PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turnuvaya geleceklerin dikkatine...

Sayfa : [1] 2

COF Kemal Başer
03-12-2011, 11:12
COF BİRLİĞİ OLARAK ÇOK KALİTELİ VE AKTİF YÜZLERCE OYUNCU İLE GİDİYORUZ.

GELECEK HER OYUNCUYA KAPI AÇIKTIR.

yalnız şartlarımız ve uygulanacak stratejilerimiz var;

çıkarda çılgın bir rus forumu okuyup türkçe çeviri yaparsa tüyo almaması adına belirli ölçüde yazacağım;

öncelikli hedef elemelerde ortak bir strateji izlemek. Oyunu şahıs ya da bireysel hesaplar için oynamayacağız; oyunu TÜRKİYE için oynayacağız.

Adamlar 7 günde wow dikip ezdiler resmen. Bu defa daha organize ve bağlı bir ekiple gideceğiz.

önümüze çıkan, birlik anlayışından yoksun oraya kendince show yapmaya gelen oyuncuları önce ben indiririm haberiniz olsun.

türk serverlerinden bayağa bir oyuncuyuda bu çatıya alıyoruz.

Elemelerde başarı gösteren her oyuncu, sıralamada dışarıda da kalsa yol vermeyeceğiz. Onu da ekibe alacağız.2x olan ve t4 olan bir serverde "t4 tecrübesi olan" aktif her oyuncuyu değerlendireceğiz.

her hesaba en az 2 oyuncu bakması sağlanacak!

Ruslar Ukrayna ve com server üzerinden de binlerce oyuncuyu oyuna sokup sayısal olarak üstünlük kuruyorlar.
Tüm birlikleri elemede gerçek hayatta da asker olan bir oyuncu yönetiyor. Yani Tüm birlik sorunları tek elden yürütülecek, geçen sefer ki gibi önce kendimize yabancı olmayacağız!

Oyunu kazanmanın tek yolu geçen ki gibi uzaklara gitmek değil, tam tersi Rusların da yerleşeceği Güneybatıya girip gerilla taktiği ile onları vurmaktır.

5 Sezondur Güneybatı hakimiyetimizi bilenler bilir. Bu defa yanımıza Rus düşmanı Almanları da alacağız, Portekiz, İspanyol ve Polonyalıların da ağzı yandı, bu diplomasiyi sağlayacak o dilleri bilen hata o ülkelerde yaşayan dostlarımız bu konu için hazırlandılar.

Diplomasi, rehberlik, birlik sorunları , yapılanma ve en iyi organizeyi sağlayacak oyuncular hazır.

tüm gücümüzü alınacak intikam için turnuvaya veriyoruz!

elemelerde iyi oyuncuyu sistem değil biz seçeceğiz arkadaşlar, hep beraber!

Birlik ve beraberlik oyunu bu! Dayanışmayı turnuvaya taşırsak şikeci rusların hakkından geliriz.

COF Birliği adına,

THE COF

si&ma
03-12-2011, 11:24
sesli harfleri fazla kulanmazsanız çeviri yapamazlar ruslar kendi forumlarından daha fazla takip ediyo burayı oyüzden dikatli olmak lazım

kurtlarla dans
03-12-2011, 12:06
turnuvaya katılacak tüm oyuncu arkadaslarıma başarılar diliyorum.sanırım bu sefer ki eleme turu iyi oyuncu kaybı olmadan kalp kırmadan çekişmelerden uzak oyun anlayışıyla geçer.

herkes yazıyor veya yazmıştır bende birşeyler karalıyayım dedim.ilk önce hedefler arasında eleme turunun kısa tutulması kısır ekişme ve tartışmalara neden olmadan bitirilmesi gerektiğidir.birde en önemlisi daha öncede bahsedildiği gibi ruslar sadece kendi serverlerinden oyuncularla gelmediler başka ülke 2x lerindende oyuncu toplulugunu turnuvaya taşıdılar.dediğim gibi türkiye 2x eleme turunu kısa tutup diğer ülke 2x eleme serverlerindende turnuvaya oyuncu taşıyabilirsek aleyhimize olacaktır.

bunun için çalışmalar ve kaydolmalar varmı yokmu bilmiyorum ama geçen 2x elemelerinde macar2x indede oynamış biri olarak o serveri tavsiye edebilirim.yabancı serverde oynayıpta yada oynayacak oyuncu arkadaslar varsa burdan duyuru yaparlarsa bilinçli bir şekilde gidilmiş olacaktır.tekrardan avrupada türk oyuncuları adına başarıya endekslenmiş tüm oyuncu arkadaslara başarılar diliyorum

EfesPilsen
03-12-2011, 14:29
Hadi hayırlısı :)

Ama bu sefer nazdrovia değil Şerefe COF dememiz lazım :)

Mr.Nonstop
03-12-2011, 14:37
THE COF

Öyle Bir Konuştun Ki Duygulandım.. ((:

Benim Avrupa Finalleri 2012 ' de Oynamaya Hak Kazanmış Bir Hesap'ım Var..

Ama Sadece Bu Konuşma İçin Oynayabilirim...

Geçen 3x ( T4 ) ' Den Baya Bir Tecrübem Var.. (:

Eğer Birliğinizde Banada Yer Varsa Gelebilirim.. (:

Bozkan73 ( Fatih ) Güneydoğu'da Oluşum Kuruyor Orayada Gidebilirim

Ama Bi Söyliyim Dedim.. :)

yildizimsinsen
03-12-2011, 14:49
5 Sezondur Güneybatı hakimiyetimizi bilenler bilir. Bu defa yanımıza Rus düşmanı Almanları da alacağız, Portekiz, İspanyol ve Polonyalıların da ağzı yandı, bu diplomasiyi sağlayacak o dilleri bilen hata o ülkelerde yaşayan dostlarımız bu konu için hazırlandılar.

COF Birliği adına,

THE COF
hemen hemen herkesi yazmışsın ama bir ülkeyi unutmuşsun.. o da bu oyunda tanıyıpta gurur duyduğum tek yabancı birlik Çekler.. yani KSN_MOD birliği.. neden gurur duyduğumu da oynayanlar az çok bilir.. bilmeyenler de WWcumuz murseb19 un profiline baksa bile yeterli olur..
katılacaklara başarılar,umarım her şey bu sefer birlik beraberlik ile geçer..

Karbonat
03-12-2011, 15:16
Bölge ne olacak. Öncelikle bunu seçmeliyiz.
Bölge seçilsin ki yavaş yavaş kayıtlara başlayalım.

COF Kemal Başer
03-12-2011, 17:07
Bölge için erken diye düşünüyorum. Öncelikle diğer elemelerin olduğu forumlarda illa ki yazılacaktır nerelere ağırlıklı gidecekleri. Buna göre bir analiz yapıp asıl turnuvaya ona göre gideriz.

Elemelerde 3000 oyuncu gidecekse, her hesaba en az 2 kişi bakacaksa en az 6000 kişiye ihtiyaç var.

Kendi toparladığım oyuncular yeterince var. Ama oyunun en iyisi de olsak haddimizi biliyoruz.Daha fazla aktif oyuncu, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.

Biz türkiye elemelerinde güneybatıya yerleşeceğiz.Oyuncu adım THE COF olacak yine.COF Çatısında toplanacağız.

Turnuvaya gittiğimizde yine aynı çatıda, incelemelerimiz sonucunda seçtiğimiz bölgeye gideceğiz.

Elemenin son zamanlarında elemeye giden tüm oyunculara yazacağız hangi bölgeye gideceğimizi ve hangi saatte hesapları aktifleyeceğimizi.

DehSet
03-12-2011, 19:11
Umarım Stratejiler iŞe yarar :D Gerilla taktiğini ben tuttum ve umarım bu sefer ( abiii benim askerleri sana destek yollasam sen onları saldırıya Cıkarırmısın ) diye soran oyuncular olmaz :D ELeme serverinde yağma bol olacak ama turnuvada zırnık koklatmaz kimse ve ne varsa vahalardan onlarla yetilinecek ona göre şu yağma alışkanlığındanda vazgecilmesi lazım yağmasızda oynamayı öğrenmek lazım eğer oyunun ilk aşamalarında ayakta kalmak istiyorsak.. Birde Rusların en az 2-3 tane muhakkak multi hesapları vardı bizimde hileli oynamamız Şart maalesef bu bir gercek, COF Birliğini çok duydum çok methedildiniz Umarım sizde Göbeğinizin suyunu ALmazsınız :D Ben yine Orada QLaCam ...

nasuhalgul
03-12-2011, 19:26
COF birliği ile aynı serverda oynadığımı hatırlamıyorum. ama söylenenler kulağa hoş geliyor.
adi hayırlısı diyelim bekliyelim...

Influenza
03-12-2011, 20:26
Saydığınız ülkeler değilde yildizimsinsenin de dediği gibi sdece çeklerle yapılacak anlaşma bile bizim için yeter. Adamlar cidden sadık. Diğer ülkelerle birleşipte arakadan vurmayacaklarını garanti edemeyiz. Ayrıca ruslar nasıl tek başlarına tüm serverı dize getirdiyse bizde aynı şekilde yapabiliriz. Organize olmamız sorundu bunuda gerçekleştirirseniz sorunumuz kalmaz elemedeki performansınız sanırım size katılcak oyuncuların sayısını belirliycektir. şimdiden başarılar.

nasuhalgul
03-12-2011, 21:05
ilk turnuvanın sonucu bir daha yaşanmayacak. ne ruslar 6-7 wow alıp diğerlerini sıfırlayabilecek nede biz rusların yaptıklarını tekrarlayabilecez. sebebide gayet açık. ilk turnuvada tek hazırlıklı gelen ruslardı (ve oyunuda cidden iyi oynuyorlar). böyle oluncada sonuç kaçınılmazdı.
bir sonraki turnuvada biz ne kadar sağlam başlarsak başlayalım, bundan sonra ilk turnuvadaki gibi laçka bir serveri bulamayacağız. bizde bulamayacağız ruslarda bulamayacak.
bu sefer karşımızda sağlam, toparlanmış alman serverinden ve .com serverinden gelenlerde olacak. ikinci turnuvada en çok ruslar hayal kırıklığını uğrayacak. çünkü bir çok ülke toparlanmış bir şekilde gelecek.

Suzie
03-12-2011, 21:11
Bölge için erken diye düşünüyorum. Öncelikle diğer elemelerin olduğu forumlarda illa ki yazılacaktır nerelere ağırlıklı gidecekleri. Buna göre bir analiz yapıp asıl turnuvaya ona göre gideriz.

Elemelerde 3000 oyuncu gidecekse, her hesaba en az 2 kişi bakacaksa en az 6000 kişiye ihtiyaç var.

Kendi toparladığım oyuncular yeterince var. Ama oyunun en iyisi de olsak haddimizi biliyoruz.Daha fazla aktif oyuncu, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.

Biz türkiye elemelerinde güneybatıya yerleşeceğiz.Oyuncu adım THE COF olacak yine.COF Çatısında toplanacağız.

Turnuvaya gittiğimizde yine aynı çatıda, incelemelerimiz sonucunda seçtiğimiz bölgeye gideceğiz.

Elemenin son zamanlarında elemeye giden tüm oyunculara yazacağız hangi bölgeye gideceğimizi ve hangi saatte hesapları aktifleyeceğimizi.

Bölge sorun değil

Hangi bölge olursak olalım 0|0 a cok yakın olmalıyız yoksa umudumuz kalmaz...

Wow lar ın 0|0 da cıkması İyi tılsımların bu bölgelerde cıkması

Yani acıcaksı 0|0 a yakın olursak ve adam gibi org olunursa şansımız artar

Ruslar bu turnuvada wowa 40 m defans da dikemez öyle kolay kolay t4 de asker ler 1 e 1 tahıl tüketiyor =)

daredewill
03-12-2011, 22:15

sen geliyorsun ama karşındaki armut toplamıyor komik olmuş

çıkarda çılgın bir rus forumu okuyup türkçe çeviri yaparsa tüyo almaması adına belirli ölçüde...

Ruslar ve diğerleri burda şuanda yazdığın yok geliyoruz açılın ulen gibi sözlere kanmaz oyunda seni tartar ölçer biçer sonrada taşı gediğine koyar.

Adamlar 7 günde wow dikip ezdiler resmen. Bu defa daha organize ve bağlı bir ekiple gideceğiz.

El yumruğunu yemeyen kendininkini taş zannedermiş cof gibi 10 birlik olsada sonuç değişmicekti.

...birlik anlayışından yoksun oraya kendince show yapmaya gelen oyuncuları önce ben indiririm haberiniz olsun.

bu şu demek Kemal Başer bir birey olarak egolarından sıyrılamamış ve bir birliği bırak bir obayı bile idare edecek yeteneğe sahip değil bazı oyuncular vardırki şuanda hiç duymadığım Kemal Başer gibi atıp tutar ama oyun sonunda nedense hiç haritada göremeyiz önce bir başkanda aranması gereken tevazudur bir başkanın kendine sorması gerekende budur ben kimimki başkasını yıkayım yada yıkmak kolay olan şeydir hep önemli olan yapıcı olabilmektir.(bazı oyuncular vardır daha siz buralarda yokken buralarda öğrendiğiniz bir çok şey onların eseridir bu oyuncular bir bölgeyi komple ortadan kaldırabilecek güce sahiptir bknz örnek ilk s1'den bu yana herkesin tanıdığı birisi http://tournament.travian.com/

Oyunu kazanmanın tek yolu geçen ki gibi uzaklara gitmek değil, tam tersi Rusların da yerleşeceği Güneybatıya girip gerilla taktiği ile onları vurmaktır.

Buda cofun kendi bölgesi sanırımki bu bölgeyi söylediler ama maalesef olaylardan haberiniz yok server 2x ve şuanda tr oyuncuları yakın savaşı bilmeyip bu server dostluk kardeşlik rüzgarları estirdiği gibi 300lere gitmeye alışık oysa rus oyuncular ne guney batı ne guney dogu nede dıger bolgeler
sadece 0 0 etrafında bır demır yumruk oluşturup 2x uretım hızı olan serverde x gıden askerlerın avantajını yakınlıkla sağlamış ve sürüden ayrılanları tek tek yıkmasını bilmişlerdir.

arap yahudi vs bunlarıda alak gelin tanış olalım:):) önce biraz tarihimizi bilmek lazım buda sizlerin sorunu kısa bir hatırlatma ingilizler süveyş kanalını ele geçirirken araplar hastanede osmanlı askerlerini süngüden geçiriyorlardı

uzun lafın kısası travianın eskilerinden birisi profiline şunu yazardı

''Ünvanlara hak etmeden sahip olanlar annesinin elbisesini giymiş küçük kız çocuklarına benzer''

dereyi görmeden kuru sıkı atmayalım turnuva sonunda da aaaa ben annemin elbisesini giymişim bi iki beden küçüğü yok mu demek zorunda kalmıyalım oyun oynamanın birlik beraberlik insan ilişkilerinden geçtiğini unutmuyalım, yeni ergenler gibi asarım keserim olurdu olmazdı ile bu işler yürümüyor maalesef herkese başarılar...

nasuhalgul
03-12-2011, 23:53

Ruslar ve diğerleri burda şuanda yazdığın yok geliyoruz açılın ulen gibi sözlere kanmaz oyunda seni tartar ölçer biçer sonrada taşı gediğine koyar.

El yumruğunu yemeyen kendininkini taş zannedermiş cof gibi 10 birlik olsada sonuç değişmicekti.

bu şu demek Kemal Başer bir birey olarak egolarından sıyrılamamış ve bir birliği bırak bir obayı bile idare edecek yeteneğe sahip değil bazı oyuncular vardırki şuanda hiç duymadığım Kemal Başer gibi atıp tutar ama oyun sonunda nedense hiç haritada göremeyiz önce bir başkanda aranması gereken tevazudur bir başkanın kendine sorması gerekende budur ben kimimki başkasını yıkayım yada yıkmak kolay olan şeydir hep önemli olan yapıcı olabilmektir.(bazı oyuncular vardır daha siz buralarda yokken buralarda öğrendiğiniz bir çok şey onların eseridir bu oyuncular bir bölgeyi komple ortadan kaldırabilecek güce sahiptir bknz örnek ilk s1'den bu yana herkesin tanıdığı birisi http://tournament.travian.com/

Buda cofun kendi bölgesi sanırımki bu bölgeyi söylediler ama maalesef olaylardan haberiniz yok server 2x ve şuanda tr oyuncuları yakın savaşı bilmeyip bu server dostluk kardeşlik rüzgarları estirdiği gibi 300lere gitmeye alışık oysa rus oyuncular ne guney batı ne guney dogu nede dıger bolgeler
sadece 0 0 etrafında bır demır yumruk oluşturup 2x uretım hızı olan serverde x gıden askerlerın avantajını yakınlıkla sağlamış ve sürüden ayrılanları tek tek yıkmasını bilmişlerdir.

arap yahudi vs bunlarıda alak gelin tanış olalım:):) önce biraz tarihimizi bilmek lazım buda sizlerin sorunu kısa bir hatırlatma ingilizler süveyş kanalını ele geçirirken araplar hastanede osmanlı askerlerini süngüden geçiriyorlardı

''Ünvanlara hak etmeden sahip olanlar annesinin elbisesini giymiş küçük kız çocuklarına benzer''

dereyi görmeden kuru sıkı atmayalım turnuva sonunda da aaaa ben annemin elbisesini giymişim bi iki beden küçüğü yok mu demek zorunda kalmıyalım oyun oynamanın birlik beraberlik insan ilişkilerinden geçtiğini unutmuyalım, yeni ergenler gibi asarım keserim olurdu olmazdı ile bu işler yürümüyor maalesef herkese başarılar...

aynı hastalık devam ediyor. başkalarını eleştirmek dendimi sayfalarca döşeniyor eleştiriler. ama neler yapılacağını soruyoruz çıt yok.
her ikinizide tanımıyoruz. madem eleştirdin, bir bildiğin var o zaman sen ne yapacaksın veya ekibin ne yapacak yazın anlatın bizde kararımızı verelim. eleştirip bırakmak işin yarısı. her işiniz yarım. tr travian serverlarında adam gibi organize yapabilecek bir oyuncu yok. ben bunu çıkarıyorum burdan...
en iyisi herhalde kaydolmamak. üçbeş zibidinin atışması ile geçecek server. olay şimdiden belli oldu. forum nerdeyse her sayfasında ne yapacaksanız anlamında sorular var, ama birkişi çıkıp bir öneride bulunmuyor. anca eleştiri anca çamur, anca aşağılama.
bu şekilde devam ederse yine rusların oyuncağı olacaksınız. yine kuyruklarınızı bacaklarınızın arasına alıp bir sürü bahane üreteceksiniz. yine birilerinin işi çıkacak, birileri küsecek, birileri korkacak. serveri 300-500 kişi tamamlayacak. bununlada gurur duyacaksınız, bu kadar insanla ancak bu kadar olurdu diyeceksiniz.

AFERİM SİZE AYNEN DEVAM EDİN...

si&ma
04-12-2011, 00:28
aynı hastalık devam ediyor. başkalarını eleştirmek dendimi sayfalarca döşeniyor eleştiriler. ama neler yapılacağını soruyoruz çıt yok.
her ikinizide tanımıyoruz. madem eleştirdin, bir bildiğin var o zaman sen ne yapacaksın veya ekibin ne yapacak yazın anlatın bizde kararımızı verelim. eleştirip bırakmak işin yarısı. her işiniz yarım. tr travian serverlarında adam gibi organize yapabilecek bir oyuncu yok. ben bunu çıkarıyorum burdan...
en iyisi herhalde kaydolmamak. üçbeş zibidinin atışması ile geçecek server. olay şimdiden belli oldu. forum nerdeyse her sayfasında ne yapacaksanız anlamında sorular var, ama birkişi çıkıp bir öneride bulunmuyor. anca eleştiri anca çamur, anca aşağılama.
bu şekilde devam ederse yine rusların oyuncağı olacaksınız. yine kuyruklarınızı bacaklarınızın arasına alıp bir sürü bahane üreteceksiniz. yine birilerinin işi çıkacak, birileri küsecek, birileri korkacak. serveri 300-500 kişi tamamlayacak. bununlada gurur duyacaksınız, bu kadar insanla ancak bu kadar olurdu diyeceksiniz.

AFERİM SİZE AYNEN DEVAM EDİN...

şimdi ben böyle yapıcam şöyle yapıcam desen ne olucakki herşey eleme serverinde belli olucak serverin gidişatı belirler herşeyi şimdi yazılan herşey fasafiso hangi birlikler başlıycak herşey belirsiz önemli olan eleme bitmeden herşeyin şekilenmiş olması daha önümüzde turnuva için 7 ay var

nasuhalgul
04-12-2011, 01:24
şimdi ben böyle yapıcam şöyle yapıcam desen ne olucakki herşey eleme serverinde belli olucak serverin gidişatı belirler herşeyi şimdi yazılan herşey fasafiso hangi birlikler başlıycak herşey belirsiz önemli olan eleme bitmeden herşeyin şekilenmiş olması daha önümüzde turnuva için 7 ay var

Ama ne hikmetse iş laf sokuşturmaya, aşağılamaya gelince 7 ayı bekleyecek sabrı kimse göstermiyor, lafım sana değil...

edit: hiçbirşey yapamıyorsak en azından neler yanlıştı, neler doğruydu, daha iyisini nasıl yaparız onu yazsın. yok illa bir yerlere laf yetiştirmeleri gerekiyor birilerinin. bu kadar oyuncu var bizim laf ebeliğimizden bıktılar mı bıkmadılar mı düşünen yok...

yildizimsinsen
04-12-2011, 02:33
sizin yerinizde olsam turnuva da düştüğümüz hatayı değerlendiririm elemelerde.. at köyleri uzağa,takıl kafana göre.. oyun 2x,asker 1x olduktan sonra elemelerde en iyi taktik budur gibi geliyor suya sabuna dokunmadan turnuvaya katılmak isteyenler için.. özellikle kendini ispat etmiş oyuncuların da yorulmaması açısından bence bu taktik en idealidir elemelerde..

ZAHARYA
04-12-2011, 10:43

Dostum

Bir yanda insanlara umut dağıtan birlik beraberlik mesajı veren ileri görüşlü Kemal Başer

Bir yanda Neredeyse çıkıp 20.kattan atlayacak gibi melankolik takılan sen.

Okuyanlar ne kadar itici olduğunu zaten anlamışlardır.

Birisi temiz bir sayfa açmış, sahip çıkılıp destek verilmesi gerekirken burada millete RUS ajanı imajı veren rolü oynaman hoş değil..

Umarım devam etmeszsin bu hataya ve umarım senin zihniyetindekiler turnuvada olmaz..

ZAHARYA
04-12-2011, 10:46
Arkadaşlar

Her işin başında inanmak vardır.

İnanmazsanız bu işi kafadan kaybedersiniz.

Bu arenada Türkiye'nin en iyi yöneticileri, komutanları ve görev adamları olacak.

Herkes gereken desteği verirse düşünülüp yapılmayacak tek bir şey kalmaz.

Önemli olan turnuvada profesyonel ekiplerin olmasıdır, Turnuvaya kayıt olup oyun öğrenirim diyenlere tavsiyem ömrünüz uzun olmaz.
Herkese Selamlar

ZAHARYA
04-12-2011, 10:53
Organizeler konusunda çok başarılı oyuncular var.

S2 de COF birliklerini herkes bilir.
Şuan da S1 de oynuyoruz.

Eğer Organize sıkıntımız var diyorsanız o konuyu düşünmeyin.

İstediğiniz koordinatı verin gidip sıfırlayıp dönecek planlama ve organizeyi yaparız. Tek bir program kullanmadan ve online süresi özellikle gece iyi olanlarla bunu yapmak sorun değil. Referanslarımız sağlamdır.

DehSet
04-12-2011, 11:00
Şimdi Ben Kendimi Etiket yapmayı sevmem ama Turnuva tecrübesi üSt Düzey biri Olarak ( Wow Koordinasyon Görevi yaptım, 7 hesaba bir baktım, 508. DehSet_TR 14824 21 326080 Saldırı Puanı yapan birisiyim ve hiç yıkılmadım 10'LarCa Yıkım Raporum var ki bilen biliyor zaten herneyse benim 2 sayfa önceki tavsiyelerimi Muhakkak kulak arkası etmeyin derim yoksa sonumuz yine hüsrandan gecer. ZAHARYA Seni tanımayan yok cok iyi oyuncularsınız yalnız burda maalesf iyi oyunculuk sökmüyor ki bunu herkes gördü... Burada önemli olan herkesin bir görevi olacak ve o görevini bilecek yapacak organize olunamazsa sonumuz yine hüsran yine hüsran maalesef.. Forumlarda hep böyle konuşulur durur ama oyun oynanınca Ne Oluyor alooo nerdesiniz ne biçim oyuncularsınız destek atın yok madde atın yok la hepsinden gectik online olun o hiç yok :D ben hangi birliğe baktıysam turnuvada en fazla 3'te 1 online di gerisi ya sarı yakmış yada hesap başında deil ... say say bitmez Neyse Umarım dediğiniz gibi güzel hazırlanmışsınızdır biz her zaman iyi iş yapanların uğraş ve emek verenlerin yanındayız zaten.. iyi günler.

ZAHARYA
04-12-2011, 13:34
Şimdi Ben Kendimi Etiket yapmayı sevmem ama Turnuva tecrübesi üSt Düzey biri Olarak ( Wow Koordinasyon Görevi yaptım, 7 hesaba bir baktım, 508. DehSet_TR 14824 21 326080 Saldırı Puanı yapan birisiyim ve hiç yıkılmadım 10'LarCa Yıkım Raporum var ki bilen biliyor zaten herneyse benim 2 sayfa önceki tavsiyelerimi Muhakkak kulak arkası etmeyin derim yoksa sonumuz yine hüsrandan gecer. ZAHARYA Seni tanımayan yok cok iyi oyuncularsınız yalnız burda maalesf iyi oyunculuk sökmüyor ki bunu herkes gördü... Burada önemli olan herkesin bir görevi olacak ve o görevini bilecek yapacak organize olunamazsa sonumuz yine hüsran yine hüsran maalesef.. Forumlarda hep böyle konuşulur durur ama oyun oynanınca Ne Oluyor alooo nerdesiniz ne biçim oyuncularsınız destek atın yok madde atın yok la hepsinden gectik online olun o hiç yok :D ben hangi birliğe baktıysam turnuvada en fazla 3'te 1 online di gerisi ya sarı yakmış yada hesap başında deil ... say say bitmez Neyse Umarım dediğiniz gibi güzel hazırlanmışsınızdır biz her zaman iyi iş yapanların uğraş ve emek verenlerin yanındayız zaten.. iyi günler.

Dostum Değerlendirmen bizim için çok önemli

Teşekkürler öncelikle.

tabi ki sıkıntılar sorunlar olacaktır

Ben askeri Kemal Başer de yönetimsel olarak gereken desteği fazlasıyla veririz

Kolay değil, kolay olmayacak ama kolaylaştırmak için ne gerekirse de yapacağız.

Bizi tanıyan bilen profesyonel arkadaşlara ihtiyacımız çok ama görev adamı kavramı çok önemli onlqara da çok ihtiyacımız olacak.

Şimdiden hayırlısı olsun

Önceliğimiz şu elemelerde uyumlu ekipler oluşturmak, kalp kırmamak, destek olmak ve birbirimizi tanıyıp kimelrin en katabileceğine bakmaktır. Sonra görev dağılımını yapmak kolay

kaadokyalı
04-12-2011, 13:52
avrupada bir arkadaşımla birlikte oynadık. elimizden gelenin en iyisini de yapmaya çalıştık. oyun başında herkes uzaklara giderken biz etrafımıza köy attık. ama daha sonra şöyle bişey oldu, ruslar tamamen etrafımızı sardı. içerde hiç asker yokken casus raporu alıp 1 saatlik mesafedeki adama mancınıkla saldırıya çıkıp çakıldığımız oldu. biliyoruz adam saldırı askeri basıyor ve cermen, 1 saat içinde karşımıza pretoryanlari phalanxlar dikiliveriyor. bizde bir sevdadır saldıralım, savunmayalım. yok öyle üç kuruşa beş köfte, adamlarda herkesin işi belli, savunma basanlarda aman ben niye savunma basıyorum demiyor. ihtiyacı olana pat diye elde ne var ne yok atılıyor. yok bana lazımdı, kendi köyümü savunacaktım yok. server sonlarına doğru bir rus oyuncuda bir milyondan fazla pretoryan vardı. öyleki bizim 10-11 k civarındaki mancınıklı ordularımız 1 seviye bile alamadı.

eğer birlik beraberlik olmayacaksa, herkes arkadaşça davranıp oynamayacaksa boşuna gitmenin bir anlamı yok.

Karbonat
04-12-2011, 14:33
Güney batıda hesap açtım. Romalıyım ve ismim Entegre.
Görev adamıyım. Tamamen savunma amaçlı oynamayı düşünüyorum.

Sorun şu ki, herkes cermen seçmesin. Bence bunun da organize olması gerek. 7 ay süre varmış. 7 ay sonrasında roma, galya, cermen arasında eşit dağılım olmalı. Herkes cermen olursa ayakta duramayız.

Cermenler full saldırı askeri basmalı. Roma ve galyalılar cermenlerin köylerini savunmalı. Zaman zaman roma ve galyalılar da saldırıya çıkmalı ama asıl saldırı işi cermen'de olmalı.

Orası tr serveri değil. Herkes saldırı askeri basmıyor. Savunma basan çok oyuncu var. Bizim de savunmaya ağırlık vermemiz gerek. Hatta saldırıdan daha çok savunmaya ağırlık vermeliyiz diyebilirim.

Son olarak; tr içinde gerçekten çok fazla tecrübeli oyuncu var. Herkes kendi borusunu öttürmemeli. Ben bilirimcilik yapılmamalı. Bu konuya dikkat etmek gerek. Tecrübeli oyuncular birbirine karşı değil, aynı safta oynamalı.

Egosunu tatmin etmeye gelen varsa, zaten gelmesin...

darza
04-12-2011, 15:21
bende geleyimmi yer varmı 2x murseb19 hesabından kaya

beyhude.
04-12-2011, 15:29
Biten turnuvada birşeyler yaptık ama yaptıklarımızın yapamadıklarımızın yanında lafı bile olmaz turnuvadada elemedede tam bir uyum bekleniyorsa her hesap sahibi kendi hesabını bir bütünün parçası birlik başkanının yan köyü olarak görmeli herkesin şifresi birlik başkanı yada belli oyuncularda olmalı hani diyoruzya ne kilitler yedik olmadık sürelerde olmadık defler toplandı diye işte bu işleri hesapların tek elden yönetilmesiyle başardılar herkesin 24 saat oyun başında olması beklenemez ama neredeyse günün her saati online hesaplar bulunabiliyor tr serveri gibi casus sıkıntısıda olmayınca paylaşımdada sorun olmaz biz bir noktada iyi yaptık yabancılarla birleşim yapsakta birliklerimize almadık ruslar kendi oyuncularını bir şekilde rakip birliklere sokarak içtende yıkımlar yaptı bir arkadaş com ve farklı serverlardada hesap açıp fazla hesap kazanmaktan bahsediyor turnuva zamanı ne hesaplar oynayacak oyuncu bulunamadığı için silindi yıkıldı gitti eğer başarı bekleniyorsa tr serverlarında kısır çekişme peşinde koşanlarında bu turnuvaya yönlendirilmesi gerekli bu sefer geçenki gibi beleş hesap kazanma imkanı yok her ülkenin eleme serverinde en az 3 köyü olan hesaplar arasında çekiliş yapılacakmış 1000 nüfustan 500 deften 500 de oftan hesap turnuva hakkı kazanacakmış yani 2000 hesap toplamda elemeden turnuva hakkıyla çıkacak ama pekçok ülkenin elemesinde bu sayı yakalanamayacağı için başka serverlarda oynasa dahi elemede hesap açıp hiç değilse 3 köy atan arkadaşların dahi çorbada tuzu olabilir mümkün olduğunca kalabalık olmalıyız bu uğurda bazı hesapları belli hesapları geliştirmek için feda edebilmeliyiz (adamlar multilerini yağmalayarak ve reisleyerek da farkı açtı unutmayalım) geliştirdiğimiz bu hesapların görevi bir yere kadar kamikazelik bezdiricilik olmalı bir nevi diğer hesapların abisi olmalı yabancılara bol keseden yağma veren hesaplarımız bizden birilerinden saldırı alınca yaygarayı koparıyordu en acemi oyuncu bile depodan büyük sığınak yapıp ham kaptırmamayı becerebilirken bazı hesaplarımız adamların multi hesabı gibi çalıştı bunun önüne geçmeli hatta gerekirse böyle hesapları kendimiz yıkmalı yağmalamalıyız en baştan iş bölümü olmalı of def hesapları baştan belli olmalı wow hesaplarına sen ne yaptınki gibi çıkışlar yapanlar direk tartışmasız ortadan kaldırılmalı elemede değilde turnuvada taktik icabı durumlar haricinde bu forumun kullanımından vaz geçilmeli cof başkanı rusların yerleştiği falanca bölgeye yerleşmeliyiz demiş ruslar hiçbir bölgeyi seçmedi aksine her bölgeye yayıldılar çoğunlukla sıfıra yakın oldular oyun başı ++ birlikleri göze battı wow kuran bölgede hiç büyük birlik kurmadılar oyunun sonuna doğru -+ daki birliklerini birleştirdiler orda zaten rakipsizdiler o bölgeden nadiren wow ordusu çıktı en zayıf oldukları bölge +- oldu ordada polonyalılara ellerinden gelen zararı verdiler kalabalık olmalarının avantajını sonuna kadar kullandılar onlar bazı ülke oyuncularıyla eskiden kalma dostluklarını nasıl kullandıysa bizde çeklerle hatta arap ülkeleriyle oyun başlamadan ortak hedefte hareket edebilmeliyiz bu oyunda birliğin ne kadar güçlüyse sende o kadar güçlüsün bunu tüm oyuncu arkadaşların unutmaması dileğiyle herkese başarılar iyi oyunlar :)

spartacus
04-12-2011, 16:08
üstad eger turnuvada basarılı olmak ve ezmek gibi düşünceniz varsa o zaman tüm türkleri tek catı altında toplamanız gerekir. dısarıda biri kalmamalı. kalan olursa ya içeri alınmalı ya da sıfırlanmalı derim. ruslar hep böyle yapmıstır. birlik isimlerine takılmayın. birliğin adı a ya da bolabiliri. birlik 3 kişiden yada 60 kişidende olusabilir. önemli olan aynı yolda bir yürümek. bunu basarmanız gerek. zira rusların bir sürü birliği vardı ve hepsi 3-5 kişiden olusuyordu. ama organize yapınca bi bakıosunuz ki farklı birliklerden de saldırı geliyor. umarım demek istediğimi anlamıssınızdır.

bu baglamda tek bir kişinin kontrolünde olmalısınız. kemal baser baskansa siz bile onun dediğini yapıcaksınız. yanlısta olsa yapıcaksınz. unutmayın tek baskan. ruslarda baskan yanlıs değilsem purgaz denen oyuncu idi.

herneyse. nasıl bi ekip oldugunuzu biliyorum. kaliteli ekipsiniz. bu özellikler kendi içinizde var. ama unutmayın sizin gibi oyuncularda oraya gelecek. bende katılıyorum turnuvaya. bölgem her zaman kuzey dogudur. yine orda olucam. ismimi calmıslar sorun değil baska isimde acarım. actımda. tek dedim turnuvaya gitmek. sessiz sakin nufus kasıcam:)

hadi grsrz :)

BASAYEV
04-12-2011, 16:18
Bu server 6-7 ay sürer birbirinizi kırmadan ne yapıyorsanız yapın .ama asıl turnuva başladığında Tek bir bölge belirlensin oraya yerleşin.. mümkünse rusların olmadığı bir yer olsun:)

Suzie
04-12-2011, 16:39
Bu server 6-7 ay sürer birbirinizi kırmadan ne yapıyorsanız yapın .ama asıl turnuva başladığında Tek bir bölge belirlensin oraya yerleşin.. mümkünse rusların olmadığı bir yer olsun:)

6 7 ay sürmez sanmam =)

Wow dönemi cok uzun sürücek gibi =)

AVCIYIZ
04-12-2011, 16:57
apo daha oyun acılmadı :) tahmin yürütmek için erken :)

Suzie
04-12-2011, 17:00
apo daha oyun acılmadı :) tahmin yürütmek için erken :)

3x ne kadar sürdü? =)

oraya göre bi tahmin cıkardım bende =)

nusrat
04-12-2011, 17:27
gençler yok mu birlik kuran yau bizde bi el atalım şu oyuna. :D

isomax
04-12-2011, 17:56
gençler yok mu birlik kuran yau bizde bi el atalım şu oyuna. :D

Bana bırakmadınmı diyene bak sen :D

R00t
04-12-2011, 18:03
bize ne yararı olacak :)

death4343
04-12-2011, 19:56
iyi organize olmak şart daha öncelerden gördük 7 günde diktiler adamlar wowu bide bu ruslardan ayrı bölgede olsak daha iyi olur onların forumları gezip nerde açacaklar öğrenmek lazım :d

erenbaba
04-12-2011, 20:24
2x koruma süresi 1 günmü 3 günmü arkadaşlar ?

AVCIYIZ
04-12-2011, 20:33
3x ne kadar sürdü? =)

oraya göre bi tahmin cıkardım bende =)

doğru birileri dansöz olmasaydı hala oynuyor olucaktık :)) neyse apo 2x e takılalım biraz erim i kandır ++ hesap acın

AVCIYIZ
04-12-2011, 20:34
2x koruma süresi 1 günmü 3 günmü arkadaşlar ?
yanılmıyorsam 3 gün olucak

BelenImmaw
04-12-2011, 20:46
read russian online, watch hong kong shows online (http://watch-hong-kong-shows-online.first.bestbuymoviesforsale.com/). psp memory stick 8gb. pub quiz trivia questions. publishers in canada, watch movie patiala house online (http://watch-movie-patiala-house-online.first.bestbuymoviesforsale.com/). racing car games, watch lmn movies (http://watch-lmn-movies.first.bestbuymoviesforsale.com/). quotes from sex and the city carrie bradshaw. rajinikanth movie stills. poster presentation boards, watch movies for free without downloading (http://watch-movies-for-free-without-downloading.first.bestbuymoviesforsale.com/). price for rent, watch newest movies free online (http://watch-newest-movies-free-online.first.bestbuymoviesforsale.com/). pre order dvd.

DoctorHouse
04-12-2011, 21:52
ne bu rus korkusu arkadaş biz ruslara yenilmedik kendimize yenildik anlayın bunu artık artık birleşmekten başka çıkış yolu olmayacağını herkez biliyor ve bence herkez ona göre davranacak elemedede herkez normal oyununu oyanasın saygı çercevesinde elemde barış olursa kimin oyuncu oldugunu nasıl ayırt edeceğiz o yuzden elemede normal oynanmalı ama birlik başkanlarıda herzaman birleşecekmis gibide hazır olmalı irttibatta olmalı

Karbonat
04-12-2011, 22:26
read russian online, watch hong kong shows online (http://watch-hong-kong-shows-online.first.bestbuymoviesforsale.com/). psp memory stick 8gb. pub quiz trivia questions. publishers in canada, watch movie patiala house online (http://watch-movie-patiala-house-online.first.bestbuymoviesforsale.com/). racing car games, watch lmn movies (http://watch-lmn-movies.first.bestbuymoviesforsale.com/). quotes from sex and the city carrie bradshaw. rajinikanth movie stills. poster presentation boards, watch movies for free without downloading (http://watch-movies-for-free-without-downloading.first.bestbuymoviesforsale.com/). price for rent, watch newest movies free online (http://watch-newest-movies-free-online.first.bestbuymoviesforsale.com/). pre order dvd.

Kim bu dallamalar kardeşim. Forumun her yerinde abidik gubudik mesajlar var. Forum yöneticileri nerede? Burası Türk forumu. Ne yazdığını bile anlamadım. Banlayın bu şekilde mesaj yazanları. Geçenlerde, bu şekilde yazan birisinin mesajındaki linke tıkladım. Önüme neler çıktı neler. Bu forumu kullanan çoluk çocuk var, bayan var. Banlayın böyle yazanları

ayangöl54
04-12-2011, 23:03
biten turnuvada -- de oynadım.bölge de 2 türk birlik vardı ama 2 si birbirine düşmandı..portekizliler italyanlar vardı.turnuvada saldırı da ilk 300 de bitirdim oyunu askerim de köylerim de sonuna kadar hakkını verdi...portekizliler hesabımı asla unutmayacaklar..en azından onu adım gibi biliyorum..hesabım yıkıldı evet ama hesaba 2 birlik saldırdı ve ben 700 saldırı saymıştım..ve birde şu var avrupada kimse bizim gibi grurlu oynamıyor..yancı hepsi..merkeze gelmeyip direk yanlardan yıkım yapıyorlar.o sebeple merkez tarlanın vahanın sağlam olması avantajdır..ve yabancılar her köyden asker basıyor..1-2 köye bağımlı değiller..

birliğim -- de değildi düşünün ayrılığı..türk türkü yıktı..dedik gene türklüğümüzü belli ettik..herkes kendi egosuna oynuyor..
ama onların oyun taktikleri bizden çok farklı...buna emin olun arkadaşlar..

alibeyköy
04-12-2011, 23:04
arkadaşlar mrb..önümüzdeki avrupa turnuvası sanırım yaz başlangıcına gelilyor..deniz kumsal bunlar varken oyuna fazla ilgi olmayacak gibi..her hesabın en az 3 ortaklı ve en az 3 multi köyü olması lazım.. rusların turnuvadaki başarısı buna benzer şeyleri yaptıkları için başarılı oldular...oyunun bütün ilimlerini çözmüşler...eğer turnuvada sağlam yöneticilerle oraya gidilirse başarı kendiliğinden gelecektir..

halil

nasuhalgul
04-12-2011, 23:09
bide coflara takılalım :D
bu sefer -/-deyiz. tüm dostları bekleriz...

edit: cof'un açılımı var mı?

Timaf
05-12-2011, 00:34
bence bu elemedeki amaç en iyi organize olan ekibi belirlemek olmalıdır. çoğu kişi kendi biliğiyle gelecek ve kendi birlik adıyla oynamak isteyecek. bu yüzden bu elemede bile bana kalırda bölgelere eşit şekilde oyuncu dağılımını yaparak. kimin organize ve birlik yönetimde daha iyi olduğunu görmek olmalıdır. bölgeler içi birleşmelere olması makul ama sırf wow kurmak için başka bölgelerle birleşme yapılmaması gerekir. neticesinde bu şekilde oynandığında wow u kuran bölgenin en iyi organize olan ve en iyi yardımlaşarak birlik ruhana sahip olan birlik olduğu anlaşılacak. bunun sonucunda en iyi organize birlik altında toplanarak turnuvaya gidilmeli ve diğer bölgedeki birlik başkanlarıda avrupada kurulacak birliklerde yönetimde olmalı. tabi bu dediklerim sizlere saçma gelebilir ama benim düşümcen bu yönde.

jarre
05-12-2011, 00:50
[QUOTE=nasuhalgul;1345047]bide coflara takılalım :D
bu sefer -/-deyiz. tüm dostları bekleriz...

edit: cof'un açılımı var mı?[/QUO
Cradle Of Filth

07antlyaspor07
05-12-2011, 01:07
yanılmıyorsam 3 gün olucak

gecen x2de 3 gündü dogru hatırlıyorsunuz :) s2( ouz&ayca )

secospat
05-12-2011, 02:25
Kuzey Doğuda olucaz 2 arkadaşla daha birlikte. Eğer orada bir oluşum varsa katılmayı isteriz. Herkese iyi oyunlar ...

secospat

erenbaba
05-12-2011, 06:24
Şu anda bakım çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar biraz zaman alabilir.

Bu süreçte diğer oyuncularla sohbet edebilirsiniz:
http://forum.travian.com.tr

yaw yavaş bea yavaş başlayalı 15 dk olmadı tmm biliyoruz tüm sw başımıza gelcek olanı.
işte yönetim bu yüzden t3.6...

tttihsan
05-12-2011, 10:20
gözlemlerime göre cof birliği yönetim kadrosunda olmak istiyor ve diğer oyuncuları peşlerinden sürüklemek istiyor mutlaka bir başkan olmalı ama buna cof ekibi değil de elemelerdeki oynayanlar karar vermeli kemal beşer belki buna bicilmiş kaftan olabilir ama buna cof ekibi karar vermemeli eğer benim dediğim olacak işine düşerse olay ozaman yine ayrılıklar olacak herkes tr serverlarındaki ekibini alıp bir yerlere kaçacak artık bırakın şu serverda şu birlik şunu yaptı bu birlik bunu yaptı olayını herkes birliğini unutup gitmeli yoksa yine hüsran olur. önerim otursun tüm birlik başkanları içlerinden birini başkan seçsin el bebek gül bebek gidilsin avrupaya haaa anlaşamadınız o zaman eleme boyunca savaş yapılsın ayakta kalan birlik yönetim kadrosunu oluştursun diğerleride buna boyun eğsin.( ağam sen ne dersen odur mantığıyla ) atalarımızın dediği gibi ya seve seve ya da eze eze

BASAYEV
05-12-2011, 10:44
Bu ne acele arkadaş..
Açın hesaplarınızı turnuvaya hak kazanın hele bir..
daha çok sular akar köprülerin altından..
şimdiden önümüzdeki sene açılacak avrupa turnuvası için bir şey söylemek erken.
hele bir bu serverin sonuna kadar kavgasız gürültüsüüz gelin hele..
birinin de dedği gibi rusların 100 küsur birliği vardı 4-5 kişilik birlikler bile vardı ama organşzeye her türlü katılıyorlardı..
bu serverde önce organize olmayı öğrenelim . kimler savunma basacak kimler asker besleyecek onu bullaım ama bu birden olmaz boş konuşmayalım hele bir eleme turnuvası yarı olsun kimler var kimler yok bir görelim..

Bilmiyorum bu turnuvada varlar mı HZZ ve RA ekibi olacak mı önümüzdeki turnuvada ben onlardan çok şey bekliyorum şahsen..

MYusuf
05-12-2011, 11:21
Arkadaşlar ben de bir hesap açıcam galya günde 1 veya 2 saat oynarım belki isteyen arkadaş varsa temsilcilik yaparız.Oluşum güneybatı`daymış.Ben de oraya gelirim.Pek usta bir oyuncu değilim.İsterseniz birliğe alırsınız.

BASAYEV
05-12-2011, 11:29
Elmalarla Armautları karıştıranlar var hala:
bu turnuva eleme turnuvası asıl turnuva bu turnuva bitince olacak.
şimdi eleme turnuvası olan şu an açılan turnuvada tek bir bölgeye yerleşilmiyecek istediğiniz bölgeye yerleşin .

asıl turnuva önümüzdeki sene başlayacak o zamana kadar o turnuvada hangi bölgeye yerleşeceğimize karar verelim ama bu turnuvada ww kurmakla falan uğraşılmadan en kısa sürede ww u kuup önümüzedeki turnuvadane yapacağız onun kararını verelim..

BASAYEV
05-12-2011, 11:30
http://www.travian.com.tr/?uc=tr11_33203 kayıt olacak arkadaşlar burdan kayıt olursanız memnun olurum iyi oyunlar başarılar

bir altınihtiyacı olan sen misin arkadaş nedir bu ya ayıp denen bir şey var..

nasuhalgul
05-12-2011, 11:44
Arkadaşlar ben de bir hesap açıcam galya günde 1 veya 2 saat oynarım belki isteyen arkadaş varsa temsilcilik yaparız.Oluşum güneybatı`daymış.Ben de oraya gelirim.Pek usta bir oyuncu değilim.İsterseniz birliğe alırsınız.

.com serverinde oynamak istersen özelden yaz. beraber bakalım...
ama demedi deme benim kahramada hafif ibnelik sezinledim. saç baş boyalı gibi. gavur serveri olunca mı öyle oluyor heryerde mi öyle bilmiyorum...

nasuhalgul
05-12-2011, 11:48
kahramanın maceralara çıkabilmesi için ne yapmamız gerekiyor. üç macera vardı üçüde bitti...
yeni maceralara çıkması için ne yapmamız gerekiyor? T4ün ustaları acele cevap pilizzz:D

black1965
05-12-2011, 11:48
.com serverinde oynamak istersen özelden yaz. beraber bakalım...
ama demedi deme benim kahramada hafif ibnelik sezinledim. saç baş boyalı gibi. gavur serveri olunca mı öyle oluyor heryerde mi öyle bilmiyorum...

hangi bölgedesin?

black1965
05-12-2011, 11:53
kahramanın maceralara çıkabilmesi için ne yapmamız gerekiyor. üç macera vardı üçüde bitti...
yeni maceralara çıkması için ne yapmamız gerekiyor? T4ün ustaları acele cevap pilizzz:D

bekleyecen genelde hergün 2-3 yeni macera çıkıyor. bu arada elinizde yeteri kadar kafes varsa en yakın vahadaki askerleri temizleyip basacağınız askerlerle hemen yağmaya başlayabilirsiniz. kahramanın ölmesinden korkmayın hem hammadde ile hemde kova ile yeniden yaşatılıor.

DehSet
05-12-2011, 11:54
macera her istediğinde cıkmaz :D belli aralıklarda kafasına göre cıkar, oyunun ilk aşamalarıdna macera cok çıkar daha sonraları azalmaya başlar bazen günde 1 tane çıkar bazen 2 günde 1 tane

black1965
05-12-2011, 11:59
macera her istediğinde cıkmaz :D belli aralıklarda kafasına göre cıkar, oyunun ilk aşamalarıdna macera cok çıkar daha sonraları azalmaya başlar bazen günde 1 tane çıkar bazen 2 günde 1 tane

selam black65 olarak tr serverda açtım sen hangi bölgedesin nickin ne bu sefer?

nasuhalgul
05-12-2011, 12:00
hangi bölgedesin?

-/- bölgesindeyim

bekleyecen genelde hergün 2-3 yeni macera çıkıyor. bu arada elinizde yeteri kadar kafes varsa en yakın vahadaki askerleri temizleyip basacağınız askerlerle hemen yağmaya başlayabilirsiniz. kahramanın ölmesinden korkmayın hem hammadde ile hemde kova ile yeniden yaşatılıor.

teşekkürler...

yani hem i..e hem laf dinlemiyor. ben bu kahramanı çok öldürürüm:D:D hem kahraman dediğin şöyle hafiften façalı olur. bu ne böyle sinek kaydı traş falan:D

BASAYEV
05-12-2011, 12:07
Yeni maceralara çıkması için ne yapmamız gerekiyor? T4ün ustaları acele cevap pilizzz:d

belli sürelerde otomatik macera geliyor.. Bir kaç saat içinde gelir..

black1965
05-12-2011, 12:08
-/- bölgesindeyim

teşekkürler...

yani hem i..e hem laf dinlemiyor. ben bu kahramanı çok öldürürüm:D:D hem kahraman dediğin şöyle hafiften façalı olur. bu ne böyle sinek kaydı traş falan:D

com serverda +- de black65 olarak açtım galyalı savunmacı olacak. altın harcamadan ekstra turnuva için 1 hesap kapabilirsem iyi olacak. oyundan haberleşelim. az sonra başlıyorum.

tr serverda da black65 olarak açtım sabah ama bu sefer romalı ve daha şimdiden yağmaya başladım:)

MYusuf
05-12-2011, 12:09
Temsilcilik yapan var mı acaba?Yüksek online süreli.Çok olmasa da biraz usta.

DehSet
05-12-2011, 12:09
-/- bölgesindeyim

teşekkürler...

Kahramanın saç sakal göz burun küpe vS Şeklini kendin değiştirebiliyorsun hoşuna gideni yap oradan :D

R00t
05-12-2011, 12:16
millet nasıl gidiyor oyun :) bizim ortak daha gelmedi oyuna başlayamadım :) yalnız illet birşey. millet nasıl kilit atıyor bu t4 de. ben norveç serverde tıklıyorum 3-5 saniye sonra algılıyor :) tecrübeli olan arkadaşlar nasıl kilit attığını yazabilirmi? yoksa bu yavaşlık herkesdemi yoksa bendemi?

DehSet
05-12-2011, 12:17
millet nasıl gidiyor oyun :) bizim ortak daha gelmedi oyuna başlayamadım :) yalnız illet birşey. millet nasıl kilit atıyor bu t4 de. ben norveç serverde tıklıyorum 3-5 saniye sonra algılıyor :) tecrübeli olan arkadaşlar nasıl kilit attığını yazabilirmi? yoksa bu yavaşlık herkesdemi yoksa bendemi?

com serveri bugün yavaş ama tr serveri iyi. eğer com serverinde oynuyorsan normal ama tr serverinde oynuyorsan senin pc de var bir sorun :D

nasuhalgul
05-12-2011, 12:20
com serveri bugün yavaş ama tr serveri iyi. eğer com serverinde oynuyorsan normal ama tr serverinde oynuyorsan senin pc de var bir sorun

norveç serveri diyor:D
mesafe uzak olunca geç algılıyordur hocam:D:D:D havalarda soğuktur şimdi oralarda, kablolar donmuştur. sen .com serverine gel en iyisi:D:D

MYusuf
05-12-2011, 12:27
nasuhalgul sen benle temsilcilik yapacakmısın acaba?tam bir cevap verirmisin?

nasuhalgul
05-12-2011, 12:28
nasuhalgul sen benle temsilcilik yapacakmısın acaba?tam bir cevap verirmisin?

dedim ya arkadaşım. tr. serverinde arkadaşlar hesap açacak. onlarla beraber oynayacaz. yani yapamam. çünkü hesap benim değil. hoş daha hesapta açılmadı ya:D

MYusuf
05-12-2011, 12:35
Benle beraber temsilcilik yapalım diyenler buraya veya özelden yazsın.

DehSet
05-12-2011, 12:47
mesafe uzak olunca geç algılıyordur hocam:D:D:D havalarda soğuktur şimdi oralarda, kablolar donmuştur. sen .com serverine gel en iyisi:D:D

ben Norvec serverindede varım eleme com serverindede varım tr serverindede, com serverindeki Nickim Wampir57 diğerlerinde aynı .

MYusuf
05-12-2011, 12:49
Dehset istersen beraber oynarız.Temsilci birini bırakırız.Ama sen bilirsin.

R00t
05-12-2011, 12:52
mesafe uzak olunca geç algılıyordur hocam havalarda soğuktur şimdi oralarda, kablolar donmuştur. sen .com serverine gel en iyisi:D:D

hakiklaten soğuktan olabilir :) wallaha girmiyorum zaten ortak gelirse hesabı açıp girerim diye. ben sevmedim bu t4 ü ya. bilgisayarım süper bir bilgisayar. yani travian serveri benim makinede olsa bundan daha çalıştırır wallaha :)

Esrarengiz
05-12-2011, 14:02
oyun sırasında kasmalar sizde de meydana geliyor mu yoksa benim nette mi sorun var

uNeVeN
05-12-2011, 14:12

Norveç server ında sorun var :) Çok fazla kasıyor :)

nasuhalgul
05-12-2011, 14:12
kahraman bir at yakaladı, kullanayım mı? satayım mı? ne önerirsiniz?
T4cüler bir adım öne:D tecrübelerinizi paylaşın:D

Com serverinde de var kasılmalar. hatta maceralar ile ilgili bir sıkıntı varmış. mesaj geldi. oyunun başında böyle bir aksilik çıktığı için özür dileriz diye:D

nnnturk
05-12-2011, 14:13
- - olan varmı

yildizimsinsen
05-12-2011, 14:16

Com serverinde de var kasılmalar. hatta maceralar ile ilgili bir sıkıntı varmış. mesaj geldi. oyunun başında böyle bir aksilik çıktığı için özür dileriz diye:D
kahramanla kullan.. daha hızlı gidip gelirsin maceralara.. 1:30 dakika gittiğin macera 0:30 veya 0:40 dakikaya düşer.. sanırım öyleydi ben oynarken. kahraman için büyük avantajdır bu.. zaten savaşacak askerler de verecek sana ilerleyen maceralarda..
@uNeVeN bu kasmaların nedeni senden bence hadi açıkla herkese de rahatlasınlar :D

kralbaris
05-12-2011, 14:17
Birlik arıyorum :) 45+ Puanım var :D

uNeVeN
05-12-2011, 14:17
@uNeVeN bu kasmaların nedeni senden bence hadi açıkla herkese de rahatlasınlar :D

Ben masumum :D

nasuhalgul
05-12-2011, 14:25
kahramanla kullan.. daha hızlı gidip gelirsin maceralara.. 1:30 dakika gittiğin macera 0:30 veya 0:40 dakikaya düşer.. sanırım öyleydi ben oynarken. kahraman için büyük avantajdır bu.. zaten savaşacak askerler de verecek sana ilerleyen maceralarda..

asker derken? defci hayvanları kastediyorsun herhalde? yoksa daha başka askerler mi var?:D

yildizimsinsen
05-12-2011, 14:28
asker derken? defci hayvanları kastediyorsun herhalde? yoksa daha başka askerler mi var?:D
ırkına göre askerler.. hayvanları kahraman ve kafesle yanındaki vahaya saldırınca kahramanın yakalayıp gelir(kafes sayısı kadar hayvan) bu dediğim ise bildiğin asker.. örnek galyalıysan hiç ummadığın anda vahadan 6-8 toytatın şimşeği geliyor,ve bunları kullanabiliyorsun saldırılarında da veya phalanax geliyor 8-10 tane.. her ırkta,ırkına göre askerler de gelebiliyor.. iyiki de oynamıyorum bu oyunu,demekki bir de oynasam neler olurmuş :D
not:birinde bana 4 toyton gelmişti oyunun 2.gününde :D:D

nasuhalgul
05-12-2011, 14:41
ırkına göre askerler.. hayvanları kahraman ve kafesle yanındaki vahaya saldırınca kahramanın yakalayıp gelir(kafes sayısı kadar hayvan) bu dediğim ise bildiğin asker.. örnek galyalıysan hiç ummadığın anda vahadan 6-8 toytatın şimşeği geliyor,ve bunları kullanabiliyorsun saldırılarında da veya phalanax geliyor 8-10 tane.. her ırkta,ırkına göre askerler de gelebiliyor.. iyiki de oynamıyorum bu oyunu,demekki bir de oynasam neler olurmuş :D
not:birinde bana 4 toyton gelmişti oyunun 2.gününde :D:D

birisi temizlemiş vahayı. atlı kafesli gönderdim bakalım:D

DehSet
05-12-2011, 14:46
http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=15057|a1d12508&t=
http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=16167|a8bf9007&t=
http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=20827|a5950374&t=

iLk Raporları ben koyayım bari :D

yildizimsinsen
05-12-2011, 14:52

1 sene oldu neredeyse hala report edip koymayı öğrenemedin valla.. bir tek ona yanarım ben :D

ZifiriKaranlık
05-12-2011, 14:53

Atı alan olmaz. çünkü ilk 10 maceradan birinde herkese at veriliyor zaten.
ama biri bilmeden alırsa o başka :)

DehSet
05-12-2011, 14:53
1 sene oldu neredeyse hala report edip koymayı öğrenemedin valla.. bir tek ona yanarım ben :D

Muhaha report koymayı biliyorum merak etme :D sanırım Turnuvaya kayıt olmayan yoktur diye koymadım ama seni böyle dedi diye sırf koymayı bildiğimi göstermek için koyacam Şimdi :D

DehSet
05-12-2011, 14:55
http://travian-reports.net/tr/report/497293a3c11
http://travian-reports.net/tr/report/49729432a37
http://travian-reports.net/tr/report/497295e4353

Buyur :)

nnnturk
05-12-2011, 14:56

Birliğde kurda takılalım yanında

nasuhalgul
05-12-2011, 14:58
kahraman tek başına iş yapamıyor mu? üç kere gönderdim içinde de sıfır çekti:D

yildizimsinsen
05-12-2011, 14:59
http://travian-reports.net/tr/report/497293a3c11
http://travian-reports.net/tr/report/49729432a37

eyvallah.. çakılmadığın raporları görmeyi özlemişiz :D

alibeyköy
05-12-2011, 15:00
arkadaşlar mrb..bilgelik kitabı ni işe yarar benim kahraman almış....

DehSet
05-12-2011, 15:00
Birliğde kurda takılalım yanında

ben birlik mirlik kurmam valla herkes Bildiği iŞi yapsın ben sadece keserim , Hoş burada amac zaten turnuvada oynayacak kadroları Oluşturmak Kadroları kimler nasıl neye göre oluşturacak ona bakacaz artık.. Birlikte yine takılalım canım onda sorun yok :D

DehSet
05-12-2011, 15:02
arkadaşlar mrb..bilgelik kitabı ni işe yarar benim kahraman almış....

Kahramanının topladığı puanları yeniden dağıtmana yarar.. Misal kahramanının puanlarını üretime vermek istiyorsan diğer bölümlerdeki puanlarıda oraya vereceksen bilgelik kitabını kullanıyorsun baştan puanlama yapıyorsun.. fakat şimdilik ihtiyac olmaz biraz elinde dursun ilere kullanırsın :D

nasuhalgul
05-12-2011, 15:04
kahraman tek başına iş yapamıyor mu? üç kere gönderdim içinde de sıfır çekti:D

Şööyle kendimden alıntı yapayımda benim soru arada kaynamasın:D

ZifiriKaranlık
05-12-2011, 15:07
Şööyle kendimden alıntı yapayımda benim soru arada kaynamasın:D

tek başına yağma yapmıyor.
ama bazen maceralardan ham getiriyor.

alibeyköy
05-12-2011, 15:23
Kahramanının topladığı puanları yeniden dağıtmana yarar.. Misal kahramanının puanlarını üretime vermek istiyorsan diğer bölümlerdeki puanlarıda oraya vereceksen bilgelik kitabını kullanıyorsun baştan puanlama yapıyorsun.. fakat şimdilik ihtiyac olmaz biraz elinde dursun ilere kullanırsın :D

bir sefere mahsusmu kullanılıyor...

DehSet
05-12-2011, 15:29
evet 1 kitap 1 kereye mahsus kullanılıyor

nasuhalgul
05-12-2011, 15:41
bir soru daha kahraman öldüğünde nesneler kayboluyor mu yoksa dirildikten sonra tekrar kullanabiliyormuyuZ?

DehSet
05-12-2011, 15:43
kaybolmuyor. kahraman öldüğünde tek dezavantajın eğer kahramanın puanlarını üretime verdiysen o üretim puanları kahraman canlanasıya kadar etki etmiyor... Misal Kahramanın Canlı Üretimlerin 1'er k Kahramanın Öldü Üretimler Düşüyor 750'şere... Tabi Üretime verdiysen Oluyor bu :D

uNeVeN
05-12-2011, 15:46

Nasıl kıyıyorsun yaban domuzu ve kurtlara :)
Yana yana her vahada yaban domuzu , kurt ve ayı arıyorum , Kafeslere alamda savunma yapayım diye :D

DehSet
05-12-2011, 15:50
ben filden başkasını almayacam Köyüme :D benim etrafımda cok yaban domuzu ve kurt var hatta kaplanda cok var senin şansın kapalı :D

uNeVeN
05-12-2011, 15:54
ben filden başkasını almayacam Köyüme :D benim etrafımda cok yaban domuzu ve kurt var hatta kaplanda cok var senin şansın kapalı :D

Bende listeledim ya 4 tane vaha , 50-60 tane var :D
Ama bir tanesini biri kesmiş , yakalamıyım o keseni :D

DehSet
05-12-2011, 16:09
valla yağma bol şükürler olsun :D artı bölgesine acacaktım yanlışlıkla gittim - - bölgesine actım :D serkan sizin tarafa gecmem lazım bu bölgede beni ham yaparlar :D

http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=26284|e512cd23&t=

MYusuf
05-12-2011, 16:19
Dehset gel ortak olak. :D

DehSet
05-12-2011, 16:22
benim ortak var temlerde dolu dostum kusura bakma.

MYusuf
05-12-2011, 16:26
Tem demiyorum savaşmayak.(Birlik savaşları hariç.)

MYusuf
05-12-2011, 16:29
Temsilci arıyorum.İsteyen burdan veya özelden yazsın.Flood için özür.

Vincent
05-12-2011, 16:32
meraba arkadaşlar ben travianı eskıden beri oynyuyordum ama şimdi t4 çıkmış ve dun 2x ye kayıt oldum ben aktif oyuncuyum ama bu elemelerde napıcagız onu bılmıyorum bırısı anlatabılı mı ?

nasuhalgul
05-12-2011, 16:34
4 yaban domıuzu 3 kurt 3 ayı
iki lej. bir kahraman, ve 6 kafesle girsem ne olur?

MYusuf
05-12-2011, 16:37
Nasuhalgul bence lejyonerler ölür,bence lejyonerleri çoğalt öyle dal,ama kahraman ölmeyebilir.Vincent.Eğer oyunda biraz iyiysen ve online süren yüksekse istersen temsilcilik yapalım.

kaadokyalı
05-12-2011, 16:41
4 yaban domıuzu 3 kurt 3 ayı
iki lej. bir kahraman, ve 6 kafesle girsem ne olur?

hiçbişey olmaz. kafesleri doldurup gelirsin. hammadde gelmez. sadece kaç kafes varsa hayvan alınır ve gelinir.

nasuhalgul
05-12-2011, 16:42
hiçbişey olmaz. kafesleri doldurup gelirsin. hammadde gelmez. sadece kaç kafes varsa hayvan alınır ve gelinir.
bende kafeslerin dolmasını istiyorum zaten:D kahraman sağlam gelse yeter...

DehSet
05-12-2011, 16:43
meraba arkadaşlar ben travianı eskıden beri oynyuyordum ama şimdi t4 çıkmış ve dun 2x ye kayıt oldum ben aktif oyuncuyum ama bu elemelerde napıcagız onu bılmıyorum bırısı anlatabılı mı ?

Bu elemelerde nüfus kasacaksın dostum :D burası bir basamak onun iÇin ilk 1000 içinde olman lazımki turnuvaya gidebilesin, T4 Anlat anlat bitmez sen takıldığın yerlerde sor biz yardımcı oluruz

DehSet
05-12-2011, 16:44

lejyonerleri yollama sadece kahramanı yolla kafesleri doldurup gelirsin :D kafesleri kullanmayı unutma ama kahramanın ayak dibinde duracak karelerde değil :)

kaadokyalı
05-12-2011, 16:45

kahraman zarar görmüyor. 1 kafes bile olsa o kafese hayvan hapsedilip geliyor.

nasuhalgul
05-12-2011, 16:51
teşekkürler...

uNeVeN
05-12-2011, 16:51
valla yağma bol şükürler olsun :D artı bölgesine acacaktım yanlışlıkla gittim - - bölgesine actım serkan sizin tarafa gecmem lazım bu bölgede beni ham yaparlar :D

http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=26284|e512cd23&t=

Benim daha 1 tokmağım bilem yok :D
Aceleye de gerek yok , 68 saat koruma var nasıl olsa.. Önce görevleri bitireyim , üretimleri kasayım son 24 saat asker kasarım :D

Bu arada benim bölgemi nerden bilion sen :) Dalgasına bi hesap açtım , öyle bir bakıp gidicem :D

DehSet
05-12-2011, 16:54
siz o bölgeden başka yerde oynamazsınız oradan tahmin ettim :D

Vincent
05-12-2011, 16:55
Bu elemelerde nüfus kasacaksın dostum :D burası bir basamak onun iÇin ilk 1000 içinde olman lazımki turnuvaya gidebilesin, T4 Anlat anlat bitmez sen takıldığın yerlerde sor biz yardımcı oluruz
evet onu duydum ılk elemerde 1000 e girmeye çalışacakmıssın diyorlarda ılk elemeler ne kadar sürüyor acaba ?

MYusuf
05-12-2011, 16:57
Ben galya odun demir tuğla 72 tahıl 20 lerde.

uNeVeN
05-12-2011, 16:57
+61 :D

Koordinatların başına - koymak hoşuma gitmiyor :)

MYusuf
05-12-2011, 17:02
Benimki ikiside (-)

DehSet
05-12-2011, 17:03
evet onu duydum ılk elemerde 1000 e girmeye çalışacakmıssın diyorlarda ılk elemeler ne kadar sürüyor acaba ?

ilk eleme diye birşey yok tek eleme var oda bu , bunda başarılı olursan turnuvaya gidiyorsun. burası 5 ay gibi sürer tahminimce ve 5. ayın sonlarında yada 6. ayda turnuva başlar sanırım

nasuhalgul
05-12-2011, 17:06
eee? kafesler kayboldu:(
her kafesi bir kereye mahsusu muu kullanabiliyorduk?
yeni kafesleri nerden bulacaz
sevmedim bu işi:D

DehSet
05-12-2011, 17:08
eee? kafesler kayboldu:(
her kafesi bir kereye mahsusu muu kullanabiliyorduk?
yeni kafesleri nerden bulacaz
sevmedim bu işi:D

hayvanları esir aldıysan kafesler gider :D maceralardan tekrar kazandığın kafeslerle tekrar yakalayacaksın yada satmak istiyorsan satarsın acık arttırmada.. senin istediğin gibi olsa millet vahalarda hayvan bırakmaz defansta basmaz hangi köye girsen karşında binlerce hayvan olur :D

kaadokyalı
05-12-2011, 17:08

bi ara yeni versiyon travian olacak gibi bişeyler söylemiştin. detay var mı?

DehSet
05-12-2011, 17:14
Çalışmalar yapılıyor daha.. Travian yeni versiyorun olmayacak , t3.6 oyuncuları için yeni bir oyun kuruluyor travian tarzında ve bunun ismi türkce olacak, altın alımı olmayacak natarlar yerine osmanlı olacak beylikler savaşı gibi birşey olacak 1 hafta 10 gün içinde hazır olur oyun büyük ihtimal.

Vincent
05-12-2011, 17:15
ilk eleme diye birşey yok tek eleme var oda bu , bunda başarılı olursan turnuvaya gidiyorsun. burası 5 ay gibi sürer tahminimce ve 5. ayın sonlarında yada 6. ayda turnuva başlar sanırım

tşk kardeş bence eski sürüm iyiydi ya yeni şeyelt girinc oyun bozulmuş neyse bi deneyelim ben + - de açtım + - olan arkadaşalr var mı ?

AVCIYIZ
05-12-2011, 17:32
serkan ++ da tek lideriz topla ekipini gel sarmaz böğle rakip isitiyorum ( hzz getirme) ama :)

nasuhalgul
05-12-2011, 17:46
com serverinde bakım var. dk. bir gol bir:D
inş. çökerde eski sürüme geri dönerler:f

nasuhalgul
05-12-2011, 18:18
bakım ne kadar sürer ki? 45dk. oldu. hala açılmadı...

si&ma
05-12-2011, 18:22
com serverinde bakım var. dk. bir gol bir:D
inş. çökerde eski sürüme geri dönerler:f

bence sen yeni sürümü öğrenmeye bak ;):D çöksede travian oynuycak oyuncuda bulamasalar t4 de devam ilk başlarda aslında güzel t4 vahaları yağmalamak gelişim açısından ii oluyo bu itemler yüzünden kimse savunma basmaz

uNeVeN
05-12-2011, 18:25
serkan ++ da tek lideriz topla ekipini gel sarmaz böğle rakip isitiyorum ( hzz getirme) ama :)

Ayrımız gayrımız yok gelirsek hep beraber geliriz :D
Sonra niye geldiniz demek yok ama :p Birleşme yapmayı da pek sevmioz (:

Şaka bir yana da 2x oynamak istemiyorum ben , 3x i özledim :D
Gerçi orayı da t4 açacaklar hevesim kursağımda kalıcak (:

AVCIYIZ
05-12-2011, 18:33
Ayrımız gayrımız yok gelirsek hep beraber geliriz :D
Sonra niye geldiniz demek yok ama :p Birleşme yapmayı da pek sevmioz (:

Şaka bir yana da 2x oynamak istemiyorum ben , 3x i özledim :D
Gerçi orayı da t4 açacaklar hevesim kursağımda kalıcak (:

tamam siz gelmeyin biz vahalarla savaşarız :) oyunun acılalı 12 saati geçti daha 7-8 bin üyeyi bulamadı nerde eskiler ilk acıldı gün 25 30 bini buluyordu etrafı inceledim seko inan artık oynayasım gelmiyor eş dost güzelde bi vakten sonra cifticlik yapıcaz

http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=37974|c4ff93e6&t= yeni rapor elimizde 80 tokmak oldu :) korumadan cıkışı 1 gün yapmaları gerekirdi gittiler 3 gün yaptılar

uNeVeN
05-12-2011, 18:49
tamam siz gelmeyin biz vahalarla savaşarız :) oyunun acılalı 12 saati geçti daha 7-8 bin üyeyi bulamadı nerde eskiler ilk acıldı gün 25 30 bini buluyordu etrafı inceledim seko inan artık oynayasım gelmiyor eş dost güzelde bi vakten sonra cifticlik yapıcaz

http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=37974|c4ff93e6&t= yeni rapor elimizde 80 tokmak oldu :) korumadan cıkışı 1 gün yapmaları gerekirdi gittiler 3 gün yaptılar

Aynen koruma çıkış süresini baya bir abartmışlar :) 72 saat ne demek yahu :D
Multi hesap açanlar yeminle korumadan çıkmadan 2.köyü atarlar :D

Neyse fazla kalmayacağım için benden yana sorun yok , size geçmiş olsun :)

AVCIYIZ
05-12-2011, 19:20
Aynen koruma çıkış süresini baya bir abartmışlar :) 72 saat ne demek yahu :D
Multi hesap açanlar yeminle korumadan çıkmadan 2.köyü atarlar :D

Neyse fazla kalmayacağım için benden yana sorun yok , size geçmiş olsun :)

serkan sen 2. köyü atarsın buna inanıyorum :)

az kalcam deyip ww kurma sakın :)

BuRJuva
05-12-2011, 20:10
Bende bu turnuvada oynamayı düşünüyorum arkadaşlar.

Herkese başarılar.

Odysseus (http://tx2.travian.com.tr/spieler.php?uid=142)

Fatsaliii
05-12-2011, 21:09
neredeyse her sayfayı okudum ama cogunlugunda sorular var bence kımse sormmasın ve kımsede cevaplamasın bu oyuna ılk basladıgımda göçmenı kışlada regısı akademıde basmaya calıstım beceremedım ama kımseye sormadım suan kendımce fena sayılmam ikinci serverımde neredeyse bırlıgınımın butun organızelerıne katıldım gayette basarılıydım ( tabiii birlikdekı organızeyı hazırlayanların basarılarının ürünüydü benım başarımda ) yanlıs anlamayın böbürlenmek ıcın söylemıyorum demek ıstedıgım sormakla ögrenılmıyor yanı kaybetmeden kazanamıyorsun bırakın sormayı yada cevaplamayı rutin olarak devam edın zaten yanlışları göre göre dogruları bulur ve o zamna daha ıyı aklınızda kalır hem kendınız ıcın daha ıyı bır strateji belırlersınız yanlışım varsa şımdıden özur dılerım

jarre
06-12-2011, 00:19

http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=37974|c4ff93e6&t (http://tx2.travian.com.tr/berichte.php?id=37974%7Cc4ff93e6&t)= yeni rapor elimizde 80 tokmak oldu :) korumadan cıkışı 1 gün yapmaları gerekirdi gittiler 3 gün yaptılar

bu t4 versiyonunda fazla güvenmeyin tokmaklara.kahraman tam bir tokmak avcısı

AVCIYIZ
06-12-2011, 11:24
bu t4 versiyonunda fazla güvenmeyin tokmaklara.kahraman tam bir tokmak avcısı

t4 varsiyonu oynadım üstad biliyorum 230 seviye kahramanıızda oldu

spartacus
06-12-2011, 15:08
su yagma yapıp profillerinde bu baslangıc yok bilmem su işi söle yapıoz basıoz askeri vs alıoz hammaddeyi die yazan bazı kendini begenmiş arkadaslar var.

avrupada da böle yapında görim sizi. ama nerde yapamayınca 3. gün siler gidersiniz. yagmasız nasıl oynanır onu öğrenin. avrupa böle mle prfilden söle yaparım böle ederim demekle olmuyor.

bazı arkadaslar söle asker basıyorum böle basıyorum diyor. 50 asker basmıs show yapmaya calısıyor. istesem su an 100 e yakın asker olurdu elimde hemde altınsız. avrupaya hazırlanıyrsunuz. unutmayın yagmasız ne kadar giderim hesabı yapın derim.

umarım lafımız anlasılır.

BASAYEV
06-12-2011, 15:22
su yagma yapıp profillerinde bu baslangıc yok bilmem su işi söle yapıoz basıoz askeri vs alıoz hammaddeyi die yazan bazı kendini begenmiş arkadaslar var.

avrupada da böle yapında görim sizi. ama nerde yapamayınca 3. gün siler gidersiniz. yagmasız nasıl oynanır onu öğrenin. avrupa böle mle prfilden söle yaparım böle ederim demekle olmuyor.

bazı arkadaslar söle asker basıyorum böle basıyorum diyor. 50 asker basmıs show yapmaya calısıyor. istesem su an 100 e yakın asker olurdu elimde hemde altınsız. avrupaya hazırlanıyrsunuz. unutmayın yagmasız ne kadar giderim hesabı yapın derim.

:) çok doğru demişsin avrupada yağma yapmak zor en dandik hesap bile yağma vermiyor ilk günler
"bakınız turnuva forumu ilk günler" millet nasıl muzdaripti:)

ancak T4 de yağma o kadar da problem değil avrupa da t4 olacağına göre sıkıntı olmaz ..
s7 de oynuyorum ww zamanındayız t4 natar köylerinden baya bir yağma yapıyorum ayrıca ilk günlerde vahalarda sağlam madde veriyor her vahada 2000 madde var :) %50 liklerde 4000 madde oluyor t3,6 gibi değil...

spartacus
06-12-2011, 15:28
:) çok doğru demişsin avrupada yağma yapmak zor en dandik hesap bile yağma vermiyor ilk günler
"bakınız turnuva forumu ilk günler" millet nasıl muzdaripti:)

ancak T4 de yağma o kadar da problem değil avrupa da t4 olacağına göre sıkıntı olmaz ..
s7 de oynuyorum ww zamanındayız t4 natar köylerinden baya bir yağma yapıyorum ayrıca ilk günlerde vahalarda sağlam madde veriyor her vahada 2000 madde var :) P liklerde 4000 madde oluyor t3,6 gibi değil...

doğru tespit t4 de yagma kolay vahalardan dolayı ayrıca natar köyleri var. iyi noktaya değindiniz ancak yine katılmıyorum cünkü :

1.) natar köyleri oyuna girmeyen kişilerin hesaplarından doguyor. yani online olmayanardan tr serverlarında cok rastladık buna ama avrupada online süresi sence burdaki serverlarda olan gibi mi olacaktır ? sanmıyorum o yüzden natar köyleri diye kendnizi kandırmayın.

2.) vahalar bazılarından 2 ser k lık ham cıkıyor evet ama her gittiğinizde cıkmaz. 1 seferde kaldırırsınız sonra ? kısa vadede yagmanız olur ancak uzun vadede retime agırlık vermezseni aynı sıkıntı yine olusur. o yüzden vahalar aldanmayın. siz vahalara dalıcaksınız ama sizden farklı oyuncularda dalacaktır. vahaların verdiği hamda dolayısı ile düşecektir. ilk basta dolu gelicek sonra hep bos yine aynı yere dönüceksiniz.

o yüzden yagmasız düşünü derim. ben t4 de normal serverda 70 nufusta 300 askeri cok rahat yapıodum ama burda yapmadım yapmıyorum. yagmasız üretimsiz gidicem. cünkü avrupa öyle olucak. t4 yagması olur die kendinizi kandırmayın yagma ilk bi kac gün belki olur ama sonra olmaz unutmayın.

ALPEREN73
06-12-2011, 15:37
dünkü acemi bugun öğüt veriyor :)) acemisin olum istersen 10 yıl daha oyna sen acemi kalacaksın hep :) bırak millete öğüt vermeyi takılsınlar kafacıklarına göre :)

neredeyse her sayfayı okudum ama cogunlugunda sorular var bence kımse sormmasın ve kımsede cevaplamasın bu oyuna ılk basladıgımda göçmenı kışlada regısı akademıde basmaya calıstım beceremedım ama kımseye sormadım suan kendımce fena sayılmam ikinci serverımde neredeyse bırlıgınımın butun organızelerıne katıldım gayette basarılıydım ( tabiii birlikdekı organızeyı hazırlayanların basarılarının ürünüydü benım başarımda ) yanlıs anlamayın böbürlenmek ıcın söylemıyorum demek ıstedıgım sormakla ögrenılmıyor yanı kaybetmeden kazanamıyorsun bırakın sormayı yada cevaplamayı rutin olarak devam edın zaten yanlışları göre göre dogruları bulur ve o zamna daha ıyı aklınızda kalır hem kendınız ıcın daha ıyı bır strateji belırlersınız yanlışım varsa şımdıden özur dılerım

efsane_52
06-12-2011, 16:24
2x 13456 oyuncu kayıt olmuş garip 25.000 kişi kayıt oluyordu her t4 açılan servere facebookta da reklamını gördüm sanki turnuva serverenen ellerinde mi patlıyor t4 ne :D

yildizimsinsen
06-12-2011, 16:31

eklenti yapmak gerekirse bu yaznıza Avrupa da ilk başta sığınak basmayı bilmeyen,defans basmayan,ben yıkar geçerim diye düşünenler de olacak.. onlar 3 günde silmese bile 1 ay dayanamazlar bence.. (elin oğlu sığınakla,defaslarla epey zarar vermişti bize,oyundan soğutmuştu :))

spartacus
06-12-2011, 16:44
eklenti yapmak gerekirse bu yaznıza Avrupa da ilk başta sığınak basmayı bilmeyen,defans basmayan,ben yıkar geçerim diye düşünenler de olacak.. onlar 3 günde silmese bile 1 ay dayanamazlar bence.. (elin oğlu sığınakla,defaslarla epey zarar vermişti bize,oyundan soğutmuştu :))

katılıyorum. birde adamlar ham vermediği gibi askerlerinide göstermediler. saldırıya gectiklerinde hiç tahmin edemediğimiz askerlerle karsılastık.

hepsini gectim. profillerinde asarım keserim diyen ucube inanlara uyuz oluom.

ama kücük dagları onlar yarattı dimi...

neyse zaten oylarının ölçüsünü burda alamasalarda avrupada alırlar. baslarlar def madde die zırnık vermem ben. akın vermişti kızmıstım sonradan anladı beni:) sanıolarki orda multi ile oynarım.

neyse daha dicek cok sey var bu ayrıntıda yaa neyse.

yildizimsinsen
06-12-2011, 17:10
katılıyorum. birde adamlar ham vermediği gibi askerlerinide göstermediler. saldırıya gectiklerinde hiç tahmin edemediğimiz askerlerle karsılastık.

hepsini gectim. profillerinde asarım keserim diyen ucube inanlara uyuz oluom.

ama kücük dagları onlar yarattı dimi...

neyse zaten oylarının ölçüsünü burda alamasalarda avrupada alırlar. baslarlar def madde die zırnık vermem ben. akın vermişti kızmıstım sonradan anladı beni:) sanıolarki orda multi ile oynarım.

neyse daha dicek cok sey var bu ayrıntıda yaa neyse.

Akın yardımsever ama bazılarına yardım etmek ihanet gibi gerçekten de..
ayrıca ben başkan olacağım,benim dediğim olacak diyenlere de Allah sabır versin..
adam 6 köy kurmuş,merkez ve asker köyünde saldırı basmış diğer köyler boş..
oyun sonu gelmiş köy at diyorsun yok ben adamı reisleyeceğim diyor..
saldırınca doğal olarak karşılık geliyor,defans askeri yok.. atıyorsun 10k asker tahılı yok.. sabah tahıl istiyor akşam tahıl istiyor.. Allahtan günde 2 saat gündüz 2 saat gece giriyor yoksa tahılsızlık var zaten temelli kurutacak bizi :)
3 gün boyunca 30k askeri kimseden tahıl istemeden köyde tuttum adam 10k defansa bakamadı..
köylerde siper yok,pazar yok,turnuva yerine zaten ne gerek varki dimi :D
neyse bu tarz adamlar çok ama çok olacak yine.. birde zırh,silah basmaya üşenenleri gördüm üzüldüm..
birinin köylerine girdim oyun bitmiş 45k depo 31k ambarla oynuyordu :D
yani ben başkan olacağım,ben organizasyon yapacağım diyenler önce bu organizasyonları yapmalı.. yoksa hem yine hüsran olur hem de oyundan soğursunuz bir daha tövbe edersiniz.. :)

R00t
06-12-2011, 17:13
arkadaşlar birşey soracam. ben bu oyundan pek birşey anlamadım da

23 x Şifa Merhemi
51
34500
1:28:20
çok az gümüş

,,şu olay normalmidir?

yani pek anlamıyorumda birisi 23x şifa merhemine 345 altınmı vermiş banamı öyle geliyor. yani, birisi verdiyse ben böyle bir oyuna.... verene de ... diyecem de.

BASAYEV
06-12-2011, 17:38
doğru tespit t4 de yagma kolay vahalardan dolayı ayrıca natar köyleri var. iyi noktaya değindiniz ancak yine katılmıyorum cünkü :

1.) natar köyleri oyuna girmeyen kişilerin hesaplarından doguyor. yani online olmayanardan tr serverlarında cok rastladık buna ama avrupada online süresi sence burdaki serverlarda olan gibi mi olacaktır ? sanmıyorum o yüzden natar köyleri diye kendnizi kandırmayın.

2.) vahalar bazılarından 2 ser k lık ham cıkıyor evet ama her gittiğinizde cıkmaz. 1 seferde kaldırırsınız sonra ? kısa vadede yagmanız olur ancak uzun vadede retime agırlık vermezseni aynı sıkıntı yine olusur. o yüzden vahalar aldanmayın. siz vahalara dalıcaksınız ama sizden farklı oyuncularda dalacaktır. vahaların verdiği hamda dolayısı ile düşecektir. ilk basta dolu gelicek sonra hep bos yine aynı yere dönüceksiniz.

o yüzden yagmasız düşünü derim. ben t4 de normal serverda 70 nufusta 300 askeri cok rahat yapıodum ama burda yapmadım yapmıyorum. yagmasız üretimsiz gidicem. cünkü avrupa öyle olucak. t4 yagması olur die kendinizi kandırmayın yagma ilk bi kac gün belki olur ama sonra olmaz unutmayın.

Natar köyleri dediğiniz gibi oyunu bırakan yada hesap silen oyuncuların hesaplarından olusuyor..
doğrudur avrupada o kadar oyunu bırakan oyuncu olmaz olsada kimseye yetmez ..
ancak ben zaten ilk günlerden bahsetmiştim ilk günler yağma yapılabilir vahalardan vs.

BASAYEV
06-12-2011, 17:44

23 x Şifa Merhemi
51
34500
çok az gümüş

,,şu olay normalmidir?

yani pek anlamıyorumda birisi 23x şifa merhemine 345 altınmı vermiş banamı öyle geliyor. yani, birisi verdiyse ben böyle bir oyuna.... verene de ... diyecem de.

evet 34500 gümüş yapabilmek için 345 altını 34500 gümüşe çevirmiş malesef:(
işte T4 de ilk günlerde böyle uyduruk şeylere altın basanlarda var:)
bende tam tersini yapıyorum maceradan ne gelse satıyorum bir aylık altın masrafım sağolsun yukarıdaki örnekte ki gibi arkadaşlar sayesinde bedavaya halloluyor..
şimdi o nesneyi satan arkadaş 34500 gümüşü 152 altına çevirecek o da onu bir müddet bedavaya idare eder:)

beyhude.
06-12-2011, 17:57

23 x Şifa Merhemi

51

34500

çok az gümüş

,,şu olay normalmidir?

Tüh bende 29x olanı vardı böyle kekler olduğunu bilsem satardım neyin nesidir dedim kullandım :) gazlı bezmi ne bişey varmış saldırıda kesilen askerini iyileştiryormuş :) ben hasta oldum bu versiyona dün ilk seferdede planax gelmişti reis göçmen falanda geliyorsa of of,bu zımbırtıları alanı satanı görsek daha iyi olurmuş sistemin kendi işleri olmadığı ne malum biz bu işleri tam çözene kadar oyun biter :) galiba altın harcamayalım dedikçe millet daha beter gaza geliyor 1-2 hafta geçsin bakalım beklediğimden bayağı az kayıt olan var şahsen gidişatı tekrar düşünürüm.

si&ma
06-12-2011, 18:36
Tüh bende 29x olanı vardı böyle kekler olduğunu bilsem satardım neyin nesidir dedim kullandım :) gazlı bezmi ne bişey varmış saldırıda kesilen askerini iyileştiryormuş :) ben hasta oldum bu versiyona dün ilk seferdede planax gelmişti reis göçmen falanda geliyorsa of of,bu zımbırtıları alanı satanı görsek daha iyi olurmuş sistemin kendi işleri olmadığı ne malum biz bu işleri tam çözene kadar oyun biter :) galiba altın harcamayalım dedikçe millet daha beter gaza geliyor 1-2 hafta geçsin bakalım beklediğimden bayağı az kayıt olan var şahsen gidişatı tekrar düşünürüm.

bikaç gün sonra 1 yazıta 50bin gümüş verenlerde olucaktır

si&ma
06-12-2011, 18:48
2x 13456 oyuncu kayıt olmuş garip 25.000 kişi kayıt oluyordu her t4 açılan servere facebookta da reklamını gördüm sanki turnuva serverenen ellerinde mi patlıyor t4 ne :D

İbrahim hafta sonuna kadar o rakama ulaşır oyuncu sayısı taktik icabı ilkgün hesap açmayan bi çok kişi vardır

algx
06-12-2011, 19:58
http://tx2.travian.com.tr/img/x.gif
29 x Ferman
33
55000
9:06:58
çok az gümüş

290 tecrübenin fiyatı 40 lira olamaz :S :S :S

parayı sokaktan mı topluyor millet yada bu parayı verenlerin hepsi mi baba parası yiyor :S

1.200 maaş alan bir adamın günlük ücreti geliyor 40 liraya onu götürüp fermana vermedi heralde :S

BASAYEV
06-12-2011, 20:03
29 x Ferman
33
55000
çok az gümüş

parayı sokaktan mı topluyor millet yada bu parayı verenlerin hepsi mi baba parası yiyor :S

1.200 maaş alan bir adamın günlük ücreti geliyor 40 liraya onu götürüp fermana vermedi heralde :S

:) Demekki adam 40 lirayı kolay kazanıyor:)
birde olayın öbür yanı var 50000 gümüş veren bir adam o fermanı satan adama 250 altın kazandırmış oluyor bedavaya:)

beyhude.
06-12-2011, 20:23
Kimse kusura bakmasın bu şartlarda adamlar t4 de diretmekte haklı bu kadar yolunmaya meraklı kaz varken ne diye eski sürüm açsınlar,maaşlarla falan kıyaslanmaz bir maç biletine 3-5 bin lira veren varsa bu çok değil herkesin zevki farklı olabilir ama öncede yazdım alanı satanı görsek fena olmazdı rakamın yükselmesinde sistemin rolu olmadığından emin olsak kötümü olur geçenlerde bir arkadaş bir hesaba girdim 50k altını var falan yazmıştı adamlar başka türlü bu kadar altını nerde harcayacak :)

spartacus
06-12-2011, 20:37
Natar köyleri dediğiniz gibi oyunu bırakan yada hesap silen oyuncuların hesaplarından olusuyor..
doğrudur avrupada o kadar oyunu bırakan oyuncu olmaz olsada kimseye yetmez ..
ancak ben zaten ilk günlerden bahsetmiştim ilk günler yağma yapılabilir vahalardan vs.

tamam o noktaya katılıyorum zaten ama kısa vadede iş yapar o dediğiniz. 1 defa girdin kaldırdın 4k ham ikincide o kadar olmucak. ayrıca vahada asker olmadıgını gören saldıracak. dolayısı ile sonradan kaldırıcanız hamlar hepsinde 1er bilemediniz 5 er olacaktır.

demek istediğim tam anlamıyla su. ordan alınan hammaddeleri iyi kullanmak gerekir. askere verirseniz yazık edersiniz. kısa vadede iyi görünür ama ilerde geride kaldıgınızı anlarsınız. bence ordan alınan hammaddeler tamamen üretim ve sıgınak olarak geri dönmeli. asker olarak değil. belli bi seviyeye gelene kadar askere agırlık vermek mantıksız olur. ama yine de ben yapar ederim derseniz yapın da biz de öğrenelim derim. ama sahsen böle olucana eminim.

stratejiniz üretim üzzerine olsun. öncelikle üretimleri 7-8 yapalım sonra yavastan akere veririz. hatta belirli kişilere ham yardımı yapılarak bu kişilerin erkenden mancınıga gitmesi saglanır. bu kişilerde genelde herkese uzak olmayan ve altınla oynayanlar olmalı.

altınsız oynayanlar kesinlikle mancınıga gitmesin direk defans ve 2 köyü düsünsün. altınla oynayanlar ise birlik yada cevre yardımıyla manco ve ikinci köye gitsin. ama her iki tarafta üretimleri aksatmıcak. kp yaaklasana kadar üretim kp yaklasınca üretim artı kösk. kp dolmaya 1 günden az kala ya da doldurmaya direk göçmene gecilmeli.

bunların olması için yardımlasma önemli. o yüzden ham kaptırılmamalı. cünkü oyun basında o hamlar cok değerli olucak. bu yüzden sıgınak basılmalı muhakkak. yagmadan kaybımızı yardımlasarak tamamlamalıyız. ne kadar hızlı olunursa ikinci köyler ve mancınık o kadar erken cıkar.

bunlar ince detaylar herkes bunları düşünmeli vebence uygulamalı. su anda en mantıklı strateji bana göre budur üstad:)

BASAYEV
06-12-2011, 21:04
yagmadan kaybımızı yardımlasarak tamamlamalıyız. ne kadar hızlı olunursa ikinci köyler ve mancınık o kadar erken cıkar.

Olayın özü budur.YARDIMLAŞMAK.
ancak bencilce değil tek savunma basmadan 2-3k asker basan adamda yardım bekliyor sağa sola girip destek istiyor bu tür adamlara ya oyunu öğretecek yada yol vereceksin çünkü bencildirler savunma istersin 100 palanks zor atar ama köy reislemeye kalkar savunma ister:)

geçtiğimiz turnuvada elin oğlu yardımlaştı icabında bir kaç hesaba madde yığıp asker bakımından ucurdu defansı da sağladı işte o adamlar Türk leri yerinden etti herkes bir tarafa kaçıştı..
Yardımlaşırsak dediğin gibi bir kaç hesaba mancınık ve asker bakımından bizde uçurursak yeterli defansı da sağlarsak yani geçtiğimiz serverdeki hataları tekrarlamassak bir şeyler olur..

spartacus
06-12-2011, 21:11
Olayın özü budur.YARDIMLAŞMAK.
ancak bencilce değil tek savunma basmadan 2-3k asker basan adamda yardım bekliyor sağa sola girip destek istiyor bu tür adamlara ya oyunu öğretecek yada yol vereceksin çünkü bencildirler savunma istersin 100 palanks zor atar ama köy reislemeye kalkar savunma ister:)

geçtiğimiz turnuvada elin oğlu yardımlaştı icabında bir kaç hesaba madde yığıp asker bakımından ucurdu defansı da sağladı işte o adamlar Türk leri yerinden etti herkes bir tarafa kaçıştı..
Yardımlaşırsak dediğin gibi bir kaç hesaba mancınık ve asker bakımından bizde uçurursak yeterli defansı da sağlarsak yani geçtiğimiz serverdeki hataları tekrarlamassak bir şeyler olur..

zaten oyunun temeli orda aslında sadece o serverda orda. ben def basmak için gidiyorum su anda cünkü altınsız oynarım büyük ihtimalle. ama altınlıda oynasam def basıcam oyun basında.

nasuhalgul
06-12-2011, 21:22
arkadaşlar birisi herhangi bir natar köyünün koordinatını verebilir mi ? bölge önemli değil. saldırmak için değil. görmek istiyorum. o köyleri sistem otomatik atıyormuş zannedersem...

uNeVeN
06-12-2011, 21:39
29 x Ferman
33
55000
çok az gümüş

Bende az önce gördüm 26 tane şifa merhemine 25000 Gümüş yani 125 altın vermiş :D
Valla bu millet harbiden keriz demeden kendimi alamıyorum :) Kusuruma bakmasın kimse :D

Yada bu işin bir çakallığını var.. Test ettikten sonra var yada yok derim :p

Suzie
06-12-2011, 21:52
Bende az önce gördüm 26 tane şifa merhemine 25000 Gümüş yani 125 altın vermiş :D
Valla bu millet harbiden keriz demeden kendimi alamıyorum :) Kusuruma bakmasın kimse :D

Yada bu işin bir çakallığını var.. Test ettikten sonra var yada yok derim :p,

ondan önceki 44 k ya gitti :D

uNeVeN
06-12-2011, 21:59
,

ondan önceki 44 k ya gitti :D

Daha fazla altın kazanmak için yöneticiler çakallık yapıyo olmasın :D

Beklerim ben bunlardan :p

Suzie
06-12-2011, 22:09
Daha fazla altın kazanmak için yöneticiler çakallık yapıyo olmasın :D

Beklerim ben bunlardan :p

kullandığımız şifa merhemlerine üzülüyorum valla :p

hayatta o kadar vermem valla ölsün kahraman en fazla 3 saat alır canlandırmak :D

*serdar*
06-12-2011, 22:14
Koşu atı kaça gider acaba :) satsammı ki :) 55 bin gümüşü görünce gözlerim fırladı sanki :)

spartacus
06-12-2011, 22:27
Koşu atı kaça gider acaba :) satsammı ki :) 55 bin gümüşü görünce gözlerim fırladı sanki :)

kosu attı para etmez hacı hiç satma. herkese gider ondan para edenler

-siifa merhemi
-ferman
-sanat eseri
-kafes
-kahraman saldırı gücünü arttıran nesneler ( özellikle kalkan )
- rejenerasyon itemleri
- kp puanı veren migferler.

bunlar cok para edio:)

oyun basında özellikle fermanlar acayip para eder.

BASAYEV
06-12-2011, 22:42

Altın ile gümüş almaya kalkarsan 1 altın 100 gümüş ediyor yani o eleman 125 değil 250 altın ile 25000 gümüş yapmış :)
elindeki gümüşü çevirirken ise oran değişiyor 200 gümüşün 1 altın ediyor:)

f_s_m_
06-12-2011, 22:43
ata ot,eşeğer semer,can lazım şifa merhemi,asker öldü sargı bezi,kahraman öldü su kovası,eşek bayıldı yonca,at kişnedi iki tepik,kellere ilaççç,,,kıllara tüy dökücü, onu al bunu hadi şunuda al bak bu ucuz bunuda alll..

ooohhh ohhhhh bas bas paraları leylaya bidaha mı gelecen dünyayaaaa...

ver gazı ver gazııı bizde diyoruz 3,6 nın bu kadar hastası varken neden t4de diretiyorlar diyee ..bulmuşlar yolacak kazı ne etsinler 3,6yı...

almayın satın ne çıkdı satın tuzakları satın ilaçları satın silah gelirse satın keriz varsa geçinin sizdee..1 ay sonra bunlar bedava birde gece onlinsaınız fiyat artıranda olmaz beleşe alırsınızz...

DehSet
07-12-2011, 07:43
http://tx2.travian.com/img/x.gif
1 x Helmet of the Gladiator
26
80000
0:00:0? (http://t4.answers.travian.com/index.php?aid=249#go2answer)

Hey MaaŞallah :D Avrupa Bizden Daha zengin com serverinde verilen gümüş , Belkide allah bilir bunuda bir türk vermiştir :D

AVCIYIZ
07-12-2011, 09:02
Balta sancağının şeyini satıyorum :) umarım bi 25 k gümüş veren olur Burdan altını fazla olan arkadaşlar +500 gücü demek baya bi tokmak kesmek demek bunu unutmayın bu fırsat kaçmaz diyorum altınsız oynayan biri olarak sizlerden ricamız

küçük kalkandan daha önemli :)

DehSet
07-12-2011, 10:10
No.
Player(s)
Resources

1.
Octopus (http://tx2.travian.com/spieler.php?uid=6007)
259069

2.
-Morg- (http://tx2.travian.com/spieler.php?uid=10024)
187242

3.
De Bar (http://tx2.travian.com/spieler.php?uid=10108)
157167

4.
OneManArmy (http://tx2.travian.com/spieler.php?uid=3823)
149757

5.
CJDJ (http://tx2.travian.com/spieler.php?uid=1459)
139380

6.
sirogik (http://tx2.travian.com/spieler.php?uid=8426)
137506

No.
Oyuncular
Hammadde

1.
ZerratLk (http://tx2.travian.com.tr/spieler.php?uid=1874)
163387

2.
oguz&ayca (http://tx2.travian.com.tr/spieler.php?uid=8057)
133460

3.
Gr33ywolf (http://tx2.travian.com.tr/spieler.php?uid=3827)
132974

4.
ePistooo (http://tx2.travian.com.tr/spieler.php?uid=1280)
118152

5.
barbar35 (http://tx2.travian.com.tr/spieler.php?uid=919)
108746

6.
Yzf R1 (http://tx2.travian.com.tr/spieler.php?uid=5290)
104390

Avrupa iLe tr arası Fark ..

Timaf
07-12-2011, 10:10

ben bu t4 sürümle ilgili şöle bi çakallık duydum. adam açıyo multi köy ama kaçtane açıyo orasını bilmem bir kaç tanele kalmıyo. oyundan gelen 35 altını gümüşe çeviri maceradan elde ettiklerini satıyo gümüş elde ediyo tabi bu multi köyler 2.haftadan sonra yada ilk biraydan sonra siliyodur macera azaldığı için veya fiyatlar ucuzladığı için :) ondan sonra multi köylerinden teklifler vererek en çok gümüşü olan multi köyüne satarak altınsız oynuyo ilk bir ay neredeyse. ama yukarıdaki olay maceranın ilk günün için çok fazla ve enteresan.

AVCIYIZ
07-12-2011, 10:31
ben bu t4 sürümle ilgili şöle bi çakallık duydum. adam açıyo multi köy ama kaçtane açıyo orasını bilmem bir kaç tanele kalmıyo. oyundan gelen 35 altını gümüşe çeviri maceradan elde ettiklerini satıyo gümüş elde ediyo tabi bu multi köyler 2.haftadan sonra yada ilk biraydan sonra siliyodur macera azaldığı için veya fiyatlar ucuzladığı için :) ondan sonra multi köylerinden teklifler vererek en çok gümüşü olan multi köyüne satarak altınsız oynuyo ilk bir ay neredeyse. ama yukarıdaki olay maceranın ilk günün için çok fazla ve enteresan.

dediğin olayın olması için farklı internet adresleri ve farklı pclerin olması lazım aynı pcden teklif dahil edemezsin cıkmaz

Timaf
07-12-2011, 10:44
dediğin olayın olması için farklı internet adresleri ve farklı pclerin olması lazım aynı pcden teklif dahil edemezsin cıkmaz

dediğini biliyorum ama. aklımada başkada bişey gelmiyo şifa merhemine okadar gümüş şok etkisi yarattı bende :) ama kılıfına uydurarak yapıyolardır gene bişeyler.

AVCIYIZ
07-12-2011, 10:56
dediğini biliyorum ama. aklımada başkada bişey gelmiyo şifa merhemine okadar gümüş şok etkisi yarattı bende :) ama kılıfına uydurarak yapıyolardır gene bişeyler.
travian gecen ay altın dağıttı t4 için bana 600 altın hediye geldi nadir kişilerden biriyimdir ama bunu kullanmadım 3x bekletiyorum böğle adamların 4-5 msn si olsa yeter ayrıca ucuz altın satan yerler var 600 altını 20 tl veriyorlar :)

Timaf
07-12-2011, 11:22
travian gecen ay altın dağıttı t4 için bana 600 altın hediye geldi nadir kişilerden biriyimdir ama bunu kullanmadım 3x bekletiyorum böğle adamların 4-5 msn si olsa yeter ayrıca ucuz altın satan yerler var 600 altını 20 tl veriyorlar :)

600 altın iyimiş.20 tl ye 600 altın oda süpermiş. biz 20€ kazık yiyomuşuzda daha yeni haberimiz oldu. ama genede bi şifa merhemi okadar gümüş gitmesi garip. okadargümüş verceğine kaharamı ölse en fazla 2-3 saate gerei döndürecek en fazla 3 altına oda npc ile :) . daha şimdi şifa merhemi sattım 27 tane 2000 gümüşe gitti bizde şans yok alan olmadı şöle 10000 gümüşe falan razıdım :)

si&ma
07-12-2011, 11:23

neresi bu dediğin yerler

DehSet
07-12-2011, 11:27
neresi bu dediğin yerler

si&ma Oynuyormusun sende ?

BASAYEV
07-12-2011, 11:58

Temsille yada şifre girişi ile multisi olduğun köyün tekliflerini değerlendiremiyorsun ilk t4 serverinde denemiştimsonradan başka olduysa bilmiyorum:)
ayrıca gümüşten cevirdiğiniz altınları transfer edemiyorsunuz biliyorum..

ZifiriKaranlık
07-12-2011, 11:58
bende deneyim dedim bilgelik kitabını sattım ama 1600 e gitti
neyseki 1600 e 3 bilgelik kitabı aldım :D

BASAYEV
07-12-2011, 12:01
bende deneyim dedim bilgelik kitabını sattım ama 1600 e gitti
neyseki 1600 e 3 bilgelik kitabı aldım :D

ilk günlerin karı bunlar o aldığın bilgelik kitabını ikigün sonraya 100 gümüşe satamassın zarar edebilirsin:)

DehSet
07-12-2011, 12:03
Temsille yada şifre girişi ile multisi olduğun köyün tekliflerini değerlendiremiyorsun ilk t4 serverinde denemiştimsonradan başka olduysa bilmiyorum:)

Ben Multi aCtım 1 tane kendime madde atarım diye düşündüm ama atamadım sonradan araştırdım üretimler seviye 2 depo 6300 ambar 2300 olması gerekiyormuş.. :) ßende sizin bahsettiğiniz taktiği yapmayı düşünüyordum aslında :D olmuyorsa belli bir yerden sonra hepsini altına cevirir hesabı silmeye alırım altınlarıda aktarırım başka oynadığım servere :D

si&ma
07-12-2011, 12:21
Ben Multi aCtım 1 tane kendime madde atarım diye düşündüm ama atamadım sonradan araştırdım üretimler seviye 2 depo 6300 ambar 2300 olması gerekiyormuş.. :) ßende sizin bahsettiğiniz taktiği yapmayı düşünüyordum aslında :D olmuyorsa belli bir yerden sonra hepsini altına cevirir hesabı silmeye alırım altınlarıda aktarırım başka oynadığım servere :D

o senin dediğin aktarma olmuyo bildiğim kadarıyla yapılıcak tek şey bi arkadaşına rica edicen açıcak bikaç tane hesap gümüş kasıcak bieraz birikince senin hesaba aktarıcaksınız sonrasında zaten itemler azalıyo ve fazla getirisi olmuyo ilerliyen zamanlarda bi üst seviye itemler çıkıyo diye biliyorum

Timaf
07-12-2011, 12:41

benim demek istediğim gümüşü altına çevirerek aktarmak değil. multi köylerindeki gümüşle bu başta verilen altını gümüşe çevirerek ve sattığı itemlerle oluyo. asıl köyünden satılığa çıkardığın ürünlere teklif veriyosun ve ürünün değeri artıyo :) doğal olarak çok saçma birşey bile çok fazla gümüşe gidiyo. tabi aynı pc den ve modemden girmemek şartıyla vs. gibi şeyler olmuyacakmış onuda AVCIYIZ arkadaşımız açıkladı ondan öğrendim. ama biz millet olarak üçkağıtçılıkta çok ileri olduğumuzdan belki onada biçözüm bulmuşuzdur. sonuçta adam okadar gümüşü bastı bi kendi biliyo ne amaçla bastığı bizde böle ağzımız açık adamın yaptığı konuşuyoz :). belki ihtiyaç belki gümüş aktarımı orasını o bilir. ancak anlaşılan oki travian ekiibi bu serverda altına doyacak :)

endi
07-12-2011, 13:01

Pazara 1 e 2 ham koyup multinden alsan nasıl olur,ilerleyen zamanda multilerinden belirlediğin köye hamı toplayıp yağmalayıp yağma madalyasıda alınır ben bir prg gördüm seçtiğin serverlarda davetle hesap açıyorsun prg senin yerine 2.köyleri atıyor 50 şer cukka yok kardeşim bu oyunun cılkı çıktı bot tu multiydi bu ne ya daha oyunun zevki nerde kaldı botla oyun otomatik altınla herşey emrinde :) turnuvada iyi oynayan değil en üç kağıtçı kazanacak bu kesin :)

BASAYEV
07-12-2011, 14:23
benim demek istediğim gümüşü altına çevirerek aktarmak değil. multi köylerindeki gümüşle bu başta verilen altını gümüşe çevirerek ve sattığı itemlerle oluyo. asıl köyünden satılığa çıkardığın ürünlere teklif veriyosun ve ürünün değeri artıyo :)

o dediğin olmuyor işte başta da yazdım aynı pc den oynadığını sistyem anlıyor tem olmana bile gerek yok fiyat artıramıyorsun ..

Suzie
07-12-2011, 14:29

Cıkar cıkar :p ben yapabiliyorsam herkes yapar herhalde d1 de uygulamıştım

sadece temsilci olduğumuz hesaplardan arttıramayız

efsane_52
07-12-2011, 14:43
İbrahim hafta sonuna kadar o rakama ulaşır oyuncu sayısı taktik icabı ilkgün hesap açmayan bi çok kişi vardır

bugün 16bin kişi olmuş bunun 3 1 multi hesabtır kesin :D bakalım ne olacak 25bin kişiye ulaşacak mı

anti300
07-12-2011, 15:40
o dediğin olmuyor işte başta da yazdım aynı pc den oynadığını sistyem anlıyor tem olmana bile gerek yok fiyat artıramıyorsun ..

Her işin bir çözümü var ilk t4 versiyonu olan server 8 de 3 kişi adam başı yaklaşık 800-900 altın kaldırdık bir haftada sonra sıkılıp bıraktık . İsteyen bu versiyon sayesinde para bile kazanabilir

DehSet
07-12-2011, 15:54
Her işin bir çözümü var ilk t4 versiyonu olan server 8 de 3 kişi adam başı yaklaşık 800-900 altın kaldırdık bir haftada sonra sıkılıp bıraktık . İsteyen bu versiyon sayesinde para bile kazanabilir

ßiz Türk Milletinin yapmadığı iŞ Olmaz :D İnanıyorumki burada Çok aLavare Dalavere Yapan Enterasan Taktikler uygulayan adama bak ya ne düşünüpte ne yapmış diye ağzımızın acılacağı Hareketler keSin vardır . Sistemdeki ßoŞLuğu Kullanan Adamlara Sahtekar Damgası vuruluyQr ama Sahtekar Olan Bu Oyunu ßu HaLe getirenlerdir ..

spartacus
07-12-2011, 16:35
bugün 16bin kişi olmuş bunun 3 1 multi hesabtır kesin :D bakalım ne olacak 25bin kişiye ulaşacak mı

yarın ya da öbür gün 30 bin kişi kayıtlı der online kişi ise 35bin derse sasırma :D

yabgu
07-12-2011, 17:33
Hocam o işin de kolayı var hülle yoluna gidersiniz başka bir arkadaşın hesabına geçer gümüşler ondan da sen alırsın :D Hile hurda Türkler burda :D

yabgu
07-12-2011, 19:21
FIRSAT SERVER'ı : com serverda elemeler için 2. bir server daha açtılar ve burada çok az oyuncu var.... Buraya girenlerin ön elemeleri geçerek turnuvaya katılma şansları daha fazladır... Tüm türk oyunculara duyurulur...

[ty2] Server start
Hi,

as the qualification round got an eye of a lot of players, and the server player limit cannot be safely raised anymore, without causing lag... the head office decided to START ANOTHER ONE. This is a fast start if there ever was one.

Preregistration: 05.12.2011 - 19:00 CET.
Server start: 06.12.2011 - 10:00 CET.

Version: T4
Speed: x2
Beginner protection: 3 days at start.

Address of the server is http://ty2.travian.com/

As tx2 has a lot of registrations and players, this should balance the load somewhat.

Regards,
Phanttis

efsane_52
08-12-2011, 01:25
yarın ya da öbür gün 30 bin kişi kayıtlı der online kişi ise 35bin derse sasırma :D

valla t4 tam para tuzağı olmuş biz de oturup t3.6 server bekliyoruz niye açacaksalar adamlar t4le parayı vuruyorlar zaten şaşırmam ya :D

secospat
08-12-2011, 01:44
Kuzey doğudayım eski dostlar bana ulaşın. 2 lafın belini kıralım (:

secospat

Thentache
08-12-2011, 03:47
I'm delighted I stumbled on this unique stop foreclosure with bankruptcy (http://stopforeclosurewithbankruptcy.com) web page link. The foreclosure process starts when the loan provider files a observe of default with the County Clerk’s workplace. As soon as this notice is submitted you have 90 days to make up the earlier due payments. The loan provider, at their selection my take those payments or carry on the approach to consider the home back. At the finish of the ninety day interval a date is set for the residence to be marketed at an auction on the court methods. Many men and women will do whatever they can to keep in their house for the indefinite foreseeable future. If that describes you, and you’re at the rear of on your mortgage payments with no feasible way to get latest, the only way to retain your house is to file a Chapter thirteen bankruptcy. A chapter thirteen submitting will let you to consider all of the again payments and include them into a re-payment prepare that is stretched out more than many years, not months. This implies that you will be in a position to make up your again payments, in payments! As lengthy as you are making these again payments your home cannot be foreclosed on. Each and every situation is diverse and most situations it will take a mobile phone contact and analysis to see if you qualify for aid in submitting chapter 13 bankruptcy. You could even qualify to strip absent your 2nd and 3rd house loan payments to aid relieve the load. When struggling with any kind of load with personal debt it is usually a good notion to talk to a highly skilled bankruptcy lawyer who specializes in this kind of issue. So a lot of scams and difficulties with inexperienced paralegals and lawyers you need to genuinely do your research and uncover the proper lawyer to give you the safety you need to have when dealing with your belongings.

ali akcakaya
08-12-2011, 05:29
Arkadaşlar ben turnuvaya gittim 2x oynadık asıl x5 veya x3 deseydik cermeni askerde tutamazları yanlış yaptık

spartacus
08-12-2011, 16:29
valla t4 tam para tuzağı olmuş biz de oturup t3.6 server bekliyoruz niye açacaksalar adamlar t4le parayı vuruyorlar zaten şaşırmam ya :D

bende t3.6 hastasıyım ama akıl var mantık var t3.6 actınız 50bin kişi kayıt oldu diyelim getirisi 100 lra olsun. birde t4 acın 10 bin kişi kayıt olsun getirisi 200 olsa siz kalkıp bu duruda t3.6 mı acardınız ? her nekadar biz buna oyun gözü ile baksak adamlar ticaret gözü ile bakmak zorunda cünkü paralarını burdan kazanyorlar.

t4 para tuzagı evet. ama oyunda zevktir. zevkte ise para konusu olmaz bana göre. zevkinizi paranıza göre belirlersiniz.

bence adamlar haklı t4 acmakta ama t3.6 yı göz ardı etmeseler yine de güzel olur:)

CoLd_DeWiL
09-12-2011, 11:52
http://imageshack.us/photo/my-images...ultiispat.png/ (http://imageshack.us/photo/my-images/35/ouzayamultiispat.png/) büyük multici ouz&ayca

oguz&ayca
10-12-2011, 12:23
http://imageshack.us/photo/my-images...ultiispat.png/ (http://imageshack.us/photo/my-images/35/ouzayamultiispat.png/) büyük multici ouz&ayca

cocukla cocuk olmuyorum :)

simitii
10-12-2011, 18:48
cocukla cocuk olmuyorum :)

ben kimseyi bişeyle suçlamıyorum. ama üç tane hesabınız olduğunu görmüştüm. sırasıyla ANTALYASPOR,ouz&ayca ve son olarak oguz&ayca. he multilik bişey yapmışsınızdır yapmamışsınızdır orasını bilemem ama 3 tane hesabınız olduğuna adım gibi eminim. gözümün önünde oldu çünkü...

oguz&ayca
10-12-2011, 19:41
ben kimseyi bişeyle suçlamıyorum. ama üç tane hesabınız olduğunu görmüştüm. sırasıyla ANTALYASPOR,ouz&ayca ve son olarak oguz&ayca. he multilik bişey yapmışsınızdır yapmamışsınızdır orasını bilemem ama 3 tane hesabınız olduğuna adım gibi eminim. gözümün önünde oldu çünkü...

BU kadar komik olmayın :)

simitii
10-12-2011, 21:01
BU kadar komik olmayın :)

kardeş komiklikle alakası yok. önümde yaptım. birini birliğini takip ederken gördüm. öbürü yanımdaydı. banlanmıştı. sonuncusunu zatan şuan kullanıyosun. neyse yani bunu sana söylememde hiç bi art niyet yok...

FRİNGE
10-12-2011, 21:07
Multi de lazım arkadaş ruslar romalı hesaplarına turnuvada ikinci gün köy attırmışlardı 7-veya 10 gün içinde 4 yapmıştı romalı hesaplar ..

Pascha
11-12-2011, 03:44

:)) Dostum yapmışsa yapmış yapmayan yokmu var o yapıosa sende yap zaten yapanlar eninde sonunda ceza mutlaka alıyor yani..Yarayı kaşımayın boşverin yav..

Liby
13-12-2011, 04:05
http://img23.imageshack.us/img23/9968/bunev.png (http://imageshack.us/photo/my-images/23/bunev.png/)

Uploaded with AN-LAR ÇILDIRMIŞ OLMALI (http://imageshack.us)

Ne oliyi burda

07antalyaspor07
13-12-2011, 04:59
http://img23.imageshack.us/img23/9968/bunev.png (http://imageshack.us/photo/my-images/23/bunev.png/)

Ne oliyi burda

:) öglene 1i daha kuracak 3ü :)

Çi Çi Han
15-12-2011, 10:00
[QUOTE=COF Kemal Başer;1344463]COF BİRLİĞİ OLARAK ÇOK KALİTELİ VE AKTİF YÜZLERCE OYUNCU İLE GİDİYORUZ.

:) Bana'da açıkmı abi kapınız, bende gelimmi.. :)

ultrAslan
15-12-2011, 18:17

Ne oliyi burda

Ağa parası olan konuşuyor derler ya işte buda öyle bir şey ;) parası olana oyun hava.

ultrAslan
15-12-2011, 18:19
600 altın iyimiş.20 tl ye 600 altın oda süpermiş. biz 20€ kazık yiyomuşuzda daha yeni haberimiz oldu. ama genede bi şifa merhemi okadar gümüş gitmesi garip. okadargümüş verceğine kaharamı ölse en fazla 2-3 saate gerei döndürecek en fazla 3 altına oda npc ile :) . daha şimdi şifa merhemi sattım 27 tane 2000 gümüşe gitti bizde şans yok alan olmadı şöle 10000 gümüşe falan razıdım :)
o dedıgın olay adamlara kupon beleşe gidiyo. adamlarda beleşe geldiği için ucuzdan satıyorlar var boyle ınt. siteleri ucuza pre dagıtan

07antalyaspor07
15-12-2011, 19:00
Ağa parası olan konuşuyor derler ya işte buda öyle bir şey ;) parası olana oyun hava.
ilk 4üncü köyü ben aldım 3-4ü aynı günde bizide işaretleseydiniz :)

latino
15-12-2011, 19:22
bana yer var mı güven öyle arasıra takılcam hesap:P

deniz

[QUOTE=COF Kemal Başer;1344463]COF BİRLİĞİ OLARAK ÇOK KALİTELİ VE AKTİF YÜZLERCE OYUNCU İLE GİDİYORUZ.

:) Bana'da açıkmı abi kapınız, bende gelimmi.. :)

Çi Çi Han
16-12-2011, 02:47
[QUOTE=latino;1349215]bana yer var mı güven öyle arasıra takılcam hesap:P

deniz

:) Ben Finaller'de olucam deniz.. Biletimi oraya ayırttım, elemelerde oynamam sanırım,

eflatun
05-01-2012, 17:15
[QUOTE=latino;1349215]bana yer var mı güven öyle arasıra takılcam hesap:P

deniz

:) Ben Finaller'de olucam deniz.. Biletimi oraya ayırttım, elemelerde oynamam sanırım,

güvenim nasılsın?:) oyunda degilim ama naçizane tafsiyem hakanugur ve kadire güvenin, takılın onlar ne yapacaklarını iyi bilirler..

Barancan
05-01-2012, 19:29
Ways kimleri görüyorum kimleri :)))

Çi Çi Han
07-01-2012, 01:30
güvenim nasılsın?:) oyunda degilim ama naçizane tafsiyem hakanugur ve kadire güvenin, takılın onlar ne yapacaklarını iyi bilirler..

İyiyim Bülent abim ALLAH'a şükür, sen nasılsın, iyisindir İNŞALLAH.

Sen öyle diyorsan doğrudur abim, elimden geldiği kadar her konuda yardımda ederim, elemelerde farklı bölgelerde'de olsak Finallerde aynı ekipte olucaz.. önemli olan'da Finaller, İNŞALLAH hepimiz için güzel ve sorunsuz bir oyun olur...

ultrAslan
07-01-2012, 12:01
1111111111111111

eflatun
09-01-2012, 15:36
İyiyim Bülent abim ALLAH'a şükür, sen nasılsın, iyisindir İNŞALLAH.

Sen öyle diyorsan doğrudur abim, elimden geldiği kadar her konuda yardımda ederim, elemelerde farklı bölgelerde'de olsak Finallerde aynı ekipte olucaz.. önemli olan'da Finaller, İNŞALLAH hepimiz için güzel ve sorunsuz bir oyun olur...

senin oldugun yerde yanlış olmaz zaten.en büyük sorunumuz birbirimizin kuyusunu kazmayı iyi bilmemiz.inşallah hepiniz için zevkli bir oyun olur..

Çi Çi Han
10-01-2012, 14:23
senin oldugun yerde yanlış olmaz zaten.en büyük sorunumuz birbirimizin kuyusunu kazmayı iyi bilmemiz.inşallah hepiniz için zevkli bir oyun olur..

EYVALLAH Canım abim, Şahsen ben; bu server buna izin vermiyicem, Bu server kazılacak bir kuyu var ise, dostluk tohumlarının ekileceği kuyudur :))

wwww
20-01-2012, 02:16
ilk elemelerde 1 haftada yıkıldınız halen neyin hesabını yapıyorsunuz cof birliği :P

dexaz
29-01-2012, 01:25
ilk elemelerde 1 haftada yıkıldınız halen neyin hesabını yapıyorsunuz cof birliği :P

Komik insan:)
Sen mı yıktın yoksa ilk elemede bir haftada cof birliğini ?
Az zahmet etseydın ana birlik profılınde hangı serverlarda oynandığını öğrenebilirdin .:rolleyes:

friendlyfire
08-02-2012, 14:11

çıkarda çılgın bir rus forumu okuyup türkçe çeviri yaparsa tüyo almaması adına belirli ölçüde yazacağım;

öncelikli hedef elemelerde ortak bir strateji izlemek. Oyunu şahıs ya da bireysel hesaplar için oynamayacağız; oyunu TÜRKİYE için oynayacağız.

önümüze çıkan, birlik anlayışından yoksun oraya kendince show yapmaya gelen oyuncuları önce ben indiririm haberiniz olsun.

Elemelerde başarı gösteren her oyuncu, sıralamada dışarıda da kalsa yol vermeyeceğiz. Onu da ekibe alacağız.2x olan ve t4 olan bir serverde "t4 tecrübesi olan" aktif her oyuncuyu değerlendireceğiz.

Ruslar Ukrayna ve com server üzerinden de binlerce oyuncuyu oyuna sokup sayısal olarak üstünlük kuruyorlar.
Tüm birlikleri elemede gerçek hayatta da asker olan bir oyuncu yönetiyor. Yani Tüm birlik sorunları tek elden yürütülecek, geçen sefer ki gibi önce kendimize yabancı olmayacağız!

Diplomasi, rehberlik, birlik sorunları , yapılanma ve en iyi organizeyi sağlayacak oyuncular hazır.

Birlik ve beraberlik oyunu bu! Dayanışmayı turnuvaya taşırsak şikeci rusların hakkından geliriz.

COF Birliği adına,

THE COF
hahahahahaha
güleyim barii

friendlyfire
08-02-2012, 14:59

sevgili kemal başer
burada yazan çizen arkadaşların bi çoğu gerek kripto53 olarak
gerek friendlyfire olarak tanır bilir bende burdaki bi çok arkadaşı tanırım herkese saygı duyarım sen hariç
sen kemal başer
izmirliye midye bira vaad edersin
rizeliye dersinki gelecem birlikde çay toplucaz
çorumluya dersin gelecem leblebi kavurcaz
uşaklıya dersinki gelecem battaniye alacam
afyonluya dersin gelecem kaymak yeriz
adanalıya dersin şalgam içeriz
ha olmadımı önce tehdit edersin
yine olmadımı söversin
işde sen busun kemal başer
avrupada seni kim takar sanıyon burası kurtlar sofrası ve burdaki herkes avrupanın ne oldunu gördü bizzat yaşadı
sen kalkmışın bölge için erken dersin
ben daha görmedimki oyuncu adını birlik adı yapıpda egosuna yenik düşen
hani ++ dak,i tılsımlar sana çalışacaktı
hani anaslara çökecektin
sen daha dur kemalım dur başına ne işler açacam senin hele durrr
cofdaki oyuncuların hepsine saygım var iyi adamlar allah var ama kemal senin kırallını başına yıkacam bilesin.

friendlyfire
08-02-2012, 16:16

COF Birliği adına,

THE COF
adamlar wow köyünü 7 günde dikmediler
biz orada da burada zaten şowcuyuz hangimizi indirecen
ayrıca san kaç kere analttım anlaman kıt
ruslarla almanlar düşman değil bilakis dostlar hadda ayrdım bile ettiler ve hadda karma birlikleri bile vardı
portekiz ile almanlar dostlar italyanlar bize hasta almanları kesinlikle sevmezler
ve ayrıca bu sefer farklı ilave ülkelerde olacak burdan çıkmışın avrupa fatihi gibi atyon bol keseden
utanmasan istanbulu ben fetih etim dicen yav sen beni güldürüyonya allahda seni güldürsün emi
hayal dünyası çok geniş bi adam ve bilakis ufukları kapalı birisin
döğüş edeceksen ringe
yarış edeceksen piste çıkacan sen ringe çıkıyon
üzerinde yarış kıyafeti var
piste çıkıyon elinde boxs eldiveni var böyle işde
hazır bizleri yıkıyonuzya acaba giden hesaplardan bizede şifre veripde bizide ortak edecenmi
eğer etmessen biz nası gidecez avrupaya acı bize kemallllll

07antalyaspor07
08-02-2012, 17:09
sevgili kemal başer
burada yazan çizen arkadaşların bi çoğu gerek kripto53 olarak
gerek friendlyfire olarak tanır bilir bende burdaki bi çok arkadaşı tanırım herkese saygı duyarım sen hariç
sen kemal başer
izmirliye midye bira vaad edersin
rizeliye dersinki gelecem birlikde çay toplucaz
çorumluya dersin gelecem leblebi kavurcaz
uşaklıya dersinki gelecem battaniye alacam
afyonluya dersin gelecem kaymak yeriz
adanalıya dersin şalgam içeriz
ha olmadımı önce tehdit edersin
yine olmadımı söversin
işde sen busun kemal başer
avrupada seni kim takar sanıyon burası kurtlar sofrası ve burdaki herkes avrupanın ne oldunu gördü bizzat yaşadı
sen kalkmışın bölge için erken dersin
ben daha görmedimki oyuncu adını birlik adı yapıpda egosuna yenik düşen
hani ++ dak,i tılsımlar sana çalışacaktı
hani anaslara çökecektin
sen daha dur kemalım dur başına ne işler açacam senin hele durrr
cofdaki oyuncuların hepsine saygım var iyi adamlar allah var ama kemal senin kırallını başına yıkacam bilesin.

Dünki gördügüm msglar karşısında kemal başer olan saygımı yitirdim bunun oyun oldugunu unutup cok değer verdigim hakanugura ettigi küfürleri görünce acıkcası şaşırdım babam yaşında adama hic yakıştıramadım küfürler eden birisi tutup burda bütün birlikleri toplamaya calısıyor ben kemal başer olacaksa Avrupadaki yönetimde onunla birlikte oynacağıma giderim Müslüman Arap İranlı kardeşlerimizle oynarım.Murat abimin güvenini kazanmayı başarmış yaptıgı gibi laf cambazlığıyla bunuda herkez zaten ne kadar iyi yaptıgınıbiliyor.Ama oyun sadece diplomasiyle oynanmaz Rusları burda övüyorsunuz o ruslar oyunu diplomasiyle kazanmadı en güzel örneğidir. Eze eze kazandı cünkü oyunu cok iyi bilen oynayan bizdeki gibi 10-15 tane degil 100-150 tane adamları vardı.

friendlyfire
08-02-2012, 18:18
Dünki gördügüm msglar karşısında kemal başer olan saygımı yitirdim bunun oyun oldugunu unutup cok değer verdigim hakanugura ettigi küfürleri görünce acıkcası şaşırdım babam yaşında adama hic yakıştıramadım küfürler eden birisi tutup burda bütün birlikleri toplamaya calısıyor ben kemal başer olacaksa Avrupadaki yönetimde onunla birlikte oynacağıma giderim Müslüman Arap İranlı kardeşlerimizle oynarım.Murat abimin güvenini kazanmayı başarmış yaptıgı gibi laf cambazlığıyla bunuda herkez zaten ne kadar iyi yaptıgınıbiliyor.Ama oyun sadece diplomasiyle oynanmaz Rusları burda övüyorsunuz o ruslar oyunu diplomasiyle kazanmadı en güzel örneğidir. Eze eze kazandı cünkü oyunu cok iyi bilen oynayan bizdeki gibi 10-15 tane degil 100-150 tane adamları vardı.

bu kemaldirki egosuna oynar bu kemaldirki oyun tecrübesi yok asker basmaz sürekli alt tabakayı kullanır bu kemaldirki karşısında büyük küçük düşünmez kafasına göre rasgele işler eder avrupanın iyi oyunculardan olması gerektini bilmez düşünemez derdi türkiye filan değil bunu herkes biliyo kardeşim derdi ön pilanda olmak hakanuğur gibi bi adam avrupada ejnebilere şapka çıkartan bi adamdırki yaşı möhim değil başarısı möhimdir ve saygı duyulmalıdır ne yazıkki bu kemal kendine bile saygı duymuyoki bizlere duyaa kendine saygısı olan bi adam cof msn gurupda gelipde alt birlikleri şikayet etmez neymiş adam buna tam yetki vermemiş birleşim yeni olmuş kardeşim sen kimsin neden sana tam yetki vereyim ama olurmu koskoca kemale nası verilmez saatlerce günlerce msn gurupda dile getirebilen ve hadda yediği küfürü msn gurupda anlatan adamdır o yüzden herkes iyice tartmalı cofda iyi adam iyi oyuncular var ancak başlarındaki adamlarla asla bu iş olmaz bunu onlarda biliyolar ancak ne yazıkki bişey diyemiyolar toplantılarda işine gelmeyen birliklerden bi kişi alıyolar kendi adamlarından 10 kişi ve heryerde oldu gibi ordada bi sorun anında laf kalabalığı ile tek adamı boğuyolar durum budur herşey gerçektir.

spedar
08-02-2012, 19:49
bu kemaldirki egosuna oynar bu kemaldirki oyun tecrübesi yok asker basmaz sürekli alt tabakayı kullanır bu kemaldirki karşısında büyük küçük düşünmez kafasına göre rasgele işler eder avrupanın iyi oyunculardan olması gerektini bilmez düşünemez derdi türkiye filan değil bunu herkes biliyo kardeşim derdi ön pilanda olmak hakanuğur gibi bi adam avrupada ejnebilere şapka çıkartan bi adamdırki yaşı möhim değil başarısı möhimdir ve saygı duyulmalıdır ne yazıkki bu kemal kendine bile saygı duymuyoki bizlere duyaa kendine saygısı olan bi adam cof msn gurupda gelipde alt birlikleri şikayet etmez neymiş adam buna tam yetki vermemiş birleşim yeni olmuş kardeşim sen kimsin neden sana tam yetki vereyim ama olurmu koskoca kemale nası verilmez saatlerce günlerce msn gurupda dile getirebilen ve hadda yediği küfürü msn gurupda anlatan adamdır o yüzden herkes iyice tartmalı cofda iyi adam iyi oyuncular var ancak başlarındaki adamlarla asla bu iş olmaz bunu onlarda biliyolar ancak ne yazıkki bişey diyemiyolar toplantılarda işine gelmeyen birliklerden bi kişi alıyolar kendi adamlarından 10 kişi ve heryerde oldu gibi ordada bi sorun anında laf kalabalığı ile tek adamı boğuyolar durum budur herşey gerçektir.

tanımayan yoktur, cem abi nam-ı diger beyazayı kendisiyle s16 lords doneminden beraber oynadım s1 de ilk başlarda kadir(fatu) ugur(hanakugur) tuncay(ilyada) mehmet(geo) deli gibi savastık aynı bolgede sonraları tanıdık birbirimizi ve bu noktaya geldik...

cem abi bana tek bir soz soyledi hala aklımdadır hiç de unutmam tum serverdeki oyuncular bir yana ugur bir yana onu hiçbirseye degişmem dedi. çok da dogru soylemiş

ona edilen kufurler kotu sozler sahibini kucultur ugur buyuk bir oyuncudur travian oyununun fenomenlerinden ister sev ister sevme iyi oyuncular saygı duyulmayı hakeder.

friendlyfire
08-02-2012, 20:04
tanımayan yoktur, cem abi nam-ı diger beyazayı kendisiyle s16 lords doneminden beraber oynadım s1 de ilk başlarda kadir(fatu) ugur(hanakugur) tuncay(ilyada) mehmet(geo) deli gibi savastık aynı bolgede sonraları tanıdık birbirimizi ve bu noktaya geldik...

cem abi bana tek bir soz soyledi hala aklımdadır hiç de unutmam tum serverdeki oyuncular bir yana ugur bir yana onu hiçbirseye degişmem dedi. çok da dogru soylemiş

ona edilen kufurler kotu sozler sahibini kucultur ugur buyuk bir oyuncudur travian oyununun fenomenlerinden ister sev ister sevme iyi oyuncular saygı duyulmayı hakeder.

işine gelmiyenlerde çamur atar hile hurda var der ben anlamam arkadaş hakanuğur tartışılmaz
gerek efendiliği gerekse oyun başarısı ile benden kat kat yaşca küçük ama saygım sonsuz

beyhude.
08-02-2012, 21:27
Ben ne hakan uğuru nede o hesapta oynayanları tanırım ama doğrusunu söylemek gerekirse turnuvada yaptıklarına sevindim benim şahsi fikrim bu server başlarken birlik ruhu ön planda tutulup tek bölgede beraberce turnuvaya başlanması yönündeydi eski mesajlarım hep bu yönde oldu lakin server gidişatı hiç benim beklediğim hayal ettiğim yönde olmadı şu an en mantıklısı ekibine güvenenin turnuvada ekibiyle hangi bölgede istiyorsa o bölgede başlayıp ister diğer türklerle iş birliği içinde istersede diğer ülkelerle işbirliğiyle devam etmesi gibime geliyor :) ama bu düşüncenin server başladığı gibi uygulamaya geçirilmesi lazım geçenki gibi üç ay savaşılıp başkalarının ekmeğine yağ sürülüp sonrada birleşim yapılmasının bir anlamı yok malum ülke oyuncularının yaptığı gibi bizimde baskın güç olarak servera damga vuramayacağımız kesin t4 sürüme geçiş ve önceki turnuvada yaşanan olumsuzluklardan kaynaklı yaprak dökümünün üstüne 3x in açılmasıyla yaşanan oyuncu kaybınıda hesaba katarsak yine işimiz zor kimse kimsenin babasının oğlu değil turnuvada saçma sapan nedenlerden wow ordusu basmış hesapların silindiğini gördükten sonra kimsenin öyle falancanın filancanın peşine koyun gibi takılacağını sanmam oyunda yönlendirici konumdakiler bazen çuvaldızı kendine batırmalı yüzlerce oyuncu olan bir serverla ilgili forumu elli bilemedin yüz oyuncu takip ediyor burda tartışılan yazılanlar aslında gerçekten önemli şeyler ama iş küfürleşmeye kadar gidiyorsa ben ben ben diyenler ekibiyle gitsin oynasın çok yazdık turnuva başka dedik dinletemedik paşa gönülleri bilir :) inşallah pişman olmazlar,tx2 çek serverinde turnuvadaki ksn&mod birliği yine tam kadro bizdeyse kim nerde belli değil bu durum bana çok koydu eski birliğimden arkadaşların her biri farklı bölgede server başı teker teker mesaj yazdım bir araya gelelim dedim tamam diyip hesap silende oldu yanındaki 15 liyi alanda oldu travian helede bu t4 zımbırtısından sonra bana hiç bir zevk vermiyor bu zımbırtıyla uğraşana kadar kibrit çöpünden maket gemi yaparım daha iyi en azından bu abidik gubidik entrikaları görmem turnuvada her türk her türke muhtaçtır kralım diyen bu lafımı unutmasın at gözlüğüyle saçma hayallere kapılmasın herkese iyi oyunlar iyi eğlenceler.

Cesaret
10-02-2012, 05:44
COF birlikleri olarak geçen sene ki rezilliği yaşatmamak için burdayız.
Server sonunda iyi oyunculari iyi birlikleri hep birlikte tecrübe etmiş olacağiz.
Rakamların bir hiç oldugunu travian felsefesini anlayamamiş kişilerden beklemek doğru olmaz.
Ezberbozanlık geçen sene ki avrupa turnuvasında yaşanmıştır.
Kişisel başarı için arkadaşlarına casus bastırıp kesenlerin kişisel ( ego ) başarılarıyla havalanmalarının tek sebebi var.
Bir avuç insanın bu kişileri ilahlaştırması.
Rakamların nasıl tersine donebileceğini nasıl bulundugunuz yerden tepe takla düşebileceğinizi ve nasıl o aciz insan gürühunun siz düşerken bak şuna bu da boş adammış diyebileceğini biliyorum.Bunu görüyorum.
Hesaplamlarınızın tutması için bizim olmadiğimiz bir arenada olmanız gerekirdi.
Ama biz buradayız ve bunu server sonunda Avrupaya gidecek en kaliteli ekibin referansıyla oynamak için başkalarını ilahlaştıran kişileri yine burada yazarken goreceğiz.
Forumda yazmayı pek sevmem.
Oyunda yazarız artık gerisini.

COF Kemal Başer
10-02-2012, 20:14
Bir dostum bana dedi ki "yahu kemal kanserim diyen adam toprağa yakın olur. Öleceğim diye kimseyi kırmaz ve entrika peşinde olmaz..."

ne yazık ki tüm konuşmalarının ilk iki cümlesi "3 ay sonra 42 yaşında olacağım. ölmezsem..." diyerek başlar ve tüm konuştuklarını öncelikle hastalığıyla yakalar...acındırır! entrikanın ilk dallgasıdır bu!

yahu adam! git terapini ol, kemoterapini de ol, ama önce insan ol!

benim oyunculuğuma laf söylüyorsun;

sen nesin ki?oyunun başından beridir 10k asker basmışsın onu da bugün rapor alamadan çaktın :)

güneybatıda sadece çocukları kandırırsın sen!
o çocuklar ki, travian ın arka bahçelerinde öğrendikleri oyunu oynarlaR!

birileri seni iyi gazlamış. ama güneybatı yolları gazla çalışmaya müsait değildir!

Bugün serverde 2 koca bölgenin müttefikliği sadece COF ile olmuş.
evet var mı diplomatik bir başarınız?

siz ki gecen sene avrupada oynadınız. 50 köy atmakla olmuyor bu iş. Demek ki oyun tarzınız kişiliğiniz sevilmiyor arkadaşlar, sevilmiyor!

siz beni sevin sevmeyin,
yaptıklarım ortadadır!
oyunun başından beridir tüm işlerine çomak sokmanıza ve şahsım adına ettiğiniz onca lafa rağmen...
Güneybatıda "irlandalılara rağmen" bir oluşum sağladım...

HIRS Birlikleri ile bir birleşimimiz oldu...

Bunları 50 köylü değilde 8 köylü bir hesap yapınca zorunuza mı gidiyor? :)

ona bilmem ne vaad ediyormuşum, birisine bilmem ne...
arkadaş ben 5 yıldır;

Kastamanonu
Ankara
İzmir
Eskişehir
Muğla
Antalya
İstanbul
Adana
Mersin

illerinde buluşmalar yaptım. Travianda geleceğim diye söz verdiğim dostlarımın abilerimin yanına gittim. ve bu şehirlerden bazılarına defalarca gittim.

bir Allah'ın kulu da çıkıp diyemez ki Kemal Başer verdiği sözü tutmadı!

peki sen neye dayanarak atıp tuttugumu söylüyorsun? en sevmediğim şeydir yalan ve iftira...Ve sen ki ağlayıp duruyorsun kanserim öleceğim diye; Bu mudur hayat tarzı bu mudur toprağa yakınlık?

travian başında entrika ile tüketeceğine zamanını git tedavini ol, duanı et , coluguna cocuguna zaman ayır , çevreni mutlu et...

en azından travianda düzgün bir çizgide git!

Ve bu travian forumu bir çok tehdit sahnesine tanık oldu. Geçmişte yaşanılanları da bilenler bilir.

Ama şuan bir avrupa arenasındayız ve birilerinin sürekli eleştiri okları üzerimde!

Yahu siz kral olamıyorsunuz diye mi bunca sancı?

Adam benim kişiliğime onuruma laf söylemiş, ben de armut mu toplamışım? bunu geçeceksiniz arkadaşlar!
Küfreden küfür duyar,
güzel konuşan güzel duyar...

Şu foruma girmiyoruz diye birileri çıkmış 2 cümle kurmayı bilmiyor , yazıyorlar!
hadi okuma yazmayı yeni öğrendin, en azından dürüst ol dürüst!

de ki "ben dolap cevirdim yakalandım..yakışmıyorum bu ekibe, yakışmıyor avrupadaki ekibe...yıkılıyordum ağladım sızladım birilernin gazıyla ayakta duruyorum" de...

ama nerdeee.....

trusta
10-02-2012, 20:49
COF birlikleri olarak geçen sene ki rezilliği yaşatmamak için burdayız.
Server sonunda iyi oyunculari iyi birlikleri hep birlikte tecrübe etmiş olacağiz.
Rakamların bir hiç oldugunu travian felsefesini anlayamamiş kişilerden beklemek doğru olmaz.
Ezberbozanlık geçen sene ki avrupa turnuvasında yaşanmıştır.
Kişisel başarı için arkadaşlarına casus bastırıp kesenlerin kişisel ( ego ) başarılarıyla havalanmalarının tek sebebi var.
Bir avuç insanın bu kişileri ilahlaştırması.
Rakamların nasıl tersine donebileceğini nasıl bulundugunuz yerden tepe takla düşebileceğinizi ve nasıl o aciz insan gürühunun siz düşerken bak şuna bu da boş adammış diyebileceğini biliyorum.Bunu görüyorum.
Hesaplamlarınızın tutması için bizim olmadiğimiz bir arenada olmanız gerekirdi.
Ama biz buradayız ve bunu server sonunda Avrupaya gidecek en kaliteli ekibin referansıyla oynamak için başkalarını ilahlaştıran kişileri yine burada yazarken goreceğiz.
Forumda yazmayı pek sevmem.
Oyunda yazarız artık gerisini.

rezilliği ilk cümlenle yaparak hatta ettin şimdi senin doğrunu görebilecekmiyiz?

buraya giripte 2000 3000 kişilik avupa gurubunda bulunan bazı kişilerden tepki alabilirsin ama tek kişi sana laf söylerse sende o tek kişiye hitab et hepimizi rezilliğinize karıştırma.

diyorsunki hesaplarımızı alt üst etmek için sizinle avrupaya gelmedik demek ne demektir bu akıllamı avrupada oynayacaksın ?

bu arada bize ilah milah lazım değil sen bile olsan avrupada silmeden sonuna kadar mücadele edecek adam lazım bize.

ACC
10-02-2012, 21:01
rezilliği ilk cümlenle yaparak hatta ettin şimdi senin doğrunu görebilecekmiyiz?

buraya giripte 2000 3000 kişilik avupa gurubunda bulunan bazı kişilerden tepki alabilirsin ama tek kişi sana laf söylerse sende o tek kişiye hitab et hepimizi rezilliğinize karıştırma.

diyorsunki hesaplarımızı alt üst etmek için sizinle avrupaya gelmedik demek ne demektir bu akıllamı avrupada oynayacaksın ?

bu arada bize ilah milah lazım değil sen bile olsan avrupada silmeden sonuna kadar mücadele edecek adam lazım bize.

Finallere gidersen , sonuna kadar mücadele edersin tabiki. İnsan azminin sonu yok, mermer falan bile kar etmiyor diyorlar azmin karşısında :)

trusta
10-02-2012, 21:07
Finallere gidersen , sonuna kadar mücadele edersin tabiki. İnsan azminin sonu yok, mermer falan bile kar etmiyor diyorlar azmin karşısında :)

bir kere gittim ve sonan kadarda mücadelemi yaptım , ama asanlar kesenler büyük yazanlarda gördüm oyun sonunu göremediler

COF Kemal Başer
10-02-2012, 21:22
bir kere gittim ve sonan kadarda mücadelemi yaptım , ama asanlar kesenler büyük yazanlarda gördüm oyun sonunu göremediler

tabi sonuna kadar oynamışsındır şüphemiz yok :)

birisine casus basmışsındır saldırı 1.si olması için :)

trusta
10-02-2012, 21:27
tabi sonuna kadar oynamışsındır şüphemiz yok :)

birisine casus basmışsındır saldırı 1.si olması için :)

evet casus bastım ))) hani takip ediyordun oyunu b,ir kere girsen bile az çok anlaman lazımdı neyse sor bi arkadaşına ne yaptığımı söylesin sana .

vardır heralde avrupada oynamış bi arkadaşın galiba .

07antalyaspor07
13-02-2012, 14:03
bir dostum bana dedi ki "yahu kemal kanserim diyen adam toprağa yakın olur. öleceğim diye kimseyi kırmaz ve entrika peşinde olmaz..."

ne yazık ki tüm konuşmalarının ilk iki cümlesi "3 ay sonra 42 yaşında olacağım. ölmezsem..." diyerek başlar ve tüm konuştuklarını öncelikle hastalığıyla yakalar...acındırır! Entrikanın ilk dallgasıdır bu!

Yahu adam! Git terapini ol, kemoterapini de ol, ama önce insan ol!

Benim oyunculuğuma laf söylüyorsun;

sen nesin ki?oyunun başından beridir 10k asker basmışsın onu da bugün rapor alamadan çaktın :)

O çocuklar ki, travian ın arka bahçelerinde öğrendikleri oyunu oynarlar!

Birileri seni iyi gazlamış. Ama güneybatı yolları gazla çalışmaya müsait değildir!

Bugün serverde 2 koca bölgenin müttefikliği sadece cof ile olmuş.
Evet var mı diplomatik bir başarınız?

Siz ki gecen sene avrupada oynadınız. 50 köy atmakla olmuyor bu iş. Demek ki oyun tarzınız kişiliğiniz sevilmiyor arkadaşlar, sevilmiyor!

Siz beni sevin sevmeyin,
yaptıklarım ortadadır!
Oyunun başından beridir tüm işlerine çomak sokmanıza ve şahsım adına ettiğiniz onca lafa rağmen...

Hırs birlikleri ile bir birleşimimiz oldu...

Arkadaş ben 5 yıldır;

kastamanonu
ankara
izmir
eskişehir
muğla
antalya
istanbul
adana
mersin

illerinde buluşmalar yaptım. Travianda geleceğim diye söz verdiğim dostlarımın abilerimin yanına gittim. Ve bu şehirlerden bazılarına defalarca gittim.

Bir allah'ın kulu da çıkıp diyemez ki kemal başer verdiği sözü tutmadı!

Peki sen neye dayanarak atıp tuttugumu söylüyorsun? En sevmediğim şeydir yalan ve iftira...ve sen ki ağlayıp duruyorsun kanserim öleceğim diye; bu mudur hayat tarzı bu mudur toprağa yakınlık?

Travian başında entrika ile tüketeceğine zamanını git tedavini ol, duanı et , coluguna cocuguna zaman ayır , çevreni mutlu et...

En azından travianda düzgün bir çizgide git!

Ve bu travian forumu bir çok tehdit sahnesine tanık oldu. Geçmişte yaşanılanları da bilenler bilir.

Ama şuan bir avrupa arenasındayız ve birilerinin sürekli eleştiri okları üzerimde!

Adam benim kişiliğime onuruma laf söylemiş, ben de armut mu toplamışım? Bunu geçeceksiniz arkadaşlar!
Küfreden küfür duyar,

şu foruma girmiyoruz diye birileri çıkmış 2 cümle kurmayı bilmiyor , yazıyorlar!
Hadi okuma yazmayı yeni öğrendin, en azından dürüst ol dürüst!

De ki "ben dolap cevirdim yakalandım..yakışmıyorum bu ekibe, yakışmıyor avrupadaki ekibe...yıkılıyordum ağladım sızladım birilernin gazıyla ayakta duruyorum" de...

Ama nerdeee.....

burda herkezi kandırabilrisin ama murat şahin öz abim gibi sevdigim bir abimin en ufak adı gecmemiş yazıklar olsun hırstim yöneticilerinden 1 ine sorsan seni tanımaz birleşimi ayarlayan yapanda murat şahindir.egoyistin kim oldugu su msgdan sonra herkez anlayacaktır.bir sürü oyuncuyu savaşa sürekledin yazık ettin emeklerine bunu gectim avrupada bende dahil bir sürü türk oyuncu destek attı saldırı 1incisi olalım diye hakanugura cok emekler verildi bunları karalama politikası cizdin hileyle kazanıldı 3kagıtla kazanıldı diye tebrik etmen gerekirken eğer avrupada sen yönetimde olursan ben kesinlikle ve kesinlikle söylüyorum bu olusuma dahil olmucam benim gibi düşünen bir sürü kişi oldugunu forumda gördüm kendi birliginde oyuncularda böyle düşünüyor masken düştü.

07antalyaspor07
13-02-2012, 14:23
AVRUPAYA EKİP TOPLADIGINI RUSLARLA AYNI BÖLGEDE ACACAGINI SÖYLEYEN GENEL BAŞANIN MSGLARI YORUM SİZE KALMIŞ BU OYUNCU MU AVRUPA İCİN GELDİ ? BİR SÜRÜ EKİBİNİ AVRUPA İCİN Mİ GETİRDİ ?

Gönderen:
THE COF
Konu:
ugur okuyacak
Gönderildi:
20.12.11 01:59

haha ben kimseyi sorucak kadar önemsemem ama beni çok önemsediğin hiç belli olmuyo bukadar korkmana gerek yok korkununda ecele bi faydası olmadığını deneyip test etmişler şu forumda birlik beraberlik yazısını yazan kemal başer senmisin hahahaha beni takip etmeye devam et belki bişiler öğrenirsin 5 senede öğrenemediklerini bi sezonda öğretiriz sana emin ol

benim kendi adıma yaptıklarım senin şike ile yaptıklarından fazla...

mesela padrone abine sor Kemal Başer kim de , yaptıklarımı söyler.

ben gittiğim serverde yapacağımı yaparım.

dediğin ezik kelimesini de sana yutturacağım rahat ol sen!

tbrik ediyorum kendimi herkeze bi faydam dokunuyo travian beni maaşa bağlamalı hahaha ama artık kendi adına bişiler yapmalısın bukadar eziklik psikoljine ii gelmez

5 yıldır sayende topluyorum bu ekibi...her serverde senin adınla wow dikiyoruz http://tx2.travian.com.tr/img/x.gif

kıymetin bilinmeyecek gibi değil.

sayemde oyuncu toplamışsın işte kıymetimi bil

hakanugur 100 oyuncum sana özel geldi...

tokmak basacaklar sen kahraman ve saldırıda 1. ol diye...

Türkiye seninle gurur duyuyor...

Ve tabi Ruslarda...

07antalyaspor07
13-02-2012, 14:25

BU MSGA HİTABEN YAZDIM ZORUMUZA GİTMEDİ BİZ İCRAT YAPAN OYUNCULARIZ BİR TARAFTA 8 KÖYLE 20K TOKMAK BASIP GİDİP RAPOR ALAMAYAN DİPLOMASİ YAPTIM DİYE MİLLETİ KANDIRMAYA CALISAN GENEL BAŞKAN ÖBÜR TARAFTA 8 KÖYLE GİDİP 40K BALTA 15K TOYTON ORDUSUNU REİSLEYEN NORMAL BİR OYUNCU VAR :) KARAR SİZE KALMIS.
BU OYUNLAMI AVRUPAYA GİDECEKSİN GECE 1İNCİ SIRADA BİRLİGİN VAR 60 KİŞİNİN 2Sİ SARI IŞIK GECELERİ 3YADA 4 KİŞİ ONLİNE BU SEKİLDE Mİ RUSLARLA MÜCADELE VERECEKSİNİZ ?

SİVEREKLİ
13-02-2012, 14:31
AVRUPAYA EKİP TOPLADIGINI RUSLARLA AYNI BÖLGEDE ACACAGINI SÖYLEYEN GENEL BAŞANIN MSGLARI YORUM SİZE KALMIŞ BU OYUNCU MU AVRUPA İCİN GELDİ ? BİR SÜRÜ EKİBİNİ AVRUPA İCİN Mİ GETİRDİ ?

Gönderen:
THE COF
Konu:
ugur okuyacak
Gönderildi:
20.12.11 01:59

haha ben kimseyi sorucak kadar önemsemem ama beni çok önemsediğin hiç belli olmuyo bukadar korkmana gerek yok korkununda ecele bi faydası olmadığını deneyip test etmişler şu forumda birlik beraberlik yazısını yazan kemal başer senmisin hahahaha beni takip etmeye devam et belki bişiler öğrenirsin 5 senede öğrenemediklerini bi sezonda öğretiriz sana emin ol

benim kendi adıma yaptıklarım senin şike ile yaptıklarından fazla...

mesela padrone abine sor Kemal Başer kim de , yaptıklarımı söyler.

ben gittiğim serverde yapacağımı yaparım.

dediğin ezik kelimesini de sana yutturacağım rahat ol sen!

tbrik ediyorum kendimi herkeze bi faydam dokunuyo travian beni maaşa bağlamalı hahaha ama artık kendi adına bişiler yapmalısın bukadar eziklik psikoljine ii gelmez

5 yıldır sayende topluyorum bu ekibi...her serverde senin adınla wow dikiyoruz

kıymetin bilinmeyecek gibi değil.

sayemde oyuncu toplamışsın işte kıymetimi bil

hakanugur 100 oyuncum sana özel geldi...

tokmak basacaklar sen kahraman ve saldırıda 1. ol diye...

Türkiye seninle gurur duyuyor...

Ve tabi Ruslarda...

kampanya başlatalım kemal başer bizede özel oyuncu bulsun:)

SİVEREKLİ
13-02-2012, 14:41

BU MSGA HİTABEN YAZDIM ZORUMUZA GİTMEDİ BİZ İCRAT YAPAN OYUNCULARIZ BİR TARAFTA 8 KÖYLE 20K TOKMAK BASIP GİDİP RAPOR ALAMAYAN DİPLOMASİ YAPTIM DİYE MİLLETİ KANDIRMAYA CALISAN GENEL BAŞKAN ÖBÜR TARAFTA 8 KÖYLE GİDİP 40K BALTA 15K TOYTON ORDUSUNU REİSLEYEN NORMAL BİR OYUNCU VAR :) KARAR SİZE KALMIS.
BU OYUNLAMI AVRUPAYA GİDECEKSİN GECE 1İNCİ SIRADA BİRLİGİN VAR 60 KİŞİNİN 2Sİ SARI IŞIK GECELERİ 3YADA 4 KİŞİ ONLİNE BU SEKİLDE Mİ RUSLARLA MÜCADELE VERECEKSİNİZ ?

oğuz bir başkan düşün kardeşim önce atıp tutan EN BÜYÜĞÜZ BİZ! AVRUAPAYA GİDECEKLERE BİZ KARAR VERİCEZ .GELMİŞ GEÇMİŞ EFSANE BİRLİĞİZ diyen :) sonra tokatı sert yiyince gidip ilk buldugu kucağa kendini bırakan ve bundan bir diplomasi başarısı gibi bahseden üstelik anlaşmayı kendi yapmadıgı halde sanki kendi yapmış gibi oradan bile kendine paye çıkaran.bazen kızıyorum böle adamlara ama çoğu zaman acıyorum yazık. neye yazık biliomusun o bölgede tüm milliyetci duyguları ile avrupada ülkemi temsil edecem diye bunun peşine takılıp yıkılan oyundan soguyan silen adamlara yazık neye yazık biliyormusun 10k asker bastı diye dayımı aşağılayan ama kendi 20k ordusu tılsım calacam diye rezilce çakıp sonra eline beleşden gelmiş tılsımı kaptıran oyunda en kücük başarısı askeri karizması kalmamış hala edebiyat parçalayan bir adamın yönetimde olan emekdarlara yazık.

SEN BÜYÜK BAŞKANSAN TEK BİR İCRAATIN KALDI SİL HESABINI KAPAT PC Nİ AL ÇEKİRDEGİNİ PEMBE DİZİ İZLE NEYİNE SENİN TRAVİAN.ORTAGIMINDA DEDİGİ GİBİ TRAVİAN ERKEK OYUNUDUR OLMASA KAHRAMANI ZEYNADAN YAPARLARDI :)

fatu
13-02-2012, 14:50
Çekemeyene anten takıyoruz işte..! Anten istemeyen herkes tarafını bilecek..!

Avrupa mavrupa turnuva murnuva yok..! Taş taş üstünde kalmayacak...! İkinci bir rezilliğe izin vermicez..! Ne yalanlar uydurursa uydursun. Kanserli bir adamın hastalığı ile ilgili bu şekilde konuşabilecek bir adama ve bunun arkasında duran hekrese herşey müstehak tır..!

Foruma yeterli derecede açıklama ve rapor koymuyorsak yeni raporlar, yeni öpücükler attığımızdan dır..! Top10 da neler olduğu zaten herkes tarafından görülüyor..! Çok fazla da bi açıklamaya gerek yok. Utanmadan arlanmadan birlik profiline biz türk travian tarihinin ern iyi bilrikleriyiz yazanlar egosit olmuyor da biz mi oluyoruz egoist..! Siz kimsiniz bire densizler bizimle kapışmadan böyle saçmalıklarla çoluk kandırmya çalışıyorusnuz..!

Türk travian tarihihinin en dandik birliklerini görüyorum karşımızda..! Bu birliklerin yanında duranlar durmaya çalışanlarında hiç şansı yok aynı kaderi paylaşıcaklar..! Son köylerine kadar..!

Son Sözümüz servera...
Tarafımızı özgür irademizle belirlemek zorundayız. Bir egoistin türlü türlü sallamarıyla ancak çoluk kandırılır.
Tarihte taraf olamayan her zaman bertaraf olmuştur.
Yanlış Tarafı Seçenlerin de yeterli vakitleri olacaktır.
1 kişinin egosu yüzünden SUKUT-U HAYALE kimse uğramasın.
BİRLİĞİNİZDEKİ HER OYUNCUNUN KADERİ SİZ YÖNETİCİLERİN ELLERİNDE

beyhude.
13-02-2012, 15:02
Ortada sürüyle ülkenin katıldığı ama bir ülke oyuncularının her yönden baskın çıktığı bizimde bir sıralama yapılsa hani gönüllerin şampiyonu değilde rahatlıkla 2. olduğumuz bir turnuva gerçeği var bazıları diyorya rezillik falan diye bardağın boş tarafına bakarsak aslında sayılacak çok şey var,birileri çıkıyor biz ekip olarak rezilliği temizlemeye geldik diye atıp tutuyor yahu özellikle son turnuva galiplerinin kafadan sayısal olarak bizden fazla olacağı ortadayken nasıl olupta bir bölgeden hadi bilemedin iki bölgeden çıkacak hesapların turnuvayı silip süpüreceği gibi hayaller kurulabiliyor bu iş olacaksa şu an elemeye devam eden her oyuncunun her hesabın çorbada tuzu olacak olmak zorunda orda iş paraylada bitmeyecek online olmayanın askeride kesilecek köyüde reislenecek merkezide yıkılacak bireysel olarak yazılan saçma sapan mesajlar kişileri bağlar ama özellikle yönetici adı altındaki mesajlar yazılırken defalarca düşünülmeli tokmak casus kesmiş falanda filan yahu kesmişse kestirdikte kesti keyfimizin kahyasımısın oyun bitmiş atı alan üsküdarı geçmiş ne yapsaydık gavur wowuna destekmi atsaydık çok bilen geçen senede eleme oynandı buyurur gelirdi organizasyonun kralını yapardı bizde ne birilerine casus kestirmekle uğraşırdık nede dandirik madalyasına kafayı takıp zırt bırt sakız gibi çiğnerdik bir hesabın kestiği casusa tokmağa bu kadar kafa takıcak ne var anlamadım sanki daha önce hiç görmediğimiz bir şey biz bu tarz olaylara kafayı takıcaksak asıl serverin sonu gelmişken hala inatla ordum dediği askerini tılsıma çıkmayanları defini köyünde çakılı bekletenleri kendinden başkasına en ufak faydası olmayanları yazalım oyun değilmi benimde imkanım olsa her hafta bol bol casus keser rakip gavurada gıcıklığına mesaj yazardım :)

friendlyfire
13-02-2012, 15:21
Bir dostum bana dedi ki "yahu kemal kanserim diyen adam toprağa yakın olur. Öleceğim diye kimseyi kırmaz ve entrika peşinde olmaz..."

ne yazık ki tüm konuşmalarının ilk iki cümlesi "3 ay sonra 42 yaşında olacağım. ölmezsem..." diyerek başlar ve tüm konuştuklarını öncelikle hastalığıyla yakalar...acındırır! entrikanın ilk dallgasıdır bu!

yahu adam! git terapini ol, kemoterapini de ol, ama önce insan ol!

benim oyunculuğuma laf söylüyorsun;

o çocuklar ki, travian ın arka bahçelerinde öğrendikleri oyunu oynarlaR!

birileri seni iyi gazlamış. ama güneybatı yolları gazla çalışmaya müsait değildir!

Bugün serverde 2 koca bölgenin müttefikliği sadece COF ile olmuş.
evet var mı diplomatik bir başarınız?

siz ki gecen sene avrupada oynadınız. 50 köy atmakla olmuyor bu iş. Demek ki oyun tarzınız kişiliğiniz sevilmiyor arkadaşlar, sevilmiyor!

siz beni sevin sevmeyin,
yaptıklarım ortadadır!
oyunun başından beridir tüm işlerine çomak sokmanıza ve şahsım adına ettiğiniz onca lafa rağmen...

HIRS Birlikleri ile bir birleşimimiz oldu...

arkadaş ben 5 yıldır;

Kastamanonu
Ankara
İzmir
Eskişehir
Muğla
Antalya
İstanbul
Adana
Mersin

illerinde buluşmalar yaptım. Travianda geleceğim diye söz verdiğim dostlarımın abilerimin yanına gittim. ve bu şehirlerden bazılarına defalarca gittim.

bir Allah'ın kulu da çıkıp diyemez ki Kemal Başer verdiği sözü tutmadı!

peki sen neye dayanarak atıp tuttugumu söylüyorsun? en sevmediğim şeydir yalan ve iftira...Ve sen ki ağlayıp duruyorsun kanserim öleceğim diye; Bu mudur hayat tarzı bu mudur toprağa yakınlık?

travian başında entrika ile tüketeceğine zamanını git tedavini ol, duanı et , coluguna cocuguna zaman ayır , çevreni mutlu et...

en azından travianda düzgün bir çizgide git!

Adam benim kişiliğime onuruma laf söylemiş, ben de armut mu toplamışım? bunu geçeceksiniz arkadaşlar!
Küfreden küfür duyar,

Şu foruma girmiyoruz diye birileri çıkmış 2 cümle kurmayı bilmiyor , yazıyorlar!
hadi okuma yazmayı yeni öğrendin, en azından dürüst ol dürüst!

de ki "ben dolap cevirdim yakalandım..yakışmıyorum bu ekibe, yakışmıyor avrupadaki ekibe...yıkılıyordum ağladım sızladım birilernin gazıyla ayakta duruyorum" de...

ama nerdeee.....

işde bu yazdıklarınla iyice battın kemal başer seviye 0 sınıfda kaldın
nem asla hastalığımı kullanamdım alem biliyo bunu sen şimdi burdan ne diyosun daha ölmeden öldürdün toprağa kim yakın onuda allah bilir ve rabbim herkese hayırlı ölümler versin
ama bi insanın hastalığını alıpda buraya taşımak adice ve basitce diye düşünüyom
işde bu mesajınla iyice battın iyice çöktün sana ait birliğindekiler bile seni sevmiyo ama beni alem seviyo
sen asıl nerde battın biliyomusun
benim gibi bi dost kazanacana düşman kazandın
biz sana müttefik geldik genel başkan dedik
senin birliğindeki 60 kişi bize başkan olmuş haberimiz yok
vahalarımıza daldınız size yazdık tınlamadınızx ve senin oyuncun vahamızda askerleri kesti ve sen buna zin verdin müttefikdeki bi adamaı kestirdin asıl savaş işde o zaman başladı ve sen kendin itiraf ettin vahaya niye savunma atıyonuz ben kes dedim diye kendin dedin
senin birliğindeki oyuncular yazıyodu şunu çıkar reislicem bunu çıkar yağmalıcam ama sen ben gibi düşmanı kazandın şanslısın çünkü düşmanların en mertini aradın buldun arıyan bulur belasınıda mevlasınıda sen belanı arıyodun geldin beni buldun
işde kemal başer koşu yarışı pistte
döğüş yarışı ringde diye sana demiştim
ringe bizi sen çağırdın bi kaç güne görecez etrafında kim kalıcak ve bize geçenlere sen gibi yıkarak savaşaraka ldık demiyecez insanların gururlarını kırmıcaz sen bunuda yaptın ne yapmadınki kırdiın ceviz bini aştı avrupa bilmiyon avrupa hakkınd akonuşuyon oyun bilmiyon oyun hakkında konuşuyon
nası kestim reislerini ama :)

loading
13-02-2012, 21:13
hakanuğur ve the cof

serverin en büyük oluşumlarının en tepesinde bulunan iki koskoca oyuncu .... vay bee...

ayıptır ayıp
yakışıyormu ikinizede bu şekilde kavga etmek

bırakın Allah aşkına yahu

çocuk gibisiniz

tx2 pascha & öcü
bülent

07antalyaspor07
14-02-2012, 06:22
hakanuğur ve the cof

serverin en büyük oluşumlarının en tepesinde bulunan iki koskoca oyuncu .... vay bee...

ayıptır ayıp
yakışıyormu ikinizede bu şekilde kavga etmek

bırakın Allah aşkına yahu

çocuk gibisiniz

tx2 pascha & öcü
bülent

COfların en tepesindeki oyuncu cıkıp foruma herkezin okudugu yere alaycı şekilde sağlık problemi olan birini dile getiriyorsa bana göre o en üstte degil en alttadır seviye yerlerde böyle bir oyuncu icin bir sürü sucsuz oyuncu yıkılıyor.Yanlışın yanında olmaktansa tarafsız olmak en doğrusudur FASULYE birliği bunu yaparak tutumlarını gösterdiler kendilerine O dik ve onurlu duruşlarından dolayı tebrik ederim tüm server tarafından takdir edilmesi gereken bir durum.