PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WoW Gidişatı [Server 8]

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Gibb10
26-09-2011, 03:15
Merhabalar,

Server 8 oyun dünyamızda WoW dönemi başlamıştır. Bu süreçte de belirlenmiş olan hususlara göstereceğiniz hassasiyet sonucu konu içeriğinin daha iyi olacağı kanısındayız.

-Öncelikle forum kurallarımız tamamiyle geçerlidir.

-WoW konusu sohbet yeri değildir. Bu sebepten dolayı gereksiz / saçma yazılar forum yöneticileri tarafından silinebilir, gerek görülürse kullanıcı süreli ve/veya süresiz uzaklaştırılabilir.

-Raporlarınız ekran görüntüsü veya link şeklinde olsun ki konuyu takip eden diğer kullanıcılarımız da rahat bir şekilde görüntüleyebilsin.

-Aktif WoW süreci bitmeden defansın tamamı geçilmediği taktirde rakip wow köylerinin defansını belirten raporlar paylaşmayınız. (WoW sahibi bile olsanız paylaşmayınız) Bu tip paylaşım yapan kullanıcılarımız süreli ve/veya süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

-WoW köylerine yapılan saldırılarda oyuncu isimlerinin kapatılması mecburi değildir.

-Konu WoW dönemi boyunca açık ve tek başlık olarak devam edecektir. Ayrı bir başlık açmayınız.

-Oyun yöneticilerinin uygulamalarının forum genelinde tartışılmasına müsaade edilmediği gibi bu konuda da izin verilmemektedir. Yöneticiler ile ilgili sorunlarınızı ilgili iletişim adreslerini kullanarak iletmeniz rica olunur.

-Bu hususlar yaşanılan gelişmelere göre forum yönetimi tarafından güncellenebilir, ve güncellendiği andan itibaren de geçerlilik kazanır.

Konu hakkında paylaşım yapmak isteyen kullanıcılarımız bu hususları kabul etmiş sayılacaktır.

TravianTR yönetimi adına herkese başarılar...

mmintaz
26-09-2011, 14:45
Wow zamanı tüm server a hayırlı olsu..
Natarların aktif oldugu süreyi bildirmeyen ve natarların dagılıp dagılmayacagı konusunda bılgi vermeyen yönetim anlayısını kınıyoruz...
Bu sekılde gelişen wow sürecindekılerıde sımdıden abırlarından dolayı kutluyorve ıyı wow lar diliyorum..
SAHRA genel başkanı .maxwell.

Laplece'nSeytani
26-09-2011, 18:29
Wow zamanı tüm server a hayırlı olsu..
Natarların aktif oldugu süreyi bildirmeyen ve natarların dagılıp dagılmayacagı konusunda bılgi vermeyen yönetim anlayısını kınıyoruz...
Bu sekılde gelişen wow sürecindekılerıde sımdıden abırlarından dolayı kutluyorve ıyı wow lar diliyorum..
SAHRA genel başkanı .maxwell.
Natar köyleri oyun başından berı aktıftı yanı ıstedıgınız zaman gıdıp alabılrdınız
ayrca koskoca ww vilage yazıyor daha baska wow köyu acılmayacagı apacık bellı adamlar daha napsın telefonla arasınlar senı ıstersen :D

Brahma
26-09-2011, 18:30
WOW döneminin herkese hayırlı olmasını diliyorum.. Sönük geçen foruma en azından hareketlilik getirir umarım :)...

katahpa
26-09-2011, 19:32
Bu nasıl bir wow köyleri.oyun başından beri aktifmiş köyler.çok ilginç bir oyun olacak gibi.bakalım planlar aktif olunca ne degişecek

mmintaz
27-09-2011, 00:12
Natar köyleri oyun başından berı aktıftı yanı ıstedıgınız zaman gıdıp alabılrdınız
ayrca koskoca ww vilage yazıyor daha baska wow köyu acılmayacagı apacık bellı adamlar daha napsın telefonla arasınlar senı ıstersen :D

Alsaydın o zaman. Bıze oncu olsayın yada oyun basında bu erdemınle ısık tutsaydın bize ne vardı...
2. si planlar olmadan yada cıkacagı tarııhı bılmeden wow u ne yapcaktın?
Senı cok ılerı zekandan dolayı kutllar diğer oyunlara bakmanı tavsıye ederım..

katahpa
29-09-2011, 18:24
kimsede oynuyacak heves kalmamış.çok zevksiz bir server 8 geçiyor.

Night Elf
29-09-2011, 19:20
yeni başlıyoruz çünkü :)

Brahma
29-09-2011, 20:57
(9|-8)‎ koordinatındaki wow köyü 3 üncü sahibini buldu.. bu saatten sonra yaramaz mundar oldu o köy hehe :D köyü almayan kalmadı.. bari gidiyim benimde elim değsin :D

darkavalon
30-09-2011, 14:42
İlk seviye basıldı artık, "TR GÜNEŞİ" doğdu. Her oyuncuya bol şanslar.

Vurucu
30-09-2011, 14:48
Hakeden kazansın bol şanslar...

Night Elf
30-09-2011, 17:44
(9|-8)‎ koordinatındaki wow köyü 3 üncü sahibini buldu.. bu saatten sonra yaramaz mundar oldu o köy hehe :D köyü almayan kalmadı.. bari gidiyim benimde elim değsin :D

bekleriz :) eksiğinide düzelteyim 4. sahibini buldu 1. nikaistas 2. kajmeran 62 3. spy 4. rotund jere

Brahma
01-10-2011, 00:08
bekleriz :) eksiğinide düzelteyim 4. sahibini buldu 1. nikaistas 2. kajmeran 62 3. spy 4. rotund jere
wow köyü ile işim olmaz.. alanların allah yardımcısı olsun :D

keskin_kılıç_tr1
01-10-2011, 10:29
bekleriz :) eksiğinide düzelteyim 4. sahibini buldu 1. nikaistas 2. kajmeran 62 3. spy 4. rotund jere acımız çok büyük arkadaşlar :( rotund jere kardeşimiz 9/-8 alırken 6 asker kayıp yaşadık. şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, vahit kardeşimizin başı saolsun :)

------------------------ SON --------------------------

aphachee
01-10-2011, 13:30
:) haha wow tarihinde 6 asker kayıpla köy alan nadir kişilerden biri olmuş oldu vahit. belkide tek kişi:)
acımız çok büyük arkadaşlar :( rotund jere kardeşimiz 9/-8 alırken 6 asker kayıp yaşadık. şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, vahit kardeşimizin başı saolsun :)

mmintaz
01-10-2011, 19:52
acımız çok büyük arkadaşlar :( rotund jere kardeşimiz 9/-8 alırken 6 asker kayıp yaşadık. şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, vahit kardeşimizin başı saolsun :)

wow köyünü 3 5 askerle sıfırlayan
tılsımı su an kı son-d birliğinden 2 balta 1 toyton kaybıyla calan(3/4 asker yetıstırme) SAHRA birlikdaslarımı kutlarım :D

*serdar*
02-10-2011, 14:25
wow köyünü 3 5 askerle sıfırlayan
tılsımı su an kı son-d birliğinden 2 balta 1 toyton kaybıyla calan(3/4 asker yetıstırme) SAHRA birlikdaslarımı kutlarım :D

hangi tılsımı aldın yav :)

mmintaz
02-10-2011, 16:19
D&M den yayınlayayım mı raporu :D

Sonra buyuk depo tılsımı tam felaket calma onuda mı yayınlasam :D

Laplece'nSeytani
02-10-2011, 16:45
D&M den yayınlayayım mı raporu :D

Sonra buyuk depo tılsımı tam felaket calma onuda mı yayınlasam :D

Sendeki nasıl bir egodur :)
Görende oyunu sen yazdın sanıcak...
İnsanlara laf sokmak sana bişey kazandırmaz anca seni küçültür...
Biraz saygı lütfen

KİNG1000ATLI
02-10-2011, 20:28
Yine bir wow dönemi herkese hayırlı olsun.

Herkes iddalı bakalım ne olacak...

*serdar*
02-10-2011, 22:04
Yine bir wow dönemi herkese hayırlı olsun.

Herkes iddalı bakalım ne olacak...

tek iddalı olmayan benim valla :)

hoca
02-10-2011, 23:27
Ben böyle durağan bi server görmedim. Belkide herkes T4 serveri keşfetmek için farmville oynuyor.

Yinede burada wow saldırılarını görmek isterim. GELSİN RAPORLARRRRRRRRRR.

mÜLKSÜZLEr
03-10-2011, 15:27
Evet, son derece keyifsiz bir server. Hele ki forumun bu kadar işlevsiz olduğu başka bir server daha hatırlamıyorum.

Henüz daha çok erken olmakla birlikte wow süreci konusunda tahminim: TRSANCAK'lar wow'u başarı ile tamamlayacaktır.

Night Elf
03-10-2011, 17:11
Evet, son derece keyifsiz bir server. Hele ki forumun bu kadar işlevsiz olduğu başka bir server daha hatırlamıyorum.

Henüz daha çok erken olmakla birlikte wow süreci konusunda tahminim: TRSANCAK'lar wow'u başarı ile tamamlayacaktır.

sakin olun yav :) şöle ordular çıkmaya başlasın şenlenir ortalık rahat olun :)

volkanex
03-10-2011, 17:16
wow sıfırlanmış rapor var mı aaba ??

aqulus
03-10-2011, 20:19
Raporları bekliyoruzz ......

volkanex
03-10-2011, 21:35
http://travian-reports.net/tr/report/474888239cb

KİNG1000ATLI
04-10-2011, 00:30
valla bende herzamanki gibi iddasızım başkan:)

mÜLKSÜZLEr
04-10-2011, 14:42
http://travian-reports.net/tr/report/474888239cb

Bu yeni versiyonda, wow köyü tahıl tüketimi bir sorun olarak görünüyordu.
Bir de wow'ların merkezde yer alması nedeni ile destek ve tahıl sorunu ile karşılaşılacağını da öngörüyordum.
Ancak her şeye karşın bu raporu görünce büyük hayal kırıklığına uğradım.
Bu mu yani? TRSANCAK wow'u başarı ile tamamlar iddiasında bulunmuşken, analiz yeteneğimden şüpheye düştüm.
17. seviyeye ulaşmış wow köyünde hiç mi savunma yokmuş.

Böyle giderse bu serverda wow süreci bitmezmiş gibi görünüyor.

hoca
04-10-2011, 16:20
verilen rapor bana gerçekçi gelmedi?...

GoMeS
04-10-2011, 16:24
Vay be wow da kurmuşlar

wow da ilk 5 :D
http://www.abload.de/img/untitledg8ea.png (http://www.abload.de/image.php?img=untitledg8ea.png)

Night Elf
04-10-2011, 17:47
Bu yeni versiyonda, wow köyü tahıl tüketimi bir sorun olarak görünüyordu.
Bir de wow'ların merkezde yer alması nedeni ile destek ve tahıl sorunu ile karşılaşılacağını da öngörüyordum.
Ancak her şeye karşın bu raporu görünce büyük hayal kırıklığına uğradım.
Bu mu yani? TRSANCAK wow'u başarı ile tamamlar iddiasında bulunmuşken, analiz yeteneğimden şüpheye düştüm.
17. seviyeye ulaşmış wow köyünde hiç mi savunma yokmuş.

Böyle giderse bu serverda wow süreci bitmezmiş gibi görünüyor.

:) kaç wow kurdun ? :)

mmintaz
04-10-2011, 21:15
Bu Wow dönemi çetin gececek lakın malesef sancak ve tr lere sans tanımıyorum..
Muhtemelen 1000atlı ve (Sahra) biz arasından bıırısı tarafından kurulacak wow..
Yinede işi sağlama alıcaz tabıkıde..
Sımdı wow sevıyesı basanlar cabucak asagı duser sıkıntı olmaz. :)

Laplece'nSeytani
04-10-2011, 21:47
1000 atlı oyuncusu olmama rağmen senın gıbı oyunculardan herşey beklenir.Sende öyle bi ego varki sen birleşmen olan 1000 atlıya bile saldırırsın

hoca
04-10-2011, 22:14
ilginnç bir saptama ama başkana karşı kastını anlayamadım.

*serdar*
04-10-2011, 22:31
forumun canlanması için sevgili biyolog ( ulaş ) ı bekliyoruz :)

bu arada 1000 atlı wow u olan şahin wow una saldırı olmuş galiba,rapor varsa paylaşırsanız sevinirim.

keskin_kılıç_tr1
05-10-2011, 01:58
başkanım ulaş son serverda ağzının payını aldı, daha konuşamaz, konuşsada artık kim inanır ki :))) bakalım bu sefer görebilecekmiyiz obez orduları :))
forumun canlanması için sevgili biyolog ( ulaş ) ı bekliyoruz :)

bu arada 1000 atlı wow u olan şahin wow una saldırı olmuş galiba,rapor varsa paylaşırsanız sevinirim.

Night Elf
05-10-2011, 18:33

sanki bu lafları bi yerlerden hatırlıyo gibiyiz :)

*serdar*
05-10-2011, 20:42
1000 atlı fine wow una yapılan saldırı.
içerdeki savunma tamamen kesildiği için raporu gizlemeye gerek yok.

http://travian-reports.net/tr/report/4754260177c

saldırı yapan civan,askeri döndüğü için asker sayısı gizlenmiştir.

mmintaz
05-10-2011, 22:54
1000 atlı fine wow una yapılan saldırı.
içerdeki savunma tamamen kesildiği için raporu gizlemeye gerek yok.

http://travian-reports.net/tr/report/4754260177c

saldırı yapan civan,askeri döndüğü için asker sayısı gizlenmiştir.

Bizim wow lara da beklerız :D
En azından fake atılsada heyecan yapsak :D

mmintaz
05-10-2011, 22:55
1000 atlı oyuncusu olmama rağmen senın gıbı oyunculardan herşey beklenir.Sende öyle bi ego varki sen birleşmen olan 1000 atlıya bile saldırırsın

Oyuncu adı ver provakasyon yapma :)

Laplece'nSeytani
05-10-2011, 23:03
Oyuncu adı ver provakasyon yapma :)
Niye vereyimki arkadaşlarıma yaptıgın gibi bu "casus atın bunu bırlıkten" deyip mıllete attırıp yıktırasın dıyemı :)
SEnin gibileri cok gorduk burda reelde bişeyler başaramayıp senın gıbıler burda ego tatmın ederler anca :)

mmintaz
05-10-2011, 23:45
Niye vereyimki arkadaşlarıma yaptıgın gibi bu "casus atın bunu bırlıkten" deyip mıllete attırıp yıktırasın dıyemı :)
SEnin gibileri cok gorduk burda reelde bişeyler başaramayıp senın gıbıler burda ego tatmın ederler anca :)

:) Salla bakalım iyi salla..
Provakasyoncu :)
Birde şu yorumdan nefret ederim:Reel de herkes burada iyi oyuncu olanlara aynen şu lafı der: ''Reelden bişey başaramaayıp egosunu buradan tetmin edenler''..
Nerden biliyorsun reelden kankam mısın?
Benim ne iş yaptığımı ne kariyerde oldugumu nereden biliyorsun :D

Laplece'nSeytani
05-10-2011, 23:54
:) Salla bakalım iyi salla..
Provakasyoncu :)
Birde şu yorumdan nefret ederim:Reel de herkes burada iyi oyuncu olanlara aynen şu lafı der: ''Reelden bişey başaramaayıp egosunu buradan tetmin edenler''..
Nerden biliyorsun reelden kankam mısın?
Benim ne iş yaptığımı ne kariyerde oldugumu nereden biliyorsun :D
Çok Basit;
rakibine saygın yoksa bu oyunda tek bı amacın vardır her ne olursa olsun kazanmak,sen ve senın gıbıler ıcın oyun, oyun olmaktan cıkar hatta elinizden gelse şifre çalıp hesapları bıle ölüye cıkartırsınız (civan örneği ?? )
Reel konusunda,herşey iş yada karıyer degıldır basarıdan kastım sosyallıktır,yalnızlıgın yada ezilmişliğin isyanını anca burda başkanlık yaparak atmaya calısıyıosun.
En komık yanıda ıstatıstıksel anlamda sıradan bı oyuncusun konustugun kadar oynamıyosun.
VE az oncede belırttıgım gıbı mıllete ıftıra atarak bırlıkten attırırırsın buna yalan bıle dıyemessın cunku gercek oldugunu sende bende cok ıyı bılıyoruz :)

mmintaz
06-10-2011, 00:01
Çok Basit;
rakibine saygın yoksa bu oyunda tek bı amacın vardır her ne olursa olsun kazanmak,sen ve senın gıbıler ıcın oyun, oyun olmaktan cıkar hatta elinizden gelse şifre çalıp hesapları bıle ölüye cıkartırsınız (civan örneği ?? )
Reel konusunda,herşey iş yada karıyer degıldır basarıdan kastım sosyallıktır,yalnızlıgın yada ezilmişliğin isyanını anca burda başkanlık yaparak atmaya calısıyıosun.
En komık yanıda ıstatıstıksel anlamda sıradan bı oyuncusun konustugun kadar oynamıyosun.
VE az oncede belırttıgım gıbı mıllete ıftıra atarak bırlıkten attırırırsın buna yalan bıle dıyemessın cunku gercek oldugunu sende bende cok ıyı bılıyoruz :)

Senınle tartışmayacagım...
Sana iyi oyunlar diliyorum..
Konuyu değiştirip farklı farlı yerlere saptırıp ??? bulunduran cümleler barındırarak insanların kafasını bulandırıyorsun..
Bugune kadar kımseyı bırlıgınden attırmadım attırmamda..
Son cevabımdır baska cevap yazmayacagım...
Oyun oyamanın amacı zaten kazanmaktır. Civan a sor benden tek süphe duyuyorsa bana oyundan mesaj attırt hesabımı sileyim bu kadar net diyorum..Kimsenın sıfresını calacak kadar küçük değilim..İftira attıgın konuya dikkat et...Benım ne kadar sosyal olup olmadıgımı nereden bılıyorsun bırde onu soylesene? Laf atıyorsun barı desteklı at :)
Attırdıgımı ıspatla yoksa sus sadece oyun oyna..
Son öğüdüm sana boş yere elını yorma mantıklı düşün mantıklı konuş!!

hoca
06-10-2011, 01:35
Arkadaşlar aramızda kalsın ben reeeeel de hamalım !!!

mÜLKSÜZLEr
06-10-2011, 09:01
:) kaç wow kurdun ? :)

Yapılan bir analize katılmayabilirsin. Ancak, üzerine düşünce içeren görüş belirtmek varken, alaycı bir üslup takınmak niye?

EMRAH.K'da mimar tılsımı bulunmasına karşın, askersiz 6k mancınık ile sıfırlandı.
Fine wow'u seviye almış iken, yapılan saldırı ile savunması tamamen geçilmiş.
Görünen o ki wow'larda mevcut savunmalar yetersiz. Ayrıca kimse wow'a destek için kahramanlarına kıyamamış.

Sizin bakıcısı (sahibi değil) olduğunuz wow köyünde de farklı bir durum olduğunu sanmıyorum. Hele ki wow'unuzun ismi düne kadar "TAHIL GÖNDER SANCAK" olduğuna göre.

Server'ın wow bakıcıları süreç sonunda saçsız kalacak gibi :)

Laplece'nSeytani
06-10-2011, 09:58
Senınle tartışmayacagım...
Sana iyi oyunlar diliyorum..
Konuyu değiştirip farklı farlı yerlere saptırıp ??? bulunduran cümleler barındırarak insanların kafasını bulandırıyorsun..
Bugune kadar kımseyı bırlıgınden attırmadım attırmamda..
Son cevabımdır baska cevap yazmayacagım...
Oyun oyamanın amacı zaten kazanmaktır. Civan a sor benden tek süphe duyuyorsa bana oyundan mesaj attırt hesabımı sileyim bu kadar net diyorum..Kimsenın sıfresını calacak kadar küçük değilim..İftira attıgın konuya dikkat et...Benım ne kadar sosyal olup olmadıgımı nereden bılıyorsun bırde onu soylesene? Laf atıyorsun barı desteklı at :)
Attırdıgımı ıspatla yoksa sus sadece oyun oyna..
Son öğüdüm sana boş yere elını yorma mantıklı düşün mantıklı konuş!!
Bencede uzatmanın anlamı yok sen beni anladın :)
Fazla dolap çevirme,millete ağlayıp işler çevirme sadece oyununu oyna yeter.Yaptıkların ortada zaten sadece nasıl hala birleşmede kalıyor bizimkiler şaşıyorum doğrusu...

Arkadaşlar aramızda kalsın ben reeeeel de hamalım !!!
Siz reeli sadece işten ibaret görüyorsanız ve hamallığıda küçümsüyorsanız harbi (ha)malsınız...

mmintaz
06-10-2011, 10:58
Bencede uzatmanın anlamı yok sen beni anladın :)
Fazla dolap çevirme,millete ağlayıp işler çevirme sadece oyununu oyna yeter.Yaptıkların ortada zaten sadece nasıl hala birleşmede kalıyor bizimkiler şaşıyorum doğrusu...

Siz reeli sadece işten ibaret görüyorsanız ve hamallığıda küçümsüyorsanız harbi (ha)malsınız...

3 Yaşındaki yeğenim bile daha saygılı daha zeki :)
O yüzden birader sana oyun hamuru yada lego alsın ataların..
Yazmanın gücünü ve sınırını bilmiyorsun.Azıcık edep yahu!!
Son 5 cümleni oku o kadar çok çelişkili cümle varki hunililer aklıma geldi okuyunca..

Laplece'nSeytani
06-10-2011, 11:03
3 Yaşındaki yeğenim bile daha saygılı daha zeki :)
O yüzden birader sana oyun hamuru yada lego alsın ataların..
Yazmanın gücünü ve sınırını bilmiyorsun.Azıcık edep yahu!!
Son 5 cümleni oku o kadar çok çelişkili cümle varki hunililer aklıma geldi okuyunca..
3 Yaşındaki yeğenın 5 e kadr saymayı bılıyodur ama sen bılmıyorsun sanırım ben 4 cümle kurmusum :D

Night Elf
06-10-2011, 13:37
Yapılan bir analize katılmayabilirsin. Ancak, üzerine düşünce içeren görüş belirtmek varken, alaycı bir üslup takınmak niye?

EMRAH.K'da mimar tılsımı bulunmasına karşın, askersiz 6k mancınık ile sıfırlandı.
Fine wow'u seviye almış iken, yapılan saldırı ile savunması tamamen geçilmiş.
Görünen o ki wow'larda mevcut savunmalar yetersiz. Ayrıca kimse wow'a destek için kahramanlarına kıyamamış.

Sizin bakıcısı (sahibi değil) olduğunuz wow köyünde de farklı bir durum olduğunu sanmıyorum. Hele ki wow'unuzun ismi düne kadar "TAHIL GÖNDER SANCAK" olduğuna göre.

Server'ın wow bakıcıları süreç sonunda saçsız kalacak gibi :)

6k manco rahat yıkabilir çünkü wowların ilk etabındayız daha millet tüm savunmalarını wowa atarsa depolar tamamlanmamışken hem askerler ölür hem tılsımlara gelen saldırılarda savunma yapamaz kaçırmak zorunda kalırsın.
ayrıca orda kastım alay etmek falan değildi yanlış anlamışsın. ben yanlış bi cümle de kurmuş olabilirim kusura bakma :) alay etmek gibi bi huyum yok insanlarla :)

cnbc-e
06-10-2011, 23:39
tüm emeği geçenlere wow döneminde öncelikle sabır diliyorum sonrasında başarı gelecektir ...

bir_inci
08-10-2011, 06:43
Serverin ortasında hesabımı silmiştim, wow zamanı gelmiş sanırım, wowda hangi birlikler var?? ve son durumu özet geçebilirseniz sevinirim.

Night Elf
08-10-2011, 17:38
Serverin ortasında hesabımı silmiştim, wow zamanı gelmiş sanırım, wowda hangi birlikler var?? ve son durumu özet geçebilirseniz sevinirim.

8630

buyrun son durum :)

yyy
08-10-2011, 19:40
WoW kurma yolunda önce kendi birliğim olmak üzere bütün birliklere başarılar dilerim.

bir_inci
09-10-2011, 08:24
t
8630

buyrun son durum :)

tşk ederim, isimler çok yabancı değil ama bildiğim bütün birlikler isim değişmiş sanırım :) iyi olan kazansın herkese başarılar dilerim.

biyolog1
12-10-2011, 18:04
Hep biyolog hep ulaş ismi geçiyor yahu illaki foruma bulaş diyorsunuz :)

Neyse ufak bi anektod yazayım. sizler kendiniz yorumlayın.

1000ATLI birliği yaklaşık 5 senedir aynı yönetim kadrosu ve oyuncularıyla oynuyor. bu tabiki diğer birlikler içinde geçerli olabilir.

gelelim bizim artımıza. 1000atlı birliklerinin bulunduğu -/- bölgesi komple 1000atlı birliğine ait. diğer bölgeler için yorum yazmıyorum. 1000atlı birliği -/- bölgesinde 2 savaşa girdi askerini arttırarak savaştan çıktı bunun dışında hiçç büyük savaşa girmedi.
Bunun anlamını umarım sizler daha iyi biliyorsunuz.
Sonuç olarak wowda iddialı oldugumuzu söyleyebilirim. alternatifimiz her serverda oldugu gibi bu serverdada var. tabiki eski bir 1000atlı olan mmimtazın birliği yai sahra. her konuda alışverişimiz var. yine gazoz birlikleri (dino başkana selamlar) gecen seneden mutrtefikimiz olan apache birliklerinden oluşan bi,r birlik. Sonuç olarak sancak birliklerinie bu serverda sans vbermiyorum tr birlikleri isre diğer wowlara nazaran daha fazla saldırı alacak :)

Night Elf
13-10-2011, 13:19

1000ATLI birliği yaklaşık 5 senedir aynı yönetim kadrosu ve oyuncularıyla oynuyor. bu tabiki diğer birlikler içinde geçerli olabilir.

gelelim bizim artımıza. 1000atlı birliklerinin bulunduğu -/- bölgesi komple 1000atlı birliğine ait. diğer bölgeler için yorum yazmıyorum. 1000atlı birliği -/- bölgesinde 2 savaşa girdi askerini arttırarak savaştan çıktı bunun dışında hiçç büyük savaşa girmedi.
Sonuç olarak wowda iddialı oldugumuzu söyleyebilirim. alternatifimiz her serverda oldugu gibi bu serverdada var. tabiki eski bir 1000atlı olan mmimtazın birliği yai sahra. her konuda alışverişimiz var. yine gazoz birlikleri (dino başkana selamlar) gecen seneden mutrtefikimiz olan apache birliklerinden oluşan bi,r birlik. Sonuç olarak sancak birliklerinie bu serverda sans vbermiyorum tr birlikleri isre diğer wowlara nazaran daha fazla saldırı alacak :)

işte kızıştıracak sözler bunlar sonunda geldin millet ulaş ulaş diye diye bi hal oldu :D

biyolog1
13-10-2011, 20:25
işte kızıştıracak sözler bunlar sonunda geldin millet ulaş ulaş diye diye bi hal oldu :D
Herzaman buradayım ama bu sene rakibi çok atıl görmediğim için kızdırma yarışına girmedim. maxwell yani mmimtaz gayet basarılı gidiyor.
biz bu wowu açık ara kazanırız. bunu neye dayanarak söylediğimi şimdilik belirtmeyeyim. Biraz bekleyin ve görün. 1 oyuncudan en fazla kaç ordu çıkar ? bunuda ilk defa bu serverda deneyecek arkadalkarımız var :D

Laplece'nSeytani
13-10-2011, 21:23
Herzaman buradayım ama bu sene rakibi çok atıl görmediğim için kızdırma yarışına girmedim. maxwell yani mmimtaz gayet basarılı gidiyor.
biz bu wowu açık ara kazanırız. bunu neye dayanarak söylediğimi şimdilik belirtmeyeyim. Biraz bekleyin ve görün. 1 oyuncudan en fazla kaç ordu çıkar ? bunuda ilk defa bu serverda deneyecek arkadalkarımız var :D
Benimde merak ettiğim nokta şu sahralar (1000atlı) bizlere ne zaman saldırıcak ulaş abi,ben bunu defalarca dile getirdim ama dinleyen olmadı neyse wowlar 90-95 oldugunda burdan alıntı yapıp konuşuruz tekrar :)

biyolog1
13-10-2011, 21:32
Benimde merak ettiğim nokta şu sahralar (1000atlı) bizlere ne zaman saldırıcak ulaş abi,ben bunu defalarca dile getirdim ama dinleyen olmadı neyse wowlar 90-95 oldugunda burdan alıntı yapıp konuşuruz tekrar :)
sahralar bize biz onlara 90 lı seviyelere kadar saldırmayacagız.

*serdar*
13-10-2011, 22:30

ulaş yorumuna sonuna kadar katılıyorum,
kendi bağlı olduğum birlik açısından konuşursam,sancak birlikleri wow filan kuramaz,bir çok oyuncu hala uykuda :)bunu açıkça söleyebilirim.buna isterse sancak yönetimi tepki göstersin,görünen köy klavuz istemez,
amaaa şu var wow u kimin kuracağına yön veren birlik oluruz diye tahmin ediyorum,
şuda var kimse ustalar birliğinide yamana atmasın aradan sıyrılıp wow u kurarlarsa şaşmam,

wow dönemi çok karışık geçecek,yani 90 akadar anlaşmalar filan bence sözde kalır,ustalara kim girecek :)
sancağın yada tr nin sanmıyorum ustalar yada gazoz wow una dalacağını,

iyi olan kazansın diyeyim

sevgiler
saygılar

biyolog1
13-10-2011, 22:48
kendi bağlı olduğum birlik açısından konuşursam,sancak birlikleri wow filan kuramaz,bir çok oyuncu hala uykuda :)bunu açıkça söleyebilirim.buna isterse sancak yönetimi tepki göstersin,görünen köy klavuz istemez,
amaaa şu var wow u kimin kuracağına yön veren birlik oluruz diye tahmin ediyorum,
şuda var kimse ustalar birliğinide yamana atmasın aradan sıyrılıp wow u kurarlarsa şaşmam,

wow dönemi çok karışık geçecek,yani 90 akadar anlaşmalar filan bence sözde kalır,ustalara kim girecek :)

sevgiler
saygılar
ustalarla anlaşmamız var serdar. bu arada sizi aslında tam kadro burda görmek isterdik. işte ozaman dilim açılır işte rakip derdim. :)

mmintaz
13-10-2011, 23:18

sevgiler
saygılar

Dikkatini çekeyim.
Ustalar Ve Sahragzz birlikleride bizimdir..
Server başından sonuna kadar da bu böyle kalıcaktır..
Ustalar yada Sahragzz ların kurmasında hiç bir farklı durum yoktur..
Ulaş hoca ya katılmadığım tek nokta şu: Bu serverda sancaklar wow kurabilir ama tr lerin asla wow kuracağını sanmıyorum..
Buda sizin plan ve hareketlerinize çok uygun bir yapıdır..
Sizlerle savaşırken tr leri bu işin içine çekmeniz tr lerin şansını sıfıra indirmiştir..Tr ler bunu göremeyerek en büyük yanılgıya düşmüştür...
1000atlı lardan sonra bizi de(sahra) rakip sahnesine çekmek onların için bu serverda yapılmış en büyük hatadır..
Ve artık tr ler ile tüm diplomatik ilişkimizi bitirdiğimiz için tr lerin wowlarına girecek ordularımızın olması kaçınılmazdır ve ordularımız tr leri yıkmak için elinden gelenide yapacaktır..

Herkese iyi oyunlar..

İLizaRow
14-10-2011, 16:02
Öncelikle herkese iyi oyunlar dilerim...

Herkes tespit yapmış . Kendi düşünceleri doğrultusunda açık önermelerde bulunmuş. TR birlikleri Serverın en büyük birliklerini savasta alacak karsısına alacak kadar güçlü bir olusumdur. Ve bu serverde WOW un en büyük adayıdır.

Bu zaman kadar oyuna sadece gerekli yerlerde gerekli zamanlarda müdahale ettik . WOW sürecinde de bu böyle devam edecektir.

Kimse bizim ordularımız üzerinden hesap yapmasın. Bu oyunu kapalı kapılar ardında oynamadık , oynamayız.

Zamanı gelince burda göreceğiz . Belli hesaplar ve hırslar peşinden koşmadık , koşmayız.
Bu oyunun yazılı olmayan ETİK kuralları çercevesinde oynar , Kazanır yada kaybederiz. Oyun için Eğilip bükülmeye gerek yok !

Şuanda Herkese eşit mesafedeyiz. SANCAK Birlikleri server bitene kadar DOSTUMUZDUR.

Fakat ;

Umarım rakiplerimizde oyun ETİK kurallarını ihlal etmeyip güzel bir WOW süreci izletirler.Yoksa WOW u bir kenara bırakıp serverı bir sene uzatmak gibi bir düşüncemiz var .

Unutmadan ;
TR SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEDİ.

Tr GENEL BAŞKANI
ilizarow

biyolog1
14-10-2011, 20:25

Herkes tespit yapmış . Kendi düşünceleri doğrultusunda açık önermelerde bulunmuş. TR birlikleri Serverın en büyük birliklerini savasta alacak karsısına alacak kadar güçlü bir olusumdur. Ve bu serverde WOW un en büyük adayıdır.

Bu zaman kadar oyuna sadece gerekli yerlerde gerekli zamanlarda müdahale ettik . WOW sürecinde de bu böyle devam edecektir.

Kimse bizim ordularımız üzerinden hesap yapmasın. Bu oyunu kapalı kapılar ardında oynamadık , oynamayız.

Zamanı gelince burda göreceğiz . Belli hesaplar ve hırslar peşinden koşmadık , koşmayız.
Bu oyunun yazılı olmayan ETİK kuralları çercevesinde oynar , Kazanır yada kaybederiz. Oyun için Eğilip bükülmeye gerek yok !

Şuanda Herkese eşit mesafedeyiz. SANCAK Birlikleri server bitene kadar DOSTUMUZDUR.

Fakat ;

Umarım rakiplerimizde oyun ETİK kurallarını ihlal etmeyip güzel bir WOW süreci izletirler.Yoksa WOW u bir kenara bırakıp serverı bir sene uzatmak gibi bir düşüncemiz var .

Unutmadan ;
TR SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEDİ.

Tr GENEL BAŞKANI
ilizarow

Sevgili başkan hani şu yan köylere saldırılar var ya? Eğer bu etik kavramına giriyorsa bence sizde etikten bahsetmeyin.
1000ATLI birliği eğer tr birliklerini karşısına almışsa bu tamamen sizin bahsettiğniiz etik kavramlara aykırı hareket etmenizden kaynaklanmıştır.
Bunun dışında elbette her wow kendince iddialıdır.
Size bol sans diliyorum. bunun yanında şu klişeleşmiş etiktir masabaşıdır gibi kavramlardan uzak durmanı tavsiye ederim. dünya üzerindeki tüm travian serverlerinde aynı şeyden bahsedilir. Bu bir oyundur ve okeyde bile hile yapan insanoğlunun traviandada çeşitli hilelere gireceği aşinadır. önemli olan ise bunlara mahal vermemektir. biz bu yüzden aramıza alacagımız arkadaşlara oldukça dikkat etmeye çalışıyoruz.
Kısacası oyunda tüm birlikler eşit muameleye maruz kalıyor diyebilirim. bir etiksizlik varsa bu emin ol tüm birlikler için geçerlidir. Başarılar
eymens

mmintaz
14-10-2011, 23:24

Fakat ;

Unutmadan ;
TR SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEDİ.

Tr GENEL BAŞKANI
ilizarow

Bizim dediklerimizi yazmıssın fakat ters cevaplar vermışsın anlamadım bunu...
Evet burada sızde kendı dusuncelerınızı ıfade etmıssınız bızde kendı fıkırlerımızı ıfade ettık ve bunda bır beis görmuyoruz..
Bu serverda herkesın safı bellıyken kım kımın arkasından dolap cevırebılırkı onuda merak edıyorum sahsen...
Kimse kimsenin ordusuna da muhtac deılkı ne hesabı yapalım :)
Ve son olarakta herkes reşit yasta ve aklı dengesı yerınde ınsanlar kimsenın egilp bukuldugu yok..

*serdar*
15-10-2011, 00:11
Dikkatini çekeyim.
Ustalar Ve Sahragzz birlikleride bizimdir..
Server başından sonuna kadar da bu böyle kalıcaktır..
Ustalar yada Sahragzz ların kurmasında hiç bir farklı durum yoktur..
Ulaş hoca ya katılmadığım tek nokta şu: Bu serverda sancaklar wow kurabilir ama tr lerin asla wow kuracağını sanmıyorum..
Buda sizin plan ve hareketlerinize çok uygun bir yapıdır..
Sizlerle savaşırken tr leri bu işin içine çekmeniz tr lerin şansını sıfıra indirmiştir..Tr ler bunu göremeyerek en büyük yanılgıya düşmüştür...
1000atlı lardan sonra bizi de(sahra) rakip sahnesine çekmek onların için bu serverda yapılmış en büyük hatadır..
Ve artık tr ler ile tüm diplomatik ilişkimizi bitirdiğimiz için tr lerin wowlarına girecek ordularımızın olması kaçınılmazdır ve ordularımız tr leri yıkmak için elinden gelenide yapacaktır..

Herkese iyi oyunlar..

yav müjdatım ve ulaşım,bırakın bu anlaşma işini filan,
o zaman gelin gazoz lara yada ustalara wow u kurduralım :) varmısınız :) ustalara ve gazoz lara sancaktan ordu gideceğini sanmıyorum,TR den gidermi bilmiyorum,yani en az saldırı alacak wow lardan 2 tanesi
s8 de 3 senedir wow +/- nin dışına çıkmadı,TR kuramazsa ustaların yada gazoz un kurmasını şahsen isterim valla :) açıkça sölüyorum benim kontrolümde olan ordular ustalar yada gazoz wow una gitmicek.zaten çok bi ordumuzda yok.

90 a kadar sahra ve 1000 atlı anlaşmış,ama ben bu anlaşmanında bozulacağını düşünüyorum,çünkü her 2 birlikte iyi olan ordularını 90 dan sonra birbirlerine yıkmak için kullanacaklardır,yani şu düşünce olur elimdeki iyi orduyu neden tr yada sancağa atayım 90 dan sonra ne yapacam diye düşünür diye umuyorum,

wow eğer normal seyrinde giderse TR-SAHRA-1000 ATLI birlikleri arasında geçer,tekrar sölüyorum sancağın wow kurması çok zor,

iyi olan kazansın.

sevgiler
saygılar

biyolog1
15-10-2011, 00:33
yav müjdatım ve ulaşım,bırakın bu anlaşma işini filan,
o zaman gelin gazoz lara yada ustalara wow u kurduralım :) varmısınız :) ustalara ve gazoz lara sancaktan ordu gideceğini sanmıyorum,TR den gidermi bilmiyorum,yani en az saldırı alacak wow lardan 2 tanesi
s8 de 3 senedir wow +/- nin dışına çıkmadı,TR kuramazsa ustaların yada gazoz un kurmasını şahsen isterim valla :) açıkça sölüyorum benim kontrolümde olan ordular ustalar yada gazoz wow una gitmicek.zaten çok bi ordumuzda yok.

90 a kadar sahra ve 1000 atlı anlaşmış,ama ben bu anlaşmanında bozulacağını düşünüyorum,çünkü her 2 birlikte iyi olan ordularını 90 dan sonra birbirlerine yıkmak için kullanacaklardır,yani şu düşünce olur elimdeki iyi orduyu neden tr yada sancağa atayım 90 dan sonra ne yapacam diye düşünür diye umuyorum,

wow eğer normal seyrinde giderse TR-SAHRA-1000 ATLI birlikleri arasında geçer,tekrar sölüyorum sancağın wow kurması çok zor,

iyi olan kazansın.

sevgiler
saygılar

hacım ben bu sefer gerçekten 1000atlıdan oldukça eminim. diğer birlikleri bilmiyorum sahra ve tr savaşları cetin geçti çok asker harcandı askerimiz oldukca iyi durumda. bu sene geçen seneden farklı olarak geçen sene aramızda olmayan üstadlarımızda bizimle. ama bu server acayip keyifsiz geçti. t4 müş t7 imiş bahane. oyun gittikçe içinden çıkılmaz bir duruma geliyor. Ben artık bir daha sözümü yememecesine bu oyuna bu serverda son noktayı koyacagım. zaten eski oyuncular oyunun kurtları bile eski heyecanında değil. tam canavar dediğimiz oyuncular bu serverda çiftçi oldu vallahi şasırdım. zaten wow desen asker yarı yarıya tahıl harcamıyor birebir tahıl harcıyor. bu sene wow uzarda uzar :D

Brahma
15-10-2011, 07:13
Kimde ne var yakında ortaya çıkar ama Ulaş'ın dediği gibi eski heyecan kalmadı bu server da..oyunun versiyonunun değişmesinden ziyade sanırım bizler yaşlandık ve heyecanımızı yitirdik :D hehe onun için çiftçilik yapıyoruz.. Geleceğe yatırım yapmak gerek :D.. wow yolunda 1 nci kimin olacağı belli diğerleri ikincilik için yarışır artık :D

ezelll
15-10-2011, 09:44
oo sonunda forumda hareket de gördük :)
daha yeni bakıyorum foruma.. biraz geç olmuş olacak ama,

başta tabi ki SANCAK ve TR birliklerinin wowları olmak üzere tüm s8 birliklerine WOW yolunda başarılar dilerim..

umarım etik ve seyri güzel bir mücadele yaşanır..

SANCAK BİRLİKLERİ

OTİS

cnbc-e
15-10-2011, 11:19

Bak bu konuda bizimde çalışmamız var:D merakla bekliyor olacağız.
Ben bugüne kadar hep kendi birliğime karşı tüm serverin birleşmesine alışık olduğumdan bu server bana biraz garip geldi çok fazla birleşme var çok fazla dostluk var...

not: tetranimo diye bir arkadaş vardı o hesaba ne oldu?

mmintaz
15-10-2011, 13:56
Bak bu konuda bizimde çalışmamız var:D merakla bekliyor olacağız.
Ben bugüne kadar hep kendi birliğime karşı tüm serverin birleşmesine alışık olduğumdan bu server bana biraz garip geldi çok fazla birleşme var çok fazla dostluk var...

not: tetranimo diye bir arkadaş vardı o hesaba ne oldu?

Yalan oldu ne olacak :D
Profilden laf atmaya benzemez bu işler :)
Orantısız güç kullananları forumda da kınıyorum :D
Bu sefer benim azıcık vicdan yahu diyesim geldi :)

Vurucu
15-10-2011, 16:08
Yalan oldu ne olacak :D
Profilden laf atmaya benzemez bu işler :)
Orantısız güç kullananları forumda da kınıyorum :D
Bu sefer benim azıcık vicdan yahu diyesim geldi :)

Öncelikle herkeze wow yolunda başarılar.İyi olan kazansın...
Normalde konuşmayı yazmayı pek sevmem ama temsilcisi olarak cevap vermek zorunda kaldım :)
Siz yıktıktan sonra merkezini eski haline getirdik 4-5 köyde reisledi üstüne bi sıkıntı yoktu ondan sonraki haftada oyunu bırakma kararı aldı işlerini geliştirdiği için başka bi nedeni yoktur.Sırf boyle konusmalar olmasın dıye ben bı sure bekle dedim ama yınede burda bişeyler yazılıyor herkez kendine bi pay biçiyor yapıcak bişey yok malesef...

mmintaz
15-10-2011, 16:25
Öncelikle herkeze wow yolunda başarılar.İyi olan kazansın...
Normalde konuşmayı yazmayı pek sevmem ama temsilcisi olarak cevap vermek zorunda kaldım :)
Siz yıktıktan sonra merkezini eski haline getirdik 4-5 köyde reisledi üstüne bi sıkıntı yoktu ondan sonraki haftada oyunu bırakma kararı aldı işlerini geliştirdiği için başka bi nedeni yoktur.Sırf boyle konusmalar olmasın dıye ben bı sure bekle dedim ama yınede burda bişeyler yazılıyor herkez kendine bi pay biçiyor yapıcak bişey yok malesef...

Yani ondan sonra bıdaha merkezının yıkılması ve casus tılsımını caldırması(nasıl bır handıkapsa) ıle alakası yoksa ona hayatta basarılar dılerız..Yorumumuzu da gerı alırız :D

Vurucu
15-10-2011, 16:29
Yani ondan sonra bıdaha merkezının yıkılması ve casus tılsımını caldırması(nasıl bır handıkapsa) ıle alakası yoksa ona hayatta basarılar dılerız..Yorumumuzu da gerı alırız :D
Oda kesinlikle benim suçum :)
o olaydan 3 gun once bana silicem dedı altın suresının dolmasını beklıyordu bana temsılcılık verdı bende saldırıları gordugum halde bişey yapmadım nasıl olsa sılınıcek dıye casus tılsımındanda gozukuyordu.Yorumunuda gerı almana gerek yok herkez ınanmak ıstedıgıne ınanır...
Ben sadece olanları en yakın agızdan anlatıyorum cunku kendısı oyuna uzun suredır gırmedıgı ıcın goremez yazamaz

reptile39
15-10-2011, 17:33
Sizin en büyük hatanız organize olamamanız.Şunu özellikle belirtmek istiyorum birliğime gelen ordular hiç bir zaman düzen içinde olmadı.Ardarda gelen 3 ordu göremedik.Birde gittiniz tılsımlarınızı kaptırdınız.Bizdende kaptıranlar oldu ona bişey demiyorum ama insaf yahu Tr genel başkanı KAMİ ye msj çektim.Benim oyuncuma saldırırsan bende o tılsımı senden alırım dedim.5 dk sonrada saldırıyı çıktım.Üstüne birde tılsım casus özelliğindeydi.Bir asker kaybı dahi yaşamadım.Üstüne üslük askerlerim yağmada olduğu için ordumun yarısını kullandım.Birde kalkmış TR bu serverda iddaalı diyorsunuz.Bunada diyecek bir lafınız varmı merak ediyorum?
Al buda rapor:
http://travian-reports.net/tr/report/4666113507f

Zeus00

Vurucu
15-10-2011, 17:48
Sizin en büyük hatanız organize olamamanız.Şunu özellikle belirtmek istiyorum birliğime gelen ordular hiç bir zaman düzen içinde olmadı.Ardarda gelen 3 ordu göremedik.Birde gittiniz tılsımlarınızı kaptırdınız.Bizdende kaptıranlar oldu ona bişey demiyorum ama insaf yahu Tr genel başkanı KAMİ ye msj çektim.Benim oyuncuma saldırırsan bende o tılsımı senden alırım dedim.5 dk sonrada saldırıyı çıktım.Üstüne birde tılsım casus özelliğindeydi.Bir asker kaybı dahi yaşamadım.Üstüne üslük askerlerim yağmada olduğu için ordumun yarısını kullandım.Birde kalkmış TR bu serverda iddaalı diyorsunuz.Bunada diyecek bir lafınız varmı merak ediyorum?
Al buda rapor:
http://travian-reports.net/tr/report/4666113507f

Zeus00

Kendi adıma cevap vereyim ben hiç bir zaman iddalı gibi bir cümle sarf etmedim etmemde zaten herşey ortada...

biyolog1
15-10-2011, 18:54
Biliyorum biz demiştik diyeceksiniz ama evet haklısınız siz demiştiniz diyorum.
Sahra birlikleri ile dostluk anlaşmamız bitmiştir. Sahra birliklerini sancak birliğiş ile flört ederken yakaladıgımız için dostluk anlaşmamızı burada bitiriyoruz. belki server biraz daha şenlenir.

İLizaRow
15-10-2011, 19:16
Sahra birlikleri ile dostluk anlaşmamız bitmiştir. Sahra birliklerini sancak birliğiş ile flört ederken yakaladıgımız için dostluk anlaşmamızı burada bitiriyoruz. belki server biraz daha şenlenir.

Hayırlısı olsun...

Laplece'nSeytani
15-10-2011, 19:48
1-2 sayfa önce demiştim çok beklemeye gerek kalmadı siz kendiniz anlamışsınız ne mal olduklarını :)
Çünkü bu adamlar kendi birliğindeki oyuncuları satıyorken sizlerle dost olması bi kere saçma

İLizaRow
15-10-2011, 20:26
Yeni durum eklenecektir...

Vurucu
15-10-2011, 20:33
http://img855.imageshack.us/img855/6838/wowsondurum.png (http://imageshack.us/photo/my-images/855/wowsondurum.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Böyle koyarsan daha güzel olur :)
Forum kodu var resim yükleyince çıkıyor onu kopyalaman yeterli...

biyolog1
15-10-2011, 20:34
Benim tahminim sancak birliklerinde iyi asker oldugunu düşünüyor ve karşılarına almak istemiyor olabilirler. Ben açı ve net sunu ifade edebilirim. tüm server bir araya gelse dahi biz yinede 2 adım öndeyiz. Bu yüzden rakiplerimizi yanımıza çekme heevesinde olmadık. dostluk anlaşması bitmiştir demekle düşman olduk arasında dağlar kadar fark vardır. bizim elbetteki öncelikli hedefimiz tr birlikleri olacaktır eger onlar bizim wow seviyelerinin altında olursa elbette sırada sahra olacaktır.

yyy
15-10-2011, 20:53
Artık herkes hedef oldu desenize vay be kimsenin ordusu elde kalmıyacak demekki bu açıdan iyi olmuş gibi duruyor.Bence çok zevkli bir wow dönemi geçiricez.

Brahma
15-10-2011, 21:22
Bu tahılın bire bir olması server ı uzatır ve rakip wowlardan seviye almayı kolaylştırcak anlaşılan :)

mmintaz
15-10-2011, 21:29
Benim tahminim sancak birliklerinde iyi asker oldugunu düşünüyor ve karşılarına almak istemiyor olabilirler. Ben açı ve net sunu ifade edebilirim. tüm server bir araya gelse dahi biz yinede 2 adım öndeyiz. Bu yüzden rakiplerimizi yanımıza çekme heevesinde olmadık. dostluk anlaşması bitmiştir demekle düşman olduk arasında dağlar kadar fark vardır. bizim elbetteki öncelikli hedefimiz tr birlikleri olacaktır eger onlar bizim wow seviyelerinin altında olursa elbette sırada sahra olacaktır.

Dostlukk antlaşmasını tayfun abi(oscargym) ile konuşarak serverun daha renkli ve heyecanlı olması için bitirdik..(aksi halde rakip yoktu) sancaklar ile herhangi bir dostluk vb durum yoktur..Bu şekilde duyum aldıysanız yanılıyorsunuz yada bu lafı cıkaranlara itibar etmeyınız..
2. mevzu ise sancak wowları öncelıklı hedefımızdır..

Brahma
15-10-2011, 21:33
Dostlukk antlaşmasını tayfun abi(oscargym) ile konuşarak serverun daha renkli ve heyecanlı olması için bitirdik..(aksi halde rakip yoktu) sancaklar ile herhangi bir dostluk vb durum yoktur..Bu şekilde duyum aldıysanız yanılıyorsunuz yada bu lafı cıkaranlara itibar etmeyınız..
Valla başkan 1000Atlı da olupta heyecan olmazsa şaşardım :)... Yeni sürecin herkese hayırlı olmasını dilerim...

reptile39
15-10-2011, 21:39
hayırlısı olsun ne diyelim

biyolog1
15-10-2011, 21:45
oscargym baskanla yazıstıktan sonra burada mesaj attım adamım. yanlız tekrar diyorum dostluk anlaşmasının bozulması düşmanlık anlamına gelmesin.

TürkBirDev
15-10-2011, 23:11
Bu serverın çok acığı var wow'lar birliklere uzak tahıl 1/1 gidiyor askerler tahılsızlıktan ölüyor.Az mancınıgı bile olan 1000'er gibi seviye alıyor,kaldıki saglam ordular ne yapar düşünmek bile istemiyorum.Ama herkes kendini üstün görüyor fakat bunlar yetmez kim canla başla çalışırsa wow köyü vede onu destekleyenler bence onlar kazanır.İnşallah hayırlısı olurda biz kazanırız x2 de kazandık tek wow köyü ile buradada kazanmayı düşünüyoruz.Bakalım zaman neyi gösterecek.Buradan rakiplere başarılar herkese iyi oyunlar.

mmintaz
15-10-2011, 23:58
oscargym baskanla yazıstıktan sonra burada mesaj attım adamım. yanlız tekrar diyorum dostluk anlaşmasının bozulması düşmanlık anlamına gelmesin.
edittt....

karayelken
16-10-2011, 01:08
arkadaşlar yeni serverda hiç kimse savunma askerine güvenmesin boşa...

eski serverda güçlü bir ordu bile wowdan sevıye alamaya biliyordu ancak yenı serverda boyle değil..

asker sayısını belirtmeyecegım ama tr wowunun yıkılmasında ordusuz gelen bi mıktar askerle 7k mancı wowu yıktı...hemde o kadar def e rağmen...

o yüzden uzun bir wow süreci yaşayabiliriz bunu bilin çünkü wowlar demirden degıl kiremitten yapılmış:D

*serdar*
16-10-2011, 02:06

sahra birlikleri sancak birlikleri ile flörtmü ediyormuş,en son olucak şey,sancak birlikleri ile gazoz ve ustalar ile savaşırken arkasından sahra birlikleride saldırılar düzenleyip,bazı oyunculara iyi yıkım yaptılar,
benim bildiğim sancak birliklerinin amacı sahra birlikleri wow kurmasında kim kurarsa kursun mantığıdır,yönetiminden oyuncusundan herkesin amacı sahra birliklerine wow kurdurtmamaktır,sancak tan çıkacak orduların hemen hemen tamamı sahra wow larını vurur,bi nevi sancağın intikamı bu yönde olur diye düşünüyorum,çünkü savaşta olan bir birliğe başka bölgeden karışan birliğe herzaman öfke büyük olmuştur,
zira 1000 atlıalr geçen senden hatırlarlar beyaz birlikleri 1000 atlıya dalınca son birlikleride hemen akabinde saldırı başlatmış,ve 1000 atlı beyaz yerine son birliklerine saldırı yapmıştır.
o yüzden sahra birlikleri ile sancak birliklerinin flörtü serverda en son olucak olaylardan biridir bence.

karayelken
16-10-2011, 02:31
http://travian-reports.net/tr/report/479472ee9d5,479473647e8,479474f10a7,47947511695,47 9476ebcc3,479477e5ec7,47947888a4c,47947916c29,4794 80c8c7a,4794810d6d2

t (http://travian-reports.net/tr/report/479472ee9d5,479473647e8,479474f10a7,47947511695,47 9476ebcc3,479477e5ec7,47947888a4c,47947916c29,4794 80c8c7a,4794810d6d2)aze çıktı...savunma atan arkadaşlarımı tebrik ediyorum...

saldıran arkadaşlarda zamanlamayı güzel ayarlamışlar kutlamak lazım..ama wow zamanı böle bişey yapmak yersiz olmuş...

karayelken
16-10-2011, 02:31
fenerbahce1907 nin savunması, yazmayı unutmuşum

Heminet
16-10-2011, 04:02
En başından bu yana okudum yazılanları eğlenceli olmaya baslamıs Forum ortamıda oyunda Arkadaslar.. Wow yolunda Tüm birliklere Başarılar dilerim.. Ben Mırmır Gazoz Ailesi Adına Oyunun Basından bu yana Oyunun Belkide en cok eglencesinde olan birliğin oyuncusuyum.. Sonuna kadar guzel bır sekılde getırdıgımız oyunu anlamlı bır sekılde bıtırme ümidi ile Herkese başarılar dılerim.

Ayrıca az once raporunu gordugum saldırı ve savunmada gercekten heyecan kattı .. bu tarz raporları daha cok gorecegız gibime geliyor.. oyun cok kızışacak.. Herkese Başarılar..

Gazozlar bizden... :)

Brahma
16-10-2011, 08:44
http://travian-reports.net/tr/report/479472ee9d5,479473647e8,479474f10a7,47947511695,47 9476ebcc3,479477e5ec7,47947888a4c,47947916c29,4794 80c8c7a,4794810d6d
t (http://travian-reports.net/tr/report/479472ee9d5,479473647e8,479474f10a7,47947511695,47 9476ebcc3,479477e5ec7,47947888a4c,47947916c29,4794 80c8c7a,4794810d6d2)aze çıktı...savunma atan arkadaşlarımı tebrik ediyorum...

saldıran arkadaşlarda zamanlamayı güzel ayarlamışlar kutlamak lazım..ama wow zamanı böle bişey yapmak yersiz olmuş...

savunan arkadaşı tebrik ederim.. Saldıran arkadaşların asker sayılarını görünce sanki tahıla yer açmak ve orduları çakmak için yapılmış bir organizasyon gibi geldi bana

Orhun09
16-10-2011, 10:21
Tüm server'a Wow Zamanı hayırlı olsun.

Tüm Birliklere Başarılar.

Hareketlenir İnşallah bir süredir uykudayız server olarak. Wow kapışmalı geçicek gibi duruyor.

karayelken
16-10-2011, 11:33
savunan arkadaşı tebrik ederim.. Saldıran arkadaşların asker sayılarını görünce sanki tahıla yer açmak ve orduları çakmak için yapılmış bir organizasyon gibi geldi bana

içlerinde bazıları pek tahıla yer açmalık değil;)

mmintaz
16-10-2011, 13:13
içlerinde bazıları pek tahıla yer açmalık değil;)

Wow orduları cıkınca neye yer acmak oldugunu kavrarsın :)
Tek orduyla oynamayan bırcok oyuncumuzun oldugu gıbı..
Not:Bunlardan bırısıde benım :)
Asıl ordumu saklamak ıcın tılsım bıle kullandım farklı köyde ama kımse gelmeye cesaret edemedı..
Yanlıs anlama alakasız alıntıda yazdım bunu :)
Wow zamanı görürsünüz zaten bu yazmakta ne kadar hata ettıgınızı..

Savunmadan dolayı tebrıkler..

mmintaz
16-10-2011, 13:23
sahra birlikleri sancak birlikleri ile flörtmü ediyormuş,en son olucak şey,sancak birlikleri ile gazoz ve ustalar ile savaşırken arkasından sahra birlikleride saldırılar düzenleyip,bazı oyunculara iyi yıkım yaptılar,
benim bildiğim sancak birliklerinin amacı sahra birlikleri wow kurmasında kim kurarsa kursun mantığıdır,yönetiminden oyuncusundan herkesin amacı sahra birliklerine wow kurdurtmamaktır,sancak tan çıkacak orduların hemen hemen tamamı sahra wow larını vurur,bi nevi sancağın intikamı bu yönde olur diye düşünüyorum,çünkü savaşta olan bir birliğe başka bölgeden karışan birliğe herzaman öfke büyük olmuştur,
zira 1000 atlıalr geçen senden hatırlarlar beyaz birlikleri 1000 atlıya dalınca son birlikleride hemen akabinde saldırı başlatmış,ve 1000 atlı beyaz yerine son birliklerine saldırı yapmıştır.
o yüzden sahra birlikleri ile sancak birliklerinin flörtü serverda en son olucak olaylardan biridir bence.

Biz sahra olarak rengimizden taviz vermedık..
Anlaşmayı bozan taraf 1000atlı birlikleridir...
Bizim 3 wowu da yıkacak gucumuz vardır...Yanı yerı ve zamanı geldıgınde artık 1000atlı wowlarınıda vurmaya baslayacagız..
Mimar tılsımlarına güvenip sevıye basmıyorlar düşünceleri bu ama o mımar tılsımları bır organızeye bakar..Akabınde tum depoları yıkılır...Nerde ne kadar savunma olduguna az cok vakıfız..Acıkca dıyeyım 2 wow defansı dısında suan 2k mancınıklar her wow dan rahatca yıkım yapar..
Sancak birlikleri öncelıklı rakıbımızdır. TR lerden organıze saldırı gelmedıgı surece 3 5 wow vurusu(yerınde) yapacagız...
Onun harıcınde ısterlerse kursunlar anlasma bozulduktan sonra(1000atlı anlasmamız)..
Artık herkesın esit sansı var bana göre bakalım ıyı oynayan taraf kazansın..
Bu zamana kadar sancaklarla ılk gun diplomatık girişimimiz oldu(oda savas cıkmaması hususunda). Bazı (yanlış anlasılmasın benzetme) keller istedik. Onlarda kabul etmedı..Onun harıcınde herhangı bır dıplomatık gırısımımız olmazda olmayacakta...
Bu arada sancak baskanlarını yöneticilerini simdiden kutlarım..
sebebı savas zamanımızda ne olursa olsun edep sınırlarını asmadılar..Benım bırlıgımden bırısı hakkında da sıkayet gelmedı..O YUZDEN BU KONUDA SIMDIDEN 2 TARAFA DA COK TESEKKURLERIMI ILETIYORUM...
Saygılar iyi oyunlar Müjdat..

Laplece'nSeytani
16-10-2011, 13:38
mintaz renk vermemiş haliniz bumu :)
oyun başından beri bukalemun gibi renk değiştirdiniz
kaç kere isim değiştirdiniz sayamadık millete attıgın yalanlar gun yuzune cıkmaya başlıyor işte...

karayelken
16-10-2011, 14:56
Wow orduları cıkınca neye yer acmak oldugunu kavrarsın :)
Tek orduyla oynamayan bırcok oyuncumuzun oldugu gıbı..
Not:Bunlardan bırısıde benım :)
Asıl ordumu saklamak ıcın tılsım bıle kullandım farklı köyde ama kımse gelmeye cesaret edemedı..
Yanlıs anlama alakasız alıntıda yazdım bunu :)
Wow zamanı görürsünüz zaten bu yazmakta ne kadar hata ettıgınızı..

Savunmadan dolayı tebrıkler..

başkan duruşunuzu bozmamak için wow orduları çıkınca neye yer açmak oldugunu kavrarsın demişsin ama saldırının amacı çok belli...

şuan fb1907 de olan tılsım bizden size, sizden de tekrar bize geçmiştir...sanırım en son kaptıran qotmez ve arkadaşlarıda wow zamanı hırslarına yenik düşüp tılsımı almasak bile intikamımızı alırız merkezını yıkarız demişlerdir...

sonuç hüsranda olsa saldırı ve savunma gayet güzel..

tr genel koordinatörü karayelken

mmintaz
16-10-2011, 14:58
mintaz renk vermemiş haliniz bumu :)
oyun başından beri bukalemun gibi renk değiştirdiniz
kaç kere isim değiştirdiniz sayamadık millete attıgın yalanlar gun yuzune cıkmaya başlıyor işte...

Senınle muhattap degılım..
Muhattap aldıgım ıcın kapasıtemı asagı dusurmus sayıyoorum..
O yuzden bırader benım hakkımda yorum yapma..
Benden senın hakkında yorum yapmayayım..
Bu son olması dilegiyle iyi oyunlar..

mmintaz
16-10-2011, 15:01
başkan duruşunuzu bozmamak için wow orduları çıkınca neye yer açmak oldugunu kavrarsın demişsin ama saldırının amacı çok belli...

şuan fb1907 de olan tılsım bizden size, sizden de tekrar bize geçmiştir...sanırım en son kaptıran qotmez ve arkadaşlarıda wow zamanı hırslarına yenik düşüp tılsımı almasak bile intikamımızı alırız merkezını yıkarız demişlerdir...

sonuç hüsranda olsa saldırı ve savunma gayet güzel..

tr genel koordinatörü karayelken

Herkesın bakış acısı farklıdır..
Ilerleyen zamanlarda farklı bır bakıs acısı ıle karsılasacagını umuyorum...
Tetramino ya da saldırımız ona bakarsan gereksızdı demiştiniz..
Ardından saldırımızın ne kadar etkılı oldugunu kavramıssınızdır...
Tebrıkten dolayı tesekkurler..

Laplece'nSeytani
16-10-2011, 15:16
Mintaz ne büyük laf söyledin öyle yav :)
Yakında 1000 leri satarsın dedik,sattın...
Kendi arkadaşlarınıda satarsın dedik zaten hesap silip
gidenler oldu...
İleride yapacaklarının teminatı onceden yaptıklarındır.
Konuşmalarındanda gören oyunun kralısı sanıcak,ama burda çığırtkanlıktan
başka bişey yapmıyorsun :)
Ama sende öyle bir çene varki allah düşmanıma bile vermesin :)

mmintaz
16-10-2011, 15:45
http://ts8.travian.com.tr/berichte.php?id=167671004|c1fc99cf&t=

Bu gerekli yerdeki ilk mudahalemızdır..
Savunan tarafı tebrıkler 20 lık 2 deposu sıfırlanmıstır...
Bu arada saldırıya gıdene kadar 25 npc yapmak zorunda kaldım :)
Tahılım rahatladı sonunda artık gunluk npc sayım epey dustu..
2. ordumun askerlerı artık kıme kısmetse..Yenı raporumun sabırsızlıgını beklıyorum..
Onu tabıkı 1 ay ıcınde ılk 70 e varanı atmayı planlıyorum..
Kolay gelsın..
Iyı oyunlar..

keshzombie
16-10-2011, 15:49
http://ts8.travian.com.tr/berichte.php?id=167671004|c1fc99cf&t=

2. ordumun askerlerı artık kıme kısmetse..Yenı raporumun sabırsızlıgını beklıyorum..
Kolay gelsın..
Iyı oyunlar..

saldıran ve savunanları tebrik ederim.güzel rapor.

İLizaRow
16-10-2011, 16:03
http://ts8.travian.com.tr/berichte.php?id=167671004|c1fc99cf&t= (http://ts8.travian.com.tr/berichte.php?id=167671004%7Cc1fc99cf&t=)

Kolay gelsın..
Iyı oyunlar..

Tebrik ederim güzel saldırı oldu . O kadar emege değmiş saldıran taraf acısından amacına ulaşmış bir saldırı olmuş. Bizde de kazanc olarak 2 gündür kestiğimiz ordular var. Müjdat başkanın orduları geldikçe kesmekten büyük zevk alıyoruz :)

cnbc-e
16-10-2011, 16:37
Mintaz ne büyük laf söyledin öyle yav :)
Yakında 1000 leri satarsın dedik,sattın...
Kendi arkadaşlarınıda satarsın dedik zaten hesap silip
gidenler oldu...
İleride yapacaklarının teminatı onceden yaptıklarındır.
Konuşmalarındanda gören oyunun kralısı sanıcak,ama burda çığırtkanlıktan
başka bişey yapmıyorsun :)
Ama sende öyle bir çene varki allah düşmanıma bile vermesin :)

bende bir araya karışayım dedim nedense sizi hep itham eden olarak buluyorum ortada sürekli siz şunu sattınız bunu sattınız ole yaptınız edesıyla geziyosun.Oyunun içinde olacak olayları bile abarta abarta bir hal oluyorsun.Buradan populasyon yapmayamı çalışıyorsun yoksa başka bir amaç içinmi yazıyorsun tam olarak anlayamadım.
Ben oyun adına çok fazla yorum yapamayacağım sadece bir hesabım var ona bakıyorum hiç görevde tılsımda almadım:D
Tek bildiğim bu oyunda sadece senin ne kadar iyi oynadığın değil karşındaki rakibininde neler yaptığı çok önemli burada herşey 0 dan başladı desek yeridir herhalde
Bu arada başkana saldırısı için tebrikler

biyolog1
17-10-2011, 09:03
Biz sahra olarak rengimizden taviz vermedık..
Anlaşmayı bozan taraf 1000atlı birlikleridir...
Bizim 3 wowu da yıkacak gucumuz vardır...Yanı yerı ve zamanı geldıgınde artık 1000atlı wowlarınıda vurmaya baslayacagız..
Mimar tılsımlarına güvenip sevıye basmıyorlar düşünceleri bu ama o mımar tılsımları bır organızeye bakar..Akabınde tum depoları yıkılır...Nerde ne kadar savunma olduguna az cok vakıfız..Acıkca dıyeyım 2 wow defansı dısında suan 2k mancınıklar her wow dan rahatca yıkım yapar..
Sancak birlikleri öncelıklı rakıbımızdır. TR lerden organıze saldırı gelmedıgı surece 3 5 wow vurusu(yerınde) yapacagız...
Onun harıcınde ısterlerse kursunlar anlasma bozulduktan sonra(1000atlı anlasmamız)..
Artık herkesın esit sansı var bana göre bakalım ıyı oynayan taraf kazansın..
Bu zamana kadar sancaklarla ılk gun diplomatık girişimimiz oldu(oda savas cıkmaması hususunda). Bazı (yanlış anlasılmasın benzetme) keller istedik. Onlarda kabul etmedı..Onun harıcınde herhangı bır dıplomatık gırısımımız olmazda olmayacakta...
Bu arada sancak baskanlarını yöneticilerini simdiden kutlarım..
sebebı savas zamanımızda ne olursa olsun edep sınırlarını asmadılar..Benım bırlıgımden bırısı hakkında da sıkayet gelmedı..O YUZDEN BU KONUDA SIMDIDEN 2 TARAFA DA COK TESEKKURLERIMI ILETIYORUM...
Saygılar iyi oyunlar Müjdat..

Mimar tılsımlarının ne işe yaradığını belki bilmeyen arkadaşlarımız vardır. eldeki savunmayı neredeyse 2 kat daha güçlü kılıyor diyebilirim bunun yanında binalar daha dayanıklı oluyor. Bu tılsımlar ekstra bir avantaj. bunun dışında çok daha fazla avantajımız var göreceksiniz. :D

karayelken
17-10-2011, 10:47
Mimar tılsımlarının ne işe yaradığını belki bilmeyen arkadaşlarımız vardır. eldeki savunmayı neredeyse 2 kat daha güçlü kılıyor diyebilirim bunun yanında binalar daha dayanıklı oluyor. Bu tılsımlar ekstra bir avantaj. bunun dışında çok daha fazla avantajımız var göreceksiniz. :D

7k mancı mımar tılsımlı, onca defansın olduğu yerden yıkım yaptı..hemde yanında asker yokken:)

ne demek istediğimi anlamışsındır sanırım:)

*serdar*
17-10-2011, 10:56

sende pek fazla bilmiyormuşsun ulaş yav :) 5x mimar tılsımı wow da sur ve wow içindeki dünya harikası olmayan binalara etki ediyor,ama dünya harikasına etki etmiyor.
ama şu bi gerçek 5x mimar 1000 atlı birliğinde buda 1000 atlıyı çok daha avantajlı yapıyor,yani yarışta 1 adım öndesiniz.

biyolog1
17-10-2011, 11:04
sende pek fazla bilmiyormuşsun ulaş yav :) 5x mimar tılsımı wow da sur ve wow içindeki dünya harikası olmayan binalara etki ediyor,ama dünya harikasına etki etmiyor.
ama şu bi gerçek 5x mimar 1000 atlı birliğinde buda 1000 atlıyı çok daha avantajlı yapıyor,yani yarışta 1 adım öndesiniz.
yok demek istediğimi anlatamadım galiba. binalar daha dayanıklı dedim. buna wowu eklemedim. zaten öncelikli hedef dünya harikası olmayacak yada olmamalı. Öncelikli hedef daima tahıl ve hammadde depolarıdır lakin onların yıkılması müthiş zaman kazandırıyor.
yukarıdaki arkadaşta 7 k mancınıgı yabana atılacak bişeymiş gibi soylemiş. 7k mancını bu sürümde oldukça iyi işler yapacak bir sayı. ayrıca hedef dünya harikası. yıkılan dünya harikasını yine aynı seviyeye getirmek 1 hafta ama yıkılan hammadde deposunu aynı seviyeye getirmek neredeyse 1 2hafta sürüyor. Birde 7 k mancınık için şöyle diyeyim. peki onun 3 katı mancınıgı bu server görmeye hazırmı ? :D

latino
17-10-2011, 11:23
Serdar bu sene zaten +- bölgesi wow kurarsanız TÜRKİYE TRAVİAN EKİBİ sizlere hesap açma yasağı getirecekmiş:D:D:D Bundan sonraki s8 lerde +- bölgesini kaldırcaklarmış:cool: Bu aralar hem iş yoğunluğu hem de net olmaması nedeniyle ne turnuvayı ne de s8 takip edemedim. haftadan sonra net sorunum bitecek. Elimden geldiğince coma bakıcam ve s8 takip edicem:D +- kurma ihtimali olursa anında müdahale mi etsem acaba:confused:

Deniz.

*serdar*
17-10-2011, 11:23
yok demek istediğimi anlatamadım galiba. binalar daha dayanıklı dedim. buna wowu eklemedim. zaten öncelikli hedef dünya harikası olmayacak yada olmamalı. Öncelikli hedef daima tahıl ve hammadde depolarıdır lakin onların yıkılması müthiş zaman kazandırıyor.
yukarıdaki arkadaşta 7 k mancınıgı yabana atılacak bişeymiş gibi soylemiş. 7k mancını bu sürümde oldukça iyi işler yapacak bir sayı. ayrıca hedef dünya harikası. yıkılan dünya harikasını yine aynı seviyeye getirmek 1 hafta ama yıkılan hammadde deposunu aynı seviyeye getirmek neredeyse 1 2hafta sürüyor. Birde 7 k mancınık için şöyle diyeyim. peki onun 3 katı mancınıgı bu server görmeye hazırmı ? :D

evet haklısın,zaten wow da zamanı en çok depolar alır,dediğin gibi dünya harikasını basmak süre olarak daha az,
ama bence binadan çok 5x mimar sura çok büyük etki yapıyor,yani koçbaşı basmak lazım :) çok iyi ordular surda erir diye düşünüyorum,
7 k mancınık savaşmamış bi oyuncu için çok düşük bi sayı,server başından beri savaşa girmemiş bir oyuncu için dediğin 21k mancınık da serverda olması gayet normal,hatta daha fazlasıda var.

*serdar*
17-10-2011, 11:26
Serdar bu sene zaten +- bölgesi wow kurarsanız TÜRKİYE TRAVİAN EKİBİ sizlere hesap açma yasağı getirecekmiş Bundan sonraki s8 lerde +- bölgesini kaldırcaklarmış Bu aralar hem iş yoğunluğu hem de net olmaması nedeniyle ne turnuvayı ne de s8 takip edemedim. haftadan sonra net sorunum bitecek. Elimden geldiğince coma bakıcam ve s8 takip edicem:D +- kurma ihtimali olursa anında müdahale mi etsem acaba

Deniz.

yok be bu sene +/- de wow hayal :) yani sancak birlikleri için öle,ama şu var wow u kuarack birliği belirleyici olucaz,
biz yada tr kuramazsa şayet ustalar yada gazoz a yığacam savunmayı :)maksat +/- den bi birlik kursun.

biyolog1
17-10-2011, 11:40
yok be bu sene +/- de wow hayal :) yani sancak birlikleri için öle,ama şu var wow u kuarack birliği belirleyici olucaz,
biz yada tr kuramazsa şayet ustalar yada gazoz a yığacam savunmayı :)maksat +/- den bi birlik kursun.bence tr den şimdiden umudu kesip gazozlara destek gönderebilirsiniz. hatta gazoların başkanı dinoya (eski 1000atlı muttefiki dostumuza) bendende selam söylersin :)

mmintaz
17-10-2011, 17:49
biz yada tr kuramazsa şayet ustalar yada gazoz a yığacam savunmayı :)maksat +/- den bi birlik kursun.

+-den de cıksa bu bızım kurdugumuz manasına gelıyor sanırım... :)
hala ısrarla gazoz bırlıgı dıyenlere ınatla bende SAHRA bir ailedir diyorum...Ve bu ailenın bır parcasının kurmasına da gocunmayız hatta elımızden geldıgıncede desteklerız..

İLizaRow
17-10-2011, 19:40
....................

mmintaz
17-10-2011, 21:42
http://travian-reports.net/tr/report/48030655124

Ordu fazlalıgı böyle bişey olsa gerek :)
Bu bızım 2. krıtık nokta mudahelemız..
Malum 3 bölgede de artık rakıbıplerımız oldugu ıcın ordularımızı en mantıklı sekılde kullanmaya calısacagız..
Savunan tr birliklerini tekrık ederım..
İyi oyunlar..

biyolog1
17-10-2011, 22:04
http://travian-reports.net/tr/report/48030655124

Ordu fazlalıgı böyle bişey olsa gerek :)
Bu bızım 2. krıtık nokta mudahelemız..
Malum 3 bölgede de artık rakıbıplerımız oldugu ıcın ordularımızı en mantıklı sekılde kullanmaya calısacagız..
Savunan tr birliklerini tekrık ederım..
İyi oyunlar..

biliyorum bana kızacaksınız ama bence wow seviyesi 0 yapılacagına depolar indirilseydi daha mantıklı olurdu.
Gelelim diğer konuya 4000 kusur mancınık bu hale getiriyor gerçekten bu sene wowlarda savunma az galiba. her ne olursa olsun 1 e 1 tahılda harcansa bu kadar az savunma olmamalıydı. ben yine şöyle bir tahminde bulunayım tr ve sahra savasından dolayı oldukca fazla savunma kaybedildi ve herkeste saldırı askeri hobisi var. hal böyle olunca wowlarda savunmalar az oluyor galiba. diğer taraftan bu konuda (savunma konusu) en şanslı birlik oldugumuzu düşnünüyorum. saldırı ve savunmacı sayımız neredeyse eşit :) bir avantajımız daha oldu galiba :D

*serdar*
17-10-2011, 22:09
biliyorum bana kızacaksınız ama bence wow seviyesi 0 yapılacagına depolar indirilseydi daha mantıklı olurdu.
Gelelim diğer konuya 4000 kusur mancınık bu hale getiriyor gerçekten bu sene wowlarda savunma az galiba. her ne olursa olsun 1 e 1 tahılda harcansa bu kadar az savunma olmamalıydı. ben yine şöyle bir tahminde bulunayım tr ve sahra savasından dolayı oldukca fazla savunma kaybedildi ve herkeste saldırı askeri hobisi var. hal böyle olunca wowlarda savunmalar az oluyor galiba. diğer taraftan bu konuda (savunma konusu) en şanslı birlik oldugumuzu düşnünüyorum. saldırı ve savunmacı sayımız neredeyse eşit :) bir avantajımız daha oldu galiba :D

ulaş senin 21 k mancınoğı herhalde 4 e böler yollarsın,şu rapora göre bakılırsa :)
emrah k da hiçde azımsanmıcak savunma vardı,yani bence bu t4 denen saçmalığın başka bi versiyonu :)

İLizaRow
17-10-2011, 22:16

Arkadaşlar tamam tespit yapıyorsunuz ama bir sorun yaw :) Hani böylesi bol keseden atmak gibi oluyor :)
Şimdi Öncelikle Müjdat tebrik ederim saldırınız için güzel orduydu. Daha öncede dediğim gibi senin ordular geldikçe kesmekten zevk alıyoruz ..

Biyolog arkadasıma gelince ; Sözünü ettiğin wow da asker seviyesi üst seviyedeydi. Daha öncede defalarca wow da görev almış birisi olarak söylüyorum bunu. Yine kendi hesabımda daha önceki serverlerda WOW aldım. Fakat bu serverde artık son oyunum olacagı konusunda emin olmamı saglayan etmenlerden birisi de budur. Artık yeni sürümde saldıran orduların savunmalara karsı bariz bir üstünlüğü var. Speed e takip ediyorsan orda da görmüşsündür. 1 e 1 tahıl tüketimi yada asker sayısı ile alakalı degil .

Tahminimce gri bölgede bütün birlikleri yakınlaştırmaları , açık artırma wow ların server basından beri açık olması . Bunlar tamamen oyunu uzatmaya ve insanları daha cok para harcamaya iten ufak gibi görünen büyük detaylardır... Bundan sonra 2 sene sürecek serverlara hazırlıklı olmak lazım sanırım :)

İLizaRow
17-10-2011, 22:25
edittttttttttttttt

biyolog1
17-10-2011, 23:17
ulaş senin 21 k mancınoğı herhalde 4 e böler yollarsın,şu rapora göre bakılırsa :)
emrah k da hiçde azımsanmıcak savunma vardı,yani bence bu t4 denen saçmalığın başka bi versiyonu :)
haşa bende 21k mancınık var demedim yanlış anlaşılmasın. bu sene benden çok asker cıkmaz. diğer konuda haklısınız galiba ben eski versiyonlara göre kafamca bişeyler yazdım lakin kahramanlardır saldırı askerlerinin ekstra puanlarıdır falan dediğiniz gibi hata yapmışım.
şimdi düşünüyorumda romalılardan korkmak lazım. 1 cesarus kahramanla yani cesariusun mızragıyla acayip cosuyor :D iyi oldu bu :D

biyolog1
17-10-2011, 23:21
Arkadaşlar tamam tespit yapıyorsunuz ama bir sorun yaw :) Hani böylesi bol keseden atmak gibi oluyor :)
Şimdi Öncelikle Müjdat tebrik ederim saldırınız için güzel orduydu. Daha öncede dediğim gibi senin ordular geldikçe kesmekten zevk alıyoruz ..

Biyolog arkadasıma gelince ; Sözünü ettiğin wow da asker seviyesi üst seviyedeydi. Daha öncede defalarca wow da görev almış birisi olarak söylüyorum bunu. Yine kendi hesabımda daha önceki serverlerda WOW aldım. Fakat bu serverde artık son oyunum olacagı konusunda emin olmamı saglayan etmenlerden birisi de budur. Artık yeni sürümde saldıran orduların savunmalara karsı bariz bir üstünlüğü var. Speed e takip ediyorsan orda da görmüşsündür. 1 e 1 tahıl tüketimi yada asker sayısı ile alakalı degil .

Tahminimce gri bölgede bütün birlikleri yakınlaştırmaları , açık artırma wow ların server basından beri açık olması . Bunlar tamamen oyunu uzatmaya ve insanları daha cok para harcamaya iten ufak gibi görünen büyük detaylardır... Bundan sonra 2 sene sürecek serverlara hazırlıklı olmak lazım sanırım :)

evet haklısın kafamızca yorum yapıyoruz kendimizi emrah yerine koyuyoruz kafamızca planlar yapıyoruz daha dogrusu yapıyorum. bi yandan tespit yazarak sizdende cavap alıyorum. sormus gibi oldum sende cevap yazdın sağol.
bunların dışında yazdıgın diğer yorumlara sonuna kadar katılıyorum. travianda köklü bir değişiklik yapılmalı ki insanlar oynayabilsin. çünkü 4 sezondan sonra gerçekten kimse severek oynayamıyor. emin olun en heyecanla canla başla oynayanlar ilk oyunu yada 2 . oyunu olan arkadaşlar. köklü değişiklik derken bi şekilde bu oyunun kurtlarınıda zorlayacak bir değişiklik olmalı. sonucta herkesin bildiği bişey var askerin varsa güçlüsün. ilk dakikadan itibaren asker basan kazanıyor. bu mantıgı biraz daha değiştirmeliler. sadece asker bas hesap yap tahıl sıkıntısı cek sagdan soldan hammadde iste. bunları değiştirmeleri lazım.
Bu anlmada düşünülürse bu çooook uzun bir zaman alır ve biz yine burada boş yere yazar çizeriz :D

cnbc-e
18-10-2011, 23:26
bu 21k mancınık fazlada büyütülmese hiç savaşmayan biri için çok uzak bir rakam değil hatta ben 2 ordu çakıp 3.ordusunda 21k mancınık çıkaran oyuncular gördüm.
Kimseye alıntı yapmak istemedim kısada bende versiyon konusunda yazılanlara katılıyorum eski sürüm çok daha iyi onu oynamak lazımdı artık geç kaldık bu benim son bir sonraki serverimi emekliliğime saklıyorum 21 sene sonra:D
Son olarak wow köylerine nasıl tahıl atıyorsunuz? Tahıl atıyorsanız pazarcı olmadan ne yapıyorsunuz?

biyolog1
19-10-2011, 00:32
bu 21k mancınık fazlada büyütülmese hiç savaşmayan biri için çok uzak bir rakam değil hatta ben 2 ordu çakıp 3.ordusunda 21k mancınık çıkaran oyuncular gördüm.
Kimseye alıntı yapmak istemedim kısada bende versiyon konusunda yazılanlara katılıyorum eski sürüm çok daha iyi onu oynamak lazımdı artık geç kaldık bu benim son bir sonraki serverimi emekliliğime saklıyorum 21 sene sonra:D
Son olarak wow köylerine nasıl tahıl atıyorsunuz? Tahıl atıyorsanız pazarcı olmadan ne yapıyorsunuz?
işte 35 puanlık soru :D
harika bi soru. buda ts4 ün çılgın yeniliklerinden. ya wowu düşünecen ya köyü tahılı :D

Vurucu
19-10-2011, 01:07
işte 35 puanlık soru :D
harika bi soru. buda ts4 ün çılgın yeniliklerinden. ya wowu düşünecen ya köyü tahılı :D
Bu soruyada ben cevap vereyim maksat muhabbet olsun yoksa forumda hareket olmucak diğer serverların wow sayfaları 1000 leri bulur burda ses yok hiç :)

Öncelikle wowları oraya koyup birde üstüne wowda askerlerın tahıl yemesını 1 e 1 yapan ve wow donemını yaklasık 1 ay erken baslatan yonetımden en azından tahılları hızlı ulastırmak ıcın bı yenılık beklerdım acıkcası.Ama sonra onların yerine kendimi koydum ben olsamda bi çözüm üretmezdim :)
Tahılın olmaması demek daha fazla npc demek,oyunun uzaması demek dogal olarak altın kullanımı daha fazla oluyor.Sonuç olarak hem onlar kazanıyor hemde biz kendı aramızda kazanmak ıcın rekabet edıyoruz ıkı tarafta kazanıyor :)

Şu aşamada bana göre en mantıklı çözüm pazarcılar wowa kalan hammaddelerıde askerlerle kendı koylerımızı yagmalayarak kullanmak,hammaddelerıde aktarıcam baska köylerıme dıyorsanız yagma yaptıgınız koydekı pazarcıları yollamassınız ama tabı bıraz ugrastırır o ayrı :)

karayelken
19-10-2011, 01:55
biz espiri olsun diye wowdan wow 3 5k tahıl atıyoruz:D:D

keskin_kılıç_tr1
19-10-2011, 03:14
hışıl hışıl hazırlığını tamamlamak üzere 1000 atlının seviyeyi 97 yapmasını bekliyor. 21k yarın saat 13,06 ya hazır. ancak 1000 atlı seviyeyi 97 yapmadı, :))

cnbc-e
19-10-2011, 09:14
biz espiri olsun diye wowdan wow 3 5k tahıl atıyoruz:D:D

aslında espiri diyorsun ama çok mantıklı orada pazarı ve ticaret merkezini kuurp fake wow dan asıl wow gelen tahılı taşırsan tahıl hem taşmaz hemde boşluklarda oluşacak olan asker ölümleride olmaz.

bide bence iyi yöntemlerden biride wow köyünde asker basmak:D asker basıp yağma yaparsa tahılı daha iyi toplar:D

Night Elf
19-10-2011, 09:30
hışıl hışıl hazırlığını tamamlamak üzere 1000 atlının seviyeyi 97 yapmasını bekliyor. 21k yarın saat 13,06 ya hazır. ancak 1000 atlı seviyeyi 97 yapmadı, :))

abi yine mi sen :D

biyolog1
19-10-2011, 09:39
keskin sirke küpüne zarar derler.
Üniversitedeyken agresif bir hocamız vardı. Keskin sirke küpüne zarar diyeceğine alttakini söylemişti
keskin kürpe ..ikine zarar yani k ile s harfini karıştırmıştı. şimdi tüm yorumları okuıyunca senin o günkü hocadan farkını göremedim. maksat ortamı germekse şunu diyeyim benle ugrasma canını sıkarım. :)

vedatp
19-10-2011, 10:41
slm herkeze bir önçeki dönemden çilginköpek nicli vedat hışılhışıl hala oralardamı 1000 atlı belalısı

*serdar*
19-10-2011, 11:30
Bu soruyada ben cevap vereyim maksat muhabbet olsun yoksa forumda hareket olmucak diğer serverların wow sayfaları 1000 leri bulur burda ses yok hiç :)

Öncelikle wowları oraya koyup birde üstüne wowda askerlerın tahıl yemesını 1 e 1 yapan ve wow donemını yaklasık 1 ay erken baslatan yonetımden en azından tahılları hızlı ulastırmak ıcın bı yenılık beklerdım acıkcası.Ama sonra onların yerine kendimi koydum ben olsamda bi çözüm üretmezdim
Tahılın olmaması demek daha fazla npc demek,oyunun uzaması demek dogal olarak altın kullanımı daha fazla oluyor.Sonuç olarak hem onlar kazanıyor hemde biz kendı aramızda kazanmak ıcın rekabet edıyoruz ıkı tarafta kazanıyor :)

Şu aşamada bana göre en mantıklı çözüm pazarcılar wowa kalan hammaddelerıde askerlerle kendı koylerımızı yagmalayarak kullanmak,hammaddelerıde aktarıcam baska köylerıme dıyorsanız yagma yaptıgınız koydekı pazarcıları yollamassınız ama tabı bıraz ugrastırır o ayrı :)

asker basıp tahılı kötü durumda olan kaç oyuncu wow a tahıl atıyorki :)
oyuncu hem asker basıcak, hem tahılı - de oynucak bide kalkıp wow a tahıl yada hammdde atıp pazarcısını bağlıcak :)

biyolog1
19-10-2011, 12:12
oyuncu hem asker basıcak, hem tahılı - de oynucak bide kalkıp wow a tahıl yada hammdde atıp pazarcısını bağlıcak :)
valla bu serverda askere bakacak eleman bulamıyorum. herkes ya ekside yada kafa buluyor

Vurucu
19-10-2011, 13:58

valla bu serverda askere bakacak eleman bulamıyorum. herkes ya ekside yada kafa buluyor
İşte sıkıntıda tam bu noktada başlıyor zaten herkes kendi çapında birliklerinde araştırma yapsa yuzde 50 sinin oyunu ilk kez oynadıgını gorucektır.Bu da doğal olarak 3-5 k asker olan tahılım ekside diyor sıkıntı oluşturuyor.
Yapılan yenilikler,birde acemi oyuncuların çokluğu serverın zaten tatsız forumunda bu kadr hareketsiz geçmesine sebep oldu diye düşünüyorum

biyolog1
19-10-2011, 14:25
İşte sıkıntıda tam bu noktada başlıyor zaten herkes kendi çapında birliklerinde araştırma yapsa yuzde 50 sinin oyunu ilk kez oynadıgını gorucektır.Bu da doğal olarak 3-5 k asker olan tahılım ekside diyor sıkıntı oluşturuyor.
Yapılan yenilikler,birde acemi oyuncuların çokluğu serverın zaten tatsız forumunda bu kadr hareketsiz geçmesine sebep oldu diye düşünüyorum
katılıyorum. 1000atlı olarak eski kadronun birçogu burada fakat aramıza yeni katılanların dediğiniz gibi daha çok nufus hevesi var. tahıl +700 olsa bile tahılım - diyorlar ve ben -98000 tahılla ancak yan köyden npc ile askerlerin devamlılıgını saglamaya calısıyorum ama asker basacak hammaddeyi bulmaktada asırı zorlanıyorum. sadece tahılsılıktan 8k cesarius yok oldu. Bunun dışında destekte olan askerlerim vardı (yeni oyuncularda) bi 2k kadar mancınıkta onların acemiliğinden yok oldu. hal böyle olunca bu serverad cokta fazla asker basmanın mantıgı yok. zaten wowlarda defans ne olursa olsun az buçuk mancınıkla göçertilebiliyor. artık birliklerin askerleri bitene kadar wow uzarda uzar

keskin_kılıç_tr1
19-10-2011, 14:49
evet benim. oyunda bile olsa faşist yaklaşımlardan nefret ederim, aslında hışıl olayıyla onlara bişeyi hatırlattım ama anlamak istemezler, anlasalardı zaten o olay yaşanmazdı, ancak onlar adam bozmayı hesapları tehdit etmeyi bilirler, onlar sanal kahramanlardır akıllarınca. kendi birliğindekileri tehditle kontrol ederler, profillerinde ve wowlarında 1000 atlı kardeşliği yazaıyor ya evet kardeşler ancak belli sayıda kardeşler, geri kalan 1000 atlı ları ise zorbalıklarıyla kardeş ederler. yaptıkları zorbalıklarla birçok kişi hesap silmiştir, kimisi ise hışılda olduğu gibi orduyu kendi wowlarına çakmıştır. neyse, ne ulaşa nede başka bir bin atlıya yazmayacağım, hata bende kabul ediyorum :) geçmişi hatırlattım, forumun ahlakı ayarı, tarafımca bozulsun istemiyorum, bundan böyle foruma sadece rapor görmeye gireceğim, 1000 atlı da dahil olmak üzere tüm birliklere wow süresince başarılar dilerim,

abi yine mi sen :D

biyolog1
19-10-2011, 15:00
evet benim. oyunda bile olsa faşist yaklaşımlardan nefret ederim, aslında hışıl olayıyla onlara bişeyi hatırlattım ama anlamak istemezler, anlasalardı zaten o olay yaşanmazdı, ancak onlar adam bozmayı hesapları tehdit etmeyi bilirler, onlar sanal kahramanlardır akıllarınca. kendi birliğindekileri tehditle kontrol ederler, profillerinde ve wowlarında 1000 atlı kardeşliği yazaıyor ya evet kardeşler ancak belli sayıda kardeşler, geri kalan 1000 atlı ları ise zorbalıklarıyla kardeş ederler. yaptıkları zorbalıklarla birçok kişi hesap silmiştir, kimisi ise hışılda olduğu gibi orduyu kendi wowlarına çakmıştır. neyse, ne ulaşa nede başka bir bin atlıya yazmayacağım, hata bende kabul ediyorum :) geçmişi hatırlattım, forumun ahlakı ayarı, tarafımca bozulsun istemiyorum, bundan böyle foruma sadece rapor görmeye gireceğim, 1000 atlı da dahil olmak üzere tüm birliklere wow süresince başarılar dilerim,
b
en cevap vereyim sana. 5 senedir aynı oyuncu kadrosuyla oynuyoruz bu ilk hipotezini çürütüyor. aramıza yeni katılanlar oluyor. bizim hesaplarımız nettir. her saldırı fake dahi olsa tek bir koordinasyon merkezinden çıkar buna uymayanları sert şekilde uyarırız. 5 senlik kadromuz bizim yönetim anlayışımız bildiği için her serverda bizimle beraber oynarlar. aramıza yeni katılan arkadaşlardan uyumsuz olanlar birer birer elenirler uyum gösterenlerde bir sonraki server yine bizimle olurlar. mesela geçen serverdan apache birliği başkanı bu serverda gazoz birliği adında oynuyor ve müthiş bir diyalogumuz var. yine eski 1000atlı maxwell bizlerin burada oldugunu bilmeden hesap açtı bölgesi farklı oldugu için sahra birlikleri ismini aldılar. -+ daki bir birliğimizi onlara verdik. yine tr lerle savaşta bizden istedikleri zaman destekte gönderdik. Anlayacagın söylediklerinin tamamı seni baglayan kişisel kininden kaynaklanan bir durum. hışıl hışıl bizim oyuncumuzdu ve işine gelmeyen sebeplerden dolayı askerini bizim wowa çakan bir elemandı. biz böylelerine vatan haini derken kendisini burada haklı cıkarmaya yönelik söylemleri ile kişisel kininin artarak devam ettiğini görmek zor olmasa gerek. Her neyse anlaşılan senin gazın 1000atlı oyunun tamamen bırakana kadar devam edecek. bu bizi rahatsız edermi ? :) haha

ölü
19-10-2011, 16:29
Başımız sagolsun

cnbc-e
19-10-2011, 21:29

öncelikle başımız sağolsun!!!

Vurucu seninle neredeyse aynı düşünüyor ve aynı olaylarla karşılaşıyoruz.Geçen bir birlik oyuncusu temsilci lazım iyide asker var bakamıyorum deyince hiç istemesemde emeği saygımdan dolayı askerin boşa gitmesine dahayanamadım ben bakayım dedim.nerden demişim hesaba bir girdim hesapta her köyde hem saldırı hem savunma askeri basılmış tüm köylerde tek bir binalık bir yer bile kalmamış bir köyde toplam 3k yaya saldırı askeri bile yok:S merkez ne tarla nede yarım tarla elinde tarla köy olmasına rağmen normal köyü 14-15 yapmış hadi gel sen bu saatten sonra bu hesaptan bişey yap köylerde ticaret merkezi olsa wow için tahıl olur oda yok hemde çok uzak yollasan geri gelene kadar maddeler taşıyor:D

Son olarak 1000atlı ekibinin tüm s8 lerde burada olduğunu wow zamanında öğrendim şaşırdım aynı serverde bu kadar zaman oynamak enteresan bir alışkanlık ve irade olduğunu düşünüyorum.Bunun çok büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum

Ah Ah Ah!! KıllTheDemokraCy theZorba

biyolog1
19-10-2011, 22:36
öncelikle başımız sağolsun!!!

Vurucu seninle neredeyse aynı düşünüyor ve aynı olaylarla karşılaşıyoruz.Geçen bir birlik oyuncusu temsilci lazım iyide asker var bakamıyorum deyince hiç istemesemde emeği saygımdan dolayı askerin boşa gitmesine dahayanamadım ben bakayım dedim.nerden demişim hesaba bir girdim hesapta her köyde hem saldırı hem savunma askeri basılmış tüm köylerde tek bir binalık bir yer bile kalmamış bir köyde toplam 3k yaya saldırı askeri bile yok:S merkez ne tarla nede yarım tarla elinde tarla köy olmasına rağmen normal köyü 14-15 yapmış hadi gel sen bu saatten sonra bu hesaptan bişey yap köylerde ticaret merkezi olsa wow için tahıl olur oda yok hemde çok uzak yollasan geri gelene kadar maddeler taşıyor:D

Son olarak 1000atlı ekibinin tüm s8 lerde burada olduğunu wow zamanında öğrendim şaşırdım aynı serverde bu kadar zaman oynamak enteresan bir alışkanlık ve irade olduğunu düşünüyorum.Bunun çok büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum

Ah Ah Ah!! KıllTheDemokraCy theZorba
yok tüm s8 lerde değil

s7 sonra s9 sonra s8 sonra ts8 ondan öncede karısık birliklerde beraber oldugumuz yönetim vardı. normalde tam kadro ilk organizelerimiz s7 serverda olmuştu. orada 2 olmuştujk. ardından s9 da oynadık orada acık ara lider olduk hatta bir oyuncumuz 2 wow koyu birden aldı. düm wowlar sıfırlanmıstı.
s8 de son ana kadar oyun çekişmeli geçti. s8 de 1000atlı birliği diğer tüm servera karsı oynamıstı. (++) (+-) (-+) ya karsı 1000atlı ve oradada son ana kadar wow kurabilirdik taki araya beyaz birliği girene kadar.

burada ise s7 den beri olan arkadaşlarımızın yanına s9 dan ve s8 den eklediğimiz iyi oyuncularla devam ediyoruz. ayrıca ts8 den yani buradanda iyi arkadaşlar aramıza katıldı.
sonuç olarak aramızdan 4-5 sene boyunca 4-5 kişi eksilsede her serverda enaz 10 çok iyi oyuncular kazandık. mesela geçen s8 den wow kuran birliğin iyi oyuncularından inarslan ve ekibi bu sene bizimle beraberler.

mmintaz
20-10-2011, 21:57
b
en cevap vereyim sana. 5 senedir aynı oyuncu kadrosuyla oynuyoruz bu ilk hipotezini çürütüyor. aramıza yeni katılanlar oluyor. bizim hesaplarımız nettir. her saldırı fake dahi olsa tek bir koordinasyon merkezinden çıkar buna uymayanları sert şekilde uyarırız. 5 senlik kadromuz bizim yönetim anlayışımız bildiği için her serverda bizimle beraber oynarlar. aramıza yeni katılan arkadaşlardan uyumsuz olanlar birer birer elenirler uyum gösterenlerde bir sonraki server yine bizimle olurlar. mesela geçen serverdan apache birliği başkanı bu serverda gazoz birliği adında oynuyor ve müthiş bir diyalogumuz var. yine eski 1000atlı maxwell bizlerin burada oldugunu bilmeden hesap açtı bölgesi farklı oldugu için sahra birlikleri ismini aldılar. -+ daki bir birliğimizi onlara verdik. yine tr lerle savaşta bizden istedikleri zaman destekte gönderdik. Anlayacagın söylediklerinin tamamı seni baglayan kişisel kininden kaynaklanan bir durum. hışıl hışıl bizim oyuncumuzdu ve işine gelmeyen sebeplerden dolayı askerini bizim wowa çakan bir elemandı. biz böylelerine vatan haini derken kendisini burada haklı cıkarmaya yönelik söylemleri ile kişisel kininin artarak devam ettiğini görmek zor olmasa gerek. Her neyse anlaşılan senin gazın 1000atlı oyunun tamamen bırakana kadar devam edecek. bu bizi rahatsız edermi ? :) haha

Öncelikle hepimizin başısağolsun..

Bu laflara diyeceğim bir çok cümlem var..Öncelikle Benim 1000atlı ya karşı sempatim ve samimiyetim -BEYOĞLU- yani Aziz abiden dolayıydı..Onun haricinde benim için 1000atlı anlamsız, çıkarını gözeten dosluk peşinde koşmayan bir mercidir... Bu serverda da -/- de hesap açacak olsaydım Aziz abi için açardım başkası için değil..
Ben hiçbir zaman 1000atlı catısında olmadım olmamda..Sadece geçen yılın son zamanlarında karşılıklı yardımlaşmamız oldu.. Ben birliğim tarafından dışlandığımda size 1 1/2 asker yetiştirme+çılgın tılsım+Eşşiz asker yollama tılsımı verdim bunun karşılığında sizler savunma attınız o kadar...Attığınız savunamda zaten rakip oyuncuların savunmasını kestiğinden çift yönlü kazanc sağladınız... Yani bu serverda -beyoğlu- hesabı sildiğinde benimde kafamdan 1000atlı silinmiştir...

O yüzden sağda solda sizin birlik üyesi oldugumu yada sahra lar 1000atlı oalcak saçmalığını kullanmazsanız sevınırım...
1000atlı SAHRA olur SAHRA lar 1000atlı olmaz bu iş bu kadar basittir...

2. Mevzu ise:Bu serverdaki hedefim TR yada SANCAK birliklerine wow kurdurmamak ve yapabilirsek 100. sevıyede wowu kurmaktı amacımız..Ama biz zeki varlıklarız..2 bölge ile savaşmış biz wow kuramazsak emin olun kimseyle savaşmamış 1000atlıyada wow kurdurmucaz...

İyi oyunlar Müjdat..

biyolog1
20-10-2011, 22:13

Bu laflara diyeceğim bir çok cümlem var..Öncelikle Benim 1000atlı ya karşı sempatim ve samimiyetim -BEYOĞLU- yani Aziz abiden dolayıydı..Onun haricinde benim için 1000atlı anlamsız, çıkarını gözeten dosluk peşinde koşmayan bir mercidir... Bu serverda da -/- de hesap açacak olsaydım Aziz abi için açardım başkası için değil..
Ben hiçbir zaman 1000atlı catısında olmadım olmamda..Sadece geçen yılın son zamanlarında karşılıklı yardımlaşmamız oldu.. Ben birliğim tarafından dışlandığımda size 1 1/2 asker yetiştirme+çılgın tılsım+Eşşiz asker yollama tılsımı verdim bunun karşılığında sizler savunma attınız o kadar...Attığınız savunamda zaten rakip oyuncuların savunmasını kestiğinden çift yönlü kazanc sağladınız... Yani bu serverda -beyoğlu- hesabı sildiğinde benimde kafamdan 1000atlı silinmiştir...

O yüzden sağda solda sizin birlik üyesi oldugumu yada sahra lar 1000atlı oalcak saçmalığını kullanmazsanız sevınırım...

2. Mevzu ise:Bu serverdaki hedefim TR yada SANCAK birliklerine wow kurdurmamak ve yapabilirsek 100. sevıyede wowu kurmaktı amacımız..Ama biz zeki varlıklarız..2 bölge ile savaşmış biz wow kuramazsak emin olun kimseyle savaşmamış 1000atlıyada wow kurdurmucaz...

İyi oyunlar Müjdat..
bende bir düzeltme yapayım 1000atlı asla sahra olmaz bunu b,liyor olmalısın :)
bişey daha biliyorsundur umarım bu serverda sov yapacagımızı az cok tahmin ediyorsundur. ben kısaca sunu diyebilirim tüm bölgelere karsı savasacak aynı zamanda wow kuracak altyapıya sahibiz bence bunuda biliyorsun :)
birde katılmadıgım bir noktaya geleyim. gazoz birliklerinde dino ile konusursan daha iyi olur dostlugu onlar anlatsın sizlere çıkar üzerine bir birlikmi değilmi en iyi onlar size belirtir. geçen sene apache birliğine 1000atlının karsılıksız dostlugunu görmezden gelirsen boş konusmus olursun. he sunuda söyleyeyim sahra wow bir müddet daha seviye basarsa elbette tabana indirmekte bizim görevimizdir bu sadece sahra değil tüm wowlar için geçerlidir. mesela dün mukavemet askerlere yer acmak için sahra wowa saldırdı maksat az da olsa savunma kemekti. hiç bir şekilde wow saldırısı değil sadece ayagınızı denk alın ve bizi unutmayın cagrısıydı. eminim buradaki çığırtkanlığının ilk sebebide 1000atlının size uyarı göndermesiydi :) seni anlıyorum ama sunuda ifade etmelisin tr ler saldırırken sizin oyuncunuza savunma gönderen 1000-71 birliğiydi. bana oradaki menfaatimizin ne olabileceğinide acıklarmısın ?

Laplece'nSeytani
20-10-2011, 23:35
bende bir düzeltme yapayım 1000atlı asla sahra olmaz bunu b,liyor olmalısın :)
bişey daha biliyorsundur umarım bu serverda sov yapacagımızı az cok tahmin ediyorsundur. ben kısaca sunu diyebilirim tüm bölgelere karsı savasacak aynı zamanda wow kuracak altyapıya sahibiz bence bunuda biliyorsun :)
birde katılmadıgım bir noktaya geleyim. gazoz birliklerinde dino ile konusursan daha iyi olur dostlugu onlar anlatsın sizlere çıkar üzerine bir birlikmi değilmi en iyi onlar size belirtir. geçen sene apache birliğine 1000atlının karsılıksız dostlugunu görmezden gelirsen boş konusmus olursun. he sunuda söyleyeyim sahra wow bir müddet daha seviye basarsa elbette tabana indirmekte bizim görevimizdir bu sadece sahra değil tüm wowlar için geçerlidir. mesela dün mukavemet askerlere yer acmak için sahra wowa saldırdı maksat az da olsa savunma kemekti. hiç bir şekilde wow saldırısı değil sadece ayagınızı denk alın ve bizi unutmayın cagrısıydı. eminim buradaki çığırtkanlığının ilk sebebide 1000atlının size uyarı göndermesiydi :) seni anlıyorum ama sunuda ifade etmelisin tr ler saldırırken sizin oyuncunuza savunma gönderen 1000-71 birliğiydi. bana oradaki menfaatimizin ne olabileceğinide acıklarmısın ?

Suç sizde "yılanın başını küçükken eziceksin" diye boşuna dememişler.Yardım etmek yerine ezseydiniz bunları böyle nankörlük edemezlerdi ama oncekı yorumları okuyorum o arkadasın hep yaptıgı seylermıs bunlar :)

cnbc-e
21-10-2011, 00:19
yok tüm s8 lerde değil

s7 sonra s9 sonra s8 sonra ts8 ondan öncede karısık birliklerde beraber oldugumuz yönetim vardı. normalde tam kadro ilk organizelerimiz s7 serverda olmuştu. orada 2 olmuştujk. ardından s9 da oynadık orada acık ara lider olduk hatta bir oyuncumuz 2 wow koyu birden aldı. düm wowlar sıfırlanmıstı.
s8 de son ana kadar oyun çekişmeli geçti. s8 de 1000atlı birliği diğer tüm servera karsı oynamıstı. (++) (+-) (-+) ya karsı 1000atlı ve oradada son ana kadar wow kurabilirdik taki araya beyaz birliği girene kadar.

burada ise s7 den beri olan arkadaşlarımızın yanına s9 dan ve s8 den eklediğimiz iyi oyuncularla devam ediyoruz. ayrıca ts8 den yani buradanda iyi arkadaşlar aramıza katıldı.
sonuç olarak aramızdan 4-5 sene boyunca 4-5 kişi eksilsede her serverda enaz 10 çok iyi oyuncular kazandık. mesela geçen s8 den wow kuran birliğin iyi oyuncularından inarslan ve ekibi bu sene bizimle beraberler.

baya yer gezmişsiniz
kısaca bende anlatatım istersen özelden resimleride yollarım videoda var..
biz (burada ekibin 5/1 bile yok)3 server geçirdik hepsinde wow kurduk hepsinde tüm server bize geldi son oynadığımız serverde bizim wow 100 ken diğerleri 0 dı:D
bide bir kişi 2 wow almış dedin ya bulabilirsem onuda yollarım sana bir kişi 4 wow köyü aldı 2 si oyunun başında 2si savunma varken:D
Anlattıklarında anladığın ve tılsımların dağılımından anladığım kadarıyla baya ordu var elinizde bu iyi bişey ama bunları iyi kullanmakta lazım zamanında kullanamazsan çok ordu olsada işe yaramayabilir

son söz bu oyunun gerçek amacını yakalamışsınız kazanmak kaybetmek sizin için bu kadar önemli olmamalı

*serdar*
21-10-2011, 00:33
yok tüm s8 lerde değil

buraya ufak bi düzeltme yapayım ulaş :)
tüm servera karşı oynadık diyorsunda sadece bizimle server başından sonuna kadar savaştınız,beyaz birliği bir kere geldi oda yanılmıyorsam 1000-6 birliğine daldı yani bir kere geldi devamı gelmedi,
onun haricinde -/+ dan ve +/+ dan savaş olucak şekilde bi saldırı geldiğini hatırlamıyorum,
he wow zamanı gelen saldırıları diyorsan buda gayet normal,beyoğlu wow u en tepedeydi ve saldırı almasıda gayet doğal,
bence hatayı yani nerde yanlış yaptıkta wow u alamadık diye kendinize sormalısınız,ordularınızı çok yanlış yerlere kullandıınız,örneğin kanjinin ordusu,ve bunun gibi çok iyi orduları yanlış wowumuzda kullandınız,
beyaz birliğine gelirsek,asi lerle olan savaşlarında gerçekten çok yıprandılar,asi birliğini egale ettiler ama kendileride ve önemli ordularıda bu savaşta telef oldu,ama yinede güçlü sayılacak ve wow da seviye alabilecek orduları yolladılar tabi zaman hatası,yanılmıyorsam 10-15 dk bi gecikme oldu,yani oyunun bitiş saatinden sonra geliyordu ordular,şuda var bunu inan tüm samimiyeimle sölüyorum wow dan seviye alınsaydı bile elimizde ciddi sayılcak ordular vardı ki oyun bitiminde elde patlayan ordular forumda paylaşıldı,

s8 in ev sahibiyiz diyebiliriz zira 3 senedir ben s8 de oynadım,ilk s8 de hakan başkanın birliği ile benim birlik rakipti,2.ve 3.dönem s8 de beraber hareket edip SON birliğini kurduk ve wow u da hiç kaybetmedik.
geçen sene SON birliğinde çok iyi işler yapan server saldırı 1.vuruju,yine oyun bilgisi ve oyunculuğu ile inarslan geçen sene birlik başkanlarımızdan çayköy bünyamin,sizlerle oynuyor,benim bildiğim bunlar,bu 3 lüden ciddi ordular bekliyorum :)

gelecek sene normal server olursa kim bilir belkide ekip olarak tekrar bir araya geliriz,ve yine güzel ve zevkli bir savaş yaşatırız servera.
sevgiler
saygılar

cnbc-e
21-10-2011, 00:46
Şimdi biz dışarıdan gelenler için bir, genel bir açıklama yapsa daha iyi olurdu ben hepsini okudum ve anladığımı sanıyorum.Demek burada eskiden beraber oynamış ekiplerden rakipler olması çok ilginç geldi bana

serdar'ın yaptığı yorum benim söylediklerimi destekliyor dediğim gibi çok ordu olması yeterli değil doğru zamanda doğru şekilde kullanılması lazım

*serdar*
21-10-2011, 01:06
Şimdi biz dışarıdan gelenler için bir, genel bir açıklama yapsa daha iyi olurdu ben hepsini okudum ve anladığımı sanıyorum.Demek burada eskiden beraber oynamış ekiplerden rakipler olması çok ilginç geldi bana

serdar'ın yaptığı yorum benim söylediklerimi destekliyor dediğim gibi çok ordu olması yeterli değil doğru zamanda doğru şekilde kullanılması lazım

s8 serverı herzaman çok iyi geçmiştir,taki bu seneye kadar,kısaca s8 SON birliğini anlatmaya çalışırsam deminde dediğim gibi ilk s8 de rakip olan 2 birliğin birleşmesinden 2.dönem s8 de SON birliği ortaya çıkmıştır,+/- bölgesi merkezli -/+ bölgesindede SON -/+ olarak.
2.dönem s8 de islandın başını çektiği -/- Bölgesi DARK birliğine karşı mücadele verdik,ve çok büyük bi farkla wow u kazandık,
3.dönem 1000 atlı birliği geldi misafir olarak,daha serverın başında anlaşmazlıktan dolayı savaş başladı ve server bitene kadar devan etti 1-2 aylık bi ateşkes dönemi oldu sadece.

bu sene oyun hiç tad vermedi açıkçası,t4 den dolayı,savaşlar bana göre savaş değil sadece gidip gelme,bi oyuncuyu yıkmak istiyorsanız merkezini tamamen yıkmalısınız yani yerle bir edildi raporunu almalısınız,ama t4 de bunu yapmak çok zor,çünkü sıralı saldırı atma ve özellikle fake atmadaki saçmalık bunu engelliyor.

iyi kötü bi wow dönemine girdik,anlaşılan o ki wow larda savunmanın pek bi önemi kalmamış,yani oyunu kazanan taraf savunması ile değil,bence elindeki saldırı ordularını zamanında ve akıllıca kullanan ekip olucaktır.geçen sene 1000 atlı bunu yapamadı bence ve kaybetti.

cnbc-e
21-10-2011, 10:03
s8 serverı herzaman çok iyi geçmiştir,taki bu seneye kadar,kısaca s8 SON birliğini anlatmaya çalışırsam deminde dediğim gibi ilk s8 de rakip olan 2 birliğin birleşmesinden 2.dönem s8 de SON birliği ortaya çıkmıştır,+/- bölgesi merkezli -/+ bölgesindede SON -/+ olarak.
2.dönem s8 de islandın başını çektiği -/- Bölgesi DARK birliğine karşı mücadele verdik,ve çok büyük bi farkla wow u kazandık,
3.dönem 1000 atlı birliği geldi misafir olarak,daha serverın başında anlaşmazlıktan dolayı savaş başladı ve server bitene kadar devan etti 1-2 aylık bi ateşkes dönemi oldu sadece.

bu sene oyun hiç tad vermedi açıkçası,t4 den dolayı,savaşlar bana göre savaş değil sadece gidip gelme,bi oyuncuyu yıkmak istiyorsanız merkezini tamamen yıkmalısınız yani yerle bir edildi raporunu almalısınız,ama t4 de bunu yapmak çok zor,çünkü sıralı saldırı atma ve özellikle fake atmadaki saçmalık bunu engelliyor.

iyi kötü bi wow dönemine girdik,anlaşılan o ki wow larda savunmanın pek bi önemi kalmamış,yani oyunu kazanan taraf savunması ile değil,bence elindeki saldırı ordularını zamanında ve akıllıca kullanan ekip olucaktır.geçen sene 1000 atlı bunu yapamadı bence ve kaybetti.

Teşekkür ederim serdar senine aynı düşünüyoruz oyun anlayışımızda aynı gözüküyor beraber oynmak isterdim açıkcası.Senin anlattıklarınla çelişen bir nokta var yada ben bunu anlayamadım.Biyolog 3 server dir s8 e damga vurduklarını yazmış ama sen onun sizden olmadığını misafir olarak geldiğini söylüyorsun yanlış mı anlamışım.Bu versiyonda herçey altına endekli olmuş eğer altın varsa bir hesap 3 hatta 4 ordu aynı anda çıkarabilir çok fazla + bonus var ordular çok büyük olmasada çok sayıda ordu olacağı kesin.

*serdar*
21-10-2011, 10:32
Teşekkür ederim serdar senine aynı düşünüyoruz oyun anlayışımızda aynı gözüküyor beraber oynmak isterdim açıkcası.Senin anlattıklarınla çelişen bir nokta var yada ben bunu anlayamadım.Biyolog 3 server dir s8 e damga vurduklarını yazmış ama sen onun sizden olmadığını misafir olarak geldiğini söylüyorsun yanlış mı anlamışım.Bu versiyonda herçey altına endekli olmuş eğer altın varsa bir hesap 3 hatta 4 ordu aynı anda çıkarabilir
çok fazla + bonus var ordular çok büyük olmasada çok sayıda ordu olacağı kesin.

yoo biyolog un 3 senedir s8 e damga vurduk yazısını göremedim ben,tam tersi 3 senedir s8 e damga vuran bizleriz :) 1000 atlı birliği geçen sene geldi s8 e,geçen seneki kadroları bu senekinden daha iyiydi.özellikle 1000-6 ve 1000-3 birlikleri çok iyi oyun çıkardılar.
geçen sene ilk geldikleri için s8 e misafir diyoruz :)bu sene misafir değiller yani :) ama sanırım artık hep s8 de -/- bölgesinde oynucaklarmış galiba.

s8 de ilk defa +/- bölgesi 3 birliğe bölündü,ustalar ve gazoz birlikleri ile oyun başında iyi bir diplomasi ile tek çatı altında olunabilseydi şuan wow da en iddialı bölge +/- bölgesi olurdu.

bu arada sayın CNBC-E siz hangi servardasınız,şuan s8 de oynuyormusunuz

cnbc-e
21-10-2011, 10:44
yoo biyolog un 3 senedir s8 e damga vurduk yazısını göremedim ben,tam tersi 3 senedir s8 e damga vuran bizleriz :) 1000 atlı birliği geçen sene geldi s8 e,geçen seneki kadroları bu senekinden daha iyiydi.özellikle 1000-6 ve 1000-3 birlikleri çok iyi oyun çıkardılar.
geçen sene ilk geldikleri için s8 e misafir diyoruz :)bu sene misafir değiller yani :) ama sanırım artık hep s8 de -/- bölgesinde oynucaklarmış galiba.

s8 de ilk defa +/- bölgesi 3 birliğe bölündü,ustalar ve gazoz birlikleri ile oyun başında iyi bir diplomasi ile tek çatı altında olunabilseydi şuan wow da en iddialı bölge +/- bölgesi olurdu.

bu arada sayın CNBC-E siz hangi servardasınız,şuan s8 de oynuyormusunuz

Anladım şimdi olayı.ben seyyah misali bir orada bir burada takılıyorum ekip olarak ZORBA ekibinde nacizene bişeyler yapmaya çalışmışlığım var.
Ne yazık ki bu oyunu artık kimsenin hatırlamadığı zamanlarda başladım.İlk İlk s1 de ADA birliği ile wow kurmuştuk o zaman kendi birliğimiz vardı sonra safasa başkanla anlaşarak onlarla wow kurduk ondan sonra Zorba s9 s15 s6 son olarakta yeni versiyonu deneyelim dedik ama hiç sarmadı zaten oynamayacaktım bu versiyonu hayatta oynamam

Vurucu
21-10-2011, 10:49
Herkezde bi damga merakıdır gidiyor :)
Bu oyunu damga vurmak için oynuyorsanız alın elinize bi damga bi kağıt vurun vurabıldıgınız kadr...

Bu serverda damga falan vurulmaz çünkü oyun ortada,farmville den farksız artık eski oyunlar bitti sanıyorum eski çekişmeli oyunları bidaha göremicez...

Yıllardır buralarda olupta yeni versiyonu deniyenlerin birdaha bu oyunu oynayacaklarını sanmıyorum..

Sağolsun yöneticiler hem bizi bu hastalıktan kurtardılar böyle yaparak hemde birçok oyuncusunu kaybetti
Tebrikler:)

cnbc-e
21-10-2011, 10:53
Bu oyunu damga vurmak için oynuyorsanız alın elinize bi damga bi kağıt vurun vurabıldıgınız kadr...

Bu serverda damga falan vurulmaz çünkü oyun ortada,farmville den farksız artık eski oyunlar bitti sanıyorum eski çekişmeli oyunları bidaha göremicez...

Yıllardır buralarda olupta yeni versiyonu deniyenlerin birdaha bu oyunu oynayacaklarını sanmıyorum..

Sağolsun yöneticiler hem bizi bu hastalıktan kurtardılar böyle yaparak hemde birçok oyuncusunu kaybetti

aynen katılıyorum gerçi ben zaten bırakmıştım yeni versiyon diye hesap devir aldık ama iyikide almışız bidaha kesinlikle oynamam bu sayede:D

*serdar*
21-10-2011, 11:06

aynen öle,t4 versiyonu olduğu sürece savaş filan hikaye olur artık :) zaten amaçlarıda buydu,ne kadar çok oyuncu o kadar çok para demekti,t4 versiyonu birazda oyunu pek bilmeyen oyuncular için yapılmış,amaç oyun başında yağma olmayıp,hesabı sildirmemek :)

cnbc-e
21-10-2011, 11:17
aynen öle,t4 versiyonu olduğu sürece savaş filan hikaye olur artık :) zaten amaçlarıda buydu,ne kadar çok oyuncu o kadar çok para demekti,t4 versiyonu birazda oyunu pek bilmeyen oyuncular için yapılmış,amaç oyun başında yağma olmayıp,hesabı sildirmemek :)

iyide oyunu bilmeyenler para kazandırmazki bilen kazandırır.Bilen altın alıp npc yapar daha oyunun başından beri tahılı npc yaparak verdiğimiz altın yetmez mi?Kaç tane oyunu bilmeyen adam tarlaları oyunun başında hemen kasıp yan köyden ordu basmaya başlar?
ben foruma baktım bu kadar olumsuz yorum olmasına rağmen yinede yeni sürüm serverlerin yenileri açılıyor neden acaba?

Vurucu
21-10-2011, 11:28
iyide oyunu bilmeyenler para kazandırmazki bilen kazandırır.Bilen altın alıp npc yapar daha oyunun başından beri tahılı npc yaparak verdiğimiz altın yetmez mi?Kaç tane oyunu bilmeyen adam tarlaları oyunun başında hemen kasıp yan köyden ordu basmaya başlar?
ben foruma baktım bu kadar olumsuz yorum olmasına rağmen yinede yeni sürüm serverlerin yenileri açılıyor neden acaba?
Kahramanın giysilerinde dönen paralar yeter.Yeni bi ürün çıkıyor 100,000 gümüşe gidiyor.Oyunu bilmeyen adam kahraman kasıyor dikkat ettiyseniz ilk 3 ay sonunda kahramanlar oldu 100 level saldırganlık puanına bakıosun yok savunma yok.FErmanlara verılen paranın haddi hesabı yok.
Çoluk çocukla oynayınca serverda kapanmaz sürekli kahramana bişeyler alırlar

cnbc-e
21-10-2011, 13:31
Kahramanın giysilerinde dönen paralar yeter.Yeni bi ürün çıkıyor 100,000 gümüşe gidiyor.Oyunu bilmeyen adam kahraman kasıyor dikkat ettiyseniz ilk 3 ay sonunda kahramanlar oldu 100 level saldırganlık puanına bakıosun yok savunma yok.FErmanlara verılen paranın haddi hesabı yok.
Çoluk çocukla oynayınca serverda kapanmaz sürekli kahramana bişeyler alırlar

Evet oyunun oyuncunun değeri azaldı parası olan altın alan görüntü olarak bişeyler yapıyor.Gerçi sonunda işi yine bilenler hallediyor ama bilenlere hiç yardımı olmuyor bu versiyonun.Yağmalama listesi var onunla kolay yağma yapacaksın ama natarlar bile sürekli asker üretiyorlar yağmadan aldığın madde kaybettiğin askeri karşılamıyor.Ben son zamanlarda nerde 1 asker bile ölse köyü 0 lıyorum nasıl olsa madde gelmiyor:D

bence en büyük hatalardan biri wowda tahılın 1-1 olması ve wow ların bölgelerde olmaması yanlışmıyım?

Vurucu
21-10-2011, 13:40
Evet oyunun oyuncunun değeri azaldı parası olan altın alan görüntü olarak bişeyler yapıyor.Gerçi sonunda işi yine bilenler hallediyor ama bilenlere hiç yardımı olmuyor bu versiyonun.Yağmalama listesi var onunla kolay yağma yapacaksın ama natarlar bile sürekli asker üretiyorlar yağmadan aldığın madde kaybettiğin askeri karşılamıyor.Ben son zamanlarda nerde 1 asker bile ölse köyü 0 lıyorum nasıl olsa madde gelmiyor:D

bence en büyük hatalardan biri wowda tahılın 1-1 olması ve wow ların bölgelerde olmaması yanlışmıyım?

Bize göre hatadır.Onlara göre değildir...

Wow dönemi 40 gün önce başladı.40 gün oluncada oyuncu başına köy sayısı 2-3 köy normalden eksik oluyor buda birlik geneline vuruldugu zaman korkunç derecede rakamlar ortaya çıkıyor.
Yani şöyle bi hesaplama yaparsak
500 hesaplı bir biliği baz alırsak;
500 hesap*3 köy=1500 köy
her köy ortalama 1000 tahıl uretse
1500*1000=1,500,000 tahıl
saatlik 1,5 mılyon tahıl kaybı var genel uretıme de vurursan yaklasık saat basına 6-7 mılyon cıvarı ham zararı

Bana göre en buyuk zarar wowun erken acılması ve oyuncuların bilinçsiz olması,yani yine herşey bana göre oyuncuda bitiyor.
Birde wowdakı askerler kendı tahıllarını yıyınce eğlence ozmn başlıyor :)

yusfur
21-10-2011, 14:41

İyi oyunlar Müjdat..

senin bu yazını okuyanda senin gecen serverde yaptıklarını haklı sanacak.
dur sana bir hatırlayayım.
birligin tarafından dışlanmışsın.sebebini ben söyleyeyim birlik başkanın indirmek,yerine geçmek.denemeye kalktın ve arkadaşım dediğin hiç bir arkadaşın senin yanında olmadı.sen ve multi köylerinle (malboroman)birlikten ayrıldın.Kasapları menfaatın uğruna sattın(kasap birliği başkanı olan arkadaş askere gidince yaptın.sonra o arkadaş senin hakında forumda birşeyler yazmıştı, hatırlarsan )elindeki tılsımları 1000Atlı birliğine vererek kendini kurtarmak istedin. tılsımları verdin ama kendini kurtarmadın.birlik başkanı seni dışalmışsa sen tüm askerlerinle ona gideydin.ama yemedi bunu bile yapmadın.yakın olan birlik arkadaşlarına saldırdın.ne oldu sonunda hesabını sildin ve çıktın gittin. senin yapacağın işler hep dalaver.
bu serverin başında yazdım sen o birliğin başına dalavereler çevirerek geçersin dedim ve dediğimde oldu.başkan oldun.

ilerleyen günlerde görecegiz kendini kurtarmak için kimlerin yanına gidecen ve o birlik arkadaşların menfaatlerin uğruna satacaksın.seni 1000Atlıda tanıyor, sonlarda.
kendini oraya buraya kıvrandırma sen wow kuramazsın.ançak dalavere işler yaparsın müdat efendi.

cnbc-e
21-10-2011, 21:01
Bize göre hatadır.Onlara göre değildir...

Wow dönemi 40 gün önce başladı.40 gün oluncada oyuncu başına köy sayısı 2-3 köy normalden eksik oluyor buda birlik geneline vuruldugu zaman korkunç derecede rakamlar ortaya çıkıyor.
Yani şöyle bi hesaplama yaparsak
500 hesaplı bir biliği baz alırsak;
500 hesap*3 köy=1500 köy
her köy ortalama 1000 tahıl uretse
1500*1000=1,500,000 tahıl
saatlik 1,5 mılyon tahıl kaybı var genel uretıme de vurursan yaklasık saat basına 6-7 mılyon cıvarı ham zararı

Bana göre en buyuk zarar wowun erken acılması ve oyuncuların bilinçsiz olması,yani yine herşey bana göre oyuncuda bitiyor.
Birde wowdakı askerler kendı tahıllarını yıyınce eğlence ozmn başlıyor :)
Ben bunu hiç hesaplamamıştım.gerçekten bu açıdanda çok dezavantajlı olmuş bu sürüm.En zor olan tahılı ayarlamak çok uzaktan wow köyüne yollayınca satıcı sıkıntısı oluyor boşluk olunca askerler ölüp senin dediğin gibi kendi tahılıyla yaşamaya başlıyor :D

oyuncu isminde aynı mı?

Vurucu
21-10-2011, 21:08
Ben bunu hiç hesaplamamıştım.gerçekten bu açıdanda çok dezavantajlı olmuş bu sürüm.En zor olan tahılı ayarlamak çok uzaktan wow köyüne yollayınca satıcı sıkıntısı oluyor boşluk olunca askerler ölüp senin dediğin gibi kendi tahılıyla yaşamaya başlıyor :D

oyuncu isminde aynı mı?

MEsafeyi akış sağlandıktan sonra aşarsın,aslında merkezde olmasının bi avantajı var zaten bana görede tek avantajı.
Wowa pazarcı mesafesi bakımından 1 saat ile 30 saate kadr pazarcı bulabılrsın herkes uzerıne dusen gorevı yaparsa wow bakıcıları sayesınde 30 saatlık tahıl akısı duzenlenebılr ama bolgenın ıcınde olsa en uzak pazarcılar 20 saat wardır oda seyrektır bundada 20 saatlık bı akıs duzenlenebılr.
Oyuncu ismim Karia

cnbc-e
21-10-2011, 21:31
MEsafeyi akış sağlandıktan sonra aşarsın,aslında merkezde olmasının bi avantajı var zaten bana görede tek avantajı.
Wowa pazarcı mesafesi bakımından 1 saat ile 30 saate kadr pazarcı bulabılrsın herkes uzerıne dusen gorevı yaparsa wow bakıcıları sayesınde 30 saatlık tahıl akısı duzenlenebılr ama bolgenın ıcınde olsa en uzak pazarcılar 20 saat wardır oda seyrektır bundada 20 saatlık bı akıs duzenlenebılr.
Oyuncu ismim Karia

Evet burada sana katılmıyorum zaten oyunu oynayan adam wow a tahıl atar sadece hesap olsun diye olna hesaplar tahılı yollamaz yollasada uzak olduğu için ayarlama yapamaz.
Ben hesap gezdim adamda ne satıcı var ne asker ama wow a tahılda yollamıyor ben yollayayım dedim adam bozuldu herhalde çok uzakya satıcıları köyde görmeyince üzülmüştür:D
Yakın olsa satıcı sıkıntısı olmadığı için daha çok insan yollar yada bana öyle geliyor

mmintaz
23-10-2011, 00:12
senin bu yazını okuyanda senin gecen serverde yaptıklarını haklı sanacak.
dur sana bir hatırlayayım.
birligin tarafından dışlanmışsın.sebebini ben söyleyeyim birlik başkanın indirmek,yerine geçmek.denemeye kalktın ve arkadaşım dediğin hiç bir arkadaşın senin yanında olmadı.sen ve multi köylerinle (malboroman)birlikten ayrıldın.Kasapları menfaatın uğruna sattın(kasap birliği başkanı olan arkadaş askere gidince yaptın.sonra o arkadaş senin hakında forumda birşeyler yazmıştı, hatırlarsan )elindeki tılsımları 1000Atlı birliğine vererek kendini kurtarmak istedin. tılsımları verdin ama kendini kurtarmadın.birlik başkanı seni dışalmışsa sen tüm askerlerinle ona gideydin.ama yemedi bunu bile yapmadın.yakın olan birlik arkadaşlarına saldırdın.ne oldu sonunda hesabını sildin ve çıktın gittin. senin yapacağın işler hep dalaver.
bu serverin başında yazdım sen o birliğin başına dalavereler çevirerek geçersin dedim ve dediğimde oldu.başkan oldun.

ilerleyen günlerde görecegiz kendini kurtarmak için kimlerin yanına gidecen ve o birlik arkadaşların menfaatlerin uğruna satacaksın.seni 1000Atlıda tanıyor, sonlarda.
kendini oraya buraya kıvrandırma sen wow kuramazsın.ançak dalavere işler yaparsın müdat efendi.

Senın oyuncu adını sonunda buldum: kuyrukacısı :D

cnbc-e
23-10-2011, 00:49
Senın oyuncu adını sonunda buldum: kuyrukacısı :D
ben baktım ts8 de oloe bir oyuncu yoktur diyor hesap silmiş olmasın:D

Vurucu
23-10-2011, 01:14
Adam hikaye anlatır gbi yazmış ne kadrı hayal ürünü ne kadrı gerçek tabiki bilinmez anca olayın kahramanları bilir :)

karayelken
23-10-2011, 03:00
Magazin haberlerine geçmiş burası:)

ölü
23-10-2011, 13:05
rapor yok mu rapor:)))

cnbc-e
23-10-2011, 14:04
Adam hikaye anlatır gbi yazmış ne kadrı hayal ürünü ne kadrı gerçek tabiki bilinmez anca olayın kahramanları bilir :)

işte sorunda burada olayın kahramanları denecek olanlar bile gerçek kısımlarını bulamayınca sıkıntı oluyor:D

rapor yok mu rapor:)))

yok ne raporu saldırı yapmıyoruz wow köylerine 97 olmadan kimse kimseye saldırı atmayacak ole anlaştık:D

çavuş aga
23-10-2011, 14:15
beyler şu şunu yapmış bu bunu yapmışı bırakalım bence , oyun hakkında konuşalım yazalım rapor koyalım, bu yazıların kimseye faydası yok , herkes oyununu oynasın daha zevk alırız oyundan , okuyorum forumu yarısından çoğu laf sokma sen şusun ben busun vs vs ....

mmintaz
23-10-2011, 16:24

Daha önce s8 de oynamıs böyle bir oyuncu bile yok :)
Her oynadıgım serverda bunu yazar sonra 1 ay ortadan kaybolur :)
Sonra aynı şeyi bidaha yazar :D

mmintaz
23-10-2011, 16:28

Reklamın iyisi kötüsü olmaz demişler :)

cnbc-e
23-10-2011, 17:13
Daha önce s8 de oynamıs böyle bir oyuncu bile yok :)
Her oynadıgım serverda bunu yazar sonra 1 ay ortadan kaybolur :)
Sonra aynı şeyi bidaha yazar :D

desene hayranın var,kıskandım seni:D

bu aralar sana saldırı olur herhalde o zaman raporda koyulur

çavuş aga
23-10-2011, 18:51
http://travian-reports.net/tr/report/4827982453f

s (http://travian-reports.net/tr/report/4827982453f)aldırı askerinin kesilmesi açısından güzel bir rapor , kesen arkadaşımı tebrik ediyorum....

cnbc-e
23-10-2011, 21:08
http://travian-reports.net/tr/report/4827982453f

s (http://travian-reports.net/tr/report/4827982453f)aldırı askerinin kesilmesi açısından güzel bir rapor , kesen arkadaşımı tebrik ediyorum....

Evet mancınıklara acıdım.Asker basılır basılmasınada mancınık çıkmaz malum büyük tamirhane yok.
Gerçi bu serverde wow uzun sürecek diyorlar o zamana mancınkta çıkabilir...

İLizaRow
23-10-2011, 23:45
Yakında buradan bütün serverin ilgisini cekecek önemli bir bilgilendirme yapacagız...

mmintaz
23-10-2011, 23:47
Yakında buradan bütün serverin ilgisini cekecek önemli bir bilgilendirme yapacagız...

ne kadar yakın az mı cok mu :)
butun serverda merakla beklıyor :)

biyolog1
24-10-2011, 00:00
tahmin ettiğim açıklama ise toplu bir eylem planınız var..

mmintaz
24-10-2011, 00:10
tahmin ettiğim açıklama ise toplu bir eylem planınız var..

nedir? tahmın ettıgın acıklama?

karayelken
24-10-2011, 00:11
müjdat başkan ben ilizarow a ısrar ettım ama yok olmaz boşver dedi...ama dayanamayıp soracam.. YAZI mı TURA mı

mmintaz
24-10-2011, 00:12
müjdat başkan ben ilizarow a ısrar ettım ama yok olmaz boşver dedi...ama dayanamayıp soracam.. YAZI mı TURA mı

dik :)
neye yazı mı tura mı?
tura olsun orada atamız var en azından onun yuzunu görebiliriz :D

karayelken
24-10-2011, 00:13
valla inş atanın yüzünü görursun yoksa çok zevkli olacak:D:D

mmintaz
24-10-2011, 00:15
valla inş atanın yüzünü görursun yoksa çok zevkli olacak:D:D

Zevk tam bize göre merak etme :)
neymiş bi de bakalım..

karayelken
24-10-2011, 00:16
2 gün içinde gerekli açıklama yapılacak merak etmeyin...

mmintaz
24-10-2011, 00:18
2 gün içinde gerekli açıklama yapılacak merak etmeyin...

İlizarow a da dediğim gibi boş gündem yaratma polemıklerı bunlar :)
Neyse fos cıktı bu mesajda :D

arcmrt21
24-10-2011, 00:18
Arkadaşlar VAN daki deprem için binlerce kişi sokakta ve VAN bolgesinin kışını bilenler bilir hatta şu mevsimde bile -(eksi)lerdedir oralar... lutfen yardımlarınızı esirgemeyin ve etrafa duyurmayı ihmal etmeyin...

VAN 'daki deprem ile ilgili; en çok ihtiyacı olunan şeyler;
Battaniye, kuru gıda, çocuk mamasıı, içme suyu, bebek bezi, kışlık giysi

Ve eğer yardım edecekseniz yardım paketleri gonderimleri için ücret almayan kuruluşlar;
VAN otobus firmaları, PTT, MNG kargo vs. dir...

Herhangi bir ihtiyaç için hesap numarasını şu an elimde var ama yanlış bilgilendirmemek için resmi kuruluşların verdiği hesap numarasını bekliyorum.. Onu da yazacagım lutfen herkes duyarlı olsun...

Murat TEPECİK

mmintaz
24-10-2011, 00:23
Arkadaşlar VAN daki deprem için binlerce kişi sokakta ve VAN bolgesinin kışını bilenler bilir hatta şu mevsimde bile -(eksi)lerdedir oralar... lutfen yardımlarınızı esirgemeyin ve etrafa duyurmayı ihmal etmeyin...

VAN 'daki deprem ile ilgili; en çok ihtiyacı olunan şeyler;
Battaniye, kuru gıda, çocuk mamasıı, içme suyu, bebek bezi, kışlık giysi

Ve eğer yardım edecekseniz yardım paketleri gonderimleri için ücret almayan kuruluşlar;
VAN otobus firmaları, PTT, MNG kargo vs. dir...

Herhangi bir ihtiyaç için hesap numarasını şu an elimde var ama yanlış bilgilendirmemek için resmi kuruluşların verdiği hesap numarasını bekliyorum.. Onu da yazacagım lutfen herkes duyarlı olsun...

Murat TEPECİK

Hayırlı ve bol yardımlar..

biyolog1
24-10-2011, 00:50
Umarım yapılacak açıklamanız TÜM SERVER'I(Sizde Dahil) pozitif yönde etkiler. Ve yine umarım ki bir tarafı karalayıcı yada haksız şekilde yıpratıcı açıklamalar olmaz.

çavuş aga
24-10-2011, 01:09
Umarım yapılacak açıklamanız TÜM SERVER'I(Sizde Dahil) pozitif yönde etkiler. Ve yine umarım ki bir tarafı karalayıcı yada haksız şekilde yıpratıcı açıklamalar olmaz.

kesinlikle , dedikodu dan laf sokmalardan yeterince usandk artık ....oyunla ilgili ise sorun yok , yoksa kişiler üzerinde bi açıklama ise merak bile etmiyorum benim de sevmediğim bi dünya insan var ama sonuçta bir oyun , herkes oyununa bakmalı askerini veya stratejisini konuşturmalı...

karayelken
24-10-2011, 11:55
http://travian-reports.net/tr/report/48298930bf7

sonrasından gelenlerle merkez büyük hasar aldı...

biyolog1
24-10-2011, 12:02
http://travian-reports.net/tr/report/48298930bf7

sonrasından gelenlerle merkez büyük hasar aldı...
peki bu ne saldırısıydı :)
wow mu ?
bu saldırıyla bence eldeki saldırı askerini harcadınız lakin harranlıyımın rekor ordusu hala dimdik ayakta :)
bi not daha oraya destekler saldırıya 3 saat kala alınan mesajla gönderilebildi.

karayelken
24-10-2011, 13:58
peki bu ne saldırısıydı :)
wow mu ?
bu saldırıyla bence eldeki saldırı askerini harcadınız lakin harranlıyımın rekor ordusu hala dimdik ayakta :)
bi not daha oraya destekler saldırıya 3 saat kala alınan mesajla gönderilebildi.

50 saatten geldik 3 saat kala def istediyse kendi hatası...

biyolog1
24-10-2011, 15:15
50 saatten geldik 3 saat kala def istediyse kendi hatası...
bence kaile almamış :) ama ilk soruyu cevaplamadın ? giden bir saldırı askeri gurubunuz var ve saldırdıgınız arkadaş wow değil :) galiba bireysel bir hırs var:) kim ne derse desin bizim için olumlu bir saldırı. ilerleyen zamanlarda bu tarz ordular cok aranacak bilesiniz.

mmintaz
24-10-2011, 15:53
bence kaile almamış :) ama ilk soruyu cevaplamadın ? giden bir saldırı askeri gurubunuz var ve saldırdıgınız arkadaş wow değil :) galiba bireysel bir hırs var:) kim ne derse desin bizim için olumlu bir saldırı. ilerleyen zamanlarda bu tarz ordular cok aranacak bilesiniz.

Çok tecrübelisin herhalde :)
Neyin ne zaman gerektiğini bilecek kadar tecrübeliler bence..

biyolog1
24-10-2011, 16:01
Çok tecrübelisin herhalde :)
Neyin ne zaman gerektiğini bilecek kadar tecrübeliler bence..
yorum yok :cool:

mmintaz
24-10-2011, 18:56
http://travian-reports.net/tr/report/483143c062c
saldıranı tebrık ederız..
raporlarımız dustukce artık paylasacagız..
Kimseyle polemıge gırmeden..O yuzden polemık yaratmadan oyunumuzu oynayalım..
Rapor koyacakların raporlarını yorumlarız..
İyi oyunlar..

*serdar*
24-10-2011, 19:14
İyi oyunlar..

raapor güzelde,saldırı yapan oyuncu tamam,saldırılan hedef hangi wow,bu neden saklanılıyor onu anlamadım.

mustafakaraca
24-10-2011, 19:16
böyle orduları organize wow saldırılarda büyük orduların arkasından sokarsan iş yapar, bence gereksiz yollanmış bi ordu.

trusta
24-10-2011, 19:22
İyi oyunlar..
bune yav çift atış yazık olmuş askere mancınığa. yokmumuymuş bi yol göstereni )))

smasher
24-10-2011, 20:01
bune yav çift atış yazık olmuş askere mancınığa. yokmumuymuş bi yol göstereni )))

askeri üssü 20 de bırakmış arkadaş :)

mmintaz
24-10-2011, 20:13
raapor güzelde,saldırı yapan oyuncu tamam,saldırılan hedef hangi wow,bu neden saklanılıyor onu anlamadım.

onuda sahıbınden öğrenın :)
hangi wow oldugunu söylemeyız söylemeyecegızde..
hatta rakıbe saygı olsun dıye artık saldıranında ısmını vermıcez..

Vurucu
24-10-2011, 20:20
Yol göstereni var, sakalımızda var ama sözümüz dinlenmiyor malesef:)

askeri üssü 20 de bırakmış arkadaş :)
20 olunca noluo tek atamıolar mı :)

onuda sahıbınden öğrenın :)
Orayı sakla burayı saklamakla ugrascagına raporu yayınlama daha iyi :D

*serdar*
24-10-2011, 20:20
onuda sahıbınden öğrenın

yav mujdat o zaman rapor vermenin bi mantığı olmaz :)
ben şimdi çakma bi rapor hazırlayım,saldıran ve savunanın saklayım alın size rapor diyeyim :) olurmu yani şimdi :)
bence rapor yayınlıyanların savunmayı saklaması dışında oyuncu isimlerin saklanması bana saçma geliyor,bunun saygı ile ne alakası var onuda çözmüş değilim açıkçası :)

saldırıan TR birliği savunanda muhtemelen kuzeyrüzgarı , raporu sen paylaştığına göre :)

smasher
24-10-2011, 20:28
atar niye atamasın 20 olunca tek hedef seçer yollar :)

Night Elf
24-10-2011, 20:41
atar niye atamasın 20 olunca tek hedef seçer yollar :)

iyide askeri üs seviye 1 dede tek atış yapar :D

karayelken
24-10-2011, 21:55

kendinle çelişiyon mu desem ne desem bilmiyorum ki..madem önemsemedi 3 saat kala def istediği söyledin..neden üç saat kala git arkadaşa sor..sen bilmiyorsun ama o arkadaş neden 3 saat kala def istediğinin farkında...genel bir sıkıntı var başkanlarda.Duruşunuzu bozmamak için bu kadar basit muhabbetlere girmeyin..

eger o defansı 3 saatte topladıysa gerçekten tebrık ederım harranlıyı..

diğer soruna gelince...canımız oraya dalmak istedi oraya daldık..ilerde ordu ararmışız aramazmışız o bizim sorunumuz sen sıkıntı yapma gerektiğinde diğer arkadaşlarınıza gelıriz sıkıntı yok..nasılsa kaale almıyorsunuz yaa:D

smasher
24-10-2011, 22:12

evt yaparr sanırım yanlış anlaşıldım :)

biyolog1
24-10-2011, 23:07
kendinle çelişiyon mu desem ne desem bilmiyorum ki..madem önemsemedi 3 saat kala def istediği söyledin..neden üç saat kala git arkadaşa sor..sen bilmiyorsun ama o arkadaş neden 3 saat kala def istediğinin farkında...genel bir sıkıntı var başkanlarda.Duruşunuzu bozmamak için bu kadar basit muhabbetlere girmeyin..

eger o defansı 3 saatte topladıysa gerçekten tebrık ederım harranlıyı..

diğer soruna gelince...canımız oraya dalmak istedi oraya daldık..ilerde ordu ararmışız aramazmışız o bizim sorunumuz sen sıkıntı yapma gerektiğinde diğer arkadaşlarınıza gelıriz sıkıntı yok..nasılsa kaale almıyorsunuz yaa:D

defansı kendisi istemedi. bi saldırı geldiğini söyledi atlatacagınızıda söyledi. bu arada yanlşış söylemişim 5 saat kala başkanımız yinede destek istemiş. sadece kahraman istemiş.

http://ts8.travian.com.tr/img/x.gif KAHRAMAN DESTEĞİ ACİL (http://ts8.travian.com.tr/nachrichten.php?id=12007665)

oscargym (http://ts8.travian.com.tr/spieler.php?uid=14822)
dün 00:27

trusta
24-10-2011, 23:22

hahaha 2 de ne yapar 3de ne yapar 19 a kadar ne yapar )))))) alemsiniz haaa millet aya çıktı siz hala mancınığı ateşliceniz hadi barut hakkı falan verilecek uzağa gitsin diye 1 seviye 10 sektör gider ..2 seviye 20 sektör gider)))))))

*serdar*
24-10-2011, 23:29
şimdi ben buradan farklı bi konuya değinmek istiyorum,

wow etrafına kurulan köylerin amacı nedir,savunma yada hamamddeyi wow a atmak,bu her birlik için geçerli olandır,
ama bazı kendini bilmez,egolarını tatmin etmek isteyen şahıslar gri bölgede önceden yereleşmiş gelişmiş,kalkıp wow için kurulan köyleri yağmalamak yada yıkmaktan çok zevk alıyor galiba.

bence serverdaki tüm genel başkanlar oturup bu duruma bi el koymaları lazım,
zira gazoz birliği başkanı dino nun birliğinden biri wow un etrafına kurduğumuz köyleri yıkmaya başlayınca dino başkana msj attım,sağolsun oda ilgileneceğini söledi ve saldırılar durdu.

eminimki tüm genel başkanlar bu konuya olumlu yaklaşacaklardır.ben ön ayak olayım dedim :)

biyolog1
24-10-2011, 23:37

wow etrafına kurulan köylerin amacı nedir,savunma yada hamamddeyi wow a atmak,bu her birlik için geçerli olandır,
ama bazı kendini bilmez,egolarını tatmin etmek isteyen şahıslar gri bölgede önceden yereleşmiş gelişmiş,kalkıp wow için kurulan köyleri yağmalamak yada yıkmaktan çok zevk alıyor galiba.

zira gazoz birliği başkanı dino nun birliğinden biri wow un etrafına kurduğumuz köyleri yıkmaya başlayınca dino başkana msj attım,sağolsun oda ilgileneceğini söledi ve saldırılar durdu.

eminimki tüm genel başkanlar bu konuya olumlu yaklaşacaklardır.ben ön ayak olayım dedim :)
sonuna kadar sana katılıyorum. ayrıca dino başkan bu serverda biraz daha tecrubesiz oyuncularının fazlalıgından kaynaklanan sıkıntılarla ugrasıyor.
Yan köylere saldırmaya cürret edenlere daha ilk günden üslubumuzu sertleştirdiğimizi belirtirim.

*serdar*
24-10-2011, 23:46
sonuna kadar sana katılıyorum. ayrıca dino başkan bu serverda biraz daha tecrubesiz oyuncularının fazlalıgından kaynaklanan sıkıntılarla ugrasıyor.
Yan köylere saldırmaya cürret edenlere daha ilk günden üslubumuzu sertleştirdiğimizi belirtirim.

yani olması gereken bu olması lazım,aynen dino başkanda bunu belirtti zaten,ve sağolsun hemen ilgileneceğini söledi ve olaya el koydu,
ulaş sen öncü ol bu işe istersen,gerçi sahra birlikleri genel başkanı müjdata da konuyu bi ara açmıştım,olumlu bakmıştı,
server genelinde bi anlaşma yapmak lazım.zaten wow lardaki durum belli,tahılın yarı yarıya yememesi,tahıl sıkıntısını katlıyor,bide amacı wow a özellikle tahıl olan köylere dadanmak hiçde etik olan bi davranış değil.

ben kendi birliğim ( sancak-d ) adına wow etrafındaki köylere saldırıları yasaklıyorum,bunuda ally msj ile birliğime duyuracam.
ve bu bi başlangıç olur umarım,

cnbc-e
24-10-2011, 23:52
yani olması gereken bu olması lazım,aynen dino başkanda bunu belirtti zaten,ve sağolsun hemen ilgileneceğini söledi ve olaya el koydu,
ulaş sen öncü ol bu işe istersen,gerçi sahra birlikleri genel başkanı müjdata da konuyu bi ara açmıştım,olumlu bakmıştı,
server genelinde bi anlaşma yapmak lazım.zaten wow lardaki durum belli,tahılın yarı yarıya yememesi,tahıl sıkıntısını katlıyor,bide amacı wow a özellikle tahıl olan köylere dadanmak hiçde etik olan bi davranış değil.

ben kendi birliğim ( sancak-d ) adına wow etrafındaki köylere saldırıları yasaklıyorum,bunuda ally msj ile birliğime duyuracam.

güzel bir davranış.Bende destekliyorum.

trusta
25-10-2011, 00:07

evet desteklenmesi lazım . ben çok gördüm adam 2 kişi kafa kafaya veriyor mancıları bi dağıtıyor zaten yarım köyler hepten pert ediyolardı .
dayanışma olursa birlikler arası herkez wowunu daha iyi kuraar,, wowcularada acıyın biraz yazıktır )))))

teRRible53
25-10-2011, 00:15
O mıllet naber ne zamandır foruma gırmıyoruz yaw ne war ne yok kımde ne ordu var bı soyleyın bakalım

zorba-darulhicre/tuncay

trusta
25-10-2011, 00:18
O mıllet naber ne zamandır foruma gırmıyoruz yaw ne war ne yok kımde ne ordu var bı soyleyın bakalım

zorba-darulhicre/tuncay
avrupada havalar nasıl?

teRRible53
25-10-2011, 00:39
avrupada havalar nasıl?

Avrupada ılk basta tokezledık ama sımdı TURK bırlıgı 2. sırada olacak bıseyler ama ruslar cok ıyı bırlık olsalar hepımızı ...:)

biyolog1
25-10-2011, 00:44
Avrupada ılk basta tokezledık ama sımdı TURK bırlıgı 2. sırada olacak bıseyler ama ruslar cok ıyı bırlık olsalar hepımızı ...:)
avrupada eleme turnuvasında romalıyı 2.bitirdik. Ama hala madalyam gelmedi (eymens). diğer ikisi profilimde

teRRible53
25-10-2011, 00:49
avrupada eleme turnuvasında romalıyı 2.bitirdik. Ama hala madalyam gelmedi (eymens). Diğer ikisi profilimde

benım geldı yaw saldırı rank madalyası ama bu madalyalar baskaları tarafndan gorulmuyor ondan hıkaye

mmintaz
25-10-2011, 00:56

Bu benım genel başkanınıza ilk mesajım:
.maxwell. yazdı:

Başkanım selam...
Bir konu var cok ayıp edılen bır nokta..
Sızın suan bulundugunuz bırlık baskanı wow hesabımızın karanlık bolgedekı koyunu reıslıyor?????
Saldırı atılmaması konusunda mesaj attınız bızde uyardık arkadasları ama bu ne demek sımdı?
Sizde bılıyorsunuz ıstesek sıze orada yapılanma ıznı vernezdık kurdugunuz her koyu anında yıkardık..
Ama bu hareket oyunculaarın gururunu kıracagından ve oyun ahlagına yakısmayacagın boyle bır hamlede bulunmadık..
Karsılıklı da konusup anlastıgımızı sanıyordum ama bunu sızın bulundugunuz bırlık baskanın yapması ne demek bana bır acıklama yapar mısınız?
Yada koylere saldırılara ızın mı verelım?
.................................................. ...............
Onun verdiği son cevap diplomasımızı bıtırmıstır..
Gönderen:
bady0006 (http://ts8.travian.com.tr/spieler.php?uid=24086)

Konu:
RE^5: Konusuz

Gönderildi:
dün 12:53

merhaba dostum sızın le gorusmemızden sonra sahra14 den sancak bırlıklerıne wow bolgesınde yıkımlı saldırı olmus buna ıstınaden baskan lazoflıye bıldırılmıs bu saldırı lazoflıde karsı atak yapmıs... ben kendısıne konuyu anlattım ve tekrar aly cektırdım ..... bundan sonra karsılıklı saldırmayalım bırlıklerınızı bılgılendırırsenız bu konuda sevınırım.... bende devamlı aly ve 1e1 mesajla bu konuyu hatırlatıyoruım... saygılar ıyı oyunlar..

NOT:BUNU SENDE IYI BILIYORSUN BIZIM ORADA 200 KÖYÜMÜZ VARKEN SIZIN KOY SAYINIZ SIFIRA EŞİTTİ..
DİKKAT!!:::TÜM OYUNCULARA SORUYORUM: WOW HESABININ YAN KÖYÜNÜ REİSLEMEK NE DEMEK? ASKER KÖYÜ DEĞİLDİR 300 NUFUSLU KOYDUR VE BUNUN BIRLIK BASKANIN YAPMASI NE DEMEKTIR???

SON OLARAK..Bu mevzuyu cok konustuk senınle hangısınde cozume ulasmadık? Ama artık diplomasi yok çözümde yok..

*serdar*
25-10-2011, 01:40
.maxwell. yazdı:

Başkanım selam...
Sızın suan bulundugunuz bırlık baskanı wow hesabımızın karanlık bolgedekı koyunu reıslıyor?????
Saldırı atılmaması konusunda mesaj attınız bızde uyardık arkadasları ama bu ne demek sımdı?
Sizde bılıyorsunuz ıstesek sıze orada yapılanma ıznı vernezdık kurdugunuz her koyu anında yıkardık..
Ama bu hareket oyunculaarın gururunu kıracagından ve oyun ahlagına yakısmayacagın boyle bır hamlede bulunmadık..
Karsılıklı da konusup anlastıgımızı sanıyordum ama bunu sızın bulundugunuz bırlık baskanın yapması ne demek bana bır acıklama yapar mısınız?
Gönderen:

Konu:

Gönderildi:

merhaba dostum sızın le gorusmemızden sonra sahra14 den sancak bırlıklerıne wow bolgesınde yıkımlı saldırı olmus buna ıstınaden baskan lazoflıye bıldırılmıs bu saldırı lazoflıde karsı atak yapmıs... ben kendısıne konuyu anlattım ve tekrar aly cektırdım ..... bundan sonra karsılıklı saldırmayalım bırlıklerınızı bılgılendırırsenız bu konuda sevınırım.... bende devamlı aly ve 1e1 mesajla bu konuyu hatırlatıyoruım... saygılar ıyı oyunlar..

NOT:BUNU SENDE IYI BILIYORSUN BIZIM ORADA 200 KÖYÜMÜZ VARKEN SIZIN KOY SAYINIZ SIFIRA EŞİTTİ..
DİKKAT!!:::TÜM OYUNCULARA SORUYORUM: WOW HESABININ YAN KÖYÜNÜ REİSLEMEK NE DEMEK? ASKER KÖYÜ DEĞİLDİR 300 NUFUSLU KOYDUR VE BUNUN BIRLIK BASKANIN YAPMASI NE DEMEKTIR???

SON OLARAK..Bu mevzuyu cok konustuk senınle hangısınde cozume ulasmadık? Ama artık diplomasi yok çözümde yok..

valla kim kimi reislemiş haberim bile yok,
ama şuan öğrendiğime göre sanırım wow köyü sahibinin depo köyü lazofli tarafından reislenmiş,
genel başkan köyün geri verilmesini istedi diye biliyorum,

yapılan hem yanlış hem etik değil,kesinlikle tasvip etmiyorum,
genel başkan köyün geri verilmesini sağlayacaktır diye düşünüyorum.

çaşıt
25-10-2011, 11:30

zorba-darulhicre/tuncay

hoşgeldin dostum

bende uzun bir aradan sonra ilk kez girdim foruma
yine geyik muhabbeti :)

müjdat başkan bu kadar yazıyı sabırla okuyunca ,beynim sulandı :)

sana bi söz de ZORBA dan , fenerbahçe 1907 ve 1000 lerin wowunu sıfırlamakta bizden sana bayram hediyesi olsun :D

biyolog1
25-10-2011, 12:04
sahra wow seviye inmiş rapor varmı ?

*serdar*
25-10-2011, 12:12
sahra wow seviye inmiş rapor varmı ?

sanırım TR birliğinden bir oyuncu girdi,kaç seviyedeydi bilmiyorum ama fazla bi seviye inmemiş anlaşılan.
içerde çok iyi savunma olduğu kesin,ki EMRAH.K nın wow en az 30.seviyeden indi,hemde 4k mancınıkla,

ezelll
25-10-2011, 12:15
.maxwell. yazdı:

Başkanım selam...
Gönderen:

Konu:

Gönderildi:

Merhabalar;
konuyu serdarın ikazı ile forumu okuyunca öğrendim..
konuşmalardan ve arkadaşlarım da bildirdiklerinden anladığım şu: Sahra birliklerinin gri bölgedeki köylerimize yıkımlı saldırı atması sonucu bizim oyunculardan tepki olarak reisleme yapılmış.. Maxwell le Bady0006 nın anlaşmasından sonra devam eden yıkımlı saldırılara tepki olarak çıkılmış bir saldırı olduğu söylenildi.. henüz oyuncumuzun bizzat kendisine ulaşmış değilim..

WOW KÖYÜNÜN ETRAFINDAKİ KÖYLERİ REİSLENMESİNİN NE DEMEK OLDUĞUNU SORAN MÜJDAT BEY E BEN DE BU WOW KÖYÜNÜN ETRAFINDAKİ KÖYLERİ YIKMAK NE DEMEK ONU SORUYORUM??

he bu bizim oyuncuyu aklar mı? hayır hatayı hata temizlemez.. konuyu tamamen öğrenir, köyü de geri veririz..

bunu da diplomatik ilişkiye girmek için ya da çözüm bulmuş olmak için değil ETİK OLMAYANI KENDİMİZE YAKIŞTIRAMADIĞIMIZ için yapacağız..

ayrıca konuşma metinlerine bakıyorum bady0006 Necmi Bey' in her zaman ki gibi gayet beyefendi ve saygılı üslubundan başka bir şeyi göremiyorum.. bu konuşmanın neresine bakıp böyle bir tepki verilebilir onu da anlamış değilim :)

Saygılarımla...

SANCAK BİRLİKLERİ

OTis

Vurucu
25-10-2011, 12:54
http://img198.imageshack.us/img198/353/39551826.png (http://imageshack.us/photo/my-images/198/39551826.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

karabella merkezde kesilen ordudur bunlar haricnde 10k yaya 4k atlı civarı 3-4 ordu daha girmiştir...

biyolog1
25-10-2011, 12:58
sanırım TR birliğinden bir oyuncu girdi,kaç seviyedeydi bilmiyorum ama fazla bi seviye inmemiş anlaşılan.
içerde çok iyi savunma olduğu kesin,ki EMRAH.K nın wow en az 30.seviyeden indi,hemde 4k mancınıkla,
bizim inarslanda girdi galiba :)

biyolog1
25-10-2011, 14:47
bizim inarslanda girdi galiba :)
pardon inarslan wowlara saldırı cıkarmamış.

İLizaRow
25-10-2011, 15:39

Serdar haklısın. fakat bunun oturup konusalacak bir tarafı yok zaten yazılı olmayan etik bir kuraldır bu . Bizim wow destek köylerimizede saldırılar geliyor. Ve bende burdan uyarmak istiyorum . Wow destek köylerine saldırılar devam ederse BU SERVER BİTMEZ!

biyolog1
25-10-2011, 15:47
.maxwell. müjdat arkadaşım wowla ilgili raporları merak ediyoruz. saldıran gurup burada rapor paylaşmayacaksa inanın bu forumun bir anlamı yok. enzından savunana guruptan isteyelim.

mmintaz
25-10-2011, 19:12
http://travian-reports.net/tr/report/48368213fc9

Saldıran tarafı tebrık ederız..
Savunan taraf kuzeyrüzgarı wow..
Pc basına yenı geldım dıger konular hakkında bırazdan yorum yaparım..

mmintaz
25-10-2011, 19:41
Merhabalar;
konuyu serdarın ikazı ile forumu okuyunca öğrendim..
konuşmalardan ve arkadaşlarım da bildirdiklerinden anladığım şu: Sahra birliklerinin gri bölgedeki köylerimize yıkımlı saldırı atması sonucu bizim oyunculardan tepki olarak reisleme yapılmış.. Maxwell le Bady0006 nın anlaşmasından sonra devam eden yıkımlı saldırılara tepki olarak çıkılmış bir saldırı olduğu söylenildi.. henüz oyuncumuzun bizzat kendisine ulaşmış değilim..

WOW KÖYÜNÜN ETRAFINDAKİ KÖYLERİ REİSLENMESİNİN NE DEMEK OLDUĞUNU SORAN MÜJDAT BEY E BEN DE BU WOW KÖYÜNÜN ETRAFINDAKİ KÖYLERİ YIKMAK NE DEMEK ONU SORUYORUM??

he bu bizim oyuncuyu aklar mı? hayır hatayı hata temizlemez.. konuyu tamamen öğrenir, köyü de geri veririz..

bunu da diplomatik ilişkiye girmek için ya da çözüm bulmuş olmak için değil ETİK OLMAYANI KENDİMİZE YAKIŞTIRAMADIĞIMIZ için yapacağız..

ayrıca konuşma metinlerine bakıyorum bady0006 Necmi Bey' in her zaman ki gibi gayet beyefendi ve saygılı üslubundan başka bir şeyi göremiyorum.. bu konuşmanın neresine bakıp böyle bir tepki verilebilir onu da anlamış değilim :)

Saygılarımla...

SANCAK BİRLİKLERİ

OTis

Peki bizim anlaşmamız neydi saldırı gelırse karsılıklı haber edıcez sorunu çözücez...
Serdar başkanla cok sorunu çözdük bu sekılde...
Benim soracagım soru şu iseyen cevap verebılır:
Sorum: Oyun bilmeyen 16 17 yasındakı cocugun gelip yan koy yıkması mı hos karsılanabılır yoksa oyun bılen bırısının hele ki ana bırlık olan bırlıgın başkanının wow hesabının destek koyunun reislenmesi mi hoş karsılanabılır?
Bu saatten sonra kımse adamını haklı cıkarmaya calısmasın..
Sizler hala oyun dunyasının diğer ucundasınız..
O koylerı sılecegımızı anladınız polemık pesıne girmeyın bence..
Kafamız atarsa tek koy bırakmayız orada...
Bu kadar acık ve net söyluyorum...

mmintaz
25-10-2011, 19:44
Serdar haklısın. fakat bunun oturup konusalacak bir tarafı yok zaten yazılı olmayan etik bir kuraldır bu . Bizim wow destek köylerimizede saldırılar geliyor. Ve bende burdan uyarmak istiyorum . Wow destek köylerine saldırılar devam ederse BU SERVER BİTMEZ!

Bu server bitmez denılen cok kişinin lafına tanık olduk bu server da diğerleri gibi biter..
Bızım oradakı köylere ıhtıyacımız cok yok...
Ama Sancak bırlıklerının ıhtıyacı cok..

mmintaz
25-10-2011, 19:46
Buradan acık ve net sekılde söylüyorum..
Sebebi kanımıza cok dokunması...

Sayet sancak birliklerinden lazofli baskanının yaptıgı diyet(hesap sılmedır) ödenmezse 0/0 a yakın tek bır koylerının varlıgını bıle bırakmayacagımız sekılde tum sancaklar acık hedefımızdır...
O yuzden ya dıyet odenecek ya bız odetecegiz..

Sahra birlikleri genel baskanı .maxwell.

*serdar*
25-10-2011, 20:19
Buradan acık ve net sekılde söylüyorum..
Sebebi kanımıza cok dokunması...

Sayet sancak birliklerinden lazofli baskanının yaptıgı diyet(hesap sılmedır) ödenmezse 0/0 a yakın tek bır koylerının varlıgını bıle bırakmayacagımız sekılde tum sancaklar acık hedefımızdır...
O yuzden ya dıyet odenecek ya bız odetecegiz..

Sahra birlikleri genel baskanı .maxwell.

müjdat uzatma yav,köy geri verliecek işte :) yapılan hoş değil,özellikle wow sahibinin depo köyünün reislenmesi,bunu ne sancak birliği genel başkanı hoş karşıladı nede birlik sorumlusu otis,
ama burada tehdit varacak şekilde konuşma olursa sende biliyrsun ki bundan her iki tarafta zararlı çıkar.
sana önceden söylediğim gibi,yani oradaki köyleri tamamen yıkmaya bile gerek yok,pazarı-ticari merkezi yık o köy işlevini kaybeder,öle çok büyük ordu atmayada gerek yok.
bence bu sefer oturup iki genel başkan diplomasi ile çözün bu olayı.

mmintaz
25-10-2011, 20:28
müjdat uzatma yav,köy geri verliecek işte :) yapılan hoş değil,özellikle wow sahibinin depo köyünün reislenmesi,bunu ne sancak birliği genel başkanı hoş karşıladı nede birlik sorumlusu otis,
ama burada tehdit varacak şekilde konuşma olursa sende biliyrsun ki bundan her iki tarafta zararlı çıkar.
sana önceden söylediğim gibi,yani oradaki köyleri tamamen yıkmaya bile gerek yok,pazarı-ticari merkezi yık o köy işlevini kaybeder,öle çok büyük ordu atmayada gerek yok.
bence bu sefer oturup iki genel başkan diplomasi ile çözün bu olayı.

Benım attıgım mesaja 24 saat fazla sureden gec cevap verılıyorsa ben bunda art nıyet arar ve dıplomasımı sonlandırırım kımse kusura bakmasın..
İşi gücü olabılır dıye öne bos bahaneler sakın uretmeyın..
Saatlerce o bırlıkte mavı yandıgını gördüm hesabının..
Ben dıyecegımı dedım..

Buda bana atılan bır yetkılı kısının mesajının yarısıdır..(Sözün özü dedıgı ıcın bu kısmı koyuyorum):
''sözün özü şu yıkılmaması gereken köyler yıkıldı.. alınmaması gereken köy alındı..bundan sonra yıkılacak bir köyün veya reislenecek bir köyün bedeli kesinlikle savaş olacağınıda hepimiz biliyoruz''

Kimsenın savas tehdıdıne papuc bırakacak kadar kucuk bır topluluk degılız...
SAHRA ailesi olarak savasa her zaman hazırız..

yyy
25-10-2011, 20:32
hoşgeldin dostum

bende uzun bir aradan sonra ilk kez girdim foruma
yine geyik muhabbeti :)

müjdat başkan bu kadar yazıyı sabırla okuyunca ,beynim sulandı :)

sana bi söz de ZORBA dan , fenerbahçe 1907 ve 1000 lerin wowunu sıfırlamakta bizden sana bayram hediyesi olsun :D

Bayram gelsinde kim kime ne hediye alır görürüz dostum bizde mahcubiyet olmaz gelene gidilir.Herkes hediyesini alıcaktır ama önemli olan boş meydanlarda havaya ateş açmamaktır. ;)

yyy
25-10-2011, 20:41
Diğer arkadaşlar kusuruma bakmasın böle muhabbetlere girmek istemiyorum ama önüne gelen foruma girip sağa sola ateş ediyor.Böle yaparız şöyle olur gibi boş muhabbetler artık bitsede sadece raporlar konuşsa diye düşünüyorum yani az laf çok iş tekrar kusuruma bakmayın.

cnbc-e
25-10-2011, 20:53
Diğer arkadaşlar kusuruma bakmasın böle muhabbetlere girmek istemiyorum ama önüne gelen foruma girip sağa sola ateş ediyor.Böle yaparız şöyle olur gibi boş muhabbetler artık bitsede sadece raporlar konuşsa diye düşünüyorum yani az laf çok iş tekrar kusuruma bakmayın.

Yanlız olmadı şimdi.Sen sağa sola ateş edenlerden hoşnut değilim bunlar boş muhabbetler diyorsun.Peki sen ne yapıyorsun?
Bu mesajı atan kişi hakkında ne biliyorsun?
Hadi hiç araştırmadın bakmadın bari The Zorba mesajı olduğunu da mı göarmedin?

yyy
25-10-2011, 20:57
önce arkadaşın cevabını verdim sonrada artık sıkmayalım diye mesaj gönderdim olay bundan ibaret ayrıca hangi birlikte olduğuna bakmadım zaten önemli de değil benim için önemli olan karşındaki birliklere veya insanlara karşı saygılı olmak.

*serdar*
25-10-2011, 21:02
Benım attıgım mesaja 24 saat fazla sureden gec cevap verılıyorsa ben bunda art nıyet arar ve dıplomasımı sonlandırırım kımse kusura bakmasın..
İşi gücü olabılır dıye öne bos bahaneler sakın uretmeyın..
Saatlerce o bırlıkte mavı yandıgını gördüm hesabının..
Ben dıyecegımı dedım..

Buda bana atılan bır yetkılı kısının mesajının yarısıdır..(Sözün özü dedıgı ıcın bu kısmı koyuyorum):
''sözün özü şu yıkılmaması gereken köyler yıkıldı.. alınmaması gereken köy alındı..bundan sonra yıkılacak bir köyün veya reislenecek bir köyün bedeli kesinlikle savaş olacağınıda hepimiz biliyoruz''

Kimsenın savas tehdıdıne papuc bırakacak kadar kucuk bır topluluk degılız...
SAHRA ailesi olarak savasa her zaman hazırız..

yav hala uzatıyorsun :) savaştan korktuğumuzu filan düşünme sakın,ama sen akıllı adamsın,akıllı düşünürsen bunun ne sonuçlar doğracağını az çok bilirsin,belkide kazanabileceğin wow u kaybedersin.sancak için wow önemli değil,zaten wow kurma şansı çok düşük,
attığın rapora bak 3000 küsür mancınık wow dan 6 seviye almış.yani bizim kaybedecek bi şeyimiz inan yok,
sendeki bu bedel isteme olayıda bitmedi gitti valla :)
serverda bu reislemeden haberim olmadan wow etrafındaki köylere saldırı olayını durduralım diye çağrı yaptım,bu olay çıktı.hatırlarsan bu fikrimi ilk sana sölemiştim.sende olumlu baktın,ama şimdi bu reisleme olayından dolayı ki depo köyünün reislenmesi ni doğru bulmuyoruz,savaş diye ortaya çıkılıyor.
bu savaş ne size yarar ne bize yarar.ulaşa yarar valla söleyim :)
lazofli köyü geri verecekmiş,köy boş şuan gelin alın köyü,bidaha aynı olay yaşanırsa söz kim yaparsa yapsın birlikten atılması için herşeyi yapıcam,

Brahma
25-10-2011, 21:11
3K mancınıkla wow dan seviye alınıyorsa şuan hiç askeri olmayan bir arkadaş asker basmaya başlasa ( ki bu wow süreci bayağı uzun sürecek gibi ) az zamanda elinde wowdan seviye alacak kadar askeri olabilir.. :D kumdan kaleler gibi kağıttan wowlar türemiş artık

cnbc-e
25-10-2011, 21:25
yav hala uzatıyorsun :) savaştan korktuğumuzu filan düşünme sakın,ama sen akıllı adamsın,akıllı düşünürsen bunun ne sonuçlar doğracağını az çok bilirsin,belkide kazanabileceğin wow u kaybedersin.sancak için wow önemli değil,zaten wow kurma şansı çok düşük,
attığın rapora bak 3000 küsür mancınık wow dan 6 seviye almış.yani bizim kaybedecek bi şeyimiz inan yok,
sendeki bu bedel isteme olayıda bitmedi gitti valla :)
serverda bu reislemeden haberim olmadan wow etrafındaki köylere saldırı olayını durduralım diye çağrı yaptım,bu olay çıktı.hatırlarsan bu fikrimi ilk sana sölemiştim.sende olumlu baktın,ama şimdi bu reisleme olayından dolayı ki depo köyünün reislenmesi ni doğru bulmuyoruz,savaş diye ortaya çıkılıyor.
bu savaş ne size yarar ne bize yarar.ulaşa yarar valla söleyim :)
lazofli köyü geri verecekmiş,köy boş şuan gelin alın köyü,bidaha aynı olay yaşanırsa söz kim yaparsa yapsın birlikten atılması için herşeyi yapıcam,

söylenmesi gerek herşeyi söylemişsin bundan sonra savaş olmaz herhalde ve elimden geleni yapacağımdan çok ya ben siler giderim ya o siler gider neticede ortada yaşanmış zararlar var belkide o köy olsa wowda seviye verilmeyecekti(mesela dedik)

önce arkadaşın cevabını verdim sonrada artık sıkmayalım diye mesaj gönderdim olay bundan ibaret ayrıca hangi birlikte olduğuna bakmadım zaten önemli de değil benim için önemli olan karşındaki birliklere veya insanlara karşı saygılı olmak.

o konuda aynı fikirdeyim kimseye ama kimseye karşı saygısızlık olmaz insana ve bu oyunda verilen emeğe herkesin saygısı olması lazım oyunda olsa insanın emeği geçiyor.
bende onu diyorum onun cevabını verdim sıkmayalım dedim nasıl karşındakine saygı duymak oluyor?

*serdar*
25-10-2011, 21:35
3K mancınıkla wow dan seviye alınıyorsa şuan hiç askeri olmayan bir arkadaş asker basmaya başlasa ( ki bu wow süreci bayağı uzun sürecek gibi ) az zamanda elinde wowdan seviye alacak kadar askeri olabilir.. :D kumdan kaleler gibi kağıttan wowlar türemiş artık

10k mancınığı olan herhalde manlarını 2 ye bölüp yollar artık :)
yanına 20k yaya 10k atlı koy bide 5k mancınık,al sana 5 seviye birden :)

server bitmez,şu boşta olan wow u ben alayım diyorumda,basayım 100.seviye oyun bitsin gitsin işte :) yoksa tüm kış burdayız

cnbc-e
25-10-2011, 21:39
10k mancınığı olan herhalde manlarını 2 ye bölüp yollar artık :)
yanına 20k yaya 10k atlı koy bide 5k mancınık,al sana 5 seviye birden :)

server bitmez,şu boşta olan wow u ben alayım diyorumda,basayım 100.seviye oyun bitsin gitsin işte :) yoksa tüm kış burdayız

sorma 5k yetmez diye basıyoruz bizde halbuki ne gerek var görüyoruz yetiyor.Yok ole bölmek riskli olur ya çok savunma çıkıp seviye alınmazsa

yyy
25-10-2011, 21:46
Evet işte ama bende sinirlendim o sıra zaten ikinci mesajıda o yüzden attım o yüzden kusura bakmayın dedim kendi birliğimdende olsa herkes birbirini sevmeyebilir ama hepimizin birbirine saygılı olması gerekir.

o konuda aynı fikirdeyim kimseye ama kimseye karşı saygısızlık olmaz insana ve bu oyunda verilen emeğe herkesin saygısı olması lazım oyunda olsa insanın emeği geçiyor.
bende onu diyorum onun cevabını verdim sıkmayalım dedim nasıl karşındakine saygı duymak oluyor?[/QUOTE]