PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Romalılar

Paladin_
12-12-2009, 12:52
http://www.travian.com.tr/img/un/h/roemer.jpg

Roma imparatorluğu amatör oyuncular için iyi bir seçimdir.Yönetilmesi kolay olduğu için başlangıçta çok uygundur.Sosyal ve teknik açıdan çok gelişmiş oldukları için romalılar mimarlıkta uzmandır ve askerleri travianda elitdir.
Romalılar son derece dengelidir. Hücumda ve savunmada aynı derece güçlülerdir. Bu avantajlardan faydalanabilmek için uzun ve masraflı eğitim görmeleri gereklidir. Piyadesi efsanevi ve müthiştir, ama süvarilere karşı savunma güçleri diğer halklardan daha azdır.
Amatörler ve hangi halkı seçeceğini bilmeyen oyuncular için bu halk uygundur.

Roma ordusu

Lejyoner 40 35 50 120 100 180 40 6
Pretoryan 30 65 35 100 130 160 70 5
Emperyan 70 40 25 150 160 210 80 7
Equites Legati 0 20 10 140 160 20 40 16
Equites Imperatoris 120 65 50 550 440 320 100 14
Equites Caesaris 180 80 105 550 640 800 180 10
Koçbaşı 60 30 75 900 360 500 70 4
Ateş Mancınığı 75 60 10 950 1350 600 90 3
Senatör 50 40 30 30750 27200 45000 37500 4
Göçmen 0 80 80 5800 5300 7200 5500 5

Özellikler
Aynı zamanda hammadde alanları ve köy yapıları kurulabilir
Surlar sayesinde yüksek savunma primi
Satıcılar 500er hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 16 sektör)
Cok güçlü piyade, ortalam güçte süvari,
Geliştirme ve eğitimleri pahalı ve uzun süreli.

Sözlük daha açılmadı bende genele yazdım sözlüğün kısa zamanda açılması dileğiyle.

Oyun Rehberinden alıntıdır.

$n!p3r.
12-12-2009, 12:54
Alıntı diye neden yazmadın?ayrıca bilinen şeyler
Oyun rehberinden herkez bulur..Gereksiz konu..

Principal
12-12-2009, 12:54
Oyun Rehber (http://www.travian.com.tr/anleitung.php)i (http://www.travian.com.tr/anleitung.php)den alıntı yazsaydın bari :)

Paladin_
12-12-2009, 12:55
Olsun oraya bakmaya üşenenler.

kato64
12-12-2009, 12:59
Olsun oraya bakmaya üşenenler.

Oraya bakmaya üşenen buraya bakmayada üşenir.

Paladin_
12-12-2009, 13:00
Oraya bakmaya üşenen buraya bakmayada üşenir.

ama geçen forumda vardı geçen forumun özlemini çekenler için de yapıyorum.

CevheR
12-12-2009, 13:02
Bana sorarsanız bu oyun açıklamaları oldukça ilginçtir.

Romalı bir oyuncu olmak profesyonellik gerektiren bir iştir. Roma bu oyundaki en stratejik ve şaşırtıcı halktır. 3 senelik oyun hayatım boyunca cermen ve roma halkını oynadım ve galya halkını hiç oynamadım. Her ne kadar sürekli cermenler birinci olsa da, 15. 20. hatta 50. sıradaki bir romalıdan daha fazla korkmalısınız. Roma en stratejik ve en güçlü halk.

Cermen oynadığım sürece memnun kalmadım. 13 tane köyüm olduğu 2005 speed sezonunda sonrada başımı çok yere vurdum. Romalı açmadığım için. Sürekli reislemedir onla bunla defans toplamakla uğraştım. Bu yüzden en güzel ve en güçlü halk romadır. Bununla ilgili farklı düşüncesi olan biri varsa sonuna kadar onunla bu konu üzerinde konuşup tartışabilirim.

HerqeLe_Dieqo
12-12-2009, 13:04

Romalı bir oyuncu olmak profesyonellik gerektiren bir iştir. Roma bu oyundaki en stratejik ve şaşırtıcı halktır. 3 senelik oyun hayatım boyunca cermen ve roma halkını oynadım ve galya halkını hiç oynamadım. Her ne kadar sürekli cermenler birinci olsa da, 15. 20. hatta 50. sıradaki bir romalıdan daha fazla korkmalısınız. Roma en stratejik ve en güçlü halk.

Cermen oynadığım sürece memnun kalmadım. 13 tane köyüm olduğu 2005 speed sezonunda sonrada başımı çok yere vurdum. Romalı açmadığım için. Sürekli reislemedir onla bunla defans toplamakla uğraştım. Bu yüzden en güzel ve en güçlü halk romadır. Bununla ilgili farklı düşüncesi olan biri varsa sonuna kadar onunla bu konu üzerinde konuşup tartışabilirim.
TartışıLmaz Bir Konu iLk başLadıqım Zaman Romayı Seçtim biLmiyordum Ama HaLen 3, Senem we RomaYım Roma Ayrıdır...:)

Paladin_
12-12-2009, 13:04

İşte nedeni açıkladınız,bu yüzden kolay oynanabiliyor

atacana
12-12-2009, 13:13
ama sorun şu ki cermenler oyunun ilk başında romayı vaha sanıyor yani romanın oyunun sonuna
gelmesi zor.

atacana
12-12-2009, 13:14
sürekli romaya dalıyolar yağmalıyorlar

Paladin_
12-12-2009, 13:16

Ama bu sırada altyapı hazırlayıp askerleri başka köyde biriktiren roma çok kolay kurtulabilir.Sadece sabır.

AVCI
12-12-2009, 13:25
Ama bu sırada altyapı hazırlayıp askerleri başka köyde biriktiren roma çok kolay kurtulabilir.Sadece sabır.

Sabır + Online süresinin fazla olması cok önemli...

Ben Romalı olarak 1 hafta geç başladıgım halde speed servere 22 nci sırada bitirdim ve durumumda cok iyiydi...

Saygılar...

CevheR
12-12-2009, 13:34
ama sorun şu ki cermenler oyunun ilk başında romayı vaha sanıyor yani romanın oyunun sonuna
gelmesi zor.

Evet. Yapılan hataların en büyüğü.

Birincisi bu oyunu 2 sene boyunca oynamadıysanız Roma halkı ile ilginiz olmasın. Hesabı sildirirler.! Bakın bu kadar rahat söylüyorum. 'Sil-di-rir-ler'. Çünkü ilk başta roma ezik diyemem (!), ezik gibi durur. Fakat bundan kolay kurtulmanın bir yolu vardır. Koruma süresince 1-2 gün boyunca sürekli üretime yüklenmelisiniz. Asker basmamalısınız. İşte kilit nokta bu. İlk başta 0 asker !.

'Unutmayın, Roma stratejinin kralıdır'. Roma güçtür. Romayı idare etmek, cermen oynamaya benzemez. Ona buna çatır çatır saldırmaya kafa tutmaya benzemez. Roma oynamak düzgün oynamaktır. Unutmayın. Babalar her zaman arkadan gelir. Bir nevi ağır abidir roma :)

Koruma kalkınca, saldırılar göreceksiniz. Romasınız diye saldıracaklar. Fakat son gün sığınak basacağınız için avuçlarını yalayacaklar. En fazla 10 kez saldıranı gördüm arkadaşlar ! Sonra saldıran olmadı ve nufus 100 e ulaşınca biraz sıkıyor saldırmak.

İçten içe gelişirsiniz. Nufus 250 ye ulaştı mı ? Yapacağınız tek birşey var. Üretim. Üretiminiz 750-800 ü geçtikten sonra yavaş yavaş doğarsınız küllerinizden.

' Romanın oyun sonuna ulaşması çok zor' demiş bir arkadaşımız. İlk başta serverde birçok romalı oyuncu açılır sonra 4/3 ü kapanır bu hesapların. Nufusu 500 e ulaşmış bir roma oyuncusu görürseniz, tehlike var demektir. O sizi orda yaşatmaz. Diplomasiyi bilmiyorsan iyi savaşacaksın. Romanın defansını aşmak boru değildir. Kralı gelsin, kolay değildir.

Roma oyun sonuna erişir. Bunun örneği benim. 2004-2005 bigalı adlı oyuncuyum. İlk 75 te kapadım, oyunu.

Roma asil bir ırk arkadaşlar. Pes etmeyen bir ırk. Ordunuz yerine oturduğu zaman, feriştahı gelsin, birlik olarak üstünüze gelsinler, sadece uzaktan izlersiniz, endişelenmenize gerek kalmaz.

Roma böyle birşey.. Yine dediğim gibi aksini iddaa eden varsa bu konu üzerinde sonuna kadar konuşabiliriz.

KULTIGIN
12-12-2009, 16:48
Romanın bunları yapabilmesi için biraz rahat bırakılması lazım..Yoksa düzenli olarak bir cermenin saldırsı altında barınması zor romanın,700-800 nüfusa gelipte mancınıkları kafaya yemekte var..Ama gene de tecrübeli oyuncu yanındaki bir cermenden kurtulabilir,ben cermen oynarken 7*7 roma geliştirmedim,hatta 10 sektör uzağa kadar roma geliştirmedim..Her şeyi denediler,saygıyla karşılıyorum,pretoryan basıp kaçırdılar,gizli gizli yağma yaptılar,falan -filan ama baltalar ,pretoryan felan dinlemiyor,çok kayıp veriyor ama kesiyor,paladinle bile saldırdım,neticede yıkıldılar,şimdi cermenden sıkıldım...ben de roma oynuyorum,kendi taktiğimle cermenlerin arasından sıyrılmaya çalışıyorum..Beliki de ırk seçimi diye birşey yoktur,herkesin kendi karekterine onlıne süresine oyun tarzına uygun ırk vardır,bu ırkı bulup ondan sonra değiştirmemek lazım..

MŞ33
14-12-2009, 22:46
çok doğru roma sonradan açılıyor bende romalıyım ama yanınızda oyun 5. si olunca biraz daha zor oluryor inanın şimdi hayla ayaktayım hiç birşey olmadı