PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu qual

kübray29
02-10-2011, 16:02
Düzenlemesi yapan Mercy arkadaşımıza teşekkürler.

OCFL: Öhööhö =D
Öncelikleadınız, soyadınız, yaşınız, memleketiniz, takımınız,boyunuzu posunuzu öğrenelim =D
Traviananasıl başladınız. Bildiğime göre çok eskilerden birisiniz,nasıl olduda foruma başladınız.
Son olarak beni seviy misin

-Hemencevaplayayım mesaj birikmesin. =D
-TamerÖztürk, 20 yaşındayım. Osmaniye'liyim. Galatasaray'ı tutuyorum.1.76 boy ve 75 kiloyum.
Travian'a başlamam rastgele oldu, arkadaşönerisiydi galiba hatırlamıyorum tam. Oynamaya başladık,oynarken birlik başkanı forumdan link verdi bir rapor içindisanırım. Foruma girdim üyelik istedi, aldım qual diye. ^^ Sonraarkadaşla aynı server'da oynadığımız için hesabı da sadecebirlik bölümünde raporları, savaşları takip etmek içinaçtığımız için ortak kullandık bir süre. Sonra o kendisinebir hesap açtı ben de bununla devam ettim.
Severim seni,Rıd'one. =D

darkavalon: Aslındaburada cevabını verirken terleyeceğin birçok soru sorabilirdimama vicdansızlık etmek istemiyorum şimdi =D Sorumşu; Islak hamburger sever misiniz? Sevmiyorsanız niye yiyorsunuz?Ve madem böyle bir delilik yapıyorsunuz neden başkalarına dayedirip eziyet ediyorsunuz ? =)

-Islakhamburger sevmem. Sadece bir kere yedik. Ayrıca o gün kontrol bendedeğildi. Bambi Büfe'ymiş, diğeriymiş peeh. İğrençti. =D

GoMeS: Hayatınızdayaptığınız en çılgınca şey nedir ?

-Hayatımdayaptığım en çılgınca şey kafam bozulduğunda hiç düşünmedenşehir değiştirebilmem. =D

c.kasap: MerhabaTamer,
-İlk olarak traviana ilk başladığın günleri anlatbize acemilik anıları, yaptığın hatalar vs..
-Hangi ırklaoynamayı serversin ?
-4. ırk isteyenlerden misin ? : p

-MerhabaCihan.
- 2007'de s7 idi ilk başladığım server. Reeldenarkadaşlarla başlamıştık. Çok yakına düştük hepimiz.Acemiliğim cermen olup askeri bol bulunca arkadaşa saldırmam oldu.Bütün askerlerimi tuzakla almıştı. =D Kendimegelemedim, zor toparladım sonra hiç saldırmadım. Arkadaşımbirlik casusluğu yapıp, en fazla yapılanmış KILLERS birlikleriniçökertmişti. Arkadaşım, darkavalon. Bir de Türk Nazi birliğikurmuştum 2. acemiliğim. =D İlk20'ye girdik ama bütün server bize saldırmıştı. Aykırısonuçta.
- Cermen tabiki.
- Yok 4. bir ırka gerek yok, kiyapılamaz da yani Almanya'da babanız olması lazım.

Darkcool: MerhabalarTamer .=)
Kötüalışkanlıkların var mıdır ? Sigara,alkol vs..
Üniversitehayatı yurtta mı geçecek evde mi?
Eğer cevabın ev iseforumdan kimleri ev arkadaşı olarak alırdın?

kübray29
02-10-2011, 16:11
Tekeskiya: Kendindebeğenmediğin bir özellik var mı ?
Keşke yapmaz olaydım veyakeşke yapsaydım dediğin durumlar ?
Beni ilk tanıdığındaneler hissettin ?

-Beğenmediğim özelliklerim her şeyi kontrol etmek isteği,hatalıya, hatasını ağır şekilde söylemek, olaylar karşısındayorum yapmadan duramamak... Aklıma bunlar geldi.
- Keşke yapmazolaydım dediğim pek olay olmadı, hani hep kabullendim. Ama çoğuzaman kaçırdığım fırsatları sonradan görebildim, o yüzdenkeşke gelmişken yakalayabilseydim dediğim şeyler oldu. Maalesefdetay veremeyemeceğim =)
-İmkanın sınırlarını görmek için, imkansızı denemek lazım.Fatih Sultan Mehmet
- Kısmetse yârimle uçsuz buçaksız yerleregitmek. Yani arabaya atlayıp bütün ülkeyi gezmek gibi.
- Bencesözlük çok farklı bir şey. Bizim sözlük çok çok farklı.İnsanın ufkunu genişletiyor. Herkes denemeli.
- Yarışmada 1.olduğun mesaj.
- Kendimi başkaları tasvir etmeli. Görüşümbu. Ben ne kadar anlatsam da kendim olduğum için göremediğimşeyler olabilir.
- Efendi bir çocuk, dedim. Nickini anlamambiraz zaman almıştı ama. İnsan E'yi büyük yapar. =D

Diana: MerhabalarTamer;
Foruma ilk üye olduğundan beri seni tedirgin eden birüye/yetkili oldu mu olduysa neden?

Diana...

-Eskiforumda Burakk beni tedirgin ederdi, tanıdıkça o önyargımkalktı. Burak'ta da tedirgin olmuştum ilk tanırken(şuanki Duman).Ama o da dört dörtlük yani. Yeni forumda tedirgin olduğum pekinsan olmadı. Ayrıca yöneticilerin de tedirgin edici bir yanıolduğunu sanmıyorum, belki üyelere soğuk geliyor olabilirler amatedirginlik barındırmaz.

AngєL: Merhaba sorumlu =)
Ankarasana ne ifade ediyor?

-Merhaba Katibe.Kış mevsiminin, kar'ın en çok yakıştığı şehir. Beyazlık,berraklık akla geliyor. Boğuk havasına rağmen insanlarınınsıcak olması, ortadaki sıkıntıyı kaldırıyor diyebilirim.Orası, çoğu şeyin kalbi. =)

Zkee: Zkeeadlı tatlı üyemiz hakkındaki fikirlerin nedir? (heheh)
"İştebuydu, zafer çığlıkları arasında küçük bir çocuğunyıkıntılar arasında kalmış oyuncak ayısını aramasaydıhayat..."

Bu cümle sana ne hatırlatıyor, sende neduygular uyandırıyor?

-Açıkçasıpek bir duygu uyandırmadı o cümle, bende. =) Birşey de anımsatmadı, unutmuş olabilirim.

Mercenary: Gitmekistediğin ülke?
Hatta daraltırsak şehir.

-Ülkeolarak; İspanya, Makedonya, Pakistan, Malezya.
-Şehir olarak(daha önce hiç gitmeyip gitmek istediğim); Muğla, Konya, Mardin,Samsun, Bursa.

Purple: Bizebir okul anını, bir küçüklük anını, birde lise anınızıanlatırmısınız acaba? =) BirdePurple diye bir üye varmış onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

-Çocukluklailgili anılarımı hatırlayamıyorum. :) İlkokuldaöğretmenlerin taklidini yapardık, dalga geçerek. Bir gün biröğretmen şans eseri sınıfa girdi ve gördü. Sonra diğerhocalara bahsetmiş. Bize anfide bu öğretmenlerin taklitlerinikurguya döktürerek tiyatrosunu yaptırdılar, zorla. Utanarak,sıkılarak oynadık. Öğretmenlerin çoğu bu durumdan hoşnutkaldı, çoğu da bize günümüzü sözlü notlarıyla göstermişti.Lisedeyken de öğretmen sınıfta tahtaya yazı yazarken 9 kişipencereden kaçmıştı, öğretmen anladı ama ben çevirdim. Lafıçok iyi çevirirdim, suçlu olsam bile üste çıkardım. Çoğuöğretmenin çok hoşuna giderdi böyle kendimi savunabilmem, sözlünotlarıyla geçtim lisede. Purple, önceden Prple ile karıştırdığımüye, artık katip. Hak etti, uslandı, işini daha çok yapmalıama. ^^

Türkler: tutuğunuztakım
takım tutmuyorsanız tutmak istediğiniz tak8ım

-Galatasaray'ıtutuyorum.

kübray29
02-10-2011, 16:21
Sapiens: SaitSapiens'i nasıl bilirdin?
Hayatında hiç moderatörlere karşısavaşmayı düşündün mü?
Bir de bu iki sorunun sonundaki -neki size bir şeyi hatırlattı mı? Size

-Sait,gerçekten toplumun aykırı gördüğü aydın kişiler gibi. Forumaykırı görüyor ama amacını ve gayelerini ben anlayabiliyorum.En azından yaşıtlarına göre uğraşları çok farklı. Bakışaçısı, özümsediği düşünce hoş. Moderatörlere karşısavaşmak anlamsız. Bunu Tank'ın kurucularından biri olaraksöylüyorum. Herhangi bir durumda yanlış eylem mi yaptılarveyahut bazı hal ve hareketleri yanlış mı? -Mızmızlanılır.İletilir özel mesaj ile veya başka yollarla. Ama isyan işiçözmez. M.Ö forumda Tank bir kere bile isyan yapmamıştır,diğerlerinin aksine. Komik bir durum yani bir sürü konu açıpsaniyesinde konuların silinip banlanılmak... Direk yönetimedüzgünce iletilmiştir sorunlar ve çoğu hallolmuştur ama ozamanki yönetime karşı-aksi üye potansiyeli çok fazla olduğundandolayı bazı fedakarlıklar verildi. Neyse, demek istediğimsavaşmak yanlış. Konuşup anlaşmak varken. -n ekleri, hmm..Hacı? =D

OCFL: Şuanakadar en çok forumda şu olsa iyi olur dediğiniz birşey var mı?
qual ne demek acaba bir anlamı var mı?
Kaynananız100 yıl yaşasın desem ne dersiniz

-İsim Sözlüğü .
- qual : mutluluk veren acı demek. Yani acıçekerken mutlu olmak.
- Hele bir kaynanam olsun da, yaşasınbe. =D

mcantalya: OCFL'yigörevinden alıp banlayacağını benden başka bilen var mı?

-Senin bildiğin de yanlış.

Tekeskiya: Nickinizinanlamı nedir ?
Hiç bir kızı sevgilisi olduğunu bildiğinhalde sevdin mi ?
Empati kurar mısın ?
Trabzona ilkgittiğinde neler hissettin ?
Kâtipken şunları yapardım,sorumluyken şunları yapıyorum dediğin oldu mu ?
Hiç argogelime kullandın mı ?

-qual : mutluluk veren acı demek. Yani acı çekerken mutlu olmak.
- Hayır, ama sevme aşamasındayken sevgilisi oldu. qual'i de o tarihlerde aldım 2008 gibi. O, mutlu olurken sen acı çekiyorsun. Ama o mutlu diye sende mutlu oluyorsun. Garipti. =D
- Çoğu zaman kurarım zaten. Bir şeye tepki vermeden önce her yönüyle düşünürüm.
- Trabzon güzel yer. Sevdim. Tam bana hitap ediyor, o yüzden iyi şeyler hissettim.
- Bir görev aldım tabi. Katipken mecbur olmadığım şeyleri yapıyorum bu görev neticesinde, ama bir sorun yok.
- Karşı tarafa argo kelime kullanmam. Çok sinirlenirsem kullanabilirim, o da kendi kendime söylerim yani. Kimseyi kırmak istemediğim için.

Mercenary: Hiçkendinizi farklı hissettiniz mi? Diğerlerinden. Herşeyden.
@Yukardakiler google'a qual yazınca anlamıçıktı =D Azapgibi bir şey sanırım ama ben cevap vermemiş olayım eheh.

-Farklı olup olmadığımı karşıdaki anlar. Eğer öyleyse, söyler zaten. Buna ben karar veremem. Benim düşüncem öznel olduğu için net bir şekilde kanıya varamayız. =D

Burakk: Birdönem diyalog yazarken "yemin ederim bir daha diyalogyazmayacağım" gibi bir yemin ettikten sonra, diyalog yazmayıdüşündün mü hiç?

-Düşündüm, çok fazla düşündüm. Ne o eski ortam var, ne o eski biz varız. O yüzden düşüncemi soldurdum.

kübray29
02-10-2011, 16:32
AxlRose: Merhabalar!
Başlayalımkısaca. Ben Aras gibi top tüfek tank yanlısı değilim, zatenzorlasam da o kadar cephane yok. =D
Yalnızbaştan pazarlık yapalım, evet hayır gibi değil de daha uzuncevaplar ver. Kolay gelsin.

-Bugünün senin için bir anlamve önemi var mı?
-Herhangi bir sanat dalına ilgi duyuyormusun?
-Ne tür müzik dinlersin? Neden?
-En sevdiğin sanatçıkim?
-Hiç golf oynadın mı?
-En sevdiğin smileyhangisi?
-OCFL'yi banlayacağını mcantalya'ya da mı söyledin?-.-
-Dedikodu yapmayı sever misin?
-Hiç yumiyum yedin mi?Hani şu mahalle bakkallarında satılan küçükşikerlerden...
-Viskili çikolata sever misin?
-Klavyen F mi Qmu?
-Hayatında hiç bezelye çaprazladın mı?
-Gözlerin nerenk?
-Hayatında en çok pişman olduğun anı anlatabilirmisin?
-Bir şey yaptın, pişman oldun diyelim ki. Sonra pişmanolduğuna pişman oldun mu hiç? :kuul:
-Pişmaniye severmisin?
-En sevdiğin yemek?
-Şu anda bunları sorduğum içinhakkımda kötü düşünüyor musun? Prag daha sağlam geliyor,ahuauha.

Şimdilik bu kadar.

-Sıradan bir pazartesi. Sendromlusundan hem de.
-Fotoğrafçılık ve sinema. Sanattan sayılıyorsa gözünüzde.
-Nerdeyse her tür dinlerim. Genelde rock, rap ve klasik müzik.Senfonilere ayrıca ilgim var. Ruhuma bir etkisi var, anlatamadığımderecede.
- Sanatçıdan kastını şarkını olarak algılıyorum.=) Hans Zimmer, Kazım Koyuncu, Enya, Linkin Park, Amy Lee, ArvoPart, Antonin Dvorak, ...
- Hayır. Golf tarzı sporlar tarzımdeğil.
- :eneskicool:
- Hayır, öyle bir şey söylemedim.Yok öyle bir şey. =D
-Hayır. Direk kişiye söylerim ne düşünüyorsam. Zamanınıbeklerim orası ayrı.
- Bir kere yedim, ondan sonra yemem.
-Viskili çikolata, hmm... Daha önce denemedim. Eğer denersemsöylerim sana bir ara. =)
- İlkokuldayken F kullanıyordumsonrasında Q'ya geçiş yaptım. Şuan Q.
- Hayır,çaprazlamadım. =D
-Koyu kahve. Siyah nerdeyse.
- O kadar çok pişman olduğum bir anolmadı. Olmaz da, inş.
- Hayır. İnsan pişman olduğuna pişmanolur mu hiç. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu derler.
-Pişmaniye değil de Saray Helvası severim. Her yolculuk yaptığımdaalırım.
- En sevdiğim yemek... Bezelye, fasulye(kuruolmayanından), ve adana kebabı(memleketten dolayı).
- Hayır,kötü düşünmüyorum. Aras var çünkü ortada. =D

AngєL: Banabir melek tasvir edebilir misin?

-Melekler tasvir edilemez düşüncesindeyim, her kişinin melekolarak gördüğü ayrıdır çünkü. Bu da meleklerin her birinifarklı kılıyor. =)

Tekeskiya: Bankahesabınız var mı ?
Varsa ne kadar paranız var ?
paranızvarsa şifresi ne ?
Türkiye'deen çok gitmek istediğin il ?
Geçen yaz neredeydin ?
Yemekyapabiliyor musun ?
Hiç birine tokat atıp sonra üzüldüğünoldu mu ?

-Banka hesabım var.
- Çoook para var içinde.
- Şifresi de 201*
- Konya.
- 2011 yaz'ını, yani bu yaz'ı diyorsan İstanbul'daydım, yani evimde.
- Hayır, öğrenci tarzı yemekleri yapabiliyorum sadece.
- Yok, olmadı. Yani tokat attığım olmadı. =D

Mercy: BeniTanıyor musun?
Tanımıyorsan Niye Tanımıyorsun?
Beniforumda ileri dönemde nerelerde görüyorsun?

-Seni tanımıyorum.
- Bilmem hiç tanışalım demedin.
- Builgi odağına bağlı.

Mercenary:ToGaXdesem?

Marjinal gülebilen şahıs gelir aklıma.

kübray29
02-10-2011, 16:45
Mercenary: Satrançmı futbol mu?
Ageof Empires mı Call of Duty mi?
Tarih mi Matematik mi

-Futbol. Santraç'ın yeri ayrı. ^^
- Call Of Duty tabiki de. EnBlack Ops'undan.
- Matematikli Tarih. =D

LuNa: Sanalalemde otokontrol mekanizman gördüğüm kadarı ile mükemmelişliyor
inişlerin yok çıkışların yok.. Tamer de böylemi?
Kendinden sıkıldığın oluyor mu?

-Hiçbir yaptırım imkanım olmadan bu dereceysem gerçekte ki Tamer'i düşün artık. ^^
- Evet, bazen sıkıldığım için farklılaşmak çabası içinde oluyorum. Ama bunu dikkat çekmeyle eşdeğer tutmayalım. Psikolojisi bozulan kızlar gibi saçımı kestirmiyorum veya boyatmıyorum. Görüntümü değiştirerek değil, gidişatla ilgili farklılıklar.
Sena967856 : Sizhic yurtdisina ciktinizmi ?

-Yok, çıkmamışımdır.

AngєL:Mevsimlerneler neler anlatır? Hepsine ayrı ayrı yazılmış şarkılarvardır… Aslında her insana yakın gelenide vardır. Peki senhangi mevsim vurgunusun?
En son ne zaman keşke dedin? Konuneydi?
Sevmeyi bilmeyen birine onun yaptığı gibi sevgisizmi davranmak gerekir yoksa onu kazanmak için sevgiyle ve ilgiyle miyaklaşmak gerekir?
-Her mevsimin bir ruh hali vardır. Bana en yakın gelen, en çok etkileyen sonbahar. Gidiş mevsimi. Her nesnenin, her bireyin gittiği yer. Yaprakların düştüğü, havanın sarılaştığı, güzelim çiçeklerin solduğu mevsim. Neden seviyorum bilmiyorum ama seviyorum ve etkiliyor beni.
- Keşke'yi çok derim ben. Mesela gördüğümü söylemekten tedirgin olurum. Söylesem mi diye düşünürken keşke derim. En yakın konulardan biri. Ama söyledim ve mutabakata vardık, sorun kalktı. Bazen söylemek lazım keşke dememek için.
- Herkes sevmeyi biliyordur ama daha önce gerçek sevgiyi yaşamamış olanlar ilk kez karşısına çıktığında afallar. Bence sevgi ve ilgiyle yaklaşmak gerekir ki aklı başına gelsin, kendine gelsin.
Zkee: Dünyagörüşün, amacın ve kendini dünyada nerde görüyorsun bunlarıbana 5 kelime ile anlatır mısın?
İmzanda ne anlatmakistedin?

-Dünya son çırpınışlarda, bense (sadece bir) yurttaşım.
-İmzamda bir amaç yok. Alıntı bir kelime. Oyundan. Çok hoşumagitti, yazdım.

LuNa: ruhununasıl arındırırsın?
forumdaki her mükemmeliyetçiüye veya rütbeliden farklı bir tavrı neden ve nasılgösterebildin bana ?
dip: bende o canı sıkılınca saçıile uğraşanlardanım ama sokağa çıkınca acaba kimlerin ilgisiniçekiyorum diye aklıma gelmiyor .mad.

-Boşluğa bakup senfonileri ve fon müziklerini dinleyerek.
- İnsanlarla iyi anlaşırım, öyle olmak isterim. Yani kendi prensibim karşıdakine yardım edebilmek. Ego mu desem kibir mi desem, yok bende. O yüzden herkesin düşüncesine saygım var, önemserim. Konuşurum ve sıcak tavrımı gösteririm. Yeter ki belirli saygı sınırı aşılmasın ki o da olmadı. ^^

kübray29
02-10-2011, 16:52
OCFL: 1-)Tamer adını size kim verdi
2-) Küçükken en çok neyapardınız.
3-) Başka bir yerde adminlik modluk yaptınızmı?
4-) Katip diyince aklınıza kim geliyor.
5-) Purpleyidövebilir miyim.
6-) Eski forumum en çok neyini özlediniz.
7-)Herhangi bir serverde oynadınız mı veya aktif olarak oynadığınızbir server var mı?
8-) Mod teklifi gelse mod olurmusunuz.
9-)Küçükken kazana düştüğünüz doğrumu.
10-) Unutamadığınızbir anınızı anlatırmısınız.
11-) herhangi bir takıntınvarmı?
12-) Roman yazdığınız doğrumu?
13-) Aşk diyinceaklınıza gelen ilk şey ne ?
14-) Evde bir hayvanbesliyormusunuz. Evet ise hangisi?
15-) Birgün boyunca neleryapıyorsunuz.
16-) Bir adaya düşseniz, armağan hariç kimleriyanınıza alırsınız.
17-) Hobileriniz/Fobileriniznelerdir.
18-) En büyük hayaliniz.
19-) qual ismini nezamandan beridir kullanıyorsunuz.
20-) Ençok sevdiğiniz sanatçıkimdir.
21-) -de nasıl yazılır =D
22-)Okeyde iyimisiniz? Taş çalarken yakalandınız mı?
23-) Buarmağanı ne zaman banlayacaksınız :P
24-)En çok oynadığınız oyun hangisidir.
25-) 5 yıl sonra forumdave gerçek hayatta kendinizi nerede görüyorsunuz.

Babam.
- Elektronik her şeyi söker-takardım.
- 2007-2010 arası onlarca forumda modluk ve arkadaşlarımla kendi açtığımız sitelerde adminlik yaptım.
- Pıspır, neden bilmiyorum.
- Dövebilirsin. =D
- Sıcak, hareketli, rahat ortamını özledim.
- 2007'de s7 ile başladım. 2008'de s3x'te oynadım. Ondan sonra s11'di galiba. Şimdi de T4'ü öğrenme amaçlı açtığım s8'de oynuyorum.
- Mod'um zaten. =D Şaka bir yana benim için farketmez. Ama sözlüğü emin ellere bırakmak lazım, öyle bir durum olursa.
- Evet, doğru. Sağ ayağım kazana düştü ve yandı. (Gerçektir) Hala giydiğim kedili çorabın izleri var, dövme gibi. ^^
- Büyükbabam vefat ettiğinde yaşadığım acıyı asla unutamam.
- Bir şey duyup öğrenemezsem çatlarım. Bir şey yapmak isteyip yapamazsam olmaz, yıllarımı bile veririm. Eğer bir şeye odaklandıysam onu takıntı haline getiririm.
- Doğrudur.
- Aşk diyince aklıma gelen ilk şey hayatta ulaşabileceğin en mutlu anlar, tek başına yaşayamayacağın şeyler...
- Çocukluğumda kuş olarak Şahin beslerdim ve köpeğim vardı. Ama şimdi bir apartman dairesinde olunca, maalesef.
- O kadar çok şey yapıyorum ki, kendime şaşırıyorum.
- Armağan dediğine göre forumdan. Hmm... Gibb10, PeacE, c.kasap, pragmaduane ve seni alırdım herhalde Rıd'one.
- Hobilerim felsefe, psikoloji ve astronomi ile ilgilenmek. Fobim yok. Belki aşırı dar bir alanda sıkışıp kalma korkusu.
- Sessiz, sakin, huzurlu, mutlu bir hayat...
- 2006'dan beri kullanırım.
- Hans Zimmer, Kazım Koyuncu, Enya, Linkin Park, Amy Lee, Arvo Part, Antonin Dvorak, ...
- Katipsin, bilmen lazım. Sende mi Brütüs? -de ayrı yazılır, aiggt!
- Taş çalmam, çalamam. Ama çok iyi oynarım.
- Gök girip kızıl çıkınca.
- Call Of Duty serisi.
- 5 yıl sonra forum kalmaz ama kendimi iyi yerlerde görüyorum.
AllStarz: Aaaa
Kaçlevel oldun Cod4 te sen ? 55 levele kadar gelebiliyorsun en fazla : D

-34 level oldum. =D

:LehçetülLügat: Forumdadikkatimi çeken kişilerin başlarında geliyorsunuz.
Sizin aktifolmadığınız zaman ben aktiftim, benim aktif olmadığımzamanlarda ise siz büyütmüşsünüz olayı =D
Genelolarak biraz göz attım yazılanlara ama tam olarak bir toplanıpsunulduğunda okurum. (Torrent kullanıcısı olduğumu belli ettimsanırım)
İlk sorum zeytin sever misiniz? (Nedeni için bkz.How I Met Your Mother Zeytin Teorisi)
İkinci sorum ise kedi miseversiniz yoksa köpek mi? (Nedeni için bkz. Himym Kedi İnsanı -Köpek İnsanı)
Ayrıca;
Yabancı dizileri takip ediyormusunuz? Ediyor iseniz Cnbc-e, e2 ve bozulana kadar TNTmiydiyoksa internetten mi takip ediyorsunuz?
Anime takip ediyor musunuzyoksa sadece çizgi film mi sizin için?
Biyografiniz yazılsasizce kaç sayfa olur?
Şu üniversite sınavları abartıldığıkadar var mı?
"Abi seviyorsan git saçını çek bence"yöntemi kaç yaşına kadar işe yarar?
Küçükken anneni miyoksa babanı mı daha çok severdin?
Metallica mı Iron Maidenmi?
Facebook mu Twitter mı?
Fifa mı Pes mi?
EA Sports'unbilgisayar için en son Nba Live 2008'ı çıkarmış olmasınınasıl yorumluyorsunuz? 2k serilerine alışabildiniz mi?
Göztepemi Karşıyaka mı?
Cod 2 mi Cod 4 mü?
Smileylerde opsiyonunçoğaltılması düşüncesi var mı?
Birde benimhakkımda soruları görmeden önce nasıl soruları gördüktensonra nasıl düşünüyorsunuz ?

-Zeytinseverim ama o olayı bilmiyorum.
- Köpek severim, kedi iticigeliyor.
- Eskiden Heroes takip ederdim, batırınca daha da dizitakip etmem dedim. Etmiyorum şuan.
- Avatar: The Last Airbender'isonuna kadar takip ettim. Basilisk vardı MTV'de onu izlerdim. Şuanbir şey izlemiyorum dizi gibi.
- 1000 sayfa yazarım desem?
-Abartıldığı kadar yok. İlkokullu çocukları tam ergenliğegirerken sınava tabi tutmanın yanında hiçbir şey üniversitesınavı.
- 4 yaşına kadar herhalde. =D
-Biz büyüdük hala sorular değişmedi. Cevapta aynı kalsın ozaman, ikisini de.
- Iron Maiden.
- Ne Facebook ne Twitterkuruluş amacında değil, o yüzden hiçbiri.
- Fifa'yla büyüyenbir nesiliz biz.
- Hayır hiç oynamadım, bir fikrim yok oyüzden.
- Göztepe.
- Cod 2.
- Bir fikrim yok o konuhakkında.
- Pek bir düşüncem değişmedi çünkü fazladüşüncem yoktu. Şimdi daha bir fazla.

kübray29
02-10-2011, 17:03
c.kasap: Sorsalardacevaplasam dediğin bi soru var mı ?
Bu nasıl sorudur ?
Üçvakte kada uçakla bir yolculuğun var..[Aşaadaki dört soru bununlailgili]
-Uçağın motoru bozulursa,
-Yedek motorarızalanırsa,
-Yakıtları biterse,
-Kanatlarıkoparsa,
nolur ?Neyseen sevdiğin filmler?
En sevdiğin komedyen ?
En sevdiğin saat? varsa dakikasıyla birlikte..
En sevdiğin en ?
21 Aralık2012'de ne yapmayı düşünüyorsun ?
Malumatfuruş'u bakmadanyazabiliyor musun ?
Myy nedir ne değildir ? Örneklerleaçıklayınız..
Boş zamanlarında arkadaşlarla halısahayagidermisin? Son maçta kaç gol attın ?
Tıklım tıklım doluotobüs mü ? Gezmedik sokak bırakmayan dolmuş mu ?
Bizegördüğün kadarıyla Trabzon'u anlatır mısın ?
Şimdilikbu kadar yeter her soru 20 puan cevap süresi yok..

-Soruyu da ben belirlersem, ohoo.
- Aynen, o nasıl soru.
-Uçağım düşsün yani onu mu istiyorsun? =D Birşey olmaz, sadece ölünür.
- En sevdiğim filmler;Inception, The Lord Of The Rings, Fight Club, The Prestige, ABeautiful Mind, Boondock Saints, K-Pax, Deja Vu ve Spy Game.
- CemYılmaz.
- Saat, sayı takıntım yok. =)
- En sevdiğim en,hmm.. Aklıma gelmedi.
- Evimde kahvemi yudumlayacağım.
-Malumatfuruş. Evet yazabiliyorum. =D
-Myy bir kurum gibi ama aslında senin Muhteşem Yüzyıl kısaltman.
-Boş zamanlarımda arkadaşlarımla genelde bir yere çay içmeye,internette cod kapışmaya gideriz. Halısaha ayda bir olur ve enfazla 1-2 gol atabilirim. Pek iyi değilim oynayışta.
- Gezmediksokak bırakmayan dolmuşu yeğlerim.
- Trabzon... Yeşillik var,deniz var, huzur ve refah dolu bir hava mevcut. Beslenmesi çoksağlıklı asla hasta olmazsın. Çok güzel bir yer gerçekten uzunuzadıya betimleme yapmayayım isteyen gelsin görsün, misafirimolarak.

RchP: Ooo,Cod mu oynuyorsunuz =)
Bilgisayardanmı Playstation dan mı? Playstation dan sa adınız nedir ?

-Evet, Cod 4 oynuyorum.
- PC'den oynuyorum. İsmim tamer.

Darkavalon: Mademherkes soru yağmuruna tutmuş benim neyim eksik Tamer =D
-"Seni düşünüyorum hep gecelerde, belki seni hayalinleunuturum diye." Bu söz size neanlamifade ediyor.
- Mavi gözlü kızlara olan ilginizin farklırenklere kayması mümkün mü ?
- Dostlarınızdan sakladığınızşeyler oluyor mu günlük hayatınızda(-ki sormama gerek aslındayok, gizliyorsun benden hain)?
- Beyoğlu sizin için ne ifadeediyor ? Büyükçekmece'yi de araya sıkıştırırsanızsevinirim =)
-En sevdiğiniz şarkı ?
- Son olarak yengenle balayı içinMalezya'yı düşünüyoruz bu konuda yardımın gerek(bunu teldenmesaj olarak at diye buraya yazıyorum mesaj paketim bittide :o ).
-O söz karamsarlığın tavan yaptığı günleri hatırlatıyor.
- Mavi gözeydi o ilgi yanlış anlaşılma olmasın. Tabiki de göze göre insanları sınıflandıracak bir karakterim yok.
- Evet ama buna saklamak demeyelim. Sormadığın şeyi durduk yere söyleyemem. =D
- Beyoğlu çok anlamsız bir yer biliyor musun? Bütün gece buz gibi soğukta avare gibi dolandığında gerzek hissediyor insan kendini. O da o psikolojinin gereğiydi, boşver. ^^ Büyükçekmece huzur dolu bir sahil kasabası resmen. Tavsiyemdir, yaşadığımız yer diye demiyorum çok güzel bir yer.
- Leman Sam - Bana Esmeyi Anlat.
- Öneririm kardeşim. Her türlü imkanı da ayarlarım orada. Sen yeter ki mutlu ol ^^ Tamam mesaj atıyorum

Deneyseti: Bilgisayarkullanmaya başladığınızdan beri herhangi bir irc servera giripkız tavlamayı denedinizmi ?

Hayır. Irc ile mantığım uyuşmuyor, orada takılanları da anlamam.

Duman: Tameraçıkçası sana soru sormaya -tırsıyorum-. Aklıma gelen sorulara"eskiden öyleydi, gençlik çılgınlıkları, insan büyüdükçedüşünceleride değişiyormuş" gibisinden bilmiş cevaplaralabileceğimi düşünmek tüğlerimi diken diken etmeye yetti =D Osebeple açıldığından beri takip ettiğim bu konuya veda edeyimartık.
Bu muhabbet nasıl olur pek tecrübeli değilim ama galibabaşarıcam ^^ Ehehm ehem. Uzuunca bir süredirgörüşememiş/görüşmemiş olsakda umarım istedikleriniyapmışsındır eski dostum. Gerçi yapamasanda sen bi yolunubulmuşsundur, böyle bir adamsın çünkü.
Eski G13'esaygılarla.
Mesaj silinmesin diye, formalite icabı,ehbirazda meraktan(=))sorayım.. "Guess who's back(?)"

-Evet,tırsman doğal. İyi ki tırsmışsın. =DEvetdostum mutlaka bir gün nostalji yapalım. Soruya gelirsek,
-Patron geri döndü. ^^

deneyseti: Enson T3.6 S4 de varmıydın ? Ditlisin oynadığı ve rakip birlikteolduğu serverda

-Hayır yoktum o serverda.

kübray29
02-10-2011, 17:24
GoMeS:Pek iqual T4 mü t3.6 mı ?
T3.6 tabiki de.

NdaLL: Beniyanına ne zaman alacan ?
-Alırız her türlü ama ayrıntılı konuş. Ne kapsamda? PM de atabilirsin. =D

Deneyseti: Bıkmadanusanmadan cevaplamaya devam =D
Enson -rep verdiğin forum üyesi ?

-hatırlamıyorum. deneyseti soruları biriktirip sorarsan, bölüm sorumlusuna da zorluk çıkarmayız.

KaraFatma: Merhabalar , lafı uzatmadan sorulara geçsem sakıncası olmaz umarım

1-travianda en nefret ettiğin özellik
2- travianda en sevdiğinözellik
3- hayatında kendine örnek aldığın bir kişi var mı*Neden?
4- kitap okur musun? okuyorsan belirli bir türü terciheder misin?
5- Hayatının en güzel dönemi diye isimlendirsenhangi yaş aralığını isimlendirirdin?
6- Hiç aşık oldunmu?
7- Sevmek mi sevilmek mi?
8- Yanlış olduğunu açık venet olarak gördüğün bir hareket var ama buna itiraz ederseniçinde bulunduğun topluma ters düşeceksin. Ne yapardın?
9-Sana bir aylık ömrün kaldığını söyleseler aklına gelen ilkşey ne olurdu?
10- Bu soruları sordum sen de cevaplayacaksın.Laf olsun diye sorduğumu, cevaplarınla ilgilenmediğimi vecevaplarını okumayacağımı söylersem ne hissedersin?

-Merhaba.
1-Gerçek zamanlı olması. Yani süreler daha kısa olabilirdi.
2-Savaşırken bizzat yönetimin elde olması hoş oluyor.
3- FatihSultan Mehmet. Yapacağı her işi en ince ayrıntısına kadardüşündüğü yani detaycı olduğu için örnek alıyorum veNikola Tesla. Aşırı derecede üstüne gitmelerine rağmenprojelerinden vazgeçmiyor ve sonunda bulduğu icatlara günümüzdebile hayretle bakıyoruz.
4- Kitap sürekli okurum. Psikolojikfelsefi olabilir. Kurgu olabilir. En çok zevk aldığımsa Tarihtüründekilerdir.
5- 17-19 yaş arası diyebilirim şuanlık.Önümüzdeki daha uzun bir hayat var.
6- Evet oldum. Kötübir tecrübeydi.
7- Sevmenin doruk noktası sevilmekle tamamlanırve vuslat gerçekleşir zaten. Sevilmiyorsan, sevmek gereksiz birduygu seli.
8- Topluma ters düşüyorum zaten her zaman yanlışhareketlere itiraz ettiğim için.
9- Neden şimdi değil de 1 aysonra? olurdu.
10- Önemli değil, derim. Ben gereğini yerinegetirdim. =)

Trlounse: Herkessordu, durdu. Bi'ben eksiğim.
Sorayım sana bir soru..
Nasılsın?
-İyi.

KaraFatma: yalnız10. soruda ne yapardın diye sormamıştım, ne hissederdin?, yanisoruma henüz cevap alabilmiş değilim

-Açık olmak gerekirse umursamazdım. Sonuçta başkaları okuyorderim pek kötü hissettirmez beni böyle şeyler.

kübray29
02-10-2011, 17:38
PunisherCan: Forumdagezerken tesadüfen röpartajı gördüm. Böyle güzel adetlerindevam etmesi çok güzel. Mazide kaldı sanıyordum.
Genelde bolcatravianla ve kişisel tanım sorusu sorulmuş, sorulmaya da devamedecektir. Bu yüzden farklı bir kaç sorayım istedim.
1-)Bayana şiddet konusunda düşünceniz nedir? Öncelikle söyleyimömrümde böyle bir anım yok. Sadece bazen bende düşünüyorum...Canını sıktıklarında somurma eylemini gerçekleştirirken 200eyakın kas çalışıyormuş vücudda. Tokat'ın sonucu ise 4kas'mış. Niye kendimi yoruyorum diyorum ;P.Çok çıkılmaz bir durumda iken bu denklemi düşüneceğin andakararın ne olurdu?
2-) İnat, sevgi, aşk ve arkadaşlık.Bunların farkı nedir? Hangisi daha baskındır. Neden?
3-) Birerkek için önemli olan kurallarına bağlılığımıdır yoksakurallarından vazgeçmesimi?
3 rakamında hep bir şeylervardır, soruyu 3'de bırakayım dedim bende

1-Kadına her türlü şiddete karşıyım.
2- Aşk daha baskındır.Dünya üzerinde bütün her şeyden vazgeçebilip ona odaklanırsın.Arkadaşlarından ödün verebilirsin, sevdiğin kişilerikırabilirsin ve inatla işlerin üstüne üstüne gidersin.
3-Kurallarına bağlılıdır tabiki eğer kurallarından tavizverirse, geri dönüş düşünülemez.

Themask: SözlükSorumlusu nedir ne iş yapar ?
Sözlük sence istenen yerdemi, bu oyunun bu formun bence miladı olan sözlükde benim vizyonum buolmalı dediğin nedir, sözlükde abilerim bana böyle devrettibende böyle götürürüm mü dersin...?
Sözlükcülükdengözün ne tür mertebelere takılmakda kimin gözünde yerinvar(yuvarlama cümle istemiyorum ben olsam mesala derim Ömerinyerinde gözüm var)
Sende kelmisin siyah renkli olmak galibakel olmayı gerekdiriyormuş modromda port mantoda peruk oldugu nederece doğru...?
-Sözlük Sorumlusu Travian Sözlük isimli forum kategorisi ile ilgilenir. Katiplerin düzenini sağlar, gidişatı kontrol eder ve sözlük bölümünü yönetir.
- Hayır eski sözlüğe göre şuan sözlük istenilen yerde değil. Bazı radikal yenilikleri düşünüyoruz, mesela İsim Sözlüğü mevzuatı. Zamanla olacak şeyler vardır, tek bildiğim iyi olması için uğraştığım. Hayır, enkaz devraldım ben. =D O yüzden değişiklik şart.
- Kimsenin yerinde gözüm yok, belki küçük bir ihtimal Süfer olurum Rose'n gibi =D
- Benim gayet doğal kellikle alakam yok, şükür. Siyah renklikle kellik arasında öyle bir bağlantı olduğunu bilmiyordum ama evet o sorunu çeken arkadaşlar vardır.

Sena967856:Ençok gitmek istediğin ülke neresi ?
En sevdiğin yemekhangisidir ?
-Mısır.
- Kola.
Luna:pekiçeriğinden haberdar olmamak ile birlikte bu kurduğunuz tank ınamacı ve aldığınız sonuç
şimdi bakınca çocukçadiyebiliyormusun?
-Dün yaptığını bugünkü mantığınla düşünürsen hoş gelmiyor zaten. 3 yıl önce olan şeyi bugünkü mantığımla değerlendirirsem tabiki de mantıklı gelmeyebilir. Ama o zamanın şartlarına göre gayet nizami ve belirli prensipleri olan bir oluşumdu. Çocukça gelmemesinin en önemli yanı da o yaştaki(17-18) çocukların inanılmaz derecede olgun olması ve mantık ilkelerine dayalı olarak hareket edebilmeleriydi.

LuNa:amacıve sonucu?

-sorularınızıbiriktirip sorarsanız bölüm sorumlusuna da fazla iş yüklememişoluruz.
- Amacı üyeler ve yönetim arasında köprükurmaktı diyebilirim. Yönetimin kararlarını temsilen sorgulamak,üyelerin hatalarını mızmızda belirtmek gibi amaçlar vardı.Hatalı kimse o belirtiliyordu ve düzeltilmesi isteniyordu. Buherkesin hoşuna gitmiyordu tabi. Çoğunluğu da katiplerdenoluşuyordu. =D Egoist,narsist, kendini beğenmiş, ukala, havalı çocuklar denildi ve hop,önyargı oluştu ve ondan sonra hiçbir amaç gerçekleştirelemezbir hal aldı.
- En sonunda bu oluşuma karşı düşman gruplarkurulup iş iki hatta üç grup üyenin savaşına dönüştüğündeTank kendini fesh etti.

Gibb10: Sorulmamışben sorayım.
-Koltuk rahat mı?
-Teklifi bugün alsankabul eder miydin?
-Bizi bundan 1 sene sonra nasıl bir sözlükbekler?
-Biraz acıtıyor aslında, başka yok mu? =D
- Bugüne çoktan bırakmış olurdum forumu, o yüzden başkası olurdu tahminimce.
- Hayallerimiz gerçekleşirse eğer sözlük büyür, çok aktif bir hal alır. "Subdomain işini ..." - Stix

Sena967856: Nasılsözlük sorumlusu oldunuz ?

-Teklif ettiler, oldum.

OCFL:
Diğer sorulara bakmadım ama inaşallah sorulmamıştır. unutamadığınız bir anınız var mı varsa nedir?

-Büyükbabamı kaybettiğimde yaşadığım acıyı unutamıyorum.

NdaLL :
Teklifi reddetseydin sonradan pişman olur muydun ? =D

-Forumu bırakma aşamasındaydım. O yüzden pişman olmazdım. =)

Mercy
02-10-2011, 18:33
Sözlük sorumlumuzla güzel bir röportaj olmuş