PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haftanın Konuğu ego<

...AtakaN...
23-12-2010, 20:40
Kara Fatma:Merhabalar, seçildiğiniğz için tebrik ederim, Forumda en çok merak ettiğim kişilerden birisiniz.
* Neden ego<, bunu gerçek hayatta başarabildiniz mi?
* Dışarıdan gördüğüm kadrıyla duygusal ve sakin bir yapınız var, ego nelere kızar, nelerden hoşlanır, nefret ettiği davranışlar varmıdır?
* Bu dünyada kendini nerede görüyor, hedefleri amaçları, kendi hayat çizgisinde neleri başardı?
* Değişmesini istediği huyları, alışkanlıkları var mı?
* İnsanlara bakış açısı nedir? Hiç tanımadığı birini ilk görüşte/ konuşmada sınıflandırır mı?

Merhaba, teşekkür ediyorum.
*En çok ihtiyacımız olan şeyi, özgüveni temsil ettiği için.. Küçük yaşlardan itibaren gerek ailem olsun gerekse öğretmenlerim hep; istekleri aşırıya kaçmadan, bencilliğe düşmeden, menfaat peşinde koşmadan ve en önemlisi karşındaki insana güvenebilmek için önce kendine güvenme duygusunu aşıladılar.. Adına "yaşamak" denilen bu derin kabuklu yarada huzur içinde yaşamayı, küçük mutluluklarla ebedî mutlu olmayı onlardan öğrendiklerimle başarabildiğime inanıyorum..
*Ah şu duygusallığım.. Hoş olan her şeyden hoşlanırım.. Özellikle yeni şiirler görmek, yeni şairler tanımak beni mutluluktan havalara uçurur..
Haksızlığa ve adaletsizliğe ise hiç dayanamam..
*Konum'umda yazdığı gibi Laleli'den dünyaya giden bir tramvaydayız.. Hedefimiz amacımız İkinci Yeni'yi sözlerle şiirlerle uğradığımız her istasyona ulaştırmak.. İmgelemimde hep şiirle ilgili bir şey vardır.. Dünya, şiirin etrafında döner. Bize bahşedilen yedi gün yirmi dört saat kelimeleri mısralara dizmek için verilmiş gibi gelir..
Bugüne kadar bu çizgide başarı olarak aldığım en büyük hediye şiirlerimi dergilerde yayınlatabilmek oldu.. Esas ufuk çizgisinde ise, şiire, yazıya, öyküye gönül vermiş her kişi gibi bir kitap çıkartabilmeyi çok arzu ediyorum..
*Bazı hoş olmayan olaylar karşısında çok çabuk üzülüyor olmam ve hep bu üzüntüyü başkalarını kırmamak adına dile getirmeme huyumun değişmesini isterdim..
*Ön yargım hiç yoktur.. Ama ne yazık ki kişilere yaklaşırken hümanist bir bakış açısıyla yaklaşamıyorum.. İlk adımı hep karşı taraftan bekliyorum..

iskenderunlu:Merhaba ego< =)
İsminiz? =)))
Nerelisiniz? =)))
Bu soruları geçtim neyse :d

En çok ne yapmayı seversin?
Bir günün ortalama nasıl geçer?
En çok sevdiğin kitap var mı ve bıkmadan okuduğun aynı kitaplar var mı? ( Bu soru cok aceyip geldi cümlede bi yanlışlık var ama neyse )
Dün en çok neye güldük hatırlıyor musun?
Not: Profile bakmadan cevap verebilirsin

Merhaba
Emine miydi acaba..
Yeşil Bursa..
Şiir okumayı / yazmayı..
Çoğunlukla okuyup araştırarak..
Ayda en az 6-7 kitap okurum.. Bütün hepsinin içinde bugüne kadar Dostoyevski'nin Suç ve Ceza'sı kadar etkilisini görmedim..
Bıkmadan okuduğum kitaplara gelince Necip Fâzıl, Nâzım Hikmet, İkinci Yeni hareketine mensup şairlerin tümü, İbrahim Tenekeci, İsmet Özel ve Zârifoğlu'nun kitaplığımda bulunan eserlerini onlarca kez okumuşluğum vardır..
Onu hiç hatırlatma Kadir..:D

Gotcha:Merhaba ego< (Abla)

Sizi daha yeni yeni tanıyorum.Ve tanımaya çalıştığım kadarıyla çok iyimser ve mod olacısa bir insansınız.

Sorularım...

Boyunuz kaç ?

Kilo ? (Bayanların yaşı sorulmaz ama boy ve kilo ilgili bir kural yok )

Basketbol izlermisiniz ?

Eşiniz,çocuğunuz varmı ?

Beni forumda nasıl buluyorsunuz ?

Merhaba Oğulcan.. Yeni tanıştık, evet.. Bende senin hakkında bir annenin, evladını çağırabileceği en güzel isme sahip olduğunu düşünüyorum..

Boyumu bundan 6 yıl önce polis akademisine başvurduğumda ölçtürmüştüm.. 1.67 çıkmıştı.. Ondan sonra uzadım mı kısaldım mı bilmiyorum..

Maalesef, basketbol izlemiyorum..
Bekarım.. Daha uzun bir süre de evliliği düşünmüyorum..

Seni üretken ve aktif buluyorum.. Sözlükte sıklıkla takip ettiğim forum kullanıcılarından bir tanesisin..

akc06:Selam,öncelik tanıdığım bir kaç soru soracağım kısa..

yaş?

isim?

Travian,TR sunucusu veya başka sunucular da bulunuyormusunuz?

birde nerelesiniz?

Aleykümselam..

Emine..

Şimdilik normal serverlerden birinde hesabım var.. Wow dönemi içerisindeyiz..
Memleket Bursa ancak doğma büyüme Ankara'lıyım..

Breaking Dawn:Adınızı neden ego< koydunuz.
hayatta en utandığınız olay nedir?
hangi takımlısınız?
sevgili mi- kanka mı?
ne olmak istiyordunuz ve oldunuz mu?
Nüfüs ve köy rekoronuzu nedir bu rekoru hangi serverda kırdınız?

Ölçüsünde, kararında bir özgüven için..

Utanacağım, pişman olacağım şeyleri hiç yapmadım.. Bir şeyi yapmadan önce ölçüp tartar ne gibi sonuçların beni beklediğini düşünürüm.. Karar verme süreci, sonunda "keşke" dememek için uzun olur bu yüzden..

Galatasaraylıyım..
Seçim yapmak birini daha yükseğe koymak güç..

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliğinde okuyup öğretmen olmak isterdim.. Ama maalesef kısmet olmadı.. Çok farklı bir bölümde okuyup, hiç aklımda olmayan bir mesleği icra edeceğim..

Nüfusa çok önem vermiyorum.. Arşivimdeki resimlerden gördüğüm kadarıyla
Şubatta biten s14'te 19774 nüfuslu 25 köyüm vardı.. Şu an oynadığım serverde wow dönemine bağlı olarak belki geçen serverdeki nüfusu geçebilirim..

Gotcha:Polis akademisine başvurduğunuzu söylediniz.

Şuan mesleğiniz nedir ?

En çok hangi hayvan türünü seversiniz ?

Beni yakan bir şey varsa o da heyecanımdır..
Evet başvurdum, her zorluktan geçtik ama en son heyecandan elimiz titreği için kaldık mülakatlarda.. Bu elle silah tutulmaz dediler, bizde kalem tuttuk..

Şu an öğrenciyim..

Kuşları aşırı derecede seviyorum..
Onun dışında hemen hemen bütün hayvanların yavruyken halleri pek bir tatlı olur.. Özellikle de kuzuların.. :)

pragmaduane:Nickindeki < işareti hep > şeklinde yapılıyor. Ankette de burda da aynı hata yapılmış, beni bile rahatsız etmeye başladı sizi rahatsız ediyor mu :D

Yok, rahatsız olmuyorum.. Nickten sonra klavyedeki her türlü işareti koyabilirler..
Hata bende.. M.Ö forumunda ego diye kayıtlıydım.. 6-7 ay hesaba girmeyince şifreyi unuttum.. Forumunda hacklendiğini bilmediğim için ego< şeklinde hesap açtım.. Silebilme imkanım olsa sileceğim ama yok.. =)

akc06:Yaşınızı söylemediniz,söylemek zorunda değilsiniz yine de bir soruyum dedim

Çok ayıp..
Cahit Sıtkı Tarancı'nın o meşhur şiirindeki gibi Dante'yi örnek alırsak: üçte birini geride bıraktık ömrün..

...AtakaN...
23-12-2010, 20:42
iskenderunlu:Jang Bo Go,
Ben kaç defa didim bayanların yaşı sorulmaz didim. Sen kalk yaşı hesapla. Olacak iş mi bu? :d
İşte böyle Ban'lanırsın

Not: Hepsi hayal ürünüdür. :d

Ben sorularıma geçeyim =))

En çok sevdiğiniz yemek?
En çok sevdiğiniz tatlı?
Yürümek mi Koşmak mı?
En çok sevdiğiniz Mevsim?
Yağmurlu havada dolaşmayı sever misiniz?
Iııııı ne kaldı başka :P

-- En çok yaprak sarmasını seviyorum Kadir.. 3 öğünde önüme gelse bıkmadan usanmadan yerim..

-- Fıstıklı baklava ve kazandibi..

-- Eğer yalnızsam koşmayı daha ziyâde tercih ediyorum.. Yanımda birisi varsa o zaman da yürümeyi..

-- Sonbahar..

-- Yağmurlu havalarda dışarıda yürümeye bayılırım.. (Tabi gökten boşanırcasına şiddetlik olanında değil)

-- Sonrası iyilik güzellik.. ;)

selamlar haftanın konugu olduğunuz için tebriklerrr:)

Teşekkür ediyorum..

-Çok Sık Aşık Olur musunuz ?

Bana çok ters gelen bir durum bu.. .) Şıpsevdi değilim..

-Hayatına Girenlerden Bir Şeyler Öğrenir misiniz ?

Evet, genellikle.. Bilgeleri uzakta aramaya gerek yok.. 50 yaş üstü insanlarla oturup konuşmak, tecrübelerinden yararlanmak bizim için en büyük avantaj..

-Herkesten Farklı Bi Özelliğim Var Diyebiliyor musunuz ? Varsa Yazın nedir?

Henüz keşfedebildiğim öyle üstün bir özellik yok.. .)

-Sizi En Çok Ne Kızdırıyor ? Kızgınlıklarla Baş Edebiliyor musunuz ?

Yapılan haksızlıklara hiç tahammül edemiyorum ama iş tepki göstermeye gelince de çok pasif kalıyorum maalesef..

-Yaşayamadığınız İçin Pişmanlık Duyduğunuz Ne Var ?

Sonrasında "keşke" dememek için önüme gelen her fırsatı değerlendiririm.. Bir pişmanlığım olmadı geçmişe dair..

- Yalan Söylemenin Sizce Uygun Olduğu Durumlar Nelerdir? Beyaz Yalan Söyler Misiniz?

Güven duygusunu zedeler.. Yalandan korkarım.. Ne birisine söylemekten ne de birisinin bana yalan söylemesinden..
Mesela bunun için en masumane bahane "seni üzmemek için öyle dedim" derler.. Oysa ki gerçek ortaya çıktığında üstüne yalanın da ağırlığı eklenecek hepten içinden çıkılmaz bir hal alacaktır..

-Küçüklüğünüzden İtibaren Etkilendiğiniz 3 Öğüt Nedir ?

Belirli bir cümlem yok.. Tam yerine göre söylenmiş atasözlerimiz var.. Onları çok kullanırım..

-Yarınınızda Nasıl Bir Fotograf Var ?

Flu, çok net görünmüyor.. :p

-Hayatın En Mutlu Fotoğraf Karesini Sorsam Size? O Karenin İçinde Kimler Var?

Ailem ailem ailem.......

...AtakaN...
23-12-2010, 20:46
Geçmiş olsun.. Gerçekten üzücü bi durum yasayan bilir bundan sonraki hayatınızda bu tür üzücü olaylar yasamamanız ümidiyle

İnşallah..

Bir kac tane daha soru sorup kacacagım

-Sadece sunu yasayayım sonra ne olursa olsun ölsemde gam yemem dedigin şey?

Yok..

-Hayatta en cok korktugun sey?

Annemi kaybetmek..

-Sence dostluk aska veya ask dostluga dönüsebilir mi?

Kendime göre yorumlayacak olursam; dostum gözümde her zaman dostumdur.. Genel'e bakarsak baya sık rastlanılan bir durum.. Hak veriyorum aslında.. Çünkü dostlarımız bizimle hemen hemen yakın karakteri taşıyor.. Bizim kızdığımıza kızıp, güldüğümüze gülüyor.. Beğeniler, ortak yönler aynı.. Dolayısıyla dostluk zamanla aşka dönüşebilir..

-Hiç sanal ortamda tanıştığın birine karşı özel bir şeyler hissettin mi ve böyle beraberlikler hakkındaki düşüncelerin neler ?

Hissetmedim.. Böyle birlikteliklerin de ne kadar güvenilir olabileceğini kestirmek güç..

-Hic insanlara olan güveninin tamamiyle sarsıldıgı oldu mu?

Oldu..

-Paranı en cok neye harcarsın?

Hiç kuşkusuz, kitaba..

-Cok para harcayıp keske almasaydım veya harcamasaydım dedigin bisey var mı?

Yok.. Pahalı bir şey aldığım zaman, çok kullanışlı olmasa bile O'na gözüm gibi bakarım.. :)

-Yalnızlığından yakınan bi insana nasıl teselli verirsin?

Kelin ilacı olsa başına sürermiş derler..
Bu soruya kendi anlamlı cevabımı verebildiğim gün, hayatımdaki en yüksek engeli aşmış olduğum gün olacaktır..

-Bigün hepimizin sonu toprak malum..arkanda bıraktıklarından en çok ne yapmalarını istersin?

Ruhumun huzura kavuşması için, dua etmelerini isterdim..

-Asla vazgeçmeyeceğin kimse için bozmayacağın prensibin nedir?

"Şudur" diyebileceğim bir şey yok ama o an için istenilen bir şeyi yapmak istemiyorsam zorla da olsa yaptıramazlar.. Biraz inat var.. :)

-Ne zaman yanlız kaldıgını hissedersin ?

Yapabilecek hiçbir meşgale bulamadığımda..

-Hangi konuda zayıf ve güçlüsün ?

Aşırı bir duygusallık var.. Bu kimi zaman beni zayıf kılabiliyor.

-Sırrını paylastıgın dostun tarafından hiç satıldınmı ?

Sırrımı paylaşmayı pek sevmem.. Bu nedenledir ki hiç satılmadım..

-Eskiden yapmaktan hoslanıp simdi bıktıgın sey nedir ? Tabi varmıdır böyle bisey?

Eskiden yapmaktan çok hoşlandığım bir şey vardı, evet.. Şimdilerde ise bıktığım için değil de tamamen unuttuğum için ve üstüne üstlük yeniden öğrenmeye vaktim olmadığı için yapamadığım bir şey var..

-Piyano çalmak...

-Yönetmen olsan ne tarz flim cekerdin?

Dram..

-Forumda en begendigin nick ve yonetici ?

Tek bir isim vermek haksızlık olur tanıdığım / veya yorumlarını takip ettiğim çoğu kişinin üslubunu beğeniyorum..

-Bu sitenin sana kazandırdıgı en güzel sey nedir?

Yeni insanlar..

-Kisiligini örnek aldıgın biri var mı ? Kim ?

Annem..

-Yüreginden gecen bir sözü yazar mısın?

İlk aklıma gelen, yıllardan beri çok sevdiğim, her hatırladığımda sol yanımı titreten bir söz var.. Diyor ki: Kopan bir ipe sımsıkı bir düğüm atarsanız, ipin en sağlam yeri artık bu düğümdür.. Ama ipe her dokunuşunuzda, canınızı acıtan tek nokta, yine o düğümdür..

-İnsanlar niye mutlu degiller? Niye gözlerinin önündeki mutlulukları göremiyor ve sükretmesini bilmiyorlar?

Büyük mutlulukları arzulayan, küçük şeylerle asla mutlu olamıyor Rıdvan.. En çok kızdığım şeylerden bir tanesi..
Küçük şeylerle mutlu olmayı bilmek o kadar da zor değil aslında..

-Sözünün dinlenmemesi seni ne kadar kızdırır ?

Sinirden kıpkırmızı olacak şekilde.. ":mad:" :)
Bilmiyorum, yanlış mı düşünüyorum.. Ne kadar beraber vakit geçirsede insanlar eğer karşısındakini dinlemeye tahammül edemiyorsa O'na zerre kadar saygısı da yoktur diye algılarım ben..

-Ask´ı gözlerde mi bulmak gerek yoksa sözlerde mi?

Gözlerde bulup, sözlerden onay almak..

-Tanımadıgın kadarıyla ben ?

Hakikaten bu kadar zaman oldu, seninle hiç sohbet etmedik.. "tanımadığım kadarıyla sen" :) Konuşkan, ve cana yakın birisin.. Şu ana kadar mesajlarında birini kıracak/incitecek ifadeler kullandığını görmedim..
Özel günlerde kutlama mesajlarının eksik olmaması da ne kadar duyarlı olduğunun bir işareti..

-Son olarak forumdaki arkadaşlara söylemek istediği bir söz veya vermek istediğin bir mesajın var mı ?

Evet.. Forumumuzda çok genç arkadaşlarımız var.. Hemen hemen her gün bilerek, isteyerek ve hatta inadına açılması yasak konuları açıyorlar.. O anda herhangi bir yöneticimiz online değilse bir tartışmadır alıp başını gidiyor.. Hakaretler, küçük görmeler, bir fikrin üstünde inatla durarak başka fikirleri yok saymalar..

Hep söylerim.. 6,5 milyar insan, 6,5 milyar dünya demek.. Herkesin düşüncesi birbirinden farklıdır, kimseye zorla bir şeyi kabul ettiremezsin.. Senin düşüncen sana ne kadar doğru geliyorsa onun düşüncesi de ona o kadar doğru gelir..

Kalp kırmak hiçte hayırlı bir şey değil..
Yarın bu yaptıklarını hatırlıyor olurlarsa kendileri de üzüntü duyacaklardır.. Biraz daha olgun olalım, saygıyı elden bırakmayalım..

Biraz fazla soru sordum galiba neyse kolay ve gelsin ve Teşekkürler

Cevaplamak büyük keyifti.. ;)
Esenlikle..

..........

...AtakaN...
23-12-2010, 20:46
Gotcha:İsminizin yanında ki o işaretin anlamı nedir ?

Hayatınızda ufak beyaz yalanlar söylermisiniz ?

Travian forumda ki amacınız nedir ?

Admin olsaydım şunu şunu değiştirirdim dediğiniz bir şey varmı ?

Travian forumda ne olmak istiyorsunuz ?

Travian'da en sevdiğiniz/sevmediğiniz şey nedir ?

Şu şu oyuncunun oyun stiline hayranım dediğiniz oyuncu ? :D

* Bir anlamı yok.. Daha önce ego ismiyle kayıt olmuştum 6-7 ay foruma giremedim.. Şifreyi unuttum, hesabı açarken kullandığım mail adresini de unuttum.. Forumun hacklendiğini de bilmiyordum.. Yeniden kayıt olurken sistem "ego"yu kabul etmez diye bir işaret koyayım dedim yanına..

* Beyaz da olsa yalan söylemem..

* Oynadığım serverdeki oyun dünyasının yorumlarını, raporlarını daha rahat takip edebilmek amacıyla üye olmuştum.. Şimdi ise travian konusunda nacizane bilgilerimi sorular bölümünde paylaşabilmek, eksiklerim varsa giderebilmek amacıyla..

* Açıkcası oyunla ilgili açılmış bir foruma göre ciddi emek harcanmış konular var.. Bence eksik yok.. Ne diyelim, emeği geçen herkesin ellerine sağlık..

* Hiç düşünmediğim yerden sordun..

* Yeni dostlar edinmek, bir birlikte buluşup beraber hareket etmenin uyumunu heyecanla izlemeyi seviyorum.. Sevmediğim şeyse herhangi eski bir servere sonradan kayıt olan oyuncunun koruması kalktıktan çok kısa bir süre sonra köyünün yıkılması.. 3-4 ay sonradan servere gelen bir oyuncu 10 - 15 köylü biri için asla tehdit oluşturmaz.. Bazıları özellikle yapıyor bunu, nasıl mutluluk duyuyorlar anlamış değilim..

* Oyunu ilk abim öğretti.. Onun yufka yürekli duruşu, kimseyi kırmamak adına attığı ürkek adımları ve özellikle sabrını hayranlıkla gözlemledim..
Travianı detaylı olarak ise, o zamanki serverin pehlyone ve tellioğulları(mc knight) isimli oyuncularından öğrendim diyebilirim.. İkisinin de ismini anmadan olmaz.. :)

LuNa:merhaba sizi tanımıyorum
şöyle bir yazdıklarınıza göz gezdirdim
siz gökten zembille mi indiniz?
nasıl hiç pişman olmadınız nasıl hep tartıp hep ölçtünüz?
insan her adımı nasıl hesaplayabilir hangi bünye buna dayanır

bunları yaptı iseniz ruh yaşınızı merak ediyorum

Tek bir şey için bile "keşke" diyorsa insan, bu pişmanlık onunla birlikte ölene kadar gider.. Biraz cesaret, belki ihtiyaç olan zamansa beklerken devreye girecek sabır çoğunlukla olumlu sonuçlar doğurur.. İnsan uğraştı mı elbet dilediğine kavuşur..

Bazen kendimi ruhen çok yorgun hissediyorum.. Bin yaşında mıyım neyim.. :)

Gibbon:Ya ben harbi çok merak ettim yaş kaç sorması ayıp?

Başta cevap vermemiştim. Şimdi yazsam, ayırım yapmış gibi olurum..
Kimseyi kırmak istemem..

tiii:Pasta hakkındaki dusuncelerınız ogrenebılırmıyım ?

Tatlı bir soru oldu..

Hazır pasta kremaları ile evde, pastanede satılan pastaların aynısından yapmak mümkün..
Özellikle beyaz kremalı, muzlu bir pastaya hayır diyemem..