PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avrupa Turnuvası Saldırı Ve Savunma Raporları

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

yildizimsinsen
30-10-2011, 16:05
bende tek bir şey üzerinde durmak istiyorum:
bildiğiniz gibi WOW dönemine girildi.. hatta kaç gün oldu gireli? Normalde hangi serverde olursa olsun forumda WOW GİDİŞATI başlığı açılır moderatörlerce.. burada bu neden yapılmadı.. bu bile aslında yalnız olduğumuzun göstergesi değil mi?

R00t
30-10-2011, 16:07
o birşey değil. bu türkiye sorumlusu nerde? olayın üzerinden 24 saat geçti. gelsin yazsın şuraya birşey. siize şöyle dmeişler, siz şöyle yapmışsınız o yüzden wowu elinizden almışlar desin. tamam diyeceğim. ama kimse birşey demiyor. multi diyorki meydan okudunuz kurallara? hangi kurala? onu göster. oda yok. uyardık, nasıl uyardınız? cevap yok. uyarı mesajı yokki cevap olsun. ortada hiçbirşey yok. hobbaaaa wow gitti.

Suzie
30-10-2011, 16:08
bildiğiniz gibi WOW dönemine girildi.. hatta kaç gün oldu gireli? Normalde hangi serverde olursa olsun forumda WOW GİDİŞATI başlığı açılır moderatörlerce.. burada bu neden yapılmadı.. bu bile aslında yalnız olduğumuzun göstergesi değil mi?

Dert ettiğin şeye bak yav :)

SULH
30-10-2011, 16:09
Turnuva com serverına ait bir server açıldıysada com formunda açılmıştır. Burda zaten wow gidişatı açılmaz.

yabgu
30-10-2011, 16:12
Those who controlled mp5 chose to defy the rules after "Phanttis gave them a warning". Adamlar açık açık uyardık diyorlar. . mp5'i "Phanttis onarı uyardıktan sonra da mp5 hesabını kontrol edenler kurallara uymamak konusunda ısrar ettiler" diyor multihunter....

Buradaki saçmalık köyü yıkan island sorumlusu mp5 hesabını kontrol edenlermiş.... Nasıl bi mantık bu allahım... Sen 2. köyü yıkan hesapları uyarıp onları kilitlesene ww hesabını niye kilitliyorsun o burada etken değil edilgen durumunda .... Saçmalığın daniskası bu olsa gerek

yildizimsinsen
30-10-2011, 16:16
Dert ettiğin şeye bak yav :)
demek istediğim saldırı bölümünü biz açmıştık sanırım,diğerini de mi biz açacağız idi.. cevabı aldım SULH dan neyse..

ardesen_1907
30-10-2011, 16:22
Mh lermi yalanmı sölüyor o zaman ;
Uyarı yapılmadan silindi dedi hesaba bakan arkadaşlar. Ortada çelişler var galiba yada dün sistemin oto attığı mp5 ikinci köyünü island sildi island hesabıda bu yüzden dün ceza aldımı? ikinci köyü silmek mi meydan okumak onumu kasdediyor gelen mesajda?

Sistem 2. köyü atıp island sistemin atığı köyü sildikten sonra hesaba bir mesaj gelir neden sildiniz yasak işlem yapıyorsunuz diye bir daha yaparsanız hesabınız silinir veya cezai işlem uygalanır vs. ve sistem tekrar 2. köy atar bunu da silersen ozaman başım üstüne hatalıyız bız yaptık deriz boyunumuuz eğeriz.. UYARI DEDİKLERMİZ BUNA BENZER OLUR..

Ama gel görki island 2. köyü sildi , yarım saat veye bir saat sonra hesap silindi...

yildizimsinsen
30-10-2011, 16:23
*** TÜRK WOW***
(236|-213)

sonucu bekleyen arkadaşlar.. arada boş durmayalım,şuraya da 3-5 ne varsa destek atalım lütfen..
orası da Türkiye nin WOWU unutmayalım.. bu oyunda Türkler WW alsın kursun diye oynuyoruz..

oyunla verilecek bir ders varsa illaki şunlar yapılmalı:
1-hakanugur a tokmak casus kestirip saldırıda 1.bitirtelim..
2-murseb19 a destekleri yığıp onu da savunmada 1.bitirtelim..
3-en önemlisi bu.. daha planlar çıkmadı,eldeki ordularla planları toplayıp WW leri safdışı edelim..
not:şahsi düşüncelerimdir.. bu konuların üzerine de düşünelim..

efsane_52
30-10-2011, 16:23
122836
24
0
49252
742
8188

90802
0
0
42484
0
11289
1

biri cermen biri roma ordusu bir hedef bekliyoruz şu anda...

Achilles
30-10-2011, 16:25
Mh lermi yalanmı sölüyor o zaman ;
Uyarı yapılmadan silindi dedi hesaba bakan arkadaşlar. Ortada çelişler var galiba yada dün sistemin oto attığı mp5 ikinci köyünü island sildi island hesabıda bu yüzden dün ceza aldımı? ikinci köyü silmek mi meydan okumak onumu kasdediyor gelen mesajda?

mp5 hesabına wow gece 2:37 de aldık. 3:03 de mp5 in diğer köyü sıfırlandı. WoW köyü reislenmeye karşı koruma altına alındı. Hemen merkez binasını basmaya başladık sabah 20. seviyesi bitti. Bize hiç kimse uyarı yapmadı. mh veya adminlerden hiçbir mesaj almadık. Öğlen saatlerinde Rus birliklerininden organize saldırılar çıkıldı. 19:00 dan itibaren 5dakikada 17 ordu ve 300den fazla destekleri giriyordu. Bu sırada mp5 hala tek köylüydü. Ruslar salak tabi son köyün reislenemeyeceği bilmiyorlar. Çok geçemeden asıl salakların biz oldunu anladık. Sistem mp5 e yeni köy attı hala ne mh nede adminlerden uyarı mesajı almadık. Atılan yeni köyü tekrar sıfırladık. Beklemeye başladık saat 17:00 gibi sistemin rus saldırırlarından hemen önce köy atıp WoW köyünü reisletmeye karşı önlem olsun die kendi WoW köyümüze bir kaç orduda onların saldırılarının hemen arkasına biz çıkarttık. Onlar alırsa geri alacaktık alamazlarsa bizde çakılacaktık. Ne olduysa biz bu saldırıları çıktıktan sonra oldu. Köyü hiçbir şekilde vermicektik. çok geçmeden mp5 hesabı WoW köyüyle birlikte silindi.

Burasıda neden siliyorsunuz diyen arkadaşlara;

Burda oynamamız için hiçbir sebep yok. Bu gariplikler tılsımlar çıktığından beri yaşanmakta. İlk örneği; Hatırlayanınız varsa tılsımlar haritada belirdikten 4 saat sonra dibine köyler kurulmuştu. Büyük casus tılsımının yanına kuran oyuncununda en yakın köyü 27 saat göçmen mesafesindeydi. Bu olayların içinde olan arkadaşlarla bunları defalarca konuştuk ama bilmediğimiz bişey vardır dedik devam ettik. Bu yapılan resmen buradan sektörün gidin demek. Diğer WoW sahibi arkadaşlara başarılar... Ama WoW kurmak içinde 2 tane plan alınması lazım inşallah alırsınız inşallah kurarsınız... Biraz daha para kazanmak için devam etmenize izin verecekler ama o 2. planı hiçbir zaman size vermicekler...

SULH
30-10-2011, 16:26
O zaman turnuva yönetimi çamura yattı;
tepkilere verilen cevap buysa ve sizde böle olmadı diyorsanız bilmiyorum bu pek çözülecek gibi görünmüyor.

Sistem 2. köyü atıp island sistemin atığı köyü sildikten sonra hesaba bir mesaj gelir neden sildiniz yasak işlem yapıyorsunuz diye bir daha yaparsanız hesabınız silinir veya cezai işlem uygalanır vs. ve sistem tekrar 2. köy atar bunu da silersen ozaman başım üstüne hatalıyız bız yaptık deriz boyunumuuz eğeriz.. UYARI DEDİKLERMİZ BUNA BENZER OLUR..

Ama gel görki island 2. köyü sildi , yarım saat veye bir saat sonra hesap silindi...

ardesen_1907
30-10-2011, 16:28
mp5 hesabına wow gece 2:37 de aldık. 3:03 de mp5 in diğer köyü sıfırlandı. WoW köyü reislenmeye karşı koruma altına alındı. Hemen merkez binasını basmaya başladık sabah 20. seviyesi bitti. Bize hiç kimse uyarı yapmadı. mh veya adminlerden hiçbir mesaj almadık. Öğlen saatlerinde Rus birliklerininden organize saldırılar çıkıldı. 19:00 dan itibaren 5dakikada 17 ordu ve 300den fazla destekleri giriyordu. Bu sırada mp5 hala tek köylüydü. Ruslar salak tabi son köyün reislenemeyeceği bilmiyorlar. Çok geçemeden asıl salakların biz oldunu anladık. Sistem mp5 e yeni köy attı hala ne mh nede adminlerden uyarı mesajı almadık. Atılan yeni köyü tekrar sıfırladık. Beklemeye başladık saat 17:00 gibi sistemin rus saldırırlarından hemen önce köy atıp WoW köyünü reisletmeye karşı önlem olsun die kendi WoW köyümüze bir kaç orduda onların saldırılarının hemen arkasına biz çıkarttık. Onlar alırsa geri alacaktık alamazlarsa bizde çakılacaktık. Ne olduysa biz bu saldırıları çıktıktan sonra oldu. Köyü hiçbir şekilde vermicektik. çok geçmeden mp5 hesabı WoW köyüyle birlikte silindi.

Burasıda neden siliyorsunuz diyen arkadaşlara;

Burda oynamamız için hiçbir sebep yok. Bu gariplikler tılsımlar çıktığından beri yaşanmakta. İlk örneği; Hatırlayanınız varsa tılsımlar haritada belirdikten 4 saat sonra dibine köyler kurulmuştu. Büyük casus tılsımının yanına kuran oyuncununda en yakın köyü 27 saat göçmen mesafesindeydi. Bu olayların içinde olan arkadaşlarla bunları defalarca konuştuk ama bilmediğimiz bişey vardır dedik devam ettik. Bu yapılan resmen buradan sektörün gidin demek. Diğer WoW sahibi arkadaşlara başarılar... Ama WoW kurmak içinde 2 tane plan alınması lazım inşallah alırsınız inşallah kurarsınız... Biraz daha para kazanmak için devam etmenize izin verecekler ama o 2. planı hiçbir zaman size vermicekler...

+111111........

yabgu
30-10-2011, 16:31
Hocam burada uyarı yada ceza gelecekse 2. köyü silene gelir. Köyü kim sildi. İsland hesabı... Cezayı kim aldı mp5... Buradaki gariplik dikkat çekmiyormu hiç....

DeathLess
30-10-2011, 16:33
adminler tarafından mp5 hesabına eklenen ve başkent ilan edilen köy aynı zamanda bir uyarı niteliğindeymiş :) Kısacası yazılı bir uyarı mesajı yok :)

ardesen_1907
30-10-2011, 16:34
O zaman turnuva yönetimi çamura yattı;
tepkilere verilen cevap buysa ve sizde böle olmadı diyorsanız bilmiyorum bu pek çözülecek gibi görünmüyor.

Bunun başka bir açıklması yok zaten bu sıradan bir köy olsa tamam derim ama oyunun kaderni belirleyecek bir konu... + + kockoca 4 5 birlik var hep beraber gitsek ruslardan 2 kişin,n wow koyu dısındakı tüm köyünü sıfırlasak sıstem koy atsa onuda sılsek admin o wow u damı silecek bir sürü komik olaylar var ilerde bu + - deki wow yapılmayacagını kım garantı edebılır yaşamadan bılemeyız deyıp geçiştirmekde kolay 100lerce kişi altın alıp o gune kadar oyanacak bir baktın plan wow elımzde yok... o zaman ne olur acaba ...

ardesen_1907
30-10-2011, 16:37
adminler tarafından mp5 hesabına eklenen ve başkent ilan edilen köy aynı zamanda bir uyarı niteliğindeymiş :) Kısacası yazılı bir uyarı mesajı yok :)

Fatih Travian da yazılı bir kural varmı bu konu ile ilgili

kaadokyalı
30-10-2011, 16:41
yooooooookkkkkkkkkkkk

DeathLess
30-10-2011, 16:42
Prda90'dan istedim bakalım. Gönderirse ally geçerim :)

Achilles
30-10-2011, 16:43

by emekli moderatör:cool:

bunun bir kaç örneği var? He orası com server burasıyla bir değil derseniz bunun tek sorumlusuda sizsiniz öleyse. Ordaki kuralları burda uygulasaydınız bizde ona göre tedbir alırdık.

Tabi burada bizim yaptığımız en büyük hata hesaba 4000-5000 bin altın almadık o altını alsaydık eminim wowumuz hala duruyor olacaktı:)

yildizimsinsen
30-10-2011, 16:48

yıl 2012 olmuş neredeyse maalesef hala orta çağ iletişimi var demekki Avrupalılarda.. asla ve asla 2.köyü kurmak uyarıymış gibi algılanamaz,hiçkimse algılayamaz.. çünkü tek köylü wow olamaz diye bir kural olduğundan serverdeki tek kişinin haberi yoktu mp5 silinene kadar..
örnek:benzer bir WOW yan köyleri yıkılıyordu ki sanırım gördüler durdular..

TURK-2X
30-10-2011, 16:52

gülünecek bir durum değil bu mod burda yüzlerce kişi sizden yanıt bekliyor siz hala gülebiliyorsunuz hayret!!!!

ardesen_1907
30-10-2011, 16:52

Türkçeye çevirde geç bahrı :P :D

yildizimsinsen
30-10-2011, 16:53

26 saattir insanlar burada o haberi bekliyor sizlerden,yanlış anlamayın sizin karşınızda değiliz,olamayızda..
sadece bizi,bu kadar insanı bilgilendirin lütfen..
teşekkürler...

R00t
30-10-2011, 16:54
ben yabancı olan multü ile konultum. admaların anlatmak istediği şu

wowun tek köyle kalması bir bugdur. bu bugu siz kötü niyetle kullandınız. atılan 2. köy size uyarı idi. siz o köyü de silince hesap silindi diyor. yazılı bir mesja yok yani.

ardesen_1907
30-10-2011, 17:01

wowun tek köyle kalması bir bugdur. bu bugu siz kötü niyetle kullandınız. atılan 2. köy size uyarı idi. siz o köyü de silince hesap silindi diyor. yazılı bir mesja yok yani.

Ben o multıye atlayım hemııı ona yazarmısın şimdi bız ıtalyanların veya rusların wow köyünden bır kac tanesının yan koylerını sılsek ve bug halını alsa sıstemın atıgınıda sılsek ozaman o wowları sılınırmı acaba...

bug deil b..rr :D

Hata başta yapıldı her ülkeden bir admin görevlendirlmesi lazımdı bu turnuvada ama ne yazk ki BU ADMİNLERIN(TR adminlerinin) DNA sında çalışmak yok :)

DeathLess
30-10-2011, 17:02
by emekli moderatör:cool:

bunun bir kaç örneği var? He orası com server burasıyla bir değil derseniz bunun tek sorumlusuda sizsiniz öleyse. Ordaki kuralları burda uygulasaydınız bizde ona göre tedbir alırdık.

Tabi burada bizim yaptığımız en büyük hata hesaba 4000-5000 bin altın almadık o altını alsaydık eminim wowumuz hala duruyor olacaktı:)
Vay be. dakika dolmadan sorumlu ilan edildik :)
Tartışmaya girecek kadar zaman ve keyif zengini değilim Achilles.

yıl 2012 olmuş neredeyse maalesef hala orta çağ iletişimi var demekki Avrupalılarda.. asla ve asla 2.köyü kurmak uyarıymış gibi algılanamaz,hiçkimse algılayamaz.. çünkü tek köylü wow olamaz diye bir kural olduğundan serverdeki tek kişinin haberi yoktu mp5 silinene kadar..
örnek:benzer bir WOW yan köyleri yıkılıyordu ki sanırım gördüler durdular..
İşte bunu turnuva server'ini yönetenlere anlatmak lazım.

gülünecek bir durum değil bu mod burda yüzlerce kişi sizden yanıt bekliyor siz hala gülebiliyorsunuz hayret!!!!

Benden niye yanıt bekleniyor ki?
Oyunu ben mi yönetiyorum? Cezayı ben mi verdim? Kuralları ben mi belirledim?

Türkçeye çevirde geç bahrı :P :D

Sana ispanyolcaya çevirip te yollayacağım :D

ardesen_1907
30-10-2011, 17:05
Sana ispanyolcaya çevirip te yollayacağım :D

İngilizce hiç yok ama ispanyolca çat pat anlarım sen yolla :)

R00t
30-10-2011, 17:08
bakalım bizim murat multiye yazmış yine. neden uyarı mesajı atmadınız diye. bakalım buna ne diyecekler :)

B.E
30-10-2011, 17:09
http://forum.travian.com/showthread.php?146741-Endgame-Who-will-win&p=1799358&viewfull=1#post1799358

"At .com qualification server WW account with 1 village was deleted, will the same thing happen here?"

.com elemelerinde 1 köylü wow hesabı silinmiş. Böyle bir kural varmış anladığım kadarıyla.

DehSet
30-10-2011, 17:09
Yarın Bu Forumda Avrupayı Kim yaktı derlerse Bilinki ben Yakmışımdır ... Anlayan anlar Bunu, artık uykusuzluğa dayanamıyorum 3 gündür 13 saat uyku ile duruyorum burda birinin keyfi gelecekte 2 satır bişeyler yazacak diye bekleyemem ben yatmaya gidiyorum gece nasıl Olsa Cooook Uzun buradayım... iyi akşamlar herkese

Q.7
30-10-2011, 17:11
http://forum.travian.com/showthread.php?146741-Endgame-Who-will-win&p=1799358&viewfull=1#post1799358

"At .com qualification server WW account with 1 village was deleted, will the same thing happen here?"

.com elemelerinde 1 köylü wow hesabı silinmiş. Böyle bir kural varmış anladığım kadarıyla.

silinmiş olabilir amma uyarı yok bişey küt diye olacak iş degil

B.E
30-10-2011, 17:14
Yazılı kuralı buldum.
http://forum.travian.com/showthread.php?140094-Information-Guidelines-of-Intervention
Uncommon
"5. When administrator notices an account with World Wonder village as last village, and such village is not participating in the actual level 100 World Wonder race, it is considered as blocking. In such case Administrator deletes the account blocking the WW."

Uyarı işinin üzerinde durulmalı.

ardesen_1907
30-10-2011, 17:14
Yarın Bu Forumda Avrupayı Kim yaktı derlerse Bilinki ben Yakmışımdır ... Anlayan anlar Bunu, artık uykusuzluğa dayanamıyorum 3 gündür 13 saat uyku ile duruyorum burda birinin keyfi gelecekte 2 satır bişeyler yazacak diye bekleyemem ben yatmaya gidiyorum gece nasıl Olsa Cooook Uzun buradayım... iyi akşamlar herkese

Gİt yat uykusuz kaldıgına degmez ..:)

yildizimsinsen
30-10-2011, 17:15

bu MH ler bizimle dalga mı geçiyor yoksa ne içmişler.. hani ne içtilerse söylesinler bizde içelim..

kilit kelimeler: uyarı ve bug..

bug: oyundaki sistemin hatasıdır,sistem tarafından olmaması gereken ama olan şeydir bug.. sistemin köy atması bug dur,uyarı değil..
uyarı: atılan 2.köy uyarı değil,bug dur.. uyarı orası yıkılınca gereken yerlere mesaj atılarak yapılmalı ve tekrardan köy atılmalıydı..

yabgu
30-10-2011, 17:19
and such village is not participating in the actual level 100 World Wonder race, it is considered as blocking. In such case Administrator deletes the account blocking the WW."

burada adam diyorki ww köyünü bloke edip wow kurma niyetin yoksa yani seviye de basmıyorsan ben o zaman silerim senin hesabını diyor. Bizim durumda daha plan çıkmamış bişe olmamış bu mübarekler nereden anlamışlar ki biz ww kurma niyetinde değiliz köye yatıyoruz diye düşünüp de hesabı silmişler akıllara ziyan bi uygulama. NERESİNDEN BAKSANIZ HAKSIZLIĞA UĞRADIK VE İŞİN İÇİNDE TÜRKLERİ SEVMEYEN BİRİLERİNİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

R00t
30-10-2011, 17:19
bu MH ler bizimle dalga mı geçiyor yoksa ne içmişler.. hani ne içtilerse söylesinler bizde içelim..

kilit kelimeler: uyarı ve bug..

bug: oyundaki sistemin hatasıdır,sistem tarafından olmaması gereken ama olan şeydir bug.. sistemin köy atması bug dur,uyarı değil..
uyarı: atılan 2.köy uyarı değil,bug dur.. uyarı orası yıkılınca gereken yerlere mesaj atılarak yapılmalı ve tekrardan köy atılmalıydı..

evet bunu bizde diyoruz zaten. işin doğrusu 2 köy yıkılınca uyarı mesaj atılmalı. tekrarlanması halinde hesabın silineeğine dair uyarı mesajının atılması gerekiyordu.

bu yapılmadı. üzerinde durduğumuz olay bu zaten. bir mesaj atılmadan, uyarılmadan nasıl bu kadar kişinin emei heba edilir?

R00t
30-10-2011, 17:26
evet karar verildi hiç kimse kusura bakmasın. son darbeyi vurup hesapları siliyoruz. herkese kolay gelsin...

dip: gazamızda mübarek olsun :)

ardesen_1907
30-10-2011, 17:32
Ben o multıye atlayım hemııı ona yazarmısın şimdi bız ıtalyanların veya rusların wow köyünden bır kac tanesının yan koylerını sılsek ve bug halını alsa sıstemın atıgınıda sılsek ozaman o wowları sılınırmı acaba...

Benım sordugum sorunun aynısını DeathLess (http://forum.travian.com/member.php?446293-DeathLess) sormuş com forumunda bakalım ne dıyeckeler :)

DeathLess
30-10-2011, 17:34
Benım sordugum sorunun aynısını DeathLess (http://forum.travian.com/member.php?446293-DeathLess) sormuş com forumunda bakalım ne dıyeckeler :)

Valla ben 2 yerde birden sordum.
En çabuk nereden cevap gelirse artık :)

Editeyşın: Hani ingilizceden anlamazdın sen :)

Esrarengiz
30-10-2011, 17:47

biri sourna şemayla garafikel cevap vermiş altına da yazmış az çok anlamadım ama oraya yazarmısınız travianın sıtratjik savaş oyunu olduğu bakalım ne dicekler burdaki arkadaşalr değişik bitaktik denedi demek avrupada denemmeiş ama olamicana dair bu yazılı kurla var mı yok mu birde dio tek köylü wow kuramaz sorarmısınız 40 köylü adam tek başına mı kurabiliyormuymuş o wowu mp5 herhalde kendş kurmicak wowu tahılı askeri kendi arkdaşalrı artıcak

B.E
30-10-2011, 17:51
biri sourna şemayla garafikel cevap vermiş altına da yazmış az çok anlamadım ama oraya yazarmısınız travianın sıtratjik savaş oyunu olduğu bakalım ne dicekler burdaki arkadaşalr değişik bitaktik denedi demek avrupada denemmeiş ama olamicana dair bu yazılı kurla var mı yok mu birde dio tek köylü wow kuramaz sorarmısınız 40 köylü adam tek başına mı kurabiliyormuymuş o wowu mp5 herhalde kendş kurmicak wowu tahılı askeri kendi arkdaşalrı artıcak
com elemelerinde denenmiş ve bunu yapan hesap silinmiş. Üstte yazmıştım.
Yazılı kuralın linkini de verdim.

ardesen_1907
30-10-2011, 18:06

google amca sağ olsun çeviriyo ama kendi kafasına göre ben uzunca bir metin hazırlamıstım orya yazmak ıcın sen yazdın aynısını sonradan vazgectım google guvenmıyorum çok şaçma ceviriyo :D senın yazdıgını googlw çevirmeden once daha ıyı anlamıştım :D

R00t
30-10-2011, 18:06
com elemelerinde olmuş, türk serverlerinde olmamış? bunun sorumlusu bizmiyiz? kural her tarafta aynı değilmi? varsa bir kuralı herkes bilir. ingiltereye ayrı, almanyaya ayrı türkiyeye ayrı olmaz bu iş çocuk oyuncağı değil.

kriminal
30-10-2011, 18:20
eleme serverında OSCARGYM hesabı actı ilk köyünü madde yollayarak geliştirdik sonra reis basıp bir wow köyünü OSCARGYM hesabına aldık oyun başından itibaren olan bi hesapta değildi Neredeyse Natarlarla aynı anda hesap açmıştı OSCARGYM Sırf turnuvalara girsin diye Wow köyü olan hesaplar direk turnuvaya katılıyor diye yapılmış bişeydi Katıldı da ...yani com serverında olan bişey Tr serverında olmuyosa Biz TR serverında oynayanlar olarak Bizim wow köyünün silinmesi işlemini haklı göstermez....YAZILI UYARMASI GEREK...2. KÖYÜ ATTIK SİLDİNİZ bizde wowu sildik demek oyunu rusların alması için her türlü şeyi yaparız demekle eş değerdir...Ben oyunun sahibi Almanlarmı ruslarmı onuda anlamadım ...Rusların lehine gelişeyor herşey

Esrarengiz
30-10-2011, 18:23
http://travian-reports.net/us/report/1394525bcf1

çıktık bi yola sonumuz hayrolur inşallah
durmak yok nurseb arkadaşımıza tam gücümüzle destek olma zamanı

maximus :)
30-10-2011, 18:38
http://www.travian-reports.net/us/report/1394316bc42,13943181e7c 8760

lancelot!
30-10-2011, 18:38
Gelin TÜRK oyuncuları olarak Tek wow koyumuzu gecilmez yapalım...Sahsa ait bir wow degil ULUSAL wow anlayısı ile Rekor düzeyde kesim yapalım...Şimdi sen + - desin tabi istiyorsun diyeceksin...

Bayanlar baylar ben 3 ay once oyunu bıraktım...Ortaklarım bakıyordu alakam yoktu...Salırı alındı girdim sadece 2 gün durdum gittim...Aynı durum bir kac defa tekrarlandı ole baktım hesaba...

Cogu zaman da birliksizdim murseb19 a sorabilirsiniz o bolgedeyiz ama alakası yoktu hesabın...Ama wow cıktı...Hemen aradılar basındayım tahılımı madde mi atıyorum elimden geldigince basıp atıyorum kesildikce neden peki...

SADECE ÜLKEMİZİN BASARISI İCİN A KURMUS B KURMUS HİC ONEMLİ DEGİL...KİMİN ALDIGIDA SAHSIMCA ONEMLİ DEGİL

MADEMKİ ELDE 1 WOW VAR VE SU ASAMADA TÜM SERVER BU WOW U DESTEKLEMEK VAZİFEMİZ OLDUGUNU DÜŞÜNÜYORUM

++ DA MEYDANA GELEN DURUMUNDA OYUN ANLAMINDA NASIL HAK ARANACAKSA TÜM TÜRKLER OLARAK HER TÜRLÜ MESAJLASMA İLE HAK ARAYISINDA OLALIM....

BU SÜRECTE HİC BİR ARKADASIMIZIN KAPATIP GİTME ZAMANI DEGİLDİR...

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR ARKADASLAR SAKİN OLALIM GEREKENİ YAPALIM

trusta
30-10-2011, 18:51
http://www.travian-reports.net/us/report/1394316bc42,13943181e7c 8760
açlıktan depo kuramadık surmu yıkmaya gelmiş dandalak)))))))))

yildizimsinsen
30-10-2011, 19:02
arkadaşlar.. şartlar bunu gerektiriyorsa tamam silelim hepimiz,verelim mahkemeye..
peki; mahkemede kanıt olarak ne göstereceğiz? buradaki hesapları silmek bir anlamda delillerimizi de yoketmek değil midir?

bu arada buradan yazayım: utc+3 olan saatleri utc+2 yapsın herkes.. Türkiye saatine geçsinler..

BASAYEV
30-10-2011, 19:13
Bende Silme taraftarıydım ama murseb19 un iki gündür 50 nufusun üstüne cıkamamasınıda kendime yediremiyorum..
şimdi gene 39 nufusa düşmüş..
Arkadaşlar destek olalım. elimizde ne var ne yok gönderelim...

masterjava
30-10-2011, 19:24
Valla arkadaşlar silmeyi tercih edebilirsiniz elbet kimse sizi zorlayacak değil ama diğer emek veren türkleri düşünerek silmek yerine (altın almayın para harcamayın) en azından museb19 u destekleyin lütfen... İmkansız şartlarda uğraşıyor wow hesabına bakan arkadaşlar...

T_T
30-10-2011, 19:25
http://t1.travian.com/berichte.php?id=136087326|21a57067 (http://t1.travian.com/berichte.php?id=136087326%7C21a57067)

http://t1.travian.com/berichte.php?id=136087711|1d6773a0 (http://t1.travian.com/berichte.php?id=136087711%7C1d6773a0)

http://t1.travian.com/berichte.php?id=136539526|3887b255

wow a gelen saldırılar adamlar ilk günden büyük ordularla vurmaya başladı

kriminal
30-10-2011, 19:26
Bende Silme taraftarıydım ama murseb19 un ikii gündür 50 nufusun üstüne cıkamamasınıda kendime yediremiyorum..

artık bencede yapılacak tek şek mevcut wow köyüne destek atmak - - deyiz uzagız desteklerin varması zaman alıcak yetişiriz inşallah...diğer yapılabilecek seyde rus wowlarından birini secip sadece wow köyüyle bırakmak siztemin atadıgı köyüde silip tekrar baska koordinatlarda çıkıyomu bakmak gerek...birer birer böyle yapılırsa wowlar tekrar sistemin attıgı koordinatta cıkar

Puma61
30-10-2011, 19:31
Bende Silme taraftarıydım ama murseb19 un iki gündür 50 nufusun üstüne cıkamamasınıda kendime yediremiyorum..

Sonuna kadar murseb in wowumuz yanındayım.Hadi bakalım gelsin geçsinler bakalım savunmayı..:)

BASAYEV
30-10-2011, 19:31
http://t1.travian.com/berichte.php?id=136087326|21a57067

http://t1.travian.com/berichte.php?id=136087711|1d6773a0

http://t1.travian.com/berichte.php?id=136539526|3887b255

wow a gelen saldırılar adamlar ilk günden büyük ordularla vurmaya başladı

Savunma Çok az Yakın arkadaşlar daha çok çaba sarfetmeli..

R00t
30-10-2011, 19:32
şahsi fikrimdir birlik yöneticileri ne kadar verir bilmiyorum ama, bizler hesap silmeden önce türklere wow yolunda bir tılsım ve bir wow köyü daha kazandırıp gidebiliriz düşüncesindeyim. bakalım planlar yapılıyor.

BASAYEV
30-10-2011, 19:33
Sonuna kadar murseb in wowumuz yanındayım.Hadi bakalım gelsin geçsinler bakalım savunmayı..:)

Evet iki savunma hesabı var elimde birinden savunmaları gönderdim yenilerini bastım..
diğerindekiler mp5 den dönüyor hala:)

lancelot!
30-10-2011, 19:40
şahsi fikrimdir birlik yöneticileri ne kadar verir bilmiyorum ama, bizler hesap silmeden önce türklere wow yolunda bir tılsım ve bir wow köyü daha kazandırıp gidebiliriz düşüncesindeyim. bakalım planlar yapılıyor.

Hepsi her sekilde yapılır yoneticiler ortak hedefler ortak savunma tılsım da alınır wowlarda sıfırlanır yeterki ortak hareket edelim her anlamda

T_T
30-10-2011, 19:40
şu bir gerçek hesap silen kişiler tepkilerini kime veriyorlar bi düşünsünler
tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok misali
ruslar 2-0 öne geçmişti demiştim sizde silin gidin birde 10 kişi devam edelim maça...

Suzie
30-10-2011, 19:41
murseb19 un profilinde ki Türkçe yazıları silin arkadaşlar.

mh bahane arıyor zaten herşeye..

R00t
30-10-2011, 19:46
şu bir gerçek hesap silen kişiler tepkilerini kime veriyorlar bi düşünsünler
tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok misali
ruslar 2-0 öne geçmişti demiştim sizde silin gidin birde 10 kişi devam edelim maça...

silmek kolay olan bizde bunu kabul ediyoruz. lakin yapılan hakikaten zorumuza gidiyor. en azından benim çok zoruma gidiyor. yani çok zor değil. ben yan hesabımdan mursebe defans yolladım en yavaşı 40 saat sürüyor. 2 gündne az sürüyor. defans yollamak çok zor birşey değil yaparım ama hakikaten bu kadar emek verdik, admalar hiçbirşey demeden emeğimizi aldı çöpe attı. işte moral felan sıfır.

T_T
30-10-2011, 19:49
silmek kolay olan bizde bunu kabul ediyoruz. lakin yapılan hakikaten zorumuza gidiyor. en azından benim çok zoruma gidiyor. yani çok zor değil. ben yan hesabımdan mursebe defans yolladım en yavaşı 40 saat sürüyor. 2 gündne az sürüyor. defans yollamak çok zor birşey değil yaparım ama hakikaten bu kadar emek verdik, admalar hiçbirşey demeden emeğimizi aldı çöpe attı. işte moral felan sıfır.

moraliniz düzelecekse silin
benim moralimi düzeltecek tek şey türk olarak wow u kurmak olacak ben inanıyorum başaracağız

comm4nder
30-10-2011, 19:58
öncelikle tüm türk birliklerine geçmiş olsun diyelim.
Strelok (http://forum.travian.com.tr/spieler.php?uid=10940) hesabının almış oldugu wow köyene cok yakın ve alabılecek durumda olmama ragmen bazı kişilerin anlamsız ısrarları yüzünden vazgectim.
wowu ben almazsam hesap silerim diyen kişilerin gönlü olsun diye geri çekildim ve izledim sonuçta bi hüsran yasandı.
wowu ben almazsam hesap silerim diye bizi tehtid edenler bugun wowu alamadılar ve yine hesap siliyorlar.
ben benımle birlikte oyuna devam eden tüm arkadaşlarımla murseb19 (http://forum.travian.com.tr/karte.php?d=491650&c=53) arkadaşımızın wowunu sonuna kadar destekleyeceğim.
özellikle ++ kalan arkadaslarımla ve +- deki arkadaşlarımla elimzdeki son wow gücümüzün yettiği yere kadar destekleyeceğiz.
kimse ayrımcılık yapmasın yüzlerece türk hesabı var ve 1tane desteklenecek wow var.hesap silip giden benim gözümde rustan farksızdır

uNeVeN
30-10-2011, 20:05
++ daki Arkadaşlara ;

Öyle bedavadan hesap silmek yok.. Sİleceksekte birşeyler yaptıktan sonra hep beraber silicez..
Görünen o ki yapılan haksızlığı kağıt üstünde de kaybedicez.. Bunun için bir kaç planımız var.. Bir kaç kişi bunun için çalışmalar yapıyoruz..

Ben bodoslama plansız programsız askerimi çakıcam ve silicem diyen varsa onlara da saygı duyuyorum..
Ama belli sayı da kişiler birşeyler yapıp sonra kararımızı vericez..

Ne kadar hoşunuza gider bilmiyorum ama şuan için +- deki ww a destek göndermemelerini söylüyorum tanıdıklarıma.. Çünkü o defanslar bize lazım olacak yapacağımız organizasyonda..
Bu organizasyonla; madem + - deki ww devam ediyor ilerisi için faydalı olacaklardır..

+- deki Arkadaşlara ;
Şimdilik o bölgenin defansıyla ww u koruyabilirseniz çok iyi olur.. Şuan olmasada ilerleyen günlerde ++ dan da defanslar yola çıkartılır..

comm4nder
30-10-2011, 20:06
tek wowla basarılımı olunur dıyen herkese tr 2x serverını örnek verırım.
saglam bi strateji ile wowu kurabiliriz.
bizdeki tek sorun kişisel hırslar herkesın ayrı bi havada olması.
sonuç ortada kimsenın hava atacak bir durumu yok.tek wowumuz var ve adı TR.
sadece ismi için bile burada kalmaya değer.tüm türk oyuncuların serverde kalması için tek bir neden var oda murseb arkadasımızın elındeki wowdur.
hatrımın gectıgı en az 60 arkadasım var ben bu elemanlarla birlikte server resetlenen kadar wowumuzu destekleyecem.
emeğimizi çalanlara inat adres murseb19

T_T
30-10-2011, 20:14
wow da sıkıntı def değil sorun depo
10k lık depoyla def beslemeye çalışıyoruz en azından 2-3 köyünüzün pazarlarını 10k lık tahıl şeklinde 5-10k arayla atarsanız en büyük iyiliği yapmış olacaksınız

babalou
30-10-2011, 20:21
keske bu serverda oynuyor olsaydim silnelere inat gece gunduz hesabin basinda durur defse def, tahilsa tahil atardim ww koyune, kisisel hirslari bir kenara birakin arkadaslar, senin elindeki ww gittiyse baska ww var ona destek ol, silip gitmek ne?

comm4nder
30-10-2011, 20:24
wow da sıkıntı def değil sorun depo
10k lık depoyla def beslemeye çalışıyoruz en azından 2-3 köyünüzün pazarlarını 10k lık tahıl şeklinde 5-10k arayla atarsanız en büyük iyiliği yapmış olacaksınız

her türlü arkanızdayız hocam

Puma61
30-10-2011, 20:32
her türlü arkanızdayız hocam

Server yeni başlıyor, dimi Şampiyon ? :)

B.E
30-10-2011, 20:36
Travian com forumunda Phanttis'e(admin) sordum. Cevap şu:

"The deletion was a decision made in co-operation between full COM admin team (me and Tschena) and the Travian Games head office. No further arguments over the issue will be discussed and there is no need for such - it is a clear case of bug abuse.

Bug abuse is basis for account deletion / disqualification from the tournament, as is stated in the tournament conditions, found here: http://tournament.travian.com/tourna...Conditions.pdf"

Kalın kısımda daha fazla tartışma olmayacak ve buna ihtiyaç yok, bug abuse olduğu açıktır diyor. Uyarma kısmını da sordum ona cevap yok.

R00t
30-10-2011, 20:38
türkceza kanununda buna eski adı ile GASP yeni adı ile nitelikli yağma derler.

DehSet
30-10-2011, 20:46
Yazmayayım dedim başından beridir dayanamirim :D benim bir ortağım var tanıyanlar cok iyi tanır . dünya Koçbaşı rekoru onda, daha 2 hafta önce ortak yaptım kendisini 3x (T4) Wowa orduyu caktı benim yanıma geldi. dedim biraz bak araştır ortama alış Bana alış bende sana alışayım. Adam bana 4 tane ordusunu gösterdi eski serverlerden 1 tanesinde 1 milyon tokmak var sadece dediki arkadaş ben bu işi profesörüyüm ben türkiyede wow köyüne bakan en iyi 5 içindeyimdir dedi gayette iddalı kendisi. Baktı inceledi dediki cok büyük hatalar yapılmış boşuna zaman harcanmış bazı şeylerde dedi benim hesabıda beğendi eldeki askerle eğer yakınımızda wow cıkarsa alırız dedi. bende ona durumu anlattım TURK Birliğinin bu işin planlamasını yaptığını bize wow aldırtmayacaklarını ben bu orduyu plan çalmak için bastığımı anlattım. O İnat etti sanırım wow hastalığı var kendisinde :) hırs yaptı. bende dedim bak arkadaş al sana hesap altında sıkıntı yok burada kimseyi kırmadan etmeden birşeyler başarabilirsen istediğin gibi yap ben karışmıyorum sadece izlerim benim tek derdim yeterki birşeyler başarabilelim türkler olarak birşeyler kanıtlayabilelim dedim. neyse wowlar cıktı island başkanın dibinde bu dedi ben wowu isteyecem ben bakayım acemiler bakar bunca emek boşa gider dedi istedi tabiki verilmedi biz herşeyin planlamasını yaptık dediler bende sen karışma onlar işini bilir dedim tamam dedi, Wow haksız yere gitti o ayrı bir konu ama bu seferki operasyonda sabahtan beridir başında duruyor bu işin ve nasıl yapabilirim nasıl organize edebilirimde şu wowu geri alıp hesap silen arkadaşlara durun arkadaşlar wowumuz burda silmeyin hesapları demek için yırtınıyor kafa patlatıyor. bu gece Organize saldırılar var evet hatta 17 k balta 4 k toyton başkasının hesabından yağma yapsak içerisini görebilirmiyiz diye düşünüyoruz
3 k casus attık rapor alamazsa bakacaz... bende

[01] NATAS… (http://t1.travian.com/dorf1.php?newdid=158623)
0
0
50707
0
0
16827
1500
1525
0
0
1

Bu Kadar asker var ve bu askeri ayın 5'inden beri yaptım bunun gibi 100 hesap var ve bu hesabın üstünde en azı 120 k olmak üzere belkide 200 hesap var. Silmeyin derim Şu Bizim Olan emaneti geri alalım gelinde inadına Oynayalım wowu kuralım oyunu biz bitirdiğimizdede Kapağı yapıştıralım Yöneticileride yendik diye... Olmadı alamadıkmı 1 tane wowumuz var sonuna kadar destekler yine kazanırız evelallah... Ortak ile ilgili niye yazdım onuda söylim adamın ağzı laf yapamıyor fazla :D Oda bu çorbada tuzu olsun istiyor Bilinsin...

Q.7
30-10-2011, 20:56
arkadaşlar fazla uzun yazmıcam .... +/- deki türklere ait wow desteklenmelidir

girip kendimiz baktık

++ olarak elimzdeki defi yollamalıyız

bana msjla bukadar def var napayım diye soranlara aha cevap +/- wowa sallayın

kemal&kadir

oyun dan da bilgi verilecektir

BASAYEV
30-10-2011, 20:56
Yazmayayım dedim başından beridir dayanamirim :D benim bir ortağım var tanıyanlar cok iyi tanır eren adında. dünya Koçbaşı rekoru onda, daha 2 hafta önce ortak yaptım kendisini 3x (T4) Wowa orduyu caktı benim yanıma geldi. dedim biraz bak araştır ortama alış Bana alış bende sana alışayım. Adam bana 4 tane ordusunu gösterdi eski serverlerden 1 tanesinde 1 milyon tokmak var sadece dediki arkadaş ben bu işi profesörüyüm ben türkiyede wow köyüne bakan en iyi 5 içindeyimdir dedi gayette iddalı kendisi. Baktı inceledi dediki cok büyük hatalar yapılmış boşuna zaman harcanmış bazı şeylerde dedi benim hesabıda beğendi eldeki askerle eğer yakınımızda wow cıkarsa alırız dedi. bende ona durumu anlattım TURK Birliğinin bu işin planlamasını yaptığını bize wow aldırtmayacaklarını ben bu orduyu plan çalmak için bastığımı anlattım. O İnat etti sanırım wow hastalığı var kendisinde :) hırs yaptı. bende dedim bak arkadaş al sana hesap altında sıkıntı yok burada kimseyi kırmadan etmeden birşeyler başarabilirsen istediğin gibi yap ben karışmıyorum sadece izlerim benim tek derdim yeterki birşeyler başarabilelim türkler olarak birşeyler kanıtlayabilelim dedim. neyse wowlar cıktı island başkanın dibinde bu dedi ben wowu isteyecem ben bakayım acemiler bakar bunca emek boşa gider dedi istedi tabiki verilmedi biz herşeyin planlamasını yaptık dediler bende sen karışma onlar işini bilir dedim tamam dedi, Wow haksız yere gitti o ayrı bir konu ama bu seferki operasyonda sabahtan beridir başında duruyor bu işin ve nasıl yapabilirim nasıl organize edebilirimde şu wowu geri alıp hesap silen arkadaşlara durun arkadaşlar wowumuz burda silmeyin hesapları demek için yırtınıyor kafa patlatıyor. bu gece Organize saldırılar var evet hatta 17 k balta 4 k toyton başkasının hesabından yağma yapsak içerisini görebilirmiyiz diye düşünüyoruz

0
0
50707
0
0
16827
1500
1525
0
0
1

Bu Kadar asker var ve bu askeri ayın 5'inden beri yaptım bunun gibi 100 hesap var ve bu hesabın üstünde en azı 120 k olmak üzere belkide 200 hesap var. Silmeyin derim Şu Bizim Olan emaneti geri alalım gelinde inadına Oynayalım wowu kuralım oyunu biz bitirdiğimizdede Kapağı yapıştıralım Yöneticileride yendik diye... Olmadı alamadıkmı 1 tane wowumuz var sonuna kadar destekler yine kazanırız evelallah... Ortak ile ilgili niye yazdım onuda söylim adamın ağzı laf yapamıyor fazla :D Oda bu çorbada tuzu olsun istiyor Bilinsin...

kısaca söylersek bu gece bir wow a saldırı mı var +/+ dan...

erenbaba
30-10-2011, 20:58
Kısaca yazayım bu gece + + ya büyük bir eğlence var :) güzel bir eğlence olucak inş :)

Suzie
30-10-2011, 20:59
Kısaca yazayım bu gece + + ya büyük bir eğlence var :) güzel bir eğlence olucak inş :)

Rahat duramadın mı eren =)

Esrarengiz
30-10-2011, 21:00
+ + da k, bazı arkdaşlar silmekte baya ısrarcı bu onalrın kararı saygı duymal lazım ama arkdaşta tılsım mevcut fakat tılsımla beraber silecekmiş hayrolsun bi şey demek gelmiyo içimden varsın silsin ansıl olsa o tılsım + + da yine çıkıcak ve rakipler alıcak + - deki arkdaşların da çabaları boşuna olucak biz türkler olarak her zaman ki gibi birlik olamadık ve parçalanmaya mecburuz + + da bi kısım silecke bi ksıım silmicek silmeyenler de azınlık konumuna düşecek ve yıkılacakalr gibime geliyo malesef

ardesen_1907
30-10-2011, 21:04

Eren yağmada top 10 olan tum rusların merkezıne giriyor :) dimi eren :)

Suzie
30-10-2011, 21:04
+ + da k, bazı arkdaşlar silmekte baya ısrarcı bu onalrın kararı saygı duymal lazım ama arkdaşta tılsım mevcut fakat tılsımla beraber silecekmiş hayrolsun bi şey demek gelmiyo içimden varsın silsin ansıl olsa o tılsım + + da yine çıkıcak ve rakipler alıcak + - deki arkdaşların da çabaları boşuna olucak biz türkler olarak her zaman ki gibi birlik olamadık ve parçalanmaya mecburuz + + da bi kısım silecke bi ksıım silmicek silmeyenler de azınlık konumuna düşecek ve yıkılacakalr gibime geliyo malesef

Elinizde Mimar yoksa Büyük sığınak tılsımıda cok işe yarayacaktır..

En azından şimdi bile alınsa depoları vuramazlar

friendlyfire
30-10-2011, 21:06
Hepsi her sekilde yapılır yoneticiler ortak hedefler ortak savunma tılsım da alınır wowlarda sıfırlanır yeterki ortak hareket edelim her anlamda

aykutum doğru diyosun ortak olunmalı ancak malesef bu yok bizde
ayrıca belirteyhim burdan yarın öğlene nasipde varsa bizimde bi wow köyümüz oluyo askerler yolda ve --de bizde deniyecez
italyanlara ortaktık kaptırdılar almanlara ve alırsak eğer tüm italyanlar ardımızda olucaklar baya avantajımız var şu anda bakalım savunmayı aşabilecekmiyiz.

DehSet
30-10-2011, 21:08
ayrıca belirteyhim burdan yarın öğlene nasipde varsa bizimde bi wow köyümüz oluyo askerler yolda ve --de bizde deniyecez
italyanlara ortaktık kaptırdılar almanlara ve alırsak eğer tüm italyanlar ardımızda olucaklar baya avantajımız var şu anda bakalım savunmayı aşabilecekmiyiz.

Umarım Aşarsınız Dayı :D

By_CoO
30-10-2011, 21:16
Arkadaşlar + + daki deflerinizi ve tahılınızı (sadece 10k) + - deki wwumuza atalım ...

Hep birlikte ustesınden gelıcez ve başarıcagımıza ınanıyorum , hepimiz tek yürek olalım ve parçalayalım sunları. :D

Kurucaz ınanıyorum :D

yabgu
30-10-2011, 21:18
http://forum.travian.com/showthread.php?146741-Endgame-Who-will-win/page7 arkadaşlar burada "mushroomz55" adındaki bi şerefsizin gaz vermesi sonucu ww mizin silindiğini net bir şekilde görebiliyoruz...

"
http://forum.travian.com.tr/images/travianvb4/misc/quote_icon.png Originally Posted by Phanttis http://forum.travian.com.tr/images/travianvb4/buttons/viewpost-right.png (http://forum.travian.com.tr/showthread.php?p=1799358#post1799358)
There are no more accounts in the server with WW as the only village. In case you notice one, please write as soon as possible to bugs@travian.com (bugs@travian.com) and it will be corrected.

I see, right now 2 village was settled or added by admins (with population 2 capital it has to be admins), but this doesn't change the fact that WW was locked from conquering at the most important time, when there was lack of defense, some WW villages changed their owners more than 2 times in the first 12 hours. So wasn't it bug abuse?

"

trusta
30-10-2011, 21:19
hiç kimse merak etmesin türkün aklı ya yatarken yada kaçarken gelirmiş ben şahsen bu olayda 3 5 kişden fazla silecek hesap göremiyorum bakarsın onlarda vazgeçerler .

buraya gelmemizin sebebi avrupada boy göstermekti silecek arkadaşlara soruyorum hala bir wowun varken silmek niye?
şimid herkes elini vijdanına koysun ve iyi düşünsün silersen kime zararın olacak türke , silmezsen kime faydan olacak türke.
bakın herkez ordu var ruslar perişan saldırı askerlerini çaktılar halada çakıyolar birlikler merkezleri patlatmaya çalışsa dahada kötü duruma düşecekler tılsımlara saldırın merkezlere saldırın oyunu kim daha iyi biliyor bunu dünyaya kanıtlayın.

erenbaba
30-10-2011, 21:21
Eren yağmada top 10 olan tum rusların merkezıne giriyor :) dimi eren :)

Beni bilenler bilir hep eğlenme taraftarıyımdır bu oyunda bu kadar para ve emek zamanın karşılığını bu oyundan hep eğlence olarak almak isteyen birisiyim :) ister 1. ister 100.farketmez kordinat verin :D

FRİNGE
30-10-2011, 21:21
++ daki Arkadaşlara ;

Öyle bedavadan hesap silmek yok.. Sİleceksekte birşeyler yaptıktan sonra hep beraber silicez..
Görünen o ki yapılan haksızlığı kağıt üstünde de kaybedicez.. Bunun için bir kaç planımız var.. Bir kaç kişi bunun için çalışmalar yapıyoruz..

Ben bodoslama plansız programsız askerimi çakıcam ve silicem diyen varsa onlara da saygı duyuyorum..
Ama belli sayı da kişiler birşeyler yapıp sonra kararımızı vericez..

Ne kadar hoşunuza gider bilmiyorum ama şuan için +- deki ww a destek göndermemelerini söylüyorum tanıdıklarıma.. Çünkü o defanslar bize lazım olacak yapacağımız organizasyonda..
Bu organizasyonla; madem + - deki ww devam ediyor ilerisi için faydalı olacaklardır..

+- deki Arkadaşlara ;
Şimdilik o bölgenin defansıyla ww u koruyabilirseniz çok iyi olur.. Şuan olmasada ilerleyen günlerde ++ dan da defanslar yola çıkartılır..

Yazmayayım dedim başından beridir dayanamirim :D benim bir ortağım var tanıyanlar cok iyi tanır . dünya Koçbaşı rekoru onda, daha 2 hafta önce ortak yaptım kendisini 3x (T4) Wowa orduyu caktı benim yanıma geldi. dedim biraz bak araştır ortama alış Bana alış bende sana alışayım. Adam bana 4 tane ordusunu gösterdi eski serverlerden 1 tanesinde 1 milyon tokmak var sadece dediki arkadaş ben bu işi profesörüyüm ben türkiyede wow köyüne bakan en iyi 5 içindeyimdir dedi gayette iddalı kendisi. Baktı inceledi dediki cok büyük hatalar yapılmış boşuna zaman harcanmış bazı şeylerde dedi benim hesabıda beğendi eldeki askerle eğer yakınımızda wow cıkarsa alırız dedi. bende ona durumu anlattım TURK Birliğinin bu işin planlamasını yaptığını bize wow aldırtmayacaklarını ben bu orduyu plan çalmak için bastığımı anlattım. O İnat etti sanırım wow hastalığı var kendisinde :) hırs yaptı. bende dedim bak arkadaş al sana hesap altında sıkıntı yok burada kimseyi kırmadan etmeden birşeyler başarabilirsen istediğin gibi yap ben karışmıyorum sadece izlerim benim tek derdim yeterki birşeyler başarabilelim türkler olarak birşeyler kanıtlayabilelim dedim. neyse wowlar cıktı island başkanın dibinde bu dedi ben wowu isteyecem ben bakayım acemiler bakar bunca emek boşa gider dedi istedi tabiki verilmedi biz herşeyin planlamasını yaptık dediler bende sen karışma onlar işini bilir dedim tamam dedi, Wow haksız yere gitti o ayrı bir konu ama bu seferki operasyonda sabahtan beridir başında duruyor bu işin ve nasıl yapabilirim nasıl organize edebilirimde şu wowu geri alıp hesap silen arkadaşlara durun arkadaşlar wowumuz burda silmeyin hesapları demek için yırtınıyor kafa patlatıyor. bu gece Organize saldırılar var evet hatta 17 k balta 4 k toyton başkasının hesabından yağma yapsak içerisini görebilirmiyiz diye düşünüyoruz

0
0
50707
0
0
16827
1500
1525
0
0
1

Açıkca yazar mısınız..
+/+ ekibi şu an kaybedilen bir wow a saldır mı planlıyor geri almak için......

darza
30-10-2011, 21:24
sölemiyeyim diyordum ama söylücem bizler 5x de wow u %85 te silen kişileriz
eğer ufak bi yamuk bizede yaparsa yönetim. %99 da bile sileriz kimsenin şüphesi olmasın arkadaslar

erenbaba
30-10-2011, 21:25
jet başkan mıydı ww köyü ?

DehSet
30-10-2011, 21:33
Açıkca yazar mısınız..

Evet dostum var.. Hatta saldırı yedi az önce nüfusu düştü ama kimden yediğini bilmiyorum bu bizim işimizi kolaylaştıracak

yabgu
30-10-2011, 21:35
"mushroomz55" kullanıcısının bizi şikayet etmesi sonucu adam ww mizi silmiş.... Olay avrupa forumunda dönüyor....
http://forum.travian.com/showthread.php?146741-Endgame-Who-will-win/page7

Phanttis now we have again 1 village WW account
When this account will be punished for numerous and repetitive bug abusing?

uNeVeN
30-10-2011, 21:36
Açıkca yazar mısınız..

Dehşet isimli arkadaşla benim bahsettiğim konu çok farklı..

Onun bahsettiği sanırım bir ww a organize..

Ben WW silindiğinden beri söylüyorum ++ da TÜrkler için WW Hayal..
Benim bahsettiğim konu ise WW un silinmesinde en karlı olan Ruslara karşı yapılacak organize..
Tabi bunu yapabilmek için ordu lazım..
Ordu sahibi kişilerle birşeyler yapmak amacımız..
WW Ordusu olmayan bir ekip , WW Kuramaz ;)

nasuhalgul
30-10-2011, 21:37
çeklerle ve fransızlarla konuşan oldumu hiç?

darza
30-10-2011, 21:43
jet başkan mıydı ww köyü ?

evet + olarak valatine(seyd) TheRock(kaya)+Jet Başkan (serdar) hepimiz burdayız

DehSet
30-10-2011, 21:49
Dehşet isimli arkadaşla benim bahsettiğim konu çok farklı..

Onun bahsettiği sanırım bir ww a organize..

Ben WW silindiğinden beri söylüyorum ++ da TÜrkler için WW Hayal..
Benim bahsettiğim konu ise WW un silinmesinde en karlı olan Ruslara karşı yapılacak organize..
Tabi bunu yapabilmek için ordu lazım..
Ordu sahibi kişilerle birşeyler yapmak amacımız..
WW Ordusu olmayan bir ekip , WW Kuramaz ;)

Neden Hayal ? ben o kadar boşunamı debildeniyorum kaç aydır burada ? ben Size Güvendimde ++ actım yoksa benim normal alışık olduğum bölge - - , 3x den tanıyorum sağlam adamlar bunlarla iş yapılır başarılır dedim takip ettim baktım ++ diyorsunuz forumlarda bende oraya geldim, Şimdide hayal deniyor :D Siz Tecrübeli oyuncular bir garipsiniz vesselam.. Hayal Olan sizin Yapacaz deyipte yapamadıklarınız aslında. ben bugüne kadar yapacam dediğim herşeyi yaptım kestim yıktım zevk aldım herkesede yardımcı oldum arkadaşlıklar edindim verdiğim paranın karşılığını şahsım adına aldım şimdi şahıslarımızın adına alma derdindeyim Kusura bakmayın ben gelemiyorum bazı şeylere artık... Hepiniz benim kadar düşünüpte hareket etseydiniz bugün forumlarda Ağlamazdık Sözüm sana değil Genel Olarak Konuşuyorum üstüne alınma ... Haydi ben Kaçar artık hayırlı akşamlar...

comm4nder
30-10-2011, 21:57
hocam ben her türlü yardım ederım elimden gelenı yaparım iddali olmak için 5tane wowumuz olmasına gerek yok yüzlerce türk hesabımız var milyonlarca def çıkacak.dibimizdeki wowu ben almazsam hesap silerim diyen birilerinin yüzünden kaybettik ama oyun devam ediyor.

lancelot!
30-10-2011, 21:59

İnsallah olur ama o zaman cok ciddi savunma olma ihtimali var gorebilseniz iceri cok iyi olur...Buyuk orduları kaybetmemeniz temennisi ile

island
30-10-2011, 22:04
Merhaba arkadaşlar

biliyoruz bizlerden net yazı bekliyorsunuz...
Ama prosedür için gereken yerler bize kısa sürede cevap verme yeterliliğinde değiller.yazıyoruz cevaplar gecikiyor.ortada bir haksızlık var ama bu burdaki forum gibi kolay anlatılmıyor. Somut ve mantıklı olmalı itirazımız...

Diğer konu diyelim olumsuz sonuçlanacak(muhtemeldir) ozaman işte bu konu burda kapanmayacak.üzerine su içilmeyecek.birilerinin ağzından burnundan gelecek....bizim hakkımızı yiyenlerinde bedel ödemesi gerek...

sizlerden ricamız bu süreç içinde ;
bireysel hareket etmeyin
asker basımına devam edin
asla ve asla hesap silimine gitmeyin (vakti gelince oda olur)
elimizde varsa +/- wow köyüne katkı verin ..
Altın kullanımını durduramıyorsanız altın alımı yapmayın.

konu com.forumundada tartışılıyor.gereken cevaplar orada da verilecek.

Sayın admin orda uyarı yapıldı diyor..yalan ne mp5 hesabına nede bana yapılmadı..varsa belgelesin..(2. Köy atma uyarı sayılırmış) bu çok komik. Ben medyum değilim.kimse değil.hepimiz okur yazarız.önce yazılı ve sözlü mesajları anlarız.travianın hiçbir yerinde" 2. Köy atmak uyarı olarak kabul edilir yazmıyor" belgelensin anında hesabı sileyim.uyarı tüm dünyada bilinirki belgeli olacaksa yazılı olmalıdır.hissi uyarı diye olgu yok...
Son söz ne mp5 hesabına ne island,a uyarı yapılmamıştır.yine altını çiziyoruz travianda açık varsa bu kötüye kullanmak değil , belki denenmemiş strtejidir. Sen admin ya da mh. Bunu gördüysen yazılı uyarı yapacak ve bu açığı dolduracaksın..eğer yapmadıysan bunun sorumlusu sensin.türkiye değildir. Yaptıysan bunun sorumluluğunu üstleniriz. Ama yapmadın işte.
istediğimiz tek şey just game..........aslanlar gibi wow,umuzu savunuyorduk..bu şartta elimizden alınması oyun kuralları içinde hiçbir yerde yazmıyor. Bulan bir zahmet linki versin...

ayhan

lancelot!
30-10-2011, 22:07
hocam ben her türlü yardım ederım elimden gelenı yaparım iddali olmak için 5tane wowumuz olmasına gerek yok yüzlerce türk hesabımız var milyonlarca def çıkacak.dibimizdeki wowu ben almazsam hesap silerim diyen birilerinin yüzünden kaybettik ama oyun devam ediyor.

Evet cok wow olması mesele degil...Ama dikkat edilecek bizim tam manasıyla kenetlenmemizin yanında yapılacak diplomatik manevralar olacaktır...Ruslara karsı gelecek iş birligi taleplerine olumlu cevap verme kanaatini herkesin kibirlenmeden gostermesi gerekecektir...Ruslara karsı bu antipatiyi en iyi sekilde kullanmamız lazım ah bende yabancı dil olcekti diplomasiye baslamıstım bile :))

uNeVeN
30-10-2011, 22:11
Neden Hayal ? ben o kadar boşunamı debildeniyorum kaç aydır burada ? ben Size Güvendimde ++ actım yoksa benim normal alışık olduğum bölge - - , 3x den tanıyorum sağlam adamlar bunlarla iş yapılır başarılır dedim takip ettim baktım ++ diyorsunuz forumlarda bende oraya geldim, Şimdide hayal deniyor :D Siz Tecrübeli oyuncular bir garipsiniz vesselam.. Hayal Olan sizin Yapacaz deyipte yapamadıklarınız aslında. ben bugüne kadar yapacam dediğim herşeyi yaptım kestim yıktım zevk aldım herkesede yardımcı oldum arkadaşlıklar edindim verdiğim paranın karşılığını şahsım adına aldım şimdi şahıslarımızın adına alma derdindeyim Kusura bakmayın ben gelemiyorum bazı şeylere artık... Hepiniz benim kadar düşünüpte hareket etseydiniz bugün forumlarda Ağlamazdık Sözüm sana değil Genel Olarak Konuşuyorum üstüne alınma ... Haydi ben Kaçar artık hayırlı akşamlar...

Bak şimdi şöyle birşey söyleyeyim sana..
AZ çok benimle bu oyunu oynayanlar bilir.. Ne olursa olsun zevkle oynarım bu oyunu , kendi köyüme bakmam çıkar 20 arkadaşımın köyüne kendi hesabımı riske eder bakarım.. Ama bundan 1.5 ay önce bu oyundan soğudum ve hesabımı siliyordum..
Sırf 1 kişinin hatrına hesap silmeyip oyuna devam ettim. Birlikten çıktım.
Vee ben o günden beri Türklerin WW kuramayacağını biliyorum (+- nin içinde değilim orayı bilmem)
Nedenini açıklama gereği hissetmiyorum çünkü birlik içinde yaşanılanlar orda kalır dışarıya çıkmasının bir manası yok..

Sen WW kurmak istiyor olabilrsin , gider bu gece WW u alırsan tabi ki desteklemek zorundayız ama almasan daha iyi olur..
Neden dersen +- de zten br ww umuz var.
Elimizdeki orduları saçma sapan bir ww köyünü alıcaz die çakmak mantıksız.
O Ordularla gidip rusların ww ordularını patlatırız , ilerde +- deki ww a gelecek saldırıları engelleriz..

Kısacası sen güvenip gelmişsin evet ama ++ bölgesi WW un silinmesinden sonra mantalite olarak bitmiştir..

efsane_52
30-10-2011, 22:39
arkadaşlar benim düşüncem hesabı silip bırakmaktabsa + + bölgesini ruslara dar etmektir herkesin elinde büyük küçük ordusu var şu anda reislerimiz var köylerde boş boş yatıyor eğer organize olabilirsek kendi aramızda tılsımları çalalım asker köylerini reisleyelim merkezleri yıkalım wow dönemi birliklerin savunma olarak en zayıf olduğu dönemlerdir isterim ki kimse hesap silmesin savaşmadan rastgele sağa sola ordu çakıp gitmek en basite kaçmaktır ayrıca kimse kafasına göre hareket etmezse daha mantıklı olacaktır hele biraz zaman geçsin herkes üstünden bi şoku atsın sonra da neler yapabileceğimizi tartışalım

r 0 0 t
30-10-2011, 22:45
Hesap falan silmeyin arkadaşlar, bir iz bırakın oyunda iz bırakanlar unutulmaz :)

TURK WW unu desteklemeye eyvallah

Hakanugur hesabını saldırıda 1 yapmaya eyvallah

Irk farketmez saldırı köylerine organize yapmaya eyvallah.

Denemekten zarar gelmez, hakkımızı aramalıyız tabiki ama hepimizin bildiği gibi hiçbir sonuç vermeyecek.

Yachiru
30-10-2011, 22:47
öncelikle tüm türk birliklerine geçmiş olsun diyelim.
Strelok (http://forum.travian.com.tr/spieler.php?uid=10940) hesabının almış oldugu wow köyene cok yakın ve alabılecek durumda olmama ragmen bazı kişilerin anlamsız ısrarları yüzünden vazgectim.
wowu ben almazsam hesap silerim diyen kişilerin gönlü olsun diye geri çekildim ve izledim sonuçta bi hüsran yasandı.
wowu ben almazsam hesap silerim diye bizi tehtid edenler bugun wowu alamadılar ve yine hesap siliyorlar.
ben benımle birlikte oyuna devam eden tüm arkadaşlarımla murseb19 (http://forum.travian.com.tr/karte.php?d=491650&c=53) arkadaşımızın wowunu sonuna kadar destekleyeceğim.
özellikle ++ kalan arkadaslarımla ve +- deki arkadaşlarımla elimzdeki son wow gücümüzün yettiği yere kadar destekleyeceğiz.
kimse ayrımcılık yapmasın yüzlerece türk hesabı var ve 1tane desteklenecek wow var.hesap silip giden benim gözümde rustan farksızdır

Usta bunu diyenler kimler oyuncu adı verebilirmisin

uNeVeN
30-10-2011, 22:55
Hesap falan silmeyin arkadaşlar, bir iz bırakın oyunda iz bırakanlar unutulmaz :)

TURK WW unu desteklemeye eyvallah

Hakanugur hesabını saldırıda 1 yapmaya eyvallah

Irk farketmez saldırı köylerine organize yapmaya eyvallah.

Denemekten zarar gelmez, hakkımızı aramalıyız tabiki ama hepimizin bildiği gibi hiçbir sonuç vermeyecek.

Yarın akşam fazla geçe kalmadan msn e gel seroooo :D

Sana 1-2 Rus ayarlıyalım :D

erenbaba
30-10-2011, 23:19
ben imkansıza pek inanmayan her konuda her zaman azda olsa belli şeylere ümit bağlayan bir insanım. biraz uraştım.http://travian-reports.net/us/report/1395045a294
elimde saldırı askeri az çok yeterli ama tek benimle iş olmaz savunma konusunda tüm ++ yardımına ihtiyacım olur tamam derseniz 24 saat içinde ruslardan o ww alırım ww köyüne 1 saat mesafede iyi bir cermen hesabımızda var [ altını bol :) ] herşey size kalmıştır.

efsane_52
30-10-2011, 23:33
ww almayla iş bitiyor mu sence eren bunun savunması var wow orduları var en önemlisi de wow orduların olacak kalan wowları yönlendirebilecek baya bi wow ordunun olması lazım birliğinde asıl mesele bu ;)

erenbaba
30-10-2011, 23:39
tek almayla iş bitmedini en iyi bilenlerdenim habersiz iş yapmamak için en çok muhabbet tartısma konusu olan yere yazdım. hareket etmiyorm sonradan geldim 2 hafta oldu avrupada dağa pek bir bilgim yok o yüzden soruyorum savunma v s varsa gidip alınır ztn bende sadece yeticek saldırı askerim var dedim dikkat ettiysen.

efsane_52
30-10-2011, 23:59
önce + + da sözü gecenlerin bi fikrini sor sonra karar ver derim ben alınmayacak bi wow değil zaten bu defansla

Road Runner
31-10-2011, 00:06
++ 'da bu saatten sonra wow alınmayacak.Bu kadar haksızlığın üzerine siyah pantolonumuza toz sürdürmeyiz...

Bazılarımız hesap silecek bazılarımızda devam edecek.Ama hesap silinene kadar +- deki arkadaşlaarımıza gereken destek verilecek.Türk wowuna gelebilecek ordular imha edilmeye çalışılacak...Bununla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.İlerleyen günlerde daha saağlıklı bilgi verebileceğiz sizlere...

efsane_52
31-10-2011, 00:11
++ 'da bu saatten sonra wow alınmayacak.Bu kadar haksızlığın üzerine siyah pantolonumuza toz sürdürmeyiz...

Bazılarımız hesap silecek bazılarımızda devam edecek.Ama hesap silinene kadar +- deki arkadaşlaarımıza gereken destek verilecek.Türk wowuna gelebilecek ordular imha edilmeye çalışılacak...Bununla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.İlerleyen günlerde daha saağlıklı bilgi verebileceğiz sizlere...

şu an + + bölgesinde ki bir çok oyuncunun kafası karışık yönetimsel anlamda boşluklar var oyuncuları yönlendirecek kişilerin sesi soluğu çıkmıyor bu karışıklık ne kadar kısa sürede halledilirse yönetimsel olarak o kadar iyi olacağını düşünüyorum ben taşın altına elini sokması gerekenler bir an önce durumu tobarlamalılar + + da....

ilbeyli
31-10-2011, 00:13
1- Travian kuralları her ülkede ayrı ayrımı yoksa tek mi? Tekse soru tr serverlarında tek köy wow köyü iken ceza uygulanmamış olması emsaldir. Burada da ceza vermeleri yasal değildir
2- Tüm avrupa ülkelerinde ve türkiyede tüketici kanunlarında malın ayıbından mal sahibi sorumludur velevki tüketici o malı kullanmış bile olsa tazminle yükümlüdür. Eğer bu oyunun açığı ise oyun sahipleri sorumludur uyarısız (Aslında uyarsa bile itiraz etme hakkı saklıdır) tüketiciyi sorumlu tutması hem yasalara hemde ahlaka aykırıdır.
3. oyuna katılırken kabul ettik diye işaretlettikleri kutucuk altında ki kurallar silsilesi hazır basılı tıpkı bankaların yada büyük şirketlerin yaptığı gibi dayatma kanunlardır. İmzalamadan hizmet alamazsınız. Ancak imzaladığınız için teslim oldunuz anlamı çıkmaz tüketici aleyhine olan kurallar hem tüketici hemde ticaret kanununda geçersiz sayılacaktır ibaresi vardır
Son olarak hesaplarınız silmeniz hak aramaktan vazgectiğiniz (mahkemeyi terkettiğiniz ) anlamına gelecektir lütfen bunu yapmayın.....

Road Runner
31-10-2011, 00:19
şu an + + bölgesinde ki bir çok oyuncunun kafası karışık yönetimsel anlamda boşluklar var oyuncuları yönlendirecek kişilerin sesi soluğu çıkmıyor bu karışıklık ne kadar kısa sürede halledilirse yönetimsel olarak o kadar iyi olacağını düşünüyorum ben taşın altına elini sokması gerekenler bir an önce durumu tobarlamalılar + + da....

Çok büyük bir hayal kırıklığı duygular karmakarışık verilen emeklerin hiçe sayılması vs. vs..İnş. en kısa zamanda bir sonuca varabiliriz...

efsane_52
31-10-2011, 00:21
Çok büyük bir hayal kırıklığı duygular karmakarışık verilen emeklerin hiçe sayılması vs. vs..İnş. en kısa zamanda bir sonuca varabiliriz...

inşallah dediğin gibi olur da toparlarız bence daha yapılacak çok şey var reislenecek asker köyleri çalınacak tılsımlar vs vs ;)

eşgal
31-10-2011, 00:54
bi öneri: sistemin adil olup olmadığını görmek için wow sahibi bir rus hesabının tüm köylerini yıkın sadece wow köyü kalsın sonucu beraber görelim.

nasuhalgul
31-10-2011, 01:05
bi öneri: sistemin adil olup olmadığını görmek için wow sahibi bir rus hesabının tüm köylerini yıkın sadece wow köyü kalsın sonucu beraber görelim.

sadece denemek değil. strateji olarakta kullanabiliriz. seviyesi yükselen wowda tüm askerleri çakmaktansa. köylerini yık sistem yeni ww atsın biryerlere...

spartacus
31-10-2011, 01:22
benim anlamadıgım bir nokta va. diylim ki ww sahibi tek köylü peki bu kişi planı nerde tutacak? benim bildiğim ww köyünde tutamaz. bu iş nasıl oluyor acıklıcak olan var mı ?

birde bi kaç sayfa önceki yerde yabancı forum linkinde yanlıs anlamadıysam bundan da bahsedilidi. cevap verilirse sevinirim.

babalou
31-10-2011, 01:46
benim anlamadıgım bir nokta va. diylim ki ww sahibi tek köylü peki bu kişi planı nerde tutacak? benim bildiğim ww köyünde tutamaz. bu iş nasıl oluyor acıklıcak olan var mı ?

birde bi kaç sayfa önceki yerde yabancı forum linkinde yanlıs anlamadıysam bundan da bahsedilidi. cevap verilirse sevinirim.

daha once oynadigim serverlarda ww koyunu kullanim disi birakmak icin yapilmis taktiklerden biridir bu, wow koyu sahibinin butun diger koylerini yikip tek ww koyu birakmak ve tilsim alip seviye basmasini engellemk, bu yapildiginda o ww koyleri silinmedi sistem tarafindan, tabii bununla kendi oyunculari tarafindan yikilmak ayni seymidir bilmiyorum..

spartacus
31-10-2011, 01:56
daha once oynadigim serverlarda ww koyunu kullanim disi birakmak icin yapilmis taktiklerden biridir bu, wow koyu sahibinin butun diger koylerini yikip tek ww koyu birakmak ve tilsim alip seviye basmasini engellemk, bu yapildiginda o ww koyleri silinmedi sistem tarafindan, tabii bununla kendi oyunculari tarafindan yikilmak ayni seymidir bilmiyorum..

burdan anladıgım tek ww köyü ile seviye basılmaz. yani bir diğer köye ihtiyac var. bu durumda diğer köylerin silinmesinin tek nedeni reisleme yapılamaması. bizimkilerde bunu yapmaya calısmıs anlasılan. o zaman ilerde bu kişi(mp5) köy atıcaktı. o da köşk kurup göçmen cıkarıp vs gibi işlerde ww köyünde yapıcatı. bu da ekstra zaman kaybı demek. ne gereği vardı allah askına. resmen işi fazteciye dökmüşüz ben burdan bunu anladım. benim bildiğim ww de zaman önemli en basından en sonuna kadar.

bu dediklerimde yanlıs varsa kusura bakmayın bilgi eksiliğindendir. eger varsa yanlısım düzeltirseniz seviniim.

uNeVeN
31-10-2011, 02:18
burdan anladıgım tek ww köyü ile seviye basılmaz. yani bir diğer köye ihtiyac var. bu durumda diğer köylerin silinmesinin tek nedeni reisleme yapılamaması. bizimkilerde bunu yapmaya calısmıs anlasılan. o zaman ilerde bu kişi(mp5) köy atıcaktı. o da köşk kurup göçmen cıkarıp vs gibi işlerde ww köyünde yapıcatı. bu da ekstra zaman kaybı demek. ne gereği vardı allah askına. resmen işi fazteciye dökmüşüz ben burdan bunu anladım. benim bildiğim ww de zaman önemli en basından en sonuna kadar.

bu dediklerimde yanlıs varsa kusura bakmayın bilgi eksiliğindendir. eger varsa yanlısım düzeltirseniz seviniim.

Kusura bakılcak bir durum yok ama kalınlaştırdığım yerleri düzeltmekte fayda var..

1.si zaman kaybı değildir..
Neden dersen planlar aktif olana kadar çoğu ww köyünde depo basımları %90 bitmiş olur.. Boş boş hesapta tahılla uğraşılır..

2.si ww da hiçbir zaman " zaman " önemli değildir.. Aksine zamanı uzatmak çoğu ww kurucusu tarafından taktik olarak kullanılır..

Bir ekleme daha yapayım , mp5 hesabında yapılan tamamen mantıklı bir hareketti , fantaziyle alakası yoktur bence.. WW ilk alındığında WW kuran arkadaşlar çok iyi bilir defanslar deposuzluktan gözünüzün önünde ölür , defansı az tutup köyü reisletmemek , dolayısıyla defans kaybı yaşamamak güzel bir stratejiydi.
Ama TR serverlarından böyle birşey görmediğimiz için suçlu durumda olduk..

kriminal
31-10-2011, 02:37
Kusura bakılcak bir durum yok ama kalınlaştırdığım yerleri düzeltmekte fayda var..

Neden dersen planlar aktif olana kadar çoğu ww köyünde depo basımları %90 bitmiş olur.. Boş boş hesapta tahılla uğraşılır..

2.si ww da hiçbir zaman " zaman " önemli değildir.. Aksine zamanı uzatmak çoğu ww kurucusu tarafından taktik olarak kullanılır..

Bir ekleme daha yapayım , mp5 hesabında yapılan tamamen mantıklı bir hareketti , fantaziyle alakası yoktur bence.. WW ilk alındığında WW kuran arkadaşlar çok iyi bilir defanslar deposuzluktan gözünüzün önünde ölür , defansı az tutup köyü reisletmemek , dolayısıyla defans kaybı yaşamamak güzel bir stratejiydi.

Bencede mantıklı ve zekiceydi Tek suçumuz bu işi avrupa serverında yapan tek ülke olmamız Bunu bizden önce rus yapsaydı yine aynı şekilde wowu silinirmiydi o merak konusu....Artık yapılcak en doğru şey tek Türk Wowunu desteklemek ..ve iyi bir diplomasiyle diğer ülkelerle birlikte ruslara bu serverı dar etmektir...

spartacus
31-10-2011, 03:00

bazı noktalara eleştirm olucak sahsi fikrimdir.

1.) zaman önemli değil diye birsey yok ww döneminde zaman önemlidir. hem madem önemli olmadıgını sölüyorsunuz o zaman neden merkez binası kurulmaya calısılıyor. salla gitsin zaman önemli değil ne de olsa. bu konuda yanılıyrsunuz zaman cok önemlidir. haa söle derseniz anları ; planlar aktif olana kadar depolar vs tamamen bitmiş olur ve biz o ana kadar kösk kuup diğe köyü atmıs oluruz derseniz anlarım.

2.) mp5 te yapılan mantıklı olsada sadece gecici olarak yapılan bir harekettir. sonradan mecuren köy atılıcaktı. amac en basta ww nin reislenmesini önlemek, asker ölümlerini en aza indirgemeki. ben olsam depo seviye 1700 de olsa asker ölümlerini göze alırdım.

hos tüm bu sıkıntılar zaten r erverlarınd yasanan sacma span işlerden dolayı kaynaklanıyor. burda kiseyi suclamak ya da asagılamak istemiyorum. öle bi niyetimde olamaz. ancak burası bize iyi tecrübekazandırdıgı kesin.

junior
31-10-2011, 03:04
mp5 hesabının silinmesinden sonra forumdaki tüm yorumları sabırla okudum. Anlayamadığım bazı şeyler var.
Benim bildiğim kadarıyla bug, oyundaki sistemsel hatalara verilen isimdir.
Ama buradaki durum sistemsel bir hata değil, oyunun senaryosunun yanlışlığıdır. Nasılki bir oyuncunun son köyü 0 nüfusta kalıp haritadan silinemiyorsa, Sistemin mp5 hesabının ww dışındaki son köyünün yıkılmasını engellemesi gerekir.
Bu durumun bug olmadığı apaçık ortada. Çünkü tek köyle ww kurulamayacağı öngörülmüş ve oyun kurallarına entegre edilmiş, o zaman bunun tedbirinide almak zorundalar. tek köyle ww kurulmaz biz bu hesabı siliyoruz demek despotluktan başka birşey değildir. Ayrıca island'a yada mp5 hesabına bununla ilgili uyarı mesajı atılmış yada atılmamış olması birşey ifade etmezki. Bu olay sadece mp5 yada islandla alakalı değil serverdaki tüm oyuncularla alakalı bir durumdur. Ve herkese [x/y] koordinatındaki köyü sıfırlayan ceza alır gibi saçma sapan bir uyarı mesajı atmaları gerekirdi.
Çok ciddi bir yanlışlık yapıldığı ortada, ama ben sizler kadar karamsar değilim açıkcası. eğer doğru yerlere müracat edersek sonuç alabilir ve oyunu ww başlangıç noktasına çekebiliriz.
Bildiğim kadarıyla multihunterlerin ww hesaplarına ceza verme ve hesap silme yetkileri yok. Yani mp5 hesabı admin tarafından silinmiş olsa gerek. Adminde ben hata yaptım siz haklısınız demeyecektir. Maduriyetimizi admin üstü bi yere iletmemiz gerekir. Sitede veri koruma görevlisi ve gençlik koruma görevlisinin mail adresleri var birde firma yönetisinin telefon&fax numarası. Denemeye değer diye düşünüyorum.

Gençlik Koruma Yetkilisi:
Avukat Dr. Andreas Lober
Schulte Riesenkampff Rechtsanwaltsgesellschaft mbH
jugendschutz@traviangames.com

Veri Koruma Yetkilisi:
Robin Houben
privacy@traviangames.com

Firma Yöneticisi: Florian Bohn
Tel.:+49 89/32 49 15 938
Fax: +49 89/32 49 15 973

uNeVeN
31-10-2011, 03:15
bazı noktalara eleştirm olucak sahsi fikrimdir.

1.) zaman önemli değil diye birsey yok ww döneminde zaman önemlidir. hem madem önemli olmadıgını sölüyorsunuz o zaman neden merkez binası kurulmaya calısılıyor. salla gitsin zaman önemli değil ne de olsa. bu konuda yanılıyrsunuz zaman cok önemlidir. haa söle derseniz anları ; planlar aktif olana kadar depolar vs tamamen bitmiş olur ve biz o ana kadar kösk kuup diğe köyü atmıs oluruz derseniz anlarım.

2.) mp5 te yapılan mantıklı olsada sadece gecici olarak yapılan bir harekettir. sonradan mecuren köy atılıcaktı. amac en basta ww nin reislenmesini önlemek, asker ölümlerini en aza indirgemeki. ben olsam depo seviye 1700 de olsa asker ölümlerini göze alırdım.

hos tüm bu sıkıntılar zaten r erverlarınd yasanan sacma span işlerden dolayı kaynaklanıyor. burda kiseyi suclamak ya da asagılamak istemiyorum. öle bi niyetimde olamaz. ancak burası bize iyi tecrübekazandırdıgı kesin.

1.ye cevabım : Hala aynı fikirdeyim ww da hiçbir zaman " zaman " önemli değildir.. Sen merkez binasına indirgersen olayı tabi ki zaman önemli olur ama bahsettiğimiz konu o değil.. Bilmiyorum hiç ww kurulumuna girdin mi. Ben 3 defa girdim o işe ve o kadar boş zamanım kaldı ki hepsinde köyün dışında üretimleri bile fulleme zamanım oldu.. Hatta o kadar boş zaman kalmıştı ki seviye 10 kışla basıp içine 5k tokmak üretime atıp kışlayı tekrar M.B. den yıkmıştım..

Yine devam edeyim , Planlar aktif olduğunda bile 2.köyün atılması mecburi değil.. At Yarışı değl ki bu , plan çıktı huraaa seviye basalım.. Ağırdan alarak 2.köyü atmak daha mantıklı geliyor bana..

2.ye cevabım : mp5 te yapılan zaten geçici birşeydi.. İçerde fazla defansınız yok ve yolda 15-20 ordu arkasında da destekleriyle geliyor..
Bu durumda yapılacak 2 şey vardı ;
1. şuan yapılan hesabı tek köylü bırakmak.
2. köşkü hiç basmadan vatan sevgisini düşük bırakıp ilk saldırıda köyü almalarını sağlamak.. Arkadan gelen bütün saldırılarda birbirini kesicekti.. En son saldırının da arkasına orduyla beraber reis atılıp köy geri alınacaktı.
mp5 hesabının sahipleri saldırıları inceleyip en mantıklı olanın 1.seçenek olduğunu görmüşler demek ki ;)

En son yazdığına katılıyorum..
Bu server bize çok fazla tecrübe kazandırdı.. Sadece oyunculara değil aslında , Admin ve MH larda bilmedikleri kuralları ve verdikleri cezanın arkasında durabilmeyi öğrenmişlerdir..

yildizimsinsen
31-10-2011, 03:23
mp5 hesabının silinmesinden sonra forumdaki tüm yorumları sabırla okudum. Anlayamadığım bazı şeyler var.
Benim bildiğim kadarıyla bug, oyundaki sistemsel hatalara verilen isimdir.
Ama buradaki durum sistemsel bir hata değil, oyunun senaryosunun yanlışlığıdır. Nasılki bir oyuncunun son köyü 0 nüfusta kalıp haritadan silinemiyorsa, Sistemin mp5 hesabının ww dışındaki son köyünün yıkılmasını engellemesi gerekir.
Bu durumun bug olmadığı apaçık ortada. Çünkü tek köyle ww kurulamayacağı öngörülmüş ve oyun kurallarına entegre edilmiş, o zaman bunun tedbirinide almak zorundalar. tek köyle ww kurulmaz biz bu hesabı siliyoruz demek despotluktan başka birşey değildir. Ayrıca island'a yada mp5 hesabına bununla ilgili uyarı mesajı atılmış yada atılmamış olması birşey ifade etmezki. Bu olay sadece mp5 yada islandla alakalı değil serverdaki tüm oyuncularla alakalı bir durumdur. Ve herkese [x/y] koordinatındaki köyü sıfırlayan ceza alır gibi saçma sapan bir uyarı mesajı atmaları gerekirdi.
Çok ciddi bir yanlışlık yapıldığı ortada, ama ben sizler kadar karamsar değilim açıkcası. eğer doğru yerlere müracat edersek sonuç alabilir ve oyunu ww başlangıç noktasına çekebiliriz.
Bildiğim kadarıyla multihunterlerin ww hesaplarına ceza verme ve hesap silme yetkileri yok. Yani mp5 hesabı admin tarafından silinmiş olsa gerek. Adminde ben hata yaptım siz haklısınız demeyecektir. Maduriyetimizi admin üstü bi yere iletmemiz gerekir. Sitede veri koruma görevlisi ve gençlik koruma görevlisinin mail adresleri var birde firma yönetisinin telefon&fax numarası. Denemeye değer diye düşünüyorum.

Gençlik Koruma Yetkilisi:
Avukat Dr. Andreas Lober
Schulte Riesenkampff Rechtsanwaltsgesellschaft mbH
jugendschutz@traviangames.com

Veri Koruma Yetkilisi:
Robin Houben
privacy@traviangames.com

Firma Yöneticisi: Florian Bohn
Tel.:+49 89/32 49 15 938
Fax: +49 89/32 49 15 973

katılıyorum destekliyorum.. hesap silmekle değil usulüne uygun yollardan hakkımızı aramalıyız.. gündüz de değim gibi bug ile uyarı kavramlarını burada yanlış kullanmışlardır..
oyunun gereği,oyuncular tarafından bir köyün yıkılması bug değildir olamaz..
sistem tarafından tek köylü WW olması gerekçesiyle atılan yeni köy uyarı değil,bug dur.. bug değilse dediğiniz gibi herkese uyarı olması lazımdı.. birisi oyunun içinde olabilecek durum(bu dediği) diğeri oyunun normal gidişatında olmamış olmayacak birşey(uyarı denilen).. bence bunlar da göz önüne alınarak gerekli kişilere iletilmeli.. ama asla hesap silmeyin.. hesap silmek demek delilleri yoketmek demektir..

not:akıl vermek için değil junior üstadın yazısı daha fazla olsun,daha çok dikkat çekebilsin diye alıntı yatım bilerek..

yildizimsinsen
31-10-2011, 03:32
1.ye cevabım : Hala aynı fikirdeyim ww da hiçbir zaman " zaman " önemli değildir.. Sen merkez binasına indirgersen olayı tabi ki zaman önemli olur ama bahsettiğimiz konu o değil.. Bilmiyorum hiç ww kurulumuna girdin mi. Ben 3 defa girdim o işe ve o kadar boş zamanım kaldı ki hepsinde köyün dışında üretimleri bile fulleme zamanım oldu.. Hatta o kadar boş zaman kalmıştı ki seviye 10 kışla basıp içine 5k tokmak üretime atıp kışlayı tekrar M.B. den yıkmıştım...
5k tokmak mı? ben net hatırlıyorum WOW köyünden mancınıklarla gidip diğer wowun depo köylerinin ambar ve depolarını yıktığını.. bilmeyenler de öğrenmiş oldu şimdi yazınca :D

uNeVeN
31-10-2011, 03:39
5k tokmak mı? ben net hatırlıyorum WOW köyünden mancınıklarla gidip diğer wowun depo köylerinin ambar ve depolarını yıktığını.. bilmeyenler de öğrenmiş oldu şimdi yazınca :D

O ww köyü faztazi olduğu için ordan örnek vermedim :) 100 lediğimiz ww da 5k tokmak vardı.. Tahıl akışı olmadığı zaman yakındaki köyleri yağmalıyordum :)

10k balta 5k toyton 2k mancınık basmıştım ordan :D

junior
31-10-2011, 03:40

Artırıyorum... :)
2 yıl önce s12de (tılsımsız son server) oynayanlar hatırlar.
wow köyünden çıkan 56k balta 15k toyton 8k manco 1 reisle turnuva yeri20de serverda cirit atıyordum :D Wow köyünden başka bir wow köyünü reislemeye giderken server resetlenmişti :S

kriminal
31-10-2011, 03:42
buraya örnek bir yazı yazın da mail adreslerine gönderelim ...ingilizcmiz pek güçlü değil

spartacus
31-10-2011, 03:43
1.ye cevabım : Hala aynı fikirdeyim ww da hiçbir zaman " zaman " önemli değildir.. Sen merkez binasına indirgersen olayı tabi ki zaman önemli olur ama bahsettiğimiz konu o değil.. Bilmiyorum hiç ww kurulumuna girdin mi. Ben 3 defa girdim o işe ve o kadar boş zamanım kaldı ki hepsinde köyün dışında üretimleri bile fulleme zamanım oldu.. Hatta o kadar boş zaman kalmıştı ki seviye 10 kışla basıp içine 5k tokmak üretime atıp kışlayı tekrar M.B. den yıkmıştım..

Yine devam edeyim , Planlar aktif olduğunda bile 2.köyün atılması mecburi değil.. At Yarışı değl ki bu , plan çıktı huraaa seviye basalım.. Ağırdan alarak 2.köyü atmak daha mantıklı geliyor bana..

2.ye cevabım : mp5 te yapılan zaten geçici birşeydi.. İçerde fazla defansınız yok ve yolda 15-20 ordu arkasında da destekleriyle geliyor..
2. köşkü hiç basmadan vatan sevgisini düşük bırakıp ilk saldırıda köyü almalarını sağlamak.. Arkadan gelen bütün saldırılarda birbirini kesicekti.. En son saldırının da arkasına orduyla beraber reis atılıp köy geri alınacaktı.
mp5 hesabının sahipleri saldırıları inceleyip en mantıklı olanın 1.seçenek olduğunu görmüşler demek ki ;)

Bu server bize çok fazla tecrübe kazandırdı.. Sadece oyunculara değil aslında , Admin ve MH larda bilmedikleri kuralları ve verdikleri cezanın arkasında durabilmeyi öğrenmişlerdir..

ww köy yönetmedim ama tem vasıtasıyla az cok baktım. ancak köy içinde aktif olarak bişey yapmadım. yani sizin kadar tecrübeli değilim bu noktada size katılıyoum.

1.) ilk noktada dediğim gibi zaman plan cıkana kadar sıkıntı yaratmıcaksa o zaman dediğiniz mantklıdır. sonuna kadar katılıyorum. ancak yaratıaksa o zaman katılmıyorum. cünkü biz köy atıp planı alıp ww basana kadar diğerleri seviye basacaktır. ama zaman bu noktada önemlidir. ancak plan cıkana kadar köy atılıp plan rahatlıkla alınacaksa o zaman ok derim. bu noktada katılıyorum.

2.) dediğiniz iki madde de tercih meselesidir. ilk olanı tercih etmek daha mantıklı katılıyrum. ancak dediğim gibi tr serverlarında olan durumlar burda gerceklesmediği için sonuc hsran oldu.

herneyse bu trtısma ve bilgi aalıs verişi (kendi acımdan bilgi öğrenmek oldu :) ) için tesekkür ederim. sonuc olarak burda bir sonuca varılamaz. adli boyuta tasınsa sonuc eren alınmaz. nasıl cözüm bulucak bilmiyorum ancak sahsi fikrim bir sonuca varamayacagımızdır.

uNeVeN
31-10-2011, 03:51
ww köy yönetmedim ama tem vasıtasıyla az cok baktım. ancak köy içinde aktif olarak bişey yapmadım. yani sizin kadar tecrübeli değilim bu noktada size katılıyoum.

1.) ilk noktada dediğim gibi zaman plan cıkana kadar sıkıntı yaratmıcaksa o zaman dediğiniz mantklıdır. sonuna kadar katılıyorum. ancak yaratıaksa o zaman katılmıyorum. cünkü biz köy atıp planı alıp ww basana kadar diğerleri seviye basacaktır. ama zaman bu noktada önemlidir. ancak plan cıkana kadar köy atılıp plan rahatlıkla alınacaksa o zaman ok derim. bu noktada katılıyorum.

2.) dediğiniz iki madde de tercih meselesidir. ilk olanı tercih etmek daha mantıklı katılıyrum. ancak dediğim gibi tr serverlarında olan durumlar burda gerceklesmediği için sonuc hsran oldu.

herneyse bu trtısma ve bilgi aalıs verişi (kendi acımdan bilgi öğrenmek oldu :) ) için tesekkür ederim. sonuc olarak burda bir sonuca varılamaz. adli boyuta tasınsa sonuc eren alınmaz. nasıl cözüm bulucak bilmiyorum ancak sahsi fikrim bir sonuca varamayacagımızdır.

WW da zaman önemli değildir dememin asıl sebebi aslında şu ; defansına yada elindeki ww ordularına güvenmeyen çğu birlik seviye basmaz.. Biri gider 60 olur sen hala 0 da beklersin.. Ama bakarsın ki oyun sonunda 0 de bekleyen server ı resetlemiş :D

Neyse dediğin gibi bu konu böyle uzar gider.. Strateji oyunu sonuçta çok çok farklı fikirler çıkıyor bazen.. İyi biliyorum diyen bile bilmediği şeyleri görüyor :)

Şu son yazdığın cümleye yine katılıyorum maalesef. Bu adamlar işin en püf noktasına kadar düşünmeseler böyle bir cezayı vermezler.. İstediğimiz kadar adli boyuta taşıyalım sonuç yine bizim aleyhimize çıkacaktır.
Haklımıyız ? Hemde sonuna kadar. Ama gerçekçi olmakta fayda var. ( inş. ben yanılırım )

kriminal
31-10-2011, 03:55

bana 2. şık daha hoş geldi ...birbirlerinin ordularını kırmaları güzel olurdu ruslarda travianı tam manasıyla öğrenmiş olurlardı bizde forumlarına raporları koyup eğlenirdik :D

junior
31-10-2011, 04:01
Şu son yazdığın cümleye yine katılıyorum maalesef. Bu adamlar işin en püf noktasına kadar düşünmeseler böyle bir cezayı vermezler.. İstediğimiz kadar adli boyuta taşıyalım sonuç yine bizim aleyhimize çıkacaktır.
Haklımıyız ? Hemde sonuna kadar. Ama gerçekçi olmakta fayda var. ( inş. ben yanılırım )

Yok be dostum, işin en püf noktasına kadar düşünüyor olsalardı böyle bir hata yapmazlardı zaten. mp5'in 2 köyünün haritadan silinmemesini sağlarlardı. Adminin anlık olarak verdiği bir karardı bence.

uNeVeN
31-10-2011, 04:15
Yok be dostum, işin en püf noktasına kadar düşünüyor olsalardı böyle bir hata yapmazlardı zaten. mp5'in 2 köyünün haritadan silinmemesini sağlarlardı. Adminin anlık olarak verdiği bir karardı bence.

O zaman püf noktası kelimesini şöyle düzelteyim o zaman :) Bu işi bir şekilde kılıfına uydururlar :)

Olması gerekende aslında dediğin gibi.. WW köyü yokmuş gibi sayılıp , verilen köy sıfırlansada haritadan yok olmaması gerekiyordu..

spartacus
31-10-2011, 04:26
WW da zaman önemli değildir dememin asıl sebebi aslında şu ; defansına yada elindeki ww ordularına güvenmeyen çğu birlik seviye basmaz.. Biri gider 60 olur sen hala 0 da beklersin.. Ama bakarsın ki oyun sonunda 0 de bekleyen server ı resetlemiş :D

Neyse dediğin gibi bu konu böyle uzar gider.. Strateji oyunu sonuçta çok çok farklı fikirler çıkıyor bazen.. İyi biliyorum diyen bile bilmediği şeyleri görüyor :)

dediğim gibi adli boyuta tasınırsa sonuc alınmaz. zaten bilgisayar teknolojisi bu. yani dava uzun sürer ww döneminin basına geciş olmaz. en fazla hak aranır verilen paralar istenebilir. o da kanıt vs derken iş baya baya uzar. kusura bakmasında kimsede bu strese girmek istemez ben dahil.

en mantıklısı oyun içinden admin vs ile cözüme ulasılmalı aksi halde sonuc beklemek manasız bana göre.

kriminale katılıyorum keske ikincisini secseydik. ruslara travian oyununun inceliklerini öğretirdik:) ama o anda kim olsa ilkini secerdi:) bu da acık bi gercektir.

junior
31-10-2011, 04:52
O zaman püf noktası kelimesini şöyle düzelteyim o zaman http://forum.travian.com.tr/images/smilies/smile.png Bu işi bir şekilde kılıfına uydururlar http://forum.travian.com.tr/images/smilies/smile.png

Olması gerekende aslında dediğin gibi.. WW köyü yokmuş gibi sayılıp , verilen köy sıfırlansada haritadan yok olmaması gerekiyordu..

İşte bu noktada bize düşen görev, konuyu onların kılıf uyduramayacakları bir platforma taşımak olacaktır ;) Biz bunu yaparmıyız, bence yapmayız...

Bizden tahıl istenir atmayız.
Destek istenir atmayız.
Yardım istenir, yapmayız.
Birine Saldırı istenir bakarız ateş kes denir adamın a.q'rız.. :)
İmkansızı ister, mükemmeli yaparız, bir daha yap deseler donar kalırız.
Kavgada, gürültüde kimseye pabuç bırakmayız.
Faydalı bişey oldumu kaçarız boş işlerde hemen toplanırız. (şuan olduğu gibi :))
Atasına baksan adamoğlu ADAM, torununa baksan AVAM. Böyle Garip bir toplumuz vesselam.

NOT:
Ruskin
'Düşünce mabedine avam giremez'
der ve sorar:
'Avam kim? '
Cevap da sorunun kendisi kadar sadedir:
"Duymayan"

uNeVeN
31-10-2011, 05:04
İşte bu noktada bize düşen görev, konuyu onların kılıf uyduramayacakları bir platforma taşımak olacaktır ;) Biz bunu yaparmıyız, bence yapmayız...

Destek istenir atmayız.
Faydalı bişey oldumu kaçarız boş işlerde hemen toplanırız. (şuan olduğu gibi :))
Atasına baksan adamoğlu ADAM, torununa baksan AVAM. Böyle Garip bir toplumuz vesselam.

NOT:
Ruskin
der ve sorar:
'Avam kim? '
"Duymayan"

Güzel özetlemişsin valla :D

+ 61

DehSet
31-10-2011, 08:26
Bak şimdi şöyle birşey söyleyeyim sana..
AZ çok benimle bu oyunu oynayanlar bilir.. Ne olursa olsun zevkle oynarım bu oyunu , kendi köyüme bakmam çıkar 20 arkadaşımın köyüne kendi hesabımı riske eder bakarım.. Ama bundan 1.5 ay önce bu oyundan soğudum ve hesabımı siliyordum..
Sırf 1 kişinin hatrına hesap silmeyip oyuna devam ettim. Birlikten çıktım.
Vee ben o günden beri Türklerin WW kuramayacağını biliyorum (+- nin içinde değilim orayı bilmem)
Nedenini açıklama gereği hissetmiyorum çünkü birlik içinde yaşanılanlar orda kalır dışarıya çıkmasının bir manası yok..

Sen WW kurmak istiyor olabilrsin , gider bu gece WW u alırsan tabi ki desteklemek zorundayız ama almasan daha iyi olur..
Neden dersen +- de zten br ww umuz var.
Elimizdeki orduları saçma sapan bir ww köyünü alıcaz die çakmak mantıksız.
O Ordularla gidip rusların ww ordularını patlatırız , ilerde +- deki ww a gelecek saldırıları engelleriz..

Kısacası sen güvenip gelmişsin evet ama ++ bölgesi WW un silinmesinden sonra mantalite olarak bitmiştir..

Serkan Biz seninle Şahsen tanışmıyoruz ama ben seni 1 senedir biliyorum.++ Bölgesinde wow alınırsa senin bakacağını düşünüyordum hatta sen birlikten cıkınca 4-5 kişi bayrı bir yerde durunca sizin birlikten bir arkadaşada sormuştum serkan neden birlikten cıktı taktik gereğimi wowa hazırlık evrelerinden birimi diye sormuştum hatta. ben wow alma meraklısı değilim kaldıki wowdan hiç anlamam :D ömrümde wowa bakmışlığını bırak wow köyü resminide tracian reklamlarından gördüm. o wowu alalım ben bakarım düşüncesinde hiç olmadım benim tek amacım ++ daki dinamikleri ateşlemek idi . Dün bu kadar wowu alma merakım nerden geliyor diye sorarsanız işte size ndeni
http://t1.travian.com/berichte.php?id=136734401

Bu kadarcık asker vardı içerde bunu biliyorduk ve asker çakmadan alabilirdik onun iÇin bu kadar üstüne düştük. Artık bu kadar aciz yakalayamayız bunları ve biliyorsunuzki bu wow hesabı galya hesabında bunu cermen hesabına aktarırlarsa işimiz biraz daha zorlaşacak.. Gercekten cok büyük fırsat kaçmıştır dün gece .

arcmrt21
31-10-2011, 08:39
Artırıyorum... :)
2 yıl önce s12de (tılsımsız son server) oynayanlar hatırlar.
wow köyünden çıkan 56k balta 15k toyton 8k manco 1 reisle turnuva yeri20de serverda cirit atıyordum :D Wow köyünden başka bir wow köyünü reislemeye giderken server resetlenmişti :S

ah kih koh koh koh:D Abi yeminle varya o orduyu hala unutamıyom yaf:D

Yaf o server de herkeste birşey kalmıştı neyse ama benim toytat ordum da kalmıştı delihaşim de ona yanıyorum ben 58k toytat vardı bende... Sen wow reisleyecez deyince ordu basmıştım yardımı dokunur diye...

Ayrıca senin o reisin ana tarafı natardı ondan dolayı ona başka bir natar almak düşerdi de izin vermediler:D

arcmrt21
31-10-2011, 08:40
Güzel özetlemişsin valla :D

+ 61

Güzel özetler koray abi ;)))

Ayrıca yaf rus mus ayarlıyormuşunuz artık bana da bir iki tane ayarlayın ama oyunda değilim msnye getirin size zahmet :p

İyi oyunlar geçmiş olsun herkese...

black1965
31-10-2011, 10:27

Destek istenir atmayız.

NOT:
Ruskin
der ve sorar:
'Avam kim? '
"Duymayan"

Oyun başında multihunter ın tüm Türk oyunculara yaptığı eziyetleri unutmuş değiliz. Oyuncunun nickine kadar karışan multihunterlar her nedense rus ve alman oyunculara bu konuda açıkca iltimas geçmişler hakaret içeren köy ve oyuncu isimlerini görmezden gelmişlerdir. Bu gelinen son durumda da keyfi davrandıkları çok ama çok açıktır. Bu ne bir bug ne bir sistem hatasıdır. Oyunun kurgusunda yapılan ve baştan öngörülemeyen bir durumun ortaya çıkardığı bir sonuçtur. Bu durumu kullanan bir oyuncunun diskalifiye edilmesi travian games şirketinin değil, com serverında 2 yöneticinin kendi kararlarıdır ve bu oyun her ne kadar com serverında oynansa da uluslararası bir turnuvada tek yetkili şirketin merkezidir. bu yüzden hakkımızı orada aramalıyız.

işte bu noktada yapılması gerekenler:
1- Tüm birliklerde oyunculara email atacakları ingilizce metin dağıtılıp multihunter ve adminler mesaj ve mail bombardımanına acilen başlanmalı
2- Kimse hesap silmemeli ancak birkaç hesap dışında tüm oyuncular altın alımını durdurarak kalan 1 ayda yaklaşık 50-60 bin Tl lik gelir kaybından sorumlu olduklarını ortaya koymalıyız. Silinen her hesapla elimizdeki delilleri kaybedeceğimizi tekrar hatırlatmak istiyorum.
3- Silinen WOW köyünün her nedense NAİL birliği dibine çıkarılmasının hesabı sorulmalı. Oyun başında black65 olarak bu birlikle defalarca savaştım. Adamlar20-30 kişilik ve oyunu da çok iyi bilmeyen kişiler olmalarına rağmen hernasılsa kısa sürede hem defans hem de saldırı basabildiler. Mesela adamın asker köyü reislendi ve geri aldıktan tam 7 gün sonra 18k lık imparatoris 20klık emperyan basabilmişti aynı köyden. Yine de bu birliği yok etmek hiçde zor değil.
4- Nail birliği alman - rus karışıktır. Bu birlikten başlayarak düzenli bir şekilde bir çok rus birliğini haritadan silebiliriz. bu güç bizde var ancak çok iyi oganize olmalıyız.
5- +- de bir WOW köyümüz var. Tüm Türkler var gücümüzle oraya destek olmalıyız. Ve özellikle bu WOW köyüne 20 saatten yakın Tüm Rus birliklerini organize bir şekilde temizlemeliyiz. http://t1.travian.com/allianz.php?aid=140 bu birlik acilen ciddibir organizasyonla silinmeli ve WOW a yakın tüm köyleri reislenmeli.
6- Koray'ın dediği gibi bunları yapabilirmiyiz. Bugüne kadar bunu söyleyenler de dahil, Tüm Türkler bireysel oynadık. Zamanında yapılmayan müdahaleler yüzünden çok fazla arkadaşımızın yıkılmasına hesap kapatmasına neden olduk. Şahsım adına ben 3 defa yıkılmama rağmen mücadelemi sürdürdüm, oyunu bırakan bir çok hesabı gerektiğinde satın alıp arkadaşlarımı davet ederek en az 10 hesabın kapanmasını engelledim. Şu an oynadığım denizci hesabında 15 köy 500. sıradayken gelen saldırılara destek bulamadığımdan ve tek köye düşmeme rağmen daha sonra destek olan 10 kişi sayesinde önce toparlanıp, sonrada köylerimi tek tek geri alarak, köylerimi alanlara aman dilettirerek bugün yine güçlü bir hesap olmasını sağladım. Sonuç olarak eğer istersek yaparız. Birlikte olursak yapamayacağımız şey yok.

Gün kimsenin kimseye darılması, gücenmesi zamanı değil. Gün kimsenin bireysel düşünmesi zamanı değil. Bu oyunu hakkıyla oynadığımızı ve her türlü haksızlığa rağmen asla pes etmeyeceğimizi gösterme, bu server a damgamızı vurma günüdür.

Herkese keyifli oyunlar diliyorum.
Fahir

meres
31-10-2011, 11:52
bizim foruma yabancılar giriyor mu su an?
Çunku burada strateji yapmakta bizim açimizdan zarar olacaktır ama 2 hesap tek koylu bırakılmaya musait siz anladınız bu hesapları bence bgnden itibaren uygulanması gerek.

R00t
31-10-2011, 12:05
multihunter den yeni bir mesaj var.

diyorki, biz size yeni bir köy verdik. yoktan var ettik. bunu kim yapabilir. biz yaptık. bunun uyarı olduğunu anlamanız lazımdı. biz siizn wowunuzu silmeden önce travian genel müdürlüğü ile görüştük. wowun silinmesini onlar istedi.

türkiye kuralları ve .com kuralları farklı olabilir. bunu aklınızda tutmanız gerekiyordu diyor.

DehSet
31-10-2011, 12:05
Koray Oyundan bana dönermisin?

R00t
31-10-2011, 12:08
orjinal metindir..

Greetings,

They were given a warning when we made an extra village to unlock the WW village. What do you think, a new village spawned in your account randomly? Who else can make a new village out of nothing? Administrator of course, no one else.

The administrator didn't do this on his own. Travian Headquarters were consulted before deleting your account.

And you have to bear in mind that .tr rules and gameplay is different than .com.

Regards,

Prda90
Travian Team

you think you are right? but in Turkish servers we did a lot of times this tactic, and nobody said us you can not do this. so we would take the WW to another account later. so who is guilty now? 250-300 Turkish players were supporting this WW, what will they do now? did you think this? and before deleting account, you didn't warn the player.

Greetings,

§4 Program errors
Program errors (also called bugs) may not be used to one's benefit. Abuse can lead to a punishment of the account.

(http://www.travian.com/index.php#spielregeln)

Regards,

Prda90
Travian Team

which rule? we didn't find a rule that was defied by mp5. please say us which rule it is and where it is written. you did'nt say anything before deleting the account.

Greetings,

It got deleted because it defied the rules.

Regards,

Prda90
Travian Team

where is the my wow willagE?

where is the mp5 player ?

black1965
31-10-2011, 12:16
orjinal metindir..

Greetings,

They were given a warning when we made an extra village to unlock the WW village. What do you think, a new village spawned in your account randomly? Who else can make a new village out of nothing? Administrator of course, no one else.

The administrator didn't do this on his own. Travian Headquarters were consulted before deleting your account.

And you have to bear in mind that .tr rules and gameplay is different than .com.

Regards,

Prda90
Travian Team

you think you are right? but in Turkish servers we did a lot of times this tactic, and nobody said us you can not do this. so we would take the WW to another account later. so who is guilty now? 250-300 Turkish players were supporting this WW, what will they do now? did you think this? and before deleting account, you didn't warn the player.

Greetings,

§4 Program errors
Program errors (also called bugs) may not be used to one's benefit. Abuse can lead to a punishment of the account.

(http://www.travian.com/index.php#spielregeln)

Regards,

Prda90
Travian Team

which rule? we didn't find a rule that was defied by mp5. please say us which rule it is and where it is written. you did'nt say anything before deleting the account.

Greetings,

It got deleted because it defied the rules.

Regards,

Prda90
Travian Team

where is the my wow willagE?

where is the mp5 player ?

bu bir program hatası değil, oyunun kurgu hatasıdır. oyunda bir bug sonucu kimse avantaj sağlamaya çalışmamış, oyunun stratejisinden faydalanmıştır. Nasılki festival yapıp reisleri güçlendirmek strateji ise bu da bir stratejidir ve kimseye kazık atılmaya çalışılmamıştır.

Ayrıca yazılı olmayan hiç bir uyarı hukuken siz bunu uyarı olarak anlamanız gerekirdi denerek uyarı gibi kabul ettirilemez. Bizim Prda90 ile falan değil, direk merkezle irtibata geçmemiz gerekiyor.

Gerekirse oyundan da herkes tek tek rus oyuncuları bulup onlarla ilgili çeşitli şikayetlerde bulunarak MH leri gerçek işlerini yapmaya yöneltebiliriz:cool:. Oyunda bir çok rus profilde ve köy isimlerinde kril alfabesi kullanıyorlar. bu açıkca yasak. Bizimde tüm hesaplarımızda ingilizce dışında bulunan profil yazılarını kaldırmamız gerekiyor.

lancelot!
31-10-2011, 12:26
http://t1.travian.com/spieler.php?uid=6870

Wow alan 6 koylu rus oyuncusunun yan koyunu sıfırlatıp yan koy atar atmaz sıfırlama işlemine girisecek yakın oyuncular varsa wow u tek basına bırakılırsa yapılacak muameleyi gormek isterdim...Denemek isteyen yakın oyunculara duyurulur :)

ardesen_1907
31-10-2011, 12:37
Ya bu M.h bir hikaye uydurmuş kendi de inanıyor o olayların hepsi 2 saat içinde gelişti o arada almanya merkezi aramışta izin almışta onların onayı ile silmiş.. Bu kadar kolay aranıp bir şeyler hal oluyorsa 2 gündür forumda admin admin diye yırtınıyoruz ömer ada bey nerde oda 2 saat içinde ulaşır açıklama yapabilirdi yani anlaycağın birşeyleri kılıfına uyduryorlar...

Şu M.H'a ingilizcesi iyi olan bir yazsın: aynı şekilkde biz wow alan 3 kişinin yan köylerine yıkacaz sonradan sistemin attgınıda yıkacaz yine bu olaya bug deyip o wow du silebilceklermi + + daki oyucuların yan köyleri rahatca silebilecek güçleride fazlası ile vardır.. Bu beyinsizlere ne kadar yazarsan yaz bu kişiler türklere nasıl zarar verebilrim düşüncesinde idiler fırsatını buldular ve hemen gümm Bu gavurlara hak hukuk mus vicadanmış ne yazarsan yaz EŞEĞE ALTIN SEMER VURSALAR EŞŞEK YİNE EŞŞEKTİR

dottore_
31-10-2011, 12:38
Arkadaşlar hesap silinecekse hep beraber hesap silip gidelim yok silinmicekse oturup

bi strateji belirleyelim ne yapabiliriz nasıl haraket edeceksek ona göre haraket edelim nail

birliğinden tılsım alınır sorun değil tılsım bizim dibimizdeydi ve alack güçteydik beklemede kalalım

dedik ama böyle beklemenin kimseye bi getirisi yok

hesap silineceksede tek tek silmenin bi anlamıda yok en azından bu konuda ortak bi karar

alalım ve ona göre haraket edelim sabahtan beri hesap silecek arkadaşlarımızı engellemeye

çalışıyoruz ama işin ilginç tarafı bizde hesap silme derdindeyiz

en kötüsü bu belirsizlik olayını hala atlatamamış olmamızdır

benim isteğim +/+ da söz sahibi olan hesapların bi araya gelip olayı enine boyuna tartışması

ve alınacak karar ne olursa olsun sonuna kadar arkasında durmamız ama herkez ne olursa olsun

alınacak kararın arkasında kalsın

yok ben hesap silmem veya yok ben hesap silicem değilde çoğunluk ne diyosa onu yapalım

MaHSeN

endi
31-10-2011, 12:47

Wow alan 6 koylu rus oyuncusunun yan koyunu sıfırlatıp yan koy atar atmaz sıfırlama işlemine girisecek yakın oyuncular varsa wow u tek basına bırakılırsa yapılacak muameleyi gormek isterdim...Denemek isteyen yakın oyunculara duyurulur :)

Beyler bayanlar hala anlaşılmayan birşeymi var mesele wow sahibinin tek köylü bırakılması meselesi değil wow sahibinin wow u reislenme aşamasındayken bilerek ve isteyerek tek köylü bırakılması yani böyle bir açıktan faydalanılması evet bu oyunun bir açığı ve bencede haksızlığa uğradık eğer böyle bir açıktan yararlanmanın sonu buysa yan köyden 3 reis çıkaranında sonu bu olmalı ben oynadığım hiçbir server da uyarısız ikazsız böylesine bir ceza verildiğini görmedim duymadım eğer rus elemanı tek köy bırakırsak birşey olacağını sanmam zaten planlar ortada yok planlar çıkmış olsa ve tek köylü kalınca uzun süre köy atıp plan almasa seviye basmayacağına kanaat getirilip wow silinip başka yerde sıfırdan çıkar gibime geliyor oyun yönetimi yaptığı hatanın farkında ama avrupai israil benzeri bir tavırla kıvırma derdinde :)

lancelot!
31-10-2011, 12:55
Beyler bayanlar hala anlaşılmayan birşeymi var mesele wow sahibinin tek köylü bırakılması meselesi değil wow sahibinin wow u reislenme aşamasındayken bilerek ve isteyerek tek köylü bırakılması yani böyle bir açıktan faydalanılması evet bu oyunun bir açığı ve bencede haksızlığa uğradık eğer böyle bir açıktan yararlanmanın sonu buysa yan köyden 3 reis çıkaranında sonu bu olmalı ben oynadığım hiçbir server da uyarısız ikazsız böylesine bir ceza verildiğini görmedim duymadım eğer rus elemanı tek köy bırakırsak birşey olacağını sanmam zaten planlar ortada yok planlar çıkmış olsa ve tek köylü kalınca uzun süre köy atıp plan almasa seviye basmayacağına kanaat getirilip wow silinip başka yerde sıfırdan çıkar gibime geliyor oyun yönetimi yaptığı hatanın farkında ama avrupai israil benzeri bir tavırla kıvırma derdinde :)

Anlasılmayan bişiy yok elbette bu bir fikirdi sadece gercek tutumu gormek adına niyetler çercevesinde

Diana
31-10-2011, 12:59
Meraba Arkadaşlar;

Konu ile ilgili TR Oyun yöneticileri ile iletişime geçtik Onlarda Almanya ile iletişimdeler. Şikayetlerimizi bildirmiş durumdalar. Henüz net bir geri dönüş elime geçmemiştir.

Konu hakkında ayrıca admin@travian.com (admin@travian.com) adresine mail atarak sizlerde şikayette buluna bilirsiniz. İnanıyorum ki yoğun bir mail yağmuruna tutulduklarında geri dönüşleri hızlanacak ve olayın ciddiyeti artacaktır.

Bunu 2x'teki birliğinizden ally mesaj olarak geçinirseniz sevinirim.

Bu konuda sonuna kadar arkanızdayız arkadaşlar.

Saygılarımla.

Travian Forum Türkiye Süper Moderatörü

Diana...

R00t
31-10-2011, 13:00
işte bu ya. işte gerçekten tebrik edilecek bir açıklama.

not: birisi almanca bir metin hazırlasın. haklılığımızı anlatacak. onu yollayalım ehrkes.

nasuhalgul
31-10-2011, 13:07
WOW köyü niye cermen olmalı diye bir soru soracam herkes sırasımı diye tepki gösterecek:D:DD:
en iyisi ben bu soruyu başka zaman sorayım:D

hakan_52
31-10-2011, 13:08
ARKADAŞLAR
Tahıl sorunu had safhada.Şu ruscuklar gelene kadar şu wow umuzda asker ölmesin.gelmelerine yaklaşık 20 saat kaldı.Onlara çok güzel karşılama yapacagız.
Depo seviyeleri malumunuzdur.ama bütün sorunları önümüzdeki 24 saat içerisinde halletmiş olacagız.
Tahıl durumunun vehanetini şu sözlerle açıklayabilirim.depo full çekse 30sn yetmiyor.ve çıg gibi destek geliyor.şuan gelen destek sayısı 3000.
tahıl yollayacagınız koordinat : [x|y]236/-213[/x|y]

R00t
31-10-2011, 13:14
ARKADAŞLAR
Tahıl sorunu had safhada.Şu ruscuklar gelene kadar şu wow umuzda asker ölmesin.gelmelerine yaklaşık 20 saat kaldı.Onlara çok güzel karşılama yapacagız.
Depo seviyeleri malumunuzdur.ama bütün sorunları önümüzdeki 24 saat içerisinde halletmiş olacagız.
Tahıl durumunun vehanetini şu sözlerle açıklayabilirim.depo full çekse 30sn yetmiyor.ve çıg gibi destek geliyor.şuan gelen destek sayısı 3000.
tahıl yollayacagınız koordinat : [x|y]236/-213[/x|y]

wallaha tahıl olsa canınız sağolsun. hepsi sıfırda. yan köylere kadar hatta multi köylere kadar sıfırda :) o desteklerden 5 tanesi bana ait zaten daha varmadılar. varırlarsa yenisini basıp yollayacağız. ama tahılı ordan halletmeniz lazım şu aamada. veya bizlerin askerlerini çakması lazım. umarım tahılsızlıktan ölmezler. bu arada rusları gözümüzde büyütmememiz gerekiyor. çok ahım şahım büyük orduları olduğunu zannetmiyorum. ne var bizdede var 100k lık ordu. onlardada var.

endi
31-10-2011, 13:21
Anlasılmayan bişiy yok elbette bu bir fikirdi sadece gercek tutumu gormek adına niyetler çercevesinde

Oyun içinde artık bu saatten sonra wow un eski yerinde çıkıp bize verilmesi yada oyunun wow çıkmadan öncesine dönüp wow sürecinin tekrar başlaması gibi bir durum bence uzak ihtimal ancaakk....mahkemelerin eskiden kimsenin bulaşmaya cesaret edemediği bankalar aleyhinde kararlar alıp duruma göre müşterilere para iadesi yaptırabildiği bir devirdeyiz oyunun böyle devam etmesi travianın bu durumdan paçayı sıyıracağı anlamına gelmez ben şahsım adına şu 6-7 aydaki tutarsızlıklardan ve bu son olaylardan sonra bu oyuna elimi sürmem demiyorum ama asla ve asla altına para vermem bu zamana kadar harcadığım emeği harcamam bu kadarda ciddiye almam sen kendi liginde şampiyon ol gel şampiyonlar ligine eee dk.1 formalardaki isimlerde türkçe karakter olamamaz yapma yaaa,sonra neymiş efendim bizde ofsayt var sıralı 6 saldırıdan sonrası yassak yok bizde öyle şey her gol nizami :) şimdide sonraki maçtada sarı kart görüp çift sarıdan ceza alıcak wow u reislenecek oyuncuya bilerek kart gördürdük köyünü yıktık diye diskalifiye...biz bunu hep yapıyoruz...kurallar orda farklı burda farklı demekki.keyfiniz bilir sanki oynamaya oyun yok :)

trav76
31-10-2011, 13:37
http://clip2net.com/s/1htwK 200/250 :)

R00t
31-10-2011, 13:39
http://clip2net.com/s/1htwK 200/250 :)

lol :) your wow village, TURK Wow willage. and get out of the way! m.k.

DehSet
31-10-2011, 13:46
Oyun içinde artık bu saatten sonra wow un eski yerinde çıkıp bize verilmesi yada oyunun wow çıkmadan öncesine dönüp wow sürecinin tekrar başlaması gibi bir durum bence uzak ihtimal ancaakk....mahkemelerin eskiden kimsenin bulaşmaya cesaret edemediği bankalar aleyhinde kararlar alıp duruma göre müşterilere para iadesi yaptırabildiği bir devirdeyiz oyunun böyle devam etmesi travianın bu durumdan paçayı sıyıracağı anlamına gelmez ben şahsım adına şu 6-7 aydaki tutarsızlıklardan ve bu son olaylardan sonra bu oyuna elimi sürmem demiyorum ama asla ve asla altına para vermem bu zamana kadar harcadığım emeği harcamam bu kadarda ciddiye almam sen kendi liginde şampiyon ol gel şampiyonlar ligine eee dk.1 formalardaki isimlerde türkçe karakter olamamaz yapma yaaa,sonra neymiş efendim bizde ofsayt var sıralı 6 saldırıdan sonrası yassak yok bizde öyle şey her gol nizami :) şimdide sonraki maçtada sarı kart görüp çift sarıdan ceza alıcak wow u reislenecek oyuncuya bilerek kart gördürdük köyünü yıktık diye diskalifiye...biz bunu hep yapıyoruz...kurallar orda farklı burda farklı demekki.keyfiniz bilir sanki oynamaya oyun yok :)

Güzel yorum :D

gırbeygir
31-10-2011, 13:56
arkadaşlar bencede biran evvel karar verelim kendi köylerimizi siliyoruz yoksa ruslarımı siliyoruz birşeyler söyleyinde öyle oynayalım veya bırakalım

DehSet
31-10-2011, 14:01
arkadaşlar bencede biran evvel karar verelim kendi köylerimizi siliyoruz yoksa ruslarımı siliyoruz birşeyler söyleyinde öyle oynayalım veya bırakalım

Akşamı bekle dostum, yönetim sanırım bu akşam sonuna kadar müddet vermişti gerekli bir acıklama yapılacaktır bugün son gün sanırım

nasuhalgul
31-10-2011, 14:06

hesap silmekten vazgeçildi. sadece izlenecek yol ile ilgil karar alınacak. her durumda wowu desteklemeye devam edecez...

Achilles
31-10-2011, 14:11
http://t1.travian.com/karte.php?d=120751&c=d1

Bu köyün nufüsü neden bu kadar hızlı arttı? Çit seviyesi nasıl olduda %95 tamamlandı? Hiç düşündünüzmü:)

black1965
31-10-2011, 14:20
http://t1.travian.com/karte.php?d=120751&c=d1

Bu köyün nufüsü neden bu kadar hızlı arttı? Çit seviyesi nasıl olduda %95 tamamlandı? Hiç düşündünüzmü:)

Daha önce de yazdım NAİL birliği garip bir birlik, herşeyi hızlı yapıyorlar. Ayrıca köy onlara altın tepsi içinde sunuldu. Hiç yıpranmamış, hiç saldırı almamış, yıkılmamış tertemiz bir köyde acil depo ihtiyacı olmayınca sur basmışlardır. onu da hızlı!!! yapmışlardır...:confused:

DehSet
31-10-2011, 14:33
Daha önce de yazdım NAİL birliği garip bir birlik, herşeyi hızlı yapıyorlar. Ayrıca köy onlara altın tepsi içinde sunuldu. Hiç yıpranmamış, hiç saldırı almamış, yıkılmamış tertemiz bir köyde acil depo ihtiyacı olmayınca sur basmışlardır. onu da hızlı!!! yapmışlardır...:confused:

bugün son gün nasıl olsa ne yaparlarsa yapsınlar, karara göre hareket edeceğimiz için fazlada umursamıyorum neyi nasıl yaptıklarını

Achilles
31-10-2011, 14:43

Biz bu oyunu bilmiyoruz kesin:) 112 nufüs basılmış bunun hepsi çitten gelmicene göre farklı işlemler yapılmış. Büyük hammadde deposu basılmış. Ne hızlı birlikmiş:) belki wowa seviye bile bastılar biz göremiyoz:confused:

black1965
31-10-2011, 14:45
bugün son gün nasıl olsa ne yaparlarsa yapsınlar, karara göre hareket edeceğimiz için fazlada umursamıyorum neyi nasıl yaptıklarını

Nail birliğini yıkmadan silen bugüne kadar yapılanları sadece kabul etmiş, sineye çekmiş olur. Gerekirse bizde onların anladığı dilden cevap verip, oyunu onlara da oynanamaz hale getirmeliyiz. Maillerle merkezi, mesajlarla da MH leri çökertebiliriz. Binlerce kişinin emeğini hiçe saymak ne demekmiş görsünler. Çok basit bir şey, hergün her Türk oyuncusu 10 rusu MH ye şikayet etse görürler günlerini.

gırbeygir
31-10-2011, 14:50
Nail birliğini yıkmadan silen bugüne kadar yapılanları sadece kabul etmiş, sineye çekmiş olur. Gerekirse bizde onların anladığı dilden cevap verip, oyunu onlara da oynanamaz hale getirmeliyiz. Maillerle merkezi, mesajlarla da MH leri çökertebiliriz. Binlerce kişinin emeğini hiçe saymak ne demekmiş görsünler. Çok basit bir şey, hergün her Türk oyuncusu 10 rusu MH ye şikayet etse görürler günlerini.

hocam o zamanda baktılar olmuyor şikayet edenleri sudan sebeplerle kapatırlar ww olayında olduğu gibi

yildizimsinsen
31-10-2011, 14:55
WOW köyü niye cermen olmalı diye bir soru soracam herkes sırasımı diye tepki gösterecek:D:DD:
en iyisi ben bu soruyu başka zaman sorayım:D

cermen siperi saldırılarda roma suru ve galya çitine oranla daha dayanıklıymış.. yıkılması daha zormuş.. WW da da en önemli şey siperdir.. siper yıkılmadıkça korkmayacaksın :)

DehSet
31-10-2011, 14:58

Dostum biz kader birliği yaptık gibi birşey oldu oyunda biliyorsun. birlikte cok organizasyon yaptık benide artık az cok tanımışsındır, benim şuan elimde 270 k yaya 90 k atlı 15 k manco 15 k kocbaşı hazırda bekliyor naillerin wowuna salmak için ve 3 gündür girişim yapıyorum 3 gündür durduruyorlar. diyorum fevri hareket etmeyeyim biraz daha sabır biraz daha sabır bakalım nereye kadar sabır. Daha bizim bölge nail birliğini ancak tanımaya başladı :D biz onlarla akraba olduk nerdeyse her köye girip çıkmalarla...

DehSet
31-10-2011, 15:00
cermen siperi saldırılarda roma suru ve galya çitine oranla daha dayanıklıymış.. yıkılması daha zormuş.. WW da da en önemli şey siperdir.. siper yıkılmadıkça korkmayacaksın :)

Ekleyeyim ayrıca wowda cermen defansının bonusu diğerlerine göre daha yüksektir.

ardesen_1907
31-10-2011, 15:03

Kimi kime şikayet edecen bizim wow silinmeden önce wow gelen saldırılar NAiL birliği gelen orduların hespi catır çatır çatır çakılacaktı be oldu saldırıya 1 saat kala wow puff gitti. Ondan sonra hiç anlamsız bir şekilde wow Nail birliğine sunuldu resmen wow çıkartıyosunuz amenna ama neden diğer wow köylerı gbi listede yok adamlar gidyor alıyor lissteye gırıyor üstüne onlardan 1 2 gun önce alınan wowların nufsuları 250 lerde gecerken adamlar 300 kusuru nufusa cıkıyor demekı buna bırılerı el atmıs atanlarda M.H ve adminler diye düşünüyorum bu şerefsiz kişileri yine o şerfsiz kişilere şikayet edip mı sonuc alacaz bu bırlığe plan verilmesin ellem eder kullem ederler bu adamlara plan verırler...

Not: Bu yazım sana değil lütfen yanlış anlama senden alıntı yapmamın nedenı yazdıklarına birşeyler eklemk ıcındır...

nasuhalgul
31-10-2011, 15:03

Ekleyeyim ayrıca wowda cermen defansının bonusu diğerlerine göre daha yüksektir.

ama ben daha bişi sormadımki, müsait zamanda sorarım dedim :D:D:D

heracleian
31-10-2011, 15:10

Dikkat edin ceza yine size patlamasın. Olaylar biraz garip. Bugdan faydalanan sizsiniz ceza da yine size derlerse şaşırmam. Zaten buradan takip ettiğim kadarıyla oyun başından beri Türkleri hep en zayıf yerinden kurallardan vurmuşlar.

nasuhalgul
31-10-2011, 15:15
Dikkat edin ceza yine size patlamasın. Olaylar biraz garip. Bugdan faydalanan sizsiniz ceza da yine size derlerse şaşırmam. Zaten buradan takip ettiğim kadarıyla oyun başından beri Türkleri hep en zayıf yerinden kurallardan vurmuşlar.
böyle yaparsak sonuç ne olur diye multiye yazmıştım sabah, daha cevap gelmedi. gelirse paylaşırım...
yıldızımsın dehşet: kızmayın haa:D:D

Bir bilen
31-10-2011, 15:16
Meraba Arkadaşlar;

Konu ile ilgili TR Oyun yöneticileri ile iletişime geçtik Onlarda Almanya ile iletişimdeler. Şikayetlerimizi bildirmiş durumdalar. Henüz net bir geri dönüş elime geçmemiştir.

Konu hakkında ayrıca admin@travian.com (admin@travian.com) adresine mail atarak sizlerde şikayette buluna bilirsiniz. İnanıyorum ki yoğun bir mail yağmuruna tutulduklarında geri dönüşleri hızlanacak ve olayın ciddiyeti artacaktır.

Saygılarımla.

Diana...

Hala ortak bir şeyler yapamıyoruz..

Adres verilmiş ne güzel Yönetim olarak arkamızda olduğu da (Admin Hariç) bildirilmiş o da güzel..

Arkadaş koskoca Türk Ekibinde şu Travian Adminine yazılacak İngilizce metin hazırlayacak kimse çıkmadı..

lütfen birisi Doğru düzgün İngilizce bir metin hazırlayıp oyundan ally ve buradan mesaj ile herkese duyurulsa hep beraber mail yağmuruna tutsak olmaz mı..

acele bekliyoruz konunun hesabını soracak düzgün bir metin...
1- Hiç bir yerde yazılı kurala dayanmayan bir uygulamanın dayanağı nedir
2-neden hiç bir uyarı mesajı atılmadı
3- köyü sıfırlayan oyuncu değil de neden wow sahibi cezalandırıldı
4-wow köyü 200/250 deki nail birliği reisleyene kadar neden wow listesinde gösterilmedi kimden saklanıyordu...

nasuhalgul
31-10-2011, 15:20
Hala ortak bir şeyler yapamıyoruz..

Adres verilmiş ne güzel Yönetim olarak arkamızda olduğu da (Admin Hariç) bildirilmiş o da güzel..

Arkadaş koskoca Türk Ekibinde şu Travian Adminine yazılacak İngilizce metin hazırlayacak kimse çıkmadı..

lütfen birisi Doğru düzgün İngilizce bir metin hazırlayıp oyundan ally ve buradan mesaj ile herkese duyurulsa hep beraber mail yağmuruna tutsak olmaz mı..

acele bekliyoruz konunun hesabını soracak düzgün bir metin...
1- Hiç bir yerde yazılı kurala dayanmayan bir uygulamanın dayanağı nedir
2-neden hiç bir uyarı mesajı atılmadı
3- köyü sıfırlayan oyuncu değil de neden wow sahibi cezalandırıldı
4-wow köyü 200/250 deki nail birliği reisleyene kadar neden wow listesinde gösterilmedi kimden saklanıyordu...

olayı detayları ile bilen birisi türkçe yazsın ben veya herhangi başka birisi ingilizceye çevirir.

black1965
31-10-2011, 15:22
hocam o zamanda baktılar olmuyor şikayet edenleri sudan sebeplerle kapatırlar ww olayında olduğu gibi
günde 1000 kişiden 10 mesaj 10 000 mesaj eder bakalım okumaya vakitleri oluyor mu? Aynı anda değil gün içinde değişik şikayetler, öneriler, sorular gibi mesajlarla bu işi yaparız. Ben tek tek şikayet etmeye başladım. buldummu bir kril alfabesi kullanan yazıyorum MH ye.

nasuhalgul
31-10-2011, 15:25
günde 1000 kişiden 10 mesaj 10 000 mesaj eder bakalım okumaya vakitleri oluyor mu? Aynı anda değil gün içinde değişik şikayetler, öneriler, sorular gibi mesajlarla bu işi yaparız. Ben tek tek şikayet etmeye başladım. buldummu bir kril alfabesi kullanan yazıyorum MH ye.
bunun için bizim sorulara cevap gelmiyor desene:D:D
hoş gelse ne olacak, oda ayrı tabii

black1965
31-10-2011, 15:42
bunun için bizim sorulara cevap gelmiyor desene:D:D
hoş gelse ne olacak, oda ayrı tabii

daha yeni başladık :) cevap gelmemesinin sorumlusu yapma bizi hemen.

black1965
31-10-2011, 15:44
Dostum biz kader birliği yaptık gibi birşey oldu oyunda biliyorsun. birlikte cok organizasyon yaptık benide artık az cok tanımışsındır, benim şuan elimde 270 k yaya 90 k atlı 15 k manco 15 k kocbaşı hazırda bekliyor naillerin wowuna salmak için ve 3 gündür girişim yapıyorum 3 gündür durduruyorlar. diyorum fevri hareket etmeyeyim biraz daha sabır biraz daha sabır bakalım nereye kadar sabır. Daha bizim bölge nail birliğini ancak tanımaya başladı :D biz onlarla akraba olduk nerdeyse her köye girip çıkmalarla...

aslında iyi oldu Nail birliğinin alması bizim açımızdan:) oyun başının intikamını almak için bir bahanemiz oldu:)

DehSet
31-10-2011, 15:47
aslında iyi oldu Nail birliğinin alması bizim açımızdan:) oyun başının intikamını almak için bir bahanemiz oldu:)

Koraya ulaşmaya çalışıyorum ulaşamıyorum .. nerde olduğuna dair bir fikrin varmı ?

By_CoO
31-10-2011, 15:49
Meraba Arkadaşlar;

Saygılarımla.

Diana...

Allah razı olsn s modum :)

nasuhalgul
31-10-2011, 15:50
daha yeni başladık :) cevap gelmemesinin sorumlusu yapma bizi hemen.

hiç sormayın bulaşacak yer arıyorum can sıkıntısından:D:D:D

black1965
31-10-2011, 16:01
Koraya ulaşmaya çalışıyorum ulaşamıyorum .. nerde olduğuna dair bir fikrin varmı ?
2 aydır konuşmadık.

black1965
31-10-2011, 16:04
hiç sormayın bulaşacak yer arıyorum can sıkıntısından:D:D:D

bizim yeni hesap +- de bu yüzden hiç kimseye bulaşmaya vakit kalmıyor. Bir Rus birliğini tamamen yok etme operasyonuna girişiyoruz. Hem WOWköyüne tehdit oluşturmalarını önleyeceğiz hem de WOW köyüne daha hızlı destek sağlayacağız. Size de tavsiyem küçük operasyonlarla bile olsa Rus ve Almanlara rahat vermemenizdir.

BASAYEV
31-10-2011, 16:07
Meraba Arkadaşlar;

Saygılarımla.

Diana...

Yabancı dil ile güzel bir mesaj hazırlayan olursa bizde mail yağmurunu başlatırız .

nasuhalgul
31-10-2011, 16:07
bizim yeni hesap +- de bu yüzden hiç kimseye bulaşmaya vakit kalmıyor. Bir Rus birliğini tamamen yok etme operasyonuna girişiyoruz. Hem WOWköyüne tehdit oluşturmalarını önleyeceğiz hem de WOW köyüne daha hızlı destek sağlayacağız. Size de tavsiyem küçük operasyonlarla bile olsa Rus ve Almanlara rahat vermemenizdir.

benim bu konu hakkında konuşmam doğru olmaz. şu kadarını söyliyeyim. dün geniş çaplı bir toplantı yapıldı. muhtemelen +/+ almanların veya rusların wow kuracak gücü kalmayacak. ben bu kadarını söyliyeyim. gerek duyarlarsa ilgililer daha fazla açıklama yaparlar.

Q.7
31-10-2011, 16:15
Meraba Arkadaşlar;

Saygılarımla.

Diana...

arkadaşlar birisi CEVRİLECEK METNİ ATSIN CEVİREYİM BEN

YAZMIYONUZ YARDIMCI OLMUYONUZ DEDİK

ADAM YAZMIŞ ÜSTÜNE Bİ TOMAR SAÇMA YORUM GELMİŞ

NASIL YAAZACAKSAK AGZI LAF YAPAN BİRİ YAZSIN ÇEVİRİP YOLLAYALIM

murat91
31-10-2011, 16:16
biri şu ing. metni hzırlasın yollayalım yaw

nasuhalgul
31-10-2011, 16:16
Yabancı dil ile güzel bir mesaj hazırlayan olursa bizde mail yağmurunu başlatırız .

bugün hiçbirşey yapmak gelmiyor içimden:D bunun için sürekli forumdayım. forum sayfasını iki dk. da bir yeniliyorum yazan varsa cevaplayayım diye. :D:D bu halimi bugün çekecen,iz artıkın:D
bir önceki mesajımda da belirttim. konuya hakim birisi türkçe yazsın metni. çeviri kolay iş sorun olmaz.

nasuhalgul
31-10-2011, 16:18
türkçe metni yazacak kişi konuyu tam anlamıyla bilmesi lazım.

yildizimsinsen
31-10-2011, 16:29
olay nedir? uyarı vermeden direk silerek ceza vermek.. biz ne yapabiliriz bu aşamada onu düşünelim..
şuanda bir kaos içindeyiz ama imkanlar uygun olacaksa turnuvayı kaos içine sokabiliriz.. nasıl mı?:
aldığımız altınların ödemelerini eğer bankadan iptal ettirip alabiliyorsak(böyle bişey duymuştum) herkes iptal ettirsin..
altınlarımız silinecektir paramızı alınca ve şu aşamada altın olmasa da ben oynayabilirim.. binalarım yüksek köylerim var,üretimlerim de yüksek.. biz paramızı alabilirsek travian da buna karşı tapki olarak altınla yapılmış tüm işlemleri geri alırsa oyun epey geriye gidebilir.. yada yapamazlar.. yani böyle bir girişim olursa onların uyarı(güya yapmışlar)sız yaptıkları iş üzerlerine devrilir ve turnuva tam bir kaos içine girebilirler..

nasuhalgul
31-10-2011, 16:34
olay nedir? uyarı vermeden direk silerek ceza vermek.. biz ne yapabiliriz bu aşamada onu düşünelim..
şuanda bir kaos içindeyiz ama imkanlar uygun olacaksa turnuvayı kaos içine sokabiliriz.. nasıl mı?:
aldığımız altınların ödemelerini eğer bankadan iptal ettirip alabiliyorsak(böyle bişey duymuştum) herkes iptal ettirsin..
altınlarımız silinecektir paramızı alınca ve şu aşamada altın olmasa da ben oynayabilirim.. binalarım yüksek köylerim var,üretimlerim de yüksek.. biz paramızı alabilirsek travian da buna karşı tapki olarak altınla yapılmış tüm işlemleri geri alırsa oyun epey geriye gidebilir.. yada yapamazlar.. yani böyle bir girişim olursa onların uyarı(güya yapmışlar)sız yaptıkları iş üzerlerine devrilir ve turnuva tam bir kaos içine girebilirler..

doğru diyorsun; ama diana nın dediği biz almanya ile görüşüyoruz. szde boş durmayın adminlere tepkinizi iletin. diananın tam metki bir kaç sayfa geride okuyabilirsiniz...

R00t
31-10-2011, 16:35
iyi bir yazı yazan olursa eğer almancata tercüme ettirip mail atalım. sorunu tam anlamıyla anlatalım. haklı olan bizleriz. sonuna kadar haklıyız..

eğerki uyarı mesaji yazıp, biz tekrarladığımız zaman wowu silselerdi haklı olan onlardı.

uyarmadan silemezler. mesaj atmadan silemezler.

yildizimsinsen
31-10-2011, 16:39
iyi bir yazı yazan olursa eğer almancata tercüme ettirip mail atalım. sorunu tam anlamıyla anlatalım. haklı olan bizleriz. sonuna kadar haklıyız..

eğerki uyarı mesaji yazıp, biz tekrarladığımız zaman wowu silselerdi haklı olan onlardı.

uyarmadan silemezler. mesaj atmadan silemezler.

gece junior un ve island ın yazdıklarını okuyun sonra birleştirip bir metin çıkartın.. burada yayınlayın eksik yerleri söylerler sonra da ortaya çıkacak metin çevrilir ve gönderilir.. özellikle 2.köy atılması uyarıysa eğer o köyü hiçkimse silememeliydi kısmıdır,buna engel olmalıydı sistem..

R00t
31-10-2011, 16:41
hayır üstünde durulması gereken yer orası değil. şurası

2. köy uyarı olarka atıldıysa bunun yazılı bir şekilde wow köyünün sahibine bildirilmesi gerekirdi.

bunun altı çizilmesi lazım.

nasuhalgul
31-10-2011, 17:12
ziyaretci sayısı 6 oldu
hayır mı şer mi:D:D:D
(9 members and 6 guests)

DehSet
31-10-2011, 17:16
ziyaretci sayısı 6 oldu
hayır mı şer mi:D:D:D
(9 members and 6 guests)

Sabahtan beri değişiyor bu rakam ben bazen 13 -14'ü gördüm dün falan :D

ardesen_1907
31-10-2011, 17:26
Olay şöyle gerçekleşti wow ilk island almıştı ve onu mp5 hesabına geçirildi
ve mp5 aldığında wow köyü reislenmesin diye tüm yan köylerni sıfırladı sadece wow köyü kaldı. wow'u mp5 geçirdiğmiz ilk günden itibaran Ruslardan yoğun bir saldırı geliyordu bunu saldırlar için ally geçilmişti saat tam 29:10:2011 15:00 da
ve o arada sistem 2. bir köy attı ve o merkez oldu. bu 2. köy atılırken neden atıldığı hakında admin ve m.h tarafından hiç bir açıklama yapılmadı
ve 2. köy tekrardan island tarafından silindi. 1 1.5 saat sonra hiç bir uyarı mesajı atılmadan wow hesabı tamamen silindi. 2. köy atımını M.h ve adminler
bir uyarı olarak görüyolarmış yazılı bir ifadeye gerek yokmuş sadece tek köyü wow olan bir hesap bug muş ve sistem açiğnı kötüye kullanıldı diye silinmiş..
Tabi bu olaylar bunla bitmiyor silindikten sonra yeni bir natar köyü çıkıyor fakat bu natar köyü diğer wowların bulundugu sayfada gözükmüyor adamlar wow aldıktan sonra
sayfada isimleri gözüküyor

Bİr yerde yanlışım yada eksiğim varsa lütfen düzeltin.

By_CoO
31-10-2011, 17:26
16 members and 9 guests)

B.E
31-10-2011, 17:30
16 members and 9 guests)
(9 members and 18 guests)

Türkçe metin hazırlansın bende çevirmeye yardım ederim. x2de oynamadığım için olayı tam anlamıyla bilmiyorum. Forumdan takip edebildiğim kadarıyla yazayım isterseniz?

R00t
31-10-2011, 17:33
wallaha olay belli sadece almancaya çevirmek gerekiyor.

meres
31-10-2011, 17:36
Bence tum uğraşlar boşuna oyun bitmiş.
Inşallah hukuki yaptırımlarla paralarınızı geri alırsınız.
Millet bu saaatten sonrada bu oyuna tek kuruş harcamayın başka browser oyunlara yonelmenin zamanı gelmişti zaten.

yildizimsinsen
31-10-2011, 17:47
http://t1.travian.com/spieler.php?uid=12751

şu elemanın merkezine ve yanındaki köylere yakın olanlar parmak kaldırsın..
iyice işin suyunu çıkarttı artık.. bunun bütün köylere bir dalınsın ki bakalım o malum köyüne savunma yığabilecekler mi?

dipnot: Ermeni/Rus karışımı sanırım..

SANAR
31-10-2011, 18:02
(9 members and 18 guests)

Türkçe metin hazırlansın bende çevirmeye yardım ederim. x2de oynamadığım için olayı tam anlamıyla bilmiyorum. Forumdan takip edebildiğim kadarıyla yazayım isterseniz?

​diğer severlarada metini yollayın türk sever larına onlarda mail atsınlar daha etkili olur

B.E
31-10-2011, 18:12
As you know, on 29th October mp5’s account has been deleted. We have argued about it in Turkish forum, and all of us agreed that it is a wrong decision. Our first uncertain point is what you and we understand from “warning”. A warning should be something written. In other words, You should have sent a warning message to mp5 which says what he mustn’t do. You skipped that part and directly gave a second village. We couldn’t understand what is the aim of it, and we’re surely right about it.
After 2 hours the second village which is given by administartion destroyed, all of a sudden you deleted mp5’s account. When we asked about it, the only answer was “bug abuse.” What do you mean by bug abuse? The system should have not allowed mp5’s second village to be destroyed. This is not a bug abuse. This is in scenario of Travian, and the mistake is in scenario of Travian. You did it wrong, but we’re responsible of it. This is just ridiclous. You could have sent message which clearly explains why ww account cannot have a village to all players in championship, before the ww race start.
We have also doubts about the releasing of natar village which was mp5’s natar village. Natar village occured on the map, but not in the list of natars. It should have been on the list at the same time it has occured on the map. We’re expecting a clear explanation because most of the players are saying that some multihunters are making big favors to some players. We have right to learn why did it come late to natar list, and we want to learn.

Regards Travian Turkish Players,

Bildiğiniz gibi 29 Ekimde mp5’in hesabı silindi. Biz bu konu hakkında Türk forumunda tartıştık ve hepimiz yanlış bir karar olduğu hakkında aynı fikirdeyiz. İlk belirsiz konumuz siz ve bizim “uyarı”dan ne anladığıdır. Bir “uyarı” yazılı olmalıdır. Bir başka değişle, siz mp5 hesabına kurallara uymadığı hakkında bir uyarı mesajı göndermeliydiniz. Siz bu bölümü atladınız ve ona direkt olarak 2. Köyü verdiniz. Biz bunun amacını anlayamadık ve bu konuda haklıyız. Adminastration tarafından verilen köy yıkıldıktan sonra mp5 hesabı aniden mp5’in hesabını sildiniz. Bunun hakkında sorduğumuzda, tek cevap bunun bir “bug abuse” olduğudur. Bug abuse derken neyi kastediyorsunuz? Sistem mp5in 2. Köyünün yıkılmasına izin vermemeliydi. Bu bir bug abuse değildir. Bu travianın senaryosunun içindedir ve hata travianın senaryosunun içindedir. Bunu siz yanlış yaptınız ama sorumlusu biziz. Bu sadece gülünç. Siz şampiyonada ww yarışı başlamadan önce herkese neden ww hesabının tek köy olmayacağını açıkça anlatabilirdiniz.
Biz ayrıca natar köyünün ortaya çıkışı hakkında şüphere sahibiz. Natar köyü haritada göründü ama listede görünmedi. Natar köyü haritaya düştüğü vakitte listeye de düşmeliydi. Açık bir açıklama bekliyoruz çünkü çoğu oyuncu bazı multihunterlerin bazı oyunculara kıyak yaptığını düşünüyor. Bunu öğrenme hakkına sahibiz ve öğrenmek istiyoruz.

Saygılarımızla Travian Türk oyuncuları.

Şimdi bir şeyler yazdım ben. Türkçesini okuyup eklemem gereken şeyleri söylersiniz ya da çıkarmam gerekenleri. İngilizce biliyorsanız gramere bakarsanız iyi olur. Bu metni geliştirelim.

R00t
31-10-2011, 18:14
işte metinin almancası gelir ise bizde üzerimize düşeni yapacağız. lakin ben hala diyorum. travian türkiye sorumlusu nerde? cevap neden bu kadar gecikti.

B.E
31-10-2011, 18:16
işte metinin almancası gelir ise bizde üzerimize düşeni yapacağız. lakin ben hala diyorum. travian türkiye sorumlusu nerde? cevap neden bu kadar gecikti.

İllaki ingilizce biliyorlardır. İngilizce yollasak da yeter. Diana konuştuklarını söyledi. O da uğraşıyordur heralde.

R00t
31-10-2011, 18:19
o metne eklenmesi gereken şu.

biz mp5 in köylerini yıkınca sistem otomatik olarak 2. köy attı. bu köy atılınca multihunterden veya adminden ehsap sahibine hitaben, bu köyü yıkarsanız hesabınız silinecektir uyarı mesajının gelmesi gerekmektedir. hiçbir uyarı yapılmadan biz 2. köyü yıkınca hesap silme yöntemine gidildi. yapılan haksızlıktır. bu haksızlığın giderilmesi gerekmektedir. bu haksızlığı yapanların görevlerine son verilmelidir. aksi taktirde biz türk travian oyuncuları olarak tğm yasak yollara başvuracağız. bunu sadece biz değil, tüm türk oyuncular aynı kararlılıktadır. ve çok acil cevap bekliyoruz..

Suzie
31-10-2011, 18:24
Yazı hazırlanırsa 3x de ki birliklerimize rica edebilirim ve onlarda admine mesaj atabilirler

ne kadar cok atarsak o kadar göze batar...

endi
31-10-2011, 18:28

biz mp5 in köylerini yıkınca sistem otomatik olarak 2. köy attı. bu köy atılınca multihunterden veya adminden ehsap sahibine hitaben, bu köyü yıkarsanız hesabınız silinecektir uyarı mesajının gelmesi gerekmektedir. hiçbir uyarı yapılmadan biz 2. köyü yıkınca hesap silme yöntemine gidildi. yapılan haksızlıktır. bu haksızlığın giderilmesi gerekmektedir. bu haksızlığı yapanların görevlerine son verilmelidir. aksi taktirde biz türk travian oyuncuları olarak tğm yasak yollara başvuracağız. bunu sadece biz değil, tüm türk oyuncular aynı kararlılıktadır. ve çok acil cevap bekliyoruz..

Benim kanaatim ortada sistemin otomatik olarak attığı bir köy yok eğer öyle olsa elemede oscargym hesabınada otomatik köy atılırdı sonuçta travian bir yazılım orda öyle burda böyle olmaz gelinen noktada ikinci köy atılışı tamamen art niyetli olarak insan eliyle yapılmıştır kaldıki sonradan çıkan wow unda koordinatı itibarıyla nerde çıktığıda dikkat çekici

ardesen_1907
31-10-2011, 18:29

Abi o zat herşeyden haberi var yalnız benim anlamadığım nokta sana yazan m.h bu cezyı verirken merkeze danıştıklarını ve onların kararı ile sildik diyordu bunlar 1 saat içinde ulaşabılıyorda bizim zat 2 gün geçtiği halde ulaşmayı bırak burya yazma gereği bile duymuyor.

R00t
31-10-2011, 18:37
Benim kanaatim ortada sistemin otomatik olarak attığı bir köy yok eğer öyle olsa elemede oscargym hesabınada otomatik köy atılırdı sonuçta travian bir yazılım orda öyle burda böyle olmaz gelinen noktada ikinci köy atılışı tamamen art niyetli olarak insan eliyle yapılmıştır kaldıki sonradan çıkan wow unda koordinatı itibarıyla nerde çıktığıda dikkat çekici

ben bilgisayar programcısıyım. gerçek mesleğim bu en azından yapmasamda. sistem attı derken kast ettiğim şey, sistem atmadı. atsa 3x de hırt hesabınada atardı. sistem atmadı. bunlar yani muhtemelen admin tarafından atıldı o köy. ve uyarı yapılmadı o köyünde yıkılınca sonucunda ne olacağı hakkında.

yani saçma olan şey aynen şu. tamam kurallar farklı derseniz anlarım. aslında oda olmaz. tüm dünyada kural neyse odur. orda ayrı orda ayrı olmaz. ha dedilerki kurallar ayrı tamam anlarım.

ama yapılması gereken doğru şey şu.

bizler mp5 in köyünü sildiğimizde 2. köyü atarken uyarı mesajının atılmasıydı. es geçilen nokta bu. eminimki bunu yapan kişiyi travian yönetimi görevinden alacaktır. ve sonuna kadar haklıyız.

R00t
31-10-2011, 18:39
Abi o zat herşeyden haberi var yalnız benim anlamadığım nokta sana yazan m.h bu cezyı verirken merkeze danıştıklarını ve onların kararı ile sildik diyordu bunlar 1 saat içinde ulaşabılıyorda bizim zat 2 gün geçtiği halde ulaşmayı bırak burya yazma gereği bile duymuyor.

bence sorumluları tespit etmeye çalışıyor. almanya ve kimin haklı kimin haksız olduğuna karar veriyorlardır. bizim adminler üstünde durularsa bir ihtimal sistemi geriye alabilirler.

yildizimsinsen
31-10-2011, 18:42

biz mp5 in köylerini yıkınca sistem otomatik olarak 2. köy attı. bu köy atılınca multihunterden veya adminden hesap sahibine hitaben, bu köyü yıkarsanız hesabınız silinecektir uyarı mesajının gelmesi gerekmekteydi yada sistemin verdiği köy silinmesi sizin tarafınızdan engellenmeliydi. hiçbir uyarı yapılmadan biz 2. köyü yıkınca hesap silme yöntemine gidildi. yapılan haksızlıktır. bu haksızlığın giderilmesi gerekmektedir. bu haksızlığı yapanların görevlerine son verilmelidir. aksi taktirde biz türk travian oyuncuları olarak tüm yasal yollara başvuracağız. bunu sadece biz değil, tüm türk oyuncular aynı kararlılıktadır. ve çok acil cevap bekliyoruz..

düzeltme ve eklemeler yaptım yazında kendimce..

ardesen_1907
31-10-2011, 18:52
bence sorumluları tespit etmeye çalışıyor. almanya ve kimin haklı kimin haksız olduğuna karar veriyorlardır. bizim adminler üstünde durularsa bir ihtimal sistemi geriye alabilirler.

İnşallah bunu düşünerek bızı bekletıyordur..

ardesen_1907
31-10-2011, 19:12
Herkeze iyi akşamlar Tc-1923 bırlgı olarak aldığımız karar şudur...

Bizzat İsland(ayhan abi ) tarafından ally atılmıştır..

BUGÜN İTİBARİYLE
++ BÖLGESİ İÇİN SAVAŞ BAŞLAMIŞTIR.
ADMİN İLE,RUSLAR İLE, WOW ENTRİKA İLE ELİMİZDEN ALAN 3 KURUŞLUK İNSANLAR İLE HER BİRİ MARKA OLAN ARKADAŞLARIM OYUNCULUKLARINI,HÜNERLERİNİ BU HAFTA GÖSTERSİN.
ASKERİ OLMAYAN ARKADAŞLARIM DAHİ BUGÜN HER HAMMADDESİNİ HER KÖYÜNDEN SALDIRI ASKERİ OLARAK KULLANSIN.O ASKER İLE YAĞMA ATSIN,FAKE ATSIN AMA NE HAMMADDEYE NEDE ASKERE ACIMAYIN ...

BUNDAN ÇOK AMA ÇOKKK EMİN OLABİLİRSİNİZ BU SAVAŞ SONRASI ELİNDE ASKERİ KALAN ÇOK PİŞMAN OLACAK ...
BELKİ EVİNE GÖTÜRMEK ZORUNDA KALACAKhttp://t1.travian.com/img/x.gif

Ve ilk hedef belirlenmiştir...

Esrarengiz
31-10-2011, 19:25

BUGÜN İTİBARİYLE
ADMİN İLE,RUSLAR İLE, WOW ENTRİKA İLE ELİMİZDEN ALAN 3 KURUŞLUK İNSANLAR İLE HER BİRİ MARKA OLAN ARKADAŞLARIM OYUNCULUKLARINI,HÜNERLERİNİ BU HAFTA GÖSTERSİN.
ASKERİ OLMAYAN ARKADAŞLARIM DAHİ BUGÜN HER HAMMADDESİNİ HER KÖYÜNDEN SALDIRI ASKERİ OLARAK KULLANSIN.O ASKER İLE YAĞMA ATSIN,FAKE ATSIN AMA NE HAMMADDEYE NEDE ASKERE ACIMAYIN ...

BUNDAN ÇOK AMA ÇOKKK EMİN OLABİLİRSİNİZ BU SAVAŞ SONRASI ELİNDE ASKERİ KALAN ÇOK PİŞMAN OLACAK ...

ilk hedef kim ve ayrıca az da + - wow a bi şeyler ayırsın pardon bi hata yaptım + - wo değil TÜRK wow bölge sınırları tamamen ortdan kalkmıştır artık

island
31-10-2011, 19:30
[sıze=5]davetiye......!
[/sıze]
[sıze=7]yıllardır benim gibi travian oynamış ve ya yeni dahil olmuş her türkiye ve bu uğurda wow kurma sevdalısına ....
şuan itibariyle film kopmuştur.
türkiye oyuncuları 2. Sınıf muamalesi görmüş travian tarihinde görülmeyen bir şekilde aktif wow köyleri ellerinden alınmıştır.yıllardır gecemizi ve gündüzümüzü yanına kdv olarakta altın almamızı teşvik ederek paralarımızı cebine indiren sistemin hoyrat adminlerine ve bu serverde türkiye yi küçük görenlere verilecek az buçuk cevabımız var.....

bu cevabı veremiyeceksek zaten burda olmayı haketmiyoruz demektir...........

Her askeri olan ve her asker basacak olanı türk show festivaline bekliyoruz....bakalım hangi oyuncumuz veya birliğimiz saldırıda birinci olacak........veee hangi arkadaşlarımız bu festivalde yer alacak....

şunun altını net olarak çiziyorum bu festivalde geride kalan "keşke bende katılsaydım" diyecek.

çünkü atı alan üsküdarı geçecek ve üsküdarı geçecek başka at bulunmayacak:)....

not: Deklarasyonumuz bugece yayınlanacaktır....

Island/ayhan[/sıze]

meres
31-10-2011, 19:37
Arkadaşlar elimde hesap var oynamak isteyene verebilirim.
Yan koyunde buyuk ahır buyuk kışlası bulunan hammaddeleri full olan uzun zamandır oynayamıyorum.
Rus hesabı yıkacak varsa benimle irtibata geçebilir Ö.M.

ilbeyli
31-10-2011, 19:53
[QUOTE=B.E;1328715]Biz ayrıca natar köyünün ortaya çıkışı hakkında şüphere sahibiz. Natar köyü haritada göründü ama listede görünmedi. Natar köyü haritaya düştüğü vakitte listeye de düşmeliydi. Açık bir açıklama bekliyoruz çünkü çoğu oyuncu bazı multihunterlerin bazı oyunculara kıyak yaptığını düşünüyor. Bunu öğrenme hakkına sahibiz ve öğrenmek istiyoruz.

Arkadaslar bu durumun acıkca kıyak olduğunu hemen anlatayım size. Köy ilk başta wow listesinde yer almadı nedeni ise wow köylerinde inşa emirlerini plusla yapamazsınız. Alan vatandaşlar içeriyi çabucak geliştirip organize olsun diye zaman tanıdılar. Onlarda bir güzel plusla işlerini cabucak hallettiler onun akabinde köy wow listesine dahil edildi...
Böyel oyununda adaletinde taaa içine diyesim var

R00t
31-10-2011, 19:56
[QUOTE=B.E;1328715]Biz ayrıca natar köyünün ortaya çıkışı hakkında şüphere sahibiz. Natar köyü haritada göründü ama listede görünmedi. Natar köyü haritaya düştüğü vakitte listeye de düşmeliydi. Açık bir açıklama bekliyoruz çünkü çoğu oyuncu bazı multihunterlerin bazı oyunculara kıyak yaptığını düşünüyor. Bunu öğrenme hakkına sahibiz ve öğrenmek istiyoruz.

Arkadaslar bu durumun acıkca kıyak olduğunu hemen anlatayım size. Köy ilk başta wow listesinde yer almadı nedeni ise wow köylerinde inşa emirlerini plusla yapamazsınız. Alan vatandaşlar içeriyi çabucak geliştirip organize olsun diye zaman tanıdılar. Onlarda bir güzel plusla işlerini cabucak hallettiler onun akabinde köy wow listesine dahil edildi...
Böyel oyununda adaletinde taaa içine diyesim var

doğru bir açıklama bizde diyoruzki, bu köyün suru felan ne kadar az bir zamanda yükseldi diyoruz. demekki plus kullanılıyordu. olabilir.

FRİNGE
31-10-2011, 20:06

BUGÜN İTİBARİYLE

Hedef neresi bizim birlikte henüz bir hedef verilmiş mesaj yok..
ayrıca maksat bu adamlara zarar vermek ise eğer ki silmiyorsak daha sabırlı olup tılsımlarda askerleri kullanalım sonrasında da asker köylerine reisli op. lar yapalım derim bir gecede ortalığı cehenneme ceveirmek güzel fikir ancak geride kalan bir wow umuz var ve onlar devam edecekler eğer ki silmiyorsak onlara faydalı olabilecek uzun vadeli bir şeyler yapmak lazım diye düşünüyorum...

ilbeyli
31-10-2011, 20:12
Yapılacaklar listesinin en basina com admin ve mh sına ''kafayı yedirmek" yazın. hergün 50 100 tane şikayet mesajı atılsın bir o kadarda taraflı tutum protesto mesajı :))

B.E
31-10-2011, 20:20
root senin önerine bakarak yazıyı değiştirdim biraz.

As you know, on 29th October mp5’s account has been deleted. We have argued about it in Turkish forum, and all of us agreed that it is a wrong decision. Our first uncertain point is what you and we understand from “warning”. A warning should have something written. In other words, You should have sent a warning message to mp5 which says what he mustn’t do. You skipped that part and directly gave a second village. For instance, You could have said that you’re not allowed to do it, in case you do, your account will be deleted. This is unfair, and we’re expecting you to do your job. We couldn’t understand what is the aim of it, and we’re surely right about it.
After 2 hours the second village which is given by administartion destroyed, all of a sudden you deleted mp5’s account. When we asked about it, the only answer was “bug abuse.” What do you mean by bug abuse? The system should have not allowed mp5’s second village to be destroyed. This is not a bug abuse. This is in scenario of Travian, and the mistake is in scenario of Travian. You did it wrong, but we’re responsible of it. This is just ridiclous. You could have sent message which clearly explains why ww account cannot have a village to all players in championship, before the ww race start.
We have also doubts about the releasing of natar village which was mp5’s natar village. Natar village occured on the map, but not in the list of natars. It should have been on the list at the same time it has occured on the map. We’re expecting a clear explanation because most of the players are saying that some multihunters are making big favors to some players. We have right to learn why did it has come late to ww list, and we want to learn. Another important point is how that village developed very quickly. Our prediction is before the natar village have seen on the WW list, the using of gold was available in that ww village. We want you to investigate it. Otherwise, we are going to litigate.

Regards Travian Turkish Players,

Bildiğiniz gibi 29 Ekimde mp5’in hesabı silindi. Biz bu konu hakkında Türk forumunda tartıştık ve hepimiz yanlış bir karar olduğu hakkında aynı fikirdeyiz. İlk belirsiz konumuz siz ve bizim “uyarı”dan ne anladığıdır. Bir “uyarı” yazılı olmalıdır. Bir başka değişle, siz mp5 hesabına kurallara uymadığı hakkında bir uyarı mesajı göndermeliydiniz. Siz bu bölümü atladınız ve ona direkt olarak 2. Köyü verdiniz. Örneğin; mp5 hesabını bunu yapman yasak eğer yaparsan hesabının silineceğini söyleyebilirdiniz. Bu adaletsizliktir ve işinizi yapmanızı istiyoruz. Biz bunun amacını anlayamadık ve bu konuda haklıyız. Adminastration tarafından verilen köy yıkıldıktan sonra mp5 hesabı aniden mp5’in hesabını sildiniz. Bunun hakkında sorduğumuzda, tek cevap bunun bir “bug abuse” olduğudur. Bug abuse derken neyi kastediyorsunuz? Sistem mp5in 2. Köyünün yıkılmasına izin vermemeliydi. Bu bir bug abuse değildir. Bu travianın senaryosunun içindedir ve hata travianın senaryosunun içindedir. Bunu siz yanlış yaptınız ama sorumlusu biziz. Bu sadece gülünç. Siz şampiyonada ww yarışı başlamadan önce herkese neden ww hesabının tek köy olmayacağını açıkça anlatabilirdiniz.
Biz ayrıca natar köyünün ortaya çıkışı hakkında şüphere sahibiz. Natar köyü haritada göründü ama listede görünmedi. Natar köyü haritaya düştüğü vakitte listeye de düşmeliydi. Açık bir açıklama bekliyoruz çünkü çoğu oyuncu bazı multihunterlerin bazı oyunculara kıyak yaptığını düşünüyor. Bunu öğrenme hakkına sahibiz ve öğrenmek istiyoruz. Bir diğer önemli nokta ise o köy çok hızlı gelişti. Bizim tahminimiz ww listesine çıkmadan önce ww köyünde altın kullanımının açık olduğudur. Bu konuyu araştırmanızı istiyoruz. Aksi takdirde mahkemeye başvuracağız.

Saygılarımızla Travian Türk oyuncuları.

DehSet
31-10-2011, 20:32
Hello,

thank you for your email.

Wonder of the World as the only village of an account, and therefore blocking it from others to conquer, is a situation which is determined by Headquarters as a bug in the game. It was fixed in August 2010, hardcoded to be impossible.

Trying to catapult the last normal village of an account that has a WW, would result in that village still being in the map, with 0 population. In case the village vanishes even though there is a hardcoded block against it, it is a bug and must be reported.

If not reported, it is a violation of the rules ( http://travian.com/index.php#spielregeln ) as follows:
§4 Program errors

It will be punished with disqualification/account deletion, as is stated in the tournament conditions ( http://tournament.travian.com/tournament2/files/Travian_Tournament_General_Conditions.pdf ):
§2. Specific Conditions for Participation
(3) TRAVIAN reserves its right to disqualify and exclude participants from the Competition if they attempt to manipulate or manipulate the procedures of participation, the websites of TRAVIAN, the TRAVIAN system or the Competition or if they infringe these General Conditions of Participation or the good morals or try in any other way to influence the
Competition in an unfair manner.

Bug abuse of having last village of an account as WW, was punished by account deletion, and that punishment has been the same in all such cases in COM domain since year 2010.

Regards

Phanttis
COM Administration
Travian Team

Bana gelen cevap

B.E
31-10-2011, 20:39
Hep aynı şeyi söylüyorlar. Yanlış olduğunu biz de öğrendik. Uyarma kısmına değinsinler.

DehSet
31-10-2011, 20:40
2010 dan itibaren com serverlerinde böyle diyor biz sizi uyardık kardeşim diyor... kafamızın tasını attırmayın hepinizi diskalifiye ederiz adam olun diyor kısaca

yabgu
31-10-2011, 20:46
hocam cezayı kesen zaten bu phanttis denilen adam, onunla muhatap olarak biyere varamayız bize başka adamlar lazım.

kanserr
31-10-2011, 20:51
özelden bi tem şifresi verebilecek arkadaş varmı aranızda? bi bakıp cıkıcam durum nedir diye?

island
31-10-2011, 20:52
deklarasyon
türkiyeye ait mp5 wow köyü" kuralları kötüye kullanım mantığı ile silinmiş ve sebep gösterilmeksizin türkiye ++ wowu elinden admince alınmıştır.
- asıl görevi kötüye kullanım hiç bir "yazılı ikaz ve uyarı olmadan" wow hesabını silen admin tarafından olmuştur.
com01 server admini ve yetkilileri türkiye birlikleri ++wowunu ellerinden alarak suç işlemişlerdir.
Böylesi önemli serverde herkesin kurallara uymak için çaba göstermesi ve yetkililerinde bu yönde yardımcı olması gerekir."fırsatçılık yapmayıp,kurallar dahilinde wow ele geçiren birliğin elinden almadan önce kuralları uygulamalıdır....
Herkes çok iyi biliyor ki....!
Mp5 hesabının köylerinin sıfırlanması ve tek köy kalmasının çözümü çok basittir...ve olay geçici avantajdan öte birşey değildir.(istenildiğinde sistem yerine yeni köy atar)

bilmeyenlere:......bir wow köyünün tüm köyleri sıfırlanır ve tek bırakılır...
travian kurallarına göre bu son köy aktifse silinmez ve reislenemez....
Bunun örneğini türkiye serverleri bolca yaşamıştır.bunu bilenler ,bunu geçici avantaja dönüştürebilir.bu travian tr. De normaldir.
"bu yasaktır şeklinde hiç bir yazı ve belge yoktur.sadece konuya benzer ifadelerin olduğu linkler vardır.

Travianda eğer böyle bir açık varsa bunun sorumlusu türkler değildir.

Ve bu konuda net kural konulmadıysa ........

Kuralı biz koyuyoruz..."hiç bir wow hesabı yazılı uyarı olmadan admince keyfi silinemez.aktif bir birliğin elinden alınamaz"

travian com01 yönetimini kınıyoruz

ek önerileri özelden bekliyoruz.

uNeVeN
31-10-2011, 21:12
uNeVeN (http://forum.travian.com.tr/member.php?242-uNeVeN)
Suzie (http://forum.travian.com.tr/member.php?35996-Suzie)
Tayi (http://forum.travian.com.tr/member.php?443-Tayi)
Ballıbalık (http://forum.travian.com.tr/member.php?420-Ball%FDbal%FDk)+
masterjava (http://forum.travian.com.tr/member.php?2510-masterjava)
kafkasor (http://forum.travian.com.tr/member.php?481-kafkasor)
endi (http://forum.travian.com.tr/member.php?51786-endi)
r 0 0 t (http://forum.travian.com.tr/member.php?90-r-0-0-t)[/URL]+
[URL="http://forum.travian.com.tr/member.php?17302-suiqast"]suiqast (http://forum.travian.com.tr/member.php?90-r-0-0-t)
Q.7 (http://forum.travian.com.tr/member.php?44884-Q.7)
dedesi55 (http://forum.travian.com.tr/member.php?453-dedesi55)
ilbeyli (http://forum.travian.com.tr/member.php?11116-ilbeyli)

Krystina yı bırakta msn gel laaa :D

yabgu
31-10-2011, 21:38
I want to learn why 13. village does not appeared in the ww list for a while when It appeared in the Natar villages list. Is not this a violation. I am suspicious that the SS57 account used the time between this and his addition to ww list to improve his village as a usual village using gold. And you can see this although his village was conquer later than other ww villages his population is in number 1 in the ww lists. This is not fair. I protest Phanttis for his intervention to regular game. I also think that he take your role and played your role. I as a ww supporter player have waited for a warning message from you as mh about our players violation but after I read the .com forum I have seen that the desicion to delete our account was made in the forum and you are bypassed. Please inform the admins and other travian autorities about my complaints.

Best regards, turkish travian player

12. Eazy FreSH 0 -
13. SS57 Nail 0 -

Multihunter'a yukarıdaki yazıyı yazdım arkadaşlar.... Bilginize...

black1965
31-10-2011, 21:42
deklarasyon
türkiyeye ait mp5 wow köyü" kuralları kötüye kullanım mantığı ile silinmiş ve sebep gösterilmeksizin türkiye ++ wowu elinden admince alınmıştır.
- asıl görevi kötüye kullanım hiç bir "yazılı ikaz ve uyarı olmadan" wow hesabını silen admin tarafından olmuştur.
com01 server admini ve yetkilileri türkiye birlikleri ++wowunu ellerinden alarak suç işlemişlerdir.
Böylesi önemli serverde herkesin kurallara uymak için çaba göstermesi ve yetkililerinde bu yönde yardımcı olması gerekir."fırsatçılık yapmayıp,kurallar dahilinde wow ele geçiren birliğin elinden almadan önce kuralları uygulamalıdır....
Herkes çok iyi biliyor ki....!
Mp5 hesabının köylerinin sıfırlanması ve tek köy kalmasının çözümü çok basittir...ve olay geçici avantajdan öte birşey değildir.(istenildiğinde sistem yerine yeni köy atar)

bilmeyenlere:......bir wow köyünün tüm köyleri sıfırlanır ve tek bırakılır...
travian kurallarına göre bu son köy aktifse silinmez ve reislenemez....
Bunun örneğini türkiye serverleri bolca yaşamıştır.bunu bilenler ,bunu geçici avantaja dönüştürebilir.bu travian tr. De normaldir.
"bu yasaktır şeklinde hiç bir yazı ve belge yoktur.sadece konuya benzer ifadelerin olduğu linkler vardır.

Travianda eğer böyle bir açık varsa bunun sorumlusu türkler değildir.

Ve bu konuda net kural konulmadıysa ........

Kuralı biz koyuyoruz..."hiç bir wow hesabı yazılı uyarı olmadan admince keyfi silinemez.aktif bir birliğin elinden alınamaz"

travian com01 yönetimini kınıyoruz

ek önerileri özelden bekliyoruz.

"Bu bir program hatası veya bug kullanımı değil tamamen oyunun kurgusu içinde olan bir yöntemin kullanımıdır. " bu ibarenin de mutlaka yer alması gerektiğini düşünüyorum. Eğer bu bir bug ise, o zaman reislenmeye gelen köyü saray kurup merkez yapmakta bug dır. Araya defans sokmakta bug dır vs. vs... tek köy kalmak ve o köyün reislenememesi oyunun kurgusudur. Bunu kullanmakta , oyunun diğer öntemlerini kullanmakta bir stratejidir. Bu yöntem yasaklanacak ise tüm travian serverlarında yasaklanır. Com server ında 2 adminin buna yasak getirmesi bir kural değil bir istisnadır ve uluslararası bir yarışmada keyfi kurallar önceden bildirilmeden uygulanamaz.

yine bence eklenmesi gereken bir diğer metin
"Dünyanın her yerinde WARNING (uyarı) sözlü veya yazılı tebliğ edilmek zorundadır. 2. köy kurulması asla ve asla bir WARNING değildir. Tebliğ edilmeyen hiç bir WARNING de geçerli değildir ve ona dayanarak yapılan tüm işlemler geçersizdir."

FRİNGE
31-10-2011, 21:51
Hello,

Wonder of the World as the only village of an account, and therefore blocking it from others to conquer, is a situation which is determined by Headquarters as a bug in the game. It was fixed in August 2010, hardcoded to be impossible.

Trying to catapult the last normal village of an account that has a WW, would result in that village still being in the map, with 0 population. In case the village vanishes even though there is a hardcoded block against it, it is a bug and must be reported.

If not reported, it is a violation of the rules ( http://travian.com/index.php#spielregeln ) as follows:
§4 Program errors

It will be punished with disqualification/account deletion, as is stated in the tournament conditions ( http://tournament.travian.com/tournament2/files/Travian_Tournament_General_Conditions.pdf ):
§2. Specific Conditions for Participation
(3) TRAVIAN reserves its right to disqualify and exclude participants from the Competition if they attempt to manipulate or manipulate the procedures of participation, the websites of TRAVIAN, the TRAVIAN system or the Competition or if they infringe these General Conditions of Participation or the good morals or try in any other way to influence the
Competition in an unfair manner.

Bug abuse of having last village of an account as WW, was punished by account deletion, and that punishment has been the same in all such cases in COM domain since year 2010.

Regards

Phanttis
COM Administration
Travian Team

Bana gelen cevap

bana da Tschena yazmış ama farketmiyor tek kalemden çıktığı belli:)

If not reported, it is a violation of the rules
as follows:§4 Program errors
It will be punished with disqualification/account deletion, as is stated in the tournament conditions
§2. Specific Conditions for Participation. TRAVIAN reserves its right to disqualify and exclude participants from the Competition if they attempt to manipulate or manipulate the procedures of participation, the websites of TRAVIAN, the TRAVIAN system or the Competition or if they infringe these General Conditions of Participation or the good morals or try in any other way to influence the Competition in an unfair manner.

Regards
Tschena
COM Administration

kriminal
31-10-2011, 22:19
yazacagımız adresi verin de bizde yazalım beyler yaw...- - yede hedefleri verin
-TR- 1000ATLI TEAM hesabına hedefleri yazın biz gidelim önden

*serdar*
31-10-2011, 22:30
Statistics Player (http://t1.travian.com/statistiken.php) | Alliances (http://t1.travian.com/statistiken.php?id=4) | Villages (http://t1.travian.com/statistiken.php?id=2) | Heroes (http://t1.travian.com/statistiken.php?id=8) | General (http://t1.travian.com/statistiken.php?id=0) | WW (http://t1.travian.com/statistiken.php?id=6)

Wonder of the world

Player
name
Alliance
Level

1.
Arogo (http://t1.travian.com/karte.php?d=312791&c=04)

Fish (http://t1.travian.com/allianz.php?aid=77)
0
-

2.
M-S-S-M (http://t1.travian.com/karte.php?d=266394&c=81)

USSR+RU (http://t1.travian.com/allianz.php?aid=5321)
0
-

3.
Strelok (http://t1.travian.com/karte.php?d=329828&c=bc)

0
-

4.
Panjevi (http://t1.travian.com/karte.php?d=369726&c=d1)

!INT WW! (http://t1.travian.com/allianz.php?aid=318)
0
-

5.
P4_jarzy5 (http://t1.travian.com/karte.php?d=493020&c=f4)

PE™WW (http://t1.travian.com/allianz.php?aid=5314)
0
-

6.
murseb19 (http://t1.travian.com/karte.php?d=491650&c=53)

[TR.SiS] (http://t1.travian.com/allianz.php?aid=551)
0
-

7.
Marcopolo61 (http://t1.travian.com/karte.php?d=375206&c=67)

ITA (http://t1.travian.com/allianz.php?aid=5312)
0
-

8.
night_wish (http://t1.travian.com/karte.php?d=298957&c=82)

0
-

9.
Dwarf Nose (http://t1.travian.com/karte.php?d=471930&c=49)

D-P-TG (http://t1.travian.com/allianz.php?aid=5329)
0
-

10.
night_wish (http://t1.travian.com/karte.php?d=264675&c=1d)

0
-

11.
genian (http://t1.travian.com/karte.php?d=149403&c=08)

0
-

12.
night_wish (http://t1.travian.com/karte.php?d=154746&c=8c)

0
-

13.
SS57 (http://t1.travian.com/karte.php?d=120751&c=d1)

Nail (http://t1.travian.com/allianz.php?aid=4303)
0

Bu night wish 3 wow almış,acaba planı neyki,hepsi -/+ da o hesabı silmeyi düşünüyorlar galiba.

Suzie
31-10-2011, 22:32
Hesap silinse bile wowlar geri cıkar.

efsane_52
31-10-2011, 22:38
yazacagımız adresi verin de bizde yazalım beyler yaw...- - yede hedefleri verin
-TR- 1000ATLI TEAM hesabına hedefleri yazın biz gidelim önden

ısland a yazarsan ya da + + da birlikler de yetkili olan arkadaşlara daha kolay adres alabilirsin sanırım hala bi kaos var + + da şu an netleşse her şey çok güzel olacak bir cermen bir roma bir galya ordusuyla beklemedeyiz bizde :o

lancelot!
Hesap silinse bile wowlar geri cıkar.

Yok cıkmıyo 5 6 wow varsa hali hazırda sıkıntı olmuyo devam ediliyo...Tam sayıyı bilmiyorum eski serverlerde s3 te 3 4 wow sildi oyun devam ediyordu yeni wow lar kurulmadan gerci bura avrupa ne olcegi belli olmaz:)

B.E
Tüm köyleri sıfırlama olayına karşı bir önlem olabilir mi?

efsane_52
31-10-2011, 22:41
Tüm köyleri sıfırlama olayına karşı bir önlem olabilir mi?

hesabı silerek wowları azaltmayı düşünüyor olabilirler 5 6 wow a bakmak yerine 2 wow a bakma savunma tahıl ayarlamak daha kolaydır ama silinen wow yerine yenisi çıkıyor mu bilmiyorum orası da var tabi ki :confused:

uNeVeN
31-10-2011, 22:41
ısland a yazarsan ya da + + da birlikler de yetkili olan arkadaşlara daha kolay adres alabilirsin sanırım hala bi kaos var + + da şu an netleşse her şey çok güzel olacak bir cermen bir roma bir galya ordusuyla beklemedeyiz bizde :o

Bekle biraz daha :)

Bu akşam netleşicek herşey :)

Ama +- den bölgeye hakim sözü geçen biriyle görüşmem gerekiyor..
Böyle biri varsa bana ulaşsın pls..

Yapacağımız op. da o bölgeden bir kaç isteğim olacaktı..

By_CoO
31-10-2011, 22:46

biri op.mu dedi :D

msndeyım serkan :D

efsane_52
31-10-2011, 22:47

netleşse iyi olur reisleri de çıkarıyorum saldırı köyünden paslandık ordu kasmaktan :cool:

*serdar*
31-10-2011, 22:48
http://travian-reports.net/us/report/1397221b4f6

adamlar uçmuş yav,6 wow ları var,hepsinde savunma bölemi acaba.

216/-11 deki wow daki savunmanın en son hali.

marx-man07
31-10-2011, 22:50
planlar aktif olana kadar silinen wowlar tekrr cıkar. ama planlar aktif olduktan sonra silinen wow tekrr cıkmaz.

efsane_52
31-10-2011, 22:52
http://travian-reports.net/us/report/1397221b4f6

adamlar uçmuş yav,6 wow ları var,hepsinde savunma bölemi acaba.

216/-11 deki wow daki savunmanın en son hali.

bu savunma az bile bence hocam çok daha büyük savunmalar göreceğiz burada ;)

uNeVeN
31-10-2011, 22:54
netleşse iyi olur reisleri de çıkarıyorum saldırı köyünden paslandık ordu kasmaktan :cool:

bas bas.. reisli ordular da lazım :)

büyük yazayım belki görünür..

+- DEKİ BİRLİK BAŞKANLARINDAN BÖLGESİNE HAKİM BİRİLERİ BANA ULAŞABİLİR Mİ :)

latino
31-10-2011, 22:55
3 tane wowu bilerek almışlar. Aynı hesapta 5x mimar bulunmakta.Böylelikle 3 wow köyleri aynı anda bu mimardan yararlanmış olucak. Eğer o hesaba şifreli ortak sayısı da fazla ise yaptıkları çok mantıklı.

:p