PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın konuğu ayd

GÖKKUŞAĞI
10-01-2011, 14:12
Hayki:Yasiniz, boyunuz ve isminiz nedir?

Niye nickiniz ayd?

Foruma nasil basladiniz
31 yaşındayım. Boy 1,73 kilo 130-135 civarı. Adım Aydın Yerlikaya.

Adımın ilk üç harfi olduğu için kullanıcı adımı ayd olarak seçtim.

2008 Kasım veya Aralık'ta okçunun olduğu reklamdan etkilenerek Travian'a başladım. Sonradan okçunun olmadığını öğrendim. ,,

__ErSiN__:Merhaba,

Oyunda ki başarılarınız ve hangi serverler de oynuyorsunuz yada oynadınız?

Türkiye sunucularında fazla oynamadım. Çünkü "Lütfen saldırma", "Niye ben?" vb. sorulardan sıkıldım. Aynı anda birden fazla sunucuda oynadığımdan herhangi birinde hatırı sayılır başarım olmadı. Çoğunlukla aramızda saat farkı olan ülkelerde oynadım.

Bu oyun size neler kaybettirdi?

Bu oyun veya forum bir şey kaybettirmedi. Aslında sakinleşmemi sağladı. 2008 sonlarında eski sevgilime (eski sevgilimle ilişkim 17 kasım 2007'de bitti) bir nedenle kızdığım için sinirimi oyundaki diğer oyuncuların köylerine saldırarak çıkardım. Ayrıca forumda bir iki konuda tartışmadan başarı ile çıkabilmek için yaptığım araştırmalar gerçek hayatta işime mutlaka yarayacaktır.

Forummu? Oyunmu?
Oyun daha önce geliyor.

Sarı mı? Kırmızı mı?
Kırmızı.

İthalat mı? İhracat mı?
Denge sağlayabilemek için her ikisi de. ( Eğer özellikle belirtmemi istersen ihracat. )

5 mi? 12 mi?
5

Dominic-T:Öncelikle Travian Forum ailesini kırmayıp haftanın konuğu olma teklifini kabul ettiği için Aydın sana herkes adına teşekkürlerimi sunarım.

Evet kabul etmek diyorum çünkü bundan yaklaşık 1 hafta kadar önce Aydın bana Travian' ı ve Forum' u özel sebeplerden dolayı bırakmak zorunda olduğunu iletmişti. Fakat geçen bu hafta boyunca duyulan ilgi gereği bu teklifi götürmek zorundaydık..

Merhaba Aydın,

Benim bildiğim üzere yaklaşık 1 hafta kadar travianda ve forumda yoktun bu zaman diliminde nelerle uğraştın travianı aradın mı? yada yokluğunda ne gibi şeylerin değerini anladın?

Merhaba İlkay,

Ben de teşekkür ediyorum bu teklifi sunduğunuz için.

Travian'dan bir hafta uzak kalınca özledim. Çünkü kendisi ile iki yıla yakın dertleştik aslında ben derdimi anlattım o sakince dinledi, anlayış gösterdi.

Biliyorum Travian bir oyun çoğunuz için. Lakin ben ona emek verdim. Bir bayanın balkondaki bazı çicekleri sabah diğerlerini akşam sulaması, özen göstermesi gibi ben de Travian'a özen gösterdim.

Travian'ın yokluğu ilk başta zorladı. Zaten -İlkay sen de biliyorsun- bu ilk ayrılma isteğim değildi. Daha önce dayanamadım geri döndüm. Geçen hafta daha rahat bırakabildim.

Travian bana çok şey kattı. Hiç bir şey götürmedi.

İki yıl boyunca bana sabrı, sakinliği öğretti; saldırırken bile planlı olma konusunda disiplin aşıladı...

... ve görevini tamamladı.

Mustafa29:Merhaba

-Size göre traviandaki en büyük başarınız nedir(köyler yıkmak,unutulmaz arkadaşlıklar kurmak,wow kurmak vs.)?
-Oyunda unutamadığınız ilginç,komik anınız var mı?

-Oyunda unutamadığınız ilginç,komik anınız var mı?

Wow kuracak kadar geniş birlik yapısına 1 istisna hariç dahil olamadım. Dahil olduğum birlik ile oynarken hesap ortaklarımın gerçek hayatlarındaki olaylar nedeni ile hesabı sildik.

Başarı konusuna gelince forumda samimi olduğu bir arkadaşım var kendisi ile mailleşebiliyoruz.

Ayrıca Travian ile oynarken yardımcı programlar yazmak zorunda kaldım. Nedenini Berkan'ın soruna cevabımdan öğreneceksiniz. Böylece programcılık konusunda bilgilerimi güncelledim.
-Aynı anda birden fazla sunucuda oynadığım için hesap isimlerini karıştırıp destek atacağıma saldırdığım, saldıracağıma destek attığım anlar yaşadım.

Daha ilginç olanları da oldu. Bugüne kadar 100 - 120 sunucuda oynamışımdır belki daha fazla. 20 - 30 sunucuda farklı günlerde 9 - 10 multi hesap açtım. Bu multi hesapların 4-6 tanesi yan yana geldi. Öyle ki UKX'de bir galyalı iki cermen sıralı; ITX'de 5 galyalı L harfi yapacak şekilde bitişik geldi. UKX'in açılmasından 8 saat sonra galyalı hesabım yağma birincisi oldu. MultiHunter cermen hesapları sildi. UKX'de oynayan Türklerden biri bu forumda "Galyalı korumalar kalkmadan nasıl birinci oluyor?" diye mesaj yazmıştı.

GÖKKUŞAĞI
10-01-2011, 14:21
Berkan:Merhabalar,

Kaç kere banlandınız?

En kızdığınız şey ne?

Ban konusuna gelince :

2009'da
FIX'de (şansımı bilerek zorladım) 1,
GRX'de (temsilcim kendisini uyarmadığım için multi köylerle yanlış işlem yaptı) 1,
UKX'de (sadece cermen hesaplar silindi) 1,
ITX'de (65 hesabın 64'ü sistem tarafından hesaplar açıldıktan 2 hafta sonra silindi, diğer hesaba dokunulmadı) 1 defa ceza aldım.

2010'da USX'de 1 uyarı (mesajlara cevap üslubu nedeniyle) aldım.

GRX hariç esas hesaplarım hiç banlanmadı, multi hesaplarımın bazıları silindi, esas hesabımda depo boşaltıldı.

Türkiye'de fazla oynamadığım için ceza almadım.

Travian'da en sinir olduğum şey altın üyelik için 100 altın vermek. Sırf bu nedenle yardımcı programlar yazdım. Daha sonra %150 vahalı 15 tarlalı nerede, hangi vahada az savunma var, nereye köy kurayım diye düşünmedim. Bilgisayara 7-8 saat süre tanıyınca tüm koordinatların dökümünü çıkarıp uygun yerleri resim olarak göstermeye başladı.

Gerçek hayatta ise daha çok kendime kızarım. Çok düşünüp yaşanan güzel anlara limon sıktığım için.

Ritorna:Luna dan kurtulduk sonunda

Merhabalar,

İlgi alanlarınız nelerdir?

Foruma çok mu hızlı giriş yaptım?

Kendimin dışarıdan görünüşümü merak ediyorum.

Rütbe sahibi olmak için mi ilerliyorsunuz?

Son zamanlarda Coanda etkisi, homomotor ( ismi yanlış anlaşılmasın bir terimdir ), Stirling motoru üzerine yogunlaştım. Genel anlamda ise bilgisayar, pic programlama, insanları gözlemlemek, sayfası az içeriği bol makaleler okumak ilgi alanlarıma giriyor.

Eğer sürükleyici gelirse bir gecede 240 civarı sayfa okurken çoğu zaman okunmayı bekleyen kitaplarımla bakışıp dururuz.

Eğer bu soruyu doğru yazdıysanız ("...yaptım") sizin mesajlarınızı nitelikli buluyorum. Hızınız konusunda bir şey yazamam.

Eğer şahıs ekini yanlış yazıp kastınız ("...yaptınız") ise son zamanlarda mesaj yoğunluğum arttı.

-Kendimin dışarıdan görünüşümü merak ediyorum.

(Fiziki) Görünüş? Sizin gerçek hayatta kim olduğunuzu bilmediğimden net cevap veremem. Eğer avatarınızdaki resim size ait ise çekici, sportmen bir bayan olduğunuzu söyleyebilirim.

Yanlış hatırlamıyorsam 10-15 mesajı sırf post kasmak için yazdım. Diğer mesajları gerekli gördüğüm için yazdım. Bir dönem "ben de moderatör olmalıyım" dedim, sonra vazgeçtim.

20erkan20:Nerelisiniz?

18 Temmuz 1980 Bolu doğumluyum. 6-7 yaşına kadar Bolu merkezde 11 yaşına kadar Mengen'de yaşadım. 15 yaşına kadar hafta içi Bolu'da hafta sonu Mengen'de daha sonra 1998 yılına kadar çoğunlukla Bolu'da bulundum. 1998'de üniversiteyi kazanınca Ankara'ya yerleştim. 1998'den sonra Bolu'ya 20-30 defa gitmiş ve toplamda 3-4 ay kadar bulunmuşumdur. Bu nedenle 1999'a kadar Bolulu idim sonrasında Ankaralıyım diyorum.

Diana:Sizi Travian Games'e bağlayan nedir?

Beni Travian Games'e bağlayan şey Travian.

Şunu da belirteyim Travian Games'in diğer oyunlarından Imperion'u kismen seviyorum ancak diğer oyunlarını hiç sevemedim.

Commondore:Şimdi sorular:
Merhaba ayd,

ne iş yapıyorsun abi,kötü alışkanlığın varmı?
Forum üyelerinden gerçek hayatta görüştüğün kimse varmı?

-Şu an yüzyüze görüştüğüm kimse yok. Lakin yazıştığım var.

-Ayrıca Ankara buluşması vesile ile Diana (Ayberk), whocares (Oğuz), DeathLess (Fatih), aaaa (Eski forum moderatörü idi, adını hatırlamıyorum), Gülümse (Esma) ve şu an hatırlayamadığım bir kaç iyi oyuncu ile tanıştım.

Hatta Diana'nın ismi ve avantarından dolayı bayan olduğunu sanıyordum, kendisine de bunu söylemiştim.

-Şu an çalışmıyorum.

-İnatçılık, çok düşünmek (kaygılanmak) olumsuz yönlerimdir. Özellikle kaygılanma modundayken kendisine danıştığım veya kendisinin kararı önemli olan kişi net cevap vermezse ççççooooooookkkkk sinirlenirim, köpürürüm. Bu tür sinirlenmelerim kolay kolay geçmez.

-Ayrıca mesajlarımdan yazım hataları yaptığımı anlayacaksınız. Bu yönümde beni rahatsız ediyo.

GÖKKUŞAĞI
10-01-2011, 14:29
Altay:-Eğitim seviyeniz nedir ?

-Öğrenci iken, size "Başarılı bir öğrenci" demek doğru olur mu ? Yani, çalışkan bir öğrenci miydiniz ?

-Anadolu takımı mı, İstanbul takımı mı ?

-Anadolu lisesinden sonra Ankara Üni. Fizik Müh. bölümünü okurken ODTÜ'de bir yıl bilgisayar eğitimi gördüm. Uzun bir süre sonra bir yıl boyunca Gazi Üni. Beltek kurslarına katıldım. Şu an Anadolu Üni. İlahiyat Bölümünü okuyorum.

-Annemin öğretmenlik yaptığı ilkokulda okuduğum için çalışmak zorundaydım. İlkokul zamanı birinci sınıf öğretmenim hariç sorun yaşamadım.

-Anadolu lisesi zamanında ise ilk yıllar çalışırdım. Son sene kendi ölçümlerime göre şımarıklığım 60/100 civarına çıkmıştı. Yani şımardım ancak iki üç gün hariç göze batmadım.

-Her canlı gibi takımlarda doğar, büyür, çöker, ölür. Bence İstanbul takımları şu an çöküş döneminde. Dolayısı ile Anadolu takımı.

Not : Futbolla fazla ilgilenmiyorum.

Fatboy:Yaptığınız en çılgınca şey nedir Aydın Bey ?

Yaptığım çılgınlıklar arasında :

- Anadolu lisesinde fotoğraf çekimi sırasında eczaneden aldığım emziği ağzıma yerleştirmiştim.
- Ana. lisesinde derste kızların eteklerinin altına baktım. ( Herkes farkındaydı. )
- Hiç uygun olmayan birine evlenme teklifinde bulundum. ( 2005 Kasım )
- Gerçekten hoşlandığım kişiyi taksi ile evine kadar taciz ettim. ( 2003 )
- Bu kişiyi kızdırmak amacıyla arkadaşının doğum gününü kutlamak için gecenin birinde 6 haneyi internetten araştırıp telefonla rahatsız ettim. ( 2003 )
- 6-7 yaşlarında kedinin kuyruğu ne işe yarar diye kuyruğuna basıp 21 gün göbeğimden iğne yedim.
- ...
- ... ( Daha çok var... )

Dominic-T:Bu resmi istiyoruz Aydın

Yukarıda Pic programlama ile ilgilendiğini okudum seninle bir ortak yanımı daha keşfetmiş oldum Aydın, seninle bir projeye imza atmayı çok isterim

hayatında gerçekleştirmeyi beklettiğin ideallerin/hayallerin var mı? "Bunu yapmadan bu hayattan göçüp gitmeyecem" diyeceğin iddalı bir şey yani

- Hayatında gerçekleştirmeyi beklettiğin ideallerin/hayallerin var mı? "Bunu yapmadan bu hayattan göçüp gitmeyecem" diyeceğin iddalı bir şey yani.

Var. 7 yaşından beri yapmak istediğim bir şey. 24 sene içerisinde gerek yöntem gerek çizim gerek kullanılan araç olarak çok değişti ancak özü hiç değişmedi. ( Detaya girmek istemiyorum. )

Dominic-T:-Fotolar harika Aydın teşekkür ederiz
Şimdi Aydın benim çözemediğim senin asıl mesleki branş hangisi oluyor. Yani meslek hayatında hangi yolda ilerlemeyi hedefliyorsun? (Elektrik-Elektronik-Bilgisayar-Fizik-İlahiyat ne ararsak var yani )

-İlahiyat yönünde mesleki ilerleme olmaz muhtemelen. Çünkü Kendimi bazı konularda yetersiz gördüğüm ve hem sinirimin yatışması için gereken zamanın geçmesi hem de merakımın gidermek amacıyla ilahiyat eğitimi alıyorum. ( Eski sevgilimden ayrılmamın nedenlerinden biridir. )

-Geçmişe bakınca daha çok bilgisayar üzerine eğitim aldığımı (burada belirtmediğim kurslar vs.) ve bu sektörde faaliyet gösteren iş yerlerine başvurduğumu söyleyebilirim.

Berkan:Merhaba Aydın Abi,

Foruma neden kayıt oldunuz?

-Merhaba Berkan,

2009'da Travian ile ilgili yardımcı kaynağa ihtiyacım vardı. Bu nedenle foruma kayıt oldum. Yanlış hatırlamıyorsam 51-55 mesaj ile üye statüsüne kavuştum. Daha sonra forum hacklenip yeniden açılınca yeniden kayıt oldum.

-Hiç birinin özel anlamı yok. Sadece (ç)alıntı olmasın diye kendim uydurdum. Bu forumda kullandığım / hazırladığım avatarlardan en çok mors kodlu olan avatarımı beğenmiştim.

Gibbon:Röportajın başında epey güldüm, sanırım ilk kez bu kadar açık cevaplar aldık ya da ben öyle anladım.
Merakımı mazur görürsen hayatta da ''allah'ın bildiğini kuladan saklamaya gerek yok'' tarzı bir felsefen mi var?
Yoksa benim algıladığım tarz mı yanlış sadece okuyanı tebessüm ettirmek mi istedin?

-Sadece yazabileceklerimi yazdım, herşeyi değil...

-"Allah'ın bildiğini kuladan saklamaya gerek yok" gibi bir tarzım yok sadece samimi olmak istedim.

GÖKKUŞAĞI
10-01-2011, 14:33
TheLeqend:Merhaba,

Programcılık Derken Hangi Programlama Dillerini Biliyorsunuz (C++,VB,vs vs...)

Travianda En Çok Ne Olmasını İsterdiniz ?

Hayatınızda Yaptığınız En Büyük Yanlış ?

Travianda Yaptığınız En Büyük Yanlış ?

Beni Nekadar Seviyorsunuz ? ( )

Java, C++, Php, ASP, QBasic, PiC16 serisi Programlama, Perl (çok az)... ile programlar yazdım.

Şu an sadece Php ile program yazabiliyorum. Diğerlerinin syntaxlerini hatırlamıyorum.

Galyalı ve romalıların casuslarının da kışladan çıkmasını. Casus basmak amacıyla ahır basmak zorunda kalmamak için multi cermen hesabı açmak ya da sırf bu sorun için uyduruk birliklere girip raporları okumak zorunda kalıyordum.

Yazmak istemiyorum.

Hatırlamıyorum.

Sizi tanımıyorum ki sevebileyim.

Mcantalya:Merhabalar,

1)Hangi takımlısınız?
2)Forumun en sevdiğiniz bölümü?
3)En sevdiğiniz futbolcu?
4)Mangalı sever misiniz?
5)Küfreder misiniz?

Futbol veya diğer spor dallarında özellikle ilgi gösterdiğim takım yok. Şunu da yazayım televizyonda yüzme, bisiklet, atletizm, tenis, futbol, rally, F1, basketbol .... varsa önceliğimi F1, bisiklet, yüzme, basketbol sporlarına veririm. Futbol alt sıralarda kalır. Bu nedenle futbolcu/basketbolcu ismi yazamıyorum.

Genel, taktik, sorular, yabancı sunucular. Forumda en ilgilenmediğim alan ise s1, s2 gibi Türkiye sunucuları sayfaları.

Severim.

Genelde etmem. Ettiğim zaman ise duyanlar şaşırır. Ancak sinirlendiğim zaman küfür etmişcesine tepki verdiğim ve çok kızdığımda biraz daha uyarılırsam/tetiklenirsem sonunun kötü olacağını hissettiririm.

Dumbledore:Selam ayd.

Acaba hayatınızdaki 3 şey nedir ?
Amaçlarınıza kısa süre içinde ulaşabiliyormusunuz ?
En çok sevdiğiniz ders hangisidir ?

Selam,

- Acaba hayatınızdaki 3 şey nedir ?

-Şu an hayatımdaki üç şey notebook, internet, araştırma yapmak. Eksiden daha farklı önceliklerim vardı. Gün gelecek bu üç şey de önemini yitirecek.

-Amaçlarınıza kısa süre içinde ulaşabiliyor musunuz ?

-Takım olunması gereken durumlar hariç eğer gerçekten istiyorsam istediğim şeyi elde ederim. Süresi hakkında -kısa süre veya uzun vade olarak- net bir şey yazamıyorum.

-En çok sevdiğiniz ders hangisidir ?

-Matematik.

Qquzhan:Neden ayd ?

-Adımın ilk üç harfi olduğu için kullanıcı adımı ayd olarak seçtim.

GÖKKUŞAĞI
10-01-2011, 14:45
Röportajı düzenleyen Berkan arkadaşımıza teşekkür ederiz emeklerine sağlık...

Dominic-T
10-01-2011, 14:45
İçten cevaplarınla keyifli bir sohbet çıkardığı için Aydın'a teşekkür ederim...

Yolun açık olsun Aydın umarım seni forumda görmeye devam ederiz...

ayd
10-01-2011, 15:41
Hepinize teşekürler ve iyi forumlar, mutluluk dolu hayatlar dilerim.

Yeniden Travian oynamaya başlarsam veya bu ve açtığım konulara yeni girdi yapılırsa foruma giriş yaparım yoksa geleceğimi sanmıyorum.

noyan
10-01-2011, 15:46
Hepinize teşekürler ve iyi forumlar, mutluluk dolu hayatlar dilerim.

Yeniden Travian oynamaya başlarsam veya bu ve açtığım konulara yeni girdi yapılırsa foruma giriş yaparım yoksa geleceğimi sanmıyorum.

1100. Mesajında bu oldu :)