PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köyün Yıkılmasını Geçiktirme

Killoria
11-12-2009, 00:37
Hızlı Köy Yıkmak Köyün Yıkılmasını Geçiktirmek

Köyünüz yıkılıyorsa hızlı yıkılmasını önlemeniz için sizlerle birkaç detaylı bilgimi paylaşmak istiyorum. Eğer travian oyuncusu size dalga saldırı yapıyorsa bu durumda gücünü bölüyor demektir. Bölerken de genellikle büyük güç köyünüze ilk önce girecek şekilde ayarlanır; Böylelikle köydeki savunmanın kesilmesi amaçlanır. Sonraki saldırılar ise mancınıkların bölükler şeklinde az bir askerle girmesi olarak ayarlanmıştır.

Bu yukarıdaki köy yıkım genellemesi tutmayabilir. Bazıları ilk bir yada iki saldırıyı sahte yapar ve asıl gücü üçüncü saldırıya saklayabilir. Garantiye almak istiyorsanız dalga saldırının dördüncüsünü karşılayın. Elinizdeki savunmayı gelen büyük saldırıyla karşı karşıya bırakmayın.

Eğer yıkım saldırıları birden fazla travian oyuncusu tarafından yapılıyorsa size en yakın olanı denkleyin. Böylece uzaktakinin gelip bitme süresince inşaatları tekrar yapma şansı yakalarsınız.

20 mancınıkla sizin tarlanızı yıkmayı hedeflediyse tarlanız seviye 1 de olsa seviye 5 de bu yıkım gücü o tarlaya kanalize edilecektir. Eğer köyünüz son anları yaşıyorsa o yüzden bina yada üretim alanlarını diklemesine büyültmeyin. Karşının yıkacağı şeyin çoğalmasını sağlayın. Ne kadar çok olursa o kadar çok parçaya ayırması gerekecek yada o kadar çok gelip gitmek zorunda kalacaktır. Köyün tamamen yerle bir olmasını geciktirmek yada önlemek için seviye 2 yapmadan önce çabuk bitenleri seviye bir yapın.

Bitmemiş hiçbir savaş kaybedilmiş sayılmaz. Yıkım gücünü oyalamak da bir nevi galip gelmek için yapılabilecek bir bekletme şekline dönüşebilir.

Yıkım yapılırken hesabın başında olmanızı tavsiye ederim. Online olmanız siz şunu kazandırabilir. Merkez binasını iki saldırı arasında kurmaya başlayabilirsiniz. Dalga saldırılar geçip gittiğinde merkez binasını kuramayacak derecede tahıl diplere inebilir. O zaman öncelikli amacınız çok yavaş şekilde tahılı artı yapmak olacaktır.

Sığınaklar mancınıkla hedef gösterilemez. Eğer sığınaklarınız yıkılıyorsa rasgele şeklinde mancınık gönderiliyordur köyünüze.

Eğer bu sefer yıkan siz yıkılan rakip travian oyuncusu ise bu durumda hızlı yıkım için şunları tavsiye ederim. Tarlaları yıkmak prensiplerinize uygunsa tarlaları yıkın böylece tahıl eksiye düşecektir. Tarlaları yıkıp merkez binayı da yıkarsanız merkez binası inşaatı için tahıl yetmeyeceğinden tahıl üretimi yapmak zorunda kalacak (karşı oyuncu) Böylece merkez binası olmadan yapılan işlerin yavaşlığını yaşatacaksınız. Bir nevi elini kolunu bağlamış olacaksınız. Bu şekilde yıkım yapacaksanız mümkün olduğunca az bina yıkmalısınız ki tahılın eksi olmazlığından karşı taraf kurtulamasın. Hammaddeyi dışarı aktarmaması için pazar yerini de yıkarsanız depolar sağlam kaldığı müddetçe rahatça yağmalayabilirsiniz. Tahıl deposunu yıkmamanız büyük destek almasını kolaylaştıracaktır.

Hammadde köyde ya askere harcanır ya pazaryeri ile dışarı aktarılır ya yükseltmelere harcanır yada yağmalanır. Yağmalanır kısmını zorlamak için kışla ve ahırı pazarla birlikte yıkarak hammaddeye dokunulmamasını sağlayabilirsiniz. Yada köydeki kışla ve ahıra dokunmadan hammadde alanlarından bir türünü tümden yıkabilirsiniz bu durumda dengesiz üretim olacağından yine askere harcama yapamayacaktır.

Savaşlarda en büyük koz şudur; Beklenmedik olanı yapmak. Düşman sizin ne yapacağınızı öngöremez yada yanlış öngörüde bulunursa sizin için gerekli olan hamleyi yapamaz.

Bol savunmalı yüksek üretimli köyler dilerim

berkay
11-12-2009, 00:42
travianda geciktirici istemiyoruz

Provakatör
11-12-2009, 01:11
İşte , arkadaşı gerçekten neofizik ve global travian kuralları karşısındaki dik duruşu sayesinde tebrik ederim..Burada görüyoruz ki arkadaş bilindik üzere çoluk çocuk değil..
Hatta oyunculuk seviyesinin üstlerinde profesyonel oyuncu izlenmini veren bir anatomi içerisinde..Umarım bunlar alıntı falan değildir.
Arkadaş yazmış ama yine kendini bilmez ukala adabı muaşeret kurallarını tanımayan sosyo ahlaktan uzak bilumum benim tabirimle çoluk çocuk kesim , okumadan cevabı yapıştırmış. Bunları yazdım diye de kimbilir yine kaç kırmızı kutucuk alacam.Umurumda mı derseniz ? Beni susturacak komite daha oluşamadı..
Burada resmen emek katledenleri kınıyorum.Arkadaş belkide travian ın en can alıcı noktasını belirtmiş.Bunları bende bilmeme rağmen asla paylaşma gereği duymadım.Paylaşmak istemedim.Neden, orada bahsedilen yıkıcı tim ben oluyorum.Yıkılan da bu köy savunusu teorisinden haberi dahi olmayan , köy yönetimini evcilik oynamayla karıştıran , dolaylı yada dolaysız bilumum ne idüğü belli olmayan teorik bir bakış açısının sahipleri değil buralara bu anlattıgım kısaca teorik bakış açısı sahipleri tarafından pasifize edilip soyutlanmış gariban emekçiler.
Paylaşmak istemediğim bir konuyu paylaşan arkadaşa diyeceklerim bende kalsın.Yararlı Paylaşımdan Ötürü Tebrik Ederim.Diğer Çoluk çocuğa birşey demiyorum..

alee
11-12-2009, 03:06
sen aynaya bakıp buraya yazdıklarını kendinde sınıyormusun hiç ???
bence eğer yapmıyorsan sana biri bu konuda yardımcı olmalı burada o kişinin hata yapmasından çok senin uslubun önemli eğer birini eleştiriyorsan bu yanlışlara kendin düşmemelisin onuuyarırken sen daha büyük yanlışlar yapabiliyorsun ve çıkmışsın kendini padişah sanıp herkezi aşşağılıyorsun acaba sen nekadar değerli bir insansinki hiç tanımadığın kişiler hakkında böyle keskin sözler söyleyebiliyorsun

konuyu açan arkadaşımızda biraz genel bir bilgi olmuş ama ellerine sağlık uraşılmış ve doğru bilgiler paylaşılmış bu konuda bilgisi olmayanlar için başlı başına bir kaynak niteliğinde kutlarım arkadaşım seni

jast muzzy
11-12-2009, 10:04
ewet bencede pravakatör arkadaş takındığın tavır ve şekil alaycı,herkezin bildiği kendine o kadar kral olma azda halkın arasına karış:).
arkadaşın emegine sağlık.

PvP
11-12-2009, 10:23
Neden, orada bahsedilen yıkıcı tim ben oluyorum.

muazzam bir boş konuşma ve eziklik gösterisi tebrik ederim.

MATADOR
11-12-2009, 11:25
İşte , arkadaşı gerçekten neofizik ve global travian kuralları karşısındaki dik duruşu sayesinde tebrik ederim..Burada görüyoruz ki arkadaş bilindik üzere çoluk çocuk değil..
Hatta oyunculuk seviyesinin üstlerinde profesyonel oyuncu izlenmini veren bir anatomi içerisinde..Umarım bunlar alıntı falan değildir.
Arkadaş yazmış ama yine kendini bilmez ukala adabı muaşeret kurallarını tanımayan sosyo ahlaktan uzak bilumum benim tabirimle çoluk çocuk kesim , okumadan cevabı yapıştırmış. Bunları yazdım diye de kimbilir yine kaç kırmızı kutucuk alacam.Umurumda mı derseniz ? Beni susturacak komite daha oluşamadı..
Burada resmen emek katledenleri kınıyorum.Arkadaş belkide travian ın en can alıcı noktasını belirtmiş.Bunları bende bilmeme rağmen asla paylaşma gereği duymadım.Paylaşmak istemedim.Neden, orada bahsedilen yıkıcı tim ben oluyorum.Yıkılan da bu köy savunusu teorisinden haberi dahi olmayan , köy yönetimini evcilik oynamayla karıştıran , dolaylı yada dolaysız bilumum ne idüğü belli olmayan teorik bir bakış açısının sahipleri değil buralara bu anlattıgım kısaca teorik bakış açısı sahipleri tarafından pasifize edilip soyutlanmış gariban emekçiler.
Paylaşmak istemediğim bir konuyu paylaşan arkadaşa diyeceklerim bende kalsın.Yararlı Paylaşımdan Ötürü Tebrik Ederim.Diğer Çoluk çocuğa birşey demiyorum..

Senden çok çok büyük yaşta biri olarak hakkımdır, benden sana bir tavsiye kardeşim: böyle FAZLACA entel yazmak için kendini kasma ve kibirinden de bir an önce sıyrılmaya odaklamalısın kendini. Şu yazı uslubun psikolojik bazda belli bir kompleksin ürünü. GENELLLİKLE insanlar kendilerinde birşeylerin eksik olduğu inancında olduklarında bunu kendilerine dahi itiraf edemezler ama bilinçaltı bi refleksle ister istemez bunun dışa vurumu olarak da kendilerini oldukça fazla sıradışı/sıraüstü biriymiş gibi bir yansıtma çabası içine girerler. Senin yazılarında da işte bu durum çok açık bir şekilde gözlemleniyor.
Hatırla: hiçkimse 4/4 lük değildir; sen de dahil... ve olmak zorunda da değildir, sen de dahil... çünkü zaten bu mümkün de değildir. Ayrıca mükemmel dediğimiz nitelik, yani "mükemmellik" denen haslet, zaten kibir ile ve kendini entel gibi görünmeye zorlamak gibi bir tutumla yanyana duracak birşey de değildir... daha net ve dolaysız bir ifadeyle, "mükemmellik" , kibir ile ve böyle seçtiği bazı süslü püslü kelimeler ve entel nitelikli cümle yapıları kurma ihtiyacı hissedişle zaten bağdaşmaz.

şimdi açıkla mesela bize: "global travian kuralları " ifadesi hadi tamam anlaşılabilir, böyle nitelenebilir, denebilir, mümkündür ama, ya o dediğin "neofizik travian kuralı" olarak mesela neleri sayabilirsin?? neofizik ha? alemsin valla... :)) bir düşün !

Yine bunun gibi, mesela kardeşim, bu forumda yazanlar ancak bir "görüntü " , bir maddi değil, manevi boyutta bir "görünüm" sunabilir yazdıklarıyla; bir fikir verebilirler karakterleri veya kafa yapıları hakkında, yani "soyut" niteliktedir... kendileriyle ilgili soyut alana dair bir veri ortaya koyarlar, somut alana dair fiziksel yapılarıyla ilgili değil. dolayısıyla o yazıyı yazanın "profesyonel oyuncu izlenmini veren bir anatomi içerisinde.." olduğunu ifade ettiğinde ordaki o "anatomi" kelimesi sırıtır,. gerçeklik dışı kalır, tamamiyle somut bir durum belirleyen , bir fiziksel gerçeklik, fiziksel durum ifade eden anatomi kelimesini bu durumda kullanırsan insanlar da buna ancak olsa olsa güler... senin hakkında onların , seni olduğunun da altında algılamasına yol açar sadece ve onlar da seni tam da senin tabirinle , o azımsadığın-küçümsediğin- yazıksadığın "dolaylı yada dolaysız bilumum ne idüğü belli olmayan teorik bir bakış açısının sahipleri değil buralara bu anlattıgım kısaca teorik bakış açısı sahipleri tarafından pasifize edilip soyutlanmış gariban emekçiler."
den biri olarak, yani bir zavallı olarak düşünür otomatikman.

Özetle kardeşim, buraya şu yazdığın yazından ve tarzından, kurduğun cümleler ve seçtiğin kelimelerden tek anlaşılan, bizzat senin ne olduğun ya da ne kadar "olmadığın"dır sadece...
yapabileceğin en mükemmel şey ise, kendini kendin hakkında düşünmeye davet etmek olacaktır...

saygı ve sevgiyle...

KULTIGIN
11-12-2009, 15:45
travianda geciktirici istemiyoruz

Ne istiyosun peki? Hemen yıkılan ve sana yalvaran kişiler mi? Bir de o yazdığın çok ayıp,başka çağrışımlar yapıyor,yoksa ben mi yanlış anlıyorum? Birde arkadaşımız o kadar emek vermiş yazmış,sen ise tek cümle "travianda geciktirici istemiyoruz" espri mi oluyor bu şimdi? Çocukca işte..Bir olgunluk göremedim..ondan sonra yüzünüze vurunca kızıyorsunuz...Tanıdığın insana yapılabilir belki o şaka...Tanımadığın ciddi birşeyler paylaşan insana öyle şaka yapılmaz,aşağılanmaz...ayıptır bu...