına zorla itiyorlar yanarım ona yanarım (;

murat91
19-12-2011, 11:10
Altın aLmaycam öyle oynayacam dedim Zorla altın aldıracaklar :D 2. Köyümü attığım yerde adam yanlış yere köy attın ömrün uzun olmaz daha 3 arkadaş daha gelecek diyor ßende Korktum ne yapsam acaba silmeyemi alsam hesabı sonra ßuraya gelipte ailevi nedenlerden dolayı ßıraktımmı desem :D Daha Hiç asker ßasmadım maceradan gelen 21 mızrak var zorla asker ßastıracaklar yok ßişey deil ßen asker basmaya ßaşlayınca durduramıyorum |kendimi sonra serverin aGa ßaßası askerini Çıkarırım diye korkuyorum o kadar usta Oyuncu ! varken ßenim ßaSmam aßes kaCar ne yapsamki daha |Karar veremedim :D ßeni Kemal ßaŞer'in Kucağına zorla itiyorlar yanarım ona yanarım (;

vah vah acıdım sana :) deseydin ya ben 1. turnuvada ruslara kafa tuttum sana mı tutamıcam diye. sene kaçtı hocam :D çokkk eski bir mevzu olduğundan tam hatırlamıyorum:)

7 ikon sınırı offf...(:

uNeVeN
19-12-2011, 11:16

Sİl hesabı sil , oynatmazlar sana orda oyun :D

Bende bi bakıp gidicem dedim ama speed i açacakları yok , bir tane birlikte bulamadık gitti zaten :D

DehSet
19-12-2011, 11:23
Sİl hesabı sil , oynatmazlar sana orda oyun :D

Bende bi bakıp gidicem dedim ama speed i açacakları yok , bir tane birlikte bulamadık gitti zaten :D

Valla ßenimde yok ßirliğim :D Profilede hikayeden yazdım teklifler iÇin saolun birliğim belli diye ama bakıyorum kafama yatan birlikte yok ne yapacaz ßöyle ham yapacaklar birliksiz diye gidip birine sığınayım :) cünki ilerde COF Ve AN-AS Savaşı ßaşlayacak ßenim ßölgemde arada ßeni ham yapacaklar yardım edin nolursunuz :D

uNeVeN
19-12-2011, 11:26
Valla ßenimde yok ßirliğim :D Profilede hikayeden yazdım teklifler iÇin saolun birliğim belli diye ama bakıyorum kafama yatan birlikte yok ne yapacaz ßöyle ham yapacaklar birliksiz diye gidip birine sığınayım :) cünki ilerde COF Ve AN-AS Savaşı ßaşlayacak ßenim ßölgemde arada ßeni ham yapacaklar yardım edin nolursunuz :D

Bende birliksizim saldırsınlar die uğraşıyorum :D Şöyle 5-6 kişi toplanıp saldırsada oyunu bıraksam :D
Tek başına olunca mecbur defans basmak zorunda kaldım ((: 100 Mızrak 150 Paladinim olmuş be :p

ardesen_1907
19-12-2011, 11:40

Lenn üşenmedin mi oralara gitmeye:D Seni yerler bak etrafını sarmaya başlarlar :D Savunma basmaya başla bence :)

AVCIYIZ
19-12-2011, 11:49
Bende birliksizim saldırsınlar die uğraşıyorum :D Şöyle 5-6 kişi toplanıp saldırsada oyunu bıraksam :D
Tek başına olunca mecbur defans basmak zorunda kaldım ((: 100 Mızrak 150 Paladinim olmuş be :p

serkan sen nik ver yeter benim hesapta ra dan üst düzey oyuncular var ona göre davran :)

artık macaklıyada kadroya taktım :) yakında isimsiz_ i katıcam efsaneden şart :)

DehSet
19-12-2011, 11:55
Lenn üşenmedin mi oralara gitmeye:D Seni yerler bak etrafını sarmaya başlarlar :D Savunma basmaya başla bence :)

ßen savunma ßasarmıyım Hiç aLicim :D O iŞi Saolsun 2 Kişi ßeni kırmadı yanıma köy attılar onlar halledecek hem koruyacaklar hem askerimi besleyecekler , eğer ßu aşı tutarsa o bölgeyi tozu dumana katarım tutmazsada Umrumda değil com serveri var oradada şıkıdım şıkıdım gidiyorum odamı olmadı norvec ßana zaten yetiyor :D her türlü keygim gıcır .

uNeVeN
19-12-2011, 12:13
serkan sen nik ver yeter benim hesapta ra dan üst düzey oyuncular var ona göre davran :)

artık macaklıyada kadroya taktım :) yakında isimsiz_ i katıcam efsaneden şart :)

Mickey

Hesap ismim bu :)

Q_oksijen
19-12-2011, 12:37
hesabını yarına kadar sana sıldiriyormuyum sildirmiyormuyum görürüz...!

uNeVeN
19-12-2011, 12:40
hesabını yarına kadar sana sıldiriyormuyum sildirmiyormuyum görürüz...!

İÇerden yıkma bizi ortak :D
Sen zaten böyle durduk yere çıkış demeye devam edersen ben hesabı sinirden silicem metooo ! (:

Q_oksijen
19-12-2011, 12:44
İÇerden yıkma bizi ortak :D
Sen zaten böyle durduk yere çıkış demeye devam edersen ben hesabı sinirden silicem metooo ! (:

Muhahahaha xD !

Ayık ol sekoo ben yıktım mı içten yıkarım öle mancınıkmış koçbaşıymış ugraşmam ! :D

ardesen_1907
19-12-2011, 14:24
ßen savunma ßasarmıyım Hiç aLicim :D O iŞi Saolsun 2 Kişi ßeni kırmadı yanıma köy attılar onlar halledecek hem koruyacaklar hem askerimi besleyecekler , eğer ßu aşı tutarsa o bölgeyi tozu dumana katarım tutmazsada Umrumda değil com serveri var oradada şıkıdım şıkıdım gidiyorum odamı olmadı norvec ßana zaten yetiyor :D her türlü keygim gıcır .

Okadar sene oynadım bır kez bıle savunma basmadım bende ama.Kafan rahat takılmak ısıtoyrsan savunma kasacan artık bu oyunun içinde dönen entrikalardan uzak durmak etliye sütlüye karışmayıp hatta altınlar harcayıp bır anda emeklerının hiç olmasını istemıyorsan savunma basamak en iyisi bence ki zaten bu oyunun en büyük tamamlayıcısı savunmadır bunun açık örneklerini tah gerilere gitmeden görebiliriz :)

spartacus
19-12-2011, 14:30

Zorda mı kaldın akın:) yardım istermisin hahaha :)

bişey olmazz looo :)

ardesen_1907
19-12-2011, 15:01
http://travian-reports.net/tr/report/501373b48ff bu hayvanlara ne verdıler de bu kadar kesım yaptı tık demedı :) similatörde okadar hesap yaptım yine benim okadar kayıbım olma ihtimalı yoktu nasıl oldu ise hepsi löldü:D

R00t
19-12-2011, 15:35

3x i açacakları yok :) bi birlik kurunda gelelim :)

oguz&ayca
19-12-2011, 18:15
ts4 acılana göre 1aydan önce acılmaz speed en azından x2ye kayıtlar azalana kadar

saraykışlaa
19-12-2011, 20:15
http://travian-reports.net/tr/report/500261998bc

hastayım gülüşüne kitlerim dönüşüne :)

Q_oksijen
19-12-2011, 20:16
ts4 acılana göre 1aydan önce acılmaz speed en azından x2ye kayıtlar azalana kadar
Anlatım bozuklugu ((:

ultrAslan
19-12-2011, 20:59
http://travian-reports.net/tr/report/500261998bc

hastayım gülüşüne kitlerim dönüşüne :)

saraykışla Player statistics, World Analyser: GetterToolsMap Analyser: Travmap , köyü: 01 saraykışla

ohaa :D

spartacus
19-12-2011, 21:11
http://travian-reports.net/tr/report/501373b48ff bu hayvanlara ne verdıler de bu kadar kesım yaptı tık demedı :) similatörde okadar hesap yaptım yine benim okadar kayıbım olma ihtimalı yoktu nasıl oldu ise hepsi löldü:D

kahramanın etkisi vadır. yoksa ölmez bana görede.

ZifiriKaranlık
19-12-2011, 21:19
ohaa :D

katılıyorum 9062

Q_oksijen
19-12-2011, 21:36
Q_oksijen (http://forum.travian.com.tr/member.php?15946-Q_oksijen)
uNeVeN (http://forum.travian.com.tr/member.php?242-uNeVeN)+

Köye bak nan ! (:

oguz&ayca
19-12-2011, 21:49
Anlatım bozuklugu ((:

Anlatımdaki bozukluk önemli degil ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz icratta bozukluk yok gayet iyiyiz.

ardesen_1907
19-12-2011, 21:51
kahramanın etkisi vadır. yoksa ölmez bana görede.

http://travian-reports.net/tr/report/501373b48ff Vallah adamın kahramnı 6. seviyede şuanda öncesinde nerde idi bilmiyorum kı hepsini savunmaya mı vermiştir onda bilmiyorum o nufustaki kişi dağıtımı üretimede vermiş olabilir ama bu denli bir etkisi olabir mi bilmiyorum T4 geitirdiği bir durum mu onuda bilmiyorum :) bu konuda açıklama yapacak kişiler aranıyor :D

Q_oksijen
19-12-2011, 22:11
Anlatımdaki bozukluk önemli degil ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz icratta bozukluk yok gayet iyiyiz.
1.Ben senin icraatına laf etmedım (;
2.Ben senin kurdugun cümlenin ayinesine de laf etmedim..
3.Ve ben sadece cümledeki anlatım bozuklugunu dile getirdim, bunu büyütüp prim kazanmaya veya popülerlik peşindeysen hiç ugraşma dostum;

Hadi sana iyi oyunlar...!

ultrAslan
19-12-2011, 22:19
nihahaha gene polemikler olmasın relaks olun hekes makara yapıyor kakaraya çevirmeyin :D

spedar
19-12-2011, 22:28

COF [AN-AS] SAVASI nın başlayacagını nerden biliyorsun ?

oguz&ayca
19-12-2011, 22:44
1.Ben senin icraatına laf etmedım (;
2.Ben senin kurdugun cümlenin ayinesine de laf etmedim..
3.Ve ben sadece cümledeki anlatım bozuklugunu dile getirdim, bunu büyütüp prim kazanmaya veya popülerlik peşindeysen hiç ugraşma dostum;

Hadi sana iyi oyunlar...!

İhtiyacım varmı sence popülerlik kazanmaya ? Biraz klasik olacak ama bizi bilen bilir bilmeyende ögrenir.

Q_oksijen
19-12-2011, 22:49
İhtiyacım varmı sence popülerlik kazanmaya ? Biraz klasik olacak ama bizi bilen bilir bilmeyende ögrenir.
:D Heeeeeeeee
http://inciswf.com/1269236582.swf

saraykışlaa
19-12-2011, 23:09
http://travian-reports.net/tr/report/501515c446e

t4 çıktı mertlik bozuldu
2 kere 1,600 altında alsan
tüm kafesleri toplayıp kahramanını fermanlada geliştirsen
saraykışla altın almadan yapıcanı yapar
imzasını atar
bu oyunun parayla oynanmadığını gösterir
MESAJLAŞMAMIZ

2 SEFER1600 ALDIM FERMAN KONUSUNDA YANILIYOSUN İLK ALANLARDAN DEĞİLİM

slm
sana bi şey sorucam
ama dürüstçe cevap vermeni istiyorum

kahramanın saldırı gücün ile orantılı değil
en az 500 ferman almışsınki 40 fermen 10,000 gümüşe gidiyor ki sen ilk ferman alanlardansın o yüzden daha fazlaya almışsındır
yani en az 1,200 altın fermana gitmiştir

300 e yakın hayvan esir almışsın
ortalama 200-400 arasına 1 kafes satılıyor
yani en az 900 altında buna harcamışsındır

vücut ve sağ elindeki kılıcı saymıyorum bile

kaç altın aldın bu oyun için ?

r 0 0 t
20-12-2011, 00:05
Panter Emel görmesin bu raporu Soner :)

saraykışlaa
20-12-2011, 00:12
Panter Emel görmesin bu raporu Soner :)

hayvan katili diye davayı açar
yakalarsada parçalar valla :D

CİTİZEN
20-12-2011, 03:46
http://travian-reports.net/tr/report/501373b48ff Vallah adamın kahramnı 6. seviyede şuanda öncesinde nerde idi bilmiyorum kı hepsini savunmaya mı vermiştir onda bilmiyorum o nufustaki kişi dağıtımı üretimede vermiş olabilir ama bu denli bir etkisi olabir mi bilmiyorum T4 geitirdiği bir durum mu onuda bilmiyorum :) bu konuda açıklama yapacak kişiler aranıyor :D

saldırıyı görüp kahramanın tüm puanlarını savaş gücüne aktarmış olabilir dediğiniz gibi 6. seviyede ise kahramanı bu da aşağı yukarı 2000 ile 2500 arası bi savaş gücü yapar tek başına kahramanın ekstra başka bir nesne yoksa tabi, birde T4 sürüm ile beraber gelen ve çite,sura,toprak sipere savaş puanı ekleyen bir durum var eskiden siper sadece köyde bulunan savunmaya bonus sağlıyordu ama yeni sürümde hem bonus hemde savunma puanı var çitin , köşkün sayesinde eskiden köyün kendi başına bir savunma gücü vardı biraz onunkine benziyor ama tabi köydeki savunmaylada birleşince daha etkin oluyor çitin seviyesinin yüksekliğine göre, artı birde moral bonusunuda eklerseniz savunan kişiye ortaya böyle bir tablo çıkması muhtemeldir...

si&ma
20-12-2011, 07:35
saldırıyı görüp kahramanın tüm puanlarını savaş gücüne aktarmış olabilir dediğiniz gibi 6. seviyede ise kahramanı bu da aşağı yukarı 2000 ile 2500 arası bi savaş gücü yapar tek başına kahramanın ekstra başka bir nesne yoksa tabi, birde T4 sürüm ile beraber gelen ve çite,sura,toprak sipere savaş puanı ekleyen bir durum var eskiden siper sadece köyde bulunan savunmaya bonus sağlıyordu ama yeni sürümde hem bonus hemde savunma puanı var çitin , köşkün sayesinde eskiden köyün kendi başına bir savunma gücü vardı biraz onunkine benziyor ama tabi köydeki savunmaylada birleşince daha etkin oluyor çitin seviyesinin yüksekliğine göre, artı birde moral bonusunuda eklerseniz savunan kişiye ortaya böyle bir tablo çıkması muhtemeldir...

cermenleri resmen harcamışlar bu sürümde artık wow köylerini roma almak lazım ozaman cermenin bu üstünlüğüde gitmiş romaya göre yarı yarıya sur etkisi

CİTİZEN
20-12-2011, 09:26
cermenleri resmen harcamışlar bu sürümde artık wow köylerini roma almak lazım ozaman cermenin bu üstünlüğüde gitmiş romaya göre yarı yarıya sur etkisi

yok sur bonuslarında herhangi bir değişiklik yok yine en sağlamı cermen toprak siperi, 20 seviye roma suru için 53 koçbaşı, 20 seviye galya çiti için 106 koçbaşı ve 20 seviye cermen toprak siperi için 263 koçbaşı gerekmekte yıkabilmek için....
benim yukarıda ki mesaj da bahsettiğim köye savunma puanı eklendi surlar sayesinde ama tabi bu öyle çokda fazla bir etki değil sonuç olarak 5 seviye bir çitin etkisi 1 tane palanx değerinde, yani boş bir köyde 5 seviye bir çit var ise köyde 1 adet palanx ile savaşmış olacak ki bu da uzun vadede büyük ordular için çok önemli şeyler değil ama oyun başında yağmacılar için illaki her yağmada 1-2 asker kaybı demek boş köylerde... Tabi birde bu etki sadece galya için değil tüm ırklara eklenen bir özellik...

si&ma
20-12-2011, 10:08
yok sur bonuslarında herhangi bir değişiklik yok yine en sağlamı cermen toprak siperi, 20 seviye roma suru için 53 koçbaşı, 20 seviye galya çiti için 106 koçbaşı ve 20 seviye cermen toprak siperi için 263 koçbaşı gerekmekte yıkabilmek için....
benim yukarıda ki mesaj da bahsettiğim köye savunma puanı eklendi surlar sayesinde ama tabi bu öyle çokda fazla bir etki değil sonuç olarak 5 seviye bir çitin etkisi 1 tane palanx değerinde, yani boş bir köyde 5 seviye bir çit var ise köyde 1 adet palanx ile savaşmış olacak ki bu da uzun vadede büyük ordular için çok önemli şeyler değil ama oyun başında yağmacılar için illaki her yağmada 1-2 asker kaybı demek boş köylerde... Tabi birde bu etki sadece galya için değil tüm ırklara eklenen bir özellik...

surların dayanıklılığında bi değişiklik yok ekstadan sura savunma bonusu koymuşlar cermenin bu üstünlüğünü bonusla kapamaya çalışmışlar biz oyunu çözene kadar server biticek ;)

CİTİZEN
20-12-2011, 10:17
surların dayanıklılığında bi değişiklik yok ekstadan sura savunma bonusu koymuşlar cermenin bu üstünlüğünü bonusla kapamaya çalışmışlar biz oyunu çözene kadar server biticek ;)

evet , inşallah koçbaşı basma alışkanlığı ediniriz bu sayede belki biz Türklere böyle bir faydası olur :)

Reikomonse
20-12-2011, 10:20
car tv shows list, dvd format for dvd players (http://dvd-format-for-dvd-players.2006.buyingmovietickets.com/). cars toons mater tall tales. business book store. buy 70 s costumes, dvd double layer discs (http://dvd-double-layer-discs.2006.buyingmovietickets.com/). buy a property in spain, dvd gone (http://dvd-gone.2006.buyingmovietickets.com/). cbs movies list. canada clothing stores online. buy a mobile home, dvd games (http://dvd-games.2006.buyingmovietickets.com/). car purchase usa, dvd audio computer (http://dvd-audio-computer.2006.buyingmovietickets.com/). buy school uniform.

ardesen_1907
20-12-2011, 10:40

köyündeki askerlerden kaynaklanmıyor kahramnsız bir ölçüm yaptım ve adamın asker zırhlarını hepsini 10 yaptım ki 10 olmaları imkansız o nufusa göre adamın çitini 15 yaptım ki oda imkansız Onlara rahmen kafa kafaya gitti.:D Bugün üşenmedim adam'a yazdım kahramanın bonuslarını nereye verdin diye hepsini savaş gücüne vermiş :D Yeni sürümde kahramanın etkisi çok büyükmüş onu bir kez daha anladım. Dün itibari ile T4 den bir yenilik daha kaptım çok heycanlıyım :D

Suzie
20-12-2011, 11:06
evet , inşallah koçbaşı basma alışkanlığı ediniriz bu sayede belki biz Türklere böyle bir faydası olur :)

burada fazla koça gerek yok ki =)

3x de natar koçu wow dan seviye aldı ( 200 koç )

5 6 k koçlar rahat 10 seviye alıyordu

wow un 1 e 1 tahıl yemesi yüzünden fazlada def toparlanmıyor =)

Sur cok zayıf kağıttan yapılıyor sanki =)

CİTİZEN
20-12-2011, 11:17
burada fazla koça gerek yok ki =)

3x de natar koçu wow dan seviye aldı ( 200 koç )

5 6 k koçlar rahat 10 seviye alıyordu

wow un 1 e 1 tahıl yemesi yüzünden fazlada def toparlanmıyor =)

Sur cok zayıf kağıttan yapılıyor sanki =)

haklısınız TR de koç basma alışkanlığımız olmadığı gibi savunma basmayı da sevmiyoruz o yüzden wowlarımız kağıttan kuleler gibi oluyor pat diye yıkılıyor ama avrupa da da aynı şekilde gidersek nal toplamaktan başka birşey yapamayız o yüzden önce burda hem koç hem de savunma basmayı öğrenelim ki orada işimiz daha kolay olsun yoksa hiçbirşey hayalden öteye gidemez...
ayrıca ben eleme serverinde kasmamıza gerek yok gibi söylemlere pek katılmıyorum önce burada bu işi iyi kıvırmalıyız organizasyonlar v.s güzel savaşlar ortaya koymalıyız ki pratiğimizi arttıralım eksiklerimizi avrupaya gidinceye kadar tamamlayalım. bence burası bir nevi idman alanı olsun bol bol çalışılmalı yoksa avrupa biletini almak çok basit zaten...

spartacus
20-12-2011, 12:40

cit kurmustur. üstne tüm puanları savunmaya vermiştir o anda. yai 6 seviye az değil bana göre. eger linde itemde varsa kahramanın gecmiş olsun derim. ama kahraman t4 de gercekten abartıldı. ilk cıktıgında silid deneme amaclı oynamaya basladım korum sürem bitmeden 500 tokmak bastım dibimdek elemanı kestim bi gec eleman elindeki kahramanla tüm askerleri kesti:) işte böle bi kahraman hacı :)

spartacus
20-12-2011, 12:44
COF [AN-AS] SAVASI nın başlayacagını nerden biliyorsun ?

bilmiyoruz tahmin ediyoruz. kuvvetlibi tamin. fatunun yazdıkları. the cofun sessizliği vs. parcaları birleştirince insan sonuc olarak aradasavas cıkar diyebilir. ama tahmin bu yanılıyorda olabiliriz.

spartacus
20-12-2011, 12:54
http://travian-reports.net/tr/report/501515c446e

t4 çıktı mertlik bozuldu
2 kere 1,600 altında alsan
tüm kafesleri toplayıp kahramanını fermanlada geliştirsen
saraykışla altın almadan yapıcanı yapar
imzasını atar
bu oyunun parayla oynanmadığını gösterir
MESAJLAŞMAMIZ

2 SEFER1600 ALDIM FERMAN KONUSUNDA YANILIYOSUN İLK ALANLARDAN DEĞİLİM

slm
sana bi şey sorucam
ama dürüstçe cevap vermeni istiyorum

kahramanın saldırı gücün ile orantılı değil
en az 500 ferman almışsınki 40 fermen 10,000 gümüşe gidiyor ki sen ilk ferman alanlardansın o yüzden daha fazlaya almışsındır
yani en az 1,200 altın fermana gitmiştir

300 e yakın hayvan esir almışsın
ortalama 200-400 arasına 1 kafes satılıyor
yani en az 900 altında buna harcamışsındır

vücut ve sağ elindeki kılıcı saymıyorum bile

kaç altın aldın bu oyun için ?

sonuna kadar katılıyorum:)

DehSet
20-12-2011, 13:02
Sarmıyor Kemal eleme farkındasın dimi ? hemde hiç ama hiç sarmıyor ne oyunda nede forumda bir heyecan var, Ne yapacaz böyLe :D

ardesen_1907
20-12-2011, 13:13
cit kurmustur. üstne tüm puanları savunmaya vermiştir o anda. yai 6 seviye az değil bana göre. eger linde itemde varsa kahramanın gecmiş olsun derim. ama kahraman t4 de gercekten abartıldı. ilk cıktıgında silid deneme amaclı oynamaya basladım korum sürem bitmeden 500 tokmak bastım dibimdek elemanı kestim bi gec eleman elindeki kahramanla tüm askerleri kesti:) işte böle bi kahraman hacı :)

Çitten değil tek fark KAHRAMAN, Ama olması lazımdı adına yakışan biri olmuş harbi KAHRAMAN cuk diye oturmuş işte :D

Q_oksijen
20-12-2011, 13:34
Sarmıyor Kemal eleme farkındasın dimi ? hemde hiç ama hiç sarmıyor ne oyunda nede forumda bir heyecan var, Ne yapacaz böyLe :D
Aynen dostum...

si&ma
20-12-2011, 13:42

bu kadar amaçsız oynarsan tabiki sarmaz asker bas çevreni temizle kötü oyuncu varsa avrupa hakını elde edemsin bu sezon avrupa bileti almak öle çokta kolay değil 1000 kişi daha az katılıcak oyüzden bence baya bi çekişme yaşanıcak oyun oynuyosan elemde olsa hakını vericen sonra avrupada hezimet yaşıyoruz sen saldırmadığın için belkide bölgende kötü oyuncular avrupaya gitme hakını elde edicekler turnuvadansa elemeler çok daha önemli herşeyin temelleri burda atılıcak

spedar
20-12-2011, 14:04
bilmiyoruz tahmin ediyoruz. kuvvetlibi tamin. fatunun yazdıkları. the cofun sessizliği vs. parcaları birleştirince insan sonuc olarak aradasavas cıkar diyebilir. ama tahmin bu yanılıyorda olabiliriz.

henüz ortada birleştirilecek bir parça yok birlikleri savaştırmadan once birliklerdeki dengeleri gozetmek gerek,AN birlikleri de cof birlikleri de çok kaliteli oyunculardan kurulu

her ikisinin bolgesinde de farklı dengeler var

bu oyunda hersey denge uzerine kurulu, bireysel surtusmeler degil dengeler belirler, savaşı da birleşmeyi de

zamanla daha net gorulur hersey

birilerini savastırma sevdasına dusmeyelim

herkese iyi oyunlar

Suzie
20-12-2011, 14:35
haklısınız TR de koç basma alışkanlığımız olmadığı gibi savunma basmayı da sevmiyoruz o yüzden wowlarımız kağıttan kuleler gibi oluyor pat diye yıkılıyor ama avrupa da da aynı şekilde gidersek nal toplamaktan başka birşey yapamayız o yüzden önce burda hem koç hem de savunma basmayı öğrenelim ki orada işimiz daha kolay olsun yoksa hiçbirşey hayalden öteye gidemez...
ayrıca ben eleme serverinde kasmamıza gerek yok gibi söylemlere pek katılmıyorum önce burada bu işi iyi kıvırmalıyız organizasyonlar v.s güzel savaşlar ortaya koymalıyız ki pratiğimizi arttıralım eksiklerimizi avrupaya gidinceye kadar tamamlayalım. bence burası bir nevi idman alanı olsun bol bol çalışılmalı yoksa avrupa biletini almak çok basit zaten...

Hayır demek istediğim wowu cok değiştirmişler

eskiden Askerler normal tahılın yarısını yiyorlardı ama o özelliğide kalkmış o yüzden yeterli defansda toplanamıyor

ben natarın ilk defa wow surundan seviye aldığını gördüm ( 70 lvl saldırısıydı sanırım )

Yani demek istediğim sağlam askerin yanına 10 k koç yetiyor sur'u indirmek icin

DehSet
20-12-2011, 14:55
henüz ortada birleştirilecek bir parça yok birlikleri savaştırmadan once birliklerdeki dengeleri gozetmek gerek,AN birlikleri de cof birlikleri de çok kaliteli oyunculardan kurulu

bu oyunda hersey denge uzerine kurulu, bireysel surtusmeler degil dengeler belirler, savaşı da birleşmeyi de

herkese iyi oyunlar

Hiçte Öyle ßir Sevdamız Yok Olamazda Merak etme dostum.. ßiz isterizki AN-COF Ortak bir strateji kursun elemede ßeraßer Hareket edip kadroları oluştursunlar avrupaya taş gibi gitsinler ßunu ßilmeni isterim yalnız sadece bu benim fikrimdi görünüm oraya doğru gidiyor ßende Şakayla karışık lafını ettim o kadar.. Sanada İyi Oyunlar Hocam <.

oguz&ayca
20-12-2011, 15:22
9063 göcmen besleme kampı :)

DehSet
20-12-2011, 15:30
9063 göcmen besleme kampı :)

Ne güzel iŞte, Güvenilen sığınılacak ßir Limansın . . .

Reader
20-12-2011, 17:05
Biseyler yapmaya calıstım :D http://travian-reports.net/tr/report/501661078a0

oguz&ayca
20-12-2011, 18:00
Ne güzel iŞte, Güvenilen sığınılacak ßir Limansın . . .

BU göcmenleri bozdurup hammaddeye ceviremez miyiz :D

kaansinde
20-12-2011, 18:52
:D :D buda yeni bir kesim http://travian-reports.net/tr/report/501161d0b1c bu mesajı yorumlayacak biri yok mu çok mağdurum :(

kaansinde
20-12-2011, 18:54
http://www.youtube.com/watch?v=NZ7BcKBrmPk

üstteki video kesinlikle benim çektiğim birşey değildir. Nette gördüm paylaşayım dedim :D :D

DİPNOT: sakın gülmeyin sizde aynı durumdasınız :D

CİTİZEN
20-12-2011, 19:38
Hayır demek istediğim wowu cok değiştirmişler

eskiden Askerler normal tahılın yarısını yiyorlardı ama o özelliğide kalkmış o yüzden yeterli defansda toplanamıyor

ben natarın ilk defa wow surundan seviye aldığını gördüm ( 70 lvl saldırısıydı sanırım )

Yani demek istediğim sağlam askerin yanına 10 k koç yetiyor sur'u indirmek icin

biten 3x de bende oynadım ww lerde 1 tahıl yendiği için defanslar az olmamıştır şimdi :) defans askeri basılıp atıldı da siz geri gönderdiyseniz gelen defansı bişey diyemem, tahıl akışı düzenli olduğu sürece isterse 2 tahıl yesin yani bi sıkıntı olmaz, geçen turnuva serverinde wow kuran hesabın tahıl deposunu görmüşsünüzdür tamam orada askerler yarım tahıl yiyordu ama ne kadar yarım yesede o kadarlık depo ile o askerin tahıl akışını sağlamak büyük beceri ister ama düzenli bir akış sağlanmış ki bakılmış o askerlere ölmeden... gelecek turnuvada da durumun pek farklı olacağını sanmıyorum biz defans toplayamiyoruz diye yabancılar da toplamıycak değildir illa ki :) bizde bu organizasyonları falan bu elemede oturtabilmeliyiz yoksa turnuvada yine nal toplarız maalesef...

ultrAslan
20-12-2011, 20:42
bu mesajı yorumlayacak biri yok mu çok mağdurum :(

bana gelen son 10 saldırıda sanırım 5-10 arası asker oluyordu ve hepsi defte asker olmamasına rağmen ölüyordu.. surun çoooooook büyük etkisi var.. sur seviye daha 6 fakat 6 lejyonda telef. :D

http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=16734219|4c98d915

(http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=16734219|4c98d915&t=)

spartacus
20-12-2011, 21:03

herkese iyi oyunlar

o zaman benim gözlerim bozuk ? fatunun profiline bakınca ilerde catısma olabilir fikri dogdu. tabiki şimdi olmaz önce her bölge yerlesecek sonra olursa olur. ancak dediğim gibi tamamen tahmin. ayrıca birilerini catısmaya sürükleme sevdasında değilim. kaldıki bir an oyuncusuyum su anda.

ama herneolursa olsun umarım seviyeli zevkli bir oyun olur. neyse üstad uzatmaya gerek yok zaten

Fatsaliii
20-12-2011, 21:10

herkese iyi oyunlar

bence bunu önce profılını abuk sabuk yazılarla karalayan fatu arkadasına söylemelısın ki sende diyorsun cof ve an bırlıklerı kalıtelı oyunculrdan oluşuyor eee madem öyle kalite karşındaki insan için profilde birşeyler karalama ile düşmezmi.

SSTARKK
20-12-2011, 21:12
http://travian-reports.net/tr/report/501737db493

CİTİZEN
20-12-2011, 21:22
bu mesajı yorumlayacak biri yok mu çok mağdurum :(

sur etkisinin yanında bir de toytatın şimşeklerinin yanına kılıçlılarıda eklemeniz savunma puanında hem yaya hemde atlı savunma puanının birleşip artmasına neden olmuş sadece atlı ile saldırsaydınız savunma pozisyonunda bulunan askerler yaya savunmasına göre daha düşük olan atlı savunması ile karşılayacaklardı sizi hepsini kesemezdiniz belki ama en az bu kesime yakın bir asker kesebilirdiniz...

dn : lütfen artık koçbaşı basalım artık surlar inmedikten sonra böyle yüksek kayıplar olacaktır sürekli...

talha
20-12-2011, 21:55
Üstad,

Muhtemelen yanlış hesap yapmış olabilirsin.
Aşağıdaki hesap tablolarına baktığımızda olay daha iyi açıklık buluyor.

Normal şartlar altında (NŞA) 6 seviye surun etkisi sadece 1 lejyoneri öldürmeye yetiyor.

http://travian.kirilloid.ru/log2.php?BQECAEEFAE5DAA
(http://travian.kirilloid.ru/warsim2.php#a:p23u6Ub#d:p550r1w6#r1uU)
Yeni köy kurduğuna göre, köyünde 10 seviye köşk olduğunu var sayıyorum ve yeniden hesap yapıyorum.
Ölen lejyonerlerin sayısı 6'ya çıkıyor.

http://travian.kirilloid.ru/log2.php?BQECAEEFAPzG9DpnAA

Yani lejyonerleri öldüren sur değil köşk..
Eski sürümle bu sürüm arasında değişen çok bir şey yok.

bana gelen son 10 saldırıda sanırım 5-10 arası asker oluyordu ve hepsi defte asker olmamasına rağmen ölüyordu.. surun çoooooook büyük etkisi var.. sur seviye daha 6 fakat 6 lejyonda telef. :D

http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=16734219|4c98d915

(http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=16734219|4c98d915)

oguz&ayca
20-12-2011, 23:40
ELİMDE TRAVİANI SARSACAK BİR RAPOR VAR BU RAPORA KALPLER DAYANMAZ :)

2 kahramanlı saldırı
http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=16985341|03e866fb
http://travian-reports.net/tr/report/501773429af

(http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=16985341|03e866fb) 2 kahramanla saldırı yapıyor demekki 5 kahraman olsa %100 saldırı bonusuyla ordunun gücü 2 katına cıkacak :D

hikmetbaba23
20-12-2011, 23:52
ELİMDE TRAVİANI SARSACAK BİR RAPOR VAR BU RAPORA KALPLER DAYANMAZ :) 2 kahramanlı saldırıhttp://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=16985341|03e866fbhttp://travian-reports.net/tr/report/501773429af (http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=16985341|03e866fb) 2 kahramanla saldırı yapıyor demekki 5 kahraman olsa %100 saldırı bonusuyla ordunun gücü 2 katına cıkacak :D2 kahramanla nasıl saldırı oluyormuş biri açıklasın lütfen

oguz&ayca
21-12-2011, 00:01
İkiz doğurmuş hesabı actıgında arkadaş :D öyle dedi kahramanı annesi 2iz dogurdu dedi

masterjava
21-12-2011, 00:08
İkiz doğurmuş hesabı actıgında arkadaş :D öyle dedi kahramanı annesi 2iz dogurdu dedi

Çok pis güldüm he gece gece...:D:D

Kışladan her çıkan kahraman mı oluyo, ne iş böle...:D

alibeyköy
21-12-2011, 00:26
http://travian-reports.net/tr/report/5017890396d

kilit raporuda biz koyalım..iyi kesim oldu...

talha
21-12-2011, 00:41
Vaaayyyy,
Daha önceden oyun hatası görmüştüm ama böylesini hiç görmemiştim.
Demek ki bu oyunda her şey mümkün.

2 kahramanlı saldırı
(http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=16985341|03e866fb)http://travian-reports.net/tr/report/501773429af

(http://travian-reports.net/tr/report/501773429af) 2 kahramanla saldırı yapıyor demekki 5 kahraman olsa 0 saldırı bonusuyla ordunun gücü 2 katına cıkacak :D

moustea
21-12-2011, 00:43
http://travian-reports.net/tr/report/50179064087 yeni actım korumalar yenikalktı herif dolfurmus hayvanı baya adaletsiz oldu bu sürüm illa para harcatcaklar ama harcamıcam inadına:D

oguz&ayca
21-12-2011, 00:47
Vaaayyyy,
Daha önceden oyun hatası görmüştüm ama böylesini hiç görmemiştim.
Demek ki bu oyunda her şey mümkün.

:) maceralarda 2 katına cıkıyorsa güzel taktik bulmus eleman

ultrAslan
21-12-2011, 01:02
sağolasın talha kardeş fikrimde yoktu köşk olabileceği :) öğrenmiş olduk..

raporda da bug var sanırım açıklanılabilir bir hata olabilir.

oguz&ayca
21-12-2011, 01:41

ya dogurduguna inanıyorsun öldügüne neden inanmıyorsun diyor adam tem vermeyi reddetti :D 1 tane kalmıs kahraman muhtemelen rapor buglu

si&ma
21-12-2011, 01:50
2 kahraman olabiliyo bazen bu ilk defa olan bişey değilki çok sıkça olmasada daha önce örnekleri epeyce mevcut

talha
21-12-2011, 07:15
Estağfirullah üstad,

Aslında, merkezinde köşk ve sarayı sadece 1'inci seviyede bulunduran birisi olarak, saldırı anında seviye yükseltmenin ne kadar elzem olacağını gösteren bir örnek vermiş oldun :)

talha
21-12-2011, 07:17
Hehehee

Bu arada maşallah nazar değmesin, 9'uncu köyü de atmışsın.
Senin hesap 3X olabilir mi :)

:) maceralarda 2 katına cıkıyorsa güzel taktik bulmus eleman

oguz&ayca
21-12-2011, 07:55
Hehehee

Bu arada maşallah nazar değmesin, 9'uncu köyü de atmışsın.
Senin hesap 3X olabilir mi :)

10da duracak bugün pop icin oynamıyorum ben köylerin hic birinde boş bina yok üretim hepsi. sabit 5500 üretim var 300 nufuslu köylerin tamamında.

SİVEREKLİ
21-12-2011, 08:38

2 kahramanlı saldırı
(http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=16985341%7C03e866fb)http://travian-reports.net/tr/report/501773429af

(http://travian-reports.net/tr/report/501773429af) 2 kahramanla saldırı yapıyor demekki 5 kahraman olsa 0 saldırı bonusuyla ordunun gücü 2 katına cıkacak :D

7 kocalı hürmüz varda iki tanecik kahramanı dayıma çok mu gördünüz be :) dayıcım senin kahramanlar karı kız yüzünden birbirine düşmesse çok iş yapar ahada o kadar:) (http://travian-reports.net/tr/report/501773429af)

TRAVİAN
21-12-2011, 10:54
Herkeze başarılar........

DehSet
21-12-2011, 11:02
http://inciswf.com/mov0001.swf

Bir Arkadaşın Profilinde buldum, Kulaklık takıpta Dinleyin ßen ßunun sayesinde 2 Kişiyi zıplattım :D

trusta
21-12-2011, 11:44
http://inciswf.com/mov0001.swf

Bir Arkadaşın Profilinde buldum, Kulaklık takıpta Dinleyin ßen ßunun sayesinde 2 Kişiyi zıplattım :D

eyyy bu ne ALLAHtan açtığımda kulaklığı bırak hoperlor bile kapalıydı))))))))))

Q_oksijen
21-12-2011, 15:29
Az önce gördüm 120 x ferman 105.000 gümüşe gitti,
Yanılmıyorsam 1050 altın edıyor bu :confused:
ÇILDIRDINIZ MI BE...!

Reader
21-12-2011, 15:42
Yanılmıyorsam 1050 altın dıyor bu :confused:
ÇILDIRDINIZ MI BE...!

Para var Huzur var :D

ultrAslan
21-12-2011, 15:51
Systemupgrade

Yeni sürüm yükleniyor.Lütfen kısa bir süre bekleyiniz...

bunudamı görecektikk :(((
yönetimm istifaa!!!

Mr.Nonstop
21-12-2011, 15:53
Yanılmıyorsam 1050 altın edıyor bu :confused:
ÇILDIRDINIZ MI BE...!

Gümüş Transferş Yapıyor Birileri (:

fatu
21-12-2011, 15:54
Gelde isyan etme arkadaş şimdi. :)

Mr.Nonstop
21-12-2011, 15:56
Gelde isyan etme arkadaş şimdi. :)

Sorun İlettim Az Bekle Kadir (: Düzeltecekler

Reader
21-12-2011, 15:56
Yeni bir seylermi qeliyor acaba :D

Mr.Nonstop
21-12-2011, 15:57
Yeni bir seylermi qeliyor acaba :D

Yok ya Oyun'da Olan Bug vs Gibi Şeyler Düzeltiliyor... :)

fatu
21-12-2011, 15:57
Sorun İlettim Az Bekle Kadir (: DüzelteceklerHayvanlar türeyecek vahalarda, tertemiz vahacıklarım vahacıklarım. hahahahaha

Mr.Nonstop
21-12-2011, 15:58
Hayvanlar türeyecek vahalarda, tertemiz vahacıklarım vahacıklarım. hahahahaha

Türesinler Toplarız (: Hayvanlardan Kurulu Bir Defans Ordum Var ! :) ahaha

Zeus
21-12-2011, 15:59
Gümüş Transferş Yapıyor Birileri (:

Ne alaka :p belkide alan var :D

Mr.Nonstop
21-12-2011, 16:00
Ne alaka :p belkide alan var :D

Oyun'u Bilmesem İnanırdım Belki :P :)

black1965
21-12-2011, 16:01
sıktı ama bu upgrade

Zeus
21-12-2011, 16:03
[ı] oyun'u bilmesem inanırdım belki :p :)[/ı]

http://img513.imageshack.us/img513/4858/51255037.png
:D :D

ultrAslan
21-12-2011, 16:04
ne sağdaki vaaaar ne soldaki ama yinede yukarlardayım :D
özetle: hesabın plus olmasına gerek yok oyuncu plus olsun yetiyor:D

trusta
21-12-2011, 16:05
1 şifa merhemini 23000 gümüşe gittiğini çok defa gördüm transfer düpe düz benden başka herkez yapıyor )))))

patriyot
21-12-2011, 16:05
Oyun'u Bilmesem İnanırdım Belki :P :)

kedidir kedi.

Mr.Nonstop
21-12-2011, 16:06

Açıkcası 2x Ön eleme Turnuvasına Bu Kadar Para Yatırmanı Şiddet İle Kınıyorum Fazla Paran Varsa Fakir Fukara Dagıt Sevap'a Girmiş Olursun (:

Burada Harcıyacagın Parayı Ruslar'a Karşı Kullanırsın (:

Bizde Para mı Yok =)

Bitmeyen Paralarımız , Ölmeyen Baltalarımız Var !!

Zeus
Yok yani altın aktarımı demeyi n herşeye parası olan altın alıyor :D

Zengindir Türk Milleti :p

Dip: Bu altınlar bu serverde değil baska serverde :D

Mr.Nonstop
kedidir kedi.

Nankör ' müyüm (: Osman Abi