PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WoW Gidişatı [Server 8]

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

avci282
08-12-2011, 11:51
hacııııııııııııııııııııı bu oyunu biz kazanırız ya :) nede olsa bi adımız bi şanımız bi namımız var demi boşuna 1000ATLI denmiyor :) soyadı değişmeyen tek birlik baba birlik denmesi boşuna değil ;)

biyolog1
08-12-2011, 12:04
sen cidden anlayış yoksunusun.benim o kişiyle tamışmadığım açıkca belirtiliyor.basbas forumda onunla dalavere çevirdiğimi yazan sen değilmisin.kapaklarla oynama devrim geçti.o yazılanlardan sen utanmalısın attığın iftira için .ama sana hitaben yazılmış yazıyı bana yönlendirmende komik :DD
sana son kez yazıyorum. bre zındık derlerdi eskiler. Bre zındık siz değilmisiniz ahanda geldimdeki tılsımı haksız aldınız bizde birlkten ayrıldık diye. yukarıdakileri tekrar oku.
tekrar soyluyrum son mesajımdır.
akıl yaşta olsaydı dedem einsteinle yarışırdı.

İstediğiniz etkiyi yaratamadınız yaratamayacaksınız. 10 kişinin isteği yapılrsa demokrasi olmaz. demokrasi geriye kalan 800 kişnin isteklerini yerine getirmektir. Kendinizi nimet yaptınız ama bilmiyorsunuz ki pamuk arasına koyup ıslatarak yetiştirdiğimiz fasulyeden farkınız yok. bir dalda en fazla 10 tane fasulye verir o pamuk içindeki tek tohum. O tohumu ekmeye çalıştınız 10 fasulyeylede yemek yapamadınız.

Neuse son mesajımdı. Ama size tavsiyem uyanını karşınızdaki dev değil bldiğiniz değirmen. Ve içinde bulunduğunuz ortam don kişot masalı değil. Buraya dürüstlük örnekleri sergilemek için bir demet inciler döktünüz lakin incilerin altında made in china yazıyor....

COMPANERO
08-12-2011, 12:09
sana son kez yazıyorum. bre zındık derlerdi eskiler. Bre zındık siz değilmisiniz ahanda geldimdeki tılsımı haksız aldınız bizde birlkten ayrıldık diye. yukarıdakileri tekrar oku.
tekrar soyluyrum son mesajımdır.
akıl yaşta olsaydı dedem einsteinle yarışırdı.

İstediğiniz etkiyi yaratamadınız yaratamayacaksınız. 10 kişinin isteği yapılrsa demokrasi olmaz. demokrasi geriye kalan 800 kişnin isteklerini yerine getirmektir. Kendinizi nimet yaptınız ama bilmiyorsunuz ki pamuk arasına koyup ıslatarak yetiştirdiğimiz fasulyeden farkınız yok. bir dalda en fazla 10 tane fasulye verir o pamuk içindeki tek tohum. O tohumu ekmeye çalıştınız 10 fasulyeylede yemek yapamadınız.

Neuse son mesajımdı. Ama size tavsiyem uyanını karşınızdaki dev değil bldiğiniz değirmen. Ve içinde bulunduğunuz ortam don kişot masalı değil. Buraya dürüstlük örnekleri sergilemek için bir demet inciler döktünüz lakin incilerin altında made in china yazıyor....
aksini ispat net açıklama ben göremiyorum.ama başkanınızı savunamanın verdiği hırsla nereye saldırcağınızı bilmiyorsunuz.raporlar ortada.koskoca efsane bir başkanını koruyamadı.sizinle yaışmak benim için hobi oldu.zındıkmı dersin fıstık fındık mı yersin takdir sizin .

KİNG1000ATLI
08-12-2011, 13:42
olayı bilen kişi olarak ben bu konuda cevap vereyim ahandayı kesinn destek bize atılsın kısmı icin bişe diyemembilmiyorum
ahanda geldim kurulurkende hesap sahibi ortalarda yoktu yıkıldıgında da kendisi işi temsilcilerine yıkıp rahat davranmıstır temsilcide kendi yapabilecegini yaptı wow yıkıldıktan sonra da temsilciliği bıraktı orada da savunma yoktu hesaba giren yokki savunma beslensin kendi birliğinde sarı yakmaya baslamıstı ondaki tılsım calınırkende saldırıya az zaman kala birliğe haber verildi hazırda 20lik hazine yoktu olanda yetişmiyordu saldırı savunma da yetişmiyordu hesap cıkınca saldırı askerlerinide aktif sanıp kacırmamıstır o hesapda wowlar daha alınmaya basladıgında 75kbaltası vardı hesabın asıl sahibi ihmalkarlık yaptıgından aclıktan öldüler geriside tılsım saldırısında öldü umarım bu aydınlatma meraklılarına yetmiştir

açıklama için teşekkurler ustadım. Kralmış birliği oraya askerın bızler tarafından konuldugunu düşünerek ve forumda yazılıp çizilene göre haret ettiği için kendilerince tavır alıp çıktı bu açıklamanda onlara güzel bır yorum oldu ben cok defa dedım onu hakkınızla aldınız eger haksız yere aldıysanız düşünüyorsanız dogrudan hesap sahıbıne sorun dıye ama anlamakta zorluk çektıler.

Tekrar teşekkurler bu aydınlatman için.

mÜLKSÜZLEr
08-12-2011, 13:45
EmrahK wow'a yapılan güzel organize için;
Başta Erkan'ı, Erhan'ı, Hakan'ı, Selçuk'u (Aykut'u), Aziz'i, Akın'ı, Kadir beyi ve saldırıya katılan tüm dostları, ayrıca köylerinde onların askerlerine bakan, hammadde atan velhasıl tüm 1000-99 ailesini canı gönülden kutlarım. Çok güzel ordular basmışlar ve güzel bir organizasyon yapmışlar. Hepinizin emeğine ellerine sağlık.

Güzel bir savunma yapan tüm TRSNCK ailesini de kutlarım.

mÜLKSÜZLEr
08-12-2011, 13:52
açıklama için teşekkurler ustadım. Kralmış birliği oraya askerın bızler tarafından konuldugunu düşünerek ve forumda yazılıp çizilene göre haret ettiği için kendilerince tavır alıp çıktı bu açıklamanda onlara güzel bır yorum oldu ben cok defa dedım onu hakkınızla aldınız eger haksız yere aldıysanız düşünüyorsanız dogrudan hesap sahıbıne sorun dıye ama anlamakta zorluk çektıler.

Tekrar teşekkurler bu aydınlatman için.

Ziya hoca, senin ve eymens'in dün yazdıklarına ve bugün yazdıklarına söyleyeceklerim var ama şimdi yazarsam zaten bitmiş dostluk üzerine bir kez daha kırıcı olacağım.
Şimdilik siz de polemiğe devam etmeyi bırakın da 1000-99'un başarısını konuşun. İkide bir polemiğe çekmeyin bizi.
Primitif

karayelken
08-12-2011, 14:32
o değilde siz hala asker qotmez deki asker yetistırme tılsımının 1000-99 a geçmesini tesadüf mü sanıyorsunuz?

biyolog1
08-12-2011, 14:41
o değilde siz hala asker qotmez deki asker yetistırme tılsımının 1000-99 a geçmesini tesadüf mü sanıyorsunuz?
yaf yapma adamım bende diyorumki dogru olan şu quotmeze o tılsım nasıl geçmiş :)

karayelken
08-12-2011, 14:50
yaf yapma adamım bende diyorumki dogru olan şu quotmeze o tılsım nasıl geçmiş :)

burdan uzatmayacagım...o tılsımı sizden alan kişi ilede birebir konustum...size diyemiyorum(1000 99a) geçiş hikayesini de.. burdan uzatmayım daha fazla...ben 1. şahıslarla konustum ve kafamdakı soru işaretlerinin cvplarını buldum..sende ? varsa hıc buradan tartışıpta dun gercekleşen guzel saldırı ve savunmayı kırletmeyelım..gelir sorarsın ogrenırsın...msn adresımı oyundan yolladım sana

GÜZELBEY
08-12-2011, 14:51
asıl siz onu bunu bırakın da şu maaş konusuna gelin :) sabit maaşmı veriyorlar prim de varmı:)

karayelken
08-12-2011, 14:52
asıl siz onu bunu bırakın da şu maaş konusuna gelin :) sabit maaşmı veriyorlar prim de varmı:)

hahaha süpersın:D:D valla ben karın tokluguna takılıyom:D bunlar ıyı para alıyor ama

seoder !
08-12-2011, 15:15
1000-99 ailesini tebrik ederim, server başından beri birlikte olduğum birliğimi. birlik başkanı ile yaşadığım sorunlara rağmen bırakmadım. Megatronn Kadir abimiz de aynı şekilde başkan ile sorunlar yaşamıştı ve o da ayrılmıştı ve onurlu bir şekilde birliğimizi yalnız bırakmadık. Tılsımı oyuncusuna tercih eden, kendi ordusunu birlik oyuncusuna tercih eden ve birliği ile ilgilenmemesine rağmen ben başkanım havasından düşmeyen 99 Başkanına armağan olsun saldırım.
saldırıdan haberim geç oldu yetişen bütün orduyu attım.
Seoderin ordularına kimse bakmasın diye birlige ally geçtiginde ölen baltacılarımda saldırıya yetişemediler. ally ye ragmen ordularımı geri atmayan 99 ailesini başkanlarına mahçup olmasınlar diye ben çektim, -170k ya bakabildigim kadar baktım.. 30k toytonun yanında ne kadar baltacı olması gerekiyorsa 62k dan düştügünüzde büyük bir rakam göz önüne gelecektir. onlarda başkana bayram şekerim olsun.

99 u bu zamana kadar tanımayanlar askeri durumunu bilmeyenler, bakıyorum da wowu yıkınca tanımaya başlamışlar, 99 herşeyi kendi içinde yapmış yüce bir birliktir. Ne kadar yönetiminde eksiklikler olsa da, eski serverlardan dostluklardan dolayı ve dayanışmadan dolayı mükemmel bir birliktir.

Mesajımı bana yakıştıramayanlara cevabım, ben onurlu bir şekilde ailemi yalnız bırakmadım, sıra onursuzca oynayarak hesap silmesi gerekenlerde.

Herşey tılsımsa, Leman Sam'dan; Tılsımını kaybetmiş şarkısı gelsin...

http://travian-reports.net/tr/report/498438c711b

SiPaHi
08-12-2011, 15:33

selçuk dostum güzel ordundan dolayı seni tebrik ederim. 1000-99 ve Harranlıyam benim s8 de olma sebeplerim. Hakan başkan ve dostum SUNNY (volkan) orada olduğu sürece o birliğe bişey olmaz. sende sıkma artık canını saldırını çıktığında bize de haber verebilirdin ama herşey olmuş bitmiş artık. raporlarda emeği geçen herkesi birkez daha tebrik ederim.

seoder !
08-12-2011, 15:40
Hoca kullanıcısı nerden bulmuş bilmiyorum ama o da yayınlamış zaten, bilen herşeyi biliyor, ama yanlış yapanlar yanlışının farkında degil.

WOW oparasyonunda 99 a katılan herkes 99 ailesindendir, bazı anlaşmazlıklardan dolayı ayrılmış olsak da saldırıda bulunan herkes bizim ailemizdendir, 99 dur. sadece 99 yapmıştır.

şu bir gerçek Dumrul kardeşim, eminim bilse tüm dostlarımız takılırdı peşimize, gönül isterdi tüm ordum yetişsin, yetişeni attım.

Bunu kimse inkar edemez 99 da basılan her orduda her askerde emegi olan belli başlı kişiler var.Bu kişilerden biri olmak bana gurur veriyor, kendini bu yerde görenler utanmalı, kimse çocuk degil bu oyunlara düşsünler.

Tebriği hak eden 99 ailesini tebrik ederim, bu konuda söylenecek çok şey var ama fazla konuşmayacam.

Canımı sıkan tek şey , benim tek derdim tılsım denmesi oldu. O kişiyi Leman Sam'a havale ediyorum :)

cnbc-e
08-12-2011, 15:59
Server bitsin diyenler çok beklersiniz daha. hepinizinde bildiği gibi bugünkü ordulardan çoğu birlikte var.

Bu raporlarıda atlamayalım. tekrar tebrik ediyorum.
http://travian-reports.net/tr/report/49825761819,49825801325

Ben bu raporlardan bişey anlamadım neden koç mancınık olmadan saldırmışlar?

not: geçmiş yazılarını okuyunca anlamaya başladım yinede o bölgedeki olaylara yabancı olduğumdan bir açıklama yapılsa kısa olmak şartıyla:D

ben dün gece yazdım kaçırdınız herhalde o tılsımı biz almıştık ve nasıl gittiğini biliyorum. Sadece gidiş şeklini yazdığım takdirde sizin oyunu bırakacağınızı yazmışsınız o yüzden yazamıyorum bunu:D

timurhan
08-12-2011, 16:05
Dostum sen mustafanın kardeşimisin ?? CNBCE

cnbc-e
08-12-2011, 16:12

Biz verdik...

Dostum sen mustafanın kardeşimisin ?? CNBCE

yok değilim hatta tanımıyorum bile:D

biyolog1
08-12-2011, 16:19
Biz verdik...

siz verdiniz peki size nasıl geçti. asıl soru bu. size nasıl geçti
hatta tekrar sorayım 10larca mesaj telefon görüşmelerine ragmen size nasıl geçti. ?
illegal şekilde geçtiyse geri vermisinizdir.

COMPANERO
08-12-2011, 16:21
1000-99 ailesini tebrik ederim, server başından beri birlikte olduğum birliğimi. birlik başkanı ile yaşadığım sorunlara rağmen bırakmadım. Megatronn Kadir abimiz de aynı şekilde başkan ile sorunlar yaşamıştı ve o da ayrılmıştı ve onurlu bir şekilde birliğimizi yalnız bırakmadık. Tılsımı oyuncusuna tercih eden, kendi ordusunu birlik oyuncusuna tercih eden ve birliği ile ilgilenmemesine rağmen ben başkanım havasından düşmeyen 99 Başkanına armağan olsun saldırım.
Seoderin ordularına kimse bakmasın diye birlige ally geçtiginde ölen baltacılarımda saldırıya yetişemediler. ally ye ragmen ordularımı geri atmayan 99 ailesini başkanlarına mahçup olmasınlar diye ben çektim, -170k ya bakabildigim kadar baktım.. 30k toytonun yanında ne kadar baltacı olması gerekiyorsa 62k dan düştügünüzde büyük bir rakam göz önüne gelecektir. onlarda başkana bayram şekerim olsun.

99 u bu zamana kadar tanımayanlar askeri durumunu bilmeyenler, bakıyorum da wowu yıkınca tanımaya başlamışlar, 99 herşeyi kendi içinde yapmış yüce bir birliktir. Ne kadar yönetiminde eksiklikler olsa da, eski serverlardan dostluklardan dolayı ve dayanışmadan dolayı mükemmel bir birliktir.

Mesajımı bana yakıştıramayanlara cevabım, ben onurlu bir şekilde ailemi yalnız bırakmadım, sıra onursuzca oynayarak hesap silmesi gerekenlerde.

tebrikler selçuk.güzel saldırı çıkartmışsınız. bir çok arkadaşa şahsen forum dışından tebrik ettim. seni es geçmeyelimm..

biyolog1
08-12-2011, 16:23
Biz verdik...

çok daha detaylı yazayım ?
iribozdan muhcuya nasıl geçti ?

tekrar sorayım iribozdan muhcuya nasıl geçti?
sorunun özüde cevabıda burada. illegal olarak geçtiyse dolayısıyla legal olarak sizde geri vermişsinizdir.

bozguncu
08-12-2011, 16:31
saldıran 1000-99 birliğini canı gönülden tebrik ederim,bu gibi askerin önünde t4 versiyonunda hiç bir wow duramaz,sanırım ilk defa wow ordusu sayılabilecek ordular gördük.daha öncede dediğim gibi hiç bir wowun garantisi yok,her wow daki savunma 15 tane wow ordusu ile rahat geçilebilir.
aslına bakarsanız biraz da özeleştiri yapmak lazım,kendimiz için,trsnck oluşumu olarak oraya çok daha iyi savunma yığmalıydık,sanırım bundada etki artık oyuncuların oyunu bıraktığı,ve sıkıldığı.

bu arada kuzeyrüzgarı na trsnck olarak saldırı çıkmıcaz :) eğer 1000 ler oraya gitmiyorsa şimdiden kuzeyrüzgarını ilk tebrik ben edeyim :) ve bu saldırının karşılığı en yakın zamanda verilecektir :)

emrahk ya saldırı oldugunda kuzeyden birlik baskanlarına 250 civarı saldırı geldiği söylenmiş ama özel bi destek toplanması istenmemiş

cnbc-e
08-12-2011, 16:35
siz verdiniz peki size nasıl geçti. asıl soru bu. size nasıl geçti
hatta tekrar sorayım 10larca mesaj telefon görüşmelerine ragmen size nasıl geçti. ?
illegal şekilde geçtiyse geri vermisinizdir.

Bir bu kalmıştı bunu da yaptınız tebrikler başka ne diyeyim.
Bu tılsımı almak için oturduk konuştuk plan yaptık aşağı yukarı aynı zamanlarda varacak şekilde fake ler ayarladık.sonra hazinemiz doluyken yola çıktık savunmayan arkadaş büyük ihtimalle bunun için savunmadı:D saldırının girmesine 1 saat kala eldeki tılsımı verdik ve aldık.

not: tılsımı alan kişi daha iyi cevap verecektir. Ben dayanamadım. Bide o hesaptan bir tılsım vermiştik onun için çok uğraştık rövanşı almak için. Sizin yaptığınıza çamur at izi kalsın denir.

notçuk: herkes karşısındakini kendi gibi görür derlerdide inanmazdım

timurhan
08-12-2011, 16:40
Bu tılsımı almak için oturduk konuştuk plan yaptık aşağı yukarı aynı zamanlarda varacak şekilde fake ler ayarladık.sonra hazinemiz doluyken yola çıktık savunmayan arkadaş büyük ihtimalle bunun için savunmadı:D saldırının girmesine 1 saat kala eldeki tılsımı verdik ve aldık.

not: tılsımı alan kişi daha iyi cevap verecektir. Ben dayanamadım. Bide o hesaptan bir tılsım vermiştik onun için çok uğraştık rövanşı almak için. Sizin yaptığınıza çamur at izi kalsın denir.

valla kardeşi değilmisin :D:D son kez soruyom....

bozguncu
08-12-2011, 16:43
bizim saldırıların arasına baska birliklerden tek rapor göndersene bana 1000 atlı nın dısında zaten saldırı sıralaması herseyi gösteriyor bırakın artık polemik yapmayı

buda kadir abiden yeni geldi rapor ellerine saglık kadir abi

http://travian-reports.net/tr/report/4981850e205

maksat ortalıgı karıştırıp birileri binatlıyla ortak hareket ediyor demeye çalışmak formdaki yazıp çizilenlere pek kulak asılmaması gerekmekte sahrada çekilen allylerde emrahk ya saldırı atmayın denilmiştir kendi kafasına göre atanlarda aynı zamana denk gelmiş olabilir buna tesadüf denilir birlikkte organize yapılmamıştır

Cunda
08-12-2011, 16:47

selcuk burada yeterince polemik yapan var lütfen sende onların içine dahil olma

cnbc-e
08-12-2011, 16:51
valla kardeşi değilmisin :D:D son kez soruyom....

Değilimi başka nasıl yazabilirim.

maksat ortalıgı karıştırıp birileri binatlıyla ortak hareket ediyor demeye çalışmak formdaki yazıp çizilenlere pek kulak asılmaması gerekmekte sahrada çekilen allylerde emrahk ya saldırı atmayın denilmiştir kendi kafasına göre atanlarda aynı zamana denk gelmiş olabilir buna tesadüf denilir birlikkte organize yapılmamıştır

Kimsenin 1000ler ile beraber hareket edeceğini zannetmiyorum.(1-çok antipatikler 2-bu saldırı ile gördük ki saldırı için kimseyle beraber hareket etmelerine gerek yokmuş.)
Ne olursa olsun ne kadar asker basıp ne kadar wow 0 larsanız 0 layın özellikle sn.biyolog1 yaptığından sonra kendisi için yazılanların ne kadar haklı olduğunu görerek kendi düşüncelerimden dolayı kendimden utandım.

not: çamur atıp sonra duyum aldım demekle bu defa işin içinden çıkamazsın! Akşam gerekli açıklama yapılacak sonrasında onurlu davranışını bekliyor olacağız biz bekleriz gerisi size kalmış

bozguncu
08-12-2011, 16:54
Ne Müjdat mışım be :)
Her olayı benim yaptığıma bağlamışsınız forumdan oku oku bitiremedim.. :)
Server a cok gelıyorsam sıleyım gıdeyım kımse ıftıra atmasın delıkanlı gıbı oyun oynayın bre...

sen canını sıkma herşey ortada trsnck ,sahra binatlı anlaşmalı diyor.binatlılar, trsnck sahra anlaşmalı diyor. görünen köy klavuz gerektirmiyor her iki birlikte sahranın gücünden çekindiginden sahra üzerinden siyaset yapıyor wow hesap sahipleri araasındaki huzursuzluklardan wowu bitirmesenizde bu serverin galibi duruşuyla sahra ailesidir

bozguncu
08-12-2011, 17:04
başkasıyla karıştırdın galiba. adı geçenlerin hiçbirini tanımıyorum. YALNIŞADA, YAPANADA OLURUM YOK. basit bir oyunda bile eleştiri yapamıycak,fikrimizi paylaşamıycaksak vay halimize...
Bende en az senin kadar 1000ATLIYIM...

ne kadar oyun olmusta olsa gercek kişilikleri burada yansıtılmakta.eleştiri bir tarafa beleş diğer tarafa hain damgasıyla suclamakla olmamalı. eleştiri kişilerin eksik yada hatalı davranışlarına karsı yapılan olumlu yada olumsuz yorum olmalıdır iftira olmamalıdır

timurhan
08-12-2011, 17:04
Oyun için bu kadar bi tarafınızı yırtmayın ..varsın 1000atlı ile sahra anlaşmalı olsa ne olacak önünemi geçiceksiniz...sahra ile trsnck anlaşmalı olsa 1000atlı mı önüne geçicek...Bu bir savaş oyunuu savaşta bir takım hileler ile kazanılmaktadır..bunların bazılarına taktik bazılarına ise strateji denir...Kıbrıs savaşında yapılan çıkartmada hava indirmede mankenler kullanılmıştır..Düşmanın tüm makineli silah yuvaları tespit edilmiş ve yok edilmiş Cansız mankenler sayesinde hava indirmede en az kayıp verilmiştir..Şimdi Düşman bizee aaa siz hile yaptınız böle tekrar baştan alalım biz bu cansız mankenleri saymıyoruz mu diyecek varsınlar SALAK lıklarına yansınlar....Sözün özüü Savaşlar beyinlerle kazanılır....ağlayan sızlayanlar la zaten işimiz olmaz....

biyolog1
08-12-2011, 17:05

Kimsenin 1000ler ile beraber hareket edeceğini zannetmiyorum.(1-çok antipatikler 2-bu saldırı ile gördük ki saldırı için kimseyle beraber hareket etmelerine gerek yokmuş.)
Ne olursa olsun ne kadar asker basıp ne kadar wow 0 larsanız 0 layın özellikle sn.biyolog1 yaptığından sonra kendisi için yazılanların ne kadar haklı olduğunu görerek kendi düşüncelerimden dolayı kendimden utandım.

not: çamur atıp sonra duyum aldım demekle bu defa işin içinden çıkamazsın! Akşam gerekli açıklama yapılacak sonrasında onurlu davranışını bekliyor olacağız biz bekleriz gerisi size kalmış
SEN OLAYLARIDA KARŞITIRIYORSUN.

2 ADET TILSIM ALINDI. 1 tanesi ahanda geldimden diğeri asker yetiştirme tılsımı. Ve bende dedimki ahanda geldimde illegal bir olay varsa hesabı bırakırım. ama egriltip dogrultup lafı asker yetiştirme tılsımına getirdin. o tılsımı biz verdik demişssin eyvallah sağolun diyorum . bununda yanında biz 10 tane mesaj iriboza attık gece oscar baskan telefon etti fake dahi olsa tılsımı kaçır dedi. bizde tılsım 10 kişilik sıradadır. duruma göre ters bir durumla karsılasılacak olursa tılsım sırasını kaybeder ve bir sonraki alır. biz o kadar uyarıdan sonra tılsımı size kaptırdık. Ben bizim arkadaşların dışında olayı farklı algıladım. yani o tılsım o kadar meaj ve telefona ragmen gidiyorsa bir iş vardır dedim. nitekim sonradan baktım ki tılsım geri gelmiş.

karayelken
08-12-2011, 17:05

sen rahat ol kardesım ben ulaş başkana anlatacam:D

bozguncu
08-12-2011, 17:11

o belkide kücük çaplı karsılıklı siyasetle yapılmıs olabilir günlük hayatımıza baktıgımızda mhp ile bdp birbiriyle kanlı bıcaklıdırlar fakat arasırada olsa bir fikirde ortaklaşabiliyor veya el sıkışabilmektedir bu olanlarda binler veya sahralar gocunmazken neden ortam germek için ön plana sürülür anlamıs değilm

bozguncu
08-12-2011, 17:19

biyologa laf söylemek icin benden neden alıntı yapıyorsunuz laf banamı biyolagamı

timurhan
08-12-2011, 17:20

CNBC-E sana bi sorum olacak sen Rise of War ı tanıyormusun ?

karayelken
08-12-2011, 17:52
o belkide kücük çaplı karsılıklı siyasetle yapılmıs olabilir günlük hayatımıza baktıgımızda mhp ile bdp birbiriyle kanlı bıcaklıdırlar fakat arasırada olsa bir fikirde ortaklaşabiliyor veya el sıkışabilmektedir bu olanlarda binler veya sahralar gocunmazken neden ortam germek için ön plana sürülür anlamıs değilm

yok sıkıntıyı anlamaışsın hocam sen..bırılerı bıseyler cevırıyor sureklı olarak..bu olaydan bu cevrılen dolaplardan 1 tanesı sadece..bız bu cevırdıklerı dalaverelerı açıkladıkça ınatla yalanlıyorlar...madem yaptın neden yalanlıyorsun.. dedıkkı bazıları ortak op yapmıs..eee oyun kurallarınca yasak bısey degıl kı bu...ısterse 10 bırlık bırlesır 1 bırlıge savas ılan eder ortak op yapar stratejı geregı..ancak yalanlıyorsan bunu bi iş var demektır..suan da 1000leri gorduk sadece 99 dan ne kadar ordu cıktı..aynı sekılde dıger bırlıklerınde de oldukca fazla asker var..sımdı tum bırlıkler bu gucu azlatmak ıcın 1000lere savas ilan etse stratejı geregı gayet mantıklı olur..ama bunu yapıpta yalanlarsa tatsız bı durum olur ;)

biyolog1
08-12-2011, 17:52
ÖNEMLİ AÇIKLAMA :

Az önce bir kaç yerle görüşerek mutabakata vardım. Öncelikle düzletmeme gereken ve belirtmeme gereken noktalar var.

Olayın sonuç kısmını şimdiden belirteyim. 1000ATLI birliği bugüne kadar hiçbir illegal olayın içerisinde olmamıştır.

Evet denildiği gibi sahra birliği bizden yani iribozdan tılsımı gerçek saldırılarıyla bileklerinin emeklerinin hakkıyla almış. bunu öğrendim. Bunun dışında cnbce ninde dediği gibi o tılsım bize geri verilmiş. Bununla ilgili açıklamayı benim yapmam abese intikaldir. bu konuda 1000-99 birliği gerekli açıklamayı en ince ayrıntısına kadar yapacaktır. burada herkes birşeyi daha görecek.

Ahanda geldim saldırısı anamızın aksütü gibi temiz bir saldırıdır bu konuda en ufak bir tereddütümüz yoktur ki bunu sahralı arkadaşlarda zaten belirttiler.

1000-99 birliği bir çok kararı diğer birliklerimizin aksine kendileri vermiş kendileri uygulamıştır. sadık birer 1000atlıdırlar lakin oscargym başkanın merkezcil başkanlık sistemine uymamışlardır. yani 1000-99 la sonsuz övününüyoruz fakat oscargym başkan hiçbir zaman o birliğe hükmedememiştir. aldıkları uyguladıkları yaptıkları her şey kendilerince tasarlanıp planlanmıştır. İyi birer 1000atlıdırlar.

Buradan ayrılan 10 kadar insan özellikle primitif 1000-3 tarafından aralarına alınmıştır. daha sonra oradada merkezcil yönetimi kaldıramadıklarından ayrılmışlardır.
Tekrar ediyorum bugün yada yarın 1000-99 birliği en okkalı şekilde tüm gelişmeleri sizlere aktaracaklardır. 1000-99 birliği iyi bir birliktir değerli oyunculardan kuruludur fakat dediğim gibi tüm karalarını kendileri vermektedir.

bozguncu
08-12-2011, 18:01
yok sıkıntıyı anlamaışsın hocam sen..bırılerı bıseyler cevırıyor sureklı olarak..bu olaydan bu cevrılen dolaplardan 1 tanesı sadece..bız bu cevırdıklerı dalaverelerı açıkladıkça ınatla yalanlıyorlar...madem yaptın neden yalanlıyorsun.. dedıkkı bazıları ortak op yapmıs..eee oyun kurallarınca yasak bısey degıl kı bu...ısterse 10 bırlık bırlesır 1 bırlıge savas ılan eder ortak op yapar stratejı geregı..ancak yalanlıyorsan bunu bi iş var demektır..suan da 1000leri gorduk sadece 99 dan ne kadar ordu cıktı..aynı sekılde dıger bırlıklerınde de oldukca fazla asker var..sımdı tum bırlıkler bu gucu azlatmak ıcın 1000lere savas ilan etse stratejı geregı gayet mantıklı olur..ama bunu yapıpta yalanlarsa tatsız bı durum olur ;)

üstad bende sahranın bir birliğinde yöneticiyim kimse kimseyle ortak operasyon yapmadı kuzeyrüzgarına organize geldiginizden 48 saat sonrasına kadar trsncktan kücük ve orta halli 20 30 saldırı düzensiz geldi binaltı bu süre zarfında kuzeye organize yapsa trsanck ve binatlı organize yapılmıs demekmidir hayır sadece tesadüftür her iki grupta farklı söylemlerle sahraya yükleniyorsa bizi çekemiyordur sahrayı çekemeyenler gidip halay mekik ve benzeri şeyler çekebilir amacım burada ortam germek degildir bildiklerimi söylüyorum bu kadar eminsen sahrada hainlik yapanın kim oldugundan acıkca söyle bilgim varsa aktarayım sizede

BALYOZ
08-12-2011, 18:40
1000-99 birliği bir çok kararı diğer birliklerimizin aksine kendileri vermiş kendileri uygulamıştır. sadık birer 1000atlıdırlar lakin oscargym başkanın merkezcil başkanlık sistemine uymamışlardır. yani 1000-99 la sonsuz övününüyoruz fakat oscargym başkan hiçbir zaman o birliğe hükmedememiştir...

msjın sadece bir kısmını alıntı yaptım.bu açıklama 1000atlı kurallarıyla çelişmiyomu(1000atlının tek bir başkanı ve yönetimi vardır tüm kararlar merkez odaklıdır...vb) dahada önemlisi genel başkanın bir birliğe hükmedememesi yani söz geçirememesinin burda bu şekilde söylenmesi ne kadar doğru?

SNYPR
08-12-2011, 18:42
Ben en az 10 tane dişe dokunur hatta kafa kırar ordu gördüm bu raporlarda. Eğer bu ordular 3-5 wow seviyesi için kullanıldıysa daha iyi orduları çıkarmak biraz zor olacak.
Bir sahra üyesi olarak kimsenin bahane üretmesini istemiyorum ... çıkın açıkça bu saldırıyı yanlış planladık deyin. Burada böyle saldırıları planlayacak çok oyuncu var. Ben ustayım diyemem ama bana sorun ben 10 dakka içinde neyin nasıl yapılacağının haritasını size vereyim. Biraz açık olun lütfen.

sevgili hoca arkadaşım.
sizinle oyun bilginiz ya da bu konu hakkında tartışacak değilim.
bu konuda verilecek en güzel cevap aşağıdaki 1000-99 birliği mensubu arkadaşlarımızın saldırı raporudur.
ve yine bu oyunda sur yıkılmadığı sürece mancınıkların fazla etkisinin olmadığını biraz oyun tecrübesi olan her oyuncu bilir.
sahra birliğinin saldırısında ilk 9k lık koçbaşı ordusu girdi ve bu ordu iki aylık bir süre içerisinde tılsımsız ve hiç bir hammadde desteği olmadan basıldı. bu nedenle yanında fazla asker basılmadı.
1000-99 birliğindeki arkadaşlarımızın saldırısını incelersen arka arkaya giren 11k 7k ve 9k lık üç koçbaşı ordusuyla suru sıfırladılar. sur yıkıldığı zaman savunmanın etkisinin ne kadar düştüğünü sanırım söylememe gerek yok.
1000-99 birliğindeki arkadaşlarımızı yaptıkları güzel saldırı için tebrik ederim.
saldırıda ve savunmada emeği geçen arkadaşlarımızın hepsinin emeklerine sağlık.

iyi oyunlar iyi forumlar dilerim.

http://travian-reports.net/tr/report/4981930ddad,4981962b27f,498198b32d7,498199ec848,49 8201f56d6,498202d5d9d,498203d74f0,4982046e70e,4982 05dba17,4982067a0de,4982087e40f,49820970664

reptile39
08-12-2011, 19:36
saldıran 1000-99 birliği mensubu arkadaşları tebrik ederim ellerinize sağlık .ilk baş maç sonrada bu.iki sevindirici durum birden birarada.

adastra
08-12-2011, 19:50

Güzel yönlendirme hadi gelin 1000 atlıları yıkalım :) :)

muhcu
08-12-2011, 20:09
ÖNEMLİ AÇIKLAMA :

Az önce bir kaç yerle görüşerek mutabakata vardım. Öncelikle düzletmeme gereken ve belirtmeme gereken noktalar var.

Olayın sonuç kısmını şimdiden belirteyim. 1000ATLI birliği bugüne kadar hiçbir illegal olayın içerisinde olmamıştır.

Evet denildiği gibi sahra birliği bizden yani iribozdan tılsımı gerçek saldırılarıyla bileklerinin emeklerinin hakkıyla almış. bunu öğrendim. Bunun dışında cnbce ninde dediği gibi o tılsım bize geri verilmiş. Bununla ilgili açıklamayı benim yapmam abese intikaldir. bu konuda 1000-99 birliği gerekli açıklamayı en ince ayrıntısına kadar yapacaktır. burada herkes birşeyi daha görecek.

Ahanda geldim saldırısı anamızın aksütü gibi temiz bir saldırıdır bu konuda en ufak bir tereddütümüz yoktur ki bunu sahralı arkadaşlarda zaten belirttiler.

1000-99 birliği bir çok kararı diğer birliklerimizin aksine kendileri vermiş kendileri uygulamıştır. sadık birer 1000atlıdırlar lakin oscargym başkanın merkezcil başkanlık sistemine uymamışlardır. yani 1000-99 la sonsuz övününüyoruz fakat oscargym başkan hiçbir zaman o birliğe hükmedememiştir. aldıkları uyguladıkları yaptıkları her şey kendilerince tasarlanıp planlanmıştır. İyi birer 1000atlıdırlar.

Buradan ayrılan 10 kadar insan özellikle primitif 1000-3 tarafından aralarına alınmıştır. daha sonra oradada merkezcil yönetimi kaldıramadıklarından ayrılmışlardır.
Tekrar ediyorum bugün yada yarın 1000-99 birliği en okkalı şekilde tüm gelişmeleri sizlere aktaracaklardır. 1000-99 birliği iyi bir birliktir değerli oyunculardan kuruludur fakat dediğim gibi tüm karalarını kendileri vermektedir.

Tılsımı iribozdangidip çalan benim, daha önceki mesajlarda beni şaibeyle suçladıkdan sonra araştırma yapıp buraya yazmışsınız, bu biraz karadeniz fıkrası gibi olmuş önce vuralım sonra sorgularız :) yinede atdığınız çamuru kendinizin temizlemiş olması büyük erdemdi

Şu noktada artık 1000-99 birliği yöneticilerinin o tılsımı nasıl bir anlaşmayla ve kimle anlaşarak aldıklarını yazmaları kaldı, ben bu anlaşmanın ayrıntılarını biliyorum fakat benim açıklamam doğru olmaz

COMPANERO
08-12-2011, 20:11
ÖNEMLİ AÇIKLAMA :

zırvalardan seçmeler. olayları bilmeden yorumlara hayal gücünün sınırlarını zorlamaya devam et bakalım.

1000-99 açıklama yaptığında bu söyleminin de yalan olduğu ortay çıkacak.
1000-99 dan ayrılmamız.geçmiş serverlerde arkadaşlarımızla sorunu olan oyuncu olması ve bu oyuncuya yönelik getirilen eleştiri ve onunla (bahsi geçen kişi) aynı çatı altında kalmak istememizdir.
ceylon-cesuryürek gerekli açıklamayı yaptığında göreceğiz yalanını..

adastra
08-12-2011, 20:41
1000-99 Saldırı başarısı bu konular yüzünden biraz gölgede kaldı hatırlatmakda fayda var arkadaşların emeklerine saygısızlık etmemek lazım ...Enazından bir süre dayanmakta fayda var arkadaşlar :)

hoca
08-12-2011, 20:48
sevgili hoca arkadaşım.
sizinle oyun bilginiz ya da bu konu hakkında tartışacak değilim.
bu konuda verilecek en güzel cevap aşağıdaki 1000-99 birliği mensubu arkadaşlarımızın saldırı raporudur.
ve yine bu oyunda sur yıkılmadığı sürece mancınıkların fazla etkisinin olmadığını biraz oyun tecrübesi olan her oyuncu bilir.
sahra birliğinin saldırısında ilk 9k lık koçbaşı ordusu girdi ve bu ordu iki aylık bir süre içerisinde tılsımsız ve hiç bir hammadde desteği olmadan basıldı. bu nedenle yanında fazla asker basılmadı.
1000-99 birliğindeki arkadaşlarımızın saldırısını incelersen arka arkaya giren 11k 7k ve 9k lık üç koçbaşı ordusuyla suru sıfırladılar. sur yıkıldığı zaman savunmanın etkisinin ne kadar düştüğünü sanırım söylememe gerek yok.
1000-99 birliğindeki arkadaşlarımızı yaptıkları güzel saldırı için tebrik ederim.
saldırıda ve savunmada emeği geçen arkadaşlarımızın hepsinin emeklerine sağlık.

iyi oyunlar iyi forumlar dilerim.

http://travian-reports.net/tr/report/4981930ddad,4981962b27f,498198b32d7,498199ec848,49 8201f56d6,498202d5d9d,498203d74f0,4982046e70e,4982 05dba17,4982067a0de,4982087e40f,49820970664
Demekki aynı fikirdeyiz. 1000-99 birliğinin taktik doğru Sahranın yaptığı yanlış.

cnbc-e
08-12-2011, 21:19
biyologa laf söylemek icin benden neden alıntı yapıyorsunuz laf banamı biyolagamı

senin alıntının altında senin cevabın onun alıntısının altında onun cevabı bunun neresini anlamadın?

CNBC-E sana bi sorum olacak sen Rise of War ı tanıyormusun ?

Evet bir serverde oynamıştık herhalde bir ekip olması lazım onlar

SNYPR
08-12-2011, 21:52
Demekki aynı fikirdeyiz. 1000-99 birliğinin taktik doğru Sahranın yaptığı yanlış.

sanırım bilmediğiniz ya da kaçırdığınız bir nokta var. o da SAHRA C* birliği:)
birliğin elindeki bütün ordular bunlardı. yani başka koçbaşı ordusu yoktu. emin ol, olsaydı kullanılırdı.
SAHRA C* elindeki imkanları kullandı.
yani aynı fikirde değiliz.
her iki birliğin de operasyonu düzenleme şekli aynı yani önden koçbaşı arkasından yıkım:)
1000-99 birliğinde üç koçbaşı ordusu ve arkasına mancınıklar, SAHRA C* birliğinde malesef bir koçbaşı ordusu ve arkasına mancınıklar.

plan aynı ordular farklı:)

sevgi ve saygılarımla

hoca
08-12-2011, 23:13
sanırım bilmediğiniz ya da kaçırdığınız bir nokta var. o da SAHRA C* birliği:)
birliğin elindeki bütün ordular bunlardı. yani başka koçbaşı ordusu yoktu. emin ol, olsaydı kullanılırdı...

Dostum ben olaya sahra c* yada başka bir birlik olarak değil sahra ailesi olarak bakıyorum. Siz sahra c* olarak kendi başınıza karar alıp operasyon yaptıysanız başka ama dışarıda algı farklı. Herkes bu operasyona SAHRA ailesinin operasyonu olarak bakıyor. Doğal olarak bende dahil tüm sahra üyeleri bu operasyonu sahipleniyoruz. Doğal olarakta eleştiriyorum. Hbrando için yapılan operasyonda müjdatı da eleştirdiğim gibi.

karayelken
08-12-2011, 23:29
Güzel yönlendirme hadi gelin 1000 atlıları yıkalım :) :)

yok sadece örnekti:) ama gercekten mantıklı..ordu sayıları fazla...

kimse yanlış anlamasın ben oyunu-görevi bıraktım...tarafsız olarak yorum yaptım sadece...

avci282
08-12-2011, 23:59
kimse yanlış anlamasın ben oyunu-görevi bıraktım...tarafsız olarak yorum yaptım sadece...

her aslanın gönlünde birgün 1000atlılı olabilmek yatar :)

ölü
09-12-2011, 00:04

buna cok güldümmm hhahahahhhhah

mÜLKSÜZLEr
09-12-2011, 00:09
ÖNEMLİ AÇIKLAMA :

Bu süreye kadar sizin ve başkanınızın takındığı ahlaksızca ve terbiyesiz üslubu bırakıp, bu üsluba gelmeniz sizin için büyük adım.
Diğer kısımlar beni ilgilendirmiyor artık. Ama kendimle ilgili kısma yanıt vermek zorundayım.
Burada da, ya yanlış bilgilendiriliyorsunuz, ya da yanlış bilgi veriyorsunuz
1000-99'dan ayrılış nedenimiz companero tarafından ayrıntılara girilmeden açıklandı. Bu neden, tamamen kişiseldir. Muhatabı olan cesuryürek isterse açıklar.

1000-3'ün bizi arasına alması konusu ise; bizi sığıntıymışız gibi ifade etmekle yine aynı hatalara düşüyorsunuz.
Gerçek şudur ki, server başından yakın zamana kadar birlikte hareket ettiğimiz bir dostumuzun istemi ve harranlıyam'ın ricası ile o birliğe geçiş yaptık. Bizimle server başından beri hareket eden 3-4 dostumuz da halen 1000-3'te yer alıyor. Bunların içinde wow ordusu basan da var.

Umarım bundan sonra, ahlaksızca ve terbiyesizce mesaj ve profillere başvurmaktan da vazgeçersiniz.

biyolog1
09-12-2011, 00:15
Bu süreye kadar sizin ve başkanınızın takındığı ahlaksızca ve terbiyesiz üslubu bırakıp, bu üsluba gelmeniz sizin için büyük adım.
Diğer kısımlar beni ilgilendirmiyor artık. Ama kendimle ilgili kısma yanıt vermek zorundayım.
1000-99'dan ayrılış nedenimiz companero tarafından ayrıntılara girilmeden açıklandı. Bu neden, tamamen kişiseldir. Muhatabı olan cesuryürek isterse açıklar.

1000-3'ün bizi arasına alması konusu ise; bizi sığıntıymışız gibi ifade etmekle yine aynı hatalara düşüyorsunuz.
Gerçek şudur ki, server başından yakın zamana kadar birlikte hareket ettiğimiz bir dostumuzun istemi ve harranlıyam'ın ricası ile o birliğe geçiş yaptık. Bizimle server başından beri hareket eden 3-4 dostumuz da halen 1000-3'te yer alıyor. Bunların içinde wow ordusu basan da var.

Umarım bundan sonra, ahlaksızca ve terbiyesizce mesaj ve profillere başvurmaktan da vazgeçersiniz.

üzgünüm sizin için görüşlerim değişmedi. benim gözümde HİÇSİNİZ

avci282
09-12-2011, 00:17
buna cok güldümmm hhahahahhhhah
bunu ben değil bak birlik formunu okuduğumda genel olarak yaptığım istatistikler söylüyor millet resmen 1000atlı ya aşık be :) gül sen kalbe iyi gelir :)

ölü
09-12-2011, 00:24
bunu ben değil bak birlik formunu okuduğumda genel olarak yaptığım istatistikler söylüyor millet resmen 1000atlı ya aşık be :) gül sen kalbe iyi gelir :)
hahhahhhhhhahah

avci282
09-12-2011, 00:27
hahhahhhhhhahah
arkadaş heralde formun psikopatına çattık sadece gülüyor

mÜLKSÜZLEr
09-12-2011, 00:35
üzgünüm sizin için görüşlerim değişmedi. benim gözümde HİÇSİNİZ
Sizin gibilerin olduğu yerde olmaktansa HİÇ olmak yeğdir.

karayelken
09-12-2011, 01:10

hadi be ordan:D:D şikeciler sizi:D:D

biyolog1
09-12-2011, 01:23
Sizin gibilerin olduğu yerde olmaktansa HİÇ olmak yeğdir.
toprağın bol olsun

bozguncu
09-12-2011, 02:13
Dostum ben olaya sahra c* yada başka bir birlik olarak değil sahra ailesi olarak bakıyorum. Siz sahra c* olarak kendi başınıza karar alıp operasyon yaptıysanız başka ama dışarıda algı farklı. Herkes bu operasyona SAHRA ailesinin operasyonu olarak bakıyor. Doğal olarak bende dahil tüm sahra üyeleri bu operasyonu sahipleniyoruz. Doğal olarakta eleştiriyorum. Hbrando için yapılan operasyonda müjdatı da eleştirdiğim gibi.

sahra ailesi içerisinde bulunan herkes aynıdır fakat her iki organize de kimsenin bilgisi yoktu sadece saldırımız yolda denilmiştir giden ordular hakkındanda kimsenin bilgisi yoktu zayıf bi saldırı olsa da duruma baktıgınızda sahrac* birliği saldırmamış olsa son seviyesinide basıp bitirecekti saldırı oldugunda en manntıklı yaklaşım saldıran ve savunan gurubu tebrik etmektir kıyaslama veya suçu birilerine yıkmak hiçte hoş olmamaktadır belki elimizde ordumuz yoktur belki sabretmeyi biliyoruz belkide server bitsinde kurtulalım derdindeyiz :)

hoca
09-12-2011, 02:27
Benim haberim vardı operasyondan dolayısıyla beklentide büyüktü. Tabiiki Sahra C* nin eline sağlık wowun tamamlanmasını engelleyerek tüm sahranın onurunu kurtarmışlardır.
Ben yanlış anlaşılıyorum. benim isteğim sahra adına birilerinin çıkıp birliğe sahip çıkması ve Sahra ailesine yakışır işler yapılması. Bahsettiğimiz operasyondada Sahra C* birliğine destek verecek 1-2 wow ordusu yollanabilirdi.
Ben iddia ediyorum Sahradan rekor ordu çıkacak. demedi demeyin...
Kimse elindeki orduyu kullanmadan server bitmesini istemiyor. Ordusunu çakan bitsede gitsek diyor.

karayelken
09-12-2011, 02:38
Benim haberim vardı operasyondan dolayısıyla beklentide büyüktü. Tabiiki Sahra C* nin eline sağlık wowun tamamlanmasını engelleyerek tüm sahranın onurunu kurtarmışlardır.
Ben yanlış anlaşılıyorum. benim isteğim sahra adına birilerinin çıkıp birliğe sahip çıkması ve Sahra ailesine yakışır işler yapılması. Bahsettiğimiz operasyondada Sahra C* birliğine destek verecek 1-2 wow ordusu yollanabilirdi.
Kimse elindeki orduyu kullanmadan server bitmesini istemiyor. Ordusunu çakan bitsede gitsek diyor.

rahat ol hoca efendı hazretleri güzel günler göreceğiz:D

logsAttellCot
09-12-2011, 02:39
1 of the main approaches to stop foreclosure would be, to go in for the selection of bankruptcy. It really should also be stated that, the bankruptcy petition may be required to be filed just before the residence shall be offered. As a result, after filing, individuals should go on to set ahead a strategy, so as to shell out back an volume, which could have fallen powering, on the foundation of mortgage loan. By means of Bankruptcy Stop Foreclosure, a single shall also get started to pay their normally payments which shall be worried with mortgages. This shall be included in the operation of law, which is a must to be taken by the house loan organization. Therefore, if a individual is dealing with the likelihood of foreclosure, the chapter of bankruptcy shall type out their fiscal affairs by rearranging them, even if it indicates that a lawsuit has to be faced. This sort of bankruptcy legislation to type out Foreclosure Defense could be really strong, to say the minimum. As a result, if a particular person stops the process of repossession, nearly all the circumstances will enable the people to get again the different sorts of automobiles, which they could have been already, repossessed by them. This is exactly the purpose why, a single has to go in for the automated keep, which could be forced into result, as the circumstance rolls on, right up until there are any sorts of interim orders by the court. Hence, by implies of a properly considered out prepare, men and women shall go on to make diverse sorts of payments in a month-to-month manner to the courts, which has gone on to appoint the suitable kind of trustee for bankruptcy, which can span around a length of about, 3 to five a long time. The volume, which one has received to shell out is also decided by means of the debt that one possesses and also, the capacity by way of which one particular could go on to repay the assets which have been acquired. In this way, Bankruptcy Stop Foreclosure will be really valuable to men and women, who could be craving to sustain their financial institution accounts in a worthwhile method. Take a look at this fantastic Bankruptcy Stop Foreclosure hyperlink. It has useful details in relation to Foreclosure Process (http://laclairlimousinesinc.com/2011/12/07/appropriate-care-taken-to-sort-out-bankruptcy-stop-foreclosure-would-enable-people-to-attain-the-right-sort-of-outcomes/) that you may find very helpful in making choices.

bozguncu
09-12-2011, 02:49

ogün baskanım adını sonradan gördüm çok şükür ailemizin adında onurundada bir sıkıntı yokki kurtarılsın her birliğimizde ally cekildi saldırı cıkılmasın diye giden askeri durumdan pekde bilgimiz olmadı bitseydi en azından uyuyor olurduk yagma derdimiz olmazdı :) seviye alınmamış olsaydı başkanların planları mutlaka vardır o uygulanırdı

muhcu
09-12-2011, 06:50

travianda şiddet yasası istiyorum :D:D

biyolog1
09-12-2011, 07:06
idam edilsin :) :)

adastra
09-12-2011, 07:57
yok sadece örnekti:) ama gercekten mantıklı..ordu sayıları fazla...

Bu bir teklif mi ? :)

SNYPR
09-12-2011, 09:11

dışarıdaki bu yanlış algıyı gidermek için son kez yazıyorum ve diyorum ki bu operasyonu Sahra C* birliği kendi başına karar alarak yapmıştır.

serverdeki hiç kimse bu operasyonu bütün SAHRA birliklerinin düzenlediği düşüncesine girmemelidir.

sevgi ve saygılarımla:)

azmann

avci282
09-12-2011, 10:07
gönlün vaaar :)

RandomBlue
09-12-2011, 10:44

Bu konu ne zaman kapanacak diye beklemekteyiz ama siz saldırıları yapmanıza ragmen hala buralarda konusmaktasınız..

Diyorsunuz ki biz yönetimin tumundan , egolarından sundan bundan ayrıldık diyorsunuz.

Oscar baskan agresiftir , bazen sert mesajlar atabilir dogrudur. Onu bilen bilir , bilmeyen içinse özellikle biyolog oyun basında özellikle herkese allyler geçerek anlatır. Ben oscarı tanıdım tanıyalı hiç degişmedi. O yuzden bir sıkıntınız varsa oyunun bu aşamasında patlak vermesi bence daha cok sizin sucunuz.Yollar ayrılabilir belki , ama oyunda hersey durmus sadece wow dönemi baslamıssa , kalkıp oscar başkanın merkezine askerleri cakmakda sizin fırsatcılgınızı göstermektedir.Eger size karsı saldırılar gerceklesip , bir arkadasınızın dahi olsa merkezi yıkılsa -zarar görse ve bu emri oscar baskan verse sizin yaptıgınızı bir cevap olarak dusunur ve bir nebze sizi anlardım.

Bence siz büyük bir iş çıkardıgınızı düşünüyorsunuz ve hala forumda hava atma derdindesiniz.Egodan bahsediyorsunuz ve oscar başkanı egoları olmakla sucluyorsunuz, öle olsaydı oscar baskan suan hala wow köyleri ile ugrasmak yerine hepimizin merkezlerini sıfırlar ve egosunu tatmim ederdi.

Ama suan görüyorum ki hala ısrarla foruma yazarak , bu konuyu gündemde tutmaya calısarak asıl siz egonuzu tatmin etme derdindesiniz.Oyunun son aylarına belki son günlerine girdigimiz su günlerde birlikten cıkıp , birligin baskanına saldırmak her sıradan insanın kolaylıkla yapacagı iştir bunun adı ne cesaret ne onurdur. sadece ve sadece bir yada birkac kişi ile tartısıp aylarca yan yana oynadıkları arkadaslarına wow kurma aşamasında ihanet etmektir.

cnbc-e
09-12-2011, 10:55

Ne yani yıkım olmasaydı biz onursuz mu olacaktık? Onları bizim onur bekçimiz kim yaptı ben bunu anlayamadım. Bence kesinlikle hata yapılmıştır savaşlar risk alarak rakibin beklemediği şeyler yapılarak kazanılır. Hiç saldırı yapılmayıp o ordular hiç kullanılmamalıydı. Kazanmak isteyen bu riski göze alırdı.
Bunun cezasını daha sonra çekeceğiz.

dışarıdaki bu yanlış algıyı gidermek için son kez yazıyorum ve diyorum ki bu operasyonu Sahra C* birliği kendi başına karar alarak yapmıştır.

serverdeki hiç kimse bu operasyonu bütün SAHRA birliklerinin düzenlediği düşüncesine girmemelidir.

sevgi ve saygılarımla:)

azmann

Aynende öyle olması lazım. Hem başarısız bir operasyon hemde bence hatalı bir operasyon oldu.

RandomBlue
09-12-2011, 11:07
1000-99 birliği bir çok kararı diğer birliklerimizin aksine kendileri vermiş kendileri uygulamıştır. sadık birer 1000atlıdırlar lakin oscargym başkanın merkezcil başkanlık sistemine uymamışlardır. yani 1000-99 la sonsuz övününüyoruz fakat oscargym başkan hiçbir zaman o birliğe hükmedememiştir...

msjın sadece bir kısmını alıntı yaptım.bu açıklama 1000atlı kurallarıyla çelişmiyomu(1000atlının tek bir başkanı ve yönetimi vardır tüm kararlar merkez odaklıdır...vb) dahada önemlisi genel başkanın bir birliğe hükmedememesi yani söz geçirememesinin burda bu şekilde söylenmesi ne kadar doğru?

Her 1000atlı birligi o derece organize ve o denli saglam operasyonlar yaparsa merkeze baglı kalmasına gerek yoktur sanırsam.

cnbc-e
09-12-2011, 11:19
Her 1000atlı birligi o derece organize ve o denli saglam operasyonlar yaparsa merkeze baglı kalmasına gerek yoktur sanırsam.

Ne kadar organize olursalar olsunlar neticede bir ana strateji var. Bu ana stratejinin dışında yapılan çok başarılı bir operasyon bile neticede başarısızlıktan başka bişey getirmeyebilir. Mesela sahra-c birliğinin yaptığı operasyon her iki açıdanda buna çok iyi örnek olabilir.
Ne kadar sorumluluk alıyorsan o kadar söz hakkın olmalı. Orduyu ben bastım ben kullanacağım diyen adam bulunduğu bölgede kimseden saldırı almamasını kime borçlu acaba?

timurhan
09-12-2011, 11:33
Bu konu ne zaman kapanacak diye beklemekteyiz ama siz saldırıları yapmanıza ragmen hala buralarda konusmaktasınız..

Diyorsunuz ki biz yönetimin tumundan , egolarından sundan bundan ayrıldık diyorsunuz.

Oscar baskan agresiftir , bazen sert mesajlar atabilir dogrudur. Onu bilen bilir , bilmeyen içinse özellikle biyolog oyun basında özellikle herkese allyler geçerek anlatır. Ben oscarı tanıdım tanıyalı hiç degişmedi. O yuzden bir sıkıntınız varsa oyunun bu aşamasında patlak vermesi bence daha cok sizin sucunuz.Yollar ayrılabilir belki , ama oyunda hersey durmus sadece wow dönemi baslamıssa , kalkıp oscar başkanın merkezine askerleri cakmakda sizin fırsatcılgınızı göstermektedir.Eger size karsı saldırılar gerceklesip , bir arkadasınızın dahi olsa merkezi yıkılsa -zarar görse ve bu emri oscar baskan verse sizin yaptıgınızı bir cevap olarak dusunur ve bir nebze sizi anlardım.

Bence siz büyük bir iş çıkardıgınızı düşünüyorsunuz ve hala forumda hava atma derdindesiniz.Egodan bahsediyorsunuz ve oscar başkanı egoları olmakla sucluyorsunuz, öle olsaydı oscar baskan suan hala wow köyleri ile ugrasmak yerine hepimizin merkezlerini sıfırlar ve egosunu tatmim ederdi.

Ama suan görüyorum ki hala ısrarla foruma yazarak , bu konuyu gündemde tutmaya calısarak asıl siz egonuzu tatmin etme derdindesiniz.Oyunun son aylarına belki son günlerine girdigimiz su günlerde birlikten cıkıp , birligin baskanına saldırmak her sıradan insanın kolaylıkla yapacagı iştir bunun adı ne cesaret ne onurdur. sadece ve sadece bir yada birkac kişi ile tartısıp aylarca yan yana oynadıkları arkadaslarına wow kurma aşamasında ihanet etmektir.

Yazını tebrik ediyorum bu kadar güzel anlatılır...İhanettin adı ne zaman ONURLU luk olmuştur acaba... ????

cesuryürek78
09-12-2011, 12:07
ne dıyon sen selcuk sana kım saldır dedı eger sen bana vermıs oldugun sozu tutmus olsa ıdın sımdıye kadar o hesabının sılınmesı gerekıyordu hala orda burda yazmaya devam edıyorsun ...

cesuryürek78
09-12-2011, 12:41
Hoca kullanıcısı nerden bulmuş bilmiyorum ama o da yayınlamış zaten, bilen herşeyi biliyor, ama yanlış yapanlar yanlışının farkında degil.

WOW oparasyonunda 99 a katılan herkes 99 ailesindendir, bazı anlaşmazlıklardan dolayı ayrılmış olsak da saldırıda bulunan herkes bizim ailemizdendir, 99 dur. sadece 99 yapmıştır.

şu bir gerçek Dumrul kardeşim, eminim bilse tüm dostlarımız takılırdı peşimize, gönül isterdi tüm ordum yetişsin, yetişeni attım.

Bunu kimse inkar edemez 99 da basılan her orduda her askerde emegi olan belli başlı kişiler var.Bu kişilerden biri olmak bana gurur veriyor, kendini bu yerde görenler utanmalı, kimse çocuk degil bu oyunlara düşsünler.

Tebriği hak eden 99 ailesini tebrik ederim, bu konuda söylenecek çok şey var ama fazla konuşmayacam.

Canımı sıkan tek şey , benim tek derdim tılsım denmesi oldu. O kişiyi Leman Sam'a havale ediyorum :)
yazmayayım dıye cok dırenıyorum ama selcuk artık bence haddını asıyorsun susmak buyuk erdemdır sozunu sana hatırlatıyor ve bundan sonra ıyı veya kotu hakkımda senden 1tek yorum bıle ıstemıyorum.

seoder !
09-12-2011, 13:05
yazmayayım dıye cok dırenıyorum ama selcuk artık bence haddını asıyorsun susmak buyuk erdemdır sozunu sana hatırlatıyor ve bundan sonra ıyı veya kotu hakkımda senden 1tek yorum bıle ıstemıyorum.

3. sınıf insan cümleleri kurma. sana hesabımı silecem demedim, sen bana senin hesabını silmezsem .... olayım dedin, hala hesabım silinmedi. Benim kimseye hesap silecem diye bir sözüm yok.

Hesabını sil ve benim aldıgım depo tılsımını 1000ATLI versin ben asker tılsımını öyle veririm dedin, bende ver asker tılsmını silecem hesabı dedim, kendince hayaller kurma, ben kimse için hesap silecem demedim hesap silmeye merkez sıfırlamaya senin kadar hevesli degilim, bu kadar insan sana tepki gösterirken senin hala kalkıpta konuşman zaten yanlış hangi erdemlilikten bahsediyorsun,

al tılsmı başına çal dediler, kalkıp artık tılsım senin kontrolünde degil benim kontrolümde dedin 0 askerle tılsmı aldın asker basıyorsun o laflara ragmen. hangi erdemlilikten bahsediyorsun,

Haddimi aşma konusuna gelince, sen kimsinde bana had sınır koyacaksın. Elinden geleni ardına koyma. 3. sınıf insan cümleleri kurma telefonuma da çocuk gibi mesaj atma. varsa yapacağın bir şey yap yoksa manasız cümleler kurma. Tılsm senden önemli ve benim tek derdim tılsm diyen sendin aldın tılsımı askerini bas muhattabın olmam için telefonde küfür etmeyi bırakmalısın.İnan bana o kadar küfürün üzerine hala had den filan bahseden bir insan bana asla ders veremez.

burada onurlu bir davranış yapıp hesap silecek bir kişi varsa o da sensin,
99 da senin emeginden çok benim emegim var, ama onurlu bir şekilde çekildim kenara sense orayı sahiplenir birlige selçuk'un askerlerine kimse bakmasın diye ally geçtin, birliktekileri Selçuk size saldıracak diye uyardın aklın sıra, beni yıktırmaya adam aradın, bu kadar korkma benden. ben onursuzlara karşı onursuzluk yapacak olsam şuan kendine yeni merkez kurmaya başlıyor olurdun.

merkezine girdiler tarlalarını sıfırladılar 2 gecede 17lere getirdim, merkezine giren adamın merkezini tek seferde sıfırladım, 2 kişinin 2sini de, bana yakışan o idi yaptım. kimse inkar edemez. sen ne yaptın. SANA YAKIŞANI.

şimdi onurlu bir şey yapmak istiyorsan sil hesabını git o kadar meraklı isen, ben onurlu bir şekilde ayrılmama ragmen birligimdeki arkadaşlarımın peşinden gittim, başkana yada 1000ATLI wow una gitmedim. herkes kişiligini oynar. sen neyinle oynadıgını bile bilmiyorsun.

seoder !
09-12-2011, 13:17
ne dıyon sen selcuk sana kım saldır dedı eger sen bana vermıs oldugun sozu tutmus olsa ıdın sımdıye kadar o hesabının sılınmesı gerekıyordu hala orda burda yazmaya devam edıyorsun ...

Ayrıca bana kimse saldır diyemez, demedi de. Kimse kimseye bir yere saldır diyemez, onurlu olan saldırmaktır dostlarla birlikte bunu onurlu her insan bilir, tabi bu konuyu ne kadar anlayabileceksin bilemiyorum sen anca başarısızlık üzerine hesap silip gidersin, başarı üzerine de gelip foruma yaşasın 1000-99 dersin, kaçıncı kez girişin allah bilir. Tebrik mesajları egonu okşamıştır umarım.
1 ay önceden sana sölemiştim yapamıyorsun bırak başkanlığı hesabına gir diye bile kaç kere aradım seni. tüm 99 biliyor bunu. sense o makam hastalığından bırakmadın. 99 eger seni umursasa idi emin ol ally çektiginde askelerimi geri yollarlardı, sen egolarını okşa.

haddimi aşıyorsa inandığın dogru bildigini yap. öyle yaptıgını sölemiştin, zira hala o lanet tılsımı kullanıyorsun başına çal denmesine ragmen :)

mÜLKSÜZLEr
09-12-2011, 15:16
.........

Siz ya da 1000 Atlı yönetimini temsil eden kişiler, bizimle ilgili hakaret, sövme ya da gerçeğe aykırı yorum yaptığı sürece yazmaya devam edeceğim.
Bizim yazmamızın nedeni kendimizi ifade etmek zorunda bırakılmamızdır.
Gerek gördüğümüz mesajlara ve gerektiği kadar yanıt veriyoruz.
Sizin mesajınızı free_vet olduğunuz düşüncesi ile yanıtladım. Değilseniz bu yanıtımı yok sayın.

cesuryürek78
09-12-2011, 15:17
3. sınıf insan cümleleri kurma. sana hesabımı silecem demedim, sen bana senin hesabını silmezsem .... olayım dedin, hala hesabım silinmedi. Benim kimseye hesap silecem diye bir sözüm yok.

Hesabını sil ve benim aldıgım depo tılsımını 1000ATLI versin ben asker tılsımını öyle veririm dedin, bende ver asker tılsmını silecem hesabı dedim, kendince hayaller kurma, ben kimse için hesap silecem demedim hesap silmeye merkez sıfırlamaya senin kadar hevesli degilim, bu kadar insan sana tepki gösterirken senin hala kalkıpta konuşman zaten yanlış hangi erdemlilikten bahsediyorsun,

al tılsmı başına çal dediler, kalkıp artık tılsım senin kontrolünde degil benim kontrolümde dedin 0 askerle tılsmı aldın asker basıyorsun o laflara ragmen. hangi erdemlilikten bahsediyorsun,

Haddimi aşma konusuna gelince, sen kimsinde bana had sınır koyacaksın. Elinden geleni ardına koyma. 3. sınıf insan cümleleri kurma telefonuma da çocuk gibi mesaj atma. varsa yapacağın bir şey yap yoksa manasız cümleler kurma. Tılsm senden önemli ve benim tek derdim tılsm diyen sendin aldın tılsımı askerini bas muhattabın olmam için telefonde küfür etmeyi bırakmalısın.İnan bana o kadar küfürün üzerine hala had den filan bahseden bir insan bana asla ders veremez.

burada onurlu bir davranış yapıp hesap silecek bir kişi varsa o da sensin,
99 da senin emeginden çok benim emegim var, ama onurlu bir şekilde çekildim kenara sense orayı sahiplenir birlige selçuk'un askerlerine kimse bakmasın diye ally geçtin, birliktekileri Selçuk size saldıracak diye uyardın aklın sıra, beni yıktırmaya adam aradın, bu kadar korkma benden. ben onursuzlara karşı onursuzluk yapacak olsam şuan kendine yeni merkez kurmaya başlıyor olurdun.

merkezine girdiler tarlalarını sıfırladılar 2 gecede 17lere getirdim, merkezine giren adamın merkezini tek seferde sıfırladım, 2 kişinin 2sini de, bana yakışan o idi yaptım. kimse inkar edemez. sen ne yaptın. SANA YAKIŞANI.

şimdi onurlu bir şey yapmak istiyorsan sil hesabını git o kadar meraklı isen, ben onurlu bir şekilde ayrılmama ragmen birligimdeki arkadaşlarımın peşinden gittim, başkana yada 1000ATLI wow una gitmedim. herkes kişiligini oynar. sen neyinle oynadıgını bile bilmiyorsun.

selcuk sımdı bayramlık agzımı actırıp bana yazdıracaksın ...

cnbc-e
09-12-2011, 15:19
Siz ya da 1000 Atlı yönetimini temsil eden kişiler, bizimle ilgili hakaret, sövme ya da gerçeğe aykırı yorum yaptığı sürece yazmaya devam edeceğim.
Sizin mesajınızı free_vet olduğunuz düşüncesi ile yanıtladım. Değilseniz bu yanıtımı yok sayın.
Her şey güzelde bu free_vet nerden çıktı Hocam?
Bu konuda biraz daha görmezden gelmenizin sizin için daha iyi olacağını düşünüyorum.

Forumun amcıda bu zaten seviyemizi kaybetmeden oyundan haberdar olamayacağımız konular hakkında bilgi sahibi olmak değil mi?

seoder !
09-12-2011, 15:21

Hiç çekinme söyleyeceklerini bekliyorum. Çok çok güldürürsün.
Her şekilde benim suçlu olduğumu yanlış olduğumu düşünüyorsun, hadi öle diyelim hala tılsım neden sende ?
Sen sus yada çok meraklı olduğun şeyi yap. hesabını sil, 99 eski gücüne kavuşur. kavuşmazsa ben de peşinden hesap silecem. delikanlılıktan tavizvermeyen delikanlımısın o kadar.

cesuryürek78
09-12-2011, 15:22
Ayrıca bana kimse saldır diyemez, demedi de. Kimse kimseye bir yere saldır diyemez, onurlu olan saldırmaktır dostlarla birlikte bunu onurlu her insan bilir, tabi bu konuyu ne kadar anlayabileceksin bilemiyorum sen anca başarısızlık üzerine hesap silip gidersin, başarı üzerine de gelip foruma yaşasın 1000-99 dersin, kaçıncı kez girişin allah bilir. Tebrik mesajları egonu okşamıştır umarım.
1 ay önceden sana sölemiştim yapamıyorsun bırak başkanlığı hesabına gir diye bile kaç kere aradım seni. tüm 99 biliyor bunu. sense o makam hastalığından bırakmadın. 99 eger seni umursasa idi emin ol ally çektiginde askelerimi geri yollarlardı, sen egolarını okşa.

haddimi aşıyorsa inandığın dogru bildigini yap. öyle yaptıgını sölemiştin, zira hala o lanet tılsımı kullanıyorsun başına çal denmesine ragmen :)

selcuk senın kadar kuculmeyecegım bana soyledıklerını ben bılıyorum baskası bılmesede olur sen oyunu oynarsın ama adam olmazsın bırdahada sana cvp verme gereksınımı bıle duymayacagım oyle atıp tutmak kolay herkez herseyı senden beden ıyı bılıyor

seoder !
09-12-2011, 15:28
Delikanlılık bitti adamlığa geçtik, adam olmam öyle mi. konuştukça kendini düşürüyorsun, bence de cevap yazma. tılsımı sana bırakanın da dedigi gibi al o tılsımı başına çal. Herşey tılsımsa bunca insan boşa oynuyor bir sen amacın için oynuyorsun. bana söylediklerinde bende duruyor. Tehdit etme beni asla, yap.

mÜLKSÜZLEr
09-12-2011, 15:36
Her şey güzelde bu free_vet nerden çıktı Hocam?
Bu konuda biraz daha görmezden gelmenizin sizin için daha iyi olacağını düşünüyorum.
Yazan o ise, yanıtlanmayı hakettiği içindir. Değilse muhatabı mesajımı yok saysın.
Dostum, ikinci cümleni de oyundan mesajla açıklarsan sevinirim. Yeni bir polemik konusu istemiyorum.

seoder !
09-12-2011, 15:36
selcuk senın kadar kuculmeyecegım bana soyledıklerını ben bılıyorum baskası bılmesede olur sen oyunu oynarsın ama adam olmazsın bırdahada sana cvp verme gereksınımı bıle duymayacagım oyle atıp tutmak kolay herkez herseyı senden beden ıyı bılıyor

Senden benden iyi bilen severdaki kişilerden konuyu bilmeyenlere de anlat, sonra da o tılsımı nasıl kullanabildigini anlat bu kadar insana. askeri basınca adam olunuyorsa, asker basında delikanlı olunuyorsa basmaya devam et o kadar laf duydugun o kadar sorun cıkarkan asker tılsımı ile. o kadar emek verip alınan tılsımı 2 laf duyup aldın şimdi adamlıktan delikanlılıktan başlama.
eger haksızın karşısında durup hatasını fark etmesini saglamak küçülmekse, bir asker tılsımı için 99 birligini dagıtan dostu düşmanı karıştıran adam benim gözümde küçülecek bir şeyi kalmamış bir insandır, HİÇTİR.

Sen sus, hesabını sil git.
megatronn 1 ben 2 delli 3 ve birlikten çıkan 12 kişi 4, bu kadar adam suçlu madem sen haklı ol delikanlı ol, adam ol.

VARSA YÜREGİN SİL GİT HESABINI, ALLY GEÇTİN ASKERLERİMİ KİMSE GERİ ATMADI, 1 GÜN SONRA BEN ÇEKTİM. MESAJ ATTILAR GERİ AT DİYE ATMADIM. DEMEKKİ KİMSE SENİ UMURSAMIYOR ONLAR 99 İÇİN ORADA.

SEN SİL HESABINI (EN MERAKLI OLDUĞUN ŞEY, AMA SENİN YAPAMADIĞIN BAŞKALARINDAN İSTEDİĞİN) EGER 99 ESKİSİNDEN DAHA GÜÇLÜ OLMAZSA BEN DE HESAP SİLMEZSEM NE KADAR KÜFÜR VARSA ET BANA. FORUMDA DA YAZACAM YAPAMADIM 99 ESKİ GÜCÜNE KAVUŞAMADI DİYE.
DELİKANLIMISIN O KADAR...
OYUN MU ONURUN MU ?????

sarbi ç.
09-12-2011, 15:39
Yazık ya.Bir çoğunuza yazık.18 yaşındayım ben.Bir çoğunuzun benim kadar çocuğu var.Benim 20 katım görmüşlüğünüz var.Bir oyun için şerefinizi mi ortaya koymuyorsunuz adamlığınızı mı.
Yıkıldığı, başarısız olduğu, haksızlığa uğradığı halde rakibini bir centilmen gibi tebrik eden abilerim; sizleri örnek alıyorum.

seoder !
09-12-2011, 15:42
yazık ya.bir çoğunuza yazık.18 yaşındayım ben.bir çoğunuzun benim kadar çocuğu var.benim 20 katım görmüşlüğünüz var.bir oyun için şerefinizi mi ortaya koymuyorsunuz adamlığınızı mı.
Yıkıldığı, başarısız olduğu, haksızlığa uğradığı halde rakibini bir centilmen gibi tebrik eden abilerim; sizleri örnek alıyorum.

2 sene birlikte oynadıgın bir abin kalkıp tılsım için seni satarsa, o zaman bakarım bu cümleleri tekrar kuruyormusun. Bende 26 yaşındayım. Bu oyunda 8. Yılıma giriyorum ve foruma 2010 un sonundan beri giriyorum. Hiç bir şekilde de kimse beni bu şekilde haksızlıga ugratamadı ugratmadı ve sinirlendirmedim. Bekara karı boşamak kolay, sende bu şekilde bir durumla karşılar görürüm seni de.

sarbi ç.
09-12-2011, 15:48
2 sene birlikte oynadıgın bir abin kalkıp tılsım için seni satarsa, o zaman bakarım bu cümleleri tekrar kuruyormusun. Bende 26 yaşındayım. Bu oyunda 8. Yılıma giriyorum ve foruma 2010 un sonundan beri giriyorum. Hiç bir şekilde de kimse beni bu şekilde haksızlıga ugratamadı ugratmadı ve sinirlendirmedim. Bekara karı boşamak kolay, sende bu şekilde bir durumla karşılar görürüm seni de.
Sizin yazdıklarınızı görüp yazmadım bunu ben.Diğer mesajlarda gördüğüm kadarıyla yorumladım.Sizin aranızda ne olay geçti bilmiyorum

karayelken
09-12-2011, 15:59
Bu bir teklif mi ? :)

yooo benım bır yetkım yok:D ama ulaşa saldıralım dersenız önden phalanxlarımla dalabılırım bak:) malum defansçıyım ben

karayelken
09-12-2011, 16:05

göksel abı bu şikecilere yasa çıkartmak lazım asıl :D

idam edilsin :) :)

tmm sende fırsat buldun hemen beni öldür:D

COMPANERO
09-12-2011, 16:06
konuyu dağıtalım. wow kurulurken çalışan işçilerin maaşlarında yeni yılda artış olacakmı ? sigorta ve tazminatlarında düzenleme yapılıp erken emeklilik yasası çıkar mı acaba ?
tuzsuz abimiz kendisini emekli sayıyormu. eline ne geçti emekli olunca :)
yoksa seferberlik kağıdını hemen eline tutuşturdular mı ?

karayelken
09-12-2011, 16:07
gönlün vaaar :)

çok ısrar ederseniz düşünebilirim..çünkü gidişata göre bu ulaş ilk beni yıktırtacak:D:D

karayelken
09-12-2011, 16:18
konuyu dağıtalım. wow kurulurken çalışan işçilerin maaşlarında yeni yılda artış olacakmı ? sigorta ve tazminatlarında düzenleme yapılıp erken emeklilik yasası çıkar mı acaba ?

çalışanlar dertli maaşlarına %90 zam gelmıs begenmıyorlarmıs:D:D valla resmen sömürüyorlar..travian oyuncuları olarak dur denmesi gerekıyor..tmm bı oyun yapmıslar eglenıyoruz ınsanlar tanıyoruz vs. elbette bunun bir karşılığı olmalı ancak bıraz tadında olsa fena olmaz...dün bazı bırlık başkanlarına açtık bu konuyu..umarım başkanlar özveri gösterir yoksa bıreysel olarak bısey yapmak oldukça zor

biyolog1
09-12-2011, 16:30
çok ısrar ederseniz düşünebilirim..çünkü gidişata göre bu ulaş ilk beni yıktırtacak:D:D
bana bak ufaklık alırım ayagımn altına :)

karayelken
09-12-2011, 16:44
bana bak ufaklık alırım ayagımn altına :)

dur akşam bana bır rutbe taksınlar o zaman gorecem senı:D

adastra
09-12-2011, 16:47
yooo benım bır yetkım yok:D ama ulaşa saldıralım dersenız önden phalanxlarımla dalabılırım bak:) malum defansçıyım ben

Sen bir saldırı organize et o zaman saatini kaç ordu girecek filan burdan yaz ona göre ben arkandan gelirim :)

biyolog1
09-12-2011, 16:54
dur akşam bana bır rutbe taksınlar o zaman gorecem senı:D
az önce yanımdan kayarak bişey ggeçti arkadaşlara sordum merak etme o yoboydu dediler :D

karayelken
09-12-2011, 16:54
Sen bir saldırı organize et o zaman saatini kaç ordu girecek filan burdan yaz ona göre ben arkandan gelirim :)

çıktım ben saldırıyı eymens e gelın arkamdan:) benım phalar orayı temızler zaten

biyolog1
09-12-2011, 16:55
çıktım ben saldırıyı eymens e gelın arkamdan:) benım phalar orayı temızler zaten
ahanda ayvayı yedik şimdi :)

karayelken
09-12-2011, 16:55
az önce yanımdan kayarak bişey ggeçti arkadaşlara sordum merak etme o yoboydu dediler :D

abı dıkkat et zenci o, kayarken sıkıntı yaratmasın:D

biyolog1
09-12-2011, 17:06
abı dıkkat et zenci o, kayarken sıkıntı yaratmasın:D
yok zaten şimdi ögrendim iki kişilermiş üstündede bizim eboe varmış :D

avci282
09-12-2011, 17:30

ulaş abinin seni bi düşünmesi lazım :) yok yok pek küçüklerle uğraşmaz yahu sırayla önce büyük balığı yer :)

volkanex
09-12-2011, 18:07
http://travian-reports.net/tr/report/49870490199

daha oyun bitmedi yaw :)

RandomBlue
09-12-2011, 18:30
Ne kadar organize olursalar olsunlar neticede bir ana strateji var. Bu ana stratejinin dışında yapılan çok başarılı bir operasyon bile neticede başarısızlıktan başka bişey getirmeyebilir. Mesela sahra-c birliğinin yaptığı operasyon her iki açıdanda buna çok iyi örnek olabilir.
Ne kadar sorumluluk alıyorsan o kadar söz hakkın olmalı. Orduyu ben bastım ben kullanacağım diyen adam bulunduğu bölgede kimseden saldırı almamasını kime borçlu acaba?

Yönetim demek , sadece emirleri verip herkesin o emirlere sorgusuz sualsiz uyması demek degildir.Böyle düsünen hem oyunda hemde gercek hayatta her zaman kaybeder. Yönetim bazen emirler vermek , bazen bazı kişilere fazlaca hareket alanı verip maksimum verimle kullanmak , bazende sana yakın olan küçük ama etkili birlikleri bünyene tam anlamı ile katamıyorsanda sana yarı baglı (özerk) sekilde hareket etmesini saglayarak hem onları yok etmek için ekstara bir caba sarf etmeyip hemde onlardan maksimum verim almaktır.

Yasını basını almıs hayatta iyi yerlere gelmiş bir abim derdiki , bu travianda 50-60 kişilik bir birligi iyi bir sekilde organize eden emin olun gercek hayatta 10-15 kişilik bir ekibi de cok rahat idare edebilir derdi. Cünkü burda birligin parcaları insan , evet altı üstü bir oyun bu ama , her insanın karakteri farklı.
burda iyi bir yönetim demek ; tek tip oyuncuları secip aralarına alıp digerlerini yok etmek yerine , herkesi en iyi sekilde kullanıp bir karmayı ortaya cıkaran yönetimdir. Bunlar benim görüslerim ve yönetim anlayısım. Sanırım oscar baskanda bu sekilde dusunuyor ki KRALmış birligi ayrıldıgında bile onları sıfırlayalım diye gelen teklifleri.."bırakın elindeki orduları wowlara caksınlar demiştir" O kucuk birligin kucuk denebilecek ordularını bile kullanmayı aklına getirmiştir ve bölgesinde olusan ve nereye patlıyacagı belli olmayan kucukte olsa bir orduya sahip birlige göz yummustur.
Senin yönetim anlayısın cok daha baskadır bilemem ve saygı duyarım. En basında dedigim gibi her insanın karakteri , yapısı ve anlayısı bir degil nede olsa.

RandomBlue
09-12-2011, 18:44

Free_vet i tanırım , ama o kişi degilim. 1000-3 birliginde de degilim ve hiç bulunmadım. Sizide sizinle ayrılan arkadaslarıda tanımam. Ben genel görüslerimi belirttim. oyunun bu evresinde ayrılıp , baskanına - kendi wow köylerine saldırı cıkaran oyuncular her serverda mutlaka olmustur , hepsininde kendince haklı gerekcesi vardır.Ama hersey bittiginde saldırıya cıkanlar hep hayin olarak hatırlanır.her serverda her zaman böye olmustur ve olmayada devam edecektir.

Tekrar belirtiyorum ki ayrılıklar her zaman yasanılabilir. Ama ayrıldıktan sonra wow zamanında hemen saldırıya geçmek , sadece ve sadece fırsatcılıktık benim gözümde. ayrıldıktan sonra oturup bekleseydiniz yada hesapları silip gitseydiniz yada orduları bu zamana kadar rakio gördünüz TR ve Sancakların wowlarına caksaydınız , bu konusmalarınızın bir anlamı olurdu.

Neler yasandı inanın hicbir bilgim yok , hersey bir yana bütün dedikleriniz Dogru , 1000atlı yanlıs siz yüzde yüz haklı bile olsanız ,aylarca icinde oldugunuz birligin baskanına saldırarak haksız konuma düstünüz demektir.

BALYOZ
09-12-2011, 19:30
Yönetim demek , sadece emirleri verip herkesin o emirlere sorgusuz sualsiz uyması demek degildir.Böyle düsünen hem oyunda hemde gercek hayatta her zaman kaybeder. Yönetim bazen emirler vermek , bazen bazı kişilere fazlaca hareket alanı verip maksimum verimle kullanmak , bazende sana yakın olan küçük ama etkili birlikleri bünyene tam anlamı ile katamıyorsanda sana yarı baglı (özerk) sekilde hareket etmesini saglayarak hem onları yok etmek için ekstara bir caba sarf etmeyip hemde onlardan maksimum verim almaktır.

Yasını basını almıs hayatta iyi yerlere gelmiş bir abim derdiki , bu travianda 50-60 kişilik bir birligi iyi bir sekilde organize eden emin olun gercek hayatta 10-15 kişilik bir ekibi de cok rahat idare edebilir derdi. Cünkü burda birligin parcaları insan , evet altı üstü bir oyun bu ama , her insanın karakteri farklı.
burda iyi bir yönetim demek ; tek tip oyuncuları secip aralarına alıp digerlerini yok etmek yerine , herkesi en iyi sekilde kullanıp bir karmayı ortaya cıkaran yönetimdir. Bunlar benim görüslerim ve yönetim anlayısım. Sanırım oscar baskanda bu sekilde dusunuyor ki KRALmış birligi ayrıldıgında bile onları sıfırlayalım diye gelen teklifleri.."bırakın elindeki orduları wowlara caksınlar demiştir" O kucuk birligin kucuk denebilecek ordularını bile kullanmayı aklına getirmiştir ve bölgesinde olusan ve nereye patlıyacagı belli olmayan kucukte olsa bir orduya sahip birlige göz yummustur.
Senin yönetim anlayısın cok daha baskadır bilemem ve saygı duyarım. En basında dedigim gibi her insanın karakteri , yapısı ve anlayısı bir degil nede olsa.

bu oyunda dünyanın en iyi oyuncularınıda toplasan ,ve bunları kendi haline bırakırsan bu birlik oyunun sonunu görmeden dağılır..mutlaka bir genel başkan ve yönetim olmalıdır ve tüm strateji ve kararlar burdan çıkmalıdır,,burda bence olması gereken genel başkanın önerilere açık olması ve dediğim dedik olmamasıdır..heleki bazı alt birliklere otoriter davranıp bazılarını kendi haline bırakmak dahada sıkıntı yaratır..ben bu konuyla ilgili ilk msjımı 1000atlı ile ilgili yazmıştım ve bunuda genel başkan profilde mantıklı bir şekilde açıklamış..

RandomBlue
09-12-2011, 20:01
bu oyunda dünyanın en iyi oyuncularınıda toplasan ,ve bunları kendi haline bırakırsan bu birlik oyunun sonunu görmeden dağılır..mutlaka bir genel başkan ve yönetim olmalıdır ve tüm strateji ve kararlar burdan çıkmalıdır,,burda bence olması gereken genel başkanın önerilere açık olması ve dediğim dedik olmamasıdır..heleki bazı alt birliklere otoriter davranıp bazılarını kendi haline bırakmak dahada sıkıntı yaratır..ben bu konuyla ilgili ilk msjımı 1000atlı ile ilgili yazmıştım ve bunuda genel başkan profilde mantıklı bir şekilde açıklamış..

Ben oyuncuları kendi haline bırakılsın demedim ki.. Yönetici olmak bir nevi idare etmek ve maksimum verim almaktır dedim..Oscar baskan egerki 1000-99 un organizeyi kendi yapma isteklerine karsı cıkıp , illa merkez yönetimin istedigi sekilde organize olunacak ve merkez yönetimin talimatı ile saldırı yapacaksınız deyebilirdi.

Ama bu neye yarardı ? buyuk ihtimal bölünmeyi ve kendi içimizde catısmaya dusunusurdu wowlarımızın geri kalmasını saymıyorum , wowa gidecek buyuk orduların birbirlerini kesmek zorunda kalmasından bahsetmiyorum bile.

Oscar baskan 1000atlının yararı için kuralları esnetip 1000-99 un iyi bir iş cıkaracagına güvenerek onlara rahat hareket alanı vermiştir ve organizeyi kendilerine bırakmıstır. Olay budur.

muhcu
09-12-2011, 21:18
[QUOTE=karayelken;1347331]göksel abı bu şikecilere yasa çıkartmak lazım asıl :D

tamam işde ondan dedimya :) futbolda şiddet yasası aynızamanda şikeyide içeriyor :D burayada lazım, şikeci baya var bu oyunda

SiPaHi
09-12-2011, 21:52

o köyde temizliğe ihtiyaç varmış. keşke giren ordu birazdaha sağlam olsaymış..

KİNG1000ATLI
09-12-2011, 21:56

tebrıkler güzel olmuş gerçekten sankı ordu ıkı wow ordusu var:) asker biraz daha olaymış 2 wow ordusunu bir arada götürecekmiş valla:)

reptile39
09-12-2011, 21:59
götüren götürüyor biz daha bekliyoruz biraz seviye basın wowlarada indirelim canım patlıyor sıkıntıdan

karayelken
09-12-2011, 23:10
tamam işde ondan dedimya :) futbolda şiddet yasası aynızamanda şikeyide içeriyor :D burayada lazım, şikeci baya var bu oyunda

ilk kimi alırlar bu işten tahmin edelim:D

çaşıt
09-12-2011, 23:10

52 yaşı beliyom malesef,ama ikramiye alamayacağım,kıdem tazminatını yedim çoktan :)

karayelken
09-12-2011, 23:11
götüren götürüyor biz daha bekliyoruz biraz seviye basın wowlarada indirelim canım patlıyor sıkıntıdan

dur ben emrahk nın temıyım hala 1 sevıye basayım:D gel yık:D

cnbc-e
10-12-2011, 00:23
dur ben emrahk nın temıyım hala 1 sevıye basayım:D gel yık:D

Ben talibim saldırıdan elimde 200 mancınık kaldı ben yıksa olmaz mı? Torunlarıma anlatırım wow yıktım diye

SiPaHi
10-12-2011, 00:24

millet seviye basmaya korkar oldu. bu serverın normal şartlarda biteceği yok. wowa ilk ordu çakanlar sargı bezleriyle beraber neredeyse yeni wow ordusu bastılar.

KİNG1000ATLI
10-12-2011, 00:51
http://travian-reports.net/tr/report/49884654bc6,498847b827f,49884850d7e
ilizarow wow tamamen iptal konuma gelmiştir. İlizarowa emeklerinden ötürü tebrik etmek gerek.

Ceza wow köyüne ise reislemeye dayalı bir saldırı gönderdik elde kalabilmesi muhtemel ordularla şansımızı deneyelım boşdan yere tahıl yemesin diye. Hedef reisleme olunca tabıkı içerde savunmanın az olabileceği kanısı ile yapılan saldırı yıkım açısından pek başarılı olamadı çift atışlı attırdık savunmaya göre.

Arkadaşlarımızın emeklerinden ve organizasyondan ötürü kutlarım. Bu oyun sipahi arkadaşımızında belirttiği gibi çok uzayacak gibi elde ordu tutmakda fayda var:)

http://travian-reports.net/tr/report/498850a31f4,498851fa8e8,498852b5b51,4988537ff4a,49 8855a3c9b

hoca
10-12-2011, 00:57
Ewet ciddi ciddi CEZA wowu reislemeye gelmişler :) O saldırıların arkasından giren reisli bir saldırı.
http://travian-reports.net/tr/report/49886083aee

cnbc-e
10-12-2011, 01:11
Ewet ciddi ciddi CEZA wowu reislemeye gelmişler :) O saldırıların arkasından giren reisli bir saldırı.
http://travian-reports.net/tr/report/49886083aee

Demek neymiş öyle kolay olmuyormuş bu işler:D

Şaka bir yana saldıran savunan tüm oyunculara tebrikler.

not:İyiki son çıkardığım savunmaları cezaya yollamışım: Kuzey kızmasın bak işe yaradılar...

adastra
10-12-2011, 08:01

Şaka bir yana saldıran savunan tüm oyunculara tebrikler.

not:İyiki son çıkardığım savunmaları cezaya yollamışım: Kuzey kızmasın bak işe yaradılar...

Neden kızılsın olurmu özellikle biz tüm birliklerden kendimiz istedik ... Siz de aynı niyetle söylediğinize eminim ama alıntı ile cevapla gereksinim diğer arkadaşların böyle bir izlenim içerisinde olmalarını istemeyişim . CEZA da bizim WOW umuzdur .. Elbet reislenebilir ama bu kolay olmaz ...

çaşıt
10-12-2011, 08:31
bende artık bi kuzeye bi cezaya yolluyorum defleri :)

KİNG1000ATLI
10-12-2011, 09:11
Ilizarow wow köyü kazma sapı arkadaşımız tarafından reislenmiştir (BİLEYDİM SIFIRLAMAZDIM ORAYI YAW ABİ:) )

ezelll
10-12-2011, 10:52
Ilizarow wow köyü kazma sapı arkadaşımız tarafından reislenmiştir (BİLEYDİM SIFIRLAMAZDIM ORAYI YAW ABİ:) )

:(

savunmanın olmadığı bir wow köyüydü.. bayadır yazamıyorum son bikaç gündür yapılan tüm saldırılarda saldıran tarafı ve savunan arkadaşlarımızı kutlarım..

özellikle wow köylerinde emekleri geçen geceleri gündüz emek sarfeden tüm arkadaşlarımızın eline emeğine yüreğine sağlık..
her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum.. tabi ki savunma desteğini esirgemeyen tüm TRSNCK Birliklerinin de payı büyük..

ama t4 ün azizliği işte.. en sağlam wow dediğimiz 2-3 sağlam orduya bakıyor.. bizlerde ordular bitmediği sürece s8 de de WOW bitmez gibi :)

wow sürecinin başında çakanlar şu an için durmadan asker basıyorsa ( ki basıyorlardır :) ) çıtır ordularda yetişecek mücadeleye..
özetle daha burdayız Ziya :)
Kazma sapı seviye basmaya başlasın bence..

adastra
10-12-2011, 11:07
:(

savunmanın olmadığı bir wow köyüydü.. bayadır yazamıyorum son bikaç gündür yapılan tüm saldırılarda saldıran tarafı ve savunan arkadaşlarımızı kutlarım..

özellikle wow köylerinde emekleri geçen geceleri gündüz emek sarfeden tüm arkadaşlarımızın eline emeğine yüreğine sağlık..
her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum.. tabi ki savunma desteğini esirgemeyen tüm TRSNCK Birliklerinin de payı büyük..

ama t4 ün azizliği işte.. en sağlam wow dediğimiz 2-3 sağlam orduya bakıyor.. bizlerde ordular bitmediği sürece s8 de de WOW bitmez gibi :)

wow sürecinin başında çakanlar şu an için durmadan asker basıyorsa ( ki basıyorlardır :) ) çıtır ordularda yetişecek mücadeleye..
özetle daha burdayız Ziya :)
Kazma sapı seviye basmaya başlasın bence..

Valla bırakın artık bitirelim :) Hep senin yüzünden bitiremiyoruz bu oyunu :cool:

SiPaHi
10-12-2011, 11:47

emin ol ustam reislesek bie başımıza dert olurdu orası. reislenmediği daha iyi olmuş.

her iki tarafı da tebrik ederim. tabi başta saldıran birlik arkadaşlarımı..

KİNG1000ATLI
10-12-2011, 11:59
yaw zaten askerler boşa yatmasın bari böyle birşey yapalım dedik asker kaybı yaşamadan kullanırız daha oyun uzayacağı belli anlican bu nedenle buraya çıktık:)

Kimbilir basan basıyordur bakalım daha ne ordular çıkacak:)

yok zaten sizler daha pek sahne almadınız sıra sizde her wowu 1000ATLI yıkacak değil ya:)

cnbc-e
10-12-2011, 12:10
emin ol ustam reislesek bie başımıza dert olurdu orası. reislenmediği daha iyi olmuş.

her iki tarafı da tebrik ederim. tabi başta saldıran birlik arkadaşlarımı..

Aynen bizde yaptık sonra seviye basmaya kadar gitti olaylar neyseki hiç girmedik o olaya. Şimdi paşa paşa 0 lanmış duryor kenarda.
Bu serverin sonunu çok ordusu olan değil onları doğru kullanan kazanacak gibime geliyor nasıl olsa her halükarda wow lar yıkılıyor kim daha stratejik oynarsa o kazanacak gibi geliyor bana...

sarbi ç.
10-12-2011, 13:13

Emir nedir ya? Padişahmıdır yönetim? Kimse bana emir veremez.Böyle düşünen yönetimin birliği olmaz zaten.

İLizaRow
10-12-2011, 13:17
http://travian-reports.net/tr/report/49884654bc6,498847b827f,49884850d7e
ilizarow wow tamamen iptal konuma gelmiştir. Ilizarowa emeklerinden ötürü tebrik etmek gerek.

Ceza wow köyüne ise reislemeye dayalı bir saldırı gönderdik elde kalabilmesi muhtemel ordularla şansımızı deneyelım boşdan yere tahıl yemesin diye. Hedef reisleme olunca tabıkı içerde savunmanın az olabileceği kanısı ile yapılan saldırı yıkım açısından pek başarılı olamadı çift atışlı attırdık savunmaya göre.

Arkadaşlarımızın emeklerinden ve organizasyondan ötürü kutlarım. Bu oyun sipahi arkadaşımızında belirttiği gibi çok uzayacak gibi elde ordu tutmakda fayda var:)

http://travian-reports.net/tr/report/498850a31f4,498851fa8e8,498852b5b51,4988537ff4a,49 8855a3c9b

öncelikle tebrikler.

Oyuna son dönemlerde bakamadıgımdan ve wow stratejimizden dolayı savunma bulundurmadıgımız wowumuzdu. Hayırlı olsun diyecek bir söz yok :)

birileri büyük hesaplar peşinde en yukardaki wow u reislerken digerleri tabi en alttaki savunmasız wow u reisleyeyip ucuz kahramanlık yapacak . Tercih meselesi bişey diyemeyiz.

Tebrik ediyorum arkadaşları büyük iş başardılar.

SiPaHi
10-12-2011, 13:59
öncelikle tebrikler.

Oyuna son dönemlerde bakamadıgımdan ve wow stratejimizden dolayı savunma bulundurmadıgımız wowumuzdu. Hayırlı olsun diyecek bir söz yok :)

birileri büyük hesaplar peşinde en yukardaki wow u reislerken digerleri tabi en alttaki savunmasız wow u reisleyeyip ucuz kahramanlık yapacak . Tercih meselesi bişey diyemeyiz.

başkan kızmış :)

ya başkan inan o saldırılar birazda gırgır hareket olsun tahıllara yer açılsın maksadıyla yapılmıştır diye düşünüyorum. yoksa onca aralıklarla ordunun peşine 300 lejyonerle reis sokulmazlardı herhalde. bu oyuna bu kadar ciddi bakarsak bitmez diye düşünüyorum. kim ki wowuna efsanevi bir defans yığıp onu beslemeyi başarırsa o bitirir belki aksi taktirde millet verem olacak buralarda..

RandomBlue
10-12-2011, 14:55

Bu işin çılkı çıktı valla , eminim daha reislenecek wowlarda cıkacaktır. Bu server nasıl bitecek çok merak ediyorum :S

avci282
10-12-2011, 15:31
Bu server nasıl bitecek çok merak ediyorum :S

1000ATLI nın gümbür gümbür geldiğini görenler ardına bile bakmadan kaçacak daha :) o sebeple sıkıntı etmeyin nasıl olsa biter :)

KİNG1000ATLI
10-12-2011, 16:46
öncelikle tebrikler.

merhaba;

seninle bu konuda mesajlaştıkda ben 2 wowa bırlıkde cıkayım ordular yatana kadar diye eğlencesine arkadaşlarla saldırıya çıktık olay bu senın wowu reıslemek değildi amacımız sıfırlamaktı komple kı onu yaptık boşa uğraşma zamanını almasın diye elınde olsa belkı oraya emek verecektın seni bu külfetten kurtardık;

kahramanlık peşinde falan olmadığımızı herkes biliyor biz ana orduları göndermedik ufak çaplı ordularımızla dostularımızla saldırı yaptık hepsi bukadar abartmanın anlamı yok bence:)

Arkadaşlarda arkadan reıs göndermiş almış olay budur.

başarılar

miko
10-12-2011, 16:49
Aynen bizde yaptık sonra seviye basmaya kadar gitti olaylar neyseki hiç girmedik o olaya. Şimdi paşa paşa 0 lanmış duryor kenarda.
Bu serverin sonunu çok ordusu olan değil onları doğru kullanan kazanacak gibime geliyor nasıl olsa her halükarda wow lar yıkılıyor kim daha stratejik oynarsa o kazanacak gibi geliyor bana...

büyük ihtimal en büyük stratejiyi travian ekibi yapmış.

yeni öğrendiğim kadarı ile 3x te wowu diğer birlikler izin verdiği için biri bitirmiş. yani serverın bitmesi şu şartlarda beklediğimizden çook fazla zaman alabilir.

ezelll
10-12-2011, 17:11
Valla bırakın artık bitirelim :) Hep senin yüzünden bitiremiyoruz bu oyunu :cool:
:o:confused:

Orhun09
10-12-2011, 17:21
büyük ihtimal en büyük stratejiyi travian ekibi yapmış.

yeni öğrendiğim kadarı ile 3x te wowu diğer birlikler izin verdiği için biri bitirmiş. yani serverın bitmesi şu şartlarda beklediğimizden çook fazla zaman alabilir.

Bitmez bu server 2 ayda wow a etki edebilecek ordu basabiliyorsun. tahıl sıkıntısı cok vs vs oyuncuların dezavantajı coğalıcak daha da oyunu bırakanlar olduğundan. en son kalan birlik bitirecek gibi duruyor :)

karayelken
10-12-2011, 18:22
merhaba;

seninle bu konuda mesajlaştıkda ben 2 wowa bırlıkde cıkayım ordular yatana kadar diye eğlencesine arkadaşlarla saldırıya çıktık olay bu senın wowu reıslemek değildi amacımız sıfırlamaktı komple kı onu yaptık boşa uğraşma zamanını almasın diye elınde olsa belkı oraya emek verecektın seni bu külfetten kurtardık;

kahramanlık peşinde falan olmadığımızı herkes biliyor biz ana orduları göndermedik ufak çaplı ordularımızla dostularımızla saldırı yaptık hepsi bukadar abartmanın anlamı yok bence:)

Arkadaşlarda arkadan reıs göndermiş almış olay budur.

başarılar

ilizarowun wowu defans askerlerı ıle bıle yıkardınız ya:D:D

reptile39
10-12-2011, 18:27

o zaman phalanxlarını biyologa yollamak yerine wowa destek atsaydın keşke:D:D:D

çavuş aga
10-12-2011, 18:55
http://www.youtube.com/watch?v=nn8zSTwQNoQ&feature=share

t (http://www.youtube.com/watch?v=nn8zSTwQNoQ&feature=share)üm server a gelsin :D

avci282
10-12-2011, 19:35

doğru söze hacı emmi ne desin :)

KİNG1000ATLI
10-12-2011, 21:10

Ozamanda dalga geçe geçe yıktılar derlerdi buna gerek yok böyle daha iyi oldu artık onuda emrah.K ya yaparız ayıpsın:)

yyy
10-12-2011, 21:11
Ya bu ne biçim bir wow dönemi böle ya ne seviye basan var ne wowa defans atan var ne tahıl yollayan var allah sonumuzu hayır etsin.Anlaşılan biz en az 2-3 ay burdayız.

reptile39
10-12-2011, 22:01
doğru söze hacı emmi ne desin :)
o anladı ne demek istediğimi

çaşıt
10-12-2011, 23:11
Ya bu ne biçim bir wow dönemi böle ya ne seviye basan var ne wowa defans atan var ne tahıl yollayan var allah sonumuzu hayır etsin.Anlaşılan biz en az 2-3 ay burdayız.

hergünde 5 kişi ortalama hesap siliyor,herhalde kalanlar kendi başına wow kuracak :)

cnbc-e
10-12-2011, 23:25
hergünde 5 kişi ortalama hesap siliyor,herhalde kalanlar kendi başına wow kuracak :)

evet abi durum böyle gözüküyor. Bir değil iki hatta üç wow zamanı geçecek gibi duruyor.

Ancak yinede gerçek anlamda herkes elbirliği yapsa(her birlik için söylüyorum) gerçek savunma koysa oyun biter.

Not: ruslar bunun nasıl yapılacağını çok güzel gösterdiler yakın zamanda

mÜLKSÜZLEr
10-12-2011, 23:35
El classico'yu izleyelim abi. gerçek mücadele orada.

cnbc-e
11-12-2011, 00:25

Yok ya ne izleyeceğiz sonuç belli biz kaybederiz ki şuanda 1-3 oldu:S

mÜLKSÜZLEr
11-12-2011, 00:46
Yok ya ne izleyeceğiz sonuç belli biz kaybederiz ki şuanda 1-3 oldu:S
Senin iddaa kuponu yattı galiba :(
Bu yolda galiptir, her daim mağlup :D

cnbc-e
11-12-2011, 01:13
Senin iddaa kuponu yattı galiba :(
Bu yolda galiptir, her daim mağlup :D

Çok şükür hayatımda hiç oynamadım o oyunları:D
çocukluğumdan beri r.madrid bana yakın gelir

mÜLKSÜZLEr
11-12-2011, 01:27
iddaa oynamadığına sevindim.
Real aristokratların takımıdır. Atletico halkın.
Ben eskiden beri kendimi Atletico'ya yakın hissederdim. Arda'da gidince, iyice yakın oldu. :)
Ama Real mi Barcelona mı dersen, tabii Barça.

biyolog1
11-12-2011, 02:47
Şimdiye kadar atılan çamurlarla ilgili bir açıklama oscargym profilinde.
Dileyen okuyabilir.

çaşıt
11-12-2011, 02:58

erdal 2x e gel ++ da takılalım biraz :)

çaşıt
11-12-2011, 02:59

Ozanım bende hiç oynamadım :)

cnbc-e
11-12-2011, 03:15
iddaa oynamadığına sevindim.
Real aristokratların takımıdır. Atletico halkın.
Ben eskiden beri kendimi Atletico'ya yakın hissederdim. Arda'da gidince, iyice yakın oldu. :)
Ama Real mi Barcelona mı dersen, tabii Barça.

Ben hep kaybeden takımı tutardım çocukken o zamanlarda r.madrid de eski günlerini arıyordu oradan kaldı bende herhalde

Ozanım bende hiç oynamadım :)

En iyisi abi bana pek akıllıca gelmiyor:D

bozguncu
11-12-2011, 05:03
evet abi durum böyle gözüküyor. Bir değil iki hatta üç wow zamanı geçecek gibi duruyor.

Ancak yinede gerçek anlamda herkes elbirliği yapsa(her birlik için söylüyorum) gerçek savunma koysa oyun biter.

Not: ruslar bunun nasıl yapılacağını çok güzel gösterdiler yakın zamanda

20milyon defn atılabiliyorsa hemen atıp bitirelim

SiPaHi
11-12-2011, 09:59
ecoww ve akdeniz akşamına kimse ordu çıkarmasın aralarında 100 seviyeyi ilk basan kazansın bizde elimizdeki orduları diğer rakiplerde eritelim hem orduları kullanmış oluruz hemde bu server bitmiş olur. ilk 2 sıradaki wow neredeyse 1 haftadır seviye basmıyor. bassa nolacakki sıradan 2 ordu hangisine gitse al aşağı edecek. başkanlar bir araya gelip anlaşsa da kurtulsak şu t4 zırvasından..

çaşıt
11-12-2011, 11:05
ecoww ve akdeniz akşamına kimse ordu çıkarmasın aralarında 100 seviyeyi ilk basan kazansın bizde elimizdeki orduları diğer rakiplerde eritelim hem orduları kullanmış oluruz hemde bu server bitmiş olur. ilk 2 sıradaki wow neredeyse 1 haftadır seviye basmıyor. bassa nolacakki sıradan 2 ordu hangisine gitse al aşağı edecek. başkanlar bir araya gelip anlaşsa da kurtulsak şu t4 zırvasından..

aynı düşünüyorum ,anlaşın bitsin şu server

bahriyeli89,3
11-12-2011, 11:14
sanıyorum herkes yada cogunluk bu t4 versiyonunu begenmedi . klasık server acılması için hep beraber admine msj atalım.

cnbc-e
11-12-2011, 12:09
sanıyorum herkes yada cogunluk bu t4 versiyonunu begenmedi . klasık server acılması için hep beraber admine msj atalım.

Atalımda pek tınlamıyorlar nede olsa burada çok daha fazla para kazanıyorlar.

volkanex
11-12-2011, 13:11
arkadaşlar, abiler, ablalar;
bir anlaşma mı yapılır, anket mi açılır, yoksa yöneticiler arsında mutabakat mı sağlanır bilmem ama şu server i bitirin artık.Ortaya atılan teklifler gayet mantıklı olan bizim çok değerli zamanımıza ve paramıza oluyor.Bundan kim mi karlı çıkıyor tabi ki TRAVİAN YÖNETİMİ.Ordu basıp hazırda bekleten arkadaşlar da var ve diyecekler ki bizim emeklerimiz nolacak? haklılar ama kısır döngü içinde yuvarlanıp duruyoruz.Herkes bu serveri acı bir deneyim olarak kabul etsin ve bir daha t4 versiyonunda hesap açmasınlar.Zararın neresinden dönülürse kardır diyerek artık topu siz değerli hesap sahiplerine ve yöneticilere bırakıyorum...

adastra
11-12-2011, 13:48
arkadaşlar, abiler, ablalar;
bir anlaşma mı yapılır, anket mi açılır, yoksa yöneticiler arsında mutabakat mı sağlanır bilmem ama şu server i bitirin artık.Ortaya atılan teklifler gayet mantıklı olan bizim çok değerli zamanımıza ve paramıza oluyor.Bundan kim mi karlı çıkıyor tabi ki TRAVİAN YÖNETİMİ.Ordu basıp hazırda bekleten arkadaşlar da var ve diyecekler ki bizim emeklerimiz nolacak? haklılar ama kısır döngü içinde yuvarlanıp duruyoruz.Herkes bu serveri acı bir deneyim olarak kabul etsin ve bir daha t4 versiyonunda hesap açmasınlar.Zararın neresinden dönülürse kardır diyerek artık topu siz değerli hesap sahiplerine ve yöneticilere bırakıyorum...

WOW sürecine kadar bölgeler oyuncularında menfaatlerini düşünerek bazı birleşmeler anlaşmalar gerçekleştirdi ... Birlik yöneticileri bu anlaşmaları yaparken eşit oran da menfaat göz ederek yapıldı ... Şimdi WOW sürecinde de aynı koşulların oluşması lazım ki ortak bir mutabakat sağlanabilsin ... Görünen o ki tüm WOW lar sıfırlanacak kullanılmaz hale gelecek ondan sonra ''lanet olsun'' denip izin verilecek ... O zamana kadar herkes bir şansı olduğunu düşünerek devam edecez...Bu şansı değerlendirmelerini kimse engelliyemez mutlakda emeklerin karşılığı olarak bu şans da denenmelidir

*serdar*
11-12-2011, 13:48

o dediğini ben başkanlara önerdim,hala cvp bekliyorum :) oscar başkana yazdım düşünelim,ekip ile konuşayım dedi,müjdat yani maxvell ile konuştum bencede mantıklı ben kabul ederim dedi,sanırım diğer arkadaşlar da diğer başkanlarla görüştü,herkes olumlu bakıyor ama bir sonuç çıkmadı daha.

benim önerim gazoz wow una izin verilip wow u 100 yapması,herkes elindeki ordularıda diğer wow lara çakıcak,isteyen organize saldırı yapar,isteyen tek dalar,eğer çocğunluk kabul edip etmeyen olursada şöle bir önlem düşündük,gazoz wow a casus tılsımı verlip saldırı alırsa saldıran kişiye hemen operasyon yapılıp saldırı köyünü yerle bir etme yada reisleme düşündük,

gazoz wow ayrı bir wow birliği kurup serverın başkanları yada başkan vekilleri o birlikte yer alıcak,

yoksa oyun bitmicek,kimse seviye basmıyor,seviye basarsam yıkılırım korkusu var :) bu teklifi hayata geçirmek lazım,oyuncular iyice sıkıldı çünkü.

burdanda tüm başkanlara duyurumu yapalım,trsnck olarak bu öneri kabul görmüştür,diğer birlikler kabul etmezse en yakın zamanda tüm ordularımız ile tüm wow ları reisleme yada yıkma operasyonu yapmayı düşünüyoruz,sonrasında da hesaplarımızı silebiliriz..

adastra
11-12-2011, 14:15
SAHRA birlikleri şu zamana kadar hiç bir anlaşmayı kabul etmemiştir ... Bunun icin genel mutabakat gerekir ... Dışardan arkadaşlar nasıl görüyorlar bilmiyorum ama tekrar söyleme gereği hissediyorum kimsenin tekelinde değildir ... Genel bir mutabakat sağlanabilrse karşılıklı menfaatlere uygun olursa anlaşmalar her türlü proje üzerine konuşup münazara yapabilriiz ...

karayelken
11-12-2011, 15:12

:) ordan umıdı keseli cok oldu gereksız yere yollamış olurdum:)

SiPaHi
11-12-2011, 15:20
o dediğini ben başkanlara önerdim,hala cvp bekliyorum :) oscar başkana yazdım düşünelim,ekip ile konuşayım dedi,müjdat yani maxvell ile konuştum bencede mantıklı ben kabul ederim dedi,sanırım diğer arkadaşlar da diğer başkanlarla görüştü,herkes olumlu bakıyor ama bir sonuç çıkmadı daha.

benim önerim gazoz wow una izin verilip wow u 100 yapması,herkes elindeki ordularıda diğer wow lara çakıcak,isteyen organize saldırı yapar,isteyen tek dalar,eğer çocğunluk kabul edip etmeyen olursada şöle bir önlem düşündük,gazoz wow a casus tılsımı verlip saldırı alırsa saldıran kişiye hemen operasyon yapılıp saldırı köyünü yerle bir etme yada reisleme düşündük,

gazoz wow ayrı bir wow birliği kurup serverın başkanları yada başkan vekilleri o birlikte yer alıcak,

yoksa oyun bitmicek,kimse seviye basmıyor,seviye basarsam yıkılırım korkusu var :) bu teklifi hayata geçirmek lazım,oyuncular iyice sıkıldı çünkü.

burdanda tüm başkanlara duyurumu yapalım,trsnck olarak bu öneri kabul görmüştür,diğer birlikler kabul etmezse en yakın zamanda tüm ordularımız ile tüm wow ları reisleme yada yıkma operasyonu yapmayı düşünüyoruz,sonrasında da hesaplarımızı silebiliriz..

başkanım aklın yolu birdir. madem travian bize böyle bir uygulama yaptı bizde tepkimizi koyalım. bu serverdan sonra x2 dışında t4 e tövbeliyim..

karayelken
11-12-2011, 15:27
Arkadaşlar oyunu bugün kesin olarak bıraktım..askere gidiyorum..kimseyi kırdıysam üzdüysem özür dilerim... Görüşmek üzere...

trsnck birliğindeki beraber uğraş verdiğimiz yönetici ve oyuncu arkadaşlara tşk ediyorum...oyun muhabbeti bir yana oyun dışında da çok samimi bır ortamımız vardı..bir sonraki oyunlarda umarım beraber oluruz yıne...

forum sayesınde tanıştığım oyundan, msn, telden konuşma şansı buldugum rakip arkadaşlara ayrıyetten tşk ediyorum...bu oyunun en güzel tadı rakipte olsak oyun dışında bişeyler paylaşabilmek...

not: yönetici arkadaşlar...bence size söylediğimiz öneriyi kabul edin ve tadında bırakın..t4 sistem saçmalık...tum server olarak bunu protesto edip bazı oyun kurallarının makul seviyeye getirilmesini talep edin..yoksa bu oyunu sadece parası olanlar oynayacak

SiPaHi
11-12-2011, 15:29
Arkadaşlar oyunu bugün kesin olarak bıraktım..askere gidiyorum..kimseyi kırdıysam üzdüysem özür dilerim... Görüşmek üzere...

trsnck birliğindeki beraber uğraş verdiğimiz yönetici ve oyuncu arkadaşlara tşk ediyorum...oyun muhabbeti bir yana oyun dışında da çok samimi bır ortamımız vardı..bir sonraki oyunlarda umarım beraber oluruz yıne...

forum sayesınde tanıştığım oyundan, msn, telden konuşma şansı buldugum rakip arkadaşlara ayrıyetten tşk ediyorum...bu oyunun en güzel tadı rakipte olsak oyun dışında bişeyler paylaşabilmek...

not: yönetici arkadaşlar...bence size söylediğimiz öneriyi kabul edin ve tadında bırakın..t4 sistem saçmalık...tum server olarak bunu protesto edip bazı oyun kurallarının makul seviyeye getirilmesini talep edin..yoksa bu oyunu sadece parası olanlar oynayacak

şimdiden hayırlı teskereler üstadım..

tüm server hesapmı silsek ne yapsak..

KİNG1000ATLI
11-12-2011, 15:35

walla başkan bız bunu öncedende düşündük tüm wow köylerini reisleyip bizimkilerede hesap sildirelim oyun bitsin yoksa daha çok canlar yanacak ordu bitmek bilmiyor bu yeni versiyonda sargı bezi ile asker çok rahat eski moduna geri dönüyor uzadıkca uzuyor kazanan tek biri var travian ekibi.

mustafakaraca
11-12-2011, 16:02
tam bi kısır döngü oldu bu wow dönemi
bir daha oynamayın diyolar benim anladığım.

ezelll
11-12-2011, 16:26

Hoşçakal Erdi :(

Rabbim kolaylıklar nasip etsin.. inş. gönlüne göre bir yere düşersin..
sanırım kısa dönem yapacaktın.. merak etme sen gelene kadar bitmez bu oyun :D:D

Su Gibi Git Su Gibi Gel ..

cnbc-e
11-12-2011, 16:54

Hayırlı teskereler.En güzelinden bir askelik nasip etsin cenab-ı hak.

walla başkan bız bunu öncedende düşündük tüm wow köylerini reisleyip bizimkilerede hesap sildirelim oyun bitsin yoksa daha çok canlar yanacak ordu bitmek bilmiyor bu yeni versiyonda sargı bezi ile asker çok rahat eski moduna geri dönüyor uzadıkca uzuyor kazanan tek biri var travian ekibi.

Aslında buda fena fikir değil tüm wow köylerini alıp hepsini silelim travian ekibi ne yapacak o zaman çok merak ediyorum.

bady0006
11-12-2011, 17:14
Evet kesın sonuc butun bırlıkler bır araya gelerek multıhunterın natar asker koyune operasyon yapalım ne var ne yok gonderelım :) saldırı atılacak koordınat 0|0

Night Elf
11-12-2011, 17:17
bence öyle bi karar alırsak yöneticiler hariç tüm oyuncular bırakır :)

bady0006
11-12-2011, 17:18

Benim önerim gazoz wow una izin verilip wow u 100 yapması,herkes elindeki ordularıda diğer wow lara çakıcak,isteyen organize saldırı yapar,isteyen tek dalar,eğer çocğunluk kabul edip etmeyen olursada şöle bir önlem düşündük,gazoz wow a casus tılsımı verlip saldırı alırsa saldıran kişiye hemen operasyon yapılıp saldırı köyünü yerle bir etme yada reisleme düşündük,

Burdanda tüm başkanlara duyurumu yapalım,trsnck olarak bu öneri kabul görmüştür,diğer birlikler kabul etmezse en yakın zamanda tüm ordularımız ile tüm wow ları reisleme yada yıkma operasyonu yapmayı düşünüyoruz,sonrasında da hesaplarımızı silebiliriz..

bu fıkre aynen katılıyorum yoksa cok uzayacak bu oyun zaten bır cok oyuncu ya tem verdıler gırmıyorlar yada sıfre bır sekılde bıtırelım bu oyunu ortak mutabakatla ....

bahriyeli89,3
11-12-2011, 17:36
şimdiden hayırlı teskereler üstadım..

tüm server hesapmı silsek ne yapsak.. o para etmiyor server11 de tüm wow sahipleri wowları sildi binlerce oyuncuda hesap sildi genede tınlamadılar travian yöneticileri.

çavuş aga
11-12-2011, 17:41

.......

serdar başkan müjdatın Sahra adına karar verme yetkisi yok bilgin olsun....

dün akşam ilizarow ile de konuştuk , bizim önerimiz madem bir an önce bitmesini istiyorsunuz bırakın SAHRA wow 22 seviye bassın ve bitsin maksat gerçekten bu ise en iyi çözüm bu bence ....

mert10
11-12-2011, 20:11
bu ne ya
adamlar aştılar artık bide reklam almaya başladılar giriş bölümüne
yakında ahıra kışlaya girerkende reklam çıkarsa
şaşmam:)
etimizden sütümüzden itina ile ...

teRRible53
11-12-2011, 20:38
HAha bu 1000atlıyı ne kadar korkutmusum yaw adamlar bır ordu daha basarım dıye asker koyumun kıslalarını yıkıyor nıhahahaha:)

Sıkmayın canınızı savunma basıyorum 100k yaptım savunmayı wow da rekoru paylascam:D

http://travian-reports.net/tr/report/49936350828

(http://travian-reports.net/tr/report/49936350828)

çaşıt
11-12-2011, 20:57

Erdi,hayırlı teskereler :)

cnbc-e
11-12-2011, 21:01
HAha bu 1000atlıyı ne kadar korkutmusum yaw adamlar bır ordu daha basarım dıye asker koyumun kıslalarını yıkıyor nıhahahaha:)

Sıkmayın canınızı savunma basıyorum 100k yaptım savunmayı wow da rekoru paylascam:D

Lafa geldimi wow ve tılsım saldırısı haricinde saldırı yapılmayacak diye ahkam keserler benimde merkezimi yıktılar gerçi ben tamda tılsım çaldığım zamana denk geldi o yüzden ses etmedim. Bu yaptıkları hangi etiğe sığar çok merak ediyorum.
Varsa oyun bilgin becerin gel asker köyünü reisle...

CS Beykozlu
11-12-2011, 21:05
Ana, yeni fark ettim. Ben de diyordum neden insanlar t4'ten bu kadar nefret etti diye? Çok beğenmiyorsanız eski versiyonlu serverda oynayın dicektim ki bir baktım eski versiyon yok. Şahsi görüşürüm (ben altın kullanmayan bir oyuncu olarak) t4 çok çocuksu ve para mazhenine dönmüş. Hani "hazine" kavramı cuk oturmuş diyebilirim. Ne kahramanı hayatta tutma çabası var ne de askeri tılsımla basmanın bir ayrıcalığı var. Saymaya kalkışsak eminim sayfalarca devam edecektir.
Eğer bu yazıyı okuyan bir yetkili varsa şunu belirtmek istiyorum; t4 versiyonunuzu yapın hatta 10 server yapın ama biz t3.6'cılar için de 2-3 tane server ayırın!

muhcu
11-12-2011, 21:29
Ana, yeni fark ettim. Ben de diyordum neden insanlar t4'ten bu kadar nefret etti diye? Çok beğenmiyorsanız eski versiyonlu serverda oynayın dicektim ki bir baktım eski versiyon yok. Şahsi görüşürüm (ben altın kullanmayan bir oyuncu olarak) t4 çok çocuksu ve para mazhenine dönmüş. Hani "hazine" kavramı cuk oturmuş diyebilirim. Ne kahramanı hayatta tutma çabası var ne de askeri tılsımla basmanın bir ayrıcalığı var. Saymaya kalkışsak eminim sayfalarca devam edecektir.
Eğer bu yazıyı okuyan bir yetkili varsa şunu belirtmek istiyorum; t4 versiyonunuzu yapın hatta 10 server yapın ama biz t3.6'cılar için de 2-3 tane server ayırın!

Eyer eski sürüm olmayacaksa çok kişi bırakır artık bu oyunu oynamayı, ben zevk aldığım için oynuyordum alışkanlık olduğu için değil ve bu sürümden zevk alamadım ama, travian yetkilileri umarım eski sürümü tamamen devreden kaldırmışdır ve birdaha t4 den başka sürüm olmaz, bu sayede bende kurtulmuş olurum traviandan :D

biyolog1
11-12-2011, 21:51

not: yönetici arkadaşlar...bence size söylediğimiz öneriyi kabul edin ve tadında bırakın..t4 sistem saçmalık...tum server olarak bunu protesto edip bazı oyun kurallarının makul seviyeye getirilmesini talep edin..yoksa bu oyunu sadece parası olanlar oynayacakadamım neresi belli mi ?
bak benim dediğim gibi olacak kıbrıs çıkacak sana :)

çaşıt
11-12-2011, 22:00

makul bir teklif, bizden okey
uzamasını isteyenlerde,kendilerine destek bulmak zorunda kalacaklar

avci282
11-12-2011, 22:20
galatasaray ın önce fenerbahçe yi arkasından da trabzonspor u yenmesi , sahra ve tr lerinde wow kurması gibi bişey oluyor .. enteresan şike var bunda...

cnbc-e
11-12-2011, 23:06
Eyer eski sürüm olmayacaksa çok kişi bırakır artık bu oyunu oynamayı, ben zevk aldığım için oynuyordum alışkanlık olduğu için değil ve bu sürümden zevk alamadım ama, travian yetkilileri umarım eski sürümü tamamen devreden kaldırmışdır ve birdaha t4 den başka sürüm olmaz, bu sayede bende kurtulmuş olurum traviandan :D

Ne bağımlılığı ben hergün oynuyorum bende bağımlılık yapmıyor.
not: Sen bırakamazsın. Hiç sanmıyorum(ebuekirden alıntı:D)

galatasaray ın önce fenerbahçe yi arkasından da trabzonspor u yenmesi , sahra ve tr lerinde wow kurması gibi bişey oluyor .. enteresan şike var bunda...

Bu ne şimdi? Burada biraz koku var!!!

KİNG1000ATLI
11-12-2011, 23:22

Lafa geldimi wow ve tılsım saldırısı haricinde saldırı yapılmayacak diye ahkam keserler benimde merkezimi yıktılar gerçi ben tamda tılsım çaldığım zamana denk geldi o yüzden ses etmedim. Bu yaptıkları hangi etiğe sığar çok merak ediyorum.
Varsa oyun bilgin becerin gel asker köyünü reisle...

Bu sitem nedendir anlamadım birinizin merkez köyüne birinizin asker köyüne yıkım yapılmış başka bir köyünüze yapılsa gelip burda konuşun dicemde bukadarda forumda 1000ATLI ya karalama yapmayın bence merkez yıkmicazda ney yıkcaz allah aşkına:D asker köyü yıkmıcazda ne yıkacaz oldu geniş geniş ordu basın ozaman bizde yatalım...

Bugun wowcu arkadaşlardan biri ile konuştuk yan koye yagma atan arkadaşlar var dedi varsa böyle bır durum söyleyın buna karşıyız biz uyaralım ama kalkıp bunlar için laf etmeyın bukadarda...

cnbc-e
11-12-2011, 23:33
Bu sitem nedendir anlamadım birinizin merkez köyüne birinizin asker köyüne yıkım yapılmış başka bir köyünüze yapılsa gelip burda konuşun dicemde bukadarda forumda 1000ATLI ya karalama yapmayın bence merkez yıkmicazda ney yıkcaz allah aşkına:D asker köyü yıkmıcazda ne yıkacaz oldu geniş geniş ordu basın ozaman bizde yatalım...

Bugun wowcu arkadaşlardan biri ile konuştuk yan koye yagma atan arkadaşlar var dedi varsa böyle bır durum söyleyın buna karşıyız biz uyaralım ama kalkıp bunlar için laf etmeyın bukadarda...

İki saldırıda ordularımızı çaktıktan sonra oluyor.Bunu ya biz yazmadık ya siz anlayamadınız.

keskin_kılıç_tr1
11-12-2011, 23:33

kimse bu saatten sonra altın almasın öncelikle, yeter ya asgari ücreti geçti harcadığımız para :)
(BİYOLOG) ulaş gelin bu konuda anlaşalım, gerçekten kimse memnun değil şu anki durumdan,

tüm wowları sıfırlayalım , herkes gazoz birliğine geçsin ve dünya harikasını kuralım,
herkes gazoz birliğine geçsin gerçekten bu güzel bi cevap olur travian ekibine :)

KİMDE NE ORDU VAR GÖRMÜŞ OLURUZ, HERKES BİRBİRİNE TŞK EDER VE SERVERI BİTİRİRİZ..

cnbc-e
11-12-2011, 23:37
kimse bu saatten sonra altın almasın öncelikle, yeter ya asgari ücreti geçti harcadığımız para :)
(BİYOLOG) ulaş gelin bu konuda anlaşalım, gerçekten kimse memnun değil şu anki durumdan,

tüm wowları sıfırlayalım , herkes gazoz birliğine geçsin ve dünya harikasını kuralım,
herkes gazoz birliğine geçsin gerçekten bu güzel bi cevap olur travian ekibine :)

KİMDE NE ORDU VAR GÖRMÜŞ OLURUZ, HERKES BİRBİRİNE TŞK EDER VE SERVERI BİTİRİRİZ..
Ben bugün biraz diğer forumlarda dolaştım onlardada aynı sıkıntı var tüm t4 oynayanlar şikayetçi. Artık eski sürümde yok olmayacak diyede bir söylenti var demek bu oyun bitti bizler için. Değişime ayak uyduramayan insanlar değiliz sadece değişimin gelişim olması gerektiğini düşüyoruz.

not: oyun başladığından beri şu oyuna bir okçu konulmadı mesela...

KİNG1000ATLI
12-12-2011, 00:06
İki saldırıda ordularımızı çaktıktan sonra oluyor.Bunu ya biz yazmadık ya siz anlayamadınız.

Askeri çaktıkdan sonra asker basmican anlamına gelmiyor. bunlar için bence burada boş veryansın etmeyin. Merkezı yıkmasına gelınce askerde besleyebılırsınız orduda basabılırsınız bunlar normal olan birşey ve bunları burada anormal bir durum gıbı veryansın etmeniz çok vahim durum acınacak halde söylüyorsunuz ozaman arkadaşlara söyleyelım askerı cakılana saldırı yapmasınlar.

*serdar*
12-12-2011, 00:18
serdar başkan müjdatın Sahra adına karar verme yetkisi yok bilgin olsun....

dün akşam ilizarow ile de konuştuk , bizim önerimiz madem bir an önce bitmesini istiyorsunuz bırakın SAHRA wow 22 seviye bassın ve bitsin maksat gerçekten bu ise en iyi çözüm bu bence ....

müjdat zaten sahra adına karar vermedi,benim ekibim olarak bahsetti,
kuzeyrüzgarı olmaz,1000 atlı wow da olmaz,trsnck wow da olmaz,kim ne derse desin 1000 atlı-sahra trsnck serverın en büyük 3 oluşumu,yani birine izin verilse diğeri kabul etmez,her birliğe yakın sayılacak bir wow olması lazım,bende bu yüzden gazoz wow diye düşündüm,her birlik gazoz wow a eminim ki sıcak bakacaktır,

terrible
12-12-2011, 12:03
müjdat zaten sahra adına karar vermedi,benim ekibim olarak bahsetti,
kuzeyrüzgarı olmaz,1000 atlı wow da olmaz,trsnck wow da olmaz,kim ne derse desin 1000 atlı-sahra trsnck serverın en büyük 3 oluşumu,yani birine izin verilse diğeri kabul etmez,her birliğe yakın sayılacak bir wow olması lazım,bende bu yüzden gazoz wow diye düşündüm,her birlik gazoz wow a eminim ki sıcak bakacaktır,

katılıyorum buranın artık bitmesi gerekiyor
hem daha fazla kıgınlıklaın olmaması hemde giderek sıkıcı hale gelen bu severe son verme adına iyi bir formül olarak destekliyorum...
s12 aenas
s12 terrible
s4 funthemental
x2 terrible
s3 tiarsi

07antalyaspor07
12-12-2011, 12:56
katılıyorum buranın artık bitmesi gerekiyor
hem daha fazla kıgınlıklaın olmaması hemde giderek sıkıcı hale gelen bu severe son verme adına iyi bir formül olarak destekliyorum...
s12 aenas
s12 terrible
s4 funthemental
x2 terrible
s3 tiarsi

kanka bitirin su serveri x2 acılalı 1 hafta oldu :) bekliyorum

cnbc-e
12-12-2011, 14:31
bu serverde wow reislemek gibi bir fenomen çıktı ortaya. ahanda geldim wow trsnck birliğine geçmiş.

Orhun09
12-12-2011, 14:40
bu serverde wow reislemek gibi bir fenomen çıktı ortaya. ahanda geldim wow trsnck birliğine geçmiş.

Bu sürüm devam ettiği sürece bu genelenek haline gelir :)

Çok zor bi olay değil rahatlıkla wow köyündeki defansı geçebiliyoken :)

cnbc-e
12-12-2011, 14:56
Bu sürüm devam ettiği sürece bu genelenek haline gelir :)

Çok zor bi olay değil rahatlıkla wow köyündeki defansı geçebiliyoken :)

Evet savunmanın bu kadar sorun olacağı bir server daha bulmak zor olur herhalde. Bundan sonra her birlik gittiği bölge kadar yanındaki oyuncular kadar oyuna azda bakacak olsa savunma basacak oyuncular lazım.
Hatta sadece savunma basacak oyunu savunma için oynayacak oyuncular lazım.
Ben bunu çok merak ediyorum nasıl yapılıyor acaba?

Orhun09
12-12-2011, 15:04
Evet savunmanın bu kadar sorun olacağı bir server daha bulmak zor olur herhalde. Bundan sonra her birlik gittiği bölge kadar yanındaki oyuncular kadar oyuna azda bakacak olsa savunma basacak oyuncular lazım.

Öyle oynamaktansa giderim oynamamak daha iyi eski sürüm acan serverlara yönelmek daha mantıklı yada devamlı 2x ve ordan avrupa yaparız artık :) başka çare yok. ben ara vermiştim 4 sene kadar. t4 cıktı çağırdı arkadaş baktım iyi gibi ama sonradan gördük ki eski sürüm daha iyiymiş bu sürümde başka bir travian var :) yeni ırklar yeni birlikler ekleneceğine böyle sürümü değiştirerek yapmış oldukları iş hiç de iyi değil bence. suan sadece değer verdiğim arkadaşlarım ve abilerim için oynuyorum s8 de. Onlar olmasa tek tıka bakıyor olay :) Ama heleki başkanımızın ( Dinozor) jubilesi söz konusu iken bırakmak olmazz :) mecbur serverın sonunu göreceğiz ama travian yönetimi en azından oyundaki dengeyi koruması için bi hamle yapsa cok iyi olur yoksa oynayacak oyuncu arayacaklar oyuncunun değil paranın yanında yer almaya devam ederseler.

zdak
12-12-2011, 16:04

savunma ve tahıl atılan köyler çok uzakta oldumu hiçbir önemi yok. wow köylerine tahıl aktaracak köylerin çoğunluğunun pazar mesafesinin 4-5 saati geçmemesi gerekli bence. o da ne kadar mümkün hiçbir fikrim yok.

DİNOZOR
12-12-2011, 17:21
Selam forumcular

öncelikle serdar başkanıma tesekkür edeyim.güzel bir fikir sunmuş projelendirilmiş ve bizleri gazozları onurlandırmış.sahsım ve birliğim adına tesekkür ederim

biz 2-3 gündür 49 kaldık 2.planımız olmadıgı için ustalar-akdeniz akşamı ile oyun basından beri birlşem ve ortak oyun sergilemeye calıştıgımız için rica ettim bugun aramıza geldi ve seviye basmaya başaldık çapımızca.
Forumada uzun zamandır bakmıyordum yazılanları görünce şaşırdım ve bir okadarda sevindim.bu fikre sıcak bakan her oyuncu ve birlik başkanına tesekkür ediyorum.
Karar netlelşirse tabiki tüm başkanlarıda o birliğe alır travian tarihine bir ilk yaparız amaç belli..
Ben 7 senemi bitirdim ve burda noktalıyorum travianı sagolsun oyuncualrımda bu sıkıntılı server ı sadece hatırıma bekliyorlar başkana ayıp olmasın diye.adım gibi traviandada dinozorlaştık:))

ama bu fikre uymayan dostlarada saygı duyarız kimsenin oyun özgürlüğüne karısamayız bu wow zamanı wow için cok sözler yenir yutulur zamanında cok yaşadık dahada yaşanır ..

Ben tekrar fikri ortaya koyan ve arkasında duran travian dostlarına tesekkür ederim.
Dinozor-oguz

DİNOZOR
12-12-2011, 17:31
NOT......

sunu yadırgadım onaylamayan sahra ekibin bir bölümü sanırım:)) dediğim gibi olabilir oyun özgürlüğüne saygı duyarız herzaman ama....
hani ben serverda FAİRPLAY ve centilmenlik adına buraya ve profillere yazdıgım elinde 2.planı olmayan ve bu zihniyeti tasıdıgımzı için aralarına gidip seviye basmnalarını sagladımız hiçbir cıkarmız olmadan sadece ve sadece seviye basmalrını sagladıgımız SAHRA mı...
cok tesekkürler.....cokkkk

cnbc-e
12-12-2011, 18:20
Öyle oynamaktansa giderim oynamamak daha iyi eski sürüm acan serverlara yönelmek daha mantıklı yada devamlı 2x ve ordan avrupa yaparız artık :) başka çare yok. ben ara vermiştim 4 sene kadar. t4 cıktı çağırdı arkadaş baktım iyi gibi ama sonradan gördük ki eski sürüm daha iyiymiş bu sürümde başka bir travian var :) yeni ırklar yeni birlikler ekleneceğine böyle sürümü değiştirerek yapmış oldukları iş hiç de iyi değil bence. suan sadece değer verdiğim arkadaşlarım ve abilerim için oynuyorum s8 de. Onlar olmasa tek tıka bakıyor olay :) Ama heleki başkanımızın ( Dinozor) jubilesi söz konusu iken bırakmak olmazz :) mecbur serverın sonunu göreceğiz ama travian yönetimi en azından oyundaki dengeyi koruması için bi hamle yapsa cok iyi olur yoksa oynayacak oyuncu arayacaklar oyuncunun değil paranın yanında yer almaya devam ederseler.

Bundan sonra eski sürüm olmayacakmış yani ya bunu oynayacağız yada bırakacağız.

savunma ve tahıl atılan köyler çok uzakta oldumu hiçbir önemi yok. wow köylerine tahıl aktaracak köylerin çoğunluğunun pazar mesafesinin 4-5 saati geçmemesi gerekli bence. o da ne kadar mümkün hiçbir fikrim yok.

evet wow köylerinin bölgelerde çıkmaması çok daha büyük sıkıntı oldu hem bu hemde tahılın 1/1 yemesi çok kötü oldu.

NOT......

sunu yadırgadım onaylamayan sahra ekibin bir bölümü sanırım:)) dediğim gibi olabilir oyun özgürlüğüne saygı duyarız herzaman ama....
hani ben serverda FAİRPLAY ve centilmenlik adına buraya ve profillere yazdıgım elinde 2.planı olmayan ve bu zihniyeti tasıdıgımzı için aralarına gidip seviye basmnalarını sagladımız hiçbir cıkarmız olmadan sadece ve sadece seviye basmalrını sagladıgımız SAHRA mı...

Karşı çıkan sahra varsa oda sizin gidip seviye basmasını sağladığınız ekip değil diğer ekip olması lazım biz bunu ilk ortaya atanlardanız.Bu konuda aksi bir mesajımızı gördüyseniz alıntıyla gösterin. Bence bu saatten sonra kimin kazandığının çok önemi kalmadığı için bu kadar rahat konuşuyorum.Bir planı olan varsa açık açık burada konuşsun yok konuşmuyorsa söylenen yapılsın...
Tüm serverin kabul ettiği bir olaya karşı çıksalar ne olur olmadı tüm savunma toparlanır onlarında wow köyleri 0 lanır.

adastra
12-12-2011, 20:19
NOT......

Bu yaklaşım Fair Play anlayışınıza zannedersem uygun değil .. Sizlerin duruşlarınızı her zaman takdir eden bir ekibiz .. Ama şu bilinmesi gerek biz seviye basmak için kimsenin birlikte olamasına ihtiyac duymadık .. Tek olduğumuz zamanlar dahi seviye basabilmemiz icin planı öneren saygıdeğer abilerimiz oldu yine SAHRa birliği görüldüğü üzere WOW ların reislenebiliği bir ortamda planda calabilirdir ... Hic basamadığımızı düşünsek bile böyle bir vefa borcu yaratılmalımı bilemedim :) Beni yanlış anlamazsınız umarım çünkü ben halen sizin birliklerinizi beğenir duruşunuzu saygı ile seyrederim ..

DİNOZOR
12-12-2011, 21:11
Burda yazdıkalrımla ilgili kaos yaratmayım en iyisi
ben bu konuları hemen kapatıyorum kimseden bir yardım destek bugüne kadar alamadık almayacagızda gazoz birliği kendi yağı ile kavrulup nereye giderse oraya gidecek 2 birlik zaten nereye kadar gider bellidir kim neyi kuruyorsa kurar bizi kesinlikle baglamıyor bu saatten itibaren
ben 3 senedir s8 de hem yasım hem duruş itibari ile cok sevgi saygı almışımdır bunu lekeme sansım olamaz.
Ama sahrada ekibinden ismi acıklanmayacak tarafımdan beni eski serverdan da tanıyor ve eski bir dost diye not bırakıyor.bu forumda 3 yada 4 kere yazmısımdır su en son yazdıgıma cevabı söyle başlıyor
eski apache oguzdan eser kalmamış..
Işde bu oyun bu kadar basit
travian bıraktıgım için cok ama cok mutluyum
kolay gelsin

CS Beykozlu
12-12-2011, 21:19
O değil de sırf hasretimden t3.6'da bir hesap açtım. Ne güzelmiş eskiden, her şey sade ve öz. Hani büyüklerimizin bir lafı vardır. "Buralar eskiden dutluktu." diye, ne güzel söylemişler. Yahu olmadı bir türk hackera/programcıya söyleyin, bize ayrı bir oyun dünyası yaratsın. 2-3 şeyi değiştiririz patentten de yırtarız, keyfimize de bakarız :D

*serdar*
12-12-2011, 22:08
Selam forumcular

öncelikle serdar başkanıma tesekkür edeyim.güzel bir fikir sunmuş projelendirilmiş ve bizleri gazozları onurlandırmış.sahsım ve birliğim adına tesekkür ederim

biz 2-3 gündür 49 kaldık 2.planımız olmadıgı için ustalar-akdeniz akşamı ile oyun basından beri birlşem ve ortak oyun sergilemeye calıştıgımız için rica ettim bugun aramıza geldi ve seviye basmaya başaldık çapımızca.
Forumada uzun zamandır bakmıyordum yazılanları görünce şaşırdım ve bir okadarda sevindim.bu fikre sıcak bakan her oyuncu ve birlik başkanına tesekkür ediyorum.
Karar netlelşirse tabiki tüm başkanlarıda o birliğe alır travian tarihine bir ilk yaparız amaç belli..
Ben 7 senemi bitirdim ve burda noktalıyorum travianı sagolsun oyuncualrımda bu sıkıntılı server ı sadece hatırıma bekliyorlar başkana ayıp olmasın diye.adım gibi traviandada dinozorlaştık:))

ama bu fikre uymayan dostlarada saygı duyarız kimsenin oyun özgürlüğüne karısamayız bu wow zamanı wow için cok sözler yenir yutulur zamanında cok yaşadık dahada yaşanır ..

Ben tekrar fikri ortaya koyan ve arkasında duran travian dostlarına tesekkür ederim.
Dinozor-oguz

oğuz başkan bende teşekkür ederim,

bu öneriyi neden gazoz wow için düşündüm her birliğin sıcak bakacağını düşündüğüm için,ama 1000atlı birliğinden cvp geldi ve önerimi düşünüp karar vermişler,emeklerinin boşa gidiceğini ve boşu boşuna oynayacaklarını düşünerek önerimi reddetmişler.
artık anlaşılan 4-5 ay daha burdayız :)

ben bir operasyon hazırlayıp tüm wow ları yıkayım :) belki fikirleri değişir :)
sen bas seviyeni oğuz başkan,ben yolunu açıcam :)

JNxJS
12-12-2011, 22:34
selamlar kendi adıma konuşuyorum bu yazdıklarınız gerçekten güzel fikir yoksa bu server bitmeyecek..Herhangi bi wow köyüne defans çok yüklü olsada seviye alınır yıkılır boşu boşuna bağlancaz burda denemesi bedava :) Gazoz kursunda gidelim

sarbi ç.
12-12-2011, 22:54
Bence server bitene kadar bekleyelim.Pes eden eder zaten.

keskin_kılıç_tr1
12-12-2011, 23:11

bu öneriyi neden gazoz wow için düşündüm her birliğin sıcak bakacağını düşündüğüm için,ama 1000atlı birliğinden cvp geldi ve önerimi düşünüp karar vermişler,emeklerinin boşa gidiceğini ve boşu boşuna oynayacaklarını düşünerek önerimi reddetmişler.

serdar başkan tamam diyorsa biz ordularımızı çakmaya hazırız, serdar başkanın üstüne laf koymayız, hesap sil derse onuda yaparız,
soyadı değil inadı değişmeyen birlik 1000 atlı. :)

keskin_kılıç_tr1
12-12-2011, 23:13
Selam forumcular

Dinozor-oguz

dostum fikri beğenmeselerde, bu fikir bi süre sonra onlara hoş gelecek:)
serdar başkanın bir iddiası vardı formu takip edenler bilirler, sancak olarak wow kuramayız ama biz istemeden kimse wow kuramaz, gazoz un wowu travian ekibine bir tepki olacaktır...

biyolog1
12-12-2011, 23:20
Oscargym başkan büyük ihtimalle tatlı bir dille geri çevirmiştir. bundan ziyade travian ekibi zaten eski oyuncuları değil yeni oyuncuları istiyor. bunun yanında siz ne kadar tepki gösterirseniz gösterin. almanlarda bilirsiniz ne inadı oldugunu. onlar bu şekilde diretirse isterse 5 oyuncu olsun yinede inat ederler..
tepki olayını bi tarafa koyun hiçbir işe yaramaz. Ama oyunun biran önce bitmesi açısından serdarın teklifi bana ve oscargyme oldukça mantıklı gelmişti. nitekim birlikte 600 üzeri insan var 1-2 kişinin söylemleri bir yere kadar.

mustafakaraca
13-12-2011, 00:15
ne diyo la bu g.vat

07antalyaspor07
13-12-2011, 00:39
ne diyo la bu g.vat

To Be Or Not Tobe olmak ya da olmamak iste tum mesele bu diyor :)

çaşıt
13-12-2011, 01:38

ZORBA sözünde,teklifi destekliyoruz,yıkın diğer wowlarıda uzamasın bu iş,gerekirse defansları gazoza atarız

timurhan
13-12-2011, 08:13
Bu dedikleriniz ancaa GAZOZ ağcı olurrr :D

ezelll
13-12-2011, 11:17
merhabalar;

serdar başkanın ve diğer yöneticilerin wow bitirme konusunda fikirlerini okudum..
ben de ilk başta olumsuz baktım gerçi.. bunca insan bir anlaşma için mi bu kadar emek harcadı ki daha kullanmadık bile emekleri dedim..

ama diğer yandan bakıyorum hiç bir wow un garantisi yok..
gittiğimiz yere kadar gidip sıkıldığımızda böyle bir uygulama yaparız dicem ama ordusunu kullanamadığımız oyunculardan bile silip giden var..

bakalım sonumuz nolcak :)

böyle bir anlaşma zemininde şahsım adına ben de Oğuz başkanı seçerim.. hem S8 in yerlilerinden.. hem de SAHRA 1000ATLI USTALAR ve TRSNCK ailelerinin sempatisini kazanmış bir kişi. birlik olarak GAZOZ la alakalı değil, Oğuz başkanın şahsının ayrıcalığıdır bu. bu arada küsmüyüz Oğuz başkan artık msn de konuşamıyoruz da :)

peki bir önerim var.. demokratik ortamda çözüme ne dersiniz?
bir birlik seçip genele açık forumunda anket yapabiliriz.. ally ler ile her birliğin katılımını sağlayabiliriz..

wow konusunda bir anlaşma yaparsak da elimizde bunca ordu ile bu oyunu en zevkli hale nasıl getiririz onu konuşabiliriz..

GÜZELBEY
13-12-2011, 11:48
teklifinizi kabul etmiyorlarsa birleşin 1000ATLIYA karşı,bütün merkezleri sıfırlayın, sonrada wowu rahat rahat kurun :)

pckolog
13-12-2011, 13:20
ya da KAZMA SAPI wowların tümünü reislesin olsun bitsin bu iş. biz de bu dertten kurtulalım :) iki oldu üçüncü kim olacak merak etmiyor değilim yani :)

avci282
13-12-2011, 13:44
teklifinizi kabul etmiyorlarsa birleşin 1000ATLIYA karşı,bütün merkezleri sıfırlayın, sonrada wowu rahat rahat kurun :)

3 bölgeye karşıda oynadık :)

adastra
13-12-2011, 14:31
merhabalar;

serdar başkanın ve diğer yöneticilerin wow bitirme konusunda fikirlerini okudum..
ben de ilk başta olumsuz baktım gerçi.. bunca insan bir anlaşma için mi bu kadar emek harcadı ki daha kullanmadık bile emekleri dedim..

ama diğer yandan bakıyorum hiç bir wow un garantisi yok..
gittiğimiz yere kadar gidip sıkıldığımızda böyle bir uygulama yaparız dicem ama ordusunu kullanamadığımız oyunculardan bile silip giden var..

bakalım sonumuz nolcak :)

böyle bir anlaşma zemininde şahsım adına ben de Oğuz başkanı seçerim.. hem S8 in yerlilerinden.. hem de SAHRA 1000ATLI USTALAR ve TRSNCK ailelerinin sempatisini kazanmış bir kişi. birlik olarak GAZOZ la alakalı değil, Oğuz başkanın şahsının ayrıcalığıdır bu. bu arada küsmüyüz Oğuz başkan artık msn de konuşamıyoruz da :)

peki bir önerim var.. demokratik ortamda çözüme ne dersiniz?
bir birlik seçip genele açık forumunda anket yapabiliriz.. ally ler ile her birliğin katılımını sağlayabiliriz..

wow konusunda bir anlaşma yaparsak da elimizde bunca ordu ile bu oyunu en zevkli hale nasıl getiririz onu konuşabiliriz..

Şimdi öncelikle kimse sonunu bildiği filmi seyretmez dimi :) Şu WOW kursun diyip kenara çekilip sunni saldırılar ile heycan arıyacaz .. Olacak iş değil ... Oyunun uzaması T4 versiyondan kaynaklı bir durum ve bu WOW süreci uzun olacak ... Bu durumdan rahatsız olanlar aslında askerlerini bitirip oyunuda bırakabilir buda bi öneri ama diğer şekilde ortak bir noktada birleşmek çok zor ... Çünkü mantık işi yapmak çok zor biraz genlerimizde var bu durum duygusalız ;)

RandomBlue
13-12-2011, 15:48
Bence durup düşünmenin sırasıdır.Forumda bir çok öneri okudum.Travian ekibine T4 den dolayı tepki eylemleri, hesap silmekten tutunda, sadece wow köylerin sahiplerinin kalmasına ve serverın bitmesini imkansız hale getirilmesine kadar.Ve son olarakta şimdiki konuşulan teklif.

Bunların hepsi ile bir nebze sesimizi duyurabiliriz belki , ama bence butun serverlarda organize bir hareketle gerçekleşmesi durumunda bu gerçekleşecektir.Sadece bir serverda 1 kereliğe mevcut olarak yaşanmasını almanların umursuyacagını sanmıyorum..

Bence almanlar artık bir klasigi degiştirmek istiyor. Bu zamana kadar oynadıgım yıllarda travian hep aynı formatta oynandı. Yani server başladı;
-bölgede hakim olmaya calısan birliklerin savası
-bölgeleride mutlak hakimiyeti kuran birliklerin bölgeler arası savası
-wow dönemi

Burda wow döneminde herşey susuyor , savaşlar bitiyor ve sadece wow köyleri üzerinden oyun oynanıyor.Kimse birbirine hemen hemen hiç saldırmıyor , yagmalamıyor.Bence travian ekibi bu kısmı değiştirmek istiyor.

Wow döneminde de birliklerin birbirleri ile savaşmasını istiyor.
- Casuslamalarla rakip birliklerin saglam wow ordularının bulunup imha edilmesi.
- Saglam ordu basanların tespit edilip , asker köylerinin sıfırlanması.
(Bunlar eskiden de bir nebze gerceklesşiyordu belki ama bir elin parmaklarını geçmezdi )
- Rakip wowların saglam destekcilerin köylerinin yıkılması.(açık açık npc yapılıp wowa madde atılan köyler bile yazılıyor , ve bu npc köylerinin bilemedin 1 alternatifi vardır)
-1 kişinin askerler basıp 2 kişinin onun askerlerine bakmasını.(Bu köyler rakipler tarafından hiç yagma almaması nedeni ile asker kaçırma bile aktif olmadan bile rahat rahat emek harcamadan askerlerin bakılması )
Bunlar gibi en az 10 madde daha yazılır buraya ama en belirgin olanlar bunlardır bence.

Kısaca almanlar aksion sadece wow köylerinde degil , her birlik ve bölgede olsun istiyor.böylece daha cok heyecan daha cok oyuna ilgi ve daha cok para kazanmayı hedefliyordur sanırsam.
Bence klasikleşmiş wow anlayışımızdan vazgecip , birlikler birbirlerinin sadece wow köylerine odaklanmak yerine , rakiplerinin elini kolunu "tabiri caizse kesip" ne kendi wowuna saldırı yapabilcek askerler cıkarmasını , nede rakiplerin kendi wow köyünü destekleyecek imkanı vermemesi lazım.
Sadece wow köyleri üzerinden savasların devam etmesi durumunda hiç 3-4 aydan bahsetmeyi bırakın , biz sıkılıp yeter artık bırakalım diyinceye kadar uzar bu oyun cunku iyi bir calısma ile 2 ayda bile orta seviye bir wow ordusu bakıp wowu indirmek mumkun.

Yeniliğe ayak durmalıyız, yada bırakıp gitmeliyiz :) karar bizim

CS Beykozlu
13-12-2011, 17:11
Yeniliğe ayak durmalıyız, yada bırakıp gitmeliyiz :) karar bizim

Arkadaşımıza katılıyorum. Şurada yapacağımız hiçbir tepki onlara etki etmeyecektir. Çünkü eğer anlaşır ve s8'i hemen bitirirsek adamlar "oh, enay*lere bak; hemen de bitirdiler" diye düşünecekler. Çünkü para kazanacak daha çooook serverları var. Benim şahsi fikrim bu wowu olabildiğince uzatmak hatta hiç bitirmemek. O zaman ne yapacaklar? Altın almazsak, wow kurmazsak sadece günübirlik hesaba bir göz atıp çıksak onların ne kazancı olacak? Hiçbir şey! Ama adamların kayıplarını bir düşünün. Server bir türlü yenilenemeyecek, çünkü wow kuran yok. Ee oyuna direk müdahale de edemezler. Tabii kararı topluca vericez, benim fikrim bu yönde.

cnbc-e
13-12-2011, 17:13
Alıntı yapmadan yazacağım çok yer kaplamasın.
RandomBlue (http://forum.travian.com.tr/member.php?8709-RandomBlue)

http://forum.travian.com.tr/images/travianvb4/statusicon/user-offline.png yazdıklarına katılıyorum güzel tespitlerde bulunmuşsun.tabi bizi zorla tutmuyorlar burada ancak bizim zorla tuttuğumuz oyuncular var onların oyunda kalabilmesi için eski sürüm daha geçerli oluyordu.Burada adam wow a tahılı attımı satıcılar 24 saatte geri gelmiyorlar oyunada bakmıyor dolayısıyla mesela ben:D Ordusu olmayan ufak oyuncular wow döneminde en çok lazım olan oyuncular onlarda olmayınca wow savunması ve tahıl akışını sağlamak imkansız oluyor.Bugün wow a asker çakmış olan biri seviye 100 olmadan asker basma tılsımını alıp npc ile asker basar ve yine wow yıkmaya yakın bir ordu basar buda oyunun dahada uzamasına sebep oluyor. Şikay biraz bundan kaynaklanıyor...
Bölge için kimsenin kimseye saldırı atmaması bizim avrupada başarısız olmamızın sebeplerinden biri biz tr serverlerinde 30-40 saatlik mancınık saldırılarına alıştık orada 3-4 saatte mancınık saldırı alınca çok online olmak ve savunma hesaplarına sahip olmak gerekiyor.Bizimde bunları düşünerek oyun planlaması yapmamız lazım. Gel gör ki kimse sadece savunma basmak için bu oyunu oynamaz...

mÜLKSÜZLEr
13-12-2011, 17:19
erdal 2x e gel ++ da takılalım biraz :)
Coşkun abi, kayıt yaptırdım. Oradaki nickin ne?

teRRible53
13-12-2011, 17:26
100atlıdan bazı arkadaslar wowlarını resıledık dıye cok kızmıslar koylerının adını ıntıkam yazıp wowu yıkan arkadaslara yıkıma gelıyorlardı yan koylere fılan nasılsa ordumuz yok cevap veremeyız sanıyorlardı:)

sızın wow ordusu dedıgınızı bız 15 gunde basıyoruz olm:)

Raporlar:
Koçbası ordusu ehehe http://travian-reports.net/tr/report/49979292d0c

DEVAMI http://travian-reports.net/tr/report/49979390e3d ( 9 TARLASINDA TARLA KALMADI BENDEN DONEN ASKERLERI PITIR PITIR ÖLÜYOR SIMDI:) )

TAHIL ATIN ARKADAŞA YAZIKTIR...

biyolog1
13-12-2011, 17:26
Alıntı yapmadan yazacağım çok yer kaplamasın.
RandomBlue (http://forum.travian.com.tr/member.php?8709-RandomBlue)

http://forum.travian.com.tr/images/travianvb4/statusicon/user-offline.png yazdıklarına katılıyorum güzel tespitlerde bulunmuşsun.tabi bizi zorla tutmuyorlar burada ancak bizim zorla tuttuğumuz oyuncular var onların oyunda kalabilmesi için eski sürüm daha geçerli oluyordu.Burada adam wow a tahılı attımı satıcılar 24 saatte geri gelmiyorlar oyunada bakmıyor dolayısıyla mesela ben:D Ordusu olmayan ufak oyuncular wow döneminde en çok lazım olan oyuncular onlarda olmayınca wow savunması ve tahıl akışını sağlamak imkansız oluyor.Bugün wow a asker çakmış olan biri seviye 100 olmadan asker basma tılsımını alıp npc ile asker basar ve yine wow yıkmaya yakın bir ordu basar buda oyunun dahada uzamasına sebep oluyor. Şikay biraz bundan kaynaklanıyor...
Bölge için kimsenin kimseye saldırı atmaması bizim avrupada başarısız olmamızın sebeplerinden biri biz tr serverlerinde 30-40 saatlik mancınık saldırılarına alıştık orada 3-4 saatte mancınık saldırı alınca çok online olmak ve savunma hesaplarına sahip olmak gerekiyor.Bizimde bunları düşünerek oyun planlaması yapmamız lazım. Gel gör ki kimse sadece savunma basmak için bu oyunu oynamaz...
yeni serverlar ts4 olacaktır. Dolayısıyla birlikler henüz oyunun başlarında (emin değilim alınıp alınmadıgı konusunda) gri bölgeden köyler alacaklardır. Bu şekilde bir nebze olsun pazarcı sorununa çare bulunabilir. Öte yandan arkadaşlar şurasını kabul etmiyoruz. herkes kabul etmeli ki serverda oynayan her 100 kişinin 95 i saldırı askeri basıyor. Eh saldırı askeri bukadar basılırsa sonuc bundan öteye gitmeyecektir. Kimse kusura bakmasın wowlar kagıttan kale gibi deniliyor fakat wowlardaki savunma sayılarından bahsedilmiyor.

Kısaca özetleyeyim bu servera yeni kayıt olsaydık ve ts4 tecrubemizinde oldugunun varsaysaydık. henüz oyunun başında ciddi bri oyuncu sayısını savunma askeri olarak hazırlar gri bölgelerden köy aldırırdık. Burada hem savunma basarlar hemde saldırı geldiği anda destekleri wowa yollarlardı. Ve o desteklerde öyle 2milyon 3 milyon değil en az 6 milyon 7 milyon olurdu.

travian ekibibin tek amacı var wowa ortagın falza olması. bir birliğin 3-5 wow değil 1 yada 2 wow alması. zaten fazlasını alsada destekleyemeyeceği için reislenmesi. 3 birlik değil 5 hatta 7 birliğin wow için savaşaması. Bunları uygulayabilrlerse evet oyun zevklenir. Biz türkler bunu uygulayamayız. akıllı olan tek wow alır deli dolu giderdi. yıkılmak mı elbette yıkılırdı ama tek wowun savunması her zaman 3 wowa saghip birlikten fazla olurdu.
Kim ne derse desin. almanlar akıllı. onlar oyunu değiştirir bizlerde kuzu kuzu daha fazla para harcar yinede oynarız. bzen ciddi ciddi düşünüyorum biz türklerin mi kafası çalışmıyor yoksa hakikatten bu avrupalılarmı kafasız.
Karar sizin.

biyolog1
13-12-2011, 17:28
100atlıdan bazı arkadaslar wowlarını resıledık dıye cok kızmıslar koylerının adını ıntıkam yazıp wowu yıkan arkadaslara yıkıma gelıyorlardı yan koylere fılan nasılsa ordumuz yok cevap veremeyız sanıyorlardı:)

sızın wow ordusu dedıgınızı bız 15 gunde basıyoruz olm:)

Raporlar:
Koçbası ordusu ehehe http://travian-reports.net/tr/report/49979292d0c

DEVAMI http://travian-reports.net/tr/report/49979390e3d ( 9 TARLASINDA TARLA KALMADI BENDEN DONEN ASKERLERI PITIR PITIR ÖLÜYOR SIMDI:) )

TAHIL ATIN ARKADAŞA YAZIKTIR...

aman allahım buda ne. bende katliamlar görecem zannteim. küçük avuntular. o bahsettiğin oyuncu yapacagını yaptı zaten. eh bizde salıran asker döneceğini hesaplamaz zaten :)
artık züğürtede teselli vermiyruz.
1000ATLI ismini testurla agzına almalısın. :)

teRRible53
13-12-2011, 17:43
aman allahım buda ne. bende katliamlar görecem zannteim. küçük avuntular. o bahsettiğin oyuncu yapacagını yaptı zaten. eh bizde salıran asker döneceğini hesaplamaz zaten :)
artık züğürtede teselli vermiyruz.
1000ATLI ismini testurla agzına almalısın. :)

EHEHE ONU SOYLEYENE BAK HELE EZIKLIGINI HBRONDONUN WOWUNU GERI ALARAK BELIRTINIZ ZATEN...ZORBADAN AZ KULLANILMIS WOW KOYÜ:) KORKUDAN ARA ELEMANLARI UZERIMIZE SALIYORSUNUZ O BİZE YETER:)

AYRICA BIZIM ÖN İSMİMİZİ ALMIS BIR BIRLIKLE ISTEDIGIM GIBI HITAP EDEBILIRIM SANKİ:). HANI SAVUNMA BASIN DIYE ALLY ATTIRILIR YA BİLİRSİN SEN :)

http://old.travian-utils.com/?s=trx2&idu=9126

biyolog1
13-12-2011, 17:57
EHEHE ONU SOYLEYENE BAK HELE EZIKLIGINI HBRONDONUN WOWUNU GERI ALARAK BELIRTINIZ ZATEN...ZORBADAN AZ KULLANILMIS WOW KOYÜ:) KORKUDAN ARA ELEMANLARI UZERIMIZE SALIYORSUNUZ O BİZE YETER:)

AYRICA BIZIM ÖN İSMİMİZİ ALMIS BIR BIRLIKLE ISTEDIGIM GIBI HITAP EDEBILIRIM SANKİ:). HANI SAVUNMA BASIN DIYE ALLY ATTIRILIR YA BİLİRSİN SEN :)

http://old.travian-utils.com/?s=trx2&idu=9126

hehe sölye atış biraz. uyudu forum. dur daha o arkadaş başlangıç. ally mesaj attım canı sıkılan zorbaya gitsin diye :)

cnbc-e
13-12-2011, 18:00
hehe sölye atış biraz. uyudu forum. dur daha o arkadaş başlangıç. ally mesaj attım canı sıkılan zorbaya gitsin diye :)

Oldumu şimdi? çifçilik yapıyorduk. Tekrar ordu basmak zorunda bırakacaksınız bizi:D

teRRible53
13-12-2011, 18:01

Ehehe bıyolog su servera basından berı baksam sahrazorbadan baska dıger sahralarıda tanısam ınan çok guvendıgın o orduların hepsını ucurudum buharı kalırdı sıze ama tanımıyorum kımseyı:) turnuvadan dolayı buraya son üç ay geldım:)

dur ben antalyasporu cagırayım ne zamandır gorunmuyor:)

teRRible53
13-12-2011, 18:32
Oldumu şimdi? çifçilik yapıyorduk. Tekrar ordu basmak zorunda bırakacaksınız bizi:D

Valla kardeşim ben görev adamıyım işimi bitirdim yapılması gerekenı yapıyorum:)

http://imageshack.us/f/807/darulhane.jpg/

çaşıt
13-12-2011, 18:50

ulaş bana gelirseniz silerim hesabı :)

RandomBlue
13-12-2011, 18:53
Gel gör ki kimse sadece savunma basmak için bu oyunu oynamaz...

Evet haklısın :)
Bu konularda da biraz degişikler yapılmalı artık birliklerimizde de.

Mesela daha oyun başında savunma komutanı yada başkanı neyse belirlenmeli.
Eskiden oldugu gibi şeklen orda kalmamalı.
Oyun başında butun birlik oyuncularına su söylenmeli. Kim ne şartta olursa olsun wow köyünü sadece ve sadece savunmacılar alacak...Bu belki oyun basından oyuncuları savunmacı olmak için teşvik edebilir.
Ayrıca savunma komutanı ve yardımcıları daha cok aktif olurlarsa ve savunma ile ilgili planlarda(destegin nasıl atılacagı , saldırı alan köylerden temsil alıp yönlendirme yapmaları v.s) tamamen kontrol onlarda olurlarsa , savunma basmaya istekli ekipler dogacaktır.ayrıca uzmanlasan bu ekip wow döneminde de iyi koordine olacaklardır.

Aslında oyun basından beri savunma basan biri birlik içinde en sevilen oyuncudur.Herkese bir sekilde faydalı olmustur.Böyle bir oyuncu wow alsa diger oyuncular birliginin wow kazanma istegine ek olarak , bir sevgi ve minnet borcu olarakta wowa daha fazla ilgi gösterecektir.

Kabul edelimki bu travian basından beri hep savunmacıları genellikle tırnak içinde "oyunu az bilen , yetersiz , pasif " olarak
tanımladık.Burda bile savunmaları az konusurken hep saldıranın askerlerinden ordusundan bahsettik.Kısaca savunmacı insanı kendisini önemli hissettirecek biseyler yapılmalı. :D

teRRible53
13-12-2011, 19:06
Ya dostum şunu bır kafaya yerlestıremedık..Bu oyun multı hesapsız oynanmaz..Zaten oynayan bılmıyordur oyunu etrafında doner durur..Iyı bır oyuncunun en az ıkı tane multı koyu olur..Bunların tarlalarını 18-19 yapar basar askerı oraya atar yan koylerınden de savunmasını basar sorun ortadan kalkar ama bunu su an server 8 de yapan 10 kısı zor vardır..

Ruslar turnuvada adamın 8 hesabı var full proxy yakalanma sıfır..Sonra bızımkıler dıyor yaw 600k tokmak nasıl basar aha bole basar..adam kendını bıle tek basına savunur..Adamın roma hesabından bastıgı savunma ne bılıyormusun 1 mılyon pretoryan lınkını atıcam sıze bulursam

07antalyaspor07
13-12-2011, 19:47
Ehehe bıyolog su servera basından berı baksam sahrazorbadan baska dıger sahralarıda tanısam ınan çok guvendıgın o orduların hepsını ucurudum buharı kalırdı sıze ama tanımıyorum kımseyı:) turnuvadan dolayı buraya son üç ay geldım:)

dur ben antalyasporu cagırayım ne zamandır gorunmuyor:)

kanka avrupaya fena sardım "edit" buraya ayıracak zaman yok gerekli sorunları cözdüm burada zaten hatalı olanlar anladı hatasını gerekli özürü diledi bende buradan haksız olarak yargıladıgım ilizarowada bir özür borcluyum ileteyim :) Saygılar Ali Bey

teRRible53
13-12-2011, 20:31
kanka avrupaya fena sardım "edit" buraya ayıracak zaman yok gerekli sorunları cözdüm burada zaten hatalı olanlar anladı hatasını gerekli özürü diledi bende buradan haksız olarak yargıladıgım ilizarowada bir özür borcluyum ileteyim :) Saygılar Ali Bey

Kanka ben acmadım hesap x2 de ya zaten s3 de oynuyorum aktıf, dersler yogun ona zaman ayıramam...ıkı ay sonra hesabı aktıf edıcem avrupa bıletı ıcın yanına yer ayır 15 pladın basıcam sana:)

07antalyaspor07
13-12-2011, 21:44
Kanka ben acmadım hesap x2 de ya zaten s3 de oynuyorum aktıf, dersler yogun ona zaman ayıramam...ıkı ay sonra hesabı aktıf edıcem avrupa bıletı ıcın yanına yer ayır 15 pladın basıcam sana:)

bu sefer gününde başladım :) gecen server 1 bucuk ay avans verip roma rekoru basmıştım bu sefer avans vermedim gününde başladım bakalım nasıl olacak şimdilik 1inciyiz :)

teRRible53
13-12-2011, 23:05
bu sefer gününde başladım :) gecen server 1 bucuk ay avans verip roma rekoru basmıştım bu sefer avans vermedim gününde başladım bakalım nasıl olacak şimdilik 1inciyiz :)

olum gereksiz populasyon yapmamayı bır ogrenemedın:) bu oyunda moral bonusu dıye bısey var % 50 fılan etkılıyor...Hatırlarsan gecen server dan bızım genel baskan jugger 13k nufusla 1.6 mılyon asker kesti kendınden ıkı katı nufuslara dalıyordu paso:)

Birde bizim serverlarda wowu genelde en yuksek nufuslular alıyor tam bır rezalet...

07antalyaspor07
13-12-2011, 23:48
olum gereksiz populasyon yapmamayı bır ogrenemedın:) bu oyunda moral bonusu dıye bısey var % 50 fılan etkılıyor...Hatırlarsan gecen server dan bızım genel baskan jugger 13k nufusla 1.6 mılyon asker kesti kendınden ıkı katı nufuslara dalıyordu paso:)

Birde bizim serverlarda wowu genelde en yuksek nufuslular alıyor tam bır rezalet...

hbrando niye reisletti köyleri sanıyorsun istese serverin yarısını reisletiriz kendisine :D

07antalyaspor07
13-12-2011, 23:50

Bu arada yanlıs bildigin bir bilgi wow seviyesine mimar tılsımı ve moral bonusu etki etmez :) seni rezil etmek icin söylemiyorum ha kanka yanlıs bilgi olmasın forumdakilere :D ama wow köyleri az köy olmasında suru yıkarken bir avantajı olur yani gene az köyle wow kurmak mantıklıdır :)

cnbc-e
14-12-2011, 00:00
Bu arada yanlıs bildigin bir bilgi wow seviyesine mimar tılsımı ve moral bonusu etki etmez :) seni rezil etmek icin söylemiyorum ha kanka yanlıs bilgi olmasın forumdakilere :D ama wow köyleri az köy olmasında suru yıkarken bir avantajı olur yani gene az köyle wow kurmak mantıklıdır :)

Evet bende bunu biliyorum yanlış değilse öyle olması lazım.Bide bu moral bonusu değişmiş olmasın? Oyun yönergeini okuyacak biri var mı?

teRRible53
14-12-2011, 00:21

La olm bızde bılıyoruz wowa etkı etmedıgını etse zaten mımarı olan kazanır.. ama moral bonusu konusunda emın degılım bence etkı edıyor cunku eskıden oynadıgımızda adamlar wow a gıderken koyunu yıkıyordu abılerımız hatta saldırıdıgı koyun nufusu 50 fılan kalıyordu.. etkı eden tek sey wowun 90 dan sonra bır oranda güçlenmesi..Onemlı olan wowdakı tılsımları korumak düşün 8 koylu hesaba ıkı wow aldın bır 5x mımar yapıstırdın sen sımdı ondan o mımar tılsımı almak ıcın en az 2 kat fazla ordu gerekır..Gecenlerde hbrondaya yapılan 5x mımar calma operasyonu ondan basarızı oldu..Yoksa ordular oarayı deler gecerdi..

07antalyaspor07
14-12-2011, 00:25
La olm bızde bılıyoruz wowa etkı etmedıgını etse zaten mımarı olan kazanır.. ama moral bonusu konusunda emın degılım bence etkı edıyor cunku eskıden oynadıgımızda adamlar wow a gıderken koyunu yıkıyordu abılerımız hatta saldırıdıgı koyun nufusu 50 fılan kalıyordu.. etkı eden tek sey wowun 90 dan sonra bır oranda güçlenmesi..Onemlı olan wowdakı tılsımları korumak düşün 8 koylu hesaba ıkı wow aldın bır 5x mımar yapıstırdın sen sımdı ondan o mımar tılsımı almak ıcın en az 2 kat fazla ordu gerekır..Gecenlerde hbrondaya yapılan 5x mımar calma operasyonu ondan basarızı oldu..Yoksa ordular oarayı deler gecerdi..

Sura etki eder wowa etki etmez moral bonusu :) ne saldıran nede savunan oyuncuda.

07antalyaspor07
14-12-2011, 00:27
Evet bende bunu biliyorum yanlış değilse öyle olması lazım.Bide bu moral bonusu değişmiş olmasın? Oyun yönergeini okuyacak biri var mı?

moral bonusu hic bir zaman resmiyet kazanmadıki yönergelerde yer verilmiyor pek fazla http://travian.kirilloid.ru/warsim2.php
siteden geniş kapsamlı bir smileyle anlayabilirsiniz etkisini %100 dogru hesaplıyor bu sitedeki smilatör

cnbc-e
14-12-2011, 00:39
moral bonusu hic bir zaman resmiyet kazanmadıki yönergelerde yer verilmiyor pek fazla http://travian.kirilloid.ru/warsim2.php
siteden geniş kapsamlı bir smileyle anlayabilirsiniz etkisini 0 dogru hesaplıyor bu sitedeki smilatör

Teşekkürler:D
Uzun zamandan beri girmemiştim buraya askeri çaktıktan sonra çok lazım olmuyodu

teRRible53
14-12-2011, 01:03
Sura etki eder wowa etki etmez moral bonusu :) ne saldıran nede savunan oyuncuda.

Valla kanka bu tıp acıklamalar hep kulakdan duyma..travıanın yazılımı elımızde olmadagından ordan burda duyumlarla bılgı sahıbı olunuyor..Sımdı senın mantıga gore ben hem kocbası hem mancınık ıkısını de bassam ne olcak suru yıkacagımdan daha fazla asker kesecegım..Kesecegım asker oranı fazla oldugundan mancınıklarım daha cok yıkım yapıcak:)

Sence travıan gıbı basıt bır oyun bunu ayırt edebılırmı..Bak x2 de saldırı cıkarken hanı tum saldırları aynı sanıyede hakan_52 ye yollmaıstık..Benım saldırım olduksan 5 sanıye sonra rapor acıldı 5 sanıye beyaz sayfa vardı o ara ne oldu allah bılır:)

cnbc-e
14-12-2011, 01:07
Valla kanka bu tıp acıklamalar hep kulakdan duyma..travıanın yazılımı elımızde olmadagından ordan burda duyumlarla bılgı sahıbı olunuyor..Sımdı senın mantıga gore ben hem kocbası hem mancınık ıkısını de bassam ne olcak suru yıkacagımdan daha fazla asker kesecegım..Kesecegım asker oranı fazla oldugundan mancınıklarım daha cok yıkım yapıcak:)

Sence travıan gıbı basıt bır oyun bunu ayırt edebılırmı..Bak x2 de saldırı cıkarken hanı tum saldırları aynı sanıyede hakan_52 ye yollmaıstık..Benım saldırım olduksan 5 sanıye sonra rapor acıldı 5 sanıye beyaz sayfa vardı o ara ne oldu allah bılır:)

Ne olacak:D
Kabahat sizde tüm saldırıları aynı saniyeye neden kouyorsunuz ki:D

ROLLERSKY
14-12-2011, 01:15
..........