PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. Tur Oyun Dünyası Elemeleri - Birlik Yerleşimleri

talha
28-11-2011, 22:32
Değerli Arkadaşlar,

Kimler hangi bölgede olacak ?
Ona göre kayıt olacağız.

Şimdiden herkese başarılar ve keyfli oyunlar.

Elemelerin başlangıcı: 05.12.2011 06.00 (CET)
(Türkiye yerel zaman karşılığı 08.00 zannedersem)

Kayıt için kısayol:
http://tournament2012.travian.com/server-list

(http://tournament2012.travian.com/server-list)

TheAspirin_
28-11-2011, 23:58
Değerli Arkadaşlar,

Ona göre kayıt olacağız.

Kayıt için kısayol:
http://tournament2012.travian.com/server-list

(http://tournament2012.travian.com/server-list)

t4 versıyonu olucak bi anlamı yok :) oynayanlara bol şanslar

si&ma
29-11-2011, 00:12
elemeler sadece ekiplerin biribirini tanıyıp ortak operasyonların yapıldığı daha çok kaynaşma amaçlı olmalı normal bi server gibi oynandığı takdirde biten turnuvadaki gibi sonuç gene hüsran olur elemelerde oyuncular altınsız oynamalı turnuvada kimler ordu kasıcak kimler savaşıcak kim def basıcak herşey önceden belirlenmeli online sürelerimiz çok yetersiz saat farkıda girince işin içine çok çok yetersiz kalıyoruz turnuva için oyüzden herkez kendine mutalaka 1 veya 2 ortak bulmalı oyunu sonuna kadar oynuycak bi lider belirlenmeli ve tek bölgede özelikle 0 0 koordinatlarına yakın bölgede oynamayı seçmeli daha biçok şey var aslında ama bunlar mutlaka yapılması şart olanlar

si&ma
29-11-2011, 00:14

sanki t3.6 olsa oynuycanda

talha
29-11-2011, 01:08
Sen oynayacak mısın?
Hakanuğur oynayacak mı ?
Bölgeniz ne olacak?
Farklı bölgede olursak, rahat uyutmuyorum, tılsımını çalmaya geliyorum, biliyorsun :)

Ayrıca, neden altın kullanılmamalı ?

elemeler sadece ekiplerin biribirini tanıyıp ortak operasyonların yapıldığı daha çok kaynaşma amaçlı olmalı normal bi server gibi oynandığı takdirde biten turnuvadaki gibi sonuç gene hüsran olur elemelerde oyuncular altınsız oynamalı turnuvada kimler ordu kasıcak kimler savaşıcak kim def basıcak herşey önceden belirlenmeli online sürelerimiz çok yetersiz saat farkıda girince işin içine çok çok yetersiz kalıyoruz turnuva için oyüzden herkez kendine mutalaka 1 veya 2 ortak bulmalı oyunu sonuna kadar oynuycak bi lider belirlenmeli ve tek bölgede özelikle 0 0 koordinatlarına yakın bölgede oynamayı seçmeli daha biçok şey var aslında ama bunlar mutlaka yapılması şart olanlar

si&ma
29-11-2011, 01:29
Sen oynayacak mısın?
Hakanuğur oynayacak mı ?
Bölgeniz ne olacak?
Farklı bölgede olursak, rahat uyutmuyorum, tılsımını çalmaya geliyorum, biliyorsun :)

Ayrıca, neden altın kullanılmamalı ?

amacı belli bi server orası o amaca hizmet etmek içinde altınla oynamaya gerek yok bence büyük bi ihtimal oynamayız ama takip edicem eğer ii bi yapılanma olursa elemelerde turnuvada oynuyabiliriz hakanugur da oynar

r 0 0 t
29-11-2011, 02:43
amacı belli bi server orası o amaca hizmet etmek içinde altınla oynamaya gerek yok bence büyük bi ihtimal oynamayız ama takip edicem eğer ii bi yapılanma olursa elemelerde turnuvada oynuyabiliriz hakanugur da oynar

vay köftehor :D :D oynayabilirmiş :D

beyhude.
29-11-2011, 03:09
Birkaç gündür t4 serverda fikir edinmek için oynuyorum bence grafikler biraz abartılı olmuş kahraman maceralara gidiyor falan benide pek sarmadı ama elemesiyle turnuvasıyla organizasyonun iyi olması kaydıyla özellikle elemede altın israfından kaçınarak turnuvadada altın harcayacak hesaplar baştan belirlenip yanlarınada yardımcı hesaplar verilerek kesin wow amacıyla yola çıkılmadan zevkli bir oyun oynanabilir aynen bizde olduğu gibi diğer ülkelerdende t4 e rağbetin düşük olması garanti gibi yeni ülkelerde varmış yanlış değilsem brezilya şili ve arap ülkeleride işin içinde olucak şimdiden oynayacak arkadaşlara iyi oyunlar :)

Diğer turnuvanın gidişat sayfasında önceki elemede başkanlık yapmış bir arkadaşa başka arkadaşlar biraz serzenişte bulunmuş bence haklılarda umarım bu sefer yönetim iyi şekillendirilir ve her ne olursa olsun turnuvada en son onlar hesap siler.

ilya26sers
29-11-2011, 09:06
tek cumle umarım yanılırım herkes gıne kafasına gore takılır ben yaptım demek ıcın umarım ben yanılırım

Yachiru
29-11-2011, 09:57
Ben oynayacağım :))

hattuşa
29-11-2011, 11:31

Yapmayın arkadaşlar herkes birbirinden birşey bekler, herkes birbirinden bi sorumluluk almayı bekler, herkes birbirinden yapılanma bekler olmuş! Allah aşkına sizin gibi hem eleme turunda hemde avrupa ya mal olmuş ( eleme turu nufus birinciliği ve avrupa tutunda hakanuğurun saldırı birinciliğine katkı ile) bir oyuncu yapılanmada başı çekmeyecekte kim çekecek anlamıyorum... Gökten birileri inecekte bu işe elmi atacak? Yapmayın lütfen... Eminimki avrupa turnuvasında oynayan hiçkimse başka bir serverda oynamayacaktır: çünkü başka serverlar onu kesmez, çünkü turnuva bir bambaşka, hem daha heyacanlı, hem daha zor ve hem daha amaçlı...

Kötü bir turnuva geçirdiğimizin herkes farkında ve ''yenilen pehlivan güreşe doymazmış'' o yüzden turnuvada oynayan herkes bence ikinci bir turnuvada olmak isteyecektir ve olmamlılardır.

Yazılanları takip ediyorum ve çoğu bir karamsarlık içinde, birçoğu yine eski hesapları ortaya dökme derdinde.. Yav bırakın artık eskileri olan olmuş biten bitmiş unutun artık eski yaşanan kavgaları... Bundan sonra eğer ikinci turnuvada güzel bişeyler yapmak istiyorsak;
1. Herkes sorumluk alıp özellikle ekip liderleri diğer ekip liderleri ile olumlu tutum sergilemek zorundadır. İyi niyete dayalı ve ben olmadan biz esasına dayalı bir çalışma yürütülmelidir.
2. Belki bir genel başkan olmalı ama genel başkanı seçerken herkes tarafından olumlu karşılanan (kişiliği ile), oyunculuğu tartışılmayacak, stratejik bir deha ve tüm zamanını oyuna ayırabilecek kadar fedakar olmalıdır.
3.Ekip liderleri tüm türk serverlarında araştırmalar yapıp sağlam ekipleri turnuvaya çağırmalıdırlar. Avrupa turnuvasında her ne kadar kopuk olsakta, kaliteli oyuncu sayımızda oldukça azdı...
4. Turnuvada oynamış oyuncuların bazıları gerçekten pro. oyunculardı. Onlara daha çok ihtiyaç olacaktır, turnuva tecrübesi herşeyden önemlidir. Özellikle turnuvada iyi bir çizgi yakalayan ekipler, onları tek tek söylemeye gerek yok herkes biliyor zaten...
5. Ekipler belirlenmeli ve bir başkanın önderliğinde çalışmalara başlanmaldır. Bu bir konsey olabilir. Konseyi oluşturan bütün bireyler faklı ekiplerden meydana gelmedir, tıpkı bir meclis gibi... Konsey yapılacak tüm plan, program, koordinasyon, karar ve stratejilerden sorumlu olmlıdır. Başkan bu konseyin tüm çalışmalarını konrol edip gerekirse müdehale edebilme yetkisinde sahip olmalıdır. Konsey üyelerini değiştirme yetkisinede sahip olmaldır başkan...
6.Hiç kimse kendini mükemmel görmemeli, bireysellikten kaçınmalı ve herkes ekip ruhuna önem vermelidir. Görev alırken herkes ben saldırı askeri basacağım dememeli... Online durumu çok iyi olmayan, oyun bilgisi çok iyi olmayan, altın alacak gücü çok iyi olmayan oyuncular kesinlikle savunmacı olmalı ve tüm köylerinde yalnızca savunma askeri basmalıdırlar...

bunlar benim kişisel düşüncelerim, katılmayan olursa da saygı duyarım...

saygılar...

FRİNGE
29-11-2011, 12:02

kESİNLİKLE KATILIYORUM.
Türkiye elemlerinde gene ww sevdasına düşmek bizim asıl Avrupa turnuvasında parçalanmamıza, sebep olur.
amacı belli olması lazım Asıl turrnuva için planlamaların yapıldığı bir zaman geçirelim türkiye elemelerinde..
ben şahsen galya açıp fazla açılmadan turnuvaya hak kazanacağım .

Fatsaliii
29-11-2011, 12:24
elemelerde oynamayacagım turnuvaya dırekt gıtme hakkını zaten aldım ama bu önmlı degıl bakın daha dun ww mız gıttıgınde hepımız admıne tr travıan yetkılılerıne yazdık hangısı arkamızda durdu olumlu yapıcı bır sey söyledı bız koyun olursak daha cok güderler bızı yav cıksın admın desınkı yanınızdayız arkanızdayız moderatörler yabanco forumlarda konusulanları hıc ınceledılermı kı onlardan gelen sıkayetler üzerıne gelıp bıze tr formuda ceza vardıler yapılan onca haksızlıga karsılık hala sunu yapalım bunu yapalım evet bende ısterım tekrar oynayıpda alnımıza sürdüğümüz lekeyı temızlemeyı ama bunun ıcın ımkan verılıyormu yav yapılan haksızlıklar ne cabuk unutulduda bunları konusmaya basladınız bır hesaba 3 ww herbırı eksı 20 ml. depoları 500 k ustu degıl onca savunma onca saldır askerı yetmıyormus gıbı yagmada lıder oyuncular her oyuncuları asker bassa nereyı yagmalıyorlr her köylerınde asker besleseler nereyı yagmalayacaklar falanda fılan uzar bu böyle ww köylerını acıp baktıgınızda ip degısme lınkı dedınız kopyalayıp foruma koydunuz yapılan herseye göz yumuldu bizler haric köy ısmımızı begenmeyıp bahane buldular ve ceza verdıler daha oyunun kurallarından bıle bahsetmeıler 7 sıralıya anamı aglatılar tr de orda 15 lerı görduk adamlar olabılır dedı hala duruyor admının bana sıralı saldırı ıcın yazıdıgı msj imkansız dıyor elın gevuru nasıl yapıyor bunu madem ımkansız bızler he kraldan cok kralcı olduk hıcbır yetklı elını tasın altına komuyor ama turnuva baslayacak hopp ac bır sayfa feruma su olacak acbır sayfa foruma madem bızler profeyşınıl oynuyoruz ozamn profeyşınıl gıbı ılgı görmelıyız ama nerdeeeee bunların hepsı ama hepsı sahtekarlık baska bırsey degıl köy ısımlerımıze varıncaya kadr karıstılar bırlıkte gecılen ally lere bıle karıstılar ıngılazca olacamış sanane arkadasım yav ben anlastıktan sonra ıstedıgım dılı konusurum bakın bılıyorsunuz suan bıze kını olan bırcok ulke var ve bu ulkelerın vatandaslarınnda bızlere buyuk kınlerı nefretlerı var belkı admın almadı ama TÜRKLERİ sevyen bırıydı yada yunandı yada israilli yada ermenı bılemeyız ama bıze kasıtları oldugu alelen apacık ortadaydı ve yapılanlar buyuk haksızlık önce admin tr travian yetkılerı bunların hesabını versın hesabıma nerden baksanız 8 k altın gırdı kalan 3 k altını yuttular barı bırdahakı elemeye gırersen onları kullanabılırsın dıye bır hak verılseydı bu resmen soygunculuk burda cok azdır evlı coluk cocuk sahıbı olmayan herkez aılesınden kendı özel ıhtıyaclarında kırparak buraya para aktarıp altın aldı kımımız bnmkınn 2 katı belkı 3 katı harcadı ama sonuc ne oldu hee ww kursaydık degermıydı hayır yıne degmezdı şahsen yaptıgım düpe düz salaklık ahmaklık basba bırsey degıl ve sımdı yıne adamlar turnuva duzenlıyor ee hadı oynayalım ( şerefımızı kurtaralım ) ne şerefı bu oyun şerefı yav bırakın allah askına oyunun serefı olmaz olsaydı tr serverlerınde serflı bırtane oyuncu kalmazdı her serverde bır dalavere oluyor hepımız bılıyoruz ben rusların yada baska bır mılletın yaptıgı kuarldısı hareketlerı vs. kınamıyorum burda bıze yapılan en buyuk yanlış tr travıan yönetımınden olmustur hıc ılgı alaka görmemısızdır ve yıne görmeyecegız her söylenene orası com serverı bızım yetkı alanımızın dısında yav bızım forum nasıl onların yetkı alanına gırıyorda modlara bızlerı sıkayet edıyorlr söylermısınız bırakın allah askına herkes tavruını koysun tr travıan yetkılısı buraya gelıp bızlerle konusmassa kımse kayıt olmasın emın olun bundan kendılerı pişman olacaklar buyuk bır maddı kayıp olacak bu onlar ıcın herkz gırdıgınde sadece ( ADMIN BURAYA) DIYE YAZSA EMIN OLUN GELIR NEDEN GELMESIN s11 de oynayanlar cok ıyı hatırlrlar kı tr travıan yetkılısı farklı hesplara gıretrek msjlar cekıp oyuncularla konustu ve foruma gelıp burda bızlerler tartıstı sorunları dınledı yıne gelır yıne dınler neyse uzatmayayım belkı bu yazdıklarımdan hoslanır hak verr yada hoslanmaz hak vermessınız sızın kararınızdır saygı duyarım ama fıkrım böyle benm koyun olmayı bırakmadıkca basımızda hep bır coban olacaktır herkese saygılar yanlısım varsa affola sımdıden özur dılerım herkezden .

notcuk : sayın moderatör bu yadıklarımda kımseye hakaret ve saygısızlık yoktur silersenız sizinde fikir özgurlugunden yoksun yasakcı zihniyetlerden bir farkınız yok demektır kusura bakmayın .

DehSet
29-11-2011, 12:55
ben eleme serverine kayıt oldum sırf ortama bakmak ve eğer bir ans yakalarsam birisine vermek amacıyla ... turnuvada oynamayacam bu kesin , sırf bu eleme serverinde ne oluyor ne gidiyor merak ediyorum zaten 3x acılacak oraya yoğunluk veririm turnuva umurumda değil T4 Olduktan sonra ..

whocares
29-11-2011, 13:33
Bu avrupa turnuvası başlamadan önce buraya defalarca yazdım yabancı server tecrübesi yüksek biri olarak.

ww silinmesi,başarısızlık,cezalar....Hepsi organizasyon bozukluğunun,tr server larındaki gibi oyun oynamaya çalışmanın neticesi bence.

Çıkan sorunlarda tr yönetiminin arkanızda olmadığını söylemek kolay.Peki ne yapmasını bekliyorsunuz?
Adminin yapabileceği turnuva server yöneticilerine tekrar kontrol etmesini ricadan başka ne olabilir.

Bas bas bağırdım...İngilizceden başka dil kullanmayın diye.Şifreli giriş yapmayın diye...

Çünkü hesaplar hakkında şikayet olursa ve incelenirse mutlaka ceza alırsınız dedim...Üstüne üstüne giderseniz daha çok ceza alırsınız dedim.

Wow sahibinin forumda yazdıklarıyla yargılıyorsunuz.Şifresini kaç kişiye verdi biliyormusunuz?

Onlarca kez yabancı serverlarda oynadım.Kendi çapımızda ses getiren işler yaptık.Kaç kere ceza hatta uyarı aldık? Hiç....
...............

Bir daha söyliyeyim,gayet kolay:
Bir bölge belirlemek lazım. (+/+) olsun..Herkes oraya kayıt olsun..Kurallara uyun..Gerisi kendi gelişir zaten.

Darkcool
29-11-2011, 13:51
bu yılki turnuvada biz kötü oyuncular olduğumuz için ruslar bizden çok çok iyi oldukları için mi kazandılar ? tabikii de hayır.

ne zaman ben yerine biz demeye başlarız belki ondan sonra...

Influenza
29-11-2011, 13:51

Sıla organizasyonu sen kur bencede :) ne kadar emek verdiğini ne kadar önemsediğini görünce gerçek hayatı bahane edip yarı yolda bırakma ihtimalinin olmadığını düşünüyorum :) baksana ben bile sayende oyuna döndüm:)

Fatsaliii
29-11-2011, 14:09
,,,,,,,,,,,,,,

Fatsaliii
29-11-2011, 14:13
bu yılki turnuvada biz kötü oyuncular olduğumuz için ruslar bizden çok çok iyi oldukları için mi kazandılar ? tabikii de hayır.

ne zaman ben yerine biz demeye başlarız belki ondan sonra...

burda bız demekde yetmıyor kullanma klavuzunu okuyacaksın ama VARSA yoksa ne yapacaksın ..... bılmedıgın kurallara karsı nasıl önlem alacaksın.

Fatsaliii
29-11-2011, 14:13
Bu avrupa turnuvası başlamadan önce buraya defalarca yazdım yabancı server tecrübesi yüksek biri olarak.

ww silinmesi,başarısızlık,cezalar....Hepsi organizasyon bozukluğunun,tr server larındaki gibi oyun oynamaya çalışmanın neticesi bence.

Çıkan sorunlarda tr yönetiminin arkanızda olmadığını söylemek kolay.Peki ne yapmasını bekliyorsunuz?
Adminin yapabileceği turnuva server yöneticilerine tekrar kontrol etmesini ricadan başka ne olabilir.

Bas bas bağırdım...İngilizceden başka dil kullanmayın diye.Şifreli giriş yapmayın diye...

Çünkü hesaplar hakkında şikayet olursa ve incelenirse mutlaka ceza alırsınız dedim...Üstüne üstüne giderseniz daha çok ceza alırsınız dedim.

Wow sahibinin forumda yazdıklarıyla yargılıyorsunuz.Şifresini kaç kişiye verdi biliyormusunuz?

Onlarca kez yabancı serverlarda oynadım.Kendi çapımızda ses getiren işler yaptık.Kaç kere ceza hatta uyarı aldık? Hiç....
...............

Bir bölge belirlemek lazım. (+/+) olsun..Herkes oraya kayıt olsun..Kurallara uyun..Gerisi kendi gelişir zaten.

madem ben körüm pekı burda oynayan yüzlerce oyuncudamı kör
bu dedıgınız şifreyle gırıs şu vaya bu tr serverlerındede olan kurallar zaten belırlenmıs kurallar
pekiii köy ısımlerımıze karısılması
bızımkılere ama ruslarınkıne kendı harflerıyle yazdıklarında sorun cıkartılmaması
profıllerıne karısılmaması neden kaynaklanıyor ne yanı işi gücü bırakıp tek tek hesaplarımı ıncelseydık
bunlar böyle böyle köy ısmı yazmıs ceza verınmı deseydık.
wow silınması konsunda madem oraya verılen ceza şifreylede alakalıburda okadr konusuldu neden hıcbır yetkılı cıkıp da demedı sızın wow cunuzun yaptıgı hatalrdan kural tanımazlıktan dolayı ceza aldı sılınen ww nın bızım oldugu zamn farklı yerde cıkması( almanların göbegınde ) ama dıger sılınen ww nın yıne kendı yerınde cıkması normalmıydı hadı ozamn ww sı sılınen arkadas cıksın ve desınkı evet ben sızlerı yanılttım bana verılen ceza sadece ww nın tek köy kalmasıyla ılgılı degıldı .pakı kım yazdı buraya 6 dan fazla sıralı yapabılecegımızı neden ozamn admıne yazdıgımızda bıze verdıgı cevaplarda belırtmedı madem butun suclar bıze ayıttı neden gelıp buraya yada verdıgı cevap millerınde bunları yazmadı herkese aynı cevabı vermedı ( HATA SIZLERIN ) bu yabancı serverda oynama yada oynamama durumu degıl burda sen veya bırkac tane daha oyuncu vardır kım oynuyor baska yabancı serverde ne yanı türkiye için 6 sıralı ama com serverlerınde daha coklumu luyor bu sıralılar BENDE OYNADIM MESELA İSRAİL SPEEDDE YADA baska bırkac ulkede ama kımse bana demedıkı profılını köy ismini degıtır ve şunu merak edıyorum kurallar hep aynı degılmı ne yanı tr için farklı com ıcın farklı kurallarmıs var ozamnda bu yapılan yıne bızlerın hatasımı oluyor ve bu adaletsızlık degılmı rusa ayrı ıtalyana ayrı almana ayrı kural bu haksızlık degılmı he dogru yıne bız sucluyuz yazılmayan kuralları nıye okumadık degılmı bu sadece travıanda böyle müsterı daima haksızdır ve sunu bılınkı kımseyı yaptıgımız becerıksızlık ıcın suclamıyoruz sadece bızım hatalrım var ama bızım oldugu kadr turnuva serverının kurallarını bıldırmeyen travıan tr yetkılılerınınde hatalrı var kımse bunu ınkar edemez.

DehSet
29-11-2011, 14:21

...............

Gercekten Haklısın Modum.. bende oyunu son evresine kadar hiç hile yapmadım hiçbir uyarıda gelmedi.. son zamanları mecbur kaldım şifreli girişler yaptım def bastım çünki çoğu bıraktı bırakılan hesaplara bakmak bize kaldı ama o zamanda ceza almadım :D o dediğin stratejiye gelince işte o cok zor , bizde baştakilerde var sorun onlar bir toplasa kendini zatn gerisi çorap söküğü gibi gelecek, normalde her bölgenin 1 lideri olması gerekiyor -- bir lider +/+ bir lider misal o zaman ancak başarı gelebilir ama bizde elini sallasan lidere denk geliyor :D

Fatsaliii
29-11-2011, 14:30
Gercekten Haklısın Modum.. bende oyunu son evresine kadar hiç hile yapmadım hiçbir uyarıda gelmedi.. son zamanları mecbur kaldım şifreli girişler yaptım def bastım çünki çoğu bıraktı bırakılan hesaplara bakmak bize kaldı ama o zamanda ceza almadım :D o dediğin stratejiye gelince işte o cok zor , bizde baştakilerde var sorun onlar bir toplasa kendini zatn gerisi çorap söküğü gibi gelecek, normalde her bölgenin 1 lideri olması gerekiyor -- bir lider +/+ bir lider misal o zaman ancak başarı gelebilir ama bizde elini sallasan lidere denk geliyor :D

arkadasım bırak haklısın modumu yav sankı bız ceza aldık hata yaptıkda onun ıcın yazdık buraya ben genelleme yaptım benm sadece köy ısmıme karıstılar suan hatırlayamıyorum ne oldugunu cunkı o saatten sonra cok defa degıstırdım köy ısımlerını ama burda sadece bızım organızasyon bozuklumuz yok sen bılıyormusydun avrupa turnuvasında 6 dan fazla sıralı olabılecegını emınım bılmıyordun cunkı kımse bılmıyordu bunun ıcın tr de cok ceza alan arkadasımız oldu ve admıne gel masrafların bana ayit yanında atalım dedıysekte olamaz ımkansız dedıgı 7 saldırya hesbımın butun askerlerı sılındı ve nufusum 8 k ındırldı burda avrupa saldır savunma formuda veya baska nerede kım dedı oyun ıcınde ogrenmeden 15 sıralı bıle atsan ceza alamayacagını söylermısın futbodan örnek versek organızeyı ve kuralları bu gıbı durumlarda federasyonmu belırleyıp yapar yoksa kulüplermi tabıkı federasyon herseyı halleder ve herkez uyar ve burda bıze düsen tek olay ıkı yada tek bölgeyı secıp oyunu oynamak tı ama bız onuda beceremedık efferın bıze artık.

!sümer!
29-11-2011, 14:40
SEVGİLİ ARKADAŞLAR YAKLAŞIK 27 SAGLAM OYUNCU İLE KUZEYBATIDA TAHRİBAT ADI ALTINDA TOPLANIYORUZ OYUNU BİLEN ONLINE SÜRESİ, YÜKSEK ARKADAŞLARI ARAMIZDA GÖRMEKTEN ONUR DUYARIZ
İLETİŞİM XXXXXXX

3 puntodan büyük yazılar ve iletişim adresi yayını yasaktır.

Gibb10

whocares
29-11-2011, 14:51
madem ben körüm pekı burda oynayan yüzlerce oyuncudamı kör
bu dedıgınız şifreyle gırıs şu vaya bu tr serverlerındede olan kurallar zaten belırlenmıs kurallar
pekiii köy ısımlerımıze karısılması
bızımkılere ama ruslarınkıne kendı harflerıyle yazdıklarında sorun cıkartılmaması
profıllerıne karısılmaması neden kaynaklanıyor ne yanı işi gücü bırakıp tek tek hesaplarımı ıncelseydık
bunlar böyle böyle köy ısmı yazmıs ceza verınmı deseydık.
wow silınması konsunda madem oraya verılen ceza şifreylede alakalıburda okadr konusuldu neden hıcbır yetkılı cıkıp da demedı sızın wow cunuzun yaptıgı hatalrdan kural tanımazlıktan dolayı ceza aldı sılınen ww nın bızım oldugu zamn farklı yerde cıkması( almanların göbegınde ) ama dıger sılınen ww nın yıne kendı yerınde cıkması normalmıydı hadı ozamn ww sı sılınen arkadas cıksın ve desınkı evet ben sızlerı yanılttım bana verılen ceza sadece ww nın tek köy kalmasıyla ılgılı degıldı .pakı kım yazdı buraya 6 dan fazla sıralı yapabılecegımızı neden ozamn admıne yazdıgımızda bıze verdıgı cevaplarda belırtmedı madem butun suclar bıze ayıttı neden gelıp buraya yada verdıgı cevap millerınde bunları yazmadı herkese aynı cevabı vermedı ( HATA SIZLERIN ) bu yabancı serverda oynama yada oynamama durumu degıl burda sen veya bırkac tane daha oyuncu vardır kım oynuyor baska yabancı serverde ne yanı türkiye için 6 sıralı ama com serverlerınde daha coklumu luyor bu sıralılar BENDE OYNADIM MESELA İSRAİL SPEEDDE YADA baska bırkac ulkede ama kımse bana demedıkı profılını köy ismini degıtır ve şunu merak edıyorum kurallar hep aynı degılmı ne yanı tr için farklı com ıcın farklı kurallarmıs var ozamnda bu yapılan yıne bızlerın hatasımı oluyor ve bu adaletsızlık degılmı rusa ayrı ıtalyana ayrı almana ayrı kural bu haksızlık degılmı he dogru yıne bız sucluyuz yazılmayan kuralları nıye okumadık degılmı bu sadece travıanda böyle müsterı daima haksızdır ve sunu bılınkı kımseyı yaptıgımız becerıksızlık ıcın suclamıyoruz sadece bızım hatalrım var ama bızım oldugu kadr turnuva serverının kurallarını bıldırmeyen travıan tr yetkılılerınınde hatalrı var kımse bunu ınkar edemez.

1-Hiç bir MH durup dururken çok üst sırada olmayan yada aşırı hammadde gönderilmeyen bir hesabı incelemez.Bu tip bir hesap ancak hakkında şikayet varsa incelenir.İnceleme sadece multi olup olmadığı değildir.Profiline köy isimlerine vs. bakılır.
MH isterse ingilizce dışında yazılmış herşeyi silebilir ve bu yüzden ceza verebilir.Veya anladığı bir dilse atıyorum mh italyansa italyanca yazılmış bir şeyi es geçebilir.Çünkü esas önemli olan yazılanın küfür/ırkçı-dinci bir slogan v.s olup olmamasıdır..

Ancak başkalarının kurallara uyup uymaması size kurallara uymama hakkı vermez.

şikayetinizi yaparsınız,o hesaplarda incelenir.

2-Travianda genel olarak tüm serverlarda kurallar aynıdır.Ancak kurallar yorumlamaya açıktır.Örnek olarak tr serverlarında kolay kolay küfür yüzünden hesap silinmez.Oyuncunun bir kızgınlıkla söylemiş olabileceği düşünülüp ilk önce ufak cezalar verilir.Aynı şeyi yabancı server da beklerseniz hata edersiniz.
Burada önemli olan küfür etmenin yasak olduğunu bilip bu kuralı çiğnememektir.Tr serverda biz küfür edince %5 cez alıyorduk gibi bir savunma yapamazsınız.

3-Bilmediğiniz bir konu varsa sorun MH a.
Kaç sıralı saldırı yapılabiliyor ve hangi yöntemle yapıyorsunuz söyleyin.Sordunuz da cevap vermedi mi?

4-Forum yöneticilerinin işi forumdur.Forumumuzda küfür/hakaret yasaktır.Rusların forumunda ne yazıp yazmadığı bizi ilgilendirmez.O onların seviyesidir.Biz kendi forumumuza ve yazılanların ne olduğuna bakarız.Küfür/hakaret için bahanemiz yoktur.Beğenir yazarsınız,kurallara uyarsınız yada mesajlarınız silinir ceza alırsınız,sizin tasarrufunuzdur,bu kadar basit.

Fatsaliii
29-11-2011, 15:23
1-Hiç bir MH durup dururken çok üst sırada olmayan yada aşırı hammadde gönderilmeyen bir hesabı incelemez.Bu tip bir hesap ancak hakkında şikayet varsa incelenir.İnceleme sadece multi olup olmadığı değildir.Profiline köy isimlerine vs. bakılır.
MH isterse ingilizce dışında yazılmış herşeyi silebilir ve bu yüzden ceza verebilir.Veya anladığı bir dilse atıyorum mh italyansa italyanca yazılmış bir şeyi es geçebilir.Çünkü esas önemli olan yazılanın küfür/ırkçı-dinci bir slogan v.s olup olmamasıdır..

.

2-Travianda genel olarak tüm serverlarda kurallar aynıdır.Ancak kurallar yorumlamaya açıktır.Örnek olarak tr serverlarında kolay kolay küfür yüzünden hesap silinmez.Oyuncunun bir kızgınlıkla söylemiş olabileceği düşünülüp ilk önce ufak cezalar verilir.Aynı şeyi yabancı server da beklerseniz hata edersiniz.
Burada önemli olan küfür etmenin yasak olduğunu bilip bu kuralı çiğnememektir.Tr serverda biz küfür edince %5 cez alıyorduk gibi bir savunma yapamazsınız.

Kaç sıralı saldırı yapılabiliyor ve hangi yöntemle yapıyorsunuz söyleyin.Sordunuz da cevap vermedi mi?

4-Forum yöneticilerinin işi forumdur.Forumumuzda küfür/hakaret yasaktır.Rusların forumunda ne yazıp yazmadığı bizi ilgilendirmez.O onların seviyesidir.Biz kendi forumumuza ve yazılanların ne olduğuna bakarız.Küfür/hakaret için bahanemiz yoktur.Beğenir yazarsınız,kurallara uyarsınız yada mesajlarınız silinir ceza alırsınız,sizin tasarrufunuzdur,bu kadar basit.

burda sizde diyorsunuzkı italyancaysa es gecebılır peki bu çifte standart degılmı yonetıcı israilliyse ozamn onuda es gececek bu uygulanıyorsa herkeze aynı uygulanmalı degılmı .

(baskalarını uymuyor dıye bır hakkımız yok öyle bir hak talep etmedık etmeyızde )

( Küfürü sız cezanadırmasanız bıle oyun ıcındekı kişilik sahıbı oyuncular kendı bırlıgı arkadslarıda dagıl cezalanrıyorlr küfür zaten oyun dışındada reel hattada olmaması yapılmaması gereken bir acizliktir hıcbır sekılde cezasız kalmamalıdırkı küfür eden hesaba bırakın %5 i direkt silmelısınızkı belkı aklı basına gelır ve bu gıbı ınsanlar zaten ceza alacagını bılıp umursamıyor bıle aldıgı cezayı ki %5 ceza hoşuna gıder. )

( evet turnuvada sonradan sorduk ve aldıgımız cevap burası profesyönellerın serverı tabıkı yapacaklar hıcbır kural hatası yok oldu ama tr serverlerınde yazdıgımızda buna kımı MH 5 kımı 4 dedı ama kımse kesın bırsey dıyemedı cunkı kendılerıde bılmıyordu kesın vereceklerı cevabı ben aylar önce admınden aldıgım 6 sıralıya kadr serbest mailini saklıyorum cunkı bırgun basıma geldıgınde bunu gösterebılırım ama nekadr faydası olur bılemem çünki ( kurallar yorumlanabılır belkı o mh 5 sıralı serbest dıye yorumlayacak ) ve yıne canımızı yakacak )

burda onların forumda yazdıkları dogrudur siz nıye bizlere küfür yada hakaret için ızın vermıyorsunuz demek ıstemedım bız yonetıcılere sorunlarımızı yazdıgımızda com. serverı yetkı alanımız dısında denılıyor ama onlar bızlerı yonetıcılerıne sıkayet ettıgınde sız gerekenı yapıyorsunuz evet yapın tabıkı dogru olanı bu ama bızlerın yaptıgı sıkayetlerdede sızlerın yada tr travıan yönetımınn ilgilndıgını kımse düşünmüyor ve ianamıyor neyse daha fazla uzatmak ıstemıyorum sızıde kişisel olarak suclamak gıbı bır nıyetım yok ben sıtemın genel olark yapılanlara neyse yinede diyorum kural kuraldır travıan daima haklıdır müşteri daima haksızdır .

darza
29-11-2011, 15:27
ben de elemelere direk gitme hakkını kazandım ama burayada kayıt yaptırıcam
altınsız oynamaya gayret edicem
gelişmeleri ve oynayan insanları takip açısından
-2x murseb19 hesabından kaya-

Road Runner
29-11-2011, 15:30
Bulunduğum ekip çok yüksek bir ihtimalle oynamayacak.T4 olduğu için bende düşünmüyorum.
Birkaç hafta izlemede kalacağım servere eğer tanıdık ve sağlam ekipler olursa oynayabilirim.
Diğer yandan Sılanında dediği gibi altın kullanmayın.Rekor ordular basıp kendinizi yormayın.Aşırı nüfus kasmayın.Fazla gecelemeyin.Wowa asla ve asla takılmayın.Planlı rahat ve yorucu olmayan bir server geçirin...

Fatsaliii
29-11-2011, 15:38
Bulunduğum ekip çok yüksek bir ihtimalle oynamayacak.T4 olduğu için bende düşünmüyorum.
Birkaç hafta izlemede kalacağım servere eğer tanıdık ve sağlam ekipler olursa oynayabilirim.
Diğer yandan Sılanında dediği gibi altın kullanmayın.Rekor ordular basıp kendinizi yormayın.Aşırı nüfus kasmayın.Fazla gecelemeyin.Wowa asla ve asla takılmayın.Planlı rahat ve yorucu olmayan bir server geçirin...

dostum bu dedıklerını kımse yapmaz ama umarım yaparlar bencede en ıyısı kımse kımseyle savsmasın butun ww ler 99 olsun hepsınn bırlıgı tek olsun ve bırtanesı 100 lenıp server bıtırılsın bu sayede turnuva baslayana kadr bıraz dınlenmıs olurlar ve bırsey daha var sımdı yagma pesınde kosmasın kımse zaten 2x uretımler yetıyor oyundan bezdırmesınler mılletı sonra adam uykusuz kalıyor belkı sımdı elemlerde vaktı yok ama turnuva zamanı vaktı olacak zaten herkezın dedıgı gıbı amacı bellı olab bır server catışmaya gerek yok boş yere

beyhude.
29-11-2011, 15:39
İşin özü bu oynanan turnuvada kurallar açısından müthiş bir laçkalık vardı kimse bana orası com burası tr demesin tamam köy isimleri ingilizce olayı bir yere kadar bana bir allahın kulu bir hesaptan normal çıkış yapıp şifreyle başka hesaba girip hatta o hesaptanda çıkıp başka hesaba girip hatta böyle 10-15 hesapta gezebilmenin şikayet olmazsa mümkün olduğunu söylemesin altın alan hesapların yaptıklarına göz yumuldu koca server boyunca kilitlenmiş kaç hesap gördük :) dümen hep güçlüden tarafa döndü biz düzeni çözene kadar hem bayağı fire verdik hemde oyunun büyük kısmı geride kaldı ama zaten yapmamız gerekenleri yapamadığımız için bazı şeyleri tartışmaya gerekte yok,hakkımız yendimi evet yendi emeklerimiz büyük oranda boşa gittimi evet gitti öyle yenilen güreşe doymaz misali bir durum yok her oynanan serverda wow kurulur diye bir durumda yok oynadık elimizden geleni yaptık tecrübe kazandık biz kursaydıkta ruslar gibi elimize geçen birşey olmayacaktı bu kadar serzenişe rağmen t4 de direten yetkilileri kutluyorum t4 de olsa oyun işte oynayacak tüm arkadaşlara iyi eğlenceler :)

Turnuvaya ilk kez katılacak arkadaşların unutmaması gereken konu turnuva öyle bizim serverlar gibi top bir o kalede bir bu kalede heyecanlı yağması bol şekilde başlamıyor ilk bir ay daha çok tarafların birbirini tarttığı yağmasız kısır organizasyon yapanın belli hesapları el birliğiyle geliştirip etraftaki yabancıları temizlemeye çalışmasıyla geçiyor tek tavsiyem ne olursa olsun hesap silmeyin elemede tüm birlik arkadaşlarınızla hatta mümkünse daha fazla oyuncuyla irtibatınız olsun öyle turnuvaya gidip tek takılmayı aklınızdan çıkarın saldırdığımız hesabın kankalarından defalarca kilit yediğimiz oldu aynısını yapabilmeliyiz tek oyuncunun baktığı 2000 hesap yerine 2 şer oyuncunun baktığı 1000 hesabı tercih ederim hatta ortak sayısı fazla olursa bence daha iyi olur bu oyun helede turnuvada altınla bitmiyor eninde sonunda harcanması gereken bir emek var emek dediysem öyle 24 saat köyün başında oturup kendine birşeyler yapmak değil temsilcilik yapılan hesaplara aynı anda farklı tarayıcılarla bakmak mümkün oluyor unutmayınki orda arkadaşlarınız kadar güçlüsünüz.

nasuhalgul
29-11-2011, 16:08
burda sizde diyorsunuzkı italyancaysa es gecebılır peki bu çifte standart degılmı yonetıcı israilliyse ozamn onuda es gececek bu uygulanıyorsa herkeze aynı uygulanmalı degılmı .

(baskalarını uymuyor dıye bır hakkımız yok öyle bir hak talep etmedık etmeyızde )

( Küfürü sız cezanadırmasanız bıle oyun ıcındekı kişilik sahıbı oyuncular kendı bırlıgı arkadslarıda dagıl cezalanrıyorlr küfür zaten oyun dışındada reel hattada olmaması yapılmaması gereken bir acizliktir hıcbır sekılde cezasız kalmamalıdırkı küfür eden hesaba bırakın %5 i direkt silmelısınızkı belkı aklı basına gelır ve bu gıbı ınsanlar zaten ceza alacagını bılıp umursamıyor bıle aldıgı cezayı ki %5 ceza hoşuna gıder. )

( evet turnuvada sonradan sorduk ve aldıgımız cevap burası profesyönellerın serverı tabıkı yapacaklar hıcbır kural hatası yok oldu ama tr serverlerınde yazdıgımızda buna kımı MH 5 kımı 4 dedı ama kımse kesın bırsey dıyemedı cunkı kendılerıde bılmıyordu kesın vereceklerı cevabı ben aylar önce admınden aldıgım 6 sıralıya kadr serbest mailini saklıyorum cunkı bırgun basıma geldıgınde bunu gösterebılırım ama nekadr faydası olur bılemem çünki ( kurallar yorumlanabılır belkı o mh 5 sıralı serbest dıye yorumlayacak ) ve yıne canımızı yakacak )

burda onların forumda yazdıkları dogrudur siz nıye bizlere küfür yada hakaret için ızın vermıyorsunuz demek ıstemedım bız yonetıcılere sorunlarımızı yazdıgımızda com. serverı yetkı alanımız dısında denılıyor ama onlar bızlerı yonetıcılerıne sıkayet ettıgınde sız gerekenı yapıyorsunuz evet yapın tabıkı dogru olanı bu ama bızlerın yaptıgı sıkayetlerdede sızlerın yada tr travıan yönetımınn ilgilndıgını kımse düşünmüyor ve ianamıyor neyse daha fazla uzatmak ıstemıyorum sızıde kişisel olarak suclamak gıbı bır nıyetım yok ben sıtemın genel olark yapılanlara neyse yinede diyorum kural kuraldır travıan daima haklıdır müşteri daima haksızdır .

Dediklerinin çoğunda haklısın, ama şunuda kabul edelim. nerdeyse hepimiz bu turnuvaya ikinci katılışımızda işler çok farklı olacak. en önemlisi ooyunun en başında gözlerin bizim üstümüzde olduğunu bilecez ve ona göre hareket edecez. biz onların kurallartınıa uyduğumz sürece bizi engelleyemeyecek. bir iki kişiyi engellerseler diğerleri önlemini alacak. hesap silen min. düzeyde olacak bu sefer. buda mücadele gücümüzü artıracaktır.
muhtemelen en büyük eksikliğimiz ikinci kez katılmak istemeyen tecrübeli ekiplerin gelmeyecek olmasıdır.
edit: muhtemeldir ki bu seferde 1. turnuvaya katılmamış olan başka tecrübeli ekipler dahil olur...

FRİNGE
29-11-2011, 16:39
Turnuvada ww umuz silindiğinde yana yakına burada feryat ederken kimse çıkıp (bir mod) hariç bizimle ilgilenmedi şimdi olay soğudu herkes akıl veriyor..
tabi ki bizim hatalarımız var mesela tek bölgede anlaşılamaması ,çok kafadan ses çıkması. ruslarla aynı bölgede oynanması gibi.

ancak.

1- tek köylü hesap sahibinin ww alamıyacağını belirten hiç bir yazılı kural yok. (TR de yada avrupada)
2-Köy isimleri rusca yada ispanyolca olanların şikayet edildiği halde ceza aldığını görmedim.
3-rus adminleri forumlarında sürekli mesajlara cevap verip stratejilere yardımcı olurken TR admini padişah edasında ulaşılmazdı..
4-silinen ww umuz rusların dibinde tekrar çıkarken bir başka silinen ww aynı koordinatında çıkabiliyordu.
5- Modumuzun söylediğinin tersine tr de ki kurallar bence turnuvadan daha sıkıntılıdır.. mesela 10-15 saldırıyı sıralı sokan rakibimizi işkayet ettiğimizde MH den dalga geçer gibi cevap aldık ben daha fazla atıyorum diyordu.. TR de ise 5 sıralı cezaya sebep olabiliyor...

bu ve buna benzer bir çok sıkıntı yaşadığımız halde hiç bir yönetici yada adminin böylesi bir turnuvada azıcık bile desteğini görmedik..

trusta
29-11-2011, 16:58

bakın sayın modum benim şikayetlerim değişik gelecektir yaklaşık 5 ay buyunca tr birliklerinin en büyük 2. birliği olan trwow başkanı idim.
matematiksel olarak düşünün ortalama 1200 rus oyuncu ve sağlam 7 wow içinde 24milyon tahıl iyen asker yani 50milyon asker 7ye bölünüz :1200 bölü 7 eşiitttir :170 oyuncu bir wowa düşüyor ve wow tahıl deposu 400k olan bir köyde hiç durmaksızın seviye basılıyor buna inanıyorsanız diyecek hiç birşeyim yok.. ki tılsımları hiç saymadım içinde 2 milyon olan asker olan 40 köy hiç hesaba katmadm .
birisi resim koymuştu plustan asker sayılarını vermişti içinde her köyde 50k savunma toplamda 1milyon 400k var ve adamın birde wow ordusu vardı bu adamda ne wow köyü ne asker tılsımı nede bir özelliği vardı hiç bişesi olmayn bir rus köyü . ve nufusu 25bin civarıydı nasıl yapmış ?
ben oyunun baaşından beri tek depom taşmadan oynadım üretimlerim pluslu şekilde 29k nufus ve yanında 100k yaya 60k sezar 20k koç başı 5k mancık anca basabildim , bu rus nasıl bu askeri bastı nasıl nufusu bastı ?

oyun devam ederken wow köylewrini hiç kontrol eden olmuyormu bu asker nerden geliyor nasıl doyuruyorlar hiç bakan oldumu ? bu kadar yazdık hile var dedik hiçmi bakalım kontrol edelim diyen olmadı ?
şimdi buraya gelipte bunlar hurafeden başka bişe demeyin lütfen program izin vermez demeyin saçmalamışsın demeyin nasıl oluyor 8000 oyuncuya karşı 1200 rus 7 wow alıyor ve gerikalanları sıfırlıyor hatta geçtik resliyor yok böyle bişe ben 6 senedir bu oyunu oynuyorum bu kadarını görmedim , bunlara cevap verirmisiniz lütfen.

endi
29-11-2011, 17:19
Arkadaşlar galiba anlaşılmayan birşey var turnuvada adaletli bir yönetim olmadı aynen futbolda oynamaya niyetli olan tarafın kollanması gibi turnuvadada oynayan organize olan kollandı tamam elemanların yaptığı garip şeyler vardı bende sorayım bunca türk oyuncudan çıkan wow ordusu bu kadarmıydı hadi wow ordusu çıkmadı savunma nerde ben rusların wow hesaplarındaki savunmaların dağılımını inceledim defler genelde küçük hesaplardan çıkmış proxy ile bir oyuncunun 10 larca hesapta gezdiğini düşünün bizde temsilci bulunamazken adamların sırf bu işlerle uğraşan oyuncuları olması sonun başlangıcı değilmi zaten -/+ da oyun başından itibaren istedikleri gibi düzeni kurdular ben %90 wow o bölgede kurulur diye düşünüyordum öylede oldu evet 500k depoyla wow kurmak işin en dikkat çekici yönü bence bayağı def kayıplarıda olmuştur ama yok olmaz diyorsak tek çözüm var wow da mh yardımıyla tahıl bitmez hale getirildi diyorsak zaten bu forumda bu oyunda bir dakika daha durmanın gereği yoktur :)

whocares
29-11-2011, 17:47
bakın sayın modum benim şikayetlerim değişik gelecektir yaklaşık 5 ay buyunca tr birliklerinin en büyük 2. birliği olan trwow başkanı idim.
matematiksel olarak düşünün ortalama 1200 rus oyuncu ve sağlam 7 wow içinde 24milyon tahıl iyen asker yani 50milyon asker 7ye bölünüz :1200 bölü 7 eşiitttir :170 oyuncu bir wowa düşüyor ve wow tahıl deposu 400k olan bir köyde hiç durmaksızın seviye basılıyor buna inanıyorsanız diyecek hiç birşeyim yok.. ki tılsımları hiç saymadım içinde 2 milyon olan asker olan 40 köy hiç hesaba katmadm .
birisi resim koymuştu plustan asker sayılarını vermişti içinde her köyde 50k savunma toplamda 1milyon 400k var ve adamın birde wow ordusu vardı bu adamda ne wow köyü ne asker tılsımı nede bir özelliği vardı hiç bişesi olmayn bir rus köyü . ve nufusu 25bin civarıydı nasıl yapmış ?
ben oyunun baaşından beri tek depom taşmadan oynadım üretimlerim pluslu şekilde 29k nufus ve yanında 100k yaya 60k sezar 20k koç başı 5k mancık anca basabildim , bu rus nasıl bu askeri bastı nasıl nufusu bastı ?

oyun devam ederken wow köylewrini hiç kontrol eden olmuyormu bu asker nerden geliyor nasıl doyuruyorlar hiç bakan oldumu ? bu kadar yazdık hile var dedik hiçmi bakalım kontrol edelim diyen olmadı ?
şimdi buraya gelipte bunlar hurafeden başka bişe demeyin lütfen program izin vermez demeyin saçmalamışsın demeyin nasıl oluyor 8000 oyuncuya karşı 1200 rus 7 wow alıyor ve gerikalanları sıfırlıyor hatta geçtik resliyor yok böyle bişe ben 6 senedir bu oyunu oynuyorum bu kadarını görmedim , bunlara cevap verirmisiniz lütfen.

Ben öncelikle neleri yanlış yaptığınızı anlayabilelim diye yazıyorum.

bizde çok asker yaptık.saatte 2M tahıl tüketen ordumuz oldu savunmalar hariç, bu arada wow a askerde yolladık tahılda...oyunla fazla ilgilenmeyen birlik oyuncularından hesaplarına arada bir girmelerini isteyip tems aldık.ordumuzu o köylerde tutup oyunumuza devam ettik.Ne bir ceza aldık ne bir uyarı.Hatta adminden teşekkür mesajı almıştık :)

yabancı serverda bir avuç arkadaşla wow kurduk.isteyen imzadaki linke tıklayıp hikayeyi okuyabilir.

Yani biz yaptıysak onlarda yapmış olamaz mı?

Mustafa3
29-11-2011, 17:49
++ dayım. Uzun süredir yoktum tekrar bi oynayayım dedim

nasuhalgul
29-11-2011, 17:58

bizde çok asker yaptık.saatte 2M tahıl tüketen ordumuz oldu savunmalar hariç, bu arada wow a askerde yolladık tahılda...oyunla fazla ilgilenmeyen birlik oyuncularından hesaplarına arada bir girmelerini isteyip tems aldık.ordumuzu o köylerde tutup oyunumuza devam ettik.Ne bir ceza aldık ne bir uyarı.Hatta adminden teşekkür mesajı almıştık

yabancı serverda bir avuç arkadaşla wow kurduk.isteyen imzadaki linke tıklayıp hikayeyi okuyabilir.

bu sizin yaptığınıza düpedüz reklam denir. olan var olmayan var:D:D:D bizim bir tane bile wwmuz yokkene
ayıp walla:D:D:D

ulaş
29-11-2011, 17:59
aynen böyle oldu üstadım.tahıl tüketmiyordu orduları.bu kanıya varmak kolay değil kabul ancak hesap ortada.
ufacık bir örnek gerekirse,
wow döneminde rus birliklerinde server başından beri savaştığımız elmanın bana mancıkıla 2 saat olan köyüne(arkadaştan reislemişti) sıralı mancınık çıktım yanında 3-4 köy daha vardı.ve bu saldırıyı yaparken bu kişiyle 1 haftadır fake bile atmamıştık ama ağustostan bu yana gece gündüz hiç durmadan savaştık birliğine karşı 2 arkadaş kafa tutaraktan.bu durumu göze alarak organize yaptık arkadaşlarla en uzağı 4 buçuk saatten gelen orduları çıkardık fakeleri de aynı sürelere attık ve adamın bizim arkadaştan aldığı köye gittik.sonuç ne mi oldu:)
o vasıfsız köyde 4 buçuk saatte 5 hesaptan saldırı çıktık wow zamanı ilk defa 1 hafta fake bile atmadığımız rakip ne yaptı biliyormusunuz.fake attığımız köylerden askerimiz geriye döndü ancak asıl saldırıların gittiği köyde 400k def toplanmıştı.300 nüfuslu bir köy ve içinde max 2 ambar olan bir köydü temsilcimden reislemişti ve nüfusu düşmüştü:)
bana bu mümkün olabilir ıvır zıvır kimse demesin kıytırık köye bile bu kadar defi o sürede topluyorlarsa ww lerdeki 50m def hangi değirmenin suyu :)
çok komikti turnuva saymakla bitmez hepimize hatıra bırakmıştır ama ben bu kadar acemi bir turnuva düzenlemesi taraflı oyun ve ruslara alenen kıyağın yapıldığı bir durum yaşamamıştım.ilahi travian :)

ezop-TR
29-11-2011, 18:17
isim ezop-TR , güneybatıda aldım - - bölgesinde 2006dan beri oynuyorum gelin hepiniz yapalım birşeyler ;)

nasuhalgul
29-11-2011, 18:17
aynen böyle oldu üstadım.tahıl tüketmiyordu orduları.bu kanıya varmak kolay değil kabul ancak hesap ortada.
wow döneminde rus birliklerinde server başından beri savaştığımız elmanın bana mancıkıla 2 saat olan köyüne(arkadaştan reislemişti) sıralı mancınık çıktım yanında 3-4 köy daha vardı.ve bu saldırıyı yaparken bu kişiyle 1 haftadır fake bile atmamıştık ama ağustostan bu yana gece gündüz hiç durmadan savaştık birliğine karşı 2 arkadaş kafa tutaraktan.bu durumu göze alarak organize yaptık arkadaşlarla en uzağı 4 buçuk saatten gelen orduları çıkardık fakeleri de aynı sürelere attık ve adamın bizim arkadaştan aldığı köye gittik.sonuç ne mi oldu:)
o vasıfsız köyde 4 buçuk saatte 5 hesaptan saldırı çıktık wow zamanı ilk defa 1 hafta fake bile atmadığımız rakip ne yaptı biliyormusunuz.fake attığımız köylerden askerimiz geriye döndü ancak asıl saldırıların gittiği köyde 400k def toplanmıştı.300 nüfuslu bir köy ve içinde max 2 ambar olan bir köydü temsilcimden reislemişti ve nüfusu düşmüştü:)
bana bu mümkün olabilir ıvır zıvır kimse demesin kıytırık köye bile bu kadar defi o sürede topluyorlarsa ww lerdeki 50m def hangi değirmenin suyu :)
çok komikti turnuva saymakla bitmez hepimize hatıra bırakmıştır ama ben bu kadar acemi bir turnuva düzenlemesi taraflı oyun ve ruslara alenen kıyağın yapıldığı bir durum yaşamamıştım.ilahi travian :)

Ben hala almanların ruslara niye kıyak yapacağını anlamış değilim??? ne bileyim macar deseniz, çek, deseniz, hatta polonya bile deseniz biraz aklıma yatar, ama ruslara almanların yardım edeceğini kesinlikle düşünemiyorum....

editleyn: üstelik oyunda almanlarda var... biz yemedik siz yiyin mantığımı?

UsLanMaZ
29-11-2011, 18:26

bizde çok asker yaptık.saatte 2M tahıl tüketen ordumuz oldu savunmalar hariç, bu arada wow a askerde yolladık tahılda...oyunla fazla ilgilenmeyen birlik oyuncularından hesaplarına arada bir girmelerini isteyip tems aldık.ordumuzu o köylerde tutup oyunumuza devam ettik.Ne bir ceza aldık ne bir uyarı.Hatta adminden teşekkür mesajı almıştık :)

sayın mod .. saatde -9 milyon küsür tahıl tüketen bi wow da , 400k lık küçük tahıl deposunun olmasının mantığı nedir?
70 sanıyede bi tahıl deposu boşalırken, okadar defansa nasıl bakıldı?
bu adam nasıl 97 seviye bastı?

kimse hikaye anlatmasın , ya bu adamlara torpil geçildi, yada tahıl tüketmeyen program gibi bişeyleri var ...

emre_19
29-11-2011, 18:27
öyle yada böyle geçip giden bir server oldu.. ben tüm yapılanlara rağmen yine serverda yerimi almayı düşünüyorum. Çoğunluk hangi bölgede olacak ona göre bölge seçelim. çoğunluk aynı yerde olursa güzel olur.

fatu
29-11-2011, 18:34
Değerli Arkadaşlar,

Ona göre kayıt olacağız.

Kayıt için kısayol:
http://tournament2012.travian.com/server-listGeri sayıma göre saat 7 ye tekabül ediyor Talha abi. :) 3-5 kişi her zamanki bölgemizie kayıt olmuş bile. Türk serverından ziyade diğer ülkelerin server ından ekstra hesaplar kapabilmemiz lazım. 2k bizden çıkar herhalde, fazlasını diğer ülkelerin server larından kapsak çok daha iyi olacak.

Şöyle bir inceledim ülkeleri çeklerin, macarların, portekiz ve polonyalıların server ında sadece kayıt olup hesap açarak bile turnuvaya katılabilme ihtimali olacak sanırım diğer ülkelerde aynı şeyi yapmazsalar. Birleşik arap emirliklerinin aslında nüfusu 1.700.000 ama tüm araplar oralarda oynuyor kanımca baya aktif oyuncular var araplarda. Hem Suudi arabistan hemde BAE server larından ruslara rakip olabilecek sayıda arap olabilir bu turnuvada. :) Araplar ruslarla kapışabilecek kanımca. Brezilya da eklendi, portekiz ile beraber bir sürü oyuncuları da vardı geçtğimizde ama 3 ncü bi güç olabilirlermi bilemiyorum, olamalzlar kanımca.

Bizler tek bu elemelerde birbirimize küsmezsek ve tek vücut olarak turnuvya gidebilirsek, doğru siyasetlerlerle çok rahat olabilir bişiler yapabiliriz diye aklımda tilkiler dolanıyor. :) Ama hepsinden önce tek vücut olabilmemiz lazım.

Umarım hala sataşmalar, atışmlar vb. tatsızlıklar devam etmez.

darza
29-11-2011, 18:34
sayın mod .. saatde -9 milyon küsür tahıl tüketen bi wow da , 400k lık küçük tahıl deposunun olmasının mantığı nedir?

kimse hikaye anlatmasın , ya bu adamlara torpil geçildi, yada tahıl tüketmeyen program gibi bişeyleri var ...

yok yok tahıl girişi sağlam oldugunda bakılabiliyor
farkındaysanız adamlar saldırı zamanı atlı askerleri attılar yoksa hepsini geri çekiyolardı sadece az tahıl tüketen yaya askerini tutuyorlardı bizim wowdada bi ara -6 milyonu gördük o dönem süper tahıl giriyordu dediğim gibi 1 gün daha sürseydi oyun yıkılmamız cok cok zor olucaktı en son gödüğüm gelen 3280 destek vardı sonra saldırılar geldi işte
ama adamların hakkını vermek lazım wow a müthiş ordu basmışlar
bizden hiç öyle ordular cıkmadı 400k tokmak 100k toyton 20 k manço gibi

endi
29-11-2011, 18:35

Üstad sen hangisine baktın bilmiyorum ama 100 görende 2 büyük iki küçük t.deposu var son halinde gelen saldırılarda biraz hasar almış olsada toplamda yanlış değilsen 240x2+80x2=640k yapar tahıl -24.440.350 bilmiyorum kaç saniyede bitiyor ama bu haliyle bu serveri oynatanlarıda oynadık kazandık diyenleride ayrı ayrı kutlamak lazım :)

whocares
29-11-2011, 18:44
Oyunu sistem kontrol eder,herşey otomatiktir.Adminin ve MH ın yetkileri sınırlıdır.Hesaplara müdahale edemez ancak ceza verebilirler.Hiçbir hesaba asker veya hammadde desteği yapamazlar.

Bunu yapabilmek için sisteme müdahale etmelisiniz ki bu programcılık,kod bilgisi v.s. gerektirir.Bilgisayardan anlayan arkadaşlarınıza sorunuz.

Şimdi nasıl oluyorda Ruslara yardım ediyorlar :p.

Ben söyliyeyim size:Oynamayı bilmeyen gelin yerim dar dermiş....Adamlar organize olmuş,oynamışlar,kazanmışlar..Tebrik etmek lazım.

Bizler hangi bölgeye kayıt olacağımızı bile bilemiyoruz malesef..

endi
29-11-2011, 18:49
Şu an itibarıyla 3x zannedersem t3,6 başlıyor büyük bir oyuncu topluluğu elemenin t4 olmasınında etkisiyle 3x de oynamayı planlıyor bazılarının kendilerince ince hesapları düşmanlıklarıda var her ne kadar bu ilk evropa tecrübemiz bir kısım oyuncuyu küstürmüş kırmış ve bezdirmiş olsada elemenin önceki gibi kırıcı olmadan belli bir düzende geçeceğini varsayarsak 3x de oynayacak arkadaşlarında bir yandan elemede takılması zor olmasa gerek ben katılan ülkelerinde artmasıyla bu sefer önceki turnuvadaki kayırmaların olmayacağını düşünüyorum hele bir eleme serveri başlasın bakalım işler rayına girer bölge ayrımı kim nereye açmış bakmadan en azından bu sefer son oyunun hep beraber oynanacağını unutmadan bir server geçirmemizi dilerim,şahsen bu turnuva beni resmen köreltti ama tek yumruk olabilirsek sürüm hiç önemli değil bıraktım diyenleri bile turnuvada yanımızda görürüz :)

Son sözüm Britney Spears a benim bildiğim Britney kilo falan almıştı bunalıma falan girmişti ama ne yaptı yaptı yeni album çıkardı eskisi gibi ortalığı salladı demem o ki rekor kırmıştık demekle olmuyor dinleyici yeni albumler bekliyor

Bu arada ben her mesajımda adamların her ne şekilde olursa olsun yaptıkları şeyleri organize olarak yaptıklarını düşünüyorum dedim bizimki biraz 5 gol yemiş takımın yediği gollerden birini haksız penaltıdan yediğini söylemesi gibi bir şey :)
:)

darza
29-11-2011, 18:55
http://t1.travian.com/img/x.gif97850 0 0 0 22147 roma savunma askeri

adamların bi köyünden çıkan savunma bu gerçekten bu işe organize olmuşlar sadece

si&ma
29-11-2011, 19:13

abrtmayın arkadaşalr adamalr savunma konusunda iiler hesaplarının yüzde 70i galya ve romadan oluşuyodu oyun başından sonuna kadar def ağırlıklı oynadılar sen senden aldığı köye saldırısan mantıken adam tabiki defi o köye yapar sen olsan farklımı davranırdın adamalr koordinat olarak birbirlerine çok yakındılar bizim gibi dağınık değilerdi oyüzden çok kısa sürelerde çok ii sayılıcak def toparlıyabiliyolardı herşeyde bi alavere aramayın herkez bukadar ambarla wow kurulurmu diye sorup duruyo 50milyon defe 1milyonluk ambarda kursan aynı şey sonuçta devamlı tahıl akışı olucağından hiç bişey farketmiycekki neden şaşırdığınızıda anlamıyorum oraya 50milyon def koyabilen tahıl akışınıda sağlıyabilir

turnuvada düzenli şekilde altın aldıysan herşeye göz yumuyolardı turnuvadır kuralar daha katıdır diye baştan çok dikat ederken baktım ruslar bi ton multiyle oynuyo sonrasında binlerce kez şifre girişi yaptım bi ton kural ihlalide bikere bile ceza almadım yok com serveriymiş yok daha katıymış hiç böyle bişey yok trde verilen cezaların orda bi geçerliliğide yok dostçul saldıradan reislemeye madde transferinden şifreli girişlere herşeyi yaptım tr serverinde bunları yapsam bi kitledilermi bi daha köyü unut yönetim yanlı taraflıda olsa hiç değilse türk serverlerindeki gibi hazır mesaj kulanmıyolar seni insan yerine koyup normal mesaj yazıyolardı mesaj attığında gün içinde mutlaka cevabının geliceğinide biliyodun sen iyi olduktan sonra taraflı olsalarda hiç bişey yapamazlardı yönetim istemeseydi sizce ruslar wowu kuramazmıydı adamalr oyunun başından sonuna kadar oyunu 10 sıfır önde götürdüler hem sanki turnuvada sadece türkler ve ruslarmı vardı biz bukadar kötüyken bile ruslar haricinde her ülkeden daha iyiydik nerdeydi almanlar italyanlar ben hiç göremedim

endi
29-11-2011, 19:22
abrtmayın arkadaşalr adamalr savunma konusunda iiler hesaplarının yüzde 70i galya ve romadan oluşuyodu oyun başından sonuna kadar def ağırlıklı oynadılar sen senden aldığı köye saldırısan mantıken adam tabiki defi o köye yapar sen olsan farklımı davranırdın adamalr koordinat olarak birbirlerine çok yakındılar bizim gibi dağınık değilerdi oyüzden çok kısa sürelerde çok ii sayılıcak def toparlıyabiliyolardı herşeyde bi alavere aramayın herkez bukadar ambarla wow kurulurmu diye sorup duruyo 50milyon defe 1milyonluk ambarda kursan aynı şey sonuçta devamlı tahıl akışı olucağından hiç bişey farketmiycekki neden şaşırdığınızıda anlamıyorum oraya 50milyon def koyabilen tahıl akışınıda sağlıyabilir

turnuvada düzenli şekilde altın aldıysan herşeye göz yumuyolardı turnuvadır kuralar daha katıdır diye baştan çok dikat ederken baktım ruslar bi ton multiyle oynuyo sonrasında binlerce kez şifre girişi yaptım bi ton kural ihlalide bikere bile ceza almadım yok com serveriymiş yok daha katıymış hiç böyle bişey yok trde verilen cezaların orda bi geçerliliğide yok dostçul saldıradan reislemeye madde transferinden şifreli girişlere herşeyi yaptım tr serverinde bunları yapsam bi kitledilermi bi daha köyü unut yönetim yanlı taraflıda olsa hiç değilse türk serverlerindeki gibi hazır mesaj kulanmıyolar seni insan yerine koyup normal mesaj yazıyolardı mesaj attığında gün içinde mutlaka cevabının geliceğinide biliyodun sen iyi olduktan sonra taraflı olsalarda hiç bişey yapamazlardı yönetim istemeseydi sizce ruslar wowu kuramazmıydı adamalr oyunun başından sonuna kadar oyunu 10 sıfır önde götürdüler hem sanki turnuvada sadece türkler ve ruslarmı vardı biz bukadar kötüyken bile ruslar haricinde her ülkeden daha iyiydik nerdeydi almanlar italyanlar ben hiç göremedim

Bir dur yahu her şeyde olduğu gibi burdada kötü sonuca bir kulp takıp kendimizi avutuyorduk :) hem aklıma yeni geldi adamları oyuna 3000 kişi başlatanda mh sonradan hesaplarının silinmesini engelleyende :) aklıma geldikçe editlerim :) diğer ülkeler zaten konu mankeni gibiydi rusları saymazsak bizve çekler dışında oyuna hakkını veren bence yoktu özellikle almanlar sadece nüfus kastı

talha
29-11-2011, 19:38
Bence turnuvaya katılan oyuncular da moderatör whocares de haklı.

1. Biz T_T hesabı olarak Somali'deki açlıktan ölen çocuklarla ilgili herkese insani mesaj gönderdik. Oyun harici mesaj göndermekten hesabımız kilitlendi. Ceza almakta haklıydık hatta hesabımızın tamamen kilitlenmesi ya da silinmesi gerekiyordu, ancak, Roma'da Romalı gibi davranıp, MH ile yazışmalarımızda, hesabımızda 3000'e yakın altınımızın bulunduğunu hatırlatan bir kaç mesaj attık. Ceza dahi almadan hesap açıldı.

2. Ben T_T hesabına geçmeden önce, kendi hesabımda oynarken aynı saniye içinde sıralı 9 saldırı aldım. Önce MH ile yazıştım. MH'den "her şey normal, saniyede 9 saldırı atabilir" cevabını aldıktan sonra Travian Admin'e yazdım. Admin de kendisinin "saniyede 13 saldırı attığını" söyledi. Yapacak bir şeyim kalmadı, yağma köy olmamak için hesabı sildim. Bu soruyu Türk MH'lere sorduğumda "saniyede 5 saldırı atabilirsin" diye cevap aldım (her mesajın ekran görüntüsünü ve mesajları saklıyorum).

Görüldüğü üzere konuyla ilgili şikayetlerimi MH ve Adminlere yazdım ve cevap aldım. Her ne kadar cevaplarda tutarsızlık olsa da iyi kötü bir cevap verdiler. Maalesef Türklerde şikayetlerle, başvurular doğru orantılı değil. MH ve Admilerle yazışan çok olmuştur ama eminim yaşanan problem kadar şikayet mesajı atmamışızdır. Kaç kişi diğer ülkelerinprofilindeki kendi dilinde yazdıklarından dolayı MH’ye şikayet mesajı yazdı,sorarım.. Ayrıca yaşadığımız problemleri maalesef ilgili merciilere şikayet etmiyoruz. Forum forumdur, oyun oyundur. Bunu da ayırmamız lazım. Oyunla ilgili problemlerin şikayet merci MH ya da Adminlerdir. Bazen maalesef bunun çözümünü bile başkasından bekliyoruz.

3. Turnuvada normal görünmeyen bir çok olay olmuştur. Wow köyünün yerini tahmin edip, tam yanına köy kurmaları, köyün nüfusunun bir anda yükselmesi, içinden büyük ordu çıkması vs vs.. Örnekler çok.. Rusların hesaplarından çıkarttıkları asker sayıları da bunlardan birisidir ve beni dumur etmiştir. Ancak eski S11'de oynayan birisi olarak Zorba birliğinin bize verdiği dersi unutmuş değilim. Kendi wowları haricindeki bütün wowları sıfırlamışlardı. Bu turnuvada da tarih tekerrür etti, maalesef iki oyunda da yenilen taraftaydım :) Vereceğim örnek şudur ki biz turnuvada wow yıkmak için ordu yaptık ve gönderdik. Maalesef gönderdiğimiz orduların önüne bir tane koçbaşı ordusu koyamadık, bulamadık ! Turnuvada Türk oyuncuların yüzde 80'inin elinde ordusu kaldı, kullanamadı. Peki bu organizasyon başarısızlığımızı da mı Ruslara bağlamak lazım ?!?!

4. Bu forumda bir kaç kere, wow köylerine Türkler haricindeki kimsenin büyük depo ve ambarlar kurmadıklarını, maksimum 1 milyonluk depo kurduklarını resimlerle gösterdim. Bizim wowcuların da büyük depolarla uğraşmaması gerektiğini söyledim ama dinleyen olmadı (Biliyorum, ham madde akışımız çok yavaş olduğundan büyük depo kurmaya muhtacız.). Adamlar yine aynı taktikle oynadılar ve kazandılar. Diyelim ki Ruslar burada hile yaptılar, peki kendi serverlarında oynarken de mi hile yapıyorlar? Eğer hile yapıyorlarsa MH ve Admin kimi neye göre tutuyor? Ben bu başarının online süresiyle ve üzerine düşen görevi layıkıyla yapmakla alakalı olduğunu düşünüyorum. Sizler de biliyorsunuz, bizler tahıllar depomuzda taşarken wowa göndermeye üşenen oyuncularız. Bu işi becerebilenlere çok da fazla taş atmamak lazım.

5. Forum başlığını açan birisi olarak, sizlere sorumu yeniliyorum :) Kimler hangi bölgede oynuyor ve ne zaman hesap açacaklar. Lütfen söyler misiniz :)

talha
29-11-2011, 19:45
Moderatörden alıntı yapabiliyor muyum ?

Edit: Aşağıdaki mesajda göründüğü üzere yapabiliyorum :)

talha
29-11-2011, 19:46
Üstad,

Yıllardır oynuyorum ve bu oyunu seviyorum. Müsait olduğum sürece de oynamaya devam edeceğim. Her serverda yeni şeyler öğreniyorum ve daha çok hoşuma gidiyor. Elemelerde/turnuvada Tatu'dan, Fatu'dan, Si&Ma'dan, Hakanuğur'dan sevmesem de Jugger'dan ve ismini hatırlayamadığım bir çok oyuncudan çok şey öğrendim ve oynadıkları oyunu keyfle izledim.

Gördüğüm kadarıyla senden de öğreneceğimiz çok şey var. Sözün özü şudur ki sen de oynayacak mısın? Oynayacaksan hangi bölgede olacaksın :)

Oyunu sistem kontrol eder,herşey otomatiktir.Adminin ve MH ın yetkileri sınırlıdır.Hesaplara müdahale edemez ancak ceza verebilirler.Hiçbir hesaba asker veya hammadde desteği yapamazlar.

Bunu yapabilmek için sisteme müdahale etmelisiniz ki bu programcılık,kod bilgisi v.s. gerektirir.Bilgisayardan anlayan arkadaşlarınıza sorunuz.

Şimdi nasıl oluyorda Ruslara yardım ediyorlar :p.

Ben söyliyeyim size:Oynamayı bilmeyen gelin yerim dar dermiş....Adamlar organize olmuş,oynamışlar,kazanmışlar..Tebrik etmek lazım.

Bizler hangi bölgeye kayıt olacağımızı bile bilemiyoruz malesef..

talha
29-11-2011, 19:56
Hehhee doğrudur..

ZULU, CET, GMT... Hep kafamı karıştıyorlar. Birisi orta Avrupaya göre, birisi Greenwich'e göre, birisi değişmeyen zaman dilimine göre.. Emin olamadım, bu yüzden tahmini olarak yazdım.. CET: Central European Time demek bizle kışın sadece 1 saat fark ediyor :)

Ben de seninle aynı şeyi düşünüyorum. Bir iki ülkeden hesap açacağım. Hatta hesap isimlerini o ülkenin isimleriyle açacağım :) İşin ilginci turnuvada bu hesaplarla o ülkenin bulunduğu bölgede hesap açacağım (casus muyum neyim hehhe)

Geri sayıma göre saat 7 ye tekabül ediyor Talha abi. :) 3-5 kişi her zamanki bölgemizie kayıt olmuş bile. Türk serverından ziyade diğer ülkelerin server ından ekstra hesaplar kapabilmemiz lazım. 2k bizden çıkar herhalde, fazlasını diğer ülkelerin server larından kapsak çok daha iyi olacak.

Şöyle bir inceledim ülkeleri çeklerin, macarların, portekiz ve polonyalıların server ında sadece kayıt olup hesap açarak bile turnuvaya katılabilme ihtimali olacak sanırım diğer ülkelerde aynı şeyi yapmazsalar. Birleşik arap emirliklerinin aslında nüfusu 1.700.000 ama tüm araplar oralarda oynuyor kanımca baya aktif oyuncular var araplarda. Hem Suudi arabistan hemde BAE server larından ruslara rakip olabilecek sayıda arap olabilir bu turnuvada. Araplar ruslarla kapışabilecek kanımca. Brezilya da eklendi, portekiz ile beraber bir sürü oyuncuları da vardı geçtğimizde ama 3 ncü bi güç olabilirlermi bilemiyorum, olamalzlar kanımca.

Bizler tek bu elemelerde birbirimize küsmezsek ve tek vücut olarak turnuvya gidebilirsek, doğru siyasetlerlerle çok rahat olabilir bişiler yapabiliriz diye aklımda tilkiler dolanıyor. :) Ama hepsinden önce tek vücut olabilmemiz lazım.

Umarım hala sataşmalar, atışmlar vb. tatsızlıklar devam etmez.

Fatsaliii
29-11-2011, 20:00

hocam kusura bakmayında sizin yaptıgınızla bu turnuva aynı şeymı yapma gözunu sevem...

sizin ne yaptıgınızı bılıyoruz ama nasıl yaptıgınızı bılemeyız ama onların ww lere gırdıgımızde buraya kopyalayıp koyanlar oldu multı köy ısımlerı ip degısım lınklerı falan fılan bır arkads yazmıs -9 ml. dıye halbukı o -24 ml. ve 400 k lık depolr yav allah aşkına ımkansız kac sanıyede bosalıyor depo sız hesaplayın o askerı ki bastıgnız tokmak ordusunu köyden cıkrttıgınızda depo kapasıtenız kactı söylermısın burda turnuvada gördugumuz şeylerı kımse kural dısı oynmadan yapamaz buna ancak inansa inansa Kadir İNANIR inanır baskada kımse inanmaz neyse tartısıyoruz ama boşuna daha öteye gıdemeyecegız cunkı nekadr yazsak da çizsekte kurallar yorumlamaya açıktır ve travian daima haklıdır .

NOT: Gelin madem öyle liderlik yapın hep beraber oynayalım turnuvada.

TheAspirin_
29-11-2011, 20:03
sanki t3.6 olsa oynuycanda

oynamasamda sana ortak olurdum :D

si&ma
29-11-2011, 20:15
oynamasamda sana ortak olurdum :D

oynarsak hep birlikte oynuycaz zaten benle ortak olanlar bi müdet sonra oyundan kopuyolar sayemde köyde yapıcak bişi bulamıyınca :D bu arada ben başkanlık için seroyu önerebilirim turnuva için hem oyundan ii anlar hem insan ilişkileri süperdir çekleri bile 3xe transfer etmiş

Fatsaliii
29-11-2011, 20:19
herkez ekıbını alsın bır bölgeye yerlessın kım galıp gelırse onun baskanlıgında turnuvaya gıdılsın :D

Suzie
29-11-2011, 20:22
oynarsak hep birlikte oynuycaz zaten benle ortak olanlar bi müdet sonra oyundan kopuyolar sayemde köyde yapıcak bişi bulamıyınca :D bu arada ben başkanlık için seroyu önerebilirim turnuva için hem oyundan ii anlar hem insan ilişkileri süperdir çekleri bile 3xe transfer etmiş

Ehehe sıla lamidlakovu bile cağırmış sanırım :D

endi
29-11-2011, 21:16
herkez ekıbını alsın bır bölgeye yerlessın kım galıp gelırse onun baskanlıgında turnuvaya gıdılsın :D

Üstad başımıza ne geldiyse kendi aramızdaki rekabetten geldi önceki elemede zaten server sonunu gören oyuncu sayısı güç bela 3k yı buldu kimin ne yapabildiği zaten çıkar meydana iyi oyuncuda kendi hesabında olmasada muhakkak turnuvada yerini alır bence hiç bölge birlik bölünmelerine girmeden ilerisi için planlama yapılarak öyle wow ordusu peşinde koşmadan sonundada wow u hiç kimsenin karşı çıkmayacağı bir hesaba kurdurup kazasız belasız turnuvaya katılmak en mantıklısı :)

FRİNGE
29-11-2011, 21:21
bence hiç bölge birlik bölünmelerine girmeden ilerisi için planlama yapılarak öyle wow ordusu peşinde koşmadan sonundada wow u hiç kimsenin karşı çıkmayacağı bir hesaba kurdurup kazasız belasız turnuvaya katılmak en mantıklısı :)

Kesinlikle katılıyorum..

-lazq0pat-
29-11-2011, 21:24
Üstad başımıza ne geldiyse kendi aramızdaki rekabetten geldi önceki elemede zaten server sonunu gören oyuncu sayısı güç bela 3k yı buldu kimin ne yapabildiği zaten çıkar meydana iyi oyuncuda kendi hesabında olmasada muhakkak turnuvada yerini alır bence hiç bölge birlik bölünmelerine girmeden ilerisi için planlama yapılarak öyle wow ordusu peşinde koşmadan sonundada wow u hiç kimsenin karşı çıkmayacağı bir hesaba kurdurup kazasız belasız turnuvaya katılmak en mantıklısı :)

çok doğru sölüosun ama TÜRK milleti genel olarak didişmeyi sever :) bence bu serverda da diğer elemede old gibi çekişme olur.. elemede ne kdr çekişme olursa olsun turnuvada kesinlikle bütünlük çok önemli

_GLOAT_
29-11-2011, 21:55

T4 olduktan sonra bencede bir anlamı yok oynayacak arkadaşlara şimdiden bol sabırlar eski sürümü özleyen arkadaşlarada s6 15-20 gün sonra eski versiyon olarak açılacak sende gel s6 ya sampiyon

LeoNiDaS TR
29-11-2011, 22:12
T4 olduktan sonra bencede bir anlamı yok oynayacak arkadaşlara şimdiden bol sabırlar eski sürümü özleyen arkadaşlarada s6 15-20 gün sonra eski versiyon olarak açılacak sende gel s6 ya sampiyon

üstad s6 oynanıyor, karıştrdın heralde neyse sonucta klasik olsunda numarası farketmez:D

spartacus
29-11-2011, 22:14

t4 ün bence tek sıkıntısı görünümleri vs. bazı sacma yerler var natar bölgesi gibi. ama kahraman olayı vs cok güzel. ancak biraz abartı olmus. sahsen t4 ü seviyorum ama sadece oyunun kurgusunu. ama görünüs vs cok sacma ve yakısmamıs. oynarken kendimi 5 yasında felan sanıom. ayrıca birlik profillerinde 3 ten fazla birlikle birleşme ateskes yapılmıo:) böle sacma tarafları var.

bazıları işin paraya döküldüğünü söylüyor. ancak su tarafıda var. altın alamayanlar bile altın elde edebiliyor. zira cok sazan var bi küçük kalkana 20000 gümüş veren bu da 100 altın eder. akıllıca kullanırsa plus gibi bişi oluo. bu sayede altınsız kalmıo az cok. bu acıdan altın alamıyacak olanlara bi yardım oluyor. ama oyun hakikaten paraya dökülmüş. paran varsa bi gecede bi kaç köy birden atıon. bu sacma olmus sınırlaması olmalı.

neyse konuyu uzatmıyım t4 de devam edicem. ama ilk turnuvadaki gibi olursa oynamıcam. bırakırım.

Fatsaliii
29-11-2011, 22:28
üstad başımıza ne geldiyse kendi aramızdaki rekabetten geldi önceki elemede zaten server sonunu gören oyuncu sayısı güç bela 3k yı buldu kimin ne yapabildiği zaten çıkar meydana iyi oyuncuda kendi hesabında olmasada muhakkak turnuvada yerini alır bence hiç bölge birlik bölünmelerine girmeden ilerisi için planlama yapılarak öyle wow ordusu peşinde koşmadan sonundada wow u hiç kimsenin karşı çıkmayacağı bir hesaba kurdurup kazasız belasız turnuvaya katılmak en mantıklısı :)

tabıkı haklısın dostum hemde kesınlıkle sonunakdar haklısın zaten onu tam tersı yapılsın dıye yazdım kımse rekabete gırmeden butun ww ler tek bırlıte toplanıp butun server adına ww yı enkısa zamnda kurup oyuncularıda dınlendırmek gereklı aynı zamnda turnuvada yapılacları son bır defa gözden gecırerek son seklı vermek ıcın vakıt bırakılmalı sonra forumda bır sayfa acıp detaylara gırmeden nerde toplanılacagını ve yönetım kadrosunun son şeklını acıklamalıkı start verıldıgınde herkafadan ses cıkmamasının bırkez daha önune gecılmış olur inşallah ümitlerin yeşerdıgı ve amacanların herkezın dedıgı gıbı ben degilde biz oldugu bır turnuva olur .

_GLOAT_
29-11-2011, 22:31
üstad s6 oynanıyor, karıştrdın heralde neyse sonucta klasik olsunda numarası farketmez:D

kurun wowuda bir an önce bitsin :)

t4 ün bence tek sıkıntısı görünümleri vs. bazı sacma yerler var natar bölgesi gibi. ama kahraman olayı vs cok güzel. ancak biraz abartı olmus. sahsen t4 ü seviyorum ama sadece oyunun kurgusunu. ama görünüs vs cok sacma ve yakısmamıs. oynarken kendimi 5 yasında felan sanıom. ayrıca birlik profillerinde 3 ten fazla birlikle birleşme ateskes yapılmıo:) böle sacma tarafları var.

bazıları işin paraya döküldüğünü söylüyor. ancak su tarafıda var. altın alamayanlar bile altın elde edebiliyor. zira cok sazan var bi küçük kalkana 20000 gümüş veren bu da 100 altın eder. akıllıca kullanırsa plus gibi bişi oluo. bu sayede altınsız kalmıo az cok. bu acıdan altın alamıyacak olanlara bi yardım oluyor. ama oyun hakikaten paraya dökülmüş. paran varsa bi gecede bi kaç köy birden atıon. bu sacma olmus sınırlaması olmalı.

neyse konuyu uzatmıyım t4 de devam edicem. ama ilk turnuvadaki gibi olursa oynamıcam. bırakırım.

travianın bu olayı güzel zaten her zevke karşılık verebilecek bir alt yapı kurmaları lazım en azından bir tane eski sürüm server açılsın o bile bize yeter. t4 oynamayan/oynamayacak ciddi bir çoğunluk var travianda ticari bir kuruluş ise ve kar amaçlı bir politikası varsa öyle yada böyle eski sürüm serverları açacak

spartacus
29-11-2011, 22:36
kurun wowuda bir an önce bitsin :)

travianın bu olayı güzel zaten her zevke karşılık verebilecek bir alt yapı kurmaları lazım en azından bir tane eski sürüm server açılsın o bile bize yeter. t4 oynamayan/oynamayacak ciddi bir çoğunluk var travianda ticari bir kuruluş ise ve kar amaçlı bir politikası varsa öyle yada böyle eski sürüm serverları açacak

o konuda hemfikiriz zaten 1 tane 1x t3 olmalı. speed her sene iki defa yapılıo. yaz yada kıs speed larından biri t3 olursa sıkıntı olmaz pek gibime geliyor:)

efsane_52
29-11-2011, 22:46
gördüğüm kadarıyla çoğu kişi eleme serverenda savaşmaya karşı ama şöyle bi durum var kimin oyuncu kimin oduncu olduğunu nasıl anlayacaksınız adam kasar nüfusu bileti kapar bunu nasıl ayarlayacaksınız onu anlamadım organize olamayan oyunu bilmeyen oyuncular ne yababilir ne kadar aktif olabilir nasıl olduğunu nasıl oynadıklarını gördük adamların tamam ayrılıkların olmaması için savaşmanın felan pek mantığı yok tabi ki küslüklerin ayrılıkların olmaması için ama önüne gelende gitmemeli gercekten hak eden oyunun hakkını verebilecek kişiler oraya gitmeli...

Puma61
29-11-2011, 23:16
Aaa elemeler . :D Geçen elemeye de katıldık,turnuvaya da.Tamamen saçmalık. Elemelerde ilk 1000 e girme durumu vardı o zaman şu an varmı bilmiyorum neyse beni ilgilendirmiyor oyun sürümünden dolayı.Evet konuya dönelim ilk 1000 demiştim.Millet elemelerde ilk 1000 e girmek için kendi ırkında baya bi altın harcadı.Hatta kendi ırkında ilk 100 ilk 10 da oluyim avrupa da daha havam olur madalya filan verilcekti profilde gözükcekti sözde onu da geçtik.İlk 1000 e giren girmeyen herkes Turnuva ya katıldı.Neymiş wildcard mail adresini yaz herkese davetiye geliyor nasıl olsa. Elemelerde zaman harcamaya gerek yok.Elemeler bizi yıprattı sadece o kadar.Elemeler amaçsız kısacası

Ayrıca Rusların yaptığı taktik de şu oldu Kendi elemelerinden 3000 kişi + com severı elemlerden yaklaşık 1000 kişi + wildcard dan gelen de bir o kadar kişi etti 5000 Ayrıcada hırslılar fazla işleri yok online lar tebrik ediyorum tekrardan.

Biz ise elemelerden sözde 3000 kişi ama elemelerin bitişi ve finallerin açılışı arasında kaybolan zamanda 1000 kişi kalan 2000 kişi de oyunda dağıldı,herkes üstüne alınmasın,rakamlar da tahmini takılıp kalmayalım.Bizim Avrupada başarılı olma ihtimalimiz de bundan sonraki turnuvalarda daha düşük bence zaman göstercek herşeyi.Fazla uzatmıyım..

Elemelerde ve finallerde herkese kolay gelsin,altın da harcamayın boşuna,Hayat traviansız güzel..

TheAspirin_
29-11-2011, 23:41

oynuoz mu oynamıoz mu :D

Joker oyuncuda bulam mı :D

endi
29-11-2011, 23:44
gördüğüm kadarıyla çoğu kişi eleme serverenda savaşmaya karşı ama şöyle bi durum var kimin oyuncu kimin oduncu olduğunu nasıl anlayacaksınız adam kasar nüfusu bileti kapar bunu nasıl ayarlayacaksınız onu anlamadım organize olamayan oyunu bilmeyen oyuncular ne yababilir ne kadar aktif olabilir nasıl olduğunu nasıl oynadıklarını gördük adamların tamam ayrılıkların olmaması için savaşmanın felan pek mantığı yok tabi ki küslüklerin ayrılıkların olmaması için ama önüne gelende gitmemeli gercekten hak eden oyunun hakkını verebilecek kişiler oraya gitmeli...

Tam tersine bencede elemede sonuna kadar savaşılmalı ama ruslarla çeklerle savaştığımız gibi değil aynen bir takımın ikiye bölünüp antrenmanda kendi içinde maç yapması gibi tökezleyeni elinden tutup kaldırarak geçen elemedeki gibi siz biz demeden :) birliklere isim olarak alfabenin harflerini versek tılsım olayında birlik ayırmadan kimin durumu tılsım kullanmaya yatkınsa ona versek wow zamanı wow a savunmayı atıp ne yaparsak wow a düzenli akışı sağlayabilirizin derdine düşsek mesela aynen sırf def basan hesaplar olduğu gibi sırf bu tahıl olayına bakacak bazı köylerinde 3 e 1 npc için depo kurulu hesaplar ayarlasak nüfus kasan bileti alır diyorsunya bence zor olan nüfus kasmak program kullanmadan yapılacak en zor iş nüfus kasmak bunu yapan oyuncunun bence online süresi iyidir tekrarlıyorum rusların oyuncu sayısına bakın birde çıkan ordu sayısına en baştan ordu basabilecek hesaplar belirlenip hatta kendine güvenen ben ordu basarım diyenlerin yardımcı hesapları ayarlanmalı sadece nüfus kasmakla tabi bitmiyor herkesin ne yaptığı denetlenerek dışardan görünenle orantılı asker varmı takip edilmeli muhakkak ilk turnuvası olanlar hatta ilk kez travian oynayanlar yine olacaktır ama online süresi iyi üretimlerini fullemeden abuk sabuk şeyler kurmaya yeltenmeyecek kadar oyunu anlayan oyuncular tecrübeli arkadaşlardan feyz alacaktır kimse msn adresi paylaşmaktan çekinmemeli elemeden sonra sahaya çıkılınca herkes yerini önceden biliyor olucak kimse sahada ne tarafa gitsem diye düşünmeyecek her hesap sahibi hesabını bir bütünün parçası en azından birlik başkanının hesabının yan köyü olarak görebilirse bu sefer avrupanın tozunu atarız gibime geliyor.

Esrarengiz
29-11-2011, 23:56
t3.6 servar açılacak mı bilgisi olan varsa söyleyebilir mi ona göre bi hazırlık yapalım

_GLOAT_
30-11-2011, 00:04
Yapmayın arkadaşlar herkes birbirinden birşey bekler, herkes birbirinden bi sorumluluk almayı bekler, herkes birbirinden yapılanma bekler olmuş! Allah aşkına sizin gibi hem eleme turunda hemde avrupa ya mal olmuş ( eleme turu nufus birinciliği ve avrupa tutunda hakanuğurun saldırı birinciliğine katkı ile) bir oyuncu yapılanmada başı çekmeyecekte kim çekecek anlamıyorum... Gökten birileri inecekte bu işe elmi atacak? Yapmayın lütfen... Eminimki avrupa turnuvasında oynayan hiçkimse başka bir serverda oynamayacaktır: çünkü başka serverlar onu kesmez, çünkü turnuva bir bambaşka, hem daha heyacanlı, hem daha zor ve hem daha amaçlı...

Kötü bir turnuva geçirdiğimizin herkes farkında ve ''yenilen pehlivan güreşe doymazmış'' o yüzden turnuvada oynayan herkes bence ikinci bir turnuvada olmak isteyecektir ve olmamlılardır.

Yazılanları takip ediyorum ve çoğu bir karamsarlık içinde, birçoğu yine eski hesapları ortaya dökme derdinde.. Yav bırakın artık eskileri olan olmuş biten bitmiş unutun artık eski yaşanan kavgaları... Bundan sonra eğer ikinci turnuvada güzel bişeyler yapmak istiyorsak;
1. Herkes sorumluk alıp özellikle ekip liderleri diğer ekip liderleri ile olumlu tutum sergilemek zorundadır. İyi niyete dayalı ve ben olmadan biz esasına dayalı bir çalışma yürütülmelidir.
2. Belki bir genel başkan olmalı ama genel başkanı seçerken herkes tarafından olumlu karşılanan (kişiliği ile), oyunculuğu tartışılmayacak, stratejik bir deha ve tüm zamanını oyuna ayırabilecek kadar fedakar olmalıdır.
3.Ekip liderleri tüm türk serverlarında araştırmalar yapıp sağlam ekipleri turnuvaya çağırmalıdırlar. Avrupa turnuvasında her ne kadar kopuk olsakta, kaliteli oyuncu sayımızda oldukça azdı...
4. Turnuvada oynamış oyuncuların bazıları gerçekten pro. oyunculardı. Onlara daha çok ihtiyaç olacaktır, turnuva tecrübesi herşeyden önemlidir. Özellikle turnuvada iyi bir çizgi yakalayan ekipler, onları tek tek söylemeye gerek yok herkes biliyor zaten...
5. Ekipler belirlenmeli ve bir başkanın önderliğinde çalışmalara başlanmaldır. Bu bir konsey olabilir. Konseyi oluşturan bütün bireyler faklı ekiplerden meydana gelmedir, tıpkı bir meclis gibi... Konsey yapılacak tüm plan, program, koordinasyon, karar ve stratejilerden sorumlu olmlıdır. Başkan bu konseyin tüm çalışmalarını konrol edip gerekirse müdehale edebilme yetkisinde sahip olmalıdır. Konsey üyelerini değiştirme yetkisinede sahip olmaldır başkan...
6.Hiç kimse kendini mükemmel görmemeli, bireysellikten kaçınmalı ve herkes ekip ruhuna önem vermelidir. Görev alırken herkes ben saldırı askeri basacağım dememeli... Online durumu çok iyi olmayan, oyun bilgisi çok iyi olmayan, altın alacak gücü çok iyi olmayan oyuncular kesinlikle savunmacı olmalı ve tüm köylerinde yalnızca savunma askeri basmalıdırlar...

bunlar benim kişisel düşüncelerim, katılmayan olursa da saygı duyarım...

saygılar...

yazdığın 6. maddeye uyan 50 kişi olsun turnuvada başarılı olursunuz

_GLOAT_
30-11-2011, 00:05
t3.6 servar açılacak mı bilgisi olan varsa söyleyebilir mi ona göre bi hazırlık yapalım

s5 veya bitecek s6

Esrarengiz
30-11-2011, 00:12
s5 veya bitecek s6
eywallah t3 varsa ben de varım :) bi yapılanma olucaksa bana da haber edin haha

_GLOAT_
30-11-2011, 00:17
eywallah t3 varsa ben de varım :) bi yapılanma olucaksa bana da haber edin haha

hallederiz :)

nasuhalgul
30-11-2011, 00:26
hala kim nerede hesap açacak, fikir belirten yok:D:

Suzie
30-11-2011, 00:48
hala kim nerede hesap açacak, fikir belirten yok:D:

Eleme bu . asıl turnuvada belli olur nasıl olsa herşey =)

r 0 0 t
30-11-2011, 14:56
Çok enteresan şeyler oldu mecburen edit :)

r 0 0 t
30-11-2011, 15:03
Adamdaki pre ve pha sayısı aynı bir enteresanlık daha :D Tesadüfe bak milyonları aşmış ama orda denk gelmiş :D

http://img189.imageshack.us/img189/328/sefsd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/sefsd.jpg/)

R00t
30-11-2011, 15:42
bu askere tahılmı yeter yaw :)

si&ma
30-11-2011, 15:48
Adamdaki pre ve pha sayısı aynı bir enteresanlık daha :D Tesadüfe bak milyonları aşmış ama orda denk gelmiş :D

http://img189.imageshack.us/img189/328/sefsd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/sefsd.jpg/)
savunma muhteşem

DehSet
30-11-2011, 16:00
1 kişiden 1.2 milyon savunma cıkmıştı turnuva sayfasında birisi paylaşmıştı ona göre bu savunma bence az bile :D

r 0 0 t
30-11-2011, 16:04
Adamın defansında son 1 saat içinde hiç değişim olmamış...

Yani son 1 saatte ne asker ölmüş, ne destege asker gelmiş :) Bir de raporlarda 16.7 m def var, adamın köyünde 17m pre 18m pha var...

Garip geliyor bana...

yildizimsinsen
30-11-2011, 16:10

Yani son 1 saatte ne asker ölmüş, ne destege asker gelmiş :) Bir de raporlarda 16.7 m def var, adamın köyünde 17m pre 18m pha var...

Garip geliyor bana...
belki daha fazla savunma da yapabilirdi ama sistem izin vermemiştir :D

si&ma
30-11-2011, 16:11
bi tuhaflık olduğu kesin bu konuda bilgisi olan varsa aydınlatabilirmi bizi

yildizimsinsen
30-11-2011, 16:12
bi tuhaflık olduğu kesin bu konuda bilgisi olan varsa aydınlatabilirmi bizi
bence BUG bu.. yada öyle diyelim geçelim :)

r 0 0 t
30-11-2011, 16:18
Çakılan ordulara baktım, kestikleri pre ve pha sayıları her raporda aynı ?

endi
30-11-2011, 16:37
Yanlış anlamayın ama kafa kafaya oyun oynayabilseydik bu detayları incelemeye hakkımızda olurdu artık 3x mi yeni eleme-turnuvamı önümüze bakalım bir gerçek varki mssm nin wow daki savunma bu kuran vatandaşınkinin yanında devede kulak ordan seviye alamadıysak bu wowdan adam gibi asker bile kesemezdik ateş olmayan yerden duman çıkmaz var birşeyler ama işte :) adamlar bayağı hazırlıklı gelmişler bu işleri mesela italyanlar ne bileyim o doc birlikleri falan yapsa tamam altını kurcalayalımda adamlar bunu kaçırsa uzatmalardada olsa golü bulurdu :) bu oyun başlı başına zaten saçmalık bilmeyen birine anlatsak bir topun peşinde 22 kişi delimi bunlar verin hepsine birer top misali güler bize takmışız kafaya gidiyor adamlar zaten bizlere ağız tadıyla oyun oynatmamaya kararlı firmanın bir yığın oyun çeşidi var anlaşılan en çok bu uğraştırıyor olur olurda en fazla kendimizi traviansız günlere alıştırırız :)

FRİNGE
30-11-2011, 16:38

Bu ne ya. proteryan ve phlanks sayıları aynı var bu işte bir iş:)
16772215 palanks ve 16772215 proteryan bunun bire bir tutma olasılığı nedir acep .
fantazi yapıp askeri üstten tutturana kadar göndermediyse tabi:)

r 0 0 t
30-11-2011, 16:48
Mesela bu ordunun aynı sayıda pre ve pha kesmesi imkansız olması lazım oyun bilgilendirmesine göre...

Çakılan her ordu da durum aynı, sadece bu köyde olmuş bunlar. Strelokta falan farklı, hatta bunun diğer köylerinde bile bizim bildiğimiz gibi. Sadece bu köyde anormallik yaşanmış.

Gerçekten bilen birinin açıklamasını çok isterim.

http://img412.imageshack.us/img412/9675/48592469.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/412/48592469.jpg/)

Achilles
30-11-2011, 17:00
Mesela bu ordunun aynı sayıda pre ve pha kesmesi imkansız olması lazım oyun bilgilendirmesine göre...

Çakılan her ordu da durum aynı, sadece bu köyde olmuş bunlar. Strelokta falan farklı, hatta bunun diğer köylerinde bile bizim bildiğimiz gibi. Sadece bu köyde anormallik yaşanmış.

http://img412.imageshack.us/img412/9675/48592469.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/412/48592469.jpg/)

Serocan can can:)

Saldırılarda kayıplar yüzdesel olur. Tokmak çok die pretoryandan fazla phalanx kesecek die bişey duymadım:) Eşit kesim olması bu sebepten.

Sayının eşit olmasıda; oyun notepade yazılan basit kodlardan oluşuyor. Satırların karşılık geldiği bir boyut var. O boyut aşılamaz. Demekki boyut 16777215 'de bitiyor.

Genelim asil meseleye bi dahaki turnuvada oynucam diyen herkesin elemede oynaması gerekiyor. Eleme oynamadan turnuvaya katılacaklar sayesinde yine buyuk bir hezimet yaşarız. T4 sürümünü elemede öğrenmeden turnuvada T4 oynayamayız.

Ayrıca eleme serverinde nickimi kim aldıysa kınıyorum:) Kayıt olamadım.

nasuhalgul
30-11-2011, 17:41

Saldırılarda kayıplar yüzdesel olur. Tokmak çok die pretoryandan fazla phalanx kesecek die bişey duymadım:) Eşit kesim olması bu sebepten.

Sayının eşit olmasıda; oyun notepade yazılan basit kodlardan oluşuyor. Satırların karşılık geldiği bir boyut var. O boyut aşılamaz. Demekki boyut 16777215 'de bitiyor.

Genelim asil meseleye bi dahaki turnuvada oynucam diyen herkesin elemede oynaması gerekiyor. Eleme oynamadan turnuvaya katılacaklar sayesinde yine buyuk bir hezimet yaşarız. T4 sürümünü elemede öğrenmeden turnuvada T4 oynayamayız.

sende nicksiz oyna:D traviana yeni bir soluk getirmiş olursun kemalim:D

trusta
30-11-2011, 17:53

günlerdir bunu dile getiriyorum ama kimse takmıyodu 50 kere dedikki asker bir tuşla wow köyüne geldi ve diğer tuşlada ölmesi engellendi bilmediğim bir tuş daha varmış onunlada içeriye verilen zarar ayarlanıyormuş))))

ben bunları derken hep birlieri yok organize olmadık yok adamlar iyi çalışmış yok şöyle yok böyle dediler HİÇ ALAKASI YOK TAMAMEN HİLEDİR ARAŞTIRILMASIDA TR TRAVİAN YÖNETİMENE KALMIŞTIR . ülkesinin haksızlığa uğradığına inanıyorlarsa tabi.

saçmalığa bak 16 milyon küsür ve iki asker eşit )) ve üstüne biri atlı keser biri yaya keser sonuç eşit eksilir )))))))))))

TheAspirin_
30-11-2011, 18:37

Benimde Küçük Ekliyeceğim bişi var...
Sureklı Mancınık Koç Başı gonderen Wow'a Mancınıga Koç Başına Etkılı oluyo Diye zıplayan Arkadaşlar Şu Savunmaya Bir Daha Baksın..
Bir Daha Baksın.. :)

Neymiş Demekki Bir İşe Yaramıyormuşşş Boşuna Tahıl Kaybıymışş...

spartacus
30-11-2011, 19:03

sonuna kadar katılıyorum. hangi terbiyesiz benim nicki almıssa oyunda ilk ona dalacam:) yeter yaa sırf bu yüzden oynamak istemiyorum :P hevesim gitti arkadas. kim aldıysa nickimi silsin:D

r 0 0 t
30-11-2011, 19:06

Valla ben çok uğraşmadım o işle ama mantığıma göre 8 rakam sığıyosa kodlamaya 1 fazlası da sığar heralde :) Gerçi bu dünyanın en iyi coder larının da Rus olması bize çok birşey söyletmiyo :D

Q.7
30-11-2011, 20:18
[sıze=3]
serocan can can:)

saldırılarda kayıplar yüzdesel olur. Tokmak çok die pretoryandan fazla phalanx kesecek die bişey duymadım:) eşit kesim olması bu sebepten.

Genelim asil meseleye bi dahaki turnuvada oynucam diyen herkesin elemede oynaması gerekiyor. Eleme oynamadan turnuvaya katılacaklar sayesinde yine buyuk bir hezimet yaşarız. T4 sürümünü elemede öğrenmeden turnuvada t4 oynayamayız.

Ayrıca eleme serverinde nickimi kim aldıysa kınıyorum:) kayıt olamadım.[/sıze]

ne elemesi lan başka yere gidiyoruz aklından bile geçir me

Puma61
30-11-2011, 23:16
ne elemesi lan başka yere gidiyoruz aklından bile geçir me

Sen hala oynamaya devam mı ediyorsun, yazık sana ve diğerlerine.Daha ne çirkeflikler görcek Travian ...

Fatsaliii
30-11-2011, 23:34

Garip geliyor bana...

arkadasım ıste bende gecen yönetıme sıtem ederken bu olayları anlatmaya calıstım oyunda bızım bırlık beraberlık saglayamadıgımız kadr baskalrının yaptıgı hile lerde vardı hattaa daha fazlası vardı neyse OĞLUM REŞİT KENDİN SÖYLE KENDİN İŞİT travian daima haklıdır .

Q.7
01-12-2011, 16:18
Sen hala oynamaya devam mı ediyorsun, yazık sana ve diğerlerine.Daha ne çirkeflikler görcek Travian ...

daha bişey görmedi travian göstermeye geliyoruz sen de gel de kap bişeyler

talha
02-12-2011, 02:14
Konu başlığına uygun bir mesaj atayım.

Biz yakın arkadaş grubumuzla 4 hesap alarak güney doğuya, her zamanki yerimize kaydolduk.
Yarın da iki arkadaşımız daha kayıt olacak.

Bilginize.

mmintaz
02-12-2011, 02:49
t4 versiyonun da natarlar gri bölgede kalıyor ne yapacaksınız plansız programsız merak edıyorum...
Boşa gidip altın harcamayın gidin fakır fukaraya sadaka verın hayra gırın :)
Desemde gulup gececek bır cogu ama gercekler boyle t4 versıyonunda natarlar gri bolgede kalırken kımse wow alma hayalı bıle kurmasın :)

He wow alınacaksada hesaplar ılk sanıyede acılmalı ve bulundugu konumdan kımsenın ayrılmaması gerekır...
Buda bızım oyun anlayısımıza göre ımkansız...Kacak göçek oynamayı malesef sevıyoruz..Bu turnuvada da oldugu gıbı...

hasdinyo
02-12-2011, 10:10
arkadaşlar bende kuzeydoğuya kayıt oldum bile nick:Hasdinyo gelecek varsa gelsin oraya

fatu
02-12-2011, 22:53
Serocan can can

Ayrıca eleme serverinde nickimi kim aldıysa kınıyorum:) Kayıt olamadım.Harfiyen katılıyorum. :) Nick ile ilgili söylediklerinde dahil. :) İlk s4 te "Achilles" alamayınca çok fena delirmiştim, tek köylü ve aktifte de değildi yıksam ne fayda. :)

Konu başlığına uygun bir mesaj atayım.

Biz yakın arkadaş grubumuzla 4 hesap alarak güney batıya, her zamanki yerimize kaydolduk.
Yarın da iki arkadaşımız daha kayıt olacak.

Bilginize.Abi geçen elemelerde güneydoğudaydın yahu. Batıyı yanlışlıkla mı yazdın..? Hatta benim verdiğim hesaptaydın. :) Gece Kartalı

talha
03-12-2011, 22:25
Hehehheee

Elbette güney doğu :)
+ / -
Güney batıyı yanlışlıkla yazmışım. Sorry me.
Hesapları çoktan açtık, bekliyoruz.

Siz kaçta aktif edeceksiniz?

Harfiyen katılıyorum. :) Nick ile ilgili söylediklerinde dahil. :) İlk s4 te "Achilles" alamayınca çok fena delirmiştim, tek köylü ve aktifte de değildi yıksam ne fayda. :)

Abi geçen elemelerde güneydoğudaydın yahu. Batıyı yanlışlıkla mı yazdın..? Hatta benim verdiğim hesaptaydın. :) Gece Kartalı

f_s_m_
04-12-2011, 02:33
bu sayı 656 değilde 666 olsa idi bu işde şeytanın eli var derdim ama 666 olmadığına göre sonuç takdiri ilahi...
paranızla rezil olmayın sallayın travinanı bırakın keyfinize bakın birde t4 açmışlar daha ne uğraşırsınız...dabi yenilen pehlivan güreşe doymazmış...

neyse oynayanlara şunu diyeyım senın bırlik benım birlik senın ekıp benım ekıp geçç bunları adam gibi 10 15 kişilik bı yöönetım kadrosu oluşturun..tabi yaş sevıyesı onemli yok ben oynamam bu bana yapılmaz benım dediğim olacak diye zorlarsanız 2.turnuvaa sonunda da burada pllan yaparsınız şöyle yapalım böyle yapalım diyee...

savunmacı , ww cu ve önemli bi kesim de rakıplerle sureklı savaşsın kı onların gelişmesini yavaşlatsın ww çıkıncada ww etrafına kurulan köyler yan köyler vurulsun..bana göre rakıpleri oyalamak için bı 100 150 kişilik ekıp 2 3ordu basıp sureklı savaşssın ww zamanı da askerı kalmayan ww köyune destek çıkar yada ww ordularını besler...

en önemlisi de bana göre her hesaba bakanın bı savunma hesabı olması lazım ..bunun iiçn burada hesap açan başka serverlerde hesap açsın ve 2 hesapla katılsın turnuvaya herkes kendı savunmasını bassın...ayrıca ww savunması basacak bır ıkı ekıp kurulması lazım...

artık asker besleme yolunuda ayarlayıp savunmayı tahıla orantalamak yerıne çıkan savunma max sevıye ıken bı yerde toplanıp oranın kapatılması lazım ww samanı da ww akarılması lazım....

bu işler uğraş ister sallayın sız bunu uykunuzu bozduğunuza değmez...

f_s_m_
04-12-2011, 02:34

ölen asker saysı 656 iyi ki 666 değil..

ZAHARYA
04-12-2011, 02:53
COF birlikleri olarak elemelere ve avrupa turnuvasına katılma kararı aldık.

Elemelerde güneybatıda olacağız

Amacımız elemelerde üstün gelmek değildir.

Amacımız elemelerde profesyonel ekiplerle tanışmak ortak hareket ederek turnuvaya TÜRKİYE yi en iyi temsil edecek organize ve duyarlı oyuncularla birlikte gitmektir.

Görüşmek üzere

Selamlar.

ponchik
05-12-2011, 21:52
Beyler burda oynayacaginiza gidin rus serverda hesap acin ordan katilmaya hak kazanin hem de adamlari yakinen tanimis olurdunuz hem de gelecek rus sayisi azalmis olur ... Nasil olsa google translate denen bisi var

_KaRaNLıK_
02-09-2012, 21:02
Merhaba Arkadaşlar...
Türkler şimdi hangi bölgede olacak...Açık şekilde yazarsanız ona göre açacağım hesabı...

like the wind
02-09-2012, 22:44
Merhaba Arkadaşlar...
Türkler şimdi hangi bölgede olacak...Açık şekilde yazarsanız ona göre açacağım hesabı...

Yaw 50 kere söylendi GÜNEYDOĞU

tornado63
03-09-2012, 11:32
evet bölgemiz güneydogu saat belli değil daha sonra bu acıklanacak arkadaşlar

Antalyaspor0007
03-09-2012, 13:45
COF birlikleri olarak elemelere ve avrupa turnuvasına katılma kararı aldık.

Elemelerde güneybatıda olacağız

Amacımız elemelerde üstün gelmek değildir.

Amacımız elemelerde profesyonel ekiplerle tanışmak ortak hareket ederek turnuvaya TÜRKİYE yi en iyi temsil edecek organize ve duyarlı oyuncularla birlikte gitmektir.

Görüşmek üzere

Selamlar.

İsmail abi avrupada başarılar diliyorum size ve katılacak tüm arkadaşlara inşallah en iyi sekilde temsil edersiniz ülkemizi...

IRA
07-09-2012, 00:14
ben oynayacağım :))

beraber oynayalım mı