PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [Normal Server]Galya Taktiği

xxlarge
12-08-2011, 16:02
Öncelikle bu klasik defansif galya tatiklerinden değildir. Tamamen yağmacı ve saldırgan bir sistem üzerine kurulmuştur. Ben galyanın sadece savunma için değil, oldukça saldırgan olabilecek bir ırk olkduğuna inanırım. En hızlı süvariler galyalılara aittir. Muhteşem bir akıncı olan toytatlara sahiptirler. Cermenlerin ts lerinden daha hızlıdırlar ve daha fazla hammadde taşırlar.Hatta şunu söyleyebilirim ki toytatlar travianın en iyi yağmacılarıdır.Yani galya demek savunma demek değildir bunu aklınıza sokun.galyalılar vakti gelince saldırda, savunurda. Sadece zamanlarını bilmek önemli.
Kısaltmalar

Ts (tokmak sallayan)
Toytat (toytatın şimşeği)
Ham (hammadde)
BAŞLANGIÇ
Server a Başladığı gün saat 11:00 gibi kaydolun. Server başlar başlamaz kaydolursanız haritanın başlarına yerleşirsiniz. Ordaki yağmacı cermenler başınıza üşüşerek hesabınıza tehtit oluşturabilirler. Burada yazılanları nekadar az günde yapabilirseniz okadar kara girersiniz.
Ödevler açılınca ’’Önce bakınmak istiyoum’’ deyin. İlk gün her galyalının yaptığı gibi üretim kasın. Üretimleri şu hale getirin
Odun:1-1-1-1-1
Tuğla:1-1-1-1-1
Demir:1-1-1-1-1
Tahıl:2-2-2-1-1-1
Muhtemelen üretimleri kasarken hammaddeniz tükenecektir.Bu durumda ödevlerden gelen ödülleri alıp üretim kasmaya devam edebilirsiniz.Eğer hammaddeniz kalırsa üretimleri daha da geliştirebilirsiniz. Ama mutlaka ilk gün elinizdeki hammaddelerin tümünü üretime vermek zorundasınız.
2.Gün tuzak basmaya ağırlık verin. Askeri üssü kurun. Tuzakçıyı kurun.
Tuzakçı Seviye 1
Tuzakçı Seviye 2
Tuzakçı Seviye 3
Tuzakçı Seviye 4
Tuzakçı Seviye 5
Tuzakçıyı bu seviye yaptıktan sonra tuzak basmaya başlayın. Tam olarak 59 tane tuzak basacaksınız. Tuzaklar bittikten sonra hammadde deposunu ve tahıl ambarını kurun. Hammaddeler taşarsa zarara girersiniz.
3.Gün tekrar üretim kasın. Üretimleri şu hale getirin
Odun:2-2-2-1-1
Tuğla:2-2-2-1-1
Demir:2-2-1-1-1
Tahıl:2-2-2-2-2-1
Üretimleri hallettikten sonra merkez binasını şöyle yapın
Merkez Binası 1
Merkez Binası 2
Merkez Binası 3
Yakın zamanda toytat çıkartıp yağma yapmadan önce kışlayı kurmak için merkez binası seviye 3 olmalıdır. Merkez binasını da hallettikten sonra kışlayı kurun.
4.Gün biraz phalanax basın. Çünkü kahraman maceralardan asker getircek.5 Phanalax basın.5 tanesini kahraman tamamlar. Bugünün asıl amacı toytat için hazırlık yapmak. Nekadar ekren Toytat çıkarsa okadar yağma ve hammadde demektir.
Kışla 1
Kışla 2
Kışla 3
Ardından Akademiyi kurun.
Akademi 1
Akademi 2
Akademi 3
Akademi 4
Akademi 5
Bunları yaptıktan sonra günü bitirin.

KAHRAMAN
Kahramanın statüleri de önemli bir konudur. 4.Günden sonra kahraman 1 seviye atlar. Statülere şöyle puan verin
Savaş Gücü +2
Saldırı Bonus +0
Savunma Bonus+0
Hammadde +1
Savaş gücü hammaddeyi geçitiği zaman ikisine de eşit vermeye başlayın.

DEVAM
5.Gün baktığınzda tahıl üretiminin az olduğunu görürsünüz tabiki tahıl üretimini arttırmanız gerekli ozaman tahıl önce olmak üzere üretimleri şu şekkilde arttırın:
Odun:2-2-2-2-2
Tuğla:2-2-2-2-2
Demir:2-2-2-2-2
Tahıl:4-3-3-3-3-3

Tahılı çok arrtırdı demeyin ilerki zaman için de lazım olcak. Şimdi tahılların taşmaması için tahıl ambarını
Tahıl Ambarı 2
Tahıl Ambarı 3
yapın.
...

Hala köye saldırı gelmez. Gelse 2 ts fln gelir. 2 ts gelirse onları salın. Bir cacığa yaramazlar. Çevrede tahmin ediyorum en yüksek nüfusu olan köy sizin köyünüzdür şuan.Yüksek nüfus göz korkutur.Ama yakında saldırlar gelmeye başlayacak ve cermenlerin asker sayıları hızla artıcak. O yüzden toytattan önce biraz daha tuzak basın.
Tuzakçı 6
Tuzakçı 7
Tuzakçıyı bu seviyelere getirdikten sonra 79 tuzağı tamalayın.
6.Gün silah dökümhanesini kurun
Silah Dökümhanesi 1
Silah Dökümhanesi 2
Silah Dökümhanesi 3

Ardından ahırı kurun
Ahır 1
Ahır 2
Ahır 3

Hammadde Deposu 2
Hammadde Deposu 3
Yapın. Sonra tek yapmak gereken beklemek. Depoların dolmasını ve toytatı araştırmak için gereken hamın birikmesini bekleyin. 7.Gün toytatı akademiden araştırın. Araştırmayı yaptıktan sonra odun kalmayacaktır. Ozaman depoda biriken tahılı pazarda odun karşılığı satabilirsiniz.Hammaddeleri dengelediğinizde toytat basmaya başlayın.ilk denemde çok hammadde olmayacağı için 2 tane basarısınız.O 2 toytatla haritaya bakın.Boş, hayvansız vahalara yağmaya gönderin.Hammaddeler geldikçe biriksin.Yarın sabaha çok lazım olcak.
8.Gün hammaddeler birikmiş olucak ve buda toytat basmak demek. 5 tane toytat basın.Toplam 7 toytatınız oldu.Askerleri şu şekilde bölüklere ayırın:
3-3-2
Yani ilk bölükte 3, 2.bölükte 3, 3.bölükte de 2 asker olsun. Onları boş vahalara ve terk edilmiş köylere yağmaya gönderin. Gelen hammaddelerle tekrar tekrar toytat basın. Her Seferinde bölük sayısını arttırın. En yakın ve en çok hammadde alabildiğiniz yerlere saldırın. Askerlerinizi 3'er 3'er basın. Bütün gün yağma yapın. Aralıksız bir şekilde askerleri yağmaya göndermelisiniz. Gün içinde bi 15 toytat basmanız lazım yağmalarla. Ama toytatları basınca noldu tahıl üretimi azaldı. Üretimi arttırarak dengelemeye çalışın. Üretim 5’in altına inmesin.

Kahramanın ilk 10 macera içinde 6 kafes getirmesi lazım. Kafesler geldiğinde çevrenizdeki en güçlü hayvanların bulunduğu vahaya gönderin. Ordaki hayvanları yakalayıp köye getirin. Köyünüzün savunmasını yaparlar ve tahıl tüketmezler. Ama tuzaklar tek kullanımlıktır ve 1 kere hayvan yakaladınızmı yok olurlar.

Genel Durum:
Tuzak: 79
Phalanax: 10
Toytat: 23
Üretimler(Kahraman üretimi katılmadan):
Odun:45Tuğla:45Demir:45 Tahıl:18
9.Gün toytatlarımızı çıkarmış olduk. Şimdi savunma için biraz tuzak basın.
Tuzakçı 8
Tuzakçı 9
Tuzakçı 10
Tuzakçı 11
Tuzakçının seviyelerini böyle yaptıktan sonra tuzak basmaya başlayabilirsiniz. Toplam 119 tuzak bastınız. Çevredeki cermenlerin de yaklaşık 80 ts si vardır.Neyse.Tahıl - lere düştüğünden dolayı üretimi arttırmanız gerek.Şöyle arttırın:
Odun:3-2-2-2-2
tuğla:3-2-2-2-2
Demir:3-2-2-2-2
Tahıl:4-4-4-4-4-3
Bunları yaparken askerler yağmada olsun yağmadan düşmesinler yoksa köy büyük bir gelir kaynağından yoksun kalır.
10.Gün artık üretimler arttı ve depoların genişlemesi gerek.
Hammadde Deposu 4
Hammadde Deposu 5
Tahıl Ambarı 4
Tahıl Ambarı 5

Yağmalar devam edin. Gelen hammaddelerle de toytat basın.

xxlarge
12-08-2011, 16:03
Bugün bütün toytatları bastıktan sonra toplam 30 toytatınız olur (en az)

Saat 01:00Tuzaklarda ts ler birikmiş ve cermenler askerlerini geri almak için daha çok asker gönderiyorlardır.Bu riskli birşey.Boş tuzakların sayısı azaldıkça tehlike artıyor.Çok beklemeden askerleri salın.Köylerine varmalarına az bir süre kala toytatları gönderin.Ts ler köye gelince hepsini kesin.Şuna şüphe yok ki köyde savunma askeri bulunmıcak.Cermenler geceleri köyde ne asker, ne ham bırakır. Yanlız dikkat edin toytatlar ts lerden önce köye girmesin. Böyle yaparak tuzakları boşaltın.

Profilinize süslü yazılar yazın. Harflerden resimler yapın. Çevredekilerin sizi tanıması için mutlaka bir konuda dereceye girmeniz lazım. Ben kahraman seviyesinde dereceye girmiştim. Sizde bunu yapabilirsiniz. Kahramanı acemi köylerine göndererek var olan az sayıdaki askerleri kesebilirsiniz. Yada güçsüz ve az sayıdaki hayvanların bulunduğu vahalara yollayarak ordaki hayvanları kesebilirsiniz.

Kahramanınızın maceralardan getirdiği gümüşlerle kafes alarak köyünüzü hayvanlarla donatın. Başta düşük fiyatlı olan tuzaklara bütün paranızı yatırın. Tuzaklara başkası daha yüksek bir teklif verirse diğer açık arttırmaları deneyin. Eğer alabiliyorsanız altın alarak onları gümüşe çevirebilirsiniz.

Ödevlere gelince, zaten çoğunu yaptınız ve ihtiyaç anında ödüllerini kullandınız. Sırada listeli ödevler var. Onları da uygun sırayla yapıcaz. 11.Gün yağmalara devam edin. Size saldırmak isteyen Cermenler varsa sizde onlara saldırın. Toytatların yanında kahramanı da gönderin. Birkeresinde benim başıma gelmişti. Ben Cermenken bir galyalı bana saldırı atmıştı. 30 toytat ve bir kahraman vardı. Bütün savunmamı kestiler. Onun tek bir saldırısı hesabımı batırdı.

Bugün çok önemli olmasa da gelen casusları görmek için bizde casus basıcaz. Eğer odununuz azsa pazarda tahıl satıp odun alın. Odun yettiğinde casusu araştırın. Araştırmadan sonra tekrar tahıl satıp odunu dengeleyin. İlk casusu basın. Ama sadece 1 tane. Sonra sıra üretimlere geliyor. Üretimleri şöyle yapın:
Odun:3-3-3-3-2
Tuğla:3-3-3-3-2
Demir:3-3-3-3-2
Tahıl:5-5-4-4-4-4
Şimdi de bir değişiklik yapıp kılıçlıya yönelicez. Kılıçlıyı da araştırın. Sonra 10 tane basın. Kılıçlılar yağmaya gitmicek. Onları saldırılarda kullanıcaksınız. O yüzden kılıçlıları ellemeyin.
12.Gün savunmanız düşüyor ve artık Cermenlerin asker sayısı kontrol dışına çıktı. Acilen tuzakları arttırmanız lazım.

Tuzakçı 12
Tuzakçı 13
Tuzakçı 14
Tuzakçı 15
Sonrada bütün tuzakları basın. Tam olarak 159 tane. Sonrasında gelen hammaddelerle tahıl + phalanax basın. Phalanaxlar da 10 tane. Yarına hammadde biriktirin. 2.köy için hazırlıklara başlıcaz. Erken demeyin burada başka oyuncularla yarışıyorsunuz ve nekadar erken 2. köye yerleşirseniz okadar kişinin önüne geçersiniz. Siz bide Cermenleri görün nekadar hızlı gelişio adamlar full yağma yapıo sizde Cermenlerden geri kalmamalısınız.
13.Gün köşk kurun. Seviye 10 olduğu zaman göçmenleri basabilicez.
Köşk 1
Köşk 2
Köşk 3
Köşk 4
Köşk 5
Bugün sadece bukadar köşk basın. Gün içinde zaten tek yapmanız gereken yağma yapmak ve tahıl basmak. Birde 2.köy için phalanax basıcaksınız. Bugün sadece 5 toytat basın. Phalanax ise 20 tane olsun. Tahıla duruma göre karar verin.

Loxander
12-08-2011, 16:03
14.Gün Köşkü tamalıcaksınız. Ama bunu için hammadde deposunun seviyesini yükseltmelisiniz
Hammadde Deposu 6
Hammadde Deposu 7
Sonra gün içine dağıtarak köşkü basın
Köşk 6
Köşk 7
Köşk 8
Köşk9
Köşk 10
Akşama kadar köşkü tamamlayın. Akşam olduktan sonra yarına hammadde biriktirmeye başlayın. Yarın göçmenleri basıcaksınız.
15.Gün sabah kalktığınızda depolar taşmış olucaktır. Hemen ilk göçmeni basın. Hammaddelerden birtek tahıl kalıcaktır depolarda onu da pazarda satın diğer hamları dengelemeye çalışın. Akşama doğru eğer hammadde yeterse birtane daha göçmen basın. Unutmayın bu işler böyledir en hızlı kimse o kazanır bu oyunu.
16.Gün dün ilk 2 göçmeni basmıştınız bugün de 3.sünü basıcaksınız. Sabah hemen basın 3. göçmeni de. Sonra phalanaxlara yüklenin. 20 tane basın. Arada tahılı dengelemek için üretim de basın. Birkaç gün phalanax basmak ve kp nin dolması için bekleyin. Yatana kadar üretimleri şu hale getirin:
Odun:4-4-4-4-4
Tuğla:4-4-4-4-4
Demir:4-4-4-4-4
Tahıl:5-5-4-4-4-4
2. köyü yakında alacağınız için artık çok tahıl kasmayın sadece kahramanın ham üretimini tahıla verin. Ama askerlderden dolayı kahrmananın gücü yetmez biraz tahıl kasmanız lazım.
5. GÜN SONRA
21.Gün elinizde
60 Phalanax
35 toytat
10 Kılıçlı
Var. Şimdi elinizdeki göçmenleri en yakın 15 tarlalı köye yerleştirin. Köye yerleşir yerleşmez bütün phalanaxları oraya destek yollayın. İlk köyden oraya ham gönderin.
2. KÖYDE
İlk köyden yolladığınız ham lar gelince köye hemen sığınak kurun.
Sığınak 1
Sığınak 2
Sığınak 3
Sığınak 4
Sığınak 5
Sığınak 6
Sığınak 8
Sığınak 9
Sığınak 10
Sonra 2. sığınağa geçiyoruz
Sığınak 1
Sığınak 2
Sığınak 3
Sığınak 4
Sığınak 5
Sığınak 6
Sığınak 8
Sığınak 9
Sığınak 10
Sonra üretim
Odun:5
Tuğla:5
Demir:5
Tahıl:3-3-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2
Hammadde Deposu 1
Hammadde Deposu 2
Hammadde Deposu 3
Tahıl Ambarı 1
Tahıl Ambarı 2
Tahıl Ambarı 2
Tahıl Ambarı 4
Tahıl Ambarı 5
Askeri Üs 1
Kışla 1
Bunları yaparken bir yandan da 1. köyünüzden ham gönderin. Malum köy zayıf. Neyse devam edelim. Phalanax basın 10 tane. Ama 5 er 5er basın. Deponun seviyesi yüksek değil.
Çit 1
Çit 2
Çit 3
Çit 4
Çit 5
Çit 6
Çit 7
Çit 8
Çit 9
Çit 10
Savunmayı da güçlendirdiniz. Bu günlük bukadar yeter.
İLK KÖYDE…
Mutlaka birlik teklifleri gelmiştir. Eğer haritanız içinde küçük bir birlikse kabul etmeyin çünkü yağmalarınızı engeller.
2. KÖYDE OLMASI GEREKEN BİNALAR
Merkez Binası
Askeri Üs
Kışla
Sığınak
Hammadde Deposu
Tahıl Ambarı
Tahıl Değirmeni
Ekmek Fırın
Tuğla Fırını
Marangozhane
Demir Dökümhanesi
Zırh Dökümhanesi
Kahraman Kışlası

xxlarge
12-08-2011, 16:07
.......................................

xxlarge
12-08-2011, 16:12
..........................................

xxlarge
12-08-2011, 16:13
pc çok sorun çıkardı sayfa düzenini bozdu elimden bukadar geldi.@Loxander saol

Loxander
12-08-2011, 16:14
mesaj edit (eneskarasoy@hotmail.com)

xxlarge
12-08-2011, 16:15
Demin Birbirimize Giriyorduk :) istersen Senle Birleşim Bi Galya Kılavuzu Oluşturalım :)hacı güzel olur aslında ağzından bal damlıyo :D

Loxander
12-08-2011, 16:16
mesaj edit (eneskarasoy@hotmail.com)

sansar123
13-08-2011, 13:47
güzel bir galya taktiği olmuş yanlız ham deposunu 1-2-3 le çok zor şeyler apıyorsun yapılır ama zora sokuyorsun kendini ben hemen depoyu 7 leyip bir çırpıda kurtuluyorum taşma derdi yok :) güzel olmuş ama elbette olumsuz yarumlar yaparlar bence meğe saygı xxlargenin en iyi taktiği olmuş

xxlarge
13-08-2011, 14:05
size göre en iyi taktiğim olabilir,ama ilerde sizin gibi biriler çıkıp taktiğimi beğenmicek.bunu daha önce de yaşadım

sansar123
13-08-2011, 14:10
size göre en iyi taktiğim olabilir,ama ilerde sizin gibi biriler çıkıp taktiğimi beğenmicek.bunu daha önce de yaşadım

ben çok iyi demedim ya iyi de hala loxanderinki daha iyi :) ama bu senin en iyi taktiğin olmuş forumun deil :) elbet kötü yorumlar gelcek ben okuyup yorumlarım zarlatan gelirse elbet birşeyler bulur :) 4-5 kere okuyup elbet birşey bulcaktır kötü yanıda zarlatanın buldukları herşey doğrudur :) o yüzden zarlatana dikkat ;)

xxlarge
13-08-2011, 14:12
zarlatan da atoı biraz.adam nie 100 asker basıp bana hepsiyle saldırsın :D

sansar123
13-08-2011, 14:18
çünkü ne kadar çokla gönderirisen o kadar az asker kaybedersin :) ve daha çok ham alırsın ve tuzağın varsa 50 civarı 100 kişi gönderdiği için kurtaracaklardır o yüzden 100 askerle saldırır :) :D ;)

xxlarge
13-08-2011, 14:32
aslında ne demem gerektiğini biliyorum aa bütün stratejilerimi anlatamam

zarlatan
13-08-2011, 14:35
birileri benim dedikodularımımı yapıyo :D

bu taktiği gerçekten xlarge mı yazdı :D

xxlarge
13-08-2011, 14:39
güzelmi?:D

sansar123
13-08-2011, 14:39
birileri benim dedikodularımımı yapıyo :D

bu taktiği gerçekten xlarge mı yazdı :D

bende anlamadım ama gerçekten o yazmış bendemi senin gibi araştırakta bir şey ler bulak :) :D ;)

xxlarge
13-08-2011, 14:42
aslında bu diğer taktiğin aynısı ama sunum herşeyi değiştirio :D

sansar123
13-08-2011, 14:44
aslında bu diğer taktiğin aynısı ama sunum herşeyi değiştirio :D

aynı deil :) 2 köyde de olsa en azından sığnağı geçtik :)

zarlatan
13-08-2011, 14:51
bende anlamadım ama gerçekten o yazmış bendemi senin gibi araştırakta bir şey ler bulak

dur ben şimdi bulurum

xlarge taktiğin güzel olmuş hiç olmassa öncekine göre hem anlatım tarzın güzel olmuş hemde baya bi günü anlatmıssın bu sefer emeğine gereken saygıyı almıssın gerçekten tebrik ederim

yalnızzzzzbu eleştirmeyeceğimiz anlamına gelmiyo :D

şimdi ilk aşamalrda güzel 59 tuzakla çıkmıssın korumadan tmm korumadan kaç ts ile çıkılacağının hesabını yapmıyorum :Do konuda anlaşamıyoruz :D 59 tuzakla çıktığında gerçekten güzel tmm esir olarak alıyosun toytatlarla kilit atma konusu kritik karşıdaki cermende mızrakçı olabilir özelikkle sende toytat olduğunu öğrenince ki mızrakçı basan kişide casusus basmıştır çoktan 2.köyü biraz erken kurmussunuz bence hiç olmasssa 7x7 nizde asker basabilecek cesareti olan kalamsaydı daha iyi olurdu çünkü oyun 1.lerine bakın genelde 7x7 yi bırak 20x20 sinde güçlü adam yoktur çünkü onalrın hepsini gereken zamnında yenmiştir çünkü hiç bir galyalı karşısında 10 cermen olsada dayanamaz 1.köyde toytat sayısı belli bir yere geldiğinde kılıçlılar ve kahramanlada kilit atılabilir toytatlada yağmalanabilir mızrakçı varsa karşıda başka ha birde 2.köye sğınak yapmasanız bence onun yerinede tuzak yapmalısınız bence

benim yaptığım eleştiriler tabi biraz değişik yani o akdar önemli değil yalnız taktiğin p oranında başarılı olabilir ancak 0 oranındada başarısız olur çünkü neden

-bir kere 59 tuzak yaptığında tuzak sığınak gibi değildir sürekli bakmak ister biri saldırdığında onu boşaltman lazım filan yoksa bütün askerlerin ölür
-7x7 ilk aşamada önemlidir ancak sen toytat bastığın zamanda 14x14 girer devreye yani sana uzak yerelrden saldırı gelir sürekli kimisi askerlerini kesmek için bile 100 balta gönderir özellikle sende sığınak ve toytat olduğunu bildikleri için bile yığabilirler askerleri çünkü kahraman tecrübe bu zamanda çok etkilidir :) o yüzden etrafını çok dikkatle görmen gerekir kim kime kaç askerle ne akdar saldırıyor bileceksin ve yanındaki köyün 100 askeri varken senin 60 tuzağın varsa oyunun yatar o yüzden etrafını sürekli kontrol ediceksin özellikle toytat azmnında her 5 toytat a 5 tuzak gibibişey yaprasan o sorun da gider bence

bunn haricinde taktiğin güzel ben bile zor buldum artık ne diyeyim ellerine sağlık :)

sansar123
13-08-2011, 14:57
bence 2 köye tuzak yerine sığnak basmak daha iyi hemdaha ucuz hem galya olduğı için 2x kapasite gelen eli boş döncek 4-5 saldırı dan sonra birşey alamayınca zaten saldırı ları keser boşuna hem tuzakçı binasına hemde tuzaklara ham harcamaya gerek yok o yüzden güzel olmuş :) :D ;)

zarlatan
13-08-2011, 15:03
ona anlatamadım sığınağı boşver :D yani dediğim gibi korumdan kaç askerle çıkılabileceğini biliyorsun artık xlarge:D onun için etrafında olan herşeyi bilmelisin tabi bunalrın taktikleri vardır her zaman örneğin hadi vereyim biraz taktik :

şimdi 7x7 ni biliyorsun değilmi üye olduğun gibi bak buna her kesi kaydet şu şekilde

(isim) - (ırk) -(koruma bitiş süresi)-(saldırı puanı) -(savunma puanı)

bu şekilde herkesi not defterine kayıt edersen kimin kime ne akdar askerle saldıırıpı ne akdar kayıp verdiğini bile öğrenebilirsin :) o yüzden bunuda kat hesaba ve toytatın da özelliği sadece hızıdır yağmalamada 90 toplar ama hızı sayesinde neredeyse 10 olur hatta 270 bile düşünülebilir :) ama online süren iyi dğeilse toytat yerine kılıçlıyla bile yapsan daha iyi olur :) gerçi yağma yapmayı bilen herkes her askerle bile yapar :) o yüzden bence bide bunu ekle taktiğine

xxlarge
13-08-2011, 15:04
dur ben şimdi bulurum

xlarge taktiğin güzel olmuş hiç olmassa öncekine göre hem anlatım tarzın güzel olmuş hemde baya bi günü anlatmıssın bu sefer emeğine gereken saygıyı almıssın gerçekten tebrik ederim

yalnızzzzzbu eleştirmeyeceğimiz anlamına gelmiyo :D

şimdi ilk aşamalrda güzel 59 tuzakla çıkmıssın korumadan tmm korumadan kaç ts ile çıkılacağının hesabını yapmıyorum :Do konuda anlaşamıyoruz :D 59 tuzakla çıktığında gerçekten güzel tmm esir olarak alıyosun toytatlarla kilit atma konusu kritik karşıdaki cermende mızrakçı olabilir özelikkle sende toytat olduğunu öğrenince ki mızrakçı basan kişide casusus basmıştır çoktan 2.köyü biraz erken kurmussunuz bence hiç olmasssa 7x7 nizde asker basabilecek cesareti olan kalamsaydı daha iyi olurdu çünkü oyun 1.lerine bakın genelde 7x7 yi bırak 20x20 sinde güçlü adam yoktur çünkü onalrın hepsini gereken zamnında yenmiştir çünkü hiç bir galyalı karşısında 10 cermen olsada dayanamaz 1.köyde toytat sayısı belli bir yere geldiğinde kılıçlılar ve kahramanlada kilit atılabilir toytatlada yağmalanabilir mızrakçı varsa karşıda başka ha birde 2.köye sğınak yapmasanız bence onun yerinede tuzak yapmalısınız bence

benim yaptığım eleştiriler tabi biraz değişik yani o akdar önemli değil yalnız taktiğin p oranında başarılı olabilir ancak 0 oranındada başarısız olur çünkü neden

-bir kere 59 tuzak yaptığında tuzak sığınak gibi değildir sürekli bakmak ister biri saldırdığında onu boşaltman lazım filan yoksa bütün askerlerin ölür
-7x7 ilk aşamada önemlidir ancak sen toytat bastığın zamanda 14x14 girer devreye yani sana uzak yerelrden saldırı gelir sürekli kimisi askerlerini kesmek için bile 100 balta gönderir özellikle sende sığınak ve toytat olduğunu bildikleri için bile yığabilirler askerleri çünkü kahraman tecrübe bu zamanda çok etkilidir :) o yüzden etrafını çok dikkatle görmen gerekir kim kime kaç askerle ne akdar saldırıyor bileceksin ve yanındaki köyün 100 askeri varken senin 60 tuzağın varsa oyunun yatar o yüzden etrafını sürekli kontrol ediceksin özellikle toytat azmnında her 5 toytat a 5 tuzak gibibişey yaprasan o sorun da gider bence

bunn haricinde taktiğin güzel ben bile zor buldum artık ne diyeyim ellerine sağlık :)kilit konusunda,kilide kahraman da gidicek o yüzden toytat kullanaya çekinmedim.ve ben cermenken değil askerlerimi toparlayıp saldırı atmak,kaç askerim olduğunu bile bilmezdim.o yüzden 100 askerle saldırı gelmesi zor bi olasılık

xxlarge
13-08-2011, 15:07
ona anlatamadım sığınağı boşver :D yani dediğim gibi korumdan kaç askerle çıkılabileceğini biliyorsun artık xlarge:D onun için etrafında olan herşeyi bilmelisin tabi bunalrın taktikleri vardır her zaman örneğin hadi vereyim biraz taktik :

şimdi 7x7 ni biliyorsun değilmi üye olduğun gibi bak buna her kesi kaydet şu şekilde

(isim) - (ırk) -(koruma bitiş süresi)-(saldırı puanı) -(savunma puanı)

bu şekilde herkesi not defterine kayıt edersen kimin kime ne akdar askerle saldıırıpı ne akdar kayıp verdiğini bile öğrenebilirsin :) o yüzden bunuda kat hesaba ve toytatın da özelliği sadece hızıdır yağmalamada 90 toplar ama hızı sayesinde neredeyse 10 olur hatta 270 bile düşünülebilir :) ama online süren iyi dğeilse toytat yerine kılıçlıyla bile yapsan daha iyi olur :) gerçi yağma yapmayı bilen herkes her askerle bile yapar :) o yüzden bence bide bunu ekle taktiğineben bi taktiğe bişey eklemem,gelecek taktikte ekeyerek yazarım.bunuda eklicem.

zarlatan
13-08-2011, 15:20
demek istediğim oydu ztn bir dahaki taktiini daha fazla olasılık üstüne kurmadan anlat çünkü her oalsılığı düşünmelisin birde anlatım tarzın güzel renklendirmeler güzel olmuş birde hesap yaparak anlatırsan çok daha güzel olur şimdi mesela deemissin tuzakçıyı 3 e getiriyoruz korumyak adar 59 tuzak oluyor demissin onu okuyan kişi bilemez o kadar olup olmadığını veya inanmak istemez onun yerine tuzağın parası ne kadar atıyorum 100 bizde üretimler şu kadar çarp 24 le sonra 3 gün koruma çarp 3 le böl o sayıya onu işte size tam 59 tuzak çıkıyor dediğin zaman kesin bir kanıt olarak görülür yan itaktiiğinin zeminini iyi olması lazım mesela ben şöyle bi taktik yassam

cermeni açıyorus sabah 12.43 de aktif edin çevrenizde yağma köyü olup olmadığına bakın vahalara iyi mi bütün 7x7 ye mesaj atın okuyolar mı eğer okumuyolarsa vahalarda hayvan azsa sizde çok online olabiliyosanız asker basıp yağmalayın

yani güzel bir tatik buda ki çoğu kez başarılı oluyor :) anca dediğimiz gibi hep -se,-sa ekleri var onlar olmadığı zmn taktik daha güzel olucaktır bence az önceki mesajımda belirttiğim gibi bak mesela şöyle yassam

ırkımız cermen saat olarak ne akdar öğlen civarında olursa o kadar iyi olur çünkü vahaların çok luğu herzaman işimize yarar üye olduğunuz gibi etrafınızdaki herkesi bi yere ayzın 14x14 ünüzdeki herkesi bütün ayrntılarıyla saldırı puanları savunma puanları 2.gün de saldırı puanı artan ve savunma puanı artan kişileri gördüğünüzde similasyonla o sayıyı bulmaya çalışın ve kaç askerle daldıklarının olasılığını bulun ve sizin onları yenebilecek askerleri ürettikten sonra korumadan çıkın ve her gün hatta her saat bu puanları kontrol edin kimin ne akdar askeri olduğunu bilin

şimdi böyle bir gerçek yazıya diyecek pek laf olmuyo yanlış da olsa adam çünkü hesaplamaları yapıyor birisinde 50 tokmak varsa onda 50 tokmak vardır sana 100 tokmakla saldıramaz anladın mı biraz hesabıda kat işin içine gerçekten güzel olucaktır :)

xxlarge
13-08-2011, 15:27
demek istediğim oydu ztn bir dahaki taktiini daha fazla olasılık üstüne kurmadan anlat çünkü her oalsılığı düşünmelisin birde anlatım tarzın güzel renklendirmeler güzel olmuş birde hesap yaparak anlatırsan çok daha güzel olur şimdi mesela deemissin tuzakçıyı 3 e getiriyoruz korumyak adar 59 tuzak oluyor demissin onu okuyan kişi bilemez o kadar olup olmadığını veya inanmak istemez onun yerine tuzağın parası ne kadar atıyorum 100 bizde üretimler şu kadar çarp 24 le sonra 3 gün koruma çarp 3 le böl o sayıya onu işte size tam 59 tuzak çıkıyor dediğin zaman kesin bir kanıt olarak görülür yan itaktiiğinin zeminini iyi olması lazım mesela ben şöyle bi taktik yassam

cermeni açıyorus sabah 12.43 de aktif edin çevrenizde yağma köyü olup olmadığına bakın vahalara iyi mi bütün 7x7 ye mesaj atın okuyolar mı eğer okumuyolarsa vahalarda hayvan azsa sizde çok online olabiliyosanız asker basıp yağmalayın

yani güzel bir tatik buda ki çoğu kez başarılı oluyor :) anca dediğimiz gibi hep -se,-sa ekleri var onlar olmadığı zmn taktik daha güzel olucaktır bence az önceki mesajımda belirttiğim gibi bak mesela şöyle yassam

ırkımız cermen saat olarak ne akdar öğlen civarında olursa o kadar iyi olur çünkü vahaların çok luğu herzaman işimize yarar üye olduğunuz gibi etrafınızdaki herkesi bi yere ayzın 14x14 ünüzdeki herkesi bütün ayrntılarıyla saldırı puanları savunma puanları 2.gün de saldırı puanı artan ve savunma puanı artan kişileri gördüğünüzde similasyonla o sayıyı bulmaya çalışın ve kaç askerle daldıklarının olasılığını bulun ve sizin onları yenebilecek askerleri ürettikten sonra korumadan çıkın ve her gün hatta her saat bu puanları kontrol edin kimin ne akdar askeri olduğunu bilin

şimdi böyle bir gerçek yazıya diyecek pek laf olmuyo yanlış da olsa adam çünkü hesaplamaları yapıyor birisinde 50 tokmak varsa onda 50 tokmak vardır sana 100 tokmakla saldıramaz anladın mı biraz hesabıda kat işin içine gerçekten güzel olucaktır :)heee şimdi anladım.seni haksız çıkartmak için adamlara casus atıp asker sayılarını öğrenmeliyim:D

zarlatan
13-08-2011, 15:29
:D sen le bir taktik yapalım olur mu :)yoksa olmayacak bu iş :D

sansar123
13-08-2011, 16:00
:D sen le bir taktik yapalım olur mu :)yoksa olmayacak bu iş :D

bence bu taktik iyidi ama yapın beraber loxanderin kinden güzel olcakmı acaba resimli olsun bu arada :)

xxlarge
13-08-2011, 16:05
bence bu taktik iyidi ama yapın beraber loxanderin kinden güzel olcakmı acaba resimli olsun bu arada :)şuan öyle bi planımız yok bana ödev verdi klave gelince onu yapçam

zarlatan
13-08-2011, 16:26
bence bu taktik iyidi ama yapın beraber loxanderin kinden güzel olcakmı acaba resimli olsun bu arada :)

birisinden daha güzel bir taktik yapmayı planlamıyoruz :) bi hedef koyduk önümüze ve ona ulaşasılmasını istedim xlarge den ve belki o sayıyı birazcık dahada artırabiliriz ama şuanda kesin bişey söylemeyeyim :) resimli olma konusundada ben katılmıyorum güzel ama bence onun fikri onun projesinde kalsın tabi xlarge isterse resim ilaveside yapabilir ben sadece xlarge e biraz ek bilgi veripp süreci kısatlmaya çalışıyorum :)

sansar123
13-08-2011, 16:49
birisinden daha güzel bir taktik yapmayı planlamıyoruz :) bi hedef koyduk önümüze ve ona ulaşasılmasını istedim xlarge den ve belki o sayıyı birazcık dahada artırabiliriz ama şuanda kesin bişey söylemeyeyim :) resimli olma konusundada ben katılmıyorum güzel ama bence onun fikri onun projesinde kalsın tabi xlarge isterse resim ilaveside yapabilir ben sadece xlarge e biraz ek bilgi veripp süreci kısatlmaya çalışıyorum :)

ii siz bilirsiniz yeni başlayanlar için iyi olsun yeter :) ;) :/ :3 :D

zarlatan
13-08-2011, 16:54
saolun hem loxanderin taktiği speed olduğu için karşılaştırılması biraz zor olucak :) ama dediğim gibi etkili bir taktik olması için çalışıyoruz :)

xxlarge
13-08-2011, 16:55
ben oyunu çözdükten sonra taktik falan yazmam:D

sansar123
13-08-2011, 17:24
ben oyunu çözdükten sonra taktik falan yazmam:D

Çünkü taktiklerini vermek istmezsin şimdi bilmediğin için bilginlik yapıp yazıon ;)

Suzie
13-08-2011, 17:37
2nci köyü 15 li alıp Demir dökümhanesi tuğla fırını marangozhane basmanın ne anlamı var ? daha Altını olmayan oyuncunun 2nci köyü 15 tarla secmesi hata olur bence geliştiremez ..

ayrıca 16 gün sonra kuruldu sanırım köy. 16 gün sonra cermenler 4ncü köylerini oyunu adam gibi bile ngalyalılar 3ncü köylerini kuruyordur.

Seni 160 tuzakcı 40 50 phx kurtarmaz. olasılık üzerine kurma hic birşeyi adam 400 500 ts ile saldırırsa görürsün tuzakları olan maddene olur saldırmaz deme saldıran saldırıyor

xxlarge
13-08-2011, 17:40
2nci köyü 15 li alıp Demir dökümhanesi tuğla fırını marangozhane basmanın ne anlamı var ? daha Altını olmayan oyuncunun 2nci köyü 15 tarla secmesi hata olur bence geliştiremez ..

ayrıca 16 gün sonra kuruldu sanırım köy. 16 gün sonra cermenler 4ncü köylerini oyunu adam gibi bile ngalyalılar 3ncü köylerini kuruyordur.

Seni 160 tuzakcı 40 50 phx kurtarmaz. olasılık üzerine kurma hic birşeyi adam 400 500 ts ile saldırırsa görürsün tuzakları olan maddene olur saldırmaz deme saldıran saldırıyoratma len kimse 16.gün 4.köyünü kuramaz

sansar123
13-08-2011, 17:42

Seni 160 tuzakcı 40 50 phx kurtarmaz. olasılık üzerine kurma hic birşeyi adam 400 500 ts ile saldırırsa görürsün tuzakları olan maddene olur saldırmaz deme saldıran saldırıyor

SÜZİE SENDE attıkça attın ama tutmadı ya :) 16 günde 4 köy mü yuh kp yetmez bir kere okadarda olmaz ya :)

Suzie
13-08-2011, 17:44
Festivaller ve sanat eserleri boşa yok oynuyoruzki biliyoruz

Bilip bilmeden konuşma

zarlatan
13-08-2011, 17:48
şimdi hesap yaparsak suzie ye katılıyorum hammadde gelirse yardım sağlanırsa 20 gün 5.köy hazırlıkları bile yapılabilinilirn tabi yalnızca t4 te :) 3.6 da 2.köyü zor görürler :D kahraman a basın 10 milyarı bakın bakalım bi kahramanla kaç tokmak keseceksiniz :D

xxlarge
13-08-2011, 17:49

Bilip bilmeden konuşmaya bi yürü git

sansar123
13-08-2011, 17:56

Bilip bilmeden konuşma

git işine ya adam altınsız dio şimdiki mesajdada altın lı der başa koycaksın altını kimse altınsız 16 günde 4 köy kuramaz kümes mi kuruyo alla alla millet 16 günde zarzor 2-3 kuruo birde kimsede yardım almıycak şimdiki mesajlardada yok adam yardım aldı yok altını vardı deme başta söyleseydin kimse yardımsız altınszı 16 günde 4 köy kuramaz festivalinide kaskını at gitti açık çası sallama güldüdürn beni :) :D ;)

xxlarge
13-08-2011, 18:02
git işine ya adam altınsız dio şimdiki mesajdada altın lı der başa koycaksın altını kimse altınsız 16 günde 4 köy kuramaz kümes mi kuruyo alla alla millet 16 günde zarzor 2-3 kuruo birde kimsede yardım almıycak şimdiki mesajlardada yok adam yardım aldı yok altını vardı deme başta söyleseydin kimse yardımsız altınszı 16 günde 4 köy kuramaz festivalinide kaskını at gitti açık çası sallama güldüdürn beni :) :D ;)suzie ba adam burda nedemiş.sırf taktiğimi kötülemek için konuşuon şikayet etçem seni

sansar123
13-08-2011, 18:12
suzie ba adam burda nedemiş.sırf taktiğimi kötülemek için konuşuon şikayet etçem seni

xxlarge haklı deilmiyim adam orda ne altın var dio ne yardım vardio 16 günde 4 köy kuruo sanki kümes kuruo :) 3 tane köşk 10 luycan hiç mi birşey kurmuycan köylere adam gibi 4 köy 16 günde yapılmaz her hadle köye sadece köşkü koycan sansat eserinide kaskınıda festivalide at gitsin altınsız kaçtane sanat eseri alcan

xxlarge
13-08-2011, 18:17
altın olsa bile bu adam asker basmıcakmı,savunma yapmıcakmı,bina kurmucakmı.akıl var mantık var

sansar123
13-08-2011, 18:17

Bilip bilmeden konuşma

şuda var sen taktiğe iyi baktınmı suzie normal serverdio nerde gördün normal serverde 16 günde 4 köy hıhıh ;) şimdi bu mesajı görüpte bana deme speed 3x zannettim die ;) yanlış birşey söyledin oldu bitti illa kendi yaptığın şeyi doğru çıkartıcan:mad: xx large ye diodunuz kabullenin die alla alla atın bir şey tutmadı nie zorluyan hala ;)

Suzie
20-08-2011, 12:52
şuda var sen taktiğe iyi baktınmı suzie normal serverdio nerde gördün normal serverde 16 günde 4 köy hıhıh ;) şimdi bu mesajı görüpte bana deme speed 3x zannettim die ;) yanlış birşey söyledin oldu bitti illa kendi yaptığın şeyi doğru çıkartıcan xx large ye diodunuz kabullenin die alla alla atın bir şey tutmadı nie zorluyan hala

taktiklerim kötü ama bunu kabullenemem sallıoz bişiler ama tabiki benim kullandığım taktik yazdığım taktik değil o yüzden sana meydan okuyabilirim

Bu yazılanları yeni görüyorum ben bu 1 olsun hadi :)

t3.6 biraz zor 16 günde 4 köy kurmak ama t4 de cok kolay altını illa satın almak gerekmiyor şanslı isen ilk hafta ferman falan cıkarsa onlar baya iyi gidiyor :) onlarla sanat eseri alabilirsin.. ha zaten kuranlar oluyor burada sallıyan ben değil sizlersiniz buraya bakmadım ama arkamdan atıp tutmuşsunuz large sen zaten kendin dedin taktiklerim kötü sallıyorum diye oyundan :)

xxlarge
20-08-2011, 12:54

taktiklerim kötü ama bunu kabullenemem sallıoz bişiler ama tabiki benim kullandığım taktik yazdığım taktik değil o yüzden sana meydan okuyabilirim

Bu yazılanları yeni görüyorum ben bu 1 olsun hadi :)

t3.6 biraz zor 16 günde 4 köy kurmak ama t4 de cok kolay altını illa satın almak gerekmiyor şanslı isen ilk hafta ferman falan cıkarsa onlar baya iyi gidiyor :) onlarla sanat eseri alabilirsin.. ha zaten kuranlar oluyor burada sallıyan ben değil sizlersiniz buraya bakmadım ama arkamdan atıp tutmuşsunuz large sen zaten kendin dedin taktiklerim kötü sallıyorum diye oyundan :)taktik sallamaktamı suç:D

Suzie
20-08-2011, 12:56
taktik sallamaktamı suç:D

Hey allahım ya :) sen bu taktiği sallıyorsun ama oyuna yeni başlıyan biri görüp kullansa ve oyunda ezilse ne kadar dua eder sana artık bilemiyorum :)

Prologuer123
20-08-2011, 13:00
Hey allahım ya :) sen bu taktiği sallıyorsun ama oyuna yeni başlıyan biri görüp kullansa ve oyunda ezilse ne kadar dua eder sana artık bilemiyorum :)

Ben Tuzakçıya Verdiim Hamlar İçin Çok Hayır Duası Ettim Üstad :D

xxlarge
20-08-2011, 13:14
Ben Tuzakçıya Verdiim Hamlar İçin Çok Hayır Duası Ettim Üstad :Dciddimisin? :D

EGE.A
21-08-2011, 11:44
ciddimisin? :D Banada yaradı kardeş mesala bir keresinde benle bitişik bir köy vardı adam cermendi yaklaşık 50 tokmak sallyan 10 balta sallayan 10tanede toytonu vardı bende daha 15toytatmi ne var adami casusladim bu seneryayu görünce adama fake attım adam cermen savunma yapaz diye direk yağma attı ( heralde benimde galya olduğuma dikkat etmedi) tüm askerlerini esir aldım ondanda bayami ham yedim yani :)

ProloGuer
23-08-2011, 02:49
Hayır Duası Derken Hayır Duası Başka Bir Şey ;)

İyi Deil Yani :D

deadless
09-09-2011, 17:27
ben 2007 yılında başladım bu traviana....ilk önce s7 de galyayla oynadım gec basladım sonu gelmeden bıraktım...
s12 ye en baştan başladım...ve oyun sonundaki fermanda şöyle yazıyodu....ŞÜPHESİZ Kİ EN BÜYÜK KAHRAMAN DEADLESS... yani galya ırkıyla 700k asker keserek oyunu saldırganlık birincisi bitirmiştim...tr serverlarında galya ırkıyla bu başarıyı ilk kez ben gösterdim...belkide sadece ben göstermişimdir...
sonuç olarak ben o zamanlar taktik falan hiç denemedim yapmadım...5 günde toytat ta çıkarmadım...sadece biraz akıllı oynayıp emek ettim online süreme dikkat ettim...
yani taktik falan hikaye...travvian da önemli olan şey online süresidir...sen tuzakçı kurmasanda online san hammadde kaptırmassın...
neyse emeğinize sağlık...yinede ilk kez başlayanlar için yararlı olacağını düşünüyorum....

onur1085
09-09-2011, 18:38
iyi olmuş taktik ama ben romayım server 11 e gelin nickinizide yazın kapışalım kayıtlar başladı :D

yunusuzuner
13-09-2011, 11:49
bu taktikleri yazarken hangi mantıkla
odun 1-1-1-1-1 yazıyorsunuz aynı şey tugla ve demir içinde geçerli 5-5-5-6 köyüyle başlandığınıda ilk defa görüyorum.

LoneLyPLayeR
13-09-2011, 13:29
Bu taktiği denedin mi ? Sığınak olmadan korumalar açılır açılmaz gelicek saldırılarda bütün hammaddeni kaybede bilirsin

barosgs
13-09-2011, 13:46
bu taktikleri yazarken hangi mantıkla
odun 1-1-1-1-1 yazıyorsunuz aynı şey tugla ve demir içinde geçerli 5-5-5-6 köyüyle başlandığınıda ilk defa görüyorum.

adam 4446 demek istemiş

mustafa00
19-09-2011, 21:35
İyi günler...
Teşekkürler bu güzel taktik için ama yeni açılan servere göre ayarlamışsın...
Sonrada başladığımız normal servera göre galya taktiği varmı bildiğiniz?

Habunia
15-10-2011, 10:59
Hemen uygulamaya başladım :) Umarım çok sağlam olurum. Sevgiler.

Red Alert
17-10-2011, 14:24
arkadaşlar ben oyuna yeni başladım, kısa ve öz bir gelişme taktiği söyleyebilirmisiniz tecrübeli oyunculardan ricamdır...Terimlere yabancıyım onlarıda belirtirseniz sevinirim...Teşekkürler.

forumalacali
17-10-2011, 15:55
8696yaşasın galyalılar

KULTIGIN
23-10-2011, 23:00
9.gün toytat çıkar,,ben de yüzerek amerikaya giderim,,(bi de tuzakçı da kuruyorsun,,nerde o bolluuk)

turk
26-10-2011, 21:22
üzerinde küçük oynamalar yaparak uyguluyorum...inşallah faydalı olur.

halil861
04-11-2011, 22:38
Ts2 de oynuyorum
bu taktikle
Odun:2-1-1-1
demir:2-1-1-1
Tugla:2-1-1-1
tahıl:2-2-2-1-1-1
ve 1-2 bina Nüfus:35

CordebreaN~
04-11-2011, 23:40
Bende uyguluyorum umarm güzel bir sonuç ortaya çıkar :)

halil861
05-11-2011, 18:15
taş çatlasa 15 günde toytat cıkarırsınız bunla :)

07antalyaspor07
05-11-2011, 19:47
taş çatlasa 15 günde toytat cıkarırsınız bunla :)

15 güne 3üncü köy kuruluyor sen şimşekten bahsedion :)

Red Alert
06-11-2011, 07:58
Oyuna yeni başladım ama başka oyun tecrübelerim bayağı yüksek, şimdi senin bu taktik biraz bana boş geliyor, işi bilen adam oyunun başında asker basarak hammaddeleri tüketmez bu ilk 15 gün içerisindede dahildir...Heleki 2 ve 3. köy basmak kültür puanını unuttun gittin...Senin bu taktik oyunun ilk 5 günü için olabilir ama sonrası için değil...Daha iyi taktikler var diyorsun en basitini bizimle paylaıyorsun...

Arkadaşlar yeni açılacak bir serverda yapacağınız ilk iş fil bulmak, biraz altına kıyın sonra gümüşe çevirin...sonra birazda gözleriniz yorulacak ama fil araştırın..15 adet kafeslediniz...karşınızdaki rakiplerinizin asker sayısı önemini kaybeder...tuzakçıda basın sığınakta...çitide yükseltin...sonrasımı sonrası gelir...

Sonuç olarak kendi stratejinizi kendiniz yapın, her oyun serveri farklılık gösterir...Oyunculara göre taktikler geliştirirsiniz...

xxlarge
06-11-2011, 08:18
Oyuna yeni başladım ama başka oyun tecrübelerim bayağı yüksek, şimdi senin bu taktik biraz bana boş geliyor, işi bilen adam oyunun başında asker basarak hammaddeleri tüketmez bu ilk 15 gün içerisindede dahildir...Heleki 2 ve 3. köy basmak kültür puanını unuttun gittin...Senin bu taktik oyunun ilk 5 günü için olabilir ama sonrası için değil...Daha iyi taktikler var diyorsun en basitini bizimle paylaıyorsun...

Arkadaşlar yeni açılacak bir serverda yapacağınız ilk iş fil bulmak, biraz altına kıyın sonra gümüşe çevirin...sonra birazda gözleriniz yorulacak ama fil araştırın..15 adet kafeslediniz...karşınızdaki rakiplerinizin asker sayısı önemini kaybeder...tuzakçıda basın sığınakta...çitide yükseltin...sonrasımı sonrası gelir...

Sonuç olarak kendi stratejinizi kendiniz yapın, her oyun serveri farklılık gösterir...Oyunculara göre taktikler geliştirirsiniz...kahkihkohkoh:D bu oyunda yağma yapmadan başarılı olamazsın

Red Alert
06-11-2011, 09:40
kahkihkohkoh:D bu oyunda yağma yapmadan başarılı olamazsın

güzel kardeşim sıfır yağma ve ben ikinci köyümü kurdum, yağma diyorsunda 100-200 hammadde alacağım diye bir sürü asker kaybedeni gördüm...Boş boş konuşuyorsunuz bence...Unutmadan bu oyuna çok az para yatır çok şeylerin değiştiğini göreceksin...Ayrıca bu taktik beleş bir taktik asıl taktikleri verdiğini sanmıyorum...Zaten kendinde açıkladın.:)

Bir fikri savunmak ile onu yapmak arasında dağlar kadar fark vardır...Bence sen bu taktiğin tamamını uygulamadığını düşünüyorum...Seni uyanık seni.:)

halil861
06-11-2011, 09:58
Sonuç olarak kendi stratejinizi kendiniz yapın, her oyun serveri farklılık gösterir...Oyunculara göre taktikler geliştirirsiniz...

Galya ırkı hem saldııd hem savunmada etkili oldugunu gösteriyor t4.answer ide okuduysan ''Bu ırk kolay savunma yapar ama saldırıda da nispeten iyidir'' yazıyor.Cermenler 5 güne +100 ts yapabiliyorlar unları phalanx ile öldürmek imkansız gibi birsey oluyor. en kısa zamanda toytat cıkarıpbunları kesmemizi gösteriyor bu taktik.

Ayrıca senin dediginde dogru sıgınak 10 yap çit 3-4 fil getir altın alamıyosan maceracının getirdigi 6 kafese fil sok 15phoenix bas kimse deviremez

GoldMaster
08-11-2011, 10:27
Kesin denicem saol :d

GoldMaster
08-11-2011, 10:42
FLOOD OLCAK AMA mükemmel bi taktik kesinlikle denicem hepsini okduum :)

saol

xxlarge
08-11-2011, 18:30
beyler takmayın bu taktiği sallama hepsi.kimse buraya ciddi taktikler yazmaz

GoldMaster
09-11-2011, 10:01
Eminmisin :)

Bende Çalılşıyo Gayet İyi

Next Big Thing
10-11-2011, 21:00
Ben bu taktiği Fransa server'da kullanmak istiyorum. Yalnız bir sorum olacak. 15 tarlalı köyü navigatörle arayamayız o kesin. Hani bulduk ama çok uzakta. Ne edeceuk? Hani bide onun için bir taktik gelse güzel olurdu. Yani *-*-*-7 veya *-*-*-6 veya *-*-*-9 için.

Edit: Hamlar için 5 tane bölüm verilmiş?

xxlarge
10-11-2011, 22:13
Ben bu taktiği Fransa server'da kullanmak istiyorum. Yalnız bir sorum olacak. 15 tarlalı köyü navigatörle arayamayız o kesin. Hani bulduk ama çok uzakta. Ne edeceuk? Hani bide onun için bir taktik gelse güzel olurdu. Yani *-*-*-7 veya *-*-*-6 veya *-*-*-9 için.

Edit: Hamlar için 5 tane bölüm verilmiş?her bölgede 15 tarlalı köy bulunur oyun ayarlıo onu rahat olun

Next Big Thing
11-11-2011, 17:02
Haklıymışsın, Fransa'da köyüm -17|75''de, -16|84, -28|84, -19|93, -32|68'te 15 tarlalı buldum. Sonuncunun yanında gelişmiş köyler var. Diğerlernin etrafında hiçbir şey yok. Senin taktiklr ilerleyeceğim. :D

Not: Fransa server'a gelen Türkler olursa sevinirim, Fransızca sıkıntısı varsa yardımlarım eksik olmaz.

Edit: Acaba 1. köyde çit için ne yapmalıyım?

Edit 2: Sığınak ne yapılmalı?

apoc
02-12-2011, 01:54
taktikteki ilk kısımları yağmasız nasıl bu kadar kolay ve çabuk(3-4 gün içinde akademi 5 fln,her maddeden 1000 küsür ister...her yer seviye 2 hatta croplar 3-4...tuzakçı,tuzaklar fln filan) geçiverdin anlaması güç bilader..emeğe saygı diyip geçelim...

xxlarge
02-12-2011, 13:09
taktikteki ilk kısımları yağmasız nasıl bu kadar kolay ve çabuk(3-4 gün içinde akademi 5 fln,her maddeden 1000 küsür ister...her yer seviye 2 hatta croplar 3-4...tuzakçı,tuzaklar fln filan) geçiverdin anlaması güç bilader..emeğe saygı diyip geçelim...3-4 gün değilki.yapabildiğin gün kadar

apoc
03-12-2011, 14:40
Turuncu yazı 5'le başlıyor.Oraya kadar 4 gün var.İlk 4 gün yani.

xxlarge
03-12-2011, 14:53
Turuncu yazı 5'le başlıyor.Oraya kadar 4 gün var.İlk 4 gün yani.şimdi baktımda ewt.ben tuzak yerine sığınak basarak 7.günde toytatı araştırmıştım.bu taktik mantıklı